Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, akkor ugy tunik ez feature.
Gyanitom azert van mert a nezoke az atmeneti kupon magasabban van mint a celgomb es sokkal kozelebb is van hozza mint a hosszabb csovueken.
security89 írta: 2020.05.03. 08:20 Na egy kis beszámoló.

Jelentem a rövid Sniperem fölé hord. Plinkingeltem 8-10m-ről pisztolymarkolattal felszerelve. Viszont a könyökeimmel feltámaszkodtam egy hordónak és így jött ki ez az eredmény. A nagy kutyakonzerves doboz alját célozva magasságban kb.a konzerv magasságának a felén túl csapódott be közelebb a felső részéhez. Érdekes módon a 7mm-es Bartallal meg ugyanezen távon szabad kézből minden lövéssel eltaláltam a dobozt 1-2cm-és szórással. Tudom többre képes a Bartal, de én csak plinkingelek, nem játszom mesterlövészeset. A két Sniper amúgy nem is ugyanazon puskából van. A long teljes hosszúságú, cső végén gyári irányzékkal, az Armed márkájú. Azzal lőttem 28-32m-ről sörösdobozra és minden lövés talált a sörös dobozon. A rövid Sniper (Doruk márkájú) vágott csőhosszal került forgalomba utólag betekert célgömbbel, ami ezek szerint lehetne magasabb, hogy pontos képet adjon. Nem hangol le, hiszen megvan a távcsősín hozzá és teszek rá én is red dot-ot. Még így sem érzem becsapva magam, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom másokkal is.
ingyom bingyom tálib-e?
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

security89 írta: 2020.05.03. 08:20 Na egy kis beszámoló.

Jelentem a rövid Sniperem fölé hord. Plinkingeltem 8-10m-ről pisztolymarkolattal felszerelve. Viszont a könyökeimmel feltámaszkodtam egy hordónak és így jött ki ez az eredmény. A nagy kutyakonzerves doboz alját célozva magasságban kb.a konzerv magasságának a felén túl csapódott be közelebb a felső részéhez. Érdekes módon a 7mm-es Bartallal meg ugyanezen távon szabad kézből minden lövéssel eltaláltam a dobozt 1-2cm-és szórással. Tudom többre képes a Bartal, de én csak plinkingelek, nem játszom mesterlövészeset. A két Sniper amúgy nem is ugyanazon puskából van. A long teljes hosszúságú, cső végén gyári irányzékkal, az Armed márkájú. Azzal lőttem 28-32m-ről sörösdobozra és minden lövés talált a sörös dobozon. A rövid Sniper (Doruk márkájú) vágott csőhosszal került forgalomba utólag betekert célgömbbel, ami ezek szerint lehetne magasabb, hogy pontos képet adjon. Nem hangol le, hiszen megvan a távcsősín hozzá és teszek rá én is red dot-ot. Még így sem érzem becsapva magam, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom másokkal is.

És mielőtt valaki kérdezné, valóban 6,35-ös JSB-t lőttem ki a 7mm-és Bartallal, mert a 7mm-és lövedékeket otthon felejtettem. De plinkingelni lehet ezzel is :D
Piréz poéta.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Hogyan lehet erre a ....ra szereleksint aplikalni?
Bocsi ha trivialis de nem kovettem figyelemmel az esemenyeket, hirtelen felindulasbol vettem a gyereknek valamit ami durran loves kozben.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA!!!!!!!!
Ma érkezik az ÖNVÉDELMI BOLTOKBA! CSAK NÁLUNK!

ALFA ML041 .22-es ólomlövedék/6 mm fb. platz muzeális céllövő revolver. 4"-es HUZAGOLT CSŐ, ACÉLDOB, állítható irányzék, 15-25 joule torkolati energia. ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTHATÓ!

109.900- Ft +4000 Ft MKH


Budapesten ISMÉT 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA! 10-15 ÓRA KÖZÖTT
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Eddig teljesen abban a tudatban voltam hogy legpuskahoz van negyesfeles lovedek aztan kesz.
Most rendelnek a CZ200-hoz JSB EXACT DIABOLO lovedeket mert azt mondjak az jo, de van belole 4.5, 4.51, 4.52, 4.53.
Proba csereszny melyik jo hozza, vagy van valami okolszabaly?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

qqriq írta: 2020.05.11. 18:28 Eddig teljesen abban a tudatban voltam hogy legpuskahoz van negyesfeles lovedek aztan kesz.
Most rendelnek a CZ200-hoz JSB EXACT DIABOLO lovedeket mert azt mondjak az jo, de van belole 4.5, 4.51, 4.52, 4.53.
Proba csereszny melyik jo hozza, vagy van valami okolszabaly?
csöve válogatja. kell venni tesztszettet és kitapasztalni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szorasban mekkora elteres lehet koztuk?
Nem akarok 100 meteren bolhara loni, eleg ha blatton van.
mlaca írta: 2020.05.11. 20:19 csöve válogatja. kell venni tesztszettet és kitapasztalni.
ingyom bingyom tálib-e?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

qqriq írta: 2020.05.11. 18:28 Eddig teljesen abban a tudatban voltam hogy legpuskahoz van negyesfeles lovedek aztan kesz.
Most rendelnek a CZ200-hoz JSB EXACT DIABOLO lovedeket mert azt mondjak az jo, de van belole 4.5, 4.51, 4.52, 4.53.
Proba csereszny melyik jo hozza, vagy van valami okolszabaly?
Általában 4,52-est használnak, a nagyon profik nézik meg, h melyiket szereti jobban a cső.
FG
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.11.24. 17:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FG »

Kapott egy príma német hadipuska céltávcsövet.
IMG_20200511_203506.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, akkor elso korben veszek 4.52-est aztan ha nem jo majd kiprobalom a teszt szettet.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!
CZ Grand-M muzeális .22/6 mm fb. platz céllövő revolver (Keserű Művek konverzió)


Egy igazi gyűjteményi csemege kerül a terítékre ebben a kis videóban. A cseh Ceska Zbrojovka 1960-as években gyártott revolvere, a Grand .22 LR és .38 Special kaliberben is készült, ezekről volt tesztcikk a Kaliber magazinban és videó portáljainkon is. Ez a mostani tesztfegyver azonban immár nem lőfegyver, hanem szabadon tartható muzeális .22-es ólomlövedékes/6 mm startpatronos hobbi céllövő eszköz. Ilyenné átalakítását sok évvel ezelőtt a Keserű Művek végezte, de csupán egyszámjegyű mennyiségben, így igazi kuriózum, ritkaság a köbön!


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... konverzio/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz-grand-m-m ... konverzio/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2020.05.14. 06:10 ÚJ VIDEÓ!
CZ Grand-M muzeális .22/6 mm fb. platz céllövő revolver (Keserű Művek konverzió)


Egy igazi gyűjteményi csemege kerül a terítékre ebben a kis videóban. A cseh Ceska Zbrojovka 1960-as években gyártott revolvere, a Grand .22 LR és .38 Special kaliberben is készült, ezekről volt tesztcikk a Kaliber magazinban és videó portáljainkon is. Ez a mostani tesztfegyver azonban immár nem lőfegyver, hanem szabadon tartható muzeális .22-es ólomlövedékes/6 mm startpatronos hobbi céllövő eszköz. Ilyenné átalakítását sok évvel ezelőtt a Keserű Művek végezte, de csupán egyszámjegyű mennyiségben, így igazi kuriózum, ritkaság a köbön!


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... konverzio/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz-grand-m-m ... konverzio/


Kép
Huuuubazzz..ez valami vaditoan kurv@szepkurvajo :/
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

gvass1 írta: 2020.05.14. 06:10 ÚJ VIDEÓ!
CZ Grand-M muzeális .22/6 mm fb. platz céllövő revolver (Keserű Művek konverzió)


Egy igazi gyűjteményi csemege kerül a terítékre ebben a kis videóban. A cseh Ceska Zbrojovka 1960-as években gyártott revolvere, a Grand .22 LR és .38 Special kaliberben is készült, ezekről volt tesztcikk a Kaliber magazinban és videó portáljainkon is. Ez a mostani tesztfegyver azonban immár nem lőfegyver, hanem szabadon tartható muzeális .22-es ólomlövedékes/6 mm startpatronos hobbi céllövő eszköz. Ilyenné átalakítását sok évvel ezelőtt a Keserű Művek végezte, de csupán egyszámjegyű mennyiségben, így igazi kuriózum, ritkaság a köbön!


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... konverzio/

és

http://www.fegyvervideo.hu/cz-grand-m-m ... konverzio/


Kép
Gondolom venni ilyet màr nem lehet?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

sama írta: 2020.05.14. 21:38 Gondolom venni ilyet màr nem lehet?
Kb. esélytelen. Egy nálam van, de akkor adom el, ha majd kenyérre kell. Tudtommal csak pár darab készült évekkel ezelőtt.
Sapienti sat.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Azèrt szólj ha eladó lesz🙂,jól mutatna az Alfa ML 41 mellett.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2020.05.14. 21:38 Gondolom venni ilyet màr nem lehet?
ideznem magam:

"Ilyenné átalakítását sok évvel ezelőtt a Keserű Művek végezte, de csupán egyszámjegyű mennyiségben,"

Mindazonáltal: csodálatos jószág, de az alapfegyver Grand súlyos hiányossága (nyomorék markolat) miatt a ma is boltban kapható Alfa ML041 élvezeti és használati értékben messze-messze felülmúlja.

Gyűjteményi értéke persze összehasonlíthatatlanul magasabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

sama írta: 2020.05.15. 06:03 Azèrt szólj ha eladó lesz🙂,jól mutatna az Alfa ML 41 mellett.
Mindenképpen, jó sok csirkefarhát és kannásbor jön ki belőle majd :-D
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Önvédelem sikerességéhez a GYAKORLÁS kulcsfontosságú!

Erre szolgál ez az új termékünk, egy 4,5 mm-es acélgolyós, 14-darabos tárkapacitású CO2-os légpisztoly! Az Ekol Aras gázpisztolyra épül, azzal kb. azonos kezeléssel!

EKOL ESP66 4,5 mm BB, 14-lövetű 12-grammos CO2-patronnal, kb. 130 m/s V0: 34.900- Ft

MKH benne van!

Budapesten ÚJRA 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
NORMÁL NYITVATARTÁSSAL MÁJUS 18.-TÓL.
***** www.onvedelmibolt.hu *****

ekol esp66 feka sajat kep.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
benique01
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.05.21. 23:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: benique01 »

Sziasztok.
Köszönöm a befogadást. Célbalövés végett beszereztem egy flóbert revolvert, természetesen engedélyt is igényeltem hozzá, de saját telken való használatát nem igazán szeretem a hangja miatt. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes ilyen fegyverrel lőtérre menni, és ott gyakorolni, vagy milyen lehetőségek vannak erre? Lőtérre csak lövészklub tagként lehet kimenni, vagy ez hogyan működik?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

benique01 írta: 2020.05.22. 14:53 Sziasztok.
Köszönöm a befogadást. Célbalövés végett beszereztem egy flóbert revolvert, természetesen engedélyt is igényeltem hozzá, de saját telken való használatát nem igazán szeretem a hangja miatt. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes ilyen fegyverrel lőtérre menni, és ott gyakorolni, vagy milyen lehetőségek vannak erre? Lőtérre csak lövészklub tagként lehet kimenni, vagy ez hogyan működik?
Nem akarlak elkeseríteni, mert én is nagy flobert gyűjtő és rajongó voltam a betiltásig (ráadásul Arminiusom meg Alfám volt, ami nem volt olcsó már akkor sem), de ezek plinkingre lettek tervezve, nem célbalövésre (lőlapra). A törvényi szivatás miatt pedig plinkingre ma már inkább muzeális ólomlövedékes a javasolt (lőlaplyuggatásra meg légpisztoly).

De hogy a kérdésre válaszoljak: igen van értelme kimenni, főleg ha van jó lövészetvezető, aki megtanít sok biztonsági dolgot. Ha aláírod (elfogadod) a lőtérszabályzatot, kifizeted a lőtérhasználati díjat, akkor nem kell egyesületi tagnak sem lenni (kivéve elöltöltő sport célból), de ha sokat jársz lőni, sokszor olcsóbbra jön ki egy teljes tagság.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sparrow írta: 2020.05.22. 16:14 Ha aláírod (elfogadod) a lőtérszabályzatot, kifizeted a lőtérhasználati díjat, akkor nem kell egyesületi tagnak sem lenni (kivéve elöltöltő sport célból), de ha sokat jársz lőni, sokszor olcsóbbra jön ki egy teljes tagság.
Pontosabban ebben az esetben egy napra tag leszel az egyesületben. Arra figyelj, hogy olyan egyesületbe lépj be egész évre, aminek van saját vagy bérelt lőtere, és nem kell a tagdíjon felül még lőtérhasználati díjat fizetned (akár óránként). Az is egy szempont, hogy a lőtéren tagoknak kedvezményes/bolti áron adják-e a lőszert ("evés közben jön meg az étvágy").
benique01
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.05.21. 23:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: benique01 »

Sparrow írta: 2020.05.22. 16:14 Nem akarlak elkeseríteni, mert én is nagy flobert gyűjtő és rajongó voltam a betiltásig (ráadásul Arminiusom meg Alfám volt, ami nem volt olcsó már akkor sem), de ezek plinkingre lettek tervezve, nem célbalövésre (lőlapra). A törvényi szivatás miatt pedig plinkingre ma már inkább muzeális ólomlövedékes a javasolt (lőlaplyuggatásra meg légpisztoly).

De hogy a kérdésre válaszoljak: igen van értelme kimenni, főleg ha van jó lövészetvezető, aki megtanít sok biztonsági dolgot. Ha aláírod (elfogadod) a lőtérszabályzatot, kifizeted a lőtérhasználati díjat, akkor nem kell egyesületi tagnak sem lenni (kivéve elöltöltő sport célból), de ha sokat jársz lőni, sokszor olcsóbbra jön ki egy teljes tagság.
Köszönöm a kisegítő válaszokat!
benique01
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.05.21. 23:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: benique01 »

Poresz írta: 2020.05.22. 23:16 Pontosabban ebben az esetben egy napra tag leszel az egyesületben. Arra figyelj, hogy olyan egyesületbe lépj be egész évre, aminek van saját vagy bérelt lőtere, és nem kell a tagdíjon felül még lőtérhasználati díjat fizetned (akár óránként). Az is egy szempont, hogy a lőtéren tagoknak kedvezményes/bolti áron adják-e a lőszert ("evés közben jön meg az étvágy").
Köszönöm a segítséget!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.05.22. 23:16 Pontosabban ebben az esetben egy napra tag leszel az egyesületben. Arra figyelj, hogy olyan egyesületbe lépj be egész évre, aminek van saját vagy bérelt lőtere, és nem kell a tagdíjon felül még lőtérhasználati díjat fizetned (akár óránként). Az is egy szempont, hogy a lőtéren tagoknak kedvezményes/bolti áron adják-e a lőszert ("evés közben jön meg az étvágy").
Ha nem akarja az egyesület fegyvereit használni, akkor nem kell, hogy az egyesület tagja legyen. Meg kell kérdezni, hogy mi mennyibe kerül az adott helyen, van ahol a lőállásért per óra fizet, van ahol fix összeg egy délelőtt vagy nap. De leginkább attól függ, mennyit akar kijárni, ha sűrűn, akkor lehet, hogy a tagdíjjal jár a legjobban, és ez esetben kipróbálhat más fegyvereket is.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2020.05.15. 06:19 ideznem magam:

"Ilyenné átalakítását sok évvel ezelőtt a Keserű Művek végezte, de csupán egyszámjegyű mennyiségben,"

Mindazonáltal: csodálatos jószág, de az alapfegyver Grand súlyos hiányossága (nyomorék markolat) miatt a ma is boltban kapható Alfa ML041 élvezeti és használati értékben messze-messze felülmúlja.

Gyűjteményi értéke persze összehasonlíthatatlanul magasabb.
Azsiaban a K56 os olmos mennyire valos, eladasra varo termekcsalad?
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2020.05.26. 13:24 Azsiaban a K56 os olmos mennyire valos, eladasra varo termekcsalad?
?????????????????????

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/keseru-k-56/

ott van világosan, hogy NINCSEN!!! Piros pötty!

honnan lenne, sztem utoljára talán tavaly készült belőle vagy tavalyelőtt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2020.05.26. 13:40 ?????????????????????

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/keseru-k-56/

ott van világosan, hogy NINCSEN!!! Piros pötty!

honnan lenne, sztem utoljára talán tavaly készült belőle vagy tavalyelőtt.
Jol van na! :) Piros potty :)) Azt hittem maradt egy porosan es odaadod a felenek a negyedeert. :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ide is illik:


ÚJ CIKK: Engedély flóbertre – TÉNYLEG OLYAN EGYSZERŰ?


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/engede ... -egyszeru/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Mindenki vár valamit...
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

mlaca írta: 2020.06.19. 22:41nagyon gyenge :(
Lehet, hogy velem van a baj, de én többet vártam volna (kb. 15-20 J közötti energiát) legalább a RWS patrontól. Most valami vagy nem kóser (pl. a videóban szereplő Alfa az még huzagolatlan csövű, vagy a startpatronok teljesítménye is gyengébb mostanában, akárcsak az RWS 9 mm RK is), vagy tényleg ez van, és ezt kell szeretni. Vajon a ma kapható RWS 6 mm flóbert csappantyúval mit produkálna az Alfa ML revolver? Egyébként egy RWS startpatron tömege 0,35 g, míg az RWS 6 mm flóbert hüvelye (lövedék nélkül, ami 1 g) tömege 0,45 g. A hüvely hosszúk látszólag egyforma. Csak jussak már el vidékre, hogy ki tudjam próbálni, hogy mi a különbség a kettő között.
Mindenki vár valamit...
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: LégfegyverSzwek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Szerintem ez a kategória nem erről szól hanem az éles utánérzés engedély nélkül. Az Alfa meg számomra a pontosság a vaj sütés mintája. A k 56 tal próbálnék ilyen szórás lőni.
Csatolmányok
IMG_20200618_200815.jpg
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: LégfegyverSzwek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

sama írta: 2020.06.20. 09:51 Szerintem ez a kategória nem erről szól hanem az éles utánérzés engedély nélkül. Az Alfa meg számomra a pontosság a vaj sütés mintája. A k 56 tal próbálnék ilyen szórás lőni.
Simán tudnál.. Kb olyan távolságból mint a csavar feje :lol: :lol:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

tornas78 írta: 2020.06.20. 08:58 Lehet, hogy velem van a baj, de én többet vártam volna (kb. 15-20 J közötti energiát) legalább a RWS patrontól. Most valami vagy nem kóser (pl. a videóban szereplő Alfa az még huzagolatlan csövű, vagy a startpatronok teljesítménye is gyengébb mostanában, akárcsak az RWS 9 mm RK is), vagy tényleg ez van, és ezt kell szeretni. Vajon a ma kapható RWS 6 mm flóbert csappantyúval mit produkálna az Alfa ML revolver? Egyébként egy RWS startpatron tömege 0,35 g, míg az RWS 6 mm flóbert hüvelye (lövedék nélkül, ami 1 g) tömege 0,45 g. A hüvely hosszúk látszólag egyforma. Csak jussak már el vidékre, hogy ki tudjam próbálni, hogy mi a különbség a kettő között.
Kísérletezni kell többféle lövedékkel. Mondjuk én csak egyfélével próbáltam az ML040-est (huzagolt), mert ilyen volt itthon, fogalmam sincs már hogy honnan, mihez... és ez pont egy unortodox fajta:
greenexpress.jpg
RWS-sel és ezzel a kis tömegű lövedékkel 30 J körül-fölött volt. Mondjuk mivel gumislövészeten volt vendégfellépő, a lövedékek kicsit össze is zsírozódtak töltéskor :-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Thomaster írta: 2020.06.20. 10:02 Kísérletezni kell többféle lövedékkel. Mondjuk én csak egyfélével próbáltam az ML040-est (huzagolt), mert ilyen volt itthon, fogalmam sincs már hogy honnan, mihez... és ez pont egy unortodox fajta:

greenexpress.jpg

RWS-sel és ezzel a kis tömegű lövedékkel 30 J körül-fölött volt. Mondjuk mivel gumislövészeten volt vendégfellépő, a lövedékek kicsit össze is zsírozódtak töltéskor :-)
Elképzelhető, hogy a kilövésre szánt lövedékeket betöltés előtt egy kis fegyverolaj permettel meg kell fújni, és máris javulás érhető el. De számíthat az is, hogy mennyire erősen préseljük a dobba a lövedékeket. Lehet, hogy ha túlságosan benyomjuk az se jó, ha túl kevésbé az se. Az eredeti 6 mm flobert hüvelyéből is körömmel könnyen ki lehet venni a gömblövedéket. A dobba benyomott lövedéket szerszámmal kinyomva a dobból nagyobb erőt kell kifejteni. Azt hiszem, hogy ez egy hosszú kísérlet lesz majd...
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2020.06.20. 08:58 Lehet, hogy velem van a baj, de én többet vártam volna (kb. 15-20 J közötti energiát) legalább a RWS patrontól. Most valami vagy nem kóser (pl. a videóban szereplő Alfa az még huzagolatlan csövű, vagy a startpatronok teljesítménye is gyengébb mostanában, akárcsak az RWS 9 mm RK is), vagy tényleg ez van, és ezt kell szeretni. Vajon a ma kapható RWS 6 mm flóbert csappantyúval mit produkálna az Alfa ML revolver? Egyébként egy RWS startpatron tömege 0,35 g, míg az RWS 6 mm flóbert hüvelye (lövedék nélkül, ami 1 g) tömege 0,45 g. A hüvely hosszúk látszólag egyforma. Csak jussak már el vidékre, hogy ki tudjam próbálni, hogy mi a különbség a kettő között.
Ahogy neztem itt olcsó Gamo gömblövedékkel átlagban 10-15 J közé mérte, ami aztán lehet bármi: nem teljesen benyomott lövedék, +/-10%-os pontatlanságú sebességmérő ésatöbbi.

Mondjuk még ez is 30-100%-kal erősebb, mint amennyit egy 5,5 mm-es légpuska legálisan tudhat:-)

Ez a muzeális-startpatronos ráadásul pont egy olyan műfaj, hogy a lövedék-riasztópatron variálgatásával rendkívül tág határokon belül mozog az elérhető energia. És persze a pontosság IS.

Ami mondjuk szerintem sokkal fontosabb ennél a hobbieszköznél, minthogy 2 vagy 4 sörösdobozon megy keresztül a lövedék.


Pl. amit nemrég hoztunk hosszú hengeres tömör (asszem 1,9 g) .22-es lövedéket, azzal brutál az erő meg átütés a gömbhöz képest RWS-sel, 10 méterről még pontos is, de 15-20 méterről már nem stabil a lövedék, befordul, oldalazva csapódik be, elszaródik a szórás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
eyefull
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.18. 09:44

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: eyefull »

tornas78 írta: 2020.06.19. 19:09 Alfa ML041 tesztvideó:

https://www.youtube.com/watch?v=rJD1v6H ... verified=1
Nekem volt több Keserű K-56-om, Ekol Viper 550-em, és most van egy Alfa ML041.

Torkolati energiában (is) sztem az Alfa tudja a legtöbbet. A K-56 hatalmas csőfar/dob hézagja és "szűk" huzagolt csöve (hengert csinált a gömblövedékből) nagyon levette az energiát. A K-56 rengetegszer láncgyújtott...

Ez az Alfa sztem minden egykori flobert-es álomfegyvere, legalábbis nekem az. Alapból tudja azt, amit egy néhai flobert csak némi "tuninggal". 12-15 Joule sztem bőven elég. Ha 25 Joule-t szeretnél, akkor Bartal puska, vagy pisztoly.

De amúgy ha több energiát szeretnél, próbálj meg egy kis acél henger szűkítést (kb 2 mm átömlő furat átmérővel) a startpatron elé. Lehet az dobna rajta pár J-t.
eyefull
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.18. 09:44

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: eyefull »

Elírtam, az Ekol-550 láncgyújtott sokat. Meg a korai Keserű K-56.

Bár lehet a szűkítővel az Alfa is láncgyújtani fog...

Szóval sztem ez az Alfa úgy jó, ahogy van :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

eyefull írta: 2020.06.22. 09:39 Nekem volt több Keserű K-56-om, Ekol Viper 550-em, és most van egy Alfa ML041.

Torkolati energiában (is) sztem az Alfa tudja a legtöbbet. A K-56 hatalmas csőfar/dob hézagja és "szűk" huzagolt csöve (hengert csinált a gömblövedékből) nagyon levette az energiát. A K-56 rengetegszer láncgyújtott...

Ez az Alfa sztem minden egykori flobert-es álomfegyvere, legalábbis nekem az. Alapból tudja azt, amit egy néhai flobert csak némi "tuninggal". 12-15 Joule sztem bőven elég. Ha 25 Joule-t szeretnél, akkor Bartal puska, vagy pisztoly.

De amúgy ha több energiát szeretnél, próbálj meg egy kis acél henger szűkítést (kb 2 mm átömlő furat átmérővel) a startpatron elé. Lehet az dobna rajta pár J-t.
Nem nagyon értem ebben a kategóriában a J növelést. Bár de, értem, a tudat maga. A használhatósághoz viszont nem tesz sokat hozzá.
K-56-nál megerősítem, rendszeres volt nálam is a láncgyújtás, valami ott el lett szúrva.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2020.06.20. 10:02 Kísérletezni kell többféle lövedékkel. Mondjuk én csak egyfélével próbáltam az ML040-est (huzagolt), mert ilyen volt itthon, fogalmam sincs már hogy honnan, mihez... és ez pont egy unortodox fajta:

greenexpress.jpg

RWS-sel és ezzel a kis tömegű lövedékkel 30 J körül-fölött volt. Mondjuk mivel gumislövészeten volt vendégfellépő, a lövedékek kicsit össze is zsírozódtak töltéskor :-)
Ezek a leválóköpenyes lövedékek mire jók?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2020.06.22. 11:55 Ezek a leválóköpenyes lövedékek mire jók?
Hivatalosan környezetbarát, ólommentes. Plusz kíméli a csövet. Hogy a köpeny levalik-e egyáltalán, azt nem tudom.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.06.22. 12:01 Hivatalosan környezetbarát, ólommentes. Plusz kíméli a csövet. Hogy a köpeny levalik-e egyáltalán, azt nem tudom.
Tudtommal nem válik le.
De hogy környezetbarát, azt vitatom...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.06.22. 11:55 Ezek a leválóköpenyes lövedékek mire jók?
Legfegyverhez hasznaltam regen par fajtat de nem mindegyik forog meg rendesen a huzagban.Az atutokepessege joval nagyobb az olomlovedeknel.Becsapodaskor dobja le a ruhat.
A vastag festekes dobozokon lazan atszalad de cserebe eleg pontatlan a szorasa.
Van alu,muanyaghegyu es tompa fem lovedekes is de nem mindegyik van .22-es kaliberben.
Hamar elreped a ruha rajta ahogy eloregszik a muanyag.Sokaig nem lehet tarolni.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az ASIA CENTER Önvédelmi Boltba érkezett!

Alfa ML040 .22 ólomlövedékes/6 mm startpatronos muzeális céllövő revolver. 6-lövetű, ACÉL DOB, ACÉL ELSÜTŐSZERKEZET, ACÉL HUZAGOLT CSŐBETÉT.
15-30 Joule, ENGEDÉLY NÉLKÜL!

84.900- Ft +4000 Ft MKH

www.onvedelmibolt.hu

alfa-ml040-nyitokep-vid1.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Smitiz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.03.22. 21:17

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Smitiz »

Sziasztok!

Fűtetlen (15cm tégla + 5cm szigetelés, de a tetőrész nincs lefedve, se szigetelve) garázsban mennyire javallott hosszú távon légfegyvereket tárolni?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Smitiz írta: 2020.07.05. 12:07 Sziasztok!

Fűtetlen (15cm tégla + 5cm szigetelés, de a tetőrész nincs lefedve, se szigetelve) garázsban mennyire javallott hosszú távon légfegyvereket tárolni?
Ha szeretnél rozsdás fegyvereket, akkor javasolt ott tárolni...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Érdekesség képpen, flobert "öntöltő". Keserűnek is volt hasonló, de az 4 mm-es és bazi otromba volt. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=0QRPEHHn_bs
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2020.07.09. 00:11 Érdekesség képpen, flobert "öntöltő". Keserűnek is volt hasonló, de az 4 mm-es és bazi otromba volt. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=0QRPEHHn_bs
ez egyáltalán nem öntöltő, (idézőjelesen se:-)), ez egy betéttöltényes ISMÉTLŐ. Ezzel szemben a Műveknek volt VALÓBAN "öntöltő" flóbertje, ahol CO2-patron segédenergiájával történt a zármozgatás.

(Asszem abból sorozatlövő is volt, de sosem került forgalomba/gyártásra nagy szériában.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.07.09. 06:08 ez egyáltalán nem öntöltő, (idézőjelesen se:-)), ez egy betéttöltényes ISMÉTLŐ. Ezzel szemben a Műveknek volt VALÓBAN "öntöltő" flóbertje, ahol CO2-patron segédenergiájával történt a zármozgatás.

(Asszem abból sorozatlövő is volt, de sosem került forgalomba/gyártásra nagy szériában.)
Erről először az ERMA ERP74 jutott eszembe, bár ott a szánt / újratöltést is lehetett a billentyűvel mozgatni.

https://www.youtube.com/watch?v=OogAH-HRSc4
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2020.07.09. 11:02 Erről először az ERMA ERP74 jutott eszembe, bár ott a szánt / újratöltést is lehetett a billentyűvel mozgatni.

https://www.youtube.com/watch?v=OogAH-HRSc4
egen, arra nagyon vágytam gyerekkoromban, de b.aszott draga volt. Azóta meg ugye betiltották.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! Umarex Colt Python légpisztoly – egy felnőtt gyerekjáték


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/umarex ... erekjatek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.07.20. 11:16
ÚJ CIKK! Umarex Colt Python légpisztoly – egy felnőtt gyerekjáték


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/umarex ... erekjatek/

Éééés, lehet belőle IGAZI Őrült Stone pisztolyt csinálni! 😃

Ugyanis a filmben is egy Crosman mod 357 pisztolyból lett csinálva a "450-es magnum". 😃

Egyébként a toldat csősúlyként üzemel, ami nagyban csökkenti az elrángatást, ezzel csökkentve a fegyver szórását.

A lézer alatt pedig látható marad a nyílt irányzék. Lézerrel meg mókás lőni.
IMG_20200720_064804.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2020.07.20. 11:33 Éééés, lehet belőle IGAZI Őrült Stone pisztolyt csinálni! 😃

Ugyanis a filmben is egy Crosman mod 357 pisztolyból lett csinálva a "450-es magnum". 😃

Egyébként a toldat csősúlyként üzemel, ami nagyban csökkenti az elrángatást, ezzel csökkentve a fegyver szórását.

A lézer alatt pedig látható marad a nyílt irányzék. Lézerrel meg mókás lőni.

IMG_20200720_064804.jpg
Remélem visszaalakítható.
Vagy a lézer és a csősúly ajándék nekem🤔?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2020.07.20. 11:53 Remélem visszaalakítható.
Vagy a lézer és a csősúly ajándék nekem🤔?
Természetesen leszedhető mindkettő. A Fegyveren nem történt semmilyen alakítás, és a kiegészítők sem okoztak rajta semmit. Teszt fegyvert eszembe nem jutna faragni!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2020.07.20. 11:56 Természetesen leszedhető mindkettő. A Fegyveren nem történt semmilyen alakítás, és a kiegészítők sem okoztak rajta semmit. Teszt fegyvert eszembe nem jutna faragni!
Okés, különben a fiam mindkettőnket felfal elavenen😂
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Na-na, szerintem eszedbe jut, csak nem csinálod meg.
:lol: :lol: :lol:
Mr. Senki írta: 2020.07.20. 11:56 Teszt fegyvert eszembe nem jutna faragni!
"..."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TurboP írta: 2020.07.21. 09:25 Na-na, szerintem eszedbe jut, csak nem csinálod meg.
:lol: :lol: :lol:
Nem, egy spiáter, és műanyag kecerék CO2 pisztolyt álmomban sem jutna eszembe akár csak szétszedni is. Az megszületik, működik, elpusztul. A faragásnak, javításnak ezeknél nincs lehetősége. Sem gazdasági, sem műszaki megfontolásból sem.

Egyébként a nevezett tesztfegyver 200+ lövést megélt probléma nélkül.

Ezek általában 2-3 évig működnek, aztán venni kell belőlük másikat. Addig viszont nagyon mosolygósak.

Azért Őrült Stone fegyverével lőni egy sötét garázsban, nem sámli érzés! 😃 fogok szerezni egy régi villogós fénycsöves lámpatestet, és csinálok egy "Split Second special" lövészetet a garázsban, támadó, szívzabáló alienre. A sötét garázsban, véletlenyzerűen villogó fényben, revolverezve fejbetolni az alien szilutettet jópofa dolog. 😃 pláne lézer pointerrel... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az Asia Centerben és a KÖKI Terminálban már elérhető termék! Egy újabb hobbilégpisztoly, mellyel olcsón GYAKOROLHATSZ!

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/uma ... -python-6/

Umarex Colt Python CO2-os légpisztoly, 4,5 mm diaboló vagy acél BB, 10-lövetű, huzagolt csövű: 36.900- Ft

MKH benne van

CIKK TERMÉKÜNKRŐL:
http://www.kaliberinfo.hu/…/umarex-colt ... pisztoly…/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Ma vásároltam Walter 6 mm startpatronból. Remélem nem
"bevásároltam" mert már másodszor sikerült elakasztani az Alfa ml 41 et. A hangja határozottan erős majdnem mint az RWS. Előtte Umarex feliratos volt azzal nem volt ilyen probléma.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2020.08.05. 18:55 Ma vásároltam Walter 6 mm startpatronból. Remélem nem
"bevásároltam" mert már másodszor sikerült elakasztani az Alfa ml 41 et. A hangja határozottan erős majdnem mint az RWS. Előtte Umarex feliratos volt azzal nem volt ilyen probléma.
Umarex termék dobozában egy dolog BIZTOS: bármi lehet és bárhonnan származhat😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Az lehet. Ráállok meózni aminek vastagabb a talpa félreteszem. Aztán megírom a számlaszámom a Walter - Umarexnek és kérem a meós bérét. :D :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Alfa ML 040

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ha nem lenne, most rohannék. Bár valószínűleg egy használt példány, és nem tudni hogy sima vagy huzagolt csövű.
ML040_pilis.JPG
ML040_pilis.JPG (48.97 KiB) Megtekintve 41628 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Alfa ML 040

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.08.18. 10:57 Ha nem lenne, most rohannék. Bár valószínűleg egy használt példány, és nem tudni hogy sima vagy huzagolt csövű.

ML040_pilis.JPG

csak használt lehet, de ennyiért valóban jó áron van!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Alfa ML 040

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.08.18. 10:57 Ha nem lenne, most rohannék. Bár valószínűleg egy használt példány, és nem tudni hogy sima vagy huzagolt csövű.

ML040_pilis.JPG
Nem csak az állítható irányzékos példányok készültek huzagolt csővel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Alfa ML 040

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.08.18. 21:17 Nem csak az állítható irányzékos példányok készültek huzagolt csővel?
Nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Az Alfa Ml41 ről mivel lehet leszedni a startpatron égéstermékét ? Próbáltam már fegyverolaj, lőpor oldó stb de nem igazán jött le.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sama írta: 2020.09.01. 22:15 Az Alfa Ml41 ről mivel lehet leszedni a startpatron égéstermékét ? Próbáltam már fegyverolaj, lőpor oldó stb de nem igazán jött le.
Bore Tech Carbon remover löttye jól leszedi (Keserű Trainer), bár nem tudom, a spiátert mennyire eszi.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Sziasztok!
APS Sztecskin légpisztolyhoz hol tudnék tárat venni? A segítséget előre is köszönöm, priviben pls!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Gamo 10-lövetű légpuska, második generáció, javított ergonómia: Speedster 10X IGT Gen2:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-10-l ... -igt-gen2/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok
Kérlek segítsetek az alábbi légpuska beazonosításában.
Azt meg tudjátok írni, ez kB milyen értéket képvisel?
Köszönöm
IMG-452537924354d47b136bab39f2501cd9-V.jpg
IMG-ccd3a28132743a08e7d0cd7c9bb2dc9e-V.jpg
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TGS »

Kolonics írta: 2020.09.21. 07:55 Sziasztok
Kérlek segítsetek az alábbi légpuska beazonosításában.
Azt meg tudjátok írni, ez kB milyen értéket képvisel?
Köszönöm
IMG-452537924354d47b136bab39f2501cd9-V.jpg
IMG-ccd3a28132743a08e7d0cd7c9bb2dc9e-V.jpg
Lampart elődje,szóval jó régi.
Ára gyűjtői ár,ami bármennyi lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újra éerkezik a mai nap folyamán az Önvédelmi boltokba! Alfa ML041!!! ".22-es, de engedély NÉLKÜL!!!"

.22 ólomlövedék/6 mm start MUZEÁLIS céllövő revolver, 6-lövetű ACÉLdob, HUZAGOLT CSŐ, acél elsütőszerkezet, állítható irányzék, 15-25 joule.

109.900+4000 Ft mkh

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Steve1964
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.08.05. 14:23

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Steve1964 »

Kolonics írta: 2020.09.21. 07:55 Sziasztok
Kérlek segítsetek az alábbi légpuska beazonosításában.
Azt meg tudjátok írni, ez kB milyen értéket képvisel?
Köszönöm
IMG-452537924354d47b136bab39f2501cd9-V.jpg
IMG-ccd3a28132743a08e7d0cd7c9bb2dc9e-V.jpg
Gyutacsgyári légpuska, ne kótyavetyéld el, bőven hatszámjegyű az értéke.
gyut.gy..jpg
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Steve1964 írta: 2020.09.28. 15:23 Gyutacsgyári légpuska, ne kótyavetyéld el, bőven hatszámjegyű az értéke.gyut.gy..jpg
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Üdv . Régi 10 év feletti Colt 1911 A1 co2 pisztolyom műanyag elhasadt els.bill.je ki lett cserélve aluminiumra .Talán 4 tár után a kakas hátul rekedt , a billentyű oldana mozog . Házi barkács helyett érdemes átfújni valami kenőanyaggal vagy ez típus hiba is lehet ? Köszi
Szalontay
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.07.21. 20:23

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Szalontay »

isztelt Fórumtársak!
Aki szeretne Sniper-t Keserű úrtól,gondolom figyeli a face oldalát.
Egy kolléga úgy tájékoztatott az idén lesz 100db, aki tud közelebbit kérem írjon!
Köszönöm!
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Szalontay írta: 2020.10.14. 17:09 isztelt Fórumtársak!
Aki szeretne Sniper-t Keserű úrtól,gondolom figyeli a face oldalát.
Egy kolléga úgy tájékoztatott az idén lesz 100db, aki tud közelebbit kérem írjon!
Köszönöm!
hát figyeld te is.
Szalontay
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.07.21. 20:23

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Szalontay »

:D :D :D :D :D :D ahhoz bekéne lépni cukorhegyi pénzlopó gépezetébe :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Szalontay írta: 2020.10.15. 17:09 :D :D :D :D :D :D ahhoz bekéne lépni cukorhegyi pénzlopó gépezetébe :lol: :lol: :lol: :lol:
meg kell ismerni az ellenséget :)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Meglepően masszívak ezek a légtartályok, és nem is robbannak fel - még az .50-es BMG-től sem:

https://youtu.be/KRciV7pwbrM
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

mlaca írta: 2020.11.21. 21:50 Móka és kacagás:

https://youtu.be/8bDDbmqDDQI
Imádom őket, a két "Cabrón"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!
Lövedék-kiröptetési kémiaóra: CO2, CO, Co – Mi a különbség?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/lovede ... kulonbseg/



Kép


Melyben Elena Ceaucescu-tól eljutunk a nehézfémeken át a szárazjégig:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A sapi is lerepült" - nagyon jó! :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.12.04. 14:04
FélOFF

Ez a kép hogyan készült? A legendárium szerint az operatőrnek pont kazettát kellett cserélnie a kamerájában, amikor tüzet vezényeltek. Mindenesetre nem volt szívbajos, hogy a lővonal előtt állt.

ON

"Egyáltalán nem mérgező, sőt szinte naponta fogyasztjuk szénsavas üdítők formájában (részben vízben oldva)."

Igen, hétköznapi körülmények között itt a Föld légkörében (koncentráció: ≈1%) valóban nem mérgező. De tudtommal az űrhajózásban, tengeralattjárókon, légzőkészülékek alkalmazása során igenis figyelni kell a szén-dioxid levegőből való kivonására, megkötésére, mert bizonyos koncentráció felett igenis mérgező.
(Habár amennyi hülyeséget az képesek az ujjukból szopni a népek, lehet, tényleg meg kéne hagyni őket ebben a boldog tudatlanságban, mielőtt halálra parázzák magukat: "Nem veszek szén-dioxidos légfegyvert, mert mérgezést kapok tőle a pincelőtéren!")
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2020.12.04. 16:25 FélOFF

Ez a kép hogyan készült? A legendárium szerint az operatőrnek pont kazettát kellett cserélnie a kamerájában, amikor tüzet vezényeltek. Mindenesetre nem volt szívbajos, hogy a lővonal előtt állt.

ON

"Egyáltalán nem mérgező, sőt szinte naponta fogyasztjuk szénsavas üdítők formájában (részben vízben oldva)."

Igen, hétköznapi körülmények között itt a Föld légkörében (koncentráció: ≈1%) valóban nem mérgező. De tudtommal az űrhajózásban, tengeralattjárókon, légzőkészülékek alkalmazása során igenis figyelni kell a szén-dioxid levegőből való kivonására, megkötésére, mert bizonyos koncentráció felett igenis mérgező.
Paracelsus óta tudjuk, hogy minden méreg, és semmi sem méreg; a dózis teszi a mérget méreggé.

A széndioxid (codoj) nem mérgező, de egy bizonyos CO2 koncentráció (kb. 20%) felett nem tudunk megszabadulni a vérünkben lévő (általunk termelt) CO2-től, és megfulladunk.

A szén-monoxid viszont kifejezetten méreg, erősen kötődik a hemoglobinhoz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.12.04. 16:25 De tudtommal az űrhajózásban, tengeralattjárókon, légzőkészülékek alkalmazása során igenis figyelni kell a szén-dioxid levegőből való kivonására, megkötésére
Szia,

Annak ellenere, hogy az oxigen a fontos, az emberi szervezetben a legzest elsodlegesen nem a ver oxigenszintje, hanem a szendioxidszintje vezerli.

Mivel a tudoben a levego-ver gazcsere tortenik, ezert a levego szendioxidszintje is fontos.

Ez praktikusan azt jelenti, hogy ha valahol sok az oxigen (pl. 50%) es a szendioxid (pl. 10%) a levegoben, az tulajdonkeppen teljesen jo lenne az ember szamara, de ennek ellenere megis nagyon kellemetlenul erzi magat, mert azt erzi, hogy fullad, ezert levegoert kapkod.

Ezzel szemben, ha valahol pl. 15% oxigen es 2% szendioxid van a levegoben, ez a valosagban kevesbe lenne optimalis mint az elozo peldaban szereplo ertek, de megis sokkal kevesbe zavarja az embert.

Ezert pl. egy ovohelyen hamarabb kezdik el a CO2 szintet csokkenteni, mint az O2 szintet novelni.

Nem szorosan ide tartozik, de a 16% O2 es 5%-os CO2 tartalmu gazkeverek alapvetoen megfelelo arra, hogy megmentsek vele annak az eletet, aki onmagatol nem venne levegot: a hagyomanyos szajbol-szajba vagy szajbol-orrba torteno lelegeztetesnel pont ez van befujva a megmentendobe,

Meg kevesbe tartozik ide, de az agy megprobal egy adott optimalis CO2 szintet tartani a verben. Abban az esetben, ha valaki egy kicsit panikba esik, akkor osztonosen noveli a ver oxigenszintjet, ami alapvetoen egy jo dolog, hiszen ha harcolni kell, akkor kicsit jobban (vagy hosszabban) fognak ettol az izmai mukodni. De ha ennel jobban panikba esik, es meg inkabb kapkodja a levegot (szakszoval: hiperventillal), akkor mar olyan sok oxigen lesz a vereben, hogy nem jut benne hely a megfelelo (az agy altal elvart) mennyisegu CO2-nek. Ekkor az agy erzi a nem megfelelo CO2 szintet, de tenyleg csak ezt erzekeli: nem azt, hogy keves, hanem azt, hogy nem megfelelo. Igy aztan a reakcioja igencsak rossz lesz: noveli a legzes teljesitmenyet (feltetelezve, hogy a nem megfelelo CO2 szint tul magasat jelent). Ez egy olyan helyzet, ahonnan onalloan nagyon nehez kikerulni. Ilyen esetben szep nyugodtan meg kell kerni a beteget (kerni, nem kenyszeriteni!), hogy fogjon egy nejlonzacskot, fujja bele a levegot, majd onnan szivja vissza. Ekkor a kilelegzett CO2-t vissza belelegzi, szep lassan felszaporodik a vereben a CO2 annyira, ami az agy szamara megfelelo. Ettol egybol meg is nyugszik, hiszen egy ido utan mar az idegesitette a legjobban, hogy fulladt.

Bel
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni. Milyen komolyabb legpuskat ajanlotok telekre gyakorlashoz? Szigoruan 7.5 J alatt, lehetoleg pumpas kivitelben.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG! Most érkezett az Önvédelmi Bolt ASIA Centerbe (a többi boltba később jön majd!)

Egy ideális eszköz gyakorlásra öntöltő (gáz)pisztolyhoz (sütés, tokból rántás stb.) és hobbi lövészetre is!

Umarex IWI Jericho-B szén-dioxidos légpisztoly, DA/SA külsőkakasos elsütőszerkezet, 12 g CO2.
4,5mm acél BB, 23 db tárkapacitás, fém szán, Blow-Back rendszer.
Ára 41900- Ft
(MKH benne van)

https://www.onvedelmibolt.hu/uzleteink/azsia/
uma iwi jericho b co2.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Már elkészültek az új Sniperek, viszont csak harminc valahány darab van az ötven valahány feliratkozóra :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG!
Mai nap folyamán érkezik az ÖNVÉDELMI BOLTOKBA - HATSAN M25 SZETT
- egy légpisztoly, ami majdnem egy legális légpuska erejével bír! (150 m/s+)

Csőletörős, hátrarúgásmentes légpisztoly, 4,5 mm diaboló, huzagolt cső, állítható nézőke!
SZETTBEN: 250 db hegyes lövedék, lőlapok és golyófogó jár hozzá!

37.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
hatsan m25.jpg
hatsan m25.jpg (25.11 KiB) Megtekintve 35551 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG!
Mai nap folyamán érkezik az ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Gamo PT-85 Blowback (Desert Tan)


CO2-os légpisztoly, DA/SA fémszános, 2x8-as forgótáras, 4,5 mm diaboló,
HUZAGOLT CSŐ

54.900- Ft

MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

gamo pt85 blowback.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG!
Mai nap folyamán érkezik az ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Gamo P25 Blowback


CO2-os légpisztoly, DA/SA, fémszános, 2x8-as forgótáras, 4,5 mm diaboló,
HUZAGOLT CSŐ

44.900- Ft

MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

gamo p25 blowback.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.12.17. 11:23 ÚJDONSÁG!
Mai nap folyamán érkezik az ÖNVÉDELMI BOLTOKBA - HATSAN M25 SZETT
- egy légpisztoly, ami majdnem egy legális légpuska erejével bír! (150 m/s+)

Csőletörős, hátrarúgásmentes légpisztoly, 4,5 mm diaboló, huzagolt cső, állítható nézőke!
SZETTBEN: 250 db hegyes lövedék, lőlapok és golyófogó jár hozzá!

37.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

hatsan m25.jpg
A golyófogó milyen?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.12.17. 11:41 A golyófogó milyen?
Horganyzottnak tűnő vaslemez doboz, elé rakható/rögzíthető a légpi lőlap.

valami ehhez hasonló:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** 20-lövetű CO2-os LÉGPISZTOLY 30 ezer Ft alatt? *** IGEN, ilyenünk is érkezett!

Gamo GP-20 Combat: 26.900- Ft

MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gumiképes gázrevolvered van? Mit érsz vele gyakorlás nélkül? Ja, az hangos és drága? Na, itt a megfejtés: Gamo PR-725 fulfém DA/SA CO2-os légpisztoly!!!

Olcsó gyakorlás, 4,5 mm diaboló, huzagolt cső, állítható irányzék, kombatmarkolat, 2 8-as tár!
44.900- Ft
MKh benne van
(KÖKI, Oktogon, Móricz üzleteinkben elérhető termék!)

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

reggel 9:50-kor még volt 5-6 db szabad sniper a művekben.
Válasz küldése