Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

desa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.22. 18:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: desa »

WildBear23 írta: 2021.04.25. 22:32 Hát ha poenból írta akkor nem jött át a poén, mert sajnos vannak akik komolyan gondolják.

Amúgy értelmes emberek jönnek olyan konteókkal, hogy a hajam égnek áll tőle.
Tegnap pl. egy értelmes(nek gondolt) ismerősöm hasonlította az oltási igazolványt a sárga csillag viseléséhez.
Most komolyan, normális..?

Alább szóba került az oltások kifejlesztése, t.i. hogy "túl gyorsan történt" .
A vakcinák technológiája évtizedek óta ismert (az elölt kórokozós a legrégebbi, a vektor alapú kb 20 éves, az mRNS a legújabb, de így is egy évtizedes), csak a kész, kipróbált technológiába kellett behelyettesíteni az "új" vírust (ami megintcsak nem új, hanem vagy 80 éve ismert (ezt is persze nehezen fogadták el egyesek, csodálatos felfedezésként osztogatták meg a régi könyvrészletet, ami a koronavírusokat leírja), csak ez a mutáció (sars-cov19) az új..

Na mindegy, én készülök 4. hullámra (ne legyen igazam), csak az a kérdés hogy még a britt/délafrikai mutáns lesz a domináns, vagy ideér az indiai is..
A 4. és n+1.-ik hullámot remélhetően az oltottak és az átesettek folytán talán majd könnyebben vészelhetjük át (legyen igazam:)).
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem itt tart, de az atlag magyar poogarnak meg ennek a tablazatnak a megertese is nehezseget okoz...
Egyebkent a Pfizert tomegesen a rendvedelmi szervek, egeszsegugy, oktatas dolgozoinak adtak, az idosek tomegesen Astrat kaptak.
Vannak az ismeretsegi koromben kronikus betegek akiknek csak a Pfizert javasoljak mert az jar a legkevesebb kozkazattal, de meg nem kaptak meg...

TotoHU írta: 2021.04.26. 07:19Ez a táblázat egy szégyen, és őszintén remélem, hogy csak és kizárólag politikusok vettek részt az összeállításában, és nem itt tart a magyar gyógyszerügy, nem itt tart a hivatalos szervek tudományos felkészültsége, mert ez ilyen formában egy szegénységi bizonyítvány”

– mondta a Telexnek Ferenci Tamás biostatisztikus, az Óbudai Egyetem docense
."
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2021.04.26. 08:40 Nem itt tart, de az atlag magyar poogarnak meg ennek a tablazatnak a megertese is nehezseget okoz...
Egyebkent a Pfizert tomegesen a rendvedelmi szervek, egeszsegugy, oktatas dolgozoinak adtak, az idosek tomegesen Astrat kaptak.
Vannak az ismeretsegi koromben kronikus betegek akiknek csak a Pfizert javasoljak mert az jar a legkevesebb kozkazattal, de meg nem kaptak meg...
Felénk pont fordítva jutott. Pfizert csak 60 és felettiek kaptak, rendvédelmiek meg eleinte szinte csak Szputnyikot. Aztán katonáéknál felmerült, hogy akkor így hogy is mehetnek külföldi gyakorlatra....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.26. 07:19 Ezt mondta erről a tegnapi adatsorrol egy hozzáértő:

Ez a táblázat egy szégyen, és őszintén remélem, hogy csak és kizárólag politikusok vettek részt az összeállításában, és nem itt tart a magyar gyógyszerügy, nem itt tart a hivatalos szervek tudományos felkészültsége, mert ez ilyen formában egy szegénységi bizonyítvány”

– mondta a Telexnek Ferenci Tamás biostatisztikus, az Óbudai Egyetem docense
."

Lehet hogy igazak ezek a számok lehet hogy nem, de ugye azt is tudjuk hogy a Pfizer eleve az idosotthonok lakóinak és a krónikus betegeknek került beadásra, a legnagyobb arányban, tehát a leggyengébb egészségi állapotú csoportot hasonlítjuk az egeszegesebbekhez. Ezért ez a tablicsku szintén erős csúsztatás.

Mindenki adasson be magának olyan anyagot amiben bizalma van. Ez szabad döntési joga mindenkinek. Amint az is, hogy ha nem akar, akkor meg ne oltassa be magát. Oszt ennyi.
a táblázathoz: az a baj, hogy nehezen értelmezhető, egységsugarú júzer nem is érti a 100k főre összesen mezőt.

Meg ami hiányzik mellőle az a be nem oltott ugyanekkora populáció 100k főre vetített megbetegedés/halál számok. Amik ha jól nézem, kb. 10x-esek lennének minimum ugyanezen idő alatt, tehát összességében bőven 90% feletti a vakcinák hatékonysága összesen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sok embernek ennek az infografikának az értelmezésével is gondja akadt.
Astra tromobozis.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.26. 09:50 a táblázathoz: az a baj, hogy nehezen értelmezhető, egységsugarú júzer nem is érti a 100k főre összesen mezőt.
Az egész koronavírus járvánnyal az a probléma, hogy egy olyan dolog szól bele rohadtul életünkbe (vagy halálunkba), és próbáljuk megérteni, ami az emberek 99,9%-ának finoman szólva sem a szakterülete. A komplexitása miatt sokszor az egységsugarú júzerek a problémafelvetést magát sem értik meg.
Most a vakcinahiszti okán a tudományos kutatások, publikációk és a peer review-k folyamatát kellene sokaknak tanulmányozni, ha picit is képbe szeretnének kerülni hogy miért kritizálják páran ezt vagy azt a készítményt, és miért nem a többit?
Mindenki az általa hitelesnek tartott fórumokon próbál tájékozódni, és döntést hozni ami alapján mondjuk meghal, vagy nem hal meg. A médiahiszti és az egymásnak ellentmondó nyilatkozatok sem segítik a folyamatot, sőt. F.szom az egész koronagenyába már.
Készítek egy koronavírusos lőlapot, kimegyek ma a lőtérre és jól szétlövöm.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.26. 12:22 Az egész koronavírus járvánnyal az a probléma, hogy egy olyan dolog szól bele rohadtul életünkbe (vagy halálunkba), és próbáljuk megérteni, ami az emberek 99,9%-ának finoman szólva sem a szakterülete. A komplexitása miatt sokszor az egységsugarú júzerek a problémafelvetést magát sem értik meg.
Most a vakcinahiszti okán a tudományos kutatások, publikációk és a peer review-k folyamatát kellene sokaknak tanulmányozni, ha picit is képbe szeretnének kerülni hogy miért kritizálják páran ezt vagy azt a készítményt, és miért nem a többit?
Mindenki az általa hitelesnek tartott fórumokon próbál tájékozódni, és döntést hozni ami alapján mondjuk meghal, vagy nem hal meg. A médiahiszti és az egymásnak ellentmondó nyilatkozatok sem segítik a folyamatot, sőt. F.szom az egész koronagenyába már.
Készítek egy koronavírusos lőlapot, kimegyek ma a lőtérre és jól szétlövöm.
sokban igazad van (ÉS LŐJJED SZÉT A GECCIBE!), de egy infografika, vagy egy táblázat megértése az sokszor általános iskolai matek szint kb., és fájóan hiányzik láthatóan tömegeknek.

(Így lehetett világválság a változó kamatozás vagy a devizaárfolyam fogalmának meg nem értéséből is ugye.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.04.26. 13:45 sokban igazad van (ÉS LŐJJED SZÉT A GECCIBE!), de egy infografika, vagy egy táblázat megértése az sokszor általános iskolai matek szint kb., és fájóan hiányzik láthatóan tömegeknek.

(Így lehetett világválság a változó kamatozás vagy a devizaárfolyam fogalmának meg nem értéséből is ugye.)
Pontosan.
Plusz szerintem túl sok az információ, vírus, mRNS, vektor-adenovírus, kínai, orosz, Sputnyik, vérrög, Astra, Pfizer, mikor az átlagember biológiából max. a bibéig-porzóig jutott ezért nem érti, ettől frusztrált lesz, indulatból dönt.
Két youtube videótól már szakértő lesz, leugat, lehurrog, gyűlölködik.

Plusz ugye a média szerepe, a kattintásért "az anyjukat is a ravatalon", mindenből hír lesz, nem számít hogy igaz-e.

Gvass megkapta a Sputnyikot, kifelé menet megbotlott a küszöbben (Főcím="Koordinációs zavarokat okoz az orosz oltás..?!), és elkáromkodta magát hogy "A francba!" (Média: "Indulatkezelési zavarokat okoz az oltás..?!")
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.04.26. 13:53 Pontosan.
Plusz szerintem túl sok az információ, vírus, mRNS, vektor-adenovírus, kínai, orosz, Sputnyik, vérrög, Astra, Pfizer, mikor az átlagember biológiából max. a bibéig-porzóig jutott ezért nem érti, ettől frusztrált lesz, indulatból dönt.
Két youtube videótól már szakértő lesz, leugat, lehurrog, gyűlölködik.

Plusz ugye a média szerepe, a kattintásért "az anyjukat is a ravatalon", mindenből hír lesz, nem számít hogy igaz-e.

Gvass megkapta a Sputnyikot, kifelé menet megbotlott a küszöbben (Főcím="Koordinációs zavarokat okoz az orosz oltás..?!), és elkáromkodta magát hogy "A francba!" (Média: "Indulatkezelési zavarokat okoz az oltás..?!")
Ó, hát én olvastam, hogy az orosz hivatalos tesztek során a Szputnyik beadása után az egyik tesztalany halálának az oka csigolyatörés volt. Nekem is Szputnyikot adtak be, azóta jobban vigyázok. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.04.26. 14:50 Ó, hát én olvastam, hogy az orosz hivatalos tesztek során a Szputnyik beadása után az egyik tesztalany halálának az oka csigolyatörés volt. Nekem is Szputnyikot adtak be, azóta jobban vigyázok. :-)
Főleg ha Csepiga ezredes is elkezd somfordálni a környékeden!
De ha csak szépeket mondasz Vlagyimir Vlagymirovicsról, az segít elkerülni a csigolyatöréses mellékhatást, valamint a novicsokos teát.
:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

я тоже
спасибо, я все еще в порядке :D
zora írta: 2021.04.26. 14:50 Ó, hát én olvastam, hogy az orosz hivatalos tesztek során a Szputnyik beadása után az egyik tesztalany halálának az oka csigolyatörés volt. Nekem is Szputnyikot adtak be, azóta jobban vigyázok. :-)
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2021.04.26. 07:19
Mindenki adasson be magának olyan anyagot amiben bizalma van. Ez szabad döntési joga mindenkinek. Amint az is, hogy ha nem akar, akkor meg ne oltassa be magát. Oszt ennyi.
Az első fele vicc. "Ez van,! Köll gyüssz, nem köll mehecc. Még itten válogacc!"
A másodikkal akkor tudok csak megengedő lenni, ha az illető nem megy olyan emberek közé, akiknek más a véleménye. Mindenki játsszon a saját, meg az "elvtársai" egészségével. Oszt így mán télleg ennyi.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ismerost hivtak hogy mehet van Astra. Mondta hogy Pfizert ker, ket het mulva hivtak hogy mehet mert van Pfizer.
jó ha van írta: 2021.04.27. 09:34 Az első fele vicc. "Ez van,! Köll gyüssz, nem köll mehecc. Még itten válogacc!"
A másodikkal akkor tudok csak megengedő lenni, ha az illető nem megy olyan emberek közé, akiknek más a véleménye. Mindenki játsszon a saját, meg az "elvtársai" egészségével. Oszt így mán télleg ennyi.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2021.04.27. 09:34 Az első fele vicc. "Ez van,! Köll gyüssz, nem köll mehecc. Még itten válogacc!"
A másodikkal akkor tudok csak megengedő lenni, ha az illető nem megy olyan emberek közé, akiknek más a véleménye. Mindenki játsszon a saját, meg az "elvtársai" egészségével. Oszt így mán télleg ennyi.
Egyetértünk vagy nem értünk egyet, az oltás önkéntes alapon megy. Lehetett volna máshogy is, a helyzet bőven indokolta volna - mégsem tették kötelezővé.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2021.04.27. 09:36 Ismerost hivtak hogy mehet van Astra. Mondta hogy Pfizert ker, ket het mulva hivtak hogy mehet mert van Pfizer.
Csak közben eltelt 2 hét...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2021.04.27. 09:50 Csak közben eltelt 2 hét...
Az Astra elleni sajtóhiszti a legundorítóbb dolgok egyike volt ami az utóbbi időben történt.
Teljesen véletlenül ez az oltóanyag a legolcsóbb, pár euró egy adag, nyilván a többi gyógyszergyártónak az érdeke, hogy ott sarazza őket ahol lehet.
El is érték a céljukat! Én s.ggemet verném a földhöz a felhívnának hogy mehetek Astrára, de eddig csak kici óccóra volt lehetőségem (ami ugye nem is occó, véletlenül pont a legdrágább), ígyhát inkább várok még.

Olyan ez a járvány mint a háború. Vagy a legjobbat hozza ki az emberekből, vagy a legrosszabbat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

El, de ha autoimmun betegseged van akkor megeri varni egy kevesbe rizikos oltasra...
jó ha van írta: 2021.04.27. 09:50 Csak közben eltelt 2 hét...
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2021.04.27. 13:58 El, de ha autoimmun betegseged van akkor megeri varni egy kevesbe rizikos oltasra...
Csak azt akartam kifejezni, hogy persze, lehet válogatni, csak vmilyen módon -pl várakozás- meg kell adni az árát.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Még persze semmi sem biztos, de ez nem jó fejlemény. Én titkon ettől féltem leginkább, most bejött. Az EU-s "zöld igazolványt" nem kapja meg automatikusan csak az, akit nyugati vakcinával oltottak.

Szputnyik és Sinopharm oltással idén érdemes lesz tájékozódni külföldi nyaralás előtt, hogy elfogadja-e az adott ország?
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Akik a turizmusból élnek, azok el fogják fogadni mindet, hiszen érdekük, A görögök már bejelentették a múltkor, persze akkor még az indiai dupladinamit nem volt jelen.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.04.29. 15:05 Az EU-s "zöld igazolványt" nem kapja meg automatikusan csak az, akit nyugati vakcinával oltottak.
Szia,

Szerintem a cikk cimeben es belsejeben egeszen mast irnak: "A javaslat szerint az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által engedélyezett vakcinákkal beoltottakat minden uniós tagállamban automatikusan megilletik az utazási engedmények."

Azert egeszen mas, mert a Szputnyik nem eppen nyugati, de mar jo ideje folyamatban van az engedelyezese, tehat varhatoan rovid idon belul engelyezett lesz.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2021.04.29. 16:27 Szia,

Szerintem a cikk cimeben es belsejeben egeszen mast irnak: "A javaslat szerint az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által engedélyezett vakcinákkal beoltottakat minden uniós tagállamban automatikusan megilletik az utazási engedmények."
A cikk címe:
"Csak az kapna automatikusan uniós oltási igazolványt, akit nyugati vakcinával oltottak" tehát amit az EMA nem engedélyezett, azoknál nem lesz automatikus, az adott országra lesz bízva.

És egyenlőre ez az ami a biztos, ezt már megszavazták. Minden más csak "lehet" meg "talán". A Szputnyik V engedélyezési eljárása húzódik mint a rétestészta, ami mögött lehet a szokásos töketlen EU bürokrácia, és lehet politikai tipródás is, ezt nem ragozom mert politika, el lehet olvasni a hírekben micsoda balhék mennek mostanában a cár atyuskával.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

pepe00 írta: 2021.04.29. 15:47 Akik a turizmusból élnek, azok el fogják fogadni mindet, hiszen érdekük, A görögök már bejelentették a múltkor, persze akkor még az indiai dupladinamit nem volt jelen.
Így van ezek az országok nem foglalkoznak az eu bürokraták ostoba baromságaival!
Brüsszeli LOPitikusok meg fel csaptak sírásónak
Az EU gödrét ássák
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fogadjátok szeretettel új tesztvideóm (végre volt egy kis időm).
Raptor klón olló teszt.
Amire kell, elég.
https://www.youtube.com/watch?v=3K7DseZEW0s
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia,
Aprilisban volt ket eve hogy leraktam parkolni.
https://youtu.be/uR_FxRWoUiE
bel írta: 2021.03.16. 22:56 Szia,

Sikerult?

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2021.05.24. 19:28 Szia,
Aprilisban volt ket eve hogy leraktam parkolni.
https://youtu.be/uR_FxRWoUiE
Szia,

Koszi!

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

En is meglepodtem hogy poc-roff indult, heten viszem muszakiztatni es elado lesz. Fegyveresnek ha kell barati aron odaadom :roll:
bel írta: 2021.05.24. 20:17 Szia,

Koszi!

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Tojás eltartása hűtés nélkül

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.05.19. 22:45 Sőt, voltam olyan pincelőtéren, ami régen szintén ezt a célt szolgálta, az általad leírt módon tojást tároltak benne a község termelői nagy tételben.
Ez most nem 16 tojásos tészta, hanem 16 tojásos kísérlet.
tojastartositas mesztejben.JPG
Kb. 1 liter vízhez 4 evőkanál oltott meszet tettem. Ez (talán) megfelel a videóban mondottaknak: negyed gallon (0,95 l) vízhez egy uncia, azaz szerintük kb. 3 evőkanál oltott mész kell. Plusz a fogalmamsincs mennyiség az edény alján.
Légmentesen lezárható 2000 ml-es ex-fagyis műanyag vödörbe tettem, így nem kell a víz párolgására figyelni/olajat tenni a tetejére.
Eltettem a sarokba, ahol a tehén nem rúgja fel.
Akkor most várunk.
gvass1 írta: 2020.05.19. 17:31 de védőszemüveget meg gumikesztyűt vegyél, miközben ezzel vacakolsz, mert nagyon erősen maró lúg!
Igen, volt rajtam.
munkavedelem.JPG
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Az IFAK-omban eddig egy SWAT-T-t hordtam, nemrég vettem egy eredeti CAT-et, hogy lecserélem. Sajnos elszámoltam magam, mert a többi cucc mellé nem fér be az IFAK-ba, de igazából úgy voltam vele, hogy elfér a kis csomag mellett külön, vagy akár az oldalára rögzítve egy külön tokban, úgyis ez kellhet a leggyorsabban ha kell. Azért találtam jobbnak (elméletben), mert egy kézzel is könnyebb felrakni magunkra a marketing szerint, ahogy itt is szóba került. Valóban nagyon jó találmány, de a nagyobb helyigény, meg némi próbálgatás után mégis azt mondom most, hogy számomra sokkal jobb opció a SWAT-T. Próbálgattam, és nem igaz, hogy egy kézzel ne lehetne felrakni, sőt szerintem gyorsabb és egyszerűbb is mint a CAT-et. Az a technikám, hogy a szalag végét a számba fogom, majd simán el lehet kezdeni a karra tekerni. További előnye, hogy ez egy nagyon tuti kis multifunkciós eszköz, lehet simán kötözésre is használni, vagy kar felkötésére, stb stb stb.
Szóval összességében kicsit bánom, hogy engedtem a marketingnek, de azért kiegészítésnek talán nem baj, ha van egy CAT-em is.

Maga a tárolóm amúgy ez a megoldás, jól bírja a strapát, övre is lehet rakni, gyorsan nyitható:
https://gunfire.com/en/products/duza-ap ... 28595.html

Majd talán összeírom mi is van benne jelenleg, egy ideje rendezgetem, gondolkodom rajta, hogy mi a legcélszerűbb egy ilyen kis csomagba. Az alap sebfedő kötszerek mellett belefért többek között chest seal, Celox, SWAT-T, Epipen, égési kötszer, pulzoximéter is. Meglepően sokminden elfér ilyen pici helyen is, ha átgondolja az ember a koncepciót.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2021.05.29. 22:10 Az IFAK-omban eddig egy SWAT-T-t hordtam, nemrég vettem egy eredeti CAT-et, hogy lecserélem. Sajnos elszámoltam magam, mert a többi cucc mellé nem fér be az IFAK-ba, de igazából úgy voltam vele, hogy elfér a kis csomag mellett külön, vagy akár az oldalára rögzítve egy külön tokban, úgyis ez kellhet a leggyorsabban ha kell. Azért találtam jobbnak (elméletben), mert egy kézzel is könnyebb felrakni magunkra a marketing szerint, ahogy itt is szóba került. Valóban nagyon jó találmány, de a nagyobb helyigény, meg némi próbálgatás után mégis azt mondom most, hogy számomra sokkal jobb opció a SWAT-T. Próbálgattam, és nem igaz, hogy egy kézzel ne lehetne felrakni, sőt szerintem gyorsabb és egyszerűbb is mint a CAT-et. Az a technikám, hogy a szalag végét a számba fogom, majd simán el lehet kezdeni a karra tekerni. További előnye, hogy ez egy nagyon tuti kis multifunkciós eszköz, lehet simán kötözésre is használni, vagy kar felkötésére, stb stb stb.
Szóval összességében kicsit bánom, hogy engedtem a marketingnek, de azért kiegészítésnek talán nem baj, ha van egy CAT-em is.

Maga a tárolóm amúgy ez a megoldás, jól bírja a strapát, övre is lehet rakni, gyorsan nyitható:
https://gunfire.com/en/products/duza-ap ... 28595.html

Majd talán összeírom mi is van benne jelenleg, egy ideje rendezgetem, gondolkodom rajta, hogy mi a legcélszerűbb egy ilyen kis csomagba. Az alap sebfedő kötszerek mellett belefért többek között chest seal, Celox, SWAT-T, Epipen, égési kötszer, pulzoximéter is. Meglepően sokminden elfér ilyen pici helyen is, ha átgondolja az ember a koncepciót.
Nekem ugyanez a táskám van. Nekem a kiképző CLS katonák csak a CAT-et hiányolták belőle. De nekik azt mondtam, hogy az adott esetben kívülre kerül postásgumival pl. illetve ha kell, akkor helyettesítem az izraelivel, vagy peha+ollóval. Lehet a héten átnézem, belekerül az új olló (vagy rá). Úgyis akarok róla egy kis videót csinálni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~felig volt a tank mikor leraktam, hetvegen mentem vele ~500km-t nem volt semmi gond.
Igy most en se tudom mit gondoljak a gazolaj minosegromlasarol :shock:
qqriq írta: 2021.05.24. 20:23 En is meglepodtem hogy poc-roff indult, heten viszem muszakiztatni es elado lesz. Fegyveresnek ha kell barati aron odaadom :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.06.07. 09:25 ~felig volt a tank mikor leraktam, hetvegen mentem vele ~500km-t nem volt semmi gond.
Igy most en se tudom mit gondoljak a gazolaj minosegromlasarol :shock:
Szerintem ha "romlik" is, csak fel kell keverni, nem?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Regebben lattam egy kanna gazolajat amiben "taknyos" kicsapodas volt, annak biztos nem orulne a cr szivattyu meg az injektor :?
Fortitu írta: 2021.06.07. 09:27 Szerintem ha "romlik" is, csak fel kell keverni, nem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2021.06.07. 09:27 Szerintem ha "romlik" is, csak fel kell keverni, nem?
A gázolajból legfőkêpp a paraffin válik ki, azaz a trutyi.
A téli gázolaj paraffinosodás gátlót, és folyósítót( dernedésgátlót) tartalmaz, jobb tárolni.
Amikor még nem volt jövedékis termék, akkor petróleummal kezeltük a gázolajat, most a szakik 5% benzin hozzáadását javasolják. A gázolaj kevésbé veszít a cetán számából, sokkal stabilabb mint a benzin oktánszám megtartása.
Amúgy a másodlagos bio adalék teszi gajjra, gondoljunk csak bele, a seregbe évekig állt az üzemanyag raktárokban a készlet.
Igaz, az UAZ 78-as oktánszámú benzinre volt kitalálva😂
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Marcius elejen raktam le, akkor ez meg teli dizel lehett.
elozo munkahelyemen a mol-tol hoztak hordoban naftat az agregatba, allitolag az nem romlott meg.
RatRace írta: 2021.06.07. 10:43 A gázolajból legfőkêpp a paraffin válik ki, azaz a trutyi.
A téli gázolaj paraffinosodás gátlót, és folyósítót( dernedésgátlót) tartalmaz, jobb tárolni.
Amikor még nem volt jövedékis termék, akkor petróleummal kezeltük a gázolajat, most a szakik 5% benzin hozzáadását javasolják. A gázolaj kevésbé veszít a cetán számából, sokkal stabilabb mint a benzin oktánszám megtartása.
Amúgy a másodlagos bio adalék teszi gajjra, gondoljunk csak bele, a seregbe évekig állt az üzemanyag raktárokban a készlet.
Igaz, az UAZ 78-as oktánszámú benzinre volt kitalálva😂
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mennyire effektív egy jelzőpisztoly, mint fegyver?
https://youtu.be/h25f7aHm9DU
Spoiler: semennyire
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.06.27. 10:32 Mennyire effektív egy jelzőpisztoly, mint fegyver?
https://youtu.be/h25f7aHm9DU
Spoiler: semennyire
Hohó, de ez NEM egy kal.4 katonai jelzőpisztoly, több száz joule torkolati energiával, csuklócsavaró hátrarúgással!

hanem egy 12-es hüvelybe rakott 15 mm-es gp piro pár10 j energiával! Műanyag indítópisztolykából!

tök más kategória!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.06.27. 10:42 Hohó, de ez NEM egy kal.4 katonai jelzőpisztoly, több száz joule torkolati energiával, csuklócsavaró hátrarúgással!

hanem egy 12-es hüvelybe rakott 15 mm-es gp piro pár10 j energiával! Műanyag indítópisztolykából!

tök más kategória!
Akkor ez inkább a gp-s zsírkrétáknak felel meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.06.27. 10:46 Akkor ez inkább a gp-s zsírkrétáknak felel meg.
Méretarány:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Felkerultek a foto.belse.hura a juniusi Papole fotok/videok.
Es hogy ezt miert ide irom? Mert nagyon keves felvetel keszult, de ami igen, annak a tobbsege egy inkabb vicces mint hasznos elsosegelyfelszerelesrol keszult, az orosz AK+Zsgut mintajara, de teljesen "nyugati" elemekbol (szigoruan veve 3 kontinensrol osszeszedve :-)).

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Esőruha vs poncho

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok

Rövidesen megyek egy 1 hetes full nomád táborba. Se villany se víz se semmi, kaja amit viszünk. Erdőben leszünk a Bükk fennsíkon kulcsos házban. A napot reggel 8-tól este 10-11-ig kint töltjük és megyünk, ha esik akkor is. Tavaly megúsztam az ugyanilyen eseményt eső nélkül egy Decathlon-os alap ponchoval a zsákomban, de mostanra mondanak esőt több napra is jövő hétre.

Nézegetek itteni military boltokban ponchokat, és kétrészes esővédő kabátot. Ti ilyen feladatra mit ajánlanátok, a vastagabb és nagyobb poncho-t ami viszont a nadrágot hagyja menés közben védtelenül, vagy a 2 részes esőruhát? Nyilván a konkrét darabok minőségétől is függ, most amerikai és bundeswehr poncho-kat tartanak az itteni military boltban, az amcsi ripsopos is. Meg 2 részes asszem orosz esővédő ruhát.

http://militaryszeged.hu/termekkategori ... k-ponchok/

Vízhatlan bakancsom és kamáslim az van, azokkal nem lesz gond.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Esőruha vs poncho

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.06.30. 11:04 Sziasztok

Rövidesen megyek egy 1 hetes full nomád táborba. Se villany se víz se semmi, kaja amit viszünk. Erdőben leszünk a Bükk fennsíkon kulcsos házban. A napot reggel 8-tól este 10-11-ig kint töltjük és megyünk, ha esik akkor is. Tavaly megúsztam az ugyanilyen eseményt eső nélkül egy Decathlon-os alap ponchoval a zsákomban, de mostanra mondanak esőt több napra is jövő hétre.

Nézegetek itteni military boltokban ponchokat, és kétrészes esővédő kabátot. Ti ilyen feladatra mit ajánlanátok, a vastagabb és nagyobb poncho-t ami viszont a nadrágot hagyja menés közben védtelenül, vagy a 2 részes esőruhát? Nyilván a konkrét darabok minőségétől is függ, most amerikai és bundeswehr poncho-kat tartanak az itteni military boltban, az amcsi ripsopos is. Meg 2 részes asszem orosz esővédő ruhát.

http://militaryszeged.hu/termekkategori ... k-ponchok/

Vízhatlan bakancsom és kamáslim az van, azokkal nem lesz gond.
Poncsó meg kamásli ha zavar hogy szétázik a nadrágod ;) Nekem is Dechatlonos van, jó az.
Pont a Bükkben áztam el esőnadrágban jobban a saját izzadságomtól, mint az esőtől áztam volna.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Új minicikk.
Készletezési alapok: A só.

http://www.tuleles.hu/prepperkedes/kesz ... ok-i-a-so/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2021.07.01. 12:58 Készletezési alapok: A só.
Szia,

Jo lett, nem is annyira mini. :-)

Szerintem van benne 2 eliras:
"A só pácolása" helyesen "A pácoló só"
"A tartósító sót ... a gyógyító só" szerintem a bekezdés végén is "tartósító sót"-t akartál írni.

Bel
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

bel írta: 2021.07.01. 13:57 Szia,

Jo lett, nem is annyira mini. :-)

Szerintem van benne 2 eliras:
"A só pácolása" helyesen "A pácoló só"
"A tartósító sót ... a gyógyító só" szerintem a bekezdés végén is "tartósító sót"-t akartál írni.

Bel
Köszi az észrevételt!
Nem akartam1 az1- ben átvenni a cikkecskét, itt-ott kicsit beleszerkesztettem.
Folyt.Köv :lol:

Ha van felvetés témakörökre, azt szivesen fogadom, jelenleg az alábbi témakörökhöz gyűjtögetek anyagot:

- Aktív biztonsági rendszerek II.
- Íjak kialakulása, tipusai
- Sörkollektoros gyümőlcsaszaló
- Tartósítás szárítással, aszalással,sózással,füstöléssel,és egyéb konzerválási módok.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.07.01. 12:58 Új minicikk.
Készletezési alapok: A só.
http://www.tuleles.hu/prepperkedes/kesz ... ok-i-a-so/
Jó cikk!
Néhány hozzáfűznivaló. :)

"Az étkezési sót általában bányásszák, és általában erősen feldolgozzák."

Feldolgozzák?
Szerintem csak őrlik, max. átkristályosítják. De a tengeri sót is szokták átkristályosítással finomítani.

"A tengeri só természetes és nem tartalmaz jódot. "

Mindegyik só természetes, a bányászott is (ami régen szintén tengeri só volt).

"A jódozott só jó választás kulináris célokra és jód-kiegészítőként, mivel kálium-jodidot tartalmaz."

Inkább már jodátot használnak.

"A pácoló só elengedhetetlen a sóoldat szempontjából. A pácoló só annyiban különbözik, hogy nem tartalmaz jódot, adalékanyagokat vagy csomósodásgátló összetevőket. Mint ilyen, ez nem okozza a folyadék sötétedését vagy zavarossá válását."

A pác-sóra gondolsz? Amit pl. sonka pácolására használnak. Pác-só, vagy "pácsó" néven szerepel a csomagoláson.
Abban nátrium-nitrát, és nitrit van.

"A kóser só nem egyszerűen só, amelyet egy rabbi megáldott. A kóser sóban található ropogós kristályok ideálisak a húsok tartósítására. Ezenkívül nagyon gyorsan feloldódik és egyenletesen ad ízeket az ételekhez."

Amennyire tudom, a kóser azt jelenti, hogy kóser előírások szerint készült, pl. nem érintkezett tejes-húsos dolgokkal. Erre adnak certifikátot, de szerintem nem áldják meg.
Egyébként ugyanolyan só, mint a többi.
Az oldódás a szemcsenagyságtól függ: minél kisebb szemcséjű, annál nagyobb a fajlagos felülete, és annál gyorsabban oldódik, tehát a nagy kristályok pont lassabban oldódnak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sörkollektoros aszalónál kell a 10 -12 doboz függőlegesen , 8 kevésnek biuonyult .
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Trailm írta: 2021.07.01. 16:24 Sörkollektoros aszalónál kell a 10 -12 doboz függőlegesen , 8 kevésnek biuonyult .
Én most a felülettel kísérleteztem,, sörös doboz vs. Energiaitalos
Meglepetésre az energia italos jobban átmelegedett, hiába kissebb a fajlagos felülete.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.07.01. 16:22 Jó cikk!
Néhány hozzáfűznivaló. :)

"Az étkezési sót általában bányásszák, és általában erősen feldolgozzák."

Feldolgozzák?
Szerintem csak őrlik, max. átkristályosítják. De a tengeri sót is szokták átkristályosítással finomítani.

"A tengeri só természetes és nem tartalmaz jódot. "

Mindegyik só természetes, a bányászott is (ami régen szintén tengeri só volt).

"A jódozott só jó választás kulináris célokra és jód-kiegészítőként, mivel kálium-jodidot tartalmaz."

Inkább már jodátot használnak.

"A pácoló só elengedhetetlen a sóoldat szempontjából. A pácoló só annyiban különbözik, hogy nem tartalmaz jódot, adalékanyagokat vagy csomósodásgátló összetevőket. Mint ilyen, ez nem okozza a folyadék sötétedését vagy zavarossá válását."

A pác-sóra gondolsz? Amit pl. sonka pácolására használnak. Pác-só, vagy "pácsó" néven szerepel a csomagoláson.
Abban nátrium-nitrát, és nitrit van.

"A kóser só nem egyszerűen só, amelyet egy rabbi megáldott. A kóser sóban található ropogós kristályok ideálisak a húsok tartósítására. Ezenkívül nagyon gyorsan feloldódik és egyenletesen ad ízeket az ételekhez."

Amennyire tudom, a kóser azt jelenti, hogy kóser előírások szerint készült, pl. nem érintkezett tejes-húsos dolgokkal. Erre adnak certifikátot, de szerintem nem áldják meg.
Egyébként ugyanolyan só, mint a többi.
Az oldódás a szemcsenagyságtól függ: minél kisebb szemcséjű, annál nagyobb a fajlagos felülete, és annál gyorsabban oldódik, tehát a nagy kristályok pont lassabban oldódnak.
Na ez az! A minicikkek lényege az elgondolkodtatás. :D
Irányfény a sötétségben.
Lényeg, hogy felkeltse a figyelmet, és gondolkodásra ösztökéljen.

Amúgy köszönöm az észrevételt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.07.01. 18:39 Na ez az! A minicikkek lényege az elgondolkodtatás. :D
Irányfény a sötétségben.
Lényeg, hogy felkeltse a figyelmet, és gondolkodásra ösztökéljen.

Amúgy köszönöm az észrevételt.
Szivesen! ;)
A só-show nagy üzlet, himalájai, pakisztáni, sóvirág, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.07.01. 18:48 Szivesen! ;)
A só-show nagy üzlet, himalájai, pakisztáni, sóvirág, stb.
Himalájai, ami nem is az.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.07.01. 16:22
"A kóser só nem egyszerűen só, amelyet egy rabbi megáldott. A kóser sóban található ropogós kristályok ideálisak a húsok tartósítására. Ezenkívül nagyon gyorsan feloldódik és egyenletesen ad ízeket az ételekhez."

Amennyire tudom, a kóser azt jelenti, hogy kóser előírások szerint készült, pl. nem érintkezett tejes-húsos dolgokkal. Erre adnak certifikátot, de szerintem nem áldják meg.
Egyébként ugyanolyan só, mint a többi.
Hehe
A kóser só nem ugyanattól kóser ám, mint a kóser pálinka vagy bármi más kóser kaja :) ez egy speciális eset, ahol nem a szokásos “technológia +certifikát+a rabbi csókja” jelenti a különbséget, hanem só esetében ez csupán egy név. Mint a Fanta - önmagában nem jelent semmit, de egyértelműen azonosítja a terméket!
A “kosher salt” az amerikai angolban elterjedt konyhatechnikai fogalom, konkrét jelentése kb a “durva szemű só”. Se több, sem kevesebb. Na ezt szokták “kóser sónak” ferdíteni :lol: Bizony ez nagyon félrevezető minden nem jenkinek, én is úgy gugliztam ki annó a teljes történetet, amikor már vsgy a tizedik receptben láttam, mondom OK, OK, libacombnál még értem, na de sertészűznél WTF?? :mrgreen:
Szóval durva, nagyszemcsés só. Ennyi.

Egyébként köszönet az írásért, hasznos!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2021.07.01. 19:16 Himalájai, ami nem is az.....
Balatoni hekk...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

RatRace írta: 2021.07.01. 14:05 Köszi az észrevételt!
Nem akartam1 az1- ben átvenni a cikkecskét, itt-ott kicsit beleszerkesztettem.
Folyt.Köv :lol:

Ha van felvetés témakörökre, azt szivesen fogadom, jelenleg az alábbi témakörökhöz gyűjtögetek anyagot:

- Aktív biztonsági rendszerek II.
- Íjak kialakulása, tipusai
- Sörkollektoros gyümőlcsaszaló
- Tartósítás szárítással, aszalással,sózással,füstöléssel,és egyéb konzerválási módok.
Szia. Anno csináltam sörkollektort. Még csak félkész volt, amikor az időjárás rádöbbentett: nagyon nagy lutri. Mert az a nap nem mindig pont addig süt, amíg elkészül az aszalvány, és ha félúton bejön egy esős-hűvös nap, akkor megrohad a cucc.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.07.01. 20:05 . Mint a Fanta - önmagában nem jelent semmit, de egyértelműen azonosítja a terméket!
Fuck
And
Never
Touch
Again
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.07.01. 20:21Balatoni hekk...
Magyar Suzuki.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Arh »

RatRace írta: 2021.07.01. 14:05 Köszi az észrevételt!
Nem akartam1 az1- ben átvenni a cikkecskét, itt-ott kicsit beleszerkesztettem.
Folyt.Köv :lol:

Ha van felvetés témakörökre, azt szivesen fogadom, jelenleg az alábbi témakörökhöz gyűjtögetek anyagot:

- Aktív biztonsági rendszerek II.
- Íjak kialakulása, tipusai
- Sörkollektoros gyümőlcsaszaló
- Tartósítás szárítással, aszalással,sózással,füstöléssel,és egyéb konzerválási módok.
Az íjakhoz van egy pár könyvem ha érdekel.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

gazolaj

Hozzászólás Szerző: qqriq »

visszaterve a gazolaj temara, ha jol remlik ebben mar 5+ eves van.
https://www.youtube.com/watch?v=ChQqTRfo6z8
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2021.07.01. 22:01Magyar Suzuki.
Olasz acél gázpisztoly :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Ez nagyon nem olcso, cserebe mukodik (elesben nem probaltam, csak 5 eve az IWAn).

Kép

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kérdés: látott-e már valaki olyat, aki beszélt olyannal, akinek mutattak messziről....
napelemes autó akksi töltőt (frissen tartót)
Ha valaki tudna ajánlani jót és olcsót, megköszönném.
Csettegő akksiját tartanám frissen (zömmel áll, néha megy, akksi nélkül is megy, de néha indexelnék, hogy lássák, merre az anyámba tervezek csettegni, meg a féklámpa se hülyeség).
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

swordmanus írta: 2021.07.29. 23:53 Kérdés: látott-e már valaki olyat, aki beszélt olyannal, akinek mutattak messziről....
napelemes autó akksi töltőt (frissen tartót)
Ha valaki tudna ajánlani jót és olcsót, megköszönném.
Csettegő akksiját tartanám frissen (zömmel áll, néha megy, akksi nélkül is megy, de néha indexelnék, hogy lássák, merre az anyámba tervezek csettegni, meg a féklámpa se hülyeség).
A napelem + töltésszabályozó a legolcsóbb megoldás, webes helyeken lehet kapni. A napelem teljesítményre kell figyelni, mert ha kicsi, nem tudja elindítani a töltést. Akku méretétől függően legalább 2A-rel tudjon tölteni. Ázsiai oldalakon szeretnek felfelé túlozni. Szerintem egy 50x50cm es napelem a minimum.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

pepe00 írta: 2021.07.30. 13:15 A napelem + töltésszabályozó a legolcsóbb megoldás, webes helyeken lehet kapni. A napelem teljesítményre kell figyelni, mert ha kicsi, nem tudja elindítani a töltést. Akku méretétől függően legalább 2A-rel tudjon tölteni. Ázsiai oldalakon szeretnek felfelé túlozni. Szerintem egy 50x50cm es napelem a minimum.
Köszi!
Ez elvileg tudja amit kell (főleg, hogy csak frissen tartásról beszélünk). Szerinted?
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 6c8f482-34
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Homokban főtt krumpli
https://youtu.be/TppTGq8wJvU
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2021.08.02. 15:19 Homokban főtt krumpli
https://youtu.be/TppTGq8wJvU
Ez hasznos tipp, köszönjük!

Ízre milyen volt? Főtt-, vagy inkább héjában sült krumplira hasonlított inkább?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Chris Adams
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.06.20. 19:49

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Chris Adams »

swordmanus írta: 2021.08.02. 15:19 Homokban főtt krumpli
https://youtu.be/TppTGq8wJvU
Köszi a videót!
Érdekes tipp, eszembe sem jutott volna. :)
Mennyi ideig sült a krumpli?
Milyen az íze, más krumpli sütéshez/főzéshez viszonyítva?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Chris Adams írta: 2021.08.03. 10:20 Köszi a videót!
Érdekes tipp, eszembe sem jutott volna. :)
Mennyi ideig sült a krumpli?
Milyen az íze, más krumpli sütéshez/főzéshez viszonyítva?
Kb fél óra volt a folyamat, a krumplinak teljesen natúr íze volt, ugye se vízből, se olajból nem vett át semmit. A saját nedvességtartalmától főtt meg. Kis sóval szerintem fullos lett volna! Ha engem kicsapnának egy őrhelyre, simán felturbóznám vele a konzervkajám, ezzel még egy gyíkhúskonzerv is jobban csúszna! Szerintem csicsókával is tökéletesen működik! Elgondolkodtató tehát olyan bug out pont kialakítása, ahol csicsókát vetsz (elvileg kipusztíthatatlan, ha vaddisznó nem nagyon honos...), és homokos a talaj. na ott a kis konzerved mellé lehet csinálni klassz köretet.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sama »

Jó videó. Nekem most ez a csúcs:u
received_819239478748563.jpeg
sütődiszkosz
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Most vettem eszre a tuleles.hu: tulelesi tippek tanacsok ukrajnabol-t.

Sok nagyon jo dolog van benne, egyetlen dolog az, amivel nem ertek egyet: "Szerezzen be tűzoltó készülékeket, ha már nincs lehetőség a vásárlásra, készítsen 1,5-2 literes, kilyukasztott kupakú vizes flakonokból!"

Ezt pont kiprobalta par kisgyerek nemreg az oskohasz taborban, faszen boksa bontasa kozben, de mindre raszoltam, hogy vegye le a kilyukasztott kupakot, mert hiaba volt abszolut ertelemben egeszen kicsi a tuz, amit oltottak (nem langolt egyaltalan, csak az izzast kellett megszuntetni), de teljesen komolytalan hatasu volt a vekonyka sugarban szivargo viz.

Ilyen korulmenyek kozott az egyszeru (kupak nelkuli) 1.5 literes flakonok teljesen jol mukodtek, nagyon jol kiegeszitettek az egy szem vodrot (egy nagyobb gyerek ezzel oltotta el a nagyobb parazslo reszeket, de volt sok kicsi parazslo resz is, amikre ezek tokeletesek voltak).

Szoval osszefoglalva szerintem "Szerezzen be tűzoltó készülékeket, ha már nincs lehetőség a vásárlásra, akkor néhány vödör vizet, kiegészítve néhány vizzel toltott flakonnal."

Bel
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

swordmanus írta: 2021.07.30. 20:37 Köszi!
Ez elvileg tudja amit kell (főleg, hogy csak frissen tartásról beszélünk). Szerinted?
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 6c8f482-34
Ilyesmire gondolok, de szerintem ez is becsapós kissé, mert 12v on 20w az sose lesz 5A, max 1,5A. Ez jó egy 10-25Ah akksi töltésére.
Nagyobb kapacitásút félő nem idít be, oda olyan 50w körüli napelem kellene
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

Merre érdemes nézelődni, ha az ember nagy kiterjedésű külterületi ingatlant keres lakhatásra, ahol gyéren vannak a szomszédok(az sem baj, ha 1km-nél messzebbre :D ) Nyilván "háborús övezet" és orkokkal fertőzött terület nem játszik.

Előre is köszi a tippeket!
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

stevesmith79 írta: 2021.08.16. 17:58 Merre érdemes nézelődni, ha az ember nagy kiterjedésű külterületi ingatlant keres lakhatásra, ahol gyéren vannak a szomszédok(az sem baj, ha 1km-nél messzebbre :D ) Nyilván "háborús övezet" és orkokkal fertőzött terület nem játszik.

Előre is köszi a tippeket!
Hatvanpuszta.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

stevesmith79 írta: 2021.08.16. 17:58 Merre érdemes nézelődni, ha az ember nagy kiterjedésű külterületi ingatlant keres lakhatásra, ahol gyéren vannak a szomszédok(az sem baj, ha 1km-nél messzebbre :D ) Nyilván "háborús övezet" és orkokkal fertőzött terület nem játszik.

Előre is köszi a tippeket!
Ez a messze van a szomszéd mindig trükkös: ha messze van a szomszéd tanya, az hamar megvan, de ha ott megtalálnak, senki nem veszi észre... Ha elmegy az áram, ellep a hó, elmos az eső, akkor is messze lesz a segítség. Szomszédod mindig lesz: a földjeid melletti föld úgyis másé. Ha a tanyád körül akarsz szép nagy területet, oda földműves minősítés, és sok pénz kell, mert egy hektár millió körül-felett van.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

Igen, ez tiszta, hogy ennek a felállásnak ezek a hátulütői. Az meg, hogy mennyire néznek rá az emberre vagy hajlandók segíteni, az nem szomszéd távolságának kérdése :roll:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Elkezdik bontani a Csernobili 4-es blokkot.
Megközelítőleg 630000 köbméter sugárszennyezett anyag.
Hová fogják tenni?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.08.22. 11:53 Elkezdik bontani a Csernobili 4-es blokkot.
Megközelítőleg 630000 köbméter sugárszennyezett anyag.
Hová fogják tenni?
Én felkilós darabokban ólomüveg dobozba tenném, és feltenném az ebay-re, certifikáttal együtt 20 dollárért darabonként.
A befolyt pénzből építenék egy fúziós erőművet. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.08.22. 12:01 Én felkilós darabokban ólomüveg dobozba tenném, és feltenném az ebay-re, certifikáttal együtt 20 dollárért darabonként.
A befolyt pénzből építenék egy fúziós erőművet. ;)
Akkor rámenne a gatyád is,csak veszteséget termelnél. q.va drága az olyan ólomüveg, ami véd a sugárzástól.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

QRe: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

RatRace írta: 2021.08.22. 11:53 Elkezdik bontani a Csernobili 4-es blokkot.
Megközelítőleg 630000 köbméter sugárszennyezett anyag.
Hová fogják tenni?
Ide hozzánk , fura volna ha nem mi lennénk ebben az elsők vagy pont kimaradnánk ....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.08.22. 12:07 Akkor rámenne a gatyád is,csak veszteséget termelnél. q.va drága az olyan ólomüveg, ami véd a sugárzástól.....
Miért lenne drága?
Üveg, amiben ólomoxid van.
A kerdés, hogy milyen sugárzástól (alfa? béta? gamma?, és mennyire kell védenie.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.08.22. 19:02 Miért lenne drága?
Üveg, amiben ólomoxid van.
A kerdés, hogy milyen sugárzástól (alfa? béta? gamma?, és mennyire kell védenie.
Minimum RS 50 üveg kell, 70% fémtartalom, mert különben világítasz a sötétben. :lol:
De csak számolj:
Ha a fél kilós darab még ingyé is van, akkor is minimum 0,1 négyzetméter üveg kell. A sima 2 mm-es üveg ára is 8500 forint négyzetméterenként., tehát alapból kb. 3 dolcsi az üveg.
Ezt vágni, összeállítani legalább 6 dolcsi. Csomagolás megfelelő körülmények között, plusz sugár mentesítés a csomagolás után 10 dodó. Raktározás, szállítás?
Tehát?
20 dióval bukta.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2021.08.22. 20:21 Minimum RS 50 üveg kell, 70% fémtartalom, mert különben világítasz a sötétben. :lol:
De csak számolj:
Ha a fél kilós darab még ingyé is van, akkor is minimum 0,1 négyzetméter üveg kell. A sima 2 mm-es üveg ára is 8500 forint négyzetméterenként., tehát alapból kb. 3 dolcsi az üveg.
Ezt vágni, összeállítani legalább 6 dolcsi. Csomagolás megfelelő körülmények között, plusz sugár mentesítés a csomagolás után 10 dodó. Raktározás, szállítás?
Tehát?
20 dióval bukta.
:lol:
Nnna, más szakember meg bevágná csak úgy simán sporttatyóban a furgon hátuljába a tnt mellé, azt szevasz.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.08.22. 20:21 Minimum RS 50 üveg kell, 70% fémtartalom, mert különben világítasz a sötétben. :lol:
De csak számolj:
Ha a fél kilós darab még ingyé is van, akkor is minimum 0,1 négyzetméter üveg kell. A sima 2 mm-es üveg ára is 8500 forint négyzetméterenként., tehát alapból kb. 3 dolcsi az üveg.
Ezt vágni, összeállítani legalább 6 dolcsi. Csomagolás megfelelő körülmények között, plusz sugár mentesítés a csomagolás után 10 dodó. Raktározás, szállítás?
Tehát?
20 dióval bukta.
:lol:
Ez eddig 19 dolcsi költség, a postaköltséget elkérném a vevőtől. ;)
De akkor legyen 25 az ár! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem kell egy, szemelyes atvetellel, mikor mehetek erte?
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.08.22. 19:02 Miért lenne drága?
Üveg, amiben ólomoxid van.
A kerdés, hogy milyen sugárzástól (alfa? béta? gamma?, és mennyire kell védenie.
Rossz hír: mind a három fajta van benne. Alfa: ellene igazából nem kell védekezni, pár mm levegő elnyeli. Béta: kis sűrűségű, kis tömegszámú anyagok, mint alumínium, némely műanyag. Gamma: nagy sűrűségű anyagok, pl. az ólom tökéletes. Mindegyikbe, rétegesen :).

Aztán jön Abdul, megvesz jó sokat, kibontja és piszkos bombát csinál belőle...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Rezgalic

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van valakinek gyakorlati tapasztalata mennyi rezgalic kell 1m3 vizbe algasodas megelozese celjabol?
furdesre/mosasra/mosogatasra hasznalom a vizet.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.08.23. 15:07 van valakinek gyakorlati tapasztalata mennyi rezgalic kell 1m3 vizbe algasodas megelozese celjabol?
furdesre/mosasra/mosogatasra hasznalom a vizet.
Csak annyit tudok, hogy a rézszulfát jó algaölő.
Most rákerestem a dózisra, ezt találtam:
https://atsinnovawatertreatment.com/blo ... treatment/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, jo iras, csak az utolso pont kicsit hogyismondjam.
Tudunk jobb es dragabb megoldast, fordulj hozzank bizalommal :)
Amig nem terjedtek el a biologiai algaolok a furdokben is rezgalicot hasznaltak(talan nehol meg mindig hasznalnak).

WildBear23 írta: 2021.08.23. 15:29 Csak annyit tudok, hogy a rézszulfát jó algaölő.
Most rákerestem a dózisra, ezt találtam:
https://atsinnovawatertreatment.com/blo ... treatment/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.08.27. 12:23 Koszi, jo iras, csak az utolso pont kicsit hogyismondjam.
Tudunk jobb es dragabb megoldast, fordulj hozzank bizalommal :)
Amig nem terjedtek el a biologiai algaolok a furdokben is rezgalicot hasznaltak(talan nehol meg mindig hasznalnak).
Működni biztosan működik a rézszulfát, a kérdés, hogy van-e nála jobb, környezetbarátabb, stb.
"Biocid"-nak nagyon jó a Hypo, ami aztán magától elbomlik.
Szilárd formája a Na-diklórcianurát ("szilárd Hypo"), ezt használják medencékben is.

Én a kerti jakuzzyban sima csapvizet töltök, minden vegyszer nélkül.
Pár nap alatt kezd opálosodni, akkor ellocsolom a kertre, kiöblítem, és feltöltöm újra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2021.08.23. 15:07 van valakinek gyakorlati tapasztalata mennyi rezgalic kell 1m3 vizbe algasodas megelozese celjabol?
furdesre/mosasra/mosogatasra hasznalom a vizet.
A hipópor olcsó és jó.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.08.27. 13:26 A hipópor olcsó és jó.
Bel kísérletezett klórmeszes vízfertőtlenítéssel: az nem lehet megoldás?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2021.08.27. 13:26 A hipópor olcsó és jó.
Igen, ez a Na-diklórcianurát ("szilárd Hypo"), amit írtam.
Porként kapható, de levegő nedvességére érzékeny.
Praktikus formája a tabletta, amiben adipinsav is van; ez növeli a hatását.
Tescoban kapható.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: qqriq »

arrol van szo hogy a tanyan nincs viz, vizmuvektol hozok ket kobos ibc-be amibol a hidrofor dolgozik.
egyik ibc a verandan van, nyaron mikor suti a nap par nap alatt elkezd algasodni ha nem forog benne a viz, ezt akarom valahogy megakadalyozni.
probaltam "klorport" de nehezen viselem a szagat es izet, jobb lenne helyette valami mas megoldas.
WildBear23 írta: 2021.08.27. 13:59 Igen, ez a Na-diklórcianurát ("szilárd Hypo"), amit írtam.
Porként kapható, de levegő nedvességére érzékeny.
Praktikus formája a tabletta, amiben adipinsav is van; ez növeli a hatását.
Tescoban kapható.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.08.27. 14:52 arrol van szo hogy a tanyan nincs viz, vizmuvektol hozok ket kobos ibc-be amibol a hidrofor dolgozik.
egyik ibc a verandan van, nyaron mikor suti a nap par nap alatt elkezd algasodni ha nem forog benne a viz, ezt akarom valahogy megakadalyozni.
probaltam "klorport" de nehezen viselem a szagat es izet, jobb lenne helyette valami mas megoldas.
Mi lenne, ha az IBC tartályt takarnád le, hogy ne érje a vizet a nap?
Van eleve fekete IBC tartály is.
Egyszerűbb a napot eltakarni, mint vegyszerre gátolni az algásodást.
Víznél szoktak olyat csinálni, hogy fém ezüstöt tersznek bele. A beoldódó nyomnyi mennyiségű ezüst gátolja a mikrobák szaporodását.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

WildBear23 írta: 2021.08.27. 15:02 Mi lenne, ha az IBC tartályt takarnád le, hogy ne érje a vizet a nap?
Van eleve fekete IBC tartály is.
Egyszerűbb a napot eltakarni, mint vegyszerre gátolni az algásodást.
Víznél szoktak olyat csinálni, hogy fém ezüstöt tersznek bele. A beoldódó nyomnyi mennyiségű ezüst gátolja a mikrobák szaporodását.
Nekem is ez volt az első gondolatom.
ÉS ebbe futottam bele:

Az ivóvíz tárolás alapvető szabályai:

A műanyag tartályokat ne tegye ki közvetlen napsugárzásnak.
A hőmérséklet 0-25°C közötti tartományban legyen.
A raktárhelyiség jól szellőző legyen.
Nem tárolhatjuk a műanyag tartályokat hősugárzó berendezések mellette. (Bár a tartályok többsége hőálló, az ivóvíz minőségét rontja a magas hőmérséklet.)
Az ivóvizet legfeljebb hat hónapig tároljuk.
Ne hagyjuk megfagyni az ivóvizet.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: Salmo »

qqriq írta: 2021.08.27. 14:52 arrol van szo hogy a tanyan nincs viz, vizmuvektol hozok ket kobos ibc-be amibol a hidrofor dolgozik.
egyik ibc a verandan van, nyaron mikor suti a nap par nap alatt elkezd algasodni ha nem forog benne a viz, ezt akarom valahogy megakadalyozni.
probaltam "klorport" de nehezen viselem a szagat es izet, jobb lenne helyette valami mas megoldas.
Ha nem szereted a hypo ízt, akkor ez a megoldás :
https://www.netenpiac.hu/akvarium-uvc-l ... ZkQAvD_BwE

Igen tudom, tanya, meg nincs villany, de nyáron egy napelem kiadja ezt a teljesítményt, inverter stb...ne nekem kelljen már kitalálnom
helyetted :D :D :D :D :D :D
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Probaltam mar ponyvaval letakarni, de mikor otthagytam 2-3 hetre ugy is bezoldult. Mondjuk nem ertem hogy kerul bele a spora mert vizmuvektol hozom zart hordoban es szivattyuval fejtem at az ibcbe :shock:
WildBear23 írta: 2021.08.27. 15:02 Mi lenne, ha az IBC tartályt takarnád le, hogy ne érje a vizet a nap?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: qqriq »

neszojjabe!! annyira nem tanya hogy villany se legyen, napelem meg (meg) nincs, majd jovore :lol:
viszont ez jo otletnek tunik, rendelek es kiprobalom, koszi :idea:
Salmo írta: 2021.08.27. 21:36 Ha nem szereted a hypo ízt, akkor ez a megoldás :
https://www.netenpiac.hu/akvarium-uvc-l ... ZkQAvD_BwE

Igen tudom, tanya, meg nincs villany, de nyáron egy napelem kiadja ezt a teljesítményt, inverter stb...ne nekem kelljen már kitalálnom
helyetted :D :D :D :D :D :D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Rezgalic

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.08.28. 10:13 Probaltam mar ponyvaval letakarni, de mikor otthagytam 2-3 hetre ugy is bezoldult. Mondjuk nem ertem hogy kerul bele a spora mert vizmuvektol hozom zart hordoban es szivattyuval fejtem at az ibcbe :shock:
Hordó, cső, stb-ben is lehet gondolom?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése