Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.01.02. 18:12 Nekem kéne!
Nekem is kéne. :mrgreen: Akkor is, ha garázst meg sínt is kellene hozzá építeni. Annyira feelinges vas.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.01.02. 21:54 Nekem is kéne. :mrgreen: Akkor is, ha garázst meg sínt is kellene hozzá építeni. Annyira feelinges vas.
Ezt milyen sportágban lehetne itthon használni? Nem .50-es, szóval az ajánlással nem lenne gond ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Fortitu írta: 2024.01.02. 22:08 Ezt milyen sportágban lehetne itthon használni? Nem .50-es, szóval az ajánlással nem lenne gond ;)
Hát, a RapidShooting minimum ismétlő rendszerű nagyobű puskát követel meg sajnos; így jobban jársz, ha vadászatra íratod be, amúgy gavallérpuskaként. És oda meg van a 2500 - vagymennyi - Joule is.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.02. 22:08 Ezt milyen sportágban lehetne itthon használni? Nem .50-es, szóval az ajánlással nem lenne gond ;)
2x44 = 88

Sziluett dupla távolságra? 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2024.01.02. 22:55 Hát, a RapidShooting minimum ismétlő rendszerű nagyobű puskát követel meg sajnos; így jobban jársz, ha vadászatra íratod be, amúgy gavallérpuskaként. És oda meg van a 2500 - vagymennyi - Joule is.
+1
Ez a gavallérpuska vonal teljesen védhető

PKLV is ad rá kártyát!! Kétféle ár van - 20mm alatt és 20mm felett. A 88mm kétségtelenül 20mm feletti - van rá kategória.

#mibajlehetbelőle? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

https://www.youtube.com/watch?v=KdSZL4SPA6c mikor hujult meg ennyire a világ ? a végén az info grafikához mit szóltok ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb cseh terjeszkedés!
ColtCZ Group: automata gránátvető gyártási jogokat vettek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/coltcz- ... at-vettek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.04. 07:28 Újabb cseh terjeszkedés!
ColtCZ Group: automata gránátvető gyártási jogokat vettek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/coltcz- ... at-vettek/


http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... 24x461.jpg
Az automata, ill. a mindegymilyen tűzvezető rendszer ebben az esetben mit jelent, és mire teszi képessé az eszközt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.04. 10:09 Az automata, ill. a mindegymilyen tűzvezető rendszer ebben az esetben mit jelent, és mire teszi képessé az eszközt?
Klikkelsz és elolvasod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.01.04. 07:28 Újabb cseh terjeszkedés!
ColtCZ Group: automata gránátvető gyártási jogokat vettek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/coltcz- ... at-vettek/


Kép
Érdekes lenne összevetni az orosz 30 mm-es rendszerrel. Használhatósag, méret, mozgathatósag megbízhatósag stb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.01.04. 11:27 Érdekes lenne összevetni az orosz 30 mm-es rendszerrel. Használhatósag, méret, mozgathatósag megbízhatósag stb.
Ahhoz van airburst pre-programmable lőszertípus? (Nem tudom, kérdezem)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.01.04. 11:29 Ahhoz van airburst pre-programmable lőszertípus? (Nem tudom, kérdezem)
Ha van, akkor jól titkolják. Kicsit keresgéltem, és nem találtam, a gyártó honlapján sem, csak hagyományosnak mondható repesz, és kumulatív tölteteket.

A lenti összehasonlító cikkben, egy (alapvetően propaganda) orosz médiumban is úgy nyilatkoznak az anerikai MK-47-ról, hogy “az amerikai automata gránátvető különlegessége a programozható lőszer …. ami beállítható airburstre, így hatásosan lehet leküzdeni élőerőt nyílt fedezékben … vagy drónokat” a sajátjukhoz nem írtak ilyet.
https://ria.ru/amp/20180922/1529022338.html
Egyébként kicsit lektűr, de korrektnek tűnő cikk.


Komolyabb tűzvezető rendszert sem láttam az irodalomban, nem csak a széles körben elterjedt AGSz-17, hanem az újabb, ritkább AGSz-30 és AGSz-40-hez sem.
Vannak egyedi fejlesztések, itt pl azt állítják, hogy fejlesztettek egy olyan elektronikus irányzékot, ami “sznájper gránátvetővé” varázsolja az AGSz-30-at. a dőlésszögből kiszámolja a röppályáját, és éles teszteken 2 kilométerről első lövéssel eltalált egy pickupot . A hitelességét nem tudom felmérni, de hihető. Sorozatgyártásban nincs, ez is olyan projekt mint sok másik kísérleti fejlesztés.
https://m.lenta.ru/news/2023/12/03/vide ... omett/amp/
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.02. 23:09 +1
Ez a gavallérpuska vonal teljesen védhető

PKLV is ad rá kártyát!! Kétféle ár van - 20mm alatt és 20mm felett. A 88mm kétségtelenül 20mm feletti - van rá kategória.

#mibajlehetbelőle? ;)
A PKLV-ben a K tudod mit jelent? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.04. 12:18 Ha van, akkor jól titkolják. Kicsit keresgéltem, és nem találtam, a gyártó honlapján sem, csak hagyományosnak mondható repesz, és kumulatív tölteteket.

A lenti összehasonlító cikkben, egy (alapvetően propaganda) orosz médiumban is úgy nyilatkoznak az anerikai MK-47-ról, hogy “az amerikai automata gránátvető különlegessége a programozható lőszer …. ami beállítható airburstre, így hatásosan lehet leküzdeni élőerőt nyílt fedezékben … vagy drónokat” a sajátjukhoz nem írtak ilyet.
https://ria.ru/amp/20180922/1529022338.html
Egyébként kicsit lektűr, de korrektnek tűnő cikk.


Komolyabb tűzvezető rendszert sem láttam az irodalomban, nem csak a széles körben elterjedt AGSz-17, hanem az újabb, ritkább AGSz-30 és AGSz-40-hez sem.
Vannak egyedi fejlesztések, itt pl azt állítják, hogy fejlesztettek egy olyan elektronikus irányzékot, ami “sznájper gránátvetővé” varázsolja az AGSz-30-at. a dőlésszögből kiszámolja a röppályáját, és éles teszteken 2 kilométerről első lövéssel eltalált egy pickupot . A hitelességét nem tudom felmérni, de hihető. Sorozatgyártásban nincs, ez is olyan projekt mint sok másik kísérleti fejlesztés.
https://m.lenta.ru/news/2023/12/03/vide ... omett/amp/
Köszi a részletes utánajárást.

A hihetőség: legfeljebb teljes szélcsendben tudom elképzelni, mert a gránát aránylag lassú, és ballisztikailag/aerodinamikailag sem egy csoda.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.01.04. 11:27 Érdekes lenne összevetni az orosz 30 mm-es rendszerrel. Használhatósag, méret, mozgathatósag megbízhatósag stb.
A cikk amit belinkeltem pont erről szól.

Alaovetően dícsérik az AGSz-30-at hogy milyen mobilis, pik pakk 3 perc a tűzkész re hozatal, még gyorsabb az összepakolás, és ha csipkedik magukat le lehet lépni még a counterbattery csapás előtt.
És hogy mennyivel jobb mint a régi AGSz-30 ami 30 kiló.

Az amerikait is dicsérik, nem fikázzák, ott a nagyon széles spektrumban elérhető gránátok az, és az airburstot emelik ki.

Német, Dél-Afrikai, és Kínai típusokat is összehasonlítanak. Fene tudja, hogy mindezt csak irodalomból, vagy valóban lőttek is vele 8-)

DeepL vagy Google Translate szerintem megoldja
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.01.04. 12:22 Köszi a részletes utánajárást.

A hihetőség: legfeljebb teljes szélcsendben tudom elképzelni, mert a gránát aránylag lassú, és ballisztikailag/aerodinamikailag sem egy csoda.
A röppálya valóban olyan, mint egy szivárvány. Ellenben a gránát qrva nehéz, és nagy távolságon meglepően jól tartja a sebességét, stabil, és a szél sem fújja el olyan könnyen, mint egy puska lövedéket.

Jeff Cooper “the Art if the Rifle” könyvét pont a héten fejeztem be, abban van egy ideillő passzus:
“any projectile tends to hold its velocity in proportion to the square of its mass, something which I never understood until I began shooting projectiles much larger than those of sporting rifles. For example, I first assumed that the old 37mm antitank gun would shoot about like a 270, since its initial velocity was supposed to be the same. To my amazement that little 37 shot flat “way out past Fort Mudge” with minimal initial elevation. That was because its projectile weighed 2.5 pounds, rather than 130 grains. (There are 7,000 grains in a pound.) The nifty 88mm gun of the Germans in World War II shot flatter than a body could believe, to the amazement of those who encountered it.“

Mondjuk az, hogy kedves fejlesztők kamuznak, vagy hogy az állami támogatás reményében a teszt előtt már centire belőtték pont azt a távot, sem lehetetlen ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.01.04. 12:20 A PKLV-ben a K tudod mit jelent? :mrgreen:
Ezt is kézzel kell elsütni. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Burgenland, macsetés barom rendőrre és családtagjaira támadt. Lelőtték, meghótt.

https://www.krone.at/3210432
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2024.01.07. 08:32 Burgenland, macsetés barom rendőrre és családtagjaira támadt. Lelőtték, meghótt.

https://www.krone.at/3210432
A Bécsi Állami Bűnügyi Rendőrség jelenleg
fegyverhasználatot vizsgál – különösen a leadott lövések, a felhasznált szolgálati fegyverek és a támadó testére ért találatok száma – most a nyomozás tárgya. A tervek szerint ezeket a Bécsi Állami Bűnügyi Rendőrség munkatársai irányítják majd. Ezek a belső vizsgálatok párhuzamosan zajlanak az ügyészségi nyomozással – áll a közleményben.


Némi hazai mentalitás ott is van!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2024.01.07. 08:41 A Bécsi Állami Bűnügyi Rendőrség jelenleg
fegyverhasználatot vizsgál – különösen a leadott lövések, a felhasznált szolgálati fegyverek és a támadó testére ért találatok száma – most a nyomozás tárgya. A tervek szerint ezeket a Bécsi Állami Bűnügyi Rendőrség munkatársai irányítják majd. Ezek a belső vizsgálatok párhuzamosan zajlanak az ügyészségi nyomozással – áll a közleményben.


Némi hazai mentalitás ott is van!
Pont nem. Nálunk automatikusan "jogszerű és szakszerű volt" megállapítást tesz az illetékes elöljáró 24 órán belül. Hiszen ha nem ez volna, még őt vennék elő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ideje volt már:

https://www.foxnews.com/world/us-uk-coa ... ks-red-sea

Bombázzák/lövik a hajókra lődöző jemeni retardokat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.01.12. 05:39 Ideje volt már:

https://www.foxnews.com/world/us-uk-coa ... ks-red-sea

Bombázzák/lövik a hajókra lődöző jemeni retardokat.
Gyenge becsületmentés. A szaudiak évekig próbálták nyugati támogatással, nem mentek semmire.
A drónok és iráni ballisztikus rakéták lementek a kalasnyikovok szintjére, korlátlan forrásuk Irán és a ruszkik.
Lépni hatékonyan maximum úgy lehetne, ha Irán olaj és gáz létesítményei kapnának hasonlókat valami proxytól, mert az az egyetlen komoly bevétel forrásuk és tényleg fájna nekik.. Az viszont tovább elezné a dolgokat és egyben nyugati öntökönszúrás is lenne, mert az energiaárak kilönnének.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://www.bild.de/regional/hamburg/ha ... .bild.html

WTF?!?!

563 db HK MCX-et vettek egyenként 2500 Euróért, és most kidobják az összeset, mert nem elég erős anyagból csinálta őket a HK...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az mcx szerintem sig :roll:
AndyA írta: 2024.01.12. 09:09 https://www.bild.de/regional/hamburg/ha ... .bild.html

WTF?!?!

563 db HK MCX-et vettek egyenként 2500 Euróért, és most kidobják az összeset, mert nem elég erős anyagból csinálta őket a HK...
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.12. 09:19 az mcx szerintem sig :roll:
Bocs, igen. :-)

A lényeg attól még ugyanaz, hogy acél helyett szarvasból csinálták...?!

Amúgy egy ekkora készlet, 563 darab, az kb. hány embernek elég? Gondolok arra, hogy kell a lőtéren gyakorlásra, kell cseredarab, ha javítani kell, kell belőle készenlétben legyen, amit bevetéskor csak felkapnak és ugranak be vele az autóba stb.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2024.01.12. 10:08 Bocs, igen. :-)

A lényeg attól még ugyanaz, hogy acél helyett szarvasból csinálták...?!

Amúgy egy ekkora készlet, 563 darab, az kb. hány embernek elég? Gondolok arra, hogy kell a lőtéren gyakorlásra, kell cseredarab, ha javítani kell, kell belőle készenlétben legyen, amit bevetéskor csak felkapnak és ugranak be vele az autóba stb.
AK esetében 563 főre elegendő, Sig esetében nulla.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2024.01.12. 10:11 AK esetében 563 főre elegendő, Sig esetében nulla.
Ön marha... :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.12. 09:09 https://www.bild.de/regional/hamburg/ha ... .bild.html

WTF?!?!

563 db HK MCX-et vettek egyenként 2500 Euróért, és most kidobják az összeset, mert nem elég erős anyagból csinálta őket a HK...
Olvastam ezt én is már korábban is...csak a SIG Sauer és a német kormányzat/hatóságok háborúskodása közepette ezt simán kiszámított piaci hitelrontásnak is el tudom képzelni. (Persze el is baszhattak valamit tényleg.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.01.12. 09:09 https://www.bild.de/regional/hamburg/ha ... .bild.html

WTF?!?!

563 db HK MCX-et vettek egyenként 2500 Euróért, és most kidobják az összeset, mert nem elég erős anyagból csinálta őket a HK...
Ez nem valami bulvárlap? Amolyan Blikk színvonalú? A dizájn és a szenzációhajhász kommunikáció azt sugallja… mennyire vehető komolyan, mint forrás?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.12. 10:53 Ez nem valami bulvárlap? Amolyan Blikk színvonalú? A dizájn és a szenzációhajhász kommunikáció azt sugallja… mennyire vehető komolyan, mint forrás?
Mótvá ez komolyabb forrásból is:

https://www.shz.de/deutschland-welt/sch ... n-46156973

https://www.sueddeutsche.de/panorama/po ... -99-437665
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2024.01.12. 10:14 Olvastam ezt én is már korábban is...csak a SIG Sauer és a német kormányzat/hatóságok háborúskodása közepette ezt simán kiszámított piaci hitelrontásnak is el tudom képzelni. (Persze el is baszhattak valamit tényleg.)
az angol fegyveres rendorseg is hasznal parat , ott nem jött elo a hiba?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2024.01.12. 11:29 az angol fegyveres rendorseg is hasznal parat , ott nem jött elo a hiba?
meg számos más helyen is, mégis csak a németek vinnyognak. Mondom, hogy nekem is fura.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2024.01.12. 11:29 az angol fegyveres rendorseg is hasznal parat , ott nem jött elo a hiba?
Az angolok biztosan visszavitték a mintaboltba, ahol a szakik megreszelték és jó lett, nincs itt semmi látnivaló :mrgreen: a németek pedig lusták felautózni vidékről mint mindenki más, és inkább online rontják a gyártó hírnevét :roll:

Nekem is fura. Nyilván lehet ez sokminden. Várjuk ki a végét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Már semmi se régi.

Eddig az volt az alap., hogy fegyvert csak németül v. oroszul beszélő embertől szabad venni.
Ehhez képest rosszak az új AK variánsok és a német német fegyverek egy kalap szamócát érnek, ráadásul még meghalt GASTON GLOCK is.

Mi lesz így a világgal?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

aksurv írta: 2024.01.12. 12:38 Már semmi se régi.

Eddig az volt az alap., hogy fegyvert csak németül v. oroszul beszélő embertől szabad venni.
Ehhez képest rosszak az új AK variánsok és a német német fegyverek egy kalap szamócát érnek, ráadásul még meghalt GASTON GLOCK is.

Mi lesz így a világgal?
Kimaradt a cseh, bár a BREN 2 gyengéi is előjöttek most a harctéren, asszem a dilitopicban volt is róla egy rövid leírás
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2024.01.12. 10:53 Ez nem valami bulvárlap? Amolyan Blikk színvonalú? A dizájn és a szenzációhajhász kommunikáció azt sugallja… mennyire vehető komolyan, mint forrás?
A kérdés jó, egyébként triviális hibák megesnek még a legjobb profikkal is. Egy pletyka szerint a hazai teknőcök a HK416-al együtt betáraztak .223-as lőszerből is jó alaposan, valami több százezres tételt rendeltek. Csak éppen elfelejtették alaposan tesztelni a lőszert, és pont azzal a megrendelt .223-al a HK416-ok nem működtek stabilan sehogyan sem, rendszeresen akadtak. Így most van nekik pár százezer darab belőle a raktárban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.01.12. 12:38 Már semmi se régi.

Eddig az volt az alap., hogy fegyvert csak németül v. oroszul beszélő embertől szabad venni.
Ehhez képest rosszak az új AK variánsok és a német német fegyverek egy kalap szamócát érnek, ráadásul még meghalt GASTON GLOCK is.

Mi lesz így a világgal?
Ezek az MCX-ek nem is német fegyverek, hanem amerikaiak, sosem készültek Európában.

(Nincs már évek óta SIG Sauer gyártás Németországban.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.01.12. 12:47 A kérdés jó, egyébként triviális hibák megesnek még a legjobb profikkal is. Egy pletyka szerint a hazai teknőcök a HK416-al együtt betáraztak .223-as lőszerből is jó alaposan, valami több százezres tételt rendeltek. Csak éppen elfelejtették alaposan tesztelni a lőszert, és pont azzal a megrendelt .223-al a HK416-ok nem működtek stabilan sehogyan sem, rendszeresen akadtak. Így most van nekik pár százezer darab belőle a raktárban.
Adják ide, szerintem bevállaljuk, hogy kalákában ellőjük...

És nem, nem fog zavarni az sem, ha néha akad. :-D
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2024.01.12. 12:47 A kérdés jó, egyébként triviális hibák megesnek még a legjobb profikkal is. Egy pletyka szerint a hazai teknőcök a HK416-al együtt betáraztak .223-as lőszerből is jó alaposan, valami több százezres tételt rendeltek. Csak éppen elfelejtették alaposan tesztelni a lőszert, és pont azzal a megrendelt .223-al a HK416-ok nem működtek stabilan sehogyan sem, rendszeresen akadtak. Így most van nekik pár százezer darab belőle a raktárban.
kamuuu, elterelés ... ijen nincs nem is volt nem is lehet :)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Híradóban volt az alsó szalaghírekben: Bakondi György: Engedélyezve lesz a határon a riasztó lövés az erőszakos illegális határátlépési kísérletek miatt.

Mint ahogy korábban írtam, haladunk szépen "előre" a védelmi eszközök használatával. :cry:

Következő lépés.....? :shock:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2024.01.12. 12:47 A kérdés jó, egyébként triviális hibák megesnek még a legjobb profikkal is. Egy pletyka szerint a hazai teknőcök a HK416-al együtt betáraztak .223-as lőszerből is jó alaposan, valami több százezres tételt rendeltek. Csak éppen elfelejtették alaposan tesztelni a lőszert, és pont azzal a megrendelt .223-al a HK416-ok nem működtek stabilan sehogyan sem, rendszeresen akadtak. Így most van nekik pár százezer darab belőle a raktárban.
Finnyás HK.
A hollandok ugyanezt játszották el a HK MP5-el, amikor HP lőszert rendszeresítettek hozzájuk. Be kellett állítani a fegyvereket a gyárban, hogy működjenek velük.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mivel van katonai vonatkozása, bár a túlélésbe is mehetne.
Prepper golóálló traktor. 😁
https://www.vezess.hu/haszongepjarmu/20 ... aktorokat/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

RatRace írta: 2024.01.19. 21:11 Mivel van katonai vonatkozása, bár a túlélésbe is mehetne.
Prepper golóálló traktor. 😁
Ez azt jelenti, hogy képesek ellenállni 7,62×51 mm-es golyónak, 60 méteres távolságból érkező 155 mm-es tüzérségi lövedéknek

Miért érzem azt, hogy a cikkíró/cikkfordító sok fogalommal nem rendelkezett a dolgokról...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

pogessor írta: 2024.01.19. 21:17 Ez azt jelenti, hogy képesek ellenállni 7,62×51 mm-es golyónak, 60 méteres távolságból érkező 155 mm-es tüzérségi lövedéknek

Miért érzem azt, hogy a cikkíró/cikkfordító sok fogalommal nem rendelkezett a dolgokról...
"Die nach dem NATO-Standard STANAG 4569 getesteten Kabinen entsprechen der Schutzklasse Level 3. Das bedeutet, dass sie der kinetischen Energie einer 7,62×51-mm-Kugel, einer 155-mm-Hochexplosionsartillerie aus 60 Metern Entfernung und explosiven Panzerabwehrminen mit 8 kg TNT-Sprengstoff standhalten können."

Jah, 60 méterre robbanó 155mm-es tüzérségi lövedéknek. :-)
Ez viszont nem túl acélos, 60 méter azért elég messze van. Most rákerestem, 50m a kill rádiusza a M795 155mm HE-nek.

A 7,62x51 géppuska elleni védettség oké, a 8kg TNT töltetű harckocsiakna elleni védettség is jó.

Mod: itt egy kicsit részletesebben leírják:
https://hu.wikipedia.org/wiki/STANAG_4569

Level 3 – harmadik szintű védelem

Ezzel a védettségi szinttel rendelkező jármű védett kell legyen a következőkkel szemben:
Lövedékek elleni védettség
7,62×51mm NATO kemény magvas páncéltörő lövedék 30 méterről 930 m/s sebességgel
Lövedék becsapódási szög: vízszintesen körkörös (360fok), függőlegesen 0-30 fok

Gránát és akna robbanás ellen védettség:
8 kg robbanóanyagot tartalmazó akna közvetlenül a kerekek, lánctalpak (3a szint) vagy a jármű közepe (3b szint) alatt felrobbantva.

Tüzérség ellen védettség:
155 mm-es repesz romboló gránát hatásai ellen 60 méterről
Repesz becsapódási szög: vízszintesen körkörös (360 fok), függőlegesen 0–30 fok
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nehezen hihető, de igaz - 2024-ben még rendelnek teljesen elavult HK USP-t. Spanyol hadsereg: HK kézifegyver-rendelés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/spanyol ... -rendeles/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.01.20. 06:26 Nehezen hihető, de igaz - 2024-ben még rendelnek teljesen elavult HK USP-t. Spanyol hadsereg: HK kézifegyver-rendelés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/spanyol ... -rendeles/


Kép
Mitől elavult?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2024.01.20. 10:53Mitől elavult?
Nem egyenlő erő szükséges minden elsütéshez (első lövés DA, többi SA), fesztelenítős biztosító "bonyolultsága", vagyis hogy egyáltalán van rajta biztosító.
Glock (és XDM persze) über alles. :)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2024.01.20. 11:13 Nem egyenlő erő szükséges minden elsütéshez (első lövés DA, többi SA), fesztelenítős biztosító "bonyolultsága", vagyis hogy egyáltalán van rajta biztosító.
Glock (és XDM persze) über alles. :)
Ezek még képzéssel valamennyire orvosolhatóak. De az ergomómiai testreszabhatóság hiánya, és a semmivel sem kompatibilis szereléksín már nem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

marakinek, az a takony sutes nekem nagyon nem jott be :shock:
Kojak írta: 2024.01.20. 11:13 Glock (és XDM persze) über alles. :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno beszelgettem errol egy rendvedelmissel, abban maradtunk hogy a gyalogparaszt ugyse rak a sinre semmit, a specialisok meg ugyis mas fegyvert kapnak :roll:
zora írta: 2024.01.20. 11:28 Ezek még képzéssel valamennyire orvosolhatóak. De az ergomómiai testreszabhatóság hiánya, és a semmivel sem kompatibilis szereléksín már nem.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2024.01.20. 11:36 anno beszelgettem errol egy rendvedelmissel, abban maradtunk hogy a gyalogparaszt ugyse rak a sinre semmit, a specialisok meg ugyis mas fegyvert kapnak :roll:
A spanyoloknál?

Persze ebben van valami. De azért van már ettől jobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2024.01.20. 11:49-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.01.20. 10:53Mitől elavult?
Dzsézász, most trollkodol, mint AndyA barátunk?


Attól, ami a különbség a Volkspistole9-hoz képest.

VP9OR-Holosun-L-Web-Update.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egyertelmu, de ilyen szempontbol nem ertem a glock hype-ot sem.
zora írta: 2024.01.20. 11:47 Persze ebben van valami. De azért van már ettől jobb.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kojak írta: 2024.01.20. 11:13 Nem egyenlő erő szükséges minden elsütéshez (első lövés DA, többi SA)
Szvsz legalább ugyanekkora gond, hogy még átlagos méretű (férfi)kézzel is nehezen érhető el a billentyű elülső (DA) helyzetben a bazivastag markolat miatt.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2024.01.19. 21:50 8 kg robbanóanyagot tartalmazó akna közvetlenül a kerekek, lánctalpak (3a szint) vagy a jármű közepe (3b szint) alatt felrobbantva.
Sziasztok,

Valoszinuleg felreertek valamit, mert 8 kg robbanoanyagu AT akna, az valami extrem sok, annak hogy allna ellen egy olyan gyenge cucc, amit ugy egyebkent 7.62 AP loszerre mereteztek?

Osszehasonlitas kedveert:
PGK-69: 0.2 kg robbanoanyaggal 212 mm pancelatutes
RPG-7 PG-7VR: 1.43 kg robbanoanyag 750 mm vagy 600 mm ERA mogotti atutessel

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2024.01.20. 13:30 Sziasztok,

Valoszinuleg felreertek valamit, mert 8 kg robbanoanyagu AT akna, az valami extrem sok, annak hogy allna ellen egy olyan gyenge cucc, amit ugy egyebkent 7.62 AP loszerre mereteztek?

Osszehasonlitas kedveert:
PGK-69: 0.2 kg robbanoanyaggal 212 mm pancelatutes
RPG-7 PG-7VR: 1.43 kg robbanoanyag 750 mm vagy 600 mm ERA mogotti atutessel

Bel
Szia Bel!
Az RPG robbanófejben azért oktogén van, ami jóval powerebb mint a TNT: de nekem is erősnek tűnik, hogy egy felspécizett traktor kibírja egy harckocsiakna robbanását.

Aztán lehet hogy "csak" arról van szó, hogy az alatta robbanó AT aknától a jármű üzemképtelen lesz ugyan, de a személyzet túléli.

"8 kg (explosive mass) Blast AT Mine" - így írja az eredeti is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2024.01.20. 13:46 Aztán lehet hogy "csak" arról van szó, hogy az alatta robbanó AT aknától a jármű üzemképtelen lesz ugyan, de a személyzet túléli.

"8 kg (explosive mass) Blast AT Mine" - így írja az eredeti is.
Valószínűleg mint az MRAP-ek esetében. Futóművet eldobja, külső szerelékek lerepülnek, de az alváz V formájú kialakitása elvezeti a robbanás erejét, a személyzet túléli.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2024.01.20. 11:47 De azért van már ettől jobb.
ELsőre megütköztem Gvass1 kijelentésén, de jól átgondolva - egyet kell érteném azzal, hogy nem csak hogy van jobb, de igenis elavult. Ennyi erővel revolvert meg TT is lehetne adni a spanyol bakának, azzal is remekül le lehet lőni az ellent. De ha már sok pénzért, újonnan, 2024-ben vásárolnak fegyvert, akkor igen is érthetetlen nem valami modernebbet választani.

Indokként a döntéshozó vén szivarok konzervativizmusa, és a Nokiás doboz egyaránt eszébe jutnak az embernek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2024.01.20. 13:54 Valószínűleg mint az MRAP-ek esetében. Futóművet eldobja, külső szerelékek lerepülnek, de az alváz V formájú kialakitása elvezeti a robbanás erejét, a személyzet túléli.
... meg a képeket elnézve ez egy jó magas traktor, sok hely van alatta.
Ha valamelyik böszme nagy kereke aknára hajt, a robbanás széttépi azt a kereket, de a vezetőfülke jóval odébb és magasabban van.
(Feltéve, ha nyomásra érzékeny AT aknáról van szó.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.20. 13:59 ELsőre megütköztem Gvass1 kijelentésén, de jól átgondolva - egyet kell érteném azzal, hogy nem csak hogy van jobb, de igenis elavult. Ennyi erővel revolvert meg TT is lehetne adni a spanyol bakának, azzal is remekül le lehet lőni az ellent. De ha már sok pénzért, újonnan, 2024-ben vásárolnak fegyvert, akkor igen is érthetetlen nem valami modernebbet választani.

Indokként a döntéshozó vén szivarok konzervativizmusa, és a Nokiás doboz egyaránt eszébe jutnak az embernek.
HK nem?
Hispán Korrupciót nem így rövidítik? :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2024.01.20. 14:16 ... meg a képeket elnézve ez egy jó magas traktor, sok hely van alatta.
Ha valamelyik böszme nagy kereke aknára hajt, a robbanás széttépi azt a kereket, de a vezetőfülke jóval odébb és magasabban van.
(Feltéve, ha nyomásra érzékeny AT aknáról van szó.)
Hát, a döntőpálcás hk akna esetén a fülke már más szituban van.
Amúgy egy becsapódó RPG lövedék, meg egy kb. bádogba csomagolt, sima TNT darab hatásmechanizmusa között is van némi különbség. Az se nem kumulatív, se nem erősen lefojtott cucc. Csomó energia, meg légnyomás elmegy a levegőbe.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

jó ha van írta: 2024.01.21. 18:28 Hát, a döntőpálcás hk akna esetén a fülke már más szituban van.
Amúgy egy becsapódó RPG lövedék, meg egy kb. bádogba csomagolt, sima TNT darab hatásmechanizmusa között is van némi különbség. Az se nem kumulatív, se nem erősen lefojtott cucc. Csomó energia, meg légnyomás elmegy a levegőbe.
Szia,

Latszik, hogy nem ertek hozza: az AT aknak nem formazottak?
Marmint en eddig azt hittem, hogy kummulativ vagy utotanyeros kialakitasuak, de akkor ezek szerint nem.
Igaz, ugy is kezdtem a hozzaszolasomat, hogy "Valoszinuleg felreertek valamit", akkor ezt, koszi.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2024.01.22. 14:09 Szia,

Latszik, hogy nem ertek hozza: az AT aknak nem formazottak?
Marmint en eddig azt hittem, hogy kummulativ vagy utotanyeros kialakitasuak, de akkor ezek szerint nem.
Igaz, ugy is kezdtem a hozzaszolasomat, hogy "Valoszinuleg felreertek valamit", akkor ezt, koszi.

Bel
Szia Bel!
Létezik AT akna kumulatív töltettel, de gondolom, hogy ezt a védettségi szint a hagyományos "bádogdobozban 8 kiló TNT" ellen véd.
Biztos pontosan definiálva van a védettségi szint.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Tetszik ez a szerkezet. 9:04-töl. Glock tulajok figyelem. :P Az ára viszont még elég húzós. :o
https://www.youtube.com/watch?v=kalnkz1FmQ0
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2024.01.24. 17:43 Tetszik ez a szerkezet. 9:04-töl. Glock tulajok figyelem. :P Az ára viszont még elég húzós. :o
https://www.youtube.com/watch?v=kalnkz1FmQ0
Pár napja linkeltem be. Gvass1 szerint "nem lett világsiker"...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/colt-cz ... ot-alapit/

Gvass1: azóta tudtunk meg újat?

Köszi
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.29. 07:45 http://www.kaliberinfo.hu/hirek/colt-cz ... ot-alapit/

Gvass1: azóta tudtunk meg újat?

Köszi

Szerinted...?:-)

(A magyar állam bármely képviselőjének kb. a magyar sajtó mainstream része is csak újságírói korrektség okán küld kérdéseket, érdemi választ sosem kap. Mi meg ugye nagyon nem vagyunk mainstream.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.01.29. 07:52 Szerinted...?:-)

(A magyar állam bármely képviselőjének kb. a magyar sajtó mainstream része is csak újságírói korrektség okán küld kérdéseket, érdemi választ sosem kap. Mi meg ugye nagyon nem vagyunk mainstream.)
Ezt a részt - hogy nem válaszolnak a feltett kérdésekre - valahogy sejtettem :lol:

Úgy értettem, hogy Ti, Te tudtál-e meg bármit azóta, ami publikus. Eltelt több, mint egy év, gondoltam hátha csöpögtek az infók. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.29. 11:28 Ezt a részt - hogy nem válaszolnak a feltett kérdésekre - valahogy sejtettem :lol:

Úgy értettem, hogy Ti, Te tudtál-e meg bármit azóta, ami publikus. Eltelt több, mint egy év, gondoltam hátha csöpögtek az infók. :roll:
Semmi megírható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.29. 11:32 Semmi megírható.
Na igen... :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egész érdekes cikk a civil testőrködésről.

https://24.hu/elet-stilus/2024/01/29/te ... as-matyas/

"Nemcsak itthon, de egész Kelet-Európára jellemző, hogyha beérkezik a céghez egy önéletrajz, annak nagyjából kilencvenöt százaléka kamu. Mindenki kommandós volt meg nindzsa, ehhez képest kétszáz méter futás után összeesik."

"Az már extra, ha valaki lőtéren is járt, és nem lőtte le sem magát, sem az oktatóját. Volt olyan, akinek azt a feladatot, hogy öt méterről fegyvert elővesz, csőre tölt, két lövés, tárcsere, két lövés, úgy sikerült megoldania, hogy elővette a fegyvert, lőtt egyet a lába elé, egyet a lőlap elé, a tárcserével elszöszölt több mint fél percet, majd egyszer mellé lőtt, és csak az utolsó tölténnyel sikerült legalább a papírt eltalálnia."

"Egy testőrnek nincs saját fegyvere. Fegyvereik a cégeknek vannak. Magyarországon gyakorlatilag csak vadászati és sportcélokra lehet fegyvertartási engedélyt szerezni. A testőröknek fegyveres munkavégzésre szóló engedélyük van, ehhez orvosi és pszichológiai pályaalkalmassági vizsgálatokon kell átmenniük. Fegyvert a cégük ad nekik, az adott munka időtartamára."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Tenyleg jo, Matyi is jo arc
gvass1 írta: 2024.01.29. 13:36 Egész érdekes cikk a civil testőrködésről.

https://24.hu/elet-stilus/2024/01/29/te ... as-matyas/

"Nemcsak itthon, de egész Kelet-Európára jellemző, hogyha beérkezik a céghez egy önéletrajz, annak nagyjából kilencvenöt százaléka kamu. Mindenki kommandós volt meg nindzsa, ehhez képest kétszáz méter futás után összeesik."

"Az már extra, ha valaki lőtéren is járt, és nem lőtte le sem magát, sem az oktatóját. Volt olyan, akinek azt a feladatot, hogy öt méterről fegyvert elővesz, csőre tölt, két lövés, tárcsere, két lövés, úgy sikerült megoldania, hogy elővette a fegyvert, lőtt egyet a lába elé, egyet a lőlap elé, a tárcserével elszöszölt több mint fél percet, majd egyszer mellé lőtt, és csak az utolsó tölténnyel sikerült legalább a papírt eltalálnia."

"Egy testőrnek nincs saját fegyvere. Fegyvereik a cégeknek vannak. Magyarországon gyakorlatilag csak vadászati és sportcélokra lehet fegyvertartási engedélyt szerezni. A testőröknek fegyveres munkavégzésre szóló engedélyük van, ehhez orvosi és pszichológiai pályaalkalmassági vizsgálatokon kell átmenniük. Fegyvert a cégük ad nekik, az adott munka időtartamára."
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2024.01.29. 13:36 Egész érdekes cikk a civil testőrködésről.

https://24.hu/elet-stilus/2024/01/29/te ... as-matyas/

"Nemcsak itthon, de egész Kelet-Európára jellemző, hogyha beérkezik a céghez egy önéletrajz, annak nagyjából kilencvenöt százaléka kamu. Mindenki kommandós volt meg nindzsa, ehhez képest kétszáz méter futás után összeesik."

"Az már extra, ha valaki lőtéren is járt, és nem lőtte le sem magát, sem az oktatóját. Volt olyan, akinek azt a feladatot, hogy öt méterről fegyvert elővesz, csőre tölt, két lövés, tárcsere, két lövés, úgy sikerült megoldania, hogy elővette a fegyvert, lőtt egyet a lába elé, egyet a lőlap elé, a tárcserével elszöszölt több mint fél percet, majd egyszer mellé lőtt, és csak az utolsó tölténnyel sikerült legalább a papírt eltalálnia."

"Egy testőrnek nincs saját fegyvere. Fegyvereik a cégeknek vannak. Magyarországon gyakorlatilag csak vadászati és sportcélokra lehet fegyvertartási engedélyt szerezni. A testőröknek fegyveres munkavégzésre szóló engedélyük van, ehhez orvosi és pszichológiai pályaalkalmassági vizsgálatokon kell átmenniük. Fegyvert a cégük ad nekik, az adott munka időtartamára."
Nekem te ne magyarázz, én kommandós mesterlövész voltam. Érdekes, hogy ez még ilyen szinten is megy. Lehet egészen addig saját maguk is elhiszik, amíg pofára nem esnek egy szintfelmérőn?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.01.29. 13:59 Nekem te ne magyarázz, én kommandós mesterlövész voltam. Érdekes, hogy ez még ilyen szinten is megy. Lehet egészen addig saját maguk is elhiszik, amíg pofára nem esnek egy szintfelmérőn?
Ugyan, dehogy.

"Csak kicsit régen volt, azóta egy kicsit elfelejtettem belőle, meg kijöttem a gyakorlatból."

:D :D :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.01.29. 13:59 Nekem te ne magyarázz, én kommandós mesterlövész voltam. Érdekes, hogy ez még ilyen szinten is megy. Lehet egészen addig saját maguk is elhiszik, amíg pofára nem esnek egy szintfelmérőn?
Még akkor sem, akkor találnak kifogást, amit a kocsmában elmesélhetnek. Jó esetben.
Rossz esetben a fegyverboltban.:-(((((((((((((((((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.29. 14:06 Még akkor sem, akkor találnak kifogást, amit a kocsmában elmesélhetnek. Jó esetben.
Rossz esetben a fegyverboltban.:-(((((((((((((((((((
Az hagyján, de mi lesz ebből utána a kocsmában?!

"Jelentkeztem, de amikor mondtam, hogy lövészkommandósmester voltam, udvariasan megköszönték a jelentkezést, de nem mertek felvenni!"

:lol: :lol: :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »


Kösz az infót, érdekesen hangzik.

Vajon nem pont ehhez kellett 12 db Brent színháziasítani?
🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

(A sárgáról)

50 éve volt a Gyékényesi lövöldözés.

Egy enyhén értelmi fogyatékos pasit felvettek a Magyar Néphadseregbe hivatásosnak, elvégezte a tiszthelyettesi főiskolát, majd őrmesterként a nagyatádi laktanya üzemanyag-ellátási szolg.vez.-je lett.

"Felettesei hamarosan felfigyeltek Horváth gyenge szellemi képességeire. A férfi csak nagyon nehezen sajátította el a munkaköréhez tartozó feladatokat. Számára felettesei eleinte segítő szándékú eligazításokat tartottak, majd csöndesen elfogadták, hogy az őrmester munkakörét lényegében a mellé beosztott sorállományú honvédek látják el."

Aztán egy vélt/valós sérelem miatt bekattant, a vasútállomáson lövöldözni kezdett, és megölt három embert.
Halálra ítélték, kivégezték.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2024.02.05. 11:30 (A sárgáról)

50 éve volt a Gyékényesi lövöldözés.

Egy enyhén értelmi fogyatékos pasit felvettek a Magyar Néphadseregbe hivatásosnak, elvégezte a tiszthelyettesi főiskolát, majd őrmesterként a nagyatádi laktanya üzemanyag-ellátási szolg.vez.-je lett.

"Felettesei hamarosan felfigyeltek Horváth gyenge szellemi képességeire. A férfi csak nagyon nehezen sajátította el a munkaköréhez tartozó feladatokat. Számára felettesei eleinte segítő szándékú eligazításokat tartottak, majd csöndesen elfogadták, hogy az őrmester munkakörét lényegében a mellé beosztott sorállományú honvédek látják el."

Aztán egy vélt/valós sérelem miatt bekattant, a vasútállomáson lövöldözni kezdett, és megölt három embert.
Halálra ítélték, kivégezték.
Nem semmi.
És ha a karabélyban az első nem vaktöltényre van tárazva, sokkal több áldozata lett volna.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2024.02.05. 12:30 Nem semmi.
És ha a karabélyban az első nem vaktöltényre van tárazva, sokkal több áldozata lett volna.
Na ja. Merthogy alighanem azért akadt el az első lövés után, mert az csak csőszűkítővel tölt újra, így meg kézzel kellett volna - de szerencsére addigra már lefoglalta a három vasutas... :o
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nagyon kellhet az eloero, szinte minden nap bedob a feszbuk egy hirdetest :roll:
sereg.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.02.05. 13:00 nagyon kellhet az eloero, szinte minden nap bedob a feszbuk egy hirdetest :roll:
sereg.jpg
"erő ahhoz, hogy a tüzérrendszer izma légy"

Hú, de szépen lett mondva, ezek valami szónokiskolát végeztek.. Szinte elképzeltem magam, hogy a tüzérrendszer izma vagyok.

Ez a "hajdúdandár" az eredetileg lövészdandár volt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem igazan figyeltem de valami olyasmi volt a hirdetesben hogy a szeme a felderitok, az esze a tuzvezetok es az izma a droid aki pakolja a skulot :roll:
WildBear23 írta: 2024.02.05. 13:07 "erő ahhoz, hogy a tüzérrendszer izma légy"

Hú, de szépen lett mondva, ezek valami szónokiskolát végeztek.. Szinte elképzeltem magam, hogy a tüzérrendszer izma vagyok.

Ez a "hajdúdandár" az eredetileg lövészdandár volt.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2024.02.05. 13:09 nem igazan figyeltem de valami olyasmi volt a hirdetesben hogy a szeme a felderitok, az esze a tuzvezetok es az izma a droid aki pakolja a skulot :roll:
skulópakolás= betanított fizikai munka
azért a brutto 700 kft nagyon jó
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

itt a kovetkezo, a szem is annyit kap :roll:
sereg2.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2024.02.05. 13:14 skulópakolás= betanított fizikai munka
azért a brutto 700 kft nagyon jó
Amit meséltek hivatásos katona ismerőseim az alapján itt a "teljesítménybér" a végtelen felé konvergál.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.02.05. 13:19 itt a kovetkezo, a szem is annyit kap :roll:
sereg2.jpg
Az esze mennyit keres? :)
Ha választani lehet, inkább oda mennék.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.02.05. 13:14 skulópakolás= betanított fizikai munka
azért a brutto 700 kft nagyon jó
Mondjuk egy 155 mm-es tüzérségi gárántot "leskúlózni"... :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2024.02.05. 14:04-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2024.02.05. 13:52 MOndjuk egy 155 mm-es tüzérségi gárántot "leskúlózni"... :lol: :lol: :lol:
Nagy skúló.
Még mindig jobb mint lőszernek nevezni, mert ugye ez osztott, tehát csak lövedék.
Malacnak szokták titulálni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.02.05. 13:54 Nagy skúló.
Még mindig jobb mint lőszernek nevezni, mert ugye ez osztott, tehát csak lövedék.
Malacnak szokták titulálni.
Ahogyan én megismertem anno a skúló szót, az kimondottan a szoknyás légpuska lövedéket jelentette.

Na most ahhoz képest egy 155-ös, még ha két feléből is van... :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Van itt is gáz-r., számszeríj meg kés a szajréban (szánalom ezeket mutogatni), de azért ez egészen szép fogásnak tűnik, a lőszerek és a régiségek elég igazinak tűnnek:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... zenal-0#25

Meg a sok kézigránát😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.02.05. 16:52 Van itt is gáz-r., számszeríj meg kés a szajréban (szánalom ezeket mutogatni), de azért ez egészen szép fogásnak tűnik, a lőszerek és a régiségek elég igazinak tűnnek:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... zenal-0#25

Meg a sok kézigránát😋
aztaqrva :o
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

aztaqrva, az a tompis huszonkettes kene :roll:
gvass1 írta: 2024.02.05. 16:52 Van itt is gáz-r., számszeríj meg kés a szajréban (szánalom ezeket mutogatni), de azért ez egészen szép fogásnak tűnik, a lőszerek és a régiségek elég igazinak tűnnek:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... zenal-0#25

Meg a sok kézigránát😋
ingyom bingyom tálib-e?
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Szép fogás!
Azt mondjuk sose értettem, hogy minek kell a szaros gumicsizmától kezdve minden vackot mutogatni. Főleg ilyenkor, amikor amúgy is van szajré bőven.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

a nép6seregben a kommandósnindzsamesterlövészeknek mi volt a jelük?

konkrétan úgy szól a kérdés, hogy mit takar az az idézet, hogy:

"nekem megvolt a két makkom"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.02.05. 17:32 aztaqrva, az a tompis huszonkettes kene :roll:
Nekem meg a Sztecskin.
De volt neki még pár finomság, VZ.61 Skorpiók, VZ.26..
Mi a francnak kellhetett neki ez az arzenál?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.02.05. 16:52 Van itt is gáz-r., számszeríj meg kés a szajréban (szánalom ezeket mutogatni), de azért ez egészen szép fogásnak tűnik, a lőszerek és a régiségek elég igazinak tűnnek:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... zenal-0#25

Meg a sok kézigránát😋
Teringettét!
Itt is volt egy haragos szomszéd vagy exfeleség.
Ezért jó pár év börike kinéz majd a fószernek.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.02.05. 20:58 Nekem meg a Sztecskin.
De volt neki még pár finomság, VZ.61 Skorpiók, VZ.26..
Mi a francnak kellhetett neki ez az arzenál?
Röviden - a tippem az, hogy “csak”.

Nem röviden:
Sosem tudtam teljesen megérteni a gyűjtőket - mi abban a jó, hogy halmozzuk a szajrét, anélkül hogy kezdjünk is vele valamit :lol: de az hiszem, hogy félig talán már sikerült.

Ez az ember is gyűjtő - csak
a) nem fókuszàlt egy konkrét korszakra, témára, stb a lyelexerint viszonylag rendszertelenül gyűjtötte a kincseket és a kacatokat, fegyvert és militáriát, és
b) nem vette a fáradságot , hogy legalizálja a hobbiját .

Ennél több indok - szerintem -nem is kell. Tette, mert megtehette - és mert nem volt jobb dolga. Nem tartom valószínűnek, hogy “készült” valamire.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése