Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.02.21. 02:28 Ilyen van a Counter Strike-ban is, és ha sokat játszottál vele, akkor akarsz egyet igaziban is, és kész.
Ez teljesen nyomos érv
Ja, hát gyerekkoromban nekem is a Golf II volt a legvágyottabb verda, de kinőttem belőle. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem a 69es Mustang fastback, de meg nem sikerult belenonom :(
zora írta: 2021.02.21. 08:29 Ja, hát gyerekkoromban nekem is a Golf II volt a legvágyottabb verda, de kinőttem belőle. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

tvsmaci írta: 2021.02.20. 19:20 Köszi a linket, lehet felhívom.
Elsősorban újat szeretnék.
Lőttél már ilyennel?
(Én Compacttal igen, nagyon tetszik, fogása sem zavar, mert nagy a kezem, de egy P30 ezerszer jobb, ha már HK. Állítólag az SFP9 is. Ha már mindenképp HK...)

(Most látom a többi hsz-t, nemszóltam, nekem a Collateral miatt kéne.... :DDD)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.02.21. 15:42 Ez a rész nem világos. Walther PPK? Nem Derringer?
Kojak írta: 2021.02.21. 15:44He? :shock:
Igen, a filmben valóban .38 Special Cobra derringerről kell azt képzelnem, hogy egy .41 Short kaliberű Remington Model 95. - Ami még mindig anakronizmus, mert a töltény 1863-ban, a pisztoly pedig 1866-ban került piacra.
Ez a "leánykori" nevén .41-100-ként ismert kaliber valamiért annyira megihletett engem…

1. "From the 3-inch barrels of a Remington, the Western Lubaloys averaged 532 fps and the new lot of Navy Arms ammunition, 621 fps. A 130-grain bullet at 621 fps churns up 111 ft-lbs of energy. As a comparison, the current .38 S&W load with a 145-grain bullet and a muzzle velocity of 685 fps from a 4-inch barrel delivers 151 ft-lbs of energy, and with my chronograph screens set 10 feet from the muzzle of the derringer, I was seriously understating the actual muzzle velocity of the .41 Shorts. The .41 rimfire is not a puny round.
After the mesquite tree incident, I was curious about the penetration of the .41 Short, so I soaked some old phone directories in water and backed them up with a 3/4-inch pine board. I was expecting to recover the .41-caliber bullets somewhere inside the directories, but at 10 feet, the Lubaloy and the Navy Arms rounds simply sailed through all 5 inches of the water soaked directories, punched through that 3/4-inch piece of pine and kept on going."
- Henry Deringer’s Pocket Pistol.
⇒ Ez egy közepesen erős .22 Long Rifle torkolati energiája kb. 18 hüvelykes puskacsőből kilőve, több mint háromszoros lövedéktömeggel, szép nagy lyukat ütve.

2. A lőszerutánpótlás újratöltéssel megoldható, mert van egy nagyon jópofa hüvelykonstrukció: Shoot those old rimfires again!

3. A Walther PPK-t még csak át sem kell tervezni peremgyújtásúra: az excentrikus csappantyúfészekben elhelyezett csappantyút a központi gyújtású ütőszeg is elsüti. De ha nem bírok szabadulni a maximalizmustól, hogy valaki mégiscsak gyártani fog peremgyújtású .41 Short lőszert…

Ami nem példátlan: "During my shooting session with these replicas, I stoked them with Navy Arms Company’s then-newly manufactured .41 Short Rimfire smokeless ammunition (no longer produced). In a penetration test, the bullets tore through 13 inches of thick clay from a distance of 10 inches. Both surprised and impressed with this performance, I gave the guns and ammo a favorable write-up." A .41 Derringer Barks Again

…akkor a HK4 adja az ihletet a központi gyújtás-peremgyújtás oda-vissza átalakításhoz.


…hogy már látom magam dr. med. dent. Schultz-ként, amint lelövöm az imposztor seriffet a nagyon saját .41 Short kalibere áttervezett Walther PPK-mal.

Miután tudomást szereztem a bináris elsütőszerkezet létezéséről, tudtam, hogy a gyors duplákkal sem lesz probléma. Egyébként valaki "átreszelt" egy Glockot, demostrálva azt, hogy ez nem csak az öntöltő vállfegyverek és a kakasos elsütőszerkezet mókája.

Ilyen szép hosszan tudok írni arról, ami nem egy racionális döntés… :-)
zora írta: 2021.02.21. 15:42 De ha már itt tartunk, nekem a PPK/S a szívem egyik csücske.
Ha csak egyetlen egy lőfegyvert választhatnék - és azt meg is vásárolhatnám és akár önvédelmre is viselhetném -, sok-sok szempont figyelembe vételével és sok-sok kompromisszummal a GD által lőtéren kölcsönadott .22 LR kaliberű Walther PP lenne az.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.21. 20:29 Igen, a filmben valóban .38 Special Cobra derringerről kell azt képzelnem, hogy egy .41 Short kaliberű Remington Model 95. - Ami még mindig anakronizmus, mert a töltény 1863-ban, a pisztoly pedig 1866-ban került piacra.
Ez a "leánykori" nevén .41-100-ként ismert kaliber valamiért annyira megihletett engem…

1. "From the 3-inch barrels of a Remington, the Western Lubaloys averaged 532 fps and the new lot of Navy Arms ammunition, 621 fps. A 130-grain bullet at 621 fps churns up 111 ft-lbs of energy. As a comparison, the current .38 S&W load with a 145-grain bullet and a muzzle velocity of 685 fps from a 4-inch barrel delivers 151 ft-lbs of energy, and with my chronograph screens set 10 feet from the muzzle of the derringer, I was seriously understating the actual muzzle velocity of the .41 Shorts. The .41 rimfire is not a puny round.
After the mesquite tree incident, I was curious about the penetration of the .41 Short, so I soaked some old phone directories in water and backed them up with a 3/4-inch pine board. I was expecting to recover the .41-caliber bullets somewhere inside the directories, but at 10 feet, the Lubaloy and the Navy Arms rounds simply sailed through all 5 inches of the water soaked directories, punched through that 3/4-inch piece of pine and kept on going."
- Henry Deringer’s Pocket Pistol.
⇒ Ez egy közepesen erős .22 Long Rifle torkolati energiája kb. 18 hüvelykes puskacsőből kilőve, több mint háromszoros lövedéktömeggel, szép nagy lyukat ütve.

2. A lőszerutánpótlás újratöltéssel megoldható, mert van egy nagyon jópofa hüvelykonstrukció: Shoot those old rimfires again!

3. A Walther PPK-t még csak át sem kell tervezni peremgyújtásúra: az excentrikus csappantyúfészekben elhelyezett csappantyút a központi gyújtású ütőszeg is elsüti. De ha nem bírok szabadulni a maximalizmustól, hogy valaki mégiscsak gyártani fog peremgyújtású .41 Short lőszert…

Ami nem példátlan: "During my shooting session with these replicas, I stoked them with Navy Arms Company’s then-newly manufactured .41 Short Rimfire smokeless ammunition (no longer produced). In a penetration test, the bullets tore through 13 inches of thick clay from a distance of 10 inches. Both surprised and impressed with this performance, I gave the guns and ammo a favorable write-up." A .41 Derringer Barks Again

…akkor a HK4 adja az ihletet a központi gyújtás-peremgyújtás oda-vissza átalakításhoz.


…hogy már látom magam dr. med. dent. Schultz-ként, amint lelövöm az imposztor seriffet a nagyon saját .41 Short kalibere áttervezett Walther PPK-mal.

Miután tudomást szereztem a bináris elsütőszerkezet létezéséről, tudtam, hogy a gyors duplákkal sem lesz probléma. Egyébként valaki "átreszelt" egy Glockot, demostrálva azt, hogy ez nem csak az öntöltő vállfegyverek és a kakasos elsütőszerkezet mókája.

Ilyen szép hosszan tudok írni arról, ami nem egy racionális döntés… :-)



Ha csak egyetlen egy lőfegyvert választhatnék - és azt meg is vásárolhatnám és akár önvédelmre is viselhetném -, sok-sok szempont figyelembe vételével és sok-sok kompromisszummal a GD által lőtéren kölcsönadott .22 LR kaliberű Walther PP lenne az.
Nagyon szép elképzelések, csak éppen hogyan fér be a PPK tokméretébe a .41 RF? És hogyan tervezzünk ilyen rövid és peremes lőszerhez szekrénytárat, ami kicsit is megbízhatóan adogat?

És minek, ha a PPK eleve létezik .380 ACP, sőt 9x18 Makarov lőszerhez is vannak ekkora és ilyen jellegű pisztolyok?

Másik: Önvédelemre .22-est? Áááá, ha nincs más, akkor DA revolverként esetleg, nagyon talán.


Szóval érdekes álmok, de a racionalitáshoz semmi közük!:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.02.21. 20:29 Ha csak egyetlen egy lőfegyvert választhatnék - és azt meg is vásárolhatnám és akár önvédelmre is viselhetném ... .22 LR kaliberű
Szia,

Hat, szerintem nagyon rossz valasztas onvedelemre a .22 LR.

Nyilvanvaloan kozepes tavon (4+ meter eseten) ez a hatekonyabb kaliber, de szerintem 2 m-en belul van ket olyan kaliber, aminek nagyobb az azonnali megallitoereje: a 9 mm PAK es a 9 mm R.

Szerintem elmeletben az idealis egy CZ P10S vagy Glock26 lenne normal es markolathosszabbitos tarral. A gyakorlatban P10S-et meg nem probaltam, a G26+ meg nagyon nem jott be nekem.

Szemely szerint, ha lehetne 2 onvedelmim (ertelem szeruen egy se lehet), akkor egy S&W 360PD es egy CZ75-SP01 Tactical lenne.
Ez utobbi annak realis valasztas, aki 20 eve CZ75-tel lo, es elenyeszoen valtozik a testtomege +1.5 kg-tol. :-)

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2021.02.22. 16:10 Szerintem elmeletben az idealis egy CZ P10S vagy Glock26 lenne normal es markolathosszabbitos tarral. A gyakorlatban P10S-et meg nem probaltam, a G26+ meg nagyon nem jott be nekem.
Pedig a G26 nem csak kategóriájában, de abszolút értelemben is megdöbbentően jól lőhető kis cucc (egy jópár évvel ezelőtti steel challenge OB valamelyik nagykaliberű pisztoly számát egy olyannal toltam végig - jobb eredménnyel mint a saját 17-essemel).
Mondjuk mióta van G43X, azóta az "ideálisabb" viseletnek számít önvédelemre, de én továbbra is a 26-ost választanám (kéz bilibe)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Zotyika írta: 2021.02.21. 18:55 Lőttél már ilyennel?
(Én Compacttal igen, nagyon tetszik, fogása sem zavar, mert nagy a kezem, de egy P30 ezerszer jobb, ha már HK. Állítólag az SFP9 is. Ha már mindenképp HK...)

(Most látom a többi hsz-t, nemszóltam, nekem a Collateral miatt kéne.... :DDD)
Full-sizeal lőttem, nincs lapát kezem, (kesztyűből 9-10es) de nem volt nagy.
Tényleg nem a legkényelmesebb dolog, de nekem akkor is tetszik, ez valami becsípődés lesz.. :D

Egyébként kérdeztem a Milipolt, van nekik készleten, szóval köszi a tippet gvass1-nek!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tvsmaci írta: 2021.02.22. 20:10 Full-sizeal lőttem, nincs lapát kezem, (kesztyűből 9-10es) de nem volt nagy.
Tényleg nem a legkényelmesebb dolog, de nekem akkor is tetszik, ez valami becsípődés lesz.. :D

Egyébként kérdeztem a Milipolt, van nekik készleten, szóval köszi a tippet gvass1-nek!
Helyes, ne is hagyd magad lebeszélni!
Ezeket a vágyakat ha az ember teheti, érdemes a sportlövészet keretei között megélni. Ha már a kamaszkorunkban menő modell lányokat nem cipelhetjük haza :D , hát akkor már a régi kedvenc fegyvereink legyenek meg, ugye. 8-)
Én a Call of Duty és az Ellenség a kapuknál miatt vettem Nagantot, a Válaszcsapás sorozat miatt Glock-ot, a 10 évvel ezelőtt gázpisztoly mániám miatt Makarovot, a hazai történelmi- és technikai vonatkozásai miatt meg 48M-et. És egyiket sem bántam meg.
Mindenkinek vannak ilyen vagy olyan becsípődései, idővel vagy kinőjük őket vagy nem. :D Nem a dílernél vagy a kocsmában szórjuk el a pénzt, megkeressük a rávalót, évek múltán ha meguntuk a vágyott fegyvert, általában bukó nélkül túladhatunk rajta, addig meg éljük csak meg nyugodtan ezeket a dolgokat. Szerintem. A fegyvertartás számomra inkább erről szól, meg az örömlövészetről, és kevésbé az eredmények hajkurászásáról. Nem mintha abban bármi kivetni való lenne, kinek mi jön be.
Avatar
Shrinkwrap
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.07. 14:44

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Shrinkwrap »

chucky írta: 2021.02.18. 20:30 Sorozatlövő shotgun.De inkább az alakja ami megfogott.Jó kis móka lenne :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=_68B0Qw0478
Izmir csodálatos leányai...

https://tigrisarms.com/products
Sörétespuska, babapisztoly, sixshooter és cpc/blackops spec "eszköz" rajongó. Szeretném ha az összes transzvesztita csápszexfetisiszta házaspár saját gonosz, fekete plazma halálkvantumsugárvetőjével védhetné meg a mutáns varázsgomba telepeit.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.02.23. 10:26 Helyes, ne is hagyd magad lebeszélni!
Ezeket a vágyakat ha az ember teheti, érdemes a sportlövészet keretei között megélni. Ha már a kamaszkorunkban menő modell lányokat nem cipelhetjük haza :D , hát akkor már a régi kedvenc fegyvereink legyenek meg, ugye. 8-)
Én a Call of Duty és az Ellenség a kapuknál miatt vettem Nagantot, a Válaszcsapás sorozat miatt Glock-ot, a 10 évvel ezelőtt gázpisztoly mániám miatt Makarovot, a hazai történelmi- és technikai vonatkozásai miatt meg 48M-et. És egyiket sem bántam meg.
Mindenkinek vannak ilyen vagy olyan becsípődései, idővel vagy kinőjük őket vagy nem. :D Nem a dílernél vagy a kocsmában szórjuk el a pénzt, megkeressük a rávalót, évek múltán ha meguntuk a vágyott fegyvert, általában bukó nélkül túladhatunk rajta, addig meg éljük csak meg nyugodtan ezeket a dolgokat. Szerintem. A fegyvertartás számomra inkább erről szól, meg az örömlövészetről, és kevésbé az eredmények hajkurászásáról. Nem mintha abban bármi kivetni való lenne, kinek mi jön be.
Jó a szó Atyám!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.02.23. 10:26 Helyes, ne is hagyd magad lebeszélni!
Ezeket a vágyakat ha az ember teheti, érdemes a sportlövészet keretei között megélni. Ha már a kamaszkorunkban menő modell lányokat nem cipelhetjük haza :D , hát akkor már a régi kedvenc fegyvereink legyenek meg, ugye. 8-)
Én a Call of Duty és az Ellenség a kapuknál miatt vettem Nagantot, a Válaszcsapás sorozat miatt Glock-ot, a 10 évvel ezelőtt gázpisztoly mániám miatt Makarovot, a hazai történelmi- és technikai vonatkozásai miatt meg 48M-et. És egyiket sem bántam meg.
Mindenkinek vannak ilyen vagy olyan becsípődései, idővel vagy kinőjük őket vagy nem. :D Nem a dílernél vagy a kocsmában szórjuk el a pénzt, megkeressük a rávalót, évek múltán ha meguntuk a vágyott fegyvert, általában bukó nélkül túladhatunk rajta, addig meg éljük csak meg nyugodtan ezeket a dolgokat. Szerintem. A fegyvertartás számomra inkább erről szól, meg az örömlövészetről, és kevésbé az eredmények hajkurászásáról. Nem mintha abban bármi kivetni való lenne, kinek mi jön be.
+1
ahogy egy barátom mondaná: nem hízlal, nem törvényleten, és nem erkölcstelen. :lol: :lol: :lol:

Sőt, az eredmények hajkurászása SEM zárja ki az érzelmi alapú fegyvervásárlást. HA anyagilag belefér, akkor lehet diverzifikálni a portfóliót. A 10dbos a darabszám korlát meglehetősen tág határt szab a fantáziának... ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2021.02.20. 15:15 Közben megnéztem a weboldalukon, alapáron 74 Ft, 1000 db-nál 70 Ft, tényleg ez most a legjobb ár.
Asszem veszek én is pár dobozzal amíg még van náluk, mikor arra jártam nem volt nálam a könyvem...
Már csak hasonló jó áras 38 spec wad cutter kellene, ha vki tud ilyet kérem dobjon rám egy üzenetet.
Megerősítem, hogy a Vadászkürtben 1000 darab esetén 70 Ft a Magtech, és még van készleten - ma megyek érte.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Shrinkwrap írta: 2021.02.23. 11:35 Izmir csodálatos leányai...

https://tigrisarms.com/products
Szemet gyönyörködtető darabok :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Urak,
Valamikor a közeljövőben tervezem egy sörényes beszerzését, a Remi 870-eseket nézegettem, mert rosszat nem olvastam még róluk.
Ahogy néztem a Benellik elég drágák...
Egy pisztoly markolatos 870 Police tetszene :)
Valaki meg tudná mondani miért kerülnek mésfél-2x annyiba mint mondjuk egy sima Express tactical?

köszi!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

layman írta: 2021.02.24. 09:42 Urak,
Valamikor a közeljövőben tervezem egy sörényes beszerzését, a Remi 870-eseket nézegettem, mert rosszat nem olvastam még róluk.
Ahogy néztem a Benellik elég drágák...
Egy pisztoly markolatos 870 Police tetszene :)
Valaki meg tudná mondani miért kerülnek mésfél-2x annyiba mint mondjuk egy sima Express tactical?

köszi!
Nekem volt egy 870-esem, de nagyon kiábrándító volt mikor kivettem a fegyverszekrényből és mindig kicsapódott a csövén és a tokon a rozsda.. (újonnan vettem a Frommerból). Valami homokszórt felületkezelése volt ha jól emlékszem.
Amúgy működött, de a jóval olcsóbb Maverick 88-as is ugyanúgy tette a dolgát, igazi redneck sörényes;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

vato írta: 2021.02.24. 10:56 Nekem volt egy 870-esem, de nagyon kiábrándító volt mikor kivettem a fegyverszekrényből és mindig kicsapódott a csövén és a tokon a rozsda.. (újonnan vettem a Frommerból). Valami homokszórt felületkezelése volt ha jól emlékszem.
Amúgy működött, de a jóval olcsóbb Maverick 88-as is ugyanúgy tette a dolgát, igazi redneck sörényes;)
Köszi!
Igazából ha tudnátok ajánlani más gyártótól, akinek van pisztoly markolatos modellje azt megköszönöm!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

layman írta: 2021.02.24. 10:59 Köszi!
Igazából ha tudnátok ajánlani más gyártótól, akinek van pisztoly markolatos modellje azt megköszönöm!
starshooter.de - oldalon tudsz például venni pisztolymarkolatos válltámasz vagy csak pisztolymarkolatot az egyes modellekhez. Simán pisztolymarkolattal nem egy nagy élmény lőni vele, gondolom pisztolymarkolatos válltámaszt szeretnél.

Maverick88-ra pisztolymarkolatos válltámaszt például:

https://www.starshooter.de/Pump-Gun-Sch ... t-ATI.html

itt meg van Maverick egész jó áron:

https://fegyver.bolt.hu/fo-kategoria/ma ... 8-10-12-76
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

layman írta: 2021.02.24. 09:42 Egy pisztoly markolatos 870 Police tetszene :)
Valaki meg tudná mondani miért kerülnek mésfél-2x annyiba mint mondjuk egy sima Express tactical?
A választ nem tudom, de ha ekkora az árkülönbség, miért nem veszed meg a "simát" és szereled fel utólag a pisztolymarkolatos válltámaszt?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2021.02.24. 10:59 Köszi!
Igazából ha tudnátok ajánlani más gyártótól, akinek van pisztoly markolatos modellje azt megköszönöm!
Mossberg 500 valamilyen variációja esetleg? Win SXP Shadow Defender, vagy valamelyik másik alváltozat?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.02.24. 11:35 Mossberg 500 valamilyen variációja esetleg? Win SXP Shadow Defender, vagy valamelyik másik alváltozat?
félautomatából Hatsan van itthon is, gombokért is übertaktikai kivitelben (korábban sztem voltak pump-actionok is pistol grippel):

Kép

Megjegyzem: baszott jól néz ki a sörétesen a pisztolymarkolat de személyesen amikor ilyenekkel lőttem, a hátrarúgásérzet sokkal-sokkal kellemetlenebb volt, mint a klasszikus pisztolyfogású agyazásos tusával.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy tudom a police belseje kicsit mas mint az express, peldaul a huvelyvono kovacsolt acel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.02.24. 11:42 félautomatából Hatsan van itthon is, gombokért is übertaktikai kivitelben (korábban sztem voltak pump-actionok is pistol grippel):

Kép

Megjegyzem: baszott jól néz ki a sörétesen a pisztolymarkolat de személyesen amikor ilyenekkel lőttem, a hátrarúgásérzet sokkal-sokkal kellemetlenebb volt, mint a klasszikus pisztolyfogású agyazásos tusával.
Nekem volt ismétlőben, árához képest oké, de inkább a nevesebb márkák felé nézelődnék. Működik azóta is, pár hónapja az új tulajával voltunk kint, lőttem is vele, de nem tudtam igazán beleszeretni.

A hagyományos markolattal én kényelmesebbnek találom a tárazást, kényelmesebb megdönteni, én is azt preferálom sörétesnél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szep es jo meg tacticool a pisztolymarkolat, de nekem speciel egy nagyobb verseny alatt szetveri a huvelykujjam tovet...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

vato írta: 2021.02.24. 11:07 starshooter.de - oldalon tudsz például venni pisztolymarkolatos válltámasz vagy csak pisztolymarkolatot az egyes modellekhez. Simán pisztolymarkolattal nem egy nagy élmény lőni vele, gondolom pisztolymarkolatos válltámaszt szeretnél.

Maverick88-ra pisztolymarkolatos válltámaszt például:

https://www.starshooter.de/Pump-Gun-Sch ... t-ATI.html

itt meg van Maverick egész jó áron:

https://fegyver.bolt.hu/fo-kategoria/ma ... 8-10-12-76
köszi, így már azért sokkal barátságosabb a szett! (Y)
el is mentettem az oldalt ;)
egy ilyen sörényesre idénre nem változottak a tárolási jogszabályok ugye?
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

G.D írta: 2021.02.24. 11:20 A választ nem tudom, de ha ekkora az árkülönbség, miért nem veszed meg a "simát" és szereled fel utólag a pisztolymarkolatos válltámaszt?
teljesen igazad van, gondoltam ilyen opcióra is, csak nem ástam bele magam annyira még a témába...
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2021.02.24. 11:42 félautomatából Hatsan van itthon is, gombokért is übertaktikai kivitelben (korábban sztem voltak pump-actionok is pistol grippel):

Kép

Megjegyzem: baszott jól néz ki a sörétesen a pisztolymarkolat de személyesen amikor ilyenekkel lőttem, a hátrarúgásérzet sokkal-sokkal kellemetlenebb volt, mint a klasszikus pisztolyfogású agyazásos tusával.
köszi,
ez lett volna a köv. kérdés hogy minőségre milyenek a Hatsanok?
kicsit fázok a török cuccoktól...
Igazából még nem lőttem pisztolymarkolatossal csak simával, de kinézetre valóban über :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2021.02.24. 14:54 köszi,
ez lett volna a köv. kérdés hogy minőségre milyenek a Hatsanok?
kicsit fázok a török cuccoktól...
Igazából még nem lőttem pisztolymarkolatossal csak simával, de kinézetre valóban über :)
török gyártású már a nagy nevek jelentős része is, lásd: CZ, vagy jó néhány taktikai beretta öntöltő sörétes.

Nem a minőség a gond, hanem a minőségbiztosítás hiánya. Ha az első 100 lövés alatt működik, akkor utána elketyeg egy jó darabig.

Csak-Pisztolymarkolatost meg ne vegyél anélkül, h ki ne próbálnád, mert lehet, hogy nagyon nem fog tetszeni. Ha átépíthető, akkor nincs kockázat, visszateheted a gyári konfigra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

qqriq írta: 2021.02.24. 11:51 ugy tudom a police belseje kicsit mas mint az express, peldaul a huvelyvono kovacsolt acel.
Valami olyan rémlik, hogy az Express az minden szempontból olcsóbb, mint a többi, felületkezelés is valami budget, alkatrészek sem pont ugyanúgy készülnek, stb.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Fortitu írta: 2021.02.24. 11:35 Mossberg 500 valamilyen variációja esetleg? Win SXP Shadow Defender, vagy valamelyik másik alváltozat?
Nekem Win SXP dark earth defender van, igaz nem a pisztolymarkolatos változat. Nagyon szeretem főleg a csere choke miatt. Török gyártás van már benne kb 1000 lövés hiba nélkül. A csövön ill baszkül részen nem tudom milyen festék van de nagyon bírja. Nem rozsdál :roll: amit furcsa volt meg szokni az ez a funkció: a videóban 8:23 tól https://www.youtube.com/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új túlélőpuska: Pedersoli Black Widow .22 LR:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-tule ... dow-22-lr/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

sama írta: 2021.02.24. 20:52 Nekem Win SXP dark earth defender van, igaz nem a pisztolymarkolatos változat. Nagyon szeretem főleg a csere choke miatt. Török gyártás van már benne kb 1000 lövés hiba nélkül. A csövön ill baszkül részen nem tudom milyen festék van de nagyon bírja. Nem rozsdál :roll: amit furcsa volt meg szokni az ez a funkció: a videóban 8:23 tól https://www.youtube.com/
Szia . Melyik funkcióra gondolsz ? A videólink szerintem nem jó. Nálam a cső-tok illesztésnél lopik a felületkezelés egy nagyon picit.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.02.25. 07:18 Új túlélőpuska: Pedersoli Black Widow .22 LR:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-tule ... dow-22-lr/
A Chiappa Little Badger közép-felsőkategóriás konkurenciája? A pisztolymarkolatos tusa jó ötlet - talán ebben a kategóriában konkrétan ez már túlzottan is -, az előágy tetejéről hiányzó picatinny-szerelésín elhagyása nem.
Jópofa kirándulós/plinking játékszer boldogabb országoknak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.25. 11:07 A Chiappa Little Badger közép-felsőkategóriás konkurenciája? A pisztolymarkolatos tusa jó ötlet - talán ebben a kategóriában konkrétan ez már túlzottan is -, az előágy tetejéről hiányzó picatinny-szerelésín elhagyása nem.
Jópofa kirándulós/plinking játékszer boldogabb országoknak.
az a hódfarok a pisztolymarkolati rész felett számomra nem értelmezhető. Pont nem lehet tőle semmiképpen elérni a kakast a legnagyobb kezűeknek sem, plusz a .22 LR nem létező hátrarúgása mellett végképp értelmetlen, nem fog becsúszni elsütéskor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.02.25. 11:13 az a hódfarok a pisztolymarkolati rész felett számomra nem értelmezhető. Pont nem lehet tőle semmiképpen elérni a kakast a legnagyobb kezűeknek sem, plusz a .22 LR nem létező hátrarúgása mellett végképp értelmetlen, nem fog becsúszni elsütéskor.
Szerintem is túldizájnolták: szerintem körvonalaiban az SMLE "stock with semi-pistol grip"-stílusát követő tusa határozottan letisztultabb, funkcionálisabb és olcsóbb lenne, és ugyanúgy lehetne rajta ilyen hangsúlyos áttörés.
Ennek az egylövetű billenőcsövű .22 LR puskának ki a célközönsége? Egy túlélőpuskának inkább olcsónak kell lennie, mint komfortosnak. AZ MSRP-t nem találtam meg, de úgy gondolom, a Chiappa Little Badger feletti árkategória: vélhetően nem a legolcsóbb és többet is nyújthatna.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.02.25. 11:56 Ennek az egylövetű billenőcsövű .22 LR puskának ki a célközönsége?
Hogy ki a célközönsége azt nem tudom, de van akiknek beindul tőle a fantáziája, mert összehajtva könnyebb a kabát alá rejteni, mint egy agárt.
Ide vág a vicc is:

- Tudod hogy lesz 20 cm-es a farkam?
- ???
- Ha félbehajtom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.25. 11:56 Szerintem is túldizájnolták: szerintem körvonalaiban az SMLE "stock with semi-pistol grip"-stílusát követő tusa határozottan letisztultabb, funkcionálisabb és olcsóbb lenne, és ugyanúgy lehetne rajta ilyen hangsúlyos áttörés.
Ennek az egylövetű billenőcsövű .22 LR puskának ki a célközönsége? Egy túlélőpuskának inkább olcsónak kell lennie, mint komfortosnak. AZ MSRP-t nem találtam meg, de úgy gondolom, a Chiappa Little Badger feletti árkategória: vélhetően nem a legolcsóbb és többet is nyújthatna.
mondanám, hogy jövő héten megkérdezem Nürnbergben vmilyek Pedersolitól, de mindjárt dührohamot kapok, hogy 2 IWA is elmaradt.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2021.02.25. 12:05 ...... mert összehajtva könnyebb a kabát alá rejteni, mint egy agárt.
...
:lol: :lol: :lol: ez most kicsinált. :)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2021.02.25. 07:30 Szia . Melyik funkcióra gondolsz ? A videólink szerintem nem jó. Nálam a cső-tok illesztésnél lopik a felületkezelés egy nagyon picit.
Igazából csak arra hogy ha nem fogod az elöagyat,, t lövés után az kicsit hátrajön és kifordítja a hüvelyt keresztbe. Ez zavaró volt az elején remélem most jó a link 8:23 nál látszik. https://youtube.com/watch?v=5JqF8NY1oSA&feature=share.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

sama írta: 2021.02.25. 12:21 Igazából csak arra hogy ha nem fogod az elöagyat,, t lövés után az kicsit hátrajön és kifordítja a hüvelyt keresztbe.
A Remington 870 is ilyen. Elvileg gyakorlott kézben gyorsítja a folyamatot.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Volt az is de annál nem vettem ennyire észre. Főleg gyors ismétlékor párszor csőre toltam a levegőt a Winchesternél.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2021.02.25. 12:44 Volt az is de annál nem vettem ennyire észre. Főleg gyors ismétlékor párszor csőre toltam a levegőt a Winchesternél.
Nálam soha nem okozott semmiféle gondot. Amúgy nekem gyanús, hogy ez inkább egy "hát ez ilyen" jelenségből csinált feature ;)
Mostanában sörétessel push-pull technikával próbálok lőni, úgy meg nem is jön ez elő. Javaslom kirpóbálni, az előagyat előrefele húzod, erős kézzel meg váll felé a tusát, mintha szét akarnád tépni a puskát. Számomra így jobban kezelhető a visszarúgás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Egy gondolat ami a remi mellett szol, bizonyos temponal a fabarmom nem adja fel a loszert.
Ezt tapasztaltam benellinel es valamelyik toroknel is.
A 870 viszont nekem jol mukodott.
Ezt a tempot meg birja:
https://www.youtube.com/watch?v=1EXBPSUaL-E
felette mar dadog:
https://www.youtube.com/watch?v=fkLqpBq1t-w
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.02.25. 13:07 Egy gondolat ami a remi mellett szol, bizonyos temponal a fabarmom nem adja fel a loszert.
Ezt tapasztaltam benellinel es valamelyik toroknel is.
A 870 viszont nekem jol mukodott.
Ezt a tempot meg birja:
https://www.youtube.com/watch?v=1EXBPSUaL-E
felette mar dadog:
https://www.youtube.com/watch?v=fkLqpBq1t-w
Vigyázzál, mert meglássa Brüsszel ezt a tempót és felteszik QQRIQ-t az A-kategóriába!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

regiszepidok:(
brusszel bekaphassa
https://www.youtube.com/watch?v=1z_f2Ql8ug0
gvass1 írta: 2021.02.25. 13:15 Vigyázzál, mert meglássa Brüsszel ezt a tempót és felteszik QQRIQ-t az A-kategóriába!:-)))
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.02.25. 07:18 Új túlélőpuska: Pedersoli Black Widow .22 LR:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-tule ... dow-22-lr/


Kép
Érdekes,hogy nagyobb hangsúlyt kap a kis méret "szállításhoz" mint az,hogy többlövetű legyen.Egylövetű fegyverrel optika nélkül kevesen tudnának egy állatot elejteni ebédre :mrgreen:

Túlélő fegyver alapkövetelménye:
-többlövetűség egyszerű működéssel
-strapás felületkezelés
-hangtompítás
-vágó,szúróeszköz tárolása vagy rögzítése
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2021.02.25. 16:37
Észrevétel: a Pedersoli honlapján
"Our new .22 caliber rifle, ideal for recreational shooting and is easily transportable thanks to the removable fore-end and locking system that allow you to fold the barrel over the stock, making the gun easily stored in a medium size backpack. The stock, made of technopolymer, is light but stable. The barrel is threaded and prepared for installation of a muzzle brake or sound moderator where permitted. The action is drilled and tapped for mounting a dedicated ½ " scope rail."
…egy szót se szólnak arról, hogy ez "túlélőpuska" ("survival gun") lenne.
Azt emelik ki, hogy könnyű szállítani egy közepes méretű hátizsákban, és felszerelhető rá hangtompító. Boldogabb országokban elmész kirándulni, magaddal viszed, és jót szórakozol a családdal/haverokkal egy alkalmi lőtérnek kinevezett helyen. Ha teszel rá hangtompítót, akkor jófej vagy, mert nem zavarsz másokat.
Nem tudom, járatos-e még a kifejezés és divatos-e, mint fegyverkategória, de szerintem ez az, amit "boy's rifle"-ként emlegetnek: peremgyújtású, .22-es kaliberű, egylövetű, egyszerűen használható olcsó puska, ami jellemzően a kölök első éles fegyvere.
Ha pedig rosszhiszemű vagyok, akkor azt írom, hogy direkt rapsicpuskát gyártanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.02.25. 17:00 Észrevétel: a Pedersoli honlapján
"Our new .22 caliber rifle, ideal for recreational shooting and is easily transportable thanks to the removable fore-end and locking system that allow you to fold the barrel over the stock, making the gun easily stored in a medium size backpack. The stock, made of technopolymer, is light but stable. The barrel is threaded and prepared for installation of a muzzle brake or sound moderator where permitted. The action is drilled and tapped for mounting a dedicated ½ " scope rail."
…egy szót se szólnak arról, hogy ez "túlélőpuska" ("survival gun") lenne.
Azt emelik ki, hogy könnyű szállítani egy közepes méretű hátizsákban, és felszerelhető rá hangtompító. Boldogabb országokban elmész kirándulni, magaddal viszed, és jót szórakozol a családdal/haverokkal egy alkalmi lőtérnek kinevezett helyen. Ha teszel rá hangtompítót, akkor jófej vagy, mert nem zavarsz másokat.
Nem tudom, járatos-e még a kifejezés és divatos-e, mint fegyverkategória, de szerintem ez az, amit "boy's rifle"-ként emlegetnek: peremgyújtású, .22-es kaliberű, egylövetű, egyszerűen használható olcsó puska, ami jellemzően a kölök első éles fegyvere.
Ha pedig rosszhiszemű vagyok, akkor azt írom, hogy direkt rapsicpuskát gyártanak.
Ja hát inkább egy hobby puskának néz ki :roll:
Akkor nálunk ez a csőletörős légpuska :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2021.02.25. 18:28 Ja hát inkább egy hobby puskának néz ki :roll:
Akkor nálunk ez a csőletörős légpuska :mrgreen:
Tulajdonképpen igen. Azzal az extrával, hogy ez kisebb állatok elejtésére is alkalmas. Így azokban az országokban, ahol nem kell egy jogosítvány árát kötelező vadásztanfolyamra és vizsgára költeni, valamint a föld tulajdonjoga mellé a vadászat joga is jár, a kölök is ismerkedhet a vadászattal, beleértve a kártevőirtást is. - Olyan, mint a vadnyugat, ugye?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Fortitu írta: 2021.02.25. 12:47 Nálam soha nem okozott semmiféle gondot. Amúgy nekem gyanús, hogy ez inkább egy "hát ez ilyen" jelenségből csinált feature ;)
Mostanában sörétessel push-pull technikával próbálok lőni, úgy meg nem is jön ez elő. Javaslom kirpóbálni, az előagyat előrefele húzod, erős kézzel meg váll felé a tusát, mintha szét akarnád tépni a puskát. Számomra így jobban kezelhető a visszarúgás.
Én is így lövök vele az utóbbi időben . Októberben vettem , kb 600 lövés van benne , de nekem eddig nem jelentkezstt zavaró műszaki tényező.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Üdv!
Van valakinek fotója TEK által használt, modernizált AMD-65-ről?
Olyan megoldást keresek amivel megmarad a válltámasz behajthatósága (az eredeti szerkezet szerint), viszont lehet állítani a hosszát is (leginkább M4 válltámasz felszerelése lenne jó).
Steinernél a tokra hegesztett közdarabra kerül M4 tube, de én azt barbár megoldásnak tartom.
Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.25. 17:00 Észrevétel: a Pedersoli honlapján
"Our new .22 caliber rifle, ideal for recreational shooting and is easily transportable thanks to the removable fore-end and locking system that allow you to fold the barrel over the stock, making the gun easily stored in a medium size backpack. The stock, made of technopolymer, is light but stable. The barrel is threaded and prepared for installation of a muzzle brake or sound moderator where permitted. The action is drilled and tapped for mounting a dedicated ½ " scope rail."

…egy szót se szólnak arról, hogy ez "túlélőpuska" ("survival gun") lenne.

de az amerikai sajtó, amelyik beszámol róla, az eképpen definiálja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2021.02.26. 07:21 Üdv!
Van valakinek fotója TEK által használt, modernizált AMD-65-ről?
Olyan megoldást keresek amivel megmarad a válltámasz behajthatósága (az eredeti szerkezet szerint), viszont lehet állítani a hosszát is (leginkább M4 válltámasz felszerelése lenne jó).
Steinernél a tokra hegesztett közdarabra kerül M4 tube, de én azt barbár megoldásnak tartom.
Köszi!
AV topikban hirdetek egyet, igaz nem behajthato, de csak fel kell tenni az eredeti helyére, nem kell modositani a fegyveren.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2021.02.26. 07:51 AV topikban hirdetek egyet, igaz nem behajthato, de csak fel kell tenni az eredeti helyére, nem kell modositani a fegyveren.
Nem találtam meg a hirdetést.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2021.02.26. 09:31 Nem találtam meg a hirdetést.
Av keresőbe ezt írs be:

Tubus


2. Találat lesz
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok! Ha tudtok ajánljatok nekem valaki szakit aki tud valamit kezdeni a Remington 1100-esemmel..... Sz@pok vele nem régóta, kb 2 éve..... KÖszi
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Recon írta: 2021.02.26. 11:51 Sziasztok! Ha tudtok ajánljatok nekem valaki szakit aki tud valamit kezdeni a Remington 1100-esemmel..... Sz@pok vele nem régóta, kb 2 éve..... KÖszi
Mi a gond pontosan?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

MI nem?? :) nehezebb elmondani mint megmutatni.... Még teszek egy próbát a sütés cseréjével aztán kettéflexelem.....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Recon írta: 2021.02.26. 12:23 MI nem?? :) nehezebb elmondani mint megmutatni.... Még teszek egy próbát a sütés cseréjével aztán kettéflexelem.....
Hát csak mégis, nem süt, nem adogat, nem veti ki, stb? Vállalom a flexelést, de át kell írni a nevemre és nem lehetsz jelen a flexelésnél ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kicsit konkretabban? nekem mukodik...
Recon írta: 2021.02.26. 12:23 MI nem?? :) nehezebb elmondani mint megmutatni.... Még teszek egy próbát a sütés cseréjével aztán kettéflexelem.....
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2021.02.25. 13:07 Egy gondolat ami a remi mellett szol, bizonyos temponal a fabarmom nem adja fel a loszert.
Ezt tapasztaltam benellinel es valamelyik toroknel is.
A 870 viszont nekem jol mukodott.
Ezt a tempot meg birja:
https://www.youtube.com/watch?v=1EXBPSUaL-E
felette mar dadog:
https://www.youtube.com/watch?v=fkLqpBq1t-w
ő is elég jól rángatja :lol: :D

https://www.youtube.com/watch?v=aLEiK74rpRY
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ize, szoval nah, hat, hmmm, rangathatna mast is :twisted: :mrgreen:
vato írta: 2021.02.26. 14:31 ő is elég jól rángatja :lol: :D
https://www.youtube.com/watch?v=aLEiK74rpRY
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

PaPoLe

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Van valakinek friss tapasztalata a PaPoLE lőtérről?
Úgy tíz éve az volt a közmegegyezés, hogy három dologért kell előre fizetni: sírhelyért, örömlányért, PaPoLE-s lövészetért. Néhány törzstagunk arról számolt be, hogy a lövészet végösszege erős inflációt jelzett a lőtérvezető hangulatának függvényében.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: PaPoLe

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Poresz írta: 2021.02.26. 15:43 Van valakinek friss tapasztalata a PaPoLE lőtérről?
Úgy tíz éve az volt a közmegegyezés, hogy három dologért kell előre fizetni: sírhelyért, örömlányért, PaPoLE-s lövészetért. Néhány törzstagunk arról számolt be, hogy a lövészet végösszege erős inflációt jelzett a lőtérvezető hangulatának függvényében.
Üdv
Akárki utcáról oda nemigen eshet be, kívülálló leginkább csak egy ottani tag kíséretében és ajánlásával mehet oda lőni. Az ilyen vendégek lövészetköltsége viszont nagyjából koherens; én tucatnyi vendéget vittem már magammal oda.
De ha mégis bejut oda teljesen kívülálló valami előzetes egyeztetés után, annak költségeit viszont nem ismerem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.02.25. 20:19 Tulajdonképpen igen. Azzal az extrával, hogy ez kisebb állatok elejtésére is alkalmas. Így azokban az országokban, ahol nem kell egy jogosítvány árát kötelező vadásztanfolyamra és vizsgára költeni, valamint a föld tulajdonjoga mellé a vadászat joga is jár, a kölök is ismerkedhet a vadászattal, beleértve a kártevőirtást is. - Olyan, mint a vadnyugat, ugye?
Irigylésre méltó :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2021.02.26. 14:37 ize, szoval nah, hat, hmmm, rangathatna mast is :twisted: :mrgreen:
Hm,szóval ezért nem szeretik a Nők a fegyvereket mert félnek,hogy a lövészettől lesz ekkora seggük :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2021.02.26. 10:08 Angliaban eleg nagy tabora van, hangtompitos legfegyverrel, ejjellato kukkerrel, legalisan.
Lassan már én is ott tartok,hogy éjjellátóval kell éjszaka gyakorolnom mert olyan sokan mászkálnak napközben kutyával meg anélkül....... :( :lol:
Kis ország kevés területtel.Bezzeg Kanada!Legközelebb oda szeretnék születni :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: PaPoLe

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.02.26. 15:43 Van valakinek friss tapasztalata a PaPoLE lőtérről?
Szia,

Nekem kifejezetten szimpatikusak, igaz nem ugyfelkent mentem oda.

Bel
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Fortitu írta: 2021.02.26. 12:30 Hát csak mégis, nem süt, nem adogat, nem veti ki, stb? Vállalom a flexelést, de át kell írni a nevemre és nem lehetsz jelen a flexelésnél ;)
Nem adogat, hátul akad a zártömb, utána ha be próbálom tölteni kézzel fentragad az adógatónyelv, ha mégse akkor meg feladja de nem tölti be a csőbe..... Soroljam még??? :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Egyszer egy bemutaton volt egy nagy festekesvodor szines vizzel, rajta egy kis festekesdoboz mas szinu vizzel toltve.
A bemutato soran szetlottek a nagy vodrot - nagyon latvanyosan -, ettol a kis doboz felrepult a levegobe.
A puska meg elromlott. A tulajdonosa megszerelte. Aztan a repulo kis dobozt szinten nagyon latvanyosan szetlotte.

Az volt az erzesem, hogy nem eloszor akadt el ez a fegyver. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem tudom hogy hivjak magyarul, feed latch.
Kepen a 43-as
Kép
nezd meg nincs-e eltorve, alaszorulva szemet
Recon írta: 2021.02.26. 17:52 Nem adogat, hátul akad a zártömb, utána ha be próbálom tölteni kézzel fentragad az adógatónyelv, ha mégse akkor meg feladja de nem tölti be a csőbe..... Soroljam még??? :)
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: PaPoLe

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.02.26. 15:43 Van valakinek friss tapasztalata a PaPoLE lőtérről?
Úgy tíz éve az volt a közmegegyezés, hogy három dologért kell előre fizetni: sírhelyért, örömlányért, PaPoLE-s lövészetért. Néhány törzstagunk arról számolt be, hogy a lövészet végösszege erős inflációt jelzett a lőtérvezető hangulatának függvényében.
Most, a vírusnyavalyában gyakran járok le a hajóra. A legfrissebb infóm konkrétan tegnapi ;) Jó hely. Alapvetően zárt klub, csak ajánlással.

Nyilván az sem mindegy, hogy mit szeretnél csinálni. Van, amire tökéletes, és van, amire más lőtér alkalmasabb, vagy költséghatékonyabb.

Írtam PÜ-t.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2021.02.26. 09:36 Av keresőbe ezt írs be:

Tubus


2. Találat lesz
Megtaláltam, köszi, de maradnék a behajtható megoldásnál is.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Ojan nincs vagy ha ebbe a kozbetetbe teszel egy behajthato valltamaszt akkor megis 😁
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: PaPoLe

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.02.26. 15:43 Néhány törzstagunk arról számolt be, hogy a lövészet végösszege erős inflációt jelzett a lőtérvezető hangulatának függvényében.
Jó néhány évvel ezelőtt emiatt nem mentem le oda többet. De ez nem mostanában volt, azóta lehet hogy javult a helyzet.
A legfontosabb mindig úgyis a saját személyes tapasztalat, hogy ki mit mond, az csak irányadó.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

qqriq írta: 2021.02.26. 20:42 Nem tudom hogy hivjak magyarul, feed latch.
Kepen a 43-as
Kép
nezd meg nincs-e eltorve, alaszorulva szemet
Nem az biztos hogy az nincs törve, viszont észrevettem hogy a 48-as biszbasz mozgás közben szorult a markolat oldalához, na azt elegánsan kivettem belőle.... Szerinted az mi lehet és mi célból van benne?? Valami megvezető szerkezetnek néztem, a gázdugattyú a szánnal összekötő két oldalsó rudat vezeti talán meg de nem vagyok benne biztos.
Vajon mi baja lesz ha azt nem rakom vissza??? Most olyan szépen jár a zár mint az álom! :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Accuracy International AT-X moduláris precíziós puska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/accurac ... ios-puska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok!

Eladó egy sporttárs igen ritka fegyvere, Colt Python Elite 4" .357 Magnum Stainless, hibátlan állapotban, mondhatni vitrin darab.
Az utolsó kézzel készült darabok egyike, valamikor a 90-es évek elejéről...

Kikiáltási ára: 690.000 HUF

Megtapizható nálunk Móron

www.kalappal.hu

Üdv: R
Csatolmányok
Coltpython.jpg
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

nem vagyok egy revkó fan, de ez egy igen jóképű darab!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Recon írta: 2021.03.04. 14:56 Sziasztok!

Eladó egy sporttárs igen ritka fegyvere, Colt Python Elite 4" .357 Magnum Stainless, hibátlan állapotban, mondhatni vitrin darab.
Az utolsó kézzel készült darabok egyike, valamikor a 90-es évek elejéről...

Kikiáltási ára: 690.000 HUF

Megtapizható nálunk Móron

www.kalappal.hu

Üdv: R

tudom, hogy a jelen árfolyamok stb. figyelembevételével ez kb. reális ár (nincs 2 ezer euró), de most elsápadtam picit mennyit ér a szarom a páncélszekrényben.

Mondjuk 1500 dodó körül van a friss utángyártott, belül sokkal igénytelenebb utódmodell ára is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Recon írta: 2021.03.04. 14:56 Sziasztok!

Eladó egy sporttárs igen ritka fegyvere, Colt Python Elite 4" .357 Magnum Stainless, hibátlan állapotban, mondhatni vitrin darab.
Az utolsó kézzel készült darabok egyike, valamikor a 90-es évek elejéről...

Kikiáltási ára: 690.000 HUF

Megtapizható nálunk Móron

www.kalappal.hu

Üdv: R
Engem kínozni tetted be ide is? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

gvass1 írta: 2021.03.05. 14:55 tudom, hogy a jelen árfolyamok stb. figyelembevételével ez kb. reális ár (nincs 2 ezer euró), de most elsápadtam picit mennyit ér a szarom a páncélszekrényben.

Mondjuk 1500 dodó körül van a friss utángyártott, belül sokkal igénytelenebb utódmodell ára is.
Ezek szerint nem is akkora ritkaság, legalábbis itt a fórumon vagyunk páran Python tulajok :D
Bájdövéj, nincs hozzá egy felesleges markolatod? :lol:
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Erről tud bárki bármit is?
fég szvd.jpg
Az amcsik tudni vélik (vagy tudják), hogy nemsokára várható (a reklámanyag szerint) magyar gyártású és összeszerelésű FÉG SzVD...
Miről maradtam le?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: RatRace »

bcsob írta: 2021.03.05. 19:35 Sziasztok!

Erről tud bárki bármit is?
fég szvd.jpg
Az amcsik tudni vélik (vagy tudják), hogy nemsokára várható (a reklámanyag szerint) magyar gyártású és összeszerelésű FÉG SzVD...
Miről maradtam le?
Ezt mèg 2019 ben rebesgették, hivatalos forrás megjelölése nélkül. Én azóta nem hallottam semmit, de majd a hozzáértők kijavítanak.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

100+ éves konstrukció továbbélése: 22 LR Browning SA-22 Challenge

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/22-lr-b ... challenge/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.03.06. 08:02 100+ éves konstrukció továbbélése: 22 LR Browning SA-22 Challenge
Bizony, elszaladt az a száz év. Norinco gyártotta másolatához (JW-20) volt szerencsém a tabi lőtéren. Bosszantó, ha a tusatárba töltés közben elakad egy lőszer, de egyébként imádtam. A zárból kialakított zárfogantyú és a lefele ürítés zseniális: örülnék, ha gyakrabban látnám ezt a megoldást, például előágytáras huszonketteseken.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FONTOS!!! Fegyverbolt/Vadászbolt: NYITVA LEHET – PKLV: ZÁRVA

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fegyver ... klv-zarva/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

gvass1 írta: 2021.03.05. 14:55 tudom, hogy a jelen árfolyamok stb. figyelembevételével ez kb. reális ár (nincs 2 ezer euró), de most elsápadtam picit mennyit ér a szarom a páncélszekrényben.

Mondjuk 1500 dodó körül van a friss utángyártott, belül sokkal igénytelenebb utódmodell ára is.
Igen és ez már inkább műtárgy mint fegyver, gyönyörű darab. Ha azt nézzük hogy a nikkelezett Taurusok mennek már 450 körül.....
Ez már befektetésnek sem utolsó, láttam ebből a szériából már 5000 dollárért is.....
És Te tudod milyen álom vele lőni....
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

találkozott már valaki a Weihrauch HW22 (HW37 éles 22lr "változata) revolverrel? Nem sok info, nem sok videó van fennt a neten róla, személyes tapasztalata (vagy infoja) valakinek vele, esetleg valakinek van ilyen? Amire kellene, árban nem sokkal drágább mint a HW37, és lehet vele lőtéren játszani :), ennyi semmi több.

Köszi előre is!
Weihrauch HW22.png
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Maci22hun írta: 2021.03.08. 13:59 Sziasztok,

találkozott már valaki a Weihrauch HW22 (HW37 éles 22lr "változata) revolverrel? Nem sok info, nem sok videó van fennt a neten róla, személyes tapasztalata (vagy infoja) valakinek vele, esetleg valakinek van ilyen? Amire kellene, árban nem sokkal drágább mint a HW37, és lehet vele lőtéren játszani :), ennyi semmi több.

Köszi előre is!
Legközelebbi élményem - egyben éles fegyveres szüzességem elvesztése - egy HW3T vagy HW5T volt 2008 augusztusában. Teljesen rendben működött.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Szissztok.Winchester sxp-nél a tok tetején lévő 4 csavar ami a wraver sínt rögzíti , milyen menetű ? unc , unf ?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Na végre, úgy néz ki, hogy a detonics átáll .209-es sörétes csapira, az elöltöltős derringer pisztoly/puska vonalon
74EA0AA8-B6B8-4C74-A4EB-A430B7CEDE30.jpeg
Off (.209-es csapi + gumigolyó kombó lehet kiadna egy egészséges joule értéket akár:))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.03.09. 10:02 Na végre, úgy néz ki, hogy a detonics átáll .209-es sörétes csapira, az elöltöltős derringer pisztoly/puska vonalon

74EA0AA8-B6B8-4C74-A4EB-A430B7CEDE30.jpeg

Off (.209-es csapi + gumigolyó kombó lehet kiadna egy egészséges joule értéket akár:))
25-30 joule-t kb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok!

B9 kategóriás, fegyverszoba mentes CZ SCORPIO EVO3 Carbine-ok érkeztek, pár db CZ P10C-vel együtt.

Akit érdekelnek a fegyver/ek most szombaton 03.13 délelőtt egy kötetlen lövöldözés keretében ki is próbálhatja a tatabányai városi lőtéren!
Tervezünk egy limitált létszámú ismerkedős délelőttöt, ahol a fegyverek közül a CZ P10C, Scorpio EVO 3, CZ BREN2 próbájára lenne lehetőség, valamit a HOLOSUN HS510C/507C/HM3X optikáit is megnézhetitek/kipróbálhatjátok akár saját fegyveren is....
Igazolt sportlövőket és/vagy engedélyeseket tudunk vendégül látni.
Akit érdekel a program írjon rám privátban és megbeszéljük a részleteket. 10főben limitáltuk a létszámot, ha lesz rá érdeklődés a jövőben több ilyen programot csinálunk!

www.kalappal.hu

Üdv: R
Csatolmányok
Skorpio Evo3.jpg
Skorpio Evo3.jpg (50.42 KiB) Megtekintve 28974 alkalommal
L1110325.JPG
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Recon írta: 2021.03.10. 06:54 Sziasztok!

B9 kategóriás, fegyverszoba mentes CZ SCORPIO EVO3 Carbine-ok érkeztek, pár db CZ P10C-vel együtt.

Akit érdekelnek a fegyver/ek most szombaton 03.13 délelőtt egy kötetlen lövöldözés keretében ki is próbálhatja a tatabányai városi lőtéren!
Tervezünk egy limitált létszámú ismerkedős délelőttöt, ahol a fegyverek közül a CZ P10C, Scorpio EVO 3, CZ BREN2 próbájára lenne lehetőség, valamit a HOLOSUN HS510C/507C/HM3X optikáit is megnézhetitek/kipróbálhatjátok akár saját fegyveren is....
Igazolt sportlövőket és/vagy engedélyeseket tudunk vendégül látni.
Akit érdekel a program írjon rám privátban és megbeszéljük a részleteket. 10főben limitáltuk a létszámot, ha lesz rá érdeklődés a jövőben több ilyen programot csinálunk!

www.kalappal.hu

Üdv: R
Fórumos tali? :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kukucs
IMG_20210310_113631.jpg
(Nem én töltöttem)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Fortitu írta: 2021.03.10. 15:40 Kukucs
Ez egyébként jogilag lövés leadásnak számít - vagy hogy híjják ezt? Végülis lövedék nem hagyta el a fegyvercsövet.
Válasz küldése