Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Tulammo , Barnaul lőszerekről lehet tudni valamit ? Próbálta valaki 223 rem. kaliberben ? Megeshet hogy acélmagvas ? ( Ára miatt gyanus ) Tehet kárt a fegyvercsőben ?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nyilván elsősorban Gvass felé irányul a kérdés, de azért ide írom, hátha más is tud valamit.
Várható a jövőben bármikor is, bármilyen formában Machine Gun Tours, vagy valami hozzá hasonló esemény kint?
(Tudom, most Covid, meg minden, de háhtha van valami hírcsepp)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azelmagvas nem lehet polgari forgalomba. attol hogy acelmagvas miert tenne kart a csoben?
Trailm írta: 2021.02.10. 08:36 Sziasztok . Tulammo , Barnaul lőszerekről lehet tudni valamit ? Próbálta valaki 223 rem. kaliberben ? Megeshet hogy acélmagvas ? ( Ára miatt gyanus ) Tehet kárt a fegyvercsőben ?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.02.10. 08:58 Nyilván elsősorban Gvass felé irányul a kérdés, de azért ide írom, hátha más is tud valamit.
Várható a jövőben bármikor is, bármilyen formában Machine Gun Tours, vagy valami hozzá hasonló esemény kint?
(Tudom, most Covid, meg minden, de háhtha van valami hírcsepp)
Már 3 éve is azt mondták, h az lesz az utolsó, most meg idén még egy nyomorult étterembe sem ülhetsz be, külföldre sem mehetsz, fű sem nő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

qqriq írta: 2021.02.10. 09:17 azelmagvas nem lehet polgari forgalomba. attol hogy acelmagvas miert tenne kart a csoben?
Csak felvetés valt a csőkár .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.02.10. 09:28 Csak felvetés valt a csőkár .
Lőjed nyugodtan, nem lesz semmi baja. Mármint a bolti Barnault.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem a Barnaul, de ugy altalaban az az orszag osszes loszergyarara igaz, hogy nem gyart acelmagvas .223-as lovedeket egyaltalan.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Trailm írta: 2021.02.10. 08:36 Sziasztok . Tulammo , Barnaul lőszerekről lehet tudni valamit ? Próbálta valaki 223 rem. kaliberben ? Megeshet hogy acélmagvas ? ( Ára miatt gyanus ) Tehet kárt a fegyvercsőben ?
Van .223-as Barnaulom. A Galilt tökéletesen viszi, sőt az eddig próbált lőszerek közül ez volt a legerősebb, érzésre.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van valakinek gyakorlati tapasztalat a Chiappa M4-el kapcsolatban?
Mennyire pontos, mennyire "gagyi" muanyag?
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Plinkerkedni szuper nincs benne BHO bekem a hosszu sines van meg azzal nehez az eleje a fagyisban kaphato 28 ft os federalt szereti sztem mokazni kivalo
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, alapvetoen plinkelni es rapidra kellene, de jo lenne ha 50-100 meteren azert meg ertelmes -mondjuk tenyernyi- szorasa lenne. azt probaltad mar?
brh562 írta: 2021.02.11. 00:02 Plinkerkedni szuper nincs benne BHO bekem a hosszu sines van meg azzal nehez az eleje a fagyisban kaphato 28 ft os federalt szereti sztem mokazni kivalo
ingyom bingyom tálib-e?
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

TFB-n elég durva videora akadtam, 3D-s fegyvernyomtatás témakör, USA-ban lehet, EU-ban hivatalosan nem. A riporter gyerek ellatogat egy magat 3D nyomtatasbol kikepzett srachoz, aki anonim modon interjut ad es mukodokeps pisztolyt, geppisztolyt tud nyomtatni, egyfajta anarachista, szabadasgparti allaspontot kepvisel - eleg zavaros az ideologia - de lathaoan mukodik a dolog es kozosseget epitenek raadasul. Sztem eleg gaz, riporter is azt feszegeti, hogy ha barki, aki bejelentkezik hozzajuk, annak elerhetove teszik a fajlokat, amivel aztan nyomtatgathat otthon. Es ha rossz kezekbe kerul?
Csak hogy tudjatok, hogy hol tart a technika 2021-ben:)

https://www.youtube.com/watch?v=jlB2QV5 ... e=emb_logo
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.02.12. 05:42 BRÉKING: tényleg megvették!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/colt-10 ... ette-a-cz/
Szép pár lesznek a Dan Wessonnal.
Nem bánnám, ha a Colt ismét "a" revolvergyártó lenne a Smith & Wesson mellé újra felzárkózva. Habár az 1945 utáni revolverpalettájukon végigtekintve a Smith & Wesson innovatívabbnak tűnik a betétcsöves, titán-, alumínium-szkandium ötvözet, éjszakai irányzékos, Centennial és Bodyguard kialakítású konstrukcióikkal. Szerintem a kis(ebb) sorozatban gyártott prémium kategóriát érdemes megcélozniuk, mert az olcsó revolverek piacát már elfoglalta a Taurus és a Ruger.
Az mondjuk nem tetszik nekem, hogy a CZ a Dan Wessonból - ami az ínyenceket kiszolgáló cserélhető csövű revolvereivel szerzett nevet - "tizenkettő egy tucat" M1911-gyártót (összeszerelőt? felcímkézőt?) csinált. A pár éve beharangozott 715 típusszámú revolverük ma már a "Discontinued" fegyvereik között tekinthető meg.
A CZ pedig jó boltot csinált, hogy megvásárolta azt a céget, amelyik az AR-15 gyártásából-licencének eladásából éldegélt eddig.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.12. 09:34 Szép pár lesznek a Dan Wessonnal.
Nem bánnám, ha a Colt ismét "a" revolvergyártó lenne a Smith & Wesson mellé újra felzárkózva. Habár az 1945 utáni revolverpalettájukon végigtekintve a Smith & Wesson innovatívabbnak tűnik a betétcsöves, titán-, alumínium-szkandium ötvözet, éjszakai irányzékos, Centennial és Bodyguard kialakítású konstrukcióikkal. Szerintem a kis(ebb) sorozatban gyártott prémium kategóriát érdemes megcélozniuk, mert az olcsó revolverek piacát már elfoglalta a Taurus és a Ruger.
Az mondjuk nem tetszik nekem, hogy a CZ a Dan Wessonból - ami az ínyenceket kiszolgáló cserélhető csövű revolvereivel szerzett nevet - "tizenkettő egy tucat" M1911-gyártót (összeszerelőt? felcímkézőt?) csinált. A pár éve beharangozott 715 típusszámú revolverük ma már a "Discontinued" fegyvereik között tekinthető meg.
A CZ pedig jó boltot csinált, hogy megvásárolta azt a céget, amelyik az AR-15 gyártásából-licencének eladásából éldegélt eddig.
Dan Wesson ügyben: vélhetően azt a termékvonalat tartották meg, ami stabil profitot hozott.
(És mint aki lőtt már CZ-érában készült Dan Wesson M1911-gyel: azok bizony nagyon-nagyon jó minőségű darabok. Míg az eredeti DW-revolverek anno eléggé hullámzó minőségű és kidolgozottságú cuccok voltak.)

Hogy a Colt-tal jó üzletet csináltak-e, az a jövő zenéje. Igazából olyan, mint a Remington, hogy csak a név meg a szabadalmak érnek valamit, az üzem nem sokat, a termékpaletta nagy része meg kuka, vagy már csak emlék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.02.12. 17:17 Dan Wesson ügyben: vélhetően azt a termékvonalat tartották meg, ami stabil profitot hozott.
(És mint aki lőtt már CZ-érában készült Dan Wesson M1911-gyel: azok bizony nagyon-nagyon jó minőségű darabok. Míg az eredeti DW-revolverek anno eléggé hullámzó minőségű és kidolgozottságú cuccok voltak.)

Hogy a Colt-tal jó üzletet csináltak-e, az a jövő zenéje. Igazából olyan, mint a Remington, hogy csak a név meg a szabadalmak érnek valamit, az üzem nem sokat, a termékpaletta nagy része meg kuka, vagy már csak emlék.
Vettek egy piacot, kiütöttek/bekebeleztek egy konkurenst a polgári lőfegyverpiacon.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.02.12. 20:05 Vettek egy piacot, kiütöttek/bekebeleztek egy konkurenst a polgári lőfegyverpiacon.
Szinte semmiben nem volt nekik konkurens.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

G.D írta: 2021.02.13. 15:17 Revolverek 1. rész
hihi, gvass idősebb korában :P
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fegyver tisztítás téma. Nemrég ajánlották nekem, hogy próbáljam ki a nehezen hozzáférhető részek (elsütőszerkezet, főleg) tisztítására a féktisztító spray-t. A tanács szerint először fémtisztítóval befújni, majd pár perc után sűrített levegővel kicsapatni a nehezen hozzáférhető részekről a feloldott szennyeződést.
Van aki szintén tisztítja a fegyverét így? A felületkezelést, műanyagokat nem károsítja a féktisztító?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.02.14. 18:48 Fegyver tisztítás téma. Nemrég ajánlották nekem, hogy próbáljam ki a nehezen hozzáférhető részek (elsütőszerkezet, főleg) tisztítására a féktisztító spray-t. A tanács szerint először fémtisztítóval befújni, majd pár perc után sűrített levegővel kicsapatni a nehezen hozzáférhető részekről a feloldott szennyeződést.
Van aki szintén tisztítja a fegyverét így? A felületkezelést, műanyagokat nem károsítja a féktisztító?
Szia,

Keveset takaritom a fegyvereimet, de reszben igy (illetve annyival egyszerubben, hogy suritett levego nelkul, a fektisztito folyadek kicsorgasakor tavozik a kosz is, de nyilvanvaloan a levego nem art a fegyvernek), es nem vettem eszre mas hatranyat, mint hogy "tul tiszta" lesz a fegyver, vagyis az ilyen takaritas utan alaposan es hatasosan kell olajozni a fegyvert, mert kulonben nagyon surlodni fog a szerkezet.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2021.02.14. 18:57 Szia,

Keveset takaritom a fegyvereimet, de reszben igy (illetve annyival egyszerubben, hogy suritett levego nelkul, a fektisztito folyadek kicsorgasakor tavozik a kosz is, de nyilvanvaloan a levego nem art a fegyvernek), es nem vettem eszre mas hatranyat, mint hogy "tul tiszta" lesz a fegyver, vagyis az ilyen takaritas utan alaposan es hatasosan kell olajozni a fegyvert, mert kulonben nagyon surlodni fog a szerkezet.

Bel
Szia

Köszi az infót!! Akkor ezek szerint ez jó tipp volt.
A csőbe is mehet a féktisztító? Itt utána nem kell olajozni, ha jól gondolom, max kihúzni.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2021.02.14. 18:48 Fegyver tisztítás téma. Nemrég ajánlották nekem, hogy próbáljam ki a nehezen hozzáférhető részek (elsütőszerkezet, főleg) tisztítására a féktisztító spray-t. A tanács szerint először fémtisztítóval befújni, majd pár perc után sűrített levegővel kicsapatni a nehezen hozzáférhető részekről a feloldott szennyeződést.
Van aki szintén tisztítja a fegyverét így? A felületkezelést, műanyagokat nem károsítja a féktisztító?
Szoktam, a forró szappanos vizes átmosás után. Az szinte mindent kihoz, a féktisztító már csak kevés maradékot. Utána azonnal(!!!) olaj.

Acélt, alut nem károsítja, a felületkezelést sem. Elvileg a spiátert sem, bár ki kell próbálni. Fáról le tudja hozni a viaszt, olajat, némelyik műanyagot kifehéríti és a felülete kirepedezik, szóval óvatosan vele!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2021.02.14. 19:50 Szia

Köszi az infót!! Akkor ezek szerint ez jó tipp volt.
A csőbe is mehet a féktisztító? Itt utána nem kell olajozni, ha jól gondolom, max kihúzni.
Mehet, de kell olajozni! Nagyon száraz-tiszta felületet csinál, pillanatok alatt kicsapja a rozsda!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2021.02.14. 19:59 Mehet, de kell olajozni! Nagyon száraz-tiszta felületet csinál, pillanatok alatt kicsapja a rozsda!
Tapasztalattal nem tudok hozzájárulni a beszélgetéshez, csak egy kérdéssel: kémiai szempontból mekkora különbség van féktisztító és féktisztító között? Az világos, hogy elvárt hatás ugyanaz: bármilyen olajat és zsírt távolítson el. (Fék, ugye: egyik sem barátja a gumiabroncsnak, és egyik sem növeli a súrlódási együtthatót.) Nem véletlenül írtátok, hogy utána olajozni kell.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a piacon levo fektisztitok ~90%-a konnyubenzint tartalmaz, a maradek acetonos.
Poresz írta: 2021.02.14. 20:25 Tapasztalattal nem tudok hozzájárulni a beszélgetéshez, csak egy kérdéssel: kémiai szempontból mekkora különbség van féktisztító és féktisztító között? Az világos, hogy elvárt hatás ugyanaz: bármilyen olajat és zsírt távolítson el. (Fék, ugye: egyik sem barátja a gumiabroncsnak, és egyik sem növeli a súrlódási együtthatót.) Nem véletlenül írtátok, hogy utána olajozni kell.
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2021.02.14. 20:25 Tapasztalattal nem tudok hozzájárulni a beszélgetéshez, csak egy kérdéssel: kémiai szempontból mekkora különbség van féktisztító és féktisztító között? Az világos, hogy elvárt hatás ugyanaz: bármilyen olajat és zsírt távolítson el. (Fék, ugye: egyik sem barátja a gumiabroncsnak, és egyik sem növeli a súrlódási együtthatót.) Nem véletlenül írtátok, hogy utána olajozni kell.
A pontos összetételüket nem ismerem, de amit használtam, mind igen erősen tisztít és zsírtalanít.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2021.02.14. 19:59 Mehet, de kell olajozni! Nagyon száraz-tiszta felületet csinál, pillanatok alatt kicsapja a rozsda!
Igen, emiatt szerintem a féktisztító sokszor "overkill". Sokkal nagyobb odafigyelést igényel a használata utáni tökéletesen mindenre kiterjedő olajozás, mintha csak olajos ronggyal, kefével végeznék egy gyors karbantartást. Kéthetente 50-100 lövés esetén elég lehet mondjuk félévente nagytakarítást csinálni. Ha valaki hetente kitol 100-500 lövést, mert mondjuk hardcore idpa felkészülést tart, az megint más történet. És eltérő egyes fegyverek, és lőszerek hajlama a koszolásra, koszolódásra.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: captain »

zora írta: 2021.02.14. 20:46 Igen, emiatt szerintem a féktisztító sokszor "overkill". Sokkal nagyobb odafigyelést igényel a használata utáni tökéletesen mindenre kiterjedő olajozás, mintha csak olajos ronggyal, kefével végeznék egy gyors karbantartást. Kéthetente 50-100 lövés esetén elég lehet mondjuk félévente nagytakarítást csinálni. Ha valaki hetente kitol 100-500 lövést, mert mondjuk hardcore idpa felkészülést tart, az megint más történet. És eltérő egyes fegyverek, és lőszerek hajlama a koszolásra, koszolódásra.
Nekem spiáter esetén a féktisztító, utána teflonspray kombó jött be eddig a legjobban.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Dani23
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.17. 18:43

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dani23 »

Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dani23 2021.02.15. 09:57-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
Mind jó választás dinamikus számokra. Személy szerint a 19X-et kevésbé értem: rövidebb cső a hosszabb markolattal, de ettől még az is egy kiváló pisztoly.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.02.15. 11:17 Mind jó választás dinamikus számokra. Személy szerint a 19X-et kevésbé értem: rövidebb cső a hosszabb markolattal, de ettől még az is egy kiváló pisztoly.
nagyobb kezűeknek nagyon kényelmes a G19X (meg szuperdögös sokak szerint).

De egyébként ez pont 3 olyan stuki, amelyek műszaki tartalma, ára olyan közel van egymáshoz, hogy érdemes kipróbálni mindhármat és azt venni, amivel a legjobban megy a lövészet.

(És akár az XDM is idetehető a kupacba, vagy a HK SFP9.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.02.15. 11:17 Mind jó választás dinamikus számokra. Személy szerint a 19X-et kevésbé értem: rövidebb cső a hosszabb markolattal, de ettől még az is egy kiváló pisztoly.
19X: kapsz egy menő hype-olt külsőt, tríciumos acél irányzékot, 3 tárat a csomagban.
Ha Sima Glock-ot veszel sportra, esélyesen egyből veszel hozzá tartalék tárat, cseréled az irányzékot, stb. Ezen meg ezek eleve ott vannak a csomagban. És rohadt jól néz ki - ami mondjuk szubjektív.
Ismerősöm szintén sportfegyver vásárlás előtt áll, nála 19X a befutó a fentiek miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.02.15. 11:38-kor.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
P10C (vagy ha nagyobb a kezed, P10F), ár/tudás viszonyban verhetetlen, szvsz.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
Én elfogult vagyok, ezért a P10C-t ajánlom.

Viszont feltétlen próbáld ki mindhármat vásárlás előtt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2021.02.15. 11:37 P10C (vagy ha nagyobb a kezed, P10F), ár/tudás viszonyban verhetetlen, szvsz.
P10F-et hol forgalmaznak itthon? Nekem a P10C sajnos kicsi, de sokszor bánom hogy nem CZ-t vettem. Sokkal jobb a sütése mint a Glock-é, egyszerűen az volt az érzésem amikor lőttem vele, hogy bakker ez egy jobb pisztoly, érzésre.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.02.15. 11:42 P10F-et hol forgalmaznak itthon?
A mieink a Proshooting-ból származnak.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.02.15. 11:33 19X: kapsz egy menő hype-olt külsőt, tríciumos acél irányzékot, 3 tárat a csomagban.
Ha Sima Glock-ot veszel sportra, esélyesen egyből veszel hozzá tartalék tárat, cseréled az irányzékot, stb. Ezen meg ezek eleve ott vannak a csomagban. És rohadt jól néz ki - ami mondjuk szubjektív.
Ismerősöm szintén sportfegyver vásárlás előtt áll, nála 19X a befutó a fentiek miatt.
Szerintem minden gen5-tel 3 tár jár. Az irányzék oké, de nem nagy dolog cserélni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az mp9 ennyire sz@r fegyver hogy soha senki nem veszi szamitasba?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.02.15. 12:58 Szerintem minden gen5-tel 3 tár jár. Az irányzék oké, de nem nagy dolog cserélni.
Én 2-vel vettem újonnan, itthon. Amúgy nem reklamálok, mert nem a márkaképviseleten vettem hanem a Szenes Iván téren, és újonnan is k...a jó áron volt, nem is írom le mennyi. Lehet hogy ez volt az ára a nagyon speciális árnak, -1 tár a csomagban. (De ez még ezzel együtt is nagyon jó ár volt)

Az irányzéknál nem a csere a nagy kunszt, hanem a 30-40K HUF-os ára, amennyibe újonnan kerül egy gyári Glock tríciumos irányzék. Ez pedig a 19X-en gyárilag ott van.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.02.15. 13:36-kor.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

qqriq írta: 2021.02.15. 13:12 az mp9 ennyire sz@r fegyver hogy soha senki nem veszi szamitasba?
Szerintem az az oka, hogy nagyon kevés lehet belőle itthon.
Én a 7 évem alatt még nem találkoztam vele.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pedig nem rossz stukker, en szeretem.
Ha akarom kicsi, ha akarom nagy a nyele...
20210215_134045.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.02.15. 13:47 pedig nem rossz stukker, en szeretem.
Ha akarom kicsi, ha akarom nagy a nyele...
20210215_134045.jpg
Nem csípi oda az ujjad?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hol s miert? :o
Fortitu írta: 2021.02.15. 13:53 Nem csípi oda az ujjad?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2021.02.15. 13:56hol s miert? :o
Lövésnél a markolathosszabbító
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem, de nem is tud annyit mozulni hogy becsipje
Fortitu írta: 2021.02.15. 13:58 Lövésnél a markolathosszabbító
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.02.15. 13:47 pedig nem rossz stukker, en szeretem.
Ha akarom kicsi, ha akarom nagy a nyele...
20210215_134045.jpg
SW MP9c

ez egy baromi jó stukker, nagyon jó szórással.
Sőt, a M2.0 verziói még jobbak.
De itthon nehéz hozzáférni, pótalkatrész, irányzékok, tárak stb meg sztem úgy kb. egész Európában nem egyszerű.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Olasz tarat, usabol, az angol brownellsen keresztul lehetett venni, de most hogy a hulye angolok kileptek nem tudom mi lesz...

gvass1 írta: 2021.02.15. 14:05 SW MP9c

ez egy baromi jó stukker, nagyon jó szórással.
Sőt, a M2.0 verziói még jobbak.
De itthon nehéz hozzáférni, pótalkatrész, irányzékok, tárak stb meg sztem úgy kb. egész Európában nem egyszerű.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.02.15. 14:09 Olasz tarat, usabol, az angol brownellsen keresztul lehetett venni, de most hogy a hulye angolok kileptek nem tudom mi lesz...
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

van egy S&W 686 Stainless Steel Matt revolverem, abban szeretnék segítséget kérni, hogy (akinek van hasonló - nem fekete revolvere), mivel tisztítja? Nem az általános tisztításra, hanem a dob első részén, és a csőfarnál megjelenő "égéstermék" eltűntetésére (sima fegyverolaj nem hozza le).

Köszönöm előre is!

üdv
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ezer eve nyertem egy versenyen egy soretes puskahoz valo tisztito cuccot. Suru feher trutyi, darab rongyra egy par csepp es tokeletesen lehozza.
Kép
Maci22hun írta: 2021.02.15. 14:26 Sziasztok,

van egy S&W 686 Stainless Steel Matt revolverem, abban szeretnék segítséget kérni, hogy (akinek van hasonló - nem fekete revolvere), mivel tisztítja? Nem az általános tisztításra, hanem a dob első részén, és a csőfarnál megjelenő "égéstermék" eltűntetésére (sima fegyverolaj ezt nem hozza le).

Köszönöm előre is!

üdv
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gaijin »

qqriq írta: 2021.02.15. 14:09 Olasz tarat, usabol, az angol brownellsen keresztul lehetett venni, de most hogy a hulye angolok kileptek nem tudom mi lesz...
brownells dajcsland? https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1
tapasztalataim szerint sokkal normálisabbak, mint az angolok.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ott sok mindent nem talaltam amit az angoloknal igen, raadasul dajcs cimem nincs ahova rendelni lehetne.
gaijin írta: 2021.02.15. 14:38 brownells dajcsland? https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1
tapasztalataim szerint sokkal normálisabbak, mint az angolok.
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

qqriq írta: 2021.02.15. 14:44 Ott sok mindent nem talaltam amit az angoloknal igen, raadasul dajcs cimem nincs ahova rendelni lehetne.
Német Brownells szállít ide. Bár szerintem alapból a Brownells tolla vastagon fog, de legalább sok cucca van és szállít ide.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
Hi
En meg megneznem az IWI Masada jat is
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

brh562 írta: 2021.02.15. 17:29 Hi
En meg megneznem az IWI Masada jat is
Én meg az Arex Delta-t.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2021.02.15. 17:29 Hi
En meg megneznem az IWI Masada jat is
Mert ahhoz is gigantikus szuport és alkatrészbázis van országszerte😆

Ilyen egzotikumokat imho ne ajánlgassunk már kezdő lövésznek, mert ez szopatás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszönöm, kipróbálom akkor. Megnézem melyik itthoni bolt forgalmazza! Krómtisztító pasztát javasoltak még.
qqriq írta: 2021.02.15. 14:31 Ezer eve nyertem egy versenyen egy soretes puskahoz valo tisztito cuccot. Suru feher trutyi, darab rongyra egy par csepp es tokeletesen lehozza.
Kép
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.02.15. 18:32 Mert ahhoz is gigantikus szuport és alkatrészbázis van országszerte😆

Ilyen egzotikumokat imho ne ajánlgassunk már kezdő lövésznek, mert ez szopatás.
Ha nem romlik el akko nem kel hozza semmi ... legwtosegnek sztem jo 😁 egyébként nagyon faszanyos cucc
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Maci22hun írta: 2021.02.15. 14:26 Sziasztok,

van egy S&W 686 Stainless Steel Matt revolverem, abban szeretnék segítséget kérni, hogy (akinek van hasonló - nem fekete revolvere), mivel tisztítja? Nem az általános tisztításra, hanem a dob első részén, és a csőfarnál megjelenő "égéstermék" eltűntetésére (sima fegyverolaj nem hozza le).

Köszönöm előre is!

üdv
Szia,
WD40-et használók, de léteznek ennél zúzósabb szerek.

Amit viszont - a konkrét csodaszertől függetlenül, szinte mindennel - ajánlok, az a bronzkefe. Fémről jobban viszi a ráégett szennyeződést, kormot, mint a fogkefe, de még nem bántja az acélt.
A másik általános jó gyakorlat az az “áztatás”. Miután befújtam, a fődarabot állni kell hagyni 5-10-15 percig, hogy hasson a szer - és csak utána takarítani.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
Asszem kinyitottad Pandora szelencéjét :lol: - mindhárom jó fegyver, komoly rajongótáborral. A “próbáld ki” talán a legjobb tanács, ami eddig többször is elhangzott. Ami jobban kézreáll, azt válaszd. Egyikkel sem tudsz nagyon mellényúlni!
Tipp: A Budapesti Celeritas lőtéren szerintem van mindegyik - érdemes lehet befizetni egy élménylövészetre, és kipróbálni, nem csak képen nézegetni.

Személy szerint nekem a háromból a P10C jön be. Illetve még a SIG 320 is szóba jöhetne - most gondolkodom én is strikeres pisztolyon sportra, a DA/SA fegyverem mellé, és ez a kettő van a rövid listán.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.02.15. 21:50 Asszem kinyitottad Pandora szelencéjét :lol: - mindhárom jó fegyver, komoly rajongótáborral. A “próbáld ki” talán a legjobb tanács, ami eddig többször is elhangzott. Ami jobban kézreáll, azt válaszd. Egyikkel sem tudsz nagyon mellényúlni!
Tipp: A Budapesti Celeritas lőtéren szerintem van mindegyik - érdemes lehet befizetni egy élménylövészetre, és kipróbálni, nem csak képen nézegetni.

Személy szerint nekem a háromból a P10C jön be. Illetve még a SIG 320 is szóba jöhetne - most gondolkodom én is strikeres pisztolyon sportra, a DA/SA fegyverem mellé, és ez a kettő van a rövid listán.
P320, na az amim tuttti nem lesz. Nekem nem kell olyan pisztoly, amiről csak azért spórolták le a billentyűbiztosítót, hogy ne nézzen ki úgy mint egy Glock messziről se, aztán leejtve agyonlő valakit. Tudom-tudom javítottak rajta... Nem tudom, de sejtem, hogy van hozzá biztosítós billentyű, azzal szódával kategória nálam ;)
Nem akartam belemenni vallási kérdésekbe, de 99%-ban ha strikeres pisztyolt vesz az ember, akkor valami átgyúrt Glockot vesz, akkor meg már egyszerűbb az eredetinél maradni. Holosunból se ezt venném, amit haver rendelt ebayről ;)
Holo.jpeg
Viccet félretéve, ebben a kategóriában a lövő tudásán fog múlni az eredmény, a pisztoly tudja amit kell.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.02.15. 22:09 P320, na az amim tuttti nem lesz. Nekem nem kell olyan pisztoly, amiről csak azért spórolták le a billentyűbiztosítót, hogy ne nézzen ki úgy mint egy Glock messziről se, aztán leejtve agyonlő valakit. Tudom-tudom javítottak rajta... Nem tudom, de sejtem, hogy van hozzá biztosítós billentyű, azzal szódával kategória nálam ;)
Nem akartam belemenni vallási kérdésekbe, de 99%-ban ha strikeres pisztyolt vesz az ember, akkor valami átgyúrt Glockot vesz, akkor meg már egyszerűbb az eredetinél maradni. Holosunból se ezt venném, amit haver rendelt ebayről ;)
Holo.jpeg

Viccet félretéve, ebben a kategóriában a lövő tudásán fog múlni az eredmény, a pisztoly tudja amit kell.
Dani23
Még egy szempont a választáshoz - ha nem szeretnél állandó beszólásokat a “szektásoktól” - csakis az eredeti Tupperware! Semmi más.... ;) :mrgreen: :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Szia,
Köszi a tippet, az van is itthon, megpróbálom egy áztatásos verzióval, hogy lejön-e szépen :)


Petya357 írta: 2021.02.15. 21:33 Szia,
WD40-et használók, de léteznek ennél zúzósabb szerek.

Amit viszont - a konkrét csodaszertől függetlenül, szinte mindennel - ajánlok, az a bronzkefe. Fémről jobban viszi a ráégett szennyeződést, kormot, mint a fogkefe, de még nem bántja az acélt.
A másik általános jó gyakorlat az az “áztatás”. Miután befújtam, a fődarabot állni kell hagyni 5-10-15 percig, hogy hasson a szer - és csak utána takarítani.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Szia,

Személyes tapasztalatot tudok megosztani, Glock17 gen4-em volt, nagyon jó fegyver, nagyon kézre állt, viszont nekem a sütésre nagyon kellett figyelnem, nehezen szoktam meg (bár a gen5-nél úgy tudom finomítottak valamennyit rajta). Próbáltam egyik ismerősöm CZ P10C pisztolyát nyílt irányzékkal (OR verziót reddot-al is), nagyon kezes, és nekem a sütése is jobban tetszett. 19X-el is lőttem, többcélú pisztoly, jó választás ha a sütés megfelelő számodra, és van hozzá jópár extra, amit említettek is itt már. CZ-hez és Glockhoz van alkatrész, könnyebb beszerezni, van Sig Sauerem is, ahhoz most nehezebb bármit is venni, inkább csak német webshopokból tudsz rendelni.
Saját “káromon” tanultam meg, hogy fegyvert csak kipróbálás után szabad venni, mert ha nincs meg a “kémia” akkor gond van! :)

Üdv
Dani23 írta: 2021.02.15. 09:55 Sziasztok, sportfegyvernek szeretnék vásárolni egy műanyagtokos 9mm-es kaliberű pisztolyt.

Ezt a három fegyvert néztem ki:
- CZ P10 C
- Glock GEN 5
- Glock 19X

Melyiket ajánlanátok?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.02.16. 00:34 Dani23
Még egy szempont a választáshoz - ha nem szeretnél állandó beszólásokat a “szektásoktól” - csakis az eredeti Tupperware! Semmi más.... ;) :mrgreen: :mrgreen:
Ismerősöm szokta mondani, amikor pisztolyokról beszélgetünk: "Igen, az piszkosul jó pisztoly, valóban. Egy baja van csak, hogy nem Glock."
Igen, vallásos. :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.02.16. 12:11 Ismerősöm szokta mondani, amikor pisztolyokról beszélgetünk: "Igen, az piszkosul jó pisztoly, valóban. Egy baja van csak, hogy nem Glock."
Igen, vallásos. :lol: :lol: :lol:
A műanyagtokos pisztolyok mottója: "Mindannyian Siegfried F. Hübner és Gaston Glock köpönyegéből bújtunk elő"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Maci22hun írta: 2021.02.16. 10:54 Saját “káromon” tanultam meg, hogy fegyvert csak kipróbálás után szabad venni, mert ha nincs meg a “kémia” akkor gond van! :)
+10 000 :!:
Pont ma reggel voltam halálboltban lőszert venni, és ha már ott jártam, kikértem megfogdosni egy teljes méretű , gyári red dotos SiGSauer 320-at. Eddig 320-ből csak tuningolt versenyfegyver volt a kezemben, az nagyon tetszett, és egy ideje szemezgetek vele. De a gyári példánynak már nagyon nem tetszett a sütése - talán még a gyári Glockoknál is rosszabb volt :o ... csalódás. A kompakt verziónak is pontosan ugyanolyan pocsék a sütése, de még sokkal kényelmesebben állt a kezemben, mint a full size. Nem gondoltam volna, mert a teljes méretű is kényelmes. Az irányzék zseniális, mindkettőnél. Kikapcsolt red dottal (Romeo) is remekül használható a fix irányzék, co-witness módra. Ez már kapásból 3 dolog, amit nem tudtam volna
reálisan felmérni kézbevétel nélkül, max tippelni - ami vagy bejön, vagy nem. Sokszázezer forint, és sok hetes adminisztratív procedúra mellet már valóban nem mindegy, hogy van-e kémia... :oops:

Ha van rá mód, próbálni kell, és saját véleményt alakítani ki. Már az ókori rómaiak is megmondták, hogy “fegyvert kézbevenni necesse est!” :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Budapesten, és környéken, MOST hol lehet vállalható minőségű 9x19-et venni olcsón?

Eddig általában a Frommerben vettem STV Skorpiót - az utolsó egy évben min 3000 darab kiment, probléma mentesen, és 1000 db esetén csak 70 Ft. /db. Szóval ez volt az alapértelmezett üzemanyag.
Volt.
Már nincs, és nem is lesz. Magtech van, 79 Ft , 1000 db-os kiszerelésben. Az sem biztos, hogy sokáig. Állítólag ország szerte, sőt az égész világban lőszerhiány van, mert “az amerikaiak felvásároltak minden készletet”. Or so they say... ;)

Erről tudni valami konkrétat? Tényleg 9 m Para hiány van kishazánkban?
És a gyakorlati oldalát tekintve - ennél olcsóbban tudtok 9x19 forrást? Most vettem egy kartonnal, de az gyorsan elfogy. 8-) köszi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy modern vadászpuska ballisztikája egy elöltöltősből - hát, tulajdonképpen megoldható: CVA Paramount elöltöltős “szupervadászpuska”

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cva-par ... daszpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

Recon írta: 2021.02.17. 03:49 Srácok! Sporttárs megválnak pár fegyverétől, szerintem jó vétel lehet. Ha komoly a szándék megadom az elérhetőségeket és lebeszélitek a továbbiakat! A 2db Vz58 kikiáltási ára 250.000 a CZ512-es 230.000.
B7-es az összes, szóval még jóvilági darabok.

Üdv: A
B7-es kispuska...no comment.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: cujoe »

G.D írta: 2021.02.17. 09:33 B7-es kispuska...no comment.
Öntöltő kispuskát ugyanúgy lehet venni mint tavaly? Vagy pedig arra is vonatkoznak a szigorítások?

(Sose' volt öntöltő puskám, most per pillanat a B7 sem mond nekem semmit.) :?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: pogessor »

cujoe írta: 2021.02.17. 09:52 Öntöltő kispuskát ugyanúgy lehet venni mint tavaly? Vagy pedig arra is vonatkoznak a szigorítások?
Peremgyújtásút nem érintette a változás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2021.02.17. 09:52 Öntöltő kispuskát ugyanúgy lehet venni mint tavaly? Vagy pedig arra is vonatkoznak a szigorítások?
PLÍZ OLVASSUK MÁR EZT EL, minden kategorizálási kérdésre benne van a válasz:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-fegy ... ozlemenye/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Köszi a válaszokat. Az a helyzet, hogy anno megjelenésekor átfutottam az egyébként nagyon hasznos írást, csak most megzavart, hogy az adás-vétel topicban szereplő hirdetésben, ami egyébként a téma kiindulási pontja volt, az eladó fórumtárs úgy írta, hogy még B7-es kategóriájú "jóvilági" darabok. Ezt értettem félre, gondolva, hogy a peremgyújtású öntöltő puskákkal is volt baszkodás. De már látom, hogy azzal szerencsére még minden oké. Sajnos beidegződés, hogy az ember mindig először a legrosszabbra gondol..
Avatar
Shrinkwrap
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.07. 14:44

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Shrinkwrap »

Helló!

Tudja valaki melyik most a teljes hosszra legrövidebb ismétlő rendszerű sörétes típus az itthoni piacon? (Fabarm STF 12 ? Kel-Tec KSG?)

Köszi!
Sörétespuska, babapisztoly, sixshooter és cpc/blackops spec "eszköz" rajongó. Szeretném ha az összes transzvesztita csápszexfetisiszta házaspár saját gonosz, fekete plazma halálkvantumsugárvetőjével védhetné meg a mutáns varázsgomba telepeit.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Használom évek óta.
Először jól beáztatom olajba.
Átkefézem. Féktisztítóval átmosom alaposan.
Retektől függöen ismétlem a folyamatot. Kiszárítom.
Végül a fém részeket alaposan beolajozom.
Lakkot nem bántja. Viszont a fém részeken foltosan szárad. Nem zavar,mert amúgy is megsimezem olajos ronggyal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hülyenevű új Walther, a P99 termékvonal legfrissebb állomása - Performance Duty Pistol

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/walther ... ty-pistol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

[*]
Petya357 írta: 2021.02.16. 23:27 Budapesten, és környéken, MOST hol lehet vállalható minőségű 9x19-et venni olcsón?

Eddig általában a Frommerben vettem STV Skorpiót - az utolsó egy évben min 3000 darab kiment, probléma mentesen, és 1000 db esetén csak 70 Ft. /db. Szóval ez volt az alapértelmezett üzemanyag.
Volt.
Már nincs, és nem is lesz. Magtech van, 79 Ft , 1000 db-os kiszerelésben.
Szia,
Nézz be a gazdagréti Vadászkürt boltba, nekik van jó áron Magtech.
Ha jól emlékszem 1000 db esetén 70 Ft/db.
De alapból is 76 Ft/db ha minden igaz.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sorozatlövő shotgun.De inkább az alakja ami megfogott.Jó kis móka lenne :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=_68B0Qw0478
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb gigarevolver, nyilván nem a mi piacunkra (legfeljebb vezető elvtársaknak vadászat közben vaggyesznó ellen, sokadikönvédelminek:-))))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... unter-460/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.02.19. 07:08 Újabb gigarevolver, nyilván nem a mi piacunkra (legfeljebb vezető elvtársaknak vadászat közben vaggyesznó ellen, sokadikönvédelminek:-))))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... unter-460/
Apropó: kis közösségünkben van valaki, akinek volt szerencséje a Taurus Raging Hornethez?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2021.02.18. 14:46 [*]

Szia,
Nézz be a gazdagréti Vadászkürt boltba, nekik van jó áron Magtech.
Ha jól emlékszem 1000 db esetén 70 Ft/db.
De alapból is 76 Ft/db ha minden igaz.
Köszönöm @Roberto68 - eddig ez a legjobb ár. Hétfőn keresem őket.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2021.02.19. 22:50 Köszönöm @Roberto68 - eddig ez a legjobb ár. Hétfőn keresem őket.
Közben megnéztem a weboldalukon, alapáron 74 Ft, 1000 db-nál 70 Ft, tényleg ez most a legjobb ár.
Asszem veszek én is pár dobozzal amíg még van náluk, mikor arra jártam nem volt nálam a könyvem...
Már csak hasonló jó áras 38 spec wad cutter kellene, ha vki tud ilyet kérem dobjon rám egy üzenetet.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roberto68 írta: 2021.02.20. 15:15 Már csak hasonló jó áras 38 spec wad cutter kellene, ha vki tud ilyet kérem dobjon rám egy üzenetet.
Az engem is érdekelne (nem is muszáj wadcutter legyen) :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Forgalmaz valaki itthon HK USP-t?
Nem igazán találtam sehol.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.02.20. 18:01 Forgalmaz valaki itthon HK USP-t?
Nem igazán találtam sehol.
Sztem az USP már rég nincs gyártásban, huszonéves típus.

A HK importőre a Milipol Zrt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tvsmaci írta: 2021.02.20. 18:01 Forgalmaz valaki itthon HK USP-t?
Nem igazán találtam sehol.
https://vadaszapro.net/reszletek/300213 ... ndard-9-mm
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszi!
Tudom, hogy nem egy mai darab, ettől függetlenül nekem nagyon tetszik.
Azt, hogy gyártják-e nem tudom, germánoknál árulja még jó pár bolt.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszi a linket, lehet felhívom.
Elsősorban újat szeretnék.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2021.02.20. 19:18 Köszi!
Tudom, hogy nem egy mai darab, ettől függetlenül nekem nagyon tetszik.
Azt, hogy gyártják-e nem tudom, germánoknál árulja még jó pár bolt.
Azért próbálj ki egy P30-at vagy VP9-et (SFP9) is! Ezerszer kényelmesebb, modernebb pisztolyok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.02.20. 20:06 Azért próbálj ki egy P30-at vagy VP9-et (SFP9) is! Ezerszer kényelmesebb, modernebb pisztolyok.
Az érzelmi alapú fegyver vásárlással nem lehet racionális érveket szembeállítani. Én már csak tudom, van egy pár ilyen vasam a szekrényben. 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.02.20. 20:06 Azért próbálj ki egy P30-at vagy VP9-et (SFP9) is! Ezerszer kényelmesebb, modernebb pisztolyok.
+1
Az USP-nél kényelmetlenebb polimertokoshoz még nem volt szerencsém. Tipikusan az a fegyver, ami a más kezében mutat jól.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszönöm a tippeket, tudom, hogy van ennél sokkal modernebb, szinte minden szempontból jobb pisztoly.
Igazából nem tudnék sok racionális érvet felsorakoztatni, miért szeretnék ilyet más modernebb helyett.
Szimplán nagyon tetszik, ma volt alkalmam vele lőni, ami csak megerősítette bennem a vágyakozást :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Naaaa, azert annyira nem sz@r :)
IMG_8158.jpg
zora írta: 2021.02.20. 21:31 +1
Az USP-nél kényelmetlenebb polimertokoshoz még nem volt szerencsém. Tipikusan az a fegyver, ami a más kezében mutat jól.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

tvsmaci írta: 2021.02.20. 21:40 Köszönöm a tippeket, tudom, hogy van ennél sokkal modernebb, szinte minden szempontból jobb pisztoly.
Igazából nem tudnék sok racionális érvet felsorakoztatni, miért szeretnék ilyet más modernebb helyett.
Szimplán nagyon tetszik, ma volt alkalmam vele lőni, ami csak megerősítette bennem a vágyakozást :D
Nekem HK45C-m van, és imádom. Számomra egy "nagy" klasszikus. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.02.20. 21:31 +1
Az USP-nél kényelmetlenebb polimertokoshoz még nem volt szerencsém. Tipikusan az a fegyver, ami a más kezében mutat jól.
Ilyen van a Counter Strike-ban is, és ha sokat játszottál vele, akkor akarsz egyet igaziban is, és kész.
Ez teljesen nyomos érv
ElGabo
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.12.24. 11:29

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: ElGabo »

TotoHU írta: 2021.02.21. 02:28 Ilyen van a Counter Strike-ban is, és ha sokat játszottál vele, akkor akarsz egyet igaziban is, és kész.
Ez teljesen nyomos érv
Én is bezsákoltam egyet hasonló érzések miatt.... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2021.02.20. 21:58 Nekem HK45C-m van, és imádom. Számomra egy "nagy" klasszikus. :-)
azért ergonómiában a HK45c egy baromi nagy előrelépés az USP-hez képest!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése