Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Petya357 írta: 2021.06.20. 10:07 Jó lett :mrgreen:
Köszi és köszi! :D
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Persze, hogy sikítozó gyerek.... ha elveszed a kólát és a mentos cukorkát :D amit utána szétcincálsz :D
ablaz írta: 2021.06.19. 22:57 Csak kimentem kicsit izzadni, a sikítozó gyerekek elől:
https://www.youtube.com/watch?v=mt8CUhXxHKI
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

ZOLKET írta: 2021.06.21. 10:08 Persze, hogy sikítozó gyerek.... ha elveszed a kólát és a mentos cukorkát :D amit utána szétcincálsz :D
:lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

ZOLKET írta: 2021.06.21. 10:08 Persze, hogy sikítozó gyerek.... ha elveszed a kólát és a mentos cukorkát :D amit utána szétcincálsz :D
Ebben a kombóban? Gyerekből lett volna gejzír... :D
Egyenek inkább gyümölcsöket! :)
pisztel
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.02. 19:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: pisztel »

Ime egy Sniper 19m "töltényüri " része ! Május 28. lett véve a műveknél , azóta a dobozában pihent , most hogy szabin vagyok ki akartam próbálni , de még belőni sem sikerült ! megy vissza a művekhez ,és adják vissza a pénzemet
Így kell ennek kinéznie ? hogy száradna le a keze aki csinálta
WP_20210624_13_56_02_Pro.jpg
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Na én ma kacsákkal meg légpuskával csapattam... És mivel ez a kombó nem volt annyira látványos ezért próbáltam kicsit máshogy feldobni a hangulatot, nézzétek végig:
https://www.youtube.com/watch?v=KfGfQM8tFDc

Remélem tetszik.
Kingfish
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.12. 11:15

Crosman AK1

Hozzászólás Szerző: Kingfish »

Sziasztok!

Látott már valaki közelről Crosman AK1 légpuskát?
Érdemes vele foglalkozni?
Cél: sörösdobozok pusztitása rövid sorozatokkal.
Egyszerű fegyvermeleg...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2021.07.03. 18:52 Tejszínhabból hóesés!
https://www.youtube.com/watch?v=hHLef3gn3tk
😆

Tudja a borotvahab is ezt, próbáltam😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2021.07.03. 19:08 😆

Tudja a borotvahab is ezt, próbáltam😂
Képzelem, hogy nézhetett ki valami odacsapósabb kaliberrel... :)

Borotvahabot, én kb 15 éve nem is láttam közelről... :P
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

purhabos jobb volt. :)
ablaz írta: 2021.07.03. 18:52 Tejszínhabból hóesés!
https://www.youtube.com/watch?v=hHLef3gn3tk
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: peterun »

ablaz írta: 2021.06.26. 21:31 Na én ma kacsákkal meg légpuskával csapattam... És mivel ez a kombó nem volt annyira látványos ezért próbáltam kicsit máshogy feldobni a hangulatot, nézzétek végig:
https://www.youtube.com/watch?v=KfGfQM8tFDc

Remélem tetszik.
Most már talán nem vagyok spoiler, de feküdtem a Talent Coordinator-on meg az Overseas mittudoménmin 😂😂😂😂 Made my day 😀😀
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

ablaz írta: 2021.06.14. 12:42 Reggel le is adtam a Keserű Műveknél. Nem nagyon volt ilyen hibájuk még. Vagy kiszedik a csövet és levágják a repedt részt majd a maradékot visszahegesztik - Ennek annyira nem örülnék.
Vagy talán cserélve lesz a cső - Ennek jobban örülnék...
Pár hónap múlva lehet belőle valami. Kíváncsi vagyok lesz-e ugyanolyan a puska mint volt...
Sziasztok!

Ez történt a Sznájperemmel: Kész lett a javítása. Egy új vastagabb falú 22-es huzagolt csövet kapott, így hozzá kellett igazítani az adapterhüvelyeket is. Amikor mentem a puskáért akkor a plusz hüvelyeket is elvittem és rögtön azokat is méretre fúrták.
Kiderült az is hogy a puska már korábban "javítva" volt ezzel a hibával, valamivel lefújták a huzagolt csőben a repedést hogy ne látszódjon! Nekem pedig így adta el az előző tulajdonos. Pusszantás neki ezúton is!!!!
A repedés keletkezésére az volt a megállapítás hogy a puskát nem az ajánlott lövedékekkel használták, keményebb kúp alakú lövedékekkel lőttek vele. Ezeket a lövedékeket durvább deformációval lehet beletenni az adapterhüvelybe így pont körben ott érte rendszeres nagyobb nyomás a csövet ahol a bajok indultak. A puha ólom nem csinál ilyet. - Szóval én biztosan nem fogok más lövedékekkel kísérletezni és továbbra is maradok az ajánlott Gamo gömböknél és másoknak is ezt javaslom!

A puskával hazaérve ki is küldtem 30 lövést. A szórás teljesen oké. Ami még jobb is lett hogy a nyílt irányzékot is be tudtam állítani, eddig kicsit alá hordott és már nem engedett többet a gyári csavar. Az új csővel viszont jó lett ez is!

A Keserű Művekről: Egy hónapon belül meglett a garos javítás. Nem volt probléma hogy más cseszte szét a puskám, nem fizettették ki a javítást. Végig teljesen korrektül álltak hozzám. Egyszer érdeklődtem telefonon, aznap mehettem is a puskáért.
Respect a Keserű Műveknek és köszönöm nekik!

Üdv,
Balázs
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2021.07.09. 16:35 Sziasztok!

Ez történt a Sznájperemmel: Kész lett a javítása. Egy új vastagabb falú 22-es huzagolt csövet kapott, így hozzá kellett igazítani az adapterhüvelyeket is. Amikor mentem a puskáért akkor a plusz hüvelyeket is elvittem és rögtön azokat is méretre fúrták.
Kiderült az is hogy a puska már korábban "javítva" volt ezzel a hibával, valamivel lefújták a huzagolt csőben a repedést hogy ne látszódjon! Nekem pedig így adta el az előző tulajdonos. Pusszantás neki ezúton is!!!!
A repedés keletkezésére az volt a megállapítás hogy a puskát nem az ajánlott lövedékekkel használták, keményebb kúp alakú lövedékekkel lőttek vele. Ezeket a lövedékeket durvább deformációval lehet beletenni az adapterhüvelybe így pont körben ott érte rendszeres nagyobb nyomás a csövet ahol a bajok indultak. A puha ólom nem csinál ilyet. - Szóval én biztosan nem fogok más lövedékekkel kísérletezni és továbbra is maradok az ajánlott Gamo gömböknél és másoknak is ezt javaslom!

A puskával hazaérve ki is küldtem 30 lövést. A szórás teljesen oké. Ami még jobb is lett hogy a nyílt irányzékot is be tudtam állítani, eddig kicsit alá hordott és már nem engedett többet a gyári csavar. Az új csővel viszont jó lett ez is!

A Keserű Művekről: Egy hónapon belül meglett a garos javítás. Nem volt probléma hogy más cseszte szét a puskám, nem fizettették ki a javítást. Végig teljesen korrektül álltak hozzám. Egyszer érdeklődtem telefonon, aznap mehettem is a puskáért.
Respect a Keserű Műveknek és köszönöm nekik!

Üdv,
Balázs
Cool+Respect!😍
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Joghurtból kolbász varázslat!:
https://www.youtube.com/watch?v=WwmC5TuNq4Q

Ez még kb egy hónappal ezelőtti videó nyersanyagból készült... Itt még szép volt a fű és a huzagolás is más volt... :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

ablaz írta: 2021.07.09. 16:35 Sziasztok!

Ez történt a Sznájperemmel: Kész lett a javítása. Egy új vastagabb falú 22-es huzagolt csövet kapott, így hozzá kellett igazítani az adapterhüvelyeket is. Amikor mentem a puskáért akkor a plusz hüvelyeket is elvittem és rögtön azokat is méretre fúrták.
Kiderült az is hogy a puska már korábban "javítva" volt ezzel a hibával, valamivel lefújták a huzagolt csőben a repedést hogy ne látszódjon! Nekem pedig így adta el az előző tulajdonos. Pusszantás neki ezúton is!!!!
A repedés keletkezésére az volt a megállapítás hogy a puskát nem az ajánlott lövedékekkel használták, keményebb kúp alakú lövedékekkel lőttek vele. Ezeket a lövedékeket durvább deformációval lehet beletenni az adapterhüvelybe így pont körben ott érte rendszeres nagyobb nyomás a csövet ahol a bajok indultak. A puha ólom nem csinál ilyet. - Szóval én biztosan nem fogok más lövedékekkel kísérletezni és továbbra is maradok az ajánlott Gamo gömböknél és másoknak is ezt javaslom!

A puskával hazaérve ki is küldtem 30 lövést. A szórás teljesen oké. Ami még jobb is lett hogy a nyílt irányzékot is be tudtam állítani, eddig kicsit alá hordott és már nem engedett többet a gyári csavar. Az új csővel viszont jó lett ez is!

A Keserű Művekről: Egy hónapon belül meglett a garos javítás. Nem volt probléma hogy más cseszte szét a puskám, nem fizettették ki a javítást. Végig teljesen korrektül álltak hozzám. Egyszer érdeklődtem telefonon, aznap mehettem is a puskáért.
Respect a Keserű Műveknek és köszönöm nekik!

Üdv,
Balázs
A Művek korrekt szervizelését valóban el kell ismerni, köszi a beszámolót meg a vidiket ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Fortitu írta: 2021.07.10. 20:10 A Művek korrekt szervizelését valóban el kell ismerni, köszi a beszámolót meg a vidiket ;)
Én is köszi hogy nézitek és bíztattok! :)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

érdekes videó többféle lövedék és erősségű légfegyverről és agyagtömbökről :)
https://youtu.be/pQd_xWy7Wxw
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Sziasztok!

Új eszköz nálam: Crosman DPMS SBR Full Auto 4,5mm BB gun

Videjó:
https://www.youtube.com/watch?v=H7i6tCYop7Q


Használtan jutottam hozzá, viszonylag jó áron. A tok és szerkezet fém. A válltámasz, az elsütőbillentyű, a kezelőszervek műanyag, itt-ott még sorjás is.
A gyári műanyag harci dioptert fel sem szereltem. Viszont volt itthon egy különleges SeeAll irányzékom, azzal együtt egész fasza kombó lett.
2x12g CO2 patronnal kb 4x25 BB-t tudtam kilőni, az ötödik tárnál már csinálta a hülyeségeket...
Összességében feelingre olyan mint amit próbálgattam lőtéren egyesületi Hämmerli AR15 .22lr, pont olyan tkny a sütése is.
Nem ez lesz a kedvenc otthon játszós fegyverem, de azért pár dolgot majd biztosan megszórok ezzel, is! :)

Az almát full auto üzemmódban kb pont körbelőttem vele. Semi-auto módban viszont kimagoztam!!!! :)

IMG_4025.JPG
IMG_4037.JPG
IMG_4039.JPG

Üdv,
Balázs
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2021.07.14. 19:16 Sziasztok!

Új eszköz nálam: Crosman DPMS SBR Full Auto 4,5mm BB gun

Videjó:
https://www.youtube.com/watch?v=H7i6tCYop7Q


Használtan jutottam hozzá, viszonylag jó áron. A tok és szerkezet fém. A válltámasz, az elsütőbillentyű, a kezelőszervek műanyag, itt-ott még sorjás is.
A gyári műanyag harci dioptert fel sem szereltem. Viszont volt itthon egy különleges SeeAll irányzékom, azzal együtt egész fasza kombó lett.
2x12g CO2 patronnal kb 4x25 BB-t tudtam kilőni, az ötödik tárnál már csinálta a hülyeségeket...
Összességében feelingre olyan mint amit próbálgattam lőtéren egyesületi Hämmerli AR15 .22lr, pont olyan tkny a sütése is.
Nem ez lesz a kedvenc otthon játszós fegyverem, de azért pár dolgot majd biztosan megszórok ezzel, is! :)

Az almát full auto üzemmódban kb pont körbelőttem vele. Semi-auto módban viszont kimagoztam!!!! :)


IMG_4025.JPG
IMG_4037.JPG
IMG_4039.JPG


Üdv,
Balázs
Ez jópofa, bár egy AEG airsoft ugyanerre költséghatékonyabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2021.07.14. 20:31 Ez jópofa, bár egy AEG airsoft ugyanerre költséghatékonyabb.
Hát igen. De ez még is csak fémet köpköd... :)
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

ablaz írta: 2021.07.14. 19:16 ...
Az almát full auto üzemmódban kb pont körbelőttem vele. Semi-auto módban viszont kimagoztam!!!! :)
...
Az alma:
https://www.youtube.com/watch?v=RtcJMmy1g7M

Üdv,
Balázs
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ablaz írta: 2021.07.25. 17:28 Az alma:
https://www.youtube.com/watch?v=RtcJMmy1g7M

Üdv,
Balázs
mintha fölé ment volna a sorozat
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

mlaca írta: 2021.07.25. 20:18 mintha fölé ment volna a sorozat
Igen, fölé ment. Egyes lövéseket leadva viszont egész pontos. Legalábbis én nem számítottam ilyenre.

10 méteren, azok a találatok amik kb a belső keretben maradtak azok indultak félautomata módban. A külső pedig a full auto volt. Kis bénázással...
De kb pont így szóródott meg az alma is:
Kép

Kerti élményfegyver. Semmi több. Arra viszont szuper, szerintem.
Még kicsit szórakozok majd a gyárilag hozzá kapott diopterrel. Aztán megyek majd a zselére az ólmos fegyverekkel! ;)
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: blint »

ablaz írta: 2021.07.25. 21:41 Aztán megyek majd a zselére az ólmos fegyverekkel! ;)
Nagyon jók a videók, köszi, hogy csinálod :)

Ha úgyis előveszed a startpartronosokat, akkor tudsz esetleg hangnyomást mérni velük? Telefonra vannak egész jó (és brittudósok szerint meglepően pontos) decibelmérő alkalmazások.

Korábban megoszlottak a vélemények az ML04x hangereje kapcsán és próbálnám megtippelni, hogy a hangosabb CO2-esekhez szoktatott szomszédaim tűréshatárán belül van-e vajon.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: blint »

blint írta: 2021.07.26. 19:46 Nagyon jók a videók, köszi, hogy csinálod :)

Ha úgyis előveszed a startpartronosokat, akkor tudsz esetleg hangnyomást mérni velük? Telefonra vannak egész jó (és brittudósok szerint meglepően pontos) decibelmérő alkalmazások.

Korábban megoszlottak a vélemények az ML04x hangereje kapcsán és próbálnám megtippelni, hogy a hangosabb CO2-esekhez szoktatott szomszédaim tűréshatárán belül van-e vajon.
Frissen kipróbálva: a Sig MPX CO2-es változatát (amikor éppen nem akadt, akkor) 86-88 decibel környékére mértem a csőtorkolat közelében és a telefont egy fél méterre letéve is. Ez elég gyanús, mert egyrészt jóval alacsonyabb értéket kéne kapni a távolság növelésével, másrészt pedig nagyon nem stimmel össze ezekkel a mérésekkel: https://airgunhouse.com/sig-sauer-mpx-air-rifle-review/. Meg fogom próbálni nemsokára egy másik készülékkel is.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

HFT VB

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

"Hunter Field Target Világbajnokság, Szlovákia, világbajnok magyarok


Július 23-25-én zajlott a Hunter Field Target Világbajnokság Szlovákiában.
A versenyen csapatban és egyéniben is indultak magyarok, így nagy izgalommal vártunk az eredményeket. Az első és második nap pontszámai összege határozta meg a rangsort. Már az első napon látszott, hogy a magyar versenyzők nemcsak hazai pályán érnek el kiváló eredményeket, hanem nemzetközi mezőnyben is méltón helyt állnak. A második nap pedig egy rendkívül izgalmas szétlövést is magával hozott, ahol Szilágyi Sándor szállhatott versenybe a világbajnoki címért, a szlovák Matej Gregával. Térdelő állással kezdtek, és kizárólag a cél borulása számított. Az első körben fej-fej mellett haladtak, ezután következett a támasztás nélküli álló lövés. Ebben Szilágyi Sándor bizonyult jobbnak, aki olyan hihetetlen eleganciával döntötte el a 15-ös killzónás célt, hogy öröm volt nézni.

A második napon tehát aranyeső hullott a magyarokra. Az alábbi kategóriákban szereztek világbajnoki címet a magyar Hunter Field Target tereplövészek:
Csapat kategóriában 1. helyezett világbajnokok.
A csapat tagjai: Szilágyi Sándor (PVLK), Sutyinszki István (Hercules Fiai Honvéd SE), Nagy Katalin (PVLK), Tóth Géza (PVLK), Osztafin Ákos (KFC SE) és Hajnal Sándor (TVLK).

Egyéni eredményekben is van ok az örömre:

PCP 16.3 J kategóriában Szilágyi Sándor 1. helyezett világbajnok

VR (rugós) 16.3 J kategóriában Fejes-Tóth István 1. helyezett világbajnok

Amazon 16.3 J kategóriában Nagy Katalin 1. helyezett világbajnok

A magyarok tehát taroltak Szlovákiában, a Hunter Field Target Világbajnokságon, hiszen az induló 6 kategóriából 4 kategóriában is (Csapat, PCP, Rugós, Amazon) elhozták a világbajnoki címet.

A világbajnokságon részt vett magyar versenyzők: Szilágyi Sándor, Sutyinszki István, Nagy Katalin, Tóth Géza, Osztafin Ákos, Hajnal Sándor, Leskovics Róbert, Leskovics-Ortelli Andrea, Tóth Ferenc, Tóth István, Kozma Ferenc, Ludman Lajos és Gecse Szilveszter."
CSAPAT.jpg
http://www.fieldtarget.hu/
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: HFT VB

Hozzászólás Szerző: Cajga »

parazstaposo írta: 2021.07.27. 19:58 "Hunter Field Target Világbajnokság, Szlovákia, világbajnok magyarok


Július 23-25-én zajlott a Hunter Field Target Világbajnokság Szlovákiában.
A versenyen csapatban és egyéniben is indultak magyarok, így nagy izgalommal vártunk az eredményeket. Az első és második nap pontszámai összege határozta meg a rangsort. Már az első napon látszott, hogy a magyar versenyzők nemcsak hazai pályán érnek el kiváló eredményeket, hanem nemzetközi mezőnyben is méltón helyt állnak. A második nap pedig egy rendkívül izgalmas szétlövést is magával hozott, ahol Szilágyi Sándor szállhatott versenybe a világbajnoki címért, a szlovák Matej Gregával. Térdelő állással kezdtek, és kizárólag a cél borulása számított. Az első körben fej-fej mellett haladtak, ezután következett a támasztás nélküli álló lövés. Ebben Szilágyi Sándor bizonyult jobbnak, aki olyan hihetetlen eleganciával döntötte el a 15-ös killzónás célt, hogy öröm volt nézni.

A második napon tehát aranyeső hullott a magyarokra. Az alábbi kategóriákban szereztek világbajnoki címet a magyar Hunter Field Target tereplövészek:
Csapat kategóriában 1. helyezett világbajnokok.
A csapat tagjai: Szilágyi Sándor (PVLK), Sutyinszki István (Hercules Fiai Honvéd SE), Nagy Katalin (PVLK), Tóth Géza (PVLK), Osztafin Ákos (KFC SE) és Hajnal Sándor (TVLK).

Egyéni eredményekben is van ok az örömre:

PCP 16.3 J kategóriában Szilágyi Sándor 1. helyezett világbajnok

VR (rugós) 16.3 J kategóriában Fejes-Tóth István 1. helyezett világbajnok

Amazon 16.3 J kategóriában Nagy Katalin 1. helyezett világbajnok

A magyarok tehát taroltak Szlovákiában, a Hunter Field Target Világbajnokságon, hiszen az induló 6 kategóriából 4 kategóriában is (Csapat, PCP, Rugós, Amazon) elhozták a világbajnoki címet.

A világbajnokságon részt vett magyar versenyzők: Szilágyi Sándor, Sutyinszki István, Nagy Katalin, Tóth Géza, Osztafin Ákos, Hajnal Sándor, Leskovics Róbert, Leskovics-Ortelli Andrea, Tóth Ferenc, Tóth István, Kozma Ferenc, Ludman Lajos és Gecse Szilveszter."

CSAPAT.jpg

http://www.fieldtarget.hu/
Ez igen! Nagy gratula! :o :D
Minden csapatban látok egy hölgyet. Ez kötelező, vagy csak a véletlen műve? :D :roll:
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: HFT VB

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Cajga írta: 2021.07.28. 18:32 Ez igen! Nagy gratula! :o :D
Minden csapatban látok egy hölgyet. Ez kötelező, vagy csak a véletlen műve? :D :roll:
Nem kötelező, de van Amazon kategória. Amúgy Kati a királykategóriában is megállná a helyét.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

blint írta: 2021.07.26. 19:46 Nagyon jók a videók, köszi, hogy csinálod :)

Ha úgyis előveszed a startpartronosokat, akkor tudsz esetleg hangnyomást mérni velük? Telefonra vannak egész jó (és brittudósok szerint meglepően pontos) decibelmérő alkalmazások.

Korábban megoszlottak a vélemények az ML04x hangereje kapcsán és próbálnám megtippelni, hogy a hangosabb CO2-esekhez szoktatott szomszédaim tűréshatárán belül van-e vajon.
Hi!

Köszi én is! :)

A britt tudósos szöveg meggyőzött, így én is kipróbáltam egy ilyen zajszintmérős applikációt. Hangforrásként az itthon elérhető legerősebb idegfegyvert használtam: Egy óbégató gyereket! Alapjáraton amikor a Bogyó és Babóca könyvét hangosan elemezte akkor simán ugrált 80-85 decibel körül. De amikor belekiabáltunk a telefonba akkor csak 90 volt?
Ezek a zajszintmérős alkalmazások is pont olyanok mint a többi sváci bicskás app, valamit reagál, de ha pl a kőművesek ezeket használnák akkor lennének bajok... :)

Szerintem az Alfa ML-ek egy hangyányit hangosabbak mint egy CO2-es bármi, de egy családi házas környéken nem gondolnám zavarónak. A mi észrevételünk az hogy bentről hallva nem tűnik hangosabbnak egy AlfaML vagy egy K.Sniper mint amikor rugós légfegyverrel lövök. Kintről hallgatva viszont hangosabbak és messzebbről is hallani... Pl fateromék amikor az utca végén jártak, akkor kb 10 házzal arrébb hallották amikor az Alfával csattogtam. Barkácsoló szomszédok között lakunk, nem gondolnám problémásnak kellene lenni hogy pár másodperc alatt elllövök hatot, aztán percekig szórakozok a betöltéssel, majd újra ellövök hatot... Pont mintha én is barkácsolnék valamit. Ez gondolom másoknál is így lehet, más környéken.

Üdv,
Balázs
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: blint »

ablaz írta: 2021.07.28. 20:18 A britt tudósos szöveg meggyőzött, így én is kipróbáltam egy ilyen zajszintmérős applikációt. Hangforrásként az itthon elérhető legerősebb idegfegyvert használtam: Egy óbégató gyereket! Alapjáraton amikor a Bogyó és Babóca könyvét hangosan elemezte akkor simán ugrált 80-85 decibel körül. De amikor belekiabáltunk a telefonba akkor csak 90 volt?
Ezek a zajszintmérős alkalmazások is pont olyanok mint a többi sváci bicskás app, valamit reagál, de ha pl a kőművesek ezeket használnák akkor lennének bajok... :)
Pedig eskü utánaolvastam előtte, a CDC tanulmánya itt: https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blo ... ound-apps/ Azt nem néztem csak meg, hogy ők 95 db-ig mértek egyáltalán, szóval az nekünk kb a mért tartományon kívül van, hiába írják, hogy +- 2 db a difi a hitelesített mérőhöz képest. Ahogy a kollega szokta mondani: "ezt a pénzt is csak elkutatták" :D Gyerek, mint hangforrás, zseni :D
ablaz írta: 2021.07.28. 20:18 Szerintem az Alfa ML-ek egy hangyányit hangosabbak mint egy CO2-es bármi, de egy családi házas környéken nem gondolnám zavarónak. A mi észrevételünk az hogy bentről hallva nem tűnik hangosabbnak egy AlfaML vagy egy K.Sniper mint amikor rugós légfegyverrel lövök. Kintről hallgatva viszont hangosabbak és messzebbről is hallani... Pl fateromék amikor az utca végén jártak, akkor kb 10 házzal arrébb hallották amikor az Alfával csattogtam. Barkácsoló szomszédok között lakunk, nem gondolnám problémásnak kellene lenni hogy pár másodperc alatt elllövök hatot, aztán percekig szórakozok a betöltéssel, majd újra ellövök hatot... Pont mintha én is barkácsolnék valamit. Ez gondolom másoknál is így lehet, más környéken.
Köszi szépen az infót! Itt is stihl fűrészes környék, szóval szerintem bekockáztatom az Alfát, ha összegyűlik annyi a játszós perselyben. Addigis akkor előedzem őket egy kis vasárnapi flexeléssel :D

Köszi még egyszer!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** ÚJDONSÁG! a SÖRÖSDOBOZ-killer kategóriában!***

BRUNI Wingun W118 (HK P2000-szerű forma), műanyagtokos, gas-blowbackes, fémszános CO2-os légpisztoly!
4,5 mm BB, 20-lövetű: 38.900- Ft
MKh benne van!

LÉGFEGYVER ALOLDALUNK:
https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... fegyverek/

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

blint írta: 2021.08.02. 15:26 Köszi szépen az infót! Itt is stihl fűrészes környék, szóval szerintem bekockáztatom az Alfát, ha összegyűlik annyi a játszós perselyben. Addigis akkor előedzem őket egy kis vasárnapi flexeléssel :D
Szerintem egy jó Alfával nem lőhetsz mellé!

Más értelemben esetleg... :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Joker Kurs: .22-es muzeális pisztoly Oroszországban - itt is szabadon tartható lenne!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/joker-k ... orszagban/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.08.08. 07:50
Joker Kurs: .22-es muzeális pisztoly Oroszországban - itt is szabadon tartható lenne!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/joker-k ... orszagban/



Kép
Zsiráf: tetszik, tetszik, de otthonra nem kellene.😀
Ha az oroszoknál 70-80ezer, akkor itthon 100 felett lenne. Annyiért meg már lehet venni múzeális ólmos forgót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.08.08. 13:24 Zsiráf: tetszik, tetszik, de otthonra nem kellene.😀
Ha az oroszoknál 70-80ezer, akkor itthon 100 felett lenne. Annyiért meg már lehet venni múzeális ólmos forgót.
Az ára nem zavarna, ha tényleg acél. Inkább a lamináló művek mit szólna az ipari patronhoz, amiből ugye többféle is van, a fekete színjelzésessel jóval erősebb lenne, buhera nélkül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2021.08.08. 13:40 Az ára nem zavarna, ha tényleg acél. Inkább a lamináló művek mit szólna az ipari patronhoz, amiből ugye többféle is van, a fekete színjelzésessel jóval erősebb lenne, buhera nélkül.
Imho az open bolt jelleg miatt az erősebb lefúj simán oldalra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2021.08.08. 17:16 Na én ma begyújtottam a kertet! :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=4uXUohzxByM
lelkes pirománként erre kivertem😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.08.08. 17:42 lelkes pirománként erre kivertem😋
+1
Jól is esett. :-)
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

zora írta: 2021.08.08. 19:20 +1
Jól is esett. :-)
Egészségetekre!

Mi tagadás, én is izgalomban voltam... :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2021.08.08. 13:40 Az ára nem zavarna, ha tényleg acél. Inkább a lamináló művek mit szólna az ipari patronhoz, amiből ugye többféle is van, a fekete színjelzésessel jóval erősebb lenne, buhera nélkül.
A videóban részletezik az acél, és az alumínium konkrét típusát, a markolat pedig diófa - egyik sem a gagyiság irányába mutat! Az arányai is szépek, és kényelmesnek tűnik. Eddig tecc!

Két ponton ejt zavarba a pisztoly - egyik sem a világ vége, de elgondolkodtató:
- az lövés előtt előremozgó szánimitáció nyilván nem tesz jót a pontosságnak - egylövetű fegyverként pedig szerintem ez fontosabb szempont, mint egy többlövetű sörösdoboz-killer plinkernél. Szórásképet nem láttunk... Hm..

- a videóban kétszer is elmondják, hogy speciális, módosított ,22LR ipari vaktölténnyel működik. Ergo kehet, hogy nem megy bele a szabványos bolti 5,6mm. Ebben a témában járatosabb fórumtársak megnéznék - nekem szokatlanul “palackosnak” tűnik a hüvely, szűkebb az eleje - mintha a szokásos csillag mellett még külön rákrimpeltek volna. Vagy a hagyományos töltény is így néz ki?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

ablaz írta: 2021.08.08. 17:16 Na én ma begyújtottam a kertet! :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=4uXUohzxByM
Éj, azok a régi szép idők... :mrgreen: így kell ezt!
Gratula! :twisted:

Nálam ez, a habos, és a Jerry Miculek challenge videók vannak a top háromban.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.08.09. 07:44 A videóban részletezik az acél, és az alumínium konkrét típusát, a markolat pedig diófa - egyik sem a gagyiság irányába mutat! Az arányai is szépek, és kényelmesnek tűnik. Eddig tecc!

Két ponton ejt zavarba a pisztoly - egyik sem a világ vége, de elgondolkodtató:
- az lövés előtt előremozgó szánimitáció nyilván nem tesz jót a pontosságnak - egylövetű fegyverként pedig szerintem ez fontosabb szempont, mint egy többlövetű sörösdoboz-killer plinkernél. Szórásképet nem láttunk... Hm..

- a videóban kétszer is elmondják, hogy speciális, módosított ,22LR ipari vaktölténnyel működik. Ergo kehet, hogy nem megy bele a szabványos bolti 5,6mm. Ebben a témában járatosabb fórumtársak megnéznék - nekem szokatlanul “palackosnak” tűnik a hüvely, szűkebb az eleje - mintha a szokásos csillag mellett még külön rákrimpeltek volna. Vagy a hagyományos töltény is így néz ki?
Ez gyári ipari hüvelytöltény, van ilyennel működő Zoraki 906 is, kifejezetten orosz piacra.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hilti-p ... oraki-906/

Többféle erősségben érhető el a patron.

Kép

---

Nekem a konstrukcióval nem ez a fő gondom, hanem az, hogy HA a gáz-átfúvó nyílásba építek egy peremgyújtású ütőszeget, és a .22-es csőbe nem légpuskalövedéket teszek, hanem kicsit feldörzsölöm, akkor .22 LR is belemegy...

IGAZ, marginálisan lenne veszélyesebb, mint így, és a hüvelyszakadás is bejátszik a szánimitáció tehetetlenségétől függően.

Hiszen ezt eredetileg is egy .22 LR egylövetűből alakították ki.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-legeg ... erbu-gb22/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, találtam vk.ru-n szétszedett képet is a ruszki muzeális plinkerről, faék egyszerű:
joker kurs szetszedve.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2021.08.10. 09:38 Na, találtam vk.ru-n szétszedett képet is a ruszki muzeális plinkerről, faék egyszerű:

joker kurs szetszedve.jpg
A vk.com -ra gondolsz? mert ott rengeteg poszt van erről.
Mert a másik oldal, az kézműves csoki. ;)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

СЕМ РС-1.0 acél flóbert revolver Ukrajnából - NÁLUNK 2-8 ÉV BÖRTÖN JÁR ÉRTE:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/%d1%81% ... krajnabol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

par napja lattam egy videot amiben csendesito volt sniperen, egesz szomszedbarat hangja volt. tenyallasilag ez jarhato ut?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.08.10. 10:41 par napja lattam egy videot amiben csendesito volt sniperen, egesz szomszedbarat hangja volt. tenyallasilag ez jarhato ut?

tényállásilag azt hogyan oldod meg, hogy LŐFEGYVERRE ugyanaz a holmi semmiképpen NE legyen felszerelhető? Mert onnantól, hogy felszerelhető: A-kategória.

(Felhegeszted esetleg, de akkor meg elölről szétszedhető kell, hogy tisztítani lehessen.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.08.10. 10:46 tényállásilag azt hogyan oldod meg, hogy LŐFEGYVERRE ugyanaz a holmi semmiképpen NE legyen felszerelhető? Mert onnantól, hogy felszerelhető: A-kategória.

(Felhegeszted esetleg, de akkor meg elölről szétszedhető kell, hogy tisztítani lehessen.)
Speciális, ritka (nem 10x1 stb) finommenet? “sniper-speciál” egyedi bajonetzár? Mindkettőhöz hozzá kell nyúlni a fegyverhez - de kellő motivációval kivitelezhető, ha pont ezen múlik a tényállás....
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.08.10. 10:10 СЕМ РС-1.0 acél flóbert revolver Ukrajnából - NÁLUNK 2-8 ÉV BÖRTÖN JÁR ÉRTE:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/%d1%81% ... krajnabol/

Kép
Azt hittem, hogy egyik-másik hazai nemhalálos cuccnál rondábbat már nem lehet gyártani. Tévedtem :mrgreen:

A kivitelezés egyébként egészen igényesnek tűnik, de a formaterv valóban elesett a gyárthatósággal vívott egyenlőtlen csatában
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.08.10. 23:27 Speciális, ritka (nem 10x1 stb) finommenet? “sniper-speciál” egyedi bajonetzár? Mindkettőhöz hozzá kell nyúlni a fegyverhez - de kellő motivációval kivitelezhető, ha pont ezen múlik a tényállás....
félOFF

akkor a kedvesjó gazságügyi szakértő vág egy olyan menetet valami lőfegyverre és ráteszi, lefotózza, megírja.

Érdemes a Jog és Fegyvert olvasgatni, Bokros doktor rémtörténetei ennél durvábbak és valósak. Ha a vád azt igényli, akkor a szagértő új fegyvert gyárt a romokból és készít hozzá gyengített lőszert, hogy működjön. Megtörtént.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mire készülsz? Az 1990-es években kommandósnak lenni Magyarországon*? A Zahal tisztjeként megszállni Libanont? EZZEL a légpisztollyal bármelyiknek képzelheted magad!:-)))

*** ÚJDONSÁG! ***
Swiss Arms JERICHO SA941, non-blowbackes, DAO, fémszános CO2-os légpisztoly!
4,5 mm BB, 20-lövetű: 42.900- Ft
MKh benne van!

LÉGFEGYVER ALOLDALUNK:
https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... fegyverek/

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

swiss arms jericho legpi.jpg
swiss arms jericho legpi.jpg (29.21 KiB) Megtekintve 27136 alkalommal
* tudjuk, hogy itthon a tokbiztosítós 941F volt rendszerben és nem volt szereléksínje, de olyan kövület nincs jelenleg elérhető légpisztolyban, ez van a legközelebb hozzá
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, akkor nem palya, pedig jopofa lenne.
(ezek szerint a legfegyveres csendesitok is potencialis hogyishivjakok?)
gvass1 írta: 2021.08.11. 07:40 félOFF

akkor a kedvesjó gazságügyi szakértő vág egy olyan menetet valami lőfegyverre és ráteszi, lefotózza, megírja.

Érdemes a Jog és Fegyvert olvasgatni, Bokros doktor rémtörténetei ennél durvábbak és valósak. Ha a vád azt igényli, akkor a szagértő új fegyvert gyárt a romokból és készít hozzá gyengített lőszert, hogy működjön. Megtörtént.

ON
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.08.12. 18:43 Koszi, akkor nem palya, pedig jopofa lenne.
(ezek szerint a legfegyveres csendesitok is potencialis hogyishivjakok?)
amelyik belül szivacs, kívül meg jórészt műanyag, azok nyilván nem lesznek jók tűzfegyverhez, de már startpatronos sniperhez sem. Amik masszívabbak és .22-esek, azok egyértelműen bukta lesznek eljárásban.

Ilyen egy csak-légfegyver hangtompi:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.08.12. 18:48 amelyik belül szivacs, kívül meg jórészt műanyag, azok nyilván nem lesznek jók tűzfegyverhez, de már startpatronos sniperhez sem. Amik masszívabbak és .22-esek, azok egyértelműen bukta lesznek eljárásban.

Ilyen egy csak-légfegyver hangtompi:

Kép
Most betanított igazságügyi fegyverszakértő vagyok.

De, ez is tilos, mert felszerelhető lőfegyverre. Hogy lövéskor széthullik, az nem kizáró ok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.08.12. 20:16 Most betanított igazságügyi fegyverszakértő vagyok.

De, ez is tilos, mert felszerelhető lőfegyverre. Hogy lövéskor széthullik, az nem kizáró ok.
De nem csökkenti, hanem növeli a zajhatást😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laci008 »

sidius írta: 2021.08.15. 07:55 Ez most komoly, hogy adott esetben bizonyítékot kreálnak egy szakértő segítségével? Mert akkor ez szimpla bizonyítékhamisítás. Persze gondolom ezt meg lehet úszni büntetlenül. (Bokros doktor írásait tényleg érdemes olvasgatni.)
Üdv kedves elvtárs maga idáig traktorbelsőben lakott? :lol:
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Ha egy szakértőt felkérnek arra hogy állapítsa meg hogy adott eszközzel ezt vagy azt meg lehet e tenni akkor ő megállapítja.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Sziasztok,

Összepancsoltam egy zselétömböt és kisebb bénázásokkal csináltam egy tesztvideót:
https://www.youtube.com/watch?v=bEu5uALizSE

Az hogy a tömb alatt ellőttem párat az egy dolog... Kicsit tömény lett a zselé is, a 7,5J cst alatti légpuska kb nem tudott vele mit kezdeni... Bezzeg a startpatronos "vasak"! :)

Üdv,
Balázs
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2021.09.11. 23:46 Sziasztok,

Összepancsoltam egy zselétömböt és kisebb bénázásokkal csináltam egy tesztvideót:
https://www.youtube.com/watch?v=bEu5uALizSE

Az hogy a tömb alatt ellőttem párat az egy dolog... Kicsit tömény lett a zselé is, a 7,5J cst alatti légpuska kb nem tudott vele mit kezdeni... Bezzeg a startpatronos "vasak"! :)

Üdv,
Balázs

Ez talán a leghasznosabb videód eddig, hiszen homogén közegre lőve összehasonlít tölteteket, típusokat. Nagyon jó.

De engedd meg, hogy CÍMÉT kritizáljam:

"Ballistic Gel Test - Unlicenced Target Shoot Weapons In Hungary"

Ez angolul értelmetlen sajnos.

Az unlicenced jelentése inkább az, hogy nincsen rá engedélyed, illegális. ("unlicenced replica of an Adidas shoe from China")

Inkább a "licence-free" vagy a "free-to-own" lenne a helyes.

A "target shoot weapons" sem igazán értelmes, itt inkább a "plinker" lenne a jó.

Sztem (ha átnevezehető): "Ballistic Gelatin Test - Free-to-own plinker guns in Hungary" jobb lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

ablaz írta: 2021.09.11. 23:46 Sziasztok,

Összepancsoltam egy zselétömböt és kisebb bénázásokkal csináltam egy tesztvideót:
https://www.youtube.com/watch?v=bEu5uALizSE

Az hogy a tömb alatt ellőttem párat az egy dolog... Kicsit tömény lett a zselé is, a 7,5J cst alatti légpuska kb nem tudott vele mit kezdeni... Bezzeg a startpatronos "vasak"! :)

Üdv,
Balázs
Nagyon jó kis teszt lett. Grat hozzá! Annyival egészítenem ki, hogy a revolver lényegében messzebb volt a zselatintömbtől a rövidebb csőhossza miatt. Én a revolvert közelebb vittem volna a tömbhöz. Esetleg figyelembe vettem volna még hozzá a Keserű puska huzagolt csőhosszát (ha jól tudom, akkor nem teljesen a végig a huzagolt csőrész).
Aztán könnyen lehet, hogy ez a 30 cm körüli “távolság” nem jelentene szinte semmit sem.👏
Mindenki vár valamit...
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2021.09.12. 07:42 Ez talán a leghasznosabb videód eddig, hiszen homogén közegre lőve összehasonlít tölteteket, típusokat. Nagyon jó.

De engedd meg, hogy CÍMÉT kritizáljam:

"Ballistic Gel Test - Unlicenced Target Shoot Weapons In Hungary"

Ez angolul értelmetlen sajnos.

Az unlicenced jelentése inkább az, hogy nincsen rá engedélyed, illegális. ("unlicenced replica of an Adidas shoe from China")

Inkább a "licence-free" vagy a "free-to-own" lenne a helyes.

A "target shoot weapons" sem igazán értelmes, itt inkább a "plinker" lenne a jó.

Sztem (ha átnevezehető): "Ballistic Gelatin Test - Free-to-own plinker guns in Hungary" jobb lenne.
Köszi a helyesbítést. Később megvizsgálom hogy lehetne javítani, bár asszem így feltöltve csak kivágni fogom tudni a Yt Studio-ban, vagy újra feltölteni. Meglátom.

Az unlicenced kifejezest láttam valahol és megtetszett. Az itthon szabadon tartható plinkerek kifejezésre meg nekem más ugrik be, co2 meg gbb, esetleg pcp fegyverek, na ezek a cuccok nem az én világom... "Céllövő fegyverek" vagy valami ilyesmit akartam megfogalmazni...

Kevés értelmét látom egyébként angolul címezni a videóimat, mert kb 99%-ban az itt lakók a célközönség, emellett viszont én is utálom amikor érthetetlen nyelven találok egy-egy fasza videót. Néha meg betalál egy-egy normálisabb kűfődi érdeklődö arc...
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

tornas78 írta: 2021.09.12. 09:01 Nagyon jó kis teszt lett. Grat hozzá! Annyival egészítenem ki, hogy a revolver lényegében messzebb volt a zselatintömbtől a rövidebb csőhossza miatt. Én a revolvert közelebb vittem volna a tömbhöz. Esetleg figyelembe vettem volna még hozzá a Keserű puska huzagolt csőhosszát (ha jól tudom, akkor nem teljesen a végig a huzagolt csőrész).
Aztán könnyen lehet, hogy ez a 30 cm körüli “távolság” nem jelentene szinte semmit sem.👏
Hát igen, ahogy vágtam a videót nagyon sok dolgot szedtem össze fejben, amit utólag már máshogy jobban csináltam volna. Erre jó önmagunk videózgatása, látni a hibáinkat, kitalálni hogy lehetne jobb. Tapasztalati pontot gyűjtöttem. Első zseléfőzésnek elment... Majd legközelebb máshogy lesz, és talán hozzácsapódik egy jóféle Bartal is. Esetleg megnéznék ezekhez viszonyítva egy-egy .22lr vasat is...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csehország az már nyugat? Nem, az már AMERIKA! - California-15: “taktikai” flóbertpuska Csehországból

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/califor ... orszagbol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.09.17. 13:18 Csehország az már nyugat? Nem, az már AMERIKA! - California-15: “taktikai” flóbertpuska Csehországból

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/califor ... orszagbol/

Kép
"Figyelem: itthon teljesen illegális, semmilyen tartási célra nem szerezhető meg!"

Imádom a magyar jogalkotást, hogy bizonyos cuccokat semmilyen legális úton-módon nem szerezhetsz meg, még akkor sem ha van tartási engedélyed... Hányinger :x :x
(abba már bele se kezdek amit te is írsz, hogy nem a nagyvízen túl, csak tőlünk kicsit északabbra meg kvázi mindenféle engedély nélkül veszik ezeket a vasakat)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Hozzá jutottam egy Lov 21-hez de csak a 7,5g-os CO2 kiszúró tüske van hozzá.
Kérdésem lenne, hogy 7,5g-os patron beszerezhető-e még valahol(és ha igen akkor hol)?
Illetve 12g-os kiszúró tüske elérhető-e valamerre? (csak a nimrodderingert találtam mint magyar oldalt de ott sincs sajnos)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

bcsob írta: 2021.09.27. 23:43 Sziasztok!

Hozzá jutottam egy Lov 21-hez de csak a 7,5g-os CO2 kiszúró tüske van hozzá.
Kérdésem lenne, hogy 7,5g-os patron beszerezhető-e még valahol(és ha igen akkor hol)?
Illetve 12g-os kiszúró tüske elérhető-e valamerre? (csak a nimrodderingert találtam mint magyar oldalt de ott sincs sajnos)
A 7,5 grammost (ami igazából 6 grammos) már kivonták a forgalomból. Nekem van még pár dobozzal, ha érdekel megnézem hogy pontosan mennyi is van még...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

SwissArmy írta: 2021.09.28. 06:03 A 7,5 grammost (ami igazából 6 grammos) már kivonták a forgalomból. Nekem van még pár dobozzal, ha érdekel megnézem hogy pontosan mennyi is van még...
Lehet most is kapni minden élelmiszerboltban. Annyi, hogy valamivel másabb a tömeg, meg nem visszaváltható.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

SwissArmy írta: 2021.09.28. 06:03 A 7,5 grammost (ami igazából 6 grammos) már kivonták a forgalomból. Nekem van még pár dobozzal, ha érdekel megnézem hogy pontosan mennyi is van még...
Csak nem visszaváltható de elvileg kapható(gyakorlatilag bármerre kerestem nem volt). Úgyhogy lehet érdekelne.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2021.09.28. 09:00 Lehet most is kapni minden élelmiszerboltban. Annyi, hogy valamivel másabb a tömeg, meg nem visszaváltható.
Igen, ezt olvastam én is, de gyakorlatilag nem találtam, bármerre kerestem ("100Ft-os bolt", ABC/CBA, festék/barkács bolt)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2021.09.28. 15:44 Igen, ezt olvastam én is, de gyakorlatilag nem találtam, bármerre kerestem ("100Ft-os bolt", ABC/CBA, festék/barkács bolt)
Akkor rendelj, csak be kell írni a googleba, hogy szódapatron. Például:
https://liss.hu/termek/liss-szodapatron ... avalthato/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2021.09.28. 15:46 Akkor rendelj, csak be kell írni a googleba, hogy szódapatron. Például:
https://liss.hu/termek/liss-szodapatron ... avalthato/
Igen, nézelődtem a neten (tudok keresőt használni :P ), csak nem túl gazdaságos a 990Ft-os patonokat 1270Ft-ért kipostáztatni...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2021.09.28. 17:05 Igen, nézelődtem a neten (tudok keresőt használni :P ), csak nem túl gazdaságos a 990Ft-os patonokat 1270Ft-ért kipostáztatni...
Jaaaa hát meddig elég az? :D Tessék rendelni belőle 10 csomagot!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

bcsob írta: 2021.09.28. 15:40 Csak nem visszaváltható de elvileg kapható(gyakorlatilag bármerre kerestem nem volt). Úgyhogy lehet érdekelne.
Spar ban szinte mindig van
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2021.09.28. 17:17 Jaaaa hát meddig elég az? :D Tessék rendelni belőle 10 csomagot!
Végül is jogos :D
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

RatRace írta: 2021.09.28. 17:33 Spar ban szinte mindig van
Köszi az infót!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

bcsob írta: 2021.09.28. 15:40 Csak nem visszaváltható de elvileg kapható(gyakorlatilag bármerre kerestem nem volt). Úgyhogy lehet érdekelne.
Látom kaptál egy két tippet, de ha szükséged van rá, akkor szívesen elküldöm!Privátban ha küldesz egy címet , akkor elpostázom.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

SwissArmy írta: 2021.09.28. 20:59 Látom kaptál egy két tippet, de ha szükséged van rá, akkor szívesen elküldöm!Privátban ha küldesz egy címet , akkor elpostázom.
Közben RatRace kollága Sparos tippje bejött, de köszi azért!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
zsoltbook
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.10.04. 15:39

Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: zsoltbook »

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a Diana 350 Magnum N-tec puskáról vagy a Diana Mauser PCP-ről? A kettő közül szeretnék választani, de nem igazán tudok. Szóba jött még a Weihrauch HW 90, ami a kedvencem, azonban mivel bal kezes lövő vagyok, és ez a típus csak jobb kezeseknek van kialakítva, ezért esik.
Ha van valakinek tapasztalata és ismeri a fegyvereket, kérem adjon tanácsot. Köszönöm.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zsoltbook írta: 2021.10.05. 08:16 Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a Diana 350 Magnum N-tec puskáról vagy a Diana Mauser PCP-ről? A kettő közül szeretnék választani, de nem igazán tudok. Szóba jött még a Weihrauch HW 90, ami a kedvencem, azonban mivel bal kezes lövő vagyok, és ez a típus csak jobb kezeseknek van kialakítva, ezért esik.
Ha van valakinek tapasztalata és ismeri a fegyvereket, kérem adjon tanácsot. Köszönöm.

A HW az német. A többi az NEM.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

zsoltbook írta: 2021.10.05. 08:16 Szóba jött még a Weihrauch HW 90, ami a kedvencem, azonban mivel bal kezes lövő vagyok, és ez a típus csak jobb kezeseknek van kialakítva, ezért esik.
Nekem van és balkezes vagyok. :) Nem vészes balkezesnek a használata, talán a biztosító megnyomása macerás kicsit én bal kézzel átnyúlva az agyazás alatt biztosítom ki. Ha távcsővel használod érdemes egy tusa magasítót rárakni de normál szerelékkel ez sem létszükséglet.

https://www.fegyverforum.com/viewtopic. ... 704#p27704
zsoltbook
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.10.04. 15:39

Re: Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: zsoltbook »

gvass1 írta: 2021.10.05. 09:52 A HW az német. A többi az NEM.
Ha jól tudom a Diana igen csak német gyártmány.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: zora »

zsoltbook írta: 2021.10.05. 10:32 Ha jól tudom a Diana igen csak német gyártmány.
Már nem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Diana légpuska

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zsoltbook írta: 2021.10.05. 10:32 Ha jól tudom a Diana igen csak német gyártmány.
sok éve nem.

Bolgár, kínai, török a gyártás.

(Ja, és az érdeklődött típusok nagy részének 7,5 J alá butítva amúgy sem lenne túl sok értelme.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új olcsó Diana légpisztoly: P-Five

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-olcs ... ly-p-five/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Na! Hogy legyen valami! Amíg én is arra várok hogy legyen valami...
A tűz után kis víz:
https://www.youtube.com/watch?v=lbY5zVz_LKY
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

ablaz írta: 2021.10.11. 21:30 Na! Hogy legyen valami! Amíg én is arra várok hogy legyen valami...
A tűz után kis víz:
https://www.youtube.com/watch?v=lbY5zVz_LKY
"A mackónadrág a show része." :-)
Jó kis videó lett megint.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Sziasztok, légpuska belövéséhez vettem ilyen első-hátsó babzsák szettet. Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném: mivel érdemes megtölteni? A babot passzolnám, a kukorica drága (meg szeretik az egerek). Homok van, de hátha van nálam rutinosabb, és megmondja, neki mi jött be. Köszönöm!
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Műanyag granulátum vagy nekem száraz fűrészpor van benne mert az volt.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2021.10.12. 13:08 Sziasztok, légpuska belövéséhez vettem ilyen első-hátsó babzsák szettet. Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném: mivel érdemes megtölteni? A babot passzolnám, a kukorica drága (meg szeretik az egerek). Homok van, de hátha van nálam rutinosabb, és megmondja, neki mi jött be. Köszönöm!
Átmosva, szárítva nagy szemű homok. (villamosmegálló környékén könnyen begyűjthető a kívánt mennyiség)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2021.10.12. 13:08 Sziasztok, légpuska belövéséhez vettem ilyen első-hátsó babzsák szettet. Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném: mivel érdemes megtölteni? A babot passzolnám, a kukorica drága (meg szeretik az egerek). Homok van, de hátha van nálam rutinosabb, és megmondja, neki mi jött be. Köszönöm!
Airsoft bb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Umarex Glock 17Gen5 T4E marker - horror áron

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... 4e-marker/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Segítsetek picit kérlek. Szerettem volna vásárolni 5 darab HW30S puskát, de nem találtunk valós készletet belőle. Tudtok olyan helyet, ahol pár héten belül fizikailag át lehetne venni, vagy tudtok ajánlani ebben az árban olyan alternatívát, amit valahol ténylegesen meg is lehet venni? Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »



ÚJRA ÉRKEZETT!!! Hatsan M25 csőletörős légpisztoly!


Egy kiemelkedő ár/érték arányú csőletörős, hátrarúgásmentes légpisztoly, majdnem koppra 7,5 J, 4,5 mm diaboló, huzagolt cső, SZETTBEN: lövedékfogóval, lőlappal és egy doboz lövedékkel: 44.900 Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu ****
Hatsan-M25-kit.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vontollah
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2021.02.10. 14:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vontollah »

Ma láttam az Asia Center-ben lévő üzlet kirakatában, hogy "Kapacitás: 2" Tényleg?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Vontollah írta: 2021.10.24. 20:08 Ma láttam az Asia Center-ben lévő üzlet kirakatában, hogy "Kapacitás: 2" Tényleg?
Minek a kapacitása 2?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése