Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.21. 09:23 Itt némi félreértést érzek. Az, hogy mi minősül lőfegyver fődarabnak, az az EU-ban évek óta egységes: cső-tok-szán/zár. Ezeken kötelező azonosító jelzéseknek KELL lenniük.

Ausztriában IS ezeket csak vmilyen engedéllyel rendelkező veheti meg, és persze mindenképpen nyilvántartásba kerül. Hogy az aztán az adott tagállamban pl. a váltócső mibe számít bele és pl. mivel lehet összeépíteni, mivel nem az más kérdés.

Az USA szövetségi fegyverjoga e tekintetben teljesen más. Főszabályként a TOK (receiver/lower receiver/frame) az, ami A fődarab, amit csak FFL-ek (engedélyes lőfegyver-kereskedő) hozhatnak forgalomba, csak NICS-ellenőrzés után.

Ellenben az összes többi az NEM fődarab, akár postai úton elküldik bárkinek. A pisztolyoknál egyértelműen a TOK az, ami fődarab, de itt jönnek mostanság az olyan okosságok, mint a belső vázrendszeres pisztolyok, pl. SIG P320, ahol csak a belső fém vázacska a fődarab, a körülötte levő műanyag héj az már nem, az mehet full szabadon. Ez az új izé, ami a hírben van, pedig ennél is tovább megy.
Pl. a Walther GSP-men csak a váltócsőnek van száma (külön a toknak és magának a csőnek), de a markolaton, benne az elsütőszerkezettel, nincs semmi. Néztek is a PKLV-ben, hogy akkor ezt most hogyan is, de hát ez van, én ezzel nem tudok mit kezdeni.

Egy másik öntöltő fegyveren a szám a markolatrészre került, de az arról levehető csövön-szánon nincs semmi. Külön felhívták rá a figyelmem, hogy amennyiben tartozékként akarom beíratni, akkor rá kell gravíroztassam a számot extrában, mert nem állíthatnak elő adminisztratív úton olyan fegyver fődarabot, amin nincs azonosító. Tehát ennyiben igazad van, hogy ha külön akarom bejegyeztetni, akkor Ausztriában is kell rá azonosító. Ha pedig "egyben" fegyver, akkor nem feltétlenül, de nyilván ebben az esetben egy ellenőrzésnél nem csak az azonosítóval rendelkező markolatot fogják rajtam keresni, hanem a hozzá tartozó csövet is. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.03.21. 09:37 Pl. a Walther GSP-men csak a váltócsőnek van száma (külön a toknak és magának a csőnek), de a markolaton, benne az elsütőszerkezettel, nincs semmi. Néztek is a PKLV-ben, hogy akkor ezt most hogyan is, de hát ez van, én ezzel nem tudok mit kezdeni.

Egy másik öntöltő fegyveren a szám a markolatrészre került, de az arról levehető csövön-szánon nincs semmi. Külön felhívták rá a figyelmem, hogy amennyiben tartozékként akarom beíratni, akkor rá kell gravíroztassam a számot extrában, mert nem állíthatnak elő adminisztratív úton olyan fegyver fődarabot, amin nincs azonosító. Tehát ennyiben igazad van, hogy ha külön akarom bejegyeztetni, akkor Ausztriában is kell rá azonosító. Ha pedig "egyben" fegyver, akkor nem feltétlenül, de nyilván ebben az esetben egy ellenőrzésnél nem csak az azonosítóval rendelkező markolatot fogják rajtam keresni, hanem a hozzá tartozó csövet is. :-)
"évek óta" = előtte meg nem így volt .de-ben sem. De pl. itthon ha ilyet látnak vizsgán, már gravírozzák is/számlázzák is ki. Pl. revolverdobok oldalára azért kerülnek a számok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Viricsi topiktárs, még szabadlábon? :D
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: viricsi »

TotoHU írta: 2024.03.21. 19:00 Viricsi topiktárs, még szabadlábon? :D
Igen. :)
Megbeszéltük a megbeszélnivalót. Egyelőre többet nem írnék. A lényeg, hogy korrektül rendeződik a történet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

viricsi írta: 2024.03.21. 19:12 Igen. :)
Megbeszéltük a megbeszélnivalót. Egyelőre többet nem írnék. A lényeg, hogy korrektül rendeződik a történet.
No, lesz valami folytatás?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

viricsi írta: 2024.03.21. 19:12 Igen. :)
Megbeszéltük a megbeszélnivalót. Egyelőre többet nem írnék. A lényeg, hogy korrektül rendeződik a történet.
Vádalkú? ;)

A lényeg , hogy :
a) rendeződött
b) korrekt

Szívből örülünk!

…. Ennyit a konteókról, és a rengeteg, tényeket mellőző elméleti fingreszelésről :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2024.03.21. 22:37 …. Ennyit a konteókról, és a rengeteg, tényeket mellőző elméleti fingreszelésről :roll:
És ennyit a jogszerű és transzparens működésről, valamint a felelősségvállalásról egy törvény által monopolhelyzetbe hozott szolgáltatónál.
Ez olyan igazi magyaros, kelet-európai okosba megoldós történet.
Ugye Te is tudod, hogy egy egyszerű, szóra sem érdemes hiba hétköznapi korrekciója nem képezi titkos intézkedés/alku tárgyát sehol a világon?
5abee9fd2d0e4348b36a95bf2d77dae8 (1).jpg
5abee9fd2d0e4348b36a95bf2d77dae8 (1).jpg (20.87 KiB) Megtekintve 2948 alkalommal
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2024.03.22. 03:39 És ennyit a jogszerű és transzparens működésről, valamint a felelősségvállalásról egy törvény által monopolhelyzetbe hozott szolgáltatónál.
Ez olyan igazi magyaros, kelet-európai okosba megoldós történet.
Ugye Te is tudod, hogy egy egyszerű, szóra sem érdemes hiba hétköznapi korrekciója nem képezi titkos intézkedés/alku tárgyát sehol a világon?

5abee9fd2d0e4348b36a95bf2d77dae8 (1).jpg
Toto, Te tudsz valamit, amit mi nem?

Mert én csak annyit, amit a fórumtárs leírt. :roll: Még mindig nem ismert, hogy most akkor pontosan ki is hibázott, és egyáltalán mik voltak az alternatívák? A vizit előtt Ő is ugyanúgy találgatott, mint bárki más. A vizit után nem tudtunk meg semmit - azon kívül, hogy rendeződött.

Majd a fórumtárs - ha szeretné - egyszer leírja a konkrét részleteket, és utána lehet nekiállni moralizálni, meg az ördögöt festeni a falra.

Ne haragudj, de nekem, addig ameddig azt sem tudjuk mi a tényállás - erről litániákat írni még mindig puki szagú. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

olyat hallottam, hogy 2021 óta a .50 BMG nem beíratható vadászati célra

nem mintha vásárolni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy igaz-e a kijelentés
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.03.27. 07:05 olyat hallottam, hogy 2021 óta a .50 BMG nem beíratható vadászati célra

nem mintha vásárolni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy igaz-e a kijelentés
Sportra igaz. Nem vonták meg a kintlévőket, de már nem írnak be újat. Semmilyen .50-és élest - nem csak 50 BMGt

Vadászatról sajnos nem tudok nyilatkozni - de valóban zörög a haraszt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2024.03.27. 07:05 olyat hallottam, hogy 2021 óta a .50 BMG nem beíratható vadászati célra

nem mintha vásárolni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy igaz-e a kijelentés
Teoretikusan tényleg érdekes kérdés, gyakorlati hasznát én sem látom. (Azon kívül persze hogy őrületes buli lehet vele lőni :D ) Gyorsan rákeresve, több bolt kínálatában láttam .50 BMG lőszert, pl ProShooting-nál is. Az ő készletinformációik valósak szoktak lenni. Az M3 vadászbolt pedig "beérkezés alatt" státuszzal listáz Steyr HS 50 M1 puskát ilyen kaliberben 3,7 millió Ft-ért. Ennél tovább nem mentem, a biztos nyilván az ami ott van a polcokon és a saját vármegyei igrendes szemöldök ráncolás és vezetőhöz rohanás nélkül be is írja. :D Tehát nem kizárt, hogy tényleg beíratható vadászatra.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2024.03.27. 09:46 Teoretikusan tényleg érdekes kérdés, gyakorlati hasznát én sem látom. (Azon kívül persze hogy őrületes buli lehet vele lőni :D ) Gyorsan rákeresve, több bolt kínálatában láttam .50 BMG lőszert, pl ProShooting-nál is. Az ő készletinformációik valósak szoktak lenni. Az M3 vadászbolt pedig "beérkezés alatt" státuszzal listáz Steyr HS 50 M1 puskát ilyen kaliberben 3,7 millió Ft-ért. Ennél tovább nem mentem, a biztos nyilván az ami ott van a polcokon és a saját vármegyei igrendes szemöldök ráncolás és vezetőhöz rohanás nélkül be is írja. :D Tehát nem kizárt, hogy tényleg beíratható vadászatra.
Na volt szabad 10 percem és felhívtam a boltot. Vadásznak eladják nagykal puskaként, de az érintett jól felfogott érdeke hogy megérdeklődje előre az igrenden, be fogják-e neki ezt a kalibert írni?
Sportfegyvernek már csak akkor adják el, ha az engedélyes bemutatja a szövetség jóváhagyását ehhez.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2024.03.27. 13:11 Na volt szabad 10 percem és felhívtam a boltot. Vadásznak eladják nagykal puskaként, de az érintett jól felfogott érdeke hogy megérdeklődje előre az igrenden, be fogják-e neki ezt a kalibert írni?
Sportfegyvernek már csak akkor adják el, ha az engedélyes bemutatja a szövetség jóváhagyását ehhez.

ezek szerint ez is észak-balkáni stílusban szabályozott

továbbá: ezek szerint nem véletlenül nem láttam pl ezen a fórumon, hogy lett volna szó ilyen módosításról

köszi az infót
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Húzzatok már kicsit szánkón, mert nem nagyon értem a helyzetet. FTV szerint:

"3. § * (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:

b) * a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáztöltény, a riasztótöltény, a vaktöltény, a légfegyver, a lőszerelem gyártásához, javításához, forgalmazásához,"

Tehát akkor az összes paintball marker, GP és légfegyver, plusz az összes fajta belevaló töltény Vaterán, Jófogáson stb. történő hirdetése, illetve magánemberek közötti adásvétele jogsértő?! Hiszen 100-ból pont száznak nincs engedélye a forgalmazásra...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.03.28. 00:34 Húzzatok már kicsit szánkón, mert nem nagyon értem a helyzetet. FTV szerint:

"3. § * (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:

b) * a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáztöltény, a riasztótöltény, a vaktöltény, a légfegyver, a lőszerelem gyártásához, javításához, forgalmazásához,"

Tehát akkor az összes paintball marker, GP és légfegyver, plusz az összes fajta belevaló töltény Vaterán, Jófogáson stb. történő hirdetése, illetve magánemberek közötti adásvétele jogsértő?! Hiszen 100-ból pont száznak nincs engedélye a forgalmazásra...
Nettó trollkodásnak tűnhet, de az Ftv. szerint:

19. * forgalmazás: lőfegyver, lőszer, illetve egyéb fegyver tulajdonjogának átruházása, bérbeadása, ideértve a kereskedelmi és közvetítő kereskedelmi tevékenységet is;

Ami valljuk be, eléggé fos és értelmetlen megfogalmazás.

Ugyanakkor a forgalmazás magyar nyelvű jelentése az _kereskedelmi_ tevékenység, amit a kereskedelmi törvény eképpen definiál:

"5. forgalmazás: kereskedelmi tevékenység keretében valamely termék értékesítése, fogyasztás vagy használat, illetve igénybevétel céljára ellenérték fejében történő rendelkezésre bocsátása;"

Megjegyzendő, hogy az Ftv. is kizárólag ebben az értelemben használja később a forgalmazás kifejezést, így arról magánszemélyek közti használtcikk adásvételnél nyilvánvalóan nincs szó.

Kivéve persze, ha az kimeríti a kereskedelmi tevékenység (ismétlődő jelleggel, üzletszerűen, elsődlegesen pénzkereseti céllal stb.) ismérveit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.28. 05:27 Nettó trollkodásnak tűnhet, de az Ftv. szerint:

19. * forgalmazás: lőfegyver, lőszer, illetve egyéb fegyver tulajdonjogának átruházása, bérbeadása, ideértve a kereskedelmi és közvetítő kereskedelmi tevékenységet is;

Ami valljuk be, eléggé fos és értelmetlen megfogalmazás.

Ugyanakkor a forgalmazás magyar nyelvű jelentése az _kereskedelmi_ tevékenység, amit a kereskedelmi törvény eképpen definiál:

"5. forgalmazás: kereskedelmi tevékenység keretében valamely termék értékesítése, fogyasztás vagy használat, illetve igénybevétel céljára ellenérték fejében történő rendelkezésre bocsátása;"

Megjegyzendő, hogy az Ftv. is kizárólag ebben az értelemben használja később a forgalmazás kifejezést, így arról magánszemélyek közti használtcikk adásvételnél nyilvánvalóan nincs szó.

Kivéve persze, ha az kimeríti a kereskedelmi tevékenység (ismétlődő jelleggel, üzletszerűen, elsődlegesen pénzkereseti céllal stb.) ismérveit.
Írtam PÜ-t.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szmeélyre szabott jogalkotás, vagy megint csak egy fegyvertartói réteg jár jól? De jól jár-e valóban?

TERVEZET: vadászat utáni csekély alkoholos befolyásoltság alatt vezetés engedélyezése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/terveze ... delyezese/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Csak a szokásos, sportlövőkre persze hogy nem vonatkozik :oops:
gvass1 írta: 2024.04.01. 06:50 Szmeélyre szabott jogalkotás, vagy megint csak egy fegyvertartói réteg jár jól? De jól jár-e valóban?

TERVEZET: vadászat utáni csekély alkoholos befolyásoltság alatt vezetés engedélyezése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/terveze ... delyezese/



Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.01. 09:09 Csak a szokásos, sportlövőkre persze hogy nem vonatkozik :oops:
+1

Mélyül a szakadék a zöldsapkások és a bohócruhások között :roll: pedig a célzóvíz mindenkié!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2024.04.01. 09:09 Csak a szokásos, sportlövőkre persze hogy nem vonatkozik :oops:
Kivéve, ha a sportlövő felszentelt pap!
Úgy tudom, ősztől kiterjesztik a kedvezményt a hajtókra is. Azt meg az állatvédők harcolták ki. A hajtó kutyák mielőbbi komfortba kerülése érdekében. Meg hogy még azelőtt hazakerüljenek, hogy a részeg vadászok elütnék őket!
Én üdvözlöm ezeket az ésszerű jogszabály módosítási javaslatokat!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

jó ha van írta: 2024.04.01. 09:39 Kivéve, ha a sportlövő felszentelt pap!
Úgy tudom, ősztől kiterjesztik a kedvezményt a hajtókra is. Azt meg az állatvédők harcolták ki. A hajtó kutyák mielőbbi komfortba kerülése érdekében. Meg hogy még azelőtt hazakerüljenek, hogy a részeg vadászok elütnék őket!
Én üdvözlöm ezeket az ésszerű jogszabály módosítási javaslatokat!
Ugyanmár,...
Biztos Úr, ez csak fegyverolaj!
Azt nem tiltja a törvény, hogy fogyasszam!
Szorulásom van, z csak gyógyszer!
Csatolmányok
41RL1RSSlZL.jpg
41RL1RSSlZL.jpg (19.86 KiB) Megtekintve 2341 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Hirtelen nem tudom eldönteni, hogy ez most komoly-e. :)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Ápr. 1... 🤣
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tvsmaci írta: 2024.04.01. 10:16 Hirtelen nem tudom eldönteni, hogy ez most komoly-e. :)
Most még nem. De lehet, h adott valakinek egy jó ötletet!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2024.04.01. 09:39 Kivéve, ha a sportlövő felszentelt pap!
vettem már részt társasvadászaton, ahol egy felszentelt pap volt az egyik sporttárs
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2024.04.01. 13:12 vettem már részt társasvadászaton, ahol egy felszentelt pap volt az egyik sporttárs
Én is, Mélykúton volt, ha jól emlékszem.
Nyilván sportlövők közt is simán lehet.
De én itt a miseborra gondoltam. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talán nekünk is tanulságos (lehetne): New Jersey és a fegyverviselési engedély-BOOM

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/tanulsa ... dely-boom/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2024.04.04. 07:27 Talán nekünk is tanulságos (lehetne): New Jersey és a fegyverviselési engedély-BOOM

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/tanulsa ... dely-boom/



Kép
majd lesz egy iskolai lövöldözés /ne legyen/ és a magyar sajtó megirja tessék tudtuk hogy a fegyver veszélyes és nem való mindenkinek....
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

brh562 írta: 2024.04.04. 09:17 majd lesz egy iskolai lövöldözés /ne legyen/ és a magyar sajtó megirja tessék tudtuk hogy a fegyver veszélyes és nem való mindenkinek....
Ez így van, mindenki tudja, hogy a fegyver veszélyes, és nem való mindenkinek.

De mi ebben az újdonság...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar sündőrség:-)) Bokros dokitól:


"Hivatkozik továbbá a 2004 évi XXIV.tv. 3.§. (2) bek d.) pontjára, amiből az következik, hogy a rendőr nem olvasta a jogszabályt, mert a 3.§.(2) bek.-nek nincs d.) pontja."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

félOFF
Thomaster írta: 2024.04.05. 12:13 Biztos vagyok benne, hogy mindenki tud a saját szakmája vagy hobbija területén teljesen értelmetlen tiltásokat meg korlátozásokat. És amíg ezek enyhítéséből vezető politikusnak nincs lehetősége milliárdok lenyúlására, addig ezek így is maradnak. Ennyit a szakmai érvelésről és a beadványok várható eredményéről.
Nyilván ez jórészt így van, de biztos vagyok benne, hogy például a sportcélú muzeális fegyverhasználat legalizációja, a 7,5 J feletti légfegyverbirtoklás részleges dekriminalizációja, vagy akár paintball markerek max E0-jának 15 J-ra emelése, a tárolóhely-korlát 10-ről 20-ra emelése, az üres engedély jogintézményének bevezetése stb. SENKINEK sem hozott milliárdokat. Mégis megtörténtek, el lehetett őket érni valahogy.

Tehát a jelen posványban dagonyázás öröme, "úcccseleszjobb-netegyünksemmitse" nem biztos, hogy az egyedül üdvözítő hozzáállás.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2024.04.05. 12:19 félOFF



Nyilván ez jórészt így van, de biztos vagyok benne, hogy például a sportcélú muzeális fegyverhasználat legalizációja, a 7,5 J feletti légfegyverbirtoklás részleges dekriminalizációja, vagy akár paintball markerek max E0-jának 15 J-ra emelése, a tárolóhely-korlát 10-ről 20-ra emelése, az üres engedély jogintézményének bevezetése stb. SENKINEK sem hozott milliárdokat. Mégis megtörténtek, el lehetett őket érni valahogy.

Tehát a jelen posványban dagonyázás öröme, "úcccseleszjobb-netegyünksemmitse" nem biztos, hogy az egyedül üdvözítő hozzáállás.

ON
Az említett esetekben én befolyásos politikusokhoz való személyes jó kapcsolatokat sejtek. A lenyúlható közpénzen kívül még ez képes befolyásolni a jogalkotást. És sajnos szereltgumis meg paprikaspray ügyben úgy látszik, nincsenek megfelelő személyekkel megfelelő kapcsolatban levő személyek...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2024.04.05. 12:30 Az említett esetekben én befolyásos politikusokhoz való személyes jó kapcsolatokat sejtek. A lenyúlható közpénzen kívül még ez képes befolyásolni a jogalkotást. És sajnos szereltgumis meg paprikaspray ügyben úgy látszik, nincsenek megfelelő személyekkel megfelelő kapcsolatban levő személyek...
Mindenki bármit odaképzelhet akárhova, szíve joga:-). De a legjobb kapcsolat a legmagasabb helyekre is nyilvánvalóan kevés, ha valami huszadrangú, hozzá nem értő, teljesen érdektelen balfasz készíti el a konkrét normaszöveget vmelyik minisztériumi alosztályon. Vagy pláne, ha az ORFK-n, ugye.

(A szerelt lőszeres gumis: többször ki lett fejtve, hogy egyetlen rendkívül magas rangú illetékes okán lehetetlen. Ettől még folyamatosan gyúrni kell rá, és persze a biológia törvényeit senki nem tudja kikerülni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2024.04.05. 12:37 Mindenki bármit odaképzelhet akárhova, szíve joga:-). De a legjobb kapcsolat a legmagasabb helyekre is nyilvánvalóan kevés, ha valami huszadrangú, hozzá nem értő, teljesen érdektelen balfasz készíti el a konkrét normaszöveget vmelyik minisztériumi alosztályon. Vagy pláne, ha az ORFK-n, ugye.

(A szerelt lőszeres gumis: többször ki lett fejtve, hogy egyetlen rendkívül magas rangú illetékes okán lehetetlen. Ettől még folyamatosan gyúrni kell rá, és persze a biológia törvényeit senki nem tudja kikerülni.)
talán ha az "egyetlen rendkívül magas rangú illetékes" személye széles körben megismerésre kerülne, akkor talán a közvetlen környezete kedvező irányba befolyásolná a véleményét

pl vasárnapi húsleves fogyasztása közben az anyukája elkottyintaná, hogy:
jajj fiam! de jó lenne, ha vislehetnék szerelt lőszeres gumist önvédelemre, mert a múltkor is mikor jöttem ki a guccsibótbul, olyan gyanús alakok néztek rám gyanús testtartással
...mán ha érted a célzást

és akkor lehetne másnaptól
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2024.04.06. 07:13 talán ha az "egyetlen rendkívül magas rangú illetékes" személye széles körben megismerésre kerülne,
Sztem 80-as IQ felett mindenki pontosan tudja, nem is értem a felvetésed.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2024.04.06. 07:16 Sztem 80-as IQ felett mindenki pontosan tudja, nem is értem a felvetésed.
ezek szerint 80 alatt van az iq-m

nemtom kiről van szó
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Itt talán nem felOFF
WildBear23 írta: 2024.04.06. 19:06

A Kal4 rakétapisztoly brutális cucc.
Itthon szerencsére engedély nélkül tartható - a legtöbb EU országban nem.
(AT, CZ a kivétel, meg talán FR?)
Csehországban ENGEDÉLYKÖTELES a Kal. 4 rokettapisztoly!

Ami nem az: "jelzőrakéta kilövő eszközök 16 mm kaliberig", amelyek a C-1, bejelentéshez kötött kategóriába tartoznak.

§ 6a

"g) signální zbraně pro použití signálních nábojů nejvýše ráže 16 mm,"


https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Lövészetvezetői engedély

Hozzászólás Szerző: pogessor »

BRFK:

Első osztályú minősítésemre hivatkozva lövészetvezetői engedély kiállítását kértem. Az ügyfélfogadó hölgy ettől nagyon elbizonytalanodott és számos kollégáját körbekérdezte; majd végül az irataimmal "felment" a feletteséhez is ezügyben. (Ez igazán hosszú ideig zajló folyamat volt.)

A verdikt az, hogy első osztályú minősítésre nem ad ki a BRFK lövészetvezetői engedélyt, minden esetben megköveteli a lövészetvezetői vizsga teljesítését.

Megkértem, hogy mindezt adja írásba nekem, de az alezredes ezt megtagadta és kijelentette, hogy semmit nem adnak írásba. A szó tehát elszáll, az írás tudatlan.

Arra kétségkívül volt lehetőségem, hogy befizetem az X ezer forint eljárási díjat és mindezek mentén/ellenére mégis beadom a kérelmet; az alezredes azt mondta, hogy a felettesei kijelentették, hogy a kérelmem mindenképp el lesz utasítva. De nyilván ekkor (végül) lett volna a kezemben legalább egy papír valamiféle szélmalomharchoz; de hát nekem erre az egészre sem pénzem, sem időm nincs.

Erre lehet tehát számítani ebben az ügyben a BRFK-tól.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lövészetvezetői engedély

Hozzászólás Szerző: RatRace »

pogessor írta: 2024.04.10. 10:13 BRFK:

Első osztályú minősítésemre hivatkozva lövészetvezetői engedély kiállítását kértem. Az ügyfélfogadó hölgy ettől nagyon elbizonytalanodott és számos kollégáját körbekérdezte; majd végül az irataimmal "felment" a feletteséhez is ezügyben. (Ez igazán hosszú ideig zajló folyamat volt.)

A verdikt az, hogy első osztályú minősítésre nem ad ki a BRFK lövészetvezetői engedélyt, minden esetben megköveteli a lövészetvezetői vizsga teljesítését.

Megkértem, hogy mindezt adja írásba nekem, de az alezredes ezt megtagadta és kijelentette, hogy semmit nem adnak írásba. A szó tehát elszáll, az írás tudatlan.

Arra kétségkívül volt lehetőségem, hogy befizetem az X ezer forint eljárási díjat és mindezek mentén/ellenére mégis beadom a kérelmet; az alezredes azt mondta, hogy a felettesei kijelentették, hogy a kérelmem mindenképp el lesz utasítva. De nyilván ekkor (végül) lett volna a kezemben legalább egy papír valamiféle szélmalomharchoz; de hát nekem erre az egészre sem pénzem, sem időm nincs.

Erre lehet tehát számítani ebben az ügyben a BRFK-tól.
Sajnos, ahány ház.....
Vácon a bírói kiskönyvre szó nélkül megcsinálták.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lövészetvezetői engedély

Hozzászólás Szerző: Kojak »

pogessor írta: 2024.04.10. 10:13 Arra kétségkívül volt lehetőségem, hogy befizetem az X ezer forint eljárási díjat és mindezek mentén/ellenére mégis beadom a kérelmet; az alezredes azt mondta, hogy a felettesei kijelentették, hogy a kérelmem mindenképp el lesz utasítva. De nyilván ekkor (végül) lett volna a kezemben legalább egy papír valamiféle szélmalomharchoz; de hát nekem erre az egészre sem pénzem, sem időm nincs.

Erre lehet tehát számítani ebben az ügyben a BRFK-tól.
Pont mint az én esetem a gáz-riasztó VZ61-emmel. Nálam sem adták írásba, de beadtam az engedélykérelmet rá.
El is utasították f@szságra hivatkozva. Megfellebbeztem, azt is elutasították. Innen már csak a polgári per lett volna.

Ezúton is csókoltatom őket. :evil:
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

De jó is lenne, ha az embernek lenne rá pénze meg ideje és egyiket sem sajnálná rá, hogy maga és a közönség szórakoztatására bíróságra citálja ezeket az embereket.

Marhajók a Becsületesnepper videói amikben beleáll az NKH-ba, én rendkívül jól szórakozom rajta. :)
(ott nyilván összetettebb azért a dolog)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nkh mar nincs lassan 10 eve
tvsmaci írta: 2024.04.10. 19:22 De jó is lenne, ha az embernek lenne rá pénze meg ideje és egyiket sem sajnálná rá, hogy maga és a közönség szórakoztatására bíróságra citálja ezeket az embereket.

Marhajók a Becsületesnepper videói amikben beleáll az NKH-ba, én rendkívül jól szórakozom rajta. :)
(ott nyilván összetettebb azért a dolog)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2024.04.10. 19:22 De jó is lenne, ha az embernek lenne rá pénze meg ideje és egyiket sem sajnálná rá, hogy maga és a közönség szórakoztatására bíróságra citálja ezeket az embereket.

Marhajók a Becsületesnepper videói amikben beleáll az NKH-ba, én rendkívül jól szórakozom rajta. :)
(ott nyilván összetettebb azért a dolog)
+ videó is jó lenne, a Tolvajkergetők stílusában.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.04.10. 19:26 nkh mar nincs lassan 10 eve
Ha a szart átnevezem ibolya illatú csodás bélsárnak, a lényegen nem változtat, ugye😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

qqriq írta: 2024.04.10. 19:26 nkh mar nincs lassan 10 eve
Off
Moszkva tér sincsen, Lágymányosi híd sincsen, Osztapenko sincsen, BKV sincsen, mégis a legtöbben, de legalábbis nagyon sokan így hívják a mai napig és mindenki tudja miről van szó..
On
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2024.04.11. 10:44 Off
Moszkva tér sincsen, Lágymányosi híd sincsen, Osztapenko sincsen, BKV sincsen, mégis a legtöbben, de legalábbis nagyon sokan így hívják a mai napig és mindenki tudja miről van szó..
On
Népköztársaság útja meg sosem volt. Azt mindig is Andrássy útnak hívták.

Ahogyan az Oktogont is. :-)
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

Uraim!
Az elöltöltős egylövetű feketelőporos fegyverek jogállásával, birtoklásával és szállításával kapcsolatban kérnék némi segítséget osztrák és német viszonylatban. Szerény német tudásom szerint az új törvény alapján kikerültek az engedélyköteles fegyverek köréből. Ha esetleg valaki meg tudná erősíteni, illetve cáfolni ismereteimet, megköszönném.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

captain írta: 2024.04.12. 16:11 Uraim!
Az elöltöltős egylövetű feketelőporos fegyverek jogállásával, birtoklásával és szállításával kapcsolatban kérnék némi segítséget osztrák és német viszonylatban. Szerény német tudásom szerint az új törvény alapján kikerültek az engedélyköteles fegyverek köréből. Ha esetleg valaki meg tudná erősíteni, illetve cáfolni ismereteimet, megköszönném.

Ööö, milyen új törvény...? (link?)

A németeknél az egylövetű perkussziós gyújtású elöltöltő fegyverek szabadon tarthatóak, és replikáik is, ha azoknak volt korabeli (pre-1871) eredetijük. Tehát a modern in-line fegyverek NEM. A revolverek pedig engedélykötelesek (de elég a Gelbe WBK).

A "Luntenschloss-, Radschloss- und Steinschlosszündung" (kanócos, keréklakatos, kovás) lehet többlövetű is.

(Az osztrák tudtommal lényegében ezzel analóg.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

gvass1 írta: 2024.04.12. 16:30 Ööö, milyen új törvény...? (link?)

Akkor ezek szerint rosszul értelmeztem.
A linket sajnos azóta nem találom, nem tudom beidézni.
Ha én tévedtem, és úgy tűnik igen, akkor elnézést a téves infóért.
Köszi a segítséget.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2024.04.11. 10:44 Off
Moszkva tér sincsen, Lágymányosi híd sincsen, Osztapenko sincsen, BKV sincsen, mégis a legtöbben, de legalábbis nagyon sokan így hívják a mai napig és mindenki tudja miről van szó..
On
APEH sincs már jó 10 éve.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

captain írta: 2024.04.12. 16:11 Uraim!
Az elöltöltős egylövetű feketelőporos fegyverek jogállásával, birtoklásával és szállításával kapcsolatban kérnék némi segítséget osztrák és német viszonylatban. Szerény német tudásom szerint az új törvény alapján kikerültek az engedélyköteles fegyverek köréből. Ha esetleg valaki meg tudná erősíteni, illetve cáfolni ismereteimet, megköszönném.
Ausztriában bármilyen egylövetű elöltöltősöd lehet, illetve itthonról odaviheted pl. versenyre (modern is). Ha van verseny meghívód, akkor a port is viheted. A csappantyú bármilyen fajtája Ausztriában nem engedélyköteles, 18 éves kortól szabadon vásárolható.

Az egynél több lövetű viszont B-Kat, ha mondjuk revolver vagy akár egy derringer, ill. C-Kat, ha mondjuk kétcsövű puska.

Viszont az ilyen itthon nem engedélyköteles, kinn meg igen, úgyhogy az a furi helyzet van, hogy kinn kellene hozzá fegyverútlevél vagy valami engedély, hogy vihesd (nem elég a lövészverseny meghívó!), de itthon meg ilyet nem tudsz kapni, mert nem hajlandó írni ilyet neked senki, mondván, nem engedélyköteles.

Azt mondták, hogy a konzulátuson keresztül lehet megpróbálni egyszeri, egyedi engedélyt kérni a fegyverre, de konkrétumot ezzel kapcsolatban nem tudott senki mondani, szóval eléggé olyan, mint a kutya vacsorája ez is.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

AndyA írta: 2024.04.12. 17:09 Ausztriában bármilyen egylövetű elöltöltősöd lehet, illetve itthonról odaviheted pl. versenyre (modern is). Ha van verseny meghívód, akkor a port is viheted. A csappantyú bármilyen fajtája Ausztriában nem engedélyköteles, 18 éves kortól szabadon vásárolható.

Az egynél több lövetű viszont B-Kat, ha mondjuk revolver vagy akár egy derringer, ill. C-Kat, ha mondjuk kétcsövű puska.

Viszont az ilyen itthon nem engedélyköteles, kinn meg igen, úgyhogy az a furi helyzet van, hogy kinn kellene hozzá fegyverútlevél vagy valami engedély, hogy vihesd (nem elég a lövészverseny meghívó!), de itthon meg ilyet nem tudsz kapni, mert nem hajlandó írni ilyet neked senki, mondván, nem engedélyköteles.

Azt mondták, hogy a konzulátuson keresztül lehet megpróbálni egyszeri, egyedi engedélyt kérni a fegyverre, de konkrétumot ezzel kapcsolatban nem tudott senki mondani, szóval eléggé olyan, mint a kutya vacsorája ez is.


Köszi.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Bulgariaban es Szerbiaban a 80 mg CS spray szabadon viselheto?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2024.04.17. 09:36 Sziasztok,

Bulgariaban es Szerbiaban a 80 mg CS spray szabadon viselheto?

Bel
Szerbiában tudtommal csak a PV hatóanyagú dezodor legális.
Bulgáriában mindkettő OK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Húzzatok szánkón lécci!
Startpisztoly (6mm, bármiféle egyéb jelzestől mentes) viselése - pl asszony kutyasétáltatáskor, gyerek kerékpározáskor - legal??
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

digiservice írta: 2024.04.20. 22:24 Húzzatok szánkón lécci!
Startpisztoly (6mm, bármiféle egyéb jelzestől mentes) viselése - pl asszony kutyasétáltatáskor, gyerek kerékpározáskor - legal??
Jogilag gázriasztó, tehát nem szabályos. Gázsprét javasolnék, bár nem durran (gondolom kutya elijesztése lenne a cél), de rendkívül hatásos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

digiservice írta: 2024.04.20. 22:24 Húzzatok szánkón lécci!
Startpisztoly (6mm, bármiféle egyéb jelzestől mentes) viselése - pl asszony kutyasétáltatáskor, gyerek kerékpározáskor - legal??
Hát, ha már a startpisztoly viselésére meg lenne egyébként a hajlandóság/szándék, hát akkor egy észszerű beruházással már végig lehet csinálni egy szükség szerint kisméretű, de értelmes képességű gázpisztoly beszerzését és viselési engedély kérést rá.

De csak úgy suttyomban startpisztolyt viselni utcán részint illegál, részint pedig tényleg kontraproduktív lehet, mert egy startpisztoly tényleg kb. csak hamis biztonságot tud nyújtani.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2024.04.21. 17:00 Hát, ha már a startpisztoly viselésére meg lenne egyébként a hajlandóság/szándék, hát akkor egy észszerű beruházással már végig lehet csinálni egy szükség szerint kisméretű, de értelmes képességű gázpisztoly beszerzését és viselési engedély kérést rá.

De csak úgy suttyomban startpisztolyt viselni utcán részint illegál, részint pedig tényleg kontraproduktív lehet, mert egy startpisztoly tényleg kb. csak hamis biztonságot tud nyújtani.
+1

Ugyanolyan kinézettel, mérettel “igazi” 9mm Knall/PAK gázpisztolyt javasolnék én is. Vagy pedig spré. Mindkettő hatásosabb bármi ellen. A startpisztoly az semmire se jó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Xythos, Berloque (2 mm pinfire pisztolykák)
Poresz írta: 2024.04.21. 18:56 Egy bizonyos szempontból az is: gyúeleggyel megtöltött fém csésze, aminek furatából kiáll egy gyúpecek.

Soha nem találtam hozzá külön töltényt vagy rakétát, valahogy mindig készletben volt egy újabb riasztópisztolykával. Eddig. :)
Korábban mi is forgalmaztuk, de JOGILAG sztem már nem nagyon lehet/értelmes.

A németeknél ezek PTB-s gáz-riasztó fegyverek. Azonban nálunk már nem felelnek meg az Ftv. 2. Mellékletnek,, gr-ként nem hozhatók forgalomba (nincs a csőben akasztó, kiszerelhető cső).

MUZEÁLISak lehetnek ugyan (sőt, műszakilag is leginkább azok), de ott 6800- Ft a bevizsgálás, plusz kell rá gyári szám és próbajel, amit olvasható méretben hova is gravíroznának és mennyiért? Az mennyire rondítaná el a kis játékot?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BRIT fegyverjog handgun ban alóli kivételek.
AndyA írta: 2024.04.22. 13:47 Mik a kivételek?
pl. 2-lövetű kegyelemlövő derringer egyes vadászoknak, vagy a Long Barreled Revolver/Rimfire Pistol kategória.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Petya357 írta: 2024.04.21. 23:13 +1

Ugyanolyan kinézettel, mérettel “igazi” 9mm Knall/PAK gázpisztolyt javasolnék én is. Vagy pedig spré. Mindkettő hatásosabb bármi ellen. A startpisztoly az semmire se jó.
Jogos amit írtatok, köszi a válaszokat!
Hirtelen fellelkesülésből elkövetett hülyeség volt részemről....😉
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Tudom, mit képzelek, ez Magyarisztán, meg bilibe ér a kezem, és felébredek, de:

Létezik esetleg olyan, hogy akinek házilagos lőszerszerelésre vizsgája, engedélye van, azután, hogy ez megszűnik (barna könyv el, fegyverek el, ezzel együtt ez is el), az ez alapján külön vizsga és egyéb nélkül kaphasson engedélyt fekete lőpor és csappantyú tartására? Nem lenne teljesen logikátlan, hiszen lehetett neki addig is, a szerelési engedélyét pedig nem azért vonták vissza, mert "elfelejtette" vagy alkalmatlan lenne rá a továbbiakban, hanem mert ez a bürokrácia diszkrét bája kis hazánkban.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2024.04.22. 14:06 BRIT fegyverjog handgun ban alóli kivételek.
Long Barreled Revolver/Rimfire Pistol kategória.
IPSC pisztoly, Nagy Brittannia: :-(

Kép
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.04.25. 10:58 IPSC pisztoly, Nagy Brittannia: :-(

Kép
Fúj
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.04.25. 09:03 Tudom, mit képzelek, ez Magyarisztán, meg bilibe ér a kezem, és felébredek, de:

Létezik esetleg olyan, hogy akinek házilagos lőszerszerelésre vizsgája, engedélye van, azután, hogy ez megszűnik (barna könyv el, fegyverek el, ezzel együtt ez is el), az ez alapján külön vizsga és egyéb nélkül kaphasson engedélyt fekete lőpor és csappantyú tartására? Nem lenne teljesen logikátlan, hiszen lehetett neki addig is, a szerelési engedélyét pedig nem azért vonták vissza, mert "elfelejtette" vagy alkalmatlan lenne rá a továbbiakban, hanem mert ez a bürokrácia diszkrét bája kis hazánkban.
Nem létezik.

(Feketelőpor/helyettesítője és csappantyú hozzá az tartható sportlövészeti célú muzeális fegyveres engedéllyel, de sztem itt nem erre gondoltál.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2024.04.25. 10:58 IPSC pisztoly, Nagy Brittannia: :-(

Kép
A brit zsenialitás újabb példája. A flex nincs betiltva, tehát könnyedén rejthetővé teheti bárki. Ha csövet hosszúnak meghagyja akkor kispuska teljesítménye van. Ha semmihez nem nyúl hozzá akkor meg van egy reddotos mini sniperja.
Rabsic álom.
Valamire emlékeztet.
https://youtu.be/90ZyH8yBTck?si=b0E7zsbVTEGR1NEi
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Üdv! Van e olyan szabály hogy lövèszklub nem vásárolhat magánszemélytől lőfegyvert csak pl fegyverbolt vadászbolt közbeiktatásával. Vagy csak szokásos igrend sz.rakodás?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2024.04.25. 16:07 Üdv! Van e olyan szabály hogy lövèszklub nem vásárolhat magánszemélytől lőfegyvert csak pl fegyverbolt vadászbolt közbeiktatásával. Vagy csak szokásos igrend sz.rakodás?
Hát a mienk eddig szerintem csak magánembertől vett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2024.04.25. 16:07 Üdv! Van e olyan szabály hogy lövèszklub nem vásárolhat magánszemélytől lőfegyvert csak pl fegyverbolt vadászbolt közbeiktatásával. Vagy csak szokásos igrend sz.rakodás?
Ez egy újsütetű TÉVES hatósági elmebaj.

Hamarosan kint a májusi Kaliber az újságárusoknál, Dr. Bokros részletesen cáfolja jogilag a rendőrségi szűkítő jogértelmezést.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Köszönöm a válaszokat!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2024.04.25. 16:52 Ez egy újsütetű TÉVES hatósági elmebaj.

Hamarosan kint a májusi Kaliber az újságárusoknál, Dr. Bokros részletesen cáfolja jogilag a rendőrségi szűkítő jogértelmezést.
EZT a lapszámot keresd:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése