Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2019.11.14. 11:22 Jó írás, főleg a végén a megoldás tetszik! :!:
a valódi megoldás az ATOMOT A BM-RE!!! de azt mégse írhatom bele:-)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.14. 11:25 a valódi megoldás az ATOMOT A BM-RE!!! de azt mégse írhatom bele:-)

Kép
Miért nem? Gondolod nincs benne a Rólad szóló napi jelentésben? 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.11.14. 11:25 a valódi megoldás az ATOMOT A BM-RE!!! de azt mégse írhatom bele:-)

Kép
Inkább egy vagon TNT-t, mert a sugárzásból mi is kapnánk! :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Egyetlen dolog nem derül ki a cikkből: hogyan állapították meg a 7,5 J-os torkolati energia-korlátot? Miért nem 6 J, vagy 8 J, vagy…? Rálőttek egy melósköpenyre, és nézték milyen mozgási energiájú lövedéket fogott meg? Az biztos, hogy nem dobókockával dobták ki…
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.11.14. 20:41 Egyetlen dolog nem derül ki a cikkből: hogyan állapították meg a 7,5 J-os torkolati energia-korlátot? Miért nem 6 J, vagy 8 J, vagy…? Rálőttek egy melósköpenyre, és nézték milyen mozgási energiájú lövedéket fogott meg? Az biztos, hogy nem dobókockával dobták ki…
Erről majd a cikk teljes, print valtozataban szolok😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! IWA-2019 légfegyverek és EGYEBEK

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... s-egyebek/

és

http://www.fegyvervideo.hu/iwa-2019-leg ... s-egyebek/


Kép

Az IWA-2019 fegyverkiállításról szóló videósorozatunk utolsó része ez, melyben néhány légfegyver-érdekesség (Umarex. Edgun, GunPower) mellett néhány olyan holmit is betuszkoltunk, ami más kategóriákba nem feltétlenül beletuszkolható, de érdekes. Például az önvezérlő robot airsoft-lövegtorony erősen WTF kategória. De a korszellemet jól mutatja, hogy a német Ballistol érzékelve az igényt erre, kifejezetten hangtompító-tisztító folyadékot is kínál már. Lelkesen játszunk persze nem modern, hanem 100+ éves eredetik replika-fegyvereivel is ebben az epizódban.

Az ukrán Automatic nevű cég a Mauser C96-alapú pisztolykaliberű (ezúttal nem korhűen 9 mm Luger) karabélyt hozta el, míg egy kis fegyverműhelynél egy papirtöltényes egybeszerelt lőszeres (Dreyse-rendszerű) egylövetű pisztolyt csodáltunk meg. A pisztoly/karabély-átalakító készletekből pedig svájci és izraeli is előkerül a videóban.

Az öreg Szimonov öntöltő karabély kínai reinkarnációjának modern fegyverré formálása is egy izraeli átalakítószettel történt, mondjuk a kolléga inkább a dekoratív szőkeséget vette a háttérben másodpercekig. Munkamorál, hejj!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.11.28. 15:04 ÚJ VIDEÓ! IWA-2019 légfegyverek és EGYEBEK

Például az önvezérlő robot airsoft-lövegtorony erősen WTF kategória.


Sztem nem is annyira WTF, mint aktív védelmi rendszer, mondjuk 15 J paintball markerrel elfogadnám :)

Holnap neki is állok az örtornyok építésének :lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

légpuskás lőtér

Hozzászólás Szerző: gaijin »

sziasztok,
ajánlanátok, kérlek, légpuskás lőteret Budapesten? XVIII. kerület környékén lenne ideális.
kösz!
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF: az első pillanattól azon jár az agyam, hogyan lehetne elegánsan megoldani a behajtható válltámaszba elhelyezett tartályos légpuska fapadosabb, single-stroke PCA változatát.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.12.01. 10:25 FélOFF: az első pillanattól azon jár az agyam, hogyan lehetne elegánsan megoldani a behajtható válltámaszba elhelyezett tartályos légpuska fapadosabb, single-stroke PCA változatát.
Válltámaszba szeretnéd tenni a sűrítő tartályt?

Azt utána hogy sűríted? A válltámaszt hajtogatod?

Azt könnyű megoldani, hogy a léghenger van a fegyverben, és a sűrítő kar maga a válltámasz. A single strole meg csak méretezés kérdése. 7,5J-hoz 0,5ccm-en kell 70bar nyomást produkálni. Ahhoz kell számolni a primer sűrítő teret.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2019.12.01. 11:40 Válltámaszba szeretnéd tenni a sűrítő tartályt?
Igen. Első meggondolásra, ha a válltámaszba mehet a sűrített levegős tartály és szelep, ez a sűrítő tartállyal is megoldható.
Mr. Senki írta: 2019.12.01. 11:40 Azt utána hogy sűríted? A válltámaszt hajtogatod? Azt könnyű megoldani, hogy a léghenger van a fegyverben, és a sűrítő kar maga a válltámasz.
Nem egészen.
Képzeljünk el egy oldalkaros légpuskát, aminek oldalkarja maga a sűrítő tartály. A dugattyút egy olyan karos mechanizmus mozgatja, mint a rugós légfegyvereken. Az oldalkar-sűrítő tartály egyben válltámasz is.
Működtetés: a válltámaszt behajtva a csőfarba tölthető a lövedék, a dugattyú mozogva levegőt szív a sűrítő tartályba. A válltámaszt kihajtva a csőfar lezárásra kerül, a dugattyú összesűríti a sűrítő tartályba jutott levegőt.
Ezt le kellene rajzolnom, mert elég jó a képzelőerőm lehetetlen szerkezetek működőképes elképzeléséhez.
Tartok tőle, a karos mechanizmus miatt csak jobb- vagy balkezes lehet, mert az archoz szorítva kényelmetlen.
Mr. Senki írta: 2019.12.01. 11:40 A single strole meg csak méretezés kérdése. 7,5 J-hoz 0,5 ccm-en kell 70 bar nyomást produkálni. Ahhoz kell számolni a primer sűrítő teret.
Szerintem konzultációs időpontot fogok kérni tőled. :-)
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Erről az újdonságról ha tud valaki valami infót kérem írjon róla.
Egészen szimpatikusnak tűnik a decemberi Kaliber hátlapján (éles .410-esből átalakított ill. gyorsan tölthető betéttölténnyel mint az új gumisok):
Untitled.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pattantyús írta: 2019.12.03. 13:23 Erről az újdonságról ha tud valaki valami infót kérem írjon róla.
Egészen szimpatikusnak tűnik a decemberi Kaliber hátlapján (éles .410-esből átalakított ill. gyorsan tölthető):
Untitled.jpg
Kettőhétmúlvakorlát...ozottmennyiségben 8-)

Amúgy pont ennyit tudok róla, amennyit a Kaliber ír, kezemben nem volt. Olyasmi betétcsővel működik mint a Godfather 19-M, csak ebbe elölről ólomgolyó, hátulról startpatron megy. Huzagolt 5,5-ös légpuskacső van benne, asszem 300 mm, de nem tudom pontosan. 8 méterre lőttek vele a Művekben, onnan lyukba lyukat lő.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2019.12.03. 13:31 Kettőhétmúlvakorlát...ozottmennyiségben 8-)

Amúgy pont ennyit tudok róla, amennyit a Kaliber ír, kezemben nem volt. Olyasmi betétcsővel működik mint a Godfather 19-M, csak ebbe elölről ólomgolyó, hátulról startpatron megy. Huzagolt 5,5-ös légpuskacső van benne, asszem 300 mm, de nem tudom pontosan. 8 méterre lőttek vele a Művekben, onnan lyukba lyukat lő.
Szárnyal a művek az újabb és újabb újdonságaival. Le vagyok nyűgözve. RESPECT!
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pattantyús írta: 2019.12.03. 13:23 Erről az újdonságról ha tud valaki valami infót kérem írjon róla.
Egészen szimpatikusnak tűnik a decemberi Kaliber hátlapján (éles .410-esből átalakított ill. gyorsan tölthető betéttölténnyel mint az új gumisok):
Untitled.jpg

Mondjuk a felette levő még izgalmasabb😋

(csak nem emberi pénztárcának)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.03. 14:18 Mondjuk a felette levő még izgalmasabb😋

(csak nem emberi pénztárcának)
Hát igen, kétszer annyi cső, több mint kétszer annyi ár... oké, szebb a kidolgozás, fa tusa, miegymás... De betyár szép. Mint a Godfather is.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

security89 írta: 2019.12.03. 14:16 Szárnyal a művek az újabb és újabb újdonságaival. Le vagyok nyűgözve. RESPECT!
Ja, szép (és költséges) karácsonyunk lesz :)

És persze köszönjük a Keserű újdonságokat az Atlas / Globserver Kft-nek! 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2019.12.03. 14:30-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2019.12.03. 14:16 Szárnyal a művek az újabb és újabb újdonságaival. Le vagyok nyűgözve. RESPECT!

Majd ha ezekből bármi tényleg megvásárolható lesz. Egyelőre NULLA KAPHATÓ.

Fotosoppban létező homikat én is tudok alkotni😝
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.03. 14:30 Majd ha ezekből bármi tényleg megvásárolható lesz. Egyelőre NULLA KAPHATÓ.

Fotosoppban létező homikat én is tudok alkotni😝
Naaa... A képek valódiak, a protók már készek, azokat fotózták. Széria... aaaz még készül.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.12.03. 14:26 Hát igen, kétszer annyi cső, több mint kétszer annyi ár... oké, szebb a kidolgozás, fa tusa, miegymás... De betyár szép. Mint a Godfather is.
Mi van fölötte?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2019.12.03. 14:34 Mi van fölötte?
Miii??? Neked még nincs meg a decemberi Kaliber???

Amúgy egy Godfather-szerű, de .410-es sörétes bock-ból alakított ugyanilyen betétcsöves 5,5/startpatronos ólomköpködő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.12.03. 14:37 Miii??? Neked még nincs meg a decemberi Kaliber???

Amúgy egy Godfather-szerű, de .410-es sörétes bock-ból alakított ugyanilyen betétcsöves 5,5/startpatronos ólomköpködő.
Otthon van a Kaliber, én meg a munkahelyemen vagyok. ;-)

Belehúzott a Művek rendesen az innovációba.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

gvass1 írta: 2019.12.03. 14:18 Mondjuk a felette levő még izgalmasabb😋

(csak nem emberi pénztárcának)
Igen, de ár-érték arányban konzervdobozra "vadászni" megelégszek az egylövetűvel. Eddig kihagytam ezeket a startpatronos muzeálisokat a macerás töltés miatt de a Művek innovációs hulláma elsodor ha nem vigyázok :D
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

WildBear23 írta: 2019.12.03. 14:48 Otthon van a Kaliber, én meg a munkahelyemen vagyok. ;-)

Belehúzott a Művek rendesen az innovációba.
Na, csatolom de csak azért mert neked is megvan a Kaliber ;)
20191203_131720.jpg
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Thomaster írta: 2019.12.03. 14:32 Naaa... A képek valódiak, a protók már készek, azokat fotózták. Széria... aaaz még készül.
Engem legjobban a startpatron "rögzítése" érdekel. Ahogy a "szétszedett" betétcsőnél a képen látszik van valami plusz elem(csavar?) a startpatron mellett gondolom az rögzíti. Ha jó értem így előre be lehet tölteni jópár darab betétcsövet és csak tölteni mint az igazit. Ha így van szerintem ezzel tarolnak majd ebben a kategóriában!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pattantyús írta: 2019.12.03. 15:07 Engem legjobban a startpatron "rögzítése" érdekel. Ahogy a "szétszedett" betétcsőnél a képen látszik van valami plusz elem(csavar?) a startpatron mellett gondolom az rögzíti. Ha jó értem így előre be lehet tölteni jópár darab betétcsövet és csak tölteni mint az igazit. Ha így van szerintem ezzel tarolnak majd ebben a kategóriában!
Ez attól függ, hogy mennyire jön ki egy adapter ára. Ha olcsó, akkor valóban nagyon jó kis cucc ez. Lényegében újra-feltaláltuk a flóbert puskát a 7,5J korlát nélkül. Valahol szánalmas ez a helyzet, de zseniális ez a találékonyság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pattantyús írta: 2019.12.03. 15:07 Engem legjobban a startpatron "rögzítése" érdekel. Ahogy a "szétszedett" betétcsőnél a képen látszik van valami plusz elem(csavar?) a startpatron mellett gondolom az rögzíti. Ha jó értem így előre be lehet tölteni jópár darab betétcsövet és csak tölteni mint az igazit. Ha így van szerintem ezzel tarolnak majd ebben a kategóriában!
Igen, be lehet előre tölteni annyi betétcsövet, amennyit veszel hozzá. A képen szereplő megoldásnál időközben Bélabá kitalált jobbat, nincs plusz elem amit külön kell betenni-kipiszkálni.

Na jó, leírom hogy ennek miért nem örülök. Az eredeti koncepció, ami a képen is látszik, az volt, hogy a startpatron mögé be kell tolni egy "dugattyút", amit a derekán levő O-gyűrű rögzít épp annyira, hogy ne essen ki. Az elején meg ott volt a peremgyújtáshoz való ütőszeg. De ez az egész olyan hosszú volt, hogy az MKH kiszámolta, hogy lehet hozzá gyártani olyan betétcsövet + rövidebb dugattyút, hogy beleférne a .22LR lőszer. Úgyhogy vissza a tervezőasztalhoz, és született egy jobb megoldás, külön dugattyú nélkül, eltolt töltényűrrel, és olyan rövid, hogy még a .22 short se fér bele, nem szólva a peremgyújtás megoldásáról.

Amiért én szomorú lettem, az az, hogy az eredeti koncepcióba a 9mmR Blanc is befért volna a lövedék mögé a startpatron + a peremgyújtást adó dugattyú helyére. Ami szerintem erősebb kombó lett volna, mint a .22LR lőőőszer, és teljesen muzeális maradt volna. Jelezném a moderátornak, hogy a boltokba kerülő fegyvereknél semmi ilyesmi nem valósítható meg, sőt semmilyen más tuning se, ezért mertem leírni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.03. 17:57 Igen, be lehet előre tölteni annyi betétcsövet, amennyit veszel hozzá. A képen szereplő megoldásnál időközben Bélabá kitalált jobbat, nincs plusz elem amit külön kell betenni-kipiszkálni.

Na jó, leírom hogy ennek miért nem örülök. Az eredeti koncepció, ami a képen is látszik, az volt, hogy a startpatron mögé be kell tolni egy "dugattyút", amit a derekán levő O-gyűrű rögzít épp annyira, hogy ne essen ki. Az elején meg ott volt a peremgyújtáshoz való ütőszeg. De ez az egész olyan hosszú volt, hogy az MKH kiszámolta, hogy lehet hozzá gyártani olyan betétcsövet + rövidebb dugattyút, hogy beleférne a .22LR lőszer. Úgyhogy vissza a tervezőasztalhoz, és született egy jobb megoldás, külön dugattyú nélkül, eltolt töltényűrrel, és olyan rövid, hogy még a .22 short se fér bele, nem szólva a peremgyújtás megoldásáról.

Amiért én szomorú lettem, az az, hogy az eredeti koncepcióba a 9mmR Blanc is befért volna a lövedék mögé a startpatron + a peremgyújtást adó dugattyú helyére. Ami szerintem erősebb kombó lett volna, mint a .22LR lőőőszer, és teljesen muzeális maradt volna. Jelezném a moderátornak, hogy a boltokba kerülő fegyvereknél semmi ilyesmi nem valósítható meg, sőt semmilyen más tuning se, ezért mertem leírni.

hál istennek! Igy csak nyulra meg facanra fognak vele orvvadaszni, nem őzre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.03. 18:10 hál istennek! Igy csak nyulra meg facanra fognak vele orvvadaszni, nem őzre.
Mert őzre orvvadászni nagyobb bűn mint nyúlra?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.03. 18:23 Mert őzre orvvadászni nagyobb bűn mint nyúlra?
Nem láttad a Bambit..?

😂😂😂

most kivetelesen 100% egyetértek a lamináló kft dontesevel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.03. 18:32 Nem láttad a Bambit..?

😂😂😂

most kivetelesen 100% egyetértek a lamináló kft dontesevel.
A döntéssel én is egyetértek, de el bírtam volna viselni ha nem veszik észre... és most elvonulok a sarokba szégyellni magam...
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

meg lehet már vásárolni ezt a fegyvert (bármelyiket közülük) a művek boltjában? vagy csak készült egy fotó és annyi?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

mlaca írta: 2019.12.03. 18:50 meg lehet már vásárolni ezt a fegyvert (bármelyiket közülük) a művek boltjában? vagy csak készült egy fotó és annyi?
Protó már van, a széria még készül. Érdemes figyelni a Művek facebook oldalát, ott azonnal bemutatják ha valami a boltba kerül.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2019.12.03. 18:51 Protó már van, a széria még készül. Érdemes figyelni a Művek facebook oldalát, ott azonnal bemutatják ha valami a boltba kerül.
hívtam ma a boltot, de még nem tudják, melyik decemberben lesz :D
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Az Alfa m040 nél ennek a típusú lövedéknek is leszakad-e a feje ha fejjel lőirányba töltöm?
Csak azért mert ennek nincs elvékonyítva a nyaka.
jumbo monster 5,5.jpg
jumbo monster 5,5.jpg (4.78 KiB) Megtekintve 49617 alkalommal
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.12.10. 16:34 Az Alfa ML040 nél ennek a típusú lövedéknek is leszakad-e a feje ha fejjel lőirányba töltöm?
Csak azért mert ennek nincs elvékonyítva a nyaka.
jumbo monster 5,5.jpg
Valoszinuleg NEM, de mivel én ezzel nem probaltam, nem tudhatom biztosan.

(Mondjuk szerintem ez sörösdoboz-mészérlásra borzasztó drága és overkill.)

Sima gömblövedékkel és RWS startpatronnal is használható a szórása 20 méterről.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Köszi a választ.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

FC1 írta: 2019.12.10. 16:34 Az Alfa m040 nél ennek a típusú lövedéknek is leszakad-e a feje ha fejjel lőirányba töltöm?
Csak azért mert ennek nincs elvékonyítva a nyaka.
jumbo monster 5,5.jpg
Ilyenekkel próbáltam ki a Keserű-Drulovot, a Monster és a Beast bevált, egyiknek se szakadt le a feje. A fordítva betöltés nálam eléggé leverte a biztit.
Csatolmányok
lov3.jpg
lov3.jpg (180.08 KiB) Megtekintve 49567 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.10. 21:54 A fordítva betöltés nálam eléggé leverte a biztit.
Mert nem fogod fel a nyilvánvaló műszaki indokát.

Egy légfegyverben nagyon kicsi induló gáznyomás és gyorsulás van, ami relatíve hosszú úton, fokozatosan gyorsítja fel a lövedéket.

A 6 mm startpatronban pedig csak csappantyúelegy van, brizáns robbanóanyag, ami rendkívül hirtelen gyorsulással, nagyon nagy kezdeti gáznyomást fejleszt, a lövedék 15-20 mm úton eléri a torkolati sebességének túlnyomó részét.


A gyorsulás és gáznyomásemelkedés pedig könnyedén leszakíthatja a klasszikus légfegyver igénybevételre tervezett lágyólom szoknyás diaboló fejét.

Egyébként meg egy hengert présel belőle. Ezért okosabb tömör (gömb vagy henger) lövedékkel használni a startpatronos cuccokat (mindenfajtát), vagy plinkingre fejjel lefele tölteni a diabolót, mert úgyis henger lesz, mire kirepül. Ami jobb opció, mintha kettészakadna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.11. 05:53 Mert nem fogod fel a nyilvánvaló műszaki indokát.

Egy légfegyverben nagyon kicsi induló gáznyomás és gyorsulás van, ami relatíve hosszú úton, fokozatosan gyorsítja fel a lövedéket.

A 6 mm startpatronban pedig csak csappantyúelegy van, brizáns robbanóanyag, ami rendkívül hirtelen gyorsulással, nagyon nagy kezdeti gáznyomást fejleszt, a lövedék 15-20 mm úton eléri a torkolati sebességének túlnyomó részét.


A gyorsulás és gáznyomásemelkedés pedig könnyedén leszakíthatja a klasszikus légfegyver igénybevételre tervezett lágyólom szoknyás diaboló fejét.

Egyébként meg egy hengert présel belőle. Ezért okosabb tömör (gömb vagy henger) lövedékkel használni a startpatronos cuccokat (mindenfajtát), vagy plinkingre fejjel lefele tölteni a diabolót, mert úgyis henger lesz, mire kirepül. Ami jobb opció, mintha kettészakadna.
Ezt mind értem, de nekem is felállt a szőr a hátamon attól, hogy egy adott célra alkalmatlan lövedéket úgy próbálunk alkalmassá tenni, hogy nemnormálisan töltjük be. Részemről ez buhera* (amit én mint tudjuk, mélységesen elítélek :twisted: ). A korrekt megoldás az, hogy megtalálni a megfelelő lövedéket. Lehet hogy drágább, dehát ez egy úri hobby :)

* buhera: olyan kreatív megoldás, amit nem én találtam ki.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.11. 06:30 Ezt mind értem, de nekem is felállt a szőr a hátamon attól, hogy egy adott célra alkalmatlan lövedéket úgy próbálunk alkalmassá tenni, hogy nemnormálisan töltjük be. Részemről ez buhera* (amit én mint tudjuk, mélységesen elítélek :twisted: ). A korrekt megoldás az, hogy megtalálni a megfelelő lövedéket. Lehet hogy drágább, dehát ez egy úri hobby :)

* buhera: olyan kreatív megoldás, amit nem én találtam ki.

A 21. Században - nem hagyoményőrző célból - elölről tuszkolni a lövedéket eleve muhahahaaaa.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.11. 07:21 A 21. Században - nem hagyoményőrző célból - elölről tuszkolni a lövedéket eleve muhahahaaaa.
Tekintsük hagyománynak azt, hogy a magyar mindig kitalálja hogy hogyan kell kijá... betartani az ostoba jogszabályokat :twisted:
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2019.12.11. 05:53 Mert nem fogod fel a nyilvánvaló műszaki indokát.

Egy légfegyverben nagyon kicsi induló gáznyomás és gyorsulás van, ami relatíve hosszú úton, fokozatosan gyorsítja fel a lövedéket.

A 6 mm startpatronban pedig csak csappantyúelegy van, brizáns robbanóanyag, ami rendkívül hirtelen gyorsulással, nagyon nagy kezdeti gáznyomást fejleszt, a lövedék 15-20 mm úton eléri a torkolati sebességének túlnyomó részét.


A gyorsulás és gáznyomásemelkedés pedig könnyedén leszakíthatja a klasszikus légfegyver igénybevételre tervezett lágyólom szoknyás diaboló fejét.

Egyébként meg egy hengert présel belőle. Ezért okosabb tömör (gömb vagy henger) lövedékkel használni a startpatronos cuccokat (mindenfajtát), vagy plinkingre fejjel lefele tölteni a diabolót, mert úgyis henger lesz, mire kirepül. Ami jobb opció, mintha kettészakadna.
A műszaki ok kivesézéséért gratulálok. Most már értem az ok-okozati összefüggést. Köszönöm.
Piréz poéta.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.12.11. 06:30 Ezt mind értem, de nekem is felállt a szőr a hátamon attól, hogy egy adott célra alkalmatlan lövedéket úgy próbálunk alkalmassá tenni, hogy nemnormálisan töltjük be. Részemről ez buhera* (amit én mint tudjuk, mélységesen elítélek :twisted: ). A korrekt megoldás az, hogy megtalálni a megfelelő lövedéket. Lehet hogy drágább, dehát ez egy úri hobby :)

* buhera: olyan kreatív megoldás, amit nem én találtam ki.
Köszi a leírást, maximálisan egyetértek. A műszaki leírás 100% korrekt és indokolt, miért kell úgy, ettől még agyrém.

Ugyanez volt a gond az elöltöltőknél a Minié lövedékkel is, nem véletlenül ment ki a divatból.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 06:19 Ugyanez volt a gond az elöltöltőknél a Minié lövedékkel is, nem véletlenül ment ki a divatból.
FélOFF

Mennyire volt jellemző a Minié lövedéknél a leszakadó szoknya? Nem emlékszem, hogy olvastam volna ilyen probléma idült voltáról (persze simán tévedhetek).
A Minié lövedékeknél nem inkább az volt műszaki kihívás, hogy az alulméretes lövedék (légfegyver lövedékhez viszonyítva) nagy falvastagságú szoknyájáét a lőporgázok elég nagy erővel préseljék a csőfurat falához? (Most jó lenne, ha kéznél lennének légfegyver diaboló lövedékek és Minié lövedékek: megmérném a lövedékek átmérőinek és szoknyáinak arányát. Gyanítom, hogy a légfegyver-lövedéké arányaiban nagyon vékony.) Arra emlékszem, több megoldással kísérleteztek amikkel a tiszta ólomlövedék szoknyájának biztosabb szétfeszítését kívánták elérni (lövedékbe szerelt vas csésze, fa és cserép ék).
Szerintem a Minié lövedék végzete nem a leszakadó szoknya volt, hanem az egybeszerelt és fémhüvelyes és központi gyújtású lőszer megjelenése (minden "és" hangsúlyos!). (A központi gyújtás azért fontos, mert elérhetővé vált az elöltöltő fegyverek teljesítménye, ami nem volt megoldható peremgyújtású és gyúpeckes lőszerekkel a szükségszerűen gyengébb hüvely miatt.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.12.12. 10:37 FélOFF

Mennyire volt jellemző a Minié lövedéknél a leszakadó szoknya? Nem emlékszem, hogy olvastam volna ilyen probléma idült voltáról (persze simán tévedhetek).
A Minié lövedékeknél nem inkább az volt műszaki kihívás, hogy az alulméretes lövedék (légfegyver lövedékhez viszonyítva) nagy falvastagságú szoknyájáét a lőporgázok elég nagy erővel préseljék a csőfurat falához? (Most jó lenne, ha kéznél lennének légfegyver diaboló lövedékek és Minié lövedékek: megmérném a lövedékek átmérőinek és szoknyáinak arányát. Gyanítom, hogy a légfegyver-lövedéké arányaiban nagyon vékony.) Arra emlékszem, több megoldással kísérleteztek amikkel a tiszta ólomlövedék szoknyájának biztosabb szétfeszítését kívánták elérni (lövedékbe szerelt vas csésze, fa és cserép ék).
Szerintem a Minié lövedék végzete nem a leszakadó szoknya volt, hanem az egybeszerelt és fémhüvelyes és központi gyújtású lőszer megjelenése (minden "és" hangsúlyos!). (A központi gyújtás azért fontos, mert elérhetővé vált az elöltöltő fegyverek teljesítménye, ami nem volt megoldható peremgyújtású és gyúpeckes lőszerekkel a szükségszerűen gyengébb hüvely miatt.)

Nyilván a MInié lövedék a sokkal nagyobb gáznyomás és méretek okán nem olyan, mint a diaboló légpuskalövedék.

Kép


Kép

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2019.12.12. 10:37 FélOFF

Mennyire volt jellemző a Minié lövedéknél a leszakadó szoknya? Nem emlékszem, hogy olvastam volna ilyen probléma idült voltáról (persze simán tévedhetek).
"A lövedéktípus a légfegyverek lövedékéhez hasonló szoknyával rendelkezik, mely bizonyos keretek között áldásos volt, a mi szempontunkból azonban nem igazán hasznos. A Minié lövedékek ugyanis nehezek, jellemzően 25-30g tömegűek, vagyis igen nagy lőportöltetet igényelnének, hogy a lövedéket megfelelő energiával, elég lapos röppályán lőhessük. Ezt azonban korlátozza a szoknya, mely túl nagy töltet esetén hajlamos leszakadni."

(Németh Balázs: Elöltöltő fegyveres vadászok és lövészek kézikönyve)

Megintcsak Főmérnök Úrnak van igaza ez alapján, nem véletlenül jöttek az újabb fajta lövedékek, nem pedig a Miniét töltötték fordítva a hadipuskákba :). Amiért ON, az Alfa ML-hez (és a többi startpatronos cucchoz) is megvan a megfelelő lövedék, ami normálisan, lőirányba tölthető.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 16:54 "A lövedéktípus a légfegyverek lövedékéhez hasonló szoknyával rendelkezik, mely bizonyos keretek között áldásos volt, a mi szempontunkból azonban nem igazán hasznos. A Minié lövedékek ugyanis nehezek, jellemzően 25-30g tömegűek, vagyis igen nagy lőportöltetet igényelnének, hogy a lövedéket megfelelő energiával, elég lapos röppályán lőhessük. Ezt azonban korlátozza a szoknya, mely túl nagy töltet esetén hajlamos leszakadni."

(Németh Balázs: Elöltöltő fegyveres vadászok és lövészek kézikönyve)

Megintcsak Főmérnök Úrnak van igaza ez alapján, nem véletlenül jöttek az újabb fajta lövedékek, nem pedig a Miniét töltötték fordítva a hadipuskákba :). Amiért ON, az Alfa ML-hez (és a többi startpatronos cucchoz) is megvan a megfelelő lövedék, ami normálisan, lőirányba tölthető.
Igazából nem értem,hogy egyeseknek miért nem felel meg az ólom gömb-lövedék az Alfa revolverekbe plinkerezéshez?
Amikor a Keserű Sniper sláger volt, millió lövedéket kipróbáltunk belőle és mégis az ólom gömbbel volt a legjobb.
Egy jó állapotú Sniper simán tudta a tenyérnyi szórást 50 méterről és ebbe még a lövész bénasága is benne volt.
Akik nem olyan lőkészség nélküli balfaszok voltak mint Én, 25-30 méterről hurkapálcáztak is vele.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 16:54 "A lövedéktípus a légfegyverek lövedékéhez hasonló szoknyával rendelkezik, mely bizonyos keretek között áldásos volt, a mi szempontunkból azonban nem igazán hasznos. A Minié lövedékek ugyanis nehezek, jellemzően 25-30g tömegűek, vagyis igen nagy lőportöltetet igényelnének, hogy a lövedéket megfelelő energiával, elég lapos röppályán lőhessük. Ezt azonban korlátozza a szoknya, mely túl nagy töltet esetén hajlamos leszakadni." Németh Balázs: Elöltöltő fegyveres vadászok és lövészek kézikönyve
Elismerem: tévedtem.
Dönci62 írta: 2019.12.12. 19:11 Igazából nem értem,hogy egyeseknek miért nem felel meg az ólom gömb-lövedék az Alfa revolverekbe plinkerezéshez? Amikor a Keserű Sniper sláger volt, millió lövedéket kipróbáltunk belőle és mégis az ólom gömbbel volt a legjobb. Egy jó állapotú Sniper simán tudta a tenyérnyi szórást 50 méterről és ebbe még a lövész bénasága is benne volt. Akik nem olyan lőkészség nélküli balfaszok voltak mint Én, 25-30 méterről hurkapálcáztak is vele.
Számomra kérdéses - nem próbáltam még -, mennyivel pontatlanabb a fordítva töltött diaboló lövedék, egyáltalán milyen ügyes lövész kell ahhoz, hogy ez számítson.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.12.12. 19:11 Igazából nem értem,hogy egyeseknek miért nem felel meg az ólom gömb-lövedék az Alfa revolverekbe plinkerezéshez?
Egyszerű: mert nincs Alfám. Amíg bármely fődarabja spiátert tartalmaz, nem is lesz :).

Amúgy megfelelne a Trainerbe is, de a JSB-t jóval könnyebb beszerezni, a Combat-Zone, Frommer és az ND is tartja készleten a "nehézsúlyúkat". Keserűnél épp nincs.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2019.12.12. 19:22 Elismerem: tévedtem.
Semmi gond ezzel. Több vizsgakérdésben szerepelt az említett lövedéktípus, beleástam magam.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 21:31 Egyszerű: mert nincs Alfám.
Akkor miért zavar, hogy fordítva kell betölteni a szoknyás lövedéket? Te úgysem fogsz lőni vele (és gondolom soha nem is lőttél). Ez nem neked készült.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 21:33 Semmi gond ezzel. Több vizsgakérdésben szerepelt az említett lövedéktípus, beleástam magam.
Nekem van is egy Enfieldem. De még nem tudtam úgy megtömni, hogy leszakadjon az 577-es. Szerintem ez csak egy indok volt a döntéshozók felé anno. De nem hiszem hogy valaha bárki is tapasztalt volna ilyet normális (harctéri) körülmények között.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sparrow írta: 2019.12.12. 21:46 Nekem van is egy Enfieldem. De még nem tudtam úgy megtömni, hogy leszakadjon az 577-es. Szerintem ez csak egy indok volt a döntéshozók felé anno. De nem hiszem hogy valaha bárki is tapasztalt volna ilyet normális (harctéri) körülmények között.
A kérdés az, hogy keletkezhet-e akkora nyomás, hogy ez megtörténjen. (Fér-e a fegyverbe annyi lőpor, vagy ekkora nyomásnál felrobban a cső?)
Ismert a lövedék anyagminősége és geometriája. Ez alapján kiszámolható, mekkora erővel szakítható le a szoknya a lövedékről. A lőporgázok nyomása létrehozza a lövedéket gyorsító erőt és az ezt akadályozó súrlódóerőt, ahogy a lövedék szoknyáját a csőfalnak nyomja. A lövedéket fékező súrlódóerő szakítja le a lövedék szoknyáját: az ehhez szükséges erőt már kiszámoltuk. A súrlódási tényező ismeretében kiszámolható a nyomás, ami ekkora súrlódóerő létrehozásához szükséges. A cső geometriája és anyagminősége is ismert: egyáltalán kibír ekkora nyomást? Eddig tart a tudományom. A belballisztikához nem értek, nem tudom megmondani, ekkora nyomáshoz mekkora feketelőportöltet kell.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.12.12. 21:42 Akkor miért zavar, hogy fordítva kell betölteni a szoknyás lövedéket? Te úgysem fogsz lőni vele (és gondolom soha nem is lőttél). Ez nem neked készült.
Már írtam: műszakilag agyrém. A leszakadás nem Alfa-specifikus, olvashatod az okát, remekül levezetve. A megfelelő megoldás is szóba került.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.12. 22:41 Már írtam: műszakilag agyrém. A leszakadás nem Alfa-specifikus, olvashatod az okát, remekül levezetve. A megfelelő megoldás is szóba került.
Nem, a startpatronos indítás az agyrém. Az ólom alakja egy változó, és zseniális, hogy valaki rájött, hogy így betöltve tömör hengerré deformálódik, ami ideális, és ár/értékben verhetetlen minden más ólommal szemben.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: KLT »

Sparrow írta: 2019.12.13. 06:41 Nem, a startpatronos indítás az agyrém. Az ólom alakja egy változó, és zseniális, hogy valaki rájött, hogy így betöltve tömör hengerré deformálódik, ami ideális, és ár/értékben verhetetlen minden más ólommal szemben.
Csak belballisztikailag ideális.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.12.13. 06:41 Nem, a startpatronos indítás az agyrém.
Ez igaz. Szarból várat építeni, ezt lehetett a hülye hazai fegyverjogból legálisan kihozni.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: vato »

... ebben mekkora a huzagolt cső hossza, erről nem találni infót.. :?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: sodoma »

vato írta: 2019.12.14. 17:11 ... ebben mekkora a huzagolt cső hossza, erről nem találni infót.. :?
300mm legpuska van ott egy hsz vkitől :D
engem az erdekel h mi gátolja meg h éles .22es legyen belőle?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: vato »

sodoma írta: 2019.12.14. 17:25 300mm legpuska van ott egy hsz vkitől :D
engem az erdekel h mi gátolja meg h éles .22es legyen belőle?

A gyarto altal megadott 10meteres lotav eleg karcsu sztem, a bartal puskak korbe rohogik, gondolom a betetcso illesztese is korlatozza a pontossagat. Meg hat nem tudni milyen cso van benne?!

A betetcsoben el van tolva a lovedekkamra es a toltenyur tengelye ( mivel kp-i gyujtasu .410es soretesbol van). A gyari betetcsovet nem lehet 22lr-ra furkalni.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2019.12.14. 17:25 300mm legpuska van ott egy hsz vkitől :D
engem az erdekel h mi gátolja meg h éles .22es legyen belőle?
de az a valaki rosszul tudta ;) Bélabá beírta hogy 420 vagy 440 mm (ő se tudja pontosabban).

Éles .22-es azért nem lehet, mert az alapul szolgáló sörétes az központi gyújtású. Az adaptertöltényben el van tolva a startpatron, ez pár képen látszik.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2019.12.14. 18:35 de az a valaki rosszul tudta ;) Bélabá beírta hogy 420 vagy 440 mm (ő se tudja pontosabban).

Éles .22-es azért nem lehet, mert az alapul szolgáló sörétes az központi gyújtású. Az adaptertöltényben el van tolva a startpatron, ez pár képen látszik.
emmá valami :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.12.14. 18:35 de az a valaki rosszul tudta ;) Bélabá beírta hogy 420 vagy 440 mm (ő se tudja pontosabban).

Éles .22-es azért nem lehet, mert az alapul szolgáló sörétes az központi gyújtású. Az adaptertöltényben el van tolva a startpatron, ez pár képen látszik.
Ezzel az adapterhüvely/betétcsöves megoldással szinte barmilyen egy- vagy ketlövetű sörétesből lehet hobbi plinkerpuskat csinalni, remek dolog ez.

A b.zi BM meg a 7,5 J-os lekorlátozott legpuskáit feldughatja magának:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.15. 09:21 Ezzel az adapterhüvely/betétcsöves megoldással szinte barmilyen egy- vagy ketlövetű sörétesből lehet hobbi plinkerpuskat csinalni, remek dolog ez.

A b.zi BM meg a 7,5 J-os lekorlátozott legpuskáit feldughatja magának:-)))
És ezt is az Atlas / Globservernek köszönhetjük :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Csak nehogy a jogalkotó ezt a lehetőséget is elvegye..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2019.12.15. 10:44 Csak nehogy a jogalkotó ezt a lehetőséget is elvegye..
ezen az alapon ugye bármit IS be lehet tiltani, rettegni jóóóó:-)

Vagy mégsem?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.12.15. 10:56 ezen az alapon ugye bármit IS be lehet tiltani, rettegni jóóóó:-)

Vagy mégsem?
Így van... Napokkal ezelőtt ment a rettegés minden valós, létező alap nélkül, hogy mit, és mikor fignak betiltani...

Igen, megeshet ilyen. De a hídon akkor kell átmenni, amikor odaértünk, és látjuk a hidat. Nem kell azon rettegni, hogy nem lesz jó a híd, vagy esetleg híd sem lesz.

A hiszti meg aztán totál kontraproduktív. Figyelni kell, és amikor lehet valamit tenni, akkor tenni kell. Nem bejelenteni, hogy mit szeretnénk tenni, hanem azonnal lépni. De csak a valós infókra alapozva. A rettegésre nem lehet intézkedési tervet építeni. A tényekre már lehet. Azokat meg senki nem ismeri. Talán nincsenek is, mert a fegyvertartási szabályozás itthon így is elég bonyolult, szigorú, és nehezen követhető. Már a prominens személyeknek is kezd kényelmetlenné válni.

A gázos, és gumis eszközök meg nagyon jó nemzetbiztonsági leeresztő szelepek. A veszélyesebb elemeket leköti, és nem foglalkoznak a valódi opciókkal. Elég nekik ez a színházi kelléktár...

Ha ezt tovább csavarná a BM az eszetlen szigorítások irányába, akkor maguknak csinálnának melót, mert többszöröse lenne a feladata a rendőri szervsknek, amik a híradások szerint most sem dúskálnak az emberállomány mennyiségében, és minőségében.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mr. Senki 2019.12.15. 11:06-kor.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.12.15. 09:21 Ezzel az adapterhüvely/betétcsöves megoldással szinte barmilyen egy- vagy ketlövetű sörétesből lehet hobbi plinkerpuskat csinalni, remek dolog ez.

A b.zi BM meg a 7,5 J-os lekorlátozott legpuskáit feldughatja magának:-)))
én még mindig nem értem mi akadályozza meg h belb..ak egy .410es sörétet vagy készítsek egy .22-es adapterhüvelyt.. nem buhera csak tényleg érdekel.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.12.15. 11:06 én még mindig nem értem mi akadályozza meg h belb..ak egy .410es sörétet vagy készítsek egy .22-es adapterhüvelyt.. nem buhera csak tényleg érdekel.
Az, hogy a 410-es sörét a 022-es csőben fing erővel jön ki. A 0.22 LR lövedék meg ki sem jön a csőből, mert nem központi gyújtású. Rossz helyen van az ütőszeg. A 0.22LR lőszer közepét meg csapkodhatod, nem fog elműködni.

Ezért.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.12.15. 11:06 én még mindig nem értem mi akadályozza meg h belb..ak egy .410es sörétet vagy készítsek egy .22-es adapterhüvelyt.. nem buhera csak tényleg érdekel.
ööö, láthatóan fogalmad nincs mi az a .410 sörétes lőszer:-)

Kép

A .45 ACP mellett az a hosszu-vekony! 12 mm kb. a vastagsaga.

Ezt MÁR nem tudod berakni a toltenyurbe, mert rovidebb/eltero meretu, behegesztett betettel. Majd utana egy .22-es, azaz 5,5 mm-es cső van, vélhetően szinten roncsolasmentesen eltavolithatatlanul.

Tehat HA atmunkalod a toltenyurt, akkor meg mindig felrobban azonnal, hiszen a csoatmero a szukseges fele sem.
Ha a betetcsovet is kiszeded, akkor jo esellyel nem marad semmi az eredeti csobol, komplett uj csovet kell gyartanod.


A .22 LR: az adapterhuvelyben el van tolva a startpatron (peremgyujtasu, a .410 meg kozp.!) es a lovedek-toltenyur, ha atfurod sem mukodik, mert nem a csonel lesz a lovedek, es lesz mellett egy lik, ahol lefuj.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.15. 11:10 Az, hogy a 410-es sörét a 022-es csőben fing erővel jön ki.

nem fing erővel jön ki, hanem felrobban azonnal. Nem fing erővel bassza ki a szemed, es az ujjaidat is a földről szedegetheted.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.12.15. 11:16 ööö, láthatóan fogalmad nincs mi az a .410 sörétes lőszer:-)

Kép

A .45 ACP mellett az a hosszu-vekony! 12 mm kb. a vastagsaga.

Ezt MÁR nem tudod berakni a toltenyurbe, mert rovidebb/eltero meretu, behegesztett betettel. Majd utana egy .22-es, azaz 5,5 mm-es cső van, vélhetően szinten roncsolasmentesen eltavolithatatlanul.

Tehat HA atmunkalod a toltenyurt, akkor meg mindig felrobban azonnal, hiszen a csoatmero a szukseges fele sem.
Ha a betetcsovet is kiszeded, akkor jo esellyel nem marad semmi az eredeti csobol, komplett uj csovet kell gyartanod.


A .22 LR: az adapterhuvelyben el van tolva a startpatron (peremgyujtasu, a .410 meg kozp.!) es a lovedek-toltenyur, ha atfurod sem mukodik, mert nem a csonel lesz a lovedek, es lesz mellett egy lik, ahol lefuj.
de tudom mi a .410!

.22re
lovedek toltenyurt egyenes vonalut nem kunszt esztergalni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.12.15. 11:50 de tudom mi a .410!

.22re
lovedek toltenyurt egyenes vonalut nem kunszt esztergalni.
Ok, de nem fog elsülni!

Szándékosan értetlen vagy? 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.15. 11:55 Ok, de nem fog elsülni!

Szándékosan értetlen vagy?
😃
+1

Olyanok ezek a kerdesek, mintha a forumtars beállt volna az igrendhez:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sodoma írta: 2019.12.15. 11:50 de tudom mi a .410!

.22re
lovedek toltenyurt egyenes vonalut nem kunszt esztergalni.
Töltényűrt valóban, egy zsugorkötött+behegesztett betétcsövet már jóval nehezebb eltüntetni. Meg a kigyengítéseket is jóval nehezebb 100%-osan helyreállítani. Bélabá nem buta annyira (meg a PKLV-nél se), hogy ebből könnyű legyen valami "okosat", alkotni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.15. 11:57 Töltényűrt valóban, egy zsugorkötött+behegesztett betétcsövet már jóval nehezebb eltüntetni. Meg a kigyengítéseket is jóval nehezebb 100%-osan helyreállítani. Bélabá nem buta annyira (meg a PKLV-nél se), hogy ebből könnyű legyen valami "okosat", alkotni.
Maradjunk annyiban, hogy egyszerűbb új fegyvert gyártani.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.12.15. 12:23 Maradjunk annyiban, hogy egyszerűbb új fegyvert gyártani.
egycsövű-egylövetűt meg aztán pláne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Sniper 19-M

Hozzászólás Szerző: mlaca »

holnaptól elvileg kapható a műveknél, valaki vegyen már és fotózza le a töltényűrt és a tölténycsonkot, meg a behelyezést. behelyezéskor kell-e ügyelni a tölténycsonk megfelelő helyezkedésére, vagy ahogy esik úgy puffan?
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Az eltolva fúrt töltényűr miatt szerintem a betétcsövet mindenképpen pozicionálni kell.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Már az adapterhüvelyt, nem a betétcsövet természetesen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Timot írta: 2019.12.15. 13:18 Az eltolva fúrt töltényűr miatt szerintem a betétcsövet mindenképpen pozicionálni kell.

A perem az utoszeg ala esik, nem kell.

egy nagy korben kis kor, melynek erintője a nagy kör középpontja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

hülye kérdés: művek boltjában lehet kártyával fizetni?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

mlaca írta: 2019.12.15. 21:37 hülye kérdés: művek boltjában lehet kártyával fizetni?
NEM. Nem halad a korral, pedig hasznos lenne.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Blekk Rájgó írta: 2019.12.15. 21:55 NEM. Nem halad a korral, pedig hasznos lenne.
kösz
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Formailag rendben, pille konnyu. Hasznalata egyszeru.
20191216_114528.jpg
20191216_114439.jpg
20191216_114429.jpg
Csatolmányok
20191216_114528.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Coop írta: 2019.12.16. 12:08 Formailag rendben, pille konnyu. Hasznalata egyszeru.
Többieknek: NA, most már meg tetszettek érteni miért nem lehet sem .22 LR-re átfúrni a betétcsövet, sem .410-est betölteni?

Coop-nak: mennyi lett végül a kisker ára és mennyi 1 betétcső/adapter hozzá?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.12.16. 12:11 Többieknek: NA, most már meg tetszettek érteni miért nem lehet sem .22 LR-re átfúrni a betétcsövet, sem .410-est betölteni?

Coop-nak: mennyi lett végül a kisker ára és mennyi 1 betétcső/adapter hozzá?
ja a .410 eddig is vilagos volt. a .22meg most lett az.
ja és azt irja a gyártó FB h "elfelejtették" kitenni az uzletbe a pót beteteket.
tehat aki pluszba akart venni nem tudott
pffff
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sodoma írta: 2019.12.16. 13:22 ja a .410 eddig is vilagos volt. a .22meg most lett az.
ja és azt irja a gyártó FB h "elfelejtették" kitenni az uzletbe a pót beteteket.
tehat aki pluszba akart venni nem tudott
pffff
És csodálkozunk hogy Bélabá utálja a fórumozókat, úgy kollektíve?

Ennek a beszólásnak mi értelme volt? Ott álltál sorba a bolt előtt, akartál volna venni pót betéttöltényt is de nem kaptál? Nem? Akkor meg? Pffff, persze. Hibáztak, elnézést is kértek a facebookon, és már kapható a betéttöltény.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Coop írta: 2019.12.16. 12:08 Formailag rendben, pille konnyu. Hasznalata egyszeru.
Eddig ezt nem figyeltem; hány Joulos?
Mennyibe került?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

gvass1 írta: 2019.12.16. 12:11

Coop-nak: mennyi lett végül a kisker ára és mennyi 1 betétcső/adapter hozzá?
49ezer. Adapter hozza 2 db 3.5ezer.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Coop írta: 2019.12.16. 12:08 Formailag rendben, pille konnyu. Hasznalata egyszeru.
Ígeretes! Ha tudod teszteld nagyobb távra Jsb Heavy- vel.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

maradt még a puskából, vagy el is vitték mind?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2019.12.16. 17:06 maradt még a puskából, vagy el is vitték mind?

10 egész darab VOLT. Én meg sem tudtam nézni ma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

mlaca írta: 2019.12.16. 17:06 maradt még a puskából, vagy el is vitték mind?
Mind elkelt, januárban lesznek. Az élesek+lp-csövek raktáron.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

10 db-ért minek tartani fent egy gyárat? :D
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Coop írta: 2019.12.16. 12:08 Formailag rendben, pille konnyu. Hasznalata egyszeru. 20191216_114528.jpg 20191216_114439.jpg 20191216_114429.jpg
Gratulálok az új szerzeményhez! (nekem is nagyon tetszik ha gyártanak még veszek).
Ha lősz vele 10/20 m-re egy szórásképet feltehetnél. Kíváncsi vagyok mit tud. Az adatpter töltése egyszerű?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.12.16. 17:22 10 egész darab VOLT. Én meg sem tudtam nézni ma.
Elvigyem holnap? :mrgreen:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

mlaca írta: 2019.12.16. 17:38 10 db-ért minek tartani fent egy gyárat? :D
Első eresztés, így karácsony előtt (meg hogy ne érezze jól magát a konkurencia), 10 db. De már raktáron van a következő... sokkaltöbb. Januárban újra kapható lesz.
Válasz küldése