Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Egészen érdekes látványt nyújt a katona a rendőrségi lövedékálló mellényben:
katona.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Ha nem tudok lőni, majd töltök
Ha nem tudok tölteni, majd hozok lőszert
Ha nem tudok lőszert hozni, majd segítek a sebesülteknél
Ha nem tudok segíteni a sebesülteknél, majd adok vért
Ha nem tudok vért adni, valószínűleg meghaltam, úgyhogy vedd el amire szükséged van és harcolj tovább"
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, így néz ki egy tisztességes tájékoztató anyag a tengerentúlon egy rendőri fegyverhasználattal kapcsolatos nyomozásról!

Benne van minden, képek, jogi környezet, vallomások, diszpécserrel folytatott rádióforgalmazás, hova lőttek és hányat, a bűnöző kése, még a lelőtt elkövető releváns SMS-ei is. Mindez: KÖZÉRTHETŐEN!

https://htv-prod-media.s3.amazonaws.com ... 522363.pdf

(És most ehhez képest mit tudhatunk az újpesti karácsonyi rendőrkéselésről? Jó, legalább itt nem volt etnikai alapú fosztogatás utána.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Pakisztán

Hozzászólás Szerző: pogessor »

sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.01.31. 09:13Fehér lovon!!!
vitéz KŐBÁNYAI :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG Sauer NGSW: első nullszéria csapatpróbára leszállítva

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... szallitva/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Útszéli rajtaütés egy pickup-on de sikerül a havert is megsebesíteni az agyatlan lövöldözésben :roll: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=OURTnzvvMRA
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FBI: új teleszkópos taktikai bot (vipera) rendszeresítés:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fbi-uj- ... zeresites/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2021.02.09. 11:14 A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Nulla pszichés reakció, szerencsére pár másodperc alatt földön volt így is. Mozambikkal lehet kevesebb lövésből meg lett volna.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

HCZoli írta: 2021.02.09. 11:14 A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Na ezt lehet mutogatni a sok fotelrambónak, akik mindig kérdezik, hogy minek x lövés egy emberbe... Jobb is lehetett volna a rendőr, de ettől függetlenül elég félelmetes lehet, hogy lövöd közvetlen közelről (ráadásul gondolom nem FMJ-vel) és nem áll meg..
Ja,és ezért kell ennyi lőszer egy fegyverbe
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.02.09. 13:21 Na ezt lehet mutogatni a sok fotelrambónak, akik mindig kérdezik, hogy minek x lövés egy emberbe... Jobb is lehetett volna a rendőr, de ettől függetlenül elég félelmetes lehet, hogy lövöd közvetlen közelről (ráadásul gondolom nem FMJ-vel) és nem áll meg..
Ja,és ezért kell ennyi lőszer egy fegyverbe
Hát, sztem meg pont ugyanez történt volna, ha csak 2 duplát kap. Az első lövés meg a 100%-os stophatás (földön fekszik, kaputt) között mindössze 5 másodperc tellik el.


Ha 30x lő rá géppisztollyal sem lenne sokkal gyorsabb a történet. Vér (O2 ellátás) még van a szervekben/agyban, gerincet nem vitte el egy lövés sem, mitől lenne gyorsabb?

Ettől még persze nagyon bölcs dolog, hogy addig lőtt, míg a fenyegetés fennállt, ezt is oktatják. De 4-5 másodpercnél gyorsabban földre kerülő elkövetőhöz már shotgun kéne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.02.09. 13:29 Hát, sztem meg pont ugyanez történt volna, ha csak 2 duplát kap. Az első lövés meg a 100%-os stophatás (földön fekszik, kaputt) között mindössze 5 másodperc tellik el.


Ha 30x lő rá géppisztollyal sem lenne sokkal gyorsabb a történet. Vér (O2 ellátás) még van a szervekben/agyban, gerincet nem vitte el egy lövés sem, mitől lenne gyorsabb?

Ettől még persze nagyon bölcs dolog, hogy addig lőtt, míg a fenyegetés fennállt, ezt is oktatják. De 4-5 másodpercnél gyorsabban földre kerülő elkövetőhöz már shotgun kéne.
Egyáltalán nem arra értettem, hogy többet/más helyre/máshogy kellett volna lőnie. A lövésekkel semmi gond nem volt. Inkább magát a szituációt "támadtam", hogy egy jó hosszú botal rendelkező támadót ilyen közel enged és ennyit hátrál úgy, hogy nem tudja mi van mögötte. Láttunk már olyan videót, ahol a rendőr hátrált, neki a rendőrautónak, és az első lövést el is rántotta emiatt mert megbotlott, megijedt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2021.02.09. 11:14 A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Huhbasszus, jól bírta. Tuttira volt benne valami cucc.
(Mármint a 12db 9x19 előtt)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.02.09. 14:55 Huhbasszus, jól bírta. Tuttira volt benne valami cucc.
(Mármint a 12db 9x19 előtt)
+1

Ijesztő, az biztos. Egyébként nem hiszem, hogy a legtöbbünk jobban reagált volna, mint a rendőr. Videót nézve könnyű fotelramboskodni, de megdöbbentő, hogy egy ilyen nem-egyértelműen-halálos helyzet - “uram, tegye már le azt a botot” - milyen gyorsan, másodpercek alatt eszkalálódhat zombi rémálommá.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Csak igy a monitor mogul okoskodva, adott szituacioban en valoszinuleg szetlottem volna a terdet attol azonnal fekszik es nem hal meg.
WildBear23 írta: 2021.02.09. 14:55 Huhbasszus, jól bírta. Tuttira volt benne valami cucc.
(Mármint a 12db 9x19 előtt)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

qqriq írta: 2021.02.10. 10:17 Csak igy a monitor mogul okoskodva, adott szituacioban en valoszinuleg szetlottem volna a terdet attol azonnal fekszik es nem hal meg.
Ha ebben a szituációban, hátrálás közben két mozgó térdre le tudsz adni célzott lövést... minden elsimerésem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

HCZoli írta: 2021.02.10. 10:20 Ha ebben a szituációban, hátrálás közben két mozgó térdre le tudsz adni célzott lövést... minden elsimerésem.
usaban sztem NINCS térdlövés. nem tanítják, mert veszélyes az aszfaltról felpattanó lövedék. gondolom. azért nem könnyű egy ember életét kioltani, kivéve persze a már említett fotelrambók...
erre az esetre sztem illik a tragikus jelző
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

HCZoli írta: 2021.02.09. 11:14 A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Nem csak a lelőtt fickó volt zombi.
A felvételt készítő szövegelése is érdekes. Az egész szituáció. Mintha valami cirkuszban lenne. Üvöltve biztatja többször az egyenruhást hogy lője le a fickót, majd a földön fekvő agonizáló embert pásztázva a kamerával nyugtázza többször: That's the shit i'd like to see. Beteg f*sz.

Kenyeret és cirkuszt.

Megint eszembe jutott a korábban itt a fórumon emlegetett Hülyék paradicsoma c. film.... :|
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Morcosrobot írta: 2021.02.10. 10:39 Nem csak a lelőtt fickó volt zombi.
A felvételt készítő szövegelése is érdekes. Az egész szituáció. Mintha valami cirkuszban lenne. Üvöltve biztatja többször az egyenruhást hogy lője le a fickót, majd a földön fekvő agonizáló embert pásztázva a kamerával nyugtázza többször: That's the shit i'd like to see. Beteg f*sz.
Mondjuk lehet ő volt az egyik, akinek előtte szándékosan nekiment a botos csávó...

"the man caused a couple of accidents by ramming other vehicles before the deputy arrived."
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Az adott szituacibon volt hogy a fegyver szinte elert az aldozatot, szoval szerintem igen, kivitelezheto lenne egy labloves.
HCZoli írta: 2021.02.10. 10:20 Ha ebben a szituációban, hátrálás közben két mozgó térdre le tudsz adni célzott lövést... minden elsimerésem.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

G.D írta: 2021.02.10. 10:51 Mondjuk lehet ő volt az egyik, akinek előtte szándékosan nekiment a botos csávó...

"the man caused a couple of accidents by ramming other vehicles before the deputy arrived."
Tényleg, akkor teljesen elfogadható az örömködése.
Látom a lényeg nem ment át.

Az hogy valaki megrémül egy fegyveres szituációban az a normális reakció.

Ha valaki higgadt marad egy fegyveres szituációban, az tanult-gyakorolt reakció.

Az hogy valaki úgy drukkolja-kommentelje végig mint a kamerás- az beteg reakció.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

sodoma írta: 2021.02.10. 10:38 usaban sztem NINCS térdlövés. nem tanítják, mert veszélyes az aszfaltról felpattanó lövedék. gondolom. azért nem könnyű egy ember életét kioltani, kivéve persze a már említett fotelrambók...
erre az esetre sztem illik a tragikus jelző
Én csak válaszoltam egy "monitor mögüli okoskodásra".

Én képes vagyok versenyen mellélőni a célnak 1,5 méterről, szóval nálam nem is lenne opció a térdlövés...
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

qqriq írta: 2021.02.10. 11:12 Az adott szituacibon volt hogy a fegyver szinte elert az aldozatot, szoval szerintem igen, kivitelezheto lenne egy labloves.
Szkeptikus vagyok, de sose kelljen kipróbálnod...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

No igen, zero az eselye.
HCZoli írta: 2021.02.10. 11:51 de sose kelljen kipróbálnod...
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2021.02.10. 11:12 Az adott szituacibon volt hogy a fegyver szinte elert az aldozatot, szoval szerintem igen, kivitelezheto lenne egy labloves.
Csodálom a lőkészséget, és a stressztűrő képességet ami ehhez a mutatványhoz kell.
Szerintem teljesen felejtős a térdlövés megoldás- de biztosan csak alacsony az önbizalmam :lol:

HCZolival teljes egyetértésben mondhatom, hogy akármilyen dinamikus versenyen is, ami csupán egy játék!!! - még a rutinos, 20+ éve gyakorló, élmezőnybe tartozó sportolók is úgy mellélőnek lepedőnyi célokra, mint a sicc. Pedig egyetlen komoly stressz tényező van csak - az óra.

Akinek megy 100m sprint után egy feldobott teniszlabda lelövése csípőből,úgy hogy közben üldözi egy éhes rotweiler - az magabiztosan el tud majd találni egy térdet is valódi, életveszélyes stresszhelyzetben. Talán.. :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ugy tunik en mas videot neztem mert amit en lattam abban a zombi egy szaraz aggal tamadt a rendorre. Nem hiszem hogy annyira stresszes szituaci lett volna mint a 100 meter sprint utani teniszlabda elloves csipobol mikozben uldoz egy rotweiler...
Egyebkent aki versenyen mellelo egy lepedonyi celnak azt nem mondanam elmezonybe tartozo sportolonak...

Petya357 írta: 2021.02.10. 13:39 Csodálom a lőkészséget, és a stressztűrő képességet ami ehhez a mutatványhoz kell.
Szerintem teljesen felejtős a térdlövés megoldás- de biztosan csak alacsony az önbizalmam :lol:

HCZolival teljes egyetértésben mondhatom, hogy akármilyen dinamikus versenyen is, ami csupán egy játék!!! - még a rutinos, 20+ éve gyakorló, élmezőnybe tartozó sportolók is úgy mellélőnek lepedőnyi célokra, mint a sicc. Pedig egyetlen komoly stressz tényező van csak - az óra.

Akinek megy 100m sprint után egy feldobott teniszlabda lelövése csípőből,úgy hogy közben üldözi egy éhes rotweiler - az magabiztosan el tud majd találni egy térdet is valódi, életveszélyes stresszhelyzetben. Talán.. :mrgreen:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

HCZoli írta: 2021.02.09. 11:14 A zombik köztünk járnak... 12 lövés..

https://www.thetruthaboutguns.com/video ... huyk1AGqwk
Tilos a rendőrnek fejre lövést leadni?Ilyen közelről nem okozott volna gondot.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2021.02.10. 17:20 Tilos a rendőrnek fejre lövést leadni?Ilyen közelről nem okozott volna gondot.
Tudomásom szerint a test tömegközéppontjára kell folytatniuk a lövést egészen addig, ameddig a támadó már nem jelent veszélyt rájuk.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2021.02.10. 17:34 Tudomásom szerint a test tömegközéppontjára kell folytatniuk a lövést egészen addig, ameddig a támadó már nem jelent veszélyt rájuk.
Értem :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Hadiipar

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

https://www.portfolio.hu/global/2021021 ... any-465188

Rohadt hosszú, de ami nem annyira OFF:

"A Unique Alpine nem véletlen települt Magyarországra; szeretnénk, hogy a nagy múltú francia-bajor cég fegyvere magyar fegyver legyen a közeljövőben."

"Portfolio: Tehát szóba jöhet az is, hogy a katonai járműveken és a páncéltörő fegyvereken kívül más, teljesen újfajta kézifegyver-típusok fejlesztése is megindul majd Magyarországon?

Maróth Gáspár: Szóba jön. Nem tegnap kezdtük el ezeket a tárgyalásokat, hanem évekkel ezelőtt tudtuk, hogy elérünk a haderőfejlesztés eme fázisába."

"Az, hogy milyen fegyverrendszerek mellett döntünk, nagyban befolyásolja majd, hogy mely partnercéget választjuk a kézifegyver-gyártási együttműködésben is."

A CZ licencgyártás befuccsolt? Mert igazán fel se pörgött, de már ezekről van szó....
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2021.02.10. 10:17 Csak igy a monitor mogul okoskodva, adott szituacioban en valoszinuleg szetlottem volna a terdet attol azonnal fekszik es nem hal meg.
legyen már egy térgylövés is akkor :D (nem működő taser után döntött így lövő, a videó leírásában állítólag jogilag nem volt indokolt a lövés)
kannás pepperrel telilocsolni humánusabb és biztosabb lett volna, nem is értem mért erőltetik a taser xart..

https://youtu.be/SYuNwlS7rEM?t=178
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Mondom en, bumm a labba es ulfekszikalszik
vato írta: 2021.02.10. 19:39 legyen már egy térgylövés is akkor :D (nem működő taser után döntött így lövő, a videó leírásában állítólag jogilag nem volt indokolt a lövés)
kannás pepperrel telilocsolni humánusabb és biztosabb lett volna, nem is értem mért erőltetik a taser xart..

https://youtu.be/SYuNwlS7rEM?t=178
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.02.10. 19:39 legyen már egy térgylövés is akkor :D (nem működő taser után döntött így lövő, a videó leírásában állítólag jogilag nem volt indokolt a lövés)
kannás pepperrel telilocsolni humánusabb és biztosabb lett volna, nem is értem mért erőltetik a taser xart..

https://youtu.be/SYuNwlS7rEM?t=178
Taser után egyszerűbb bilincselni mint a kapálózós pepperest :lol:
Ha egy gumibottal csapta volna le ezt a csavarhúzós hülyét az sem lett volna jogszerű.Mindenbe bele tudnak kötni azok akik soha életükben nem álltak ott egy idiótával szemben.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2021.02.10. 19:39 legyen már egy térgylövés is akkor :D (nem működő taser után döntött így lövő, a videó leírásában állítólag jogilag nem volt indokolt a lövés)
kannás pepperrel telilocsolni humánusabb és biztosabb lett volna, nem is értem mért erőltetik a taser xart..

https://youtu.be/SYuNwlS7rEM?t=178
Fotelkommandós okoskodás ON

Szerintem is elég lett volna a pepper. Egy száraz ággal csapdosta meg a zsarut, ezért igencsak kár volt kinyírni. Sztem ez esélyesen egyszerűen suicide by cop volt.

Fotelkommandós okoskodás ON
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2021.02.10. 21:27 Fotelkommandós okoskodás ON

Szerintem is elég lett volna a pepper. Egy száraz ággal csapdosta meg a zsarut, ezért igencsak kár volt kinyírni. Sztem ez esélyesen egyszerűen suicide by cop volt.

Fotelkommandós okoskodás ON
ez meg a másik véglet, késes barmot leteperik szinte puszta kézzel :?

https://youtu.be/cznNf2LUk74
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.02.10. 21:27 Fotelkommandós okoskodás ON

Szerintem is elég lett volna a pepper. Egy száraz ággal csapdosta meg a zsarut, ezért igencsak kár volt kinyírni. Sztem ez esélyesen egyszerűen suicide by cop volt.

Fotelkommandós okoskodás ON
Kompromisszumként felajánlhatom a térden taserezést? ;)

Egyébként egyetértek, kár volt lelőni. De látszik, hogy totál berezelt a zsaru. Kib. creepy helyzet volt. Valszeg videón kockánként nézve, utólag átgondolva maga a főszereplő is máshogy döntött volna. De neki ott, és akkor kellet dönteni. Azonnal. Egy olyan országban, ahol az igazoltatás közben hónalját megvakaró gyanúsítottat is le szokás lőni, nemhogy az aktívan támadót. Sz.r ügy.

Szóval extrém stressz, ijedtség. Ilyenkor finommotorikus készségek nulla, pulzus százötven, csőlátás, tudat beszűkül. Erre a stresszreakcióra utaltam a korábbi futás-teniszlabda-rotweiler “szimulációval”, nem magára az aktuális veszélyre. A tengerentúlon se mindenki szuperzsaru.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2021.02.10. 11:12 Az adott szituacibon volt hogy a fegyver szinte elert az aldozatot, szoval szerintem igen, kivitelezheto lenne egy labloves.
A IV ker bem a lepcsohazban sem lehett nagyobb a lotav.... akkor ott a kezebol kellett volna kilonie a kest ??? A stressz nagy ur a rendor tette a dolgat megtamadtak megvedte magat ....
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thunder »

vato írta: 2021.02.10. 21:31 ez meg a másik véglet, késes barmot leteperik szinte puszta kézzel :?

https://youtu.be/cznNf2LUk74
mert 'a hülye angolok, angol hülyék' - nem adnak a bobbyk kezébe lőfegyvert, mert így barátságosabban néznek ki a lakosság felé ;)

egyébként még a száraz ággal hadonászó, szerencsétlen, láthatóan zavarodott faszi témában, akire végül ráküldött 12-t a sün, vipera/taser/gázspray használata vlsz elég lett volna - egy ilyen miatt meghalni azért nagyon szomorú. A kocsiban kommentelő, akcentusa alapján csokoládé kommentátor, meg egy igazi féreg, hogy végig a halálát követelte a végén meg szinte elorgazmál gyönyörében, pfujjj :oops:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2021.02.11. 00:09 A IV ker bem a lepcsohazban sem lehett nagyobb a lotav.... akkor ott a kezebol kellett volna kilonie a kest ??? A stressz nagy ur a rendor tette a dolgat megtamadtak megvedte magat ....
Sosem rántottam kést rendőr ellen, sosem ütöttem rendőrt husánggal: SOSEM LŐTTEK LE A RENDŐRÖK.

Furcsa, itt valami világ-összeesküvés lehet a háttérben...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor fuss neki lecci mit is irtam.
koszi...
brh562 írta: 2021.02.11. 00:09 A IV ker bem a lepcsohazban sem lehett nagyobb a lotav.... akkor ott a kezebol kellett volna kilonie a kest ??? A stressz nagy ur a rendor tette a dolgat megtamadtak megvedte magat ....
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.02.11. 06:46 Sosem rántottam kést rendőr ellen, sosem ütöttem rendőrt husánggal: SOSEM LŐTTEK LE A RENDŐRÖK.

Furcsa, itt valami világ-összeesküvés lehet a háttérben...
Mer nem iszó, meg szívol rendes cuccost! :lol:
Hülyeséget félretéve:
Röviden összefoglalva, ennyi a lényeg.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.02.11. 06:46 Sosem rántottam kést rendőr ellen
Szia,

Pedig jo moka :-), felteve, hogy nincs naluk loszer.

Mondjuk amikor kiderult, hogy nem csak viccelt, hogy elhagyta a bilincskulcsot, akkor a focipalya korlatjahoz bilincselve maradni nem tunt mokasnak, de szerencsere gyorsan meglett.

(Ha esetleg nem lenne mindenkinek egyertelmu: a fenti esemenyeket kifejezetten a rendorseg szervezte. Sajnos azota mar a focipalyat is ledozeroltak. :-( )

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2021.02.10. 21:27 Fotelkommandós okoskodás ON

Szerintem is elég lett volna a pepper. Egy száraz ággal csapdosta meg a zsarut, ezért igencsak kár volt kinyírni. Sztem ez esélyesen egyszerűen suicide by cop volt.

Fotelkommandós okoskodás ON
Egy ekkora erő és méret különbség önmagában elég ok a fegyverhasználatra. El kéne engedni ezt a trendi fegyvertelen áldozat idiótaságot.
Az usában évi 500-600 embert ölnek meg puszta kézzel .
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

aksurv írta: 2021.02.12. 08:51 Egy ekkora erő és méret különbség önmagában elég ok a fegyverhasználatra. El kéne engedni ezt a trendi fegyvertelen áldozat idiótaságot.
Az usában évi 500-600 embert ölnek meg puszta kézzel .
Ha jól néztem a videót, akkor a rendőr egyedül volt. Szar helyzet... Több értelmét látom annak, ha a rendőrök mindig párban végeznék a dolgukat, redundánsan felszerelkezve. Helyszíntől függetlenül, akár egy unalmas kisvárosban is. Akkor esetleg az “értelmetlen” halálesetek is elkerülhetőek lennének. És akkor a “jól képzett rendőr”, mint jelző nem került előtérbe. A videóban szereplő rendőr alkatát tekintve elmehetett volna hentesnek vagy “fotelrambónak” is. Lényegében átlagember, mint a nagy többség. Számára nem opció aktív incidens esetén, hogy a támadó életét szem előtt tartsa, pláne egyedül. Nem tud kivárásra játszani vagy egyéb megoldást alkalmazni (Taser, láblövés, stb). Egyszerűen nincs annyi stressztűrő képessége sem alkatilag, sem testileg, amit egy ilyen helyzet megkíván.

Ez a faágas manus nem lett volna olyan kényes helyzet, ha a rendőrök ketten lettek volna. Ha a faágas manusnak is lőfegyvere lett volna, na az más tészta... Láttam egyszer egy videót, hogy egy fegyveres ürge berontott egy talán templomba (meg is sebesített, lelőtt valakit). Aztán a pódiumig el sem jutott, mert valaki hátulról (talán 10-15 méterről) egyetlen jól irányzott fejlövéssel leterítette a mozgásban lévő lőfegyveres támadót. Na, annak az ürgének kéne rendőrnek lennie...

Az angol késes videó szerintem egy szinttel feljebb van, mert nincs lőfegyver. Nincs meg a lehetőséged, hogy puff-puff, de a problémát meg kell oldani. Viszont legalább ketten voltak egy ellen. Éles helyzetet nem lehet vásárolni, a szimuláció pedig nem fedi a valóságot.

Vajon az angol rendőrök (pl. 10-15 év aktív szolgálat után), hogyan állnák meg a helyüket egy USA-beli környezetben lőfegyverrel az oldalukon?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2021.02.12. 12:28-kor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tornas78 írta: 2021.02.12. 12:18 Ha jól néztem a videót, akkor a rendőr egyedül volt. Szar helyzet... Több értelmét látom annak, ha a rendőrök mindig párban végeznék a dolgukat, redundánsan felszerelkezve. Helyszíntől függetlenül, akár egy unalmas kisvárosban is. Akkor esetleg az “értelmetlen” halálesetek is elkerülhetőek lennének. És akkor a “jól képzett rendőr”, mint jelző nem került előtérbe. A videóban szereplő rendőr alkatát tekintve elmehetett volna hentesnek vagy “fotelrambónak” is. Lényegében átlagember, mint a nagy többség. Számára nem opció aktív incidens esetén, hogy a támadó életét szem előtt tartsa, pláne egyedül. Nem tud kivárásra játszani vagy egyéb megoldást alkalmazni (Taser, láblövés, stb). Egyszerűen nincs annyi stressztűrő képessége sem alkatilag, sem testileg, amit egy ilyen helyzet megkíván.

Ez a faágas manus nem lett volna olyan kényes helyzet, ha a rendőrök ketten lettek volna. Ha neki is lőfegyvere lett volna, na az más tészta... Láttam egyszer egy videót, hogy egy fegyveres ürge berontott egy talán templomba (meg is sebesített, lelőtt valakit). Aztán a pódiumig el sem jutott, mert valaki hátulról (talán 10-15 méterről) egyetlen jól irányzott fejlövéssel leterítette a lőfegyveres támadót. Na, annak az ürgének kéne rendőrnek lennie...

Az angol késes videó szerintem egy szinttel feljebb van, mert nincs lőfegyver. Nincs meg a lehetőséged, hogy puff-puff, de a problémát meg kell oldani. Viszont legalább ketten voltak egy ellen. Éles helyzetet nem lehet vásárolni, a szimuláció pedig nem fedi a valóságot.

Vajon az angol rendőrök (pl. 10-15 év aktív szolgálat után), hogyan állnák meg a helyüket egy USA-beli környezetben lőfegyverrel az oldalukon?
Arról nem is beszélve, hogy a faszi azt se vette észre, hogy meghalt, úgy tele volt valamivel. Ezt aztán lőhetted volna gumival, vagy lábon, vagy akármi.

Mod.: https://youtu.be/QP2KnvsnmDs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2021.02.12. 12:21 Arról nem is beszélve, hogy a faszi azt se vette észre, hogy meghalt, úgy tele volt valamivel. Ezt aztán lőhetted volna gumival, vagy lábon, vagy akármi.

Mod.: https://youtu.be/QP2KnvsnmDs
Szerintem inkább meg akarta öletni magát, hogy emellé még valamivel felturbózta-e magát, nem tudni. De az adrenalin is képes csodákra.
Mindenki vár valamit...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

tornas78 írta: 2021.02.12. 12:18 Ez a faágas manus nem lett volna olyan kényes helyzet, ha a rendőrök ketten lettek volna. Ha a faágas manusnak is lőfegyvere lett volna, na az más tészta...
Szia,

Mi a celod?

Az enyem az, hogy ne verjenek agyon egy husanggal, es a rokonaimat se verjek agyon.

Ennek a celnak az eleresert szivesen fizetek adot.

Adot, amibol megelnek azok, akik megelozik azt, hogy egy husanggal agyonverjenek.
Es nem vegtelen sok adot, amibol megelnek azok, akik egy husanggal agyon akarjak verni a jarokeloket.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

tornas78 írta: 2021.02.12. 12:18 Ha jól néztem a videót, akkor a rendőr egyedül volt. Szar helyzet... Több értelmét látom annak, ha a rendőrök mindig párban végeznék a dolgukat, redundánsan felszerelkezve. Helyszíntől függetlenül, akár egy unalmas kisvárosban is. Akkor esetleg az “értelmetlen” halálesetek is elkerülhetőek lennének. És akkor a “jól képzett rendőr”, mint jelző nem került előtérbe. A videóban szereplő rendőr alkatát tekintve elmehetett volna hentesnek vagy “fotelrambónak” is. Lényegében átlagember, mint a nagy többség. Számára nem opció aktív incidens esetén, hogy a támadó életét szem előtt tartsa, pláne egyedül. Nem tud kivárásra játszani vagy egyéb megoldást alkalmazni (Taser, láblövés, stb). Egyszerűen nincs annyi stressztűrő képessége sem alkatilag, sem testileg, amit egy ilyen helyzet megkíván.

Ez a faágas manus nem lett volna olyan kényes helyzet, ha a rendőrök ketten lettek volna. Ha a faágas manusnak is lőfegyvere lett volna, na az más tészta... Láttam egyszer egy videót, hogy egy fegyveres ürge berontott egy talán templomba (meg is sebesített, lelőtt valakit). Aztán a pódiumig el sem jutott, mert valaki hátulról (talán 10-15 méterről) egyetlen jól irányzott fejlövéssel leterítette a mozgásban lévő lőfegyveres támadót. Na, annak az ürgének kéne rendőrnek lennie...

Az angol késes videó szerintem egy szinttel feljebb van, mert nincs lőfegyver. Nincs meg a lehetőséged, hogy puff-puff, de a problémát meg kell oldani. Viszont legalább ketten voltak egy ellen. Éles helyzetet nem lehet vásárolni, a szimuláció pedig nem fedi a valóságot.

Vajon az angol rendőrök (pl. 10-15 év aktív szolgálat után), hogyan állnák meg a helyüket egy USA-beli környezetben lőfegyverrel az oldalukon?
Sheriff hivatal.
Ha megnezed a rendőrt bőven nyugdíjaskoru.
A további non lethal cuccok felejtősek, mert a taser nem működött.
Az angol rendőrök egy keményebb környéken meg egyszerűen meghalnának ha angol módra próbálnának intézkedni.
Megy egy brit rendőr sorozat ritka sok idiótaságot csinalnak benne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megtörtént esetek – ne támadj rendőrre LŐTÉR ELŐTT Las Vegasban! (Videóval)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... -vegasban/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2021.02.13. 06:56 Megtörtént esetek – ne támadj rendőrre LŐTÉR ELŐTT Las Vegasban! (Videóval)


Régen ilyenre adtak Darwin díjat? :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.02.13. 06:56 Megtörtént esetek – ne támadj rendőrre LŐTÉR ELŐTT Las Vegasban! (Videóval)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... -vegasban/


Kép
ej de szép lehet egy ilyen közösséghez tartozni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A feher pikaposnak lehet nem volt oszinte a mosolya mikor meglatta :mrgreen:
gvass1 írta: 2021.02.13. 06:56 Megtörtént esetek – ne támadj rendőrre LŐTÉR ELŐTT Las Vegasban! (Videóval)
ingyom bingyom tálib-e?
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Magyar valóság, avagy mennyire hasznos is a madzagos mellény...

Amúgy mit tudtok róla, van ezekben valami lövedékálló betét (vagy ne legyek ilyen naív)?
Csatolmányok
mellény.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

bcsob írta: 2021.02.21. 12:08 Magyar valóság, avagy mennyire hasznos is a madzagos mellény...

Amúgy mit tudtok róla, van ezekben valami lövedékálló betét (vagy ne legyek ilyen naív)?
Ez sima taktikai mellény, bármilyen védelem nélkül.
Amúgy mire gondoltál hasznosság alatt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.02.21. 15:45 Ez sima taktikai mellény, bármilyen védelem nélkül.
Amúgy mire gondoltál hasznosság alatt?
A kép alapján sosem rántja ki alóla a pisztolyt. Igaz, el sem vehetik tőle. Lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Kojak írta: 2021.02.21. 15:45 Ez sima taktikai mellény, bármilyen védelem nélkül.
Amúgy mire gondoltál hasznosság alatt?
Amit gvass is ír vagyis hogy milyen "prakrtikus" lvl 600-as védelmet nyújt a madzagos mellény markolatra lógó vége...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

taser, pepper spray, bean bag, 40mm rubber bullets ...

https://youtu.be/8vg_p8xLN_Y?t=120
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gyönyörű videó, ahogy 2 fegyveres rabló ellen dolgozik a jóember, és közben még a fagyiját sem teszi le. (Persze okosabb lett volna dobni a fagyit és két kézzel fogni a stukkert).

https://www.youtube.com/watch?v=BqKrVtqOuRE
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.02.25. 15:22 Gyönyörű videó, ahogy 2 fegyveres rabló ellen dolgozik a jóember, és közben még a fagyiját sem teszi le. (Persze okosabb lett volna dobni a fagyit és két kézzel fogni a stukkert).

https://www.youtube.com/watch?v=BqKrVtqOuRE
Na ezt jelenti a situational awareness
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.02.25. 15:22 Gyönyörű videó, ahogy 2 fegyveres rabló ellen dolgozik a jóember, és közben még a fagyiját sem teszi le. (Persze okosabb lett volna dobni a fagyit és két kézzel fogni a stukkert).

https://www.youtube.com/watch?v=BqKrVtqOuRE
Egyből az elsőt mellé lőtte mert valami nagyon porzott a falon? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2021.02.25. 16:27 Egyből az elsőt mellé lőtte mert valami nagyon porzott a falon? :roll:
Az első talált csak a videó elemzése szerint.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.02.25. 16:40 Az első talált csak a videó elemzése szerint.
Jaja :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Magyar aknavetőgyár, holland megrendelés:

https://soldat-und-technik.de/2021/02/b ... r-defence/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A rendőrök jogos védelmi helyzetben voltak, a fegyverhasználat jogszerű, szakszerű és arányos volt, a késelő büntethetősége pedig a halála miatt megszűnt – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője hétfőn az MTI-vel. (Alig 2 hónap alatt sikerült tisztázni a szitut.)

https://telex.hu/belfold/2021/03/01/ugy ... ado-ferfit

Bár megjegyzem egyre színesebb a sztori elmesélése:

"Ekkor a járőrtárs rendőrnő elővette a szolgálati maroklőfegyverét, és azért, hogy megakadályozza a további támadást, több lövést adott le először az elkövető végtagjai irányába, majd a testére. A férfi ezt követően a hátráló rendőrnő felé indult, szintén azért, hogy végezzen vele, a falnak lökte és nyakon akarta szúrni. A rendőrnő összesen 11 lövést adott le – 9 lőtt sérülést okozva -, amelyek közül csak az utolsó kettő, az elkövető mellkasa irányába leadottak hárították el a támadást – írta közleményében a főügyész."

Persze, végtagra, LOL. Pánikban ahova sikerült.

(Egyébként sem lenne SZAKSZERŰ az intézkedés, ha szándékosan végtagra lőtt volna.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.03.01. 12:32 A rendőrök jogos védelmi helyzetben voltak, a fegyverhasználat jogszerű, szakszerű és arányos volt, a késelő büntethetősége pedig a halála miatt megszűnt – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője hétfőn az MTI-vel. (Alig 2 hónap alatt sikerült tisztázni a szitut.)

https://telex.hu/belfold/2021/03/01/ugy ... ado-ferfit

Bár megjegyzem egyre színesebb a sztori elmesélése:

"Ekkor a járőrtárs rendőrnő elővette a szolgálati maroklőfegyverét, és azért, hogy megakadályozza a további támadást, több lövést adott le először az elkövető végtagjai irányába, majd a testére. A férfi ezt követően a hátráló rendőrnő felé indult, szintén azért, hogy végezzen vele, a falnak lökte és nyakon akarta szúrni. A rendőrnő összesen 11 lövést adott le – 9 lőtt sérülést okozva -, amelyek közül csak az utolsó kettő, az elkövető mellkasa irányába leadottak hárították el a támadást – írta közleményében a főügyész."

Persze, végtagra, LOL. Pánikban ahova sikerült.

(Egyébként sem lenne SZAKSZERŰ az intézkedés, ha szándékosan végtagra lőtt volna.)
És arról nem beszél senki, hogy ez az intézkedés csak olyan országban szakszerű, ahol a rendőrnek nem áll rendelkezésére értelmes nem halálos eszköz. Mert amúgy egy társasház lépcsőházában 9x19 FMJ-vel lövöldözni nem túl baráti az ottlakókra nézve.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.03.01. 12:50 És arról nem beszél senki, hogy ez az intézkedés csak olyan országban szakszerű, ahol a rendőrnek nem áll rendelkezésére értelmes nem halálos eszköz. Mert amúgy egy társasház lépcsőházában 9x19 FMJ-vel lövöldözni nem túl baráti az ottlakókra nézve.
Hát ebben a szituban nem hiszem, hogy helye lehetett volna nem halálos eszköznek. Mármint miután leszúrta valaki a társadat, majd neked ront. De amúgy igen, lehetne fejleszteni ilyen téren bőven, és esetleg eleve bean baggel nyitni ilyenkor, természetesen élessel biztosítva.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2021.03.01. 13:13 Hát ebben a szituban nem hiszem, hogy helye lehetett volna nem halálos eszköznek. Mármint miután leszúrta valaki a társadat, majd neked ront. De amúgy igen, lehetne fejleszteni ilyen téren bőven, és esetleg eleve bean baggel nyitni ilyenkor, természetesen élessel biztosítva.
Bean bag-gel? Tehát akkor random lépcsőházi őrjöngésről szóló bejelentésnél már sörétessel a kézben kéne belépni a társasházba?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

killertom írta: 2021.03.01. 13:38 Bean bag-gel? Tehát akkor random lépcsőházi őrjöngésről szóló bejelentésnél már sörétessel a kézben kéne belépni a társasházba?
Legalábbis valamilyen hatékony traumatikus, vagy más korszerű nem halálos eszközzel, amit ráadásul használhatnak is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.03.01. 13:44 Legalábbis valamilyen hatékony traumatikus, vagy más korszerű nem halálos eszközzel, amit ráadásul használhatnak is.
mondjuk egy rendes paprikaspray-je sincs a járőrnek, úgyhogy Taser-t, traumatikus eszközt még csak hallucinálni sem érdemes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2021.03.01. 13:38 Bean bag-gel? Tehát akkor random lépcsőházi őrjöngésről szóló bejelentésnél már sörétessel a kézben kéne belépni a társasházba?
Egy őrjöngőnél miért ne lehetne megfogni a puskát és azzal bemenni, igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2021.03.01. 14:21 Egy őrjöngőnél miért ne lehetne megfogni a puskát és azzal bemenni, igen.
Hát nem tudom, a múltkor még talán pont itt ment a lamentálás (de lehet hogy valamelyik másik fórumon) arról hogy miért nem a TEK vonult ki. És akkor az volt a válasz, hogy egy társasházi balhézóhoz miért ne lenne elég a sima járőr.

De egyébként mondok valamit, aztán mindenki azt gondol amit akar: egyikünk se volt ott, sőt, valószinűleg egyikünk se volt soha még csak hasonló helyzetben sem szóval minden ami itt elhangzik az fotelkommandós elmélkedés.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2021.03.01. 14:31 Hát nem tudom, a múltkor még talán pont itt ment a lamentálás (de lehet hogy valamelyik másik fórumon) arról hogy miért nem a TEK vonult ki. És akkor az volt a válasz, hogy egy társasházi balhézóhoz miért ne lenne elég a sima járőr.

De egyébként mondok valamit, aztán mindenki azt gondol amit akar: egyikünk se volt ott, sőt, valószinűleg egyikünk se volt soha még csak hasonló helyzetben sem szóval minden ami itt elhangzik az fotelkommandós elmélkedés.
Ami fontos, hogy meg tudta védeni a nő magát és a társát.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

killertom írta: 2021.03.01. 14:31 Hát nem tudom, a múltkor még talán pont itt ment a lamentálás (de lehet hogy valamelyik másik fórumon) arról hogy miért nem a TEK vonult ki. És akkor az volt a válasz, hogy egy társasházi balhézóhoz miért ne lenne elég a sima járőr.

De egyébként mondok valamit, aztán mindenki azt gondol amit akar: egyikünk se volt ott, sőt, valószinűleg egyikünk se volt soha még csak hasonló helyzetben sem szóval minden ami itt elhangzik az fotelkommandós elmélkedés.
A szituációt a hölgy megoldotta az egyetlen arra alkalmas eszközzel, ami nála volt, respekt neki.

Az, hogy másnak nem esett baja az érintetteken kívül, csak a szerencsén múlt.

Léteznek olyan hatásos eszközök, melyeket különösebb hezitálás nélkül lehet alkalmazni akár tömegben is, mert nem veszélyeztet emberéletet, de olyan pont azoknak nem jut, akik a leggyakrabban intézkednek.

Ezek olyan tények, amik nehezen vitathatóak.

Amikor a roma gyilkosságok idején a közrendvédelmis AMD-vel a nyakában szállt ki a kocsiból, sokkal hamarabb szót értettek bárkivel, szerintem elférne egy sörétes náluk alapból.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2021.03.01. 14:31 minden ami itt elhangzik az fotelkommandós elmélkedés.

Hát nem. NEM fotelkomandós elmélkedés, hanem elfogadott tény:

1. a szolgálati pisztolyt tűzkészen kéne viselni
2. FMJ-t kifejezetten tilos kéne, hogy legyen rendvédelmi célra, lakott területen tárazni. Oda expanzív kell.
3. minden híradás, felvétel szerint a nagy számú, áthatoló meg mellé menő lövés ebben az esetben is kőkeményen vétleneket veszélyeztetett
4. nincsen a magyar gyalogjárőrnél kartávolságnál messzebbről hatásos nem halálos eszköz, csak egy lejárt szavatosságú CS-spray

Ezek megállapításához nem kellett ott lenni, nem kell rendőrnek, tekesnek, semminek sem lenni, csak nyitott szemmel járni a világban és érdeklődni a fegyverek iránt némileg. Ebben semmi spekuláció nincs, semmi "énhaottlettemvolna jobban oldom meg", semmi ilyesmi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

zora írta: 2021.03.01. 15:10 A szituációt a hölgy megoldotta az egyetlen arra alkalmas eszközzel, ami nála volt, respekt neki.

Az, hogy másnak nem esett baja az érintetteken kívül, csak a szerencsén múlt.

Léteznek olyan hatásos eszközök, melyeket különösebb hezitálás nélkül lehet alkalmazni akár tömegben is, mert nem veszélyeztet emberéletet, de olyan pont azoknak nem jut, akik a leggyakrabban intézkednek.

Ezek olyan tények, amik nehezen vitathatóak.

Amikor a roma gyilkosságok idején a közrendvédelmis AMD-vel a nyakában szállt ki a kocsiból, sokkal hamarabb szót értettek bárkivel, szerintem elférne egy sörétes náluk alapból.
+1

És ilyenkor biztos leülnek a központban kielemezni, hogy akkor mit is kell adni a járőröknek, a saját védelmük miatt is. Pláne, hogy meg tudják védeni a lakosságot.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ZOLKET írta: 2021.03.01. 15:32 +1

És ilyenkor biztos leülnek a központban kielemezni, hogy akkor mit is kell adni a járőröknek, a saját védelmük miatt is. Pláne, hogy meg tudják védeni a lakosságot.
jó a cucc, tesa:-)))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.03.01. 12:32 A rendőrök jogos védelmi helyzetben voltak, a fegyverhasználat jogszerű, szakszerű és arányos volt, a késelő büntethetősége pedig a halála miatt megszűnt – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője hétfőn az MTI-vel. (Alig 2 hónap alatt sikerült tisztázni a szitut.)

https://telex.hu/belfold/2021/03/01/ugy ... ado-ferfit

Bár megjegyzem egyre színesebb a sztori elmesélése:

"Ekkor a járőrtárs rendőrnő elővette a szolgálati maroklőfegyverét, és azért, hogy megakadályozza a további támadást, több lövést adott le először az elkövető végtagjai irányába, majd a testére. A férfi ezt követően a hátráló rendőrnő felé indult, szintén azért, hogy végezzen vele, a falnak lökte és nyakon akarta szúrni. A rendőrnő összesen 11 lövést adott le – 9 lőtt sérülést okozva -, amelyek közül csak az utolsó kettő, az elkövető mellkasa irányába leadottak hárították el a támadást – írta közleményében a főügyész."

Persze, végtagra, LOL. Pánikban ahova sikerült.

(Egyébként sem lenne SZAKSZERŰ az intézkedés, ha szándékosan végtagra lőtt volna.)
Rendőrnel nincs jogos védelem csak ha civilben van és részeg.
Minden más intézkedés.
A jogos védelem az civil fogalom.
Arról nem beszélve, hogy eléggé kiakadnanak a jogvédők, ha szituációs jogos védelem szabályait alkalmaznák pl. éjszakai szolgalatnal.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2021.03.01. 15:19 Hát nem. NEM fotelkomandós elmélkedés, hanem elfogadott tény:

1. a szolgálati pisztolyt tűzkészen kéne viselni
2. FMJ-t kifejezetten tilos kéne, hogy legyen rendvédelmi célra, lakott területen tárazni. Oda expanzív kell.
3. minden híradás, felvétel szerint a nagy számú, áthatoló meg mellé menő lövés ebben az esetben is kőkeményen vétleneket veszélyeztetett
4. nincsen a magyar gyalogjárőrnél kartávolságnál messzebbről hatásos nem halálos eszköz, csak egy lejárt szavatosságú CS-spray

Ezek megállapításához nem kellett ott lenni, nem kell rendőrnek, tekesnek, semminek sem lenni, csak nyitott szemmel járni a világban és érdeklődni a fegyverek iránt némileg. Ebben semmi spekuláció nincs, semmi "énhaottlettemvolna jobban oldom meg", semmi ilyesmi.
Nem igazán van kedvem folytatni mert úgyis mindig annyiról szól itt minden vita hogy kié lesz az utolsó szó de azért muszáj megjegyeznem hogy az 1-es, 2-es és 3-as pont maximum marginálisan csatlakozik a konkrét hozzászólásomhoz és az azt kiváltó megjegyzéshez, ezerszer elcsépelt és mindenki által elfogadott igazságok sokadszori megismétlése. Ebben a konkrét beszélgetésben senki nem értekezett a szolgálati pisztolyokról vagy az azokhoz használatos lőszerekről.
A 4-esről lehet vitatkozni, én azért feltenném a kérdést hogy a kényszeritő eszköz használatával történő magyarországi rendőri intézkedések száma, illetve azon belül azoknak a száma ahol fontos lenne hogy kontakt távolságon túlról lehessen a delikvenst átalmatlanitani, indokolja-e a költségvonzatát több ezer, ha nem tizezer ilyen eszköz beszerzésének. És erre most lehet hörögni hogy "ha te lennél ott mennyire kéne" meg ilyenek, de a világ már csak ilyen, és a rendfenntartás is, hogy az anyagi oldal határoz meg szinte mindent.
És amúgy meg dedikáltan nincsen személyes tapasztalatom a témakörben, ez egy szubjektiv vélemény, ami meg olyan mint a segg, mindenkinek van...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2021.03.01. 16:32 Rendőrnel nincs jogos védelem csak ha civilben van és részeg.
Minden más intézkedés.
A jogos védelem az civil fogalom.
Arról nem beszélve, hogy eléggé kiakadnanak a jogvédők, ha szituációs jogos védelem szabályait alkalmaznák pl. éjszakai szolgalatnal.
De van, szolgalatban is. Rtv. 52.¶ (1).

Sot, kulfoldi rendvedelmi szerv tagjanak is van kozos muveletben, pont hogy jogos vedelemre korlatozva a kofegyverhasznalati joga.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Egy jet paprikaspraynak azert bele kellene fernie a budzsebe mindenhol, szvsz fontosabb es gyakrabban hasznalt lenne, mint sok mas. (Pl kutya ellen)
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Arh »

Nem vagyok egy rendőrsègi bennfentes, sőt, de szerintem audi helyett lehetett volna valami màs (olcsóbb) autót is venni, akkor a rendőröknek futnà paprikasprayra meg mondjuk oszàra (vagy valami hasonlóra, nem tudom, mennyire lehetne jelenleg behozni x mennyisèget) ha màr nem halàlos eszközről van szó.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

killertom írta: 2021.03.01. 17:17 Nem igazán van kedvem folytatni mert úgyis mindig annyiról szól itt minden vita hogy kié lesz az utolsó szó de azért muszáj megjegyeznem hogy az 1-es, 2-es és 3-as pont maximum marginálisan csatlakozik a konkrét hozzászólásomhoz és az azt kiváltó megjegyzéshez, ezerszer elcsépelt és mindenki által elfogadott igazságok sokadszori megismétlése. Ebben a konkrét beszélgetésben senki nem értekezett a szolgálati pisztolyokról vagy az azokhoz használatos lőszerekről.
A 4-esről lehet vitatkozni, én azért feltenném a kérdést hogy a kényszeritő eszköz használatával történő magyarországi rendőri intézkedések száma, illetve azon belül azoknak a száma ahol fontos lenne hogy kontakt távolságon túlról lehessen a delikvenst átalmatlanitani, indokolja-e a költségvonzatát több ezer, ha nem tizezer ilyen eszköz beszerzésének. És erre most lehet hörögni hogy "ha te lennél ott mennyire kéne" meg ilyenek, de a világ már csak ilyen, és a rendfenntartás is, hogy az anyagi oldal határoz meg szinte mindent.
És amúgy meg dedikáltan nincsen személyes tapasztalatom a témakörben, ez egy szubjektiv vélemény, ami meg olyan mint a segg, mindenkinek van...
Üdv!

Szerintem az 1-3 pont evidens kellene, hogy legyen.
Viszont a hangsúly most mégis a 4. ponton van.

Sajnos a rendelkezésre álló kényszerítő eszközök használható távolsága eléggé nagy szórást mutat.

A legkontaktabb kontak lehet mondjuk a full-kontakt ( ez de faszán sikerült), azaz a testi kényszer. Távolság: 0-1 m.
Ide sorolnám a bilincset, és talán a rendőrbotot is.

Kövi a vegyi eszköz, amit mondjunk lőjünk be 2 méterre.

És utána nem marad, csak a tűzfegyver, szintén 0 métertől felfele.

Az eszközöknél a távolság mellett a hatásosság is fontos paraméter.
Nyilván, ha ököllel állon pattintanak valakit, esetleg rendőrbottal X-t rajzolnak a fejére, azt a kellően hatásos kategóriába lehet sorolni. Mondjuk az elegánsba már annyira nem...

De komolyan, pontosan a cikkben szereplőhöz hasonló hidegfegyveres támadások azok, ahol nagy a hiányosság.
Ugyanis:
- akik a leggyakrabban találkoznak ilyesmivel, azok között kevés olyan van, aki bármiféle, készségszintű közelharc-ismeret birtokában volna. Azaz k.rvára nem állna neki elvezetősdit játszani ( miért is tenné).
- a szituációt ugyanakkor meg kell(ene) oldania, mert az sem reális elvárás, hogy minden késes baromra a TEK menjen,

Tehát ott tartunk, hogy van egy késes ember ( nem feltétlenül támadó, lehet csak egy passzív ellenszegülő), akit le kellene fegyverezni.
Persze meg lehet és kell próbálni felszólításokkal távirányítani, de ennek a hatásfokát most inkább nem saccolnám meg.

A késes embertől el kellene venni a bökőt, őt magát pedig túszul kellene ejteni, de sz.rik a felszólításokra.
Mi legyen a következő lépés?

Itt jönne a Taser/gumi/babzsák/szivacs, bármi, amit kontakt NÉLKÜL úgy lehetne használni, hogy a késes ne feltétlenül haljon bele.

És, hogy a számokkal is játsszunk egy kicsit:

1. A Taser drága, ezt tudjuk. Országosan, egyszerre, közterületen lehet úgy pár ezer fő.
Ha csak a mindenkori közterületi állománynál lenne ( azaz nem személyi felszerelés volna, hanem fel kellene venni, mint pl. egy kézi radiót), ez jelenthetne mondjuk 2000 eszközt, akár több lépcsőben.
Ez pont kettőezerrel több, mint amennyi most van.

2. Srétes puska.
Nem vagyok nagy ismerője a piacnak, de itt se személynek kellene, hanem pl. autónként egy darab. Szintén akár több lépcsőben.

Azt a közismert tényt, hogy a közpénz mennyire szereti elveszteni a közpénz jellegét, most nem is említeném.
Itt az akarat hiányzik, de az nagyon.

És hogy hány olyan intézkedés van, ahol kellenének ilyen eszközök. Sajnos egyre több...
Csak sok megoldódik a fegyver elővételével, célt ér a duma, hat a spray, beüt a cucc, stb.

Tudomásul kell venni mindenkinek, hogy egyre több a z olyan alak, aki nagy ívben let.jja, hogy vele szemben civil vagy zsaru áll.
Köszönhető ez a nagy jogállamunknak is, ami arról is leszoktatta a rendőröket, hogy rendőrbotot használjanak
( így inkább dulakodni kezdenek...).
De ezeknek a miértje inkább egy kiadós sörözés témája lenne.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2021.03.01. 23:04 Üdv!

Szerintem az 1-3 pont evidens kellene, hogy legyen.
Viszont a hangsúly most mégis a 4. ponton van.

Sajnos a rendelkezésre álló kényszerítő eszközök használható távolsága eléggé nagy szórást mutat.

A legkontaktabb kontak lehet mondjuk a full-kontakt ( ez de faszán sikerült), azaz a testi kényszer. Távolság: 0-1 m.
Ide sorolnám a bilincset, és talán a rendőrbotot is.

Kövi a vegyi eszköz, amit mondjunk lőjünk be 2 méterre.

És utána nem marad, csak a tűzfegyver, szintén 0 métertől felfele.

Az eszközöknél a távolság mellett a hatásosság is fontos paraméter.
Nyilván, ha ököllel állon pattintanak valakit, esetleg rendőrbottal X-t rajzolnak a fejére, azt a kellően hatásos kategóriába lehet sorolni. Mondjuk az elegánsba már annyira nem...

De komolyan, pontosan a cikkben szereplőhöz hasonló hidegfegyveres támadások azok, ahol nagy a hiányosság.
Ugyanis:
- akik a leggyakrabban találkoznak ilyesmivel, azok között kevés olyan van, aki bármiféle, készségszintű közelharc-ismeret birtokában volna. Azaz k.rvára nem állna neki elvezetősdit játszani ( miért is tenné).
- a szituációt ugyanakkor meg kell(ene) oldania, mert az sem reális elvárás, hogy minden késes baromra a TEK menjen,

Tehát ott tartunk, hogy van egy késes ember ( nem feltétlenül támadó, lehet csak egy passzív ellenszegülő), akit le kellene fegyverezni.
Persze meg lehet és kell próbálni felszólításokkal távirányítani, de ennek a hatásfokát most inkább nem saccolnám meg.

A késes embertől el kellene venni a bökőt, őt magát pedig túszul kellene ejteni, de sz.rik a felszólításokra.
Mi legyen a következő lépés?

Itt jönne a Taser/gumi/babzsák/szivacs, bármi, amit kontakt NÉLKÜL úgy lehetne használni, hogy a késes ne feltétlenül haljon bele.

És, hogy a számokkal is játsszunk egy kicsit:

1. A Taser drága, ezt tudjuk. Országosan, egyszerre, közterületen lehet úgy pár ezer fő.
Ha csak a mindenkori közterületi állománynál lenne ( azaz nem személyi felszerelés volna, hanem fel kellene venni, mint pl. egy kézi radiót), ez jelenthetne mondjuk 2000 eszközt, akár több lépcsőben.
Ez pont kettőezerrel több, mint amennyi most van.

2. Srétes puska.
Nem vagyok nagy ismerője a piacnak, de itt se személynek kellene, hanem pl. autónként egy darab. Szintén akár több lépcsőben.

Azt a közismert tényt, hogy a közpénz mennyire szereti elveszteni a közpénz jellegét, most nem is említeném.
Itt az akarat hiányzik, de az nagyon.

És hogy hány olyan intézkedés van, ahol kellenének ilyen eszközök. Sajnos egyre több...
Csak sok megoldódik a fegyver elővételével, célt ér a duma, hat a spray, beüt a cucc, stb.

Tudomásul kell venni mindenkinek, hogy egyre több a z olyan alak, aki nagy ívben let.jja, hogy vele szemben civil vagy zsaru áll.
Köszönhető ez a nagy jogállamunknak is, ami arról is leszoktatta a rendőröket, hogy rendőrbotot használjanak
( így inkább dulakodni kezdenek...).
De ezeknek a miértje inkább egy kiadós sörözés témája lenne.
Tasert én többször láttam NEM működni mint igen. Tudom, sokszor meg működik, de rengetegszer túl messziről próbálkoznak, vastag a ruha, stb stb. Ettől függetlenül éles biztosítással egy jó eszköz, de ahogy írtad, drága. Egy jó paprikaspré meg nagytételben 1000Ft se talán. Jettel pár méterről lehet győzködni.
A beanbag lőszer sem drága. Poli nélkül, de ha 2006-ban sikerült a civileket széjjellődözni mindenféle bock puskákkal, akkor azok most a járőrautókban is jól elférnének. A traumatikus sem 100% nyugtatja le a barmot, de az előbb említett sprével együtt azért elég jó, valamint olcsó nemhalálos lehetőség lenne.
Hogy milyen gyakran kellene? Erről a rendőröket kellene megkérdezni, de azért sok videót találni itthonról is...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2021.03.01. 17:36 De van, szolgalatban is. Rtv. 52.¶ (1).

Sot, kulfoldi rendvedelmi szerv tagjanak is van kozos muveletben, pont hogy jogos vedelemre korlatozva a kofegyverhasznalati joga.
Nézd meg mi a btkban a jogos védelem.

Aztán írd az A4re hogy azért lőtted le, mert éjszaka volt.
vagy azt hogy az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépted túl.
A jogos védelem az rgy jogintezmeny, ami civilek számára tesz lehetővé nem büntethetőseget bizonyos tenyallasok megvalósulása esetén.
Mas világ pont úgy ahogy a civil se intezkedhet.
Az Rt 53. az mondja ki hogy életveszely esetén az intézkedés során kiolthato az emberi élet, de az ettől még nem jogos védelem.
Szép tétel lehetne a jogi egyetemen a kettő összehasonlítasa.
Ami igazán szomorú, hogy az az ügyészség vizsgálja egy védekezés során a jogos védelmet aki láthatóan annak fogalmával sincs tisztában.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.03.02. 07:12 Nézd meg mi a btkban a jogos védelem.

Aztán írd az A4re hogy azért lőtted le, mert éjszaka volt.
vagy azt hogy az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépted túl.
A jogos védelem az rgy jogintezmeny, ami civilek számára tesz lehetővé nem büntethetőseget bizonyos tenyallasok megvalósulása esetén.
Mas világ pont úgy ahogy a civil se intezkedhet.
Az Rt 53. az mondja ki hogy életveszely esetén az intézkedés során kiolthato az emberi élet, de az ettől még nem jogos védelem.
Szép tétel lehetne a jogi egyetemen a kettő összehasonlítasa.
Ami igazán szomorú, hogy az az ügyészség vizsgálja egy védekezés során a jogos védelmet aki láthatóan annak fogalmával sincs tisztában.
Rosszul tudod.

A jogos védelem - az alaptörvény szerint is - mindenkit megillet. DE a hivatásos állományú rendvédelmi szerv tagjait ezen felül TÖBBLETJOGOK illetik meg.

Például a rendőr lőhet menekülőre is bizonyos esetekben:
(g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2021.03.02. 07:12 Nézd meg mi a btkban a jogos védelem.
Megneztem. Nincs benne olyan, ami bizonyos foglalkozasok muveloit kivenne azok kozul, akik jogosan megvedhetik magukat.

Az Rtv. viszont azt irja:
"52. § (1) A rendőrt a lőfegyverhasználati jog - a jogos védelem és a végszükség esetein kívül - az e törvényben foglaltak szerint illeti meg."

Tehat a rendor TOBB esetben hasznalhat lofegyvert, mint a civil, nem pedig kevesebben.

Rosszul tudjatok, raadasul mindezek nem kizarolag a rendorre, de a tobbi fegyveresre (pl. penzugyor) is vonatkoznak, csak mas jogszabaly alapjan.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2021.03.02. 08:44 Megneztem. Nincs benne olyan, ami bizonyos foglalkozasok muveloit kivenne azok kozul, akik jogosan megvedhetik magukat.

Az Rtv. viszont azt irja:
"52. § (1) A rendőrt a lőfegyverhasználati jog - a jogos védelem és a végszükség esetein kívül - az e törvényben foglaltak szerint illeti meg."

Tehat a rendor TOBB esetben hasznalhat lofegyvert, mint a civil, nem pedig kevesebben.

Rosszul tudjatok, raadasul mindezek nem kizarolag a rendorre, de a tobbi fegyveresre (pl. penzugyor) is vonatkoznak, csak mas jogszabaly alapjan.
Egyszerűen nem érted.
Intézkedésben van es nem jogos védelemben.
Ket különböző dolog.
Pl. Mig tőled nem várható el semmilyen körülmények között hogy kockaztasd az életed tőle igen.
Es meg millió mas dolog.
A jogos védelem az az egyetlen tenyallas csoport amikor erőszakot használhat a civil.
A rendőr pedig egy eroszakszervezet tagja.
Egészen mások a felhatalmazasai.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.03.02. 07:19 Rosszul tudod.

A jogos védelem - az alaptörvény szerint is - mindenkit megillet. DE a hivatásos állományú rendvédelmi szerv tagjait ezen felül TÖBBLETJOGOK illetik meg.

Például a rendőr lőhet menekülőre is bizonyos esetekben:
(g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;
Ha egy rendőr az utcán jogos védelmi helyzetnek tekinthető szituációba keveredik akkor gyakorlatilag ezzel együtt azonnal intézkedési kötelezettsége is keletkezik.
Bármit tesz azt nem a jogos védelem, hanem intezkedesekre vonatkozó szabályok szerint fogják elbiralni.
Ezért mondtam hogy kivétel, ha pl. reszeg , mert ittasan nem helyezheti szolgalatba magát.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2021.03.02. 08:49 Egyszerűen nem érted.
Intézkedésben van es nem jogos védelemben.
Ket különböző dolog.
Pl. Mig tőled nem várható el semmilyen körülmények között hogy kockaztasd az életed tőle igen.
Es meg millió mas dolog.
A jogos védelem az az egyetlen tenyallas csoport amikor erőszakot használhat a civil.
A rendőr pedig egy eroszakszervezet tagja.
Egészen mások a felhatalmazasai.
Te nem erted, pedig vilagosan fogalmaznak a torvenyek. Oktatjak is a rendvedelmi testuleteknek.

Teljesen masrol beszelsz.

Hogyan allapitottak meg a jogos vedelmet a most targyalt esetben akkor szerinted?

https://mandiner.hu/cikk/20210301_ugyes ... ado_ferfit

"Befejezte az ügyészség a nyomozást az Újpesten megkéselt rendőr ügyében, a rendőrök jogos védelmi helyzetben voltak"
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Zotyika írta: 2021.03.02. 09:32 Te nem erted, pedig vilagosan fogalmaznak a torvenyek. Oktatjak is a rendvedelmi testuleteknek.

Teljesen masrol beszelsz.

Hogyan allapitottak meg a jogos vedelmet a most targyalt esetben akkor szerinted?

https://mandiner.hu/cikk/20210301_ugyes ... ado_ferfit

"Befejezte az ügyészség a nyomozást az Újpesten megkéselt rendőr ügyében, a rendőrök jogos védelmi helyzetben voltak"
Ez a jogos védelem fogalma.

A jogos védelem büntetőjogi fogalom, az egyik büntethetőséget kizáró ok.
A jogosan védekező olyan közvetlenül fenyegető támadást hárít el, amelynek megakadályozására a bűnüldöző hatóságok lennének jogosultak és kötelesek. Amennyiben a társadalom nem képes megvédeni egy adott helyzetben valakit a jogtalan erőszaktól, úgy biztosítja az önhatalmú védelem jogát. Ebben az esetben az állam erőszak-monopóliuma közérdekből felfüggesztésre kerül. A jogos védelem nem minden esetben önvédelem. A védelmi cselekményt bárki kifejtheti, nem csak a megtámadott. A kifejtett erőszak egyetlen korlátja az arányosság elve, azaz a védelmi cselekménynek arányosnak kell lennie a támadással, de ezen belül akár a valaki életére törő támadó megölése is jogszerű lehet.
Az intézkedő rendőr akkor ki helyett is járt el?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2021.03.02. 10:53-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.03.02. 08:44 Megneztem. Nincs benne olyan, ami bizonyos foglalkozasok muveloit kivenne azok kozul, akik jogosan megvedhetik magukat.

Az Rtv. viszont azt irja:
"52. § (1) A rendőrt a lőfegyverhasználati jog - a jogos védelem és a végszükség esetein kívül - az e törvényben foglaltak szerint illeti meg."

Tehat a rendor TOBB esetben hasznalhat lofegyvert, mint a civil, nem pedig kevesebben.

Rosszul tudjatok, raadasul mindezek nem kizarolag a rendorre, de a tobbi fegyveresre (pl. penzugyor) is vonatkoznak, csak mas jogszabaly alapjan.
ennyi, nem tudok többet hozzáfűzni, kérem kacccsojjaki!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.03.02. 10:53 ennyi, nem tudok többet hozzáfűzni, kérem kacccsojjaki!
gvass1 írta: 2021.03.02. 10:53 ennyi, nem tudok többet hozzáfűzni, kérem kacccsojjaki!
Neked is.

A jogosan védekező olyan közvetlenül fenyegető támadást hárít el, amelynek megakadályozására a bűnüldöző hatóságok lennének jogosultak és kötelesek. . Ebben az esetben az állam erőszak-monopóliuma közérdekből felfüggesztésre kerül.

Ugy érdekelne a rendőrnő mikor fuggesztette fel az állam erőszakmonopoliumát.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.03.01. 15:19
4. nincsen a magyar gyalogjárőrnél kartávolságnál messzebbről hatásos nem halálos eszköz, csak egy lejárt szavatosságú CS-spray
Ez nem igaz! Lejárat előtt gondosan átmatricázzák, és máris szavatos! :lol:
Tudom, láttam...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2021.03.02. 10:52 Az intézkedő rendőr akkor ki helyett is járt el?
Nem ertem ezt a kerdest, senki helyett nem jart el, vegezte a munkajat. Amit idezel az nem a jogos vedelem fogalma, az a Btk-ban van, es nem szol arrol, hogy barmi felfuggesztesre kerulne, vagy valaki helyett mas jarna el.

Jelen esetben a rendorno cselekmenye (megolte a tamadot), a kollegajat ert (mas szemelye ellen intezett), jogtalan tamadas elharitasahoz volt szukseges. Ez a jogos vedelem, ahogy az ugyeszseg is megallapitotta.

Az ugyeszseg/birosag pedig az erre hivatott szervezet, most veluk akarsz vitatkozni? Rosszul allapitottak meg?

Azt keverheted, hogy a rendorre vonatkoznak mas szabalyok is, ezeket is be kell tartania, ez viszont fuggetlen a jogos vedelemtol, ezert azon kivul es tole fuggetlenul megvizsgal(hat)jak, az intezkedest magat.

Ertheto?

(Es igen, ejjel a rendorre tamadni ugyanugy megalapozza a torvenyi velelmet, hogy a tamadas az elet kioltasara iranyul, mint civilre. Gondolkozz, hogy lenne elkepzelheto, hogy egy rendort, aki hivatasa miatt nem menekulhet el kevesbe vedjen a jog??? De ettol meg nem feltetlen lesz jogszeru es szakszeru egy ejjeli lofegyverhasznalat, es felelossegre is vonhatjak erte.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Drogozva volt fullra a lelőtt rendőrkéselő:

https://telex.hu/belfold/2021/03/02/ujp ... -reszletek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.03.02. 14:15 Drogozva volt fullra a lelőtt rendőrkéselő:

https://telex.hu/belfold/2021/03/02/ujp ... -reszletek
Az alábbi rész figyelemre méltó. Amikor a teljesen idióta, és a példa alapján abszolút hatástalan, kézre- és lábra lövést oktató kiképzés, és a 60-as évekbeli gondolkodásmód- és doktrína kis híján a rendőr életét követelte.
Ezt a kézre- és lábra lövést mikor tudják itthon végre nyugdíjazni, a PA63-asokkal és az FMJ lőszerrel együtt??? Csak a vakszerencsén múlott, hogy támadót- és az ajtót átütő lövedékek nem öltek meg senkit a lakásokban.

"A térdelő férfi kezére és vállára célzott, majd „további három, lefelé irányuló lövést adott le”, de támadójuk így sem állt le, tovább hörgött és szurkált, ezért a rendőrnő még négyszer rálőtt. Ez sem hatott, a férfi felállt és a rendőrnő felé indult, ezért ő megint tüzet nyitott. Összesen 11 lövést adott le – ebből 9 okozott lőtt sérülést –, de csak az utolsó kettővel célzott a mellkas irányába, végül egyébként ezek állították meg a támadót, aki a helyszínen életét vesztette."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.03.02. 14:15 Drogozva volt fullra a lelőtt rendőrkéselő:

https://telex.hu/belfold/2021/03/02/ujp ... -reszletek
És a jó öreg végtagra lövöldözés is megvan. Itt amúgy a beanbag vagy gumis sem ért volna semmit, a környék összes tudatmódosítóját magába tolta...
Még mindig csak azt tudom mondani, hogy tiszteletem a rendőrnőnek!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése