Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.02.07. 14:38 Élőben sosem láttam, fogalmam sincs mekkora, mit tud, stb... Régebben láttam egy 9 lövetű Keserű revolvert az dög nagy volt. Ha ez ugyanaz, akkor kb hordhatatlan méretű. A Revenge 14M is túl nagy nekem napi viselésre. A Pitbull a viselhető méretű, de annál meg hallottam a megbízhatóságról kérdőjeles dolgokat. Meg ugye az sem több mint egy Alfa G020, csak hazai íze van, ennyi.

Jobb lenne már tisztázni ezt a gumis kérdést, és bevezetni a szerelt gumisokat a G-R kategóriába, és ugyanúgy laminátummal, 2000Ft-os önvédelmi adó igazolásáról szóló műanyag kártyával leszabályozni a kérdést...

Tudom, mars utazás, miegymás.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Lesz hamarosan 2 követű lapos derringer a piacon!
Fehovan volt kint!
15 mm gumival 80-100 Joule
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2019.02.07. 15:01 Lesz hamarosan 2 követű lapos derringer a piacon!
Fehovan volt kint!
15 mm gumival 80-100 Joule

Ugyanaz a kategoria, mint az acelos pitbull. 3-4 eve #kettohetmulvakorlatlanmennyisegben
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kolonics írta: 2019.02.07. 15:01 Lesz hamarosan 2 követű lapos derringer a piacon!
Fehovan volt kint!
15 mm gumival 80-100 Joule
Ki állította ki?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.02.07. 15:22 Ki állította ki?
Atlas/Globserver.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

[quote=gvass1 post_id=11105 time=1549549689 user_id=68]Atlas/Globserver.[/quote

Közben láttam a kérdésemre a választ...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sama »

Kolonics írta: 2019.02.07. 15:01 Lesz hamarosan 2 követű lapos derringer a piacon!
Fehovan volt kint!
15 mm gumival 80-100 Joule
Képet nem készitettél róla?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

sama írta: 2019.02.07. 16:31 Képet nem készitettél róla?
Szia

Sajnos nem, de kivehető toltenyur koteges story lesz, ami lehetővé teszi a gyors újra töltést!
Gladiator kinézete van !
Nazaroffal voltunk, nem tudom ő készített -e képet!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kolonics írta: 2019.02.07. 16:39 Szia

Sajnos nem, de kivehető toltenyur koteges story lesz, ami lehetővé teszi a gyors újra töltést!
Gladiator kinézete van !
Nazaroffal voltunk, nem tudom ő készített -e képet!
Ővele nem találkoztam, én készítettem! 100% acél+kis alu, zéró spiáter :), kivehető töltényűrköteg, DAO elsütőszerkezet.
A kezembe adott példány lőképtelen, a tötényűrköteg sincs átfúrva, csak egy ütőszeg van benne. Viszont ígéretes!

PAK patronnal fog üzemelni, elvileg gázologni is lehet vele, de sajna muzeális minősítése lesz. 50e körüli árat mondtak rá, elsőre nekem is a nagy Gladiator ugrott be róla.
Csatolmányok
ags15.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.02.07. 15:28Atlas/Globserver.
Ugye, tegnap éppen az jutott eszembe, hogy majd a szobanforgo ceg megcsinalja az" álom" projektet , erre itt van, holnap veszek 1 lottót...
Mondjuk, én mar tavaly említettem a céggel jo kapcsolatban álló dealernek, hogy milyen fain lenne, egy ilyen cucc, de sajnos nincs a piacon,pedig lenne rá kereslet...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.02.07. 17:28 Mondjuk, én mar tavaly említettem a céggel jo kapcsolatban álló dealernek, hogy milyen fain lenne, egy ilyen cucc, de sajnos nincs a piacon,pedig lenne rá kereslet...
Azt mondta az ügyvezető, tavaszra már kapható lesz, erre van egy hónapjuk :-).

Ha ez igaz, nem késnek vele jó öt évet, mint a Glob-Z tömködős puskával.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:32 Azt mondta az ügyvezető, tavaszra már kapható lesz, erre van egy hónapjuk :-).

Ha ez igaz, nem késnek vele jó öt évet, mint a Glob-Z tömködős puskával.
Szerintem nem fognak késni. Van egy olyan fizetőképes réteg (németek, hollandok, akik itt vettek falusi hazacskat, de félnek, hogy kiraboljak őket) akik töménytelen mennyiségben vasaroljak, a fenti ceg gumis termékeit, mert azok acélosak, szépek, erősek.Meg otthon mamamerkel nem engedi, hogy ilyesmi dolgaik legyenek... Ezek utan lehet, hogy lesz majd spiáter tokos és elsutoszerkezetes, vízvezeték csöves változat is, a másik cégtől... Tudom,hogy ez nagyon gonosz volt, de nem tudtam megallni...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:10 Ővele nem találkoztam, én készítettem! 100% acél+kis alu, zéró spiáter :), kivehető töltényűrköteg, DAO elsütőszerkezet.
A kezembe adott példány lőképtelen, a tötényűrköteg sincs átfúrva, csak egy ütőszeg van benne. Viszont ígéretes!

PAK patronnal fog üzemelni, elvileg gázologni is lehet vele, de sajna muzeális minősítése lesz. 50e körüli árat mondtak rá, elsőre nekem is a nagy Gladiator ugrott be róla.
Egyik szemem nevet, a másik sír. Ez így ebben a formában tényleg nagyon ígéretes!
De miért muzeális? Miért? Ezt utcára vinni nem lehet (illetve tudjuk: sokan akkor is fogják, de nem szép dolog a júzert jogsértésre csábítani)
Otthonvédelemre a 2 lövetű kevés, ott vannak a bejáratott revolverek és puskák, ahol mivel nem kell rejteni, a méret és a súly nem számít. A revolver több lövetűbb, a puskával könnyebb célozni. Ennek pont a súlya és mérete lehetne a legnagyobb előnye - de ha csak muzeális minősítéssel kerül forgalomba, akkor ez az előny a lakásajtón belül pont semmivé lesz.
Kár lenne érte... Remélem megcsinálják viselési engedély pozitív gázgumis változatra!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:10 Ővele nem találkoztam, én készítettem! 100% acél+kis alu, zéró spiáter :), kivehető töltényűrköteg, DAO elsütőszerkezet.
A kezembe adott példány lőképtelen, a tötényűrköteg sincs átfúrva, csak egy ütőszeg van benne. Viszont ígéretes!

PAK patronnal fog üzemelni, elvileg gázologni is lehet vele, de sajna muzeális minősítése lesz. 50e körüli árat mondtak rá, elsőre nekem is a nagy Gladiator ugrott be róla.
Szép is, jó is, de a muzeális minősítés számomra totál lenullázta. Egy viselésre optimalizált kütyü, amit jogilag nem lehet viselni? Pedig még tetszik is a kis nyomi formája. Az ára is jó, ha igaz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:32 Azt mondta az ügyvezető, tavaszra már kapható lesz, erre van egy hónapjuk :-).

Ha ez igaz, nem késnek vele jó öt évet, mint a Glob-Z tömködős puskával.
Sajnos azonban uzemkepes proto meg nincs, es pontosan azota hallok rola (meg Thomaster is, lasd regi kek forum), amiota az eloltoltos Glob-Z lupara megszuletett, ami asszem olyan 4 eve volt legalabb.


Nagyon tetszik nekem is, de az meg hogy ha nem gaz-riaszto, hanem muzealis, az iradatlan balfogas, Budapesten kb 50%-kal csokkentette azonnal az eladasokat. Videken nem erdekes, ott ilyesmi senkit nem erdekel, hogy viselesi wtf.

(50 ezer az kivitelezhetetlen arnak tunik, a gumis puskaik is kozel 100 ezer forint kiskerben. Illetve akkor kivitelezheto ha veszteseggel csinaljak, hogy masik gyartot kicsinaljanak:-))) De ez inkorrekt feltetelezes lenne.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Muzeálisnak szinte nulla értelme van.
Nem viselhetem, akkor minek..?
Ennek az a lényege, hogy jól rejthető.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.02.07. 18:30 Sajnos azonban uzemkepes proto meg nincs, es pontosan azota hallok rola (meg Thomaster is, lasd regi kek forum), amiota az eloltoltos Glob-Z lupara megszuletett, ami asszem olyan 4 eve volt legalabb.


Nagyon tetszik nekem is, de az meg hogy ha nem gaz-riaszto, hanem muzealis, az iradatlan balfogas, Budapesten kb 50%-kal csokkentette azonnal az eladasokat. Videken nem erdekes, ott ilyesmi senkit nem erdekel, hogy viselesi wtf.

(50 ezer az kivitelezhetetlen arnak tunik, a gumis puskaik is kozel 100 ezer forint kiskerben. Illetve akkor kivitelezheto ha veszteseggel csinaljak, hogy masik gyartot kicsinaljanak:-))) De ez inkorrekt feltetelezes lenne.)
Barnakönyves vidéken is csak max. kedvtelésre, gyűjteménybe venné és a nem barnakönyvesek jó részének is lenulláza a vásárlási szándékát, hogy muzeális. Otthonvédelemre, meg ahogy Toto is írta, számos sokkal jobb, hatékonyabb és olcsóbb van.
Persze lehet erről is álmodozni, társalogni, de majd akkor hiszem, ha több üzletben is megjelenik, bárki számára elérhetően és elfogadható árszinten.
Röhmer
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018.12.13. 16:29

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Röhmer »

Esetleg egy alu vagy acél tokos micromax gumis kivitelben?
Csak eszembe jutott....
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

The Gent írta: 2019.02.07. 17:44 Szerintem nem fognak késni. Van egy olyan fizetőképes réteg (németek, hollandok, akik itt vettek falusi hazacskat, de félnek, hogy kiraboljak őket) akik töménytelen mennyiségben vasaroljak, a fenti ceg gumis termékeit, mert azok acélosak, szépek, erősek.Meg otthon mamamerkel nem engedi, hogy ilyesmi dolgaik legyenek... Ezek utan lehet, hogy lesz majd spiáter tokos és elsutoszerkezetes, vízvezeték csöves változat is, a másik cégtől... Tudom,hogy ez nagyon gonosz volt, de nem tudtam megallni...
Ez a német, holland vonal hihető, de az ólomlövedékes elöltöltős ill. a feketelőporos elöltöltős bock puskákat 2018 tavaszára ígérték és sehol sincsenek... Pedig ez a derringer koncepció tetszetős 50k körüli árért...
Piréz poéta.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:10
PAK patronnal fog üzemelni, elvileg gázologni is lehet vele, de sajna muzeális minősítése lesz. 50e körüli árat mondtak rá, elsőre nekem is a nagy Gladiator ugrott be róla.
A képen is otthon védelmi eszközként hirdetik. Ha lesz is belőle valami, így sok értelme nincs. Pedig ez volna az.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Gumisderringer Álomprojekt - igényfelmérő

Hozzászólás Szerző: zora »

Thomaster írta: 2019.02.07. 10:04 Eszerint nincs nagy tolongás...
Ha feketén fehéren rendeznék a tömködős gumis gr tényállását, kifizetnék egy valóban jó termékért 100-150e Ft-ot. A jelen jogi helyzetben nem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.02.07. 21:31 A képen is otthon védelmi eszközként hirdetik. Ha lesz is belőle valami, így sok értelme nincs. Pedig ez volna az.
Hát jah. Ez így olyan, mint valami óriási véletlen folytán belefutni a totál eltévedt Emily Ratajkowski-ba a Balaton parton ( Ő az: https://goo.gl/NvcB6J ), útbaigazítani, megmutatni az utat a szállodájáig, ő meghív egy pohár borra dumálni, amiből kettő lesz majd négy, felhív a szobájába, elkezd vetkőzni -- és megszólal az ébresztőóra hogy menni kell dolgozni.
Szóval eléggé kiábrándító ez így.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.07. 18:30 (50 ezer az kivitelezhetetlen arnak tunik, a gumis puskaik is kozel 100 ezer forint kiskerben. Illetve akkor kivitelezheto ha veszteseggel csinaljak, hogy masik gyartot kicsinaljanak:-))) De ez inkorrekt feltetelezes lenne.)

Ez hiperáfa nélkül 40 ezer Ft, vagyis úgy 125 euró. Ez kisker árnak illuzórikusan kevés.
A más gyártó(k) kicsinálása Magyarországon sajnos nem egy naiv feltételezés, ami nagyon szomorú de mindenki ismeri a viccet a pokol magyaroknak fenntartott külön üstjéről, ami mellé még őr sem kell mert egymást húzzuk le ha valaki ki akar mászni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.08. 00:26 Ez hiperáfa nélkül 40 ezer Ft, vagyis úgy 125 euró. Ez kisker árnak illuzórikusan kevés.
Es a 40 ezerbol elfelejtetted levonni: laminatum ara az ervenyes dijjegyzek alapjan 2-lovetu muzealis pisztolyra: 9 270 Ft

Tehat kb. 30 ezerbol kellene kihozni a gyartonak alapanyaggal, megmunkalassal, osszeszerelessel, feluletkezelessel, nyereseggel.

(Ugyanakkor ha gaz-riaszto lenne: 4770 Ft csupan a vizsga, mar csak ezert is erthetetlen a muzealissag.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.08. 06:25 Es a 40 ezerbol elfelejtetted levonni: laminatum ara az ervenyes dijjegyzek alapjan 2-lovetu muzealis pisztolyra: 9 270 Ft

Tehat kb. 30 ezerbol kellene kihozni a gyartonak alapanyaggal, megmunkalassal, osszeszerelessel, feluletkezelessel, nyereseggel.

(Ugyanakkor ha gaz-riaszto lenne: 4770 Ft csupan a vizsga, mar csak ezert is erthetetlen a muzealissag.)
A töltényűr köteges megoldással macera a GR minősítés, szerintem innen fúj a szél.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.02.08. 06:34 A töltényűr köteges megoldással macera a GR minősítés, szerintem innen fúj a szél.

hát ez baromsag, mert az osszes gazgumis Keserű revolver toltenyurkotege is kompletten, rendeltetesszeruen kiveheto tolteshez, pont ugyanez a kategoria muszakilag.

Ja, es persze: az Omerta-T-G is gaz-riaszto kartyas!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.08. 06:38 hát ez baromsag, mert az osszes gazgumis Keserű revolver toltenyurkotege is kompletten, rendeltetesszeruen kiveheto tolteshez, pont ugyanez a kategoria muszakilag.

Ja, es persze: az Omerta-T-G is gaz-riaszto kartyas!
Tán nem tudnak akasztózott gumiképes csövet csinálni, vagy nem akarnak vele bajlódni, vagy nekik az MKH nem engedné át már úgy, a fene tudja. Bármi lehet. Így piacra dobni viszont sztm olyan mint gyártani egy sportos kabriót, amivel csak tejért-kenyérért ugorhatsz le a sarki boltba. Totál felesleges.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ma voltam kint,beszéltem a Globserver-er. Azért nem lesz gáz-riasztó belőle,mert ők úgy vallják,hogy a gáz-riasztó besorolású,de gumiképes fegyverek,gumira töltve,utcán viselve törvényellenesek,akármennyire is szürkezóna. És emiatt ők nem akarnak ilyenekbe bonyolódni, attól függetlenül,hogy a felhasználót hurcolják meg érte. És ugye ők nem csak a magyar piacon vannak,és mivel más országban is megy a múzeális történet, azt vetem ki, hogy elsősorba arra a piacra szánják. Hát ennyit tudtam meg. Sokan voltak ott sajnos, nem akartam nagy beszélgetésekbe bonyolódni,meg "vitázni" esetleg,de ennyit megtudtam. Amúgy cuki kis valami,fogása nem nagy eset, sütése viselhető. Mondjuk a gyors kötegcsere szerintem nem állja a helyét,főleg stresszhelyzetbe. Mivel otthonvédelmi cucc a múzealitás miatt,nem tudom nagyon mire elképzelni. Hacsak nem a klotyóra fölrakva,vagy a házba eldugva egy "bárhova nyúlok,legyen valami" fegyver,de ahhoz drága, és ugyanúgy müködik ez egy Alfával is pl. Szóval picit érthetetlen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.08. 13:33 Ma voltam kint,beszéltem a Globserver-er. Azért nem lesz gáz-riasztó belőle,mert ők úgy vallják,hogy a gáz-riasztó besorolású,de gumiképes fegyverek,gumira töltve,utcán viselve törvényellenesek,akármennyire is szürkezóna. És emiatt ők nem akarnak ilyenekbe bonyolódni, attól függetlenül,hogy a felhasználót hurcolják meg érte. És ugye ők nem csak a magyar piacon vannak,és mivel más országban is megy a múzeális történet, azt vetem ki, hogy elsősorba arra a piacra szánják.

mas ország? Lol.
ez hulyeseg, ez sehol nem legalis, csak bananisztanban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.02.08. 14:01-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.08. 13:40 mas ország? Lol.
ez hulyeseg, ez sehol nem legalis, csak bananisztanban.
Ez nekem azért volt furcsa,mert ahol legális az elöltöltős,vegyük mondjuk Szlovákiát,ott a csapi meg a lőpor is,ergo,ott nem gumi játszanak. Na mindegy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.08. 13:49 Ez nekem azért volt furcsa,mert ahol legális az elöltöltős,vegyük mondjuk Szlovákiát,ott a csapi meg a lőpor is,ergo,ott nem gumi játszanak. Na mindegy.
A riasztopatronos lovedekes ott sem legalis. Cseheknel se.

6 mm-es startpatronnal 17 j-ig lenne lengyeleknel legalis a tomkodos, sok ertelme nincs ekkora meretben.

A nemeteknel ptb-keptelen, Franciaknal talan lehetne kategorizaltatni, de ott meg szerelt loszeres 12/50-esben vennek csak meg.

szoval, ez ebben a formaban csak bananisztanban forgalomkepes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.08. 14:00 A riasztopatronos lovedekes ott sem legalis. Cseheknel se.

6 mm-es startpatronnal 17 j-ig lenne lengyeleknel legalis a tomkodos, sok ertelme nincs ekkora meretben.

A nemeteknel ptb-keptelen, Franciaknal talan lehetne kategorizaltatni, de ott meg szerelt loszeres 12/50-esben vennek csak meg.

szoval, ez ebben a formaban csak bananisztanban forgalomkepes.
Ja értem. Akkor pláne fa**ság az egész ebben a formában. Méretileg is csak a markolat kisebb,és kicsit keskenyebb az egész egy Alfa G020-hoz képest.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Azt nem értem, hogy miért? Miért? MIÉRT..?
Nem gondolták végig, hogy kiknek fogják ezt a cuccot eladni?
Potenciális vevők, célközönség..?

Otthonvédelemre RENGETEG, jobbnál jobb cucc van.
Onesta, Revenge, gumis puskák, stb, stb.
Ezeknél sz.rabb ez a kis derringer.

EDC-re lenne értelme egy kicsi, lapos, könnyen viselhető, de azért viszonylag nagy torkolati energiájú gumis cuccnak.
Ehhez viszont kell a GR minősítés.

"Esetleg egy alu vagy acél tokos micromax gumis kivitelben? "

Abba hány mm-es gumi férne? Max 10?
Az alu (pláne acél) tok nem jönne ki ma 70-80 ezernél kevesebből.
Plusz minden lövés előtt fel kell húzni.. nem épp optimális önvédelemre.
Igazából sz.rabb lenne, mint a Pitbull, és min. 2x. annyiba kerülne.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nah megjártam a Fehovát én is. Megtapogattam a sztárolt új derringert.
Első hangsúlyozottan szubjektív benyomásaim, kézbe véve a még nem létező fegyver elcsettinthető modelljét.

- "Jé ez ilyen nagy?" kompakt pisztoly méretűnek tűnt kézben fogva.
- "Jé ez ilyen nehéz?" könnyebbnek gondoltam, de ez persze relatív.
- A billentyű út hosszú volt, de nem betonkemény, kezelhető.
- A minősége rendben lévőnek tűnt, de nyilván ez nem egy Gladiator, az árában sem.
- A töltényűr köteg cseréje a kioldó gombbal macerás, ezt nem fogja a júzer cserélgetni "tűzharcban".
- A markolatba nem tudom hogy lesz-e tartalék töltényűr kötegnek hely, ezt nem figyeltem.

Az értékesítés kezdetét március végének jelölték meg - ha gonosz akarok lenni, azt nem mondták mellé hogy melyik évben? :twisted:
Ha tényleg csak muzeális lesz, akkor számomra teljesen érdektelen ez így. Itthonra vannak jobb megoldások. Ha gázgumis, akkor kéne. De ha kijön gázgumisban, akkor is inkább gumis backupnak jó ez egy gázolgó fő fegyver, vagy egy Pitbull/Alfa020 méretű forgó mellé.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.02.08. 15:30 Azt nem értem, hogy miért? Miért? MIÉRT..?
Nem gondolták végig, hogy kiknek fogják ezt a cuccot eladni?
Potenciális vevők, célközönség..?

Kéz fel! :-) Ha tényleg 100 julis, pont annyit tud, mint egy Keresztapa, féláron. Csak épp kicsi, cuki, adott esetben lakásban könnyebb vele mozogni. Az időben bekészletezett cukrászdai PAK-töltényekkel még a lőtéri móka se lesz drága. Főmérnök Úr ha nem vesz ilyet, benne vagyok egy mérésben.

A spiátermenresség külön öröm :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.02.08. 18:42 Nah megjártam a Fehovát én is. Megtapogattam a sztárolt új derringert.
Első hangsúlyozottan szubjektív benyomásaim, kézbe véve a még nem létező fegyver elcsettinthető modelljét.

- "Jé ez ilyen nagy?" kompakt pisztoly méretűnek tűnt kézben fogva.
- "Jé ez ilyen nehéz?" könnyebbnek gondoltam, de ez persze relatív.
- A billentyű út hosszú volt, de nem betonkemény, kezelhető.
- A minősége rendben lévőnek tűnt, de nyilván ez nem egy Gladiator, az árában sem.
- A töltényűr köteg cseréje a kioldó gombbal macerás, ezt nem fogja a júzer cserélgetni "tűzharcban".
- A markolatba nem tudom hogy lesz-e tartalék töltényűr kötegnek hely, ezt nem figyeltem.

Az értékesítés kezdetét március végének jelölték meg - ha gonosz akarok lenni, azt nem mondták mellé hogy melyik évben? :twisted:
Ha tényleg csak muzeális lesz, akkor számomra teljesen érdektelen ez így. Itthonra vannak jobb megoldások. Ha gázgumis, akkor kéne. De ha kijön gázgumisban, akkor is inkább gumis backupnak jó ez egy gázolgó fő fegyver, vagy egy Pitbull/Alfa020 méretű forgó mellé.
Ma én is kézbevettem a modellt.

Szerintem kezelhető a mérete. Ebben a formában ez a puskát kiváltó kisebb eszköz. Utcai viselésre ugyan már alkalmas lenne a mérete, de ahogy néztem, itt inkább a vidéki rétegeket célozták meg, amkik esetleg ezt a birtokon mászkálva tudják viselni nem halálos eszközként.

A városi rejtett viselés mintha másodlagos lenne. Egyébként teljesen alkalmas arra is a fegyver. Bár tény, hogy nem klasszikus Derringer méret. Cserébe 2* (15mm / 80-100J) Azért ez össz energiáját tekintve igencsak összemérhető a 6*40-50J-os revolverekkel, amiktől ez kisebb.

Fogdostam egy darabig, magyaráztam, közben kézben tartottam. Kíváncsi voltam mennyire válik kéz idegenné hosszabb fogás után. Nem lett az, tehát megfelelő az ergonómiája annak ellenére, hogy a markolat elrendezése nekem kicsit szokatlan. A revolverezésén lehetne finomítani, de ebben a kategóriában ez is jó. Hosszú, és nem is túl finomkodós, de szerintem még női kézzel is használható. Teháta céljának teljesen megfelelő. Lőve derül ki úgyis, hogy valójában mit tud a fegyver.

Amit még tennék rá ha gyártó lennék, az egy rugós kivető orr, ami a retsz kioldásakor kiveti a töltényűr tömböt. A markolatba tett tartalék töltényűr köteg ötlete nem rossz, de nekem kérdőjeles, hogy van e benne elég hely.

Ha ebből termék lesz, szerintem első menetben ki fog jönni muzeálisban, aztán ha szükséges, fejlesztenek még rajta. A Gshoot puskák is így fejlődtek. (nem tudom, csak a Gyártó eddigi viselkedéséből gondolom.)

Van még 100 ötletem, de mivel nincs ilyen fegyverem, nem tudom, hogy megvalósítható e azokból akár egy is, ezért nem böfögöm még szét. Ha majd lesz megfizethető áron, akkor már csak a kurriózumsága okán is beszerzek egyet, és mehet az agyalgás. Persze csak ha tényleg olyan kedvező áron lesz, mint ahogy az jelenleg hallatszik.

Mindenesetre nekem fogva sokkal jobban tetszett, mint a képeken. Hiába nem vagyok egy derringer fan, ez azért ma beindította a búrám.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.08. 19:15 Kéz fel! :-) Ha tényleg 100 julis, pont annyit tud, mint egy Keresztapa, féláron. Csak épp kicsi, cuki, adott esetben lakásban könnyebb vele mozogni. Az időben bekészletezett cukrászdai PAK-töltényekkel még a lőtéri móka se lesz drága. Főmérnök Úr ha nem vesz ilyet, benne vagyok egy mérésben.

A spiátermenresség külön öröm :)
Lakásba minek 2 lövetű, ha lehet 6 lövetű is? Csak mert spiátermentes? :twisted:
Udvarra, birtokra: a puskával ösztönösebben és jobban lehet célozni, és pontosabb lesz mint egy ilyen csutka csőből kilőve. Persze gumis fegyvernél a puska sem pontlövő eszköz.

Lemaradtak a képek, a fórummotor nem engedte feltölteni. Talán most.
Atlas2.jpg
Atlas1.jpg
Atlas1.jpg (77.66 KiB) Megtekintve 44522 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2019.02.08. 19:30 Ma én is kézbevettem a modellt.
Ebben a formában ez a puskát kiváltó kisebb eszköz. Utcai viselésre ugyan már alkalmas lenne a mérete, de ahogy néztem, itt inkább a vidéki rétegeket célozták meg, amkik esetleg ezt a birtokon mászkálva tudják viselni nem halálos eszközként.

A városi rejtett viselés mintha másodlagos lenne. Egyébként teljesen alkalmas arra is a fegyver. Bár tény, hogy nem klasszikus Derringer méret. Cserébe 2* (15mm / 80-100J) Azért ez össz energiáját tekintve igencsak összemérhető a 6*40-50J-os revolverekkel, amiktől ez kisebb.
Szvsz a puskát nem váltja ki, lásd előző hsz. Azzal könnyebb célozni, a hosszabb cső pedig nagyobb pontosságot (és energiát) jelent.
Ez a fegyver rejtett viselésre optimalizált eszköz, ha nem lehet viselni akkor csak azoknak lehet érdekes alternatíva akiket nem izgat ha megtalálás esetén elkobozzák és megbüntetik, cca 100e veszteséget kockáztatnak. De ugye vidéken valóban ritka a ruházatátvizsgálás, a környéken úgyis mindenki ismeri a KMB-t meg jóban van vele, stb. Autós igazoltatásnál meg inkább a szittyózásra mennek rá, szondáztatnak.

Az ilyen átlag nem budapesti felhasználónak viszont sokkal érdemesebb lenne már egy kicsi lapos gázriasztó öntöltőt hordani, mert a 99%-uk úgysem fog az ilyesmivel gyakorolni soha.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HD-re ott van az Onesta, vagy a Revenge; fele árért több mint dupla tárkapacitás.

Más szóval; miért tartanál HD-re egy kétlövetű cuccot, amikor lehet ötlövetű is, sokkal olcsóbban?

Oldják meg rá a gázriasztó minősítést legyenek kedvesek..!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2019.02.08. 21:16 HD-re ott van az Onesta, vagy a Revenge; fele árért több mint dupla tárkapacitás.

Más szóval; miért tartanál HD-re egy kétlövetű cuccot, amikor lehet ötlövetű is, sokkal olcsóbban?

Oldják meg rá a gázriasztó minősítést legyenek kedvesek..!
Nagy OK.jpg
Nagy OK.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 44440 alkalommal
Bár van egy olyan érzésem, hogy arra aztán várhatunk, meg szvsz biztos nem 50000,- lesz.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.02.08. 21:16 HD-re ott van az Onesta, vagy a Revenge; fele árért több mint dupla tárkapacitás.
Ennyi erővel a Keresztapák, egyéb kétlövetű puskák-luparák se jók, mégis fogynak!

Ez a jószág meg a puska teljesítményét tudja, mini méretben. Ha nem akasztózzák a csövét, még pontos is lehet, ld. a beszámolót a kabriósodás előtti Alfáról.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én úgy vagyok vele, hogy még az ár a legrugalmasabb az én részemről.

Tehát ha _tényleg_ jó cucc, megbízható, és van értelme, akkor fizetek érte többet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.08. 22:08 Ez a jószág meg a puska teljesítményét tudja, mini méretben. Ha nem akasztózzák a csövét, még pontos is lehet, ld. a beszámolót a kabriósodás előtti Alfáról.
Hogy mit tud, azt majd meglátjuk akkor ha tényleg létező termék lesz a boltokban, árcédulával. Nameg ha Thomaster megméri radarral meg chronyval, mindenféle kaliberű gumikkal meg töltényekkel, meg TNT-vel. :D Egyenlőre csak egy működésképtelen demót láttunk, amit el lehetett csettinteni. Erről még azt mond a gyártó, amit akar. Ha tényleg kapható lesz, akkor megmérjük, és meglátjuk.

Akkor is tartom, hogy a célzás kevésbé lesz ösztönös a pisztollyal, habár a weaver sín az alján az királyság, mehetne rá a lámpa, az célzásban is sokat segít.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.08. 22:08 Ennyi erővel a Keresztapák, egyéb kétlövetű puskák-luparák se jók, mégis fogynak!

Ez a jószág meg a puska teljesítményét tudja, mini méretben. Ha nem akasztózzák a csövét, még pontos is lehet, ld. a beszámolót a kabriósodás előtti Alfáról.
Bocs, de a 15mm / 80-100J az a Revenge teljesítménye. A puskák 17-18-as gumival 100-150J-t tudnak. Ha valaki kéziágyút akar otthonra, a Revenge kiváló választás, kétésfélszeres tárkapacitással, valóban gyorsan cserélhető dobbal, ha valakinek ez a heppje, és olcsóbban, mint az itt előzetesen belengetett ár. Ennek rejtve viselhető gumis gr-ként van értelme, muzeálisként csak a fanatikusok veszik meg.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2019.02.08. 22:39 Bocs, de a 15mm / 80-100J az a Revenge teljesítménye. A puskák 17-18-as gumival 100-150J-t tudnak. Ha valaki kéziágyút akar otthonra, a Revenge kiváló választás, kétésfélszeres tárkapacitással, valóban gyorsan cserélhető dobbal, ha valakinek ez a heppje, és olcsóbban, mint az itt előzetesen belengetett ár. Ennek rejtve viselhető gumis gr-ként van értelme, muzeálisként csak a fanatikusok veszik meg.
És a Revenge-ben sincs spiáter! :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.02.09. 00:56 És a Revenge-ben sincs spiáter! :D
De van.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2019.02.09. 02:13De van.
Legalább nem fődarabban, pont ugyanannyi, mint a HW88SA-ban. Amit a gariidő lejárta után a kedvenc fegyverműszerészem nyomtalanul el tud tüntetni :-).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.09. 07:19 Legalább nem fődarabban, pont ugyanannyi, mint a HW88SA-ban. Amit a gariidő lejárta után a kedvenc fegyverműszerészem nyomtalanul el tud tüntetni :-).
Tudsz gyártatni alu dobkiforgatót, illetve dobnyitót?
Én szivesen beszállnék 1-1 darabra. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.02.08. 22:39 Bocs, de a 15mm / 80-100J az a Revenge teljesítménye. A puskák 17-18-as gumival 100-150J-t tudnak. Ha valaki kéziágyút akar otthonra, a Revenge kiváló választás, kétésfélszeres tárkapacitással, valóban gyorsan cserélhető dobbal, ha valakinek ez a heppje, és olcsóbban, mint az itt előzetesen belengetett ár. Ennek rejtve viselhető gumis gr-ként van értelme, muzeálisként csak a fanatikusok veszik meg.

+1

Ez a derringer (ha nevezhetjük igy) nekem is nagyon tetszik kulsore, de ez annyit tud, mint a Revenge-14M elso 2 lovese (HA es amennyiben az igeretek valosak).

Ezekhez kepest a 19,3 mm-es gumis vallfegyverek erosebbek, messzebbről pontosabbak es a vallba tamasztas lehetosege miatt kepzetlenebb juzer is biztonsagosan talal.

Nem egy kategoria az uj Atlas/Globserver AGS-15M cuccal.

Ellenben ha legalisan viselheto lenne, akkor IWB tokban remek EDC cucc lehetne egy jo gazrevolver melle!

A realisan varhato 80-100+ ezres aron nekem is csak akkor kellene, ha gaz-riaszto minoseitesu, pedig en is hajlamos vagyok minden erdekesebb vackot begyujteni, csak mert.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.02.09. 07:28 Tudsz gyártatni alu dobkiforgatót, illetve dobnyitót?
Én szivesen beszállnék 1-1 darabra. :)
Gyártatni nem, a szaki (Professzor Úrnak szoktam szólítani) egy-egy egyedi darabot megcsinál. Több mint 30 éve a szakmában.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az ismét túltengő acélbuzulás kapcsán egy kis adalék, hogy az átlagjúzernek miért felesleges:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/elrett ... n-nem-ved/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.09. 09:28 Az ismét túltengő acélbuzulás kapcsán egy kis adalék, hogy az átlagjúzernek miért felesleges:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/elrett ... n-nem-ved/
Nah rövidesen megjelenik a sárgán, vagy valamelyik átb@szós aukciós oldalon eladóként, mint keveset hordott, nemdohányzó női tulajdonostól... :lol:
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

TotoHU írta: 2019.02.09. 10:06 Nah rövidesen megjelenik a sárgán, vagy valamelyik átb@szós aukciós oldalon eladóként, mint keveset hordott, nemdohányzó női tulajdonostól... :lol:
Ez 2017-es cikk
szerintem már el is lett pattintva :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.02.09. 08:06
A realisan varhato 80-100+ ezres aron nekem is csak akkor kellene, ha gaz-riaszto minoseitesu, pedig en is hajlamos vagyok minden erdekesebb vackot begyujteni, csak mert.
Sajnos Iván elvből ódzkodik a gumiképes gáz-riasztóktól, így ebben még én sem tudok segíteni. :(
Egyébként nekem azt mondta tegnap a Globserver standnál az egyik úr, hogy azért sem szeretnének gáz-riasztó minősítést, mert az akasztó miatt szerintük jelentősen romlana a pontosság.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.02.09. 14:25 Sajnos Iván elvből ódzkodik a gumiképes gáz-riasztóktól, így ebben még én sem tudok segíteni. :(
Egyébként nekem azt mondta tegnap a Globserver standnál az egyik úr, hogy azért sem szeretnének gáz-riasztó minősítést, mert az akasztó miatt szerintük jelentősen romlana a pontosság.
3-4 meter/mellkas az elvarhato szoras, azt meg barmilyen akasztozott cso tudja szinte.

a kepzetlen, laikus, sosemgyakorlo tpikus vasarlo meg ugysem talal el messzebbrol semmit, akarmilyen a mechanikus pontossag.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.09. 14:27 3-4 meter/mellkas az elvarhato szoras, azt meg barmilyen akasztozott cso tudja szinte.

a kepzetlen, laikus, sosemgyakorlo tpikus vasarlo meg ugysem talal el messzebbrol semmit, akarmilyen a mechanikus pontossag.
Elvi kérdés.

Ha a muzeálisba egy jogosult mester behegel egy gr betétet, akkor átminősíthető az eszköz GR-ra?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2019.02.09. 14:25 Egyébként nekem azt mondta tegnap a Globserver standnál az egyik úr, hogy azért sem szeretnének gáz-riasztó minősítést, mert az akasztó miatt szerintük jelentősen romlana a pontosság.
Mondjuk amilyen rövid csöve van ennek a cuccnak, a szokásos akasztókkal ez jogos is lehet... Ahogy látom, a gumisoknál a csőtorkolattól minimum 1-1,5 csőátmérőnyi sima rész elengedhetetlen ahhoz, hogy az elvárható 5 méterről A4-es lapnyi szórást tudja.

De ez akkor is süket duma a részükről. Már megírta valaki, szintén Fehovás beszélgetésből, hogy nem AKARNAK gáz-riasztó minősítésű gumist gyártani - ez az ő döntésük, csak azt nem értem (mint ahogy itt senki más se), hogy akkor miért gyártanak ilyen viselésre optimális eszközt egyáltalán. Amúgy, akasztó témában, HA akarnának gáz-riasztó minősítést, akkor legalább beszélgessenek el az MKH-val. Adok kölcsön egy pár hetes Omerta-T-GAS-t, mutassák meg, hogy akkor nekünk is elég lesz ennyi akasztó? Összesen van a két cső közé befúrva 1 csap, az előágy takarásában, tán 3 millimétert lóg be a csövekbe. Olyan mint az éles sörétesből alakított gumisokban. Ez simán elférne a derringerben is, közel a csőfarhoz, és nem rontaná a pontosságot.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2019.02.09. 14:39 Elvi kérdés.

Ha a muzeálisba egy jogosult mester behegel egy gr betétet, akkor átminősíthető az eszköz GR-ra?
Ezt a kérdést az MKH weboldalán tessék feltenni, és engem is érdekel a válasz. Bár frusztráló lenne a tudat, hogy megvettem egy eszközt, kifizettem az árában a jó drága muzeális vizsgát, majd fizettem még egy csomó pénzt az engedélyes fegyvermesternek, majd még egy gáz-riasztó vizsgadíjat... kábé a fegyver árának felét költeném ezekre az amúgy fölösleges körökre.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2019.02.09. 14:39 Elvi kérdés.

Ha a muzeálisba egy jogosult mester behegel egy gr betétet, akkor átminősíthető az eszköz GR-ra?
Gáz-riogatónál nincs előírva, mekkora minimális takart csőfelület legyen? 30 vagy 40%, ha jól emlékszem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.09. 15:19 Gáz-riogatónál nincs előírva, mekkora minimális takart csőfelület legyen? 30 vagy 40%, ha jól emlékszem.
Nincs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.09. 15:19 Gáz-riogatónál nincs előírva, mekkora minimális takart csőfelület legyen? 30 vagy 40%, ha jól emlékszem.
Régen én is úgy hallottam hogy 40% van előírva valahol, nem Magyarországon, hanem valami nemzetközi (CIP?) szabályban... de ezt én is csak hallottam valahol. Mégpedig akkor, amikor a Művek bevezette a két benyomott púp akasztót. Ami amúgy zseniális, maximálisan gumibarát, mert lágy ívű, és nem szökik el mellette a lőporgáz. És egyenként kitakarnak 20%-ot, tehát együtt, számtanilag, megvan a 40% 8-)

De magyar jogszabályban akasztózás egyáltalán nincs előírva. A magyar jog szerint gáz-riasztó fegyver az, ami rendeltetésszerűen csak gáz és riasztó töltény működtetésére alkalmas. Pont. Szó nincs se akasztóról, se külön betölthető lövedékről.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.02.09. 15:30 Régen én is úgy hallottam hogy 40% van előírva valahol, nem Magyarországon, hanem valami nemzetközi (CIP?) szabályban... de ezt én is csak hallottam valahol. Mégpedig akkor, amikor a Művek bevezette a két benyomott púp akasztót. Ami amúgy zseniális, maximálisan gumibarát, mert lágy ívű, és nem szökik el mellette a lőporgáz. És egyenként kitakarnak 20%-ot, tehát együtt, számtanilag, megvan a 40% 8-)

De magyar jogszabályban akasztózás egyáltalán nincs előírva. A magyar jog szerint gáz-riasztó fegyver az, ami rendeltetésszerűen csak gáz és riasztó töltény működtetésére alkalmas. Pont. Szó nincs se akasztóról, se külön betölthető lövedékről.

Btw: miert kene egy derringernel barmit is KERESZTÜLlőni barmilyen akasztón is?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.02.09. 17:20 Btw: miert kene egy derringernel barmit is KERESZTÜLlőni barmilyen akasztón is?:-)
Pontosan; hátulról a 9mm Knall patron, elölről a gumilövedék, a kettő között meg ott lehet az akasztó/szűkítés; erre gondolsz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.02.09. 17:28 Pontosan; hátulról a 9mm Knall patron, elölről a gumilövedék, a kettő között meg ott lehet az akasztó/szűkítés; erre gondolsz?

Bizony.

a toltenyurkotegbe eleg a riaszto. A gyors "tarcsere" ugysem realitas elesben.


gumi vagy 15 mm jelzoroki szembol az akasztozott cso torkolataba. Lasd RG79 5-lovetu egyik verzioja. Vagy a Reck King Cobra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.02.09. 17:31 Bizony.

a toltenyurkotegbe eleg a riaszto. A gyors "tarcsere" ugysem realitas elesben.


gumi vagy 15 mm jelzoroki szembol az akasztozott cso torkolataba. Lasd RG79 5-lovetu egyik verzioja. Vagy a Reck King Cobra.
nemááá... akkor irdatlan nagy gáz tágulási tér lesz a gumi mögött, a teljesítmény a töredékére esik vissza. Pláne hogy a töltényűrtömb és a csőfar közti résen a lőporgáz is lefújhat. Akár a szomszédos töltényűrbe is, elölről begyújtva a második töltényt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.02.09. 17:39 nemááá... akkor irdatlan nagy gáz tágulási tér lesz a gumi mögött, a teljesítmény a töredékére esik vissza. Pláne hogy a töltényűrtömb és a csőfar közti résen a lőporgáz is lefújhat. Akár a szomszédos töltényűrbe is, elölről begyújtva a második töltényt.
9 mm PAK szembol begyujt? Lol.

a teljesitmeny meg meretezes, illesztes kerdese. Nagy tav nincs. 30 mm kornyeki akasztozott csohossz.

ja, es mehet pom-mal is:-)

a Reck is fasza.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 post_id[u írta:[/u]=11258 time=1549731109 user_id=68]
9 mm PAK szembol begyujt? Lol.

a teljesitmeny meg meretezes, illesztes kerdese. Nagy tav nincs. 30 mm kornyeki akasztozott csohossz.

ja, es mehet pom-mal is:-)

a Reck is fasza.
PAK: azért remélem hogy nem csak PAK-os lesz, hanem vegyestüzelésű. A PAK sem erősebb mint a peremes, meg hát ahány típus, annyiféle (a peremes is).

POM: ja igen, az a személyes kedvenced ;) Az jó erős még egy nagy öntöltő elejéről is. De

- POM rudat nem kapni mindenhol
- ahány gyártmány, annyiféle átmérő. Nekem is van 15-ösnek árult 15,2-es is, meg 15,6-os is. Mindkettőhöz más vetőcső kell. Ja és egyik se standard csőméret, esztergálva van tized mm pontossággal. Mondjuk ha a derringer 16-os csővel készülne (legyen hivatalosan integrált rakétavető), akkor némi cellux rátekerésével be lehetne hangolni a POM-okat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.09. 17:51 9 mm PAK szembol begyujt? Lol.
Jó pár éve egy tábortűzbe dobtunk pár riasztó patront, kíváncsiságból. Eltelt 1-2 percig mire a frankón lobogó tábortűzben halk pukkanással elműködtek a riasztótöltények. Szal nem valószínű hogy egy századmásodperces lökettől begyújtana.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.02.09. 18:30 Jó pár éve egy tábortűzbe dobtunk pár riasztó patront, kíváncsiságból. Eltelt 1-2 percig mire a frankón lobogó tábortűzben halk pukkanással elműködtek a riasztótöltények. Szal nem valószínű hogy egy századmásodperces lökettől begyújtana.
Én egyszer régen hallottam valakiről, aki egy gázrevolver dobjában kimélyítette a töltényűröket, hogy "pottyantós" tizesgumibarát legyen. Csak azt nem tudta, hogy a dobban van egy beleöntött fúrásgátló keményfém betét. Ez mondjuk a szikraforgácsolót nem érdekelte, de a betét mellett hajszálvékony rések keletkeztek a szomszédos töltényűrök között. Az első lövésnél hatalmasat szólt a fegyver, és beszorult a dob. Kinyitották. A beszorulást az okozta, hogy a legalsó dobfuratból kijött a gumi és nekiszorult a dob előtt a toknak. A többi gumi mind kiment, az összes töltény elsült, körbegyújtott elölről a hajszálvékony réseken.
Szumoo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.09.17. 09:39

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Szumoo »

9 mm PAK-ot nem tudom, de 6mm "rózsapatron" igen.
Top firing csúszótáras "startpisztoly": rakéta nélkül vagy kis fényjelzővel szépen egyesével sültek el a patronok, de nehezebb rakétával (bird banger, vagy effektes cuccok) viszont begyújtotta a mellette lévőt is.
Olyankor minden második csak csettent, de mikor kijött hátul a tár, minden hüvely ki volt nyílva.
Meg ki is fújt hátra a tár mellett az arcomba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szumoo írta: 2019.02.09. 18:51 9 mm PAK-ot nem tudom, de 6mm "rózsapatron" igen.
Top firing csúszótáras "startpisztoly": rakéta nélkül vagy kis fényjelzővel szépen egyesével sültek el a patronok, de nehezebb rakétával (bird banger, vagy effektes cuccok) viszont begyújtotta a mellette lévőt is.
Olyankor minden második csak csettent, de mikor kijött hátul a tár, minden hüvely ki volt nyílva.
Meg ki is fújt hátra a tár mellett az arcomba.

Mert ezek a huvelyszaj anyagabol osszehuzva lezartak. de nem jol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2019.02.09. 18:28 PAK: azért remélem hogy nem csak PAK-os lesz, hanem vegyestüzelésű.

-
Ma pont ezt kérdeztem a Nagyfőnöktől, azt mondta hogy megkérheti az engedélyt.380 R-re is.Kérdeztem, hogy mindkettő egyben? Azt mondta,hogy ilyen kombó eszköz nincs a piacon.
Nagyon csúnyán nézett amikor elmondtam,hogy a jumurdzsákok ilyen revolvert gyártanak. 8-)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2019.02.09. 19:18 Ma pont ezt kérdeztem a Nagyfőnöktől, azt mondta hogy megkérheti az engedélyt.380 R-re is.Kérdeztem, hogy mindkettő egyben? Azt mondta,hogy ilyen kombó eszköz nincs a piacon.
Nagyon csúnyán nézett amikor elmondtam,hogy a jumurdzsákok ilyen revolvert gyártanak. 8-)
Szerintem a 380R legyen az alapból preferált.
Ha beszélő viszonyban vagy vele, a gázriasztó minősítést feltétlenül említsed meg neki.
Anélkül szvsz nem sok értelme van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.02.09. 19:18 Ma pont ezt kérdeztem a Nagyfőnöktől, azt mondta hogy megkérheti az engedélyt.380 R-re is.Kérdeztem, hogy mindkettő egyben? Azt mondta,hogy ilyen kombó eszköz nincs a piacon.
Nagyon csúnyán nézett amikor elmondtam,hogy a jumurdzsákok ilyen revolvert gyártanak. 8-)
Viszont sajnos ebbol kiderul, hogy a non-working protohoz meg gyartasi engedely sincs.:-(

...elobb lesz a Fomernok urnak acélpitbullja:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.02.09. 19:24 Szerintem a 380R legyen az alapból preferált.
Ha beszélő viszonyban vagy vele, a gázriasztó minősítést feltétlenül említsed meg neki.
Anélkül szvsz nem sok értelme van.
Sztem meg ne. A 9 mm PAKbol sokkal tobbfele van es olcsobban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.02.09. 19:29 Sztem meg ne. A 9 mm PAKbol sokkal tobbfele van es olcsobban.
Aztán pont aki egy ilyen drága fegyvert vesz, annak fog számítani a pártíz forinttal olcsóbb töltény. Amiből húsz másodpercenként eldurrog egy 17-es tárat... ja, ezzel nem :D Meg a PAK-ok teljesítményét gumival még egyáltalán nem ismerjük.

Részemről is +1 szavazat a minden gumisban használt és ismert R Blanc-ra.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2019.02.09. 19:18 Ma pont ezt kérdeztem a Nagyfőnöktől, azt mondta hogy megkérheti az engedélyt.380 R-re is.Kérdeztem, hogy mindkettő egyben? Azt mondta,hogy ilyen kombó eszköz nincs a piacon.
Nagyon csúnyán nézett amikor elmondtam,hogy a jumurdzsákok ilyen revolvert gyártanak. 8-)
Amúgy ha beszélsz a Nagyfőnökkel: publikus-e, hogy egyáltalán miért a PAK-ra fejlesztettek alapból? Hiszen tényleg az összes létező gumis az R Blanc-kal működik.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Akinek van otthon vegyestüzelésű revolvere: megnézne két dolgot?

1. Mi a fegyveren feltüntetett kaliberjelzés? Csak R Blanc, vagy mindkettőt ráírták?

2. Az MKH kártyán ugyanez a kérdés.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Annyira nem ismerjük egymást, csak odaslattyogtam a fehován,és szóba elegyedtünk.
Azt hitte értelmes emberrel beszélget.... :lol:
Még a seregről is kérdezett, hogy hol voltam katona.
Akkor nézett nagyot, amikor benyögtem hogy ki volt a század parancsnokom. 8-)
Uhogy sos semmit sem tudok intézni,csak közzétettem amit megtudtam.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.02.09. 19:42 Akinek van otthon vegyestüzelésű revolvere: megnézne két dolgot?

1. Mi a fegyveren feltüntetett kaliberjelzés? Csak R Blanc, vagy mindkettőt ráírták?

2. Az MKH kártyán ugyanez a kérdés.
1. mindketto

Kép

2. Egyszeruseg kedveert csak r. K.-t kerunk mi is, Muvek is.
.357 magnum revkora sem irjuk, h .38 sw, vagy a .22 lang knall riasztonal, h 6 mm fb. Platz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.02.09. 19:29 Sztem meg ne. A 9 mm PAKbol sokkal tobbfele van es olcsobban.
Aki hazabeszél :P. A PAK-ra vagy vegyestüzelésűre szavazok, ha már tőletek spejzoltam be :). Kb. 5 másodperc egy 34-es tár.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.02.09. 19:42 Akinek van otthon vegyestüzelésű revolvere: megnézne két dolgot?

1. Mi a fegyveren feltüntetett kaliberjelzés? Csak R Blanc, vagy mindkettőt ráírták?

2. Az MKH kártyán ugyanez a kérdés.
Ez miért érdekes?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.02.09. 19:29 Sztem meg ne. A 9 mm PAKbol sokkal tobbfele van es olcsobban.
És? Egy fajta kell, amivel megfelelő az energia.
Olcsóság; kétlövetű fegyver.. ellősz tíz tárat, az még csak 20 patron.
Meg tudják csinálni a 9mm PAK-ot tüzelő nem-öntöltő olyan megbízhatóra, mint a peremes 9mm Knall-t?
Annál a hüvelyszájon támaszkodik fel ha jól tudom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Az második szériás UMA P30-al van valAkinek tapasztalata?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2019.02.09. 20:13 1. mindketto

2. Egyszeruseg kedveert csak r. K.-t kerunk mi is, Muvek is.
.357 magnum revkora sem irjuk, h .38 sw, vagy a .22 lang knall riasztonal, h 6 mm fb. Platz.
hehe :-) nekem van olyan ekol 2.5" viperem, amin a 9mm pa felirat van, de az nem megy bele... (sajnos az mkh-ját fogalmam sincs hol hagytam el... azt nem tudom megnézni, de azon szerintem már jól volt írva, hogy 9mm k)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2019.02.09. 20:32 És? Egy fajta kell, amivel megfelelő az energia.
Olcsóság; kétlövetű fegyver.. ellősz tíz tárat, az még csak 20 patron.
Meg tudják csinálni a 9mm PAK-ot tüzelő nem-öntöltő olyan megbízhatóra, mint a peremes 9mm Knall-t?
Annál a hüvelyszájon támaszkodik fel ha jól tudom.
Ha valaki gázologni is akar vele, akkor tud vegyesen tárazni megbízható töltényből.
Szvsz ez is lehet egy ok, hiszen ők is olvassák a fórumot és talán a töltény mizériára is gondoltak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.02.09. 21:24 Ha valaki gázologni is akar vele, akkor tud vegyesen tárazni megbízható töltényből.
Szvsz ez is lehet egy ok, hiszen ők is olvassák a fórumot és talán a töltény mizériára is gondoltak.
Ennél nem lesz gond a csappantyú-kiszakadás.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: zora »

Martin Riggs írta: 2019.02.09. 20:55 Az második szériás UMA P30-al van valAkinek tapasztalata?
Volt. Újonnan vettem, kb 100 lövés/1 akadály. Nagyon szép, frankó fesztelenítős, tűzkészen viselhető elsütőszerkezet. A szán papírvékony, komolyan, kézzel összenyomkodható, ezért is adtam el, egyszerűen dühített. Emellett mivel a P99 tárját kapta meg ez is, ugyanúgy viselkedik. Vagyis a tele töltött tárban minden lépésnél csörögnek a patronok, mint egy doboz Tic-tac. Krva zavaró. Tárazhtasz kevesebbet, akkor meg minek ekkora eszköz. De ő azért néha eszembe jut, szép és kényelmes. De ez is uma... :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2019.02.09. 21:50 Volt. Újonnan vettem, kb 100 lövés/1 akadály. Nagyon szép, frankó fesztelenítős, tűzkészen viselhető elsütőszerkezet. A szán papírvékony, komolyan, kézzel összenyomkodható, ezért is adtam el, egyszerűen dühített. Emellett mivel a P99 tárját kapta meg ez is, ugyanúgy viselkedik. Vagyis a tele töltött tárban minden lépésnél csörögnek a patronok, mint egy doboz Tic-tac. Krva zavaró. Tárazhtasz kevesebbet, akkor meg minek ekkora eszköz. De ő azért néha eszembe jut, szép és kényelmes. De ez is uma... :-)
Első szériásom volt. Az gyakorlatilag egy oszló hulla volt ami rádásul még élnegy mocsodék ge..i is! Egy rohadt kínlódás volt az üzemeltetése. Akár egy Dacia. Egyik helyen össze lett foltozva, a másikon széthullott. Viszont a beszámolók alapján a Rev2-ben javítva lettek a hibák. Ellenben a hivatalos tesztek csak out of the box példányokról szólnak. Az viszont a V1 esetén is működött kb 160 lövésig. Utána széthullott a pitttsába.

Viszont ha a V2 jobb, akkor érdemes lehet vele foglalkozni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2019.02.09. 21:24 Ha valaki gázologni is akar vele, akkor tud vegyesen tárazni megbízható töltényből.
Szvsz ez is lehet egy ok, hiszen ők is olvassák a fórumot és talán a töltény mizériára is gondoltak.
Ha PAK kaliberű, akkor semmiből nem áll úgy kialakítani, hogy a peremes töltényt is megegye. Hülyeség lenne nem így csinálni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.02.09. 22:39 Ha PAK kaliberű, akkor semmiből nem áll úgy kialakítani, hogy a peremes töltényt is megegye. Hülyeség lenne nem így csinálni.
Én is csak elvi magyarázatot keresek a dologra, mert amúgy teljesen logikátlan, mint ahogy a muzeális besorolás is!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2019.02.09. 22:08 Első szériásom volt. Az gyakorlatilag egy oszló hulla volt ami rádásul még élnegy mocsodék ge..i is! Egy rohadt kínlódás volt az üzemeltetése. Akár egy Dacia. Egyik helyen össze lett foltozva, a másikon széthullott. Viszont a beszámolók alapján a Rev2-ben javítva lettek a hibák. Ellenben a hivatalos tesztek csak out of the box példányokról szólnak. Az viszont a V1 esetén is működött kb 160 lövésig. Utána széthullott a pitttsába.

Viszont ha a V2 jobb, akkor érdemes lehet vele foglalkozni.
emlexem meg a kékrol mit xoptal vele. akkor szuletett az umarex sux idioma
V2 szted jobb lesz? ez az uma mindent elkovet h a terekek felé terelje a nepet.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.02.10. 07:55 emlexem meg a kékrol mit xoptal vele. akkor szuletett az umarex sux idioma
V2 szted jobb lesz? ez az uma mindent elkovet h a terekek felé terelje a nepet.
Nem tudom milyen, mert nem olvastam róla semmit, csak pár "out of the box" teszt videót láttam. Azok meg a konstrukciót megmutatják, de mást kb nem.

Ezért inkább kérdezek, hátha van tapasztalati vélemény. Zora írt is, hogy neki nem volt vele valódi baja, csak a könnyű, vékony szántól rázta a hideg. Amit megértek, de ez önmagában nem hiba.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

Hogy miért PAK az Atlas Derringer?

Van egy fószer aki csinált pár videót a Globserver 4Maticról. Nem reklámoznám akit érdekel annak privátba megírom a youtube-os csatornáját, de nem ördöngőség megtalálni. Szóval ő etette rendesen "marhással" és kb. 50 lövés után "a nem spiáter" 4matic elkezdett csettegni, mert nem erre lett kitalálva. Neki "lett valahonnan" pak riasztót befogadni képes 4matic töltényűr kötege és agitált is azért videóban, hogy ezt a pak vonalat kéne erőltetni. Van olyan videó is ahol hosszú csövű lupara 4maticot "tesztel", mintha a sima puska lenne válltámasz nélkül pisztoly markolattal... Úgy hangzik el, hogy készítettek ilyet, mert "kérték" az emberek. Ha az ő videóit látja az Atlas, ráadásul beszélő viszonyban is van velük állítólag... akkor a PAK olcsóbb patron a júzernek, valamint ezzel megakadályozható a "marhással" való marháskodás. Nekem ez a meglátásom.
Piréz poéta.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Még valami amit elfelejtettem: a derringer markolatában nem lesz póttárnak hely, mert elfoglalja az elsütőszerkezet.
Lehet hogy kellene adni egy pionírt hogy abból merítsenek ötleteket? :shock:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.02.10. 08:17 Nem tudom milyen, mert nem olvastam róla semmit, csak pár "out of the box" teszt videót láttam. Azok meg a konstrukciót megmutatják, de mást kb nem.

Ezért inkább kérdezek, hátha van tapasztalati vélemény. Zora írt is, hogy neki nem volt vele valódi baja, csak a könnyű, vékony szántól rázta a hideg. Amit megértek, de ez önmagában nem hiba.

Riggs újra Umarex gp-t akar venni, erről nekem a faszerdőben tátott szájjal rohangászás jut eszembe:-)))

---

Legyen erdemi is: kereskedoi tapasztalatkent a Gen2 Uma HK P30-bol az evek alatt eladogattunk 10-20 db kornyeken (nem egy bestseller ugye, az ara miatt szinte eladhatatlan), de nem hoztak belole vissza gariban javitasra.

Mas kerdes, hogy ettol meg lehet, hgy gari lejarta utan mentek tonkre, vagy nem is lottek veluk annyit, csak hordjak, vagy ilyesmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.10. 10:35 Riggs újra Umarex gp-t akar venni, erről nekem a faszerdőben tátott szájjal rohangászás jut eszembe:-)))

---

Legyen erdemi is: kereskedoi tapasztalatkent a Gen2 Uma HK P30-bol az evek alatt eladogattunk 10-20 db kornyeken (nem egy bestseller ugye, az ara miatt szinte eladhatatlan), de nem hoztak belole vissza gariban javitasra.

Mas kerdes, hogy ettol meg lehet, hgy gari lejarta utan mentek tonkre, vagy nem is lottek veluk annyit, csak hordjak, vagy ilyesmi.
Mára megvolt a kötelező röhögéas adagom, köszi! :)

Egyébként meg törökből már minden itthon figyel. Van amiből kettő is! Marad az uma számomra mwg ismeretlen verziói. Esetleg van valami ajánlatod? :)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: UMA P30 Rev2

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.02.10. 11:04 Mára megvolt a kötelező röhögéas adagom, köszi! :)

Egyébként meg törökből már minden itthon figyel. Van amiből kettő is! Marad az uma számomra mwg ismeretlen verziói. Esetleg van valami ajánlatod? :)
En ezt nezegetem, hogy repkedos utoszegesitve (by fegyvermester) messze felulmulna elettartamban az UMA HK P30-at. Es nagyon jo fogasu, massziv muanyagtokja van, acelbetetes kakasa, acel szanakaszto, aclebetet a kakasban a szanakasztonak, acel tuzfal, 17-es tarja, és feleannyiba kerul!

A szanja meg olyan vaskos es massziv, hogy jatsszva agyonverhetsz vele barkit, meg sem latszik rajta.:-))

http://www.onvedelmibolt-koki.hu/termek ... 92-fekete/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.Attila
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.02.10. 10:20

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.Attila »

Hol van Budapesten olyan konkért hely, hol lehet gáz-riasztó pisztollyal lőni (durrogtatni)? Panelházban lakok, ezért ott nem megoldható.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

A marhás téma nagyon határeset, abban maradtunk legutóbb hogy mint jelenségre utalni lehet rá de fejtegetni, részletekbe belemenni NEM!!

Legfőképpen meg pozitív eshetőségként ne utaljunk rá ha egy fegyvert ilyennel lehet etetni.

Ne marháskodjunk már!
No Cow.jpg
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Válasz küldése