Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

vato írta: 2021.04.23. 22:48 *mint ccw-re értettem
Ott se feltétlenül ragaszkodik mindenki a superslim cuccokhoz.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2021.04.23. 23:26 Nekem a G48 valamiért nagyon tetszik. Nem igazán tudom megmagyarázni, de a legutóbbi Glock kupán vettem kézbe, aztán legszívesebben haza is vittem volna. Ebben valószínűleg benne van a ritkaság, egyediség faktor is. Nem tudom milyen lehet vele lőni, lehet tényleg kényelmetlenebb, mint egy vastagabb G19-el, de ez azért keményen kézméret függő kinek mi jobb. Nekem a markolat méreteiről a 1911 jutott eszembe, de azzal se sokat lőttem, szóval csak így a fogás alapján derengtek fel régi emlékek, hogy az is kb ilyen keskeny.
A Glock szerintem brutál mellé lőtt a Sig P357-et látva a tárkapacitás-méret területén ebben a kategóriában. Ez főleg abból látszik, hogy egy külsős cég le is csapott 15-ös tárakkal erre a piaci résre. Nem véletlenül választják sokan SZTF országokban önvédelemre ezt az összeállítást. Gondolom a belső konkurenciát akarták ezzel a döntéssel (egysoros tár) kiküszöbölni, ami nem hiszem, hogy jó gondolatmenet volt. Meg ragaszkodtak a náluk tradicionális műanyagba burkolt tárhoz, ami zabálja a helyet.
Ami még érdekesebb, hogy a G43-ba nem lehet berakni a tárát...
Sajnos en sem tudtam vele lőni, csak boltban “játszani” vele, de akkor nekem nagyon tetszett. “Hátrány” talán g19-hez képest hogy a szánt nehezebb hátrahúzni (kisebb felulet, erősebb helyretoló rugo), a biztos, gyors tap rack bang-hez valami erdesitest tennek a szanra. (Meg ugye a 33as happy sticket sem eszi, ha valakinek ez számít:D)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Trailm írta: 2021.04.23. 09:01 Sziasztok. Szánkón húzást kérnék .... Beszereztem egy ilyet : https://www.ebay.com.au/itm/Shotgun-Sid ... SwLsBZS3WN
Hogy tudnám ezt úgy rögzíteni , hogy a tok ne legyen megfúrva , ha leszedem ne legyen nyoma a fegyveren ? Kétoldalú ragasztón kívül nincs ötletem .Win. Sxp.
nekem lehetőségem volt most hétvégén egy félauto sörétest kipróbálni, amin ez volt, atomstabil rögzítés, nincs csúszkálás, tökéletesen ragad. Ráadásul 2-t tettek fel rá, egyet a tusra, másikat meg a előagyra, olcsó és korrekt megoldás

https://www.ebay.com/itm/tactical-hunti ... 3237018495
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újdonság sógoréktól - új Voere mesterlövészpuska: M2 Police Edition

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-voer ... e-edition/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.04.16. 09:29 El kell döntsd, kihez fordulsz:
- fegyvermester
- rabbi
- egy olyan fegyvermesterhez, aki rabbi
Nekik kellene jelezni, hogy valami nem kóser... :-)
A megoldás kb ilyen transzcendens szférákban van. Mert ma kivittem az izraeli AK-t a lőtérre és jól kipróbáltam pont ugyanazzal a kétféle lőszerrel amivel 42 topiktarsnak őt lövésenként akadozott (GGG és Magtech, meg pluszban saját Hornady) és az összes hozzá adott tárral. Nem csak ugyan azzal a típussal, de konkrétan azokkal a dobozokkal amikből O is lőtt.
50-60 lövés kiment mindegyik lőszerrel mindegyik tárral és mindenhogyan, lassan pontloveszkedve vagy gyorsan darálva, tökéletesen működött, hiba nélkül.
Úgyhogy ez rejtély, az öntöltő fegyverek misztériuma. De az is lehet hogy az volt a baj hogy ő szombaton lőtt vele... 😁
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.04.26. 19:35 A megoldás kb ilyen transzcendens szférákban van. Mert ma kivittem az izraeli AK-t a lőtérre és jól kipróbáltam pont ugyanazzal a kétféle lőszerrel amivel 42 topiktarsnak őt lövésenként akadozott (GGG és Magtech, meg pluszban saját Hornady) és az összes hozzá adott tárral. Nem csak ugyan azzal a típussal, de konkrétan azokkal a dobozokkal amikből O is lőtt.
50-60 lövés kiment mindegyik lőszerrel mindegyik tárral és mindenhogyan, lassan pontloveszkedve vagy gyorsan darálva, tökéletesen működött, hiba nélkül.
Úgyhogy ez rejtély, az öntöltő fegyverek misztériuma. De az is lehet hogy az volt a baj hogy ő szombaton lőtt vele... 😁
Lehet érezte a német ősöket meg a sabbath se tett jót, nem tudom. Arról se lehet szó, hogy túl kevés lett volna a felsőtestem mögé, mert Zora topiktárs is kipróbálta, neki 5-ből háromszor akadt el... De azért nem picit idegesít, mert nem értem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.04.26. 20:09 Arról se lehet szó, hogy túl kevés lett volna a felsőtestem mögé, mert Zora topiktárs is kipróbálta,
És mit akarsz ezzel mondani?!
:-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.04.26. 21:29 És mit akarsz ezzel mondani?!
:-)
Hogy több spenótot kell ennem, természetesen ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.04.26. 21:40 Hogy több spenótot kell ennem, természetesen ;)
Már azt hittem le lettem dagadtozva. :-)
Az hiányozna még, hogy itt menjen a zsidózás, dagadtozás. Fegyverbuzik.
:-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egészen versenyképesnek tűnő árazású új HK sportpisztoly - SFP9 Match OR

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-hk-s ... -match-or/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.04.28. 13:09 Egészen versenyképesnek tűnő árazású új HK sportpisztoly - SFP9 Match OR

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-hk-s ... -match-or/


Kép
A csőhosszról, reddot előkészítésről szóló mondat kicsit google transletesre sikeredett.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.04.28. 13:45 A csőhosszról, reddot előkészítésről szóló mondat kicsit google transletesre sikeredett.
javítva
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2021.04.28. 19:45 Ha végtelen pénzem és tárolóhelyem lenne, akkor egy ilyesemi kellene 357-es kaliberben egy 357-es revolver mellé. Szép darab!
.44 mag kaliberben is van. Ahhoz is van revkó is. Csak mondom. Ha egyszer ∞ pénzed és tárolóhelyed lesz... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2021.04.28. 19:57 .44 mag kaliberben is van. Ahhoz is van revkó is. Csak mondom. Ha egyszer ∞ pénzed és tárolóhelyed lesz... :lol:
Hja! Alsókulcsos + revolver = “az eredeti PCC kombó” :lol:
Rajta van a bakancslistán, nálam is inkább 357 Mag kaliberben a vágyak tárgya. Pár hónapja a Proshootingban taperoltam egy .357 Mag Rossit - nagyon baba, és hitetetlenül könnyű, kezes. Hogy mit kezdenék vele - ezt már nehéz lenne elmagyarázni. Kell, és kész. Nincs indoklás 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2021.04.28. 19:57 .44 mag kaliberben is van. Ahhoz is van revkó is. Csak mondom. Ha egyszer ∞ pénzed és tárolóhelyed lesz... :lol:
Én fordítva vagyok vele… egy 30-30-as revolver kéne a 336W-m mellé… (bár nem hiszem, hogy még ha lenne is ilyen revolver, bárki meg tudná tartani lövés közben) :-)

Egyébként igazi igásló a 336W, és még gyorspontot is lehet vele lőni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2021.04.29. 08:20 Én fordítva vagyok vele… egy 30-30-as revolver kéne a 336W-m mellé… (bár nem hiszem, hogy még ha lenne is ilyen revolver, bárki meg tudná tartani lövés közben) :-)

off

Fogd meg a söröm!

Kép

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.
12/44.5/Buckshot 18g Aguila Minishell és a 12/44.5/Golyó 25g Aguila Minishell hogy viselkedik s normál lőszerhez képest ? Gondolom a folytás rövidebb , nem az összenyomható műanyag . Fagyis bolt oldalán találtam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.04.29. 13:09 Sziasztok.
12/44.5/Buckshot 18g Aguila Minishell és a 12/44.5/Golyó 25g Aguila Minishell hogy viselkedik s normál lőszerhez képest ? Gondolom a folytás rövidebb , nem az összenyomható műanyag . Fagyis bolt oldalán találtam.
mibe akarod betenni? Öntöltő biztos nem üzemel velük, pump-action se jó eséllyel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.04.29. 13:11 mibe akarod betenni? Öntöltő biztos nem üzemel velük, pump-action se jó eséllyel.
Elsősorban a hatás , működés külömbség érdekel . Pumpásba tudnám , de lehet nem adogatná rendesen .
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Másik... Manusz körbevágja a folytásnál a sima sörétes hüvelyt , csak 1 mm marad ki... Slug- ként kellend működnie ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.04.29. 13:40 Elsősorban a hatás , működés külömbség érdekel . Pumpásba tudnám , de lehet nem adogatná rendesen .
Valószínűleg adapter nélkül nem adogatja rendesen, de egy próbát megérhet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Trailm írta: 2021.04.29. 13:49 Másik... Manusz körbevágja a folytásnál a sima sörétes hüvelyt , csak 1 mm marad ki... Slug- ként kellend működnie ?
Lőttem már ilyet,kiment cylinderes pumpásból, mint egy slug.
Nyilván nem ajánlott kategória normal helyzetben, (végső esetre/túlélés érdemes megjegyezni a megoldást).
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.04.29. 13:49 Másik... Manusz körbevágja a folytásnál a sima sörétes hüvelyt , csak 1 mm marad ki... Slug- ként kellend működnie ?
Igen, a hüvely eleje egyben távozik. Szerintem van némi balesetveszély benne, inkább ilyen világvége utáni kényszermegoldás. Szűkítéssel semmiképp nem próbálnám, de amúgy is elég szűk a hüvely anyagával együtt a cső... Akkor már inkább wax slug, bár az több meló. A profi megoldás egy Lee öntőforma, azt a slugot a kosárba vissza lehet tölteni, bár kevésbé pontos, mint egy rendes űrméretes brenneke.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.29. 13:50 Valószínűleg adapter nélkül nem adogatja rendesen, de egy próbát megérhet.
Igen, általában adogatókanalat cserélnek/moddingolnak pump action-höz.

Igazából ezeknek a mini-lőszereknek az az egy előnyük, hogy a csőtárba 1,5x annyi fér.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.29. 13:54 Igen, általában adogatókanalat cserélnek/moddingolnak pump action-höz.

Igazából ezeknek a mini-lőszereknek az az egy előnyük, hogy a csőtárba 1,5x annyi fér.
Én töltöttem rövidebb lőszereket, de nem ennyire rövidet. Plusz egy elfért a tárban, de nem mindegyik puska szereti maradéktalanul. Pontosság kimagaslóan jó volt amúgy (Ares slug).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Glicza Csabi is tervezett rovid loszereket, szinte mind mukodott Bennellibol, de volt egy extra rovid verzio (mar nem emlekszek a pontos meretere), ami tul kicsi volt, es azt nem megfeleloen adogatta.

Marmint Csabi "csak" tervezte ezeket a loszereket, a Nike-Fiochi gyartotta ezeket, szerintem "practical" neven bolti forgalomba is kerultek (a legkisebb kivetelevel), a 2009-es csehorszagi EB-n biztos ezekkel lottunk.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a practical 12/60-as volt, a tac4 szerette.
bel írta: 2021.04.29. 14:30 Sziasztok,

Glicza Csabi is tervezett rovid loszereket, szinte mind mukodott Bennellibol, de volt egy extra rovid verzio (mar nem emlekszek a pontos meretere), ami tul kicsi volt, es azt nem megfeleloen adogatta.

Marmint Csabi "csak" tervezte ezeket a loszereket, a Nike-Fiochi gyartotta ezeket, szerintem "practical" neven bolti forgalomba is kerultek (a legkisebb kivetelevel), a 2009-es csehorszagi EB-n biztos ezekkel lottunk.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

hopsz, felrobbant vele az .50-es puska, madjnem meghalt:

https://youtu.be/1449kJKxlMQ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

mlaca írta: 2021.04.29. 20:10 hopsz, felrobbant vele az .50-es puska, madjnem meghalt:

https://youtu.be/1449kJKxlMQ
Ez a serbu puska ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Beretta-Manurhin MR73 az USA-ban is, az ára cseppet mellbevágó:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... az-usa-ba/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

mlaca írta: 2021.04.29. 20:10 hopsz, felrobbant vele az .50-es puska, madjnem meghalt:

https://youtu.be/1449kJKxlMQ
Huh basszus, az nem semmi... :shock: :shock:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

mlaca írta: 2021.04.29. 20:10 hopsz, felrobbant vele az .50-es puska, madjnem meghalt:

https://youtu.be/1449kJKxlMQ
Kemény srác, jól reagált. Eszembe jutott az itthoni eset a mellkasba ágyazódott zárral, nem játékok ezek a kaliberek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

mlaca írta: 2021.04.29. 20:10 hopsz, felrobbant vele az .50-es puska, madjnem meghalt:

https://youtu.be/1449kJKxlMQ
Szia,

Hihetetlenul kemeny a srac, hogy tulelte!

Azoknak, akik nem ertenek angolul, a lenyeg:
Egy hibas .50-es loszertol felrobbant a srac kezeben a puska (https://youtu.be/1449kJKxlMQ?t=266).
4 ponton eltort a koponyaja a jobb szeme korul (ideertve az orrat is), de a szemuveg megvedte a vegleges megvakulastol.
A bal mutatoujja w alakura tort. A jobb tudeje osszeomlott.
Megdobbento modon ekkora utestol nem vesztette el az eszmeletet.
A fegyver egyik alkatresze (egy rogzitoful) eltalalta es kilyukasztotta a torkat, es benne az egyik nagy venat, amitol igen rovid idon belul (par perc) elverzett volna. Elsosegelykent az apja direkt nyomast alkalmazott, vagyis huvelyujjal benyult a sebbe elszoritani az eret (ahogy az elsosegelytanfolyamon is tanultatok). Utana a srac ratekerte az polojat a bal huvelykujjara (kozvetlenul a torott uj mellett), majd ezzel szoritotta el az eret. 1 percen belul beszalltak a kocsiba, es indultak a korhazba, kozben vegig arra koncentralt, hogy nem szabad elajulnia, mert az apja a vezetessel volt elfoglalva, szoval muszaly volt sajat maganak elszoritani az eret (arra gondolt, hogy ha latni akarja meg a gyerekeit, akkor eszmeleten kell maradnia). Sikerult.

Bel
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

vato írta: 2021.04.29. 13:53 Lőttem már ilyet,kiment cylinderes pumpásból, mint egy slug.
Nyilván nem ajánlott kategória normal helyzetben, (végső esetre/túlélés érdemes megjegyezni a megoldást).
Nem hullott szét a pumpásban adogatáskor ?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2021.04.30. 10:47 Szia,

Hihetetlenul kemeny a srac, hogy tulelte!

Azoknak, akik nem ertenek angolul, a lenyeg:
Egy hibas .50-es loszertol felrobbant a srac kezeben a puska (https://youtu.be/1449kJKxlMQ?t=266).
4 ponton eltort a koponyaja a jobb szeme korul (ideertve az orrat is), de a szemuveg megvedte a vegleges megvakulastol.
A bal mutatoujja w alakura tort. A jobb tudeje osszeomlott.
Megdobbento modon ekkora utestol nem vesztette el az eszmeletet.
A fegyver egyik alkatresze (egy rogzitoful) eltalalta es kilyukasztotta a torkat, es benne az egyik nagy venat, amitol igen rovid idon belul (par perc) elverzett volna. Elsosegelykent az apja direkt nyomast alkalmazott, vagyis huvelyujjal benyult a sebbe elszoritani az eret (ahogy az elsosegelytanfolyamon is tanultatok). Utana a srac ratekerte az polojat a bal huvelykujjara (kozvetlenul a torott uj mellett), majd ezzel szoritotta el az eret. 1 percen belul beszalltak a kocsiba, es indultak a korhazba, kozben vegig arra koncentralt, hogy nem szabad elajulnia, mert az apja a vezetessel volt elfoglalva, szoval muszaly volt sajat maganak elszoritani az eret (arra gondolt, hogy ha latni akarja meg a gyerekeit, akkor eszmeleten kell maradnia). Sikerult.

Bel
Basszus, az adrenalin nagy mágus!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.30. 08:36 Kemény srác, jól reagált. Eszembe jutott az itthoni eset a mellkasba ágyazódott zárral, nem játékok ezek a kaliberek.

Ezek az olcsó .50 BMG puskák nem kifejezetten tűnnek biztonságosnak.
Szerintem egyszerűen nincs meg a safety margin, ha valami balul ütne ki.

Nézd meg pl. egy komoly gyártótól származó mennyivel vaskosabb:

Steyr HS50 (7500 euró):

Kép

vs. ez a Serbu fos (1259 dollár):

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.04.30. 11:04
Ezek az olcsó .50 BMG puskák nem kifejezetten tűnnek biztonságosnak.
Szerintem egyszerűen nincs meg a safety margin, ha valami balul ütne ki.

Amikor először láttam nála ezt a puskát, meg DemoRanch Matt-nél is, már akkor sem volt túl bizalomgerjesztő...most pláne.. főleg ez a kupakos-menetes zár...
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

bel írta: 2021.04.30. 10:47 Szia,

Hihetetlenul kemeny a srac, hogy tulelte!

Azoknak, akik nem ertenek angolul, a lenyeg:
Egy hibas .50-es loszertol felrobbant a srac kezeben a puska (https://youtu.be/1449kJKxlMQ?t=266).
4 ponton eltort a koponyaja a jobb szeme korul (ideertve az orrat is), de a szemuveg megvedte a vegleges megvakulastol.
A bal mutatoujja w alakura tort. A jobb tudeje osszeomlott.
Megdobbento modon ekkora utestol nem vesztette el az eszmeletet.
A fegyver egyik alkatresze (egy rogzitoful) eltalalta es kilyukasztotta a torkat, es benne az egyik nagy venat, amitol igen rovid idon belul (par perc) elverzett volna. Elsosegelykent az apja direkt nyomast alkalmazott, vagyis huvelyujjal benyult a sebbe elszoritani az eret (ahogy az elsosegelytanfolyamon is tanultatok). Utana a srac ratekerte az polojat a bal huvelykujjara (kozvetlenul a torott uj mellett), majd ezzel szoritotta el az eret. 1 percen belul beszalltak a kocsiba, es indultak a korhazba, kozben vegig arra koncentralt, hogy nem szabad elajulnia, mert az apja a vezetessel volt elfoglalva, szoval muszaly volt sajat maganak elszoritani az eret (arra gondolt, hogy ha latni akarja meg a gyerekeit, akkor eszmeleten kell maradnia). Sikerult.

Bel
Artériát ért nem? Legalábbis azt magyarázza, hogy simán kaphatott volna sztrókot is miután elengedi a sebet...

Meg a másik fül amit a hátsó kupak lenyiszált, mekkora mák kell hozzá, hogy az nem verte szét a fejét, hanem csak belülről kilyukasztotta a sapiját. :O

Amúgy ilyen van, hogy egy lőszer másfélszeres gáznyomást ad le? Gyárilag túltöltötték vagy ez hogy (nem értek hozzá)?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laczka írta: 2021.04.30. 18:51 Artériát ért nem? Legalábbis azt magyarázza, hogy simán kaphatott volna sztrókot is miután elengedi a sebet...

Meg a másik fül amit a hátsó kupak lenyiszált, mekkora mák kell hozzá, hogy az nem verte szét a fejét, hanem csak belülről kilyukasztotta a sapiját. :O

Amúgy ilyen van, hogy egy lőszer másfélszeres gáznyomást ad le? Gyárilag túltöltötték vagy ez hogy (nem értek hozzá)?
A nyaki artériája és a tüdeje is sérült. Sztrókot azt mondta, hogy a műtét után kaphatott volna, miután "ráengedik a nyomást" az agyára.
Utána kell olvasni, hogy mi is ez a lőszer, amit lőni próbált.

mod.:
https://fas.org/man/dod-101/sys/land/slap.htm
https://guns.fandom.com/wiki/Saboted_li ... penetrator

Unfortunately, it does not fire accurately through bolt-action sniper rifles and is prohibited from being fired through the M107.

"The downside is that the SLAP round is not compatible with some rifles because its greater length will not allow it to chamber or can cause damage to the throat. I've also heard stories of plastic sabot bits gumming up muzzle brakes or being blown back on spotters. The bottom line: before firing SLAP ammo in your rifle, know for certain that it fits your chamber and is not a hazard to fire." - The Ultimate Sniper.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

laczka írta: 2021.04.30. 18:51 Artériát ért nem? Legalábbis azt magyarázza, hogy simán kaphatott volna sztrókot is miután elengedi a sebet...

Meg a másik fül amit a hátsó kupak lenyiszált, mekkora mák kell hozzá, hogy az nem verte szét a fejét, hanem csak belülről kilyukasztotta a sapiját. :O

Amúgy ilyen van, hogy egy lőszer másfélszeres gáznyomást ad le? Gyárilag túltöltötték vagy ez hogy (nem értek hozzá)?
Aladinnak is szétszállt az AK-ja :lol:

https://youtu.be/aVXeNC15AlQ


(Bár ez lehet hogy valami régi vietnami szabotázs lőszer volt, valamelyik youtuber erre a következtetésre jutott)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Trailm írta: 2021.04.30. 10:50 Nem hullott szét a pumpásban adogatáskor ?
Ha jol emlekszem csak a töltényűrbe manuálisan dobtuk bele, valami lightos birdshoot-ot..de normal esetben felejtsd el, veszélyes!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

smith15 írta: 2021.04.30. 12:28 Amikor először láttam nála ezt a puskát, meg DemoRanch Matt-nél is, már akkor sem volt túl bizalomgerjesztő...most pláne.. főleg ez a kupakos-menetes zár...
Az én kedvenc hülye párosom, a két "Cabrón", Edwin Sarkassian és Gasparito is használja ezt a dudvát, még nézni is rossz, hogy csak az a menetes szar tart egy .50 BMG-t. Pláne amiket ezek művelnek vele, csoda hogy még élnek...
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Sjani86 írta: 2021.04.30. 20:46 Az én kedvenc hülye párosom, a két "Cabrón", Edwin Sarkassian és Gasparito is használja ezt a dudvát, még nézni is rossz, hogy csak az a menetes szar tart egy .50 BMG-t. Pláne amiket ezek művelnek vele, csoda hogy még élnek...
róluk már egy ideje le is iratkoztam. "are you ready? ready!"
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

laczka írta: 2021.04.30. 18:51 Artériát ért nem? Legalábbis azt magyarázza, hogy simán kaphatott volna sztrókot is miután elengedi a sebet...

Amúgy ilyen van, hogy egy lőszer másfélszeres gáznyomást ad le? Gyárilag túltöltötték vagy ez hogy (nem értek hozzá)?
Szia,

Ez nekem is feltunt, hogy venat mond, mikozben a szovegkornyezet egyertelmuen arteriara utal.

Idovel megvaltozhat a lopor egesi tulajdonsaga, es ha egy kicsit gyorsabban eg, akkor gyorsabban no a gaznyomas, aminek az a hatasa, hogy meg gyorsabban eg, ... szoval kicsi kulonbseg az egesi sebessegegben nagy hatasu lehet.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hogyan és miért robbannak fel a fegyverek?
https://youtu.be/71OGayW7CnI
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.05.01. 11:46 Hogyan és miért robbannak fel a fegyverek?
https://youtu.be/71OGayW7CnI
Itt már a védőszemcsi se sokat ér :roll: Szerencséje volt :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=1449kJKxlMQ
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

chucky írta: 2021.05.02. 21:57 Itt már a védőszemcsi se sokat ér :roll: Szerencséje volt :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=1449kJKxlMQ
Pár napja pont mótvá... pont ebből indult a diskurzus.
Sapienti sat.
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fira »

Sziasztok!

Földi halandó kaphat Magyarországon Eotech holosightot?
Kerestem online, hátha találok olyan szaküzletet, ahol lehet rendelni, vagy akár személyesen megvásárolni, de még nem sikerült.
Esetleg európai üzleteket is tudnátok ajánlani, ha itthon nem kapható (vagy csak nagyon drágán)?
EOTECH HWS 512 vagy EOTECH HWS XPS2 lenne a kiszemelt.

Köszönöm!

Fira
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fira írta: 2021.05.03. 13:40 Sziasztok!

Földi halandó kaphat Magyarországon Eotech holosightot?
Kerestem online, hátha találok olyan szaküzletet, ahol lehet rendelni, vagy akár személyesen megvásárolni, de még nem sikerült.
Esetleg európai üzleteket is tudnátok ajánlani, ha itthon nem kapható (vagy csak nagyon drágán)?
EOTECH HWS 512 vagy EOTECH HWS XPS2 lenne a kiszemelt.

Köszönöm!

Fira
Rendelni holló szájt EU és kapni pici sonderangebot.

https://www.optics-world.nl/winkel/index.php?cPath=6_22
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fira »

Köszönöm, ezt az oldalt én is pont megtaláltam 20 perce.
Egyelőre talomban vannak még:
www.tactical-kit.co.uk
www.optics-trade.eu

Egyelőre mindhárom megbízható európai kereskedőnek tűnik.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

nemtokregelni írta: 2021.05.02. 22:17 Pár napja pont mótvá... pont ebből indult a diskurzus.
Hopsz..... :mrgreen:
giphy.gif
giphy.gif (953.24 KiB) Megtekintve 32768 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Katonaiban már volt. Kár, hogy nem tudni mi lett a végkifejlet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2021.05.03. 21:45 Katonaiban már volt. Kár, hogy nem tudni mi lett a végkifejlet.
Itt van elemzéssel:

https://youtu.be/4AANPM1Qww8



A végén mondja a tag hogy egy kiérkező rendőr és egy biztonsági megsebesült.

3 gyanusitottat letartoztattak, 5fegyvert lefoglaltak köztük 3 AK-t (végén képek). 5autót lefoglaltak, kettő lopott volt. Mindez dél afrikában, ott reneszánszát éli a CIT-es kocsik megtámadása.... :lol: de emberünk nagyon profi volt, kommentekben irjak hogy exszoldzser lehetett.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Mini Tesztcikk – a LEGOLCSÓBB .357 Magnum! (Weihrauch HW357 Hunter)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... 57-hunter/

Jelenleg a hazai piacon a német Weihrauch Arminius HW357 Hunter revolvere a legolcsóbb .357 Magnum forgópisztoly újonnan, és ezzel valószínűleg az európai piacon is hasonlóképpen van. Németországban 350-400 euró között már beszerezhető. De mit kapunk ennyi pénzért? Kipróbáltuk.



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Ilyen lesz a Glock Carbine? – érdekes szabadalmak:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/glock-c ... abadalmak/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ma kipróbáltam egy ilyet, szimpatikus kis játékszer.
IMG_20210511_170012.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Dobtár és szaknyelv

Hozzászólás Szerző: Poresz »

(Ezt inkább itt folytassuk.)
gvass1 írta: 2021.05.11. 17:02 CSIGAtár lesz az:-)
A Johnson öntöltő puska korabeli kezelési utasítása "rotary magazine"-t említ. Érdekes, az angol szaknyelv megkülönbözteti ezt a tárfajtát, amely esetén spirál helyett csak körív mentén helyezkednek el a töltények.

A "dobtár" a magyar lőfegyveres szaknyelv számomra legelgondolkodtatóbb szakkifejezése.

Angolul a dobtár "pan magazine", azaz szó szerint fordítva tányértár; a csigatár pedig "drum magazine", azaz szó szerint fordítása dobtár. Németül a dobtár "Tellermagazine", azaz szó szerint fordítva tányértár; a csigatár pedig "Trommelmagazine", azaz szó szerint fordítva dobtár. - Vajon miért lóg ki a magyar szaknyelv a sorból?

Egyébként állítólag [Veress Gábor: Híres ​katonai pisztolyok és revolverek. A Colt Navytől az APS-ig (1851-1951)] a csigatár magyar találmány, de annyi biztos, hogy a Parabellum LP08 tárára nagyon hasonlít Benkő János és Tatarek Ödön két szabadalma:
1. Tatarek Ödön - Benkő János: Önműködő tölténytár. HU54649, bejelentés napja: 1911. 01. 13.
2. Tatarek Ödön - Benkő János: Önműködő tölténydob. HU56840, bejelentés napja: 1911. 07. 04.

Ideiglenes 48 M. géppisztoly anyagismeret és lőutasítás
1941 M. 7,62 mm-es géppisztoly anyagismeret és lőutasítás
Utasítás az 1941 M. 7,62 mm-es géppisztoly javítására
Ideiglenes 48 M. golyószóró anyagismeret és lőutasítás
7,62 mm-es korszerűsített DTM harckocsiegység anyagismeret
Mindegyik forrás a "dobtár" megnevezést használja. - Mai terminológia szerint csak az utolsó két forrás szóhasználata helyes. Melyik a helyes, melyik a helytelen megnevezés? Mikor változott meg a terminológia? - Mert megváltozott. Miért?

…és ez csak a dobtár. A magyar lőfegyveres szaknyelv történetéről simán lehetne doktori értekezést írni.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2021.05.11. 20:12 Ma kipróbáltam egy ilyet, szimpatikus kis játékszer.
IMG_20210511_170012.jpg
Még megjelenése előtt a gyárban volt alkalmam tesztelni, nekem is tetszett. Főleg hogy az hangtompítóval volt szerelve. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Girsan MC1911S Hunter – 10 mm AUTO vadászpisztoly
(Nálunk ugyan nem sok értelme lenne, de a T1 óta a hosszúcsövű M1911-eket COOL-nak találom.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/girsan- ... zpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.05.12. 11:29 Girsan MC1911S Hunter – 10 mm AUTO vadászpisztoly
(Nálunk ugyan nem sok értelme lenne, de a T1 óta a hosszúcsövű M1911-eket COOL-nak találom.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/girsan- ... zpisztoly/

Kép
Az ember ellő pár doboz lőszert, és máris elment a fegyver ára.
A délszláv háborúban is státusz szimbólumnak számított a 10mm Autó TT, a darabonként kétdolláros lőszerárával :mrgreen:

Egyébként meglepő módon nekem is tetszik, egészen vállalható optikailag is a 6” csővel
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.05.12. 14:35 Az ember ellő pár doboz lőszert, és máris elment a fegyver ára.
A délszláv háborúban is státusz szimbólumnak számított a 10mm Autó TT, a darabonként kétdolláros lőszerárával :mrgreen:

Egyébként meglepő módon nekem is tetszik, egészen vállalható optikailag is a 6” csővel
Amúgy 9x19 mm-esben sportcélra még értelmes is lehetne, HA nem 400 ezer Ft lenne a 699 dollárból, mire ideérne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szappanopera, következő fejezet:

https://telex.hu/sport/2021/05/12/sidi- ... ai-verseny

"Közleményben tudatta a Magyar Sportlövő Szövetség (MSSZ) elnöksége szerda délután, hogy fegyelmi vizsgálatot indít és a vizsgálat lezárásáig felfüggeszti az Európa- és világbajnok Sidi Péter versenyengedélyét. A tokiói olimpiára kijutott versenyző ellen azért hozott ilyen súlyos szankciót az MSSZ, mert versenytársa, Péni István arra gyanakszik, hogy Sidi hívatlanul látogatta meg a szállodai szobáját Delhiben, erről pedig videófelvétele is van, amit benyújtott az elnökségnek. A videó alátámasztja, hogy 45 percet töltött el a szobában valaki, miután ő és az édesapja már elhagyta azt."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.05.11. 20:12 Ma kipróbáltam egy ilyet, szimpatikus kis játékszer.
IMG_20210511_170012.jpg
Hát ez az, játékszer.
Legalább a nagykal pisztolyokkal lenne egyenlő a súlya- és a súlyeloszlása kb, akkor kiképzésre és gyakorlásra megfontolandó lehetne.
De így? Plinkernek, max. Igaz nem a mi fegyvernyomorisztáni piacunkra készült.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.05.12. 16:00 Hát ez az, játékszer.
Legalább a nagykal pisztolyokkal lenne egyenlő a súlya- és a súlyeloszlása kb, akkor kiképzésre és gyakorlásra megfontolandó lehetne.
De így? Plinkernek, max. Igaz nem a mi fegyvernyomorisztáni piacunkra készült.
Tökjól hozza a Glock érzést, mivel az. Sütés, fogás, övtok, tártok, minden. Egyedül a tömege kisebb valamivel, de fizikai képtelenség megoldani, hogy ugyanaz legyen. Műszakilag tök igényes, megbízható. Valóban nem lyukasztógép, de gyorspontra is elég a pontossága, persze a sütés miatt sem kell azért tőle csodát várni. Steelre szuper, meg olcsóbban gyakorolni is remek, ha mellette nagykalban is Glockod van, itt pedig pont ez a koncepció.
De igen, elsősorban atomjó kis plinker, nálunk is, itthon is!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2021.05.12. 15:34 Szappanopera, következő fejezet:

https://telex.hu/sport/2021/05/12/sidi- ... ai-verseny
FRISSÍTÉS: Sidi Péter a történtek után a Hír Tv-nek nyilatkozott, ezt idézzük: "India után számos lejárató levelet fogalmaztak meg ellenem a szövetség és Péni István is, és ezek a levelek tele vannak rágalmakkal, és emiatt perben állok a szövetséggel. Két per is indult, amit persze nem hirdettek ki, úgyhogy az ügyvédem kezeli ezt az ügyet. Úgyhogy visszautasítottam az összes rágalmat emiatt."

https://www.origo.hu/sport/egyeni/20210 ... jogat.html
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.05.12. 16:00 Legalább a nagykal pisztolyokkal lenne egyenlő a súlya- és a súlyeloszlása kb, akkor kiképzésre és gyakorlásra megfontolandó lehetne.
Fortitu írta: 2021.05.12. 16:19 Egyedül a tömege kisebb valamivel, de fizikai képtelenség megoldani, hogy ugyanaz legyen.
Nem lehetetlen.
Ez a típus nem volt a kezemben, de a kisebb tömeg oka nagyrészt a szánból hiányzó tömeg. Aminek a szabad tömegzár miatt hiányoznia is kell, mert ekkora felületen ekkora átlagos nyomás ennyit tud megbízhatóan mozgatni.
Az ún. "floating chamber" a megoldás arra, hogy kis kaliberrel is meglegyen a nagykaliberű érzés.
A cső két részből áll: az a rész, amiben a töltényűr található egy betét(cső), ami egy-két milliméteres vagy talán rövidebb úton szabadon mozog. Gyakorlatilag egy rövid hátrasiklású gázdugattyú, ami meglöki a szabad tömegzárat. Erő = nyomás × felület → A szükséges erőt az biztosítja, hogy nagyobb felületen, a "floating chamber" homlokfelületére is hatnak a kaliber miatt kisebb átlagos nyomású lőporgázok.
Ez akkor megoldás, amikor kiképzési okokból az olcsó kiskaliberű lőszer mellé kell a nagykaliberű hátrarúgás is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.05.12. 15:34 Szappanopera, következő fejezet:

https://telex.hu/sport/2021/05/12/sidi- ... ai-verseny

"Közleményben tudatta a Magyar Sportlövő Szövetség (MSSZ) elnöksége szerda délután, hogy fegyelmi vizsgálatot indít és a vizsgálat lezárásáig felfüggeszti az Európa- és világbajnok Sidi Péter versenyengedélyét. A tokiói olimpiára kijutott versenyző ellen azért hozott ilyen súlyos szankciót az MSSZ, mert versenytársa, Péni István arra gyanakszik, hogy Sidi hívatlanul látogatta meg a szállodai szobáját Delhiben, erről pedig videófelvétele is van, amit benyújtott az elnökségnek. A videó alátámasztja, hogy 45 percet töltött el a szobában valaki, miután ő és az édesapja már elhagyta azt."
édesf.aszom ez már megint mi???

https://magyarnemzet.hu/sport/sportlovo ... r-9792383/

"Sidi Péter és Péni István egyaránt rendelkezik olimpiai kvótával, s ha kettőjük egyike szolgáltatott pozitív mintát, akkor nagy a valószínűsége, hogy lemarad a tokiói ötkarikás játékokról. Első lépesében a Nemzetközi Sportlövőszövetségnek kell döntenie, de egy esetleges felmentő ítéletet a WADA, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség „megvétózhat”. Továbbra is a feltételezéseknél maradva: amennyiben Péni István mintája lett pozitív – információink szerint ez a helyzet –, s például azzal védekezik, hogy „idegenkezűség” áll fenn – a tiltott szert valaki beletette a kulacsába –, akkor indulhat nyomozás, de ez hónapokig elhúzódhat, a végeredménye megjósolhatatlan, "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.05.13. 13:19 édesf.aszom ez már megint mi???

https://magyarnemzet.hu/sport/sportlovo ... r-9792383/

"Sidi Péter és Péni István egyaránt rendelkezik olimpiai kvótával, s ha kettőjük egyike szolgáltatott pozitív mintát, akkor nagy a valószínűsége, hogy lemarad a tokiói ötkarikás játékokról. Első lépesében a Nemzetközi Sportlövőszövetségnek kell döntenie, de egy esetleges felmentő ítéletet a WADA, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség „megvétózhat”. Továbbra is a feltételezéseknél maradva: amennyiben Péni István mintája lett pozitív – információink szerint ez a helyzet –, s például azzal védekezik, hogy „idegenkezűség” áll fenn – a tiltott szert valaki beletette a kulacsába –, akkor indulhat nyomozás, de ez hónapokig elhúzódhat, a végeredménye megjósolhatatlan, "
szánalmas... Úgy vagyok ezzel a szappanoperával, mint a napi politikával - most már inkább el sem olvasom. Újat nem tudunk meg, másképp nem fogunk semmit csinálni, csak ideges leszek = haszontalan.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK!
9×19 lőszer töltése öntött lövedékekkel (by Fortitu) – 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/9x19-l ... el-1-resz/

Szeretném összefoglalni a tapasztalataimat 9×19-es lőszer készítéséről öntött lövedékekkel. Úgy érzem igen hosszú és száraz anyag lesz, de remélem sok olyan információhoz-ötlethez hozzá tud jutni a hazai lőszertöltő, ami magyarul nehezen hozzáférhető, és amúgy is sok helyről kellene összecsipegetni. (Már csak a fenyegető EU-s ólomlövedék-betiltás miatt is hasznos olvasmány következik tehát! – A szerk.)


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.05.12. 15:34 "A videó alátámasztja, hogy 45 percet töltött el a szobában valaki, miután ő és az édesapja már elhagyta azt."
"Ennek alátámasztására küldöm a T. Elnök Úr részére a Hoteltől kikért biztonsági kamera felvételeit. A felvételen jól látható, hogy édesapámmal 10 óra 30 perc előtt pár perccel elhagyjuk a szobánkat, majd azt követően bezárjuk azt, és ellenőrizzük az ajtó zárt állapotát. (Ezt követően édesapámmal a hotel elől 10 óra 30 perckor induló járattal a verseny helyszínére mentünk.) Látható továbbá, hogy az ismeretlen személy 21. március 18. napján 10 óra 36. percében megy a szobám felé, oda bemegy, majd onnan 11 óra 21. percében távozik." - Nincs vége a botránynak, a szövetség eltiltotta Sidi Pétert

Szorul a hurok a takarító körül. :-)

Bicskanyitogató kijelentés, de ettől még igaz: az államilag támogatott profi sport az élősködés egy formája. Más ember teljesítményére büszkének lenni nem észszerű dolog. (Ajánlom Tóta W. lassan tíz éves cikkét: Lólengés az avaron.) - Azzal, hogy pár éve ezt végiggondoltam, rengeteg bosszúságtól megkímélem magam. Például:
- hidegen hagy a sportlövészek szappanoperája;
- nem kesergek a berni VB-ezüst(!) miatt;
- nem érdekel, hány olimpiai aranyat hozhattunk volna haza, de nem hoztunk.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.05.13. 14:15
Bicskanyitogató kijelentés, de ettől még igaz: az államilag támogatott profi sport az élősködés egy formája.
+1

És most már köze sincs az egészséges életmódhoz.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.05.13. 14:41 És most már köze sincs az egészséges életmódhoz.
+1

Továbbá az élsport demotiváló. Pedig állítólag példaképeket ad.
Egyrészt írtad: a siker esélyéért* be kell áldozni az egészséget. (Azt nem írom, hogy a lelkiismeretet és tisztességet is: ha ezt tényleg áldozatként élnék meg, soha senki sem bukna meg doppingvizsgálaton.)
Másrészt az esélytelenség: írok egy személyes példát. 15 évesen elkezdtem triatlonozni. Fejlődtem, persze: de azokat, akik óvodásként-kisiskolásként kezdték, csak akkor bírtam megverni, ha otthon maradtak. (Saccra van 3 kg érmem, amit így "nyertem".) De legalább volt gyerekkorom, és ledobtam a túlsúlyt, és évekig nem hiányoztam betegség miatt iskolából.
A sport testet-szellemet ápoló áldás. De csak kevesek számára: akik nem teszik tönkre önmagukat élsporttal, és akik az esélytelenségük tudatával és elfogadásával képesek nem otthon maradni punnyadni.

* Bon-mot, sajnos már nem emlékszem hol olvastam a londoni olimpai körül: "Azon kesergünk, az olimpiai érmekből, amelyekre esélyesek voltunk, hányat nem sikerült hazahozni. Persze, mert a többiek is mind esélyesek voltak. Ha nem így lett volna, el se jönnek."

Egyébként van kedvenc sportolóm:
"Láttam Bognár Richárd magyar sportlövőt a férfi dupla trapversenyben, és láttam visszatérni az olimpiai eszmét. Ahogy versenyzett, ahogy küzdött, de különösképp, ahogy elhagyta a lőteret.
[…]
A verseny utáni riporteri kérdésre miszerint, lesz-e folytatás az olimpia után, azt válaszolta, hogy nem.
Nem? – kérdezte hitetlenkedve a riporter, mire Bognár megint csak azt mondta, hogy nem, a nyomaték kedvéért hozzátéve: »Elég volt. Nekem annál nagyobb esemény az életemben nem történhetett, mint hogy itt lehettem, lőhettem. Elfáradtam, pihenni akarok.«
Világos beszéd. Mindezt mosolyogva, boldogan, felszabadultan. Nem vicsorítva ellenfelekre, bírókra, széljárásra és bioritmusra, hanem sikerként elfogadva azt, amit elért. Az ember valószínűleg így, pont ilyen derűvel szeretné egyszer majd összegezni az egész életét."
- Éljen Bognárd Richárd!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.05.13. 15:20 +1
Hát igen. Fura irányokat vett a sport.
Egyrészről hihetetlen pénzek mennek el az élsportra. O.K., van némi "kábítószer" szerepe hogy huh, megvertük a német válogatottat, milyen királyok vagyunk - de ettől még nem lesz több a GDP-nk, várható élettartamunk, stb.

Másrészről azzal, hogy lehet játékosokat adni-venni megint csak a pénz jut főszerephez.
Ha megnézzük a Fradi játékoskeretét, a 28 játékosból 9 a magyar, kevesebb mint a harmada.
A többi marokkói, brazil, grúz, algériai, elefántcsontparti, meg a jó ég tudja, milyen speciesz.
"Ferencváros", a f.szom.

A tömegsportban is van furcsaság.
Kollégám kisfia 1-2 évet sportolt, abbahagyta. Véletlenül láttam, hogy kb. egy kilónyi érmet gyűjtött be. :-o
Mondom neki, hogy Zolikának ilyen jól ment? Miért hagyta abba??
Kiderült, hogy félévente vannak versenyek, ahol 4-es csoportokban indulnak: a végeredmény csoportonként egy arany, egy ezüst, kettő bronz.
Ahány vesenyszámban indulsz, annyi érem GARANTÁLT.
Hát ennek nulla értelme van, az ilyen "eredmény" szerintem értéktelen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.05.13. 16:01 A tömegsportban is van furcsaság.
Kollégám kisfia 1-2 évet sportolt, abbahagyta. Véletlenül láttam, hogy kb. egy kilónyi érmet gyűjtött be. :-o
Mondom neki, hogy Zolikának ilyen jól ment? Miért hagyta abba??
Kiderült, hogy félévente vannak versenyek, ahol 4-es csoportokban indulnak: a végeredmény csoportonként egy arany, egy ezüst, kettő bronz.
Ahány vesenyszámban indulsz, annyi érem GARANTÁLT.
Hát ennek nulla értelme van, az ilyen "eredmény" szerintem értéktelen.
Minden futóversenyen van befutó érem, egy halom érmem van, csak azért mert ott voltam ,végig mentem a pályán stb.
A tömegsport nem versenysport, aki a rajtvonalra áll (készül, elmegy, ott van, végigküzdi) az már nyert. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.05.13. 16:21 Minden futóversenyen van befutó érem, egy halom érmem van, csak azért mert ott voltam
Nem véletlen, hogy az ilyen éremnek "egy halom" a mértékegysége. :-)
(Respekt hogy végigfutottad, pláne ha nehezebb táv, de az még nem bronzérem, ha négy indulóból a negyedik lett valaki.
A kerületi futóversenyünkön 200+ indulóból a 3.-nak lenni: na az a bronzérem!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.05.13. 16:01 Hát igen. Fura irányokat vett a sport.
Egyrészről hihetetlen pénzek mennek el az élsportra. O.K., van némi "kábítószer" szerepe hogy huh, megvertük a német válogatottat, milyen királyok vagyunk - de ettől még nem lesz több a GDP-nk, várható élettartamunk, stb.

Másrészről azzal, hogy lehet játékosokat adni-venni megint csak a pénz jut főszerephez.
Ha megnézzük a Fradi játékoskeretét, a 28 játékosból 9 a magyar, kevesebb mint a harmada.
A többi marokkói, brazil, grúz, algériai, elefántcsontparti, meg a jó ég tudja, milyen speciesz.
"Ferencváros", a f.szom.

A tömegsportban is van furcsaság.
Kollégám kisfia 1-2 évet sportolt, abbahagyta. Véletlenül láttam, hogy kb. egy kilónyi érmet gyűjtött be. :-o
Mondom neki, hogy Zolikának ilyen jól ment? Miért hagyta abba??
Kiderült, hogy félévente vannak versenyek, ahol 4-es csoportokban indulnak: a végeredmény csoportonként egy arany, egy ezüst, kettő bronz.
Ahány vesenyszámban indulsz, annyi érem GARANTÁLT.
Hát ennek nulla értelme van, az ilyen "eredmény" szerintem értéktelen.
Igen, ezt a túlkategorizálást én például IDPA-ban tapasztaltam, és van abban valami amit mondasz. Magamban annyival rendeztem el, hogy nekem ez nem fáj, de az így kapott oklevelet nem igazán tekintem "értékesnek" versenyeredmény szempontjából. Sokakat viszont motivál, ahogy írtam, nekem nem fáj, akkor ám legyen.
A lényeg a sportban számomra az egészség, a mozgás, az emberek, versenyeken a saját fejlődésem lemérése. Ez igaz a lövészetre is, meg egyéb sportokra is. Jó nyerni, és elismerést érdemel, de számomra nem ez a cél mindenáron, viszont élvezem az egészséges versengést is. A törzsieskedést amiről írtatok, azt már én se szeretem, focit se nézek, nem is értek hozzá egyáltalán...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.05.13. 16:39 Igen, ezt a túlkategorizálást én például IDPA-ban tapasztaltam, és van abban valami amit mondasz.
Ööö.. sportlövőknél szerintem az is szerepet játszik, hogy meglegyen a minősítés.

Gyerekeket szerintem nem szabadna ilyesmivel hülyíteni, hogy elkezdesz egy sportot, aztán az első versenyen jön az éremeső.
Mert az élet nem erről szól, hogy rögtön, mindent.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.05.13. 16:57 Ööö.. sportlövőknél szerintem az is szerepet játszik, hogy meglegyen a minősítés.

Gyerekeket szerintem nem szabadna ilyesmivel hülyíteni, hogy elkezdesz egy sportot, aztán az első versenyen jön az éremeső.
Mert az élet nem erről szól, hogy rögtön, mindent.
A minősítés egy alapszint amit meghúzol, itt arról beszéltem, hogy a különböző minősítési szinteken belül is van érem-dobogó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2021.05.13. 17:27 "Igen, ezt a túlkategorizálást én például IDPA-ban tapasztaltam, és van abban valami amit mondasz. Magamban annyival rendeztem el, hogy nekem ez nem fáj, de az így kapott oklevelet nem igazán tekintem "értékesnek" versenyeredmény szempontjából. Sokakat viszont motivál, ahogy írtam, nekem nem fáj, akkor ám legyen."
Amiről beszélsz az csak a Tier2 és magasabb szintű versenyeken van és ugye egy szerencsésebb fegyverkultúrával rendelkező országban kialakult sport szabályai szerint játszuk.
Ott nem kell minősítés és ott vannak támogatott lövők akik általában viszik az overall érmeket.
(van aki emiatt nem is jár magasabb szintű versenekre, csak klubversenyekre)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG Sauer vs. Springfield Armory/HS – P365 tárak szabadalomsértése?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... omsertese/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

AK-47

Hozzászólás Szerző: Mex »

Sziasztok!
Tegnap érkezett hozzánk egy nagy klasszikus, félautómata AK-47-es, 7,62X39-es kaliberben.
Az ára magában foglalja a PKLV plasztik söralátétet, és a brutális hazai 27%-os ÁFA-t.
A fegyver ára 349.900.-Ft.
Üdv:
Mex
WBP Jack (1).jpg
WBP Jack (2).jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: zora »

Mex írta: 2021.05.14. 17:55 Sziasztok!
Tegnap érkezett hozzánk egy nagy klasszikus, félautómata AK-47-es, 7,62X39-es kaliberben.
Az ára magában foglalja a PKLV plasztik söralátétet, és a brutális hazai 27%-os ÁFA-t.
A fegyver ára 349.900.-Ft.
Üdv:
MexWBP Jack (1).jpg
WBP Jack (2).jpg
A világért se kötekednék, de ez egy AKM. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2021.05.14. 17:55 Sziasztok!
Tegnap érkezett hozzánk egy nagy klasszikus, félautómata AK-47-es, 7,62X39-es kaliberben.
Az ára magában foglalja a PKLV plasztik söralátétet, és a brutális hazai 27%-os ÁFA-t.
A fegyver ára 349.900.-Ft.
Üdv:
MexWBP Jack (1).jpg
WBP Jack (2).jpg
Igen, AKM, de tényleg jóárasítva!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.05.14. 18:19 Igen, AKM, de tényleg jóárasítva!
Na, az ilyenek miatt nem lövök minősítést nagykal puskára... Érzem ahogy szívna az örvény lejjebb és lejjebb.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mex írta: 2021.05.14. 17:55 Sziasztok!
Tegnap érkezett hozzánk egy nagy klasszikus, félautómata AK-47-es, 7,62X39-es kaliberben.
Az ára magában foglalja a PKLV plasztik söralátétet, és a brutális hazai 27%-os ÁFA-t.
A fegyver ára 349.900.-Ft.
Üdv:
MexWBP Jack (1).jpg
WBP Jack (2).jpg
Simán beáldoznám érte az AMD-65-ömet, de ebbe már nem tudnék 10-esnél nagyobb tárat tenni. :(
gvass1 írta: 2021.05.14. 18:19 Igen, AKM, de tényleg jóárasítva!
:o
Akkor én tényleg olcsón vettem az enyémet decemberben.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.05.14. 18:19 Igen, AKM, de tényleg jóárasítva!
Ez jó ár egy lemeztokos lengyel AK-ért? O.O most komolyan kérdezem..

Akkor mi lehet az ára egy szinte zsir uj AMD-nek? Vagy egy marttokos fég ak55-nek? (Mind2-őt 200 korul vettem tavaly..) ennyire elszálltak az arak az uj szabalyozas miatt?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2021.05.14. 18:44 Ez jó ár egy lemeztokos lengyel AK-ért? O.O most komolyan kérdezem..

Akkor mi lehet az ára egy szinte zsir uj AMD-nek? Vagy egy marttokos fég ak55-nek? (Mind2-őt 200 korul vettem tavaly..) ennyire elszálltak az arak az uj szabalyozas miatt?
A fég ak 55 most 360 -ért akciós, 410 helyett....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: Mex »

zora írta: 2021.05.14. 18:14 A világért se kötekednék, de ez egy AKM. :-)
Elnézést kérek, de miután elküldtem a posztot, akkor vettem észre, hogy a típust elírtam.
Sajnos a posztot törölni, vagy módosítani nem tudtam, ezért így hagytam itt. Valóban AKM-ről van szó.
Üdv:
Mex
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.05.14. 18:44 Ez jó ár egy lemeztokos lengyel AK-ért? O.O most komolyan kérdezem..

Akkor mi lehet az ára egy szinte zsir uj AMD-nek? Vagy egy marttokos fég ak55-nek? (Mind2-őt 200 korul vettem tavaly..) ennyire elszálltak az arak az uj szabalyozas miatt?
Hát ki lehet fogni jó vételeket, de a nagykal puskák úgy általában elég drágák most. Nézd meg pl ezt a Skorpiót:
https://kalappal.hu/sport-karabelyok/63 ... puska.html
645-ről van leárzva!
Pedig ez aztán egy olcsón, egyszerűen gyártható műanyagtokos puskácska...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2021.05.14. 18:44 Ez jó ár egy lemeztokos lengyel AK-ért? O.O most komolyan kérdezem..

Akkor mi lehet az ára egy szinte zsir uj AMD-nek? Vagy egy marttokos fég ak55-nek? (Mind2-őt 200 korul vettem tavaly..) ennyire elszálltak az arak az uj szabalyozas miatt?
+1
Én 250-ért vettem egy újszerű, korai szériás AMD-65-öt decemberben.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Úgy mennek felfelé az árak, mint az állat és ez nem a szar forinthoz köthető, mert a forint kb pont ugyan ilyen szar volt egy éve is.
Túlkereslet van gondolom, pláne egyes típusokra.
Nem túl régóta vagyok sportlövő, nincs egy éve, hogy egyesületi tag lettem.
Akkor ajánlotta a klub elnöke, hogy vegyek cz shadow-t, mert jó holmi.
Akkor 350 volt, most 420, ugyan ott... :roll:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: AK-47

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2021.05.14. 18:44 Ez jó ár egy lemeztokos lengyel AK-ért? O.O most komolyan kérdezem..

Akkor mi lehet az ára egy szinte zsir uj AMD-nek? Vagy egy marttokos fég ak55-nek? (Mind2-őt 200 korul vettem tavaly..) ennyire elszálltak az arak az uj szabalyozas miatt?
Több összetevős a dolog szvsz.Egyrészt a kereslet és kínálat törvénye: tt sokaknak van nagykal öntöltő puskaja, de az országban pár száz ilyen elmeroggyant van, mint mi. Elhanyagolható méretű a piac.
A joxabaly változás is bekavart alaposan. És (szerintem) a külpolitikai helyzet is az okok között van: a nagykal puskák drágulása 2015 után indult el amikor éleződött a feszkó az egész világban. Erre ratesz egy lapáttal a hagyományosan fegyverellenes Biden megválasztása, mert ami az amcsi fegyverpiacra hatással van az az egész világ fegyverpiacára hatással van
És persze a hígfos HUF és a 27% ÁFA is játszik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb szappanopera-epizód: olimpia elbukása a rendőrségi ügy miatt.

https://24.hu/sport/2021/05/15/sportlov ... vobotrany/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.05.15. 12:27 Újabb szappanopera-epizód: olimpia elbukása a rendőrségi ügy miatt.

https://24.hu/sport/2021/05/15/sportlov ... vobotrany/
Itt minden szereplő rúgott pár kapitális öngólt, úgy látom. A 3 grácia, a szövetség, az edzők, mindenki, aki hagyta ezt idáig fajulni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2021.05.15. 12:33 Itt minden szereplő rúgott pár kapitális öngólt, úgy látom. A 3 grácia, a szövetség, az edzők, mindenki, aki hagyta ezt idáig fajulni.
Jól fogalmaz a cikk - ez a magyar sport legmocskosabb ügye. Aki egy kicsit is hunyó benne az őszintén remélem soha többé nem indulhat se hazai sem nemzetközi versenyen!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thompson/Center: a Smith&Wesson kiszáll - egy újabb nagy múltú rétegmárkát darál be és köp ki a corporate culture?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/thompso ... n-kiszall/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése