Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Azok a legendás Fűszer-szigetek... A szerecsendió, szegfűszeg és zöldbors hazája... Az ősi magyar, eredeti nevén Makuka szigetek őstermelőinek őstermékei. A PTA Késmúzeum egyedülálló, bennszülött munkával készült törpgyermek EDC-uzsonnakést kapott a Csendes-óceánról.
A messzi, apró szigeteken a mélánnézők kissé megtörpültek. Todományos pontossággal féltörpök lettek. A héttörp nemzetségbeli Szundiról elnevezett tengerszoros és a Durung Api zátony közötti szigeteken jelentős számú törpült mélánnéző él. Ők még őrzik magyar gyökereiket, a répát és a petrezselymet. Még eladásra is jut belőle. De ez már másik történet...*
Maradjunk a késnél. Az acél beszerzése nem volt gond, vittek magukkal a kalandozások során. Ami fogyott, azt meg pótolták, időnként csak "leesett" a hajókról pár darab...
fuszerk.JPG
fuszerk.JPG (230.46 KiB) Megtekintve 55379 alkalommal
A nyél ragasztása és bevonata valószínűleg polimerizált pálmatakonnyal történt, de ennek megerősítését - Nukukuki rektorkirály ellenjegyzésével - még várjuk a Popopuki Szigeti Egyetem TDK - KK** kutatóitól.
A kés restaurálása a Késmúzeum restaurátorműhelyében történt, dr. Agyalá Gyula fő-alrestaurátor vezetésével.

A penge a hosszas csiszolás eredményeképpen teljesen rozsdamentes lett. Az anyaga a csiszoló kezének fekete elszíneződését alapul véve feketeszénacél, vastagsága 0,7 mm.
A pengehossz 44 mm, a teljes késhossz 88 mm.





* forrás: PNV, Pál vezér törzsének feloszlása. A Pálfordulás.***
**TDK - KK : Tudományos diákkör - Királyi kutatás
*** A Pálfordulás valahol a mai Kína területén történt meg. A törzs egy része tovább ment egyenesen és "Ni! Hon!", "Nihon!" kiáltozással megalapították Nihont, azaz mai torzult nevén Nippont. A törzs nagyobbik része viszont dél felé ment, amerre Pál vezér fordult. ****
**** A nagy tengeren csendesen szétszóródott a törzs. Ők lettek a palinézők, akik egészen Tas-mániáig jutottak. A beszívottak pedig a mélánnézőket alkották.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.08.15. 11:54 Azok a legendás Fűszer-szigetek... A szerecsendió, szegfűszeg és zöldbors hazája... Az ősi magyar, eredeti nevén Makuka szigetek őstermelőinek őstermékei. A PTA Késmúzeum egyedülálló, bennszülött munkával készült törpgyermek EDC-uzsonnakést kapott a Csendes-óceánról.
A messzi, apró szigeteken a mélánnézők kissé megtörpültek. Todományos pontossággal féltörpök lettek. A héttörp nemzetségbeli Szundiról elnevezett tengerszoros és a Durung Api zátony közötti szigeteken jelentős számú törpült mélánnéző él. Ők még őrzik magyar gyökereiket, a répát és a petrezselymet. Még eladásra is jut belőle. De ez már másik történet...*
Maradjunk a késnél. Az acél beszerzése nem volt gond, vittek magukkal a kalandozások során. Ami fogyott, azt meg pótolták, időnként csak "leesett" a hajókról pár darab...

fuszerk.JPG

A nyél ragasztása és bevonata valószínűleg polimerizált pálmatakonnyal történt, de ennek megerősítését - Nukukuki rektorkirály ellenjegyzésével - még várjuk a Popopuki Szigeti Egyetem TDK - KK** kutatóitól.
A kés restaurálása a Késmúzeum restaurátorműhelyében történt, dr. Agyalá Gyula fő-alrestaurátor vezetésével.

A penge a hosszas csiszolás eredményeképpen teljesen rozsdamentes lett. Az anyaga a csiszoló kezének fekete elszíneződését alapul véve feketeszénacél, vastagsága 0,7 mm.
A pengehossz 44 mm, a teljes késhossz 88 mm.





* forrás: PNV, Pál vezér törzsének feloszlása. A Pálfordulás.***
**TDK - KK : Tudományos diákkör - Királyi kutatás
*** A Pálfordulás valahol a mai Kína területén történt meg. A törzs egy része tovább ment egyenesen és "Ni! Hon!", "Nihon!" kiáltozással megalapították Nihont, azaz mai torzult nevén Nippont. A törzs nagyobbik része viszont dél felé ment, amerre Pál vezér fordult. ****
**** A nagy tengeren csendesen szétszóródott a törzs. Ők lettek a palinézők, akik egészen Tas-mániáig jutottak. A beszívottak pedig a mélánnézőket alkották.
Jobban megnezve az illeszteseket, tud ez meg valami extrat is, amire a tudosok nem jottek ra. Szerintem ez egy transformers. :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Isszy írta: 2018.08.16. 10:30 Jobban megnezve az illeszteseket, tud ez meg valami extrat is, amire a tudosok nem jottek ra. Szerintem ez egy transformers. :)
Három az afro-melanéz dió - mint a magyar igazság - illendően illeszkednek a helyzethez. A bors emlékeztet Bors vezérre, de ez nem a Te Borsod, hanem az enyém. A szegfűszeg mutatja a négy égtájat, amerre mehetünk ha valami nem tetszik. :lol:
És persze ha lehántjuk a külső látszatot a nyélről, akkor például húslevesbe is reszelhetjük, de ez már történelemhamisítás lenne... ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.08.16. 20:15 Három az afro-melanéz dió - mint a magyar igazság - illendően illeszkednek a helyzethez. A bors emlékeztet Bors vezérre, de ez nem a Te Borsod, hanem az enyém. A szegfűszeg mutatja a négy égtájat, amerre mehetünk ha valami nem tetszik. :lol:
És persze ha lehántjuk a külső látszatot a nyélről, akkor például húslevesbe is reszelhetjük, de ez már történelemhamisítás lenne... ;)
Akkor megyek nyugatra (Baál-a-tón), neked javaslom a delet, arra jo meleg az eghajlat :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Roti »

Kicsi damaszk
received_669058906794614.jpeg
sornyito
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.06.05. 07:13

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sornyito »

Kedves mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne egy fix pengés késre, elsősorban íjászversenyekre, ahol időnként vesszőt kell menteni fatörzsből, gyökérből, ágból. Jelenleg a Böker Plus Outdoorsman-nal szemezgetek, mint talán jó és költséghatékony megoldással. Úgy rémlik, mintha a Kaliberben is lett volna róla teszt valamikor. Esetleg valaki tudja, hogy melyik számban volt (már ha jól emlékszem), illetve van valakinek tapasztalata a késsel?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

sornyito írta: 2018.08.24. 10:14 Kedves mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne egy fix pengés késre, elsősorban íjászversenyekre, ahol időnként vesszőt kell menteni fatörzsből, gyökérből, ágból. Jelenleg a Böker Plus Outdoorsman-nal szemezgetek, mint talán jó és költséghatékony megoldással. Úgy rémlik, mintha a Kaliberben is lett volna róla teszt valamikor. Esetleg valaki tudja, hogy melyik számban volt (már ha jól emlékszem), illetve van valakinek tapasztalata a késsel?
Szia,

Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de amióta Mora késem van, fix pengésből nem kell más a finomabb munkákhoz. Szóval az adott célra Mora Companion a Böker árának harmadáért tökéletes, egy árkategóriában a Bökerrel pedig a Mora Kansbol, ami ebben a szegmensben szerintem az egyik legjobb, föleg Multi Mount tokkal.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

A Kansbol hegye túl sérülékeny ahhoz, hogy kivéssen egy nyílhegyet egy fából. Akkor már inkább egy Garberg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hegyespenge 2018.08.24. 14:58-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hegyespenge írta: 2018.08.24. 14:50 m, hogy ez itt nem az adok-veszek
Izé, sztem ezt bölcsebb lenne törölni, mert ezért fórumszabályzat szerint repül 3 nap pihi...KÖSZI!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

gvass1 írta: 2018.08.24. 14:57 Izé, sztem ezt bölcsebb lenne törölni, mert ezért fórumszabályzat szerint repül 3 nap pihi...KÖSZI!
Jogos! Javítottam.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

hegyespenge írta: 2018.08.24. 14:50 A Kansbol hegye túl sérülékeny ahhoz, hogy kivéssen egy nyílhegyet egy fából. Akkor már inkább egy Garberg.
Lehet, számomra a Garberg fölöslegesen széles és nehéz. Faragásra gondoltam, arra a Kanbol ideális, vésni valóban gyenge lehet.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

sornyito írta: 2018.08.24. 10:14 Kedves mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne egy fix pengés késre, elsősorban íjászversenyekre, ahol időnként vesszőt kell menteni fatörzsből, gyökérből, ágból. Jelenleg a Böker Plus Outdoorsman-nal szemezgetek, mint talán jó és költséghatékony megoldással. Úgy rémlik, mintha a Kaliberben is lett volna róla teszt valamikor. Esetleg valaki tudja, hogy melyik számban volt (már ha jól emlékszem), illetve van valakinek tapasztalata a késsel?
Szia.
En is toltam Kassaival, a helyedben vennek egy Gerber Bear Grylls vagy kis Fallkniven klont. Boven eleg arra a feladatra, raadasul a 420-hoz kozelito acelok jobbak erre a feladatra mert nem pattan a hegyuk.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
kodiak88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.28. 22:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kodiak88 »

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy régebbi Wenger bicskához markolatpanelt honnan lehet beszerezni? Előkerült egy régi darab és szeretném kicsit felújítani.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

kodiak88 írta: 2018.08.29. 14:25 Üdv!

Nem tudja valaki, hogy régebbi Wenger bicskához markolatpanelt honnan lehet beszerezni? Előkerült egy régi darab és szeretném kicsit felújítani.
Szia. Nem ecceru feladat, mar nem gyartjak reg a Wengert, extrametalban kerdezz ra, nekik Victorinoxhoz szokott lenni a Bartok Bela uti boltban kiegeszito, hatha van elfekvoben.
Amugy ha meg egyedi panelt akarsz, ismerek egy tagot, aki agancsot dob ra muanyag helyett. Privatban irj ram es atdobom a szamat.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
kodiak88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.28. 22:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kodiak88 »

Extrametált próbáltam nem sok sikerrel. Egyedi markolatot nem szeretnék, "gyári" állapotra szeretném visszahozni. Lehet megpróbálok 3D nyomtatóval összehozni valamit.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

kodiak88 írta: 2018.08.29. 21:50 Extrametált próbáltam nem sok sikerrel. Egyedi markolatot nem szeretnék, "gyári" állapotra szeretném visszahozni. Lehet megpróbálok 3D nyomtatóval összehozni valamit.
Ülök itt békésen, csöndben, de ez a "gyári" és a "3D nyomtató" összehozása adott egy gyomrost... :lol:

Van valami semmiközöm hozzá, de aki szarvast mond, mond az marhát is. Mármint finom velőscsontból készíthető "elefántcsont" paneleket. Mint a gyári. Hirtelen ezt a kettőt találtam, na melyik a gyári?
svicc.JPG
svicc.JPG (131.72 KiB) Megtekintve 55118 alkalommal
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
kodiak88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.28. 22:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kodiak88 »

Gyárit szeretnék de ha nem megoldható a 3D nyomtató megoldhatja a dolgot. Jobb mint a törött panel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

kodiak88 írta: 2018.08.30. 18:56 Gyárit szeretnék de ha nem megoldható a 3D nyomtató megoldhatja a dolgot. Jobb mint a törött panel.
Komplett kést könnyebben fogsz szerezni, mint csak panelt. Szerintem törődj bele, hogy gyártani kell egyet valamilyen módon. Nem értékés gyűjteményi darabok ezek, hogy ez gond legyen szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

kodiak88 írta: 2018.08.30. 18:56 Gyárit szeretnék de ha nem megoldható a 3D nyomtató megoldhatja a dolgot. Jobb mint a törött panel.
Gyárnak próbáltál már írni? Egy e-mailt megér.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Ritka, harci pengeforma. Muela Bowie, már ilyen pengével nem gyártják rég.
FB_IMG_15362393444497246.jpg
FB_IMG_15362393493215825.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Sziasztok!

Keresnék M1917 vagy 18 vagy Mark 1 trench knife -ot. Vagy valami hasonlót. Olcsó kínai kópia is jó, ha kicsit bilivas, az se nagy baj, Walking Deadet meg Boardwalk Emipre-t nézni egyaránt megteszi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_I_tr ... _Knife.jpg
Köszi ha valaki tud egy linket adni!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ez is EDC: mik a tapasztalatok a (lemezes) tarsolyokról, kinek vált be?
Pár éve már gondolkodom a dolgom - igen, Pató Pállal nem csak a monogramunk közös, hanem az alaposan kiérlelt döntések fontosságába vetett hitünk is :-) -, most már elverhető pénz is van rá, nem csak belevaló. Na meg most lett tele a hócipőm azzal, hogy vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Kell egy megoldás, hogy kényelmesen mindig nálam lehessenek a cuccaim, és elegáns is legyen - és végre hordhassam a zsebórámat a felszabadult helyen. :-)
Tényleg annyira praktikus és kényelmes, amennyire annak gondolom és látszik? Nem csörög-zörög benne minden? Mennyire marad benne rend, mennyit kell kotorászni benne? Mennyi a reális ára, mi számít jó vételnek? (Amiket találtam, az körülbelül húsz-huszonötezer forintba kerültek: az a benyomásom, lemezes tarsoly estében ebben a sávban van az átlagos ár.) Mire érdemes figyelni? (Például találtam egy bőrdíszművest, aki azzal kínálta a portékáját, hogy neki az összes tarsolya kétféleképpen rögzíthető az övön: lógatva és "középen" - úgy sejtem, ez egy elég általános kialakítás, de hátha mégsem.) Kényes holmi? (Szerintem nem.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2018.09.07. 23:00 Ez is EDC: mik a tapasztalatok a (lemezes) tarsolyokról, kinek vált be?
Pár éve már gondolkodom a dolgom - igen, Pató Pállal nem csak a monogramunk közös, hanem az alaposan kiérlelt döntések fontosságába vetett hitünk is :-) -, most már elverhető pénz is van rá, nem csak belevaló. Na meg most lett tele a hócipőm azzal, hogy vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Kell egy megoldás, hogy kényelmesen mindig nálam lehessenek a cuccaim, és elegáns is legyen - és végre hordhassam a zsebórámat a felszabadult helyen. :-)
Tényleg annyira praktikus és kényelmes, amennyire annak gondolom és látszik? Nem csörög-zörög benne minden? Mennyire marad benne rend, mennyit kell kotorászni benne? Mennyi a reális ára, mi számít jó vételnek? (Amiket találtam, az körülbelül húsz-huszonötezer forintba kerültek: az a benyomásom, lemezes tarsoly estében ebben a sávban van az átlagos ár.) Mire érdemes figyelni? (Például találtam egy bőrdíszművest, aki azzal kínálta a portékáját, hogy neki az összes tarsolya kétféleképpen rögzíthető az övön: lógatva és "középen" - úgy sejtem, ez egy elég általános kialakítás, de hátha mégsem.) Kényes holmi? (Szerintem nem.)
Nekem erről az az időszak jut eszembe, amikor csikó koromban egy ALICE rendszerű M16 tártáska volt az EDC szütyőm, a tárakat elválasztó betétet levarrtam oldalra. Szerettem, mert atombiztosan figyelt a derékszíjamon, és kizsebelni sem egyszerű. De egy ilyen mindent bele tatyóban sose lesz rend. És igen, ha úgy alakul, csörög-zörög benne minden. Nem írtad, mennyi cuccot kell elpakolni, de a "kitömött zsebek" alapján te is felkészülsz minden eshetőségre, szóval nem keveset. Vannak tök jó combtáskák, övtáskák taktikai jelleggel megáldva, ami biztos nem annyira elegáns megoldás, mint egy szép lemezes tarsoly, de a rendezhetőség, zsebek, tárolók választéka sokkal nagyobb használhatóságot eredményez.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2018.09.07. 16:02 Keresnék M1917 vagy 18 vagy Mark 1 trench knife -ot. Vagy valami hasonlót. Olcsó kínai kópia is jó, ha kicsit bilivas, az se nagy baj, Walking Deadet meg Boardwalk Emipre-t nézni egyaránt megteszi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_I_tr ... _Knife.jpg
Köszi ha valaki tud egy linket adni!
https://www.coutellerie-tourangelle.com ... -8061.html
https://www.coutellerie-tourangelle.com ... -6703.html
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2018.09.07. 23:00 Ez is EDC: mik a tapasztalatok a (lemezes) tarsolyokról, kinek vált be?
Pár éve már gondolkodom a dolgom - igen, Pató Pállal nem csak a monogramunk közös, hanem az alaposan kiérlelt döntések fontosságába vetett hitünk is :-) -, most már elverhető pénz is van rá, nem csak belevaló. Na meg most lett tele a hócipőm azzal, hogy vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Kell egy megoldás, hogy kényelmesen mindig nálam lehessenek a cuccaim, és elegáns is legyen - és végre hordhassam a zsebórámat a felszabadult helyen. :-)
Tényleg annyira praktikus és kényelmes, amennyire annak gondolom és látszik? Nem csörög-zörög benne minden? Mennyire marad benne rend, mennyit kell kotorászni benne? Mennyi a reális ára, mi számít jó vételnek? (Amiket találtam, az körülbelül húsz-huszonötezer forintba kerültek: az a benyomásom, lemezes tarsoly estében ebben a sávban van az átlagos ár.) Mire érdemes figyelni? (Például találtam egy bőrdíszművest, aki azzal kínálta a portékáját, hogy neki az összes tarsolya kétféleképpen rögzíthető az övön: lógatva és "középen" - úgy sejtem, ez egy elég általános kialakítás, de hátha mégsem.) Kényes holmi? (Szerintem nem.)
"Olcsóba" amúgy ez is jó megoldás:
Kép
Mondjuk színházba nem ezzel mennék :p

Nekem van egy ilyenem is, elég jó, de extrém ritkán szoktam használni. Viiger pouch

Amúgy a tarsoly is egy jó, stílusos (szerintem) megoldás. Jó mestert kell találni, akkor olyan lesz, amilyet szeretnél.

mod.: A Viiger övtáska mégse egészen ez. De ha beírod a keresőbe találsz többfélét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Fortitu írta: 2018.09.08. 09:26 "Olcsóba" amúgy ez is jó megoldás:
Kép
Mondjuk színházba nem ezzel mennék :p

Nekem van egy ilyenem is, elég jó, de extrém ritkán szoktam használni. Viiger pouch



Amúgy a tarsoly is egy jó, stílusos (szerintem) megoldás. Jó mestert kell találni, akkor olyan lesz, amilyet szeretnél.

mod.: A Viiger övtáska mégse egészen ez. De ha beírod a keresőbe találsz többfélét.
Komáromi Barna készít nagyon szépeket Ózdon.
FB_IMG_15363935854549112.jpg
FB_IMG_15363935956514331.jpg
FB_IMG_15363935956514331.jpg (322.11 KiB) Megtekintve 54927 alkalommal
FB_IMG_15363936074330738.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Poresz írta: 2018.09.07. 23:00 Ez is EDC: mik a tapasztalatok a (lemezes) tarsolyokról, kinek vált be?
Pár éve már gondolkodom a dolgom - igen, Pató Pállal nem csak a monogramunk közös, hanem az alaposan kiérlelt döntések fontosságába vetett hitünk is :-) -, most már elverhető pénz is van rá, nem csak belevaló. Na meg most lett tele a hócipőm azzal, hogy vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Kell egy megoldás, hogy kényelmesen mindig nálam lehessenek a cuccaim, és elegáns is legyen - és végre hordhassam a zsebórámat a felszabadult helyen. :-)
Tényleg annyira praktikus és kényelmes, amennyire annak gondolom és látszik? Nem csörög-zörög benne minden? Mennyire marad benne rend, mennyit kell kotorászni benne? Mennyi a reális ára, mi számít jó vételnek? (Amiket találtam, az körülbelül húsz-huszonötezer forintba kerültek: az a benyomásom, lemezes tarsoly estében ebben a sávban van az átlagos ár.) Mire érdemes figyelni? (Például találtam egy bőrdíszművest, aki azzal kínálta a portékáját, hogy neki az összes tarsolya kétféleképpen rögzíthető az övön: lógatva és "középen" - úgy sejtem, ez egy elég általános kialakítás, de hátha mégsem.) Kényes holmi? (Szerintem nem.)
Bár nem ezt kérdezted,de nekem ez bevált.
Színházba is viheted.Nem zörög benne a sok kacat.Sok rekesz bankkártyának ,zippzáros rekesz apró dolgoknak.
Pluszban zárható a csatja.
IMG_20180908_114247-2232x2976.jpg
Ui.Ővre füzhető!
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Poresz írta: 2018.09.07. 23:00 Ez is EDC: mik a tapasztalatok a (lemezes) tarsolyokról, kinek vált be?
Pár éve már gondolkodom a dolgom - igen, Pató Pállal nem csak a monogramunk közös, hanem az alaposan kiérlelt döntések fontosságába vetett hitünk is :-)...... Mire érdemes figyelni? (Például találtam egy bőrdíszművest, aki azzal kínálta a portékáját, hogy neki az összes tarsolya kétféleképpen rögzíthető az övön: lógatva és "középen" - úgy sejtem, ez egy elég általános kialakítás, de hátha mégsem.) Kényes holmi? (Szerintem nem.)
Szólhatok? Lehet hogy megsertésítek Valakiket, de akkor legyen gerincük hogy nekem szólnak, nem a moderátor zargatják. Egy korábbi esetben nem volt egy deka ilyen gerinces élőlény sem. A moderátornak pedig van jobb és/vagy több dolga is. ;)

Naszóval. Van tarsolyom. A tarsoly kifejezetten alkalmi viselet, és ilyen alkalom sajnos már kevés van. Amúgy megbámulnak, én speciel azt nem szeretem. Mielőtt a hazaffyak és a nemesshy turullovak felháborodnának közlöm, hogy nemesi és vitézi címmel, továbbá bárói ranggal rendelkezem. És ezek függetlenek a két plusz kutyabőrömtől, azokban ugyanis pillanatnyilag kutyák tartózkodnak.

Amit anno hurcibáltam, az egy valódi kisipari, vásári övtáska volt. Világos, natúr marhabőrből. Nem volt olyan VIP mint TGS példája, viszont színháztól munkán át a kirándulásig univerzális volt. Ja, színházba nem hordtam. :D Igaz sokáig keresgéltem míg olyat találtam ami megfelelt. De engedtessék meg nekem hogy most ne keressem meg, mert ugyan mindent a helyére szoktam pakolni, csak azt a helyet kell később keresgélni. Így fotó nem lesz. :(

A vásárlásnál arra érdemes figyelni, hogy neked megfeleljen. :evil:

Szóval az övtáska: +1 szavazat.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Nem írtad, mennyi cuccot kell elpakolni, de a "kitömött zsebek" alapján te is felkészülsz minden eshetőségre, szóval nem keveset.
Ettől elég távol vagyok. Duma következik.
Régebben ennyire egyszerű volt az életem:
- farmer egyik első zsebe: késláncon lakáskulcs és beléptetőchip + pénz (az apró gyakran az órazsebben)*;
- farmer másik első zsebe: irattartó (személyi, lakcímkártya, diákigazolvány, fegyverviselési) + Nokia E51/52 + Victorinox Fisherman (miután a géprajz tanárom jól lehordta az évfolyamot, hogy senkinél sincs bicska) + órazsebben Zippo vagy zsebóra.
- farzsebbe pedig semmi se teszünk: ami oda kerül, azt tekintsük elveszettnek.
Ez még úgy-ahogy kényelmes volt. Három és fél éve van okostelefonom, azóta már húha. Mióta dolgozom, vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Amit el kellene tenni: karabineren pendrive, beléptetőchip és három kulcs (ha lesz autóm, ehhez jön még a slusszkulcs) + irattartó (személyi, lakcímkártya, fegyverviselési, bankkártya, SZÉP-kártya, Erzsébet-kártya; alkalmilag jogosítvány, Medicover kártya) + két okostelefon: magán és céges (mikor jönnek már rá, hogy ha céges mobilt adnak, az legyen dupla SIM-es? - 21. századi első világbeli probléma, de mégis.) + pénz (az apró gyakran az órazsebben) + gázspray (már amikor elfér); ami már nem fér el: bicska, rohamoldó, óvszer, zsebkendő, öngyújtó (nem dohányzom, de "Férfi embernél mindig van kés és tűz"), egy dobnyi gáztöltény, rágó, zsebóra…
Na, benyomásaim alapján és ahogy elképzelem, ez még semmi ahhoz képest, ahogy állítólag egyes fórumtársak felkarácsonyfásítják önmagukat (mini elsősegélykészlet, multifogó, zseblámpa…).

* Amikor tíz éve egyetemre kerültem, azaz elkezdtem minden nap pénzt, mobiltelefont és iratokat hordani magammal (igen, addig fenyőfasoros-gesztenyelombos szülővároskában jól elvoltam lakás- és biciklizárkulccsal és kapunyitóval), akkor édesapám kiokosított, hogy még csíkos vadmalac korában azt mondta neki a zsebtolvaj haverja - igen, édesapám színes egyéniség érdekes haverokkal… -, hogy a pénztárcában hordott pénzt a legkönnyebb ellopni. Plusz a legutolsó pénztárcáját feltette a kispolszki tetejére a benzinkúton, majd elhajtott, így hagyta el a totónyereményét. Szóval elvileg van nálam egy szabály, hogy pénz mellé más nem kerülhet a zsebbe, de hogy mikor sikerült ezt majd egyszer betartanom…
Mondjuk színházba nem ezzel mennék :p
Pedig ez cél: munkahelyre, állásinterjúra, színházba etc. etc., szóval olyan helyekre is vihessem magammal a cuccaim, ahol igényesebben kell megjelenni. Az előző hozzászólásokban két egyébként jó ötlet ezért vérzett el.
Bár nem ezt kérdezted,de nekem ez bevált. Színházba is viheted. Nem zörög benne a sok kacat.Sok rekesz bankkártyának, zippzáros rekesz apró dolgoknak. Pluszban zárható a csatja.
Köszönöm, ez lesz az ezüstérmes tartalékmegoldás, például mert…
Amúgy megbámulnak, én speciel azt nem szeretem.
…igen, Pithecus ráérzett arra, ami engem is zavarhat: köszönöm, de rólam ne találgassák, hogy nyilas vagyok-e. Főleg ne állásinterjún, habár el tudok képzelni olyan kenyéradót, akinél ez plusz pont.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ennyi pénz számtanpéldában sincs. :-D
Valami lelkes kínai ménem gyártja ezt bilivasból olcsóért? :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2018.09.08. 16:10 Ettől elég távol vagyok. Duma következik.
Régebben ennyire egyszerű volt az életem:
- farmer egyik első zsebe: késláncon lakáskulcs és beléptetőchip + pénz (az apró gyakran az órazsebben)*;
- farmer másik első zsebe: irattartó (személyi, lakcímkártya, diákigazolvány, fegyverviselési) + Nokia E51/52 + Victorinox Fisherman (miután a géprajz tanárom jól lehordta az évfolyamot, hogy senkinél sincs bicska) + órazsebben Zippo vagy zsebóra.
- farzsebbe pedig semmi se teszünk: ami oda kerül, azt tekintsük elveszettnek.
Ez még úgy-ahogy kényelmes volt. Három és fél éve van okostelefonom, azóta már húha. Mióta dolgozom, vagy egész nap a teletömött zsebeimben tetriszezek, vagy soha semmi sincs nálam, mert a háti- vagy válltáskámban hagytam, ha nem az íróasztalomon az irodában. Amit el kellene tenni: karabineren pendrive, beléptetőchip és három kulcs (ha lesz autóm, ehhez jön még a slusszkulcs) + irattartó (személyi, lakcímkártya, fegyverviselési, bankkártya, SZÉP-kártya, Erzsébet-kártya; alkalmilag jogosítvány, Medicover kártya) + két okostelefon: magán és céges (mikor jönnek már rá, hogy ha céges mobilt adnak, az legyen dupla SIM-es? - 21. századi első világbeli probléma, de mégis.) + pénz (az apró gyakran az órazsebben) + gázspray (már amikor elfér); ami már nem fér el: bicska, rohamoldó, óvszer, zsebkendő, öngyújtó (nem dohányzom, de "Férfi embernél mindig van kés és tűz"), egy dobnyi gáztöltény, rágó, zsebóra…
Na, benyomásaim alapján és ahogy elképzelem, ez még semmi ahhoz képest, ahogy állítólag egyes fórumtársak felkarácsonyfásítják önmagukat (mini elsősegélykészlet, multifogó, zseblámpa…).

* Amikor tíz éve egyetemre kerültem, azaz elkezdtem minden nap pénzt, mobiltelefont és iratokat hordani magammal (igen, addig fenyőfasoros-gesztenyelombos szülővároskában jól elvoltam lakás- és biciklizárkulccsal és kapunyitóval), akkor édesapám kiokosított, hogy még csíkos vadmalac korában azt mondta neki a zsebtolvaj haverja - igen, édesapám színes egyéniség érdekes haverokkal… -, hogy a pénztárcában hordott pénzt a legkönnyebb ellopni. Plusz a legutolsó pénztárcáját feltette a kispolszki tetejére a benzinkúton, majd elhajtott, így hagyta el a totónyereményét. Szóval elvileg van nálam egy szabály, hogy pénz mellé más nem kerülhet a zsebbe, de hogy mikor sikerült ezt majd egyszer betartanom…



Pedig ez cél: munkahelyre, állásinterjúra, színházba etc. etc., szóval olyan helyekre is vihessem magammal a cuccaim, ahol igényesebben kell megjelenni. Az előző hozzászólásokban két egyébként jó ötlet ezért vérzett el.



Köszönöm, ez lesz az ezüstérmes tartalékmegoldás, például mert…



…igen, Pithecus ráérzett arra, ami engem is zavarhat: köszönöm, de rólam ne találgassák, hogy nyilas vagyok-e. Főleg ne állásinterjún, habár el tudok képzelni olyan kenyéradót, akinél ez plusz pont.
Szia!
Farzsebben nekem papírzsebkendő van (azt ha kilopják, hajrá), illetve a másik oldalt a jogsim (nem szeretném az összes arcképes iratom egyben tartani, ezért min. egyet szeparálok). Mondjuk ha már a jogsim felé matatnak, az már rég rossz, van arrafelé nagyobb veszteség is... ;-) ja, és nekem a saját mobilom kétsimkártyás...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2018.09.08. 16:10 Ettől elég távol vagyok. Duma következik.
Régebben ennyire egyszerű volt az életem:
- farmer egyik első zsebe: késláncon lakáskulcs és beléptetőchip + pénz (az apró gyakran az órazsebben)*;
- farmer másik első zsebe: irattartó (személyi, lakcímkártya, diákigazolvány, fegyverviselési) + Nokia E51/52 + Victorinox Fisherman (miután a géprajz tanárom jól lehordta az évfolyamot, hogy senkinél sincs bicska) + órazsebben Zippo vagy zsebóra.
- farzsebbe pedig semmi se teszünk:
Semmi közöm hozzá, de úgy néz ki jelentősen megkönnyítené az életed, ha zsebóra helyett karórát viselnél. Egy zseb felszabadul a guminak. :-)
Huszon éve hordom a kp.-t farzsebben úgy, hogy az apró baloldalt, papírpénz jobboldalt, semmi pénztárca. Még nem ért veszteség. Amióta divatba jöttek a zsebes gatyák, jóidőben az a megoldás az iratok, telefon hordására. Hidegebb időben meg iratok mindig mellény, kabát belső zsebében.
Amúgy egy éve a megváltozott munkarend miatt összeraktam egy EDC táskát, amiben számla- munkalaptömbtől kezdve, gyújtón keresztül, telefontöltőn át, mini eü dobozig minden van, ehhez a Direct Action Messenget Bag tökéletesen bevált.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2018.09.08. 16:10 - farzsebbe pedig semmi se teszünk: ami oda kerül, azt tekintsük elveszettnek.
Állandóan hordok valami(ke)t a farmernadrágjaim farzsebeiben (tárca, folder, régebben fényképezőgép) és onnan még sosem veszítettem el semmit, míg az összes többi zsebemből legalább egy alkalommal már igen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Semmi közöm hozzá, de úgy néz ki jelentősen megkönnyítené az életed, ha zsebóra helyett karórát viselnél.
Alkalmilag hordom, funkciója nem épp' a legmegindokolhatóbb: ha nem találták volna fel a karórákat, akkor a most a mobiltelefonok szorítanák ki. Ez egy ilyen… Hóbort. Mint az elöltöltő fegyveres lövészet. Vagy mint a pamaccsal és dédapám borotvakésével borotválkozás. :-)
Egyébként nyár elején vettem egy Rakétát. Szépen beleillik hóbortjaim sorába.
Állandóan hordok valami(ke)t a farmernadrágjaim farzsebeiben (tárca, folder, régebben fényképezőgép) és onnan még sosem veszítettem el semmit, míg az összes többi zsebemből legalább egy alkalommal már igen.
Még nem tűnt fel, hogy bármi is eltűnt volna a farzsebemből, de gyakran észreveszem, hogy kifelé mászik, amit jó mélyen beletettem. Plusz állítólag a zsebtolvajok is kedvelik.
Glasser
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.06.01. 21:11

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Glasser »

swordmanus írta: 2018.09.08. 21:21 Ennyi pénz számtanpéldában sincs. :-D
Valami lelkes kínai ménem gyártja ezt bilivasból olcsóért? :-)
Szerintem ezt már a kínai gyártja, a forgalmazónak van 100% haszna.
No.1 Lőkészség nélküli balfasz.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

EDC - már megint. (Most jött el az ideje, hogy felszerelkezzek… Meg a pénz is [lekopogtam].)

Van egy Zippo öngyújtóm: nem dohányzom - legalább ettől az egy hülyeségtől mentes vagyok -, mire használni szeretném (mondjuk tábortűzgyújtásnál), a benzin már elszökött, marad a bosszankodás.
Van olyan gond is, hogy az öngyújtó formánál elég gyakran praktikusabb a gyufa pálcika formája, például ha temetői mécsest vagy befőttesüvegben teamécsest gyújtok.
Feltűnt, túrázó-bozótmíves-prepper csevegésekben és blogokon egyetlen esetre se emlékszem, hogy bárki megemlítette volna a fém benzines örökgyufát: https://www.youtube.com/watch?v=VDe6q2oXDT0.
Első ránézésre ez egy nagyon ügyes és hasznos holminak tűnik: úgy vélem, a csavaros kupak miatt nem szökik el belőle a benzin és tökéletesen vízhatlan egy benzines öngyújtóval összehasonlítva; a kanóc és tűzkő ugyanúgy cserélhető (vajon a tűzkő biztosan?) és ugyanaz a termék is, mint a benzines öngyújtókban; plusz a pálcika forma előnyei. (Cserébe ne ejtsük le, mert a benzin kiömlik, az apró fém pálcikát pedig kereshetjük. Plusz a fém pálcika valószínűleg előbb átforrósodik megfoghatatlanul, mint egy benzines öngyújtó.) Valamint ránézésre úgy gondolom, ha kifogy belőle a benzin, inkább használhatóbb szikravetőként, mint egy benzines öngyújtó.
Miért hanyagolják?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2018.09.18. 00:00 EDC - már megint. (Most jött el az ideje, hogy felszerelkezzek… Meg a pénz is [lekopogtam].)

Van egy Zippo öngyújtóm: nem dohányzom - legalább ettől az egy hülyeségtől mentes vagyok -, mire használni szeretném (mondjuk tábortűzgyújtásnál), a benzin már elszökött, marad a bosszankodás.
Van olyan gond is, hogy az öngyújtó formánál elég gyakran praktikusabb a gyufa pálcika formája, például ha temetői mécsest vagy befőttesüvegben teamécsest gyújtok.
Feltűnt, túrázó-bozótmíves-prepper csevegésekben és blogokon egyetlen esetre se emlékszem, hogy bárki megemlítette volna a fém benzines örökgyufát: https://www.youtube.com/watch?v=VDe6q2oXDT0.
Első ránézésre ez egy nagyon ügyes és hasznos holminak tűnik: úgy vélem, a csavaros kupak miatt nem szökik el belőle a benzin és tökéletesen vízhatlan egy benzines öngyújtóval összehasonlítva; a kanóc és tűzkő ugyanúgy cserélhető (vajon a tűzkő biztosan?) és ugyanaz a termék is, mint a benzines öngyújtókban; plusz a pálcika forma előnyei. (Cserébe ne ejtsük le, mert a benzin kiömlik, az apró fém pálcikát pedig kereshetjük. Plusz a fém pálcika valószínűleg előbb átforrósodik megfoghatatlanul, mint egy benzines öngyújtó.) Valamint ránézésre úgy gondolom, ha kifogy belőle a benzin, inkább használhatóbb szikravetőként, mint egy benzines öngyújtó.
Miért hanyagolják?
Nem tudom, neked mennyit volt szerencséd "pirózni" gyerekkorodban, de alapvető tapasztalás, hogy nem célszerű a lâng közelében nyitott edényben bármilyen de főleg folyékony éghető anyagot a kezünk ügyében tartani, ha nincs egyébként konkrét célunk vele. :-) Szóval ahogy írtad is, veszélyesnek tűnik.
A nagyobb EDC szett része lehet akár egy utántöltő.
Ami nekem nagyon bevált, egy egyszerű Tescos "gázforrasztó". Forrasztani nem nagy élmény vele, de rendesen nagy a gáztartálya, tisztességes szúrólángot produkál, és formájánál fogva gyufaként is használható, pl. pont mécses / őrláng begyújtásakor. Hátránya, hogy egész napos zsebben hordásra korlátozottan alkalmas, de egy kisebb edc táskában nem zavaró.
https://goo.gl/images/AHZPpt
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

40 éves a Glock-kés, itt a limitált kiadás belőle:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/40-eves ... -tor-fm78/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2018.09.18. 00:00Van egy Zippo öngyújtóm: nem dohányzom - legalább ettől az egy hülyeségtől mentes vagyok -, mire használni szeretném (mondjuk tábortűzgyújtásnál), a benzin már elszökött, marad a bosszankodás.
Másfél éve vettem egy ehhez hasonló kis benzines gyújtót, eddigi tapasztalataim szerint egy "tankolással" hónapokig üzemkész marad.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Poresz írta: 2018.09.18. 00:00 EDC - már megint. (Most jött el az ideje, hogy felszerelkezzek… Meg a pénz is [lekopogtam].)

Van egy Zippo öngyújtóm: ........
Ha nem akarod kidobni, én anno így csináltam:

https://www.instructables.com/id/How-to ... vival-kit/

De szerintem GD tippje ilyen célra jobb.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Pithecus írta: 2018.09.18. 19:39 Ha nem akarod kidobni, én anno így csináltam:

https://www.instructables.com/id/How-to ... vival-kit/

De szerintem GD tippje ilyen célra jobb.
Ez a biciklibelsős megoldás mennyivel toldhatta meg egy töltés élettartamát?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2018.09.18. 20:02 Ez a biciklibelsős megoldás mennyivel toldhatta meg egy töltés élettartamát?
A link szerint 3-4x több ideig jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

:(
Fortitu írta: 2018.09.18. 20:14 A link szerint 3-4x több ideig jó.
Köszi, angol nyelv nem barátom.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.09.18. 23:02 :(

Köszi, angol nyelv nem barátom.
Van olyan app ami lefordiccsa... :shock:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Érdekes tároló megoldás futóknak:
https://flipbelt.com/flipbelt-zipper
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

A mai naptól ha érdekel egy termék az edcshop.hu-ról de jelenleg nincs raktáron, akkor a beérkezéséről e-mail értesítőt is tudsz kérni, nem kell állandóan a weboldalunkat vagy a Facebook oldalunkat figyelned!

email-ertesitest-kerek-2.jpg

Nézd végig a termékeinket és ha olyat találsz amit szeretnél a későbbiekben megvásárolni, de jelenleg nincs raktáron akkor add meg a termék adatlapján az e-mail címedet és nyomj az „Erre a címre kérem!” gombra!

További információ: https://edcshop.hu/2018/09/21/uj-szolga ... ettunk-be/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

bucavas...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Legújabb szerzemény, egy Bucavasgyúró-féle damaszk pengés, kovácsolt kosfejes bicska. Eszméletlen hangulatos darab. Kár hogy 9 centis, mert befognám EDC-nek. De kiderült hogy itt van 2 buszmegállónyira a készítője, lehet hogy elviszem hozzá hogy rövidítse le.
bucavas1.jpg
bucavas1.jpg (132.55 KiB) Megtekintve 54637 alkalommal
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: bucavas...

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Thomaster írta: 2018.09.22. 13:19 Legújabb szerzemény, egy Bucavasgyúró-féle damaszk pengés, kovácsolt kosfejes bicska. Eszméletlen hangulatos darab. Kár hogy 9 centis, mert befognám EDC-nek. De kiderült hogy itt van 2 buszmegállónyira a készítője, lehet hogy elviszem hozzá hogy rövidítse le.
bucavas1.jpg
11. kerben?
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: bucavas...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Isszy írta: 2018.09.22. 15:2411. kerben?
Ott, Móricz Zs. krt.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.08.12. 15:21 A kicsinek visszavettem a gyári 86mm-ről 79-re a szúróhosszát.
Nem lett volna egyszerűbb, ha inkább eleve egy Para 3-t veszel és akkor nem kell moddingolni? Jah.... vagy Te eleve azt szerettél volna, már értem. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: bucavas...

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Thomaster írta: 2018.09.22. 13:19 Legújabb szerzemény, egy Bucavasgyúró-féle damaszk pengés, kovácsolt kosfejes bicska. Eszméletlen hangulatos darab. Kár hogy 9 centis, mert befognám EDC-nek. De kiderült hogy itt van 2 buszmegállónyira a készítője, lehet hogy elviszem hozzá hogy rövidítse le.
bucavas1.jpg
Falunapon meg szüreti felvonuláson a csikósok közt sok barátod lenne gyorsan, ha ezzel falatoznál, na de a paneldzsungelben nem fognak leparasztozni? Aztán se őstermelői, se kamarai tagság, de még egy kósza kecske se legel otthon? Amúgy utállak, nagyon menő darab, és nekem bezzeg van kosom... :-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A PTA időgépe nagyjavítás után ismét működőképes, és a 2318-as Földről hozott anyagot. Az eszköz a PTA-Késmúzeumba került, származása megosztja a todományos társadalmat.
alien1.JPG
alien1.JPG (174.94 KiB) Megtekintve 54596 alkalommal
Egyes todományos ökörkörök szerint a kés majd valaha Ellen 14.Ripley tulajdonát fogta képezni. Az elmélet szerint még 9.Ripley hagyatékában talált egy hibernált, kísérleti hibridet, amit egy Xenomorphus esus var. omnes P és egy - galaxisszerte szórványosan előforduló - Bubo cuprumpenis L keresztezésével állítottak elő a Weyland-Yutani társaság biomérnökei. A preparátum aliensav-mentesítése olyan jól sikerült, hogy savat nyomokban sem találtak és az eszköz még ma is használható, a savállósága is megmaradt.
Az angol tudós, Dr.Owl Copperdick professzor - mint a kérdés egyik önavatott szakértője - hitelesítésre elvitte a múzeumőrt a késsel együtt. Azután a PIA (Pithecus Intelligence Agency) visszaszerezte tőle mindkettőt és a látogatásuk után a tudós névváltoztatást kért Dr.Owl Copper-re.
alien2.JPG
alien2.JPG (188.54 KiB) Megtekintve 54596 alkalommal
Tudósok másik csoportja szerint maga az eszköz egy - még fejlesztés alatt álló, kísérleti - deaktivált screamer a Sirius 6B-ről. A rézpikkelyes nyél a szemekkel egy screamer része volt, amiről leoperálták a vágótárcsát, így nem tudott vágcsálni, a farkát viszont tudta használni. Mivel a vezérlő agyat teljesen lebutították, így a farokhasználat volt az egyetlen tehetősége. Ilyesmi bizony még manapság is sűrűn megesik itt a Földön.
Az elmélet szerint a Betty kalózhajó korábbi begyűjtőútján megfordult a Sirius 6B-n is és ott szedték fel és operálták át a screamert késsé. Kissé vad gondolat, de akár lehetséges is hogy később ott, a Bettyn került a kés 9.Ripley tulajdonába, amit aztán 14.Ripley megörökölt.
alien3.JPG
alien3.JPG (178.94 KiB) Megtekintve 54596 alkalommal
A penge hossza 132 mm, a nyél 105 mm, a pengevastagság 2 mm.
A kés Földre kerülése továbbra is rejtély, hogy miért pont ezt szedte össze az önvezérlő automata időgép. Erre vonatkozóan az itt-ott törlésnyomokat mutató memórikristálya sem tartalmazott adatokat. Konteosok egy kis titkos csoportja a beszivárgó-megszállás elmélet hívei, és állítólag megtették a megfelelő megelőző intézkedéseket. Beszereztek egy királyvíz-ágyút a harchoz és néhány láda jelentős aqua ardens tartalmú marsi Jabra-vizet a várakozáshoz. Állítólag a fele már elfogyott...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Pithecus írta: 2018.09.25. 14:45 A PTA időgépe nagyjavítás után ismét működőképes, és a 2318-as Földről hozott anyagot. Az eszköz a PTA-Késmúzeumba került, származása megosztja a todományos társadalmat.

alien1.JPG

Egyes todományos ökörkörök szerint a kés majd valaha Ellen 14.Ripley tulajdonát fogta képezni. Az elmélet szerint még 9.Ripley hagyatékában talált egy hibernált, kísérleti hibridet, amit egy Xenomorphus esus var. omnes P és egy - galaxisszerte szórványosan előforduló - Bubo cuprumpenis L keresztezésével állítottak elő a Weyland-Yutani társaság biomérnökei. A preparátum aliensav-mentesítése olyan jól sikerült, hogy savat nyomokban sem találtak és az eszköz még ma is használható, a savállósága is megmaradt.
Az angol tudós, Dr.Owl Copperdick professzor - mint a kérdés egyik önavatott szakértője - hitelesítésre elvitte a múzeumőrt a késsel együtt. Azután a PIA (Pithecus Intelligence Agency) visszaszerezte tőle mindkettőt és a látogatásuk után a tudós névváltoztatást kért Dr.Owl Copper-re.

alien2.JPG

Tudósok másik csoportja szerint maga az eszköz egy - még fejlesztés alatt álló, kísérleti - deaktivált screamer a Sirius 6B-ről. A rézpikkelyes nyél a szemekkel egy screamer része volt, amiről leoperálták a vágótárcsát, így nem tudott vágcsálni, a farkát viszont tudta használni. Mivel a vezérlő agyat teljesen lebutították, így a farokhasználat volt az egyetlen tehetősége. Ilyesmi bizony még manapság is sűrűn megesik itt a Földön.
Az elmélet szerint a Betty kalózhajó korábbi begyűjtőútján megfordult a Sirius 6B-n is és ott szedték fel és operálták át a screamert késsé. Kissé vad gondolat, de akár lehetséges is hogy később ott, a Bettyn került a kés 9.Ripley tulajdonába, amit aztán 14.Ripley megörökölt.

alien3.JPG

A penge hossza 132 mm, a nyél 105 mm, a pengevastagság 2 mm.
A kés Földre kerülése továbbra is rejtély, hogy miért pont ezt szedte össze az önvezérlő automata időgép. Erre vonatkozóan az itt-ott törlésnyomokat mutató memórikristálya sem tartalmazott adatokat. Konteosok egy kis titkos csoportja a beszivárgó-megszállás elmélet hívei, és állítólag megtették a megfelelő megelőző intézkedéseket. Beszereztek egy királyvíz-ágyút a harchoz és néhány láda jelentős aqua ardens tartalmú marsi Jabra-vizet a várakozáshoz. Állítólag a fele már elfogyott...
Nem tudom, hogy mire használható igazán, de ez qrva jól néz ki! Nem semmi munka, profi kézkészítők sem szégyenkezhetnének miatta.
Gratula!
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Dönci62 írta: 2018.09.25. 22:58 Nem tudom, hogy mire használható igazán, de ez qrva jól néz ki! Nem semmi munka, profi kézkészítők sem szégyenkezhetnének miatta.
Gratula!
Köszönöm a dicséretet, mert megérdemlem. ;) :) :D :lol:

Egyébként vágásra használható, mint minden kés. :roll:
Megfelelt reggelizőkésként, de jó lehet vadászoknak is nyúzókésnek. Hiszen bármit lőtt, a 3 nyúzóhorog jó nyúlhoz, szarvashoz és vízilóhoz is. Zombibelezéshez pedig egyenesen ideális.
És teljesen fém lévén HAPCI-kompatibilis.

Profi ilyet nem vállalna. ;) Én is sokáig spekuláltam rajta hogy megcsináljam-e. Még a penge az csak hagyján, de a nyél az szívatós volt. Bontott rézküszöb darabkák egyenként kiszabva, réz antennacső felvágva-kilapítva, termosztátcső. Persze mindez kézműves szinten. A pikkelyenként átszegecselt és ragasztott nyél atomstabil lett. A TSTM-acél penge pedig borotvál.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Muszáj volt gyártani egy EDC ámpácskát az Alfa mellé. :-) Nem találtam nekem tetsző csilivili lámpát. Mindenhol csak taktikai fekete van. :-D

Ez 14500-as Akkuval megy, kb 900lm fényárama van, és kb 100m-ig világít el egy sötét mezőben a taktikai tükör szúrófénye. Városi fényekben 20-30m-ig látható a fénye.

Három fokozata van. kb 250lm, 900lm, és 900lm strob.

Méretei:
fej átmérő 26mm
markolat átmérő: 22mm
hossza: 98mm

Anyaga: ALSiMg alumínium.
Védettség:IP68X

Lencse: Sík, 1,5mm karcálló üveg
Riggs EDC Flashlight.jpg
Riggs EDC Flashlight.jpg (224.16 KiB) Megtekintve 54368 alkalommal
EDC-ben:
Riggs EDC Flashlight-G020.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Martin Riggs írta: 2018.10.06. 16:39 Muszáj volt gyártani egy EDC ámpácskát az Alfa mellé. :-) Nem találtam nekem tetsző csilivili lámpát. Mindenhol csak taktikai fekete van. :-D

Ez 14500-as Akkuval megy, kb 900lm fényárama van, és kb 100m-ig világít el egy sötét mezőben a taktikai tükör szúrófénye. Városi fényekben 20-30m-ig látható a fénye.

Három fokozata van. kb 250lm, 900lm, és 900lm strob.

Méretei:
fej átmérő 26mm
markolat átmérő: 22mm
hossza: 98mm

Anyaga: ALSiMg alumínium.
Védettség:IP68X

Lencse: Sík, 1,5mm karcálló üveg

Riggs EDC Flashlight.jpg

EDC-ben:
Riggs EDC Flashlight-G020.jpg
Nem semmi. Hasznalhato gumi toltesre is? ;)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Megtaláltam a zoomos lámpák szent grálját! :-)

Mindent tud, amit egy mini Zoom-os lámpának tudnia kell!

- 500lm max fényerő (valóban tudja)
- 4 fényerő fokozat. (500, 200, 20, 2Lm) + 2 féle stroboszkóp.
- nagyon stabil zoom, nem azonos a piacos lámpákéval!
- memória (megjegyzi a legutolsó beállítást)
- Taktikai kapcsoló (félig nyomva lehet léptetni, tovább nyomva, úgymarad)
- Kis méret. (100mm hosszú, 29mm a fej, 20mm a test átmérő)
- Nagy hatótáv. (kb 200m-en még bőven virít.)
- Nagy szórásra képes. 2m-ről 2m-es fénbykört tud produkálni, aminek a mérete a zoomal változtatható.

Mindez akkuval együtt, 10k alatt, hazai boltból!

CSAK AJÁNLANI TUDOM!
adatlap.jpg
akku.jpg
chip.jpg
chip.jpg (175.32 KiB) Megtekintve 54217 alkalommal
kapcsoló.jpg
kapcsoló.jpg (211.62 KiB) Megtekintve 54217 alkalommal
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Martin Riggs írta: 2018.10.20. 21:32 Megtaláltam a zoomos lámpák szent grálját! :-)

Mindent tud, amit egy mini Zoom-os lámpának tudnia kell!

- 500lm max fényerő (valóban tudja)
- 4 fényerő fokozat. (500, 200, 20, 2Lm) + 2 féle stroboszkóp.
- nagyon stabil zoom, nem azonos a piacos lámpákéval!
- memória (megjegyzi a legutolsó beállítást)
- Taktikai kapcsoló (félig nyomva lehet léptetni, tovább nyomva, úgymarad)
- Kis méret. (100mm hosszú, 29mm a fej, 20mm a test átmérő)
- Nagy hatótáv. (kb 200m-en még bőven virít.)
- Nagy szórásra képes. 2m-ről 2m-es fénbykört tud produkálni, aminek a mérete a zoomal változtatható.

Mindez akkuval együtt, 10k alatt, hazai boltból!

CSAK AJÁNLANI TUDOM!
adatlap.jpgakku.jpgchip.jpgkapcsoló.jpg
Lámpák szent kelyhét? :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

motto: "Merjünk kicsik lenni!"

Nemrég tért vissza az Ide-Yoda II. űrcirkáló egy hosszabb expedícióról, melynek során felkereste a Gamma-kvadráns, Törpinézia nevű mikrobolygóját. A helyi műveltebb törpök, ismervén a Galaxisszerte híres PTA Késmúzeumot megtiszteltetésnek vették, hogy küldhetnek egy saját terméket. A TÖKI (Törpkések Kutatóintézete) örömmel mutatja be ezt a kuriózumot.
torp_b0.JPG
torp_b0.JPG (52.99 KiB) Megtekintve 54030 alkalommal
A mesterek tudását dicséri, ahogy egy helyi élesfarkú lábatlangyík (Lacerta fixnyisz pacskernix) és egy rézpöcsű törpbagoly (Glaucidium cuprumpenis) alkatrészeit összeillesztették használható eszközzé. Örök darab, hiszen ha nem használják, akkor sohasem kopik el.
torp_bh.JPG
torp_bh.JPG (68.92 KiB) Megtekintve 54030 alkalommal
Ez a kés rendkívül ritka és drága. Ezt - a mesterművön kívül - a gyártáshoz szükséges anyag beszerzése indokolja. A gyíkfarok pengék forrása egy gyíkfarm. Az visszanő, így nem az a szűk keresztmetszet. A bögyörőtleníthető baglyok száma viszont végtelenül véges.
A késhez mellékeltek egy levelet is, aminek lefordítása után sikerült összeállítani egy élőképet.
torp_lev.JPG
torp_lev.JPG (95.78 KiB) Megtekintve 54030 alkalommal
A törplingva többértelműsége okán számos törpénet-variáció valószínűsíthető a lefordított levélből, de szerencsére a szereplők - ha szándékukban nem is - kibenlétükben bizonyítottak.
A történelmi törpénet szerint Albinézia tartomány hős gyalogja Törpfehér megvédte a szende Törppuncillát a Vegetária szigetéről átúszó gaz zöld vegán szörnyektől. A rémek Törpösvölgyből egészen az Albinéz-sivatagig hajszolták szegényt, mert őbenne akarták az Oráliától Análiáig tartó zarándokutat végigjárni.

Más értelmezés szerint az ottani zöldek tiltakoztak a baglyok bögyörőtlenítési szokása ellen, merthogy - szerintük a késes tevékenység miatt - évezredek óta nem láthatott az ifjúság bögyőrős baglyot csak képen. A fényes rézbögyörőtlen baglyok továbbá egyértelmű okai a klímaváltozásnak, hiszen így nem verik vissza a Napjuk káros sugarait és okai az elsivatagosodásnak.

Egyes angol és svájci tudósok fordítása szerint viszont a rézfánfütyülő fütyülőjét ajánlják késnyélnek, de lehetséges hogy szóba került a rézfában percegő rézfa-szú is, ami szerintük a rézerdőket károsítja. Példaként mutatják a kietlen Albinéz sivatagot, ahol szerintük valaha kies rézerdők susogtak, de a rézfánfütyülők fütyülésükkel tönkretették a susogást, a rézfa-szúk pedig kipusztították az erdőt. Maradt a sivatag. A zöldektől bármilyen érv kitelik.
torp_h.JPG
torp_h.JPG (123.68 KiB) Megtekintve 54030 alkalommal
A kép valóságazonos rekonstrukció.
Méretek: a penge 2 mm vastag, 30 mm hosszú, nyél 20 mm.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Végre egy értelmes paracord karkötő, a sípos, kézfejletépős acélkapcsos, sípos, tűzcsiholós és egyéb marhaságok után.
USB adatkábel és töltő. Tényleg működik, és ez a hosszabb fajta (igen ritka) csatlakozós, tehát beleér az ütésálló, gumírozott mobilomba is. Adatkábelként is működik.
Hátránya: csak vékony csuklóval tessék rárepülni. Viszonylag vékony a csuklóm, és pont jó, szóval kamaszoknak, csajoknak meg madárcsontúaknak...
https://www.aliexpress.com/item/USB-Cab ... 4c4dCWHCDQ
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek Botond lámpája és mik a tapasztalatok pl. fényerősség, milyen távolságra világít?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

kzsolti66 írta: 2018.11.12. 17:17 Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek Botond lámpája és mik a tapasztalatok pl. fényerősség, milyen távolságra világít?
Szia!
Van.
Kb. 50 méterre is kiváló a fényereje! Polgárőrködni használom éjjel, a könnyű súlya miatt jó vele dolgozni, a fényereje és üzemmódjai kiválóak éjszakai megfigyelésekhez (pl. benézni telephely udvarára, ahol szól a riasztó, vagy gyorsan áttekinteni a park árnyékait). A meggyőző külleme a helyi vagányok vitáit és hőzöngézését előzik meg általában (a fényereje és a villogó mód meg pláne). Nekem nagyon bejött!
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

swordmanus írta: 2018.11.12. 19:47 Szia!
Van.
Kb. 50 méterre is kiváló a fényereje! Polgárőrködni használom éjjel, a könnyű súlya miatt jó vele dolgozni, a fényereje és üzemmódjai kiválóak éjszakai megfigyelésekhez (pl. benézni telephely udvarára, ahol szól a riasztó, vagy gyorsan áttekinteni a park árnyékait). A meggyőző külleme a helyi vagányok vitáit és hőzöngézését előzik meg általában (a fényereje és a villogó mód meg pláne). Nekem nagyon bejött!
Köszönöm! Bűnügyileg fertőzött területre kellene c típusúakkal szemben, vagyonőröket felszerelni. Botond lámpa + gázspray egyenlőre. Vipera nem játszik, bár magánterületen vagyunk, de nem akarjuk összeakasztani a bajusz a rendőrökkel, egyenlőre korrekt a viszonyunk. Ráadásul a vagyonőri tv.-ben is gumibot az engedélyezett.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

kzsolti66 írta: 2018.11.12. 22:00 Köszönöm! Bűnügyileg fertőzött területre kellene c típusúakkal szemben, vagyonőröket felszerelni. Botond lámpa + gázspray egyenlőre. Vipera nem játszik, bár magánterületen vagyunk, de nem akarjuk összeakasztani a bajusz a rendőrökkel, egyenlőre korrekt a viszonyunk. Ráadásul a vagyonőri tv.-ben is gumibot az engedélyezett.
Ha ez a magánterület zárt, nem nyilvános hely, senki nem szólhatna viperáért, sokkolóért, céges gp-ért viselési nélkül, stb. A gumibot, spray azért van az SzVMt-ben, hogy azokat lehessen viselni nyilvános helyen vagy szállítmánykísérés során közterületen. Zárt magánterületnél nem is kellene a tv-be írni.
Sapienti sat.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

kzsolti66 írta: 2018.11.12. 22:00 Köszönöm! Bűnügyileg fertőzött területre kellene c típusúakkal szemben, vagyonőröket felszerelni. Botond lámpa + gázspray egyenlőre. Vipera nem játszik, bár magánterületen vagyunk, de nem akarjuk összeakasztani a bajusz a rendőrökkel, egyenlőre korrekt a viszonyunk. Ráadásul a vagyonőri tv.-ben is gumibot az engedélyezett.
Háát ha egy ilyen hosszú lámpával elkalapál valakit a b. őr, az is almás lesz. Ha nem totál zárt magánterület, akkor KKVE lesz belőle. Láttuk a BM ostobaságát. A paprikában is harcigázt vízionálnak... Ostoba barmok. Ez van.

Bázdeo ok, magánterületen tonfa, gumibot akármi ok. Közforgalom számára megnyitott területen CS, CR dezodor, és / vagy Udar. Ez utóbbival viszont ki kell képezni az őröket. Illetve drágább is. Elég a dezodor.

A gázpisztoly zajos, jogállásában nem.totál biztos helyen nem jó. Használat után simán TEK beavatkozás a vége, amiből jó nem sül ki... Tulokhorda jön, letarol mindent, aztán jönnek a süntulkok a BM-től kapott sötétségükkel, és azok is teszik a kárt. A vége az, hogy az őrnek kell bocsánatot kérnie, mert megvédte magát....

Welcome to BMistan-ban, a szellemi sötétség lemélyebb bugyrában...!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 06:29 Háát ha egy ilyen hosszú lámpával elkalapál valakit a b. őr, az is almás lesz. Ha nem totál zárt magánterület, akkor KKVE lesz belőle. Láttuk a BM ostobaságát. A paprikában is harcigázt vízionálnak... Ostoba barmok. Ez van.

Bázdeo ok, magánterületen tonfa, gumibot akármi ok. Közforgalom számára megnyitott területen CS, CR dezodor, és / vagy Udar. Ez utóbbival viszont ki kell képezni az őröket. Illetve drágább is. Elég a dezodor.

A gázpisztoly zajos, jogállásában nem.totál biztos helyen nem jó. Használat után simán TEK beavatkozás a vége, amiből jó nem sül ki... Tulokhorda jön, letarol mindent, aztán jönnek a süntulkok a BM-től kapott sötétségükkel, és azok is teszik a kárt. A vége az, hogy az őrnek kell bocsánatot kérnie, mert megvédte magát....

Welcome to BMistan-ban, a szellemi sötétség lemélyebb bugyrában...!
Ezt most megint maximalisan tulaggodod.

Egy elemlampa olyan maximalisan termeszetes, sot szukseges egy ejjelior/biztonsagi or felszereleseben, hogy azzal nincs mit vitazni.

A tobbire had legyintsek mar...TEK, mi?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.13. 06:44 Ezt most megint maximalisan tulaggodod.

Egy elemlampa olyan maximalisan termeszetes, sot szukseges egy ejjelior/biztonsagi or felszereleseben, hogy azzal nincs mit vitazni.

A tobbire had legyintsek mar...TEK, mi?
Buzogány alakú lámpa..' 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2018.11.13. 07:41 Buzogány alakú lámpa..' 😃
Maglite, since 1979

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2018.11.13. 07:45 Maglite, since 1979
Oké, ez anno műszakilag indokolt volt, kellett a hely a 3-4 db góliát elemnek. De a Botondba beépített technika elférne egy 10 centis zseblámpában is. Úgyhogy szerintem is az van, hogy persze, lehet mondani hogy ez csak egy lámpa (lásd még: teleszkópos tükörtartó, manapság ugyanaz lehetne szelfibot), de a gyakorlatban ezt az álláspontot az ellenérdekelt hatóságokkal szemben megvédeni, az sokba kerülhet.

Persze vagyonőröknek, bizt. őröknek, akiknek a gumibot is engedélyezett, azoknak jó a Botond.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2018.11.13. 08:07 Oké, ez anno műszakilag indokolt volt, kellett a hely a 3-4 db góliát elemnek. De a Botondba beépített technika elférne egy 10 centis zseblámpában is. Úgyhogy szerintem is az van, hogy persze, lehet mondani hogy ez csak egy lámpa (lásd még: teleszkópos tükörtartó, manapság ugyanaz lehetne szelfibot), de a gyakorlatban ezt az álláspontot az ellenérdekelt hatóságokkal szemben megvédeni, az sokba kerülhet.

Persze vagyonőröknek, bizt. őröknek, akiknek a gumibot is engedélyezett, azoknak jó a Botond.
omg. Majd tessenek nekem mutatni egyetlen esetet is, amikor elemlampaert vagy szelfibotert KKVE-birsagoltak, aztan indokoltnak latom talan a rinyalasnak ezt az elkepeszto szintjet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

Na szóval! Egy olyan termelő üzemről van szó ami gabonából állít elő etanolt. Kértünk és kaptunk az illetékes kapitányságtól egy állásfoglalást. Amely szerint 20 gr-nál nagyobb töltőtömegű gázspay még kapszaicines is mehet, gumibot, tonfa, fémházas elemlámpa mehet. Vipera /teleszkópos fém botnak írták/nem. Lőfegyver a terület tűzveszélyessége miatt nem játszik. Gumi lövedékes, gáz- riasztó fegyver a megfelelő vizsgával rendelkező vagyonőröknek kiadható.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kzsolti66 írta: 2018.11.13. 19:06 Na szóval! Egy olyan termelő üzemről van szó ami gabonából állít elő etanolt. Kértünk és kaptunk az illetékes kapitányságtól egy állásfoglalást. Amely szerint 20 gr-nál nagyobb töltőtömegű gázspay még kapszaicines is mehet, gumibot, tonfa, fémházas elemlámpa mehet. Vipera /teleszkópos fém botnak írták/nem. Lőfegyver a terület tűzveszélyessége miatt nem játszik. Gumi lövedékes, gáz- riasztó fegyver a megfelelő vizsgával rendelkező vagyonőröknek kiadható.
ez nettó állatság. Ha megküldöd emilben a doksit, ebből remek cikket írnék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

gvass1 írta: 2018.11.13. 19:09 ez nettó állatság. Ha megküldöd emilben a doksit, ebből remek cikket írnék.
Nem tudom, hogy a biztonsági manager a kezembe adná-e, erre a célra. ;) A lőfegyvert amúgy mi zártuk ki.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

kzsolti66 írta: 2018.11.13. 19:06 Gumi lövedékes, gáz- riasztó fegyver a megfelelő vizsgával rendelkező vagyonőröknek kiadható.
Dejó hogy nem vagyok vagyonőr, nekem nem kell semmi vizsga a gumis vagy nem gumis gáz-riasztóhoz :lol:
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

Thomaster írta: 2018.11.13. 19:42 Dejó hogy nem vagyok vagyonőr, nekem nem kell semmi vizsga a gumis vagy nem gumis gáz-riasztóhoz :lol:
Ugye, hogy ugye. :)
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

Azt ugyan tudjátok-e, hogy a 9231 Portás, telepőr, egyszerű őr https://www.ksh.hu/docs/szolgaltatasok/ ... /9231.html nem azonos a 5254 Vagyonőr, testőr-rel? https://www.ksh.hu/docs/szolgaltatasok/ ... /5254.html
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

kzsolti66 írta: 2018.11.13. 19:06 Na szóval! Egy olyan termelő üzemről van szó ami gabonából állít elő etanolt. Kértünk és kaptunk az illetékes kapitányságtól egy állásfoglalást. Amely szerint 20 gr-nál nagyobb töltőtömegű gázspay még kapszaicines is mehet, gumibot, tonfa, fémházas elemlámpa mehet. Vipera /teleszkópos fém botnak írták/nem. Lőfegyver a terület tűzveszélyessége miatt nem játszik. Gumi lövedékes, gáz- riasztó fegyver a megfelelő vizsgával rendelkező vagyonőröknek kiadható.
Igen, de ez vagyonőrnek mindenhol mehet, ha dolgozik és formaruhában van.
Milyen vizsga? Nincs sem gumilövedékes, sem gáz-riasztó vizsga, utóbbi mondjuk volt 2004-ig.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

kzsolti66 írta: 2018.11.13. 19:57 Azt ugyan tudjátok-e, hogy a 9231 Portás, telepőr, egyszerű őr https://www.ksh.hu/docs/szolgaltatasok/ ... /9231.html nem azonos a 5254 Vagyonőr, testőr-rel? https://www.ksh.hu/docs/szolgaltatasok/ ... /5254.html
Ha van vagyonőri igazolványa és a foglalkoztatója SzVMt hatálya alá tartozik, az vonatkozik rá. Ha nincs vagyonőri igazolvány és szakképesítés, akkor meg a spray, gumibot, stb. részt minek emlegetnéd Te is meg a rendőrség is a levélben? Hiszen akkor nem tartoznak a tv hatálya alá.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2018.11.13. 20:02 Igen, de ez vagyonőrnek mindenhol mehet, ha dolgozik és formaruhában van.
Milyen vizsga? Nincs sem gumilövedékes, sem gáz-riasztó vizsga, utóbbi mondjuk volt 2004-ig.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.02. 19:00

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: kzsolti66 »

Gáz-riasztó fegyver vizsga még a barna könyves időszakban volt. Viszont lehet, hogy beszélek a managerrel, hogy írjunk még egy levelet és idézzék be azt a tv.-t amire hivatkoznának ezzel kapcsolatban. Amúgy nálunk csak igazolvánnyal rendelkező vagyonőrök vannak, "eccerű portások" nincsenek. Vannak amúgy szakmai problémák a Rendőrségen is, mikor a jogalkalmazó azt hiszi, hogy jogalkotó. Viszont felülről kézi irányítással sokszor hetente ellentmondó utasításokat kapnak, aztán meg a parancsnoki állomány rácsodálkozik, mikor egyszerre 12 rendőr beadja a leszerelési kérelmét.
Amúgy felmerült bennem a gyanú, hogy aki írta ezt a levelet nem olvasta, vagy nem értelmezte megfelelően: 2005. évi CXXXIII. törvény 27. § (4) * A személy- és vagyonőr a feladata ellátása során vegyi eszközt (gázsprayt), gumibotot, őrkutyát, valamint - az erre vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerint - lőfegyvert tarthat magánál és azokat csak jogos védelmi helyzetben, illetve végszükség esetén alkalmazhatja. Keverhette a fegyver és a lőfegyver fogalmát?!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

kzsolti66 írta: 2018.11.12. 22:00 Köszönöm! Bűnügyileg fertőzött területre kellene c típusúakkal szemben, vagyonőröket felszerelni. Botond lámpa + gázspray egyenlőre. Vipera nem játszik, bár magánterületen vagyunk, de nem akarjuk összeakasztani a bajusz a rendőrökkel, egyenlőre korrekt a viszonyunk. Ráadásul a vagyonőri tv.-ben is gumibot az engedélyezett.
Arra pont jó, elég fenyegetően néz ki, és a fénye is elég határozott!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF
Lassan mehetne JOGba!
kzsolti66 írta: 2018.11.13. 20:31
Amúgy felmerült bennem a gyanú, hogy aki írta ezt a levelet nem olvasta, vagy nem értelmezte megfelelően: 2005. évi CXXXIII. törvény 27. § (4) * A személy- és vagyonőr a feladata ellátása során vegyi eszközt (gázsprayt), gumibotot, őrkutyát, valamint - az erre vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerint - lőfegyvert tarthat magánál és azokat csak jogos védelmi helyzetben, illetve végszükség esetén alkalmazhatja. Keverhette a fegyver és a lőfegyver fogalmát?!
1. sosem kérdezünk rendőrt fegyverjogi és önvédelmi kérdésekben, mert nem is értik a kérdést, hülyeségeket válaszolnak, és a végére odaírják, hogy a saját véleményük amúgy semmire nem kötelezi őket. Tehát attól még kaphatsz eljárást a nyakadba.

2. alapvetően magánterületen belül az egészhez nem sok közük van, hiszen magánterületen nem játszik a KKVE rendelet, ami éppen ott van, kéznél van, azzal lehet jogos védelmi helyzetben operálni.

3. A fenti idézet többletjogokat állapít meg, nem pedig kizárólagosan CSAK ezeket megengedő felsorolás. Tehát lehet a biztonsági őrnél ettől még aktatáska és derékszíj is. Vagy saját, engedéllyel viselt gázpisztoly rejtve (közterületen). Nem tilos.
Magánterületen meg akár kisbalta, mint bármely gyalog-állampolgárnál.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A PTA Késmúzeum kakukktojásként most egy, ideiglenesen a múzeumban tartózkodó kést mutat be. Tökéletes EDC, de azért használat előtt felkértek néhány szakértőt az older folder valószínű származásának azonosítására.

A helyi todományos körök szerint egy régi magyar szabadkőműves vakolóbicskával állunk szemben. Ezt a feliratára alapozzák. "Ni! Rosta!" Vagyis vakolás (díszvacsora) előtt ki kellett rostálni a nem odavaló étkeket és személyeket a szakrális szabadkőműves rostával. Ehhez először meg kell keresni az eszcájgraktárban a rostát és persze a vakolóvillát és a vakolókanalat is. Ha megvannak akkor jön a rámutató szertartás, hogy : "Ni!". Elvégre egy magyar páholytag mégsem szaladgálhat pucéran, hogy : "heuréka!".
bics1.JPG
bics1.JPG (210.37 KiB) Megtekintve 54100 alkalommal
Angol kutatóintézeti tudósok szerint a bicsakot egy történelmi filmben is említett lovagok használhatták. A lovagok, akik azt mondják "Ni!". És aki nem mondja, azt kirostálják maguk közül és bedobják a rekettyésbe.
Az elmélet hitességét kissé aláássa, hogy ma már szinte nincsenek is angolok, csak "britek".*
Ettől függetlenül a tesztelés folyamán a bicsak szépen szelte az angolszalonnát.
bics2.JPG
bics2.JPG (170.33 KiB) Megtekintve 54100 alkalommal
Ameroamerikai levelező tagunk, a büdösláb-indiánok főnöke Ronda Ló (a kumisz-feltöltéssel kitántorgó** Ménrút egyik utódja) szerint az eszköz Winnetou EDC készletéhez tartozott, az ezüstpuskával együtt. Az ezüst szegekkel kivert, indián billegőpenge-késről ez joggal feltételezhető. Skalpolni is tökéletesen lehet vele, mint a teszt szerint a feketeláb*** indiánfejen látható.
bics4.JPG
bics4.JPG (126.99 KiB) Megtekintve 54100 alkalommal
A PTA Késmúzeum portásának véleménye szerint a főnök megunta a SWAT kutyakés**** unpraktikus half-serrated pengeformáját. Miután a nedves kötelek vágásának igénye konvergált a nullához, így a sokkal praktikusabb rekurzív pengeformát alakíttatta ki a Pithec Művek műhelyeiben. A nyél pimpelése, a rusnya gumilapok eltávolításával már csak esztétikai kérdés volt.
A klipszoldali agancsberakás stabil és kíméletes hordást biztosít. A további felhasznált anyagok velőscsont, VEF206 dobváltó, rajzszög és műgyanta.
bics5.JPG
bics5.JPG (107.27 KiB) Megtekintve 54100 alkalommal
A bicska nyitott hossza 180 mm, ebből a penge 80 mm. A pengevastagság 2,5 mm, anyaga TSTM acél.



* És már a lovagok se mondják hogy "Ni!", hanem hogy "Ekiyeki, ekiyeki propang!".
** Ménrút rablótanuló cserediákként vett részt a viking Piás Erik (Erik Deliriumsson) nyugati hajóútján. Egy diszkrét affér során ottragadt Vinlandon, felvette a Ronda Ló nevet és megnősültették. (forrás: PNV)
*** Egy Békés megyei szapora kitántorgó, a karaláb (feketeláb) törzs névadója.
**** kutyakés: fogas és hamis
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
FG
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.11.24. 17:25

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: FG »

DSC_0020.JPG
i
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Egy (most már) külhoni ásatásról, az őshazából került a PTA Késmúzeumba egy igazi unikum.
Az eszköz korát valahová a vörösrézkor és a sárgarézkor átmenetének idejére tehetjük. A feltalálási helye közelében, Turánban valódi turáni kerámiákat is találtak. Így a kés bemutatása autentikusan egy korabeli köcsöggel együtt történik a Késmúzeumban.
Az ősi magyar találékonyságot bizonyítja az egyszerű bugylibicska és/vagy békanyúzó konstrukció. Csak míg később itt a fabőségben átálltunk a fanyélre, addig ott a fasivár sztyeppén mindent fémből kellett készíteni.
tur4.JPG
tur4.JPG (172.51 KiB) Megtekintve 53432 alkalommal
A csúszásmentesített vörösréz markolat kiváló, edzett sárgaréz pengét rejt, ami egykezes nyitású és automatikusan rögzíti a jól elhelyezett hüvelykujj. A modern kívánalmaknak már többezer éve is megfelelve mind jobbkezes, mind balkezes használónak is kényelmes. A biztonság kedvéért a jobbkézben tartott késnél a J betű, a balkézben tartottnál a B betű látszik.
Természetesen a szellemi frissesség fenntartása érdekében minden használat után számoljuk meg az ujjainkat. Csak a 10 az elfogadható szám, kivéve az asztalosokat és ET-t.
tur1.JPG
tur1.JPG (88.52 KiB) Megtekintve 53432 alkalommal
A konstrukció bizonyítja a történelmi tényt, hogy a pálfordulás után Pál vezér törzsének egy része tovább ment a Turáni alföldről egyenesen a Nippon-szigetekre és ezek szerint magával vitte a bicsak terveit. Ott lett belőle higonokami* néven egy egyszerű gyerekkés. Ezt japáni levelező tagunk, prof. Kukira Koki san kétismeretlenes grammatemetikai egyenletekkel igazolta.
A többi pali lefordult dél felé, de ez már egy másik történet.

A szokásos nyúzóteszteket simán abszolválta a vágóeszköz, libazsír, vaj, űrdisznó hővédő pajzs**, sőt a félelmetesen kőkeményre hőkezelt tikmony sem volt ellenfél.
tur2.JPG
tur2.JPG (148.49 KiB) Megtekintve 53432 alkalommal
A penge hossza 73 mm, vastagsága 2 mm, a nyél 96 mm, a bicsak bezárt állapotban 114 mm.



* Egyes todományos ökörkörök szerint az eredete egy gúnynév, a "híg onogur kamu". Azaz a hígagyú onogurok csak kamuztak amikor kelet felé mutogatva "Ni! Hon!" kiáltással előreküldték őket hont foglalni, de ők maradtak a fősodorban Álmossal és azóta is áztatják a szattyánt a jó melegvizes Kárpát-medencében.
** Az üres hűtőszekrényből elővett szalonna.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Elposo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.07.19. 17:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Elposo »

Fenőkő .
Mostanában gondolkodom ,hogy 200 /400 / 600 / 800 szemcsefinomságú köveim mellé kellene egy finom / ultra finom márvány kő is.
Valaki ötlet - nem horror árban - hol kapható / beszerezhető Budapesten .
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Elposo írta: 2018.12.07. 11:09 Fenőkő .
Mostanában gondolkodom ,hogy 200 /400 / 600 / 800 szemcsefinomságú köveim mellé kellene egy finom / ultra finom márvány kő is.
Valaki ötlet - nem horror árban - hol kapható / beszerezhető Budapesten .
Nem röhögni! Kiégett késes biztosíték e célra tökéletes. Ha kell, adok.
Elposo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.07.19. 17:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Elposo »

Budapesten van valakinek info / műköves ismerőse aki csinál finom / ultra finom márvány fenőkövet !
Robi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:38

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Robi »

Ha jól tudom a Haidu-nak van 8000 grites köve,igaz nem márvány.
Elposo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.07.19. 17:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Elposo »

Robi írta: 2018.12.08. 12:59 Ha jól tudom a Haidu-nak van 8000 grites köve,igaz nem márvány.
Pár ezer jó forint-ot szánok rá, s nem többet ... A szomszéd ablakpárkánya occobbbb .......
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mekkora méret kell?
Van sima fehér márványlapom, vághatok egy darabot, de nem rögtön, mert dolgozom.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Aki lusta összeállítani saját magának.
Csatolmányok
server.jpeg
server.jpeg (18.85 KiB) Megtekintve 52826 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

RatRace írta: 2018.12.13. 20:06 Aki lusta összeállítani saját magának.
Volt már... ;) http://www.tuleles.hu/hirek/walther-p22 ... d-keszlet/
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Köszi az infót, csak az árára lettem figyelmes,dajcsban 169 euro
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Cara Cara

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Nagy a bódogság, megjött ma a kis Robin nagytesója, a Cara Cara:
6AF80E1F-8C7E-43C2-A83A-78A49EDC63D2.jpeg
D869A042-353A-4BC0-B04D-FC487ACB0EF5.jpeg
EDB9CBA8-D63E-4CE5-81DF-063CDE71281E.jpeg
FE83AB26-EA9C-450A-8B09-E41163EFF9CA.jpeg
Értem én, hogy sehol egy pókocska rajta, meg made in China, meg budget a cucc, de akkor is elég jó. A kék FRN markolat miatt kézbe véve eléggé játékszer érzés (mert nagyon könnyű), de baromi jó fogása van, és hát a penge akkor is Spyderco-leszármazott. Out of the box olyan éles, amilyennek lennie kell. Amúgy elég impresszív méretű bicsak, és a könnyű markolat ellenére nagyon masszív. Már egy csomó mindent szétszabdaltam vele :D
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Üdv Urak!
Van az Asia centerben vmi késes/bicskás bolt?
Itt most értelemszerűen nem kínai piacos bóvlit árusító helyre gondolok :)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bcsob írta: 2018.12.21. 23:25 Üdv Urak!
Van az Asia centerben vmi késes/bicskás bolt?
Itt most értelemszerűen nem kínai piacos bóvlit árusító helyre gondolok :)
Nincs.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.12.22. 11:54Nincs.
Westendben van, de a legjobb az szerintem az Árkádban van. Azért a zsebeidet alaposan tömd tele pénzzel, ha valami komolyat szeretnél. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.12.22. 14:57 Westendben van, de a legjobb az szerintem az Árkádban van. Azért a zsebeidet alaposan tömd tele pénzzel, ha valami komolyat szeretnél. :lol:
Ok, de nem ez volt a kérdés...😃

Egyébként az Árkádban van Extrametal, és The Gift shop is (volt késmánia)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.12.22. 16:30 Ok, de nem ez volt a kérdés...😃

Egyébként az Árkádban van Extrametal, és The Gift shop is (volt késmánia)
Mindkettő van még most is. Nem ez volt a kérdés, de gondoltam hátha segítek ezzel az infoval.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Válasz küldése