Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 11:57 Mi a legrosszabb forgatókönyv, ha fegyvervásárlás után nem tudja a halandó beíratni a fegyvert az igrenden?
(nem a 8 nap meghaladására gondolok, hanem "kategória problémára")

A konkrét kérdés a nemrég felbukkant 8" csőhosszú revolverrel kapcsolatos, és megoszlottak a vélemények a beíratással kapcsolatban.

Bár szerintem simán beírják, mert rövid löfegyver, B1 kat. aztán jónapot. De azért gondoltam megkérdezem.
a legrosszabb forgatókönyv a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatt meggyanúsítás.

Gyakorlatban meg ha ÍRÁSBAN (határozatban) elutasítják a bejegyzést, akkor ott helyben leadhatod megsemmisítésre érték nélkül (ez esetben nem volt nálad jogszerűtlenül egy pillanatig sem). Vagy visszaviszed oda/annak aki vásárolta a fenti határozatra hivatkozva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszönöm a gyors válaszokat!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 11:57 Mi a legrosszabb forgatókönyv, ha fegyvervásárlás után nem tudja a halandó beíratni a fegyvert az igrenden?
(nem a 8 nap meghaladására gondolok, hanem "kategória problémára")

A konkrét kérdés a nemrég felbukkant 8" csőhosszú revolverrel kapcsolatos, és megoszlottak a vélemények a beíratással kapcsolatban.

Bár szerintem simán beírják, mert rövid löfegyver, B1 kat. aztán jónapot. De azért gondoltam megkérdezem.
Szia,

Eleve az az ajanlott eljarasi sorrend az MDLSZ-nel, hogy meg a megvasarlas elott, de mar a pontos tipus es a gyari szam ismereteben kerd meg a szovetsegi igazolast, es csak akkor vedd meg a fegyvert, amikor megerkezett az igazolas.

Ha van a fegyvernek ervenyes PKLV kartyaja es szovetsegi igazolasa, akkor mi gond lehet?

Bel
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

bel írta: 2021.06.17. 14:32 Szia,

Eleve az az ajanlott eljarasi sorrend az MDLSZ-nel, hogy meg a megvasarlas elott, de mar a pontos tipus es a gyari szam ismereteben kerd meg a szovetsegi igazolast, es csak akkor vedd meg a fegyvert, amikor megerkezett az igazolas.

Ha van a fegyvernek ervenyes PKLV kartyaja es szovetsegi igazolasa, akkor mi gond lehet?

Bel
Nem az MDLSZ-nél vagyok, sajnos. Itt a csőhosszt vetették fel, mint probléma, mivel a versenyszámban amiben minősültem ezzel a csőhosszal nem lehet indulni. Egyesület részéről nem lesz probléma, de azért ott is rákérdezek. Bár szerintem ilyen szempontból teljesen mindegy, rövid lőfegyver, B1 kategória, beírják aztán kész. Aztán lehet jól pofára fogok esni, és lesz egy jó kis tanmese a fórumra. :? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 18:16 Nem az MDLSZ-nél vagyok, sajnos. Itt a csőhosszt vetették fel, mint probléma, mivel a versenyszámban amiben minősültem ezzel a csőhosszal nem lehet indulni. Egyesület részéről nem lesz probléma, de azért ott is rákérdezek. Bár szerintem ilyen szempontból teljesen mindegy, rövid lőfegyver, B1 kategória, beírják aztán kész. Aztán lehet jól pofára fogok esni, és lesz egy jó kis tanmese a fórumra. :? :D
jó, de ha tudod/tudtad előre, hogy nem felel meg a minősítésedhez tartozó szabályoknak a fegyó, akkor minek vetted meg...? Nem értem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 18:16 Nem az MDLSZ-nél vagyok, sajnos. Itt a csőhosszt vetették fel, mint probléma, mivel a versenyszámban amiben minősültem ezzel a csőhosszal nem lehet indulni. Egyesület részéről nem lesz probléma, de azért ott is rákérdezek. Bár szerintem ilyen szempontból teljesen mindegy, rövid lőfegyver, B1 kategória, beírják aztán kész. Aztán lehet jól pofára fogok esni, és lesz egy jó kis tanmese a fórumra. :? :D
Jajj ne viccelj már, a yardon kb. egy RPG-t is beír a “titkárnő” ha van hozzá MKH, meg ajánlás... :lol:

(MSSZ es sportlövő klubtársnak meg 357es derringere van, na azzal mit lő...?!?)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2021.06.17. 18:26 jó, de ha tudod/tudtad előre, hogy nem felel meg a minősítésedhez tartozó szabályoknak a fegyó, akkor minek vetted meg...? Nem értem.
Még nem vettem meg. Én a csőhossz dolgon való elmélkedést nem értem/értettem.
Az én értelmezésemben, az igrend szempontjából ezt egy B1 kategória.
Mivel van B1 kat. fegyverem bejegyezve, beírják és mindenki boldog.

Szerintem az, hogy milyen versenyszámban minősültem az adott kategóriában, senkit sem érdekel.
Ezek alapján pld. egy 0.45-öst sem vehetnék, mert csak pontlövészetben minősültem?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

vato írta: 2021.06.17. 19:24 Jajj ne viccelj már, a yardon kb. egy RPG-t is beír a “titkárnő” ha van hozzá MKH, meg ajánlás... :lol:

(MSSZ es sportlövő klubtársnak meg 357es derringere van, na azzal mit lő...?!?)
Én is valahogy így gondolom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 19:31 Még nem vettem meg. Én a csőhossz dolgon való elmélkedést nem értem/értettem.
Az én értelmezésemben, az igrend szempontjából ezt egy B1 kategória.
Mivel van B1 kat. fegyverem bejegyezve, beírják és mindenki boldog.

Szerintem az, hogy milyen versenyszámban minősültem az adott kategóriában, senkit sem érdekel.
Ezek alapján pld. egy 0.45-öst sem vehetnék, mert csak pontlövészetben minősültem?

bizony. Nem írják be, ha odafigyelnek.

ha meg esetleg x év múlva új osztályvezető jön és kibukik, akkor ugrik a barnakönyv. Tényleg nem értem, mi a fasznak kockáztatni?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2021.06.17. 19:49 bizony. Nem írják be, ha odafigyelnek.

ha meg esetleg x év múlva új osztályvezető jön és kibukik, akkor ugrik a barnakönyv. Tényleg nem értem, mi a fasznak kockáztatni?
Egyébként, a kártyáján szerintem ez sehol sincs feltüntetve.. Kihozna egy vonalzót és elkezdené méregetni? :shock:
Basszák meg...! :roll:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2021.06.17. 18:16 Nem az MDLSZ-nél vagyok, sajnos. Itt a csőhosszt vetették fel, mint probléma, mivel a versenyszámban amiben minősültem ezzel a csőhosszal nem lehet indulni. Egyesület részéről nem lesz probléma, de azért ott is rákérdezek. Bár szerintem ilyen szempontból teljesen mindegy, rövid lőfegyver, B1 kategória, beírják aztán kész. Aztán lehet jól pofára fogok esni, és lesz egy jó kis tanmese a fórumra. :? :D
MSSz-nél is ugyanez a folyamat. Mindkét estben a szövetség dönti el, hogy megfelel-e a szabályzatnak a fegyver, és nem a Yard.

Ja, és sem az MSSz, sem az MDLSz nem kéri el a fegyvert! Nem is látják! Csak a PKLV kártyát (MSSz, személyesen), ill az azon szereplő adatok egy részét (MDLSz, online űrlapon). Csőhossz viszont egyiken sincs. Ezt csak úgy mondom..
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.06.17. 23:40 MSSz-nél is ugyanez a folyamat. Mindkét estben a szövetség dönti el, hogy megfelel-e a szabályzatnak a fegyver, és nem a Yard.

Ja, és sem az MSSz, sem az MDLSz nem kéri el a fegyvert! Nem is látják! Csak a PKLV kártyát (MSSz, személyesen), ill az azon szereplő adatok egy részét (MDLSz, online űrlapon). Csőhossz viszont egyiken sincs. Ezt csak úgy mondom..
az a baj, hogy ezt már végigjátszottuk egyszer.

Hiába kicsi a lebukás esélye, ha nem nulla. Feljelenthet később bármelyik haragosod (látom nála a fegyvert a lőtéren/fórumon/faszbukon, megnézem a minősítését és toll-papír), vagy hirtelen lehet új egyesületi vezető, lőtérvezető stb. Vagy új igrendes vagy BÁRMI, akár egy motorbaleset, ugye.

A jogszabály tök egyértelműen fogalmaz:

tv.

"45.sportlőfegyver: az országos sportági szakszövetség versenyszabályzatában meghatározott, sportlövészeti célra használható lőfegyver"

korm. r.

"(4) Sportlövőnek – az (5) bekezdésben foglaltakra figyelemmel – sportlőfegyver tartása engedélyezhető."


Az ilyen okosnak levés érzésének jellemzően mindig sírás a vége, de tudom, ez az OKOSBA' MEGOLGYUK országa.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.06.18. 06:29 az a baj, hogy ezt már végigjátszottuk egyszer.

Hiába kicsi a lebukás esélye, ha nem nulla. Feljelenthet később bármelyik haragosod (látom nála a fegyvert a lőtéren/fórumon/faszbukon, megnézem a minősítését és toll-papír), vagy hirtelen lehet új egyesületi vezető, lőtérvezető stb. Vagy új igrendes vagy BÁRMI, akár egy motorbaleset, ugye.

A jogszabály tök egyértelműen fogalmaz:

tv.

"45.sportlőfegyver: az országos sportági szakszövetség versenyszabályzatában meghatározott, sportlövészeti célra használható lőfegyver"

korm. r.

"(4) Sportlövőnek – az (5) bekezdésben foglaltakra figyelemmel – sportlőfegyver tartása engedélyezhető."


Az ilyen okosnak levés érzésének jellemzően mindig sírás a vége, de tudom, ez az OKOSBA' MEGOLGYUK országa.
A jó hír, hogy a korábban felvetett problémára időközben megtaláltam a kiskaput - és ezt később is ráértek megköszönni... :D

A 8”, vagy akárhány colos revolverrel (Jokeré is lehet!) márpedig a 2022-és Steel challenge OBt akarod majd megnyerni ;)

https://mdlsz.com/old/download/2017/steel_szab_2017.pdf

3.1.2.1 Az alkalmazott fegyvereknek meg kell felelniük az érvényes IPSC szabálykönyvnek (kivétel a peremgyújtású maroklőfegyver és revolver divíziókat).
3.1.3 Nagy kaliberű revolver nyílt irányzék divízió: Bármilyen legalább 9mm/.38 special kaliberű, nyílt irányzékú revolver használható, kompenzátor, csőfurat, optikai irányzék nélkül. Fiber optic (fénygyűjtő nyílt irányzék) használata engedélyezett. Tárkapacitás és csőhossz nincs korlátozva. Minimum tárkapacitás 5 lőszer.
3.1.4 Nagy kaliberű revolver open divízió: Bármilyen legalább 9mm/.38 special kaliberű, nyílt irányzékú revolver használható. Kompenzátor, csőfurat, optikai irányzék engedélyezett. Minimum tárkapacitás 5 lőszer.



Ebbe belefér a 8” , 7-lövetű .357 Mag, vagy egy 3”, 5-lövetű .454 Casull, ha valakinek pont erre áll fel :lol:

MSSzt is megnézem, hátha van valami (CAS?) ami nem korlátozza a csőhosszt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.06.18. 18:55 MSSzt is megnézem, hátha van valami (CAS?) ami nem korlátozza a csőhosszt.
Szia,

Mar korabban beirtam, hogy az MSSz Szituacios szakagban (pl. Steel challenge, Rapid shooting, femparbaj versenyagban) nincs korlatozva a csohossz.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.06.18. 19:33 Szia,

Mar korabban beirtam, hogy az MSSz Szituacios szakagban (pl. Steel challenge, Rapid shooting, femparbaj versenyagban) nincs korlatozva a csohossz.

Bel
Akkor valóban senkinek egy szava sem lehet. Mind az MSSZ-ben, mind az MDLSz-ben igenis létezik olyan szakág, amire alkalmas.
A felső limit - ha jól tévedek - 30cm / 12" - mert a fölött már nem rövid maroklőfegyver

Kérdés lezárva.

Irány bevásárolni! :D
Joker.jpg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.06.18. 22:09 Akkor valóban senkinek egy szava sem lehet. Mind az MSSZ-ben, mind az MDLSz-ben igenis létezik olyan szakág, amire alkalmas.
A felső limit - ha jól tévedek - 30cm / 12" - mert a fölött már nem rövid maroklőfegyver

Kérdés lezárva.


Irány bevásárolni!
NEM.

Előbb IRÁNY MEGLŐNI A MINŐSÍTÉST arra, amit venni, akarsz, AZTÁN jövőre* MEGVEHETED. Ez a jogszerű sorrend!


(* vagy hagyod magad lehúzni az évközi minősítésre.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.06.22. 15:58 akkor hogyan lehetne? évtizedek óta alig van változás, főleg olyan, ami előnyünkre vált volna.
megint gigantikus hülyeségeket beszélsz, a dolgok végiggondolása nélkül HŐBÖRÖGSZ. Na, pont így nem lehet sehova eljutni.

Pozitív változások az elmúlt 2 évtizedben:

- szabadon lehet gázpisztolyt venni 2004 óta, egyszerű viselési kiváltással
- 2004 óta nincs alapértelmezett darabszámkorlát sportfegyvernél
- 2012 óta nem kell meghosszabbítani 5 évenként a sport- és vadászati célú engedélyt
- 2012 óta nincs ELŐZETES megszerzési engedély az engedélyesnek
- legálissá vált a lőszerújratöltés a megfelelő engedéllyel
- legálissá vált a vadászati célú elöltöltőfegyver használat

És volt még más is, csak ennyi jutott hirtelen eszembe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.06.23. 06:17 megint gigantikus hülyeségeket beszélsz, a dolgok végiggondolása nélkül HŐBÖRÖGSZ. Na, pont így nem lehet sehova eljutni.

Pozitív változások az elmúlt 2 évtizedben:

- szabadon lehet gázpisztolyt venni 2004 óta, egyszerű viselési kiváltással
- 2004 óta nincs alapértelmezett darabszámkorlát sportfegyvernél
- 2012 óta nem kell meghosszabbítani 5 évenként a sport- és vadászati célú engedélyt
- 2012 óta nincs ELŐZETES megszerzési engedély az engedélyesnek
- legálissá vált a lőszerújratöltés a megfelelő engedéllyel
- legálissá vált a vadászati célú elöltöltőfegyver használat

És volt még más is, csak ennyi jutott hirtelen eszembe.
és mikor törlik el a gyurcsányék alatt hozott intézkedéseket? és miért nincs gyűjtői kategória? miért nincs céllövészeti kategória? miért kell egy sportlövőnek évente sportorvosira járnia? minek a pszichológiai vizsgálat (hogy valaki alkalmas-e, az már fegyvervizsgán is kiderül)? miért 7,5J a szabadon megszerezhető és tartható határ légfegyvereknél? miért nem lehet könnyebben lőteret létesíteni (gondolok itt elsősorban a pincelőterekre)? miért van minden agyonszabályozva? miért kell ezeregyféle fegyverkategóriát alkotni (egyszerűbb lenne három alapkategória: hosszú, rövid, nem tarthatod)? sorolhatnám még, de hirtelen ennyi jutott eszembe. és igen, hőbörgök, mert jogom van hozzá, és mert elégedetlen vagyok. nem tetszik? pech :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.06.23. 07:06 és mikor törlik el a gyurcsányék alatt hozott intézkedéseket? és miért nincs gyűjtői kategória? miért nincs céllövészeti kategória? miért kell egy sportlövőnek évente sportorvosira járnia? minek a pszichológiai vizsgálat (hogy valaki alkalmas-e, az már fegyvervizsgán is kiderül)? miért 7,5J a szabadon megszerezhető és tartható határ légfegyvereknél? miért nem lehet könnyebben lőteret létesíteni (gondolok itt elsősorban a pincelőterekre)? miért van minden agyonszabályozva? miért kell ezeregyféle fegyverkategóriát alkotni (egyszerűbb lenne három alapkategória: hosszú, rövid, nem tarthatod)? sorolhatnám még, de hirtelen ennyi jutott eszembe. és igen, hőbörgök, mert jogom van hozzá, és mert elégedetlen vagyok. nem tetszik? pech :)

Volt egy állításod: "SEMMI pozitív nem történt évtizedek óta". ERRŐL pikk-pakk bebizonyítottam, hogy BAROMSÁG.

Ezután fölhozol x db egyéb témát. Ezek közül számos olyan, amit mindenki szeretne, de MÉG nincs elérve (7,5 J légnél 16 j-ra emelése), ami tudhatóan soha nem érhető el (gyűjteményi lőfegyver), ami teljesen irreleváns (a kategóriákat az EU alkotja, nem a nemzeti jogalkotás), vagy kiderült MÁR MÚLT HÉTEN, hogy jogilag ostobaságot beszélsz (VAN céllövészeti kategória), tehát napnál világosabb, hogy HŐBÖRÖGSZ.

Hiszen ismereteid rettenetesen hiányosak, tanulni a témában nem vagy hajlandó ->>> ez a vitaszínvonal itt azért nem elegendő!


Ja, és hisztizel, hogy VALAKI MÁS TEGYEN MÁR VALAMIT, de TE személyesen a hőbörgésen túl arra nem vagy hajlandó, hogy a hatályos jogi környezetet alaposan megismerd. LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.06.23. 06:17
Pozitív változások az elmúlt 2 évtizedben:
Jah, azért emlékszem még, hogy:
- Bécsből becsempészett gázspray volt csak;
- Bécsből (Mariahilfer Strasse 106) csempésztünk be 6mm-es Umarex Mod343-at, meg 8mm-es FBI8000G-t, és azokkal már királynak éreztük magunkat;
- 7,5J alatti gumis
- gázriasztó konverzió nem létezett
- MCM-el lőttünk a klubban, ha kiadta Pista bá a p9r-t az már királyság volt....

Most azért kb. bármilyen fegyvered lehet, ha betartod a játékszabályokat, AKM, Saiga, TT, viselhetsz Alfát, Pitbullt..

Szóval rengeteg dolog jó irányba változott.
Persze előre kell nézni.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.06.23. 07:15 Jah, azért emlékszem még, hogy:
- Bécsből becsempészett gázspray volt csak;
- Bécsből (Mariahilfer Strasse 106) csempésztünk be 6mm-es Umarex Mod343-at, meg 8mm-es FBI8000G-t, és azokkal már királynak éreztük magunkat;
- 7,5J alatti gumis
- gázriasztó konverzió nem létezett
- MCM-el lőttünk a klubban, ha kiadta Pista bá a p9r-t az már királyság volt....

Most azért kb. bármilyen fegyvered lehet, ha betartod a játékszabályokat, AKM, Saiga, TT, viselhetsz Alfát, Pitbullt..

Szóval rengeteg dolog jó irányba változott.
Persze előre kell nézni.😉

Ha még hátrébb megyünk az időben, akkor 1991 előtt még a légfegyver is engedélyköteles volt!

Én még emléxem, amikor 2004 előtt a paintballosok ellen az ORFK lőfegyverrel való visszaélés miatt akart eljárást indítani, mert 7,5 J felett tudtak a markerek.

(A flóbert betiltás volt az egyetlen durva és nemzeti hatáskörű visszalépés 2004-ben, de az egyetlen ember és egyetlen cég megsemmisítésére irányult, egyszerű bosszú.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.06.23. 07:15 Szóval rengeteg dolog jó irányba változott.
Persze előre kell nézni.😉
Pontosan! Picit visszanézve még: 1997. óta szabadon megvásárolhatók az elöltöltő fekete lőporos pukkancsok, 2004. óta pedig különösebb macera nélkül használhatjuk is őket!

(Jut eszembe erről : akkoriban volt Pesten az Astoriánál egy fegyvermester, Ódor József. Ő gyártott anno elöltöltő fegyvert, van itt valaki, akinek van tőle cucca?)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

céllövlészet alatt nem a flóbert/startpatronos muzeális/légfegyver meg egyéb szükségkategóriára gondolok, hanem ÉLES LŐFEGYVERRE! mert most vagy vadász, vagy sportlövő kell legyek, hogy lehessen LŐFEGYVEREM. miért nem tarthatok céllövészeti célból lőfegyvert? lehetne megkötés, hogy csak a lőtéren kapok hozzá lőszert (ez már kvázi gyűjtői kategória is lehetne). mit nem lehet ezen érteni?

a "semmi nem történt" valóban túlzás, de a fentiekre vonatkozóan értve nem sok előrelépés történt.
gvass1 írta: 2021.06.23. 07:12 Volt egy állításod: "SEMMI pozitív nem történt évtizedek óta". ERRŐL pikk-pakk bebizonyítottam, hogy BAROMSÁG.

Ezután fölhozol x db egyéb témát. Ezek közül számos olyan, amit mindenki szeretne, de MÉG nincs elérve (7,5 J légnél 16 j-ra emelése), ami tudhatóan soha nem érhető el (gyűjteményi lőfegyver), ami teljesen irreleváns (a kategóriákat az EU alkotja, nem a nemzeti jogalkotás), vagy kiderült MÁR MÚLT HÉTEN, hogy jogilag ostobaságot beszélsz (VAN céllövészeti kategória), tehát napnál világosabb, hogy HŐBÖRÖGSZ.

Hiszen ismereteid rettenetesen hiányosak, tanulni a témában nem vagy hajlandó ->>> ez a vitaszínvonal itt azért nem elegendő!


Ja, és hisztizel, hogy VALAKI MÁS TEGYEN MÁR VALAMIT, de TE személyesen a hőbörgésen túl arra nem vagy hajlandó, hogy a hatályos jogi környezetet alaposan megismerd. LOL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.06.23. 10:39 céllövlészet alatt nem a flóbert/startpatronos muzeális/légfegyver meg egyéb szükségkategóriára gondolok, hanem ÉLES LŐFEGYVERRE! mert most vagy vadász, vagy sportlövő kell legyek, hogy lehessen LŐFEGYVEREM. miért nem tarthatok céllövészeti célból lőfegyvert? lehetne megkötés, hogy csak a lőtéren kapok hozzá lőszert (ez már kvázi gyűjtői kategória is lehetne). mit nem lehet ezen érteni?

a "semmi nem történt" valóban túlzás, de a fentiekre vonatkozóan értve nem sok előrelépés történt.
aha, és ennek miben térne el az engedélyezési feltételrendszere a sportcélútól?

(és most fogsz beírni olyan dolgokat, amiket a sportlövészeti célú tartás debürokratizálásával kellene megoldani, nem ilyen új kategóriával! (Amire találj ki új nevet, mert ez már foglalt))

És erre milyen társadalmi igény van? Kb. semmi.

És mit teszel TE? (a hőbörgésen kívül)


Amire lenne, az a lakásvédelmi célú sörétes meg a gumilövedékes szerelt lőszeres utcára, azok meg soha nem lesznek, nyugodj bele!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

20+ éve vagyok fegyvertartó. Objektíven SOKKAL jobb ma sportlövőnek, vagy önvédelmi céllal valami “ízét” viselő, tartó polgárnak kenni, mint pl -2000-ben. Rengeteg dolgot lehetne, kellene javítani - de a rinya IMHO indokolatlan.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.06.23. 11:08 20+ éve vagyok fegyvertartó. Objektíven SOKKAL jobb ma sportlövőnek, vagy önvédelmi céllal valami “ízét” viselő, tartó polgárnak kenni, mint pl -2000-ben. Rengeteg dolgot lehetne, kellene javítani - de a rinya IMHO indokolatlan.
Én is többször leírtam már, hogy van sok oltári fasság a szabályozásban, de a hazai fegyveres környezet tök élhető. Ezért rendszeresen lehurrognak, de én így érzem szubjektíven.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

pl. elég lenne a fegyvervizsga és a büntetlen előélet, nem kéne évente orvosizni (érvényes jogsi elég), minősítőket lőni, elég lenne klubtagnak lenni, HA lőni is akarnál (hiszen lőszert a lőtéren kapnál) - ezt a rendszert a gyűjtői és a céllövészet célú tartásra egyaránt lehetne alkalmazni. nyilván ugyanúgy kellene ellenőrzött szekrény, de például az egyszerűen szekrényben tartható fegyverek számát lehetne 20-ra emelni, s csak utána kéne rendőrségre bekapcsolt szoba.

hogy igény mennyi lenne rá? lehet, hogy hirtelen megzuhanna a sportlövők és kényszervadászok száma :) meg nyilván jönnének be újoncok is, akik nem akarnak, nem tudnak megfelelni a sportlövészet és/vagy a vadászat követelményeinek (én például nem tudok élőlényre lőni, ez van), de ennek ellenére fegyverbuzik, mert imádják a vasat nézegetni, fogdosni, pucolgatni, birtokolni.

mit teszek én? próbálok olyanokra szavazni, akik nem a betiltósdi, szigorítósdi pártján állnak, próbálok fegyverkedvelő emberekkel párbeszédbe keveredni, és őket is buzdítani arra, hogy vegyék fel a kapcsolatot "körzeti" képviselőjükkel, és próbálok szakfórumon olyan ismerettségeket találni, akiknek legalább valamilyen szinten el tudnak jutni a törvényalkotóhoz. és, persze, várom a sült galambot, hátha valaki rámprivizik, hogy itt írjam alá ezt és ezt a petíciót :)
gvass1 írta: 2021.06.23. 10:48 aha, és ennek miben térne el az engedélyezési feltételrendszere a sportcélútól?

(és most fogsz beírni olyan dolgokat, amiket a sportlövészeti célú tartás debürokratizálásával kellene megoldani, nem ilyen új kategóriával! (Amire találj ki új nevet, mert ez már foglalt))

És erre milyen társadalmi igény van? Kb. semmi.

És mit teszel TE? (a hőbörgésen kívül)


Amire lenne, az a lakásvédelmi célú sörétes meg a gumilövedékes szerelt lőszeres utcára, azok meg soha nem lesznek, nyugodj bele!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.06.23. 12:51 pl. elég lenne a fegyvervizsga és a büntetlen előélet, nem kéne évente orvosizni (érvényes jogsi elég), minősítőket lőni, elég lenne klubtagnak lenni, HA lőni is akarnál (hiszen lőszert a lőtéren kapnál) - ezt a rendszert a gyűjtői és a céllövészet célú tartásra egyaránt lehetne alkalmazni. nyilván ugyanúgy kellene ellenőrzött szekrény, de például az egyszerűen szekrényben tartható fegyverek számát lehetne 20-ra emelni, s csak utána kéne rendőrségre bekapcsolt szoba.

hogy igény mennyi lenne rá? lehet, hogy hirtelen megzuhanna a sportlövők és kényszervadászok száma :) meg nyilván jönnének be újoncok is, akik nem akarnak, nem tudnak megfelelni a sportlövészet és/vagy a vadászat követelményeinek (én például nem tudok élőlényre lőni, ez van), de ennek ellenére fegyverbuzik, mert imádják a vasat nézegetni, fogdosni, pucolgatni, birtokolni.

mit teszek én? próbálok olyanokra szavazni, akik nem a betiltósdi, szigorítósdi pártján állnak, próbálok fegyverkedvelő emberekkel párbeszédbe keveredni, és őket is buzdítani arra, hogy vegyék fel a kapcsolatot "körzeti" képviselőjükkel, és próbálok szakfórumon olyan ismerettségeket találni, akiknek legalább valamilyen szinten el tudnak jutni a törvényalkotóhoz. és, persze, várom a sült galambot, hátha valaki rámprivizik, hogy itt írjam alá ezt és ezt a petíciót :)

QED
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
pondor313
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.12.04. 13:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pondor313 »

+1
Engem a pontlövészettől pl. hideg is kicsit ráz. Egyáltalán nem érdekel. Se a vadászat. Esetleg majd valami dinamikus az még talán érdekelne is. Birtoklás 80% használati érték 20% nálam a mérce kb.
mlaca írta: 2021.06.23. 12:51 (én például nem tudok élőlényre lőni, ez van), de ennek ellenére fegyverbuzik, mert imádják a vasat nézegetni, fogdosni, pucolgatni, birtokolni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.06.23. 11:29 Én is többször leírtam már, hogy van sok oltári fasság a szabályozásban, de a hazai fegyveres környezet tök élhető. Ezért rendszeresen lehurrognak, de én így érzem szubjektíven.
Pontosan.
Aki hajlandó rászánni azt a - nem kevés - időt, ÉS PÉNZT, annak lehet nagyon sok mindent.
Aki low costba szertné tolni, vagy nincs rá ideje, annak maradnak a nem engedélyköteles cuccok - megjegyzem, ez a kategória is sokkal bővebb ám, mint 10-20 éve volt
A költségek, és adminisztratív terhek csökkentése nagyon kívánatos lenne, és több ember számára elérhetővé tenné a lövészetet, a fegyvereket. De ne mondja nekem senki, hogy őt mennyire elnyomják :lol: ha nincs meg az XY a szekrényben, akkor nem akarja eléggé. :twisted: Igen, sajnos drága - de pl dohányozni sem olcsóbb.
Az egyetlen , átlagember számára szinte teljesen elérhetetlen dolog, ami sok embernek a vágya, de nincs rá jó “helyettesítő termék”, az a rejtve viselhető éles önvédelmi fegyver. Szinte minden másra vagy van megoldás (pl gyűjtő sportlövőnek, vagy vadásznak tetteti magát ;) ), vagy létezik teljesen vállalható helyetesítő termék (flóbert helyett lég-,vagy muzeális, stb)....
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pondor313 írta: 2021.06.23. 13:08 +1
Engem a pontlövészettől pl. hideg is kicsit ráz. Egyáltalán nem érdekel. Se a vadászat. Esetleg majd valami dinamikus az még talán érdekelne is. Birtoklás 80% használati érték 20% nálam a mérce kb.
Teljesen megértem, és el is fogadom ezt az álláspontot. Teljes riszpekttel, trollkodás nélkül így gondolom. Sőt, sokáig én is így láttam, és lehet, hogy pár év múlva megint tele lesz a hócipőm, és visszaadom a barna könyvet. Senki sem mondja azt, hogy nem lehetne sokkal jobb, igazságosabb, olcsóbb, stb.

Viszont az is igaz, hogy akinek ez valóban fontos, annak igenis van rá módja, hogy kiélje a fegyverek iránti érdeklődését. Igen , ha utálsz célbalőni, akkor nyűg a pont, a gyorspont. De nem hiszem, hogy bárki szereti a KRESZ vizsgát, a súlyadót, vagy a kötelező műszaki vizsgát. Nyűg, amit elfogadnunk, mert kell az autó. Ha lusta vagyok/nem szánom rá a pénzt, akkor nem is kell annyira az az autó... ;)

Vadászat - nem kell senkire rálőni. Nincs olyan baromság, mint a sportlővőknél, hogy évente minimum 2 elejtett nyulat fel kellene mutatni :lol: ha nem érdekel a vadászat, akkor nyűg megtanulni a könyvet, és korongot lőni. De később tök olcsón fenntartható, és a légynek sem kell ártani.

A pohár ugyanaz - csak van, aki félig telinek látja, és van, aki félig üresnek. (Mérnök: “a pohár 2x biztonsági tényezővel rendelkezik”, menedzser: “dupla akkora, mint a valóban szükséges méret” alkoholista “pont a hatóanyag hiányzik belőle”... stb ) :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.06.23. 14:16 Az egyetlen , átlagember számára szinte teljesen elérhetetlen dolog, ami sok embernek a vágya, de nincs rá jó “helyettesítő termék”, az a rejtve viselhető éles önvédelmi fegyver. Szinte minden másra vagy van megoldás (pl gyűjtő sportlövőnek, vagy vadásznak tetteti magát ;) ), vagy létezik teljesen vállalható helyetesítő termék (flóbert helyett lég-,vagy muzeális, stb)....
Pontosan!!
Megjegyzem, hogy éles önvédelmi fegyvert én akkor sem hordanék, ha egy Lex-WildBear lehetővé tenné.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.06.23. 14:51 De nem hiszem, hogy bárki szereti a KRESZ vizsgát, a súlyadót, vagy a kötelező műszaki vizsgát. Nyűg, amit elfogadnunk, mert kell az autó. Ha lusta vagyok/nem szánom rá a pénzt, akkor nem is kell annyira az az autó... ;)

azért az autós hasonlathoz tegyük hozzá, hogy annak átlagos értéke (főként újkorában) sokszorosa egy átlagos fegyverének, a hozzájuk való jogsi meg kb. azonos árfekvés, de az autóhoz nem kell évente megújítani, főként ha csak versenypályán használhatod.

És még ha a jogsidat valami szándékosan elkövetett nagyon súlyos baromság miatt elveszted, akkor sem kobozzák el a tulajdonodat, börtönbe pedig puszta autóbirtoklásért, vagy lejárt forgalmiért nem tudsz kerülni. Sőt, ha az autót közterületen használod jogellenes formában, akkor is csak ha valami elképesztő állatság (bekokózva tajrészegen személyi sérüléses cserbenhagyásos ismételt stohlozás pl.) kerülsz börtönbe. Ha M. Ricsi vagy: akkor se.

Az autóra való jogsit alanyi jogon bárki megszerezheti közterületi autózásra is, aki nem teljesen bolond és megvan minden fontosabb testrésze, nem csak az államtitkárok és bankvezérek.

Szóval értem én, hogy sokan miért bubognak, de lássuk be: nagyot fejlődtünk ezen a téren akkor is. Már nem csak fehér autód lehet pilótavizsgával, és néha robogóval is kimehetsz az utcára.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.06.22. 20:43 Egy felelősségteljes teljes ember figyel arra is, miket beszél.
Támogatom a minél szélesebb körű polgári fegyvertartást és viselést, de nem alkalmas rá mindenki.
Csak ne utólagosan derüljön ki,hogy valaki alkalmatlan.
Bár egy normális ember is kerülhet olyan szarba,hogy meggondolatlan dolgokat műveljen a hatására.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.06.23. 15:00 Pontosan!!
Megjegyzem, hogy éles önvédelmi fegyvert én akkor sem hordanék, ha egy Lex-WildBear lehetővé tenné.
Nem is azért kéne sokaknak,hogy viseljék.Itthon lehetne tartani és ha időm van,akkor elugrok a lőtérre örömködni.
De ehhez ne kelljen már nevetségesen "nem sértés" sportolónak vagy vadásznak lennem.Ez itt a bibi :roll:
Nekem ne írja elő senki,hogy mire és hányszor lőjek mennyi idő alatt!
Mitől más ha magánemberként tartok itthon lőfegyvert vagy mint sportoló/vadász?Ugyanúgy kéne tárolóhely stb,stb.Csak nem húznának le évente mindenféle szarságokkal és nem kéne minősítést szereznem ami valszeg nem esne nehezemre :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.06.23. 15:31 Nem is azért kéne sokaknak,hogy viseljék.Itthon lehetne tartani és ha időm van,akkor elugrok a lőtérre örömködni.
De ehhez ne kelljen már nevetségesen "nem sértés" sportolónak vagy vadásznak lennem.Ez itt a bibi :roll:
Nekem ne írja elő senki,hogy mire és hányszor lőjek mennyi idő alatt!
Mitől más ha magánemberként tartok itthon lőfegyvert vagy mint sportoló/vadász?Ugyanúgy kéne tárolóhely stb,stb.Csak nem húznának le évente mindenféle szarságokkal és nem kéne minősítést szereznem ami valszeg nem esne nehezemre :mrgreen:
Háát, én önvédelmi fegyvernél előírnám a rendszeres lövészetet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.06.23. 15:34 Háát, én önvédelmi fegyvernél előírnám a rendszeres lövészetet.
Rejtett viselésű maroklőfegyvernél érthető is.
Bár jogsija is van sok embernek és mégis gondot okoz a parkolás stb :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.06.23. 15:34 Háát, én önvédelmi fegyvernél előírnám a rendszeres lövészetet.
Elő van, az évi egy lövészet. Röhej.

Nyilván arra gondoltál, hogy rendszeresen teljesített teszt a biztonságos és helyes fegyverkezelésről. Hatalmas +1.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2021.06.23. 15:31 Nem is azért kéne sokaknak,hogy viseljék.Itthon lehetne tartani és ha időm van,akkor elugrok a lőtérre örömködni.
A valóság azonban az, hogy szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban az emberek 60-80% önvédelemre és otthonvédelemre tart lőfegyvert, minden egyéb bohóckodás (vadászat, sportlövészet, gyűjtés, hagyományőrzés, recskázás rá stb) csak a töredék. Lásd Csehország (ahol az engedélyesek kétharmada önvédelmit tart), vagy az USA, ahol kevesebb aktív sportlövő van, mint a Reichben, ellenben 20+ millió CCW van.

Tehát, HA kiveszed az önvédelmi/otthonvédelmi célt, akkor a fegyvert akaró népesség 60-80%-át már el is tüntetted a képletből. EZÉRT sem változhat ezen téren itthon semmi, mert ezt pontosan tudják.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.06.23. 15:57 Elő van, az évi egy lövészet. Röhej.
Az az. De az évi 3 is vicc, azért. Ha az embernek van kicsit jobban ideje, rámegy hogy javítson az eredményein stb, akkor a 3 verseny is lópikula, mint minimum követelmény.
Más kérdés amit itt sokszor írtunk, hogy a sportlövők túlnyomó része kényszer-sportlövő, csak ezen a jogcímen lehetnek fegyverei. Én is így vagyok ezzel, nem szégyellem. Bár lőni szeretek, jó móka. (rekreációs cél, ez sincs itthon) a fegyvereket is szívesen elsimogatom. De nagy ambícióim versenyeken nincsenek, sőt még kicsik se. :D
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2021.06.23. 15:57 Elő van, az évi egy lövészet. Röhej.

Nyilván arra gondoltál, hogy rendszeresen teljesített teszt a biztonságos és helyes fegyverkezelésről. Hatalmas +1.
Amit meg tudsz csinálni jogilag dec.31 és jan.1, és akkor le van tudva 2 év... Kíváncsi lennék, hogy az igencsak kevés önvédelmisek nagy része hogy kezeli, hogy lő a fegyverével.. Ja, és gondolom legtöbbször az éves lövészet csak a lőteres haver igazolása 0 lövéssel..
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

smith15 írta: 2021.06.24. 07:56 Amit meg tudsz csinálni jogilag dec.31 és jan.1, és akkor le van tudva 2 év... Kíváncsi lennék, hogy az igencsak kevés önvédelmisek nagy része hogy kezeli, hogy lő a fegyverével.. Ja, és gondolom legtöbbször az éves lövészet csak a lőteres haver igazolása 0 lövéssel..
Szia!

Csak kíváncsiságból, ha nem publikus,jöhet PM-ben is (ha egyátalán nem publikus, azt is elfogadom), nálad mennyi az annyi és mi módon?

Köszi. Z.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

HCZoli írta: 2021.06.24. 08:01 Szia!

Csak kíváncsiságból, ha nem publikus,jöhet PM-ben is (ha egyátalán nem publikus, azt is elfogadom), nálad mennyi az annyi és mi módon?

Köszi. Z.
Én felvállalom, bírom a kritikát :D
Száraz az merem mondani, hogy elég sok. Ha számít az is, hogy hazaérve, még full ruhába, fegyver letevése előtt még 5-6 perc a szekrény mellett előrántásokat, célra kiszúrásokat gyakorolva szárazolás, akkor majdnem naponta :) Majd minden nap megvan az, hogy mielőtt leraknám, ürítem, puffer, és rántok párat. Hetente, max kéthetente egyszer egy hosszabb száraz, ott van tárcsere is, akadály elhárítás, stb. Éles lövészetet igyekszek 2-3 hetente beiktatni, de sajnos mostanában van, hogy az időm csak havi 1-et enged. Egy lövészeten átlag 100-120 lövés van, de volt több is, kevesebb is. Mostanában szeretnék beszerezni valamilyen laser ammo-t, hogy a szárazolás is megfelelő visszacsatolást adjon számomra. Fontos, hogy minden gyakorlást úgy csinálok, ahogy a fegyvert hordom. Minden ugyan az, kivéve, hogy a fegyver üres.
Na most, nem vagyok egy John Wick, nem vagyok egy nagy szám, sokan sokkal ügyesebbek, gyorsabbak is nálam, de sajnos olyan vagyok, hogy nekem sokat kell gyakoroljak ahhoz, hogy egy elfogadható szinten tartsam magam, mert gyorsan romlok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.06.24. 07:56 Ja, és gondolom legtöbbször az éves lövészet csak a lőteres haver igazolása 0 lövéssel..
Ez sport vonalon ugyanígy megvan. Tudok olyanról akinek klub tagságija, minősítései és éves kötelező versenyei, mindene megvan, úgy hogy lőtér közelébe sem megy. Elintézik neki szívességből.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

smith15 írta: 2021.06.24. 08:23 Én felvállalom, bírom a kritikát :D
Száraz az merem mondani, hogy elég sok. Ha számít az is, hogy hazaérve, még full ruhába, fegyver letevése előtt még 5-6 perc a szekrény mellett előrántásokat, célra kiszúrásokat gyakorolva szárazolás, akkor majdnem naponta :) Majd minden nap megvan az, hogy mielőtt leraknám, ürítem, puffer, és rántok párat. Hetente, max kéthetente egyszer egy hosszabb száraz, ott van tárcsere is, akadály elhárítás, stb. Éles lövészetet igyekszek 2-3 hetente beiktatni, de sajnos mostanában van, hogy az időm csak havi 1-et enged. Egy lövészeten átlag 100-120 lövés van, de volt több is, kevesebb is. Mostanában szeretnék beszerezni valamilyen laser ammo-t, hogy a szárazolás is megfelelő visszacsatolást adjon számomra. Fontos, hogy minden gyakorlást úgy csinálok, ahogy a fegyvert hordom. Minden ugyan az, kivéve, hogy a fegyver üres.
Na most, nem vagyok egy John Wick, nem vagyok egy nagy szám, sokan sokkal ügyesebbek, gyorsabbak is nálam, de sajnos olyan vagyok, hogy nekem sokat kell gyakoroljak ahhoz, hogy egy elfogadható szinten tartsam magam, mert gyorsan romlok.
Köszi!!

Nem kritizálok, nincs önvédelmim, fogalmam sincs mit kéne gyakrolni vele :)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

HCZoli írta: 2021.06.24. 09:06 Köszi!!

Nem kritizálok, nincs önvédelmim, fogalmam sincs mit kéne gyakrolni vele :)
Az egyik legnagyobb különbség és nehezítés, hogy full rejtésből kell előkaparni (akár ugye IWB tokból) egy átlagban sportfegyvernél kisebb fegyvert.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

smith15 írta: 2021.06.24. 08:23 Én felvállalom, bírom a kritikát :D
Száraz az merem mondani, hogy elég sok. Ha számít az is, hogy hazaérve, még full ruhába, fegyver letevése előtt még 5-6 perc a szekrény mellett előrántásokat, célra kiszúrásokat gyakorolva szárazolás, akkor majdnem naponta :) Majd minden nap megvan az, hogy mielőtt leraknám, ürítem, puffer, és rántok párat. Hetente, max kéthetente egyszer egy hosszabb száraz, ott van tárcsere is, akadály elhárítás, stb. Éles lövészetet igyekszek 2-3 hetente beiktatni, de sajnos mostanában van, hogy az időm csak havi 1-et enged. Egy lövészeten átlag 100-120 lövés van, de volt több is, kevesebb is. Mostanában szeretnék beszerezni valamilyen laser ammo-t, hogy a szárazolás is megfelelő visszacsatolást adjon számomra. Fontos, hogy minden gyakorlást úgy csinálok, ahogy a fegyvert hordom. Minden ugyan az, kivéve, hogy a fegyver üres.
Na most, nem vagyok egy John Wick, nem vagyok egy nagy szám, sokan sokkal ügyesebbek, gyorsabbak is nálam, de sajnos olyan vagyok, hogy nekem sokat kell gyakoroljak ahhoz, hogy egy elfogadható szinten tartsam magam, mert gyorsan romlok.
Csak gratulálni tudok. Gyanítom, hogy ez máris több, és jobb, mint az önvédelmi fegyverrel rendelkezők 95+ %-a Köszönöm, hogy megosztottad velünk!

Más - tudom, hogy az is csak egy sport, és nem is életszerű mert XYZ okok :) , de IDPA-t eredetileg erre találták ki. Hogy önvédelemre hordott saját fegyverrel gyakoroljanak az emberek. A semminél egészen biztosan jobb.

a sos fura fintora - versenyen többször láttam, hogy egy bizonyos sporttárs mindig pólóban versenyez. Megkérdeztem, hogy ezt így most miért - a rejtett viselet ugye kötelező, de ilyenkor mindenki mellényt, vagy inget használ, mert póló alul érezhetően lassabb rántani. Pólóval máris egy komoly hátrányból indul. A válasza az volt, hogy gumist hord önvédelemre, kizárólag pólóval, az önvédelmet (is) szeretné gyakorolni a versenyeken, az ing , mellény stb könnyítés pedig ebben nem segít, mert olyat ő nem szokott viselni. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e (gumis revolverre éles öntöltővel gyakorolni :oops: ), de nekem alapvetően tetszett maga a gondolatmenet iránya, hogy ugyanabban a szerkóban gyakorolni, mint amiben viseled a vasat - HA az önvédelem gyakorlása, és nem az érem a cél - Keserű REV divízió pedig jelenleg nem létezik :D. És biztosan ez az öszvér megközelítés még mindig jobb, mint a) a fedőruházat ne az legyen, amit az utcán hord, és b) nem gyakorolna semmivel c) a verseny stressz meg sem közelíti egy éles helyzet stressz szintjét, de minden bizonnyal egy hajszállal közelebb áll a "valósághoz", mint amikor nincs semmilyen stressz otthon a nappaliban :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Petya357 írta: 2021.06.24. 09:37 Csak gratulálni tudok. Gyanítom, hogy ez máris több, és jobb, mint az önvédelmi fegyverrel rendelkezők 95+ %-a Köszönöm, hogy megosztottad velünk!

Más - tudom, hogy az is csak egy sport, és nem is életszerű mert XYZ okok :) , de IDPA-t eredetileg erre találták ki. Hogy önvédelemre hordott saját fegyverrel gyakoroljanak az emberek. A semminél egészen biztosan jobb.

a sos fura fintora - versenyen többször láttam, hogy egy bizonyos sporttárs mindig pólóban versenyez. Megkérdeztem, hogy ezt így most miért - a rejtett viselet ugye kötelező, de ilyenkor mindenki mellényt, vagy inget használ, mert póló alul érezhetően lassabb rántani. Pólóval máris egy komoly hátrányból indul. A válasza az volt, hogy gumist hord önvédelemre, kizárólag pólóval, az önvédelmet (is) szeretné gyakorolni a versenyeken, az ing , mellény stb könnyítés pedig ebben nem segít, mert olyat ő nem szokott viselni. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e (gumis revolverre éles öntöltővel gyakorolni :oops: ), de nekem alapvetően tetszett maga a gondolatmenet iránya, hogy ugyanabban a szerkóban gyakorolni, mint amiben viseled a vasat - HA az önvédelem gyakorlása, és nem az érem a cél - Keserű REV divízió pedig jelenleg nem létezik :D. És biztosan ez az öszvér megközelítés még mindig jobb, mint a) a fedőruházat ne az legyen, amit az utcán hord, és b) nem gyakorolna semmivel c) a verseny stressz meg sem közelíti egy éles helyzet stressz szintjét, de minden bizonnyal egy hajszállal közelebb áll a "valósághoz", mint amikor nincs semmilyen stressz otthon a nappaliban :)
Köszönöm!
Igen, azt vágom, hogy az IDPA alapja ez, gondolkodtam is rajta. Főleg azért, mert az talán dob egy nagyon kicsi stresszhelyzetet hozzá pluszba, mert jelenleg tök sterilen gyakorlok, nincs stressz, csak az a tényleg nagyon kicsi, amikor bejön lőtéren a sípolósóra..
A versenyes sztori meg tök jó. Tény, hogy maga a fegyver nagyon nem ugyan az, fogásra sem, meg semmire, de legalább a póló felhúzás, elővétel, kiszúrás célra, stb, begyakorolja. Ez is sokkal több ,mint amit az átlag csinál (átlag 0)..
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.06.24. 09:37Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e (gumis revolverre éles öntöltővel gyakorolni :oops: )
Sztem gumis revkótól meg (főleg) éles öntöltőtől függ, egy Glock-szerű hosszú, nyúlós sütésű cuccal egész jól működik (tapasztalat), egy "mikrokapcsolós" jellegű 1911-el valszeg kevésbé.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2021.06.24. 09:37 Csak gratulálni tudok. Gyanítom, hogy ez máris több, és jobb, mint az önvédelmi fegyverrel rendelkezők 95+ %-a Köszönöm, hogy megosztottad velünk!

Más - tudom, hogy az is csak egy sport, és nem is életszerű mert XYZ okok :) , de IDPA-t eredetileg erre találták ki. Hogy önvédelemre hordott saját fegyverrel gyakoroljanak az emberek. A semminél egészen biztosan jobb.
.....
én egy IWB bőrtokot használok ami jó a Pitbull 19M-hez és a SW 686 2"-hez, lőtérre kiérve még tokot sem kell cserélni csak a benne lakót éleslövészethez ;)

IDPA revolver versenyek mennyire jellemzőek? egyszer lehet kipróbálnám... :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

vato írta: 2021.06.24. 11:38 én egy IWB bőrtokot használok ami jó a Pitbull 19M-hez és a SW 686 2"-hez, lőtérre kiérve még tokot sem kell cserélni csak a benne lakót éleslövészethez ;)

IDPA revolver versenyek mennyire jellemzőek? egyszer lehet kipróbálnám... :roll:
Szia!

Bármelyik verseny meglőhető revolver divízióban csak még nagyon kevesen lövik (általában 1 fő, de tervezzük az egyik Globusos Training Day-en többen meglőni revolverrel, funnyból, zsebből tárazva egyesével)

Z.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2021.06.24. 11:40 Szia!

Bármelyik verseny meglőhető revolver divízióban csak még nagyon kevesen lövik (általában 1 fő, de tervezzük az egyik Globusos Training Day-en többen meglőni revolverrel, funnyból, zsebből tárazva egyesével)

Z.
+1 jelentkező

a 4" Chiappa Rhino már alig várja, hogy IDPA lőlapot kóstoljon!

Még kell kerítenem egy tokot, de legrosszabb estben valami általános célúval meg lehet lőni funnyban. A nagyobb kihívás a gyorstöltő - van 3 db, elvileg ennyi pont elég, de a "miben tartani" a gyorstöltőt még megoldásra vár.... valami "tépőzáras toknál jobb" megoldásra. Igaz, ez is jobb, mint a zsebből tárazás :) ha szerzek tokot, szívesen körbeadom mind a tokot, mind a töltőt, , és akkor lehet gyakorolni a speed reloadot is. a gyorstöltőim általában minden K tokos, 6 lövetű, .38/.357 revkóhoz jók.

GD, vato: egyetértek, mindkét megoldás közelebb viszi az emberünket, mint a nem foglalkozni vele!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meglehetősen korrektre és egészen szakszerűre sikerült cikk a minapi szerelemféltésből vadászpuskás gyilok-öngyilok eset kapcsán (én is beszélgettem 10 percet a sajtómunkás kollégával).

https://24.hu/belfold/2021/06/24/szeged ... folyamata/

"Lehetetlen ma Magyarországon hirtelen felindulásból, legálisan vadászati céllal lőfegyvert szerezni. A legoptimálisabb esetben legkevesebb 4–5 hónap, mire valaki elsőre jogszerűen hozzájuthat egy éles vadászfegyverhez, arról nem is beszélve, hogy ennek több százezer forintos költségvonzata is van."

"Ezerszer annyi késelés történik, mint lőfegyveres bűncselekmény"

"2009. január 1. és 2018. június 30. között 112-szer használtak vadászlőfegyvert bűncselekmények elkövetésénél, míg sportlőfegyvernél ez a szám 6. Mindebből – kilenc és fél év alatt – mindössze 8-szor használtak engedéllyel tartott fegyvert. Az engedély nélkül tartható gáz- és riasztópisztolynál ez a szám 695. Ugyanebben az időszakban

kővel vagy téglával 13 799,
késsel 12 822,
bottal, doronggal, szerszámnyéllel 11 348,
kalapáccsal 4740,
fejszével 3675,
bűncselekményt követtek el az országban.

A statisztikákból tehát az rajzolódik ki, hogy valójában más eszközökhöz viszonyítva relatíve kevés bűncselekményt hajtanak végre lőfegyverrel, és elhanyagolhatóan keveset legálisan tartott fegyverrel, amiben nagy valószínűséggel közrejátszik a szigorú szabályozás is."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jó cikk, csak ezt a "legoptimálisabb"-at felejtsék már el; az optimális jelentése "legjobb", nem lehet tovább fokozni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

HCZoli írta: 2021.06.24. 11:40 Szia!

Bármelyik verseny meglőhető revolver divízióban csak még nagyon kevesen lövik (általában 1 fő, de tervezzük az egyik Globusos Training Day-en többen meglőni revolverrel, funnyból, zsebből tárazva egyesével)

Z.
Köszi, akkor figyelek, revolverbuzi révén ez érdekelne :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
WildBear23 írta: 2021.06.24. 13:08 Jó cikk, csak ezt a "legoptimálisabb"-at felejtsék már el; az optimális jelentése "legjobb", nem lehet tovább fokozni.
höhö, a lead-ben kijavította:-)

Kép

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.06.24. 09:37 Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e (gumis revolverre éles öntöltővel gyakorolni :oops: )
Szia,

A dinamikus/szituaciosban valaszoltam.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.06.24. 12:24 Meglehetősen korrektre és egészen szakszerűre sikerült cikk a minapi szerelemféltésből vadászpuskás gyilok-öngyilok eset kapcsán (én is beszélgettem 10 percet a sajtómunkás kollégával).

https://24.hu/belfold/2021/06/24/szeged ... folyamata/
Tényleg korrekt cikk, ami összességében kimagaslik a fegyverekkel kapcsolatos átlag sajtóhírek közül.

Egy részével tudnék vitatkozni:

"Kérdésünkre válaszolva elmondta, véleménye szerint a magyar társadalomban jelenleg ezek a szabályok megfelelőek, ennél liberálisabb törvények nem lennének reálisak, mint például Skandináviában, ahol jóval több magánszemély tart otthon lőfegyvert legálisan (és sokkal több a vadász is), mert akkor könnyen a texasihoz hasonló állapottal szembesülhetnénk, amelyeknek ugyanakkor Közép-Európában nincsenek meg a történelmi hagyományai."

A kiemelt részek erősen hibás következtetések, hiszen a teljesen hasonló történelmi hagyományokkal rendelkező Szlovákiában- vagy Csehországban a mienknél sokkal liberálisabb a szabályozás, mégsem szembesül senki "texasi állapotokkal". Ami ebben a formában szintén csúsztatás illetve pontatlanság, mert mit tekintünk texasi állapotoknak? A sok latino nemzetiségűt, vagy az olajmezőket? Esetleg a bűnözési rátát, ami nem feltétlenül rosszabb a hazaiaknál?
Amúgy ettől eltekintve tényleg korrekt cikk!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.06.24. 14:57 Tényleg korrekt cikk, ami összességében kimagaslik a fegyverekkel kapcsolatos átlag sajtóhírek közül.

Egy részével tudnék vitatkozni:

"Kérdésünkre válaszolva elmondta, véleménye szerint a magyar társadalomban jelenleg ezek a szabályok megfelelőek, ennél liberálisabb törvények nem lennének reálisak, mint például Skandináviában, ahol jóval több magánszemély tart otthon lőfegyvert legálisan (és sokkal több a vadász is), mert akkor könnyen a texasihoz hasonló állapottal szembesülhetnénk, amelyeknek ugyanakkor Közép-Európában nincsenek meg a történelmi hagyományai."

A kiemelt részek erősen hibás következtetések, hiszen a teljesen hasonló történelmi hagyományokkal rendelkező Szlovákiában- vagy Csehországban a mienknél sokkal liberálisabb a szabályozás, mégsem szembesül senki "texasi állapotokkal". Ami ebben a formában szintén csúsztatás illetve pontatlanság, mert mit tekintünk texasi állapotoknak? A sok latino nemzetiségűt, vagy az olajmezőket? Esetleg a bűnözési rátát, ami nem feltétlenül rosszabb a hazaiaknál?
Amúgy ettől eltekintve tényleg korrekt cikk!

Ezt a nevesített vadász (Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászati Védegylet főmunkatársa) nyilatkozó mondta, és ők (vadászati vezetők) így is gondolják.

Megjegyzem, ha tényleg vadászati célra akarja használni valaki a puskát, akkor kb. igaza is van, a szabályok kb. megfelelőek. Most azon lehetne vitatkozni, hogy 2+1-lövetű öntöltő golyós meg a vadászönvédelmi maroklő beleférhetne azért (német gyökerű vadászati hagyományokba beleillik).

Általánosítva persze hülyeség ez az állítása.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.06.23. 17:01 A valóság azonban az, hogy szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban az emberek 60-80% önvédelemre és otthonvédelemre tart lőfegyvert, minden egyéb bohóckodás (vadászat, sportlövészet, gyűjtés, hagyományőrzés, recskázás rá stb) csak a töredék. Lásd Csehország (ahol az engedélyesek kétharmada önvédelmit tart), vagy az USA, ahol kevesebb aktív sportlövő van, mint a Reichben, ellenben 20+ millió CCW van.

Tehát, HA kiveszed az önvédelmi/otthonvédelmi célt, akkor a fegyvert akaró népesség 60-80%-át már el is tüntetted a képletből. EZÉRT sem változhat ezen téren itthon semmi, mert ezt pontosan tudják.

Azért nem lehet alanyi jogon lőfegyverem mert ha ingert érzek a lövészetre,akkor van lehetőség lőtéren pénzért bármivel lőni.
Akkor ezúton szeretném üzenni az illetékeseknek,hogy azért nem nősülök meg mert van lehetőség más feleségét/barátnőjét dugni és egyszerűbb mint sportlövésznek/vadásznak tettetnem magam. 8-) :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FRISS HÍREK az EU-ólombetiltás frontjáról: az ECHA reakciója és a talajvizsgálatok eredményei

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/friss-h ... redmenyei/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.06.28. 11:53 FRISS HÍREK az EU-ólombetiltás frontjáról: az ECHA reakciója és a talajvizsgálatok eredményei

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/friss-h ... redmenyei/


Kép
Reméljük, nem marad a dolog a "feltartott fejjel megyünk a vesztőhelyre" szinten!
Leírnád kérlek ide is, hogy melyik kamara finanszírozta, a számunkra is reményt adó talajvizsgálatokat? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.06.28. 12:06 Reméljük, nem marad a dolog a "feltartott fejjel megyünk a vesztőhelyre" szinten!
Leírnád kérlek ide is, hogy melyik kamara finanszírozta, a számunkra is reményt adó talajvizsgálatokat? :mrgreen:
Ott van a Kapszli.hu meghivatkozott cikkében!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.06.28. 11:53 FRISS HÍREK az EU-ólombetiltás frontjáról: az ECHA reakciója és a talajvizsgálatok eredményei

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/friss-h ... redmenyei/


Kép
Jól helyre tették az ECHA-t a picha-ba. :lol:
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok,

Ma voltam sportorvosit intezni az OSEI-ben. Eddig volt egy EKG esetleg vizelet.
Most volt egy eleg reszletes vizsgalat az orvosnal aztan vervetel, vizelet, szemeszet es kell kardiologia is. Holnapra lesznek meg az eredmenyek. Holnap mehetek vissza es az eredmenyek ismereteben adjak meg az idotartamot. Volt egy sportlovo is elottem aki egy honapra kapta meg. Komolyabban kivizsgaltak mint eddig barmikor amikor orvosnal voltam es mindenkivel ezt csinaltak sportagtol fuggetlenul. Annyi pozitivuma van csak, hogy most kiderul ha van valami bajom. Ket delelott ramegy plusz meg a beiratas.
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

mostanában két fegyvert is irattam be (két különbőző szüvetség színeiben... ;) ) , és egyet kiirattam. Tapasztalatok:

- MDLSZ - minősítés + klubelnöki ajánlás: minden digitálisan, nagyon pöpec - wow
- MSSZ - minősítés + klubelnöki ajánlás: minden papíron, 2 db út 2 helyre, nem wow - de nem is volt vele gond, gyorsan ment
- Scotland Yard (BRFK) - mind a be-, mind a ki iratás nagyon gyorsan ment, mindeféle huzavona, és várakozás nélkül. Időpont foglalás telefonon, azonnal szólítanak, ügyintéző mindig kedves, és kártyával is tudtam fizetni (!) - wow. Bemenni is csak azért kell, mert a barna könyvben nem tudnak távolról beleírni :lol: - mert például a gázriasztó viselési megy full digitálisan, és küldik a kártyát.

Adminisztráció szempontjából egyre kevesebb okom van panaszra. Gördülékenyebben megy, mint 10-20 éve. Annó minden út a BRFKra olyan élmény volt, mint egy kihallgatásra menni - tudod, hogy ártatlan vagy, de akkor is sz.r érzés :lol: . Most inkább olyan, mint egy bankba - még mindig nyűg, de udvariasak, és viszonylag gördülékeny, és már majdnem ügyfélnek érzem magam
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.06.28. 12:08 Ott van a Kapszli.hu meghivatkozott cikkében!
Olvastam. Tőled akartam látni, te szoktál mindig némi éllel megnyilvánulni a vadászokkal kapcsolatban... :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.06.29. 20:59 Olvastam. Tőled akartam látni, te szoktál mindig némi éllel megnyilvánulni a vadászokkal kapcsolatban... :mrgreen:
Sztem az, hogy érinthetetlen kaszt a mindenkori magyar politikai-gazdasági elit jelentős részének involválódása miatt az nem némi él, az egy ténymegállapítás.

Emiatt ilyen erős az érdekérvényesítési képességük, és ezért nulla a sportlövőknek és minden más civil fegyvertartónak. Mert itt a nyugatbalkánon ez csak így működik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vizimalac írta: 2021.06.29. 11:10 Sziasztok,

Ma voltam sportorvosit intezni az OSEI-ben. Eddig volt egy EKG esetleg vizelet.
Most volt egy eleg reszletes vizsgalat az orvosnal aztan vervetel, vizelet, szemeszet es kell kardiologia is. Holnapra lesznek meg az eredmenyek. Holnap mehetek vissza es az eredmenyek ismereteben adjak meg az idotartamot. Volt egy sportlovo is elottem aki egy honapra kapta meg. Komolyabban kivizsgaltak mint eddig barmikor amikor orvosnal voltam es mindenkivel ezt csinaltak sportagtol fuggetlenul. Annyi pozitivuma van csak, hogy most kiderul ha van valami bajom. Ket delelott ramegy plusz meg a beiratas.
Nem szabad az OSEI-be menni. Túlpörgik ezt a dolgot, tavaly én is rájöttem.

http://versenyezhet.hu/

Előre viszed a labort, majd ott megvizsgál és minden kész tök gyorsan.

Én ma megyek költözés miatt Szegedre sportorvoshoz, kíváncsi vagyok itt mik a helyi szabályok, telefonon előre szóltak hogy vigyem az eredeti pszichókat is amire anno megkaptam a fegyvertartásit, mert a hosszabbítást is csak úgy adják meg ha látják az eredeti pszichót. Ezen rögtön össze is vesztem a nővérkével hogy rosszul tudja mert nem kell, ma kiderül ki mit tudott rosszul?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

TotoHU írta: 2021.06.30. 09:37 Nem szabad az OSEI-be menni. Túlpörgik ezt a dolgot, tavaly én is rájöttem.

http://versenyezhet.hu/

Előre viszed a labort, majd ott megvizsgál és minden kész tök gyorsan.

Én ma megyek költözés miatt Szegedre sportorvoshoz, kíváncsi vagyok itt mik a helyi szabályok, telefonon előre szóltak hogy vigyem az eredeti pszichókat is amire anno megkaptam a fegyvertartásit, mert a hosszabbítást is csak úgy adják meg ha látják az eredeti pszichót. Ezen rögtön össze is vesztem a nővérkével hogy rosszul tudja mert nem kell, ma kiderül ki mit tudott rosszul?
Ma visszamentem és mint sok más ember akik ma is lógó orral mentek el, 1 hónapot kaptam!!! 1 hónapot! Az ok az, hogy minden rendben csak a vizeletemben kicsit magas a cukor. Nem igazán fogadtam el és az orvostól (főorvos) megkérdeztem, hogy magyarázza el nekem miért veszélyes ez. A válasz: azért mert sportolás közben cukorkómába eshet...
Tegnap is és ma is a végző páciensek között 50% fölötti számban csak 1 hónapot kaptak. Mit akarnak ezek, elvenni az emberek kedvét a sporttól??? Mondom az orvosnak, hogy én AMATŐR sportoló vagyok erre elmagyarázta, hogy nem, mert az amatőr az nem versenyzik, neki nem kell sportorvosi. Arra a kérdésre már nem tudott válaszolni, hogy akkor miért is van az leírva, hogy sportolói státusz: AMATŐR???
Szóval most a yardon is röhögtek rajtam (telefonon), hogy miért mentem oda...
Tokmányos Lomposzaurusz
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Vizimalac írta: 2021.06.30. 11:27 Ma visszamentem és mint sok más ember akik ma is lógó orral mentek el, 1 hónapot kaptam!!! 1 hónapot! Az ok az, hogy minden rendben csak a vizeletemben kicsit magas a cukor. Nem igazán fogadtam el és az orvostól (főorvos) megkérdeztem, hogy magyarázza el nekem miért veszélyes ez. A válasz: azért mert sportolás közben cukorkómába eshet...
Tegnap is és ma is a végző páciensek között 50% fölötti számban csak 1 hónapot kaptak. Mit akarnak ezek, elvenni az emberek kedvét a sporttól??? Mondom az orvosnak, hogy én AMATŐR sportoló vagyok erre elmagyarázta, hogy nem, mert az amatőr az nem versenyzik, neki nem kell sportorvosi. Arra a kérdésre már nem tudott válaszolni, hogy akkor miért is van az leírva, hogy sportolói státusz: AMATŐR???
Szóval most a yardon is röhögtek rajtam (telefonon), hogy miért mentem oda...
Kicsit magas? Határérték fölött van, cukorbetegség gyanúja, irány a háziorvos, kezelés. Határérték alatt, nincs probléma. Nettó kötekedés.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vizimalac írta: 2021.06.30. 11:27 Ma visszamentem és mint sok más ember akik ma is lógó orral mentek el, 1 hónapot kaptam!!! 1 hónapot! Az ok az, hogy minden rendben csak a vizeletemben kicsit magas a cukor. Nem igazán fogadtam el és az orvostól (főorvos) megkérdeztem, hogy magyarázza el nekem miért veszélyes ez. A válasz: azért mert sportolás közben cukorkómába eshet...
Tegnap is és ma is a végző páciensek között 50% fölötti számban csak 1 hónapot kaptak. Mit akarnak ezek, elvenni az emberek kedvét a sporttól??? Mondom az orvosnak, hogy én AMATŐR sportoló vagyok erre elmagyarázta, hogy nem, mert az amatőr az nem versenyzik, neki nem kell sportorvosi. Arra a kérdésre már nem tudott válaszolni, hogy akkor miért is van az leírva, hogy sportolói státusz: AMATŐR???
Szóval most a yardon is röhögtek rajtam (telefonon), hogy miért mentem oda...
Én ma ugyanígy jártam!!!
Az EKG valami minimális eltérést mutatott. Nem betegség mondta a doki, de jobb lenne megnézetni, mondta, mert ez akár betegségre is utalhat. 3 nyomorult hónapot kaptam a sportorvosin, ezen belül szív ultrahang lelettel kell visszamenjek, úgy hogy egyébként totál egészséges vagyok, heti 20-25 km futok, panaszom nincs, a vér-vizelet leletem teljesen OK volt.
Ja és a beutalóját NEM fogadják el az SZTK-ban, úgyhogy plusz háziorvos kör, vagy fizetős.
Nemtom mi történik pontosan, de valamiért szopatva vagyunk ismételten.
Mi lesz a következő? Igen, még mindig magas kicsit a BMI-m, fogyogassak vagy újabb 3 hónap, és Totóka 5 kilót adjon le a következő sportorvosira???
Az biztos hogy ha 1-2-3 havonta kell ezentúl sportorvoshoz járjak, kiszállok az egészből, bohócnak már öreg vagyok.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

TotoHU írta: 2021.06.30. 15:51 Én ma ugyanígy jártam!!!
Az EKG valami minimális eltérést mutatott. Nem betegség mondta a doki, de jobb lenne megnézetni, mondta, mert ez akár betegségre is utalhat. 3 nyomorult hónapot kaptam a sportorvosin, ezen belül szív ultrahang lelettel kell visszamenjek, úgy hogy egyébként totál egészséges vagyok, heti 20-25 km futok, panaszom nincs, a vér-vizelet leletem teljesen OK volt.
Ja és a beutalóját NEM fogadják el az SZTK-ban, úgyhogy plusz háziorvos kör, vagy fizetős.
Nemtom mi történik pontosan, de valamiért szopatva vagyunk ismételten.
Mi lesz a következő? Igen, még mindig magas kicsit a BMI-m, fogyogassak vagy újabb 3 hónap, és Totóka 5 kilót adjon le a következő sportorvosira???
Az biztos hogy ha 1-2-3 havonta kell ezentúl sportorvoshoz járjak, kiszállok az egészből, bohócnak már öreg vagyok.
de én le lettem hurrogva a véleményem miatt.. ja, tessék, lehet élvezni akkor a jelenlegi szabályokat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Vizimalac írta: 2021.06.30. 11:27 Az ok az, hogy minden rendben csak a vizeletemben kicsit magas a cukor. Nem igazán fogadtam el és az orvostól (főorvos) megkérdeztem, hogy magyarázza el nekem miért veszélyes ez. A válasz: azért mert sportolás közben cukorkómába eshet...
Szia,

Az a hulye azt se tudja, hogy a cukorbetegek tobb mint 90%-a attol esik komaba, mert tul ALACSONY a vercukorszintje?

A maradek kevesebb mint 10%-nak a tobbsege "ketoacidozisban" szenved, nekik tunet es nem ok a magas vercukorszint, amit jol muatat, hogy 13-17 mmol/l vercukorszint alatt nekik adnak cukros vizet is az egyeb eletmento tevekenysegek (pl. sos viz adasa) mellett (forras.

Csak az ezutan marado nagyon pici kisebbseg ("hiperozmolaris" diabeteszes komaba esok) az, akinek valoban az a gondja, hogy magas a vercukorszintje, nekik 33 mmol/l folott van a vercukorszintjuk.

ui.1. Igazabol a vizeletben egyaltalan nem kellene cukornak lennie, az altalam irt minden szam a ver es nem a vizelet cukortartalmara utalt; szoval onmagaban az nem hulyeseg, hogy elkuld vizsgalatra.

ui.2. A fentiek az orvos altal hadovalt "cukorkomara" vonatkoznak; de ettol teljesen fuggetlenul a cukorbetegseg egy komoly es sulyos betegseg, ami szep lassan nagyon sokat art akkor is, ha az ebben a hozzaszolasban megjelent vercukorertekeknel sokkal kisebb a ehgyomorra mert vercukor.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hülye cím, érdekes téma, erről nálunk álmodozni is tilos!

https://magyarnemzet.hu/kulfold/fegyver ... t-9974267/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

mlaca írta: 2021.06.30. 16:38 de én le lettem hurrogva a véleményem miatt.. ja, tessék, lehet élvezni akkor a jelenlegi szabályokat.
Az ugye megvan az előző hozzászólásokból,, hogy most nem kizárólag a sportlövészeket szívatják hanem mindenki mást is, és tömegével szórják a csak pár hónapos érvényességi időket MINDEN sportágban?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Megkeresek sportorvos ismerőst, hogy mi van most. Valami globális szigorítás..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.06.30. 21:08 Megkeresek sportorvos ismerőst, hogy mi van most. Valami globális szigorítás..?
Talán Covid utáni szigor. Talán Covid alatti visszaélések miatti utólagos szigor.

https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar- ... -szolgalat
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

WildBear23 írta: 2021.06.30. 21:08 Megkeresek sportorvos ismerőst, hogy mi van most. Valami globális szigorítás..?
Akár teljesen jóhiszemű túlbuzgóság is lehet, emiatt:
https://hvg.hu/sport/20210622_Osszeeset ... ar_focista
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Igy lesz a 4 mm-es flobert játékból 2-8 év:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... as-soran#2

" a lefoglalt tárgy lőfegyver, amelynek tartása engedélyhez kötött, ezért a veszprémi férfit lőfegyverrel visszaélés bűntett megalapozott gyanúja miatt kihallgatták gyanúsítottként."

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem ertem miert szivatjatok magatokat, vateran van otvene' tiz evre szaze' meg orokelet+1napra orvosi.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.06.30. 17:40 Hülye cím, érdekes téma, erről nálunk álmodozni is tilos!

https://magyarnemzet.hu/kulfold/fegyver ... t-9974267/
Nos, a szenzációhajhász puffogtatások nélkül megírtam a hírt én is!

Cseh alsóház: elfogadták a fegyverpárti alkotmánymódosítást

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-al ... odositast/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.07.01. 07:14 Nos, a szenzációhajhász puffogtatások nélkül megírtam a hírt én is!

Cseh alsóház: elfogadták a fegyverpárti alkotmánymódosítást
"De ebből fegyverjogi következmény nem következik, ez tisztán szimbolikus gesztus, mellyel az EU polgári fegyvertartást ellehetetleníteni próbáló jogalkotásának igyekszik fityiszt mutatni a kifejezetten fegyverpárti cseh közvéleménynek kedvezve a helyi politika."

Már az pozitívum, hogy egyáltalán foglalkoznak a dologgal. Plusz a közvélemény fegyverpárti.
Egy olyan környezetben, amiben annyira belehülyültek a jólétbe, hogy pont a "parasztok" (értsd: egyszerű, dolgozó, előjogok nélküli földi halandók) követelik, hogy "parasztnak ne lehessen fegyvere". - Pont az állítólag az eszét használó ún. értelmiség előéneklésével.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2021.06.30. 22:43 Akár teljesen jóhiszemű túlbuzgóság is lehet, emiatt:
https://hvg.hu/sport/20210622_Osszeeset ... ar_focista
Én arra tippelek hogy a covid alatt tömegesen lettek kamu sportolók testépítőkből, hogy így a kiskaput kihasználva látogathassák az edzőtermeket, már mint igazolt sportolók. Sok cikk jelent meg erről, volt ahol tömeges razzia volt az egy időben edző 170 "versenysportoló" gyúrós miatt.
És most ezzel az eső után köpönyeg szigorral jönnek, csakhogy a sportlövők esetén nem pusztán arról van szó hogy nem mehet versenyezni, hanem hogy ugrik a fegyvertartási engedélye is.
Meg ugye kinek lesz kedve 1-2-3 havonta visszajárni a sportorvoshoz?

https://telex.hu/belfold/2021/02/08/ver ... t-sportolo

és még itt is

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/r ... ny/5z7x75l
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

GR viselési

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Egy ismerős online kért viselésit GR fegyverre, ezt a végzést kapta:

"Tájékoztatom, hogy kérelmét teljes eljárásban bírálom el, melynek
ügyintézési határideje 60 nap."

Ez valami új dolog?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: GR viselési

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.07.01. 11:57 Sziasztok!

Egy ismerős online kért viselésit GR fegyverre, ezt a végzést kapta:

"Tájékoztatom, hogy kérelmét teljes eljárásban bírálom el, melynek
ügyintézési határideje 60 nap."

Ez valami új dolog?
ez automatikus, mindenki ezt kapja.

Mert ugyan 8 nap a sommás, tehát minden más jogsértő, de ők úgy értelmezik, hogyha a kártya az állami szervek hibájából nem gyártódik le 8 nap alatt, akkor legyen inkább teljes eljárás, és abba biztosan beleférnek, nem kell a pénzt visszautalni.

LOL.


Mondjuk én meg az adóbefizetési dátumokat szeretném ilyen rugalmasan kezelni, mert sztem meg úgy lenne korrekt:-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2021.07.01. 12:09-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: GR viselési

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.07.01. 12:00 ez automatikus, mindenki ezt kapja.

Mert ugyan 8 nap a sommás, tehát minden más jogsértő, de ők úgy értelmezik, hogyha a kártya az állami szervek hibájából nem gyártódik le 8 nap alatt, akkor legyen inkább teljes eljárás, és abba biztosan beleférnek, nem kell a pénzt visszautalni.

LOL.
Köszi!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sikeres állat elleni lőfegyverhasználat védelmi helyzetben.

Erdély, medve. Nem játék.

https://kronikaonline.ro/erdelyi-hirek/ ... gyergyoban
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.07.04. 18:51 Sikeres állat elleni lőfegyverhasználat védelmi helyzetben.

Erdély, medve. Nem játék.

https://kronikaonline.ro/erdelyi-hirek/ ... gyergyoban
Ez a helyzet ha jól gondolom a sötétzöld szemlélet eredménye?
A vadásznak minden tiszteletem, ha így történt ahogy leírták, nagyon jól és ügyesen reagált! A sérültnek pedig jobbulást!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


USA tömeges lövöldözések: az FBI szerint csak tizedannyi! AVAGY ÍGY HAZUDIK A TÖMEGMÉDIA, SOKADIK RÉSZ.


(Nagyon érdemes és tanulságos a linkelt pdf-ben magát a tanulmányt is elolvasni, főként rendvédelemben dolgozóknak!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-tom ... izedannyi/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ez a hozzászólásom már régóta létezik piszkozatként.

Annak ellenére(?), hogy szakdolgozatom traumatikus fegyverekről írtam, nem értem a "gumislázat": ezt a hype-ot, ami évek óta a gumilövedékes fegyverek körül megy.
A gumilövedékes fegyvereknél mindig az a kérdés: "Oké, meggumiztam a támadót. De utána mi lesz?"
Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
RatRace írta: 2021.07.12. 13:10 Hahó!
Ez már önbíráskodás!
A jogos védelem addig tart, amíg a támadás lendületét megtöröd, és felhagy a szándékkal.
Ha megállt, összecsuklott, utána már nem rúghatsz rá 2 pörgőst.
Poresz írta: 2021.07.12. 12:27 Ideális esetben a támadó megfutamodik, vagy időt nyerek, hogy egy (foam/gel) gázspré flakon tartalmát elhelyezzem az arcán.
Értsd: megfutamodik, vagy folytatja támadást.
Rendben, a "jegyzőkönyv kedvéért" legyen leírva, hogy a támadással felhagyó támadó gázspray-vel lefújása már nem jogos védelem. (Bármennyire is célszerű harcképtelenné tenni egy fájdalomtól fetrengő meggumizott betörőt addig, amíg még könnyen lehet.)

De ha már kukacoskodunk, ez nem önbíráskodás:

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről
"368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Köznyelv ≠ jogi szaknyelv. (Hülyeség a köbön, de ez van.)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.Ha hagyományos pénzkazettát veszek és megfúrkálom, átveszik lőpor és csappantyú tárolónak ? Elméletileg megfelel ....
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2021.06.24. 16:18 Azért nem lehet alanyi jogon lőfegyverem mert ha ingert érzek a lövészetre,akkor van lehetőség lőtéren pénzért bármivel lőni.
Akkor ezúton szeretném üzenni az illetékeseknek,hogy azért nem nősülök meg mert van lehetőség más feleségét/barátnőjét dugni és egyszerűbb mint sportlövésznek/vadásznak tettetnem magam. 8-) :lol:
Lehetne folytatni a példákat. Akkor miért van alanyi jogom jogosítványt szerezni, ha van lehetőségem pénzért/nem pénzért utazni rollerrel, kerékpárral, motorral, személyautóval, taxival, busszal, vonattal, hajóval, repülővel, (szerencsésebbek űrhajóval) utazni. Mi a f@..nak kell a sok polgárnak jogosítvány meg autó, amikor ennyi lehetősége van A-ból B-be jutásra? Értem én, és Ti is értitek, felesleges ilyeneken rugózni. :oops:

Mottó: " Hány éves vagy Királyfi"?

Zenész apám egyik "öröksége".Nóta szöveg.

"Tanulj meg fiacskám komédiázni!
Tanulj meg kacagni, sírni, ha kell!
Tanulj a rosszhoz is jó képet vágni!
Magaddal törődj csak, más senkivel!
Ne higgy a barátnak, hű szeretőnek!
Ne higgy az eskünek! Ne higgy soha!
Tanulj meg fiacskám komédiázni,
Mert minden, minden csak komédia!"


Jó egészséget mindenkinek! :lol:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Trailm írta: 2021.07.13. 16:49 Sziasztok.Ha hagyományos pénzkazettát veszek és megfúrkálom, átveszik lőpor és csappantyú tárolónak ? Elméletileg megfelel ....
Csapi tárolásra még el tudom képzeni a pénz kazettát, de hogy tárolod benne a lőport? :shock:
Én a szobai szekrényemből leválasztottam két rekeszt zárral. A csapikat szintén pénz kazettába tárolom, de nem zártam kulcsra, így ha gond van, szabadon nyílhat a fedele.Mivel a szekrény fából van, nincs akadálya a tágulásnak gond esetén. A zárt fém szekrényeknél kell tágulási furatokat/réseket kialakítani. :lol:
Tarolo_1.jpg
Tarolo_1.jpg (22 KiB) Megtekintve 20539 alkalommal
Tarolo_2.jpg
Tarolo_2.jpg (28.53 KiB) Megtekintve 20539 alkalommal
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

1 kilogrammos doboz 10×8×23 cm gyári oldal alapján , A 11×18×25 cm vagy nagyobba 2 db belefér , több nem is lehrt , meg a kassza se bírja el ...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Trailm írta: 2021.07.13. 18:26 1 kilogrammos doboz 10×8×23 cm gyári oldal alapján , A 11×18×25 cm vagy nagyobba 2 db belefér , több nem is lehrt , meg a kassza se bírja el ...
A Kapszliban postaládát szoktak javasolni. Én kicsit szkeptikus vagyok, hogy belefér-e a lőporos doboz (ami nem volt még a kezemben), de csak tudják. Kettőt kell venni, vagy egy elválasztó lemezt kell hegeszteni/forrasztani/szegecselni bele.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

legolcsobb ikeas furdoszobaszekreny, a polcra ragasztottam egy aluminiumlapot aztan szevasz...
Poresz írta: 2021.07.13. 19:18 A Kapszliban postaládát szoktak javasolni. Én kicsit szkeptikus vagyok, hogy belefér-e a lőporos doboz (ami nem volt még a kezemben), de csak tudják. Kettőt kell venni, vagy egy elválasztó lemezt kell hegeszteni/forrasztani/szegecselni bele.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Trailm írta: 2021.07.13. 16:49 Sziasztok.Ha hagyományos pénzkazettát veszek és megfúrkálom, átveszik lőpor és csappantyú tárolónak ? Elméletileg megfelel ....
Három pénzkazettát. Es akkor lesz fekete lőporra is engedélyed.
Es mindegyikbe fúrjál minimum KETTŐ darab lukat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Néhány problémás fegyverforgalmazási vizsgakérdés.
Legtöbbel az a bajom, hogy a két* jogszabály szövegében nem találom a megfelelő szabályokat. (Eddig háromszor olvastam el őket, és használom a Ctrl+F-et.)

* "A jegyzőkönyv kedvéért":
1. 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
2. 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
10. számú melléklet a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelethez
Fegyverforgalmazási vizsgakérdések
"66. Mely hatóság tarthat ellenőrzést a fegyverüzletben, az ellenőrző hatóság mit ellenőrizhet?"


"Mely hatóság tarthat ellenőrzést a fegyverüzletben?" - Amelyik akar, de főleg a rendőrhatóság: de ha ezt így előadom, tuti bukta.

Erre az tűnik a legjobb válasznak, ami a Pálmai-féle Fegyverismereti vizsgakérdések és kidolgozásukban olvasható:
"11. Hatósági ellenőrzéskor mi a kötelessége a lőfegyver tulajdonosának?
Tegye lehetővé, hogy a rendőrhatóság elvégezze a tároló hely ellenőrzését, melyre – főszabály szerint – előre egyeztetett időpontban kerül sor. Indokolt esetben az ellenőrzés lehet »meglepetésszerű« is. Az ellenőrzést végző rendőrt a fegyver vagy lőszer tárolására szolgáló helységbe beengedni, részére a szükséges tájékoztatást megadni. Felhívásra adja át a fegyvert, lőszert, fegyvertartási engedélyét, személyazonosításra alkalmas okmányát, a kategóriába sorolást , műszaki tanúsítványt (fegyverenként)."


"69. Mi a teendő, ha a kereskedő a lőfegyver vagy a lőszer csomagolóláda felbontásakor hiányt tapasztal? Milyen intézkedéseket kell tennie?"

Nyilván azonnal értesíteni kell a rendőrséget, és jegyzőkönyvet fognak felvenni az esetről. - De ismét: ha ezt így előadom, tuti bukta. A két jogszabályban pedig nem találom.

"75. A fegyverjogszabályok milyen lőfegyverre szerelhető eszközök forgalmazását tiltják?"

???

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
„4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
[…]
e) huzagolt csövű lőfegyverhez való leváló köpenyes lövedékkel szerelt lőszer tartása, valamint lézeres célzókészülék és éjszakai irányzék lőfegyverre történő felszerelése.”


A forgalmazást nem tiltja tudtommal semmi, csak a felszerelését.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverforgalmazási vizsga

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.07.18. 16:27 "75. A fegyverjogszabályok milyen lőfegyverre szerelhető eszközök forgalmazását tiltják?"
???
Hangtompito?

Bel
Válasz küldése