Önvédelem, megtörtént esetek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Önvédelem, megtörtént esetek
I am the law.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönjük az új fórumtéma létrehozását! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Legyen egy régi sztori is a témában:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... spray/amp/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A fegyver-e az igazan veszelyes?

(A cikk tavalyi, ennek megfeleloen a tavalyi SAS OB-t emlegeti, nem az ideit.)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Néhány saját gondolat az önvédelemről.
~30 éve hordok önvédelmi eszközt, sok mindent végigpróbáltam.
Két területen tartom szükségesnek az önvédelmi eszközöket:

1. Közterület (utca, BKV, autó).
Első körben gázspray (a pepper, és a 20g feletti KKVE!), másodiknak impakt eszköz (gumigolyós pisztoly, teleszkópos bot), harmadiknak... harmadiknak nem reális szerintem három eszközt folyamatosan viselni. :) Kés lehetséges harmadiknak, ami félig szerszám, kajálási eszköz, és csak végszükségben önvédelmi.
A spray (FOG) kutya ellen is hatékony. A JET esélytelen.

2. Otthonvédelem:
Itt nem köt a méret, és a KKVE: lehet egy poroltó méretű spray, vagy egy gumis vállfegyver.
Feltétlenül legyen lámpa, vagy a fegyver mellett, vagy magán a fegyveren, mert komoly esélye van az éjszakai támadásnak.
Nem tartom reálisnak, hogy ott legyen 3-4db "nem-annyira-hatékony" cucc, azzal, hogy majd ha nem elég az első, veszem elő a másodikat: a reálisan elérhető leghatékonyabbat érdemes "rendszeresíteni".

Én (saját magam) az éles fegyvert sem tartom jó elsődleges otthonvédelminek. Ha éjjel látnék egy, a kertembe épp bemászó alakot, nyugodt szívvel lőnék rá gumissal, de élessel nem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Részemről egy spray, egy gázpisztoly és egy egykezes bicska alkotja a napi használós szettet utcára.

Otthonra mivel nem kertesházam van, egy pom toldatos revolver, egy gázálarc és egy kifent gyalogsági ásó a setup.
Kiindulva abból hogy ha a harmadikon bemászik, akkor ott már odakint zombiapokalipszis van, van egy számszeríj is.

Leginkább ezeknek az eszközöknek a sikeres használatához elcsépelt dolog, de mindig visszatérő hogy gyakorlás kell. Én airsofttal gyakorolom az elővételt és a lövést, mert a gyors dupla is hozzátartozik, a két fegyver nagyrészt hasonlít.

Ismétlő gumisok mellé gyakorlásra létezik egy tökjó megoldás, agm003 a neve ha jól emlékszem. Egy egy bb-t lövő airsoft mossberg 590, valami huszonpár euró, ahhoz képest borzasztóan pontos, szerintem ideális otthon elpróbálni szituációkat. A 28-as bb-t szereti nagyon.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Arh írta: 2023.09.04. 16:17 Részemről egy spray, egy gázpisztoly és egy egykezes bicska alkotja a napi használós szettet utcára.

Otthonra mivel nem kertesházam van, egy pom toldatos revolver, egy gázálarc és egy kifent gyalogsági ásó a setup.
Kiindulva abból hogy ha a harmadikon bemászik, akkor ott már odakint zombiapokalipszis van, van egy számszeríj is.
A gazalarcot mire hasznalod (hasznalnad)?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

numizmata írta: 2023.09.04. 16:40 A gazalarcot mire hasznalod (hasznalnad)?
Könnyfakasztó gránát?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

numizmata írta: 2023.09.04. 16:40 A gazalarcot mire hasznalod (hasznalnad)?
Gondolom csak az első lövése POM, a többi gáztöltény.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Kojak írta: 2023.09.04. 17:54 Gondolom csak az első lövése POM, a többi gáztöltény.
Így van. Újratöltéssel nem számolok, nem gondolom hogy a pom elsőre földre tud borítani valakit. Aztán ha mégis, akkor az jó. (El is lehet hibázni, ilyen közelről is.)

Gumisra nincs keret.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2023.09.04. 14:58 Néhány saját gondolat az önvédelemről.
~30 éve hordok önvédelmi eszközt, sok mindent végigpróbáltam.
Két területen tartom szükségesnek az önvédelmi eszközöket:

1. Közterület (utca, BKV, autó).
Első körben gázspray (a pepper, és a 20g feletti KKVE!), másodiknak impakt eszköz (gumigolyós pisztoly, teleszkópos bot), harmadiknak... harmadiknak nem reális szerintem három eszközt folyamatosan viselni. :) Kés lehetséges harmadiknak, ami félig szerszám, kajálási eszköz, és csak végszükségben önvédelmi.
A spray (FOG) kutya ellen is hatékony. A JET esélytelen.

2. Otthonvédelem:
Itt nem köt a méret, és a KKVE: lehet egy poroltó méretű spray, vagy egy gumis vállfegyver.
Feltétlenül legyen lámpa, vagy a fegyver mellett, vagy magán a fegyveren, mert komoly esélye van az éjszakai támadásnak.
Nem tartom reálisnak, hogy ott legyen 3-4db "nem-annyira-hatékony" cucc, azzal, hogy majd ha nem elég az első, veszem elő a másodikat: a reálisan elérhető leghatékonyabbat érdemes "rendszeresíteni".

Én (saját magam) az éles fegyvert sem tartom jó elsődleges otthonvédelminek. Ha éjjel látnék egy, a kertembe épp bemászó alakot, nyugodt szívvel lőnék rá gumissal, de élessel nem.
20 gramm feletti spray-ket lehet most is kapni? Mert vagy 2 éve még több helyen is elérhetőek voltak. De most mintha csak a 20 gramm vagy ennél kisebbek érhetők csak el. Vagy ha van nagyobb, akkor csak az arra jogosultaknak adják (magyarán engedélyre) illetve a weboldalakon is ezt jelzik. Most mi a helyzet ezzel?
Mindenki vár valamit...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tornas78 írta: 2023.09.04. 20:38 20 gramm feletti spray-ket lehet most is kapni? Mert vagy 2 éve még több helyen is elérhetőek voltak. De most mintha csak a 20 gramm vagy ennél kisebbek érhetők csak el. Vagy ha van nagyobb, akkor csak az arra jogosultaknak adják (magyarán engedélyre) illetve a weboldalakon is ezt jelzik. Most mi a helyzet ezzel?
Elvileg szerintem boltban nem árulhatnak KKVE spray-t, de tavaly boltban simán lehetett venni 50 mL-es Pfeffer KO sprayt, de árultak 65 mL-es orosz "Torch" spray-t is.
viewtopic.php?p=88128&hilit=torch#p88128
Azóta nem néztem.

Nagyobbat (akár 200-300 milliliterest) webshopból lehet rendelni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.09.04. 20:52 Elvileg szerintem boltban nem árulhatnak KKVE spray-t, de tavaly boltban simán lehetett venni 50 mL-es Pfeffer KO sprayt, de árultak 65 mL-es orosz "Torch" spray-t is.
viewtopic.php?p=88128&hilit=torch#p88128
Azóta nem néztem.

Nagyobbat (akár 200-300 milliliterest) webshopból lehet rendelni.
Ezt egyszer valaki megmagyarázhatná nekem, hogy PV/OC spray van, kapható egy csomó boltban, pedig az is KKVE mérettől függetlenül, de másokra meg azt mondják, hogy nem árulható.
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2023.09.04. 20:54 Ezt egyszer valaki megmagyarázhatná nekem, hogy PV/OC spray van, kapható egy csomó boltban, pedig az is KKVE mérettől függetlenül, de másokra meg azt mondják, hogy nem árulható.
Azért vazze, mert CSAK KÖZETRÜLETEN KKVE.
Otthon azt fújkodsz össze vele, amit akarsz, a nappalidban hurcolhatod egész nap, a kertedben, ha van, sétáltathatod pórázon, stb.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2023.09.04. 21:04 Azért vazze, mert CSAK KÖZETRÜLETEN KKVE.
Otthon azt fújkodsz össze vele, amit akarsz, a nappalidban hurcolhatod egész nap, a kertedben, ha van, sétáltathatod pórázon, stb.
Ja, ezt vágom, vazze, de ez a nagyméretűekre is igaz lenne, olyat akkor miért nem lehet árulni? Otthon az se tilos.
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

nemtokregelni írta: 2023.09.04. 21:09 Ja, ezt vágom, vazze, de ez a nagyméretűekre is igaz lenne, olyat akkor miért nem lehet árulni? Otthon az se tilos.
Nem lehet arulni? Jo par fegyverboltban lattam mar, szerintem itt is van dealer aki arul nagy peppert:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

vato írta: 2023.09.04. 21:12 Nem lehet arulni? Jo par fegyverboltban lattam mar, szerintem itt is van dealer aki arul nagy peppert:)
Simán lehet, hogy csak rosszul emlékszem. Én csak örülök, ha árulnak mindent.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.09.04. 21:09 Ja, ezt vágom, vazze, de ez a nagyméretűekre is igaz lenne, olyat akkor miért nem lehet árulni? Otthon az se tilos.
Gvass írta, hogy nem forgalmazható.
viewtopic.php?p=85043#p85043

Azt nem tudom, hogy azokban a boltokban ahol lehet kapni ott miért forgalmazható, valszeg ugyanaz, mint amikor a rabbi szombaton az utcán talált pénzt, imádkozott, és 1 méteres sugarú körön belül péntek lett (így már felvehette a pénzt. :-)

A lényeg ha megveszi az ember, hogy közterületen KKVE, ennek tudatában tessék viselni. :roll:

Mod: "A 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló jogszabály alapján a 20 gramm töltőtömeget meghaladó gázspray-k csak a jogszabályban felsorolt szervek számára forgalmazható. Ez alapján ez a gázspray csak a jogszabályban felsorolt valamilyen hatósági igazolványra, vagy engedélyre vásárolható."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.09.04. 21:27-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

nemtokregelni írta: 2023.09.04. 21:16 Simán lehet, hogy csak rosszul emlékszem. Én csak örülök, ha árulnak mindent.

Na megneztem, arulnak de engedelyre:

https://www.fegyverellato.hu/td09g34j/T ... ml-d91.htm

De szerintem valahol elég ha csak színes papírod van és adják is:D a frommerben is lattam mar, pont ilyet:

https://www.m3vadaszbolt.hu/spd/9912746 ... agytestu-a
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.09.04. 21:21 Mod: "A 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló jogszabály alapján a 20 gramm töltőtömeget meghaladó gázspray-k csak a jogszabályban felsorolt szervek számára forgalmazható. Ez alapján ez a gázspray csak a jogszabályban felsorolt valamilyen hatósági igazolványra, vagy engedélyre vásárolható."
Szia,

Kicsit felreertheto a idezojelezesed, a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet szerint: "4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható."

Az altalad idezett utolso mondat nyilvan idezet egy honlaprol, ahol valaki leirta a velemenyet, de az nem jogszabaly.
(ertsd: a jogszabaly szerint a szervek es nem a szervek dolgozoi vehetik, tehat az igazolvany onmagaban keves.)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.09.04. 21:46 Szia,

Kicsit felreertheto a idezojelezesed, a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet szerint: "4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható."

Az altalad idezett utolso mondat nyilvan idezet egy honlaprol, ahol valaki leirta a velemenyet, de az nem jogszabaly.
(ertsd: a jogszabaly szerint a szervek es nem a szervek dolgozoi vehetik, tehat az igazolvany onmagaban keves.)

Bel
Szia Bel!
A Vato által belinkelt fegyverbolt honlapjáról idéztem.
A jogszabályt szó szerint értve valóban csak az adott szervek vehetik, tehát a dolgozóik nem.

Aztán mégis árulnak ilyet.🤷‍♂️
(Dobócsillagot is vettem így, ráadásul postai szállítással. Mondjuk nem hordani, hanem a kertben nindzsást játszani. ;)

Úgyhogy arra jutottam, hogy leģyen a bolt dolga, hogy értelmezi a forgalmazási jogszabályt, én ha megveszem, csak arra figyelek hogy én ne kövessek el vele szabálysértést. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.09.04. 21:46 Szia,

Kicsit felreertheto a idezojelezesed, a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet szerint: "4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható."

Az altalad idezett utolso mondat nyilvan idezet egy honlaprol, ahol valaki leirta a velemenyet, de az nem jogszabaly.
(ertsd: a jogszabaly szerint a szervek es nem a szervek dolgozoi vehetik, tehat az igazolvany onmagaban keves.)

Bel
Köszi, én viszont megvilágosodtam, a forgalmazás tilalmában csak méret van, hatóanyag nincs, így már értem, amit nem értettem :)
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2023.09.05. 02:28 Köszi, én viszont megvilágosodtam, a forgalmazás tilalmában csak méret van, hatóanyag nincs, így már értem, amit nem értettem :)
Köszi, hogy helyettem is értetlenkedtél :) így már világos
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.09.04. 14:58 Néhány saját gondolat az önvédelemről.
~30 éve hordok önvédelmi eszközt, sok mindent végigpróbáltam.
Két területen tartom szükségesnek az önvédelmi eszközöket:

1. Közterület (utca, BKV, autó).
Első körben gázspray (a pepper, és a 20g feletti KKVE!), másodiknak impakt eszköz (gumigolyós pisztoly, teleszkópos bot), harmadiknak... harmadiknak nem reális szerintem három eszközt folyamatosan viselni. :) Kés lehetséges harmadiknak, ami félig szerszám, kajálási eszköz, és csak végszükségben önvédelmi.
A spray (FOG) kutya ellen is hatékony. A JET esélytelen.

2. Otthonvédelem:
Itt nem köt a méret, és a KKVE: lehet egy poroltó méretű spray, vagy egy gumis vállfegyver.
Feltétlenül legyen lámpa, vagy a fegyver mellett, vagy magán a fegyveren, mert komoly esélye van az éjszakai támadásnak.
Nem tartom reálisnak, hogy ott legyen 3-4db "nem-annyira-hatékony" cucc, azzal, hogy majd ha nem elég az első, veszem elő a másodikat: a reálisan elérhető leghatékonyabbat érdemes "rendszeresíteni".

Én (saját magam) az éles fegyvert sem tartom jó elsődleges otthonvédelminek. Ha éjjel látnék egy, a kertembe épp bemászó alakot, nyugodt szívvel lőnék rá gumissal, de élessel nem.
+1

Mindennel egyetértek!

Az utcai témaához kiegészítő gondolat : az általad leírt felszerelés egy normál fenyegetettsége szintere, és viszonylag magasan képzett embernek ideális. “Sétálok az utcán, nem keresem a bajt, de mindenre is mindig fel vagyok készülve”.

Ha objektíven változik a biztonsági helyzet : pl számítasz is agresszív eseményre, mert megfenyegettek hogy “megvárunk”, vagy muszáj menni a fiadat kimenteni a diszkó előtti helyzetből, akkor a felszerelés is változhat. Pl én normál estben soha nem hordok KKVEt, mert nekem nem éri meg. Több helyzetben okozhat gondot, mint amennyinek a megoldásának segíthet.De ha eksön van, és TUDOM, hogy DEFCON 2 riasztási szintet jelentettek be :lol: akkor megváltozik a matek. Vipera, macispré mehet a zsebbe.

Kés mindig van nálam, 79 milliméteres :) nem tekintek rá önvédelmi eszközként, de egyetèrtek, a harmadik vonalban mint végszükségben bevethető eszköz igenis van létjogosultsága. A kés talán a létező legrosszabb opció - de azért opció ;) és nagyon hasznos a mindennapokban, ha nem vihetem magammal pl repülőút akkor mindig nagy a hiányérzetem.

Otthon: nagyon egyetértek, lámpa kötelező, és max 1-2 jól megválasztott, a létező legbrutálisabb, de még nemhalálos eszköz.
Viszont a legtöbben nem egyedül vagyunk otthon, és mem mindig tartózkodunk ott. Nagyobb gyerekek, asszony tök más képzettséggel rendelkezhet, és nélkülem is valahogyan meg kell, hogy tudják védeni az otthont. Olyan cucc is kell a portfolióba, amit nem lőtérpatkány-nindzsa-kommandós :) is komfortos használni. Kisebb “de azért már prepper” spré (mert a poroltó méretütől tart és a másiktól nem) , CI2 peppeball kilövő - (mert a gumis meg a gázpisztoly nagyot durran és hallásvédekem nélkül tart tőle, de a másikat használná). Ilyesmikre gondolok - az otthonvédelem sem bináris, hanem SzVSz egy spektrum.

Szöval összegezve - tök egyetértek mindkét példáddal, mint bázis vonal, de picit azért attól is függ, hogy kinek, milyen körülmények közé.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ez most Jog és Fegyver 2 topik lett?
Csak mert önvédelmi esetek helyett ismét a hatóanyag tartalommal és mérettel kapcs. diskurzus megy, ami nem ebbe a topikba való. Akkor minek lett új topik?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2023.09.05. 11:00 Ez most Jog és Fegyver 2 topik lett?
Csak mert önvédelmi esetek helyett ismét a hatóanyag tartalommal és mérettel kapcs. diskurzus megy, ami nem ebbe a topikba való. Akkor minek lett új topik?
A topik témájával (önvédelem) kapcsolatban felmerült a hatóanyag és méret kérdése.
Ha gondolod, átrakathatod a jogba, de szerintem felesleges ez a pakolgatás.

Neked mi a bevált gyakorlatod az otthoni/utcai önvédelemre? Hogy ontopic is legyen. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.09.05. 15:03 Megtörtént eset következik.

Egy felvidéki sporttárs sóvárogva nézegette a full töltetű FMJ Magtech .454 Casull gyári löszeres dobozomat. Nem bírta ki, rákérdezett, hogy vehetne-e 6 db lőszert, vagy legalább mondjam el, melyik boltban kapható? Kiderült, hogy önvédelmi fegyvernek (!) van egy, a Gvass által korábban belinkelt Alaskan revolvere. Casullból pedig nem talált FMJ vagy egyéb, nem exoanzív lőszert, amivel viselhetné, .45 Long Colttal pedig snassz :lol:

Huh. Félszegen megkérdeztem, hogy ugyan minek hord valaki ennyire overpower kézi ágyút? Még 2,5 collal is nagy, nehéz, és elviselhetetlenül nagyot rúg. Még a mesebeli Piszkos Harry is .44 Speciált lőtt a .44 Magnum revolveréből :roll: a sporttárs kifejtette, hogy sokat túrázik, és a Tátrában előfordul medve - ezért.

Hát jó… Ilyen is van. Lehet hozzá gyártani ideológiát, de kell hozzá igyekezni :)
Megtörtént eset: évente 2x1 hetet túrázunk a Bükkben, ami azt jelenti hogy az éjszaka kivételével egész nap kint vagyunk az erdőn. Ha esik, ha fúj, mindig.
Az idén májusi túrák alatt több este hallgattunk farkasüvöltést a környékről. A kicsi erdei szállásunkat kiadó bácsi szerint két falka él a környéken, és egyre több problémát okoz, hogy a farkasok a nemzeti parkból lemenve a települések szélére háziállatokat ölnek meg és visznek el.

A legális önvédelmi eszköz amit Magyarországon a farkasok ellen ott tudunk használni, az a túrabot, a 20 mg töltőtömeget nem meghaladó CS gázspray, és a gázpisztoly.
Én őszintén irigy vagyok a szlovák túrázókra. :? :cry:

A hazai viszonyokat ismerve a medvespray sem lesz engedélyezett az erdőjárók számára addig, amíg legalább egy túrázó meg nem hal medve- vagy farkas támadás következtében. Ez pedig csak idő kérdése.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.09.05. 15:17 A hazai viszonyokat ismerve a medvespray sem lesz engedélyezett az erdőjárók számára addig, amíg legalább egy túrázó meg nem hal medve- vagy farkas támadás következtében. Ez pedig csak idő kérdése.
farkas ultraritkán támad emberre
attól nem kell fosni
(aranysakál még ritkábban)

a medve kicsit más kategória, de nagyon ritka, hogy egy hangos síp és élénk kalimpálás ne riasztaná el
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

szöged írta: 2023.09.05. 17:54 farkas ultraritkán támad emberre
attól nem kell fosni
(aranysakál még ritkábban)

a medve kicsit más kategória, de nagyon ritka, hogy egy hangos síp és élénk kalimpálás ne riasztaná el
Akkor még nem találkoztál macival. :)
Sajnos, nagyon szocializálódtak.
Még a durrogástól sem nagyon riadnak meg.
Édesmamát meglátogatta egy, sógorom egy római gyertyával kínálta meg, és csak akkor indult el, amikor füstölt a bundája.
/ Erdély. /
Mondtam is a Zasszonynak, örüljön, hogy annó elvettem feleségül, és nem ott kell élnie. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

RatRace írta: 2023.09.05. 15:58 Erre az esetre tökéletes a Piexon JPX...
:lol: :lol: farkasra? medvére? .... :lol:

A Piexon jó cucc, de nem ezekre az állati támadásokra lett kifejlesztve. Teljesen alkalmatlan arra, hogy terítve magad elé egy olyan zónát hozz létre, amin nem biztos, hogy át akar jönni az állat. A célzott lövés pedig egy dinamikus nagyvad ellen.... persze bejöhet, de nem jó eséllyel próbálnám.
szöged írta: 2023.09.05. 17:54 farkas ultraritkán támad emberre
attól nem kell fosni
(aranysakál még ritkábban)

a medve kicsit más kategória, de nagyon ritka, hogy egy hangos síp és élénk kalimpálás ne riasztaná el
Nagyon ritka... :lol: ez a megoldás egy alapvetően békés magatartást mutató, kíváncsi medve elriasztására is igencsak kétesélyes. Mert ha nem elriad, hanem ijjedtében visszatámad, akkor aztán fújhatod a sípot.... határozottan és agresszív módon viselkedő állat esetén pedig tisztán oroszrulett.

Nekem volt szerencsém olyan medvés élményhez, amikor őkelme bejött egy vadkempingbe a Kárpátokon túl és baromira nem zavarta se a kiabálás, se a sikítozás, se pedig az hogy egy faszi riasztó pisztollyal lövöldözve próbálta elzavarni. Ehelyett összedöntött egy pottyantós budit (.... ezt miért??? Kikerülhette volna. De benyitott, bement és kijött a túloldalán, a budi meg összedőlt.... ), aztán módszeresen kipakolt a szemetes konténerből. Persze idővel kivonult a csendőrség, egész éjszaka fegyverropogástól volt hangos a környék (riasztó lövések voltak), tisztára westernhangulat, aztán reggelre inkább a kempingezők adták fel és kiürült a patakmente, a csendőrök meg már nem volt, akit védjenek. A medve maradt.

Szóval szerintem nem véletlenül találták ki a medvespray-t, mint a talán egyetlen viszonylag hatékony (= ez se csodafegyver, nem minden medve ellen működik) eszközt, nem kell feleslegesen alternatív megoldásokat kitalálni. És komolyan, az ég óvjon attól bárkit, hogy ezeket a ráolvasós technikákat élesben kipróbálja, hacsak tényleg nincs más és ez az utolsó esély.

Béke!

Mod: pedig átírtam a fórumot, miért itt jelent meg és nem az önvedelmi topicban? 🤔
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

BeHappy írta: 2023.09.05. 18:19 :lol: :lol: farkasra? medvére? .... :lol:

A Piexon jó cucc, de nem ezekre az állati támadásokra lett kifejlesztve. Teljesen alkalmatlan arra, hogy terítve magad elé egy olyan zónát hozz létre, amin nem biztos, hogy át akar jönni az állat. A célzott lövés pedig egy dinamikus nagyvad ellen.... persze bejöhet, de nem jó eséllyel próbálnám.

Miért is ne?
290 Km/h sebességgel csapódik be a folyadék.
Az eleve egy óriási ütés.
És erőssebb a tartalma. / 4000000 SHU érték /
Hatótáv 7 méter.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

RatRace írta: 2023.09.05. 18:30 Miért is ne?
290 Km/h sebességgel csapódik be a folyadék.
Az eleve egy óriási ütés.
És erőssebb a tartalma. / 4000000 SHU érték /
Hatótáv 7 méter.
Szia, tisztelve a véleményedet én abban az esetben tudom elképzelni, amikor alapvetően békésen, kíváncsiságtól hajtva, bamba pofával közelít Hozzád és ezen az egyébként halálos távolságon belül van hozzá idegzeted, hogy pofán lőjed.

Azt azért érdemes tudni, hogy bár a 290km/h nyilván gyorsabb, de a hét méter egy medvének annyira kis távolság, hogy ha nekiindul, el fog kapni, ott nincs kitérés. A medvespray-t is azért kb 10 méternél kell elkezdeni kifújni, mert úgy amikorra felépül a masszív paprikás zóna, a medve akkor lesz kb 7 méterre és még lesz ideje megfarolni, Neked meg elmozdulni. De ha ezt 7 méteren belül kezded meg, ott nagy lendületnél hamar elfogy a tér. És ha csak megüt egy körmössel, már csúnya estéd lesz. 😇
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

BeHappy írta: 2023.09.05. 18:19 :lol: :lol: farkasra? medvére? .... :lol:

A Piexon jó cucc, de nem ezekre az állati támadásokra lett kifejlesztve. Teljesen alkalmatlan arra, hogy terítve magad elé egy olyan zónát hozz létre, amin nem biztos, hogy át akar jönni az állat. A célzott lövés pedig egy dinamikus nagyvad ellen.... persze bejöhet, de nem jó eséllyel próbálnám.
Hááát, én is így gondolom.
Ezek a folyadékkilövők nem állatra (medve, kutya) valók.
Medve ellen vagy egy poroltó nagyságú FOG spray, vagy komolyabb lőfegyver kell.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.09.05. 19:51 Hááát, én is így gondolom.
Ezek a folyadékkilövők nem állatra (medve, kutya) valók.
Medve ellen vagy egy poroltó nagyságú FOG spray, vagy komolyabb lőfegyver kell.
Jogi szempontból pedig rizikómentes a JPX. Mert nem pepper spray, nem lőfegyver.
Viszont jah, célozni kell vele. A fog spray jó opció.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

TotoHU írta: 2023.09.06. 13:51 Jogi szempontból pedig rizikómentes a JPX. Mert nem pepper spray, nem lőfegyver.
Viszont jah, célozni kell vele. A fog spray jó opció.
Szia, nem, nem az a baj vele, hogy célozni kell, hanem hogy nem erre a célra van. Ha egy medvét 7 méteren belül szemen lősz paprikakrémmel, akkor a maradék érzékszervei által (szaglás és hallás, főleg előrefelé) nagy biztonsággal vakon is megtalál, megragad és szétszerel. Mert a nagybetűs Természet már csak ilyen genyó, a megsebzett vadak képesek kompenzálni és folytatni a harcot, nem olyan kényesek, mint az ember. (Persze elméleti esélye mindig van, hogy megrémül és feladja, de erre ne alapozzon senki.) Amúgy meg a nagy kaliberű lőfegyverrel is célozni kell, de az mégis megoldja a problémát. Szóval nem a célzás a gond. Béke!

PS: de miért van ez a téma még mindig a jogban, valamit nyilván bénáztam, pedig a téma is az önvédelmi topic.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

BeHappy írta: 2023.09.06. 16:48 Szia, nem, nem az a baj vele, hogy célozni kell, hanem hogy nem erre a célra van. Ha egy medvét 7 méteren belül szemen lősz paprikakrémmel, akkor a maradék érzékszervei által (szaglás és hallás, főleg előrefelé) nagy biztonsággal vakon is megtalál, megragad és szétszerel. Mert a nagybetűs Természet már csak ilyen genyó, a megsebzett vadak képesek kompenzálni és folytatni a harcot, nem olyan kényesek, mint az ember. (Persze elméleti esélye mindig van, hogy megrémül és feladja, de erre ne alapozzon senki.) Amúgy meg a nagy kaliberű lőfegyverrel is célozni kell, de az mégis megoldja a problémát. Szóval nem a célzás a gond. Béke!

PS: de miért van ez a téma még mindig a jogban, valamit nyilván bénáztam, pedig a téma is az önvédelmi topic.
Nekem kutya ellen kellett már használnom spray-t, kb 20 éve.
A saját, pórázon sétáltatott kutyának rontott neki egy kertből kiszökött rotweiler. Esély nem lett volna a pofáját eltalálni, még úgy sem, hogy nem engem támadott meg, hanem a másik kutyát. FOG spray-vel fújtam rá másodperceken keresztül az áldást, az müködött.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2023.09.09. 14:44 Nekem kutya ellen kellett már használnom spray-t, kb 20 éve.
A saját, pórázon sétáltatott kutyának rontott neki egy kertből kiszökött rotweiler. Esély nem lett volna a pofáját eltalálni, még úgy sem, hogy nem engem támadott meg, hanem a másik kutyát. FOG spray-vel fújtam rá másodperceken keresztül az áldást, az müködött.
És ünnepelhetjük az első ontopik hozzászólást :-)

("Önvédelem, megtörtént esetek ")
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2023.09.10. 10:34 És ünnepelhetjük az első ontopik hozzászólást :-)

("Önvédelem, megtörtént esetek ")
ha már megtörtént esetek:

engem kétszer akartak kirabolni 16-17 éves koromban
6 évvel később meg csak simán meg akartak verni féltucatnyian, mert a kinézetemről egyértelmű volt, hogy a zenei ízlésem eltér az ő zenei ízlésüktől

mindhárom esetben elég volt a határozott fellépés, hogy megússzam

ezzel csak arra akartam utalni, hogy sok esetben a pszichológiai hatás többet ér, mint bármilyen önvédelmi eszköz
persze ha van nálad eszköz, meggyőzőbben lehet előadni a "határozott fellépés" című előadást
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thomaster írta: 2023.09.10. 10:34 És ünnepelhetjük az első ontopik hozzászólást :-)

("Önvédelem, megtörtént esetek ")
Kojak írta: 2023.09.04. 13:17 Legyen egy régi sztori is a témában:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... spray/amp/
:roll:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.09.10. 14:11 ha már megtörtént esetek:

engem kétszer akartak kirabolni 16-17 éves koromban
6 évvel később meg csak simán meg akartak verni féltucatnyian, mert a kinézetemről egyértelmű volt, hogy a zenei ízlésem eltér az ő zenei ízlésüktől

mindhárom esetben elég volt a határozott fellépés, hogy megússzam

ezzel csak arra akartam utalni, hogy sok esetben a pszichológiai hatás többet ér, mint bármilyen önvédelmi eszköz
persze ha van nálad eszköz, meggyőzőbben lehet előadni a "határozott fellépés" című előadást
Így van.
Szerintem ez a három egymásra épül:

1. Veszélyes helyzetek elkerülése. Nem megyek arra, nem úgy megyek arra, átmegyek a túloldalra.

2. Ha már megtalált a balhé, akkor -a helyzettől függően- igyekszem megbeszélni a dolgot, akár vicceskedve ("bocs tesó hogy nincs cigim buszjegyre, éppen ma szabadultam"), akár határozott fellépéssel (letépem magamról az inget és üvöltök hogy "GYERTEK CSAK G.ECIK, KIERESZTEM A VÉRETEKET!!" - persze ez nehezen működik, ha 40 kilós bölcsész lány vagy.. ;) , és hát persze szégyen a futás de hasznos ("Zsaruk, tünjünk el!!" - huss)

3. Ha nem tudsz kitérni a balhé elől, akkor fogd a sprayt és fújj, nem sajnálva, telibe az összeset amíg ki nem fogy, aztán RUN.

Persze a 0. lépés hogy használom a fejemet (itt most nem a támadó lefejelésére gondolok), tehát ha éjjel megyek haza a VIII-ba akkor nem rakom ki a fukszot, csöcsöt (kinek mije van), nem ülök be lila tyeplákiban a B-középbe, se "Idősebb vagyok mint Szlovákia" pólóban a pozsonyi DeasArms-ba, a Dolerazova ulicában. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2023.09.10. 14:11 ezzel csak arra akartam utalni, hogy sok esetben a pszichológiai hatás többet ér, mint bármilyen önvédelmi eszköz
persze ha van nálad eszköz, meggyőzőbben lehet előadni a "határozott fellépés" című előadást
Szia,

Igen.
Egyszer 2 tamadoval szemben hatasosan hasznaltam a gazspraymet: ramarkoltam a zsebemben, es miutan hiaba probaltak rabeszelni arra, hogy fogjunk kezet, karomkondva tavoztak.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ez szép. Köszi, h megosztottad.

Ha csak a fele igaz (nincs videó, nincs meg az elkövető, nem tudjuk mi történt), már akkor is igen derekasan helytállt az iskolaőr. Előtte 20 évig rendőr volt. Mélységes tisztelet!

Nekem a legtanulságosabb pont a spré és a bot együttes használata volt. “Miután gázsprével lefújta az elkövetőt, gumibottal kiütötte a kezéből a kést”

Egy értelmes civil, önvédelmi helyzetben ilyenkor mit kéne, hogy csináljon? Lefújja, és usgyi. Nincs értelme kockáztatni a lefegyverzését, ha egyedül vagy, és nem kell mást megvédeni.

De itt kifejezetten az úriember munkaköréhez tartozott a gyerekek védelme, és a két eszközt kombináltan használva sokkal eredményesebb volt, mint ezekkel külőn-külön remélhet te volna. A bot (gumi-, vipera, stb) is felértékelődött a szememben, több mindenre jó, mint gondolnám. Bedrogozott pácienst még az sem biztos, hogy egy gumis dupla a mellkasba megállított volna. Éles fegyver, iskolában ténykeg csak leg-leg-leg végső esetben jötet szóba, max ha AKval támad a dzsihád. A könnyképződés viszont nem függ a pszichés állapottól, a bot vs kés pedig fizika - nem függ a fájdalomerzettől.

Csak bot - simán pórul járhat, gladiátor viadal , mint secutor vs retiarius. 50-50%.
Csak spré- sz emberünk megússza, de van egy félvak, késsel vadul hadonászó alak az iskola udvaron
A kettő együtt: eredményes, és viszonylag biztonságos megoldás erre az adott problémára.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Szerencsésen alakult, drogos késsel ha agresszíven támad, mondjuk már megtalálja a célszemélyt, azt nehéz lett volna megállítani. A vipera vs kés összecsapás is nagyon kétesélyes, ha a késes gyors. Utcai szitunál a legjobb szerintem is spray vagy gázstukkerhasználat és lelépni.
Kontakt bunyóba belemenni csak a legvégső esetben, vagy ha a szituáció úgy kezdődik, hogy közel van az emberünk. De minél gyorsabban ki kell ebből jönni. Az iskolaőr példájában egyetértek hogy jól jött az ütőeszköz is, de civilben az utcán nem tartom olyan jónak. Pedig sokat dilemmáztam rajta én is, hogy gp helyett azt hordjam, de a használatánál gondok lehetnek. Nem csak jogi vonatkozásban, hanem hogy esetleg nem is biztos megállítja az ellenfelet az az 1-2 csapás.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Bojka írta: 2023.09.17. 16:19 Szerencsésen alakult, drogos késsel ha agresszíven támad, mondjuk már megtalálja a célszemélyt, azt nehéz lett volna megállítani. A vipera vs kés összecsapás is nagyon kétesélyes, ha a késes gyors. Utcai szitunál a legjobb szerintem is spray vagy gázstukkerhasználat és lelépni.
Kontakt bunyóba belemenni csak a legvégső esetben, vagy ha a szituáció úgy kezdődik, hogy közel van az emberünk. De minél gyorsabban ki kell ebből jönni. Az iskolaőr példájában egyetértek hogy jól jött az ütőeszköz is, de civilben az utcán nem tartom olyan jónak. Pedig sokat dilemmáztam rajta én is, hogy gp helyett azt hordjam, de a használatánál gondok lehetnek. Nem csak jogi vonatkozásban, hanem hogy esetleg nem is biztos megállítja az ellenfelet az az 1-2 csapás.
Egyetértek. Polgári önvédelemre sokkal, sokkal jobb a gázspré, meg egy gumigolyós, mint akármilyen bot, legyen az gumi, acél, vagy vibránium.

Amit szerettem volna átadni, az a következő észrevétel, vélemény:
- jéé munkaeszköznek milyen hasznos, sokoldalú eszköz a bot. :o Érre a szitura konkrétan ideális kombó volt a spré mellé. Az általam hatásosabb eszközöknél jobb megoldás is lehet. Ezt nem gondoltam volna.
- úgy általában, nem hivatásosnak se 100%-ban haszontalan önvestélyes baromság, mint korábban gondoltam , hanem csak 90%-ban haszontalan és önveszélyes :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Egy érdekes esetet szeretnék leirni. Néhány hónapja kijöttem a metróból az Örsön. A büfék előtt pár "bemindenezett" sz@r-alak artikulátlanul üvöltözött egymással. Lapitva mentem át a zebrán az Árkádig, ott vettem észre hogy a jobb kezem a kabátzsebemben és fujásra készen markolom a "CS" dezodort, úgy hogy mindezt teljesen öntudatlanul csináltam. :o :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 Egyetértek. Polgári önvédelemre sokkal, sokkal jobb a gázspré, meg egy gumigolyós, mint akármilyen bot, legyen az gumi, acél, vagy vibránium.

Amit szerettem volna átadni, az a következő észrevétel, vélemény:
- jéé munkaeszköznek milyen hasznos, sokoldalú eszköz a bot. :o Érre a szitura konkrétan ideális kombó volt a spré mellé. Az általam hatásosabb eszközöknél jobb megoldás is lehet. Ezt nem gondoltam volna.
Ezért csak olyanról érdemes véleményt mondani, amit ismerünk is. ;)

Még 20 éve gvassnál a Gunboxban vettem az első viperát, "Teleskop Abwehrstock" néven.
Azóta végigpróbáltam kb az összes méretet, 14" - 26"-ig, megnéztem oktatóvideókat, gyakoroltam vele.

Egy elsődleges gázspray mellé teljesen jó cucc önvédelemre.
Maga a gyártó (ESP) is ajánlja civil önvédelemre.
(Meg nyilván a Gunbox is. civileknek árulta, önvédelemre.)
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 - úgy általában, nem hivatásosnak se 100%-ban haszontalan önvestélyes baromság, mint korábban gondoltam , hanem csak 90%-ban haszontalan és önveszélyes :lol:
A teleszkópos bot miért lenne baromság? :?
Pláne egy hivatásosnak?
Illetve mitől önveszélyes..?
Agyonveri vele magát a használó? :roll:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.10.08. 08:18
A teleszkópos bot miért lenne baromság? :?
Pláne egy hivatásosnak?
Illetve mitől önveszélyes..?
Agyonveri vele magát a használó? :roll:
Nem hivatásosnak, hanem utca emberének. Hivatásosnál nem vitatta senki.

Azért önveszélyes, mert kontakt távolságban kell használni. Vagy nem? Abban élég vagy a konszenzus a szakmában, hogy a nem kontakt az jobb, mint a kontakt ;)

Azézt közveszélyes, mert maradandó sérülést okozhat, ellebtétben egy csonómminden más cuccal amit arra terveztek, hogy nem. Erről szeretnél vitát nyitni?

Eddig 20 év alatt találkoztam egy (egy) olyan esettel, amire a vipera volt a legjobb megoldás. Büszke vagyok rá, hogy ebben a korban is tudok változtatni a véleményemen 8-) Korábban úgy gondoltam, hogy abszolút haszontalan, és most úgy látom, hogy bizonyos speciális helyzetekben akár lehet is létjogosultsága.

Csak a véleményem az, ami változott. Ettől még nem szűnne meg a fenti, igen komoly korlátok! Ha léteznek polgári önvédelemre sokkal alkalmasabb eszközök, (amik mellesleg mem KKVE) akkor miért is kellene ezekkel a viperát kompromisszumokkal együtt élni? Mert Neked teszik a vipera, és lehet vele Gvass1et idegesíteni? :mrgreen: Nekem ez mem elég.

A vipera IMHO civilnek egy nagyon nisé eszköz, kockázatokkal és mellékhatásokkal. Nem halálsugár, az tény - de nem is ez “a” jó megfejtés a polgári önvédelemre.

Rendvédelmi szerveknek sajnos gyakran közel is kell menni, többet is szabad tennie, magasabb kockázatokat KELL vállalnia. Ja és optimális estben nem YouTube videókból
képzik magukat közel harcra. Teljesen mások az arányok - oda nagyon hasznos eszköz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.10.08. 09:48 Rendvédelmi szerveknek sajnos gyakran közel is kell menni, többet is szabad tennie, magasabb kockázatokat KELL vállalnia. Ja és optimális estben nem YouTube videókból
képzik magukat közel harcra. Teljesen mások az arányok - oda nagyon hasznos eszköz.
Szia,

Nalam hozzaertobb azt mondta, hogy a vipera fegyverkent kepzetlen rendor szamara is jo opcio (tehat ha fennall a lofegyver hasznalatat megalopozo korulmeny).

Ellenben kenyszerito eszkozkent csak arra kepzett rendornek engedne a viseleset.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.10.08. 09:48 Nem hivatásosnak, hanem utca emberének. Hivatásosnál nem vitatta senki.

Azért önveszélyes, mert kontakt távolságban kell használni. Vagy nem? Abban élég vagy a konszenzus a szakmában, hogy a nem kontakt az jobb, mint a kontakt ;)

Azézt közveszélyes, mert maradandó sérülést okozhat, ellebtétben egy csonómminden más cuccal amit arra terveztek, hogy nem. Erről szeretnél vitát nyitni?

Eddig 20 év alatt találkoztam egy (egy) olyan esettel, amire a vipera volt a legjobb megoldás. Büszke vagyok rá, hogy ebben a korban is tudok változtatni a véleményemen 8-) Korábban úgy gondoltam, hogy abszolút haszontalan, és most úgy látom, hogy bizonyos speciális helyzetekben akár lehet is létjogosultsága.

Csak a véleményem az, ami változott. Ettől még nem szűnne meg a fenti, igen komoly korlátok! Ha léteznek polgári önvédelemre sokkal alkalmasabb eszközök, (amik mellesleg mem KKVE) akkor miért is kellene ezekkel a viperát kompromisszumokkal együtt élni? Mert Neked teszik a vipera, és lehet vele Gvass1et idegesíteni? :mrgreen: Nekem ez mem elég.

A vipera IMHO civilnek egy nagyon nisé eszköz, kockázatokkal és mellékhatásokkal. Nem halálsugár, az tény - de nem is ez “a” jó megfejtés a polgári önvédelemre.

Rendvédelmi szerveknek sajnos gyakran közel is kell menni, többet is szabad tennie, magasabb kockázatokat KELL vállalnia. Ja és optimális estben nem YouTube videókból
képzik magukat közel harcra. Teljesen mások az arányok - oda nagyon hasznos eszköz.
Itt páran leírtak korábban mire jó.civilnek A spray után, ha még van kedve folytatni, ugyanis azzal rendesen rá lehet még pluszba verni a kezeire.
Emellett jó még abszolút közelről pl villamoson fogást stb. bontani kubotanként. Ott ugyanis spray gumi se játszik igazán, viszont ha bot végével belevernek az arcába, annak azért van hatása.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.10.08. 09:48
Azért önveszélyes, mert kontakt távolságban kell használni. Vagy nem? Abban élég vagy a konszenzus a szakmában, hogy a nem kontakt az jobb, mint a kontakt ;)
Igen. És? Önvédelemnél nem Te választod meg a távolságot. ;-)
Hanem a helyzet.
Nem 10 méterről rohannak Neked egy husánggal, hanem jóval közelebből (kontakt távolságból) kérnek cigit, pontos időt, telefont.
Próbálhatod növelni a távolságot (hátrálással), aztán vagy sikerül, vagy nem.

Amúgy -visszatérve a szakmai részéhez- kontakt eszköznek a kést, sokkolót, boxert nevezném. Jól megfogalmazták itt:

"Expandable baton is one of the best choices for non-lethal self-defence (we recommend to always combine it with your trusty pepper spray by the way!). However, where it really excels is its range - it has an advantage against practically all other contact weapons (especially noticeable against knife, which has been by far the most popular weapon among attackers since time immemorial), so it is much easier to hit a stranger's armed hand with it."
Petya357 írta: 2023.10.08. 09:48 Azézt közveszélyes, mert maradandó sérülést okozhat, ellebtétben egy csonómminden más cuccal amit arra terveztek, hogy nem.
Bocsánat, azt írtad hogy ÖNveszélyes, arra kérdeztem rá:
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 - úgy általában, nem hivatásosnak se 100%-ban haszontalan önvestélyes baromság, mint korábban gondoltam , hanem csak 90%-ban haszontalan és önveszélyes :lol:
WildBear23 írta: 2023.10.08. 08:18 A teleszkópos bot miért lenne baromság? :?
Illetve mitől önveszélyes..?
Agyonveri vele magát a használó? :roll:
Az, hogy "sérülést lehet vele okozni" már 20+ éve kitárgyaltuk, az önvédelem nem lovagi torna, ott ha rosszul csinálod NEKED fognak sérülést okozni; amúgy egy gumigolyóssal is lehet "sérülést okozni", ha torkon vagy szemen lövöd! Egy nagygumis meg bordatörést okozhat.

A teleszkópos bot nem halálsugár, pláne egy 16-18"-os.
Az egyszerűen egy bot, csupán a hordhatóságot megkönnyítve összecsukható.
Bizonyára egy bottal is agyon lehet valakit verni, de nem véletlenül!
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 Eddig 20 év alatt találkoztam egy (egy) olyan esettel, amire a vipera volt a legjobb megoldás. Büszke vagyok rá, hogy ebben a korban is tudok változtatni a véleményemen 8-) Korábban úgy gondoltam, hogy abszolút haszontalan, és most úgy látom, hogy bizonyos speciális helyzetekben akár lehet is létjogosultsága.
20 év alatt hány önvédelmi esetet követtél végig? Hány sikertelen önvédelemi esetnél jött volna jól egy teleszkópos bot?
Csak hogy keretbe tudjuk illeszteni a "20 év alatt 1"-et.
Engem 20 év alatt 1x sem támadtak meg. Ergo? Ne hordjak önvédelmi eszközt..? ;-)
Biztonsági öv detto.
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 Csak a véleményem az, ami változott. Ettől még nem szűnne meg a fenti, igen komoly korlátok! Ha léteznek polgári önvédelemre sokkal alkalmasabb eszközök, (amik mellesleg mem KKVE) akkor miért is kellene ezekkel a viperát kompromisszumokkal együtt élni?
Ööö.. semmit nem "kell". A véleményünket írjuk le egy eszközről.
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 Mert Neked teszik a vipera, és lehet vele Gvass1et idegesíteni? :mrgreen: Nekem ez mem elég.
Nekem nem tetszik a vipera, de valamennyire utánajártam (ami a semminél pont végtelenszer több), sok félét kipróbáltam, és egyetértek a gyártói ajánlással, illetve azzal a sok tízezer hivatásossal és civillel, akik használják.
(Gvass -t miért idegesíteni? Eladott belőle X darabot, egészségére.)
Petya357 írta: 2023.09.17. 17:59 A vipera IMHO civilnek egy nagyon nisé eszköz, kockázatokkal és mellékhatásokkal. Nem halálsugár, az tény - de nem is ez “a” jó megfejtés a polgári önvédelemre.
Önvédelemre nincs egy darab ideális eszköz.
Több féle eszköz van, saját kockázatokkal és mellékhatásokkal.
aksurv írta: 2023.10.08. 11:08 Itt páran leírtak korábban mire jó.civilnek A spray után, ha még van kedve folytatni, ugyanis azzal rendesen rá lehet még pluszba verni a kezeire.
Emellett jó még abszolút közelről pl villamoson fogást stb. bontani kubotanként. Ott ugyanis spray gumi se játszik igazán, viszont ha bot végével belevernek az arcába, annak azért van hatása.
Pontosan!!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Rendben. Mindenki hordjon viperát.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.10.08. 14:16 Rendben. Mindenki hordjon viperát.
Ezt az ég világon SENKI nem mondta. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Arh »

aksurv írta: 2023.10.08. 11:08 Itt páran leírtak korábban mire jó.civilnek A spray után, ha még van kedve folytatni, ugyanis azzal rendesen rá lehet még pluszba verni a kezeire.
Emellett jó még abszolút közelről pl villamoson fogást stb. bontani kubotanként. Ott ugyanis spray gumi se játszik igazán, viszont ha bot végével belevernek az arcába, annak azért van hatása.
+1. Illetve én tököndöfném szemből, ha már helycsinálás.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Arh írta: 2023.10.08. 18:55 +1. Illetve én tököndöfném szemből, ha már helycsinálás.
+1
Teljesen egyetértek.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.10.08. 19:07 +1
Teljesen egyetértek.
+1 :-)
Teleszkópos botnál a suhintás (ütés) mellett jó mozdulat még a markolatgombbal ütés.
Ez akkor célszerű, ha nincs hely meglendíteni a botot, közel van a támadó.
Az ESP direkt gyárt a bot végére tömör, edzett acél véget, illetve a kompakt eleve ilyen véglezáróval kerülnek forgalomba.
20231008_193502.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Szerintem a standard gyári talppal is elég ha valaki kap egy homlokost.😄 ..vagy szemfog beállítást.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Bojka írta: 2023.10.08. 19:39 Szerintem a standard gyári talppal is elég ha valaki kap egy homlokost.😄 ..vagy szemfog beállítást.
Az biztos. ;-)
Van olyan vég is, amiből egy edzett acél tüske áll ki, kb. 5mm hosszan.
A régi gyártmányban egy levehető szilikongumi sapka volt rajta, most egy vékony szilikongumival van bevonva.
Elsősorban üvegtörésre van, de szükség esetén közelharcban is jó.
ESP BE-05.jpg
Ilyen volt a régi:
spike.jpg
spike.jpg (8.41 KiB) Megtekintve 10929 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.10.08. 20:03-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2023.10.08. 13:44
A teleszkópos bot nem halálsugár, pláne egy 16-18"-os.
Az egyszerűen egy bot, csupán a hordhatóságot megkönnyítve összecsukható.
Bizonyára egy bottal is agyon lehet valakit verni, de nem véletlenül!
+1

ezen felül szerintem utcára a gyors alu bot pont azért jobb, mert még nehezebben lehet velük halálos sérülést okozni, még fejre mért ütés esetén is szerintem... de arcba, végtagra kapva még ez is bénító tud lenni:) meg sokkal jobban hordható és rejthető a kisebb.

~200 grammos 16-os aluminium és a 400 + grammos edzett acél 21-es
IMG_4545.jpg
és ezekre fokozottan érvényes hogy gyakorlás nélkül nem sokat érnek, éredemes anatómia bábura vagy box zsákra gyakorolni vele rendszeresen, ütések, elmozgások stb.

gyenge kézben spray-vel kiegészítve ütős kombó tud lenni szerintem ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2023.10.08. 11:08 Itt páran leírtak korábban mire jó.civilnek A spray után, ha még van kedve folytatni, ugyanis azzal rendesen rá lehet még pluszba verni a kezeire.
Emellett jó még abszolút közelről pl villamoson fogást stb. bontani kubotanként. Ott ugyanis spray gumi se játszik igazán, viszont ha bot végével belevernek az arcába, annak azért van hatása.
közelről revolverrel is jól be lehet verni az arcba, vagy gumival párat bordára, lágyékra :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.10.08. 13:44 A teleszkópos bot nem halálsugár, pláne egy 16-18"-os.
Az egyszerűen egy bot, csupán a hordhatóságot megkönnyítve összecsukható.
Bizonyára egy bottal is agyon lehet valakit verni, de nem véletlenül!
Szia,

Simon Tibor eseteben a jogeros birosagi itelet azt mondta ki, hogy "halált okozó súlyos testi sértés", mas szoval: veletlenul vertek agyon. Keszenletis torzsormester, nem civil, aki mar latott youtube videot!

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2023.10.08. 20:01 +1

ezen felül szerintem utcára a gyors alu bot pont azért jobb, mert még nehezebben lehet velük halálos sérülést okozni, még fejre mért ütés esetén is szerintem... de arcba, végtagra kapva még ez is bénító tud lenni:) meg sokkal jobban hordható és rejthető a kisebb.
Pontosan.
A NexTool-nak van kis 40 centis botja, full aluminiumból. Az nem tör csontot, de bénító érzés, ha az emberre rávágnak vele. :)
Könnyen hordható.
(A képen a legfelső)
20231008_201245.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.10.08. 20:07 közelről revolverrel is jól be lehet verni az arcba, vagy gumival párat bordára, lágyékra :D
Durran. Majd ha lehet hozzá hangtompi. 😀

A bot még kutyára is jó, mert távol tudod tartani őket.
Megtörtént, hogy futás közbe messziről felém rohanó kutyafalka láttán mint a meszes estem neki egy akácnak a svájci fűrészével. Mire hozzám értek már a kezembe volt egy jó három méteres bot. A bot és hulkos ordító roham megtette hatását és kismalac vágtában rohantak vissza a tanyára. A teleszkópos bot nyitása feltehetően gyorsabb lett volna, es akácos sincs mindenhol.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

es ha eszreveszi a jard akkor ugrottak a csuzlik par evre :roll:
vato írta: 2023.10.08. 20:01 +1

ezen felül szerintem utcára a gyors alu bot pont azért jobb, mert még nehezebben lehet velük halálos sérülést okozni, még fejre mért ütés esetén is szerintem... de arcba, végtagra kapva még ez is bénító tud lenni:) meg sokkal jobban hordható és rejthető a kisebb.

~200 grammos 16-os aluminium és a 400 + grammos edzett acél 21-es

IMG_4545.jpg

és ezekre fokozottan érvényes hogy gyakorlás nélkül nem sokat érnek, éredemes anatómia bábura vagy box zsákra gyakorolni vele rendszeresen, ütések, elmozgások stb.

gyenge kézben spray-vel kiegészítve ütős kombó tud lenni szerintem ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.10.08. 20:16 Szia,

Simon Tibor eseteben a jogeros birosagi itelet azt mondta ki, hogy "halált okozó súlyos testi sértés", mas szoval: veletlenul vertek agyon. Keszenletis torzsormester, nem civil, aki mar latott youtube videot!

Bel
Szia Bel!
Simon Tibort a földön fekve is ütötték, rugdosták (négyen vagy öten), majd egy autó is elütötte.
Azért lett a megismételt eljárásban az ítélet "halált okozó testi sértés", mert nem volt bizonyítható, hogy meg akarták ölni.
(Az első eljárásban még emberölés miatt ítélték el őket..)

Nyilván módszeresen agyon lehet verni valakit bármivel, puszta kézzel is.
És szintén nyilván, ha Téged megtámadnak, nem fogod negyedmagaddal agyonverni (+elütni) a földön fekvő támadót. :-)

Én ennyit írtam:
WildBear23 írta: 2023.10.08. 13:44 Bizonyára egy bottal is agyon lehet valakit verni, de nem véletlenül!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.10.08. 20:51-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2023.10.08. 20:32 Szia Bel!
Simon Tibort a földön fekve is ütötték, rugdosták (négyen vagy öten), majd egy autó is elütötte.

Nyilván módszeresen agyon lehet verni valakit bármivel, puszta kézzel is.
És szintén nyilván, ha Téged megtámadnak, nem fogod negyedmagaddal agyonverni (+elütni) a földön fekvő támadót. :-)

Én ennyit írtam:
Puszta kézzel ilyen törést is lehet:
CA3774CE-864F-4DE9-B1DA-DF51C5981BDD.jpeg
Sőt volt rajta egy 10unciás kesztyű is!:)

( bár kellett hozzá egy canelo alverez :D

https://www.google.com/amp/s/www.sports ... lo-alvarez)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2023.10.08. 20:21 Durran. Majd ha lehet hozzá hangtompi. 😀
Nem kell hangtompi, csővéget bele kell tolni a tagba, az felfogja a hangot egész jól :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.10.08. 20:53 Nem kell hangtompi, csővéget bele kell tolni a tagba, az felfogja a hangot egész jól :D
Annyira nem mennék közel hozzá.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2023.10.08. 20:01 +1

ezen felül szerintem utcára a gyors alu bot pont azért jobb, mert még nehezebben lehet velük halálos sérülést okozni, még fejre mért ütés esetén is szerintem... de arcba, végtagra kapva még ez is bénító tud lenni:) meg sokkal jobban hordható és rejthető a kisebb.

~200 grammos 16-os aluminium és a 400 + grammos edzett acél 21-es

IMG_4545.jpg

és ezekre fokozottan érvényes hogy gyakorlás nélkül nem sokat érnek, éredemes anatómia bábura vagy box zsákra gyakorolni vele rendszeresen, ütések, elmozgások stb.

gyenge kézben spray-vel kiegészítve ütős kombó tud lenni szerintem ;)
Ilyesmit szabadon hordhat magánál az ember? Ha egy rendőr megkérdezi egy igazoltatásnál, hogy mi az, nem lesz belőle balhé?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.09. 09:52 Ilyesmit szabadon hordhat magánál az ember? Ha egy rendőr megkérdezi egy igazoltatásnál, hogy mi az, nem lesz belőle balhé?
Egyértelműen NEM hordhatsz ilyesmit szabályosan!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.09. 09:54 Egyértelműen NEM hordhatsz ilyesmit szabályosan!
Akkor miről folyik itt a polémia? Értem én, hogy gőzgép, csak mi hajccsa...?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.10.09. 09:52 Ilyesmit szabadon hordhat magánál az ember? Ha egy rendőr megkérdezi egy igazoltatásnál, hogy mi az, nem lesz belőle balhé?
A teleszkópos bot "ütés erejét növelő eszköz", ugyanúgy KKVE mint a paprikaspray, és közterületen viselése szabálysértés.

(Más kérdés, hogy igazoltatáskor nem kell mutogatni. Alapos ok nélkül meg nem végeznek ruházatátvizsgálást. Engem 40+ év alatt még csak nem is igazoltattak, se gyalogosan, se autóval. De senkit nem akarok se rá, se lebeszélni a teleszkópos bot hordásáról, viszont tisztában kell lenni a jogi oldalával.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2023.10.09. 09:55 Akkor miről folyik itt a polémia? Értem én, hogy gőzgép, csak mi hajccsa...?
sk - cseh - németo.ban bot szokott lenni nálam pepperrel kiegészítve (ott meg a gumis tíított..)

amúgy meg csak egy szipka kell rá és olyan lenne mint egy e-cigi :lol:
ecigi.jpg
de itthon a yard biztos ráhúzná, hogy más tárgynak álcázott A kategóriás terrorista fegyver :lol: (közben meg csak egy bot..)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Multis online tréning

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Talán ide illik legjobban, multis online tréning, kedvencem a "ragaszkodjon a döntéséhez és ne fogja vissza magát" :)
2023-10-09 10.31.18-1.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.10.09. 09:57 A teleszkópos bot "ütés erejét növelő eszköz", ugyanúgy KKVE mint a paprikaspray, és közterületen viselése szabálysértés.

(Más kérdés, hogy igazoltatáskor nem kell mutogatni. Alapos ok nélkül meg nem végeznek ruházatátvizsgálást. Engem 40+ év alatt még csak nem is igazoltattak, se gyalogosan, se autóval. De senkit nem akarok se rá, se lebeszélni a teleszkópos bot hordásáról, viszont tisztában kell lenni a jogi oldalával.)
Egy sétapálca is "növeli az ütés erejét", ha éppen arra akarom használni. Akkor az is KKVE? Vagy az addig nem az, amíg sétálok vele, csak akkor, ha fejbeütöm vele a támadót védekezés közben, és akkor azért fognak engem is garázdaságért elítélni?

Milyen egy marhaság ez... :-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.10.09. 12:13-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Multis online tréning

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2023.10.09. 10:36 Talán ide illik legjobban, multis online tréning, kedvencem a "ragaszkodjon a döntéséhez és ne fogja vissza magát" :)

2023-10-09 10.31.18-1.jpg
Hehe, a mienkben annyi volt, hogy kuporodj össze, és védd a létfontosságú szerveidet XD
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Multis online tréning

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2023.10.09. 10:36 Talán ide illik legjobban, multis online tréning, kedvencem a "ragaszkodjon a döntéséhez és ne fogja vissza magát" :)

2023-10-09 10.31.18-1.jpg
Ebben nagyon, nagyon sok igazság van.

Anno az Interrailereknek (ki tudja, mit az...? :-) ) volt egy évente kiadott "bibliája", egész Európa + UK-Írország, nagyobb városok, hol mit érdemes megnézni, hol, hogyan lehet segítséget találni (követségek, kórház) stb. Ez még az Internet előtt volt. Rengeteg hasznos telefonszám is volt benne, részletesen leírva, hogyan működnek dolgok, pl. telefon pénzzel, kártyával, csomagmegőrző az állomáson, EÜ ellátás-elsősegély és még ki tudja, mi minden.

És volt benne egy általános jótanácsok részleg is. Pl. ha nincs fix szállásod, tedd be a csomagod az állomáson a megőrzőbe, és csak annyi cucc legyen nálad, amennyi feltétlenül muszáj, igazolvány, kis aprópénz. A hálózsákot soha ne zippzározd be magadra, hogy szükség esetén egyetlen rúgással meg tudj tőle szabadulni, ha megtámadnak. Az első mindig az, hogy fuss el, a hálózsák elvesztése ilyenkor a legkisebb gond, ráadásul a támadónak aligha az kell, később akár vissza is mehetsz érte. Ha sarokba szorítottak és nincs más, akkor harcolj. De harcolj piszkosan! Támadd a szemét, torkát, rúgd tökön stb., ahogy kiadja. És utána megint csak futás, amikor már lehet.

Ez is kb. erről szól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.10.09. 12:14-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.10.08. 09:48 A vipera IMHO civilnek egy nagyon nisé eszköz, kockázatokkal és mellékhatásokkal. Nem halálsugár, az tény - de nem is ez “a” jó megfejtés a polgári önvédelemre.
+1
Az eszköz használatában járatlanok számára a vipera hasonló, mint - klasszikust idézve - a vészkijárat a repülőgép ajtaján: a biztonság illúziója 10 ezer méter magasban. (Persze tudom, igazából a földön használják a gép gyors elhagyására) Igen könnyű vele szándékolatlanul embert ölni.
Megfelelő gyakorlattal és kellő hidegvérrel rendelkezők számára B opcióként vagy kiegészítőként jó lehet. És igen, nekem is van itthon egy izraeli gyártású példány, de meg sem fordult a fejemben soha, hogy hordjam önvédelmi céllal.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Én pedig úgy gondolom, hogy (bár van olyan szituáció, amikor a gázpisztoly jobb opció) a gázspray + vipera kombó általánosságban sokkal nagyobb körben, hatékonyan használható ÉS sokkal kevesebb macerával együtt járó önvédelmi eszköz(tár), mint mondjuk egy gázrevkó.

Az elsőt még Medvétől vásároltam, azóta is az egyik leggyakoribb kísérőm, de lett azóta még kettő. Mert ami jó, abból egy soha nem elég. ;)

(Ez nem jelenti azt, hogy a gázos vagy gumis eszközöket rossznak tartom, mert nem, azok is jók, nekem is van azokból is több. De mindennapi körülmények között a spray + vipera sokkal komfortosabb viselet a hatékonyság megőrzésével együtt. Beleértve azt is, hogy nem legális. Ahogy a gyorshajtás sem.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.09. 12:14 +1
Az eszköz használatában járatlanok számára a vipera hasonló, mint - klasszikust idézve - a vészkijárat a repülőgép ajtaján: a biztonság illúziója 10 ezer méter magasban. (Persze tudom, igazából a földön használják a gép gyors elhagyására) Igen könnyű vele szándékolatlanul embert ölni.
Megfelelő gyakorlattal és kellő hidegvérrel rendelkezők számára B opcióként vagy kiegészítőként jó lehet. És igen, nekem is van itthon egy izraeli gyártású példány, de meg sem fordult a fejemben soha, hogy hordjam önvédelmi céllal.
Késsel, felteglaval még könnyebb.
Meglepő módon a bottal nem olyan könnyű ölni.
Mivel elterjedt, van statisztikája, ebben pedig alacsony kill száma.
Gyakorlatilag csak a fejre veszélyes, szemben mondjuk késsel és a fej pedig utesre elég ellenálló.
Elég megnezni a tavaly februári antifa támadást. Hátulról verték fejbe és még csak össze se ment.
Ugyanez egy krumplis zoknival levitte volna.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mint pár hete láttuk a hírekben, az iskolaőr a bedrogozott, késes srácot is gázspray + gumibot alkalmazásával tette ártalmatlanná.
Attól még, hogy nem látott, a kés a kezében volt. Gumibot nem igazán lehet egy átlag civilnél, vipera igen (fizikailag, nem jogilag).
Szerintem is vannak olyan szituációk, amikor pl. távolságtartásra, eszköz elvételére hasznos lehet (megfelelő képzettség mellett).
Ettől függetlenül én sem szoktam viselni.
AndyA írta: 2023.10.09. 12:07 Egy sétapálca is "növeli az ütés erejét", ha éppen arra akarom használni. Akkor az is KKVE? Vagy az addig nem az, amíg sétálok vele, csak akkor, ha fejbeütöm vele a támadót védekezés közben, és akkor azért fognak engem is garázdaságért elítélni?

Milyen egy marhaság ez... :-(
Mint a buzogány és baseball ütő formájú lámpa, stb.
A Cold Steel-nek van kifejezetten sétapálca formájú eszköze, erre a célra.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.10.09. 12:41 Késsel, felteglaval még könnyebb.
Meglepő módon a bottal nem olyan könnyű ölni.
Mivel elterjedt, van statisztikája, ebben pedig alacsony kill száma.
Gyakorlatilag csak a fejre veszélyes, szemben mondjuk késsel és a fej pedig utesre elég ellenálló.
Elég megnezni a tavaly februári antifa támadást. Hátulról verték fejbe és még csak össze se ment.
Ugyanez egy krumplis zoknival levitte volna.
+1

Persze, lehet a vége szerencsétlen esetben halál, illetve szabs hordani, de szvsz ne démonizáljuk - misztifikáljuk túl.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kojak írta: 2023.10.09. 12:48 Mint pár hete láttuk a hírekben, az iskolaőr a bedrogozott, késes srácot is gázspray + gumibot alkalmazásával tette ártalmatlanná.
Attól még, hogy nem látott, a kés a kezében volt. Gumibot nem igazán lehet egy átlag civilnél, vipera igen (fizikailag, nem jogilag).
Szerintem is vannak olyan szituációk, amikor pl. távolságtartásra, eszköz elvételére hasznos lehet (megfelelő képzettség mellett).
Ettől függetlenül én sem szoktam viselni.


Mint a buzogány és baseball ütő formájú lámpa, stb.
A Cold Steel-nek van kifejezetten sétapálca formájú eszköze, erre a célra.
...és akkor megint visszatérhetünk az örök dilemmára:

"Melyiket az ötezerből?" :-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.10.09. 12:50 +1

Persze, lehet a vége szerencsétlen esetben halál, illetve szabs hordani, de szvsz ne démonizáljuk - misztifikáljuk túl.
+1.
Gvass1 volt egy jó cikke valamelyik százéves kaliberben az ASP ről kifejezetten jókat írt róla.
Rendőri munkában messze jobb eszköz, mint a suhi.
Sokszor elég kicsapni, és a harcosnál visszajön az értelem.
Én jó eszköznek tartom, még képzetlennel is, mert a kerítéslécre sincs képzés, azt mégis csak jobb, mint a puszta kéz.
Hordasara meg mindenkinek az aktuális jogszabályok alapján magának kell meghoznia a döntést.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.10.09. 12:41 Késsel, felteglaval még könnyebb.
Meglepő módon a bottal nem olyan könnyű ölni.
Mivel elterjedt, van statisztikája, ebben pedig alacsony kill száma.
Gyakorlatilag csak a fejre veszélyes, szemben mondjuk késsel és a fej pedig utesre elég ellenálló.
Elég megnezni a tavaly februári antifa támadást. Hátulról verték fejbe és még csak össze se ment.
Ugyanez egy krumplis zoknival levitte volna.
Pontosan úgy van, ahogy írod!

Itt a fórumunkban kezdett elterjedni az a baromság, hogy jajj, "véletlenül"(!) agyonütsz vele valakit..
Igen, egy földön fekvőt agyon lehet vele verni, ahogy puszta kézzel-lábbal is!
De nem véletlenül!

Önvédelemből, ha ráhúzol vele a kést tartó kezére, elejti a kést, de nem hal bele. Max. a kézcsontja törik el.
Vesd össze azzal, hogy ő milyen sérülést tud neked a késsel okozni..

Ez a másik, amit szeretnek elfelejteni, hogy mikor használsz önvédelmi eszközt..?
Akkor, amikor már minden kötél szakad, nem tudsz elfutni, hanem a saját testi épségedet vagy kénytelen védeni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.10.09. 13:02 +1.
Gvass1 volt egy jó cikke valamelyik százéves kaliberben az ASP ről kifejezetten jókat írt róla.
Rendőri munkában messze jobb eszköz, mint a suhi.
Sokszor elég kicsapni, és a harcosnál visszajön az értelem.
Én jó eszköznek tartom, még képzetlennel is, mert a kerítéslécre sincs képzés, azt mégis csak jobb, mint a puszta kéz.
Hordasara meg mindenkinek az aktuális jogszabályok alapján magának kell meghoznia a döntést.
Teljesen egyetértek. Melóban nem csak ember ellen, de szerszámként is jó üveget betörni vagy átmászáshoz kiverni a maradék éles részeket, szűk helyről valamit kikotorni, etc. Plusz összecsukva rajtad van mindig, míg a gumibot/tonfa legtöbbször nincs, hanem hever valahol.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mi az a "suhi"?
Én a viperát nevezem így.
(Ahogy a pepper spray a pepi, boxer a bokszi, kés a szuri, stb. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.10.09. 13:19 Mi az a "suhi"?
Én a viperát nevezem így.
(Ahogy a pepper spray a pepi, boxer a bokszi, kés a szuri, stb. :-)
Gumibot hagyományos
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.10.09. 13:23 Gumibot hagyományos
Jah! :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: gaijin »

WildBear23 írta: 2023.10.09. 13:19 Mi az a "suhi"?
.....
Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány:
- Mi az, hogy suhi?
- Nyolc napon túl gyógyuló, mintegy tizenkét centiméteres zúzott seb, véraláfutásos elszíneződéssel, helyenként a koponyacsonton kisebb repedések.

(a teljes szöveg:
Őfelsége, mielőtt a hajó kikötött, Fülig Jimmy tanácsára vásárolt egy elég tiszta, de kopott ruhát, egy pár kitiport cipőt, trikót és sapkát. Jimmy, igen hosszas rábeszélésre, nekiadta az altiszti revolvert és az ólmosbotot. Az utóbbi felől rövid szakoktatást tartott.
- A bal belső zsebbe tegye, felség, úgy, hogy a szíj felül legyen.
- És ez mire való?
- Hogyha baj van, kissé mozgatja a vállát, és akkor a hóna aljával megérzi, hogy helyén-e az ólmos. Ez egy nyugodt érzés. Az ember közvetlenebbül tárgyal a felekkel.
- Azután?
- Hát amikor komolyabb érvekre kerül a sor, az ember úgy tesz, mintha hanyagul vakarózna, a melle közepén kezdi, lassan a válla felé irányul ez a vakaródzás...
- De ez nem szép. Vakarózni!
- A külvárosban még nem zárja ki az általános műveltséget. Szóval ha a kapirgáló ujjak megérzik a szíjat, akkor suhi!...
- Mi az, hogy suhi?
- Nyolc napon túl gyógyuló, mintegy tizenkét centiméteres zúzott seb, véraláfutásos elszíneződéssel, helyenként a koponyacsonton kisebb repedések.
- Köszönöm.
- Szóval ugyanazzal a mozdulattal, amivel rántja, máris lecsapni a bottal! Éspedig úgy, mintha kalapot csapna a zsebéből a másik ember fejére.
- Szörnyű lehet ez az ütés. Esetleg halált is okozhat.
- Ilyen jó eredményre eleinte ne számítson, felség. A fő, hogy csak egy mozdulat legyen az egész. Így van a pisztollyal is. Rántás közben, még combmagasságból lőni.
- Tudja, jóember, hogy a verekedés, úgy látszik, éppolyan rendszeres és célszerű tudomány, mint a harcászat?
- Mindig arra kell vigyázni, hogy maga üsse az elsőt, felség. Ez nagyon fontos.
- A katonaiskola szerint is az a harcoló fél van előnyben, aki magához ragadja a kezdeményezést.
- És egy söröskancsót vagy széklábat. Aztán durr bele!
- Az mi?
- Olyasmi, mint a suhi, csak később gyógyul, és a sértett munkabírását erősen csökkenti... Mindig gyorsnak lenni!)
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.10.09. 13:03 Ez a másik, amit szeretnek elfelejteni, hogy mikor használsz önvédelmi eszközt..?
Akkor, amikor már minden kötél szakad, nem tudsz elfutni, hanem a saját testi épségedet vagy kénytelen védeni..
Szia,

Szerintem sokan (nem biztos, hogy te is), osszekevernek 2 dolgot:
-onvedelem
-onvedelemre felkeszules.

Szerintem egyertelmuen igazad van onvedelmi helyzetben: ha sarokba szoritottak a tamadok, akik potencialisan az eletedre tornek, akkor nyilvan sokkal jobb dolog a fenti irodalmi idezetnek megfelelo suhit adni, mint ugyanazt kapni, vagy egy kest a bordak koze. Mert jo ugyveddel ki lehet jonni az elozetesbol, de barmilyen jo is az ugyved, a sirbol nem fog kihozni. Vagyis maximalis agresszio a kovetkezmenyek figyelmen kivul hagyasaval.

De szertintem ettol nagyon markansan kulonbozik az onvedelemre felkeszules: mivel van ra ido, ezert gondosan merlegelni kell, hogy mi mennyire hatekony, mi mennyire koltseges. A koltsegen belul eleg kicsi a fontossaga annak, hogy mibe kerul megvenni; inkabb az szamit, hogy mibe kerul viselni, mibe kerul hasznalni.

Szamomra 3 ponton bukik meg a vipera a gp-hez kepest:
-hatekonysag 1.: 1 m-rol 0 a hatekonysaga, szoval nem csak a gp-hez, hanem a sprayhez kepest is (ebbol a szempontbol) kisebb a hatekonysaga
-hatekonysag 2.: nyitassal egyutt az elovetele hosszabb ido, nagyob ter kell neki, mint gp-t rantani es sutni, tehat elofordulhat olyan helyzet, amikor a gp hasznalat meg epp belefer az idobe, a vipera hasznalat mar epp nem (nyilvan itt nem percekrol, hanem tizedmasodpercekrol van szo).
-viseles koltsege: nagy (kkve)
-hasznalat koltsege: potencialisan hatalmas, ha a birosag indokolatlannak erzi a tamado halalat (tudom, te nem hiszed el, de en jobban hiszek annak, aki kepzett ASP instruktor).

Nyilvan, ha ezek kozul csak 1 allna fent, akkor realisan lenne olyan helyzet amikor jobb, es amikor rosszabb. De igy, a 4 egyutt azt mutatja nekem, hogy elenyeszoen keves helyzet van, amikor a 4-bol egyik se szamit.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.10.09. 13:19 Mi az a "suhi"?
Én a viperát nevezem így.
(Ahogy a pepper spray a pepi, boxer a bokszi, kés a szuri, stb. :-)
Gumibot.
https://szinonimak.hu/gumibot-szinonima
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.09. 14:21 Szia,

Szerintem sokan (nem biztos, hogy te is), osszekevernek 2 dolgot:
-onvedelem
-onvedelemre felkeszules.

Szerintem egyertelmuen igazad van onvedelmi helyzetben: ha sarokba szoritottak a tamadok, akik potencialisan az eletedre tornek, akkor nyilvan sokkal jobb dolog a fenti irodalmi idezetnek megfelelo suhit adni, mint ugyanazt kapni, vagy egy kest a bordak koze. Mert jo ugyveddel ki lehet jonni az elozetesbol, de barmilyen jo is az ugyved, a sirbol nem fog kihozni. Vagyis maximalis agresszio a kovetkezmenyek figyelmen kivul hagyasaval.

De szertintem ettol nagyon markansan kulonbozik az onvedelemre felkeszules: mivel van ra ido, ezert gondosan merlegelni kell, hogy mi mennyire hatekony, mi mennyire koltseges. A koltsegen belul eleg kicsi a fontossaga annak, hogy mibe kerul megvenni; inkabb az szamit, hogy mibe kerul viselni, mibe kerul hasznalni.

Szamomra 3 ponton bukik meg a vipera a gp-hez kepest:
-hatekonysag 1.: 1 m-rol 0 a hatekonysaga, szoval nem csak a gp-hez, hanem a sprayhez kepest is (ebbol a szempontbol) kisebb a hatekonysaga
-hatekonysag 2.: nyitassal egyutt az elovetele hosszabb ido, nagyob ter kell neki, mint gp-t rantani es sutni, tehat elofordulhat olyan helyzet, amikor a gp hasznalat meg epp belefer az idobe, a vipera hasznalat mar epp nem (nyilvan itt nem percekrol, hanem tizedmasodpercekrol van szo).
-viseles koltsege: nagy (kkve)
-hasznalat koltsege: potencialisan hatalmas, ha a birosag indokolatlannak erzi a tamado halalat (tudom, te nem hiszed el, de en jobban hiszek annak, aki kepzett ASP instruktor).

Nyilvan, ha ezek kozul csak 1 allna fent, akkor realisan lenne olyan helyzet amikor jobb, es amikor rosszabb. De igy, a 4 egyutt azt mutatja nekem, hogy elenyeszoen keves helyzet van, amikor a 4-bol egyik se szamit.

Bel
Hatékonyság.
Nagyon hatékony, csak gondold el ha 1 mrol ravernek valaki ujjaira könyökére térdére, a zárt bottal bordán, szegcsonton v. fejbe arcba ütik.
A gp ellentétben nem durran, a szél se zavarja, valamint jó zárt térben.
Gyorsabb a pisztolynal, mert jó technikával és viselessel a nyitással együtt ütsz is.
Gp nem igazán alkalmas test test elleni közelharcra, dulakodásra.
A jogi résszel nagyjából egyetértek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.10.09. 14:52 Gp nem igazán alkalmas test test elleni közelharcra, dulakodásra.
A jogi résszel nagyjából egyetértek.
Mint ahogy az itt fórumozók túlnyomó többsége sem alkamas közelharcra. Abba annak érdemes beszállnia, aki mind a mai napig rendszeresen gyakorol, jár edzésre valamilyen küzdősportra. (Elnézést azoktól akik ilyenkor eltartott kisujjal közlik hogy ők harcművészetet tanulnak, nem küzdősportot. :D ) A "régen tíz évig dzsúdóztam" az nem ér, azóta felejtettünk, öregedtünk, kijöttünk a formából, elhíztunk, megfelelő aláhúzandó.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.09. 15:18 Mint ahogy az itt fórumozók túlnyomó többsége sem alkamas közelharcra. Abba annak érdemes beszállnia, aki mind a mai napig rendszeresen gyakorol, jár edzésre valamilyen küzdősportra. (Elnézést azoktól akik ilyenkor eltartott kisujjal közlik hogy ők harcművészetet tanulnak, nem küzdősportot. :D ) A "régen tíz évig dzsúdóztam" az nem ér, azóta felejtettünk, öregedtünk, kijöttünk a formából, elhíztunk, megfelelő aláhúzandó.
Bármilyen eszköz van nálad toll bot kés spray gp. az plusz egy dan a puszta kézhez képest.
Engem inkább ez gp. favorizalas zavar.
A Balázsék is túlelték. Gyanús, hogy nem elég hatékony. 😀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

aksurv írta: 2023.10.09. 15:22 Bármilyen eszköz van nálad toll bot kés spray gp. az plusz egy dan a puszta kézhez képest.
Engem inkább ez gp. favorizalas zavar.
A Balázsék is túlelték. Gyanús, hogy nem elég hatékony. 😀
;) vagynemolyantöltényvoltcsakbundaazegész
8-) :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.10.09. 14:52 Hatékonyság.
Nagyon hatékony, csak gondold el ha 1 mrol ravernek valaki ujjaira könyökére térdére, a zárt bottal bordán, szegcsonton v. fejbe arcba ütik.
A gp ellentétben nem durran, a szél se zavarja, valamint jó zárt térben.
Gyorsabb a pisztolynal, mert jó technikával és viselessel a nyitással együtt ütsz is.
Gp nem igazán alkalmas test test elleni közelharcra, dulakodásra.
A jogi résszel nagyjából egyetértek.
Pontosan.
aksurv írta: 2023.10.09. 15:22 Bármilyen eszköz van nálad toll bot kés spray gp. az plusz egy dan a puszta kézhez képest.
Engem inkább ez gp. favorizalas zavar.
A Balázsék is túlelték. Gyanús, hogy nem elég hatékony. 😀
Pontosan. :-)
A GP jó cucc, de nem über Alles.
Nem minden helyzetben, és mindenfajta támadás esetén jó és hatékony.
Ha az lenne, akkor mindenki csak azt hordana. ;-)
TotoHU írta: 2023.10.09. 15:18 Mint ahogy az itt fórumozók túlnyomó többsége sem alkamas közelharcra.
Sajnos az élet nem válogat, hogy "Te alkalmas vagy közelharcra", ezért Téged közelről támadnak meg.
Sőt, ellenkezőleg: ha látszik rajtad, hogy alkalmas vagy közelharcra, akkor nem fognak megtámadni. :-)

A teleszkópos bot nagy előnye az, hogy nem kell 2 méteres kigyúrt állatnak lenni a használatához.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.10.09. 15:18 Mint ahogy az itt fórumozók túlnyomó többsége sem alkamas közelharcra. Abba annak érdemes beszállnia, aki mind a mai napig rendszeresen gyakorol, jár edzésre valamilyen küzdősportra. (Elnézést azoktól akik ilyenkor eltartott kisujjal közlik hogy ők harcművészetet tanulnak, nem küzdősportot. :D ) A "régen tíz évig dzsúdóztam" az nem ér, azóta felejtettünk, öregedtünk, kijöttünk a formából, elhíztunk, megfelelő aláhúzandó.
"Megfelelő" --> "mind". :-D
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.09. 14:52 Nagyon hatékony, csak gondold el ha 1 mrol ravernek valaki ujjaira könyökére térdére, a zárt bottal bordán, szegcsonton v. fejbe arcba ütik.
Szia,

Melyik gyartonak van legalabb 40"-os modelje?

En 31"-nal nagyobrol nem olvastam, de az is csak disz.

Kép

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem anno a cegnel az irodamban veletlenul elpukkant egy rekordcop paprika. nyaron nyitva voltak az ablakok, a huzat kivitte egy ~40 meteres folyosora, ahonnan az irodak nyiltak. sokan sirtak aznap, engem meggyozott...
aksurv írta: 2023.10.09. 15:22 Bármilyen eszköz van nálad toll bot kés spray gp. az plusz egy dan a puszta kézhez képest.
Engem inkább ez gp. favorizalas zavar.
A Balázsék is túlelték. Gyanús, hogy nem elég hatékony. 😀
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése