Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nap képe - ilyen időket élünk:

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/fegy ... ny-idejen/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2020.03.16. 10:28
Legyél szíves használd a humortopikot. Köszönöm. :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2020.03.15. 22:28 Aki gázálarcban gondolkodik, a Vaterán van kint egy 30 db-os polgári védelmi készlet 20 rugóért. Igen ez drága (mondjuk közel 700 ft per darab, sztm annyira nem is vészes), lejárt meg minden, de nem használtak, és amire most kell arra még éppen jó ahogy sword is írta lejjebb. Nem biológiai támadásra készülünk hanem szálló por és cseppek kiszűrésére.

https://www.vatera.hu/regi-gazalarcok-e ... 60912.html

Sztem ha többeket érdekel érdemes itt is öszzeállni. Nekem már van hasonló cuccom, de akinek nincs ez több embernek megoldás lehet. Több családnak, akár.
Szerintem az már nincs meg, vagy hamarosan nem lesz meg. Ennyiért hülye, ha eladja. A 30 db-ból 5 db 1-es, azaz gyerek méret, 10 db 2-es, az is elég kicsi. Felnőtt férfi 3-as vagy 4-es, abból csak 15 db van.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ma voltam boltban. Még mindig brutál tömeg volt a pennyben, most pár napig nem is mennék...
Végtelen sorok a kasszánál, a népek egymásnak esnek, mert van aki óbégat, hogy hülyék vagytok, a többi meg lehurrogja, hogy állj már sorba, oszt haladjunk.
A következő fosztogatója látszik: alfahím és csicskája... alfahím csak egy doboz sörrel, a csicska egy kenyér, egy tej meg kis csomag felvágott. Beálltak elém, nem is szóltam. Ennyi motyóval gyorsan végeznek úgyis. A sörös alfahím még előrébb is kéredzkedett. majd a bolt előtt felpattintotta a sörikét, és nézte a birkákat éhes farkasként, amint készleteznek. Ő nem aggódott, neki ha nem lesz, fosztogatni fog.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

G.D írta: 2020.03.16. 10:12 Ehhez gondolkozni kéne, nem balfaszkodni ész nélkül...
Vigyáznak a legmegbízhatóbb szavazóbázisra :)
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Valószínűleg nálunk is lesz majd olyan intézkedés, amely otthon maradásra szólítja fel az embereket, mint pl Ausztriában.
Csak az mehet utcára, aki halszthatatlan munka miatt, vásárolni, vagy segítségnyújtás céljából indul.
Vajon mi számít halaszthatatlan munkának?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

stevesmith79 írta: 2020.03.16. 13:07 Vigyáznak a legmegbízhatóbb szavazóbázisra :)
Ha annyira vigyáznának akkor - ahogy gvass is mondta - őket tennék karanténba, nem mindenki mást szopatnának orrba-szájba...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.03.16. 13:31 Valószínűleg nálunk is lesz majd olyan intézkedés, amely otthon maradásra szólítja fel az embereket, mint pl Ausztriában.
Csak az mehet utcára, aki halszthatatlan munka miatt, vásárolni, vagy segítségnyújtás céljából indul.
Vajon mi számít halaszthatatlan munkának?
Mentő,rendőr,tűzoltó....gázóra leolvasó ;) :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.03.16. 16:56 Mentő,rendőr,tűzoltó....gázóra leolvasó ;) :lol:
És a fegyverbolti eladó?! 😢
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2020.03.16. 16:59 És a fegyverbolti eladó?! 😢
Most lenne időszerű egy rendelet, hogy a koronavírus miatt, ideiglenesen engedélyezik a szabadon tartható fegyverek és tartozékaik webshopos értékesítését és házhoz szállítását. Ahogy az EU-ban mindenhol szokás.

Aztán véletlenül úgy is maradhatna...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.03.16. 16:59 És a fegyverbolti eladó?! 😢
Szerintem ha a tulaj áll a pult mögött,akkor saját belátása szerint cselekedhet mert nem teszi ki az alkalmazottat semminek.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.03.16. 17:08 Most lenne időszerű egy rendelet, hogy a koronavírus miatt, ideiglenesen engedélyezik a szabadon tartható fegyverek és tartozékaik webshopos értékesítését és házhoz szállítását. Ahogy az EU-ban mindenhol szokás.

Aztán véletlenül úgy is maradhatna...
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2020.03.16. 16:56 Mentő,rendőr,tűzoltó....gázóra leolvasó ;) :lol:
agyf..t kapok ettől a maradj otthontól!
1. a pék, lakatos, esztergályos stb. h a p.ba home office-oljon?
2. otthon marad a család, előbb utóbb kicsinálják egymást. aki meg magányos az meg depis lesz és fellógatja magát. ergo több áldozat.
3. a vírus így is úgy is végigfut. laposgörbe a faxom. tönkreb..nak mindent gazdaságot, turizmust. konteo ON.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.03.16. 19:58 agyf..t kapok ettől a maradj otthontól!
1. a pék, lakatos, esztergályos stb. h a p.ba home office-oljon?
2. otthon marad a család, előbb utóbb kicsinálják egymást. aki meg magányos az meg depis lesz és fellógatja magát. ergo több áldozat.
3. a vírus így is úgy is végigfut. laposgörbe a faxom. tönkreb..nak mindent gazdaságot, turizmust. konteo ON.
Maradj otthon, ha tudsz. Én se tudok, mert olyan a melóm. Vagy max pár napot. Aki tud, az nálunk is otthonról dolgozik már, mi majd valszeg fizetetlen szabit kapunk...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.03.16. 19:58 agyf..t kapok ettől a maradj otthontól!
1. a pék, lakatos, esztergályos stb. h a p.ba home office-oljon?
2. otthon marad a család, előbb utóbb kicsinálják egymást. aki meg magányos az meg depis lesz és fellógatja magát. ergo több áldozat.
3. a vírus így is úgy is végigfut. laposgörbe a faxom. tönkreb..nak mindent gazdaságot, turizmust. konteo ON.
+1.

aki veszélyeztett, az maradjon önkaranténban. Ne mindenki dögöljön éhen!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.03.16. 20:22 +1.

aki veszélyeztett, az maradjon önkaranténban. Ne mindenki dögöljön éhen!
ráadásul aki otthon marad az meg ELMEGY VÁSÁROLNI! elmeisztán!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.03.16. 20:22 Aki veszélyeztetett, az maradjon önkaranténban. Ne mindenki dögöljön éhen!
Gondoltatok arra, micsoda ajándék a sorstól, hogy nem mindenki veszélyeztetett? És főleg: hogy nem az aktív korúak veszélyeztetettek? (Legalábbis remélem, hogy nem tévednek a hozzáértők.)
Járványveszély és járvány ide vagy oda, az emberek szomjasak lesznek: ivóvíz kell; éhesek lesznek: ennivaló kell; ha hideg van: fűtés kell; ha nem akarnak párhuzamos járványokat: szemétszállítás és csatornázás kell; ha megbetegednek vagy baleset éri őket: mentő kell, orvos kell, ápoló kell, gyógyszer kell - és ez csak a minimum!
Ha nem rabszolgamunkával akarjuk biztosítani ezt a minimumot - és ne próbáljuk meg, mert még a korbács rosszabb végére kerülünk -, akkor adni is kell cserébe valamit.
Ezért idéztem pár nappal ezelőtt Plutharkoszt.
("Gratulálok" magamnak, hogy egy napig bírtam tartani a számat és az adott szavam. Talán felnőtt és józan vélemény ez annyira, hogy megérte megszegni a szavam.)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2020.03.16. 21:02 Gondoltatok arra, micsoda ajándék a sorstól, hogy nem mindenki veszélyeztetett? És főleg: hogy nem az aktív korúak veszélyeztetettek? (Legalábbis remélem, hogy nem tévednek a hozzáértők.)
Járványveszély és járvány ide vagy oda, az emberek szomjasak lesznek: ivóvíz kell; éhesek lesznek: ennivaló kell; ha hideg van: fűtés kell; ha nem akarnak párhuzamos járványokat: szemétszállítás és csatornázás kell; ha megbetegednek vagy baleset éri őket: mentő kell, orvos kell, ápoló kell, gyógyszer kell - és ez csak a minimum!
Ha nem rabszolgamunkával akarjuk biztosítani ezt a minimumot - és ne próbáljuk meg, mert még a korbács rosszabb végére kerülünk -, akkor adni is kell cserébe valamit.
Ezért idéztem pár nappal ezelőtt Plutharkoszt.
("Gratulálok" magamnak, hogy egy napig bírtam tartani a számat és az adott szavam. Talán felnőtt és józan vélemény ez annyira, hogy megérte megszegni a szavam.)
Hát, a sapkád azért fain...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Akit erdekel hogy kell otthon porszuro alarcot csinalni, az kuldjon egy privatot.

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2020.03.17. 13:45 Sziasztok,

Akit erdekel hogy kell otthon porszuro alarcot csinalni, az kuldjon egy privatot.

Bel
Én 1 időgépet szeretnék otthon csinálni, ahhoz van leírásod? Valami egyszerűbb is jó lesz...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.16. 20:22 +1.

aki veszélyeztett, az maradjon önkaranténban. Ne mindenki dögöljön éhen!
Ez NEM működik! Lásd olaszok. Beleszartak az egészbe magasról, meg is lett az eredménye. Halottak százai naponta, összeomlás szélén álló egészségügy.

Az nem szempont, hogy a nem aktív korúak nem számítanak és dögöljenek meg. A szerb államfő gondolata tetszett a legjobban. Ezt most főleg szüleinkért és nagyszüleinkért csináljuk, mert ők építették fel az országot és hagyták ránk örökül. Az inkorrekt getziség, hogy akkor fater maradj otthon vagy dögölj meg, mi éljük tovább az életünket mintha mi sem történt volna. És nem is megvalósítható.

Ez nem pénzről és nem gazdasági érdekekről szól, ez arról szól hogy mi tesz bennünket emberré, mi a tisztelet és a törődés az idősebbekkel, a veszélyeztetettekkel és az elesettekkel szemben. Ha ennek ára van, hogy kicsit berogy a gazdaság, akkor rogyjon be. Az előző válságból is kijött, nem is akárhogy, és ebből is ki fog jönni. Ez csak pénz, nem más, az meg jön és megy.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.03.17. 15:19-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.17. 14:59 Ez NEM működik! Lásd olaszok. Beleszartak az egészbe magasról, meg is lett az eredménye. Halottak százai naponta, összeomlás szélén álló egészségügy.

Az nem szempont, hogy a nem aktív korúak nem számítanak és dögöljenek meg. A szerb államfő gondolata tetszett a legjobban. Ezt most főleg szüleinkért és nagyszüleinkért csináljuk, mert ők építették fel az országot és hagyták ránk örökül. Az inkorrekt getziség, hogy akkor fater maradj otthon vagy dögölj meg, mi éljük tovább az életünket mintha mi sem történt volna.

Ez nem pénzről és nem gazdasági érdekekről szól, ez arról szól hogy mi tesz bennünket emberré, mi a tisztelet és a törődés az idősebbekkel, a veszélyeztetettekkel és az elesettekkel szemben. Ha ennek ára van, hogy kicsit berogy a gazdaság, akkor rogyjon be. Az előző válságból is kijött a gazdaság, és ebből is ki fog jönni. Ez csak pénz, nem más, az meg jön és megy.
Ettől függetlenül aki veszélyeztetett, az maradjon otthon a seggén. És mi meg figyeljüni rájuk. Gvass se azt mondta, hogy lőjük őket gödörbe, de valóban rájuk kell fókuszálni.
Tegnap én is beszéltem nagymamámmal telefonon. Maradjon otthon inkább, írja össze mi kell, kérjen meg valakit, hétvégén meg én is tudok arra kanyarodni. Mondjuk a válasz az volt, hogy jaj de kit kérjen meg, ami már kezd öregkorára mániájává válni. Én pont ezért hívtam fel, meg van sok unokája, azoknak barátai barátnői, szintúgy a gyerekeinek. Szóval ugyanúgy minden reggel 9kor el fog menni boltba, meg a gyógyszertárba se akart mást küldeni. Na de aki hagyja, azon segíteni kell.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2020.03.17. 14:59 Ez nem pénzről és nem gazdasági érdekekről szól, ez arról szól hogy mi tesz bennünket emberré, mi a tisztelet és a törődés az idősebbekkel, a veszélyeztetettekkel és az elesettekkel szemben.
Már megbocsáss, de ez egy faszság.
Sokkal könnyebb elkerülni a társadalom egy részének (egyszerre) megfertőződését, mint az egészét, ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, józan paraszti ésszel is belátható (bár ahogy nézem, sajnos abból maradt a legkevesebb).
A veszélyeztetettek fokozottan vigyázzanak magukra, mi meg segítsünk rajtuk ahogy tudunk...de akik nem veszélyeztetettek, azokat teljesen értelmetlen és kontraproduktív óvodabezárással, boltzárral meg kijárási tilalommal szopatni...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2020.03.17. 15:06 Ettől függetlenül aki veszélyeztetett, az maradjon otthon a seggén. És mi meg figyeljüni rájuk. Gvass se azt mondta, hogy lőjük őket gödörbe, de valóban rájuk kell fókuszálni.
Tegnap én is beszéltem nagymamámmal telefonon. Maradjon otthon inkább, írja össze mi kell, kérjen meg valakit, hétvégén meg én is tudok arra kanyarodni. Mondjuk a válasz az volt, hogy jaj de kit kérjen meg, ami már kezd öregkorára mániájává válni. Én pont ezért hívtam fel, meg van sok unokája, azoknak barátai barátnői, szintúgy a gyerekeinek. Szóval ugyanúgy minden reggel 9kor el fog menni boltba, meg a gyógyszertárba se akart mást küldeni. Na de aki hagyja, azon segíteni kell.
az "otthon maradók" összeverekedtek a Sparban a húspultnál! qrva nagy értelme van az otthon maradásnak. Itt Agárdon sétálgatnak, bulikáznak, nyaralgatnak. faxa.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2020.03.17. 15:25 Már megbocsáss, de ez egy faszság.
Sokkal könnyebb elkerülni a társadalom egy részének (egyszerre) megfertőződését, mint az egészét, ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, józan paraszti ésszel is belátható (bár ahogy nézem, sajnos abból maradt a legkevesebb).
A veszélyeztetettek fokozottan vigyázzanak magukra, mi meg segítsünk rajtuk ahogy tudunk...de akik nem veszélyeztetettek, azokat teljesen értelmetlen és kontraproduktív óvodabezárással, boltzárral meg kijárási tilalommal szopatni...
Egyszerű parasztként én is így gondolom, de aki ért hozzá az egyik sem ezt mondja. És nagyobb eséllyel van nekik igazuk, szóval...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2020.03.17. 15:32 Egyszerű parasztként én is így gondolom, de aki ért hozzá az egyik sem ezt mondja. És nagyobb eséllyel van nekik igazuk, szóval...
Én meg egyáltalán nem hiszem, ismerek/ismertem néhány, a saját szakterületén (elméletben) tényleg nagyon penge embert - jellemzően mind pont nulla gyakorlati érzékkel rendelkezett.

+ ugye ott van a felelősség(nem)vállalás is, így mindenki moshatja kezeit, hogy "mi megtettünk mindent"...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára G.D 2020.03.17. 15:48-kor.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2020.03.17. 15:31 az "otthon maradók" összeverekedtek a Sparban a húspultnál! qrva nagy értelme van az otthon maradásnak. Itt Agárdon sétálgatnak, bulikáznak, nyaralgatnak. faxa.
"Mit állsz oly szótlan, mondd, mit borzadasz?
Tragédiának nézed? Nézd legott
Komédiának s múlattatni fog. "
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

sodoma írta: 2020.03.17. 15:31 az "otthon maradók" összeverekedtek a Sparban a húspultnál! qrva nagy értelme van az otthon maradásnak. Itt Agárdon sétálgatnak, bulikáznak, nyaralgatnak. faxa.
Mondjuk még mindig jobb mint a másik véglet ami most a spanyoloknál, olaszoknál megy hogy az utcán egy szál magukban járkáló embereket b@szogatják a sünök...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.03.17. 15:25 Már megbocsáss, de ez egy faszság.
Sokkal könnyebb elkerülni a társadalom egy részének (egyszerre) megfertőződését, mint az egészét, ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, józan paraszti ésszel is belátható (bár ahogy nézem, sajnos abból maradt a legkevesebb).
A veszélyeztetettek fokozottan vigyázzanak magukra, mi meg segítsünk rajtuk ahogy tudunk...de akik nem veszélyeztetettek, azokat teljesen értelmetlen és kontraproduktív óvodabezárással, boltzárral meg kijárási tilalommal szopatni...
+1

ezek nagyon nagyrészt látszatintézkedések. Népmegnyugtatás céljábul. Dolgozók kérték.

Mert amikor az ósanteszkóban a 100 méteres sorban prüszkölő-izzadó delikvensek minimum 50%-a 70+-os korosztály, akkor vajmi sokat ér bezáratni a luxuséttermeket például.

És Totonak még ha ezekkel a humánus szép szavakkal előadott dolgaival egyet is lehetne érteni, IGAZA csak akkor lenne, ha a gazdasági összeomlásnak amúgy nem lennének rettenetes biológiai következményei, éhezés, halálozás stb.

Ráadásul ilyenkor faszán nem gondolkozik globálisan a sok grétathunberg-rajongó sem.

Lásd pl ezt az okfejtést a gazdaság relativizálásáról:

https://www.facebook.com/hontandras75/p ... 4429704493

" Mert mit is jelent az, ami még eddig nem volt, mit jelent az, hogy „két hónapra zárjon be a világ”? Ami valóban beláthatatlan és félelmetes az az, hogy mi lesz a gazdasággal. Az első ijedtség szülte bezárási hullám nem számolt a becsődölő cégekkel, a fölélt tartalékokkal, a bedőlő ágazatokkal, a megroggyant nemzetgazdaságokkal. A „zárjon be a világ” eredményeként záros határidőn belül éhínségek fognak végigsöpörni a Föld több pontján. A fejlettebb gazdaságok pedig a saját megmentésükkel lesznek elfoglalva, nem lesz sem pénz, sem energia a humanitárius katasztrófa kezelésére. Teljes régiók bevételének nagy részét adja a turizmus. Vannak olyan országok, amelyek a globális (oktrojált) munkamegosztásban a nagy világcégek egyszerűbb feladatait látják el, beszállítók, összeszerelők. A megcsappant kereslet miatt ezeket az egységeket fogják bezárni, és nem lesz másik munkahely.

Nem Afrikában, nem Délkelet-Ázsiában, hanem itt és most küldték fizetés nélküli szabadságra teljes iparágak dolgozóinak jelentős részét. És ez a jobbik eset, mert talán egyszer visszaveszik őket, ha a vállalkozás még létezik akkor. Azonban sokan még ebben a státuszban sincsenek, magánzóként megrendelésekből élnek. Velük mi lesz? Mert megrendelés, az nincs. Nem tudom, hogy év végére a halálozási adatokban a fertőző betegégben elhunytak aránya mennyire fog megemelkedni, de abban egészen biztos vagyok, hogyha valami meredeken nő majd, az az öngyilkosságok száma lesz. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Alapból az üzletekben levő öntaperolós nyitott polcos pékáru értékesítést megszüntetném , be sem vezettetem volna . Ezt most nem lépik meg . Online iskolaoktatásnak a tesztjét sikerét nem hallottam kétlem hogy működik . A médiaterrornak sem a politikai genyàknak nem hiszek semmit . Kínában a tízezres esetleg százezres halálozás semmi a lakosság létszámához . Szűk gazdasági politikai réteg kaszál a káoszon a többség erősen rá fog baxni ,
FB_IMG_1584458248979.jpg
FB_IMG_1584458248979.jpg (57.58 KiB) Megtekintve 55413 alkalommal
korosztály ide vagy oda . Erre a képre rá lehet keresni hogy mennyire kamus ?
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Az online suli jól kezdődik, a gyerekeknek tetszik. A kisebbik elsős tesi feladata:
Kedves kis örökmozgó gyerekek!
Használjátok ki a szép időt és a friss levegőn melegítsétek be a lábatokat, térdeteket, csípőtöket a mozgások előtt. Kitartóan fussatok 4-5 percig! Utána szökdeljetek különböző, általatok készített pályákon! Végül gyakoroljátok a labdafeldobásokat, elkapásokat.

:D
Az ének-zene lesz az érdekes
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Búradurrantó írta: 2020.03.17. 17:15 Alapból az üzletekben levő öntaperolós nyitott polcos pékáru értékesítést megszüntetném , be sem vezettetem volna . Ezt most nem lépik meg . Online iskolaoktatásnak a tesztjét sikerét nem hallottam kétlem hogy működik . A médiaterrornak sem a politikai genyàknak nem hiszek semmit . Kínában a tízezres esetleg százezres halálozás semmi a lakosság létszámához . Szűk gazdasági politikai réteg kaszál a káoszon a többség erősen rá fog baxni , FB_IMG_1584458248979.jpg korosztály ide vagy oda . Erre a képre rá lehet keresni hogy mennyire kamus ?
Mi kamu basszus? Vagonnal hozzák a vírust, amire ráírják, vagy mire gondolsz? MUHAHAHA
A pékáru dologgal erősen egyetértek. Intersparban van úgy szó szerint kibaszva a minden közepére, hogy még csak polcra se kell benyúlni érte.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

"a 2015-ös nagy influenzajárvány idején több mint ötezer ember vesztette életét emiatt Magyarországon. Kínában eddig kevesebb mint négyezer halálos áldozata volt a koronavírusnak."
Nyilván ő inkább a másik irányban elfogult, de szvsz közelebb állhat a realitáshoz az ő elképzelése mint a rettegőké...
https://index.hu/gazdasag/2020/03/16/ma ... any_korul/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.03.17. 15:43 "Mit állsz oly szótlan, mondd, mit borzadasz?
Tragédiának nézed? Nézd legott
Komédiának s múlattatni fog. "
"Az én pisztolyomra meg az van írva, hogy Sivatagi Sas 0.50.." hoppá, azért, hol van a kultúra??
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.03.17. 18:34 "a 2015-ös nagy influenzajárvány idején több mint ötezer ember vesztette életét emiatt Magyarországon. Kínában eddig kevesebb mint négyezer halálos áldozata volt a koronavírusnak."
Nyilván ő inkább a másik irányban elfogult, de szvsz közelebb állhat a realitáshoz az ő elképzelése mint a rettegőké...
https://index.hu/gazdasag/2020/03/16/ma ... any_korul/
+1

ritka nagy gyökér, de ki meri mondani a frankót. Lelki rokonom😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.03.17. 18:02 Mi kamu basszus? Vagonnal hozzák a vírust, amire ráírják, vagy mire gondolsz? MUHAHAHA
A pékáru dologgal erősen egyetértek. Intersparban van úgy szó szerint kibaszva a minden közepére, hogy még csak polcra se kell benyúlni érte.
45A8C8DC-1F51-4C13-BD49-A06DEF157673.jpeg
45A8C8DC-1F51-4C13-BD49-A06DEF157673.jpeg (52.06 KiB) Megtekintve 55411 alkalommal
Ha vannak is gondok, ez megoldja egy részüket...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.17. 16:24
És Totonak még ha ezekkel a humánus szép szavakkal előadott dolgaival egyet is lehetne érteni, IGAZA csak akkor lenne, ha a gazdasági összeomlásnak amúgy nem lennének rettenetes biológiai következményei, éhezés, halálozás stb.
Nyomor meg éhezés nem lesz a gazdaság leállása miatt. A világ elég nagy része egyébként is tökcsóró, ők ettől nem lesznek még csóróbbak. A gazdag nyugati országok igen, nekünk viszont van miből leadni, szerencsére. Eddig se éheztünk és ezután se fogunk éhezni.

Mindenki a saját forrását lobogtatja, tessék - itt egy szerintem jó cikk arról, hogy miért durvább a koronavírus az influenzánál, amire annyira szeretünk hivatkozni. E szerint a cikk szerint 28-szor halálosabb a mostani vírus, mint a megszokott influenza emellé sokkal hosszabb ideig fertőz, és már a tünetek megjelenése előtt. Lehet előhúzni és csűrni-csavarni a statisztikákat, a döntéshozók ezek a vélemények alapján döntöttek úgy, hogy akkor most 1-2 hónapra leáll a világ, azon az áron is ha ezzel bedöntik a gazdaságot.

https://qubit.hu/2020/03/13/influenzaba ... -felhajtas
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.03.17. 16:24 +1

" Mert mit is jelent az, ami még eddig nem volt, mit jelent az, hogy „két hónapra zárjon be a világ”? Ami valóban beláthatatlan és félelmetes az az, hogy mi lesz a gazdasággal. Az első ijedtség szülte bezárási hullám nem számolt a becsődölő cégekkel, a fölélt tartalékokkal, a bedőlő ágazatokkal, a megroggyant nemzetgazdaságokkal. A „zárjon be a világ” eredményeként záros határidőn belül éhínségek fognak végigsöpörni a Föld több pontján. A fejlettebb gazdaságok pedig a saját megmentésükkel lesznek elfoglalva, nem lesz sem pénz, sem energia a humanitárius katasztrófa kezelésére. Teljes régiók bevételének nagy részét adja a turizmus. Vannak olyan országok, amelyek a globális (oktrojált) munkamegosztásban a nagy világcégek egyszerűbb feladatait látják el, beszállítók, összeszerelők. A megcsappant kereslet miatt ezeket az egységeket fogják bezárni, és nem lesz másik munkahely.

Nem Afrikában, nem Délkelet-Ázsiában, hanem itt és most küldték fizetés nélküli szabadságra teljes iparágak dolgozóinak jelentős részét. És ez a jobbik eset, mert talán egyszer visszaveszik őket, ha a vállalkozás még létezik akkor. Azonban sokan még ebben a státuszban sincsenek, magánzóként megrendelésekből élnek. Velük mi lesz? Mert megrendelés, az nincs. Nem tudom, hogy év végére a halálozási adatokban a fertőző betegégben elhunytak aránya mennyire fog megemelkedni, de abban egészen biztos vagyok, hogyha valami meredeken nő majd, az az öngyilkosságok száma lesz. "
Ne is mondd. Ez nem csak a turizmusra igaz, mindenhova begyűrűzött.
10 ezer embert is érinthet: hetekre leállt a magyar filmipar
Két hete még tele volt a cég forgatási napokkal, most pedig nem tudjuk mi lesz egy hónap, egy hét múlva. Leginkább semmi, megyünk vissza a balettba ugrabugrálni.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

kb itthon is igy fognak otthon maradni az emberek sztem
https://m.kuruc.info/r/4/209627/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szerbek meglépték azt, amit én picsogtam:

https://444.hu/2020/03/17/szerdatol-sze ... -az-oregek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.03.18. 12:49 Szerbek meglépték azt, amit én picsogtam:

https://444.hu/2020/03/17/szerdatol-sze ... -az-oregek
itt is ezt kéne! nem birnak megülni a valagukon. tele a bót velük.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.03.18. 12:49
Térben és időben is eltérő megoldásokat találunk: sokan ezt hibaként hánytorgatják fel, pedig felfoghatjuk úgy is, hogy a megoldások versenyeznek, kísérleti ellenőrzésük zajlik. Igen, ez emberéletekbe kerül, de még mindig jobb, mint egységesen mindenhol rosszabb megoldást erőltetni. Lehetséges, hogy a hozzáértők már ismerik a legjobb megoldást, de a politikai vezetőkben, médiában, nyilvánosságban ez nem tudatosult, most talán fog. A következő járványra okosabbak leszünk. Vagy legalábbis lehetünk.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2020.03.18. 13:12 itt is ezt kéne! nem birnak megülni a valagukon. tele a bót velük.
Tekintsd demokratikus szempontból polgári engedetlenségnek vagy népszavazásnak. Mondjuk nem ez fog meggyőzni a demokrácia hibátlanságáról és továbbfejleszthetetlenségéről, mert a következményeket mindenki visel(het)i.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2020.03.18. 13:29 Tekintsd demokratikus szempontból polgári engedetlenségnek vagy népszavazásnak. Mondjuk nem ez fog meggyőzni a demokrácia hibátlanságáról és továbbfejleszthetetlenségéről, mert a következményeket mindenki visel(het)i.
Ez a népszavazás annyiban hasonlít a többire, hogy a szavazók pont annyira értenek a témához mint más szavazásokon. És annyiban más, hogy itt a helytelenül szavazókat jó eséllyel megbünteti a sors.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2020.03.18. 13:35 Ez a népszavazás annyiban hasonlít a többire, hogy a szavazók pont annyira értenek a témához mint más szavazásokon. És annyiban más, hogy itt a helytelenül szavazókat jó eséllyel megbünteti a sors.
Az hagyján, de a helyesen szavazókat is. Nem véletlenül van ott a második mondatom.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2020.03.18. 12:49 Szerbek meglépték azt, amit én picsogtam:
Szia,

Szerintem is jol tettek.

De azt is, hogy kozben nem vontak vissza a tobbi lepesuket. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.03.18. 13:55 Szia,

Szerintem is jol tettek.

De azt is, hogy kozben nem vontak vissza a tobbi lepesuket. :-)

Bel
Arra kíváncsi leszek, hogy itt milyen szinten vezetik be. Csak idősekre nem lenne hülyeség itt se szerintem. Fiatalabbaknak meg "erős ajánlás", de munkába menni, stb lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ezek nem pici könnyebbséget jelentenek:
https://index.hu/belfold/2020/03/18/orb ... ronavirus/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.03.18. 16:18 Ezek nem pici könnyebbséget jelentenek:
https://index.hu/belfold/2020/03/18/orb ... ronavirus/

Ezek jó lépések a helyes irányba, de nem elég radikálisak.

Például a rettenetes ÁFA. 27%

Amit holnapután a még JÓ február után kell befizetni sokaknak a megdöglött márciusi forgalomból. Cashflow összeomlás lesz ez sokaknak, vagy nem fizetik be.

Nyilván az államcsőd sem opció, de itt is lehetne vészhelyzet elmúlta+30 napra tenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2020.03.18. 16:18 Ezek nem pici könnyebbséget jelentenek:
Szerintem inkabb azt kellene meglepni, hogy aki a jarvany miatt nem tud dolgozni, az tappenzen van.
(Persze ha a cegeknek az elso 15 napot ki kell fizetnie, az meg elfogadhato lenne.)

Bel
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Napi magyar valóságrovat:
Kormányintézkedés: otthoni oktatás
valóság: a kicsik otthon, nagyobbak sétálgatnak, a fiatalok a sétálóutcán és a kávézókban mulattatják az időt.

Kormányajánlás: idősek, nyugdíjasok maradjanak otthon
valóság: reggel a piacon harcolnak, délelőtt a bevásárlóközpontokban tülekednek, délután a sétálóutcán lődörögnek.

Ezek miatt lesz szigorúbb intézkedés, járvány terjedés, gazdasági vészhelyzet.
Utána meg picsognak, mennyi ember meghalt.

Egyszerűen nem veszik komolyan az emberek egy része a várható veszélyt
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.03.18. 19:00 Szerintem inkabb azt kellene meglepni, hogy aki a jarvany miatt nem tud dolgozni, az tappenzen van.
(Persze ha a cegeknek az elso 15 napot ki kell fizetnie, az meg elfogadhato lenne.)

Bel
Nálunk 6-8 hét leállást jósol a főnököm. Én már elfogadtam, hogy egy hónapig legalább nem lesz fizum. Mivel fizikailag is dolgozom, ezért otthonról max 1-2 hetet tudok elszöszölni gépen...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2020.03.18. 13:29 Tekintsd demokratikus szempontból polgári engedetlenségnek vagy népszavazásnak. Mondjuk nem ez fog meggyőzni a demokrácia hibátlanságáról és továbbfejleszthetetlenségéről, mert a következményeket mindenki visel(het)i.
Szarni rá nagy ívben, nem kell ágálni a sors ellen, ennyike, a félelem előbb öl meg mint a vírus... A többi blablabbla..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pepe00 írta: 2020.03.18. 19:02 Napi magyar valóságrovat:
Kormányintézkedés: otthoni oktatás
valóság: a kicsik otthon, nagyobbak sétálgatnak, a fiatalok a sétálóutcán és a kávézókban mulattatják az időt.

Kormányajánlás: idősek, nyugdíjasok maradjanak otthon
valóság: reggel a piacon harcolnak, délelőtt a bevásárlóközpontokban tülekednek, délután a sétálóutcán lődörögnek.

Ezek miatt lesz szigorúbb intézkedés, járvány terjedés, gazdasági vészhelyzet.
Utána meg picsognak, mennyi ember meghalt.

Egyszerűen nem veszik komolyan az emberek egy része a várható veszélyt

+1

lassan tényleg marad az "Aki hülye haljon meg, nincsen semmi látnivaló, haladjunk tovább".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.03.18. 19:12 +1

lassan tényleg marad az "Aki hülye haljon meg, nincsen semmi látnivaló, haladjunk tovább".
„Ha a magyar emberek nem értik meg azt az üzenetet, amit közvetítünk, akkor a hasóságoknak nincs esélyük megakadályozni a járvány terjedését”

– mondta Müller, aki nyomatékosította, hogy az idős emberek ne menjenek az utcára, ne használják a tömegközlekedést.
köszönjük a hülye, fogyasztásvezérelt, ostoba konzumidiótáknak
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pepe00 írta: 2020.03.18. 19:02 Napi magyar valóságrovat:
Kormányintézkedés: otthoni oktatás
valóság: a kicsik otthon, nagyobbak sétálgatnak, a fiatalok a sétálóutcán és a kávézókban mulattatják az időt.

Kormányajánlás: idősek, nyugdíjasok maradjanak otthon
valóság: reggel a piacon harcolnak, délelőtt a bevásárlóközpontokban tülekednek, délután a sétálóutcán lődörögnek.

Ezek miatt lesz szigorúbb intézkedés, járvány terjedés, gazdasági vészhelyzet.
Utána meg picsognak, mennyi ember meghalt.

Egyszerűen nem veszik komolyan az emberek egy része a várható veszélyt
Kicsit el van tolva a súly ezzel-azzal.

Felfüggesztik a hiteltörlesztéseket a vállalatoknak és a magánszemélyeknek év végéig.
Ez OK, habár iszonyúan túltolt sztori, 2-3 hónap bőven elég lenne, és speciel személy szerint én emiatt leszek munkanélküli napokon belül. De ez másik történet.

Sétálgatás, idősek az utcán: qrvára valós! Ma sima szájmaszkban és kesztyáben elmentem a madaras teszkóba pár dologért. Kb minden tizedik ember viselt szájmaszkot, holott nagyon sokszor mondták ezer felületen, hogy az a többiekért van nem értünk, minket nem véd meg, de a mi kilehellt-kitüsszögött cseppecskéinket tartja a maszkon belül és nem toljuk ki a világba.
És mégis, qrva sokan nem viselnek se szájmaszkot, se semmit.
Ennyit a járványügyi fegyelemről. A kijárási tilalmat se fogják betartani, ugyanezek.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.03.19. 00:39 Felfüggesztik a hiteltörlesztéseket a vállalatoknak és a magánszemélyeknek év végéig.
Ennek (hogy az ev vege a hatarido) eleg pesszimista uzenete van. :-(

" Ez OK, habár iszonyúan túltolt sztori, 2-3 hónap bőven elég lenne, és speciel személy szerint én emiatt leszek munkanélküli napokon belül. De ez másik történet. "

:-(

Bel
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Valahogy nem érti meg a veszélyeztetett csoport, hogy tényleg nem kellene lófrálni.
Ez ugyan az a jelenség, amikor leesik az első hó vagy ónos eső van akkor hirtelen az idős korosztály megjelenik az utcákon és combnyak töréssel, vállficammal mehet a mentő értük.
Tegnap volt egy fuvarom a fővárosig és azt látom, hogy az öregek nemhogy otthon maradnának hanem a kocsik között lavíroznak. Ez magában életveszély.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.03.19. 00:39 Kicsit el van tolva a súly ezzel-azzal.

Ennyit a járványügyi fegyelemről. A kijárási tilalmat se fogják betartani, ugyanezek.
Ajvé, akkor kezdesz felzárkózni a véleményemhez, hogy nem éri meg emiatt szétbaszni az egész gazdaságot és dolgozó emberek százezreinek lenullázni az egzisztenciáját?


"s speciel személy szerint én emiatt leszek munkanélküli napokon belül. "

Részvétem, még az a szerencse, hogy valószínűleg némi tartalékkal rendelkezel. De emberek tömegeinek nincsenek tartalékaik már 1-2 havi fizetetlen szabira SE.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.03.19. 07:13 Ajvé, akkor kezdesz felzárkózni a véleményemhez, hogy nem éri meg emiatt szétbaszni az egész gazdaságot és dolgozó emberek százezreinek lenullázni az egzisztenciáját?


"s speciel személy szerint én emiatt leszek munkanélküli napokon belül. "

Részvétem, még az a szerencse, hogy valószínűleg némi tartalékkal rendelkezel. De emberek tömegeinek nincsenek tartalékaik már 1-2 havi fizetetlen szabira SE.
amig nem halnak meg a kozvetlen kornyezetukbol addig nem veszik komolyan!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Most majd lehet utálni, de már nehezen viselem a sok rinyálást, ezért a másik oldalról is "beszólnék", igaz, csak egy kicsit, inkább a valóság tükrözésével, kizárólag saját területi tapasztalattal és hozzáállással!
Aki személyesen is ismer, az tudja, hogy nem vagyok egoista, nem érdekel az értékek és vagyonok felhalmozása, stb., de szeretem a fer és egyenes beszédet, hozzáállást.
A vezetésem alatt álló divíziónk, még soha a létezése alatt nem ért el ilyen havi eredményt, bevételt ("még egyszer mondom havi eredményt, bevételt"), mint az utóbbi két hétben!
Az igaz, hogy spulnin tekeri minden munkatársunk fel maga után a beleit, de jövedelem szempontjából sem panaszkodhat senki, aki oda teszi magát és nem a kifogásokat keresi. Van olyan, aki most 1 hónap alatt hazaviszi a fél éves jövedelmét, pedig az sem a minimálbéres jajdeszar volt!
Kiemeltek lettünk több szempontból is (de nagyon nehéz a megfelelés, teljesítés), aminek semmi köze a politikához!!!!!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.19. 07:13 Ajvé, akkor kezdesz felzárkózni a véleményemhez, hogy nem éri meg emiatt szétbaszni az egész gazdaságot és dolgozó emberek százezreinek lenullázni az egzisztenciáját?
A törlesztési moratórium alapvetően jó dolog, erre szükség van. Már 2008-ban a devizahitel válság idején be kellett volna vezetni.
Az hogy ez automatikusan lépett életbe és nem kérni kell (én pl tudom fizetni a részletemet, egyenlőre), és rögtön 9 hónapig tart, az benne az erős túltolás. Ismerjük a magyar mentalitást: aki 9 hónapig megszokta hogy nem kell fizessen, az ezt megszokja, és utána se fog.
Még mindig azt mondom hogy ha ezzel meg lehet menteni X ezer-tízezer-százezer embert akkor legyen így. Talpra állt a világ a 10 évvel ezelőttiből, a mostaniból is talpra fog. Majd elmegyek a Lidl-be ládát pakolni, arra most úgyis van kereslet.

De a problémám az amit az előző posztban is írtam: főleg a veszélyeztetett korosztály b@szik az egészre és vígan flangál az utcán, sorba áll a madaras teszkóban, vagy a gyógyszertár előtt. Maszk semmi, kesztyű semmi, Na ilyenkor b@szom fel magam, mert éppen miattuk van ez az egész, és jó nagy részük sajnos szarik rá magasról. Az idős folyosó szomszédom is megmondta: ő már elmúlt 80 éves neki már mindegy, ő ugyanúgy elmegy mindenhova naponta, mint eddig.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 11:11 Most majd lehet utálni, de már nehezen viselem a sok rinyálást, ezért a másik oldalról is "beszólnék", igaz, csak egy kicsit, inkább a valóság tükrözésével, kizárólag saját területi tapasztalattal és hozzáállással!
Aki személyesen is ismer, az tudja, hogy nem vagyok egoista, nem érdekel az értékek és vagyonok felhalmozása, stb., de szeretem a fer és egyenes beszédet, hozzáállást.
A vezetésem alatt álló divíziónk, még soha a létezése alatt nem ért el ilyen havi eredményt, bevételt ("még egyszer mondom havi eredményt, bevételt"), mint az utóbbi két hétben!
Az igaz, hogy spulnin tekeri minden munkatársunk fel maga után a beleit, de jövedelem szempontjából sem panaszkodhat senki, aki oda teszi magát és nem a kifogásokat keresi. Van olyan, aki most 1 hónap alatt hazaviszi a fél éves jövedelmét, pedig az sem a minimálbéres jajdeszar volt!
Kiemeltek lettünk több szempontból is (de nagyon nehéz a megfelelés, teljesítés), aminek semmi köze a politikához!!!!!
Ez így O.K. de hosszú távon?
Vagy Te látod az alagút végét?
Ez a nagy gazdasági fellendülés napok, max hetek kérdése, aztán jön a hónapokig, évekig tartó recesszió, elbocsátások, stb.
Hidd el, rosszabnak ígérkezik, mint 2008.
Akkor is, és most is a kereskedelemben dolgoztam, ugyan ez volt, évekig nyögtük.......
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

ZOLKET írta: 2020.03.19. 07:05 Valahogy nem érti meg a veszélyeztetett csoport, hogy tényleg nem kellene lófrálni.
Ez ugyan az a jelenség, amikor leesik az első hó vagy ónos eső van akkor hirtelen az idős korosztály megjelenik az utcákon és combnyak töréssel, vállficammal mehet a mentő értük.
Tegnap volt egy fuvarom a fővárosig és azt látom, hogy az öregek nemhogy otthon maradnának hanem a kocsik között lavíroznak. Ez magában életveszély.
Én azokon az öreglányokon döbbentem meg, akik nemhogy buszoznak, de még be is másznak a sofőr mögötti lekerített részre - ami ugye a vezető biztonsága érdekében van.
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

nemtokregelni írta: 2020.03.19. 11:24 Én azokon az öreglányokon döbbentem meg, akik nemhogy buszoznak, de még be is másznak a sofőr mögötti lekerített részre - ami ugye a vezető biztonsága érdekében van.
Há mer ott van ülőhely!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dolgozunk, nyilatkozunk - Index-hír a hazai fegyverfelvásárlási pánikról:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/index-h ... -panikrol/

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.03.19. 11:59-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

nemtokregelni írta: 2020.03.19. 11:24 Én azokon az öreglányokon döbbentem meg, akik nemhogy buszoznak, de még be is másznak a sofőr mögötti lekerített részre - ami ugye a vezető biztonsága érdekében van.
én meg azon h senki nem b..ta őket hátra!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2020.03.17. 13:45 Sziasztok,

Akit erdekel hogy kell otthon porszuro alarcot csinalni, az kuldjon egy privatot.

Bel
Sziasztok,

Jelenleg 3 ovodaban az ovonok ez alapjan keszitenek maszkokat.

Szerintem NAGYON pozitivum, hogy nem otthon ulnek es sapitoznak, hanem valami jelenleg igen hasznosat dolgoznak (meg ha altalanossagban ez alacsonyabb szintu munka is, mint amennyire kepzettek).

Bel
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

RatRace írta: 2020.03.19. 11:23 Ez így O.K. de hosszú távon?
Vagy Te látod az alagút végét?
Ez a nagy gazdasági fellendülés napok, max hetek kérdése, aztán jön a hónapokig, évekig tartó recesszió, elbocsátások, stb.
Hidd el, rosszabnak ígérkezik, mint 2008.
Akkor is, és most is a kereskedelemben dolgoztam, ugyan ez volt, évekig nyögtük.......
Itt nem a hosszú-távval van a gond (hülye aki azt hiszi, hogy ez sokáig így ki fog tartani, akár pozitív, akár negatív irányban), hanem a hozzáállással!
Lassan, a nyugdíj-korhatárhoz közeledem, megéltem már néhány gazdasági és politikai hozzáállást az éppen aktuális "portfóliókhoz" képest, amiből sokadszorra sikerült is a megfelelő hozzáállást összehozni.
Nem akarom magam nagyon fényezni, de most egy olyan divíziónak vagyok a vezetője, amiről amúgy már lemondtak, csak hát mégis, mert azért túl sok ember menne a lecsóba alapon, meg hátha lehetne őket másra is használni, ahol hiány van. Sok-sok sikertelen elődöm után ezt bízták rám!!! (szerintem szopatásnak szánták, csak nem ismertek és nem tudták, hogy mire vagyok képes)!
Most jön a sok-sok"pusz-pusz össze", meg jaj de szuper, meg jaj de hogy micsoda szupi, meg nem árulnád el, hogy hogyan tudod ezeket a már rég leírt embereket így motiválni, hogy erre képesek és hajlandóak???????

És ez nem azoktól jön, akikért napi szinten küzdök, akik napi szinten küzdenek értem, hanem...........egymásért vagyunk, egymásért küzdünk és ezt megértették, iskolázatlanság és tanulmányi szintektől függetlenül.
És ha az (imádott, csupa szív és lendülettel teli csapatom azt mondaná, hogy holnaptól nem vagyunk hajlandóak erre, vagy arra...................rohadt nagy szar lenne sok szempontból is) mert komoly fennakadást jelenthetne országos szinten a napi élelmiszer-ellátásban!
De ezt sosem fogjuk mondani, míg a lakosság, az ország lakosságának élhetősége, megélhetősége a tét!!!!!!!!!!!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.03.19. 11:50 Dolgozunk, nyilatkozunk - Index-hír a hazai fegyverfelvásárlási pánikról:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/index-h ... -panikrol/

Kép
Akkor most mi a túrót rinyálsz???????
Van gázos, van gumis, vannak minőségi és vannak tucattermékek!
És mindenki tudja, aki számít, hogy az egyik legjobb vagy ellátás és szakértelem terén!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2020.03.19. 12:20-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 11:59 Itt nem a hosszú-távval van a gond (hülye aki azt hiszi, hogy ez sokáig így ki fog tartani, akár pozitív, akár negatív irányban), hanem a hozzáállással!
Lassan, a nyugdíj-korhatárhoz közeledem, megéltem már néhány gazdasági és politikai hozzáállást az éppen aktuális "portfóliókhoz" képest, amiből sokadszorra sikerült is a megfelelő hozzáállást összehozni.
Nem akarom magam nagyon fényezni, de most egy olyan divíziónak vagyok a vezetője, amiről amúgy már lemondtak, csak hát mégis, mert azért túl sok ember menne a lecsóba alapon, meg hátha lehetne őket másra is használni, ahol hiány van. Sok-sok sikertelen elődöm után ezt bízták rám!!! (szerintem szopatásnak szánták, csak nem ismertek és nem tudták, hogy mire vagyok képes)!
Most jön a sok-sok"pusz-pusz össze", meg jaj de szuper, meg jaj de hogy micsoda szupi, meg nem árulnád el, hogy hogyan tudod ezeket a már rég leírt embereket így motiválni, hogy erre képesek és hajlandóak???????

És ez nem azoktól jön, akikért napi szinten küzdök, akik napi szinten küzdenek értem, hanem...........egymásért vagyunk, egymásért küzdünk és ezt megértették, iskolázatlanság és tanulmányi szintektől függetlenül.
És ha az (imádott, csupa szív és lendülettel teli csapatom azt mondaná, hogy holnaptól nem vagyunk hajlandóak erre, vagy arra...................rohadt nagy szar lenne sok szempontból is) mert komoly fennakadást jelenthetne országos szinten a napi élelmiszer-ellátásban!
De ezt sosem fogjuk mondani, míg a lakosság, az ország lakosságának élhetősége, megélhetősége a tét!!!!!!!!!!!
Ebben mind van igazság.
Okés, hogy most halálra dolgozod magad, rendben van, hogy ezért zsákban viszed haza a megérdemelt fizetésed, de aztán?
Több tízezer ember veszítheti el az állását, kevesebb aktív kereső lessz, és akkor kevesebb szállító kell.
Benne voltam, vagyok, olyan nagy cégek dőltek be, mint a Praktiker, hetek alatt, a körbetartozások miatt.
Nem is gondolod, mennyi áru jött napi szinten, azM3-as üzletbe napi 10-12 Hopi, a többiről nem is beszélve. Itt nem az ilyen irányú hozzáállással van a gond, mert minden épeszű ember ragaszkodik a cégéhez, főleg ha hosszú távon gondolkodik.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 12:01 Akkor most mi a túrót rinyálsz???????

Ott van Ratrace hozzaszolasa. Hogy a gazdasagi osszeomlas utan nem lesz vevo. Te is majd ismet negyedaron kotyavetyelheted el a gyujtemenyedet par honap mulva.

Ja, es nezted az euro-arfolyamot? Minden sokkal dragabb is lesz = meg kevesebb vevo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 12:01 Akkor most mi a túrót rinyálsz???????
Van gázos, van gumis, vannak minőségi és vannak tucattermékek!
És mindenki tudja, aki számít, hogy az egyik legjobb vagy ellátás és szakértelem terén!!!!!!!
Tán mert ha többszázezer munkanélküli lesz, mint ezt a ma reggeli kormányinfón is bejelentették, akkor nem fog pörögni így a kereskedelem.
Az utóbbi 1 hónapban én is többször annyit költöttem élelmiszerre és lőszerre mint korábban. De ennek most vége mostantól takarék láng van és takarékláng takarékjának is a takarékja.
És ha hozzám hasonlóan sokan vannak/lesznek így, mert már munkanélküliek lette vagy a következő 1-2 hónapban lesznek azok, akkor senkinek sem fog olyan jól menni a bolt, hacsak nem tanyán él és megtermel magának mindent amire szüksége van.
Így megy ez.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Komolyan az idős korosztály lett sokaknak a bűnbak ? Gyerek fiatal bárki hordozhatja terjesztheti . Maradjanak zárt helyen otthon x hetekig ? Na meg pormaszk semmit sem ér ez ellen . A 15 ig tartó nyitvatartással azt érték el hogy nagyobb élelmiszer ázhazakban folyamatos zarasig a tömeg ! Bent 23 cfok semmi levegő sem szellőztetés . Pékreszleg továbbra is szabadpréda . Bizonyos maszek helyeken tegnaptól 100 -200 % áremelés lett mindenre ....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Búradurrantó írta: 2020.03.19. 12:55 Komolyan az idős korosztály lett sokaknak a bűnbak ? Gyerek fiatal bárki hordozhatja terjesztheti . Maradjanak zárt helyen otthon x hetekig ? Na meg pormaszk semmit sem ér ez ellen . A 15 ig tartó nyitvatartással azt érték el hogy nagyobb élelmiszer ázhazakban folyamatos zarasig a tömeg ! Bent 23 cfok semmi levegő sem szellőztetés . Pékreszleg továbbra is szabadpréda . Bizonyos maszek helyeken tegnaptól 100 -200 % áremelés lett mindenre ....
Maradjanak bizony. Anyám most mondja, hogy nagyanyám is kóborol. Most ott vagyok, hogy kiabálva fogom felhívni, de majd kicsit később baszom le finomabban inkább...
mod.: az élelmiszer boltok rendesen tartanak nyitva...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2020.03.19. 13:02-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 12:01 Akkor most mi a túrót rinyálsz???????
Van gázos, van gumis, vannak minőségi és vannak tucattermékek!
És mindenki tudja, aki számít, hogy az egyik legjobb vagy ellátás és szakértelem terén!!!!!!!
Tovább kell látni, mint az, hogy most van pár pörgős hét. Most persze vehetsz egy utolsó nagy levegőt, de aztán sokáig lent kell maradni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

[quote=TotoHU post_id=32075 time=1584617556 user_id=48]
Tán mert ha többszázezer munkanélküli lesz, mint ezt a ma reggeli kormányinfón is bejelentették, akkor nem fog pörögni így a kereskedelem.
Az utóbbi 1 hónapban én is többször annyit költöttem élelmiszerre és lőszerre mint korábban. De ennek most vége mostantól takarék láng van és takarékláng takarékjának is a takarékja.
És ha hozzám hasonlóan sokan vannak/lesznek így, mert már munkanélküliek lette vagy a következő 1-2 hónapban lesznek azok, akkor senkinek sem fog olyan jól menni a bolt, hacsak nem tanyán él és megtermel magának mindent amire szüksége van.
Így megy ez.l
Igaz . Gondolom jelképes a tanya hasonlat . Sajnos nincs önellatás mára teljesen el van lehetetlenítve , folyamatos a szárazsag , multik mindenhol , hobbiból sem éri meg vesződni . Úri hóbortból egy drága kiépitett tanyán x 10 millió tartalekkal lehet kint a pusztaiban vegetalni heti 1 fuvar a boltokhoz stb . Sehogy máskent nem életképes . Géczy G ex kutató több videóban elmondta közel 10 éves tapasztalattal . Kassai Lajos a másik hiteles arc neki is van miből fedezni a szabad létet .
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Sztem nincs itt bűnbak, csak akik megtehetnék hogy védik magukat és másokat, legyen az idős, fiatal, stb az nem hallgat az intelemre. Egyszerűen a beidegződéseket nem tudjuk elhagyni, vagy nagyon nehezen. Ennek megisszuk a levét, és majd lesz tanulság belőle. Mint mindig nem más kárán tanulunk, hanem a sajátunkén.

A gazdaságról meg csak annyit, hogy túl van tolva az egész, csak még azt nem látom mi van a háttérben .
kb 1,5-2 hónap lehet a megállás mindösszesen, elvileg ennyi időt túl kell éljen a gazdaság. Aki nem tud ennyit kibekkelni, most nem a munkavállalót, hanem inkább a munkaadó oldalát nézem , az valamit az elmúlt években rosszul csinált, vagy pont beleesett valami gebaszba.
Nézzétek meg, Kína már kifelé megy belőle, Európába pár hét eltolással egyidőben jelenhetett meg, a vége is közel lesz egymáshoz. Utána minden megy tovább. Azok a cégek, akik most elküldik az embereiket, a járvány után nagyrészben lehuzhatják a rolót végleg.

Persze ez az én megérzésem.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Ami talán nem ért el sok emberhez:
Ha ezt a minimális korlátozó intézkedést sem tartja be a lakosság nagy része, akkor a kormány kénytelen lesz drasztikusabb lépésre, pl kijárási tilalom elrendelésére, egyéb boltbezárásokra is.
Mivel jár ez? Jelenleg azért működik a gazdaság, pár ágazattól eltekintve. Szigorítás után, na akkor jön a szar és az imádkozás.

Ez a tétje a felelősségteljes magatartásnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 12:01 Akkor most mi a túrót rinyálsz???????
Van gázos, van gumis, vannak minőségi és vannak tucattermékek!
részegen nem kéne fórumozni sajnos. Bocs.

Pont nem sikerült felfogni miről szól cikk, meg a TÁBLÁCSKA. Hogy nincs semmi már. Semmilyen gumis sincs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2020.03.19. 12:32 Tán mert ha többszázezer munkanélküli lesz, mint ezt a ma reggeli kormányinfón is bejelentették, akkor nem fog pörögni így a kereskedelem.
Az utóbbi 1 hónapban én is többször annyit költöttem élelmiszerre és lőszerre mint korábban. De ennek most vége mostantól takarék láng van és takarékláng takarékjának is a takarékja.
És ha hozzám hasonlóan sokan vannak/lesznek így, mert már munkanélküliek lette vagy a következő 1-2 hónapban lesznek azok, akkor senkinek sem fog olyan jól menni a bolt, hacsak nem tanyán él és megtermel magának mindent amire szüksége van.
Így megy ez.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.03.19. 12:11 Ott van Ratrace hozzaszolasa. Hogy a gazdasagi osszeomlas utan nem lesz vevo. Te is majd ismet negyedaron kotyavetyelheted el a gyujtemenyedet par honap mulva.

Ja, es nezted az euro-arfolyamot? Minden sokkal dragabb is lesz = meg kevesebb vevo.
Ninc
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 14:01Ninc
RatRace írta: 2020.03.19. 12:09
Ebben mind van igazság.
Okés, hogy most halálra dolgozod magad, rendben van, hogy ezért zsákban viszed haza a megérdemelt fizetésed, de aztán?
Több tízezer ember veszítheti el az állását, kevesebb aktív kereső lessz, és akkor kevesebb szállító kell.
Benne voltam, vagyok, olyan nagy cégek dőltek be, mint a Praktiker, hetek alatt, a körbetartozások miatt.
Nem is gondolod, mennyi áru jött napi szinten, azM3-as üzletbe napi 10-12 Hopi, a többiről nem is beszélve. Itt nem az ilyen irányú hozzáállással van a gond, mert minden épeszű ember ragaszkodik a cégéhez, főleg ha hosszú távon gondolkodik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 14:18
vALAKI
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 14:20vALAKI
sEGÍTSÉG,MEGHEKKELTEK
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 14:21 sEGÍTSÉG,MEGHEKKELTEK
nEMTUDOKNMITRBTENNEIVÁLASUTZUOLNÁÉKDEVALAMINEMSTRIMMEL
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 14:21 sEGÍTSÉG,MEGHEKKELTEK
Letiltottam a regedet, mailben értekezzünk később.
I am the law.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Dönci62 írta: 2020.03.19. 14:22 nEMTUDOKNMITRBTENNEIVÁLASUTZUOLNÁÉKDEVALAMINEMSTRIMMEL
Mázlisra , van hekked ebben a szűkös időkben .
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Búradurrantó írta: 2020.03.19. 14:37 Mázlisra , van hekked ebben a szűkös időkben .
Vicces egy hekk lehetett, abból én is kérek. ;-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.03.19. 15:03 Vicces egy hekk lehetett, abból én is kérek. ;-)
Off.
Az sem fokhagymás tejben volt àztatva.
On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Amúgy tényleg lófrálnak emberek mindenhol, ahol biztos nem munkaügyben vagy vásárolni járnak... Duna part, Gellérthegy... hazafelé arra autóztam.

Volna egy ötletem a nép elgondolkodtatására. Az ilyen helyeken fokozott rendőri jelenlét. Igazoltatás, adatok felírása, majd a következő szöveg: tájékoztatom, hogy a társadalombiztosítás nyilvántartásában ön fekete pontot kapott. Ez azt jelenti, hogy ha koronavírus fertőzéssel orvosi ellátásra szorulna, akkor azt csak mindenki más után kaphatja meg.

Nyilván nem lehet ilyen módon súlyozni az orvosi ellátáshoz való jogot, de szerintem pont elegen hinnék el ahhoz, hogy tényleg csak azok dugják ki az orrukat az utcára, akiknek muszáj.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2020.03.19. 16:31 Amúgy tényleg lófrálnak emberek mindenhol, ahol biztos nem munkaügyben vagy vásárolni járnak... Duna part, Gellérthegy... hazafelé arra autóztam.

Volna egy ötletem a nép elgondolkodtatására. Az ilyen helyeken fokozott rendőri jelenlét. Igazoltatás, adatok felírása, majd a következő szöveg: tájékoztatom, hogy a társadalombiztosítás nyilvántartásában ön fekete pontot kapott. Ez azt jelenti, hogy ha koronavírus fertőzéssel orvosi ellátásra szorulna, akkor azt csak mindenki más után kaphatja meg.

Nyilván nem lehet ilyen módon súlyozni az orvosi ellátáshoz való jogot, de szerintem pont elegen hinnék el ahhoz, hogy tényleg csak azok dugják ki az orrukat az utcára, akiknek muszáj.
nincs TILTVA, csak nem javasolt! magyarok meg ugye tudjuk miből értenek.....
s..be b..ból! 30e ft bírság oszt csá.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Thomaster írta: 2020.03.19. 16:31 Amúgy tényleg lófrálnak emberek mindenhol, ahol biztos nem munkaügyben vagy vásárolni járnak... Duna part, Gellérthegy... hazafelé arra autóztam.

Volna egy ötletem a nép elgondolkodtatására. Az ilyen helyeken fokozott rendőri jelenlét. Igazoltatás, adatok felírása, majd a következő szöveg: tájékoztatom, hogy a társadalombiztosítás nyilvántartásában ön fekete pontot kapott. Ez azt jelenti, hogy ha koronavírus fertőzéssel orvosi ellátásra szorulna, akkor azt csak mindenki más után kaphatja meg.

Nyilván nem lehet ilyen módon súlyozni az orvosi ellátáshoz való jogot, de szerintem pont elegen hinnék el ahhoz, hogy tényleg csak azok dugják ki az orrukat az utcára, akiknek muszáj.
Nem rossz az elgondolás, talán már most is hazaküldenek embereket, de inkább a következő szint bevezetését fogják meglépni, ami tényleg mindenkinek zokon fog esni rövid és hosszabb távon egyaránt.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

"Felvásárolták az engedély nélküli fegyvereket"
Kérdezem boltosoktól, hogy a kezdő prepperek száma ugrott meg nulla lőkészséggel, vagy arzenál gyarapítás történt-e? (ha van info ill. lehet rá válaszolni)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pepe00 írta: 2020.03.19. 16:45 "Felvásárolták az engedély nélküli fegyvereket"
Kérdezem boltosoktól, hogy a kezdő prepperek száma ugrott meg nulla lőkészséggel, vagy arzenál gyarapítás történt-e? (ha van info ill. lehet rá válaszolni)
80-90%-ban fogalmatlanok. Elsőgegyveresek és szomszédaik, haverjaik. Észérvek lepattannak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.03.19. 16:55 80-90%-ban fogalmatlanok. Elsőgegyveresek és szomszédaik, haverjaik. Észérvek lepattannak.
Nagy +1!
A lakáselgázosítósok és a gumival instant mellélövők irdatlan támadása!
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

gvass1 írta: 2020.03.19. 16:55 80-90%-ban fogalmatlanok. Elsőgegyveresek és szomszédaik, haverjaik. Észérvek lepattannak.
Majd lesz 1-2 baleset, sok fegyver a fiók mélyén végzi, és lesznek majd amiket a vírus eltünte után olcsón eladnak. Nem is értem. A lisztet akarják megvédeni? Abszolute nem ez a helyzet van. Vagy követik az USA-t, mert ott a fegyver mindenekelőtt, még ha nem is eszem. :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.03.19. 16:55 80-90%-ban fogalmatlanok. Elsőgegyveresek és szomszédaik, haverjaik. Észérvek lepattannak.
Tőlem is kérdeztek. Co-s légpisztolytól indultunk, ajánlottam gázsprét, max gázpisztolyt. Nem, neki végülis gumis kell. Szerencsére már nem fog kapni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2020.03.19. 17:17 Nagy +1!
A lakáselgázosítósok és a gumival instant mellélövők irdatlan támadása!
A lakás elgázosítás nem biztos akkora hülyeség, ha azzal elkergeted az élősködőket. Mindenképpen jobb mint gumival mellélőni.
Sokan ilyenkor kapnának észbe, de azért valljuk be, alakulhat úgy a szitu, hogy a tücskök fosztogatni kezdenek jobban. Direkt írom, hogy jobban, mert amúgy is előfordul, és amúg se baj ha van otthon valami, amit használni is tud az ember. Full kezdőnek szerintem a medvespré egy tökjó opció pl.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése