Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ez fake lehet? Nem egy 50 kilós nőt láttam sörétessel lőni.
https://youtu.be/IAasSj7STmg
(A videóban kiugrik egy váll egy lövés után, szóval ha nem bírod az ilyesmit, ne kattints.)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.08.22. 16:47 Ez fake lehet? Nem egy 50 kilós nőt láttam sörétessel lőni.
https://youtu.be/IAasSj7STmg
(A videóban kiugrik egy váll egy lövés után, szóval ha nem bírod az ilyesmit, ne kattints.)
Van egy ismerősöm, ha komolyabban kezet rázol vele, attól is kiugrik a vála, ez valami genetikai dolog, de majd a szagértők kijavítanak. Ha az emberünk is ilyen, akkor elképzelhető.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ranger: Erősen számtanpéldás árazású lakásvédelmi revolver a Korth-tól

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/korth-r ... srevolver/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.08.24. 14:57 Ranger: Erősen számtanpéldás árazású lakásvédelmi revolver a Korth-tól

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/korth-r ... srevolver/

Kép
Egyedül én vagyok az aki teljesen nem érti ennek az egész cégnek a létezését? Egy olyan review-t se láttam még ahol bármelyik fegyverük normálisan működött volna.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2020.08.24. 15:00 Egyedül én vagyok az aki teljesen nem érti ennek az egész cégnek a létezését? Egy olyan review-t se láttam még ahol bármelyik fegyverük normálisan működött volna.
Sugározza a szuperprémium életérzést, kurvasokért. Nem használni veszik a Korth-okat, hanem tapizni gyönyörködni meg játszani.
A famarkolat léte is csak a "szépség a praktikum előtt" játszós luxus-vonalat erősíti.
Én amúgy a két oldalról védett célgömböt nem értem,. hogy annak taktikai megfontolása van, vagy hogy? Sztem kitakarja a cél egy részét.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2020.08.24. 15:36 Sugározza a szuperprémium életérzést, kurvasokért. Nem használni veszik a Korth-okat, hanem tapizni gyönyörködni meg játszani.
A famarkolat léte is csak a "szépség a praktikum előtt" játszós luxus-vonalat erősíti.
Én amúgy a két oldalról védett célgömböt nem értem,. hogy annak taktikai megfontolása van, vagy hogy? Sztem kitakarja a cél egy részét.
Na de várjunk, valami ami rohadtul drága de nem működik az szerintem a "hülye vagyok de sok a pénzem" életérzést tudja csak sugározni :D.
Ez biztos személyiség kérdése is de én hányok ezektől a kamu luxus cuccoktól. Azért amikor egy 50 ezres Taurus megbízhatóbb akkor érdemes elgondolkodni a termék létjogosultságáról :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2020.08.24. 16:32 Na de várjunk, valami ami rohadtul drága de nem működik az szerintem a "hülye vagyok de sok a pénzem" életérzést tudja csak sugározni :D.
Ez biztos személyiség kérdése is de én hányok ezektől a kamu luxus cuccoktól. Azért amikor egy 50 ezres Taurus megbízhatóbb akkor érdemes elgondolkodni a termék létjogosultságáról :).
én maximálisan igazat adok neked, de be kell látni, hogy a világban erre egész iparágak épülnek. A luxusipar jelentős része pont ilyen.

(Nem, én sem lőttem még működö Kortthal, kivéve Wili bácsi által reszelgett gázrevolverem.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2020.08.24. 16:37 én maximálisan igazat adok neked, de be kell látni, hogy a világban erre egész iparágak épülnek. A luxusipar jelentős része pont ilyen.

(Nem, én sem lőttem még működö Kortthal, kivéve Wili bácsi által reszelgett gázrevolverem.)
Azért az a része tényleg elég kemény, hogy konkrétan nem működik. Én eleve tényleg rendkívül taszítónak tartom ezt az egész urizálás dolgot, de ezen belül azért legalább működhetne a szar amit ennyi pénzért próbálnak elpasszolni. Nem is értem, hogy mi lehet luxus egy olyan terméken ami nem látja el a funkcióját. Hiába szép rajta a polírozás, hiába nem látszik a marógép nyoma, de könyörgöm, nem alkalmas arra az alapvető funkcióra amire való. Komolyan mondom, ebből a szempontból valahol egy .22-es Bersa is nagyobb luxus, mert azzal tudsz egymás után többet lőni... Ha el akar valaki jutni A-ból B-be akkor mit vesz, egy Trabantot ami működik vagy egy Maybach-ot amiben nincsen motor?

Na de mindegy, nem vitázom mielőtt félreértés esne csak filozofálgatok :D.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.08.24. 16:37 én maximálisan igazat adok neked, de be kell látni, hogy a világban erre egész iparágak épülnek. A luxusipar jelentős része pont ilyen.

(Nem, én sem lőttem még működö Kortthal, kivéve Wili bácsi által reszelgett gázrevolverem.)
Youtube-on is néztem videókat - 4 ezer eurós Korth PRS egy shot show-n simán akad 5 lövés után, a videón 1:20 körül. Ahová azért azt gondolná az ember, hogy szépen összereszelt patentül ketyegő darabokat visznek ki promózni a reménybeli vevőknek.
De nem.
És a review-er még ezek után is dícséri, hogy de csodálatos, de masszív fegyver, micsoda trigger, milyen kicsi hátrarúgás, stb. Holott akad a fegyver, bakker. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=g9jg1K8EHIA
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.08.25. 00:17 Youtube-on is néztem videókat - 4 ezer eurós Korth PRS egy shot show-n simán akad 5 lövés után, a videón 1:20 körül. Ahová azért azt gondolná az ember, hogy szépen összereszelt patentül ketyegő darabokat visznek ki promózni a reménybeli vevőknek.
De nem.
És a review-er még ezek után is dícséri, hogy de csodálatos, de masszív fegyver, micsoda trigger, milyen kicsi hátrarúgás, stb. Holott akad a fegyver, bakker. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=g9jg1K8EHIA
A gyárak többségében már csak pénzcsinálás zajlik. A szakmai érték már nem szempont. Rabszolgákkal készíttetnek olyan tárgyakat, amikkel reményeik szerint ssssoooook péénzt lehet keresni. Ennyi a cél, nnem több. A kiálításokon kitelepített kiemelt fejadagos rabszolgák is csak ezt tartják szem előtt, így vannak programozva.

A bértesztelők többsége meg fillérekért meg vannak véve. Kap egy ingyen eszközt, vagy megkapja gyári beker áron, és ezért elvárt, hogy szépeket írjon, mondjon. A kritika nem elfogadott. A videón is ez látszik. Aki meg kritizál, azt lecserélik egy másikra, aki valószínű hülye mint a segg, de az elvártakat csinálja.

Isten hozott a valóság sivatagában!

Na most jöhetnek a "hüjjje vagy rikksz, ez nem így megy, mert csak. A szar termék meg valójában jó, csak a hüjjje rikksz már megint utálja a világot...."
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cuki laposglokk, immár karácsonyfásítható kivitelben G43X és G48 MOS:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... ivitelben/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mr. Senki írta: 2020.08.25. 06:46 csak a hüjjje rikksz már megint utálja a világot...."
Mondjuk ez igaz.
😄😄😄😄😄😄😄😄
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.08.25. 07:20 Cuki laposglokk, immár karácsonyfásítható kivitelben G43X és G48 MOS:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... ivitelben/

Kép
A Shield tárakkal nagyjából ezek most a világ legjobb onvedelmi CCW fegyverei.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.08.25. 07:20 Cuki laposglokk, immár karácsonyfásítható kivitelben G43X és G48 MOS:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-4 ... ivitelben/

Kép
Nagy divat főleg odaát ezek az MOS reddotok. De egyet nem értek - ez tipikusan egy rejtett viselésre termett önvédelmi fegyver. Arra pedig a rejthetőség okán nekem feleslegesnek tűnik egy ruhába könnyen beakadó reddot, én azt inkább hobbi/sport vonalon, esetleg HD fegyveren tartom értelmezhetőnek. Szóval nekem ez kicsit olyan 1,5-ös városi bevásárló autóra sport fékek és hátsó tuning szárny feeling.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.08.25. 10:18 Nagy divat főleg odaát ezek az MOS reddotok. De egyet nem értek - ez tipikusan egy rejtett viselésre termett önvédelmi fegyver. Arra pedig a rejthetőség okán nekem feleslegesnek tűnik egy ruhába könnyen beakadó reddot, én azt inkább hobbi/sport vonalon, esetleg HD fegyveren tartom értelmezhetőnek. Szóval nekem ez kicsit olyan 1,5-ös városi bevásárló autóra sport fékek és hátsó tuning szárny feeling.

tudok azert moge racionalis magyarazatot adni, amerikai szempontbol.

Ha neked a G43X tokeletes mondjuk a nem tul nagy kezedbe, rendszeresen gyakorolsz vele, azt viseled, akkor nem hulyeseg venni egy masodikat ejjeliszekrenyre fegyverlampaval, lezerrel, red dottal. Fogas, sutes, tarak ugyanaz:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.08.25. 13:34 tudok azert moge racionalis magyarazatot adni, amerikai szempontbol.

Ha neked a G43X tokeletes mondjuk a nem tul nagy kezedbe, rendszeresen gyakorolsz vele, azt viseled, akkor nem hulyeseg venni egy masodikat ejjeliszekrenyre fegyverlampaval, lezerrel, red dottal. Fogas, sutes, tarak ugyanaz:-)
Na meg: ha van rá létező igény és fizetőképes piac, akkor csinálnak ilyet is. Mert megveszik.

Amúgy egy tecnikai kérdés is van bennem, az MOS-re előkészített szánt kivéve mindenben ugyan azok mint a nem MOS-es modellek? Tehát a szánra szerelt mini reddot súlya miatt nem kellett bele más helyretoló rugó, pl? Vagy máshogy áthangolni a fegyver működését, az MOS miatt.
Vagy elhanyagolható a különbség, mert az MOS előkészítése miatt a szánból hiányzó anyag kb a picurka reddot súlya is? Nemtom, még kezemben sem volt ilyesn cucc. A puskás reddotjaim azért nehezebbek jóval, igaz nagyobbak is.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.08.25. 13:55
Vagy elhanyagolható a különbség, mert az MOS előkészítése miatt a szánból hiányzó anyag kb a picurka reddot súlya is?
Nagyjából igen. Grand Power fegyverekhez kapható a hátsó irányzék helyére szerelhető red-dot tartó plate, még azzal és a red-dottal együtt is hibátlanul működött.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
Egy kis szánkón húzást kérnék ...
Az Accutriger , Accurealese mijen működtetést jelent ? Savage kispuskákat nézegettem , ott találkoztam vele ...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2020.08.25. 14:29 Sziasztok .
Egy kis szánkón húzást kérnék ...
Az Accutriger , Accurealese mijen működtetést jelent ? Savage kispuskákat nézegettem , ott találkoztam vele ...
https://www.youtube.com/watch?v=QfT7asuOcXI

Tkp: egy Glockos billentyűbiztosító, amitől a valós sütési erő kisebb lehet, mert pl. tehetetlenségtől (tusával odaverve) nem működik el.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.25. 14:29 Sziasztok .
Egy kis szánkón húzást kérnék ...
Az Accutriger , Accurealese mijen működtetést jelent ? Savage kispuskákat nézegettem , ott találkoztam vele ...
Az accutrigger valojaban egy billentyűbiztosito. De a savage oldalan van fent video rola.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm a válaszokat ! Acélsörét lövésére melyik sörétesek alkalmasak ? A Savage-ról azt írta a kereskedő , hogy nem .
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.25. 15:45 Köszönöm a válaszokat ! Acélsörét lövésére melyik sörétesek alkalmasak ? A Savage-ról azt írta a kereskedő , hogy nem .
Szerintem téved... bár a savage sörétesek török gyártmányok, bármit el tudok képzelni. De acél sörétet az a cső tud lőni, amit acélsörétre tesztelnek. Pl a Bettinsolim csövébe bele gravírozták gyárilag. A Remington 870 esetében már csak a leírásában volt hogy steel shot tested.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

https://vadaszapro.net/reszletek/301087 ... osen-alado Ebben a hirdetésben mi lehet a trükk , hogy még nem vitték el ?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Trailm írta: 2020.08.26. 07:35 https://vadaszapro.net/reszletek/301087 ... osen-alado Ebben a hirdetésben mi lehet a trükk , hogy még nem vitték el ?
Tippem: a harmadik képen ott van hozzá a váltócső amit ezzel együtt akar eladni a tulaj (nem írja a hirdetésben amúgy, de mit csinálna egy Remington váltócsővel önmagában, fegyver nélkül?), és talán ez már nincs benne ebben az árban. De ha benne is van: a váltócső banánisztánban +1 fegyver a barna könybben. A fegyver vizsgája lejárt már, ha állandóan a csővel együtt mozgott akkor a cső vizsgája is lejárhatott, ami a bejegyzéshez plusz 10e vizsgánként, és ki fogja kifizetni, az új tulaj vagy a régi? Gyanítom ő má rnem akarná. Tehát ha a tulaj más költséget nem fizet, akkor itt két vizsga és két bejegyzés, 26e Ft költség van még. Plusz el kell autózni érte Polgárba (távolságfüggő, nekem ez újabb 10e lenne), majd intézni az MKH-ban reggel a vizsgát.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.26. 07:35 https://vadaszapro.net/reszletek/301087 ... osen-alado Ebben a hirdetésben mi lehet a trükk , hogy még nem vitték el ?
Az is ok lehet, hogy a sörétes cső hosszú, így pl sportcélra nem ideális, vadász meg nem nagyon vesz pumpás sörétest. Főleg nem slug csővel mellé. A tus laminált, az is az olcsóbb fajta. De persze ezek csak találgatások. (Nekem ugyanilyen laminált 870-esem van, hosszú csővel vadászcélra beírva... ennyit a szokásokról). Meg az is lehet persze, hogy már rég elvitték, csak nem frissítette a kedves hirdető a hirdetését.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A slug-ot , gyöngygolyót lehet sima csőből is lőni , vagy nem ? Szűkített csőből ? Van erről valahol leírás ?A huzagolt sörétes cső miért jobb , és mire ?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Termeszetesen lehet sima csobol loni, alapvetoen erre vannak tervezve.

A huzagolt cso jobban megforgatja, ezert stabilabb.

Szukitett csobol nem nagyon lehet loni.

Bel
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2020.08.26. 19:48 A slug-ot , gyöngygolyót lehet sima csőből is lőni , vagy nem ? Szűkített csőből ? Van erről valahol leírás ?A huzagolt sörétes cső miért jobb , és mire ?
Szűkített csőből is lehet úgynevezett sabotslugot llőni.,ami nem más mint egy alulméretes lövedék műanyag kosárban.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2020.08.26. 19:48 A huzagolt sörétes cső miért jobb , és mire ?
Csak gyöngygolyóhoz. Söréttel szépen "belakja" a lőlap szélét.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.26. 19:48 A slug-ot , gyöngygolyót lehet sima csőből is lőni , vagy nem ? Szűkített csőből ? Van erről valahol leírás ?A huzagolt sörétes cső miért jobb , és mire ?
Feles szukitesbol siman loheto a melior killer slug. De ez kb a max szukites.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Akkor sima choke-os csőbe cylinder choke-ot menetvédőnek betéve működhet a dolog ? Amúgy a gyöngygolyó mennyire hajlamos tönkretenni a csőben a menetet ?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2020.08.26. 19:48 A slug-ot , gyöngygolyót lehet sima csőből is lőni , vagy nem ? Szűkített csőből ? Van erről valahol leírás ?A huzagolt sörétes cső miért jobb , és mire ?
A klasszikus slugot [brenneke] úgy gyártják méretre hogy a teljes szűkítésű csövekből is lőhető.Erre szolgál a bordázat hogy könnyedén átpréselődjön a csokkon.Persze ha a puska csövébe nincs beütve hogy nem lehet golyót lőni belőle.A huzagolt golyólövő cső meg pont az ami golyót lőni találták ki akár 150-200yardra is pontosan lehet lőni vele.Mert a sima cső jó ha 50 méterre megfelelő szórást produkál.A remingtont ha nem vitték el az azért van mert nem univerzális.Egy kétcsövű puskába ha akarod az egyik csőbe teszel brenyát a másikba sörétet és azt lövöd el amelyiket akarod.Egy csőtáras puskával nem ugyanaz a szitu.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.27. 06:32 Akkor sima choke-os csőbe cylinder choke-ot menetvédőnek betéve működhet a dolog ? Amúgy a gyöngygolyó mennyire hajlamos tönkretenni a csőben a menetet ?
Choke kötelező!!! Kitekert szűkítéssel sose lövünk ha csak nem akarsz szétnyílt csövet. De pl én is vettem egy cylinderest, hogyha slugot akarok lőni, tuti ne legyen gond (azóta kiment rajta kb 40-50 slug). Feles szűkítésből kb vagy 30. (Sörétet többet lövök.)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm a válaszokat , hogy húztok szánkón . 😁
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

5:15-től elhangzott mondat elég őszintén kibukott a csávóból :D

"I've killed a lot of people with 5.56 .... :lol: "

ez is elég jó :D
"an MP5 is good in the house, but you have to get to the house first"
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

vato írta: 2020.08.27. 08:36 5:15-től elhangzott mondat elég őszintén kibukott a csávóból :D

"I've killed a lot of people with 5.56 .... :lol: "

ez is elég jó :D
"an MP5 is good in the house, but you have to get to the house first"
Az nagy duma volt :-D
"sokan kétségbe vonják az 5.56 ölőhatását, de ezt én vitatnám, sok embert megöltem 5.56-tal..."
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

No igen, egy amcsi forunmon volt errol par vita.
Mert ugye lot of civilian vagy lot of terrorist?
A hirok azt mondjak mindenkinel fegyver volt akire lottek.
Aztan megkerdeztek a hirokat ha a hazajukban megtamadna a falujukat egy orosz alakulat, mit csinalnanak?
Civilek lennenek vagy terroristak?
vato írta: 2020.08.27. 08:36 5:15-től elhangzott mondat elég őszintén kibukott a csávóból :D

"I've killed a lot of people with 5.56 .... :lol: "

ez is elég jó :D
"an MP5 is good in the house, but you have to get to the house first"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára qqriq 2020.08.27. 13:34-kor.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2020.08.27. 13:10 No igen, egy amcsi forunmon volt errol par vita.
Mert ugy lot of civilian vagy lot of terrorist?
A hirok azt mondjak mindenkinel fegyver volt akire lottek.
Aztan megkerdeztek a hirokat ha a hazajukban megtamadna a falujukat egy orosz alakulat, mit csinalnanak?
Civilek lennenek vagy terroristak?
+1
Az a mondat nekem is megütötte a fülemet és bántotta.
OK, katona volt, tette a dolgát. De ne verje a nyálát arra hogy hány embert ölt meg, mert qrvára visszatetsző.
Esélyes hogy a gyerek szakácsként főzött végig két turnust Irakban és egyet Afganisztánban, csak a YT-on osztja az észt, már mint special ops, meg ranger meg mesterlövész.

Én egyetlen embert ismerek személyesen aki valóban megfordult nagyon forró helyeken és valóban vett részt tűzharcban, nem egyszer. Egy sörözéskor sztorizgatós kedvében volt, és megkérdeztem az idióta kérdést, hogy hány ellenfelet is szedett le? Csak annyit válaszolt hogy ha tűzharc alakult ki akkor ő tette amire kiképezték és amire parancsa volt.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2020.08.27. 13:26 +1
Az a mondat nekem is megütötte a fülemet és bántotta.
OK, katona volt, tette a dolgát. De ne verje a nyálát arra hogy hány embert ölt meg, mert qrvára visszatetsző.
Esélyes hogy a gyerek szakácsként főzött végig két turnust Irakban és egyet Afganisztánban, csak a YT-on osztja az észt, már mint special ops, meg ranger meg mesterlövész.

Én egyetlen embert ismerek személyesen aki valóban megfordult nagyon forró helyeken és valóban vett részt tűzharcban, nem egyszer. Egy sörözéskor sztorizgatós kedvében volt, és megkérdeztem az idióta kérdést, hogy hány ellenfelet is szedett le? Csak annyit válaszolt hogy ha tűzharc alakult ki akkor ő tette amire kiképezték és amire parancsa volt.
Azért az a "gyerek" szerintem kicsit idősebb pl. nálad és nézz utána, hogy ki. Lehet róla találni több katonai forrásból is bio adatot meg pl. versenyeredményeket, már akkor terrorelhárító volt Írországban, amikor mi még a csattogós lepkét tologattuk a nagyinál az udvaron. És csak utána emigrált USÁ-ba, ahol még 24 évet szolgált.

Azon, hogy lazán beszél az ölésről, lehet fanyalogni, de be kellene látni, hogy nem lepkegyűjtésről van szó. Ahol gyalulnak, ott hullik a forgács. Ha nem tudná kezelni ezt, alkalmatlan is lenne ilyen pályára.
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.08.27. 13:26 Én egyetlen embert ismerek személyesen aki valóban megfordult nagyon forró helyeken és valóban vett részt tűzharcban, nem egyszer. Egy sörözéskor sztorizgatós kedvében volt, és megkérdeztem az idióta kérdést, hogy hány ellenfelet is szedett le? Csak annyit válaszolt hogy ha tűzharc alakult ki akkor ő tette amire kiképezték és amire parancsa volt.
Van egy délszláv háborús veterán ismerősöm, egyszer megkérdeztem hány embert ölt meg, mire felháborodva azt kérdezte miért mindenkit ez érdekel, miért nem az hogy hány embert mentett meg?
Amúgy nagyon jó ember, sokat tanultam tőle. Szeretnék egyszer olyan szerény lenni mint ő.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2020.08.27. 13:39 Azért az a "gyerek" szerintem kicsit idősebb pl. nálad és nézz utána, hogy ki. Lehet róla találni több katonai forrásból is bio adatot meg pl. versenyeredményeket, már akkor terrorelhárító volt Írországban, amikor mi még a csattogós lepkét tologattuk a nagyinál az udvaron. És csak utána emigrált USÁ-ba, ahol még 24 évet szolgált.

Azon, hogy lazán beszél az ölésről, lehet fanyalogni, de be kellene látni, hogy nem lepkegyűjtésről van szó. Ahol gyalulnak, ott hullik a forgács. Ha nem tudná kezelni ezt, alkalmatlan is lenne ilyen pályára.
Nem néztem utána, lehet hogy valóban különlegeseknél szolgált.
Nekem (!) akkor sem tetszett ahogy erről a témáról beszélt, ennyi.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Kérdésem lenne a tapasztaltabb sporttársakhoz. Puska gyorspontra milyen red dot-ot érdemes venni? Elég a sima, vagy jobb a 2x vagy 3x-os nagyítású?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

tittadili írta: 2020.08.27. 19:09 Kérdésem lenne a tapasztaltabb sporttársakhoz. Puska gyorspontra milyen red dot-ot érdemes venni? Elég a sima, vagy jobb a 2x vagy 3x-os nagyítású?
Szia

Gyorspontra távcsovet vegyél, de ha ragaszkodsz a red dot hoz, akkor vortex crossfire red dot kiváló!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Egy kérdés.... Ha 12/76 kaliberű sörétest veszek , tudok 12/70-es kaliberű lőszert venni ? Ha azzal használom , annak mi a hátulütője ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2020.08.28. 12:59 Egy kérdés.... Ha 12/76 kaliberű sörétest veszek , tudok 12/70-es kaliberű lőszert venni ? Ha azzal használom , annak mi a hátulütője ?
Bármilyen, az engedélyes lőfegyveredbe használható lőszert tarthatsz, vehetsz.

A gyengébb lőszer legfeljebb félauto sörétesnél okozhat gondot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Trailm írta: 2020.08.28. 12:59 Egy kérdés.... Ha 12/76 kaliberű sörétest veszek , tudok 12/70-es kaliberű lőszert venni ? Ha azzal használom , annak mi a hátulütője ?
Állítólag jobban koszolja a rövidebb lőszer a töltényűrnek azon részét, ahová a kinyílt rövidebb hüvely már nem ér el. De szerintem ez aligha foglalkoztat bárkit is, én is szinte kizárólag 12/70-essel használom a 12/76-os (nem félautomata) sportpuskámat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2020.08.28. 12:59 Egy kérdés.... Ha 12/76 kaliberű sörétest veszek , tudok 12/70-es kaliberű lőszert venni ? Ha azzal használom , annak mi a hátulütője ?
Akármilyen hosszú 12-essel etetheted, ami 76 vagy annál rövidebb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.08.28. 13:04 Bármilyen, az engedélyes lőfegyveredbe használható lőszert tarthatsz, vehetsz.

A gyengébb lőszer legfeljebb félauto sörétesnél okozhat gondot.
Ez egy érdekes elvi kérdés...

Pl ha van egy 357-es revolverem, akkor tarthatok 38-as lőszert is? Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Sok revolverre eleve vegyes kalibert is tüntetnek fel. Ugyanez a 022short / 022LR kérdése.

Mindazonáltal a 12/76-os söréteseket a legtöbben 12/70-es lőszerrel etetik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2020.08.28. 14:54 Ez egy érdekes elvi kérdés...

Pl ha van egy 357-es revolverem, akkor tarthatok 38-as lőszert is? Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Sok revolverre eleve vegyes kalibert is tüntetnek fel. Ugyanez a 022short / 022LR kérdése.

Mindazonáltal a 12/76-os söréteseket a legtöbben 12/70-es lőszerrel etetik.
Amivel működik a fegyvered azt veheted, tarthatod! Mi az, hogy elvileg nem?! Dehogynem.
mod:: A .22LR revolveremet most én is .22Shorttal etetem, mert 15 Ft darabja, nagy tételbe 12,4. És igazából érzésre majdnemcsak ugyanaz, csak az irányzékon kellett kettőt kattintani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2020.08.28. 15:07-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.08.28. 15:03 Amivel működik a fegyvert azt veheted, tarthatod! Mi az, hogy elvileg nem?! Dehogynem.
+1.
evidencia.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.28. 12:59 Egy kérdés.... Ha 12/76 kaliberű sörétest veszek , tudok 12/70-es kaliberű lőszert venni ? Ha azzal használom , annak mi a hátulütője ?
Nekem eleve bele van ütve a csőbe hogy 70 és 76 is jó bele (tartásiba persze csak 76 van írva). A 12/89-eseknél lehet gond csak a 70-es lőszer, mert az adogatókanál nem jól adja fel a csőhöz (pumpás vagy öntöltő esetében). Bock-nál elvileg több koszt fújhat hátra, de mondjuk 89-es bockról mèg csak nem is hallottam. A 76-ost nyugodtan eterheted 70-essel mindem gond nélkül (én is azt teszem mind a bock, mind a 870 esetében).
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Érdekes hír :
https://ripost.hu/politik/insider/sokko ... t-2549454/

Bár az is izgalmas, hogy nem nagyon hozta más híroldal, a balfasz pontlövőkről szóló hírt :D
Lehet, hogy csak .22 LR vagy légpisztoly volt......
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Salmo írta: 2020.08.28. 21:03 Érdekes hír :
https://ripost.hu/politik/insider/sokko ... t-2549454/

Bár az is izgalmas, hogy nem nagyon hozta más híroldal, a balfasz pontlövőkről szóló hírt :D
Lehet, hogy csak .22 LR vagy légpisztoly volt......
Köszönjük a balfaszozást a pontlövők nevében! :lol: :lol: :lol:

Ezzel ugye lefedtük a sportlövők 95%-át, vagyis a balfaszok nélkül sportlövészet se lenne ma Magyarországon
Oda se neki, éljen az elitizmus! :lol:
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Salmo írta: 2020.08.28. 21:03 Érdekes hír :
https://ripost.hu/politik/insider/sokko ... t-2549454/

Bár az is izgalmas, hogy nem nagyon hozta más híroldal, a balfasz pontlövőkről szóló hírt :D
Lehet, hogy csak .22 LR vagy légpisztoly volt......
.22 LR puska es az 50 meteres palyan tortent. Nem ugy volt ahogy a leirasban van. A combjat valoban atlottek, nem tortent sulyos vagy maradando serules szerencsere.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.08.29. 03:26 Köszönjük a balfaszozást a pontlövők nevében! :lol: :lol: :lol:

Ezzel ugye lefedtük a sportlövők 95%-át, vagyis a balfaszok nélkül sportlövészet se lenne ma Magyarországon
Oda se neki, éljen az elitizmus! :lol:

+1, nem vagyok pontlövő, de ez eléggé ordenáré hozzászólás volt.

(Mondjuk a pontlövő ugyanúgy fikázza a szétreszelt videójátékos hangospisztollyal a méteres lőlap mellé lövő, színes biciklisgatyás ipsc-lövőt....csak ez sehova nem vezet!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Melyik pumpás söréte az amelyik megfelel a kritériumoknak :
Min 5+1 kapacitás, 47 cm körüli csőhossz , cserélhető choke , szintetikus tus , elérhető ár , 12 kakiber, esetleg ventilláltsín ....
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2020.08.29. 10:35 Sziasztok . Melyik pumpás söréte az amelyik megfelel a kritériumoknak :
Min 5+1 kapacitás, 47 cm körüli csőhossz , cserélhető choke , szintetikus tus , elérhető ár , 12 kakiber, esetleg ventilláltsín ....
Winchester sxp dark earth defender.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.08.29. 09:05 +1, nem vagyok pontlövő, de ez eléggé ordenáré hozzászólás volt.

(Mondjuk a pontlövő ugyanúgy fikázza a szétreszelt videójátékos hangospisztollyal a méteres lőlap mellé lövő, színes biciklisgatyás ipsc-lövőt....csak ez sehova nem vezet!)
fél-OFF
Itthon régi hagyománya van a széthúzásnak és úgy általában összefogás szinte teljes hiányának. Ami mindig abból a gondolatból indul ki, hogy a másik hülye, bezzeg én/mi. Ez a fegyveres berkektől kezdve a szakszervezetek szinte teljes hiányán át számtalan dologban megnyilvánul, nem ragozom tovább mert tiltott vizekre eveznék.

ON
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

gvass1 írta: 2020.08.29. 09:05 +1, nem vagyok pontlövő, de ez eléggé ordenáré hozzászólás volt.

(Mondjuk a pontlövő ugyanúgy fikázza a szétreszelt videójátékos hangospisztollyal a méteres lőlap mellé lövő, színes biciklisgatyás ipsc-lövőt....csak ez sehova nem vezet!)
Hát azért a szarkazmusról azért olvasgassál kicsit, mert a mondat végén ott volt a smile. És ha vadász baleset volt ugyanúgy lebalfaszozom
a barmot, mint ahogy magam és téged is lebalafszoználak......

Csak kicsit túl toltátok ezt a mindenre rá kontrázó Totóval.
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

https://www.fieldandstream.com/shotgun- ... ou-missed/

Az oldalon szereplő képen lévő távolságokon a sörét terülés mérete "szabványnak " tekinthető ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2020.08.29. 13:41 https://www.fieldandstream.com/shotgun- ... ou-missed/

Az oldalon szereplő képen lévő távolságokon a sörét terülés mérete "szabványnak " tekinthető ?
Millió dologtól függ. A te konkrét puskáddal kell a használni kívánt lőszert kipróbálni. Amúgy nagyságrendileg stimmelhet, de ez messze nem ennyire szimpla dolog. Sörétátmérő, tömeg, kosár, lőpor, cső, choke, sebesség, stb. Meg az se jó ha lyukak vannak a szórásképben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.08.29. 13:41 https://www.fieldandstream.com/shotgun- ... ou-missed/

Az oldalon szereplő képen lévő távolságokon a sörét terülés mérete "szabványnak " tekinthető ?
Sajnos csak közelítő... nekem pl a lassú lőpor jobban szórt már rövid távon is. A gyors patronok jobbak voltak a bock csövemből. A 870-el sosem lőttem 30 méteren túlra, de oda kb a feles szűkítés olyan mint a linken. A krómozott csövek gyorsabbak (később nyílik a szórás) és egyenletesebbek. Lassú vezuvittall előltöltös duplával már 15 méteren tenyérnyi lyukak voltal a szórásban 2mm söréttel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nem is tudom ez ide illik-e, mert nemlőfegyver, de sorozatlövő is meg ilyesmi:

Trinamic Technologies BOSS: nem lőfegyver sorozatlövő elektromos eszköz

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/trinami ... os-eszkoz/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.08.30. 09:21 Nem is tudom ez ide illik-e, mert nemlőfegyver, de sorozatlövő is meg ilyesmi:

Trinamic Technologies BOSS: nem lőfegyver sorozatlövő elektromos eszköz

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/trinami ... os-eszkoz/

Kép
Jörg Sprave csinál hasonló idiótának tűnő de érdekes szerkezeteket, csak házi anyagokból. (Nyilván más a működési elv)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.08.30. 11:14 Jörg Sprave csinál hasonló idiótának tűnő de érdekes szerkezeteket, csak házi anyagokból. (Nyilván más a működési elv)
Nagy mágus!
Csavarbehajtóval működtetett íj 😎
És ahogy kacag😆
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Féloff ... Tudtok Budapesten olyan boltot , ahol sxp defender, rem.870 , és savage 320 is van a boltban megtapizás céljából ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

GLOCK P80: Ez mennyire szupercool retro holmi! Kár, hogy európaiaknak coki:-(((

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/os-gloc ... jrakiadas/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Sziasztok!
Tulammo lőszerrel van valakinek tapasztalata?
(7,62x39)
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

kocsiga írta: 2020.09.04. 11:41 Sziasztok!
Tulammo lőszerrel van valakinek tapasztalata?
(7,62x39)
Kb. ugyanaz mint a Barnaul.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

kocsiga írta: 2020.09.04. 11:41 Sziasztok!
Tulammo lőszerrel van valakinek tapasztalata?
(7,62x39)
Szia
Hol lehet venni és mennyiért?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2020.09.04. 19:40 Szia
Hol lehet venni és mennyiért?
+1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.09.04. 21:01 PPK-20 reklámvidi:
https://www.youtube.com/watch?v=pRNnmuMvI38
Sose' értettem ezeket a gyári videókat. Minek lassítva végigpásztázni a fegyveren?
A vásárlásban döntéshozókat már úgyis megvették/szétitatták/kurváztatták, ezeknek tényleg, mi értelme?
Pont semennyire nem számítanak. Azt a fegyver-családot vezetik be, ahonnan bővebben ömlik a lé. Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz!!!
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Csak itt találtam(véletlenü) Tulammo-t.
Nem.kérdeztem van e készleten.

https://www.trofeakft.hu/136211-wolf-762x39-hp.html
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MOLOT VEPR-9 öntöltő karabély új verzió kétféle kaliberben is - igazán érdekes "kamu fődarabokkal":-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/molot-v ... berben-is/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2020.09.05. 09:27 MOLOT VEPR-9 öntöltő karabély új verzió kétféle kaliberben is - igazán érdekes "kamu fődarabokkal":-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/molot-v ... berben-is/

Kép
Ezt most nem értem hogyan működik. Lehet én vagyok alulképzett de így, hogy megvannak a reteszelő bordák a zárom szerintem ez csak ismétlőként működhet. Mi fogja őket kireteszelésre (előfordulására) késztetni ha nincs gázelvétel és hátramozgó zárkeret?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2020.09.05. 10:33 Ezt most nem értem hogyan működik. Lehet én vagyok alulképzett de így, hogy megvannak a reteszelő bordák a zárom szerintem ez csak ismétlőként működhet. Mi fogja őket kireteszelésre (előfordulására) késztetni ha nincs gázelvétel és hátramozgó zárkeret?
Nem olvastad el a hírt, ugye?😢
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2020.09.05. 10:36 Nem olvastad el a hírt, ugye?😢
De azzal kezdtem, és ezért nem értem. Ott azt írod, hogy nem fordul el a zárfej amit nem értek mivel a tetején megvan az elfordulást szabályzó szemölcs, a zárkeretben pedig a kényszerpályája.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2020.09.05. 11:29 De azzal kezdtem, és ezért nem értem. Ott azt írod, hogy nem fordul el a zárfej amit nem értek mivel a tetején megvan az elfordulást szabályzó szemölcs, a zárkeretben pedig a kényszerpályája.

ha a tokban nem tud elfordulni es a csofaron nincs mibe belefordulni (nincs zarolas), akkor siman megoldhato.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bcsob írta: 2020.09.05. 10:33 Ezt most nem értem hogyan működik. Lehet én vagyok alulképzett de így, hogy megvannak a reteszelő bordák a zárom szerintem ez csak ismétlőként működhet. Mi fogja őket kireteszelésre (előfordulására) késztetni ha nincs gázelvétel és hátramozgó zárkeret?
Közelítsük meg (kicsit) másképp!
Képzeld el egy hagyományos kalasnyikov kireteszelését! A zárkeret a csőtengely vonalában mozogva eltávolodik a csőfartól, közben zárfej a csőfartól nem távolodik el, hanem csak elfordul és a reteszelőszemölcsök kilépnek a reteszelőhoronyból.
Ha a zárkeret és zárfej ebben a kireteszelt helyzetben rögzítésre kerül egymáshoz képest - összeragasztják, -forrasztják, -hegesztik, -szegecselik, -csavarozzák etc. őket -, akkor szabad tömegzár az eredmény.
Amikor egy hagyományos kalasnyikov zárfeje a csőtengely mentén távolodik és közeledik a csőfarhoz képest, a zárkeret és a zárfej ugyanilyen helyzetben van egymáshoz képest.
Hogy ez így is maradjon, ahhoz csak annyi a teendő, hogy "el kell felejteni" kimunkálni a reteszelőhornyokat.
Hogy ez működjön is, módosítani kell az automata biztosítót - ami megakadályozza a reteszeletlenül történő lövést -, hogy ne várja, hogy a szokásos helyzetig előresiklik a zárkeret.

Az eredmény az, hogy minimális változtatásokkal kiforrott gyártástechnológiával, bevált alkatrészekből gyártható fegyver. Ez egyrészt olcsó, mert kevés mérnökórát és alig néhány új szerszámot, készüléket, esetleg gépet igényel. Másrészt nem szabad megfeledkezni arról, hogy a gépészmérnöki tudomány sajnos még csak ott tart, hogy ha egy alkatrész vagy szerkezet próbák és kísérletek nélkül kifogástalanul működik, az ritka mázli. A már bevált konstrukciókból annyit kell megtartani, amennyit csak lehetséges.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.09.05. 19:04 Közelítsük meg (kicsit) másképp!
Képzeld el egy hagyományos kalasnyikov kireteszelését! A zárkeret a csőtengely vonalában mozogva eltávolodik a csőfartól, közben zárfej a csőfartól nem távolodik el, hanem csak elfordul és a reteszelőszemölcsök kilépnek a reteszelőhoronyból.
Ha a zárkeret és zárfej ebben a kireteszelt helyzetben rögzítésre kerül egymáshoz képest - összeragasztják, -forrasztják, -hegesztik, -szegecselik, -csavarozzák etc. őket -, akkor szabad tömegzár az eredmény.
Amikor egy hagyományos kalasnyikov zárfeje a csőtengely mentén távolodik és közeledik a csőfarhoz képest, a zárkeret és a zárfej ugyanilyen helyzetben van egymáshoz képest.
Hogy ez így is maradjon, ahhoz csak annyi a teendő, hogy "el kell felejteni" kimunkálni a reteszelőhornyokat.
Hogy ez működjön is, módosítani kell az automata biztosítót - ami megakadályozza a reteszeletlenül történő lövést -, hogy ne várja, hogy a szokásos helyzetig előresiklik a zárkeret.

Az eredmény az, hogy minimális változtatásokkal kiforrott gyártástechnológiával, bevált alkatrészekből gyártható fegyver. Ez egyrészt olcsó, mert kevés mérnökórát és alig néhány új szerszámot, készüléket, esetleg gépet igényel. Másrészt nem szabad megfeledkezni arról, hogy a gépészmérnöki tudomány sajnos még csak ott tart, hogy ha egy alkatrész vagy szerkezet próbák és kísérletek nélkül kifogástalanul működik, az ritka mázli. A már bevált konstrukciókból annyit kell megtartani, amennyit csak lehetséges.
Ha csak fél auto, akkor az auto sear szerintem eleve ki van belőle herélve fullosan, tehát nincs mit módosítani. Sok helyen tudtommal nem igazán szeretik, mivel full auto alkatrésznek tekintik, holott nem mellékes biztonsági funkciója lenne, hogy nem engedi az out of battery elsütést és hüvelyrepedést. Tudtommal pl a Scorpion Evo3-ból is emiatt hiányzik, meg a legtöbb félauto AK-ból is, stb. Ezen kívül persze az is megakadályozza a OOB elsülést, hogy a kakas nem éri el ekkor az ütőszeget, de valóban nem a legelegánsabb megoldás.
Amúgy nekem se világos a Vepr működése. A zárfej maga forog, csak nem reteszel össze semmi semmivel, nem? Tehát nem akad fenn az egész zárvezető kicsit hátrébb, tehát a valszeg nem létező auto seart sem kellene módosítani ezért. Egészen nekem se tiszta, szal javítsatok ki.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.09.05. 21:26 A zárfej maga forog, csak nem reteszel össze semmi semmivel, nem?
Nem. Az egésznek a kulcsa, hogy a zárfej ne forogjon.
Fortitu írta: 2020.09.05. 21:26 Amúgy nekem se világos a Vepr működése. A zárfej maga forog, csak nem reteszel össze semmi semmivel, nem? Tehát nem akad fenn az egész zárvezető kicsit hátrébb, tehát a valszeg nem létező auto seart sem kellene módosítani ezért. Egészen nekem se tiszta, szal javítsatok ki.
Nézzük meg egy kalasnyikov működését!
Figyeljük meg a zárkeret és zárfej egymáshoz viszonyított mozgását! Bereteszelés közben az látható, amikor a zárfej megáll (a zárhomlok felütközik a töltényűrbe teljesen betolt lőszer hüvelytalpán), akkor még a zárkeretet a helyretolórugó a csőfar felé tolja. Ekkor fordul el a zárfej, mert a csőfar felé haladni már nem tud: a zárfej zárvezető szemölcse csúszik a zárkeret íves vezetőpályáján, miközben a zárkeret még a csőfar felé halad.

Nagyon egyszerűen: képzeljük magunk elé egy hagyományos kalasnyikov zárkeretét és zárvezetőjét abban a helyzetükben, amikor kireteszelve egy egységként mozognak! Ebben az egymáshoz viszonyított helyzetben kell rögzíteni őket, és kész a szabad tömegzár.
Fortitu írta: 2020.09.05. 21:26 Ha csak fél auto, akkor az auto sear szerintem eleve ki van belőle herélve fullosan, tehát nincs mit módosítani. Sok helyen tudtommal nem igazán szeretik, mivel full auto alkatrésznek tekintik, holott nem mellékes biztonsági funkciója lenne, hogy nem engedi az out of battery elsütést és hüvelyrepedést. Tudtommal pl a Scorpion Evo3-ból is emiatt hiányzik, meg a legtöbb félauto AK-ból is, stb. Ezen kívül persze az is megakadályozza a OOB elsülést, hogy a kakas nem éri el ekkor az ütőszeget, de valóban nem a legelegánsabb megoldás.
A videó alapján működhet így, hogy egyszerűen csak kispórolják a kioldóemelőt. Nem túl szimpatikus megoldás, mert így tényleg megszűnik az automatikus biztosítás.
Egyébként kioldóemelő nélkül is lehetséges a sorozatlövés: az elsütőemelőt rugója ellenében rögzíteni kell, hogy ne rugózzon - a tűzváltó ugyanezt csinálja -, mondjuk pillanatragasztóval. Ebben az esetben a kakas lekíséri a zárat. Angolul ezt "slamfire"-nak nevezik. Nem túl biztos megoldás, mert nem biztos, hogy az ütőszeget tartalmazó zárfej és a kakas sebességkülönbsége elég nagy. A javítási utasítás 45-46. oldala szerint pont ez várható.
Alapvetően a sorozatlövésért az elsütőemelő működésének akadályozása - tűzváltóval kikapcsolása - felel.

Arról se feledkezzünk meg, hogy nincs előttem szétszedve Molot Vepr 9, csak a kaliberinfós hír alapján próbálom kitalálni, hogyan csinálhatták meg. Mit tennék akkor, ha a főnököm azt mondaná, nem tervezhetek teljesen új alkatrészeket, hanem a meglévőket módosítsam, minél kevésbé?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.09.06. 00:52 Nézzük meg egy kalasnyikov működését!
Figyeljük meg a zárkeret és zárfej egymáshoz viszonyított mozgását! Bereteszelés közben az látható, amikor a zárfej megáll (a zárhomlok felütközik a töltényűrbe teljesen betolt lőszer hüvelytalpán), akkor még a zárkeretet a helyretolórugó a csőfar felé tolja. Ekkor fordul el a zárfej, mert a csőfar felé haladni már nem tud: a zárfej zárvezető szemölcse csúszik a zárkeret íves vezetőpályáján, miközben a zárkeret még a csőfar felé halad.

Nagyon egyszerűen: képzeljük magunk elé egy hagyományos kalasnyikov zárkeretét és zárvezetőjét abban a helyzetükben, amikor kireteszelve egy egységként mozognak! Ebben az egymáshoz viszonyított helyzetben kell rögzíteni őket, és kész a szabad tömegzár.



A videó alapján működhet így, hogy egyszerűen csak kispórolják a kioldóemelőt. Nem túl szimpatikus megoldás, mert így tényleg megszűnik az automatikus biztosítás.
Egyébként kioldóemelő nélkül is lehetséges a sorozatlövés: az elsütőemelőt rugója ellenében rögzíteni kell, hogy ne rugózzon - a tűzváltó ugyanezt csinálja -, mondjuk pillanatragasztóval. Ebben az esetben a kakas lekíséri a zárat. Angolul ezt "slamfire"-nak nevezik. Nem túl biztos megoldás, mert nem biztos, hogy az ütőszeget tartalmazó zárfej és a kakas sebességkülönbsége elég nagy. A javítási utasítás 45-46. oldala szerint pont ez várható.
Alapvetően a sorozatlövésért az elsütőemelő működésének akadályozása - tűzváltóval kikapcsolása - felel.

Arról se feledkezzünk meg, hogy nincs előttem szétszedve Molot Vepr 9, csak a kaliberinfós hír alapján próbálom kitalálni, hogyan csinálhatták meg. Mit tennék akkor, ha a főnököm azt mondaná, nem tervezhetek teljesen új alkatrészeket, hanem a meglévőket módosítsam, minél kevésbé?
Nekem képről nem látszik, hogy a zárfej rögzítve van-e fixen a keretbe, megpróbálok majd más forrásból képet keresni. Ha amúgy nem módosítasz semmin, akkor kireteszelt állapotban a zárkeret nem lesz legelső helyzetében, de ettől még így is működhet valóban.
Sajnos a magyar szakszavakat kevésbé ismerem, de igyekszem azért azokat használni. Szóval az elsütőemelő blokkolása kell a sorozatlövéshez, az AK-ban, ezt zseniális egyszerűséggel egy szögletes fémdarabbal oldották meg. De ahogy írod, a kakast ekkor a kioldóemelő (auto sear) fogja meg, és a zár ezt az előre mozgása közben oldja. Enélkül ha lekísér a kakas, akkor ahogy utaltál is rá, nem fog működni. Nem néha nem, hanem szerintem egyáltalán nem. Hiába hegesztenéd vissza a blokkolót a tűzváltóra nem ilyen egyszerű a dolog, minden lövés után egy éles lőszerre fesztelenített puskád lenne. A slam fire fix ütőszeggel működik (lásd UZI pl).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RLrange .357 Magnum – új német gyártású sportrevolver

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rlrange ... trevolver/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Savage Rascal Minimalist – ifjúsági kiskaliberű

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... skaliberu/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Egy kis lökés kellene a lejtőn .... Winchester sxp , vagy Savage 320 a jobb gyártási minőségű , kezelhetőbb ? Ki melyiket venné ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2020.09.09. 08:58 Egy kis lökés kellene a lejtőn .... Winchester sxp , vagy Savage 320 a jobb gyártási minőségű , kezelhetőbb ? Ki melyiket venné ?
Az SXP nem rossz, a másikat nem ismerem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Van valakinek információja arról, hogy az MDLSZ fegyverigénylése szünetel, vagy csak nekem nem érkezik? Köszönöm!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.09.09. 14:31 Van valakinek információja arról, hogy az MDLSZ fegyverigénylése szünetel, vagy csak nekem nem érkezik? Köszönöm!
Csekkold milyen mail címet adtál meg a rendszerben, ellenőrizd annak a címnek a spam mappáját, aztán hívd fel őket!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.09.09. 14:52 Csekkold milyen mail címet adtál meg a rendszerben, ellenőrizd annak a címnek a spam mappáját, aztán hívd fel őket!
Megoldódott, köszönöm!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Trailm írta: 2020.09.09. 08:58 Egy kis lökés kellene a lejtőn .... Winchester sxp , vagy Savage 320 a jobb gyártási minőségű , kezelhetőbb ? Ki melyiket venné ?
Winchester SXP-t sokan dícsérik. Made in Turkey egyébként, korrekt módon fel is tüntetik.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Trailm írta: 2020.09.09. 08:58 Egy kis lökés kellene a lejtőn .... Winchester sxp , vagy Savage 320 a jobb gyártási minőségű , kezelhetőbb ? Ki melyiket venné ?
Sxp-m van, szeretem. Savage sörétes nem volt még a kezemben. De Remi870 számomra a legjobb.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

zora írta: 2020.09.09. 18:22 Sxp-m van, szeretem. Savage sörétes nem volt még a kezemben. De Remi870 számomra a legjobb.
+1

870 a tuti nekem.is
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2020.09.09. 18:22 Sxp-m van, szeretem. Savage sörétes nem volt még a kezemben. De Remi870 számomra a legjobb.
Lőttem SXP-vel, egyáltalán nem rossz, én rosszabbra számítottam a török gyártást illetően. Hatsan ugyan ilyen kellemes meglepetés volt.
De nálam eddig a Rem 870 - Mossberg 500 párost nem tudta semmi lelökni a dobogó 1-ről.
De a kérdésre válaszolva,én SXP-t vennék, majdnem vettem is már :D
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.09.09. 08:58 Egy kis lökés kellene a lejtőn .... Winchester sxp , vagy Savage 320 a jobb gyártási minőségű , kezelhetőbb ? Ki melyiket venné ?
Na de hogy én is a kérdésre is válaszoljak, én a Savage-t venném (majdnem vettem is). Olcsó, de azt mondják, hozza a Savage minőséget (ami szintén azt jelenti, hogy az árához képest nagyon jó. Golyós puskám van belőle, és az olcsó műanyag tus és műanyag tolókás biztosítón kívül profi anyagok, és nagyszerű pontosság jellemzi. Kb 1000 lövésen vagyok túl vele).

Olyan érzésem volt vele, hogy nem a nevet kell megfizetni (ezért olcsó). Csak aztán szembe jött velem a 870, és nem lehetett kihagyni.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm a válaszokat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Remington-csőd: 65 milliót kínálnak a lőszer-üzletágért (lehet, hogy meg kéne venni Magyarországnak, mint a Hirtenbergert:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/remingt ... zletagert/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Volt Remington 870 esem 2 db váltócsöves szett is. Jelenleg Winchester SXP rövid cső csere choke os verzió mindenre használom. Nem cserélném már le semmire, max Mossberg de arra csak a nyakbiztosító miatt.
IMG_20200118_120558.jpg
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

sama írta: 2020.09.10. 12:37 Volt Remington 870 esem 2 db váltócsöves szett is. Jelenleg Winchester SXP rövid cső csere choke os verzió mindenre használom. Nem cserélném már le semmire, max Mossberg de arra csak a nyakbiztosító miatt.IMG_20200118_120558.jpg
Csere choke-osat nem nagyon árulnak itthon . Keresgélem egy ideje ... Mi volt az ára annó ? Melyik kereskedő a magyarországi képviseletük ? A weboldalukon csak az Usa kerek vannak feltüntetve...
Válasz küldése