OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2021.02.17. 10:50 Félre értés ne essék, én ezt nem tényként, csak a látottak/hallottak/tapasztalatok alapján saját egyéni véleményként mondom. Mert mindenhonnan hallom a sírást, hogy milyen szarul megy, de közben új autó, harmadik gyerek, lakásfelújítás, utazgatás (amenyyire most lehet) stb. Ezt nem szeretem. Vagy ne sírjon, vagy a sírás mértékének megfelelően éljen. Továbbra sem sajnálom senkitől, örülök, ha valakinek megy és meg tudja venni amit szeretne, csak közbe ne sírjon. Sajnos ebből nem keveset látok/hallok, minden "rétegből". De mindegy, részemről lezárom, ez csak az én véleményem, nem akarok vitát generálni vele.
Alapvetően megértem az élményed, mert 2008-ban és 2012-ben én is ennyit láttam az egészből.

Apropó: nem lehet, hogy azért vannak tele a boltok, mert meg akarják előzni az inflációt? Én se vártam meg az áremelést: karácsony előtt beszereztem két nagyobb értékű holmit, aminek a megvásárlását évek óta tologattam, és bizony tízezer forintokban mérhetően meg is fizettem a halogatásom árát. "Ezt elb@$ztam: megveszem most drágán, olcsóbb úgy sem lesz!"
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

nemtokregelni írta: 2021.02.17. 10:58 Azért amit Te látsz, az szubjektív. Adatok: majdnem 19 százalékkal csökkentek az új szgk eladások tavaly és ezt úgy sikerült összehozni, hogy igazából a második negyedévtől kezdődött csak a zuhanás.
Biztos így van, de mi tavaly április végén vettünk egy németből behozott kocsit, SBA rendszámot kapott és mostmár SOR-nél tartunk. Tudom, ez nem mind új autó, de 80-20%-ban látok új autón új rendszámot, mint régebbi autón. Írtam, hogy szubjektív a dolog, de én a szememnek hiszek inkább, mint a számoknak : )
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

G.D írta: 2021.02.17. 10:47 Nem mindenkinek olyan fontos a saját élete, aki "nálunk" meghalt (nagybátyám felesége öccsének az anyósa - nem is találkoztam vele soha), őt a karácsonyi látogatáskor figyelmeztették hogy az unokája beteg, de azért csak bement hozzá a szobájába...
Hát úgy értettem, hogy mindenkinek "kedves" az élete kortól függetlenül. Sokan elbagatellizálták a dolgot, aztán meg már késő volt. Azért meghalni ettől a szartól.. Ismeretlenül is sajnálom..
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

smith15 írta: 2021.02.17. 11:15 én a szememnek hiszek inkább, mint a számoknak : )
Sajnos ezzel sokan így vannak, evolúciós örökség :-) (egyébként a külföldről behozott, forgalomba helyezett használt autók száma is csökkent ~26000 kocsival tavaly a 2019 évhez képest)
Sapienti sat.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: cujoe »

zora írta: 2021.02.17. 11:02 Tegnap infarktus gyanújával kerültem dokihoz. EKG rendben, szóval további vizsgálatok szükségesek. Hát, minden tiszteletem a covid osztályon dolgozóké, ők megérdemlik a tapsot, de máshol síri csönd, üres várók, és úgy néznek rád, mint egy rakás szarra, mert megzavarod őket a seggvakarásban.
Hangsúlyozottan tisztelet a kivételnek, és hangsúlyozottan csak a saját tapasztalataim szűk mintavételét látom, de az friss.
Vajon az ellátatlan, félrekezelt betegek mennyire maradnak látenciában?
Igen, jól gondolod.. Anyósommal az elmúlt évben folyamatosan jártuk a kórházat. 0 ismétlem 0 előrelépéssel.. Helyben topogás, ellentmondások egy napon belül többször is változó diagnózisok. 24 órán belül az "amputálás"-tól a "minden rendben"-ig is terjedt a kórkép.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2021.02.17. 11:02 Tegnap infarktus gyanújával kerültem dokihoz. EKG rendben, szóval további vizsgálatok szükségesek. Hát, minden tiszteletem a covid osztályon dolgozóké, ők megérdemlik a tapsot, de máshol síri csönd, üres várók, és úgy néznek rád, mint egy rakás szarra, mert megzavarod őket a seggvakarásban.
Hangsúlyozottan tisztelet a kivételnek, és hangsúlyozottan csak a saját tapasztalataim szűk mintavételét látom, de az friss.
Vajon az ellátatlan, félrekezelt betegek mennyire maradnak látenciában?
elsősorban JOBBULÁST! másodsorban attól h vki eü dolgozók, még nem biztos hogy tapsot érdemel! Minden szegmensben vannak remek emberek és utolsó podgányok is! én ezért is hagytam ott 17 év után az intenzív osztályt, mert apám halála után átálltam a betegek oldalára. Amíg kórházban volt, én ápoltam, borotváltam, felfekvés megelőzést végeztem. kiszolgáltam magam pelenkával, ágyneművel stb. ha vki szólt volna ezért, azt nem tette volna zsebre amit kap. sunnyogtak csak körülöttem az ápolók, egyedül a főorvos "emelte meg" a kalapját" mondván max .tisztelete felém.
egyszóval nem hősök kellenek, hanem TISZTESSÉGES EMBEREK
ha esetleg vmi segítség kell, csak szólj, szerény képességeimhez mérten segítek,
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.02.17. 11:02 Tegnap infarktus gyanújával kerültem dokihoz. EKG rendben, szóval további vizsgálatok szükségesek.
Hűha, JOBBULÁST!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

cujoe írta: 2021.02.17. 11:24 Hát úgy értettem, hogy mindenkinek "kedves" az élete kortól függetlenül. Sokan elbagatellizálták a dolgot, aztán meg már késő volt. Azért meghalni ettől a szartól.. Ismeretlenül is sajnálom..
Nekem a tágabb családomban ketten haltak meg.

1. Karácsony előtt "azért egyszer csak összejövünk" - egy kivételével mindenki fertőzött lett.
Gyerekek könnyen átestek rajta, középkorúak megszenvedték, idős bácsi meghalt.

2. Vidéken lakó néni, csak a falusi kisboltba mozdult ki; beteg lett, kórház, oxigén, lélegeztetőgép, meghalt.

Volt olyan középkorú ismerős, aki átesett rajta, és cukorbeteg lett. Bár lehet hogy nem attól, mindenesetre előtte nem volt az, utána az lett.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

smith15 írta: 2021.02.17. 10:38 Nem, mert az autók mennyisége az utakon nem csökkent egyáltalán. Ugyan úgy látni mindenfélét, csak feltűnően sok a luxus kategóriás, és az friss rendszámos új autó.
Az, hogy egy-egy prémium kategóriás autó megüti a szemed, az nem jelenti azt, hogy valóban "sok" van belőle, inkább azt mutatja, hogy az átlagnál jobban érdekelnek az autók és felfigyelsz rájuk. Az tény, hogy világszerte is igaz minden kimutatás szerint, hogy a gazdagokat szinte egyáltalán nem ütötte meg a vírusválság, egyes szektorok ugyan szívnak, de a tőketulajdonosok nem feltétlen érzik ezt meg - ellenben a dolgozóikkal. Ezért lehetséges, hogy arányaiban több autó kerül forgalomba a magasabb kategóriából. De:

Összességében az első forgalombahelyezések száma az I-III. negyedévben (mód.: Összes magyarországi első forgalomba helyezés, új-használt. Forrás: KSH):
2019: 232 491
2020: 189 026

Ez azért mutatja, hogy szopás van.

Általában amit "látunk" és "érzünk" az nem közelíti a tényeket, valóságot. (+ a média torzító hatása)

Vírus kapcsán rendszeres leírások vannak arról, hogy milyen kudarc a "svéd modell", meg hogy Spanyolország összeomlott, de a britek milyen jól oltanak, szerencsére kiléptek az unióból, így sikeresek.

Ehhez képest a svédeknél és a spanyoloknál kevesebben haltak meg, mint nálunk, az angoloknál pedig többen....
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Közben érdekességként megnéztem márkánként is, alig néhány növekedés van: Toyota, Lexus, Dacia. (Ez utóbbi a legnagyobbat nyerő. Van még UAZ, de naaa hagyjuk 11 darab, Dacia meg ~8300)

Mindegyik másik bukó, legnagyobbat a Suzuki, majdnem feleannyi forgalomba helyezéssel. Mondjuk ebben gondolom benne van az is, hogy nemrég változott, már nem a "miautónk", ami a legolcsóbban elhozható, sőt, igencsak drágább, mint jó pár másik.

Összeadtam a '20-as prémium kategóriát (Audi, BMW, Mercedes, Lexus, Land Rover, Volvo): ~29 000 forgalombahelyezés. A legkisebbet a Volvo bukta (nyilván a Lexus kivételével, ami nőtt), 10,41%-ot.
Nem prémium kategóriások azért ezt bőven meghaladják: VW+Skoda ugyanannyi, azaz kb 29 000. Mondjuk itt esélyes a flotta és állami túltengés.
Ford: ~17 000, Toyota ~15 000, Opel ~ 14 000, és a legnagyobbat bukó Suzuki is ~11 000.

Szerintem a magánvásárlók nem vesznek és hoznak be külföldről, mert válság, nincs pénz, félelem, stb., a céges/flottás vásárlások tartják valahogy a piacot.

KSH-t néztem, szerintem elég megbízható, mert regisztrálni kell ezeket, akár külföldről jövő használt, akár új, így pontosak az adatok.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Zotyika írta: 2021.02.17. 13:35

Mindegyik másik bukó, legnagyobbat a Suzuki, majdnem feleannyi forgalomba helyezéssel. Mondjuk ebben gondolom benne van az is, hogy nemrég változott, már nem a "miautónk", ami a legolcsóbban elhozható, sőt, igencsak drágább, mint jó pár másik.
Meg az, hogy leálltak az 1.6 szívó benzines motor beépítésével. Sokan amiatt vettek Suzukit.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

zora írta: 2021.02.17. 13:43 Meg az, hogy leálltak az 1.6 szívó benzines motor beépítésével. Sokan amiatt vettek Suzukit.
Azzal már gyakorlatilag mindenki. Daciaban sincs már ahogy láttam. Nemtom a koreaiaknál tán még van valami alap-alap-alap. Esetleg pár hibridben van valami, de igazából ilyen szinten nem mélyedek bele, nem tetszenek/érdekelnek a 2000-es évek második felétől készülő autók.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zotyika írta: 2021.02.17. 13:35 Közben érdekességként megnéztem márkánként is, alig néhány növekedés van: Toyota, Lexus, Dacia. (Ez utóbbi a legnagyobbat nyerő. Van még UAZ, de naaa hagyjuk 11 darab, Dacia meg ~8300)
Két és fél évig dolgoztam olyan cégnél, ami célgépeket tervezett és gyártott a Valeonak, a Continentalnak, a Borgwarnernek, és a Harmannak: 2018 januárja óta mást se hallgattam, mint hogy autóipari lassulás/válság lesz. Ennek látványos oka az új EU-s szabályozás, az elektromos autók, de egyébként ezek hiányában is ciklikus az autóipar: az emberek jól bevásároltak új autókból, amik kiszolgálnak 8-10 évet. Állítólag tavaly ilyenkor már csak kifutó projektjeik voltak.
Erről ne feledkezettek meg, miközben megvitatjátok-vizsgálgatjátok az új autók számát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.02.17. 14:48 új autókból, amik kiszolgálnak 8-10 évet.
az konkrétan melyik mai új típus, ami kibír 10 évet...? LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2021.02.17. 11:02 Tegnap infarktus gyanújával kerültem dokihoz. EKG rendben, szóval további vizsgálatok szükségesek.
Szia,

Jobbulast!

Hat, ezt nagyon gyorsan kell diagnosztizalni, mert ha tenyleg infarktus, akkor erdemi gyogyitast (PCI) csak 24 oran belul szoktak vegezni (igaz, ez alapvetoen az EKG-n jol eszlelheto ST-emelkedeses esetekre vonatkozik).

Ezzel a PCI-jal nagyon gyorsan (napok alatt) meggyogyithatoak a betegek, a regi stilusu ellatas eseten (aminek lenyege: apoljak a beteget, mikozben a szervezet magatol helyrehozza a problemakat) 6 hetig fel sem szabad kelni az agybol.

Addig, amig nincs biztos diagnozis, extrem modon kimeld magad (az idealis az lenne, ha meg csak fel se allnal, maszkalas foleg kerulendo).

Es ez szo szerint ertendo: a mentosoknel meg az EKG-val nem igazolt esetekben is "teljes mozgás tilalom, beleértve a mentőjárműhöz való eljuttatást is".

"Vajon az ellátatlan, félrekezelt betegek mennyire maradnak látenciában?"

Sajnos egy reszuk lathato a halalozasi statisztikakban. :-(
Nehany honap mulva, tehat a tavaly tavaszi extrem durva korhazbezarasok hatasa mar boven latszik.

Most epp sokkal jobb a helyzet, mint november vegen-december elejen, akkor tenyleg mindent meg kellett tenni azert, hogy a korona-intenziv osztalyokra jusson eleg szemelyzet (ertsd: legalabb a nyugat-europai ajanlasokhoz kepest 1/6 mennyisegu szakapolo jusson).

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Poresz írta: 2021.02.17. 14:48 Két és fél évig dolgoztam olyan cégnél, ami célgépeket tervezett és gyártott a Valeonak, a Continentalnak, a Borgwarnernek, és a Harmannak: 2018 januárja óta mást se hallgattam, mint hogy autóipari lassulás/válság lesz. Ennek látványos oka az új EU-s szabályozás, az elektromos autók, de egyébként ezek hiányában is ciklikus az autóipar: az emberek jól bevásároltak új autókból, amik kiszolgálnak 8-10 évet. Állítólag tavaly ilyenkor már csak kifutó projektjeik voltak.
Erről ne feledkezettek meg, miközben megvitatjátok-vizsgálgatjátok az új autók számát.
Én direkt nem új autókról írok, ez az összes - magyarul a külföldről behozott használt is - forgalomba helyezett száma Mo-n.

És pont arra próbálok rávilágítani, hogy a "hallottam", "mondták", stb. azok nem biztos, hogy a valós adatokat takarják. Azt pedig, hogy pontosan milyen hatások okozzák a csökkenést (egyszerre valószínűleg számtalan pl. az is, hogy 2019-ben sokan vettek autót, azok már 2020-ban nem vesznek, csökken a népesség, azaz kevesebben vesznek autót, de többen örökölnek, stb. stb.) elég nehéz megállapítani.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.02.17. 14:59 az konkrétan melyik mai új típus, ami kibír 10 évet...? LOL
+1
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

kartabtartássa

OMG :-D
Sapienti sat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

nem érteni, mit mond.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2021.02.17. 15:00 "Vajon az ellátatlan, félrekezelt betegek mennyire maradnak látenciában?"
Sajnos egy reszuk lathato a halalozasi statisztikakban. :-(
Nehany honap mulva, tehat a tavaly tavaszi extrem durva korhazbezarasok hatasa mar boven latszik.
Sziasztok,

Epp most olvasom:
"az első rosszabb időszak novemberben volt, akkor 56,8 százalékkal volt magasabb a halálozás, mint azelőtt. Az év utolsó hónapjában, vagyis decemberben valamelyest javult a helyzet, de így is 42,6 százalékkal többen hunytak el a korábbi átlagnál."

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nem akarom megsérteni az urat mert nagyon igyekezett és látszik rajta,hogy próbálja a maga sajátos módján............de kurvára nem kéne fegyverhez nyúlnia és főleg nem gumishoz! :roll: 8-)
Inkább puskát kellett volna vennie bazzeg! :mrgreen:
Ettől függetlenül lehet,hogy almát nagyon tud termeszteni ;) :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Köszönöm mindenkinek!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Na ha már koronázunk, rajtam aránylag problémamentesen átment, november legelején, akkor még teszt után 1 nappal meg is kaptam a pozitív PCR eredményt. Elég jól megúsztam, szerencsére. Lázam pl egyszer sem volt, amikor nagyon erős végtag fájdalmaim voltak és köhögtem sokat, akkor mértem egy 37.0-t, de ez volt a maximum. Otthonról végig tudtam dolgozni. Köhögés az volt rendesen, de fulladás nem volt, és a tünetek megjelenése utáni naptól folyamatosan javultam, 1 hét után már szinte semmi bajom sem volt. Gyógyszert nem szedtem, csak ipari mennyiségű vitaminok (D vitamin kiemelten), rengeteg hársfavirág- kakukkfű- és kamilla tea, fokhagyma, méz. Ennyi volt. Feküdni nem feküdtem egy napot sem, végig fent voltam. A pulzusom a szokásos átlagos 50-ről viszont 60-65-re emelkedett (sport órám van, folyamatosan mér), napi egy-másfél órával többet aludtam összesen, és amellett hogy lightos tüneteim voltak, fogytam 2,5 kilót másfél hét alatt, pedig ettem normálisan amit megkívántam. Innen éreztem hogy ez nem egy átlagos vírus, máskülönben a 2 évvel ezelőtti influenza engem sokkal jobban kikészített, akkor sokáig volt magas lázam stb.
Ami még érdekes volt, hogy a párom teljesen megúszta pedig egy légtérben volt velem végig a karantén alatt. Őt a cég miattam kétszer is letesztelte mielőtt visszatért dolgozni, és mind a két tesztje negatív volt. Vagy el sem kapta, vagy tünetek nélkül átment rajta villámgyorsan.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

cujoe írta: 2021.02.17. 09:58 Nem kamu a vírus.. sajnos nálunk családtagok és ismerősök is haltak meg miatta..

Egyébként a hozzászólásod többi részével egyetértek.
A vírus, és az okozott baj valódi. Viszont az ennek nevében történt világszintű okozatok egy része igenis generált. Azt nevezhetjük kamunak is.

A vírus sajnos nagyon is valódi. Az én környezetemben is van halott, és súlyos szövődményes ennek következtében.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.02.18. 07:03 Köszönöm mindenkinek!
:roll:
hmm.gif
hmm.gif (2.35 MiB) Megtekintve 43119 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Most merült fel bennem. Rajtengedélyes, kék könyves sportlövő mehet edzőterembe, ahol sportolók edzhetnek?
Mondjuk erőnléti edzés, sportlövészet keresztedzéseként - ez elfogadható? Vagy csak és kizárólag meghatározott sportágakra leigazolt sportolókat fogadhat edzőterem?

Mod: egy-két edzőterem weboldala alapján bármilyen sportágra leigazolt sportolók mehetnek edzőterembe.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.02.18. 13:02 Ami még érdekes volt, hogy a párom teljesen megúszta pedig egy légtérben volt velem végig a karantén alatt. Őt a cég miattam kétszer is letesztelte mielőtt visszatért dolgozni, és mind a két tesztje negatív volt. Vagy el sem kapta, vagy tünetek nélkül átment rajta villámgyorsan.
"modern kori pestis" - az bzmeg...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2021.02.18. 17:33 "modern kori pestis" - az bzmeg...
Az. Bár ahogy elkezdtem köhécselni felvetettem hogy elhúzok a saját lakásomba karanténba, de végül ezt elvetettük. Így amikor rosszul voltam akkor is egy ágyban aludt velem, álmomban többször konkrétan arcba köhögtem szegényt. Kevés fertőzőbb dolog lehet, mintha egy covid fertőzött az arcodba köhög pártíz centiről - de ő nem kapta el mégsem.
Avatar
roland7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: roland7 »

Oscarrr írta: 2021.02.03. 16:03 Подольские курсанты / The Final Stand 2020 hunsub

A podolszki kadétok története, akik hősiesen helytálltak Moszkva előtt 1941 októberében.

https://mega.nz/file/Bj5EGZ7L#pGbZXE4hJ ... qBDKKQpWoA
https://mega.nz/file/A35wnLRL#YbG_IN9Rk ... CXH8Bud_bU

Rar jelszó: divideetimpera
Hollywood elbújhat, de tényleg. Nekem nagyon tetszett, köszönöm!
Avatar
roland7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: roland7 »

chucky írta: 2021.01.30. 12:30 Film ajánló! :mrgreen:

WW2 háborús film de még nem láttam hozzá feliratot sehol.Van benne akció rendesen :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=t9-ZmOs ... A2&index=6
Ez is többször megnézős film lesz nálam, köszönöm.
Avatar
roland7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: roland7 »

zora írta: 2021.02.17. 11:02 Tegnap infarktus gyanújával kerültem dokihoz.
Mielőbbi gyógyulást kívánok!
Oscarrr
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:11

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Oscarrr »

Rzhev - Unknown battle magyar felirat.
A film azámomra csalódás volt.
Várom az észrevételeket.

https://www.opensubtitles.org/hu/subtit ... 3/rzhev-hu
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

SzemIg

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv
Lejárásból fakadó személyigazolvány megújítás esetén megváltozik az okmány száma? (Eddig gondoltam, hogy hát igen, de valaki szerint nem. Mi a helyes megfejtés?)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.02.19. 15:27 Üdv
Lejárásból fakadó személyigazolvány megújítás esetén megváltozik az okmány száma? (Eddig gondoltam, hogy hát igen, de valaki szerint nem. Mi a helyes megfejtés?)
változik, gestaponak jelentendő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: Poresz »

pogessor írta: 2021.02.19. 15:27 Üdv
Lejárásból fakadó személyigazolvány megújítás esetén megváltozik az okmány száma? (Eddig gondoltam, hogy hát igen, de valaki szerint nem. Mi a helyes megfejtés?)
gvass1 írta: 2021.02.19. 15:32 változik, gestaponak jelentendő.
Megerősítem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.02.19. 15:32 változik, gestaponak jelentendő.
És ez kizárólag az irat személyes bemutatásával követhető el, előjegyzéssel, felzarándoklással, sorbanüléssel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.02.19. 17:12 És ez kizárólag az irat személyes bemutatásával követhető el, előjegyzéssel, felzarándoklással, sorbanüléssel?
Online is lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.02.19. 17:59Online is lehet.
akkor emelem a tétet :lol:

lejárt a személyim, de semmi szükségét nem látom annak, hogy megújítsam. Mostantól, és mindörökké kártya formátumú vezetői engedéllyel igazolom magamat. (Lejárt személyi is nálam). Ez is is bejelentendő a Geheime Staatspolizei-nek?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Petya357 írta: 2021.02.19. 23:01 akkor emelem a tétet :lol:

lejárt a személyim, de semmi szükségét nem látom annak, hogy megújítsam. Mostantól, és mindörökké kártya formátumú vezetői engedéllyel igazolom magamat. (Lejárt személyi is nálam). Ez is is bejelentendő a Geheime Staatspolizei-nek?
Vigyázz, mert a határon átlépéshez nem fogadják el a jogsit csak a személyit!!!
Ha nincs ló a szamár is jó!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

FC1 írta: 2021.02.20. 03:34 Vigyázz, mert a határon átlépéshez nem fogadják el a jogsit csak a személyit!!!
Köszönöm, ez teljesen jogos. De hülye azért nem vagyok 😏 természetesen az útlevelem - a családé is - mindig érvényes, és arra is figyelünk, hogy legalább 6 hónapra legyen a lejárattól. Az utóbbi a gyerekeknél nagyobb kihívás, a rövidebb lejárat miatt
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.02.19. 23:01 akkor emelem a tétet :lol:

lejárt a személyim, de semmi szükségét nem látom annak, hogy megújítsam. Mostantól, és mindörökké kártya formátumú vezetői engedéllyel igazolom magamat. (Lejárt személyi is nálam). Ez is is bejelentendő a Geheime Staatspolizei-nek?
be.

hiszen kérelemben szereplő adat. Ha a kérelemben szereplő okmány megszűnik az is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SzemIg

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.02.20. 08:53 be.

hiszen kérelemben szereplő adat. Ha a kérelemben szereplő okmány megszűnik az is.
Thx!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Üdv . Egy orosz film címe érdekel , frissebbnek tűnik , 2vh a téma de teli trükkös modern akciókkal partizán és kaszkadőr jelenettel .
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

https://abcnews.go.com/US/wireStory/she ... b-76022638

A vásárlók és a személyzet visszalőtt...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.02.21. 08:29 Ja, hát gyerekkoromban nekem is a Golf II volt a legvágyottabb verda, de kinőttem belőle. :-)
Egyik barátomnak volt, azaz ez volt a családnak az az autója, amit nyugodt szívvel rá mertek bízni egy 17 évesre. Lepattantsága ellenére imádtam, hát még ha buliban én voltam a kijelölt sofőr! :-)
TotoHU írta: 2021.02.20. 21:15 Az érzelmi alapú fegyver vásárlással nem lehet racionális érveket szembeállítani. Én már csak tudom, van egy pár ilyen vasam a szekrényben. 8-)
Egyébként állítom, "hülye" fegyverekről álmodozásban verhetetlen vagyok. :-)
A Django elszabadul kocsmai jelenete óta nem tudok szabadulni attól, hogy nekem kell egy .41 Short kaliberű Walther PPK. Természetesen duplázós, bináris elsütőszerkezettel. - Most lelki szemei előtt mindenki pörgesse le újra a módosult jelenetet!
Szerintem jópofa lenne a "balanced action" MKb.42(H)-m, .50 GI kaliberű centennial-frame snubbie-m, és a .600 Gillon M1911-em mellett…
Ja, van olyan hülyeségem, ami már másnak - méghozzá az FBI-nak - is eszébe jutott: 10 mm Auto Thompson géppisztoly.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.02.21. 12:38
A Django elszabadul kocsmai jelenete óta nem tudok szabadulni attól, hogy nekem kell egy .41 Short kaliberű Walther PPK. Természetesen duplázós, bináris elsütőszerkezettel.
Ez a rész nem világos. Walther PPK? Nem Derringer?

De ha már itt tartunk, nekem a PPK/S a szívem egyik csücske.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Poresz írta: 2021.02.21. 12:38 nekem kell egy .41 Short kaliberű Walther PPK. Természetesen duplázós, bináris elsütőszerkezettel.
He? :shock:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Poresz írta: 2021.02.21. 12:38 Egyik barátomnak volt, azaz ez volt a családnak az az autója, amit nyugodt szívvel rá mertek bízni egy 17 évesre. Lepattantsága ellenére imádtam, hát még ha buliban én voltam a kijelölt sofőr! :-)



Egyébként állítom, "hülye" fegyverekről álmodozásban verhetetlen vagyok. :-)
A Django elszabadul kocsmai jelenete óta nem tudok szabadulni attól, hogy nekem kell egy .41 Short kaliberű Walther PPK. Természetesen duplázós, bináris elsütőszerkezettel. - Most lelki szemei előtt mindenki pörgesse le újra a módosult jelenetet!
Szerintem jópofa lenne a "balanced action" MKb.42(H)-m, .50 GI kaliberű centennial-frame snubbie-m, és a .600 Gillon M1911-em mellett…
Ja, van olyan hülyeségem, ami már másnak - méghozzá az FBI-nak - is eszébe jutott: 10 mm Auto Thompson géppisztoly.
Valamikor régebben olvasgattam cikkeket a Para-Ordnance pisztolyairól (pl. P14-45. M1911 klón kétsoros tárral), amik nekem tetszettek, tetszenek most is (meg úgy általában szeretem az M1911 formáját). Na, abból elképzeltem szemeim előtt egy 10 mm Auto kaliberű változatot, szintén kétsoros tárral.
Mindenki vár valamit...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja ha a gyermekkori fantáziánk a téma..😉 én olyan TT pisztolyt szeretnék, ami DA/SA.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.02.22. 18:30 Ja ha a gyermekkori fantáziánk a téma..😉 én olyan TT pisztolyt szeretnék, ami DA/SA.😉
Olyat én is. Meg Röhm RG88-at, tűzkészen viselhetőt. Mondjuk kakas félállással. Meg DA/SA 30-30-as kengyelkulcsos Marlint. Meg 45-70-est is... És kacsát is, mint kis Vuk! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

https://index.hu/belfold/2021/02/23/vad ... zely-buda/
Íjászokkal lövik ki belterületen a vaddisznókat!!!
Ha volt már akkor bocsi. Egyébként nem arra akarják halkan rávenni a lakosokat, hogy "menj el egy fegyverboltba csigás számszeríjért és pusztítsd a károkozót? Mi majd elfordítuk a fejünket." :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

FC1 írta: 2021.02.23. 13:29 https://index.hu/belfold/2021/02/23/vad ... zely-buda/
Íjászokkal lövik ki belterületen a vaddisznókat!!!
Ha volt már akkor bocsi. Egyébként nem arra akarják halkan rávenni a lakosokat, hogy "menj el egy fegyverboltba csigás számszeríjért és pusztítsd a károkozót? Mi majd elfordítuk a fejünket." :roll:
Hány éve mondom, h ez a megoldás! Legjobb lenne a számszeríj, hisz ez nem vadászat (település belterület nem vadászterület), tehát nem kellene rá a Vtv-t erőltetni (ha már egyik részén átugrunk, a másikat: mivel tilos vadat elejteni, hülyeség számonkérni...) A lakott területen egyébként az okos jogalkotó a LŐFEGYVERREL történő vadelejtést tette lehetővé a Vtv-ben.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.02.22. 18:30 Ja ha a gyermekkori fantáziánk a téma..😉 én olyan TT pisztolyt szeretnék, ami DA/SA.😉
Keresni kell egy egyetemi oktatót, aki ezt meghirdeti szakdolgozat témaként, és várni, hogy ráharapjon egy fegyverbuzi hallgató. Mivel egyben kivehető az elsütőszerkezet, a prototípust 3D nyomtatóval ki is lehetne nyomtatni legálisan: működésképtelen lenne, de azt, hogy "Nézzétek, revolverezve csetteg!" meg lehet mutatni vele. Az elsütőbillentyűt is át kell tervezni, hogy meglegyen a revolverezéshez szükséges útja. A FÉG műszaki rajzait le kell másolni a Hadtörténeti Múzeumban, ha kutatható, hogy legalább a meglévő méretek és tűrések találgatásával ne kelljen szívni.

A másik út, hogy valami hasonlót összerakatsz egy fegyverépítő céggel. Van precedens rá, hogy M1911-et átalakítanak 7,65×25 mm kaliberre. Kérdés, hogy ezt meg lehet-e csinálni valamelyik Para-Ordnance LDA vagy Seecamp M1911-gyel.

Egyébként igen, azzal tervezem megünnepelni a felfordulás végét, hogy végre kipróbálom a TT-t. :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Jade.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Atyaisten itt most melyik az oktató?Vagy mindkettő tanuló vezető? :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=_ZJc6dO ... e=emb_logo
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

chucky írta: 2021.02.25. 20:11 Atyaisten itt most melyik az oktató?Vagy mindkettő tanuló vezető? :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=_ZJc6dO ... e=emb_logo
ez a profi indítókulcs, a felénél eszükbe jutott a biztonsági öv :D
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

ZOLKET írta: 2021.02.26. 10:03 ez a profi indítókulcs, a felénél eszükbe jutott a biztonsági öv :D
Aztán csak fejre álltak a barmok :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Reggel munkába menet lefújtak egy részeg csókát az utcán én meg belesétáltam az oszladozó felhőbe.Éreztem,hogy valami cseszteti az orromat "maszkban" de a szememet meg nem.A fickó rendesen kapott mert nem látott és a haverja támogatta :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

Még akár jogos védelem is lehet ( egy nem halalossal mennyivel jobban jart volna...):

https://kekvillogo.hu/szurkalas-budapes ... v7pG3gBLfU
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.02.28. 08:25 Még akár jogos védelem is lehet ( egy nem halalossal mennyivel jobban jart volna...):

https://kekvillogo.hu/szurkalas-budapes ... v7pG3gBLfU
Persze, napnál világosabb jogos védelmi helyzet (szituációs jogos védelem: éjjel)

Amikor a fagyi visszanyal.
A részeg agresszív faszparasztok meg akarják verni a náluk sokkal idősebb (52 éves) és gyengébbnek tűnő (ketten egy ellen) buszvezetőt, de annál van mivel védekezni. PERSZE NEM KÉSSEL KELLETT VOLNA, mert így ő fog először börtönbe kerülni. Itt egy filléres gázspray vagy pár tízezer forintos gázpisztoly lett volna a jó döntés, nem egy emberélet kioltására alkalmas eszköz. És utána simán elpucolni, mert vér nem folyik.

De így: már le is van tartóztatva, hosszú évek múlva szabadul talán.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

vato írta: 2021.02.28. 08:25 Még akár jogos védelem is lehet ( egy nem halalossal mennyivel jobban jart volna...):

https://kekvillogo.hu/szurkalas-budapes ... v7pG3gBLfU
Benne a kedvenc "szóváltást követően"...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.02.28. 08:50 Persze, napnál világosabb jogos védelmi helyzet (szituációs jogos védelem: éjjel)

Amikor a fagyi visszanyal.
A részeg agresszív faszparasztok meg akarják verni a náluk sokkal idősebb (52 éves) és gyengébbnek tűnő (ketten egy ellen) buszvezetőt
Mondjuk az 52 éves buszvezetőnek is lehetett volna annyi esze hogy nem kezd el önkéntesrendőrködni egy kiaszott maszk miatt...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.02.28. 20:44 Mondjuk az 52 éves buszvezetőnek is lehetett volna annyi esze hogy nem kezd el önkéntesrendőrködni egy kiaszott maszk miatt...

Nyilván nem okos dolog, de EZ végtelenül nem indokolja, hogy a 2 részeg figura fizikailag megtámadja.

Mondjuk a hatósegg is visszavett, mert az ügyészség sem kezdeményezi előzetes letartóztatását.

https://index.hu/belfold/2021/02/28/haz ... udapesten/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.03.01. 06:08 Nyilván nem okos dolog, de EZ végtelenül nem indokolja, hogy a 2 részeg figura fizikailag megtámadja.

Mondjuk a hatósegg is visszavett, mert az ügyészség sem kezdeményezi előzetes letartóztatását.

https://index.hu/belfold/2021/02/28/haz ... udapesten/
Mondjuk ebben a cikkben pont nincs egy szó sem fizikai erőszakról (a buszsofőr ellen)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.03.01. 08:30 Mondjuk ebben a cikkben pont nincs egy szó sem fizikai erőszakról (a buszsofőr ellen)...
3 másikban meg igen, magyarsajtó...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.03.01. 08:30 Mondjuk ebben a cikkben pont nincs egy szó sem fizikai erőszakról (a buszsofőr ellen)...
Szándékos hangulatkeltés? A szemét gyilkost hazaengedik? Ha meg az hangzik felháborítóbban, hogy csak megvédte magát, és mégis bent tartják, akkor van egy érzésem, hogy ez lenne kihangsúlyozva.
A firkászok általában leszarják a tényeket, a tájékoztatást. Legyen botrány, az igazság egy opcionális járulék csupán manapság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2020.12.17. 22:34 Mihez kezdjünk a már újratölthetetlen sárgaréz hüvelyekkel?
Csak úgy: az alkotás folyamata.
2020-011 Boxer V5-V9.JPG
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.03.01. 17:10 Csak úgy: az alkotás folyamata.
2020-011 Boxer V5-V9.JPG
:P

https://www.google.com/search?q=maggie+ ... mIOdIiPi0M
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.03.01. 18:27
…és tényleg! :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.03.01. 17:10 Csak úgy: az alkotás folyamata.
2020-011 Boxer V5-V9.JPG
Ha lesz belőle valaha, és lesz több is, egyre benevezek! Tetszik! Van 1-2 kiló (zömmel 7x64) kilőtt hüvelyem... :-)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2021.03.02. 11:53 Ha lesz belőle valaha, és lesz több is, egyre benevezek! Tetszik! Van 1-2 kiló (zömmel 7x64) kilőtt hüvelyem... :-)
Igazán megtisztelsz, de ne kapkodjuk el.
Az ötletadó ez volt:
Single hole boxer.JPG
Single hole boxer.JPG (19.2 KiB) Megtekintve 41587 alkalommal
Megtetszett az egyetlen oválfurat adta decens forma. Nem tetszett a - szerintem - ránézésre keskeny tenyértámasz*, kevesebb ütőbütyökkel el akartam kerülni ezt a "sajtreszelő" kinézetet, ütőbütyköt akartam az ököllel kalapácsütéshez is, és ha szimmetrikus, akkor kevésbé kell figyelni, hogyan veszi fel az ember.
Az egyetlen oválfurat miatt gondoltam, hogy könnyen kézre csúsztatható, és szabadulni is könnyebb belőle. Pont ez a baj. Nem véletlenül nem láttam máshol ezt a megoldást. (A boxerekről szóló könyvben sem.)

Ahogy az emberkézbe szánt dolgokkal szoktam, hullámkartonból már kivágtam és javítgattam, amíg elég jó nem lett. Ma megkérdeztem a munkatársam, mennyibe fog kerülni, hogy a cég 3D nyomtatója kinyomtassa nekem: mégiscsak egy pontosabb modellt lehet kézbe venni, és az öntéshez is kell minta.
Kiderült, munkatársam nem csak célba lőni szeret, hanem nálam jobban ért a hidegfegyverekhez is. Megnézte a CAD modellt, és már mondta is, hogy ez nem jó. Ez nem stabil: ütésnél elfordulhat a kézhát fele, és eltörheti a kézközépcsontokat.

Elmagyarázta, a boxereknek azért van ujjanként egy furata, mert a kéz ujjközeiben feltámaszkodva stabilabb.
Elmeditáltam azon, hogy az is egy ötlet - ami vagy jön, vagy nem -, hogy az ember időben észreveszi egy ötlet hibáját.
Ez egy hülye ötlet volt. Van ilyen. A tervezői munka elég tekintélyes része abból áll, hogy az embernek hülye ötletei vannak. Minden jel szerint ez természetes. Baj akkor van, ha átcsusszan…

* Ez egy elég általános jellemző…
Patent boxer kéztámasz.jpg
…úgyhogy gyanús, hogy célja van.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2021.03.02. 23:01 Igazán megtisztelsz, de ne kapkodjuk el.
Az ötletadó ez volt:
Single hole boxer.JPG
Megtetszett az egyetlen oválfurat adta decens forma. Nem tetszett a - szerintem - ránézésre keskeny tenyértámasz*, kevesebb ütőbütyökkel el akartam kerülni ezt a "sajtreszelő" kinézetet, ütőbütyköt akartam az ököllel kalapácsütéshez is, és ha szimmetrikus, akkor kevésbé kell figyelni, hogyan veszi fel az ember.
Az egyetlen oválfurat miatt gondoltam, hogy könnyen kézre csúsztatható, és szabadulni is könnyebb belőle. Pont ez a baj. Nem véletlenül nem láttam máshol ezt a megoldást. (A boxerekről szóló könyvben sem.)

Ahogy az emberkézbe szánt dolgokkal szoktam, hullámkartonból már kivágtam és javítgattam, amíg elég jó nem lett. Ma megkérdeztem a munkatársam, mennyibe fog kerülni, hogy a cég 3D nyomtatója kinyomtassa nekem: mégiscsak egy pontosabb modellt lehet kézbe venni, és az öntéshez is kell minta.
Kiderült, munkatársam nem csak célba lőni szeret, hanem nálam jobban ért a hidegfegyverekhez is. Megnézte a CAD modellt, és már mondta is, hogy ez nem jó. Ez nem stabil: ütésnél elfordulhat a kézhát fele, és eltörheti a kézközépcsontokat.

Elmagyarázta, a boxereknek azért van ujjanként egy furata, mert a kéz ujjközeiben feltámaszkodva stabilabb.
Elmeditáltam azon, hogy az is egy ötlet - ami vagy jön, vagy nem -, hogy az ember időben észreveszi egy ötlet hibáját.
Ez egy hülye ötlet volt. Van ilyen. A tervezői munka elég tekintélyes része abból áll, hogy az embernek hülye ötletei vannak. Minden jel szerint ez természetes. Baj akkor van, ha átcsusszan…

* Ez egy elég általános jellemző…
Patent boxer kéztámasz.jpg
…úgyhogy gyanús, hogy célja van.
Egy újabb ötletadó?;)
5A2241C9-0F91-4B3A-81FA-7AFDDA3E2B5A.jpeg
5A2241C9-0F91-4B3A-81FA-7AFDDA3E2B5A.jpeg (214.75 KiB) Megtekintve 41587 alkalommal
Így már stabilabb lenne, nem sok változtatás a Tiedhez képest:) de még mindig könnyebben fel lehet húzni mint a klasszik boxereket!

A képen lévő polimerből van, nem szeretem a boxereket, de ez nagyon megtetszett, elgondolkoztam hogy berendelek egyet...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.03.03. 06:14 Egy újabb ötletadó?;)

5A2241C9-0F91-4B3A-81FA-7AFDDA3E2B5A.jpeg

Így már stabilabb lenne, nem sok változtatás a Tiedhez képest:) de még mindig könnyebben fel lehet húzni mint a klasszik boxereket!

A képen lévő polimerből van, nem szeretem a boxereket, de ez nagyon megtetszett, elgondolkoztam hogy berendelek egyet...

Még egy dolog, a stabilitáshoz az ujjakon szerintem sokat hozzáad ha a boxer vastagabb. Van itthon egy régi örökölt boxerem (4ujjas kialakitasu) na az legalabb 1cm vastag, nagyon jol ül az ujjakon, nem forog sehova. A legtöbb boxer ettől vékonyabb, instabilabb, nem is ertem miert. Talan a vekonyabb jobban elfer, kenyelmesebb a zsebben..

Ha megtalalom lövök egy kepet rola!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.03.03. 06:14 Egy újabb ötletadó?;)

5A2241C9-0F91-4B3A-81FA-7AFDDA3E2B5A.jpeg

Így már stabilabb lenne, nem sok változtatás a Tiedhez képest:) de még mindig könnyebben fel lehet húzni mint a klasszik boxereket!

A képen lévő polimerből van, nem szeretem a boxereket, de ez nagyon megtetszett, elgondolkoztam hogy berendelek egyet...
na még pár kép erről ötletadónak, méretekkel :D
bár a kivágások magasságát kisebbre méretezném, 25mm helyett szerintem 21mm is elég (nekem 19 is..) gondolom azért hagyták ilyen bőre, hogy univerzális legyen a különböző kézméretekre.
A boxer vastagsága 1cm ezt még egy picit feljebb lehetne tornázni mondjuk 1,5 cm-re.
és még a szélességéből is lehetne lefaragni ~1cm-t kb. (külső:112mm-> 102mm-re)
boxer1.jpg
boxer2.jpg
forrás: extremeedc.com
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.03.03. 07:36 na még pár kép erről ötletadónak, méretekkel :D
bár a kivágások magasságát kisebbre méretezném, 25mm helyett szerintem 21mm is elég (nekem 19 is..) gondolom azért hagyták ilyen bőre, hogy univerzális legyen a különböző kézméretekre.
A boxer vastagsága 1cm ezt még egy picit feljebb lehetne tornázni mondjuk 1,5 cm-re.
és még a szélességéből is lehetne lefaragni ~1cm-t kb. (külső:112mm-> 102mm-re)

boxer1.jpg
boxer2.jpg

forrás: extremeedc.com
Mi ez maganal??? Kerem ez a benzines funyiro berantozsinor fogantyuja 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2021.03.03. 07:59 Mi ez maganal??? Kerem ez a benzines funyiro berantozsinor fogantyuja 😅
:lol: :D
9cVjx77.gif
9cVjx77.gif (2.06 MiB) Megtekintve 41624 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.03.03. 08:05 :lol: :D
9cVjx77.gif
😄😄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.03.03. 08:05 :lol: :D
9cVjx77.gif
A drog az rossz
https://youtu.be/UTVyCF8MkZ4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.03.02. 23:01 (A boxerekről szóló könyvben sem.)

* Ez egy elég általános jellemző…
Patent boxer kéztámasz.jpg
…úgyhogy gyanús, hogy célja van.
Talán a tenyér élein futó inak és idegek sérülésének elkerülése?
Amit vato ír lentebb, hogy a vastagabb, szélesebb kialakítás jelentősen stabilizálja a kézben, az nagyon igaz. Egyébként az eszköz legnagyobb veszélye a használóra éppen az, hogy ha lefogják a viselő kezet, az ujjakat eltörhetik vele, ha vissza tudják hajtani.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2021.03.03. 07:59 Mi ez maganal??? Kerem ez a benzines funyiro berantozsinor fogantyuja 😅
Vmilyen húzó/szállító heveder fogantyúja. Tessék nézni, ebbe a középső nyílásba kell befűzni. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.03.03. 07:36 na még pár kép erről ötletadónak, méretekkel :D
bár a kivágások magasságát kisebbre méretezném, 25mm helyett szerintem 21mm is elég (nekem 19 is..) gondolom azért hagyták ilyen bőre, hogy univerzális legyen a különböző kézméretekre.
A boxer vastagsága 1cm ezt még egy picit feljebb lehetne tornázni mondjuk 1,5 cm-re.
és még a szélességéből is lehetne lefaragni ~1cm-t kb. (külső:112mm-> 102mm-re)

boxer1.jpg
boxer2.jpg

forrás: extremeedc.com
na ha boxert akarnék hordani akkor ez lenne az (nincsen éle, gyakorló marok kés):
PBT-small-1.jpg
PBT-small-1.jpg (74.28 KiB) Megtekintve 41574 alkalommal
kydex iwb tokból gyorsan elővehető, akár a testre mért ütések is KO erejűek lehetnek (persze gyakorlással..)
gyorsan eltehető, eldobható..

https://youtu.be/ONH7iHCBVFI?t=935
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2021.03.03. 10:41 Vmilyen húzó/szállító heveder fogantyúja. Tessék nézni, ebbe a középső nyílásba kell befűzni. :lol:
Meg a '70-es evekbol meseltek sztorit amikor a disco wc-ben probaltak leutni valakit boxerral de a masik pali elkapta a kezet es a boxert megfogva visszahajtotta vele a csoka ujjait.A kijaratnal megfogtak a kidobok de mar nem tudtak elvenni tole mert radagadtak a torott ujjai 😅
Urban legend rulez 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2021.03.03. 06:52 Még egy dolog, a stabilitáshoz az ujjakon szerintem sokat hozzáad ha a boxer vastagabb. Van itthon egy régi örökölt boxerem (4ujjas kialakitasu) na az legalabb 1cm vastag, nagyon jol ül az ujjakon, nem forog sehova. A legtöbb boxer ettől vékonyabb, instabilabb, nem is ertem miert. Talan a vekonyabb jobban elfer, kenyelmesebb a zsebben..
…kevesebb anyagból gyártható, akik veszik pedig úgyis levélnehezéknek/instás fotókhoz használják (azaz ki sem derül, hogy nem elég vastag).

A régi kékről emlékeztem rá, hogy legalább egyszer megkritizáltátok a boxerek vastagságát, és mutattátok is, hogy a patent boxer az bizony van egy centiméter vastag. Úgyhogy az első iterációnak 12 mm vastagságot adtam.
vato írta: 2021.03.03. 07:36 na még pár kép erről ötletadónak, méretekkel :D
Igen, ismertem ezt a kialakítást, és be is ugrott, hogy megoldás lehet.
Poresz írta: 2021.03.02. 23:01 Nem tetszett a - szerintem - ránézésre keskeny tenyértámasz*
[…]
* Ez egy elég általános jellemző…
Patent boxer kéztámasz.jpg
…úgyhogy gyanús, hogy célja van.
jó ha van írta: 2021.03.03. 10:38 Talán a tenyér élein futó inak és idegek sérülésének elkerülése?
Azt tudtam, hogy a boxernek az a lényege, hogy az ütés erejét nem az ujjak csontjai veszik fel, hanem továbbítja az alkar erősebb csonjaihoz. Úgy okoskodtam: minél nagyobb felületen érintkezik a kéz és a boxer, az ütés ereje annál nagyobb felületen oszlik el, tehát annál jobb. (Az ütőbütykök pedig pont fordítva működnek: az erőt minél kisebb felületre koncentrálják.)
Munkatársam kiokosított: a megfelelő szélesség megegyezik a csukló szélességével.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Utóirat.
Poresz írta: 2021.03.04. 10:58 Azt tudtam, hogy a boxernek az a lényege, hogy az ütés erejét nem az ujjak csontjai veszik fel, hanem továbbítja az alkar erősebb csonjaihoz. Úgy okoskodtam: minél nagyobb felületen érintkezik a kéz és a boxer, az ütés ereje annál nagyobb felületen oszlik el, tehát annál jobb. (Az ütőbütykök pedig pont fordítva működnek: az erőt minél kisebb felületre koncentrálják.)
Ezért nem is értem az időről-időre fellelhető tenyértámasz nélküli boxereket.
Boxer tenyértámasz nélkül.jpg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.03.04. 12:15 Utóirat.



Ezért nem is értem az időről-időre fellelhető tenyértámasz nélküli boxereket.
Boxer tenyértámasz nélkül.jpg
adni és kapni is jó! így az is kap a jóból, aki ad :D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

mlaca írta: 2021.03.04. 12:44 adni és kapni is jó! így az is kap a jóból, aki ad :D
Sz@r dolog pár elcseszett ütés miatt bal kézzel törölni a feneket, fogat mosni 6 hétig.. és akkor írásról vagy cipő bekötésről nem is beszéltem :-D (mondjuk én ezt össze tudtam hozni boxer nélkül is :-D )
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2021.03.04. 12:51 Sz@r dolog pár elcseszett ütés miatt bal kézzel törölni a feneket, fogat mosni 6 hétig.. és akkor írásról vagy cipő bekötésről nem is beszéltem :-D (mondjuk én ezt össze tudtam hozni boxer nélkül is :-D )
Stephen King mesélte egy interjújában, hogy volt egy munkatársa, két kampókézzel (mosodában a két kezére csukódott a vasalógép): mindig fűzős cipő és csokornyakkendő volt rajta!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.04. 10:58 Azt tudtam, hogy a boxernek az a lényege, hogy az ütés erejét nem az ujjak csontjai veszik fel, hanem továbbítja az alkar erősebb csonjaihoz. Úgy okoskodtam: minél nagyobb felületen érintkezik a kéz és a boxer, az ütés ereje annál nagyobb felületen oszlik el, tehát annál jobb. (Az ütőbütykök pedig pont fordítva működnek: az erőt minél kisebb felületre koncentrálják.)
Pontosan.
Az a jó boxer, amelynél az ütés erejét minél nagyobb felületen a tenyér veszi fel, ugyanakkor a márik irányban minél kisebb felületek (a bütykök) adják át a paciensnek. :)
A régi "Patent" boxerek jók, illetve a modernek közül azok, amelyek annak a másolatai (pl. "Magnum").
A kínai piacon 1-2000 Ft-ért kapható vékony darabok szerintem nem jók.
Akkor érdemes boxert hordani, ha értesz az ökölharchoz, tudsz ütni boxer nélkül is.
Szerintem boxer helyett jobb a rövid, zömök pengés marokkés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.03.04. 15:26-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.03.04. 13:47 Stephen King mesélte egy interjújában, hogy volt egy munkatársa, két kampókézzel (mosodában a két kezére csukódott a vasalógép): mindig fűzős cipő és csokornyakkendő volt rajta!
Lehet, hogy csak idő kérdése, én is érezhetően ügyesebb lettem pár hét alatt. De azért elsőre nem olyan egyszerű egy kézzel tenni a mindennapi dolgokat, főleg, ha az nem is a domináns kezed.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.04. 14:59 Akkor érdemes boxert hordani, ha értesz az ökölharchoz, tudsz ütni boxer nélkül is.
Szerintem boxer helyett jobb a rövid, zömök pengés marokkés.
Ez csak egy ujjgyakorlat nekem egy olyan feladattal, ami érdekel. Önvédelemre sokkal jobb cuccaim vannak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.03.04. 10:58
(Az ütőbütykök pedig pont fordítva működnek: az erőt minél kisebb felületre koncentrálják.)
Munkatársam kiokosított: a megfelelő szélesség megegyezik a csukló szélességével.
Ha viszont túlságosan kiállnak, könnyebben kifeszegetik vele az ujjaidat. Szerintem a csonka kúp szerű, vagy félgömb bütykök ilyen szempontból az előnyösebbek.
Igen, így az alkar csontjai veszik fel az ütés erejét és nem a kézélek sérülnek.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A régi az ünneplős, a másik a hétköznapi, melóban használt, c20-as betonacélból kivágva.
20210306_091643.jpg
20210306_093433.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.06. 09:36 A régi az ünneplős, a másik a hétköznapi, melóban használt, c20-as betonacélból kivágva.
Akárhogy nézem - és nehezen hiszem el, hogy kihagytad -: a hétköznapi sorjázásért kiált.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.06. 14:33 Akárhogy nézem - és nehezen hiszem el, hogy kihagytad -: a hétköznapi sorjázásért kiált.
Igen, meg le kellene kerekíteni az éleket: "majd ha lesz rá időm" projekt. (=majd ha nyugdíjas leszek ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.06. 09:36 A régi az ünneplős, a másik a hétköznapi, melóban használt, c20-as betonacélból kivágva.
20210306_091643.jpg
20210306_093433.jpg
Vmi sablont, v öntő formát nem tudsz belőle összehozni? Poresz meg kiönthetné rézből. Több pld-ban, h nekem is jusson. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

jó ha van írta: 2021.03.06. 21:42 Vmi sablont, v öntő formát nem tudsz belőle összehozni? Poresz meg kiönthetné rézből. Több pld-ban, h nekem is jusson. :mrgreen:
Ha van idő, akkor homokba hamar leformázható, könnyű öntőformát csinálni.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése