Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

cujoe írta: 2020.03.20. 08:36 Van már olyan háziorvos is elég sok szerencsére aki elvégezheti a sportorvosi vizsgálatot. Van erről egy lista az OSEI honlapon.
OK, sztem a háziorvosok most ugyanúgy csak a sürgősségi betegellátással foglalkoznak csak...
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

layman írta: 2020.03.20. 12:49 OK, sztem a háziorvosok most ugyanúgy csak a sürgősségi betegellátással foglalkoznak csak...
Egyértelmű. De a kérdés arról szólt, hogy a "világvége" elmúlta utáni 15 napon belül mi lesz, ha nem lesz sportorvos? A válaszom pedig az volt, hogy ha nem kapsz sportorvost, akkor keress egy sportorvosi jogosultságokkal rendelkező háziorvost a közeledben. Tessék: http://www.osei.hu/orszagos-sportorvosi ... staja.html
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

cujoe írta: 2020.03.20. 13:38 Egyértelmű. De a kérdés arról szólt, hogy a "világvége" elmúlta utáni 15 napon belül mi lesz, ha nem lesz sportorvos? A válaszom pedig az volt, hogy ha nem kapsz sportorvost, akkor keress egy sportorvosi jogosultságokkal rendelkező háziorvost a közeledben. Tessék: http://www.osei.hu/orszagos-sportorvosi ... staja.html
Köszönöm!
Amúgy passz hogy elfogadnák-e a Budaörsiek a sima pecsétet, mert egyszer az illetékes hölgy elejtette hogy
neki ovális sporotvosi kell :geek:
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

layman írta: 2020.03.20. 14:55 Köszönöm!
Amúgy passz hogy elfogadnák-e a Budaörsiek a sima pecsétet, mert egyszer az illetékes hölgy elejtette hogy
neki ovális sporotvosi kell :geek:
Az mindegy, hogy ők mit mondanak, mert megkérdeztem az egyik ilyen jogosultsággal rendelkező háziorvost és azt mondta, hogy a sportorvosi elvégzésének a tényét feltöltik egy adatbázisba, ahonnan ez ellenőrizhető. Teljesen hivatalos a sportorvossal egyenértékű az ő tevékenysége is. Ne a rendőr döntse már el, az orvosokra vonatkozó szabályokat is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2020.03.20. 13:38 Egyértelmű. De a kérdés arról szólt, hogy a "világvége" elmúlta utáni 15 napon belül mi lesz, ha nem lesz sportorvos? A válaszom pedig az volt, hogy ha nem kapsz sportorvost, akkor keress egy sportorvosi jogosultságokkal rendelkező háziorvost a közeledben. Tessék: http://www.osei.hu/orszagos-sportorvosi ... staja.html
Itt az állásfoglalás becsatolva.
Amúgy valószínűleg leterheltség lesz akkor is. Kérsz időpontot, ezt jelzed az igrenden ha 15 napon túl van, aztán elmész a vizsgálatra, ennyike.
Csatolmányok
ORFK Igazgatásrendészeti Főo.pdf
(407.43 KiB) Letöltve 293 alkalommal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.03.20. 16:17 Itt az állásfoglalás becsatolva.
Amúgy valószínűleg leterheltség lesz akkor is. Kérsz időpontot, ezt jelzed az igrenden ha 15 napon túl van, aztán elmész a vizsgálatra, ennyike.
Na, ez végre normális hozzáállás.

legnormálisabb persze a sportorvosi eltorlese, helyette a jogsi elfogadasa lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Cajga írta: 2020.03.20. 10:02 Pedig nagyobb mókafaktor! A többi stimmel. :roll:
Tervben van egy Bounty, kovásban és szintén .50-esben. Tavaly az elöltöltő vizsga előtti napon több fegyvert is ki lehetett próbálni a lőtéren, tetszett. Meg egy 1854 Lorenz, veszélyes ez :).

Rávarázsoltam ugyanígy a Navy Moll réz markolatvégét (Kapszlitól az említett módon rendelve), mert fényes réz-mániás vagyok én is, pont ez a klasszikus irányvonal tetszik.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sparrow írta: 2020.03.17. 19:37 A pedersolit sajnos nem ismerem, de kentucky-val lőttem már (ne kérdezd mi volt, investarm, pietta vagy uberti, vagy nem tudom kik gyártottak még). Én pisztolyban a 45-ösre esküszöm, szerintem annyi lőpor ami kell az 50-es (főleg 54-es) megmozgatásához, az nem ég el rendesen a rövid csőben, és nagy lesz a szórás és/vagy lassú és íves a lövedékpálya. A 45-ösben pedig le lehet vinni akár 15 grainig is szinte a töltetet, és az tuti elég teljesen, és ezáltal egyenletesen mindig ugyanoda fog hordani kb. Az 50 meg az 54 az inkább puska kaliber.
Köszi az infót! :) A kalibernek utánajárok!
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.20. 00:23 Üdv! Kéz fel, épp Pedersoli van!

.50-es kaliberben rendeltem, megegyezik a puska kaliberével, ugyanazzal a bogyóval tudom etetni. 23gr FFFg svájci lőpor+10gr gríz+.490 tapaszolt gömblövedékkel igen pontos. Szekér-féle tapasztej igen jó hozzá! Lövedéket magam öntöm hozzá.

Előny: igényesen kidolgozott, pontos, kiváló anyagminőség, nagyon jó a technikai "support", alkatrészellátás. Honlapon fönt van a letölthető robbantott ábra, cikkszám alapján bármit meghoznak.

Hátrány: relatíve drága. Viszonylag kis sorozatú, mondhatni egyedi gyártás rendelésre, rengeteg élőmunka+CNC-technológia.

szerk: kovással nincs tapasztalatom. Nagy rutin kell hozzá, nekem túl macerás.
Köszi az infót! Én is inkább a csappantyús felé húzok! A Remi és a Colt-m 44-s, úgyhogy az 50-s tetszene szerintem :)
Rádírok itt üzenetben ha megengeded, pár kérdésem lenne még! :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Maci22hun írta: 2020.03.20. 19:52 Köszi az infót! Én is inkább a csappantyús felé húzok! A Remi és a Colt-m 44-s, úgyhogy az 50-s tetszene szerintem :)
Rádírok itt üzenetben ha megengeded, pár kérdésem lenne még! :)
Nyugodtan, jöhet :).

Kis kiegészítés: ha tudod, vedd kézbe! Nem gondoltam volna, hogy mennyire kézreáll nekem ez az esernyővég :).
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2020.03.20. 10:06 Kifejtenéd? Az új sátorvasat és a német gyorsítós elsütőszerkezetet látom.
Akkor lássuk:
1. Markolatba réz díszítő lemez
2. Markolat recézés
3. Alsó markolat gomb készítés
4. Főrugó könnyítése ( gyári kb.15kg-os, elég az 5kg-os
5. Serpenyő fedélrugó könnyítés minimálisra. Elvileg annyi a szerepe, hogy a fedél a helyén maradjon ha lefelé tartod a pisztolyt.
Kipróbáltam, tökéletesen működik rugó nélkül is! :o :lol:
6. Kakas "hattyúnyak" szögének változtatása, törte a kovát mint állat, kicsit lejjebb kellett hajlítani
7. Felporzó serpenyőt, meghagyva az eredeti mélységet,kicsit előre és hátrafelé kb. 3-3mm-t felköszörültem, hogy nagyobb legyen a felület, így biztosabb a gyújtás (nem mélyítésről van szó)!
8. Fém részek polírozása
9. A sátorvas és a gyorsító szerkezet egy alkatrész, csak a felső bemarás gépi, a többi kézimunka! :lol: :roll:
10. Az eredeti elsütő billentyűnek tettem rugót (lásd a képeken)
A rugók könnyítésénél nem a vastagságból, hanem a szélességből veszünk el, és csak fokozatosan, nem nekiesni!

Ha kérdés van, várom.

Röviden ennyi. ;)
Kép0511.jpg
Kép0513.jpg
P1020786.JPG
P1020789.JPG
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Cajga írta: 2020.03.21. 10:42 Akkor lássuk:
......
Ha kérdés van, várom.

Röviden ennyi. ;)
Mit mondjak erre? Gratula, kalap fel, kalap le. Nézve a képeket, profi fegyverjavító műszerész és/vagy vadászpuskaműves tudás kell ehhez. Meg szerszámozottság, minden elismerésem!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.21. 11:35 Mit mondjak erre? Gratula, kalap fel, kalap le. Nézve a képeket, profi fegyverjavító műszerész és/vagy vadászpuskaműves tudás kell ehhez. Meg szerszámozottság, minden elismerésem!
Köszi az elismerést. :D
Mint említettem marógép csak a felső részhez kellett. A többihez állványos fúrógép és kéziszerszámok.
"Profi"szaktudás? Sok-sok Google kutakodás és online fordító, meg igényesség, kitartás és precíz munka! Ez a titka! :lol:
A szakmámhoz mondjuk elég "közel állnak" az ilyen munkák. ( kék a piros, plusz a mínusz , 1-es - 2-es meg a rövidzár )! :roll:

OFF
Mivel lövöldözni nem mehetek, marad időm folytatni ezt a kis (1,3m) WW II. RAF gyorsnaszádot.
Még csak 2 éve készül, idén talán végzek vele. ;)
ON
P1030602.JPG
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Cajga írta: 2020.03.21. 21:25 Köszi az elismerést. :D
Mint említettem marógép csak a felső részhez kellett. A többihez állványos fúrógép és kéziszerszámok.
"Profi"szaktudás? Sok-sok Google kutakodás és online fordító, meg igényesség, kitartás és precíz munka! Ez a titka! :lol:
A szakmámhoz mondjuk elég "közel állnak" az ilyen munkák. ( kék a piros, plusz a mínusz , 1-es - 2-es meg a rövidzár )! :roll:

OFF
Mivel lövöldözni nem mehetek, marad időm folytatni ezt a kis (1,3m) WW II. RAF gyorsnaszádot.
Még csak 2 éve készül, idén talán végzek vele. ;)
ON
Kár magyarázkodni, akkor is szép lett, meg talán jó is! Lehet apró bökkenő, az egymáson csúszó/összeakadó fémrészek felületkezelése, kéregedzés házilag nehezen oldható meg, Németh Balázs-könyv és Szekér mester is sokat emlegette egyéb mesterfogások mellett.

Lövöldözés (meg minden egyéb mászkálós program) nekem is kimarad, így jut idő ilyen huncutságokra is. Az ötletet Zalaegesrszegen láttam meg, onnan loptam.
Csatolmányok
allvany1.jpg
allv.jpg
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2020.03.20. 16:38 Na, ez végre normális hozzáállás.

legnormálisabb persze a sportorvosi eltorlese, helyette a jogsi elfogadasa lenne.
Hát igen, de kéz ki biliből :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.22. 00:19 Lövöldözés (meg minden egyéb mászkálós program) nekem is kimarad, így jut idő ilyen huncutságokra is. Az ötletet Zalaegesrszegen láttam meg, onnan loptam.
Kérhetek töltés közbeni képet?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2020.03.23. 10:10 Kérhetek töltés közbeni képet?
Majd ha lőtérre jutok vele, pl. Dorogra. Ha összeraktam, a töltéskész állapotról természetesen otthonról is.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2020.03.23. 10:10 Kérhetek töltés közbeni képet?
Töltési pozícióban lévő, tessék. Csak provizórikusan összeállítva, ez-az még hiányzik.
kentucky_allvanyon.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.23. 17:13 Töltési pozícióban lévő, tessék. Csak provizórikusan összeállítva, ez-az még hiányzik.
kentucky_allvanyon.jpg
Klassz!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.23. 17:13 Töltési pozícióban lévő, tessék. Csak provizórikusan összeállítva, ez-az még hiányzik.
Köszönöm. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A full size nagyon bejött tavaly az IWA-n, most itt a kisebb. Stoeger STR-9 Compact – “török beretta glock”

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/stoeger ... tta-glock/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Sziasztok! Minden papírom megvan, már csak a minősítések kellenének , ami ugye jövő évre szólnak majd. Viszont, ha a jövő évi minősítések nincsenek még meg , de kérek év közi minősítést ? Azzal bemehetek a yardra , vásárolhatok fegyvert ? Ha úgy veszem így is, úgy is csak így van esélyem erre az évre minősítést szerezni... köszi !
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

SwissArmy írta: 2020.03.26. 14:59 Sziasztok! Minden papírom megvan, már csak a minősítések kellenének , ami ugye jövő évre szólnak majd. Viszont, ha a jövő évi minősítések nincsenek még meg , de kérek év közi minősítést ? Azzal bemehetek a yardra , vásárolhatok fegyvert ? Ha úgy veszem így is, úgy is csak így van esélyem erre az évre minősítést szerezni... köszi !
Így van. MDLSZ tag vagy? A honlapról meg tudod kérni az évközi minősítést, a klubod elnöke ad egy igazolást (vagy ez már meg is van), aztán hajrá. Bár úgy rémlik, mintha az első fegyvernél a konkrét darabra adták volna ki a határozatot (jelleg, gyártmány, típus, kaliber, gysz.), de erre már nem merek esküdni...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

jó ha van írta: 2020.03.26. 15:59 Így van. MDLSZ tag vagy? A honlapról meg tudod kérni az évközi minősítést, a klubod elnöke ad egy igazolást (vagy ez már meg is van), aztán hajrá. Bár úgy rémlik, mintha az első fegyvernél a konkrét darabra adták volna ki a határozatot (jelleg, gyártmány, típus, kaliber, gysz.), de erre már nem merek esküdni...
MSSZ....
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

jó ha van írta: 2020.03.26. 15:59 Így van. MDLSZ tag vagy? A honlapról meg tudod kérni az évközi minősítést, a klubod elnöke ad egy igazolást (vagy ez már meg is van), aztán hajrá. Bár úgy rémlik, mintha az első fegyvernél a konkrét darabra adták volna ki a határozatot (jelleg, gyártmány, típus, kaliber, gysz.), de erre már nem merek esküdni...
BRFK-n első fegyvernél csak a jelleg volt meghatározva ("Egy darab rövid lőfegyver").
MSSZ-nél év közi minősítésnél kategóriánként elég szép összeget legombolnak még az emberről (emlékeim szerint 15.000 Ft/kategória).
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Kojak írta: 2020.03.26. 19:14 BRFK-n első fegyvernél csak a jelleg volt meghatározva ("Egy darab rövid lőfegyver").
MSSZ-nél év közi minősítésnél kategóriánként elég szép összeget legombolnak még az emberről (emlékeim szerint 15.000 Ft/kategória).
Annyi még most , 15 ezer / kat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Svájci finommechanika: B+T APC223 öntöltő karabély 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/svajci-finom ... ly-1-resz/

Kép


Ebben a videóban a 2020 TAVASZ Különszám címlapján megcsodálható svájci öntöltő karabélyt, a B+T APC223 mutatjuk be. A fegyver igazi 21. századi moduláris felépítésű darab, természetesen mi csak a gépkarabély sorozatlövésre nem alkalmas polgári változatával lőhettünk. Az igazi svájci precizítással elkészett fegyver hátrarúgása minimális, ára pedig horribilis (7-számjegyű) – hogy a latin eredetű jelzőket halmozhassam.

A forgózárfejes, gázdugattyús (short-stroke) szerkezetű fegyver egyébként kifejezetten konzervatív felépítésű, forgácsolt alutokos, műanyag tokalsórésszel/trigger grouppal. 2 db 30-lőszeres P-Mag műanyagtestű tár jár hozzá, de bármely M16/M4 stanag tárral is elketyeg.

Érdeme még, hogy a mai elvárásoknak megfelelően kezelőszervei kétkezesek és kifejezetten könnyen kezelhetőek. Válltámasza behajtható és cserélhető is a gyártó kínálatában elérhető sokféle változatra.

Köszönjük a tesztfegyvert a Reintex-nek!

Folytatjuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Éppen Gvass posztján belinkelt cikket olvatam a J&F-ben, amikor az amcsi weboldal hírfolyamában feljött ez a pisztoly. Lehet hogy mótvá itt is, de én még nem láttam, nekem nagyon bejött! 4x2 lövetű dupla csövű .22 WMR revolver, kifejezetten önvédelemre. A neten 400 Joule körül találtam a .22 WMR csőtorkolati energiáját, de ez nekem hihetetlennek tűnik.
Thunderstruck.jpg
Thunderstruck.jpg (38.11 KiB) Megtekintve 44896 alkalommal
Teszt videó róla (Guns America): https://youtu.be/V0eWQNiiQBk

Amcsi MSRP 369 dollár. Ilyen kéne itthon gumisban. ;-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.03.29. 10:35 Éppen Gvass posztján belinkelt cikket olvatam a J&F-ben, amikor az amcsi weboldal hírfolyamában feljött ez a pisztoly. Lehet hogy mótvá itt is, de én még nem láttam, nekem nagyon bejött! 4x2 lövetű dupla csövű .22 WMR revolver, kifejezetten önvédelemre. A neten 400 Joule körül találtam a .22 WMR csőtorkolati energiáját, de ez nekem hihetetlennek tűnik.

Thunderstruck.jpg

Teszt videó róla (Guns America): https://youtu.be/V0eWQNiiQBk

Amcsi MSRP 369 dollár. Ilyen kéne itthon gumisban. ;-)

Mótváááá!

a 400 j az puskacsőből van, rövidke csőből jó ha 1xx joule.


gumusban értelmezhetetlen, hiszen értelmes méretű gumival akkor lenne, mint egy Revenge.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A SIG Sauer új "milliomosa", a P320:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egymill ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.03.31. 05:52 A SIG Sauer új "milliomosa", a P320:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egymill ... -pisztoly/

Kép
Szerintem ez nem acél ahogy írtad, hanem alutokos.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.03.31. 07:47 Szerintem ez nem acél ahogy írtad, hanem alutokos.

valoban, javitva, koszi!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Svájci finommechanika: B+T APC223 öntöltő karabély 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/


és


http://www.fegyvervideo.hu/svajci-finom ... ly-2-resz/


Kép


Folytatjuk az aktuális, 2020 TAVASZ különszám címlapján levő B+T APC223 öntöltő karabély bemutatását, ezúttal főként a belsőségekkel foglalkozunk. Tehát a részleges szétszereléssel nyitunk, mely ezúttal a túl precízen illeszkedő svájci alkatrészek okán igényelt némi szerszámos segítséget is. Megnézzük a zárvezető-forgózárfej egységet, a short stroke gázdugattyút, lökőrúdját és helyretoló rugóját, valamint a gázszabályozós gázhengert is.

Érdekesség még a hátrarúgásérzet csökkentésben a válltámasz egység tokba lógó részére integrált rugós-hidraulikus hátrarúgáselnyelő puffer és a csőszájfék is. Ez utóbbinak oldalra elvezetett gáznyomását jól szemlélteti a falból kiszakított méretes mészkődarab.



Köszönjük a tesztfegyvert a Reintex-nek!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG-álom luxuskivitelben a Wilson Combat-tól:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/wilson- ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Beretta-csoport: lassú gyár-újraindítások Olaszországban - mert a fegyvergyár nem működhet home office keretében!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... orszagban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2020.04.20. 21:23 NSzV vs kevlarsisak
Egy sima TT-vel is meghal a sisakos! Vagy egy 9 mm Lugerrel.
https://www.youtube.com/watch?v=ga3KhEYeSvM
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szuperdögös, de láthatóan ergonómiailag kihívásokkal küzdő szupermegaluxus bullpup sniper Németországból:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-neme ... tts-xceed/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Mini tesztcikk: Glock 44 .22 LR – a műanyagszános huszonkettes

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... zonkettes/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.04.22. 15:09 ÚJ! Mini tesztcikk: Glock 44 .22 LR – a műanyagszános huszonkettes

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... zonkettes/


Ez tipikusan a nagyon kellene kategória.... de majd válság után meglátjuk mi lesz. Addig sajna takarékláng van.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.04.22. 15:09 ÚJ! Mini tesztcikk: Glock 44 .22 LR – a műanyagszános huszonkettes

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... zonkettes/



Kép
Ismerős a hely 😀
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G44
Kolonics írta: 2020.04.22. 16:45 Ismerős a hely 😀
Igen, nagyon kedvesek ott a lőtéren:-) Jó helyecske, nyugi van.

A törlődött lőszerkérdésre:

még Basic csonkakúp alakú lövedékessel is, azzal is ment. Meg rettenetesen koszoló Remington Tündérkereskedéssel (Thunderbolt:-))) is.

Alapvetően ezek a drága sportlőszerek szépen üzemeltek általában, de a szánakasztáshoz nem csapták eléggé hátra szánt többször is.

Nekem nagyon pozitív csalódás volt, az első szériákkal a tengerentúlon azért szopórollereztek rendesen. Úgy tűnik azóta megcsinálták jóra a derék osztrákok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kolonics írta: 2020.04.22. 16:45 Ismerős a hely 😀
Jééé, nekem is :-) Meg most kevesebb az utómunka gvass-nak a videókkal. Nem kell kikockázni a fejét. Maszk fel, oszt jóvan :mrgreen:
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.04.22. 16:48 G44



Igen, nagyon kedvesek ott a lőtéren:-) Jó helyecske, nyugi van.

A törlődött lőszerkérdésre:

még Basic csonkakúp alakú lövedékessel is, azzal is ment. Meg rettenetesen koszoló Remington Tündérkereskedéssel (Thunderbolt:-))) is.

Alapvetően ezek a drága sportlőszerek szépen üzemeltek általában, de a szánakasztáshoz nem csapták eléggé hátra szánt többször is.

Nekem nagyon pozitív csalódás volt, az első szériákkal a tengerentúlon azért szopórollereztek rendesen. Úgy tűnik azóta megcsinálták jóra a derék osztrákok.
Itt mindig szívesen látunk, gyertek legközelebb is.
Valóban nyugodt, kellemes kis lőtér.
A cikket nem olvastam végig, csak közben mikor írtam...

Nem tűnik rossznak, ha azt a célt nézem, hogy van mondjuk egy nagy kaliberű glockom, és ugyan úgy van egy 22 es belőle, amivel olcsóbb a gyakorlás.
Viszont árbak elég szépen alakulnak az euró miatt.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.04.22. 17:04 Itt mindig szívesen látunk, gyertek legközelebb is.
Valóban nyugodt, kellemes kis lőtér.

Vótunkmán ott sokkal zajosabbal is:-))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Szép-féle mesterlövészpuska

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ki (volt?) a gyártója a Szép-féle mesterlövészpuskáknak? Google nem képes a találatok első két oldalán választ adni. (Ez a kérdés önmagán túl mutat.)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Szép-féle mesterlövészpuska

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.04.23. 13:13 Ki (volt?) a gyártója a Szép-féle mesterlövészpuskáknak? Google nem képes a találatok első két oldalán választ adni. (Ez a kérdés önmagán túl mutat.)
Szép Ferenc. Anno jártam a műhelyében, már ami maradt belőle, Nyírbátorban. A családi ház melléképületében volt, pár géppel, manufaktúrának se mondanám, felkészültebb falusi autószerelőműhelyt is láttam már, ami a sufniban volt, csak ott kosz volt és kupi, mert napi szinten dolgoztak benne, Szép úrnál meg rend és tisztaság.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy mi a véleményetek a Winchester SXP Defender Black Shadow sörétes fegyverről?
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2020.04.24. 08:50 Sziasztok,

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy mi a véleményetek a Winchester SXP Defender Black Shadow sörétes fegyverről?
Részemről:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... xp-1-resz/

és

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... es-2-resz/

Összefoglalva: IMHO egy használható alapszintű, megfizethető árazású török sörétes. Nincs vele semmi gond, és kapsz egy "nagy nevet" is.

Ha jl nézem, a Black Shadow csak kicsit puccosabb alváltozata ennek.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Köszönöm, már indulok is megvenni!
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Srácok, nem tudja valaki hogy a Pestről elérhető nyílt lőterek közül kik lesznek nyitva most szombaton?
Tele van a bakancs az otthonüléssel, és szeretnék végre lőni is. :D Üllői lőteret néztem Face-en, határozatlan ideig zárva. Verőcéről semmi infó.
(Tudom, telefon...) Esetleg tud valaki valami biztosat?
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

" Tele van a bakancs az otthonüléssel, és szeretnék végre lőni is. "

Ha telefonálsz a mienk kinyit a kedvedért szombaton is.
Pestről is megközelíthető a 6-os úton ( onnan van a bejárat)
Ja, hogy ez vidéken van? baknyúl :D :D :D :D :D

(Péntek van, mindjárt megyek hazaaaaa)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2020.04.24. 09:04 Részemről:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... xp-1-resz/

és

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... es-2-resz/

Összefoglalva: IMHO egy használható alapszintű, megfizethető árazású török sörétes. Nincs vele semmi gond, és kapsz egy "nagy nevet" is.

Ha jl nézem, a Black Shadow csak kicsit puccosabb alváltozata ennek.

Kép
Megvan a puska:)
Puska.jpg
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2020.04.24. 18:24 Megvan a puska:)
Puska.jpg
Gratulálok! És az egymutatós mesterdalnokhoz is!😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

Előre is bocs ha nem jó helyre írom, rendelt már valaki bármit az egun.de -ről?
Regisztrációnál személyi igazolványt kérnek emailben adategyeztetésre, ami fura.

Köszi!
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Maci22hun írta: 2020.04.24. 19:57 Sziasztok,

Előre is bocs ha nem jó helyre írom, rendelt már valaki bármit az egun.de -ről?
Regisztrációnál személyi igazolványt kérnek emailben adategyeztetésre, ami fura.

Köszi!
Normális, a sok fake kelet európai account miatt kérik.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Maci22hun írta: 2020.04.24. 19:57 Sziasztok,

Előre is bocs ha nem jó helyre írom, rendelt már valaki bármit az egun.de -ről?
Regisztrációnál személyi igazolványt kérnek emailben adategyeztetésre, ami fura.

Köszi!
Régen csak opcionális volt (kaptál ID logót és jobban bíztak benned a többiek), ezek szerint már kötelező. Nekem anno a jogsimat is megették ehhez, szerintem teljesen OK.
Sapienti sat.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

nemtokregelni írta: 2020.04.25. 19:03 Régen csak opcionális volt (kaptál ID logót és jobban bíztak benned a többiek), ezek szerint már kötelező. Nekem anno a jogsimat is megették ehhez, szerintem teljesen OK.
Köszi az infót mindkettőtöknek!
Közben annyi infóm van, váltottam velük pár E-mailt, kell
a személyi igazolvánnyal igazolnod magad, illetve a címed is, amihez egy címedre érkező számlát kell elküldeni!
Annyi kiegészítés, hogy ezeket az adatokat akár regisztrációkor is meg lehetne adni, fel lehetne tölteni, nem utána e-mail-eket küldeni.

A miértje érthető, így kevesebb lehetőség van az árak felverésére, manipulálására és a nem valós leütésekre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zöld .22-es lőszer az RWS-től - nagyon izgalmas képességek, de az árától elsápadsz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/zold-22 ... z-rws-tol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.04.27. 08:15 Zöld .22-es lőszer az RWS-től - nagyon izgalmas képességek, de az árától elsápadsz:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/zold-22 ... z-rws-tol/

Kép
Spiáterből nem lehet lövedéket csinálni? Alacsony olvadáspontú, könnyen formázható-önthető, és még olcsóbb is. Ólom 300Ft, spiáter 100Ft, sárgarzéz 600Ft, vörösréz 1000Ft kb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.04.27. 10:25 Spiáterből nem lehet lövedéket csinálni? Alacsony olvadáspontú, könnyen formázható-önthető, és még olcsóbb is. Ólom 300Ft, spiáter 100Ft, sárgarzéz 600Ft, vörösréz 1000Ft kb.
ööö, mérnem teccett elolvasni a hírt???????

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.04.27. 10:34 ööö, mérnem teccett elolvasni a hírt???????

Kép
Jajbazg, azt hittem full réz, eddig olyanok voltak főleg. Igen, amikor baszik olvasni az ember, csak lát egy képet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.04.27. 10:52 Jajbazg, azt hittem full réz, eddig olyanok voltak főleg. Igen, amikor baszik olvasni az ember, csak lát egy képet.
Akkor már csak azt kell megfejteni közgazdaságilag, hogy az olcsóbb alapanyagból hogy lesz drágább lövedék. Ebben a műfajban is az van, hogy ami ződ, az drágább?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.04.27. 10:56 Akkor már csak azt kell megfejteni közgazdaságilag, hogy az olcsóbb alapanyagból hogy lesz drágább lövedék. Ebben a műfajban is az van, hogy ami ződ, az drágább?
szériaméret? Új technológia? Ólomöntés vs. cinköntés? Plusz utána a rézbevonat, ahelyett, hogy simán kenőanyagba mártják az ólomlövedéket?

És ja, ami ződ, az mindig drága. Hátha még BIO is lenne...:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Öhm.. lehet figyelmetlen vagyok, meg lesz a "már kitárgyaltuk", meg "OVBMG", sorry, kerestem, nem találtam róla értekezést!
Csak nekem furcsa valami hasonlóság? :)

Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFFTOPIK
smith15 írta: 2020.04.27. 14:53 Öhm.. lehet figyelmetlen vagyok, meg lesz a "már kitárgyaltuk", meg "OVBMG", sorry, kerestem, nem találtam róla értekezést!
Csak nekem furcsa valami hasonlóság? :)

Kép
mótvá.

2-LÖVETŰ elöltöltős puska az Atlas/Globserver gumisának bázisán, kifejezetten cseh-szlovák piacra, ahol ez is meg üzemanyaga is szabadon megy.

Kolarms gyartmany tudtommal. Volt a kezemben is, lőni nem lőttem vele.

De itt OFF, mert ez nem startpatronos, hanem kemenyen fekaporos.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.04.27. 14:59 OFFTOPIK



mótvá.

2-LÖVETŰ elöltöltős puska az Atlas/Globserver gumisának bázisán, kifejezetten cseh-szlovák piacra, ahol ez is meg üzemanyaga is szabadon megy.

Kolarms gyartmany tudtommal. Volt a kezemben is, lőni nem lőttem vele.

De itt OFF, mert ez nem startpatronos, hanem kemenyen fekaporos.

ON
Köszi!
Valóban, odébb nyomtam egy topikot, sorry, akkor innen kérem áthelyezni!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

F*ckyeah végre 2 hónap után újra eljutottam lőtérre! (Bp, Fóti út) Nyomorult koronahiszti... Húztam is neki mint a bolond, élvezzük ki a 30-as tárat, amíg még lehet, ugye...
95593339_2962033240518565_714459799575592960_n.jpg
95142886_1538804002954965_4119583942850379776_n.jpg
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2020.05.01. 14:54 F*ckyeah végre 2 hónap után újra eljutottam lőtérre! (Bp, Fóti út) Nyomorult koronahiszti... Húztam is neki mint a bolond, élvezzük ki a 30-as tárat, amíg még lehet, ugye...

95593339_2962033240518565_714459799575592960_n.jpg
95142886_1538804002954965_4119583942850379776_n.jpg
Mi is voltunk délelőtt Fortitu kollégával.
Nagyon jól esett ez a kis lövöldözés!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.01. 14:54 F*ckyeah végre 2 hónap után újra eljutottam lőtérre! (Bp, Fóti út) Nyomorult koronahiszti... Húztam is neki mint a bolond, élvezzük ki a 30-as tárat, amíg még lehet, ugye...

95593339_2962033240518565_714459799575592960_n.jpg
95142886_1538804002954965_4119583942850379776_n.jpg
Nem sokkal kerülhettük el egymást. Kellett már nagyon és nagyon jó volt!
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

TotoHU írta: 2020.05.01. 14:54 F*ckyeah végre 2 hónap után újra eljutottam lőtérre! (Bp, Fóti út) Nyomorult koronahiszti... Húztam is neki mint a bolond, élvezzük ki a 30-as tárat, amíg még lehet, ugye...

https://mdlsz.com/az-mdlsz-elnoksegenek ... atarozata/
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Kicsit vártam volna, hogy a rendkívüli helyzet okán eltkintenek a kötelező három versenytől.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.05.01. 23:11 Kicsit vártam volna, hogy a rendkívüli helyzet okán eltkintenek a kötelező három versenytől.
Inkább az idei kötelező versenyek teljesítési határidejét lehetne kitolni 2 hónappal, december vége helyett február végéig. Na az mondjuk jófejség lenne.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.05.02. 00:16 Inkább az idei kötelező versenyek teljesítési határidejét lehetne kitolni 2 hónappal, december vége helyett február végéig. Na az mondjuk jófejség lenne.
Szerintem ez nem volna jó megoldás, mert abban az időszakban még kevesebb a verseny, vidéki tereplőterek pl. helyből kiestek. Ráadásul nem tudhatjuk mi lesz akkor, ha jön a korlátozásokból még egy vagy több kör, ahogy a fertőzésszám esetleg újra növekedni kezd, akkor pont abban az időszakban lehet megint esedékes.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.05.01. 23:11 Kicsit vártam volna, hogy a rendkívüli helyzet okán eltkintenek a kötelező három versenytől.
Én is azt hittem, hogy alapból veszik az előző évi minősítéseket, meg sokak ezt találgatták, nem csak nekem jutott eszembe. Mindegy, a lényeg, hogy lehet lőni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Szuper!
És ennek is örülök, hogy felhívják rá a figyelmet:

“ – minden résztvevő saját felelősségére vesz részt a sporteseményeken, akinek bármilyen tünete van, kérjük, ne menjen közösségbe, maradjon otthon,
– a járványveszély leginkább a főváros, Pest megye és Fejér megye területét érinti, mindenki mérlegelje az ezzel járó kockázatot és hozza meg döntését a részvételt illetően,
– a versenyrendezők kötelessége, hogy a sporteseményeken résztvevők számára, biztosítsanak kézfertőtlenítőt,
– az edzéseken és a megrendezésre kerülő versenyeken kiemelten tartsák be a higiéniás szabályokat,
– lehetőleg mindenki viseljen maszkot.”
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.05.02. 00:16 Inkább az idei kötelező versenyek teljesítési határidejét lehetne kitolni 2 hónappal, december vége helyett február végéig. Na az mondjuk jófejség lenne.
Szia,

Szerintem rossz ottlet lenne, ha NINCS minosites januarban.
Marpedig januarban nehez visszaemlkezni a jovo havi eredmenyekre. :-)

ui. azert nem teljesithetetlen a 3 versenyen reszvetel, en pl. 6 MDLSZ versenyen voltam eddig iden. :-)

Bel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2020.05.02. 10:25-kor.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kolonics írta: 2020.05.02. 08:35 Szuper!
És ennek is örülök, hogy felhívják rá a figyelmet:

“ – minden résztvevő saját felelősségére vesz részt a sporteseményeken, akinek bármilyen tünete van, kérjük, ne menjen közösségbe, maradjon otthon,
– a járványveszély leginkább a főváros, Pest megye és Fejér megye területét érinti, mindenki mérlegelje az ezzel járó kockázatot és hozza meg döntését a részvételt illetően,
– a versenyrendezők kötelessége, hogy a sporteseményeken résztvevők számára, biztosítsanak kézfertőtlenítőt,
– az edzéseken és a megrendezésre kerülő versenyeken kiemelten tartsák be a higiéniás szabályokat,
– lehetőleg mindenki viseljen maszkot.”
Tapasztalat:

"
-Áhh, csak allergia!
-Tavaly is ugyanekkor köhögtem, ez minden évben kijön ilyenkor.
-Csak a cigi.
-Ne aggódj, biztos nem korona. Annak mások a tünetei...
"

Javaslom, hogy nem lehetőség szerint, hanem kizárólagosan kellene alkalmazni a szabályokat. Most teljesen mindegy ki, miért köhög, tüsszög, orrfolyik. Nem lehet megkülönböztetni a járvány, és a megfázásos, vagy allergiás tüneteket. Aki nem tünetmentes, az most nemkívánatos közösségben. (egyébként tünetmentesen is lehet valaki fertőző, csak sokkal kevésbé, és az nem kivédhető! A tüneteseknél meg jó az esély rá, hogy valami nyavalyát terjeszt. Ha nem is korona, akkor sem jó most más szart bekapni, mert az esetlegesen mellé kapott koronával már nem biztos, hogy nem lesz kórház a vége.)

Tudom, depresszív, és gonosz vagyok, de akkor is ezt gondolom. A járványos nyavajákkal nem célszerű szórakozni akkor sem, ha golyóálló, kapabiztos, tyúkol mellett nevelkedett fenegyerekek vagyunk!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2020.05.02. 08:35

– az edzéseken és a megrendezésre kerülő versenyeken kiemelten tartsák be a higiéniás szabályokat,
– lehetőleg mindenki viseljen maszkot.”
Tegnap szembesültem vele, hogy a maszkban lövészettel van egy probléma - a maszk és szemüveg együtt nekem egyáltalán nem működött.
Persze lehet hogy van olyan szemüveg ami nem párásodik, amikor a maszkból felfelé távozik a kifújt meleg levegő, de az enyém nem olyan, és sztm a lőtereken lévők sem.
Tegnap sokat szívam a maszk-szemüveg kombóval, gyakorlatilag 2 mp-n belül bepárásította a szemüveget a maszk, így inkább a látásvédelemre koncentráltam és lehúztam a maszkot.
Full sima maszkom volt, lehet hogy az N95 vagy FFP3 maszkok, amin a levegő a szűrőbetéten keresztül oldalra áramlik ki, már nem ilyenek. De nekem olyanom nincs sajna, csak sima papír szájmaszkok, ahol kilégzéskor a levegő nagy része felfelé áramlik ki, és gyakorlatilag azonnal bepárásítja a szemüveget.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.05.02. 10:44 Ugye szemes és füles mindig is kötelező volt. A mostani időkben ezzel va negy technikai probléma - maszk és szemüveg együtt nekem egyáltalán nem működött.
Persze lehet hogy van olyan szemüveg ami nem párásodik, amikor a maszkból felfelé távozik a kifújt meleg levegő, de az enyém nem olyan, és sztm a lőtereken lévők sem.
Tegnap sokat szívam a maszk-szemüveg kombóval, gyakorlatilag 2 mp-n belül bepárásította a szemüveget a maszk, így inkább a látásvédelemre koncentráltam és lehúztam a maszkot.
Full sima maszkom volt, lehet hogy az N95 vagy FFP3 maszkok, amin a levegő a szűrőbetéten keresztül oldalra áramlik ki, már nem ilyen. De ilyenem nekem nincs sajna.
Nem kell többszázezres. MSA páramentes bevonata pl elég jó, 5-7k körül sztem megkapod. Évekig használtam airosftra. Amit most használok az is páramentes, tegnap abban lőttem, szövetmaszkban, teljesen rendben volt. Márkára nem emlékszem, és lusta vagyok kimászni a kocsihoz :p Vagy vehetsz szelepes maszkot is, igen.
mod.: http://www.sshshop.hu/spd/10104619-62/M ... inu-lencse
Figyelj azért milyen a lencse pontosan, többféle van. Katalógusban találsz róla részleteket melyiknek mi a kódja és mit tud.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2020.05.02. 10:18 Szia,

Szerintem rossz ottlet lenne, ha NINCS minosites januarban.
Marpedig januarban nehez visszaemlkezni a jovo havi eredmenyekre. :-)

ui. azert nem teljesithetetlen a 3 versenyen reszvetel, en pl. 6 MDLSZ versenyen voltam eddig iden. :-)

Bel
A harom verseny nettó szivatás, amit az elvileg sportlövők képviseletét ellato szövetség saját hatáskörben alkalmaz.
Az MSSZnek eleg egy, innentől nincs az egegyadta semmi indok a harom kötelező versenyre.
Sőt jogallamban elképzelhetetlen, hogy állami hatósági feladatot egy civil szervezetre delegaljanak. Minden csont nélkül meg lehetne támadni az AB előtt, csak mindenki a még rosszabb verziótól fél.
Normalis gondolkodás esetén a szövetségek minden ilyen feladatot minimumra csökkentve es automatizmusokra bizva oldananak meg, de működik a capo mentalitás. Ha már hatalmat kaptam, nehogy már ne éljek vele.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.05.02. 10:44 Tegnap sokat szívam a maszk-szemüveg kombóval, gyakorlatilag 2 mp-n belül bepárásította a szemüveget a maszk.
Szia,

Az a rossz hirem van, hogy az a maszk (igy viselve) nem sokat er. :-(

Marmint amibol koncentraltan a szemuveg iranyaba (az orr mellett) jon ki a levego, abba ott is megy be, es nem a szurest biztosito anyagon keresztul.

Lattam erre egy nagyon jo trukkot (en nem probaltam): egy gemkapcsot rogziteni (varrni) az egyszeru maszk orrnyergi reszehez, ez utan mar hozza lehet igazitani az orr alakjahoz a maszkot, es sokkal kisebb res lesz rajta, vagyis sokkal kevesbe fog szuretlen levegot szivni es szemuveget homalyositani.

Persze valoszinuleg igy sem lesz tokeletes, de egeszen sokat lehet rajta javitani.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.05.02. 12:04 Szia,

Az a rossz hirem van, hogy az a maszk (igy viselve) nem sokat er. :-(

Marmint amibol koncentraltan a szemuveg iranyaba (az orr mellett) jon ki a levego, abba ott is megy be, es nem a szurest biztosito anyagon keresztul.

Lattam erre egy nagyon jo trukkot (en nem probaltam): egy gemkapcsot rogziteni (varrni) az egyszeru maszk orrnyergi reszehez, ez utan mar hozza lehet igazitani az orr alakjahoz a maszkot, es sokkal kisebb res lesz rajta, vagyis sokkal kevesbe fog szuretlen levegot szivni es szemuveget homalyositani.

Persze valoszinuleg igy sem lesz tokeletes, de egeszen sokat lehet rajta javitani.

Bel
Hali!

Köszi az infót. Közben megoldottam, de nem a maszkot, a szemüveget. :-) Rendeltem egy viszonylag olcsóbb de garantáltan páramentes lövész szemüveget a netről, így legalább nem a lőtéri mindenki által megfogott példányokat használom (higiénia)
A maszk pedig ja, én is úgy tudom hogy számomra nem sokat ér, csak az én kilélegzett cseppjeimtől véd meg másokat. De már abból is úton vannak jobb darabok. Úgyhogy a problémám átmeneti, még tán a jövő heti edzésen lehet ilyen helyzet, de ha megjönnek a cuccok soha többet.
Mindenesetre a jelenség a kevésbé felkészülteket és előrelátókat, mint engem is tegnap, meglephet.
És ha versenyen az ember kifog egy határozottabb bírót, aki ragaszkodni fog hozzá hogy a maszk már pedig fent marad, akkor ilyen egyszerű szájmaszk + egyszerű szemüveg csillagállásnál nem sok jó találat fog születni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2020.05.02. 11:19 A harom verseny nettó szivatás, amit az elvileg sportlövők képviseletét ellato szövetség saját hatáskörben alkalmaz.
Az MSSZnek eleg egy, innentől nincs az egegyadta semmi indok a harom kötelező versenyre.
Sőt jogallamban elképzelhetetlen, hogy állami hatósági feladatot egy civil szervezetre delegaljanak. Minden csont nélkül meg lehetne támadni az AB előtt, csak mindenki a még rosszabb verziótól fél.
Normalis gondolkodás esetén a szövetségek minden ilyen feladatot minimumra csökkentve es automatizmusokra bizva oldananak meg, de működik a capo mentalitás. Ha már hatalmat kaptam, nehogy már ne éljek vele.
Na mondjuk ez egy jó kompromisszum lehetne. A felesleges 3 versenyes (és egyéb) szopatás helyett, egyet kérni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Hat, ezzel valoszinuleg nem leszek nepszeru, de igy gondolom:
szerintem az amulettek nem vedenek, es aki amulettet akar tartani, az buta.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Én magam részéről félmaszkban (P3-as) edzek, nem túl kényelmes órákon keresztül, de ez van!
Kesztyűvel szemben, én inkább használom sűrűbben a kezferotlenitőt.
Pár mentes szemüvege, akinek nincs itt vehet.
Nekem nagyon bejött...
https://katonaishop.hu/kategoria/msa/
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.02. 15:14 Na mondjuk ez egy jó kompromisszum lehetne. A felesleges 3 versenyes (és egyéb) szopatás helyett, egyet kérni.
Ez a 3 verseny korábban kevesebb volt?
Én ugye nem rég óta űzöm ezt az ipart, számomra eleve adott volt hogy 3 verseny kötelező ha be szeretnék szállni. Úgyhogy ha ennyi akkor ennyi, havi 1-2 lőterezés mellett ez nekem egyenlőre belefér.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Tudom, hogy nem leszek nepszeru a kerdesemmel, kapok majd ossze vissza mindenfelet, de ennek ellenere megkerdezem, mert erdekel: Mi a gond azzal ha a minositeshez 3 versenyen kell reszt venni es miert nem fer bele egy sportlovonek evi 3 egyszeru verseny?
Tokmányos Lomposzaurusz
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 20:49 Tudom, hogy nem leszek nepszeru a kerdesemmel, kapok majd ossze vissza mindenfelet, de ennek ellenere megkerdezem, mert erdekel: Mi a gond azzal ha a minositeshez 3 versenyen kell reszt venni es miert nem fer bele egy sportlovonek evi 3 verseny?
Normál esetben megoldható. De most a veszélyhelyzet lejárta után 15 napon belül knehéz lesz összehozni, ha a veszélyhelyzet "véletlenül" jó sokáig kitart.

Árnyalnám a képet, a legtöbb "sportlövő" a hobbijának él, és nem teljesítmény kényszer hajtja, versenyre csak a minősítés miatt jár. Nyugiban, az élmény kedvéért jár szívesebben lőni. Ez a réteg elfogadja, ha évente meg kell lőni a minősítést, de az évi hármat felesleges vegzálásnak érzi.
Tartom, ha valami csoda folytán engedélyeznék az otthon védelmi sörétest és bizonyos megkötéssel maroklőfegyverek behatárolt fajtáit, a szövetségek lehúzhatnák a rolót.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 20:49 Tudom, hogy nem leszek nepszeru a kerdesemmel, kapok majd ossze vissza mindenfelet, de ennek ellenere megkerdezem, mert erdekel: Mi a gond azzal ha a minositeshez 3 versenyen kell reszt venni es miert nem fer bele egy sportlovonek evi 3 egyszeru verseny?
1. Sokan hobbilövők, ami szerintem egy tökjó dolog. Nekik nyűg a verseny, ők a lőtéren szeretnének csak örömködni. Én bőven-bőven több versenyen veszek részt egy évben, mivel szeretek versenyezni, de megértem azt aki nem.
2. MOST van egy olyan szitu, hogy fél évig sokan el se tudják sütni a fegyverüket, majd nagyon rövid idő alatt kell minősítést szerezniük gyakorlás nélkül, és be kell zsúfolniuk 3 versenyt sokkal rövidebb időbe. Ami mondjuk egy 60-70 éves, és/vagy krónikus beteg, de amúgy szellemileg abszolút fitt embernek még életveszélyes is lehet ki tudja meddig. De legalábbis lehet, hogy rohadtul nem szívesen megy emberek közé, háromszor is! Ennek kapcsán jött fel a téma, mi azt tippeltük, hogy a döntés az lesz, hogy az előző évit veszik alapul. Az "egy darab verseny idénre elég" kompromisszum lehetne ehhez képest.

Arra, hogy régen mennyi kellett, nem tudom. Az MSSZ-nél 1 elég még mindig. Számomra teljességgel élhető a 3 is az MDLSZ-nél, ahogy fentebb írtam. Nem is használtam durva szavakat emiatt, nem is akarok. Egyik szövetség felé sem. Azonban megértem azt, aki azt mondja, hogy ő lőni szeret, versenyezni nem, neki ez felesleges nyűg, amit nem ír elő törvény.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Ertem, en egy kicsit maskepp gondolom. Igaz en a versenyzes miatt tartok fegyvett. Termeszetesen abszolut megertem azt az alaspontot amit most irtatok.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 21:22 Ertem, en egy kicsit maskepp gondolom. Igaz en a versenyzes miatt tartok fegyvett. Termeszetesen abszolut megertem azt az alaspontot amit most irtatok.
Nincs ezzel semmi gond. Viszont szerintem nem egy nagy igazság létezik, megférünk egymás mellett, mivel alapvetően nem ellentétesek az érdekek. Értem ez alatt, hogy pontlövő, dinamikus lövész, koronglövő, vadász, hobbilövész, önvédelmis, rendvédelmis, otthonvédelmis, légfegyveres, gyűjtő, hagyományőrző, stb, stb igazából mind egy hajóban evez.
Sokszor van persze, hogy másnak kell magát "hazudni", mint ami, de ez egy kényszerhelyzet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Igazad van, egy hajoban evezunk! En mar nagyon varom a versenyek kezdetet. Varom, hogy kiprobalhassam az uj soretest is:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2020.05.02. 21:12 1. Sokan hobbilövők, ami szerintem egy tökjó dolog.
Az. Pont ezért elöltöltőzöm meg játszom a startpatronossal, mert elmarad a kötelező verseny, sportorvosi, rajtengedély, tárolóhely, igrendre járás stb., mégis saját vassal. Ebben a műfajban is van verseny, de a legtöbb inkább buli, lövésztalálkozó. Eredményhirdetés, díjak sincsenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blekk Rájgó 2020.05.02. 21:46-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2020.05.02. 21:40 Igazad van, egy hajoban evezunk! En mar nagyon varom a versenyek kezdetet. Varom, hogy kiprobalhassam az uj soretest is:)
Ebben a pillanatban láttam HCZolinál, hogy a Globuson kb minden hétvégén lesz valami hepening. Szóval jelen állás szerint május minden hétvégéjén valószínűleg megyek valahova lőni, és az jó :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

En foleg pontlovesz es gyorspontlovesz vagyok, de minden evben 2-3 alkalommal szoktam dinamikusabb versenyt is loni. Lehet, hogy megyek en is HCZolihoz, amugy is reg nem talalkoztam vele.
Ha jol olvastam, Budapestrol vagy Pest megyebol nem lehet videkre utazni. Sportesemenyre utazas eseten mint resztvevo mi a helyzet?
Tokmányos Lomposzaurusz
Válasz küldése