Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

CAAC37FB-EA13-4F42-8EFB-406528E8E146.jpeg
Ma volt lehetőségem kipróbálni. Ez már egy EU konform Chiappa CBR-9R - hangtompító imitációval (alatta hosszú cső), és pár csavarral kulturáltan betolhatatlanná tett válltámasszal.

Pozitívumok: kényelmes a fogása. Végre egy vállalható merevségű fém válltámasz - kár, hogy ilyen rövíd. Kellemes a sütése. Nem rossz szórás. Jó minőségérzet. Használható, fluoreszkáló fix irányzék.

Negatívumok: a tusa túl rövid, zavaróan közel kerül az arcoromhoz a fegyver; a cső miatt szokatlan a súlyelosztás; fura a tár töltése de megszokható. Meglepően határozott a visszarúgás.

Összességében tecc. Ennyi pénzért IMHO inkább egy Skorpió, de ez már más tészta. Elférne itthon a páncélban. ;) :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.20. 23:58 CAAC37FB-EA13-4F42-8EFB-406528E8E146.jpeg

Ma volt lehetőségem kipróbálni. Ez már egy EU konform Chiappa CBR-9R - hangtompító imitációval (alatta hosszú cső), és pár csavarral kulturáltan betolhatatlanná tett válltámasszal.

Pozitívumok: kényelmes a fogása. Végre egy vállalható merevségű fém válltámasz - kár, hogy ilyen rövíd. Kellemes a sütése. Nem rossz szórás. Jó minőségérzet. Használható, fluoreszkáló fix irányzék.

Negatívumok: a tusa túl rövid, zavaróan közel kerül az arcoromhoz a fegyver; a cső miatt szokatlan a súlyelosztás; fura a tár töltése de megszokható. Meglepően határozott a visszarúgás.

Összességében tecc. Ennyi pénzért IMHO inkább egy Skorpió, de ez már más tészta. Elférne itthon a páncélban. ;) :lol:

öööö. Ha a hosszú cső megvan, akkor mi a tücsöknek kellett fixálni a válltámaszt??? 170 mm plusz csővel megvan a 60 centi!
(Bámmeg, ez nem is a saját válltámasza, most nézem!)

Másik: a hosszú cső ennyit tenne hozzá az impulzushoz? Amit én próbáltam, annak gyakorlatilag nincs hátrarúgása kvázi géppisztolyként lehet használni, ha gyors az ujjad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Taurus TX22 Competition .22 LR pisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... -pisztoly/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.01.21. 06:25 öööö. Ha a hosszú cső megvan, akkor mi a tücsöknek kellett fixálni a válltámaszt??? 170 mm plusz csővel megvan a 60 centi!
(Bámmeg, ez nem is a saját válltámasza, most nézem!)

Másik: a hosszú cső ennyit tenne hozzá az impulzushoz? Amit én próbáltam, annak gyakorlatilag nincs hátrarúgása kvázi géppisztolyként lehet használni, ha gyors az ujjad.
Hi

Cső ÉS fix tus - ne kérdezd... nem tudom. Tipp: szerintem a Chiappa biztosra megy, és nem akar 27 EU tag országban x megyei/tartományi kiskirállyal vitatkozni, “ez a biztos ami mindenhol jó lesz” alapon. Ami nem egy légből kapott feltételezés, legalább is a 19+1 megye = 21 féle értelmezés országából kiindulva...

Visszarúgás - szinte biztos, hogy pszichés, nem objektív. Stresszelt, hogy egy centire (!) a szememtől hátra-hátra mozdul a tok. Vállban szinte észrevehetetlen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Petya357 írta: 2021.01.21. 14:07 Hi

Cső ÉS fix tus - ne kérdezd... nem tudom. Tipp: szerintem a Chiappa biztosra megy, és nem akar 27 EU tag országban x megyei/tartományi kiskirállyal vitatkozni, “ez a biztos ami mindenhol jó lesz” alapon. Ami nem egy légből kapott feltételezés, legalább is a 19+1 megye = 21 féle értelmezés országából kiindulva...

Visszarúgás - szinte biztos, hogy pszichés, nem objektív. Stresszelt, hogy egy centire (!) a szememtől hátra-hátra mozdul a tok. A személlyel éreztem a levegő mozgást, annyira közel került. Vállban szinte észrevehetetlen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SIG Sauer P320MAX sportpisztoly (és nálunk már ez is A-kategóriás:-(()

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... tpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.01.22. 14:08 SIG Sauer P320MAX sportpisztoly (és nálunk már ez is A-kategóriás:-(()

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... tpisztoly/

Kép
Ha kisebb tárral viszed be akkor is ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2021.01.22. 16:40 Ha kisebb tárral viszed be akkor is ?
Vagy tár nélkül ;)
Akkor egyértelműen rendben vagy. Vagy raksz a tárba egy korlátozót.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: 7,62×39 mm-es StG44 konverzió

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Érdekesség:

Storm says November 23, 2013 at 9:44 PM: "I remember reading on some forum story from a guy that claims that in the early nineties, he was a part of a team that inspected newly opened East German Army (or some kind of »people« reserves?) armories.
He claims seeing a lot of crazy stuff there, among other lots of StGs rebarreled to 7.62×39 and reworked to use AK mags, all done of course after the war to utilise lots of StG leftovers.
I can’t say if this is a true story, care must be taken especially as he told some other stuff that sounds initially not plausible; like guy was involved in a deal trying to sell some kind of full auto VG1-5 type rifles to unknown African countries, during the Cold War (to sold them the »simple« technology to make the rifles – but soon Africa was flooded with AKs so it failed, by his story).
As for first, I’m sure Michael Heidler (if he is reading this) could clarify about these east german reworked StGs, is it a myth tale, or somewhat true."


A lényeg magyarul: állítólag a német újraegyesítés után keletnémet raktárakban találtak 7,62×39 mm-es lőszerhez és kalasnyikov tárakhoz átalakított StG44-eseket.

Egy ideje már keresem a nyomokat, valamiért többedik nekifutásra, ma vezetett el a Google egy Reddit fórumra.
Előbb nézzétek meg ezt az imfdb.org-on: MKb.42(H) - "It is converted for 7.62x39 blank cartridges and loaded with prototype slab sided AK-47 magazines."
De az igazi fogás ez a videó.

Tud valaki többet ezekről, netán olvasnivalót?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

brh562 írta: 2021.01.22. 16:40 Ha kisebb tárral viszed be akkor is ?
Akkor értelemszerűen nem. De ennyire okos az EU jogalkotás. Lásd még 600 lóerős zöldrendszámos autók.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 7,62×39 mm-es StG44 konverzió

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.01.22. 16:55 Érdekesség:

Storm says November 23, 2013 at 9:44 PM: "I remember reading on some forum story from a guy that claims that in the early nineties, he was a part of a team that inspected newly opened East German Army (or some kind of »people« reserves?) armories.
He claims seeing a lot of crazy stuff there, among other lots of StGs rebarreled to 7.62×39 and reworked to use AK mags, all done of course after the war to utilise lots of StG leftovers.
I can’t say if this is a true story, care must be taken especially as he told some other stuff that sounds initially not plausible; like guy was involved in a deal trying to sell some kind of full auto VG1-5 type rifles to unknown African countries, during the Cold War (to sold them the »simple« technology to make the rifles – but soon Africa was flooded with AKs so it failed, by his story).
As for first, I’m sure Michael Heidler (if he is reading this) could clarify about these east german reworked StGs, is it a myth tale, or somewhat true."


A lényeg magyarul: állítólag a német újraegyesítés után keletnémet raktárakban találtak 7,62×39 mm-es lőszerhez és kalasnyikov tárakhoz átalakított StG44-eseket.

Egy ideje már keresem a nyomokat, valamiért többedik nekifutásra, ma vezetett el a Google egy Reddit fórumra.
Előbb nézzétek meg ezt az imfdb.org-on: MKb.42(H) - "It is converted for 7.62x39 blank cartridges and loaded with prototype slab sided AK-47 magazines."
De az igazi fogás ez a videó.

Tud valaki többet ezekről, netán olvasnivalót?
Ha megírod angolul a kérdésed, továbbítom a szövegben említett szerzőnknek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.01.21. 14:07 Hi

Cső ÉS fix tus - ne kérdezd... nem tudom. Tipp: szerintem a Chiappa biztosra megy, és nem akar 27 EU tag országban x megyei/tartományi kiskirállyal vitatkozni, “ez a biztos ami mindenhol jó lesz” alapon. Ami nem egy légből kapott feltételezés, legalább is a 19+1 megye = 21 féle értelmezés országából kiindulva...

Visszarúgás - szinte biztos, hogy pszichés, nem objektív. Stresszelt, hogy egy centire (!) a szememtől hátra-hátra mozdul a tok. Vállban szinte észrevehetetlen.
PDW-ből fix válltámaszos puska hosszabb csővel.... Hát nem is tudom. Nekem ez kicsit olyan szörnyszülött. Mint a dögös nő akinek derektől lefelé uszonya van.... valahol nekem ezzel elveszett belőle a lényeg.
Ettől persze még lehet jó fegyver, csak szubjektíve nekem nem tetszik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.01.23. 09:10 PDW-ből fix válltámaszos puska hosszabb csővel.... Hát nem is tudom. Nekem ez kicsit olyan szörnyszülött. Mint a dögös nő akinek derektől lefelé uszonya van.... valahol nekem ezzel elveszett belőle a lényeg.
Ettől persze még lehet jó fegyver, csak szubjektíve nekem nem tetszik.
közben megnéztem jobban: ez egy CBR-9R azaz RIFLE, USA-piacra 16"+ (18,5", így kanada-konform is) csővel, és így megfelel az EU nem-A7-nek IS (mellesleg).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kocsiga írta: 2021.01.23. 11:57 Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit.
Arra tökéletes!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

gvass1 írta: 2021.01.23. 12:01Arra tökéletes!
Köszi!
szerk.: a kaliberes tesztet elolvastam.
Az alapján a V3 lenne az alkalmasabb sportra. (?)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

kocsiga írta: 2021.01.23. 12:03 Köszi!
szerk.: a kaliberes tesztet elolvastam.
Az alapján a V3 lenne az alkalmasabb sportra. (?)
Attól függ milyen sportra gondolom... V3 tán a sima DA/SA, az az ilyenekkel együtt fog versenyezni, egy sima CZ75-öshöz képest rosszabb sütéssel, rövidebb csővel és nagyobb visszarúgással. A V1 asszem a "LEM", ami kb. Glock csak kakassal, és valamivel szarabb a sütés sportra, hosszabb a reset, magasabban van a csőtengely (ilyennel lőttem többet). Ha pontlövészet, akkor inkább P30L, annak hosszabb az irányzóvonala.

Nem fikázásnak szánom, még ha úgy hangzik is, jó szolgálati pisztolynak tartom a P30-at és én kifejezetten szeretem a hosszabb, de könnyebb sütési utat. (Glocknál sem húz be az egy ideje divatos rövidített sütés, de aki komolyabban sportol, annak biztos jobb az, hatékonyabb.)
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Zotyika írta: 2021.01.23. 12:59 Attól függ milyen sportra gondolom... V3 tán a sima DA/SA, az az ilyenekkel együtt fog versenyezni, egy sima CZ75-öshöz képest rosszabb sütéssel, rövidebb csővel és nagyobb visszarúgással. A V1 asszem a "LEM", ami kb. Glock csak kakassal, és valamivel szarabb a sütés sportra, hosszabb a reset, magasabban van a csőtengely (ilyennel lőttem többet). Ha pontlövészet, akkor inkább P30L, annak hosszabb az irányzóvonala.

Nem fikázásnak szánom, még ha úgy hangzik is, jó szolgálati pisztolynak tartom a P30-at és én kifejezetten szeretem a hosszabb, de könnyebb sütési utat. (Glocknál sem húz be az egy ideje divatos rövidített sütés, de aki komolyabban sportol, annak biztos jobb az, hatékonyabb.)
Neked is köszönöm!
Komoly versenyre nem,csak jáccósnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kocsiga írta: 2021.01.23. 12:03 Köszi!
szerk.: a kaliberes tesztet elolvastam.
Az alapján a V3 lenne az alkalmasabb sportra. (?)
Jáccós-sportra igen, ahogy írtad is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

kocsiga írta: 2021.01.23. 11:57 Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit.
És mindenképpen HK kell? Engem mindig elriasztottak a témában jártasak rémtörténetei az alkatrész, tartozék beszerzés nehézségeiről.
Kétkezes a CZ85 is. Játszani, sportolni kiváló, Kadett szettel főleg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.23. 15:31 És mindenképpen HK kell? Engem mindig elriasztottak a témában jártasak rémtörténetei az alkatrész, tartozék beszerzés nehézségeiről.
Kétkezes a CZ85 is. Játszani, sportolni kiváló, Kadett szettel főleg.
Magyarisztánban kb. Glockon kívül mihez van alkatrész boltból, raktárról?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nagyon sok ezer loves van mar az hakamba es egy utoszegtoresen kivul mas problemam nem volt vele.
Az utoszeget is meghozta a boot fel ev alatt, addig meg egy ezustacelbol esztergalt volt benne.
Hallomasbol a cz is szereti ropogtatni a szanakasztot...
zora írta: 2021.01.23. 15:31 És mindenképpen HK kell? Engem mindig elriasztottak a témában jártasak rémtörténetei az alkatrész, tartozék beszerzés nehézségeiről.
Kétkezes a CZ85 is. Játszani, sportolni kiváló, Kadett szettel főleg.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2021.01.23. 16:11 Nagyon sok ezer loves van mar az hakamba es egy utoszegtoresen kivul mas problemam nem volt vele.
Az utoszeget is meghozta a boot fel ev alatt, addig meg egy ezustacelbol esztergalt volt benne.
Hallomasbol a cz is szereti ropogtatni a szanakasztot...
Ja, az én 85-ösömben is eltört. Egy héten belül hozta a futàr az újat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.01.23. 16:11 Hallomasbol a cz is szereti ropogtatni a szanakasztot...
Így van. Azt viszont Brno-bol megrendeled postán pár ojróért és egy hét alatt itt van, vagy ha nincs ez a nyomorult Covid bemész Párkányban a halálbótba és ott veszel raktárról. (Én az utóbbit tettem még a vírus genya előtt)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Rendelni inenn is lehet
https://market.comalis.com/epages/lno1J ... Categories
TotoHU írta: 2021.01.23. 17:57 Így van. Azt viszont Brno-bol megrendeled postán pár ojróért és egy hét alatt itt van, vagy ha nincs ez a nyomorult Covid bemész Párkányban a halálbótba és ott veszel raktárról. (Én az utóbbit tettem még a vírus genya előtt)
ingyom bingyom tálib-e?
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

zora írta: 2021.01.23. 15:31 És mindenképpen HK kell? Engem mindig elriasztottak a témában jártasak rémtörténetei az alkatrész, tartozék beszerzés nehézségeiről.
Kétkezes a CZ85 is. Játszani, sportolni kiváló, Kadett szettel főleg.
Alapvetően ilyen volt még csak a kezemben,ami úgy kétkezes,hogy nem kell átforgatni,pakolászni semmit. Akár két lövés között kezet "cserélhetek". Illetve nekem nagyon kényelmes volt a markolata.
Talán a horvátoknak van valami hasonló,de arról semmit nem tudok.(xds?)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kocsiga írta: 2021.01.23. 22:22 Alapvetően ilyen volt még csak a kezemben,ami úgy kétkezes,hogy nem kell átforgatni,pakolászni semmit. Akár két lövés között kezet "cserélhetek". Illetve nekem nagyon kényelmes volt a markolata.
Talán a horvátoknak van valami hasonló,de arról semmit nem tudok.(xds?)
HS (Springfield) XDM-re gondolsz. Az is tök jó stuki ebben a műfajban.

videónk róla:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mpetition/

De ebből csak a legfrissebb modelleken van kétkezes szánakasztó, azok talán itthon még nem is kaphatóak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

kocsiga írta: 2021.01.23. 22:22 Alapvetően ilyen volt még csak a kezemben,ami úgy kétkezes,hogy nem kell átforgatni,pakolászni semmit. Akár két lövés között kezet "cserélhetek". Illetve nekem nagyon kényelmes volt a markolata.
Talán a horvátoknak van valami hasonló,de arról semmit nem tudok.(xds?)
CZ P10? Létezik kétkezes verzió belőle és nekem nagyon bejott sportra.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

kocsiga írta: 2021.01.23. 11:57 Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit.
Szar a sutese, drága és rossz a support.
A p10 zel messze jobban jársz.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2021.01.24. 08:10 CZ P10? Létezik kétkezes verzió belőle
Szerintem csak kétkezes verzió létezik belőle.
Amúgy szvsz is nagyságrenddel jobb pisztoly (kb. bármire) mint a P30.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2021.01.24. 10:44 Szerintem csak kétkezes verzió létezik belőle.
Amúgy szvsz is nagyságrenddel jobb pisztoly (kb. bármire) mint a P30.
Az ujabbaknal át kell szerelni a tarkioldot.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Lehet hogy bilibe lóg a kezem....
Nem tudtok véletlenül Dunakeszi közelében , vagy Budapesten olyan lőteret , ahol az éves díjat , stb . szép kártyával lehet fízetni ?
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

gvass1 írta: 2021.01.24. 07:17 HS (Springfield) XDM-re gondolsz. Az is tök jó stuki ebben a műfajban.

videónk róla:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mpetition/

De ebből csak a legfrissebb modelleken van kétkezes szánakasztó, azok talán itthon még nem is kaphatóak.
Igen erre,köszi!
Nézegettem tegnap az egyik weboldalon.
Volt egy kis hiányérzetem. Akkor ez az. 😀
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

HCZoli írta: 2021.01.24. 12:10 Az ujabbaknal át kell szerelni a tarkioldot.
Rákerestem a tipusra és tényleg.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2021.01.24. 12:10 Az ujabbaknal át kell szerelni a tarkioldot.
Jogos.
De mondjuk a tárkioldó szerintem a kisebb gond, a szánakasztó (+ esetleg a biztosító, ha van) hiánya a szívás balkezeseknek.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

swknél
G.D írta: 2021.01.24. 20:24 Jogos.
De mondjuk a tárkioldó szerintem a kisebb gond, a szánakasztó (+ esetleg a biztosító, ha van) hiánya a szívás balkezeseknek.
A külső szánakasztó nem. Az csak felesleges hibaforrás, az egyetlen haszna, ha a hibaelhárításnál és töltetlenség ellenőrzésnél van az ellentétes oldalon.
Inkább a fesztelenítő, az nem baj, ha van oldalhelyesen.
Alap lenne az új p09 oktatásánál is hogy azonnal feszteleníteni kell, ha nem kell 2 másodpercen belül újra lőni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2021.01.24. 20:34 swknél
A külső szánakasztó nem. Az csak felesleges hibaforrás, az egyetlen haszna, ha a hibaelhárításnál és töltetlenség ellenőrzésnél van az ellentétes oldalon.
Inkább a fesztelenítő, az nem baj, ha van oldalhelyesen.
Alap lenne az új p09 oktatásánál is hogy azonnal feszteleníteni kell, ha nem kell 2 másodpercen belül újra lőni.
Ez két nagy iskola harca, én gyorsabbnak találom, szóval azt használom tárcserénél mindig csőretöltéshez. Engem zavarna ha "rossz" oldalon lenne, bár megszokható. Plusz az általad említett okok miatt se baj ha van. Abban is igazad van, hogy a lefogása, felnyomása meg galibákat okoz. Ezt a vitát szerintem nem lehet eldönteni, mert egyéni ízlés, megszokás kérdése. Amúgy a tárkioldót sem akkora para kezelni, ha a "rossz" oldalon van.

A feszetelenítéshez: én örülök ha ekkora lövésszámmal meg lehet tanítani őket SA-ban lőni. Ha belekevered a DA sütést az szerintem világvége...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2021.01.24. 20:48 Ez két nagy iskola harca, én gyorsabbnak találom, szóval azt használom tárcserénél mindig csőretöltéshez. Engem zavarna ha "rossz" oldalon lenne, bár megszokható. Plusz az általad említett okok miatt se baj ha van. Abban is igazad van, hogy a lefogása, felnyomása meg galibákat okoz. Ezt a vitát szerintem nem lehet eldönteni, mert egyéni ízlés, megszokás kérdése. Amúgy a tárkioldót sem akkora para kezelni, ha a "rossz" oldalon van.

A feszetelenítéshez: én örülök ha ekkora lövésszámmal meg lehet tanítani őket SA-ban lőni. Ha belekevered a DA sütést az szerintem világvége...
Ne arról szól, ez arról szól, hogy automatikusan azonnal fesztelenítsen ahogy lehet, mert különben ha tényleg bajba kerül, ott fog feszített kakasos fegyverrel hadonászni, illetve úgy teszi el a tokba.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2021.01.24. 20:34 swknél
A külső szánakasztó nem. Az csak felesleges hibaforrás,
"Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit."
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2021.01.24. 21:13 "Sportra használ valaki h&k p30-at?
Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni.
Igazából jáccósnak keresek valamit."
Ez már egy másik vita.
Arról hogy mi a fontos kezelőszerv egy balkezesnek.
A p09 a fesztelenito miatt került bele példaként.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2021.01.24. 20:24 Jogos.
De mondjuk a tárkioldó szerintem a kisebb gond, a szánakasztó (+ esetleg a biztosító, ha van) hiánya a szívás balkezeseknek.
Ez volt az egyik feltétele: "Mindenképpen valami kétkezes kellene, amit nem kell átszerelni."

Erre javasoltam, a régebbi vervziót.
Egyébként egyik balkezes sportlövő cimborám a jobb kezes fegyverénél pont a tárkioldáson vesztett sok időt mindig hozzám képest.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2021.01.25. 07:07 Egyébként egyik balkezes sportlövő cimborám a jobb kezes fegyverénél pont a tárkioldáson vesztett sok időt mindig hozzám képest.
Van több balkezes is a klubban akik ilyen vagy olyan okból csak jobbkezes tárkioldóval ellátott Glockokkal lőnek és én ilyet nem vettem észre.
De régebben, mikor többet gyakoroltam a sajátommal, nekem is simán ment bal kézzel a tárkioldás (matatóujjal).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

HCZoli írta: 2021.01.24. 12:10 Az ujabbaknal át kell szerelni a tarkioldot.
Senkinek nem jut eszébe az SFP9?
Mindkét oldalon van szánakasztó és a tárkioldó is mind két oldalról elérhető:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

aksurv írta: 2021.01.24. 21:05 Ne arról szól, ez arról szól, hogy automatikusan azonnal fesztelenítsen ahogy lehet, mert különben ha tényleg bajba kerül, ott fog feszített kakasos fegyverrel hadonászni, illetve úgy teszi el a tokba.
És akkor bebizonyítottuk, hogy nem kellene nekünk lenni a helikopternek, hanem elfogadni, hogy minden értelmes, tapasztalatokkal rendelkező helyen átálltak már a biztosító-fesztelenítő nélküli, minden elsütésre azonos, nem túl nagy és nem túl kicsi elsütési erővel - tulajdonképpen előfeszített elsütőszerkezettel - működő fegyverekre....

Ta-daaaam.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zotyika írta: 2021.01.25. 17:07 És akkor bebizonyítottuk, hogy nem kellene nekünk lenni a helikopternek, hanem elfogadni, hogy minden értelmes, tapasztalatokkal rendelkező helyen átálltak már a biztosító-fesztelenítő nélküli, minden elsütésre azonos, nem túl nagy és nem túl kicsi elsütési erővel - tulajdonképpen előfeszített elsütőszerkezettel - működő fegyverekre....

Ta-daaaam.
Jaja, még csak márkát sem kellett volna váltani, elég kiválóak a CZ strikeres pisztolyai is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.01.25. 17:16 Jaja, még csak márkát sem kellett volna váltani, elég kiválóak a CZ strikeres pisztolyai is.
Vagy a marokőfegyver választásnál szétnézni a piacon, hogy mi van még elérherő áron és közelségben. Pl. mondjuk ööö ... Glock.
Karabéllyá alakítható, van belőle sorozatlövő. A világ minden tájáról sorban állnak érte, mert bevállt. Nekünk meg itt van a szomszédban.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.01.25. 18:23 Vagy a marokőfegyver választásnál szétnézni a piacon, hogy mi van még elérherő áron és közelségben. Pl. mondjuk ööö ... Glock.
Karabéllyá alakítható, van belőle sorozatlövő. A világ minden tájáról sorban állnak érte, mert bevállt. Nekünk meg itt van a szomszédban.
Én csakis Glockot választanák, de szempont lehet a CZ-vel kötött megállapodásunk, meg hogy mi is gyárthatnánk. És a P10C rendőrségi célokra sem egy rossz választás. Amúgy a most rendszeresített pisztolyok sem azok, de szerintem is inkább a strikeres elsütés lenne a kornak megfelelő. A kiképzés, kezelés biztos hogy egyszerűbb.
De igen, ha akármit lehetne választani, akkor Glock 19, mindenkinek, pont.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.01.25. 19:11 Én csakis Glockot választanák, de szempont lehet a CZ-vel kötött megállapodásunk, meg hogy mi is gyárthatnánk. És a P10C rendőrségi célokra sem egy rossz választás. Amúgy a most rendszeresített pisztolyok sem azok, de szerintem is inkább a strikeres elsütés lenne a kornak megfelelő. A kiképzés, kezelés biztos hogy egyszerűbb.
De igen, ha akármit lehetne választani, akkor Glock 19, mindenkinek, pont.
A mostani kombinált beszerzéssel (pisztoly, géppisztoly karabély) és a hazai gyártással azért nagyon is jó húzás volt a CZ. De abból meg pont nem azt rendszeresítettük amelyiket kellett volna (P10C vagy P10F) mert a cső alá töltött PA63-on nevelkedett kőfejű döntéshozók el sem tudták képzelni, hogy strikeres fegyverre átképezető lenne a DA-SA rendszerre képzett állomány.
A TEK és a szolnoki különlegesek ahol igazán számít a teljes megbízhatóság, meg úgyis Glockokat használnak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2021.01.25. 19:48 A TEK és a szolnoki különlegesek ahol igazán számít a teljes megbízhatóság, meg úgyis Glockokat használnak.
A megbízhatóság talán még fontosabb az utca rendőrénél, mert vele fordul elő legnagyobb valószínűséggel, hogy váratlanul kell fegyvert használnia (nem ő dönt a harcba bocsátkozásról), nem biztosítja folyamatosan féltucat másik fegyveres, plusz a pisztoly az elsődleges (és egyetlen) lőfegyvere. (nincs bajom egyik típussal sem, csak a megbízhatóság fontosságáról jutott eszembe)
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.01.25. 19:48 A mostani kombinált beszerzéssel (pisztoly, géppisztoly karabély) és a hazai gyártással azért nagyon is jó húzás volt a CZ. De abból meg pont nem azt rendszeresítettük amelyiket kellett volna (P10C vagy P10F) mert a cső alá töltött PA63-on nevelkedett kőfejű döntéshozók el sem tudták képzelni, hogy strikeres fegyverre átképezető lenne a DA-SA rendszerre képzett állomány.
A TEK és a szolnoki különlegesek ahol igazán számít a teljes megbízhatóság, meg úgyis Glockokat használnak.
Ha eltérő gyártótól származik a maroklő, meg a vállfegyver, eljön a világvége? Szerencse, hogy sörétessel nem akarták erősíteni az egyenruhásaink ütőképességét, mert akkor tényleg a törököktöl kellett volna venni mindent.

Most sincs gyártás, összeszerelés van. És lassan nem is látom értelmét a gyártósornak, mert felszerelik a különböző állományokat, kicsit spájzolnak, és többre nem lesz igény. Civil piac itthon nincs, külföldi meg feltételezem CZ-t a csehektől vesz, nem tőlünk.

Ja, ahogy felülről nézve az átlag állampolgár alkalmatlan arra, hogy hatékony eszközzel védje meg magát és a tulajdonát, úgy a fegyveres állomány is nyilván képtelen a korszerű technika használatára. Kár.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azert az ugye megvan hogy mai modern szolgalati maroklofegyverek eseteben megbizhatosag alapjan palcat torni erosen muhaha?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.01.25. 20:09 Azert az ugye megvan hogy mai modern szolgalati maroklofegyverek eseteben megbizhatosag alapjan palcat torni erosen muhaha?
Szvsz ez azért még mindig erősen elsődleges szempont, mindenkepoen a rail, cserélhető gripek, hangtompító opciók ketkezesseg, stb stb előtt. És nyilván más egy US Army meg egy kaeuropai ország rendorsegenek a prioritása.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2021.01.25. 21:26 Szvsz ez azért még mindig erősen elsődleges szempont, mindenkepoen a rail, cserélhető gripek, hangtompító opciók ketkezesseg, stb stb előtt. És nyilván más egy US Army meg egy kaeuropai ország rendorsegenek a prioritása.
Szerintem arra gondol, hogy megbízható a CZ is, (meg a HK, meg a Walther, meg - mostmár - a SIG) is.....
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Zotyika írta: 2021.01.26. 06:50 Szerintem arra gondol, hogy megbízható a CZ is, (meg a HK, meg a Walther, meg - mostmár - a SIG) is.....
Igen arra gondol meg arra hogy mas az erosen elsodleges szempont...
Kép
VS
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kedvenc "cseh glockunk" immár .45 ACP kaliberben is készül: P10F .45 Auto

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/45-acp- ... -pisztoly/

Kép


(Smith15 kolléga tenyere izzadni kezd....:-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.01.26. 10:28 Kedvenc "cseh glockunk" immár .45 ACP kaliberben is készül: P10F .45 Auto

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/45-acp- ... -pisztoly/




(Smith15 kolléga tenyere izzadni kezd....:-))))
Ehh.. :lol: :lol: A legnagyobb baj, hogy tök idióta módon nekem egy nagyon elcseszett és kicsit kezem van, és valahogy a P10-ek hódfarka nagyon nyomja a hüvelykujjam tövét... pár lövés után is már komolyan fáj.. Pedig nagyon ergonomikus fegyver,de sajna emiatt nekem elengedős a P10, pedig amúgy nagyon bejön :D Pedig ez így meg a nagyon kéne kategória :D
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

qqriq írta: 2021.01.26. 09:23 Igen arra gondol meg arra hogy mas az erosen elsodleges szempont...
Ez igaz, de ettől nem kéne kokas meg biztosító/fesztelenítő.... az csak a hülyeség.

(amúgy a képen csak egy A6-os van, mi ez az olcsójánoskodás???? :D)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.01.26. 11:03 Ehh.. :lol: :lol: A legnagyobb baj, hogy tök idióta módon nekem egy nagyon elcseszett és kicsit kezem van, és valahogy a P10-ek hódfarka nagyon nyomja a hüvelykujjam tövét... pár lövés után is már komolyan fáj.. Pedig nagyon ergonomikus fegyver,de sajna emiatt nekem elengedős a P10, pedig amúgy nagyon bejön :D Pedig ez így meg a nagyon kéne kategória :D
Ezt elsőre hitetlenkedve olvastam. Aztán megnéztem egy összehasonlító oldalt, és képről (!!!) tényleg elég más a markolat kialakítása a két pisztolyon.
(És pl a Glocknon eleve kétféle markolatpanel van, a rövidebb és a hosszabb hódfarkas.)
Persze ez így képről pont nem jelent semmit, kézbe kell fogni őket és lőni velük. Kinek mi a kényelmes. A sütése mindenesetre számomra a CZ-nek sokkal jobb volt, ha most vennék fegyvert simán azt venném Glock helyett.
Cz_vs_Glock.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.01.26. 22:48 Ezt elsőre hitetlenkedve olvastam. Aztán megnéztem egy összehasonlító oldalt, és képről (!!!) tényleg elég más a markolat kialakítása a két pisztolyon.
(És pl a Glocknon eleve kétféle markolatpanel van, a rövidebb és a hosszabb hódfarkas.)
Persze ez így képről pont nem jelent semmit, kézbe kell fogni őket és lőni velük. Kinek mi a kényelmes. A sütése mindenesetre számomra a CZ-nek sokkal jobb volt, ha most vennék fegyvert simán azt venném Glock helyett.
Érdekes, tavalyi vásárlású P10C-t próbáltam, és engem zavart a markolat agresszív mintázata, és (mivel addigra sok dícséretet olvastam róla) sokat vártam a sütéstől is, de nem volt különösebben jobb érzés lőni vele. Gen4 G19-hez szoktam, 2kg-os sütéssel. Utálom rajta az ujjtámaszokat, nem annyira kényelmes számomra a markolat, de mégis komfortosabb számomra a Glock.
Ha cserélsz, és a Gen5-ösöd eladóvá válik, szólj! :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.01.26. 23:22 Érdekes, tavalyi vásárlású P10C-t próbáltam, és engem zavart a markolat agresszív mintázata, és (mivel addigra sok dícséretet olvastam róla) sokat vártam a sütéstől is, de nem volt különösebben jobb érzés lőni vele. Gen4 G19-hez szoktam, 2kg-os sütéssel. Utálom rajta az ujjtámaszokat, nem annyira kényelmes számomra a markolat, de mégis komfortosabb számomra a Glock.
Ha cserélsz, és a Gen5-ösöd eladóvá válik, szólj! :-)
Pedig nekem sokkal határozottabb, jobban érezhető volt a P10C sütése. Érdemes kipróbálni, mielőtt az embert elkapja az orrba-szájba tolt Glock marketing, mint engem is elkapott anno. :-)
De most már marad, jó is és meg is szoktam. A mostani nyomorult lövésszámaim mellett meg még az unokáimat is kiszolgálja. :-(
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.01.26. 22:48 Ezt elsőre hitetlenkedve olvastam. Aztán megnéztem egy összehasonlító oldalt, és képről (!!!) tényleg elég más a markolat kialakítása a két pisztolyon.
(És pl a Glocknon eleve kétféle markolatpanel van, a rövidebb és a hosszabb hódfarkas.)
Persze ez így képről pont nem jelent semmit, kézbe kell fogni őket és lőni velük. Kinek mi a kényelmes. A sütése mindenesetre számomra a CZ-nek sokkal jobb volt, ha most vennék fegyvert simán azt venném Glock helyett.

Cz_vs_Glock.jpg
Őszintén, amúgy szinte minden tekintetben jobban bejön a P10, mint a Glock (a Zora által említett markolat érdesítés tényleg durva, viszont azon lehet segíteni :D ). De van itt a boltban egy P10 S. Na mondom, az tényleg jó lenne, CZ-is (nekem kedvenc), striker is, kicsi is, kézbe veszem, elsőre tök jó a fogása, majd olyan 10-12 határozott megfogással történő kiszúrás után éreztem , hogy valami nagyon nyom. Mondom nem baj, leviszem, kipróbálom, hátha, de nem :(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.01.27. 07:47 Őszintén, amúgy szinte minden tekintetben jobban bejön a P10, mint a Glock (a Zora által említett markolat érdesítés tényleg durva, viszont azon lehet segíteni :D ). De van itt a boltban egy P10 S. Na mondom, az tényleg jó lenne, CZ-is (nekem kedvenc), striker is, kicsi is, kézbe veszem, elsőre tök jó a fogása, majd olyan 10-12 határozott megfogással történő kiszúrás után éreztem , hogy valami nagyon nyom. Mondom nem baj, leviszem, kipróbálom, hátha, de nem :(
A subcompact mellett szvsz próbáld ki a C-t és a F-et is. Nálam pl a Glock 19 kézbe véve sajnos nem volt kényelmes egyáltalán, a sátorvas nyomta az ujjamat. A 17 viszont már jó, de abból is a legnagyobb markolatpanel amivel kényelmes, a többivel nem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.01.26. 23:22 Érdekes, tavalyi vásárlású P10C-t próbáltam, és engem zavart a markolat agresszív mintázata, és (mivel addigra sok dícséretet olvastam róla) sokat vártam a sütéstől is, de nem volt különösebben jobb érzés lőni vele.
Nekem pont a markolat textúrája (is) tetszik nagyon (mondjuk nekem Gen.3 Glock van, annál kb. bármi jobb), a sütés meg valóban változó, de pl. a tavaly vett F-ek közül az egyiknek már nagyon jól bekopott az elsütőszerkezete, annak talán már finomabb is a billentyűje még az első évjáratú C-nél is. Ja, a reset-e meg 0 km-esen is olyan (vagy jobb), mint a Glock-ok tuning szettjeié...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.01.27. 08:46 A subcompact mellett szvsz próbáld ki a C-t és a F-et is. Nálam pl a Glock 19 kézbe véve sajnos nem volt kényelmes egyáltalán, a sátorvas nyomta az ujjamat. A 17 viszont már jó, de abból is a legnagyobb markolatpanel amivel kényelmes, a többivel nem.
C még csak csak méretben, de F már nagy. Meg sajna (szerintem) a hódfarok rész mindegyiknél ua. szóval nem hiszem, hogy kényelmesebb lenne. De megnézem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.01.27. 09:02 Nekem pont a markolat textúrája (is) tetszik nagyon (mondjuk nekem Gen.3 Glock van, annál kb. bármi jobb), a sütés meg valóban változó, de pl. a tavaly vett F-ek közül az egyiknek már nagyon jól bekopott az elsütőszerkezete, annak talán már finomabb is a billentyűje még az első évjáratú C-nél is. Ja, a reset-e meg 0 km-esen is olyan (vagy jobb), mint a Glock-ok tuning szettjeié...
Állítólag változás volt a gyári elsütésben a CZ-nél. Egymás mellett nem próbáltam régit meg újat, de valamikor próbáltam P10C-t, akkor az maradt meg, hogy de nagyon jó, meg a reset is (HCZolié, aztán lehet eleve tuningolva volt). Most egy ismerősnél meg ez a jaja rendben van érzés maradt meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2021.01.27. 11:55 Állítólag változás volt a gyári elsütésben a CZ-nél. Egymás mellett nem próbáltam régit meg újat, de valamikor próbáltam P10C-t, akkor az maradt meg, hogy de nagyon jó, meg a reset is (HCZolié, aztán lehet eleve tuningolva volt). Most egy ismerősnél meg ez a jaja rendben van érzés maradt meg.
HCZoliéban a "tuning":

3# erős ütőszegrugó (kb 8 hónapja van benne), csúszásgátló szalag a markolaton bal oldalt és elöl egy piros 1,5mm-es fiber irányzék, jah, és filccel lefestettem a hátsó irányzékon a két pontot.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2021.01.27. 12:03 HCZoliéban a "tuning":

3# erős ütőszegrugó (kb 8 hónapja van benne), csúszásgátló szalag a markolaton bal oldalt és elöl egy piros 1,5mm-es fiber irányzék, jah, és filccel lefestettem a hátsó irányzékon a két pontot.
Még régebben volt ez, szóval akkor még gyári lehetett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Kaliber 6. oldalán lévő rossiusa kengyelkulcsost forgalmazzák vajon itthon ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata CZ 75 SP01 Shadow Orange-al kapcsolatban? Használ valaki esetleg ilyet IDPA vagy IPSC-re? Sima SP01 Shadow-hoz már volt szerencsém, de az Orange verziót még nem próbáltam (ár/érték, sütés, különbségek Shadow SP01-hez képest).

Köszönöm előre is!
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Maci22hun írta: 2021.02.01. 11:07 Sziasztok,

van valakinek tapasztalata CZ 75 SP01 Shadow Orange-al kapcsolatban? Használ valaki esetleg ilyet IDPA vagy IPSC-re? Sima SP01 Shadow-hoz már volt szerencsém, de az Orange verziót még nem próbáltam (ár/érték, sütés, különbségek Shadow SP01-hez képest).

Köszönöm előre is!
Szia!

Szerintem nem ér annyit amennyiért adják.
Én a két fegyár árának különbségéből lőszert vennék meg pár apróságot a Shadow 1-be. (kb 20ezer ft)

Egyébként egy nagyon jól összerakott fegyver.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Egyetertek HCZolival, a "fekete" SP01 Shadow egy nagyon jo pisztoly, ar/ertek aranyban kituno.

Az Orange azoknak van, akiket zavar a Shadow ara (gyk. hogy a tudasahoz kepest tul olcso). :-)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az egykor büszke brit kézifegyveripar egyik utolsó gyöngyszeme is külföldi tulajdonba került:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-beret ... olland-ot/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sztem itt is van helye, nem csak a dinamikusban!
Gratula a szövetségnek!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok!

Akit esetleg érdekel, van még 2db BREN2-es 11" csővel 7,62x39 és 223. kaliberben 1-1db, és ami a legfontosabb B7-es kártyával!!!!
Akit esetleg érdekel jelezze és megbeszéljük a részleteket!

https://kalappal.hu/termekek/6400-cz-br ... puska.html

Üdv: A
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kérdés: mostanában megyek a Rezső / Szenes Iván térre. Csak .22 lőszert keresek, az MCM-ek általában melyiket szeretik, ami nem ing-gatya kategória? Nem olimpiára készülök, de valami optimális ár-érték arányú lőszer kell, amivel GYP-n azért meglőhetők a szintek, és nem dobálja túlságosan a cső. Ami most van (kék dobozos legolcsóbb Federal) az a híg f.s kategória.
Múlt héten még Made in USSR feliratú Vostok lőszer is jobb volt ennél a sz@rnál. :P
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nalunk ez jol viselkedett:
Kép
Ha ezt dobalja akkor a hiba a fegyverben keresendo :)
TotoHU írta: 2021.02.04. 15:24 Kérdés: mostanában megyek a Rezső / Szenes Iván térre. Csak .22 lőszert keresek, az MCM-ek általában melyiket szeretik, ami nem ing-gatya kategória? Nem olimpiára készülök, de valami optimális ár-érték arányú lőszer kell, amivel GYP-n azért meglőhetők a szintek, és nem dobálja túlságosan a cső. Ami most van (kék dobozos legolcsóbb Federal) az a híg f.s kategória.
Múlt héten még Made in USSR feliratú Vostok lőszer is jobb volt ennél a sz@rnál. :P
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.02.04. 15:24 Kérdés: mostanában megyek a Rezső / Szenes Iván térre. Csak .22 lőszert keresek, az MCM-ek általában melyiket szeretik, ami nem ing-gatya kategória? Nem olimpiára készülök, de valami optimális ár-érték arányú lőszer kell, amivel GYP-n azért meglőhetők a szintek, és nem dobálja túlságosan a cső. Ami most van (kék dobozos legolcsóbb Federal) az a híg f.s kategória.
Múlt héten még Made in USSR feliratú Vostok lőszer is jobb volt ennél a sz@rnál. :P
Én a CCI Standardra esküszöm.
Az 525 darabos ömlesztett Federal szórakozni jó, de nálam nem volt egy csúcs. Nem egységes a sebesség, volt lőpor nélküli lőszer benne (sok ezerből egy, azóta se, azelőtt se volt ilyen, de megszorult a revolver csövében). Ha a megbízható működés a cél, akkor erősebb, de a CCI-al sem szabad, hogy akadjon, akkor a pisztollyal van valami gond ha mégis. Mi mindenből a CCI-t lőjük és szeretjük.
Ha az nincs, akkor a Hornady szinte a klónja minden téren (sebesség, lövedéktömeg, ugyanoda hord). Ha az sincs, akkor Aguila lőszerek sem rosszak, de azzal kisebb a mintám. Revolverből lövöm az Aguila Shortot, azt szeretem az ára miatt, 15 méterre tökéletes.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2021.02.04. 16:24 Én a CCI Standardra esküszöm.
Az 525 darabos ömlesztett Federal szórakozni jó, de nálam nem volt egy csúcs. Nem egységes a sebesség, volt lőpor nélküli lőszer benne (sok ezerből egy, azóta se, azelőtt se volt ilyen, de megszorult a revolver csövében). Ha a megbízható működés a cél, akkor erősebb, de a CCI-al sem szabad, hogy akadjon, akkor a pisztollyal van valami gond ha mégis. Mi mindenből a CCI-t lőjük és szeretjük.
Ha az nincs, akkor a Hornady szinte a klónja minden téren (sebesség, lövedéktömeg, ugyanoda hord). Ha az sincs, akkor Aguila lőszerek sem rosszak, de azzal kisebb a mintám. Revolverből lövöm az Aguila Shortot, azt szeretem az ára miatt, 15 méterre tökéletes.
Aguila MCM-ből szívatott, meg a Chiappa LA322-ből is. Beszorult a hüvely, majd' minden lövésnél. Nekem a Blaser az univerzális óccsó .22-es. De eddig S&B sem okozott akadályt, de nagyon keveset lőttem belőle.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2021.02.04. 19:10Nekem a Blaser az univerzális óccsó .22-es.
Én is azt használom steel-ezni, teljesen megbízhatóan üzemel vele a technika és ha mellélövök, az sem a lőszer hibája :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.02.04. 20:44 Én is azt használom steel-ezni, teljesen megbízhatóan üzemel vele a technika és ha mellélövök, az sem a lőszer hibája :D
Volt egy széria aminek repedt a hüvelytalpa. Egy puskáról legalábbis tudok, aminek sérült a zárja, de aztán hogy volt-e még más kihagyott részlet a sztoriban, nem tudhatom biztosan. Képet mutatott csak a tulaj. Meg pletykáltak más esetekről is.

A CCI Standard meg a Blazer amúgy teljesítményben is mást tud, nem ugyanaz átcsomagolva.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Amikor egy ilyen fegyvert újraélesztenek, nem gyengül meg az anyaga annyira h lövés során repedjen v ilyesmi?
https://www.youtube.com/watch?v=K3mm-U6ShCk
láma vagyok, csak kívülállóként érdekel.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Én is Blazert használok tréningre, Walther PPQ 22lr és MCM is hibátlanul működik vele. Nyílván nem egy pontlövő sportlőszer, de ár/érték arányban steel és rapid shooting edzésre tökéletes.
G.D írta: 2021.02.04. 20:44 Én is azt használom steel-ezni, teljesen megbízhatóan üzemel vele a technika és ha mellélövök, az sem a lőszer hibája :D
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi HCZoli és Bel az infokat, sejtettem, hogy az árkülönbség mögött nem csak magasabb technikai tudás van, de a szépség ennyit nem ér (legalább is az új árat), használtan pedig gyakorlatilag nincs (bár sima sem sok), ami azt jelenti hogy jó fegyver :)
bel írta: 2021.02.01. 13:42 Szia,

Egyetertek HCZolival, a "fekete" SP01 Shadow egy nagyon jo pisztoly, ar/ertek aranyban kituno.

Az Orange azoknak van, akiket zavar a Shadow ara (gyk. hogy a tudasahoz kepest tul olcso). :-)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.02.04. 16:24 Én a CCI Standardra esküszöm.
Az 525 darabos ömlesztett Federal szórakozni jó, de nálam nem volt egy csúcs. Nem egységes a sebesség, volt lőpor nélküli lőszer benne (sok ezerből egy, azóta se, azelőtt se volt ilyen, de megszorult a revolver csövében). Ha a megbízható működés a cél, akkor erősebb, de a CCI-al sem szabad, hogy akadjon, akkor a pisztollyal van valami gond ha mégis. Mi mindenből a CCI-t lőjük és szeretjük.
Ha az nincs, akkor a Hornady szinte a klónja minden téren (sebesség, lövedéktömeg, ugyanoda hord). Ha az sincs, akkor Aguila lőszerek sem rosszak, de azzal kisebb a mintám. Revolverből lövöm az Aguila Shortot, azt szeretem az ára miatt, 15 méterre tökéletes.
Köszi a tippet, a CCI standard tökéletes volt az MCM-be. innentől ezzel nyomom!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.02.04. 16:12 Nalunk ez jol viselkedett:
Kép
Ha ezt dobalja akkor a hiba a fegyverben keresendo :)
Nemtom melyik Federal volt nekem, de amikor vettem eleve többféle volt belőle a Feommerben
A legolcsobbat vittem, ami nem egy nagy szám nyilván.
Avatar
Jackobie
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.06.11. 21:58
Tartózkodási hely: Gettysburg 1863

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Jackobie »

Üdv az uraknak!
Lehet ,hogy nem mondok újat,de én most olvastam,az unióban betiltják az ólom lövedékeket-sörétet.
Vajon az elöltöltős lövészetnek vége? Na meg a légpuskázásnak is.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Jackobie írta: 2021.02.06. 21:49 Üdv az uraknak!
Lehet ,hogy nem mondok újat,de én most olvastam,az unióban betiltják az ólom lövedékeket-sörétet.
Vajon az elöltöltős lövészetnek vége? Na meg a légpuskázásnak is.
Reméljük hogy felhördült mindenki aki számít és vállvetve teszik meg a szükséges lépéseket
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jackobie írta: 2021.02.06. 21:49 Üdv az uraknak!
Lehet ,hogy nem mondok újat,de én most olvastam,az unióban betiltják az ólom lövedékeket-sörétet.
Vajon az elöltöltős lövészetnek vége? Na meg a légpuskázásnak is.
Jogban napokkal ezelőtt kitárgyalva, és még csak tervezet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újraindul a Remington-gyár, más név alatt, egy ikonikus típussal:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/remarms ... marcius-1/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Kérdés

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Tudja valaki, hogy alábbi linken a "Robbanó" mit jelent?

https://www.hunshooting.hu/versenyszam/29
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Kérdés

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

pogessor írta: 2021.02.07. 14:40 Üdv

Tudja valaki, hogy alábbi linken a "Robbanó" mit jelent?

https://www.hunshooting.hu/versenyszam/29
Gondolom hogy nem lég... hanem lőporral működő... gondolom...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jópofa fegyver tényleg.

A videóban a válltámaszos részt 2x-bevágtátok. 4:50 és 6:35 környékén. :-)


gvass1 írta: 2021.02.09. 12:48
ÚJ VIDEÓ! CHIAPPA CBR-9 Black Rhino 9 mm Luger – 1. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... er-1-resz/

ÉS

http://www.fegyvervideo.hu/chiappa-cbr- ... er-1-resz/



Kép
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.02.09. 15:01 Jópofa fegyver tényleg.

A videóban a válltámaszos részt 2x-bevágtátok. 4:50 és 6:35 környékén. :-)
Egen, észlelte más is. Vágási Ferire kéne fogni, de én basztam el a vágást.:-)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mondd azt mindenkinek, hogy a Mátrix hibája.
Aki megnézi legalább tud majd példát mondani a Déjavu-ra.
:D :D :D :D

gvass1 írta: 2021.02.09. 15:10 Egen, észlelte más is. Vágási Ferire kéne fogni, de én basztam el a vágást.:-)

Kép
"..."
Válasz küldése