Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderators: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Fortitu
Veterán
Veterán

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Post by Fortitu »

Ezt a dotot használta már valaki? Az irányzékkép miatt érdekes:
Image
https://www.optics-trade.eu/en/holosun- ... m_store=en
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

Fortitu wrote: 2021.05.24. 15:04 Ezt a dotot használta már valaki? Az irányzékkép miatt érdekes:
Image
https://www.optics-trade.eu/en/holosun- ... m_store=en
Sajna nem, csak a nyálamat csorgattam. Tecc. Arra vigyázni kell, hogy a ACCS célkeresztben csak egy bizonyos lőszertípushoz, lövedéksúlyhoz, adott csőhosszból pontosak az alsó pontok (ugye csak a háztetőt lövik be, az tuti mindig jó) - de ezt nyilván tudod , ha ilyesmiben gondolkodsz :D

Milyen fegyverre, kaliberre, csőhosszra gondoltad? Légyszi oszd meg a tapasztalataidat, ha belevágsz. Szajgára nézegettem annó - -a 300BLK ballisztikája miatt szokták 7,62x39 -re is ajánlani - de nem mertem, hátha nem lesz az igazi. Pl nekem 104-és van, és annak a szokásosnál rövidebb a csöve. Ez már rögtön 2 eltérés - 300BLK vs 7,62x39, lövedéksebesség 415 vs 350 mm-és csőből - szóval Lebeszéltem magamat. A mildottal, és hasonlókkal tökörészni kell, de univerzális (BTW az sem vettem még...).
16” .223 Rém AR-re viszont gondolkodás nélkül megvenném a hozzá valót. Itt “csak” attól kell tartani, hogy a legolcsóbb lőszer, amit az ember reálisan be tud szerezni, az nagyjából ugyanolyan-e, mint amire a tervezőmérnök a gyárban gondolt ;)
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Petya357 wrote: 2021.05.24. 18:27 Sajna nem, csak a nyálamat csorgattam. Tecc. Arra vigyázni kell, hogy a ACCS célkeresztben csak egy bizonyos lőszertípushoz, lövedéksúlyhoz, adott csőhosszból pontosak az alsó pontok (ugye csak a háztetőt lövik be, az tuti mindig jó) - de ezt nyilván tudod , ha ilyesmiben gondolkodsz :D

Milyen fegyverre, kaliberre, csőhosszra gondoltad? Légyszi oszd meg a tapasztalataidat, ha belevágsz. Szajgára nézegettem annó - -a 300BLK ballisztikája miatt szokták 7,62x39 -re is ajánlani - de nem mertem, hátha nem lesz az igazi. Pl nekem 104-és van, és annak a szokásosnál rövidebb a csöve. Ez már rögtön 2 eltérés - 300BLK vs 7,62x39, lövedéksebesség 415 vs 350 mm-és csőből - szóval Lebeszéltem magamat. A mildottal, és hasonlókkal tökörészni kell, de univerzális (BTW az sem vettem még...).
16” .223 Rém AR-re viszont gondolkodás nélkül megvenném a hozzá valót. Itt “csak” attól kell tartani, hogy a legolcsóbb lőszer, amit az ember reálisan be tud szerezni, az nagyjából ugyanolyan-e, mint amire a tervezőmérnök a gyárban gondolt ;)
Nem igazán értem a felvetett problémádat. Ki kell tapasztalni, hogy a te fegyvereddel, a te lőszereddel melyik pontot milyen távon kell használni. A tájékoztatóban van néhány irányadó példa:
https://www.optics-trade.eu/download/Ho ... sTrade.pdf

200 méterre lőttem a Skorpiómmal (9x19), most Holosun 407 van rajta, és kb lehetetlen a sima ponttal megmondani, hogy mennyivel is tartok fölé. Zora volt a spotterem, függőleges irányban szórtam, de szélességben elvileg a legtöbb lövés rajta lett volna a célon, ami így nem volt. Csak gondolkodom hangosan, de igazából a 407-es elférhet a sörétesen, vagy talán egész jó árban el is lehetne adni akár, mert sörétesre is jobb talán egy olyan irányzékkép, mint ami az 507-es kör+pontja, vagy ez még jobb, mert slugnál hasznosak a segédpontok.

mod.: Ja és egy lehajtható nagyítóval mögötte is valószínűleg tök jól használható kombó lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

:twisted:
Fortitu wrote: 2021.05.24. 18:40 Nem igazán értem a felvetett problémádat. Ki kell tapasztalni, hogy a te fegyvereddel, a te lőszereddel melyik pontot milyen távon kell használni. A tájékoztatóban van néhány irányadó példa:
https://www.optics-trade.eu/download/Ho ... sTrade.pdf

200 méterre lőttem a Skorpiómmal (9x19), most Holosun 407 van rajta, és kb lehetetlen a sima ponttal megmondani, hogy mennyivel is tartok fölé. Zora volt a spotterem, függőleges irányban szórtam, de szélességben elvileg a legtöbb lövés rajta lett volna a célon, ami így nem volt. Csak gondolkodom hangosan, de igazából a 407-es elférhet a sörétesen, vagy talán egész jó árban el is lehetne adni akár, mert sörétesre is jobb talán egy olyan irányzékkép, mint ami az 507-es kör+pontja, vagy ez még jobb, mert slugnál hasznosak a segédpontok.

mod.: Ja és egy lehajtható nagyítóval mögötte is valószínűleg tök jól használható kombó lehet.
Szia,
Probléma csak akkor adódik, ha valaki komolyan szeretné venni, amit a gyártó sugall - hogy az eső pötty az valóban 300 m-én pontra hord, a második 400m, stb. Ha ezt elengedjük, akkor nincs semmi problléma. Sőt,bármilyen más segédpontos irányzék is megteszi, pl egy mildotos LPVO, vagy egy pont-szálkereszt red dot, mint pl ez itt (ilyen van a Saigán):
95307D49-98A9-451B-A17F-F1BF63C41925.jpeg
95307D49-98A9-451B-A17F-F1BF63C41925.jpeg (116.21 KiB) Viewed 5495 times
A felső két célkereszt a kedvencem - lehet a pöttyőt, a kérészt alsó szárának a tetejét, és az alját is használni a célzáshoz . Erre az ACSS is ugyan olyan jó. Vagy egy mildot-is LPVO. Bármi, amin segéd vonalak, vagy plusz pöttyök vannak.

A ACSS azt ígéri, hogy az adott pötty, adott lőszerrel konkrétan pontra hord majd azon a távolságon. Ami nálam valszeg nem ott lesz, mert a rövidebb cső miatt picit lassabb a lövedék, nem pontosan úgy esik. A pont ott lesz, rengeteget segít, de akkor is fölé-, vagy alá kell majd tartani. Ezt - hogy “legyen mivel célozni messzire” - pedig a mostani, “keresztben kör, - közepén pöttel”, vagy a “keresztben pötty” irányzék beállítása in is tudják. Ha nem lenne semmilyen alternatíva, csak egy szem piros pont - na akkor valóban segítene egy ACSS, mert a nem a pontosan a fegyveremhez kalibrált második-harmadik pötty még mindig jobb, mint a semmilyen :)

De így, hogy majd ki kell tapasztalni - már nem éri meg, mert nem jelent radikális javulást a már meglévő alternatívához képest. remélem, hogy így érthető a hozzászólásom.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Petya357 wrote: 2021.05.25. 00:37 :twisted:
Szia,
Probléma csak akkor adódik, ha valaki komolyan szeretné venni, amit a gyártó sugall - hogy az eső pötty az valóban 300 m-én pontra hord, a második 400m, stb. Ha ezt elengedjük, akkor nincs semmi problléma. Sőt,bármilyen más segédpontos irányzék is megteszi, pl egy mildotos LPVO, vagy egy pont-szálkereszt red dot, mint pl ez itt (ilyen van a Saigán):

A felső két célkereszt a kedvencem - lehet a pöttyőt, a kérészt alsó szárának a tetejét, és az alját is használni a célzáshoz . Erre az ACSS is ugyan olyan jó. Vagy egy mildot-is LPVO. Bármi, amin segéd vonalak, vagy plusz pöttyök vannak.

A ACSS azt ígéri, hogy az adott pötty, adott lőszerrel konkrétan pontra hord majd azon a távolságon. Ami nálam valszeg nem ott lesz, mert a rövidebb cső miatt picit lassabb a lövedék, nem pontosan úgy esik. A pont ott lesz, rengeteget segít, de akkor is fölé-, vagy alá kell majd tartani. Ezt - hogy “legyen mivel célozni messzire” - pedig a mostani, “keresztben kör, - közepén pöttel”, vagy a “keresztben pötty” irányzék beállítása in is tudják. Ha nem lenne semmilyen alternatíva, csak egy szem piros pont - na akkor valóban segítene egy ACSS, mert a nem a pontosan a fegyveremhez kalibrált második-harmadik pötty még mindig jobb, mint a semmilyen :)

De így, hogy majd ki kell tapasztalni - már nem éri meg, mert nem jelent radikális javulást a már meglévő alternatívához képest. remélem, hogy így érthető a hozzászólásom.
+1
Nekem is parasztvakításnak tűnik.

AMI ilyesmi nekem bejött az az, amivel pár éve lőttem egy sajtórendezvényen (és azóta több komolyabb távcsőgyártó is felvette palettájára a technológiát): a távcsőre a lőszered ballisztikai paramétereit feltöltöd bluetoothal telefonos applikációból, megadod a aktuális szélerősséget és irányt, ráteszed a célra, a lézertávmérő megméri a távot, majd képez neked a szemed elé egy új, módosított irányzójelet.
Azzal megcélzod és lősz. Még nekem is sikerült 400 méterről mellalakot meglőni, pedig LKNBF vagyok.

Mondjuk ez akkor olyan 2-3 milla között volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Petya357 wrote: 2021.05.25. 00:37 :twisted:
Szia,

Ja hát igen, a dotok helyzetét valóban nem tudod magadhoz állítani, de ugye ha más lőszert használsz, ezek már akkor sem lesznek egészen pontosak. Ha kiismered a konkrét lőszerrel, akkor szerintem igenis hasznos megoldás. Egyéb megoldásokat, mint kör, meg szálkereszt még nem próbáltam, de ez a dotos megoldás jobban "adagolhatónak" tűnik.
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

gvass1 wrote: 2021.05.25. 06:29 +1
Nekem is parasztvakításnak tűnik.

AMI ilyesmi nekem bejött az az, amivel pár éve lőttem egy sajtórendezvényen (és azóta több komolyabb távcsőgyártó is felvette palettájára a technológiát): a távcsőre a lőszered ballisztikai paramétereit feltöltöd bluetoothal telefonos applikációból, megadod a aktuális szélerősséget és irányt, ráteszed a célra, a lézertávmérő megméri a távot, majd képez neked a szemed elé egy új, módosított irányzójelet.
Azzal megcélzod és lősz. Még nekem is sikerült 400 méterről mellalakot meglőni, pedig LKNBF vagyok.

Mondjuk ez akkor olyan 2-3 milla között volt.
Ez meg a sci fi kategória.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Fortitu wrote: 2021.05.25. 07:11 Ez meg a sci fi kategória.
majd leesik ennek is az ára elfogadható szintre.

A mai red dotok és lézerirányzékok elődjei is 10-20-30 éve mennyibe kerültek ugye.

SŐT: most hogy nézem, már egészen le is van esve, 4000 euró alá az ilyesminek. Kínai gyártásból lesz ez negyede se:

https://www.frankonia.de/p/swarovski-op ... ene/198849

Image
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
qqriq
Veterán
Veterán

Post by qqriq »

A burris eliminator mar regota letezik es nem is tul draga
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

Nyomtatható lőlapok.Fekete fehérben A/3-as méretben kiválóak :mrgreen:
bfba5617139066.5603bae4deab1.jpg
dorao-gg.jpg
dorao-gggg.jpg
dorao-new.jpg
francis-dorao1.jpg
terrorist_by_master_of_onion_d6p1owp-pre.jpg
x-dorao2.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

chucky wrote: 2021.05.28. 20:44 Nyomtatható lőlapok.Fekete fehérben A/3-as méretben kiválóak :mrgreen:
dorao-gg.jpg
dorao-gggg.jpg
dorao-new.jpg
francis-dorao1.jpg
terrorist_by_master_of_onion_d6p1owp-pre.jpg
x-dorao2.jpg
Ahh köszi, k.urva jók! :D
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

vato wrote: 2021.05.28. 21:12 Ahh köszi, k.urva jók! :D
Van még dögivel :lol:
A3 target1.jpg
A3 target2.jpg
AT_27_full.jpg
AT_27_full.jpg (63.57 KiB) Viewed 5306 times
gang-take-down-one-shooting-skull-targets.jpg
killer-targets11.jpg
killer-targets13.jpg
target bad-guy.jpg
rangesolutions_hostage_1.jpg
T-2A.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

vato wrote: 2021.05.28. 21:12 Ahh köszi, k.urva jók! :D
Na még párat :mrgreen:
funny-printable-targets-designer-deerslayer-standart-furthermore.jpg
funny-printable-targets-designer-rockyroad-famous-with.jpg
funny-printable-targets-smart-besides-result-for-shooting.jpg
05-Zombie-Solo.jpg
killer-targets3.jpg
killer-targets4.jpg
zombies_silhuetas_11.jpg
zombies_silhuetas_21.jpg
zombies_silhuetas_31.jpg
zombies_silhuetas_41.jpg
smith15
Kereskedő
Kereskedő

Post by smith15 »

Ezeket szerintem be kéne rakni fáljba és rögzíteni valahova, vagy egy kimondott lőlapnyomtatós topikot csinálni neki, mert ez tök jó így összeszedve!
Andor88
Fórumtag
Fórumtag

Post by Andor88 »

Urak!
Tud esetleg valaki olyan forrást, ahol nem horror áron kapható CZ P09/CZ P10F-hez tartalék tár?
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Megjöttek a Polenartól rendelt szemüvegeink. Elsőre kiba jó cucc. Maszk fölé felvéve sem párásodott be, legalábbis pár perc alatt. Airsoftra is kiváló, nagy a látótér, mindenhol remekül takar.
IMG_20210609_093311.jpg
https://polenartactical.com/shop/mobile ... ty-eyewear
HCZoli
Veterán
Veterán

Post by HCZoli »

Fortitu wrote: 2021.06.09. 09:36 Megjöttek a Polenartól rendelt szemüvegeink. Elsőre kiba jó cucc. Maszk fölé felvéve sem párásodott be, legalábbis pár perc alatt. Airsoftra is kiváló, nagy a látótér, mindenhol remekül takar.
IMG_20210609_093311.jpg
https://polenartactical.com/shop/mobile ... ty-eyewear
Mennyibe került rendelve?
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

HCZoli wrote: 2021.06.09. 13:18 Mennyibe került rendelve?
Ott a link, 15,95. A posta összesen ~16 eur volt, de többen rendeltünk, szétdobtuk. Nem tudom ha csak egy szemcsit rendelsz, olcsóbb-e, nem hiszem. Munkatársam is le akarta nyúlni, szólj ha rendelni akarsz, összeállhattok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

Fortitu wrote: 2021.06.09. 13:36 Ott a link, 15,95. A posta összesen ~16 eur volt, de többen rendeltünk, szétdobtuk. Nem tudom ha csak egy szemcsit rendelsz, olcsóbb-e, nem hiszem. Munkatársam is le akarta nyúlni, szólj ha rendelni akarsz, összeállhattok.
Fortitu visszajelzése alapján fellelkesedve engem is érdekelne egy ilyen szemcsi (scratch resistant? anti-fog? - a jelenlegi egyiket sem tudja). Szívesen beszálllok ha rendelnél HCZoli, természetesen a szállítást szétosztva.
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Petya357 wrote: 2021.06.09. 13:46 Fortitu visszajelzése alapján fellelkesedve engem is érdekelne egy ilyen szemcsi (scratch resistant? anti-fog? - a jelenlegi egyiket sem tudja). Szívesen beszálllok ha rendelnél HCZoli, természetesen a szállítást szétosztva.
Majd az idő eldönti, de én nagyon boldog vagyok vele így elöljáróban.
https://youtu.be/H6nztD8v-dE
HCZoli
Veterán
Veterán

Post by HCZoli »

Petya357 wrote: 2021.06.09. 13:46 Fortitu visszajelzése alapján fellelkesedve engem is érdekelne egy ilyen szemcsi (scratch resistant? anti-fog? - a jelenlegi egyiket sem tudja). Szívesen beszálllok ha rendelnél HCZoli, természetesen a szállítást szétosztva.
Szia!

Nem terveztem rendelni, egyrészt mert van ilyenem, másrészt kb ennyiért lehetett venni itthon is.
Csak kíváncsi voltam csak, hogy mekkora az árkülönbség.
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

HCZoli wrote: 2021.06.09. 13:58 Szia!

kb ennyiért lehetett venni itthon is.
Adódik a kérdés, hogy hol? :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

zora wrote: 2021.06.09. 15:40 Adódik a kérdés, hogy hol? :-)
+1
Hol? Ennyiért kéne. 8-)
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Petya357 wrote: 2021.06.09. 19:13 +1
Hol? Ennyiért kéne. 8-)
Én is kérdezném, mert közben más is érdeklődött, hogy szeretne rendelni, legyen nekik infó.
qqriq
Veterán
Veterán

Post by qqriq »

Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

És tényleg! Köszönjük.

Ez jó hely - tucatnyi színben, kilométernyi paracordot vásároltam tőlük anno, amikor még a “mindent is befonok” korszakomat éltem :lol:
HCZoli
Veterán
Veterán

Post by HCZoli »

Igen, erre gondoltam.
Bruce
Fórumtag
Fórumtag

Post by Bruce »

Sziasztok!Tudtok nekem Hw88-hoz zsebtokot ajánlani?
Poresz
Veterán
Veterán

Post by Poresz »

Bojka wrote: 2021.05.21. 19:03Megtaláltam.
Sikerült felvenned vele a kapcsolatot?
Írtam neki privát üzenetet (látom, hogy pár hónapja elolvasta) és levelet is egy régi e-mail címére. Válasz nem érkezett.
Tud valaki segíteni a kapcsolatfelvételben?
Bojka
Veterán
Veterán

Post by Bojka »

Nem sikerült. Erre a fórumra beregisztrált, de nem aktiv.
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Bojka wrote: 2021.06.11. 17:22 Nem sikerült. Erre a fórumra beregisztrált, de nem aktiv.
Megvan a száma régről, írok neki majd egy sms-t, hogy kerested. De aztán lehet már teljesen visszavonult.
Bojka
Veterán
Veterán

Post by Bojka »

Kösz
kzsolti66
Fórumtag
Fórumtag

Post by kzsolti66 »

Üdv! Zoraki 914-hez keresek tokot. Milyet ajánlotok hozzá? eBay, Wish forrás is lehet.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

kzsolti66 wrote: 2021.06.24. 17:59 Üdv! Zoraki 914-hez keresek tokot. Milyet ajánlotok hozzá? eBay, Wish forrás is lehet.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/fal ... belso-tok/
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

kzsolti66 wrote: 2021.06.24. 17:59 Üdv! Zoraki 914-hez keresek tokot. Milyet ajánlotok hozzá? eBay, Wish forrás is lehet.
Méretileg a Beretta PX4 tok jó hozzá.
Pl.: Falco A501, Falco C501, az önvi boltban.
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

vato wrote: 2021.07.27. 17:12
Mora tacticool :lol: :)
7C293728-9D22-4F24-B515-E70C3C43A42F.jpeg
2477BE22-8557-40AD-ADF9-CCC59E1FB944.jpeg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

vato wrote: 2021.08.01. 20:33 Mora tacticool :lol: :)

7C293728-9D22-4F24-B515-E70C3C43A42F.jpeg

2477BE22-8557-40AD-ADF9-CCC59E1FB944.jpeg
F.sza lett nagyon. Ráadásul “nem-KKVE” ;)

Hogyan kurtítottad meg? Egészen professzionális lett az összkép. Grat.
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

Petya357 wrote: 2021.08.02. 00:31 F.sza lett nagyon. Ráadásul “nem-KKVE” ;)

Hogyan kurtítottad meg? Egészen professzionális lett az összkép. Grat.

Dremel speedclic 38mm-es korong ;)
a hegye elég bitang lett így, konzerv / sörös doboz bontásra approved :D
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

Poresz wrote: 2021.07.26. 17:50 ...

kisebb rádiusszal még univerzálisabb tok lett belőle ;) spré, tartalék dob vagy akár gyorstöltőt is bele lehet tenni!
IMG_3372.jpg
IMG_3372.jpg (236.32 KiB) Viewed 3348 times
IMG_3365.jpg
IMG_3380.jpg
(patronok nem esnek ki, picit meg kell nyomni az oldalukat kombinált fogóval oválisra és így beleszorulnak a dobba, lövés után potyognak ki csak.)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Post by jó ha van »

vato wrote: 2021.08.09. 15:07 kisebb rádiusszal még univerzálisabb tok lett belőle ;) spré, tartalék dob vagy akár gyorstöltőt is bele lehet tenni!

IMG_3372.jpg

IMG_3365.jpg

IMG_3378.jpg

(patronok nem esnek ki, picit meg kell nyomni az oldalukat kombinált fogóval oválisra és így beleszorulnak a dobba, lövés után potyognak ki csak.)
A maga egyszerűségében zseniális!
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

jó ha van wrote: 2021.08.09. 15:18 A maga egyszerűségében zseniális!
lámpát is fogja ezzel a rádiusszal :)
IMG_3394.jpg
IMG_3394.jpg (45.08 KiB) Viewed 3328 times
Ben77
Fórumtag
Fórumtag

Post by Ben77 »

vato wrote: 2021.08.09. 15:07 kisebb rádiusszal még univerzálisabb tok lett belőle ;) spré, tartalék dob vagy akár gyorstöltőt is bele lehet tenni!

IMG_3372.jpg

IMG_3365.jpg

IMG_3380.jpg

Perfekt!!
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

IMG_3372.jpg

IMG_3365.jpg

IMG_3380.jpg

egy még egyszerűbb tok :D azt hiszem ennél már nincs tovább :lol: (felfogatás: övbujtatón át kell fűzni a tartót majd úgy bele a flakont, dobot, gyorstöltőt stb..a középső képen látszik is)
IMG_3413.jpg
tok.jpg
tok.jpg (168.89 KiB) Viewed 3178 times
((de lehet flat paracorddal tenni rá egy kis karikát/bujtatót így az öv bármely részén elhelyezhető lesz,
a fekvő helyzethez meg 4 lyuk kell rá és 2 flatparacord bujtató))
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

:mrgreen:
dorao-gg.jpg
dorao-gggg.jpg
dorao-new.jpg
francis-dorao1.jpg
x-dorao2.jpg
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

:roll:
Realistic-Target-No3.jpg
Realistic-Target-No4.jpg
Realistic-Target-No5.jpg
4595f7b0754d85d9949b372d35996d85.jpg
dafvc9z-39ba9e89-9213-4ddb-910e-eee0d4a561c8.jpg
Arh
Fórumtag
Fórumtag

Post by Arh »

Sziasztok,
Màsodik szèriàs (amd forma) home defenderre van valakinek ötlete,hogyan lehetne egypontos slinget rögzíteni?
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

Arh wrote: 2021.09.03. 16:09 Sziasztok,
Màsodik szèriàs (amd forma) home defenderre van valakinek ötlete,hogyan lehetne egypontos slinget rögzíteni?
Annak milyen a válltámasza? :roll:
Arh
Fórumtag
Fórumtag

Post by Arh »

chucky wrote: 2021.09.03. 17:59 Annak milyen a válltámasza? :roll:
Az egy szàl hajlított rúd tusatalppal a vègèn. Teljesen fix, rà van hegesztve a tok hàtuljàra.
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

Arh wrote: 2021.09.03. 18:56 Az egy szàl hajlított rúd tusatalppal a vègèn. Teljesen fix, rà van hegesztve a tok hàtuljàra.
Nagyon egyszerűen megoldva a tok és a válltámasz találkozásánál betekerni paracorddal és egy fület csinálni amibe bele lehet akasztani az egypontos sling karabinerét :roll: Pont jó a rögzítési távolság és gyorsan vállhoz lehet emelni.
De ha rendesen akarod,akkor muszáj valami bilincset keresni rá.
manbearpig
Fórumtag
Fórumtag

Post by manbearpig »

Nemsokára érkezik hozzám egy Sig MPX Co2 (nem behajtható válltámasz a patron tartó rész miatt) és érdeklődnék, milyen kemény tokot ajánlanátok hozzá. Perspektivikusan red dot lenne rajta, illetve letekerve hangtompító,és 1-2 patron menne mellé. 90-esekkel szemezgettem ezért, a hangtompító toldattal 67 cm körül lenne a hossza (szélessége fekve).
blint
Fórumtag
Fórumtag

Post by blint »

manbearpig wrote: 2021.09.09. 08:22 Nemsokára érkezik hozzám egy Sig MPX Co2 (nem behajtható válltámasz a patron tartó rész miatt) és érdeklődnék, milyen kemény tokot ajánlanátok hozzá. Perspektivikusan red dot lenne rajta, illetve letekerve hangtompító,és 1-2 patron menne mellé. 90-esekkel szemezgettem ezért, a hangtompító toldattal 67 cm körül lenne a hossza (szélessége fekve).
Nekem a jégkrémes boltból van pont ilyenhez egy 820x300x80 mm méretű szivacsos koffer (cikkszám SC1604). Akkor fér el kényelmesen dottal, ha a tárat kiveszem belőle tároláshoz, meg mellé van dobva egy második tár. Nem tudom milyen hosszú a tompi, de lehet, hogy még feltekerve is beleférne.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Egypontos szíj Zalánra

Post by montecarlo »

Egypontos fegyverszíjat keresgélek Zalánra.

Jól látom, hogy ezeknek azért van egy flexibilis részük (bungee), hogy alapban ne lógjon le annyira a fegyver, vállhoz emelve viszont kifeszüljön a "határáig" és így nyújt végülis egy stabil távolságot a válltól, pótolva a válltámaszt?

A másik dolog, amit néztem, hogy a szíjtartó furatának átmérője elég kicsi (3 mm), de ezt majd élőben rápróbálom, melyik szíj rögzítése jó hozzá.

https://www.airsoftplaza.hu/taktikai_eg ... rsz%C3%ADj
https://www.airsoftplaza.hu/airsoft_ms2 ... =sz%C3%ADj
213750928_887790815446745_3207161111000806018_n.jpg
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Re: Egypontos szíj Zalánra

Post by RatRace »

montecarlo wrote: 2021.09.21. 12:33 Egypontos fegyverszíjat keresgélek Zalánra.

Jól látom, hogy ezeknek azért van egy flexibilis részük (bungee), hogy alapban ne lógjon le annyira a fegyver, vállhoz emelve viszont kifeszüljön a "határáig" és így nyújt végülis egy stabil távolságot a válltól, pótolva a válltámaszt?

A másik dolog, amit néztem, hogy a szíjtartó furatának átmérője elég kicsi (3 mm), de ezt majd élőben rápróbálom, melyik szíj rögzítése jó hozzá.

Esetleg egy kulcskarika?
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

montecarlo wrote: 2021.09.21. 12:33 Egypontos fegyverszíjat keresgélek Zalánra.

nagyjából igen
montecarlo wrote: 2021.09.21. 12:33

paracord zsinórból csinálj egy karikát a lyukba, így nem fog csattogni sem a fegyverszíj karabínere a puskához.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Köszönöm!
vato wrote: 2021.09.21. 12:53 nagyjából igen

paracord zsinórból csinálj egy karikát a lyukba, így nem fog csattogni sem a fegyverszíj karabínere a puskához.
RatRace wrote: 2021.09.21. 12:51 Esetleg egy kulcskarika?
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

montecarlo wrote: 2021.09.21. 12:55Köszönöm!
Én is paracordot használok a fegyvereimen. Kis karika bowline csomóval.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Beszereztem-felszereltem, jól tart a csomó is, köszönöm az ötletet.

Próbálgatás után a tapasztalataim, hangosan gondolkodom:
- nem bungee-s szíjat vettem, mert úgy gondoltam idegesített volna, ha járás közben jojózik
- ha úgy állítom be a szíjat, hogy vállhoz véve a fegyvert pont kifeszüljön a szíj a megfelelő távolságban, akkor nagyon szűkre kell állítanom, eléggé bevág hónaljban:
2021-09-25 11.54.18.jpg
2021-09-25 11.54.40.jpg
- ha kényelmesen nagyra állítom, akkor célzásnál nem nyújt segítséget, nem feszül ki
2021-09-25 11.57.13.jpg
- bal hónalj alatt látjátok, hogy van egy gyorsállító hurok, pont erre való; a végletekig be kell szűkíteni a gyorsállítóval és a másik csatnál is a legrövidebbre kell vennem, hogy kifeszüljön célzásnál
- megoldásnak annyi jutott eszembe, hogy ezt a részt ha rövidebbre szabom, akkor közelebb kerül hozzám a fegyver és kevésbé kell beszűkíteni magamon a hevedert
2021-09-25 11.54.18_22222222222.jpg
Amúgy nagyon kommandósnak érzem magam vele, jó érzés állásban a markolatra, azaz végső soron magamra támaszkodnom :)
2021-09-25 12.01.07.jpg
2021-09-25 12.11.48.jpg
Fortitu wrote: 2021.09.21. 15:35 paracord zsinórból csinálj egy karikát a lyukba, így nem fog csattogni sem a fegyverszíj karabínere a puskához.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

montecarlo wrote: 2021.09.25. 12:17 Beszereztem-felszereltem, jól tart a csomó is, köszönöm az ötletet.

Próbálgatás után a tapasztalataim, hangosan gondolkodom:
- nem bungee-s szíjat vettem, mert úgy gondoltam idegesített volna, ha járás közben jojózik
- ha úgy állítom be a szíjat, hogy vállhoz véve a fegyvert pont kifeszüljön a szíj a megfelelő távolságban, akkor nagyon szűkre kell állítanom, eléggé bevág hónaljban:
2021-09-25 11.54.18.jpg2021-09-25 11.54.40.jpg
- ha kényelmesen nagyra állítom, akkor célzásnál nem nyújt segítséget, nem feszül ki
2021-09-25 11.57.13.jpg
- bal hónalj alatt látjátok, hogy van egy gyorsállító hurok, pont erre való; a végletekig be kell szűkíteni a gyorsállítóval és a másik csatnál is a legrövidebbre kell vennem, hogy kifeszüljön célzásnál
- megoldásnak annyi jutott eszembe, hogy ezt a részt ha rövidebbre szabom, akkor közelebb kerül hozzám a fegyver és kevésbé kell beszűkíteni magamon a hevedert

Amúgy nagyon kommandósnak érzem magam vele, jó érzés állásban a markolatra, azaz végső soron magamra támaszkodnom :)

2021-09-25 12.01.07.jpg

2021-09-25 12.11.48.jpg
Még azt kipróbálhatod, hogy mindkét karabínert a puskához akasztod be.
Igaz, hogy akkor másképp ál, de próba-Cseresznye.
És a többi 11?
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Jó a tipp, úgy megfelelő a hossz! Viszont a jobboldali szíj hozzáér az arcomhoz így, ahogy más szögben megy előre.

Rövidebbre vetetem ezt a részt, és akkor gyárias lesz :) Köszi mindenkinek
RatRace wrote: 2021.09.25. 13:39 Még azt kipróbálhatod, hogy mindkét karabínert a puskához akasztod be.
Igaz, hogy akkor másképp ál, de próba-Cseresznye.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

montecarlo wrote: 2021.09.25. 16:59 Jó a tipp, úgy megfelelő a hossz! Viszont a jobboldali szíj hozzáér az arcomhoz így, ahogy más szögben megy előre.

Rövidebbre vetetem ezt a részt, és akkor gyárias lesz :) Köszi mindenkinek
Azért írtam, hogy próba cseresznye.
Így legalább kiderült, hogy a karikázott rész fele a megfelelő rövidítés.
És a többi 11?
smith15
Kereskedő
Kereskedő

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Post by smith15 »

cujoe wrote: 2021.09.25. 22:09 Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet Magyarországon vagy EU-n belül olyan csúszásmentesítő ragasztószalagot kapni mint ami a Kaliber címlapján szereplő puskán van? Fontos, hogy maradéktalanul eltávolítható legyen az agyazásról.
Ezeket (ha arra gondolunk) lehet kapni gördeszkás boltokban.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

smith15 wrote: 2021.09.25. 22:41 Ezeket (ha arra gondolunk) lehet kapni gördeszkás boltokban.
A deszkás változat ragasztóval jól tart, de nehéz leszedni.
A "gunwrap" nem annyira tapad, sűrűn kell cserélni, de nem hagy nyomot.
Köztes megoldás a bandázs szalag, hokisok használják az ütőre.
És a többi 11?
G.D
Veterán
Veterán

Post by G.D »

cujoe wrote: 2021.09.25. 22:09 Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet Magyarországon vagy EU-n belül olyan csúszásmentesítő ragasztószalagot kapni mint ami a Kaliber címlapján szereplő puskán van? Fontos, hogy maradéktalanul eltávolítható legyen az agyazásról.
https://csuszasgatloszalag.hu
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
cujoe
Veterán
Veterán

Post by cujoe »

Köszi a válaszokat!

Azt hiszem, hogy ezt kipróbálom:
https://csuszasgatloszalag.hu/termek/2

Lakkozott bükkfa előagy, nincs rajta cápázás vagy bármiféle recézés és emiatt mocskosul csúszik, egy ideje szenvedek vele. De nem szeretném emiatt átalakítani, a lényeg, hogy a gyári állapot bármikor "visszakapható" legyen a szalag lehúzásával.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Post by jó ha van »

montecarlo wrote: 2021.09.25. 12:17
Ha a karabinert simán a paracord hurokba csatolod, az nem segít? Teljes hossz nem nyúlik, a hurok viszont nagyobb lesz.🤔
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

cujoe wrote: 2021.09.26. 09:20 Köszi a válaszokat!

Azt hiszem, hogy ezt kipróbálom:
https://csuszasgatloszalag.hu/termek/2

Lakkozott bükkfa előagy, nincs rajta cápázás vagy bármiféle recézés és emiatt mocskosul csúszik, egy ideje szenvedek vele. De nem szeretném emiatt átalakítani, a lényeg, hogy a gyári állapot bármikor "visszakapható" legyen a szalag lehúzásával.
Glockomat ezzel erdesittettem, nekem bevalt, es olcso:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... ag-25mmx4m
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Jó a tipp, úgy megfelelő a hossz! Viszont a jobboldali szíj hozzáér az arcomhoz így, ahogy más szögben megy előre.

Rövidebbre vetetem ezt a részt, és akkor gyárias lesz :)
jó ha van wrote: 2021.09.26. 09:59 Ha a karabinert simán a paracord hurokba csatolod, az nem segít? Teljes hossz nem nyúlik, a hurok viszont nagyobb lesz.🤔
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Post by jó ha van »

montecarlo wrote: 2021.09.26. 11:17 Jó a tipp, úgy megfelelő a hossz! Viszont a jobboldali szíj hozzáér az arcomhoz így, ahogy más szögben megy előre.
Nem lehet, hogy a szög jó, csak az arcod nagy?🤔🤣🤣🤣
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor

Post by Chuck Norris »

vato wrote: 2021.09.26. 10:05 Glockomat ezzel erdesittettem, nekem bevalt, es olcso:

https://www.praktiker.hu/epitkezes-laka ... ag-25mmx4m
Ne a fegyversajtós topikot posztoljátok tele ilyenekkel légyszi, pont annyi energia átpakolni a választ a megfelelő topikba, mint nekem most.
Köszi! :twisted:
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

jó ha van wrote: 2021.09.26. 11:27 Nem lehet, hogy a szög jó, csak az arcod nagy?🤔🤣🤣🤣
Pumpással amúgy is csípőből kell lőni :D :D :D
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Nov 20-ra gyúrok vele! :) Megvolt egy ideje már a kengyeltartó Atlaséktól, külön mentem el érte, miután a puskát vettem.
A verseny adta meg a löketet, hogy becsavarjam a markolatba és nézzek szíjat. Mondjuk kinézetre is tetszett mindig.
pistolgrip_shotgun.jpg
pistolgrip_shotgun.jpg (24.93 KiB) Viewed 1458 times

vato wrote: 2021.09.26. 13:01 Pumpással amúgy is csípőből kell lőni :D :D :D
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

montecarlo wrote: 2021.09.26. 16:50 Nov 20-ra gyúrok vele! :) Megvolt egy ideje már a kengyeltartó Atlaséktól, külön mentem el érte, miután a puskát vettem.
A verseny adta meg a löketet, hogy becsavarjam a markolatba és nézzek szíjat. Mondjuk kinézetre is tetszett mindig.

pistolgrip_shotgun.jpg
nekem is gyengéim az ilyen kurta sörényesek, vicc hogy ezt a maverick 88-at valami 70ezerért vettem de már nincs meg (Zalán meg ~220 :? )
IMG_4943.JPG
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Nagyon tetszenek nekem is ezek a behajtható válltámaszok!

Én 180-ért vettem boltban/újan, de a 70-hez képest az se kutya...
vato wrote: 2021.09.26. 17:50 nekem is gyengéim az ilyen kurta sörényesek, vicc hogy ezt a maverick 88-at valami 70ezerért vettem de már nincs meg (Zalán meg ~220 :? )

IMG_4943.JPG
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Zalán hegedűtok

Post by montecarlo »

Ez is elkészült!

Előtte
Előtte 1.jpg
Előtte 1.jpg (94.78 KiB) Viewed 1171 times
Előtte 2.jpg
Előtte 2.jpg (51.08 KiB) Viewed 1171 times

Utána:
Utána1.jpg
Utána2.jpg
Utána4.jpg
chucky wrote: 2021.09.03. 20:03
vato wrote: 2021.09.26. 17:50
Fortitu wrote: 2021.09.21. 15:35
RatRace wrote: 2021.09.26. 07:21
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Re: Zalán hegedűtok

Post by Blekk Rájgó »

montecarlo wrote: 2021.10.02. 19:23 Ez is elkészült!

Előtte
.
.
Utána:
Gratula, ügyes! Ez jut róla eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=iC8LGHYOBhM, a régi klasszkus :D.
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

Blekk Rájgó wrote: 2021.10.02. 21:27 Gratula, ügyes! Ez jut róla eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=iC8LGHYOBhM, a régi klasszkus :D.
Vagy valami hasonló. :-)
desperado-3.jpg
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

montecarlo wrote: 2021.10.02. 19:23 Ez is elkészült!

Előtte
Előtte 1.jpgElőtte 2.jpg

Utána:
Utána1.jpgUtána2.jpgUtána4.jpg

Stílusos:))

Ezzel a grippel kíváncsi lennék hogy mutatna ( nem tudom hogy passzolhat e rá), meg egy ilyen hegyes kupakkal (jól jöhet ha kifogyna a munício/elakadna a csúzli)
2BCE98F4-2335-4E8E-BAFC-4944C5D092BF.jpeg
Szekrenytaras verzioval:
13FF1628-05C2-4C07-B18B-6DAE7F98C828.jpeg
13FF1628-05C2-4C07-B18B-6DAE7F98C828.jpeg (22.54 KiB) Viewed 1027 times
De ez is aranyos:)
EEF04F34-8D1D-4DA0-B3A5-C93422DD1711.jpeg
EEF04F34-8D1D-4DA0-B3A5-C93422DD1711.jpeg (69.79 KiB) Viewed 1027 times
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Kinezetre nekem is tetszik ez a bird head grip! Ezzel olyan szögben fognám mint a puskát. A pumpálásnak sztem jobban ellen lehet tartani egy pisztolymarkolattal, nekem a HDM2-n is bejött az ADM markolata.
vato wrote: 2021.10.03. 16:03 Stílusos:))

Ezzel a grippel kíváncsi lennék hogy mutatna ( nem tudom hogy passzolhat e rá), meg egy ilyen hegyes kupakkal (jól jöhet ha kifogyna a munício/elakadna a csúzli)

2BCE98F4-2335-4E8E-BAFC-4944C5D092BF.jpeg

Szekrenytaras verzioval:

13FF1628-05C2-4C07-B18B-6DAE7F98C828.jpeg

De ez is aranyos:)

EEF04F34-8D1D-4DA0-B3A5-C93422DD1711.jpeg
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

montecarlo wrote: 2021.10.03. 20:50 Kinezetre nekem is tetszik ez a bird head grip! Ezzel olyan szögben fognám mint a puskát. A pumpálásnak sztem jobban ellen lehet tartani egy pisztolymarkolattal, nekem a HDM2-n is bejött az ADM markolata.
A dőlésszöge miatt ez a markolat hirtelen felkapni és pirítani - aprítani nagyon alkalmas, csípőből lövéshez is jó, de hosszabb ideig szem előtt célon tartani elég kényelmetlen.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Post by montecarlo »

Áhá, erre nem gondoltam. Én mindig szemhez emelem, mint ha lenne tusája.

Most lôttem vele harmadszor, kipróbáltam az egypontos fegyverszíjat jobb vállra dobva, nagyon bejött.

Nyomták a pofámat a csatjai, dobtam rá egy bandanát. Kényelmes kis pofadék, így olyan gerillás :)
20211003_203507.jpg
zora wrote: 2021.10.03. 20:54 A dőlésszöge miatt ez a markolat hirtelen felkapni és pirítani - aprítani nagyon alkalmas, csípőből lövéshez is jó, de hosszabb ideig szem előtt célon tartani elég kényelmetlen.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

montecarlo wrote: 2021.10.03. 21:02 Áhá, erre nem gondoltam. Én mindig szemhez emelem, mint ha lenne tusája.

Most lôttem vele harmadszor, kipróbáltam az egypontos fegyverszíjat jobb vállra dobva, nagyon bejött.

Nyomták a pofámat a csatjai, dobtam rá egy bandanát. Kényelmes kis pofadék, így olyan gerillás :)

20211003_203507.jpg
Hegedűlök - tecc, és nekem is bevált - senki sem sejti, hogy nem koncertre tartasz ;)
Bandana - jó ötlet, és ha már a feelinget kell azonosítani - olyan drogdíleres :mrgreen:
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

Elvileg a kydex tok újra formázható.Tehát ha veszek egy használt kydex Glock tokot és felmelegítem,akkor kisimul és belerakhatok egy Glock-ot formázó gázriasztót majd újra préselem.Senki nem csinál ilyet :lol: :lol:
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

chucky wrote: 2021.10.14. 15:31 Elvileg a kydex tok újra formázható.Tehát ha veszek egy használt kydex Glock tokot és felmelegítem,akkor kisimul és belerakhatok egy Glock-ot formázó gázriasztót majd újra préselem.Senki nem csinál ilyet :lol: :lol:
Kisimul, csináltam már újra elb.aszott tokokat párat :lol:

De ha már szegecselve volt akkor egyszerűbb ha veszel egy kydex lapot aztan abbol gyartasz tokot, YT-on van sok jo video.

Ha csak pár helyen szorul a tok akkor, azokat a helyeket kell csak melegiteni (vizes ronggyal körbetekerni a nem melegitendő részt). Bar ha bem vagy gyakorlott akkor cserebe konnyen el lehet toszni, megégeted a kydexet stb:D
G.D
Veterán
Veterán

Post by G.D »

vato wrote: 2021.10.14. 15:48 Kisimul, csináltam már újra elb.aszott tokokat párat :lol:

De ha már szegecselve volt akkor egyszerűbb ha veszel egy kydex lapot aztan abbol gyartasz tokot, YT-on van sok jo video.

Ha csak pár helyen szorul a tok akkor, azokat a helyeket kell csak melegiteni (vizes ronggyal körbetekerni a nem melegitendő részt). Bar ha bem vagy gyakorlott akkor cserebe konnyen el lehet toszni, megégeted a kydexet stb:D
Ja.
Meg mondjuk egy nem hazai, kisipari gyártmányú kydex tok (pláne vámáfauefa-val súlyosbítva) az simán olyan árban van mint a GP amit beleraknál...
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

vato wrote: 2021.10.14. 15:48 Kisimul, csináltam már újra elb.aszott tokokat párat :lol:

Gondoltam,hogy szívás :lol: 25-ért csinálták az Alfa tokot ami örök darab.
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

G.D wrote: 2021.10.14. 15:56 Ja.
Meg mondjuk egy nem hazai, kisipari gyártmányú kydex tok (pláne vámáfauefa-val súlyosbítva) az simán olyan árban van mint a GP amit beleraknál...
Pont nálad láttam az adásvételben tokot és onnan jutott eszembe ez a képtelenség :lol: :lol:
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

chucky wrote: 2021.10.14. 19:57 Gondoltam,hogy szívás :lol: 25-ért csinálták az Alfa tokot ami örök darab.
25-ért???? O.o anyagktg nagyon max egy 5ös.. amugy arultam egyet 5 ezer korul g020ra hasznalt iwb tokot, kutyának se kellett:D
G.D
Veterán
Veterán

Post by G.D »

chucky wrote: 2021.10.14. 19:57 Pont nálad láttam az adásvételben tokot és onnan jutott eszembe ez a képtelenség :lol: :lol:
Igen, de az itthoni, kisipari gyártmány (a használhatóságából nyilván semmit nem von le, 20+ db hasonló van már az ismeretségi körben és eddig senkit sem hallottam rájuk panaszkodni).
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

G.D wrote: 2021.10.14. 22:29 Igen, de az itthoni, kisipari gyártmány (a használhatóságából nyilván semmit nem von le, 20+ db hasonló van már az ismeretségi körben és eddig senkit sem hallottam rájuk panaszkodni).
Nem is tudtam :roll: Ránéztem és az ugrott be,hogy újramelegítve milyen lenne másik tipushoz :mrgreen:
chucky
Forumtag
Forumtag

Post by chucky »

vato wrote: 2021.10.14. 20:18 25-ért???? O.o anyagktg nagyon max egy 5ös.. amugy arultam egyet 5 ezer korul g020ra hasznalt iwb tokot, kutyának se kellett:D
19-ért nyomják a CZ,1911 stb tokokat.Extrákkal 25 lett :mrgreen:
Zoraki tok meg asszem 23 volt.
Trailm
Veterán
Veterán

Post by Trailm »

Sziasztok. Láncra lógatható lövésálló fém cél beszerezhető valahol ?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő

Post by Kojak »

Trailm wrote: 2021.10.16. 19:35 Sziasztok. Láncra lógatható lövésálló fém cél beszerezhető valahol ?
https://loterfelszereles.hu/
Trailm
Veterán
Veterán

Post by Trailm »

Kojak wrote: 2021.10.16. 19:40 https://loterfelszereles.hu/
Köszi .
Post Reply