Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

Tudja vki, hogy Szerbiában milyen risztópatronok kaphatóak és azok engedélymentesek-e? (elsősorban a liladobozos Lapuat mennék át keresni)
És, hogy a behozatal hogyan és mennyire lehetséges?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Zsotrám írta: 2020.12.26. 22:55 Sziasztok!

Tudja vki, hogy Szerbiában milyen risztópatronok kaphatóak és azok engedélymentesek-e? (elsősorban a liladobozos Lapuat mennék át keresni)
És, hogy a behozatal hogyan és mennyire lehetséges?
Nem hiszem, hogy ott találnál, nálunk sem az a gond, hogy nem árulná senki, hanem hogy a gyártó szüntette meg a készítését sok éve.

(Függetlenül attól, hogy mit lehet Szerbiában engedély nélkül venni, amihez lövésem sincs)
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2020.12.26. 22:55 Sziasztok!

Tudja vki, hogy Szerbiában milyen risztópatronok kaphatóak és azok engedélymentesek-e? (elsősorban a liladobozos Lapuat mennék át keresni)
És, hogy a behozatal hogyan és mennyire lehetséges?
Kedves Zsotrám!
Megnéztem fórumos hozzászólásaidat. 19 db-ból 12 arról szót, hogy A FEGYVERED HOGYAN LEHETNE _ERŐSEBB_.

Ezek tükrében elmondanád, hogy milyen gumis fegyverrel konkrétan idén hány száz lövést adtál le már gyakorlásként, hogy már csak ez a "more power" hiányzik a boldogságodhoz?

Csak, hogy tanuljunk, mi lőkészség nélküli balfaszok is...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Sziasztok!

Kopaszként rögtön egy kérdéssel kezdeném.
Zalànra szeretnék szerelék sínt, de nem találtam weben sehol.
Ha valakinek lenne eladó, megvenném, vagy ha van ötlet, hogy merre menjek, azert is hálás lennék.

Köszönöm!
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

gvass1 írta: 2020.12.27. 06:36 Kedves Zsotrám!
Megnéztem fórumos hozzászólásaidat. 19 db-ból 12 arról szót, hogy A FEGYVERED HOGYAN LEHETNE _ERŐSEBB_.

Ezek tükrében elmondanád, hogy milyen gumis fegyverrel konkrétan idén hány száz lövést adtál le már gyakorlásként, hogy már csak ez a "more power" hiányzik a boldogságodhoz?

Csak, hogy tanuljunk, mi lőkészség nélküli balfaszok is...
Idén 4szer lőttem a 4maticommal. (6 töltényűrkötegem van) (Kb. November eleje óta van meg)
Gondolom ilyenkor előtörnek a jól ismert és bemantrázott gondolatok. "há biztos ez az idióta is marhakábítózni fog"

Hidd el egészen biztos, hogy nem fogok. Annyira azért nem őrültem meg és nem is fogok.
Nem tudom miért baj az ha az ember érdeklődik mennyit lehet kihozni maxon. a fegyveréből a belevaló, normális patronokkal és, hogy milyen más patronok vannak még a Geccon kívül?
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

nemtokregelni írta: 2020.12.27. 00:09 Nem hiszem, hogy ott találnál, nálunk sem az a gond, hogy nem árulná senki, hanem hogy a gyártó szüntette meg a készítését sok éve.

(Függetlenül attól, hogy mit lehet Szerbiában engedély nélkül venni, amihez lövésem sincs)
Óhh ez szomorú... :cry:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2020.12.27. 09:21 Idén 4szer lőttem a 4maticommal. (6 töltényűrkötegem van) (Kb. November eleje óta van meg)
Gondolom ilyenkor előtörnek a jól ismert és bemantrázott gondolatok. "há biztos ez az idióta is marhakábítózni fog"

Hidd el egészen biztos, hogy nem fogok. Annyira azért nem őrültem meg és nem is fogok.
Nem tudom miért baj az ha az ember érdeklődik mennyit lehet kihozni maxon. a fegyveréből a belevaló, normális patronokkal és, hogy milyen más patronok vannak még a Geccon kívül?

Az a baj, hogy CSAK AZ érdekel. Mint a kamaszfiút a p.na...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Zsotrám írta: 2020.12.27. 09:21 Óhh ez szomorú... :cry:
A RUAG Nitro "Geco" töltényhez képest nem sokkal tud többet a Lapua.Nem éri meg kifizetni a régi ár sokszorosát a Lapuáért mert nem ad annyival több pluszt.........főleg ha azt is mellélövi a gyakorlatlan lövész :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.12.27. 06:36 Ezek tükrében elmondanád, hogy milyen gumis fegyverrel konkrétan idén hány száz lövést adtál le már gyakorlásként, hogy már csak ez a "more power" hiányzik a boldogságodhoz?
Miért, aki CS gázspray helyett "3xCS"-t vesz, attól is megkérdezed hogy gyakorol vele, hordja-e egyátalán, stb? ;)

Szerintem logikus, hogy ez IS érdekli az önvédelmi gumisok tulajait.
Legyen nalad a cucc, tudd használni (=találd el vele), és legyen minél hatékonyabb a biztonságos határon belül(!).

Te ha hordanál gumist, nem az elérhető legerősebb belevaló, de még biztonságos energiát nyújtó patronnal tennéd? De.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.12.27. 11:53 Miért, aki CS gázspray helyett "3xCS"-t vesz, attól is megkérdezed hogy gyakorol vele, hordja-e egyátalán, stb? ;)

Szerintem logikus, hogy ez IS érdekli az önvédelmi gumisok tulajait.
Legyen nalad a cucc, tudd használni (=találd el vele), és legyen minél hatékonyabb a biztonságos határon belül(!).

Te ha hordanál gumist, nem az elérhető legerősebb belevaló, de még biztonságos energiát nyújtó patronnal tennéd? De.
10 óra 18 perckor írt hsz-em ajánlom szíves figyelmedbe!

(meg a kivastagított részt, amit nem másoltál be)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.12.27. 12:22-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

WildBear23 írta: 2020.12.27. 11:53 Miért, aki CS gázspray helyett "3xCS"-t vesz, attól is megkérdezed hogy gyakorol vele, hordja-e egyátalán, stb? ;)

Szerintem logikus, hogy ez IS érdekli az önvédelmi gumisok tulajait.
Legyen nalad a cucc, tudd használni (=találd el vele), és legyen minél hatékonyabb a biztonságos határon belül(!).

Te ha hordanál gumist, nem az elérhető legerősebb belevaló, de még biztonságos energiát nyújtó patronnal tennéd? De.
De az is érthető, ha dzsúlpatronozás az évek során triggertémává lett. Én mondjuk teljesen megértem ezt a lelkesedést. Kb. többet nézegetem a céltárgyon keletkezett sérülésnyomokat, mint amennyit lövések leadásával töltök, szóval bennem van a dzsúlbuzi kór. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.12.27. 12:19 10 óra 18 perckor írt hsz-em szíves figyelmedbe!
Ő itt csak ezt kérdezi, mert erre kíváncsi.
Nem mindenki foglalkozik mindennel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.12.27. 12:22 Ő itt csak ezt kérdezi, mert erre kíváncsi.
Nem mindenki foglalkozik mindennel.
És az éretlen kamaszfiút is azért tartjuk annak, ami😄
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2020.12.26. 12:06 Délelőtti zombie-k lenyugtatva :mrgreen:
IMG_20201226_111343.jpg
Alakul;)

Tárat lehet még külön venni hozzá? Vagy passzol bele valamelyik gazpityu tárja? Akár egy gázos tárnak vagy csak tartaléknak:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.12.27. 12:49 Alakul;)

Tárat lehet még külön venni hozzá? Vagy passzol bele valamelyik gazpityu tárja? Akár egy gázos tárnak vagy csak tartaléknak:)
Még nem, és nem passzol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.12.27. 12:49 Alakul;)

Tárat lehet még külön venni hozzá? Vagy passzol bele valamelyik gazpityu tárja? Akár egy gázos tárnak vagy csak tartaléknak:)
Meg a lövedék csőtárat is meg kéne csinálni kivehetőre, és abból is árulni tartalékot. Nem egyszerű, de megoldható. De a már létező példányokat nem lehetne átalakítani hozzájuk.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.12.27. 14:52 Meg a lövedék csőtárat is meg kéne csinálni kivehetőre, és abból is árulni tartalékot. Nem egyszerű, de megoldható. De a már létező példányokat nem lehetne átalakítani hozzájuk.
Ha már álmodozunk, akkor én arra szavaztam volna hogy a patronok is egy csőtárban kapjanak helyet a tusában mint a norinco jw 20-ban, mennyivel elegánsabb lenne és talán megbízhatóbb! ( ötletet még Riggs őrmester dobta fel itt korábban)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Miért, a pinán kívül lesz majd később más igazán releváns téma is? (42 vagyok, lehet, hogy túl korán kérdezem.) ;)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Sárga fórumon érdeklődik a kolléga a minap, hogy tényleg erősebb-e az Onesta 20-M, hogy 20.3-as gumit lehet-e tömni a régi Onestába, meg a Megamax, stb.

Megkérdeztem, gyakorol-e, válasz:
"Lakáson belül, vagy udvaron max. 3-4 méterről használnám. Úgy 3 éve körül egy70x180-as íróasztal lapot nem tévesztettem el ilyen távon. ...."
obama-biden-facepalm.jpg
obama-biden-facepalm.jpg (140.5 KiB) Megtekintve 28000 alkalommal
gvass1 írta: 2020.12.27. 12:28 És az éretlen kamaszfiút is azért tartjuk annak, ami😄
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Két ünnep között Kolumbiában megjáratom a gumis és az önvédelmi gázos revkóimat.
A gumisnál kilövöm a dobba tárazott riasztót + gumit, és még pár dobnyit gyakorolgatok vele. Itt a kérdés, hogy az Alfák mennyire bírják a hűvösebb időben gumizást?
Jó pár éve topiktalin voltak repedések hűvös időben gumizáskor, mi ezzel a helyzet? A konkrét fegyver egy megkímélt G030, Geco-val és belevaló gumimacival fogom etetni bőségesen kenve, ofkorsz. A várható hőmérséklet aznap 5-8 fok.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.12.28. 11:30 Két ünnep között Kolumbiában megjáratom a gumis és az önvédelmi gázos revkóimat.
A gumisnál kilövöm a dobba tárazott riasztót + gumit, és még pár dobnyit gyakorolgatok vele. Itt a kérdés, hogy az Alfák mennyire bírják a hűvösebb időben gumizást?
Jó pár éve topiktalin voltak repedések hűvös időben gumizáskor, mi ezzel a helyzet? A konkrét fegyver egy megkímélt G030, Geco-val és belevaló gumimacival fogom etetni bőségesen kenve, ofkorsz. A várható hőmérséklet aznap 5-8 fok.
Szerintem nem kellene, hogy baja legyen, de használaton kívül tartsd testen valahol, ha félted.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.12.28. 11:30 Két ünnep között Kolumbiában megjáratom a gumis és az önvédelmi gázos revkóimat.
A gumisnál kilövöm a dobba tárazott riasztót + gumit, és még pár dobnyit gyakorolgatok vele. Itt a kérdés, hogy az Alfák mennyire bírják a hűvösebb időben gumizást?
Jó pár éve topiktalin voltak repedések hűvös időben gumizáskor, mi ezzel a helyzet? A konkrét fegyver egy megkímélt G030, Geco-val és belevaló gumimacival fogom etetni bőségesen kenve, ofkorsz. A várható hőmérséklet aznap 5-8 fok.
Sztem Chucky kolléga erre adekvát választ tud adni:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.12.28. 11:30 Két ünnep között Kolumbiában megjáratom a gumis és az önvédelmi gázos revkóimat.
A gumisnál kilövöm a dobba tárazott riasztót + gumit, és még pár dobnyit gyakorolgatok vele. Itt a kérdés, hogy az Alfák mennyire bírják a hűvösebb időben gumizást?
Jó pár éve topiktalin voltak repedések hűvös időben gumizáskor, mi ezzel a helyzet? A konkrét fegyver egy megkímélt G030, Geco-val és belevaló gumimacival fogom etetni bőségesen kenve, ofkorsz. A várható hőmérséklet aznap 5-8 fok.
Alig várom,hogy essen jó nagy hó mert olyankor nagyon hangulatos a zombie írtás :lol:
Az a kihívás amikor a 4 réteg ruha alól kell.....kéne előrántani az Alfát mielőtt megharap a jegesmedve :lol:
Semmi baja nem volt sosem semminek......esetleg kicsit lefagyott a kezem :roll: :mrgreen:
HvR415.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.12.28. 11:45 Sztem Chucky kolléga erre adekvát választ tud adni:-)
Mindig nevetek amikor lőfegyvert dobálnak a sárba,tóba meg a homokba és utána lőnek vele.Évek óta járok ki télen is max annyi,hogy öntöltőket nem nagyon használtam hidegben.Hóban szar keresgélni a hüvelyeket :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy érdekes, és tanulságos posztocska cukerbergisztánból, TANULJUNK BELŐLE, hogyan NE védekezzünk:

https://www.facebook.com/groups/18.keru ... 000798675/

"Sziasztok, szeretnék segítséget kérni, elég fontos lenne.
Ma (december 27.) 15:00 óra (+- 5p) környékén keresek szemtanúkat, akiknek van DASHCAM-je!!! Ez az autó többször is úgy előzött autókat, hogy a megengedett sebességet legalább ugyanannyival átlépte, az sem zavarta, hogy jönnek szemből. A sztori vége rendőrségi eljárás lett, mivel a Zila előtti kanyarodósávban utolértem (szabályosan közlekedtem!) majd egyetlen villantással jeleztem neki a nemtetszésemet, mire rükvercbe kapcsolt és rám akart tolatni. A szerencsém az volt, hogy mögöttem a sávban senki nem volt, így el tudtam kerülni azt, hogy nekemjöjjön. Aztán ezekután kiszállt és megfenyegetett, hogy pofánb*sz, meg szétveri az autóm, majd ezek után elővettem az engedély nélkül tartható folyadéksugár kilövőmet és felszólítottam, hogy szálljon vissza különben alkalmazni fogom. Nem nyugodott szóval alkalmaztam. Ezek után felhívta a rendőröket, mondván, hogy én fejbelőttem és vérzik a feje, ami természetesen valótlan hiszen ez az önvédemi eszköz olyan, mintha vízipisztollyal lőttem volna meg, tehát fizikai sérülés semmiképp nem történhetett. (személyiségi jogok miatt nem csatolom a képet). A vége az lett hogy 5 rendőr érkezett a helyszínre, (ha jól emlékszem, de lehet “csak” 4 volt) és engem meg bilincsben vittek el.
A kérésem az lenne, hogy akinek van az ámokfutásáról, vagy akár arról videója, hogy nekem akart tolatni, vagy kiszállt, kérem küldje el nekem, név nélkül továbbítani fogom a rendőrségnek!
A segítséget előre is nagyon köszönöm!"





Ebben több alapvető, könnyen elkerülhető hiba is volt.

1. Nem kell kiszállni (ablakot letekerni, ott maradni egyáltalán), el kell hajtani. Nem volt fizikai, testi erőszakra lehetőség, amíg nem szállt ki a kocsiból.

2. mi az istennek a helyszínen maradni??? A nem halálos önvédelmi eszköznek pont az a lényege, hogy az elmeneküléshez biztosítsa a támadó ideiglenes harcképtelenségét. (A leírás alapján erre itt is bőven lett volna lehetősége a posztolónak, a rendszámra meg vagy emlékeznek, vagy nem, de akkor is jobb utólag, higgadtan, ügyvéddel vallomást tenni, mint bilincsben.)

3. pláne nem teszünk írásos nyilatkozatot nyilvánosan névvel (lásd fenti poszt, amiből nyilvánvaló, hogy csak szóbeli konfliktus volt, jöhet a #szóváltástkövetően-kölcsönösen jogos védelmet kizáró formula). Ügyvéd nélkül meg persze semmilyen nyilatkozatot se tegyünk.

De különösképpen nem faszbukon, névvel, arccal beazonosítható profilról (OMG), hogy a másik fél is megtalálhasson.

4. A posztoló garázdaságért felfüggesztettet kap majd és büntetett előéletű lesz hosszú évekre. Pedig az egész minimális higgadtsággal és gondolkodással megúszható lett volna.

Jó példa ez arra, hogy ha veszel akármilyen jó eszközt, de fejben nem vagy ott, akkor cseszheted.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

5. lehet hogy nem is így vót. fosbúkon a történetek fele Andersen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.12.28. 14:15 5. lehet hogy nem is így vót. fosbúkon a történetek fele Andersen.
értelemszerűen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ebben több alapvető, könnyen elkerülhető hiba is volt.

1. Nem kell kiszállni (ablakot letekerni, ott maradni egyáltalán), el kell hajtani. Nem volt fizikai, testi erőszakra lehetőség, amíg nem szállt ki a kocsiból.

2. mi az istennek a helyszínen maradni??? A nem halálos önvédelmi eszköznek pont az a lényege, hogy az elmeneküléshez biztosítsa a támadó ideiglenes harcképtelenségét. (A leírás alapján erre itt is bőven lett volna lehetősége a posztolónak, a rendszámra meg vagy emlékeznek, vagy nem, de akkor is jobb utólag, higgadtan, ügyvéddel vallomást tenni, mint bilincsben.)

3. pláne nem teszünk írásos nyilatkozatot nyilvánosan névvel (lásd fenti poszt, amiből nyilvánvaló, hogy csak szóbeli konfliktus volt, jöhet a #szóváltástkövetően-kölcsönösen jogos védelmet kizáró formula). Ügyvéd nélkül meg persze semmilyen nyilatkozatot se tegyünk.

De különösképpen nem faszbukon, névvel, arccal beazonosítható profilról (OMG), hogy a másik fél is megtalálhasson.

4. A posztoló garázdaságért felfüggesztettet kap majd és büntetett előéletű lesz hosszú évekre. Pedig az egész minimális higgadtsággal és gondolkodással megúszható lett volna.

Jó példa ez arra, hogy ha veszel akármilyen jó eszközt, de fejben nem vagy ott, akkor cseszheted.
[/quote]

A vicc az egészben az,hogy manapság rendszeresen azok hívogatják a rendőrséget akik pár perccel előtte kiváltották az összetűzést!Kemény csókák de ha pofán verik őket,akkor egyből telefonálgatnak meg nyafognak.Ez szórakozás nekik ha másokat szívatnak és ha nem tetszik valakinek,akkor jajgatnak a rendőrbácsinak.Az összeset beutalnám a majorba,hogy levadásszák őket :lol: :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2020.12.28. 14:16értelemszerűen.
Gyanús eset.
Egyálltalán nem biztos, hogy így történt.
Sztem a Srác keménykedett a friss jogsival, meg a 100 éves ford sierrával, és most kapaszkodót keres....
Nem 1-2 hasonló eset volt mostanában, amikor kiderült, hogy az nem is úgy történt...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2020.12.28. 14:54 Gyanús eset.
Egyálltalán nem biztos, hogy így történt.
Sztem a Srác keménykedett a friss jogsival, meg a 100 éves ford sierrával, és most kapaszkodót keres....
Nem 1-2 hasonló eset volt mostanában, amikor kiderült, hogy az nem is úgy történt...
A leiras alapjan ez nem onvedelem volt, hanem onkentesrendorkodes, aztan garazdasag. Ez utobbi mindket feltol. Nyilvan prekoncepcio, es majd a vizsgalat tobbet kiderit.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.12.28. 13:45 Egy érdekes, és tanulságos posztocska cukerbergisztánból, TANULJUNK BELŐLE, hogyan NE védekezzünk:

Ebben több alapvető, könnyen elkerülhető hiba is volt.
A nulladik hiba, hogy nem kell utánamenni, villogni, igazságosztót játszani. Gyanítom, hogy a villogáson kívül volt itt dudálás, anyázás, stb. - nem éppen a konfrontációt elkerülő magatartás.

Nem tudom felfogni, hogy felnőtt emberek miért nem bírják ki. Ha valaki menni akar, el kell engedni és kész. Akkor kell utánamenni, ha csíkos autóban ülsz és az a dolgod. Ha nem történik kár vagy sérülés, én telibe lesz@rom, hogy milyen gyorsan megy, jobbról vagy balról kerül ki párhuzamos közlekedésnél, stb. Nem vagyok túl kis darab és gyenge sem, de tudok gondolkodni és az, hogy valakit elküldjek az anyjába a vezetési stílusa miatt nem ér annyit, hogy gari legyen belőle és meghurcoljanak + ugorjanak az engedélyeim.
Sapienti sat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

nemtokregelni írta: 2020.12.28. 15:45 A nulladik hiba, hogy nem kell utánamenni, villogni, igazságosztót játszani. Gyanítom, hogy a villogáson kívül volt itt dudálás, anyázás, stb. - nem éppen a konfrontációt elkerülő magatartás.

Nem tudom felfogni, hogy felnőtt emberek miért nem bírják ki. Ha valaki menni akar, el kell engedni és kész. Akkor kell utánamenni, ha csíkos autóban ülsz és az a dolgod. Ha nem történik kár vagy sérülés, én telibe lesz@rom, hogy milyen gyorsan megy, jobbról vagy balról kerül ki párhuzamos közlekedésnél, stb. Nem vagyok túl kis darab és gyenge sem, de tudok gondolkodni és az, hogy valakit elküldjek az anyjába a vezetési stílusa miatt nem ér annyit, hogy gari legyen belőle és meghurcoljanak + ugorjanak az engedélyeim.
kár, hogy barnakönyvesként már levegőt venni is csak óvatosan, körbenézés után szabad :roll:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

mlaca írta: 2020.12.28. 17:38 kár, hogy barnakönyvesként már levegőt venni is csak óvatosan, körbenézés után szabad :roll:
Fingani meg egyáltalán nem! :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Rövidcsövű IZS-ből lőttem ma a sallerbélát, a Ruag/Gecohoz képest sokkal nagyobb dörej és érzetre erősebb volt. Egy minimális tüzijáték is volt a gumi után, nem sok. Ja, és záptojás szaga van.

Bejött, használok még majd. Azonnal takarítottam lövés után.
2020-10-07 14.20.28-1-1.jpg
chucky írta: 2020.12.21. 19:51 Az is tud lángot okádni :mrgreen:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2020.12.28. 20:20 Rövidcsövű IZS-ből lőttem ma a sallerbélát, a Ruag/Gecohoz képest sokkal nagyobb dörej és érzetre erősebb volt. Egy minimális tüzijáték is volt a gumi után, nem sok. Ja, és záptojás szaga van.

Bejött, használok még majd. Azonnal takarítottam lövés után.
2020-10-07 14.20.28-1-1.jpg
Nem nagyon vagyok oda a duplákért de az ilyen rövid csövűt nagyon bírom :mrgreen:
Ruag Feketelőporos tud igazán lángolni :roll: :lol: Azt is ki lehet puceválni rendesen.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

mlaca írta: 2020.12.28. 17:38 kár, hogy barnakönyvesként már levegőt venni is csak óvatosan, körbenézés után szabad :roll:
Valamit-valamiért. Cserébe instant adag bölcsességgel jár a könyv. :lol: akinek van mit veszíteni, az 2x is meggondolja, hogyan oldja meg a taktikai helyzetet. És ez gyakrabban előny, mint hátrány.

Az erőszak mindig maradjon az utolsó lehetőség. De attól még lehetőség :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Umarex Glock 17 Gen5 9 mm PAK gázpisztolyok - ízelítő
(Az Armorers Kft. jóvoltából!)

https://www.youtube.com/watch?v=liKxKZ8GzeE
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.12.29. 14:14 Umarex Glock 17 Gen5 9 mm PAK gázpisztolyok - ízelítő
(Az Armorers Kft. jóvoltából!)

https://www.youtube.com/watch?v=liKxKZ8GzeE
Nagyon kíváncsi leszek a végleges háttérre, látom green screen technológiát használtok. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.12.29. 14:28 Nagyon kíváncsi leszek a végleges háttérre, látom green screen technológiát használtok. :-)
háháháháháááá

Mondjuk ez jó lenne:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.12.29. 14:14 Umarex Glock 17 Gen5 9 mm PAK gázpisztolyok - ízelítő
(Az Armorers Kft. jóvoltából!)

https://www.youtube.com/watch?v=liKxKZ8GzeE
Röviden összefoglalva 4 db fegyverrel 100-120 lövés közt, 2-féle riasztóval: 1 akadály volt (csőretöltési).

Nagyon élethű, jó minőségű cucc, de szinte biztosan nem drop-safe (Uma-Walther PPQ M2 bele másik ruhában tkp.), és REÁLISAN pont a felét éri IMHO, mint amennyibe kerül

50-60e között én is vennék gyűjtibe, de ez 116 ezer Ft, viszont asszem még itthon nincs is boltban.
uma glock gp slidelock.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

csak kérdezném: a keserű-féle gumisokba miért kell "kilóval" kenni a zsírt? mert azt megértem, hogy a golyót picit körbelehelem zsírral, hogy be tudham nyomni a betétcsőbe/dobba, de a gumis szereltlőszereknél sem zsírzom a fegyver csövét, vagy a lövedéket, ráadásul a keserű fegyverek csövei általában kevésbé vannak "eltömve", mint a dedikáltan gumisnak gyártott fegyverek.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

mlaca írta: 2020.12.29. 18:47 csak kérdezném: a keserű-féle gumisokba miért kell "kilóval" kenni a zsírt? mert azt megértem, hogy a golyót picit körbelehelem zsírral, hogy be tudham nyomni a betétcsőbe/dobba, de a gumis szereltlőszereknél sem zsírzom a fegyver csövét, vagy a lövedéket, ráadásul a keserű fegyverek csövei általában kevésbé vannak "eltömve", mint a dedikáltan gumisnak gyártott fegyverek.
Viszont a szerelt gumisoknál nem is ennyire űrméret feletti a gumi !
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

RatRace írta: 2020.12.29. 19:43 Viszont a szerelt gumisoknál nem is ennyire űrméret feletti a gumi !
de kisebb is a nyomás, kevésbé válik "cseppfolyóssá" a gumi (mmint a szereltesekben)! aki lőtér közelében van, kipróbálhatná, van-e különbség pontosságra minimál zsír vs "telenyomott".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

mlaca írta: 2020.12.29. 19:45 de kisebb is a nyomás, kevésbé válik "cseppfolyóssá" a gumi (mmint a szereltesekben)! aki lőtér közelében van, kipróbálhatná, van-e különbség pontosságra minimál zsír vs "telenyomott".
Ja de mivel nagyobb a gumi így nagyobb a súrlódás is és ha ez szárazon történik,akkor nagy a Joule vesztés is.
Én a csövet szoktam szilikonozni és ennyi.A lőlapoknak pont nem számít,hogy 80J vagy 119J :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

mlaca írta: 2020.12.29. 18:47 csak kérdezném: a keserű-féle gumisokba miért kell "kilóval" kenni a zsírt? mert azt megértem, hogy a golyót picit körbelehelem zsírral, hogy be tudham nyomni a betétcsőbe/dobba, de a gumis szereltlőszereknél sem zsírzom a fegyver csövét, vagy a lövedéket, ráadásul a keserű fegyverek csövei általában kevésbé vannak "eltömve", mint a dedikáltan gumisnak gyártott fegyverek.
Miféle szerelt gumissal szoktál? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

chucky írta: 2020.12.29. 22:26 Miféle szerelt gumissal szoktál? :roll:
költői fogalmazás :P
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

mlaca írta: 2020.12.29. 22:30 költői fogalmazás :P
Jaja leesett mire értetted :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Off.

Máris értelemet nyert,hogy miért zombie-s céltáblákon gyakorolok.Nostradamus barátunk 2021-ben jóslata szerint az oroszok által elb..tt biológiai vírustól zombie apókapixis következik be :mrgreen:
Kéne bővíteni az önvédelmi eszközöket :mrgreen:
saw.gif
saw.gif (790.07 KiB) Megtekintve 27084 alkalommal
giphy.gif
giphy.gif (485.85 KiB) Megtekintve 27084 alkalommal
on
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! UMAREX Glock 17Gen5 9 mm PAK (17+1) gázpisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és

http://www.fegyvervideo.hu/umarex-glock ... zpisztoly/



Kép


A szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban az éles Glock 43 megjelenésének örültek annyira, mint hányattatott sorsú kontinensünkön az új Umarex-féle licencelt feliratokkal ellátott Glock 17Gen5 gázpisztolynak. Az Umarex 2017 óta árul lég- és airsoft fegyvereket az osztrák gyártótól nagyon sok pénzért megvett logókkal telerakva, ezek azonban jórészt távol-keleti átcímkézett holmik. A gáz-riasztó Glock 17 azonban Németországban, az Arnsbergben működő Umarex-gyárból származik. Amiben az Umarex a legjobb, azt magabiztosan hozza: külsőre az élethűség maximális lett, ami ebben a kategóriában elérhető! A gázpisztoly az FBI megrendelésére kifejlesztett Gen5 formátumú Glockot másolja, szerencsére a kezelőszerveiben is, nem imitáció a jobb oldali szánakasztó sem, sőt a gyári szám is ott van, ahol az igazin. A műanyagtestű, acélbetétes tár kapacitása is 17 db, mint az igazinál.


Belül persze nem fenékig habostorta a fokozódó nemzetközi helyzet, hiszen a hanyatló nyugat ópiumaként szolgáló szexis külső egy eléggé átlagos belsőkakasos, csak single action sütésű Umarex gázpisztolyt rejt. Acélbetét sajnos nem került a kakasba, de acél a kétkezes szánakasztó (és a szánban az egyik oldalon van acélbetét a szánakasztó érintkezési pontjánál), a hüvelykivető orr, a csőbetét és a rakétalövő toldat is. Érdekesség a szögletes ütőszeg, ami kíméli a kakast és glockos benyomódásokat okoz a a a töltény csappantyúján. Bár van elsütőbillentyű-biztosító, de a kakast a billentyű meghúzása nélkül is le lehet oldani, szinte biztosan nem drop-safe ez a gázpisztoly, leeséskor elsülhet. Ha csőretöltve akarja valaki hordani, akkor mindenképpen formazáró tokban, amiből nem eshet ki viselés közben! (Még jó, hogy passzol az éleshez való tokokba!)


Mindazonáltal a gázpisztolypiacon szokatlanul magas, 116 ezer forintos (First Edition) árhoz én komolyabb műszaki tartalmat várnék el.


A teszt során Victory és Titan 9 mm PAK riasztópatronokkal 4 fegyverből 100-120 lövés közt adtunk le, egyetlen csőretöltési akadályunk volt csupán.


(Köszönjük a tesztfegyvert az ARMORERS Kft.-nek!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.12.24. 19:40 Szia,

Nekem egyetlen GSG fegyverem van, az az ismert anyagminoseg ellenere kifejezetten jol mukodik, egyetlen fa interzia kerult bele (egy elveszett muanyag csap potlasara).

Ja, es mindezt ugy, hogy sok ezer loves utan sem volt "nagytakaritva" meg (tehat az eddigi takaritasok: befujva sprayvel, es papirral megtorolve ott, ahova odaferek szetszedes nelkul).

Steel Challenge ertelemben megbizhato (max 25 lovesenkent 1 akadaly).

Bel
Nem bánom, ha nem lesz igazam. Használd egészséggel továbbra is. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MA december 31.-ÉN 14 ÓRÁIG MÉG MEGVEHETED A SZILVESZTERI DURROGTATNIVALÓT!!!
Nálunk a LEGKEDVEZŐBB ÁRON van a 9 mm PAK riasztó!!!
200 db vásárlása esetén 60 Ft/db alatti ár!


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
onv bolt k267-9mm pak 200 db 12e.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.12.31. 07:57 MA december 31.-ÉN 14 ÓRÁIG MÉG MEGVEHETED A SZILVESZTERI DURROGTATNIVALÓT!!!
Nálunk a LEGKEDVEZŐBB ÁRON van a 9 mm PAK riasztó!!!
200 db vásárlása esetén 60 Ft/db alatti ár!


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

onv bolt k267-9mm pak 200 db 12e.jpg
Pár napja láttam az egyik shop-ban 50db 9mm PAK 12.500.- :shock: :shock: :lol: Most meg nem találom........biztos elkapkodták mindet :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.12.30. 15:34
ÚJ VIDEÓ! UMAREX Glock 17Gen5 9 mm PAK (17+1) gázpisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

és

http://www.fegyvervideo.hu/umarex-glock ... zpisztoly/



Kép


A szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban az éles Glock 43 megjelenésének örültek annyira, mint hányattatott sorsú kontinensünkön az új Umarex-féle licencelt feliratokkal ellátott Glock 17Gen5 gázpisztolynak. Az Umarex 2017 óta árul lég- és airsoft fegyvereket az osztrák gyártótól nagyon sok pénzért megvett logókkal telerakva, ezek azonban jórészt távol-keleti átcímkézett holmik. A gáz-riasztó Glock 17 azonban Németországban, az Arnsbergben működő Umarex-gyárból származik. Amiben az Umarex a legjobb, azt magabiztosan hozza: külsőre az élethűség maximális lett, ami ebben a kategóriában elérhető! A gázpisztoly az FBI megrendelésére kifejlesztett Gen5 formátumú Glockot másolja, szerencsére a kezelőszerveiben is, nem imitáció a jobb oldali szánakasztó sem, sőt a gyári szám is ott van, ahol az igazin. A műanyagtestű, acélbetétes tár kapacitása is 17 db, mint az igazinál.


Belül persze nem fenékig habostorta a fokozódó nemzetközi helyzet, hiszen a hanyatló nyugat ópiumaként szolgáló szexis külső egy eléggé átlagos belsőkakasos, csak single action sütésű Umarex gázpisztolyt rejt. Acélbetét sajnos nem került a kakasba, de acél a kétkezes szánakasztó (és a szánban az egyik oldalon van acélbetét a szánakasztó érintkezési pontjánál), a hüvelykivető orr, a csőbetét és a rakétalövő toldat is. Érdekesség a szögletes ütőszeg, ami kíméli a kakast és glockos benyomódásokat okoz a a a töltény csappantyúján. Bár van elsütőbillentyű-biztosító, de a kakast a billentyű meghúzása nélkül is le lehet oldani, szinte biztosan nem drop-safe ez a gázpisztoly, leeséskor elsülhet. Ha csőretöltve akarja valaki hordani, akkor mindenképpen formazáró tokban, amiből nem eshet ki viselés közben! (Még jó, hogy passzol az éleshez való tokokba!)


Mindazonáltal a gázpisztolypiacon szokatlanul magas, 116 ezer forintos (First Edition) árhoz én komolyabb műszaki tartalmat várnék el.


A teszt során Victory és Titan 9 mm PAK riasztópatronokkal 4 fegyverből 100-120 lövés közt adtunk le, egyetlen csőretöltési akadályunk volt csupán.


(Köszönjük a tesztfegyvert az ARMORERS Kft.-nek!)

Video alapján:

-Nagy, vagyis viselésre nem túl jó.
-Műszaki tartalma majdnem a török kategória, kivétel a működő kétkezes, acél szánakasztó. Apropó! A szánban van acél betét neki, vagy az majd fájdalommentesen darálódik le?
- Ismerve ezt az elsütő szerkezetet, ezt én nem merném csövön viselni.
-A másolás. Ajdnem jó, de az a csőtorkolat kiábrándító. Viszont van rá működő vizsgaképes megoldásom, tehát az engem annyira nem izgat.

300 ajró egy majdnem totál spiáter pisztolyért???? NÓÓÓÓÓRMÁÁÁÁLIS???

Szerintem kb ennyi a lényege.
Engem nem mozgatott meg.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.12.31. 09:19 Video alapján:

-Nagy, vagyis viselésre nem túl jó.
-Műszaki tartalma majdnem a török kategória, kivétel a működő kétkezes, acél szánakasztó. Apropó! A szánban van acél betét neki, vagy az majd fájdalommentesen darálódik le?
- Ismerve ezt az elsütő szerkezetet, ezt én nem merném csövön viselni.
-A másolás. Ajdnem jó, de az a csőtorkolat kiábrándító. Viszont van rá működő vizsgaképes megoldásom, tehát az engem annyira nem izgat.

300 ajró egy majdnem totál spiáter pisztolyért???? NÓÓÓÓÓRMÁÁÁÁLIS???

Szerintem kb ennyi a lényege.
Engem nem mozgatott meg.

szánakasztó: olvassunk figyelmesebben!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.12.31. 09:23 szánakasztó: olvassunk figyelmesebben!
Jaja, már olvastam... így az a része szódával elmegy. De a full spiáter fegyver ennyiért nekem már sehogysenem....
Persze nekem nem áll fel a markingra, tehát nem én vagyok a célközönség.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2020.12.31. 09:37 Jaja, már olvastam... így az a része szódával elmegy. De a full spiáter fegyver ennyiért nekem már sehogysenem....
Persze nekem nem áll fel a markingra, tehát nem én vagyok a célközönség.
Tűzfalban nincs acélbetét. Az elsütőszerkezet az uma SW MP utánzatából átvett spiáter hulladék. A várva várt licenszelt Glock gp cukrozott habosított takony lett. Használatra drága és alkalmatlan, gyűjteménybe gagyi. HK P30 és PK 380 volt a csúcs umarexnél, azóta lejtmenet. És ezeket is megeszi a legtöbb Zoraki reggelire élettartam szempontjából. Ár-érték arányról meg ne is beszéljünk.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Chucky fórumtársat kérdezném, jól emlékszem-e, hogy neki van egy uma HK P30-asa, ami sokszor megjárta Kolumbiàt? Milyen állapotban van?
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Timot »

zora írta: 2020.12.31. 10:05 Tűzfalban nincs acélbetét. Az elsütőszerkezet az uma SW MP utánzatából átvett spiáter hulladék. A várva várt licenszelt Glock gp cukrozott habosított takony lett. Használatra drága és alkalmatlan, gyűjteménybe gagyi. HK P30 és PK 380 volt a csúcs umarexnél, azóta lejtmenet. És ezeket is megeszi a legtöbb Zoraki reggelire élettartam szempontjából. Ár-érték arányról meg ne is beszéljünk.
Rossz a megközelítésetek,acélbetét meg spiáter,nem ez a gond hanem a 300juró ami a célpiacon kb szűk 2 napi bér,te nem adnál ezért 20eft-ot?Kb arányába ez lenne az ára ennek a játszósfegyvernek,viszont erről már nem Az umarex tehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Timot írta: 2020.12.31. 11:17 Rossz a megközelítésetek,acélbetét meg spiáter,nem ez a gond hanem a 300juró ami a célpiacon kb szűk 2 napi bér,te nem adnál ezért 20eft-ot?Kb arányába ez lenne az ára ennek a játszósfegyvernek,viszont erről már nem Az umarex tehet.
Mondjuk ez a 250-300 euró még német viszonylatban is g.ecisok egy gázpisztolyért, különösen, mert a PK380 is megállt 229 euróban.

De a Glock-logó ekkora felár, amit megfizetnek a műszakilag szinte vele azonos SW MP9c meg PPQ M2 modellekhez képest (160-180 eur).

Ja, és a Glock-cucc úgy ennyi, hogy idén levitték 16%-ra a jaffát a Reichben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.31. 10:09 Chucky fórumtársat kérdezném, jól emlékszem-e, hogy neki van egy uma HK P30-asa, ami sokszor megjárta Kolumbiàt? Milyen állapotban van?
Egy ügyes kezű fegyvermester talán........nem valószínű :lol: :lol:
P30 Deceased.jpg
Nagyon el volt repedve a szán vége és nem vártam meg,hogy pofán csapjon.Ledugóztam és egy kegyelem lövés volt a vége :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2020.12.31. 13:06-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Közben kiugrottam kolumbiába egy kis ratatára meg ilyesmi.Kiszaladt 150 Viki a géppisztolyból meg 40db 15mm mindenféle.
A végére összejött egy 50 fős csapat a közelben :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.12.31. 13:03 Egy ügyes kezű fegyvermester talán........nem valószínű :lol: :lol:
P30 Deceased.jpg

Nagyon el volt repedve a szán vége és nem vártam meg,hogy pofán csapon.Ledugóztam és egy kegyelem lövés volt a vége :twisted:
Hát igy képről elég rendezetlennek tűnik. :-)
Hány lövés lehet benne?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.31. 13:06 Hát igy képről elég rendezetlennek tűnik. :-)
Hány lövés lehet benne?
Nem tudom de sokat használtam és nagyon sok 15mm-es ment ki belőle meg sok POM is.Szóval kapott rendesen :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.12.31. 12:34 Mondjuk ez a 250-300 euró még német viszonylatban is g.ecisok egy gázpisztolyért, különösen, mert a PK380 is megállt 229 euróban.
Lehet arról valamit tudni, hogy ha majd nem jár mellé a Glock grip backstrap-set és a doboz, mennyi lesz az ára a normál kiadásnak?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nemtokregelni 2020.12.31. 13:31-kor.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.12.31. 13:08 Nem tudom de sokat használtam és nagyon sok 15mm-es ment ki belőle meg sok POM is.Szóval kapott rendesen :mrgreen:
Bevállalnál mégegyszer ilyet?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2020.12.31. 13:28 Lehet arról valamit tudni, hogy ha majd nem jár mellé a Glock grip backstrap-set és a doboz, mennyi lesz az ára a normál kiadásnak?
Németek szerint max 20-30 euróval lesz kevesebb, vagyis itthon egy tizessel. Az is rettenetes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.31. 13:31 Bevállalnál mégegyszer ilyet?
Ezt is úgy vettem át fatertól mert amikor kiderült,hogy reped,akkor ki akarta dobni :roll: :lol:
Én nem vettem volna meg :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.12.31. 13:53 Ezt is úgy vettem át fatertól mert amikor kiderült,hogy reped,akkor ki akarta dobni :roll: :lol:
Én nem vettem volna meg :mrgreen:
Ja, hát úgy könnyű. :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2020.12.31. 10:05 Tűzfalban nincs acélbetét. Az elsütőszerkezet az uma SW MP utánzatából átvett spiáter hulladék. A várva várt licenszelt Glock gp cukrozott habosított takony lett. Használatra drága és alkalmatlan, gyűjteménybe gagyi. HK P30 és PK 380 volt a csúcs umarexnél, azóta lejtmenet. És ezeket is megeszi a legtöbb Zoraki reggelire élettartam szempontjából. Ár-érték arányról meg ne is beszéljünk.
P30 mint előrelépés??? A V1-es verzió egy fogyasztóvédelmi kategória volt. A V2 már jobb volt, de az sem egy csoda. Az UMA csúzliknál tudomásul kell venni, hogy 250-300 lövést bírnak ki, aztán kuka. Viseléssel meg 5év, és kuka. Kivétel az acél elsütőszerkezetesek. Azokat 10-15 évig is lehet hurcibálni, ha nem használják őket. Ha használják, akkor életbe lép a 300 lövéses gát. Ami PK380 esetén esetleg 500...

Az egyhuzamú 1000 lövéses tesztek meg nem reálist terhelést adnak. Az kb olyan mint az elektromos autók fogyasztásmérése teszt körpályán. Ott kibírja az 500km-t, +20C fokban. A valóság viszont talán 200km..

A legtöbb gáz-riasztó fegyver mechanikája a hideg működtetésben fárad ki, nem a lövésektől. Ez a spiáterre fokozottan érvényes, főleg úgy, hogy az umakeksz imádja gyengíteni az alkatrészeit, hogy "tervezett legyen az élettartam".

A töröknél ez még jellemzően nem így megy. Ott még annyi az élettartam, ahogy sikerül a konstrukció, és az adott gyártmány minősége.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Régóta agyaltam már hogyan lehetne gumis revkóra lámpát rögzíteni otthonvédelemre úgy, hogy nem módosítok fődarabot, lehetőleg könnyen fel és levehető legyen hogy (éjjeliszekrény készültségből másnap lehessen viselni és) beleférjen a tokba.
Kísérleteztem binder csipeszre (nem röhög) rácsavarozott szereléksines megoldással ami nem is volt életképtelen, de a gyors le és felrakás nem volt az igazi és hát nem is volt asz esztétikum csúcsa (bár ez egy önvédelmi eszköznél azért annyira nem egetverő probléma).
Tegnap viszont egész véletlenül rábukkantam erre:

Bár elsőre nagynak tűnt, a csavar meghúzásával kellően szorosra állítható, nem mozdul el, viszont egy mozdulattal fel/levehető.
A file-ok ingyenesen letölthetőek: https://www.thingiverse.com/thing:3191083/files - "csak" egy 3D nyomtató kell hozzá ;)
Csatolmányok
IMG_20201231_004457.jpg
IMG_20201231_004617.jpg
IMG_20201231_004703.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2020.12.31. 16:06 Sziasztok!

Régóta agyaltam már hogyan lehetne gumis revkóra lámpát rögzíteni otthonvédelemre úgy, hogy nem módosítok fődarabot, lehetőleg könnyen fel és levehető legyen hogy (éjjeliszekrény készültségből másnap lehessen viselni és) beleférjen a tokba.
Kísérleteztem binder csipeszre (nem röhög) rácsavarozott szereléksines megoldással ami nem is volt életképtelen, de a gyors le és felrakás nem volt az igazi és hát nem is volt asz esztétikum csúcsa (bár ez egy önvédelmi eszköznél azért annyira nem egetverő probléma).
Tegnap viszont egész véletlenül rábukkantam erre:

Bár elsőre nagynak tűnt, a csavar meghúzásával kellően szorosra állítható, nem mozdul el, viszont egy mozdulattal fel/levehető.
A file-ok ingyenesen letölthetőek: https://www.thingiverse.com/thing:3191083/files - "csak" egy 3D nyomtató kell hozzá ;)
Jópofa, de:
levetted az ejektorrúd-imitációt, vagy nem tudod kinyitni a dobot egyáltalán?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2020.12.31. 16:15 Jópofa, de:
levetted az ejektorrúd-imitációt, vagy nem tudod kinyitni a dobot egyáltalán?
Nem, minden eredeti, a dob nem nyitható, de mivel egy mozdulattal levehető az egész így szerintem nem akkora tragédia.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

HW37

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Na volt egy kis ejfelt megelozo lejart gazpatron durrogatas HW37-bol, gyari menetvedovel, megkimelt, gyari allapot:

1.: neha hordott Walther pro secur PV: 3 ment el, ketto harmadjara sem, kuka
2.: a bontott dobozban levo Walther PV: 4 ment el, az 5. masodjara
3.: Wadie CS: 5-bol 4, az utolso sehogyse
4.: Wadie CS: 4-bol 3 majd a maradek is, de az egyik a toltesnel nem volt hajlando belemenni, azert 4
5.: Wadie CS fuer HW94: 3 loves majd egy lockup, alig birtam kifeszegetni. Nemtom miert, mert aztan kiment mindketto, bar az egyik SA-ban az akadalyelharitas utan, a masik a masodik korben
6.: Wadie CS fuer HW94: 5-bol 5
7.: bontatlan Walther PV.: 5-bol 4, masodik korben as 5. is
8.: maradek 5 Walther hazamenni, bar ezek utan...

Hatttoooo elegge f@szom eredmenynek. Ha jol emlekszem volt gond a HW37esekkel gyenge kakasrugo miatt, ennel is az lehet? Alatetezes segithet?

(Nem az az elvarasom, hogy nulla hiba legyen, plane ismerve a Wadie gondokat, de azert EGY hibatlan tar ennyibol kicsit kevesnek tunik...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Zotyika írta: 2020.12.31. 22:26 Na volt egy kis ejfelt megelozo lejart gazpatron durrogatas HW37-bol, gyari menetvedovel, megkimelt, gyari allapot:

1.: neha hordott Walther pro secur PV: 3 ment el, ketto harmadjara sem, kuka
2.: a bontott dobozban levo Walther PV: 4 ment el, az 5. masodjara
3.: Wadie CS: 5-bol 4, az utolso sehogyse
4.: Wadie CS: 4-bol 3 majd a maradek is, de az egyik a toltesnel nem volt hajlando belemenni, azert 4
5.: Wadie CS fuer HW94: 3 loves majd egy lockup, alig birtam kifeszegetni. Nemtom miert, mert aztan kiment mindketto, bar az egyik SA-ban az akadalyelharitas utan, a masik a masodik korben
6.: Wadie CS fuer HW94: 5-bol 5
7.: bontatlan Walther PV.: 5-bol 4, masodik korben as 5. is
8.: maradek 5 Walther hazamenni, bar ezek utan...

Hatttoooo elegge f@szom eredmenynek. Ha jol emlekszem volt gond a HW37esekkel gyenge kakasrugo miatt, ennel is az lehet? Alatetezes segithet?

(Nem az az elvarasom, hogy nulla hiba legyen, plane ismerve a Wadie gondokat, de azert EGY hibatlan tar ennyibol kicsit kevesnek tunik...
Rövid ütőszeg, zömült dobtengely, gyenge kakasrugó. Ezt a hármat érdemes kezelni ebben a sorrendben.

Egyébként a revolvertöltények ilyensége okán én max 9PAK töltény kompatibilis revkót viselek. Mindkét HW nálam hatástalanítva lett, hogy eszembe se jusson magamra aggatni. Totál megbízhatatlan volt mindkettő.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Mr. Senki írta: 2020.12.31. 22:54 Egyébként a revolvertöltények ilyensége okán én max 9PAK töltény kompatibilis revkót viselek. Mindkét HW nálam hatástalanítva lett, hogy eszembe se jusson magamra aggatni. Totál megbízhatatlan volt mindkettő.
+1

Amióta ez a 9mm K mizéria elindult és lejártak az utolsó normálisan működő UMA töltényeim, vettem egy Lite-ot, tudom vegyesen tárazni és működik 9mm PAK gázokkal megbízhatóan.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

OC sprays védekezés Izraelbol késes idióta ellen.
https://youtu.be/l4Glg66gH-Q
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2020.12.31. 22:26 Na volt egy kis ejfelt megelozo lejart gazpatron durrogatas HW37-bol, gyari menetvedovel, megkimelt, gyari allapot:

1.: neha hordott Walther pro secur PV: 3 ment el, ketto harmadjara sem, kuka
2.: a bontott dobozban levo Walther PV: 4 ment el, az 5. masodjara

7.: bontatlan Walther PV.: 5-bol 4, masodik korben as 5. is
8.: maradek 5 Walther hazamenni, bar ezek utan...

A wadie-vonalat hagyjuk, az egyértelműen tudjuk, hogy csappantyú-kiszakadós.

A Walther PV esetében 15-bol volt 4 elcsett, amiből 2 elment másodjára. És mint tudjuk a HW88/HW37 régebbi generációja (gondolom ez is az) rövid ütőszeggel és igen kis sütési (kakasrugó) erővel bír.

Bocs, de ezek mellett ez nagyon nem ad okot pánikra még (bár idegesítő), és maga a töltény szinte biztosan megbízható, csak nagyobbat beütő, hosszabb ütőszeges revolver alkalmasabb hozzá.
A régi HW modellekhez képest bármi más nagyobbat üt a csappantyúra, és az újabb (3-4 éve gyártott) HW88SA és HW37 már ilyenek.

Mondjuk szituban ezzel a fegyverrel/tölténnyel is folyamatosan húzná az ember, tehát 3-4 pepper kimenne folyamatosan, ami bőven elég élesben jó eséllyel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.01.01. 08:10 A wadie-vonalat hagyjuk, az egyértelműen tudjuk, hogy csappantyú-kiszakadós.

A Walther PV esetében 15-bol volt 4 elcsett, amiből 2 elment másodjára. És mint tudjuk a HW88/HW37 régebbi generációja (gondolom ez is az) rövid ütőszeggel és igen kis sütési (kakasrugó) erővel bír.

Bocs, de ezek mellett ez nagyon nem ad okot pánikra még (bár idegesítő), és maga a töltény szinte biztosan megbízható, csak nagyobbat beütő, hosszabb ütőszeges revolver alkalmasabb hozzá.
A régi HW modellekhez képest bármi más nagyobbat üt a csappantyúra, és az újabb (3-4 éve gyártott) HW88SA és HW37 már ilyenek.

Mondjuk szituban ezzel a fegyverrel/tölténnyel is folyamatosan húzná az ember, tehát 3-4 pepper kimenne folyamatosan, ami bőven elég élesben jó eséllyel.
Nem panik, beszamolo. Raketazasnal csuklott riasztoval is kicsit, valszeg gyenge lesz a rugo.

Amugy szorulas, akadas is volt riasztoval, de nem lockupolt.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Arh »

aksurv írta: 2021.01.01. 02:39 OC sprays védekezés Izraelbol késes idióta ellen.
https://youtu.be/l4Glg66gH-Q
Azèrt èn nem kotoràsztam volna a spray utàn, hanem izomból fejenk*+)om a figuràt a transzparenssel. Piszok màzlija volt, hogy ennyire làtvànyosan balfèk ellenfèl jutott neki, ha ügyesen veszi elő, akkor ilyen közelről a negyedik szúràst se vèdi ki.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Zotyika írta: 2021.01.01. 10:04 Nem panik, beszamolo. Raketazasnal csuklott riasztoval is kicsit, valszeg gyenge lesz a rugo.

Amugy szorulas, akadas is volt riasztoval, de nem lockupolt.
milyen sokat változott a világ: 10 éve még a HW37/88 volt az Isten. Mostanra sztem önvádelemre a legutolsó alternativa.
Mondjuk nekem volt 10 éve HW37-em. utáltam, mert egy ribanc volt. egy rohadt tárat nem tudott elsütni hiba nélkül.
Mostanra a 9mmK töltények is másodlagos alternativák!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.01.01. 11:20 milyen sokat változott a világ: 10 éve még a HW37/88 volt az Isten. Mostanra sztem önvádelemre a legutolsó alternativa.
Mondjuk nekem volt 10 éve HW37-em. utáltam, mert egy ribanc volt. egy rohadt tárat nem tudott elsütni hiba nélkül.
Mostanra a 9mmK töltények is másodlagos alternativák!
A 10 évvel ezelőtti uma-pts CS és PV töltények csappantyúja érzékenyebb volt.
A mai hw37/88 pedig továbbfejlesztett, nem azonos a régivel. Ezerszer volt már róla szó.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.01.01. 11:37 A 10 évvel ezelőtti uma-pts CS és PV töltények csappantyúja érzékenyebb volt.
A mai hw37/88 pedig továbbfejlesztett, nem azonos a régivel. Ezerszer volt már róla szó.
Lehet kapni utoszeget/kakasrugot kulon?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.01.01. 11:37 A 10 évvel ezelőtti uma-pts CS és PV töltények csappantyúja érzékenyebb volt.
A mai hw37/88 pedig továbbfejlesztett, nem azonos a régivel. Ezerszer volt már róla szó.
Szerintem meg inkább VISSZA FEJLESZTETT!
Én nem hordanék se HW-t se Walther 9mmK gázt önvédelemre
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2021.01.01. 11:20 milyen sokat változott a világ: 10 éve még a HW37/88 volt az Isten. Mostanra sztem önvádelemre a legutolsó alternativa.
Ja, megdöbbentő.
Arminius, Weihrauch, Walther: nagy nevek, és önvédelemre alkalmatlanok.
Ez egyébként a németeknél nem téma?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Arh írta: 2021.01.01. 10:08 Azèrt èn nem kotoràsztam volna a spray utàn, hanem izomból fejenk*+)om a figuràt a transzparenssel. Piszok màzlija volt, hogy ennyire làtvànyosan balfèk ellenfèl jutott neki, ha ügyesen veszi elő, akkor ilyen közelről a negyedik szúràst se vèdi ki.
Ez csak egy hőzöngő barom volt. Nem akart szúrni, csak emberkedett. Látszik, ahogy kínosan ügyel a távolság tartására.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

sodoma írta: 2021.01.01. 12:26 Szerintem meg inkább VISSZA FEJLESZTETT!
Én nem hordanék se HW-t se Walther 9mmK gázt önvédelemre
Mi a visszalepes?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.01.01. 12:32 Ja, megdöbbentő.
Arminius, Weihrauch, Walther: nagy nevek, és önvédelemre alkalmatlanok.
Ez egyébként a németeknél nem téma?
Az alkalmatlantol messze van azert. De valoban idegesito. Mondjuk egy ilyen “teszt” gp-vel majd 20 rugo, es akkor meg mindig nem nagy a lovesszam, egy-egy-ketto doboz gazpatron. Masreszt 9PAK-kal hasonlot nem olvastam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.01. 12:32 Ja, megdöbbentő.
Arminius, Weihrauch, Walther: nagy nevek, és önvédelemre alkalmatlanok.
Ez egyébként a németeknél nem téma?
Ööö.
Arminius=Weihrauch. És pont azt ugatom, hogy már 3-4 éve upgradelték a revolvereiket, hahó!

Ezek már tökéletesek a mai bosnyák peppertöltényekkel is!

ezerszer kibeszéltök.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.01.01. 12:23 Lehet kapni utoszeget/kakasrugot kulon?
Nem, és lehet, h nem is passzolna. csomó dolgot változtattak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.01.01. 12:26 Szerintem meg inkább VISSZA FEJLESZTETT!
Én nem hordanék se HW-t se Walther 9mmK gázt önvédelemre
Visszafejlesztés? WTF?
igazi alaptalan vagdalkozás, azt az egy szerencsétlen gyártót fikázod, aki IGENIS megváltoztatta, ténylegesen javította a fegyvereinek konstrukcióját, és megmaradt valóban Made in Germany-nak.

ARCPÁLMA!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

Hello! Az elmúlt éjszaka során az acél rakétázó toldatom ugymond megsemmisült,a csöve Képszétrobbant. A pisztoly jóval nagyobbat rúgott a szokásosnál. Ez egyedi dolog,vagy elô szokott fordulni? Éremes esetleg vastag anyagból esztergáltatni?
Csatolmányok
16095144752674920497880678274460.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maluha írta: 2021.01.01. 16:24 Hello! Az elmúlt éjszaka során az acél rakétázó toldatom ugymond megsemmisült,a csöve Képszétrobbant. A pisztoly jóval nagyobbat rúgott a szokásosnál. Ez egyedi dolog,vagy elô szokott fordulni? Éremes esetleg vastag anyagból esztergáltatni?
előfordul, de főleg spiáternél.

venni kell másikat, a gyártótól lehetőleg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

Az önvédelmi boltokban lehetséges beszerezni Kuzey toldatot?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maluha írta: 2021.01.01. 16:32 Az önvédelmi boltokban lehetséges beszerezni Kuzey toldatot?
Ez NEM KUZEY TOLDAT! A gyári kuzey az alumínium.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

gvass1 írta: 2021.01.01. 16:39 Ez NEM KUZEY TOLDAT! A gyári kuzey az alumínium.
Ez tény! Pécsen nincs hozzá gyári. Hol lehetne beszerezni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maluha írta: 2021.01.01. 16:46 Ez tény! Pécsen nincs hozzá gyári. Hol lehetne beszerezni?
Nálunk volt, telózz rá a boltokra, de szinte senki nem vette meg, lehet maradt még.

holnap nyitva lesz 3 Önvédelmi Bolt is!
www.onvedelmibolt.hu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

gvass1 írta: 2021.01.01. 16:55 Nálunk volt, telózz rá a boltokra, de szinte senki nem vette meg, lehet maradt még.

holnap nyitva lesz 3 Önvédelmi Bolt is!
www.onvedelmibolt.hu
Köszi
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.01.01. 12:53 És pont azt ugatom, hogy már 3-4 éve upgradelték a revolvereiket, hahó!
Na jó, nem figyeltem hogy a karaván halad. :-)
Még kb. 15 éve a Gunboxban vettem HW37-et.
Azzal nem volt gondom, viszont utána jöttek a csettes HW-k (rövid ütőszeg?).
Akkor most megint jó a HW37/88?
A boltokban már újonnan gyártott van?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.01. 19:38 Na jó, nem figyeltem hogy a karaván halad. :-)
Még kb. 15 éve a Gunboxban vettem HW37-et.
Azzal nem volt gondom, viszont utána jöttek a csettes HW-k (rövid ütőszeg?).
Akkor most megint jó a HW37/88?
A boltokban már újonnan gyártott van?
3-4 éve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése