Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

belatibi
Veterán
Veterán

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

swordmanus írta: 2021.02.15. 23:01 Én nem dohányzom, a szivargyújtómban fixre be van rendszeresítve abba való kis lámpa. Így mindig töltve van.
Olyan is jó lenne. Mi sem dohanyzunk szerencsere. Valami linket vagy fotót tudsz küldeni? Köszi
Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

belatibi írta: 2021.02.15. 14:40 Sziasztok! Valamilyen fejlampat vagy egyéb vízálló lámpát tudnátok ajánlani? Az se baj, ha szivargyújtó csatlakozóval. Ha tölthető, úgyis elfelejtkezek róla. Ha elemes, akkor is.
A napokban egy este, defektet kaptam a "pusztasagban". Szerencsére el tudtam vergődni a következő telepulesig, világos helyre.
Akkor jutott eszembe, hogy jó lenne egy lámpát rendszeresiteni az autóban!
Tudnátok ajánlani? Az se baj, ha Kínából. Köszönöm szépen
Én ezt nézegettem, de nem vettem még:
https://www.fenixlighting.com/product/f ... -headlamp/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

belatibi írta: 2021.02.16. 07:15 Olyan is jó lenne. Mi sem dohanyzunk szerencsere. Valami linket vagy fotót tudsz küldeni? Köszi
Már csak ilyet találtam, nekem még egy picit kompaktabb van. https://www.aliexpress.com/item/4001126 ... web201603_
Coop
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Coop »

Egyik kedvenc máris kapott egy tokot.
tok-2.jpg
Coop
Veterán
Veterán

.
tok-3.jpg
belatibi
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Köszönöm szépen a segítséget a lámpa ügyben!
Poresz
Veterán
Veterán

"Zsebszaggató"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Már egy ideje próbálok rájönni, hogy a magyar bicskákon…
bicska zsebszaggato.jpg
…miért hagyják így a "zsebszaggatót"?
Az világos, hogy rugós - angolul: slip joint - bicskákon ezt szerepéből adódóan (mozgáshatárolás - véghelyzet) szögletesen kell kialakítani.
slip joint.png
slip joint.png (17.65 KiB) Megtekintve 1966 alkalommal
A svájciak mégis képesek úgy megcsinálni, hogy ne álljon ki.
Zotyika
Veterán
Veterán

Re: "Zsebszaggató"

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Poresz írta: 2021.02.17. 13:50 Már egy ideje próbálok rájönni, hogy a magyar bicskákon…
bicska zsebszaggato.jpg
…miért hagyják így a "zsebszaggatót"?
Az világos, hogy rugós - angolul: slip joint - bicskákon ezt szerepéből adódóan (mozgáshatárolás - véghelyzet) szögletesen kell kialakítani.
slip joint.png
A svájciak mégis képesek úgy megcsinálni, hogy ne álljon ki.
1. Tradíció (így nézett ki 100 éve, ezért most is ilyen)
2. Más markolat és pengeszélesség arány kell hozzá. Azaz ha megcsinálod olyanra, akkor nem úgy fog kinézni. Goto 1.
Coop
Veterán
Veterán

Február, farsang...fejesgörbe :D
20210218_182354-01.jpeg
20210218_182131-01.jpeg
Coop
Veterán
Veterán

Egy másik tok, ugyancsak fejesgörbe alannyal.
Ffórumra.jpg
G.D
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: G.D »

EDC (EveryDayChopping)
IMG_0109K.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

G.D írta: 2021.03.13. 16:52 EDC (EveryDayChopping)
IMG_0109K.jpg
Evridéjcsopping: nemrég jött meg az akksis mini láncfűrészem. Atomjó!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2021.03.13. 20:14 Evridéjcsopping: nemrég jött meg az akksis mini láncfűrészem. Atomjó!
Every Day Chopping 2.0
D655B02E-F0DA-4D86-B01B-73E0F5A6C432.jpeg
496m2 gaz, és akác - bírta. Azóta a szomszédok is mintha valahogy udvariasabbak lennének... 8-)
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Petya357 írta: 2021.03.14. 15:41 Every Day Chopping 2.0
D655B02E-F0DA-4D86-B01B-73E0F5A6C432.jpeg
496m2 gaz, és akác - bírta. Azóta a szomszédok is mintha valahogy udvariasabbak lennének... 8-)
tesztvideó az enyémről (neméncsináltam, de az enyém pont ilyen)
https://www.youtube.com/watch?v=kL3dlXjSs-0
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2021.03.14. 22:25 tesztvideó az enyémről (neméncsináltam, de az enyém pont ilyen)
Olyan cuuuuukiiiiii :lol: nagyon kompakt. Rejtett viselés is tervben van? ;)
Az saját láncfűrészem az benzines, és azzem 16”, open carry :mrgreen:
Ben77
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

swordmanus írta: 2021.03.14. 22:25 tesztvideó az enyémről (neméncsináltam, de az enyém pont ilyen)
ű

Szerintem, ez egy tök felesleges cucc, hangsúlyozom szerintem.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ben77 írta: 2021.03.15. 09:54 ű

Szerintem, ez egy tök felesleges cucc, hangsúlyozom szerintem.
Lehet, hogy vannak olyan helyek, ahová csak ezzel férsz oda.
Jobban aggaszt viszont az, hogy nincs kenése a láncnak, így az élettartalma jelentősen behatárolt a csillagkerék lánc, láncvezető triumviátusnak.
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

RatRace írta: 2021.03.15. 10:39 Lehet, hogy vannak olyan helyek, ahová csak ezzel férsz oda.
Jobban aggaszt viszont az, hogy nincs kenése a láncnak, így az élettartalma jelentősen behatárolt a csillagkerék lánc, láncvezető triumviátusnak.
Hát, ma döntöttünk 3 nagy akácot, gondoltam, majd gallyazáshoz.... az akksik meg azt gondolták, nincs is bennük túl sok erő. Lehet nem töltöttem fel elég alaposan, nemtom. Na igen, a kenést azt nekem kell megoldani. Mondjuk ma a legalja kínai 14 ezres láncfűrészemmel dolgoztam, nyilván elfáradtam, mert nem szoktam fát vágni, de végül tette a dolgát a sokéves kínai is. Egész nap, meg heti öt nap nem kínoznám se a technikát, se magam ezzel a technikával, de a három nagy fa döntéséhez, gallyazásához (kb. fél óra/db) megállta a helyét. Még mindig azt mondom, hogy háztáji, hobbi célra kár drágábbat venni, ez is elég. Meghal, lecserélem. 4-5 évente.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2021.03.15. 20:16 Hát, ma döntöttünk 3 nagy akácot, gondoltam, majd gallyazáshoz.... az akksik meg azt gondolták, nincs is bennük túl sok erő. Lehet nem töltöttem fel elég alaposan, nemtom. Na igen, a kenést azt nekem kell megoldani. Mondjuk ma a legalja kínai 14 ezres láncfűrészemmel dolgoztam, nyilván elfáradtam, mert nem szoktam fát vágni, de végül tette a dolgát a sokéves kínai is. Egész nap, meg heti öt nap nem kínoznám se a technikát, se magam ezzel a technikával, de a három nagy fa döntéséhez, gallyazásához (kb. fél óra/db) megállta a helyét. Még mindig azt mondom, hogy háztáji, hobbi célra kár drágábbat venni, ez is elég. Meghal, lecserélem. 4-5 évente.
Tanulva az olcsó gépekkel szívásból, a műfajban egy ilyet vettem:

https://m.stihl.hu/STIHL-term%C3%A9kek/ ... %BCl).aspx

Lassan egy éve megvan, többször mondtam meló közben, hogy a kifejlesztőjének Nobel-díjat adnék. Zseniális!
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Blekk Rájgó írta: 2021.03.15. 20:56 Tanulva az olcsó gépekkel szívásból, a műfajban egy ilyet vettem:

https://m.stihl.hu/STIHL-term%C3%A9kek/ ... %BCl).aspx

Lassan egy éve megvan, többször mondtam meló közben, hogy a kifejlesztőjének Nobel-díjat adnék. Zseniális!
Sokan dícsérik az akksis nagy láncfűrészeket, de egyelőre még nagyon nem olcsók. Én még ott tartok, hogy ez a legalja kínai is több láncot, benzint olajat megeszik, mire meghal, mint a vételára, és így is évekig bírja az én igényeim mellett.
qqriq
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

lancfuresz

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ovatosan a lancossal mer nem jatek.
tegnap en is szorakoztam vele...
20210316_105246.jpg
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2021.03.16. 08:21 Sokan dícsérik az akksis nagy láncfűrészeket, de egyelőre még nagyon nem olcsók. Én még ott tartok, hogy ez a legalja kínai is több láncot, benzint olajat megeszik, mire meghal, mint a vételára, és így is évekig bírja az én igényeim mellett.
Annyira nem "nagy", időnként 10-15-20 centis ágakat is le kell tudnom vele vágni, viszi csak lassabban :). Időnként céges minkaeszköz. Egy biztos, szép apránként (melóhely jóvoltából) több tűzifát elvágtam vele, mint az ára. Bent jó néven veszik, ha nem zajongok.
vato
Veterán
Veterán

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.03.16. 11:48 Pontosan. Nem tudom, egy szakmai fórumban miért démonizáljuk ("egy ütés=egy halál"), mikor sok rendőrségnél is rendszeresítve van, plusz a német neve is Abwehrstock (elhárító, védekező).
Nem olyan könnyű vele agyonverni vele bárkit is.

Egy nőnek természetesen _nem_ javaslom, de nem azért, mint ha annyira veszélyes lenne!
mostanában gondolkoztam egy asp p12-esen erről van esetleg valakinek tapasztalata itt a fórumon ?
nagyon zsebbemászónak tűnik a maga 146grammjával. komolyabb tesztet nem találtam róla..
asp p12.jpg
asp p12.jpg (27.8 KiB) Megtekintve 1207 alkalommal
WildBear23
Veterán
Veterán

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.03.16. 12:05 mostanában gondolkoztam egy asp p12-esen erről van esetleg valakinek tapasztalata itt a fórumon ?
nagyon zsebbemászónak tűnik a maga 146grammjával. komolyabb tesztet nem találtam róla..

asp p12.jpg
Persze, volt ilyenem.
Végigpróbáltam 12, 16, 21" ASP-t, 16,18,21" ESP-t a kompakt vonalból.
Mire vagy kíváncsi? ;-)
vato
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.03.16. 12:08 Persze, volt ilyenem.
Végigpróbáltam 12, 16, 21" ASP-t, 16,18,21" ESP-t a kompakt vonalból.
Mire vagy kíváncsi? ;-)
Nekemm egy esp hardened 18-asom van otthonra, azzal meg vagyok elégedve. Nyilván az asp p12 más liga, ami érdekelne:

- megbízhatóság, azaz nyitás / záródás mennyire megy flottul?
- strapabírás? nyilván nem téglát akarok vele szeletelni, de nem lenne jó ha egy kicsit combosabb ütéstől, valami keményebben széthullana ...
- hordhatóság, gondolom okés zsebben? kényelmes
- lámpavég létezik-e hozzá?

ESP kompakt valamivel nehezebb nagyobb és olcsóbb jóval, ahhoz képest milyennek ítéled meg a p12-t?
Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.03.16. 12:15 Nekemm egy esp hardened 18-asom van otthonra, azzal meg vagyok elégedve. Nyilván az asp p12 más liga, ami érdekelne:

- megbízhatóság, azaz nyitás / záródás mennyire megy flottul?
- strapabírás? nyilván nem téglát akarok vele szeletelni, de nem lenne jó ha egy kicsit combosabb ütéstől, valami keményebben széthullana ...
- hordhatóság, gondolom okés zsebben? kényelmes
- lámpavég létezik-e hozzá?

ESP kompakt valamivel nehezebb nagyobb és olcsóbb jóval, ahhoz képest milyennek ítéled meg a p12-t?
Hiába nem szamurájkard, azért nem ebbe a topikba való szerintem se.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
WildBear23
Veterán
Veterán

"Hiába nem szamurájkard, azért nem ebbe a topikba való szerintem se."

Hanem hová?
A gázspray, gázpisztoly, gumigolyós, sokkoló, vipera tipikusan non-lethal, és less-lethal eszközök.

"- megbízhatóság, azaz nyitás / záródás mennyire megy flottul? "
"- strapabírás? nyilván nem téglát akarok vele szeletelni, de nem lenne jó ha egy kicsit combosabb ütéstől, valami keményebben széthullana ..."

Ha nem téglát bontasz vele, akkor nincs különbség.
A viperák gyenge pontjai a záródást biztosító Morse-kúpok, és a markolatvégben (kupak) lévő rugó.
Kicsapáskor a Morse-kúpot nagy, ütésszerű igénybevétel éri. Ha gyenge minőségű anyagból készül (tipikusan a kínai piacos viperák),
akkor a belső rész lassan összezömül, a külső hüvely pedig kitágul.
Ennek az a vége, hogy egy lendületesebb kicsapáskor (jellemzően: stresszhelyzetben) a vipera szétesik.
A kínai piacos viperák ezért nem jók még gyakorolni sem.
Hasonló hiba hogy ha szálerősítésű polimerből készül, és az öntési vonalban szétválik.
Így járt az egyik fórumtárs által Izraelből rendelt FAB-Defense 22"-os vipera.

Az ASP-nél, ESP-nél ilyentől nem kell félni. Még a nem-edzett ESP-nél sem, ott max. összekopnak a Morse-kúpok, és kicsapáskor nem fog elég erősen rögzülni. (Ekkor kell állítani a markolatvégben lévő rugón).

"- hordhatóság, gondolom okés zsebben? kényelmes"

A kompakt botok mind nagyon jól hordhatók. A 12"-os összecsukva végképp akkora, mint egy nagyobb filctoll. :-)
Nekem viszont az túl kicsi, pláne ha a támadónál valamilyen eszköz (pl. kés) van.
Nekem a standard hosszúságú 21"-os kompakt vált be.

"- lámpavég létezik-e hozzá?"

ASP-hez nem tudom, az ESP-hez a hagyományos, gumírozott markolatúhoz van lámpa, három féle.
Fel lehet rakni a kompakt verziókra is, jól néz ki (és teljesen ártalmatlan elemlámpának látszik :-), de úgy már nehezebben hordható.
Compact with flashlight.jpg
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Re: lancfuresz

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2021.03.16. 10:58 ovatosan a lancossal mer nem jatek.
Szia,

Orulok neki, hogy ilyen szinu. :-)

(Feltetelezve, hogy nem a hidrogen-peroxidtol lett ilyen a szine. :-))

Bel
qqriq
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Re: lancfuresz

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia,
Szerencsem volt nem kapott bele a combomba, a nadrag lefekezte. Fejem folott vagtam, mar elvettem a gazt es a lanc szabadon futott amikor raesett a kezemre a fa.
bel írta: 2021.03.16. 13:52 Szia,

Orulok neki, hogy ilyen szinu. :-)

(Feltetelezve, hogy nem a hidrogen-peroxidtol lett ilyen a szine. :-))

Bel
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
chucky
Forumtag
Forumtag

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.03.16. 13:17 "Hiába nem szamurájkard, azért nem ebbe a topikba való szerintem se."

Hanem hová?
A gázspray, gázpisztoly, gumigolyós, sokkoló, vipera tipikusan non-lethal, és less-lethal eszközök.

"- megbízhatóság, azaz nyitás / záródás mennyire megy flottul? "
"- strapabírás? nyilván nem téglát akarok vele szeletelni, de nem lenne jó ha egy kicsit combosabb ütéstől, valami keményebben széthullana ..."

Ha nem téglát bontasz vele, akkor nincs különbség.
A viperák gyenge pontjai a záródást biztosító Morse-kúpok, és a markolatvégben (kupak) lévő rugó.
Kicsapáskor a Morse-kúpot nagy, ütésszerű igénybevétel éri. Ha gyenge minőségű anyagból készül (tipikusan a kínai piacos viperák),
akkor a belső rész lassan összezömül, a külső hüvely pedig kitágul.
Ennek az a vége, hogy egy lendületesebb kicsapáskor (jellemzően: stresszhelyzetben) a vipera szétesik.
A kínai piacos viperák ezért nem jók még gyakorolni sem.
Hasonló hiba hogy ha szálerősítésű polimerből készül, és az öntési vonalban szétválik.
Így járt az egyik fórumtárs által Izraelből rendelt FAB-Defense 22"-os vipera.

Az ASP-nél, ESP-nél ilyentől nem kell félni. Még a nem-edzett ESP-nél sem, ott max. összekopnak a Morse-kúpok, és kicsapáskor nem fog elég erősen rögzülni. (Ekkor kell állítani a markolatvégben lévő rugón).

"- hordhatóság, gondolom okés zsebben? kényelmes"

A kompakt botok mind nagyon jól hordhatók. A 12"-os összecsukva végképp akkora, mint egy nagyobb filctoll. :-)
Nekem viszont az túl kicsi, pláne ha a támadónál valamilyen eszköz (pl. kés) van.
Nekem a standard hosszúságú 21"-os kompakt vált be.

"- lámpavég létezik-e hozzá?"

ASP-hez nem tudom, az ESP-hez a hagyományos, gumírozott markolatúhoz van lámpa, három féle.
Fel lehet rakni a kompakt verziókra is, jól néz ki (és teljesen ártalmatlan elemlámpának látszik :-), de úgy már nehezebben hordható.
Compact with flashlight.jpg
En multiszerszamnak vettem egyet de meg mindig nem tudom rendesen osszecsukni 😅
Csapkodom a foldhoz de semmi.Viszont ha rakoppintok a hegyere valmi kemeny targgyal,akkor egybol osszecsukodik 😁
Nem sokat hasznaltam lehet,hogy koptatni kene meg? 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán

Petya357 írta: 2021.03.14. 15:41 Every Day Chopping 2.0
Asszem ő nyert :D
Kép
WildBear23
Veterán
Veterán

chucky írta: 2021.03.17. 08:27 En multiszerszamnak vettem egyet de meg mindig nem tudom rendesen osszecsukni 😅
Csapkodom a foldhoz de semmi.Viszont ha rakoppintok a hegyere valmi kemeny targgyal,akkor egybol osszecsukodik 😁
Nem sokat hasznaltam lehet,hogy koptatni kene meg? 🙄
Kocogtatni kell, körbe-körbe, akkor kiold az egyik Morse-kúp, és becsukható: a lendülettől a másik is kiold.
Gyakorlásként lehet a Morse-kúpra egy csepp olajat cseppenteni, akkor nem rögzül olyan szilárdan.
De "éles" hordás előtt ki kell belőle törölni az olajat!
chucky
Forumtag
Forumtag

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.03.17. 12:01 Kocogtatni kell, körbe-körbe, akkor kiold az egyik Morse-kúp, és becsukható: a lendülettől a másik is kiold.
Gyakorlásként lehet a Morse-kúpra egy csepp olajat cseppenteni, akkor nem rögzül olyan szilárdan.
De "éles" hordás előtt ki kell belőle törölni az olajat!
Oksa,koszi 😁
Nem viselek ilyesmit mert parazok tole 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Thunder
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Boccs, hogy megakasztom a 'kézifűrész szakkört' és 'barkács tippek' rovatot, de gondoltam kicsit visszakanyarodnék az eredeti témához ;)
itthoni szabályozás mit mond OTF-ekről, mint pl a Microtech rugósok közterületen való viselésre? Azt gondolnám, hogy tilos, de hátha nem :)
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.04.08. 03:03 Boccs, hogy megakasztom a 'kézifűrész szakkört' és 'barkács tippek' rovatot, de gondoltam kicsit visszakanyarodnék az eredeti témához ;)
itthoni szabályozás mit mond OTF-ekről, mint pl a Microtech rugósok közterületen való viselésre? Azt gondolnám, hogy tilos, de hátha nem :)
Még forgalmazni is tilos rugós kést! És pengehossztól függetlenül kkve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán

gvass1 írta: 2021.04.08. 05:05 Még forgalmazni is tilos rugós kést! És pengehossztól függetlenül kkve.
akinek a nevét még ki sem ejtjük, annyira tilos ... értem. Gondoltam :(
FEHOVA-n azért árulták, 2 éve, btw.

Köszi az infót!

Mehetnek tovább akkor a kis kerti tippek :lol:
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Thunder írta: 2021.04.08. 10:31
FEHOVA-n azért árulták, 2 éve, btw.

Lopni is sokan lopnak, pedig az is tilos.

BTW: ez a rugóskés tiltás igazi bohóckodás. A legtöbb rugós kés eleve használhatatlan bazári gagyi és még a csúcskategóriás csilliókba kerülő darabok "harcértéke" is lófütyi egy pár tízezer forintos 8-centis legálviselhető fixpengéshez képest.

Amúgy sem önvédelemre való a kés, szerszámként és evőeszközként meg a rugós végképp muhahaha-kategória.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Thunder írta: 2021.04.08. 10:31 Mehetnek tovább akkor a kis kerti tippek :lol:
Hm, jogos, most nézem, hogy itt erről ment az eszmecsere, azt valóban illett volna átraknom az offba, de ennyi még talán elfér.
I am the law.
Thunder
Veterán
Veterán

gvass1 írta: 2021.04.08. 10:36 Lopni is sokan lopnak, pedig az is tilos.

BTW: ez a rugóskés tiltás igazi bohóckodás. A legtöbb rugós kés eleve használhatatlan bazári gagyi és még a csúcskategóriás csilliókba kerülő darabok "harcértéke" is lófütyi egy pár tízezer forintos 8-centis legálviselhető fixpengéshez képest.

Amúgy sem önvédelemre való a kés, szerszámként és evőeszközként meg a rugós végképp muhahaha-kategória.
kis ajánló, ha már fix pengék előnyeiről esett szó, magyar srác, különleges műveleti operátor és atom kis cuccokat kezdett csinálni tavaly, idén kezdődött a gyártás és értékesítés - ahogy látom.

https://www.facebook.com/gzcustomblades ... NDI1Mjc%3D
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Thunder írta: 2021.04.08. 15:14 kis ajánló, ha már fix pengék előnyeiről esett szó, magyar srác, különleges műveleti operátor és atom kis cuccokat kezdett csinálni tavaly, idén kezdődött a gyártás és értékesítés - ahogy látom.

https://www.facebook.com/gzcustomblades ... NDI1Mjc%3D
igen, ezek elég izgalmasan néznek ki, és biztosan ezerszer hasznosabbak, mint a rugós fiszfaszok.
G.D
Veterán
Veterán

Thunder írta: 2021.04.08. 15:14 kis ajánló, ha már fix pengék előnyeiről esett szó, magyar srác, különleges műveleti operátor és atom kis cuccokat kezdett csinálni tavaly
Nem tavaly, az első eladásra szánt késeit 2017 körül készítette.
De tényleg nagyon metál amiket művel :!:
Thunder
Veterán
Veterán

gvass1 írta: 2021.04.08. 15:24 igen, ezek elég izgalmasan néznek ki, és biztosan ezerszer hasznosabbak, mint a rugós fiszfaszok.
az inkább drága szerelem, home office közben csattogtatni, simogatni - ezek meg hardcore funkcionalitás, mívesen elkészítve
mindegyiknek megvan a maga helye a világban 8-)
Válasz küldése