Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.04.14. 19:59 Binda Zoli sokszor elvert nagykal puskaban a kilences sz@raval, de covidot nem tudta legyozni:(
Nyugodj bekeben!
21462941_1229883343783231_4980585665732786907_n.jpg
Jaj. 15+ éve ismertem. Nyugodjon Békében!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2021.04.14. 19:59 Binda Zoli sokszor elvert nagykal puskaban a kilences sz@raval, de covidot nem tudta legyozni:(
Nyugodj bekeben!
21462941_1229883343783231_4980585665732786907_n.jpg
Szia,

Hat, ez nagyon szomoru hir.
Nyugodjon bekeben!

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.04.14. 19:59 Binda Zoli sokszor elvert nagykal puskaban a kilences sz@raval, de covidot nem tudta legyozni:(
Nyugodj bekeben!
21462941_1229883343783231_4980585665732786907_n.jpg
Basszus.. Binda Zoli régi harcostárs volt.. nyugodjon békében!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Most nézem a 223Rem és az 5,56 nato lőszerek méretezett rajzát . Ezek felcserélhetőek elméletben ? Wikipedián ugyanazok a méretek szerepelnek mindkét lőszernél . Annyit találtam még , hogy az 5,56 nato nagyobb gáznyomással működik .
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Trailm írta: 2021.04.15. 16:42 Sziasztok . Most nézem a 223Rem és az 5,56 nato lőszerek méretezett rajzát . Ezek felcserélhetőek elméletben ? Wikipedián ugyanazok a méretek szerepelnek mindkét lőszernél . Annyit találtam még , hogy az 5,56 nato nagyobb gáznyomással működik .
5.56 kamrázásba tehetsz végszükségben .223-at, viszont fordítva nem ajánlott ;)
Léteznek úgynevezett Mulit Barell csővel ellátott fegyverek, azok viszont mindkét lőszert egységesen kezelik.
De ha tévedek, majd a többiek kijavítanak..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2021.04.15. 17:02 5.56 kamrázásba tehetsz végszükségben .223-at, viszont fordítva nem ajánlott ;)
Léteznek úgynevezett Mulit Barell csővel ellátott fegyverek, azok viszont mindkét lőszert egységesen kezelik.
De ha tévedek, majd a többiek kijavítanak..
Sokszor feljövő téma, aki át akarja látni olvassa el ezt:
https://www.luckygunner.com/labs/5-56-vs-223/

Oda-vissza működik, de 5.56-ost .223-as fegyverbe inkább ne, mert nagyobbak lehetnek a nyomások.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Akkor 5,56 vs .223 téma.
Van egy eredetileg 5,56-ra tervezett Galilom, amit itthoni körülmények között bolti lőszerből csak .223-al lehet etetni.
Van olyan csillagállás (lőszer+tár kombináció) amivel ez teljesen jól működik, hiba nélkül. És van olyan, amiből 4-5 lövésenként akadály van, mégpedig tök furcsa. Ezt szeretném megoldani, vagy a végére járni a hiba okának.

Ez a típusú akadály szerintetek mi miatt van? 42 kolléga fotózta nemrég. Az ellőt hüvelyt benne hagyja a csőben, nem veti ki. Az új lőszert viszont csőre akarná tölteni, így rágyűri a csőben hagyott ellőtt hüvelyre. Mi lehet ennek az oka?
- Hüvelyvonó karom elkopott? Hüvelyvonó rugó probléma? A túl erős lőszerekkel könnyen "leugrik" a hüvelyvonó karom a horonyról?
- Vagy simán csak a gyengébb .223 lőszer okozza a problémát a nagyobb nyomású 5,56-ra készült fegyvernél?
- Esetleg itt is igaz a régi rendőr legenda, ami szerint a 9x19 Jericho pisztolyok is csak az izraeli "Samson" lőszerekkel működtek akadálymentesen, tehát ennek is az izraeli hadilőszer lenne az igazi?

Látott már valaki ilyen hibát, van ötlete mitől lehet?
Kézzel működtetve tökéletesen veti ki a puffer töltényeket. Lövés közben viszont bizonyos lőszerekkel (és pont az elvileg minőségibb és erősebb Magtech- vagy GGG lőszerrel) ezt a hibát produkálja. Rejtély egyenlőre.

42 kolléga fotója:
(a képre kattintva teljes képernyőn normálisan látható, a fórummotor a posztban megfordítja)
170989177_235350508373806_6407920448113163451_n.jpg
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2021.04.16. 00:32 Akkor 5,56 vs .223 téma.
Van egy eredetileg 5,56-ra tervezett Galilom, amit itthoni körülmények között bolti lőszerből csak .223-al lehet etetni.
Van olyan csillagállás (lőszer+tár kombináció) amivel ez teljesen jól működik, hiba nélkül. És van olyan, amiből 4-5 lövésenként akadály van, mégpedig tök furcsa. Ezt szeretném megoldani, vagy a végére járni a hiba okának.

Ez a típusú akadály szerintetek mi miatt van? 42 kolléga fotózta nemrég. Az ellőt hüvelyt benne hagyja a csőben, nem veti ki. Az új lőszert viszont csőre akarná tölteni, így rágyűri a csőben hagyott ellőtt hüvelyre. Mi lehet ennek az oka?
- Hüvelyvonó karom elkopott? Hüvelyvonó rugó probléma? A túl erős lőszerekkel könnyen "leugrik" a hüvelyvonó karom a horonyról?
- Vagy simán csak a gyengébb .223 lőszer okozza a problémát a nagyobb nyomású 5,56-ra készült fegyvernél?
- Esetleg itt is igaz a régi rendőr legenda, ami szerint a 9x19 Jericho pisztolyok is csak az izraeli "Samson" lőszerekkel működtek akadálymentesen, tehát ennek is az izraeli hadilőszer lenne az igazi?

Látott már valaki ilyen hibát, van ötlete mitől lehet?
Kézzel működtetve tökéletesen veti ki a puffer töltényeket. Lövés közben viszont bizonyos lőszerekkel (és pont az elvileg minőségibb és erősebb Magtech- vagy GGG lőszerrel) ezt a hibát produkálja. Rejtély egyenlőre.

42 kolléga fotója:
(a képre kattintva teljes képernyőn normálisan látható, a fórummotor a posztban megfordítja)

170989177_235350508373806_6407920448113163451_n.jpg
üdv vagy a hüvely anyaga nem megfelelő vagy a lőpor nagyobb hőfokon ég vagy picit több a por mint kéne? Vagy kevesebb? Vagy a csillagok állása😀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2021.04.16. 00:32 Akkor 5,56 vs .223 téma.
Van egy eredetileg 5,56-ra tervezett Galilom, amit itthoni körülmények között bolti lőszerből csak .223-al lehet etetni.
Van olyan csillagállás (lőszer+tár kombináció) amivel ez teljesen jól működik, hiba nélkül. És van olyan, amiből 4-5 lövésenként akadály van, mégpedig tök furcsa. Ezt szeretném megoldani, vagy a végére járni a hiba okának.

Ez a típusú akadály szerintetek mi miatt van? 42 kolléga fotózta nemrég. Az ellőt hüvelyt benne hagyja a csőben, nem veti ki. Az új lőszert viszont csőre akarná tölteni, így rágyűri a csőben hagyott ellőtt hüvelyre. Mi lehet ennek az oka?
- Hüvelyvonó karom elkopott? Hüvelyvonó rugó probléma? A túl erős lőszerekkel könnyen "leugrik" a hüvelyvonó karom a horonyról?
- Vagy simán csak a gyengébb .223 lőszer okozza a problémát a nagyobb nyomású 5,56-ra készült fegyvernél?
- Esetleg itt is igaz a régi rendőr legenda, ami szerint a 9x19 Jericho pisztolyok is csak az izraeli "Samson" lőszerekkel működtek akadálymentesen, tehát ennek is az izraeli hadilőszer lenne az igazi?

Látott már valaki ilyen hibát, van ötlete mitől lehet?
Kézzel működtetve tökéletesen veti ki a puffer töltényeket. Lövés közben viszont bizonyos lőszerekkel (és pont az elvileg minőségibb és erősebb Magtech- vagy GGG lőszerrel) ezt a hibát produkálja. Rejtély egyenlőre.

42 kolléga fotója:
(a képre kattintva teljes képernyőn normálisan látható, a fórummotor a posztban megfordítja)

170989177_235350508373806_6407920448113163451_n.jpg
El kell döntsd, kihez fordulsz:
- fegyvermester
- rabbi
- egy olyan fegyvermesterhez, aki rabbi
Nekik kellene jelezni, hogy valami nem kóser... :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.04.15. 17:28 Sokszor feljövő téma, aki át akarja látni olvassa el ezt:
https://www.luckygunner.com/labs/5-56-vs-223/

Oda-vissza működik, de 5.56-ost .223-as fegyverbe inkább ne, mert nagyobbak lehetnek a nyomások.
"A tudásunk annyira pontos, amennyire a forrásunk pontos": az a gondom, hogy nem ismerteti a 5,56×45 mm kaliber szabványát.
SAMMI szabványban csak .223 Remington található (68. oldal).
C.I.P. szabványok között is csak .223 Remington található.
NATO-tagállam vagyunk, de a Magyar Szabványügyi Testület adatbázisában csak az "MSZ K 1153:2000 9 mm-es Parabellum töltény" és "MSZ K 1154:2000 7,62 × 51 mm-es lövészfegyvertöltény" szabványokat találtam meg.
Állítólag a STANAG 4172 az 5,56×45 mm kaliber szabványa, de "kóserpecsétes", megbízható változatot nem találtam belőle.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.04.16. 09:29 El kell döntsd, kihez fordulsz:
- fegyvermester
- rabbi
- egy olyan fegyvermesterhez, aki rabbi
Nekik kellene jelezni, hogy valami nem kóser... :-)
A bodrogkeresztúri csodarabbi valószínűleg segíthet, ez most éppen aktuális is, köszi a tippet! :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.04.16. 00:32
Tipp: tedd félre a problémás hüvelyeket! Ha az acél hüvelyvonó karom kiugrik a horonyból, valószínűleg nyomot hagy a sárgaréz hüvelyen. A helyedben a használt-használni kívánt lőszertípusokkal megtöltenék egy-egy tárat, és a zárat kézzel mozgatva figyelném az ürítés-hüvelykivetés problémamentességét. Az is egy nyom, ha csak az elsütött hüvelyekkel produkálja a hibát.

7,62 mm-es kalasnyikov (AK) géppisztoly leírása és kezelési utasítása, 105. oldal:
"Az akadály megnevezése
2. Az üres hüvely a töltényűrben marad
A hüvely a töltényűrben maradt, a következő töltény lövedékével nekiütközik. A mozgórészek középső helyzetben megállnak.
Az akadály oka
Piszkos a töltény vagy a töltényűr. Hibás a hüvelyvonó vagy a rugója meggyengült."


7,62 mm-es kalasnyikov (AK) géppisztoly leírása és kezelési utasítása, 37-38. oldal → Ez már a fegyvermesternek segítség. A hiba oka itt is:
- törött vagy csorba hüvelyvonó;
- kigyengült hüvelyvonórugó;
- krómlepattogzások, krómleválások, kiégések a töltényűrben.

Azért annyira nem különböznek…
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.04.16. 10:10 Tipp: tedd félre a problémás hüvelyeket! Ha az acél hüvelyvonó karom kiugrik a horonyból, valószínűleg nyomot hagy a sárgaréz hüvelyen. A helyedben a használt-használni kívánt lőszertípusokkal megtöltenék egy-egy tárat, és a zárat kézzel mozgatva figyelném az ürítés-hüvelykivetés problémamentességét. Az is egy nyom, ha csak az elsütött hüvelyekkel produkálja a hibát.

7,62 mm-es kalasnyikov (AK) géppisztoly leírása és kezelési utasítása, 105. oldal:
"Az akadály megnevezése
2. Az üres hüvely a töltényűrben marad
A hüvely a töltényűrben maradt, a következő töltény lövedékével nekiütközik. A mozgórészek középső helyzetben megállnak.
Az akadály oka
Piszkos a töltény vagy a töltényűr. Hibás a hüvelyvonó vagy a rugója meggyengült."


7,62 mm-es kalasnyikov (AK) géppisztoly leírása és kezelési utasítása, 37-38. oldal → Ez már a fegyvermesternek segítség. A hiba oka itt is:
- törött vagy csorba hüvelyvonó;
- kigyengült hüvelyvonórugó;
- krómlepattogzások, krómleválások, kiégések a töltényűrben.

Azért annyira nem különböznek…
Érzésre a hüvelyvonó jó volt, de ugye ez csak érzésre vizsgálható, lövés közben más erők hatnak.
A sérült töltényűr jó tipp! Beledagadhat a hüvely. Acélhüvelyessel meg működött, az kevésbé képlékeny, szóval akár ez is járható út lehet. Kellene egy csőkamera körülnézni belül.
El kellett volna raknom külön a beragadt hüvelyeket, hülye fejjel nem vizsgáltam meg alaposabban. Megvannak az ellőttek, de vegyesen, azért majd átnézem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2021.04.16. 10:34 Érzésre a hüvelyvonó jó volt, de ugye ez csak érzésre vizsgálható, lövés közben más erők hatnak.
A sérült töltényűr jó tipp! Beledagadhat a hüvely. Acélhüvelyessel meg működött, az kevésbé képlékeny, szóval akár ez is járható út lehet. Kellene egy csőkamera körülnézni belül.
El kellett volna raknom külön a beragadt hüvelyeket, hülye fejjel nem vizsgáltam meg alaposabban. Megvannak az ellőttek, de vegyesen, azért majd átnézem.
Nem az lesz mégse, mert voltak vele elvétve kémények is. Én szinte biztos vagyok benne, hogy a hüvelyvonó lesz a ludas.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.04.16. 10:58 Nem az lesz mégse, mert voltak vele elvétve kémények is. Én szinte biztos vagyok benne, hogy a hüvelyvonó lesz a ludas.
Hát most jön a lehetőségek lépésről lépésre kizárása. Üres tárral lövés, tár nélkül lövés, másik lőszer.
Csak valami bitang erős lőszer is jó lenne hozzá amivel tesztelhető a gáznyomás probléma is, ami egy fórumtárs tippje szerint is az egyik fő gyanúsított. (Ugye eleve 5,56-os hadifegyver, erre tervezett gázrendszerrel, ehhez hangolt rugókkal, stb)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meghalt Hollandi Pali is:-(

Annak idején a legeredményesebb pontlövők egyike volt. Nyugodjék Békében.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Jo baratom volt. Rengeteg versenyen voltunk ellenfelek. Sokszor alltunk egyutt a dobogon. Aztan az egyesuletebe igazoltam. Egy paratlanul jo ember volt!!! Talan egy hete beszeltunk. Nagy tervei voltak meg. O hivott akkor is amikor Boda Imi elment. Most meg O tavozott. Nyugodjon bekeben!
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Iminek és Palinak rengeteget köszönhetek én is.

Nyugodjanak Békében.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Great Gun derringer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Birtokomba került egy Great Gun derringer. De mielőtt sor kerülne a Great Funra, tisztában akarok lenni azzal, hogyan fogom kitakarítani utána.
Ellenőrzöm a töltetlenséget, kitekerem a lőkúpokat - az egyedi lőkúpkulcsot nem hagytam a boltban -, és…
Hogyan kell eltávolítani a csőpárt, a csöveket?
A Kapszliban is tanácstalanok voltunk: az eladó pont ezzel a típussal nem lőtt még. Arra jutottunk, valószínűleg a képen látható csavar az alsó cső Z alakú gyúlyukának tisztítására szolgál. Nem pedig a csőpár eltávolítására - mint gondoltam -, mert a csövek valószínűleg zsugorkötéssel kerültek rögzítésre a tokban.
Great Gun derringer tisztítófurat.JPG
A gyártótól kaptam magyar(!) nyelvű használati utasítást, de nem írták túl a takarítás lépéseit és robbantott ábra sem található benne.
Návod Derringer-Maďarsko - kopie.pdf
(197.38 KiB) Letöltve 164 alkalommal.
De ha valaki ért csehül, és itt megtalálja a megoldást…
Great Gun derringer cikk 1.jpg
Great Gun derringer cikk 2.jpg
…azt nagyon megköszönöm.
A legbarbárabb megoldás: leveszem a markolatpaneleket, leveszem az oldallemezt, eltávolítom az elsütőszerkezet alkatrészeit - "Ezt otthon ne próbáljátok ki" -, és így állítom a csövet forró vízbe. - Gondolom érthető, miért nem lelkesedem az ötletért. Aki kíváncsi a belső szerkezetre, annak itt egy link és egy kép:
Great Gun derringer szerkezet 1.jpg
Pillanatnyilag a lőkúp helyére csavarható tisztítócső tűnik a legkulturáltabb megoldásnak. Hétfőn jutok a tolómérőm közelébe: remélem nem tréfálnak meg valami egzotikus menettel…
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Great Gun derringer

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

A lőkúp helyére csavarozható inzert+ cső a legjobb megoldás. Én a Kentucky puskàmat takarìtom ìgy. Vagy veszel egy gőztisztìtót (tàn épp akciós a Lidlben vagy Aldiban ) és àtnyomatod azzal, utàna egyből meg is szàrad.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Great Gun derringer

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.04.17. 17:39 Birtokomba került egy Great Gun derringer. De mielőtt sor kerülne a Great Funra, tisztában akarok lenni azzal, hogyan fogom kitakarítani utána.
Ellenőrzöm a töltetlenséget, kitekerem a lőkúpokat - az egyedi lőkúpkulcsot nem hagytam a boltban -, és…
Hogyan kell eltávolítani a csőpárt, a csöveket?
A Kapszliban is tanácstalanok voltunk: az eladó pont ezzel a típussal nem lőtt még. Arra jutottunk, valószínűleg a képen látható csavar az alsó cső Z alakú gyúlyukának tisztítására szolgál. Nem pedig a csőpár eltávolítására - mint gondoltam -, mert a csövek valószínűleg zsugorkötéssel kerültek rögzítésre a tokban.
Great Gun derringer tisztítófurat.JPG
A gyártótól kaptam magyar(!) nyelvű használati utasítást, de nem írták túl a takarítás lépéseit és robbantott ábra sem található benne.
Návod Derringer-Maďarsko - kopie.pdf
De ha valaki ért csehül, és itt megtalálja a megoldást…
Great Gun derringer cikk 1.jpg
Great Gun derringer cikk 2.jpg
…azt nagyon megköszönöm.
A legbarbárabb megoldás: leveszem a markolatpaneleket, leveszem az oldallemezt, eltávolítom az elsütőszerkezet alkatrészeit - "Ezt otthon ne próbáljátok ki" -, és így állítom a csövet forró vízbe. - Gondolom érthető, miért nem lelkesedem az ötletért. Aki kíváncsi a belső szerkezetre, annak itt egy link és egy kép:
Great Gun derringer szerkezet 1.jpg
Pillanatnyilag a lőkúp helyére csavarható tisztítócső tűnik a legkulturáltabb megoldásnak. Hétfőn jutok a tolómérőm közelébe: remélem nem tréfálnak meg valami egzotikus menettel…
Túlgondolod!

markolathéj le, forró szappanos vízbe be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Elsö irányzék ha levehető , akkor azt levéve lehet hogy kicsavarható a cső a tömbből.


A csővek külön elsütését mi szabályozza ebben ?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Great Gun derringer

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2021.04.17. 17:39 Birtokomba került egy Great Gun derringer. De mielőtt sor kerülne a Great Funra, tisztában akarok lenni azzal, hogyan fogom kitakarítani utána.
Ellenőrzöm a töltetlenséget, kitekerem a lőkúpokat - az egyedi lőkúpkulcsot nem hagytam a boltban -, és…
Hogyan kell eltávolítani a csőpárt, a csöveket?
A Kapszliban is tanácstalanok voltunk: az eladó pont ezzel a típussal nem lőtt még. Arra jutottunk, valószínűleg a képen látható csavar az alsó cső Z alakú gyúlyukának tisztítására szolgál. Nem pedig a csőpár eltávolítására - mint gondoltam -, mert a csövek valószínűleg zsugorkötéssel kerültek rögzítésre a tokban.
Great Gun derringer tisztítófurat.JPG
A gyártótól kaptam magyar(!) nyelvű használati utasítást, de nem írták túl a takarítás lépéseit és robbantott ábra sem található benne.

Pillanatnyilag a lőkúp helyére csavarható tisztítócső tűnik a legkulturáltabb megoldásnak. Hétfőn jutok a tolómérőm közelébe: remélem nem tréfálnak meg valami egzotikus menettel…
Üdv a klubban, láttam csütörtökön letéve-elvitelre kikészítve a pulttól jobbra :).

A csőpár zsugorkötéssel rögzítve, nem fogod tudni kiszerelni! A csavar a gyúfurat tisztítására szolgál. A legjobb módszer a lőkúpok helyére betekerhető cső, a tisztítóvesszőre tett jag+tisztítótapasszal mint dugattyúval forró szappanos vizet átpumpálni a rendszeren, míg tiszta lé nem jön. Átmosod tiszta vízzel, majd műszerolajjal/Brunoxszal leápolni és kész. Gyúfuratokat szárazra átfúvod sűrített levegővel.

Lőkúpkulcsot nem kaptam hozzá, de akciós árat meg holstert igen :). Egy korábbi revolver lőkúpkulcsa pont jó hozzá. A lőkúp menete szabvány collos, de nem "egzotikus", a Philadelphia derringer lőkúpja pont jó bele.

1 gramm Vesuvit LC-vel és .451-es gömblövedékkel lesz a legkellemesebb, a megengedett max. töltettel már kicsit "rugdosós". Tetszeni fog, jó játékot!
Csatolmányok
gg_kicsi.jpg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Great Gun derringer

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2021.04.17. 20:04 Elsö irányzék ha levehető , akkor azt levéve lehet hogy kicsavarható a cső a tömbből.


A csővek külön elsütését mi szabályozza ebben ?
NEM!!!

A második kérdésre: a kakason átbillenthető kis tolóka pozíciója dönti el, melyik lőkúpra üt rá. SA elsütőszerkezete van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kifejezetten önvédelemre szánt .22 LR lőszer - Federal Punch
(nekem vannak kétségeim, nem mintha nálunk bármit is számítana)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/22-lr-p ... mi-loszer/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A bekarikázott részeken mi az a furcsaság a lőszeren? Photoshop baki?
lőszer.JPG
lőszer.JPG (18.85 KiB) Megtekintve 25017 alkalommal
gvass1 írta: 2021.04.18. 08:49 Kifejezetten önvédelemre szánt .22 LR lőszer - Federal Punch
(nekem vannak kétségeim, nem mintha nálunk bármit is számítana)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/22-lr-p ... mi-loszer/

"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2021.04.18. 09:35 A bekarikázott részeken mi az a furcsaság a lőszeren? Photoshop baki?
lőszer.JPG
Tükröződés vagy elszúrt PS.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.18. 08:49 Kifejezetten önvédelemre szánt .22 LR lőszer - Federal Punch
(nekem vannak kétségeim, nem mintha nálunk bármit is számítana)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/22-lr-p ... mi-loszer/

Kép
https://youtu.be/Fl1HUMt5UpM
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.04.18. 08:49 Kifejezetten önvédelemre szánt .22 LR lőszer - Federal Punch
Régóta foglalkoztat egy - kis hazánkban akadémikus - kérdés.
Az önvédelemre (is) szánt .22 LR lőszerek receptje a szokványos 40 graines lövedéknél könnyebb és így nagyobb sebességre gyorsítható lövedék.
A hipotézisem szerint nagyobb tömegű és hosszabb lövedék - például az Aguila 60 graines Sniper SubSonic - a nagyobb tehetetlensége és keresztmetszeti terhelése okán hosszabb sebcsatornát csinál, és a teljesítménye is egyenletesebb.
Persze ehhez még több más kérdés is kapcsolódik: például a lövedéktömeg és csőhossz hogyan hat egymásra*; a .22 Short hüvelybe fér-e több lőpor, a .22 LR megengedett maximális nyomása lehetővé tesz-e erősebb lőport, vagy az Aguila .22 Sniper SubSonic teljesítménye a plafon…
Szóval egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban ezzel is el lehetne szórakozni pár hétvégét.

* Gyanús, hogy az Aguila honlapján az olvasható a .22 Sniper SubSonic-ról: "Recommended for use in barrels longer than 20″" - azaz 20 hüvelykesnél hosszabb csőből ajánlott használni.
TurboP írta: 2021.04.18. 09:35 A bekarikázott részeken mi az a furcsaság a lőszeren? Photoshop baki?
Szerintem az: lefényképeztek egyetlen lőszert, majd számítógéppel oldalára fordították.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.04.18. 09:44 Régóta foglalkoztat egy - kis hazánkban akadémikus - kérdés.
Az önvédelemre (is) szánt .22 LR lőszerek receptje a szokványos 40 graines lövedéknél könnyebb és így nagyobb sebességre gyorsítható lövedék.
A hipotézisem szerint nagyobb tömegű és hosszabb lövedék - például az Aguila 60 graines Sniper SubSonic - a nagyobb tehetetlensége és keresztmetszeti terhelése okán hosszabb sebcsatornát csinál, és a teljesítménye is egyenletesebb.
Persze ehhez még több más kérdés is kapcsolódik: például a lövedéktömeg és csőhossz hogyan hat egymásra; a .22 Short hüvelybe fér-e több lőpor, a .22 LR megengedett maximális nyomása lehetővé tesz-e erősebb lőport, vagy az Aguila .22 Sniper SubSonic teljesítménye a plafon…
Szóval egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban ezzel is el lehetne szórakozni pár hétvégét.
A kisebb tömegre igen egyszerű a magyarázat. Marketing. Az amcsi redneck csak a sebességet nézi, és fú de sok fps! Aminek az ára a kisebb tömeg, ezzel együtt az energia pedig ugyanaz marad kb, de az már nincs ráírva, hogy mennyi Zsuzsi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.04.18. 09:47 A kisebb tömegre igen egyszerű a magyarázat. Marketing. Az amcsi redneck csak a sebességet nézi, és fú de sok fps! Aminek az ára a kisebb tömeg, ezzel együtt az energia pedig ugyanaz marad kb, de az már nincs ráírva, hogy mennyi Zsuzsi.
Azt tudom, hogy amerikai fegyveres körökben van egy szólás, ami szerintem féligazság: "Speed kills" - "A sebesség öl". Hogy erre marketinget alapoznak, az nem lep meg, csak eddig eszembe sem jutott.
Fortitu írta: 2021.04.18. 09:47 A kisebb tömegre igen egyszerű a magyarázat. Marketing. Az amcsi redneck csak a sebességet nézi, és fú de sok fps! Aminek az ára a kisebb tömeg, ezzel együtt az energia pedig ugyanaz marad kb, de az már nincs ráírva, hogy mennyi Zsuzsi.
Csodák nincsenek: az energiamegmaradás törvénye nem megszeghető vagy megkerülhető. Nagyon jól hangzik az a "sebesség a négyzeten" a mozgási energia képletében, de az energia mennyisége akkor sem lehet több az adiabatikus expanzió munkájánál.
Eˇkin=1/2m×v^2=m×(R/[κ-1])×(Tˇ1-Tˇ2)=Wˇ12
(Most elhanyagoltam, hogy politrópikus expanzióval lehet hiperprecízkedni, a súrlódási erő munkája [csőhossz függvénye] pedig csökkenti ezt az energiát.)
Azonos lőportöltet azonos csőhosszból (tágulási tér és súrlódási erő úthossz) ugyanannyi energiát produkál, akárhogy játszunk a lövedékkel.

A lőportöltettel lehet játszani, aminek a plafonja a hüvely kapacitása és az adott kaliberben megengedhető maximális nyomás. → A .22 LR eredetileg fekete lőporral töltött lőszer. ⇒ Vajon mekkora a legrövidebb hüvelyhossz (legkisebb hüvelytérfogat), amiben elfér a megengedett maximális teljesítményt adó lőportöltet?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

.22LR-ből kb ez a maximum amit ki lehet hozni:
https://www.aguilaammo.com/ammunition/1b220320/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.18. 10:37 .22LR-ből kb ez a maximum amit ki lehet hozni:
https://www.aguilaammo.com/ammunition/1b220320/
A csőhossz nélkül mit sem érnek ezek a számok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.18. 10:41 A csőhossz nélkül mit sem érnek ezek a számok.
Szívesen lemérem ha valaki megdob egy dobozzal ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Sziasztok,

egy korábbi tanács alapján bedobom ide a témát, szeretnék segítséget, javaslatot kérni sportpisztoly vásárláshoz. Kicsit szűk a keresztmetszet, de mivel nem azonnal kell, hanem kb idei terv a beszerzés, ezért a határokon kicsit túl lehet lógni.
A kritériumok: .22lr, pontlövészetre a lehető legjobb áron a legpontosabb, viszont a keret olyan 120K. Nem kell neki újnak lenni csak legyen elfogadható állapotú, illetve verseny- és minősítésképes, Mssz szabályoknak megfelelő.
Elsőnek mindjárt az MCM jött szóba, ezt ajánlották is korábban, csak óriási az állapotbeli szórás, ha találok belőle jó állapotút, akkor az egész problémát megoldja. A glock 44-et nem hiszem, hogy erre alkalmas, de cáfoljatok meg ha tudtok. (Gvass, köszönöm a múltkori tippet, azonnal beleszerettem, csak a szabályok... második/hobbipisztolynak esélyes befutó az alfa m2261 mellett.)
A frommer oldalán találtam egy Bernadellit 22-es kaliberben jutányos áron, de erről nem tudom, milyen.
A walther ksp200 sajnos nagyon túllóg az értékhatáron.
Alfa m2261, revolversége miatt nem tudom, mennyire alkalmas erre. Ami véleményt hallottam, az alapján nem javasolt a revolver pontlövészetre.
Ha van valakinek egyéb ötlete, megköszönöm.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2021.04.18. 13:28 Sziasztok,

egy korábbi tanács alapján bedobom ide a témát, szeretnék segítséget, javaslatot kérni sportpisztoly vásárláshoz. Kicsit szűk a keresztmetszet, de mivel nem azonnal kell, hanem kb idei terv a beszerzés, ezért a határokon kicsit túl lehet lógni.
A kritériumok: .22lr, pontlövészetre a lehető legjobb áron a legpontosabb, viszont a keret olyan 120K. Nem kell neki újnak lenni csak legyen elfogadható állapotú, illetve verseny- és minősítésképes, Mssz szabályoknak megfelelő.
Elsőnek mindjárt az MCM jött szóba, ezt ajánlották is korábban, csak óriási az állapotbeli szórás, ha találok belőle jó állapotút, akkor az egész problémát megoldja. A glock 44-et nem hiszem, hogy erre alkalmas, de cáfoljatok meg ha tudtok. (Gvass, köszönöm a múltkori tippet, azonnal beleszerettem, csak a szabályok... második/hobbipisztolynak esélyes befutó az alfa m2261 mellett.)
A frommer oldalán találtam egy Bernadellit 22-es kaliberben jutányos áron, de erről nem tudom, milyen.
A walther ksp200 sajnos nagyon túllóg az értékhatáron.
Alfa m2261, revolversége miatt nem tudom, mennyire alkalmas erre. Ami véleményt hallottam, az alapján nem javasolt a revolver pontlövészetre.
Ha van valakinek egyéb ötlete, megköszönöm.
MCM-et mondanám én is. Meg az Alfa revolvereket, de nem tudom magasabb szinten mennyire alkalmas pontlőni... Ha valahol tudod, próbáld ki!
Ruger MK IV?
Browning Buck Mark Contour?

Sajnos nem vagyok otthon a magasabb szintű pontlövészetben, de ezek jutottak eszembe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2021.04.18. 13:47-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem hinnem hogy csak marketing, azert is szeretik a gyorsabb lovedeket mert laposabb a roppalya...
Fortitu írta: 2021.04.18. 09:47 A kisebb tömegre igen egyszerű a magyarázat. Marketing. Az amcsi redneck csak a sebességet nézi, és fú de sok fps! Aminek az ára a kisebb tömeg, ezzel együtt az energia pedig ugyanaz marad kb, de az már nincs ráírva, hogy mennyi Zsuzsi.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.04.18. 13:46 nem hinnem hogy csak marketing, azert is szeretik a gyorsabb lovedeket mert laposabb a roppalya...
Igen, ez valóban előnye lehet, de önvédelemre ez nem túl releváns érv.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.04.18. 13:48 Igen, ez valóban előnye lehet, de önvédelemre ez nem túl releváns érv.
Egyáltalán nem is értem, miért merül fel érdemben a gondolat, hogy .22 önvédelemre. Amennyi energiát tud, azt célszerűbb szerintem nagy felületen, traumatikusként leadni. Már ha a megállítás a célm és nem a kivégzés.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Arh írta: 2021.04.18. 13:28 Sziasztok,

egy korábbi tanács alapján bedobom ide a témát, szeretnék segítséget, javaslatot kérni sportpisztoly vásárláshoz.
Elsőre mindenképpen MCM-met javasolnék, tanulni, gyakorolni tökéletes, komoly fejlődést lehet vele elérni. És ha később továbblépnél komolyabb lyukasztógép irányába, ezt el fogod tudni adni. Rá kell szánni az időt hogy egy jó állapotút találj.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.04.18. 13:55 Egyáltalán nem is értem, miért merül fel érdemben a gondolat, hogy .22 önvédelemre. Amennyi energiát tud, azt célszerűbb szerintem nagy felületen, traumatikusként leadni. Már ha a megállítás a célm és nem a kivégzés.
Nyilván önvédelemre nem igazán komolyan vehető opció, amennyiben lehet normális kalibereket is választani. De azért nem szabad lebecsülni, megfelelő találatelhelyezéssel simán halálos, fejlövésnél főleg. Sokan kezelik úgy, hogy áh, ez csak kiskaliber, pedig tisztelni kell keményen. Ami ezt tudja egy disznóval, az nem egy kategória az airsofttal:
https://youtu.be/IjzpLN46nOo?t=335
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.04.18. 14:24 Nyilván önvédelemre nem igazán komolyan vehető opció, amennyiben lehet normális kalibereket is választani. De azért nem szabad lebecsülni, megfelelő találatelhelyezéssel simán halálos, fejlövésnél főleg. Sokan kezelik úgy, hogy áh, ez csak kiskaliber, pedig tisztelni kell keményen. Ami ezt tudja egy disznóval, az nem egy kategória az airsofttal:
https://youtu.be/IjzpLN46nOo?t=335
Azt támasztod alám amit írtam, ölni alkalmasabb mint védekezni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Arh írta: 2021.04.18. 13:28 Sziasztok,

egy korábbi tanács alapján bedobom ide a témát, szeretnék segítséget, javaslatot kérni sportpisztoly vásárláshoz. Kicsit szűk a keresztmetszet, de mivel nem azonnal kell, hanem kb idei terv a beszerzés, ezért a határokon kicsit túl lehet lógni.
A kritériumok: .22lr, pontlövészetre a lehető legjobb áron a legpontosabb, viszont a keret olyan 120K. Nem kell neki újnak lenni csak legyen elfogadható állapotú, illetve verseny- és minősítésképes, Mssz szabályoknak megfelelő.
Elsőnek mindjárt az MCM jött szóba, ezt ajánlották is korábban, csak óriási az állapotbeli szórás, ha találok belőle jó állapotút, akkor az egész problémát megoldja. A glock 44-et nem hiszem, hogy erre alkalmas, de cáfoljatok meg ha tudtok. (Gvass, köszönöm a múltkori tippet, azonnal beleszerettem, csak a szabályok... második/hobbipisztolynak esélyes befutó az alfa m2261 mellett.)
A frommer oldalán találtam egy Bernadellit 22-es kaliberben jutányos áron, de erről nem tudom, milyen.
A walther ksp200 sajnos nagyon túllóg az értékhatáron.
Alfa m2261, revolversége miatt nem tudom, mennyire alkalmas erre. Ami véleményt hallottam, az alapján nem javasolt a revolver pontlövészetre.
Ha van valakinek egyéb ötlete, megköszönöm.
Komoly pontlövészetre MCM, vagy 500e fölé kell menni kb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Elég egybehangzó volt, köszönöm mindenkinek a megerősítést, akkor marad a jó állapotú MCM felkutatása.

A .22lr mint önvédelmi: van a youtube-on egy videó ahol ballisztikai fejeket lőnek szét vele, csak ahhoz találni is kell ugye, de azért nem pattan vissza a homlokról.
Ha jól emlékszem a tuleloblog.blogspot.com oldalon volt talán egy bejegyzés ahol több olyan esetet is felsoroltak (Amerikában persze), hogy a házigazda 22-es puskával lőtte meg a betörőt, jellemzően az illető belehalt, de volt hogy két utcával odébb. Ha ott helyben le akarják mészárolni a házigazdát, épp megtehetik, de a támadó jellemzően elmenekült mikor meglőtték. Ennek fényében ha más nincs, inkább egy ilyen kiskaliber, mint a biztos felkoncolás, de kétesélyes.
Ez itt nagyon hugyoskéz, de ez is csak 22-es: https://youtu.be/pHKOYu1Sr-4
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Ruger Mark is tényleg nagyon jó, bár más árkategória mint egy MCM.
Keresek egy ideje én is, de nem találok használtan.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Arh írta: 2021.04.18. 18:11 A .22lr mint önvédelmi: van a youtube-on egy videó ahol ballisztikai fejeket lőnek szét vele, csak ahhoz találni is kell ugye, de azért nem pattan vissza a homlokról.
Ha jól emlékszem a tuleloblog.blogspot.com oldalon volt talán egy bejegyzés ahol több olyan esetet is felsoroltak (Amerikában persze), hogy a házigazda 22-es puskával lőtte meg a betörőt, jellemzően az illető belehalt, de volt hogy két utcával odébb. Ha ott helyben le akarják mészárolni a házigazdát, épp megtehetik, de a támadó jellemzően elmenekült mikor meglőtték. Ennek fényében ha más nincs, inkább egy ilyen kiskaliber, mint a biztos felkoncolás, de kétesélyes.
A Lucky Gunner egy-két éve több cikkben elég alaposan körbejárta a .22 LR önvédelmi fegyver témáját, tessék itt van egy: Why A .22 LR Pocket Gun Should Not Be Underestimated.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Arh írta: 2021.04.18. 18:11 Elég egybehangzó volt, köszönöm mindenkinek a megerősítést, akkor marad a jó állapotú MCM felkutatása.

A .22lr mint önvédelmi: van a youtube-on egy videó ahol ballisztikai fejeket lőnek szét vele, csak ahhoz találni is kell ugye, de azért nem pattan vissza a homlokról.
Ha jól emlékszem a tuleloblog.blogspot.com oldalon volt talán egy bejegyzés ahol több olyan esetet is felsoroltak (Amerikában persze), hogy a házigazda 22-es puskával lőtte meg a betörőt, jellemzően az illető belehalt, de volt hogy két utcával odébb. Ha ott helyben le akarják mészárolni a házigazdát, épp megtehetik, de a támadó jellemzően elmenekült mikor meglőtték. Ennek fényében ha más nincs, inkább egy ilyen kiskaliber, mint a biztos felkoncolás, de kétesélyes.
Ez itt nagyon hugyoskéz, de ez is csak 22-es: https://youtu.be/pHKOYu1Sr-4
22 vs head

https://youtu.be/txOqq5D-oIk
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.04.18. 18:39 Ruger Mark is tényleg nagyon jó, bár más árkategória mint egy MCM.
Keresek egy ideje én is, de nem találok használtan.
Mint sportfegyver sehol nincs az MCM-hez képest. Inkább egy plinker.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://vadaszapro.net/reszletek/319997/tula-mcm
Arh írta: 2021.04.18. 18:11 Elég egybehangzó volt, köszönöm mindenkinek a megerősítést, akkor marad a jó állapotú MCM felkutatása.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

tvsmaci írta: 2021.04.18. 18:39 Ruger Mark is tényleg nagyon jó, bár más árkategória mint egy MCM.
Keresek egy ideje én is, de nem találok használtan.
Nagyon király, de nem tudtam igazán pontosan lőni vele, MCM keresztbe lenyeli.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Poresz írta: 2021.04.18. 18:40 A Lucky Gunner egy-két éve több cikkben elég alaposan körbejárta a .22 LR önvédelmi fegyver témáját, tessék itt van egy: Why A .22 LR Pocket Gun Should Not Be Underestimated.
Érdekes lenne tudni, hogy azok akik nem feküdtek ki, be voltak-e mindenezve. Biztos van rá statisztika, maximum nem publikus.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Arh »

zora írta: 2021.04.18. 20:29 Nagyon király, de nem tudtam igazán pontosan lőni vele, MCM keresztbe lenyeli.
Egy jó mcm keresztben sokmindent lenyel. Van az egyesületnek egy ami szinte új párszáz lövés van benne, volt szerencsém lőni vele egy edzésen: a másodosztályt puruttya kezdőként is meglőttem vele, és 130 lövésből sem produkált csettenést vagy kivetési hibát. Ja, és csupasz, nincs rajta se sportmarkolat, se csősúly. Sajnos dedikált darab, nem tudom rátenni a kezem, de kipróbálhattam.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Arh írta: 2021.04.18. 20:33 Érdekes lenne tudni, hogy azok akik nem feküdtek ki, be voltak-e mindenezve. Biztos van rá statisztika, maximum nem publikus.
Sokkal valószínűbb, hogy nem ment jó helyre a lövés. "Shot placement is everything." A cikkben a táblázat egyben kezeli a fejet és a törzset ért találatokat. A törzsnél nagyobb a valószínűsége, hogy olyan szervet ér találat, ami nem okoz azonnal halált.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Poresz írta: 2021.04.18. 20:54 Sokkal valószínűbb, hogy nem ment jó helyre a lövés. "Shot placement is everything." A cikkben a táblázat egyben kezeli a fejet és a törzset ért találatokat. A törzsnél nagyobb a valószínűsége, hogy olyan szervet ér találat, ami nem okoz azonnal halált.
Az is igaz, ilyen kis kalibernél főleg. itt hatványozottabban igaz lehet az "addig lőjük míg mozog" kitétel. csak hamarabb is kifogy a tár, mert ahogy én néztem, 10-nél nemigen nagyobb ezeknek a tárkapacitása alapesetben.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.04.18. 19:06 Mint sportfegyver sehol nincs az MCM-hez képest.
És a Mark IV. előttieket atomszopolda összeszerelni - cserébe viszont gyakorlatilag tönkrelőhetetlenek.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Arh írta: 2021.04.18. 20:37 Egy jó mcm keresztben sokmindent lenyel. Van az egyesületnek egy ami szinte új párszáz lövés van benne, volt szerencsém lőni vele egy edzésen: a másodosztályt puruttya kezdőként is meglőttem vele, és 130 lövésből sem produkált csettenést vagy kivetési hibát. Ja, és csupasz, nincs rajta se sportmarkolat, se csősúly. Sajnos dedikált darab, nem tudom rátenni a kezem, de kipróbálhattam.
Bezonyám. Pedig divat az MCM-et fikázni mert nem tacticool, nincs rajta rail meg cserélhető markolathéj.
Pedig az átlag lövő képességeit messze felül múlja.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Egy kis terminológiai segítséget szeretnék kérni (ha nem ide való akkor elnézést)
AR-15/M-16-okban hogyan hívjuk magyarul:
-a gas keyt (gázvezető tömb?)
-a gas tube-ot (gázvezető? a gázcső elég szakmaiatlan szerintem)
-illetve a kakasban mire szolgál a J pin?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.04.19. 04:23 Bezonyám. Pedig divat az MCM-et fikázni
Szerintem sose volt az, azóta meg pláne nem hogy Endre folyamatosan nyeri vele a Steel Challenge EB-ket (és biztos nem véletlenül emelkedett az áruk sem 4-500%-kal az elmúlt 7-8 évben).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kalashnikov SR-1 (AK-107)
https://youtu.be/kT9bAeIQWrs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Fortitu írta: 2021.04.19. 17:18 Kalashnikov SR-1 (AK-107)
https://youtu.be/kT9bAeIQWrs
vegre eljutottak oda hogy egy karabelynak zero visszarugasa van - mar csak a szerkezet tartossaga es megbizhatosag a kerdes ...
kivancsi vagyok a civil piacra mikor fogjak engedni az AA-12 auto soretes elkepeszto mechanikajat, FPSRussia szepen megmutatta, hogy ott is lehet ilyen nulla visszarugast elerni

elso blikkre egyebkent azt hittem a video megnyitasakor, hogy HCZoli poenkodik vicces oroszos akcentussal :lol:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Thunder írta: 2021.04.20. 00:24 vegre eljutottak oda
Szia,

Hat, nem teljesen most jutottak el oda, ezt 6 eve videoztam, es a kaliber cikket is majdnem 5 eve irtam rola.


Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thunder írta: 2021.04.20. 00:24 vegre eljutottak oda hogy egy karabelynak zero visszarugasa van - mar csak a szerkezet tartossaga es megbizhatosag a kerdes ...
kivancsi vagyok a civil piacra mikor fogjak engedni az AA-12 auto soretes elkepeszto mechanikajat, FPSRussia szepen megmutatta, hogy ott is lehet ilyen nulla visszarugast elerni

elso blikkre egyebkent azt hittem a video megnyitasakor, hogy HCZoli poenkodik vicces oroszos akcentussal :lol:
Ha valakit izgalomba hoz ez a cucc, akkor Steineréknél magáévá teheti - potom másfél milláért :twisted:
https://xdm.hu/izmash_sr_1_2_321

Ízlések, és pofonok. IMHO: Jó-jó, de azért nem ennyire;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.20. 13:10 Ha valakit izgalomba hoz ez a cucc, akkor Steineréknél magáévá teheti - potom másfél milláért :twisted:
https://xdm.hu/izmash_sr_1_2_321

Ízlések, és pofonok. IMHO: Jó-jó, de azért nem ennyire;)
Uh, pedig már egész rákívántam volna...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.20. 13:33 Uh, pedig már egész rákívántam volna...
Motiváció kérdése. Pl el lehet adni az autót. És ott van a szerv kereskedelem... :mrgreen: végső esetben pedig alkudni. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thunder írta: 2021.04.20. 00:24 vegre eljutottak oda hogy egy karabelynak zero visszarugasa van - mar csak a szerkezet tartossaga es megbizhatosag a kerdes ...
kivancsi vagyok a civil piacra mikor fogjak engedni az AA-12 auto soretes elkepeszto mechanikajat, FPSRussia szepen megmutatta, hogy ott is lehet ilyen nulla visszarugast elerni
Ezen az elven - "balanced action" - működő fegyvereket hátrarúgásmentesnek nevezni mérnöki szempontból nagy marketingcsúsztatás.
Ugyanakkora a hátrarúgás ereje, mint ha azonos kaliberű egylövetű vagy ismétlő fegyverből lőnék ki ugyanazt a lőszert. Ez a felvétel nem lenne ilyen látványos, ha nem .223 Remington, hanem nagyobb kaliberű fegyverről készült volna.
Miért?
Jelen esetben a hátrarúgás négy összetevőből áll:
1. A lőporgázok nyomása hat (a hüvelyfenék közvetítésével) a zárra (elöltöltő fegyverek esetén a csőfarra). Levezethető: ez az erő egyenlő a lövedék keresztmetszetének és a lőporgázok nyomásának szorzatával.
2. A zárfej-zárvezető-gázdugattyú egység előre-hátra mozgásából eredő tehetetlenségi erő.
3. A zárfej-zárvezető-gázdugattyú egység felütközése a tokon hátsó véghelyzetében (amikor teljesen összenyomódik a helyretolórugó). Megjegyzem, ez hosszabb zárhátrasiklási úttal és megfelelő helyretolórugóval is kiküszöbölhető, lásd például Ultimax 100.
4. A zárfej-zárvezető-gázdugattyú egység felütközése a csőfaron elülső véghelyzetében (amikor megáll a töltényűrbe tolt lőszer).
Ez a szerkezet a 2-4. hatásokat semlegesíti, amik a fegyver öntöltő szerkezetének működéséből erednek. - De az 1. megmarad!
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Poresz írta: 2021.04.20. 13:55
Ugyanakkora a hátrarúgás ereje, mint ha azonos kaliberű egylövetű vagy ismétlő fegyverből lőnék ki ugyanazt a lőszert. Ez a felvétel nem lenne ilyen látványos, ha nem .223 Remington, hanem nagyobb kaliberű fegyverről készült volna.
Öregem, sztem te egy másik tv-t nézel ....
nyilván nem abszolút zeró a recoil, de több felvételen látszik - és azok, akik kipróbálták megerősítik - hogy ilyen minimális hátrarúgással rendelkező fegyerel még nem lőttek.Meg lehet csinálni egy .223-as karabélyt is olyanra, hogy nagyon csekély a visszaható erő, de ez messze übereli. Ez a lényeg.

@Bel: értem, hogy 6 éve kész volt, de most került forgalomba. Amire utalni akartam, hogy ritkán látunk 'groundbreaking' újítást és ez végre az, főleg, ha átmegy majd idővel tömeggyártásba. Ue a sztori az Alien Arms Laugo stukijaval. A csehek forradalmit alkottak és most csillagászati összegeket kérnek érte - ami sztem rossz marketing fogás - mert csak pár db fog kikerülni így a piacra. Ha az is eljut oda, hogy a tömeggyártásba megy, nem kell majd végre annyit tanulni a recoil mitigation technikákat pisztolyra :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thunder írta: 2021.04.20. 17:41 Öregem, sztem te egy másik tv-t nézel ....
nyilván nem abszolút zeró a recoil, de több felvételen látszik - és azok, akik kipróbálták megerősítik - hogy ilyen minimális hátrarúgással rendelkező fegyerel még nem lőttek.Meg lehet csinálni egy .223-as karabélyt is olyanra, hogy nagyon csekély a visszaható erő, de ez messze übereli. Ez a lényeg.

@Bel: értem, hogy 6 éve kész volt, de most került forgalomba. Amire utalni akartam, hogy ritkán látunk 'groundbreaking' újítást és ez végre az, főleg, ha átmegy majd idővel tömeggyártásba. Ue a sztori az Alien Arms Laugo stukijaval. A csehek forradalmit alkottak és most csillagászati összegeket kérnek érte - ami sztem rossz marketing fogás - mert csak pár db fog kikerülni így a piacra. Ha az is eljut oda, hogy a tömeggyártásba megy, nem kell majd végre annyit tanulni a recoil mitigation technikákat pisztolyra :)
Nem kell ennyire tulhájpolni. Hogy mi változtatja meg a világot, és mi nem - azt az idő dönti majd el.Szellemes? Igen. Kéne? Igen. De drága, bonyolult, és olyan problémát old meg, amivel remekül tudtunk eddig is együtt élni ‘ 8-) továbbá fogalmunk sincs arról, hogy befolyásolja pl a megbízhatóságot. Ha egy AKból első generációs M16-ot csinál, akkor kösz, nem. :mrgreen: Várjuk ki a végét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thunder írta: 2021.04.20. 17:41 nyilván nem abszolút zeró a recoil, de több felvételen látszik - és azok, akik kipróbálták megerősítik - hogy ilyen minimális hátrarúgással rendelkező fegyerel még nem lőttek.
Ezt a kérdést méréssel lehet és kell eldönteni (ballisztikai inga).
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.04.20. 23:08 Várjuk ki a végét.
Szia,

Nekem az egy kicsit gyanus/erthetetlen, hogy 6 eve mar lottem vele (tehat olyan allapotban volt a prototipus/nullszeria, hogy ki lehetett vinni "beta teszt"re), de csak most (tavaly) kinaljak termekkent.

Ennyi ido kellet kb a T-64A sorozatgyartasanak a beindulasahoz is, de az egy forradalmian uj es rendkivul osszetett fegyver volt, aminek a gyartasahoz technologiai szintet kellett ugrania a szovjet iparnak.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓCSKA: Remington R51 (Gen2) – AKADÁLYOK ORGIÁJA
(Ez most csak egy rövid videócska, a fegyverpornó negatív oldaláról, amikor olyan gyakori az akadály, hogy az önmagában kitesz egy videót.)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... k-orgiaja/

és

http://www.fegyvervideo.hu/remington-r5 ... k-orgiaja/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.04.21. 12:02 ÚJ VIDEÓCSKA: Remington R51 (Gen2) – AKADÁLYOK ORGIÁJA
Hát, ez kellő iróniával ugyan, de mehetne a nemhalálosba is...
E R51 megbízható legalább annyira, mint a legrosszabb éleskonverzió, gáztölténnyel...
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.04.21. 12:02 ÚJ VIDEÓCSKA: Remington R51 (Gen2) – AKADÁLYOK ORGIÁJA
(Ez most csak egy rövid videócska, a fegyverpornó negatív oldaláról, amikor olyan gyakori az akadály, hogy az önmagában kitesz egy videót.)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... k-orgiaja/

és

http://www.fegyvervideo.hu/remington-r5 ... k-orgiaja/

Azt tudtam, hogy legendásan foshulladék ez a pisztoly, na de ennyire? :shock:
Nem lehet hogy ezt ismétőnek szánták gyárilag?? :lol: :lol:
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.04.21. 21:11 Azt tudtam, hogy legendásan foshulladék ez a pisztoly, na de ennyire? :shock:
Nem lehet hogy ezt ismétőnek szánták gyárilag?? :lol: :lol:
És ez már a javított, második generáció.

És 1918-ban már jól működőre meg tudták csinálni, .45 ACP kaliberben IS. Fejlődés, gecccc.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

akkor ez a stuki nem csak ronda ha nem sz@r is :lol:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

layman írta: 2021.04.22. 14:47 akkor ez a stuki nem csak ronda ha nem sz@r is :lol:
A jelek szerint az. Ezek után merje valaki szidni a PA63-at! :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.04.21. 12:02
Nagyon sajnálom, hogy eggyel kevesebb okom lett az Amerikába költözésre.
2014-ben jól keződött az újév, sokat vártam tőle:
- .32 ACP és .380 ACP helyett 9×19 mm Luger;
- merev cső → pontosság;
- cső körül elhelyezett helyretolórugó: alacsony csőtengely, helytakarékos, teljes hosszúságú a "vezetőrúd", mínusz egy alkatrész → elegáns!
- Pedersen-féle késleltetett tömegzár: mert imádom, ha elővesznek régi ötleteket;
- elegáns, ruhába nem-akadós nézőke;
- single action elsütőszerkezet markolatbiztosítóval: a HS Produkt meggyőzött arról, hogy ne idegenkedjek ettől;
- …és még a formavilága is lenyűgöz.
Bár tudnám: a tervasztalon szúrták el, vagy nem bírták legyártani azt, ami a rajzon szerepelt?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.04.22. 22:13 Nagyon sajnálom, hogy eggyel kevesebb okom lett az Amerikába költözésre.
2014-ben jól keződött az újév, sokat vártam tőle:
- .32 ACP és .380 ACP helyett 9×19 mm Luger;
- merev cső → pontosság;
- cső körül elhelyezett helyretolórugó: alacsony csőtengely, helytakarékos, teljes hosszúságú a "vezetőrúd", mínusz egy alkatrész → elegáns!
- Pedersen-féle késleltetett tömegzár: mert imádom, ha elővesznek régi ötleteket;
- elegáns, ruhába nem-akadós nézőke;
- single action elsütőszerkezet markolatbiztosítóval: a HS Produkt meggyőzött arról, hogy ne idegenkedjek ettől;
- …és még a formavilága is lenyűgöz.
Bár tudnám: a tervasztalon szúrták el, vagy nem bírták legyártani azt, ami a rajzon szerepelt?
Szerintem durván leegyszerűsítve a Glock térnyerése óta a gyártók vagy izzadva próbálnak valamit alkotni ami újszerű és a Glocktól eltérő, vagy a Glockot másolják ilyen-olyan módon. Az eredmény gyakran siralmas.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.04.22. 22:13
Bár tudnám: a tervasztalon szúrták el, vagy nem bírták legyártani azt, ami a rajzon szerepelt?
Mint írtam: 1918-ban kiválóan működött ez még .45 ACP kaliberben is, annyira, hogy a US Navy M1911 helyett ezt akarta rendszeresíteni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.04.22. 22:30 Szerintem durván leegyszerűsítve a Glock térnyerése óta a gyártók vagy izzadva próbálnak valamit alkotni ami újszerű és a Glocktól eltérő, vagy a Glockot másolják ilyen-olyan módon. Az eredmény gyakran siralmas.
+1
A Glock-al a maroklofegyverek elérték az evolúció jelenlegi csúcsát. Masolgatjak jól-rosszul, de a műanyag tokos strikeres klónok is csak klónok, maximum jobb sütést jobb ergonomiat és menőbb formát hoztak, ilyen forradalmit azóta sem dobott senki.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

TotoHU írta: 2021.04.23. 07:55 A Glock-al a maroklofegyverek elérték az evolúció jelenlegi csúcsát.
Azért a Laugo Arms Alien pisztolyt megnézném egyszer, ha mondjuk tizedannyiba kerülne, mint amennyi...
(Még úgy is, hogy egyébként 3 Glock-om van.)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Szánkón húzást kérnék .... Beszereztem egy ilyet : https://www.ebay.com.au/itm/Shotgun-Sid ... SwLsBZS3WN
Hogy tudnám ezt úgy rögzíteni , hogy a tok ne legyen megfúrva , ha leszedem ne legyen nyoma a fegyveren ? Kétoldalú ragasztón kívül nincs ötletem .Win. Sxp.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

stift helyere csavar, az elejet meg kis ragasztoval rogzited es kesz. gondolom en.
Trailm írta: 2021.04.23. 09:01 Sziasztok. Szánkón húzást kérnék .... Beszereztem egy ilyet : https://www.ebay.com.au/itm/Shotgun-Sid ... SwLsBZS3WN
Hogy tudnám ezt úgy rögzíteni , hogy a tok ne legyen megfúrva , ha leszedem ne legyen nyoma a fegyveren ? Kétoldalú ragasztón kívül nincs ötletem .Win. Sxp.
ingyom bingyom tálib-e?
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Trailm írta: 2021.04.23. 09:01 Sziasztok. Szánkón húzást kérnék .... Beszereztem egy ilyet : https://www.ebay.com.au/itm/Shotgun-Sid ... SwLsBZS3WN
Hogy tudnám ezt úgy rögzíteni , hogy a tok ne legyen megfúrva , ha leszedem ne legyen nyoma a fegyveren ? Kétoldalú ragasztón kívül nincs ötletem .Win. Sxp.
Velcro öntapadós tépőzár mindkét részre (fegyver és shellholder) lehet kapni 5cm vastagságban fekete színben. Előtte isopropillal zsírtalanitsd le a felületet és faxa lesz!! Massziv lesz és ha kell le is tudod venni! Azt hogy hol kapsz ilyen tépőzárat nem tudom de ebben az ügyben Őket hívnám:
https://www.tacticalstore.hu/
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Recon írta: 2021.04.23. 09:30Azt hogy hol kapsz ilyen tépőzárat nem tudom
ITT biztosan.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.04.23. 09:01 Sziasztok. Szánkón húzást kérnék .... Beszereztem egy ilyet : https://www.ebay.com.au/itm/Shotgun-Sid ... SwLsBZS3WN
Hogy tudnám ezt úgy rögzíteni , hogy a tok ne legyen megfúrva , ha leszedem ne legyen nyoma a fegyveren ? Kétoldalú ragasztón kívül nincs ötletem .Win. Sxp.
Sima kétoldalú ragasztót próbálnék, de valami jobb félét. Ha viszont nem akarsz sem ragasztani, sem csavarozni, akkor nem tudom milyen setét mágia tarthatja a helyén ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Fortitu írta: 2021.04.23. 09:38 Sima kétoldalú ragasztót próbálnék, de valami jobb félét. Ha viszont nem akarsz sem ragasztani, sem csavarozni, akkor nem tudom milyen setét mágia tarthatja a helyén ;)
Tudok olyan kétoldalút amivel ha felragasztod akkor az ott is marad, egy jó időre. TESA ACX a neve, építőipari ragasztó az üvegtáblákat ezzel ragasztják be a helyére a felhőkarcolóknál.... Szóval durva cucc... Adok belőle amennyi kell egy baráti kézfogásért cserébe.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2021.04.23. 08:50 Azért a Laugo Arms Alien pisztolyt megnézném egyszer, ha mondjuk tizedannyiba kerülne, mint amennyi...
(Még úgy is, hogy egyébként 3 Glock-om van.)
Megnézni nyilván megnéznénk és lőni is kellene vele jó sokat. De egy 5 ezer dolláros hi-tech pisztoly az csak a sci-fiben létezik. :D Tömegtermék nem hiszem hogy lesz soha, élvonalbeli versenysportolók és vastag pénztárcájú inyencek fegyvere.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.23. 09:56 Megnézni nyilván megnéznénk és lőni is kellene vele jó sokat. De egy 5 ezer dolláros hi-tech pisztoly az csak a sci-fiben létezik. :D Tömegtermék nem hiszem hogy lesz soha, élvonalbeli versenysportolók és vastag pénztárcájú inyencek fegyvere.
Alien: 1 db már biztos van itthon, láttam.

Lőni egyszer vele, majd talán a távoli jövőben.

De ne feledjük, hogy a világ pisztolypiaca = USA belpiac, ahol az ilyen hi-end sportpisztolyok tökéletesen irrelevánsak, csak a CCW önvédelmi pisztoly számít, az dominál.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.23. 10:06 De ne feledjük, hogy a világ pisztolypiaca = USA belpiac, ahol az ilyen hi-end sportpisztolyok tökéletesen irrelevánsak, csak a CCW önvédelmi pisztoly számít, az dominál.
Hát jah. És az sem árt ha rendszeresíthető hadi/rendvédelmi használatra is.
Plusz a tartós teszteket még lássuk meg azért. Egy-két korrektebb amerikai csatorna az óriási hype mellett is már leírta, hogy a szuperegyedi gázrendszere túl nagy mennyiségű retket hagy a fegyverben (a lövő kezét is rendesen összekormolja) plusz az egész fegyver hajlamos a túl gyors melegedésre. Ezek meg azért hosszú távú megbízhatósági kérdéseket is felvetnek.
Szóval egyenlőre nehéz letaszítani a Glockot trónról.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.04.22. 22:13 Nagyon sajnálom, hogy eggyel kevesebb okom lett az Amerikába költözésre.
2014-ben jól keződött az újév, sokat vártam tőle:
- .32 ACP és .380 ACP helyett 9×19 mm Luger;
- merev cső → pontosság;
- cső körül elhelyezett helyretolórugó: alacsony csőtengely, helytakarékos, teljes hosszúságú a "vezetőrúd", mínusz egy alkatrész → elegáns!
- Pedersen-féle késleltetett tömegzár: mert imádom, ha elővesznek régi ötleteket;
- elegáns, ruhába nem-akadós nézőke;
- single action elsütőszerkezet markolatbiztosítóval: a HS Produkt meggyőzött arról, hogy ne idegenkedjek ettől;
- …és még a formavilága is lenyűgöz.
Bár tudnám: a tervasztalon szúrták el, vagy nem bírták legyártani azt, ami a rajzon szerepelt?
Nekem is nagyon tetszik, az előd modell 51 is. Igazi pógári consealed carry pisztoly lehetne.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2021.04.23. 11:01 Nekem is nagyon tetszik, az előd modell 51 is. Igazi pógári consealed carry pisztoly lehetne.
Formára nekem is tetszik, de a 7-es tárkapac ma már elég kevés ebben a kaliberben. Ha már 7 lövés és könnyű rejthetőség, akkor Ruger LCP a besztof. 9x19-ben pedig inkább G26 vagy Sig P365 kéne.

Kéz a bilibe belóg.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.04.23. 12:17 Formára nekem is tetszik, de a 7-es tárkapac ma már elég kevés ebben a kaliberben. Ha már 7 lövés és könnyű rejthetőség, akkor Ruger LCP a besztof. 9x19-ben pedig inkább G26 vagy Sig P365 kéne.

Kéz a bilibe belóg.
Nálam 9x19 alatt PPK/S a vágyódás tárgya.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2021.04.23. 12:17 Formára nekem is tetszik, de a 7-es tárkapac ma már elég kevés ebben a kaliberben. Ha már 7 lövés és könnyű rejthetőség, akkor Ruger LCP a besztof. 9x19-ben pedig inkább G26 vagy Sig P365 kéne.

Kéz a bilibe belóg.
szerintem meg glock43x shield arms tárakkal (15+1) ... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mZn0SHN52i8&t=680s
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

pogessor írta: 2021.04.23. 08:50 Azért a Laugo Arms Alien pisztolyt megnézném egyszer, ha mondjuk tizedannyiba kerülne, mint amennyi...
(Még úgy is, hogy egyébként 3 Glock-om van.)
Azt én is szivesen bevállalnám,
nagyon tetszős kis koncepció :ugeek:
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2021.04.23. 09:56 Megnézni nyilván megnéznénk és lőni is kellene vele jó sokat. De egy 5 ezer dolláros hi-tech pisztoly az csak a sci-fiben létezik. :D Tömegtermék nem hiszem hogy lesz soha, élvonalbeli versenysportolók és vastag pénztárcájú inyencek fegyvere.
Az csak a siganture editon volt minden földi jóval telepakolva,
a "kopasz" változatot sztem megvehet majd 4e-ért is :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.04.23. 12:33 szerintem meg glock43x shield arms tárakkal (15+1) ... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mZn0SHN52i8&t=680s
Nemrég körülnéztem, de lehet azt akárhol kapni az USA-n kívül? Mert én nem találtam errefelé...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2021.04.23. 20:45 Nemrég körülnéztem, de lehet azt akárhol kapni az USA-n kívül? Mert én nem találtam errefelé...
a naagy németországból lehet venni, igaz ki kell várni... eléggé keresett! (bár e-bayen is láttam már)

https://huntac.de/en/p/shield-arms-s15- ... d-glock-48

Illetve van +2 tárfenék a gyári glock tárhoz, az sem rossz opció, de az igazi a 15-ös tár:)

https://huntac.de/en/p/shield-arms-2-ma ... r-glock-43

***
nem értem a glock miért hagyja ki ezt a ziccert??!?!.. gyárilag kétsoros fémtesű tárral adnák, igaz akkor lenyomna pár versenyzőt házon belül.
7v2fzhjdll361.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

vato írta: 2021.04.23. 21:43 nem értem a glock miért hagyja ki ezt a ziccert??!?!.. gyárilag kétsoros fémtesű tárral adnák, igaz akkor lenyomna pár versenyzőt házon belül.
Nem hiszem, ahol nem az a legfontosabb szempont minél vékonyabb legyen, ott jobb választás valamelyik "normál" kétsoros táras, mert lőni sokkal jobb és könnyebb azokkal, mint ezzel a girhessel.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

G.D írta: 2021.04.23. 22:32 Nem hiszem, ahol nem az a legfontosabb szempont minél vékonyabb legyen, ott jobb választás valamelyik "normál" kétsoros táras, mert lőni sokkal jobb és könnyebb azokkal, mint ezzel a girhessel.
*mint ccw-re értettem
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.04.23. 21:43 a naagy németországból lehet venni, igaz ki kell várni... eléggé keresett! (bár e-bayen is láttam már)

https://huntac.de/en/p/shield-arms-s15- ... d-glock-48

Illetve van +2 tárfenék a gyári glock tárhoz, az sem rossz opció, de az igazi a 15-ös tár:)

https://huntac.de/en/p/shield-arms-2-ma ... r-glock-43

***
nem értem a glock miért hagyja ki ezt a ziccert??!?!.. gyárilag kétsoros fémtesű tárral adnák, igaz akkor lenyomna pár versenyzőt házon belül.

7v2fzhjdll361.jpg
Nekem a G48 valamiért nagyon tetszik. Nem igazán tudom megmagyarázni, de a legutóbbi Glock kupán vettem kézbe, aztán legszívesebben haza is vittem volna. Ebben valószínűleg benne van a ritkaság, egyediség faktor is. Nem tudom milyen lehet vele lőni, lehet tényleg kényelmetlenebb, mint egy vastagabb G19-el, de ez azért keményen kézméret függő kinek mi jobb. Nekem a markolat méreteiről a 1911 jutott eszembe, de azzal se sokat lőttem, szóval csak így a fogás alapján derengtek fel régi emlékek, hogy az is kb ilyen keskeny.
A Glock szerintem brutál mellé lőtt a Sig P357-et látva a tárkapacitás-méret területén ebben a kategóriában. Ez főleg abból látszik, hogy egy külsős cég le is csapott 15-ös tárakkal erre a piaci résre. Nem véletlenül választják sokan SZTF országokban önvédelemre ezt az összeállítást. Gondolom a belső konkurenciát akarták ezzel a döntéssel (egysoros tár) kiküszöbölni, ami nem hiszem, hogy jó gondolatmenet volt. Meg ragaszkodtak a náluk tradicionális műanyagba burkolt tárhoz, ami zabálja a helyet.
Ami még érdekesebb, hogy a G43-ba nem lehet berakni a tárát...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése