Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

GoZs írta: 2021.01.15. 11:12DSC_3086.JPG
juhééé, megjött ez is?:-)

(Lassan 3 éve "mutatták" be, és ezek szerint most már kapni is lehet mennyiségben.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.15. 11:25 juhééé, megjött ez is?:-)

(Lassan 3 éve "mutatták" be, és ezek szerint most már kapni is lehet mennyiségben.)
És tényleg kapható. De 178 EUR kint, ez itthoni bevizsgálással + rekordáfával sokkal drágább lenne itthon.

https://www.kotte-zeller.de/sig-sauer-p ... enkoffer-3
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

TotoHU írta: 2021.01.15. 09:59 Találtam egy érdekességet a neten. Ez egy levél a néhai Fegyver levelezőlistáról 1998-ból. (Ezt a levélben említett könyv kiadási dátumából lehet egyértelműsíteni)
Az offtopic hírek alatt egy igen érdekes szösszenet Panzerkommander billentyűzetéből, ami gyakorlatilag a ma kapható gumilövedékes fegyvererek elég pontos specifikációja, azonban 1998-ból. Sok-sok évvel az első hazai muzeális gumis megjelenőse előtt.
Érdekes!!

És mielőtt elindul az újabb gyűlölet-cunami, ezzel nem állítom azt hogy más tervezőknek ez nem juthatott eszébe esetleg még ennél is korábban, de szerintem kifejezetten érdekes 23 éves előzményeket olvasni erről.

...

"- ezen excentrikus furat utan kovetkezne egy 15 mm atmeroju furat, melynek az elozo, kis atmeroju, a loporgazokat tovabbito furat az also felebe csatlakozna.
- ezt a nagyon nagy urmeretu furatot nevezhetjuk lovedekurnek is, hiszen ide kerulne a gumilovedek ami egy egyszeru golyo lenne. Termeszetesen a lovedeknek alaposan oversizednek kellene lennie, hogy a hatrarugas, razkodas hatasara ne eshessen ki, tovabba jelentos fojtast kellene kepviselnie. A lovedek betoltese elolrol tortenne.
-az atalakitas megakadalyozasa vegett (illetve, hogy a dob kelloen keskeny maradhasson) a lovedekurnek nagyon vekony falai kellenek, hogy legyenek, melyek eppen el kepesek viselni a gaznyomast. (az excentrikus kialakitas miatt felfuras amugyis lehetetlen)
- hogy a dob elfogadhatoan keskeny legyen a fegyver csak otlovetu legyen.
- a dobtengely elulso fele vastagabb, mint a hatso (ugyancsak a felfuras ellen)
- a cso sima, vekony falu, hogy eppen-hogycsak elviselje a gaznyomast (ne lehessen atalakitani), hossza max 2-2,5"
- A fegyver anyaga acel kell, hogy legyen a tartossag erdekeben, hiszen a gaznyomasok nagyobbak, mint egy lovedek nelkuli gazriaszto fegyvernel. (meg mert iszonyom van a spiatertol)
- A fegyver szerkezetenek barmely modern double action revolver szerkezete megfelel (javaslom a Taurus M85-ot), azzal a kiegeszitessel, hogy az utoszeg beutesi pontja joval melyebbre kerul. Ugyancsak celszeru az elsutoszerkezetet DAO (csak-revolverezo) konfiguracioban kialakitani az onvedelmi jelleg, es az alacsonyabb ar miatt.
"
Revenge 21M? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pentastar írta: 2021.01.15. 15:04 Revenge 21M? :D
-1998M
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2021.01.15. 15:07-1998M
VG-1998M
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ott voltam az ős-fegyverlistán, és most már emlékszem erre a thread-re. B+ és tényleg lett belőle valami. Nem semmi!

TotoHU írta: 2021.01.15. 09:59 Találtam egy érdekességet a neten. Ez egy levél a néhai Fegyver levelezőlistáról 1998-ból. (Ezt a levélben említett könyv kiadási dátumából lehet egyértelműsíteni)
Az offtopic hírek alatt egy igen érdekes szösszenet Panzerkommander billentyűzetéből, ami gyakorlatilag a ma kapható gumilövedékes fegyvererek elég pontos specifikációja, azonban 1998-ból. Sok-sok évvel az első hazai muzeális gumis megjelenőse előtt.
Érdekes!!

És mielőtt elindul az újabb gyűlölet-cunami, ezzel nem állítom azt hogy más tervezőknek ez nem juthatott eszébe esetleg még ennél is korábban, de szerintem kifejezetten érdekes 23 éves előzményeket olvasni erről.

52. heti fegyver hirlevel

Ez az _52._ hirlevel, tehat a Fegyver-levelezolista korulbelul most lett 1 eves. Ez alatt az ido alatt napi atlagban harminc levelet valtottunk, vagyis az egesz ev alatt mintegy tizezret. Azt hiszem nem volt rossz dontes eletre hivni ezt a listat, hiszen alaposan elmelyultek fegyverek teren az ismereteink, rengeteg listatag a listan olvasottak hatasara vett fegyvert. Nem utolsosorban szemelyes ismeretsegek, baratsagok is szulettek. Tovabba allando olvasnivalot biztositottunk a rendorseg, a nemzetbiztonsagi hivatal, es egyeb fedett szervek szolgalati okbol erdeklodo tagjainak.
Mivel ok olvassak a hirleveleket eloszor, ezuton kivanok nekik is BOLDOG UJ EVET!!!

Infok

Az Ex Libris konyvkiado megjelentett egy konyvet "A leghatasosabb pisztolyok, revolverek, es puskak" cimmel (Valami Robert Adam nevu ficko irta), tulajdonkeppen egy 128 oldalas kepeskonyv 2680 ft-ert.

Az IPSC lolapok alakja alaposan megvaltozott, eddig emberi mellalak sziluettet formazott, mostantol nyolcszogletu lesz, mivel folyik a sportag olimpiai elismertetese, es nem lett volna szalonkepes a korabbi valtozat. Szerintem azonban ezzel is csak meg jobban eltavolodik az IPSC attol, hogy valoban "Practical Shooting" legyen.

Korabban par hetig nem nagyon lehetett FEG GRP-9 gaz-riaszto pisztolyt kapni, ennek az volt az oka, hogy a gatoroket ezekkel fegyvereztek fel, es erre kellett egy nagyobb tetel. (hany gator lehet az orszagban???)

Dec. 25-en volt egy lovoldozes engedelyes fegyverrel, egy _volt rendor_ hasznalta, meg ki
vizsgalt korulmenyek kozt a sajto altal "2 db 9 mm-es pisztolynak" nevezett fegyvereit.

Fegyverelemzes

Gvass Non-Lethal-Weapon koncepcioja

Ezuttal egy rendhagyo gondolatkiserletet olvashattok sajat kutfombol. Eloljaroban annyit, hogy - hozzatok hasonloan - en is ugy gondolom, hogy a legjobb onvedelmi fegyver egy Kalasnyikov, a csove alatt egy 40 mm-es GP-25 granatvetovel, osszeszigszalogozott tarakkal,
hollowpointokkal toltve (a la Groznij). Azonban a politikai korrektseg, es a hatosagok neheztelese nem engedi meg, hogy ilyesmit tartson az ember :-((((.
A lofegyverekkel onvedelmi hasznalataval kapcsolatban a pacifistak, es egyeb veszelyes sopredek azt szokta felvetni, hogy megoli az esetleges tamadot. Ez utobbi szerintem nem problema, hiszen - azokban a ritka esetekben amikor valoban lovesre is szukseg van - automatikusan kizarja bunismetlest. De annak erdekeben, hogy ez meghalas ne kovetkezzen be, csak gaz-riasztofegyvereket engedelyeznek tartani (leven az egyszeru allampolgar elete ertektelennek minosul egy bunozoevel, vagy allamtitkareval szemben).
En azon gondolkoztam el, hogyan lehetne egy hasonloan nem-halalos fegyvert letrehozni, amit aztan hasonloan a gazpisztolyokhoz relative konnyen lehetne tartani, de ugyanakkor hatasosabb, es kevesbe erzekeny az idojarasra.
Nem tagadom, hogy az alant bemutatasra kerulo koncepcio kialakitasakor nagy hatassal voltak ram a kovetkezok:
- az izraeli hadsereg altal hasznalt gumilovedekek hatasossaga a tuntetokkel szemben
- a 12-es soretesbe valo gumilovedekes loszerek
- Breiner Sandor fegyvermester-feltalalo lofegyverre szerelheto szerkezete, mely a csotorkolat ele hajtva nagymeretu aluminiumlovedeket lo ki, megallitva az igazi lovedeket, es mely aluminiumlovedek nagy utest mer a tamadora
- az orosz UDAR nevu eszkoz, mely csak gumilovedeket tud kiloni, de csove nincs, valojaban egy 4-es toltenyurkoteg, elektromos gyujtassal.

Az en otletem

Tulajdonkeppen egy olyan gaz-riaszto revolver amely gazt es gumilovedeket is ki tud loni. Ennek ertelmeben a 9x17 mm Knall (.380 K), illetve a 9 mm PAK (9x22 K) gaz, illetve riasztopatronnal tortenne a tulajdonkeppeni kiloves. Utobbi esetben a toltes-urites ertelemszeruen csak csillag alaku tarcsaval tortenhetne (full-moon-clip), a 9 mm PAK azert tunik celszerubbnek, mert nagyobb a gaznyomasa. Sajnalatos modon az elkepzeles soran azt is figyelembe kell venni egy ilyenfajta eszkoznel, hogy ne lehessen elesse alakitani.
A dolog muszaki megvalositasa elkepzeleseim szerint a kovetkezokeppen nezne ki (megerteshez lasd ataccsolt abra):
-a fegyver dobja hatulrol majdnem ugy nezne ki, mint egy hagyomanyos revolvere, csak eppen a toltenyurok sokkal kozelebb lennenek a dobtengelyhez
- a toltenyurok hossza csak akkora legyen, hogy a hasonlo meretu eles loszer (.38 Spec, ill. 9mm Browning Short) meg veletlenul se legyen betoltheto
- a toltenyurok hatso falanak (atmero: kb. 9mm) felso harmadaban, excentrikusan (mint a forgo gazpisztolyoknal szokasos) lenne egy kb. 3 mm atmeroju, fel-egy centi hosszu furat, amelyen a loporgazok tulajdonkeppen tavoznak, illetve ahol azok felgyorsulnak (vagyis ugyanaz a szerep, mint a GRP csoveben a szukites: gaznyomas emelese, illetve lovedek kilovesenek megakadalyozasa). A furat excentricitasa az atalakitas megakadalyozasa miatt szukseges.
- ezen excentrikus furat utan kovetkezne egy 15 mm atmeroju furat, melynek az elozo, kis atmeroju, a loporgazokat tovabbito furat az also felebe csatlakozna.
- ezt a nagyon nagy urmeretu furatot nevezhetjuk lovedekurnek is, hiszen ide kerulne a gumilovedek ami egy egyszeru golyo lenne. Termeszetesen a lovedeknek alaposan oversizednek kellene lennie, hogy a hatrarugas, razkodas hatasara ne eshessen ki, tovabba jelentos fojtast kellene kepviselnie. A lovedek betoltese elolrol tortenne.
-az atalakitas megakadalyozasa vegett (illetve, hogy a dob kelloen keskeny maradhasson) a lovedekurnek nagyon vekony falai kellenek, hogy legyenek, melyek eppen el kepesek viselni a gaznyomast. (az excentrikus kialakitas miatt felfuras amugyis lehetetlen)
- hogy a dob elfogadhatoan keskeny legyen a fegyver csak otlovetu legyen.
- a dobtengely elulso fele vastagabb, mint a hatso (ugyancsak a felfuras ellen)
- a cso sima, vekony falu, hogy eppen-hogycsak elviselje a gaznyomast (ne lehessen atalakitani), hossza max 2-2,5"
- A fegyver anyaga acel kell, hogy legyen a tartossag erdekeben, hiszen a gaznyomasok nagyobbak, mint egy lovedek nelkuli gazriaszto fegyvernel. (meg mert iszonyom van a spiatertol)
- A fegyver szerkezetenek barmely modern double action revolver szerkezete megfelel (javaslom a Taurus M85-ot), azzal a kiegeszitessel, hogy az utoszeg beutesi pontja joval melyebbre kerul. Ugyancsak celszeru az elsutoszerkezetet DAO (csak-revolverezo) konfiguracioban kialakitani az onvedelmi jelleg, es az alacsonyabb ar miatt.

Felvetodo kerdesek, celkituzesek

A legfontosabb, hogy a gumilovedek pontos anyagosszetetele mi legyen, hiszen:
- nem hatolhat at a csupasz boron fel meternel messzebbrol
(persze zuzodast, veralafutast okozhat)
- ugyanakkor hatasosnak kell lennie telikabatot viselo tamado ellen is, hatalmas, fajdalmas csapast merve ra (legalabb egy nagyon eros okolcsapasnyit)
- 8-10 meter hatasos lotav szukseges
- 10 meteren max. 30 centi a szoraskor atmeroje
- 50 meteren egyszeruen essen le

Az, hogy a lovedek szemre veszelyes, az elkerulhetetlen, de nem veszelyes jobban, mint egy csuzli, vagy egy legpuska.
Ugyanakkor a fegyverben a gumilovedek inditasara gazpatront is lehet (sot celszeru) hasznalni, ez esetben egyszeru gazpisztolykent is mukodik a revolver, noha a kialakitasbol kovetkezen gyengebb hatasfokkal, csak kb, 2,5-3 meterre, de ez plussz onvedelmi lehetoseg.
Egy gyorstoltobol hamar ujratoltheto gazpatronnal, amugy pedig a hasznalatat riasztotoltennyel aranylag olcson lehet gyakorolni.
A lovedek atmerojet azert valasztottam 15 mm-ernek, mert igy jelzoraketa is loheto a - felfele forditott - fegyverbol (mert kulonben kiesik), mely pirotechnikai eszkoz ugyanakkor nalunk illegalis (de Nemetorszagban szabadon kaphatoak gazpisztolyra szerelheto, 4 db jelzoraketat lovo szerkezetek, tehat export szempontjabol sem utolso)
Magat a fegyvert celszeru lenne 30-40 ezer forint kozti aron forgalomba hozni (ennyiert realisan gyarthato imho). Polgari onvedelmi eszkozkent jol lehetne hasznalni , illetve lehetne peldaul a jelenleg csak gazsprayvel, es gumibottal felszerelt bortonorok, kozterfelugyelok, effelek fegyvere.

Osszefoglalva

A fenti gondolati jateknak persze csak akkor lenne ertelme, ha az eszkozt gaz-riaszto engedelyre lehetne vasarolni (illetve civilizalt orszagokban engedelymentesen). Illetve ha lenne belole valami, mert sok befektetest igenyelne a pontos anyagvastagsagokat (pl dob), anyagosszetetelt (pl lovedek) kikiserletezni (nem is szolva a szukseges engedelyek beszerzeserol), illetve maga a gyartas elokeszitese is milliokat emesztene fel.
Szoval tekintsetek ezt a kis koncepciot annak ami, kiirtam magambol egy gondolatot, ami bennem motoszkalt, es erdekelne a velemenyetek rola.


Udv
gvass a net-gunner
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.01.16. 01:28 Ott voltam az ős-fegyverlistán, és most már emlékszem erre a thread-re. B+ és tényleg lett belőle valami. Nem semmi!
Wow ti már akkor toltátok, amikor én még azt se tudtam mire való ami a nadrágomban van :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.16. 10:39 Wow ti már akkor toltátok, amikor én még azt se tudtam mire való ami a nadrágomban van :D
Ennél szebben még nem hívtak minket vén f.sznak :lol: :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miért hordunk fegyvert? ilyenek miatt:

https://telex.hu/belfold/2021/01/16/vil ... -rendorseg

Fényes nappal szúrtak meg egy fiatal férfit Budapesten, a 4-6-os villamos Mester utcai megállójában. A rendőrség közlése szerint szombaton dél körül történt az eset: egy társaság szóváltásba keveredett a villamosra váró férfivel, majd egyikük odalépett hozzá, és valószínűleg késsel megszúrta őt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2021.01.13. 18:53 Luxus gázglock ütőszege kis számú üresen elcsettintéstől is törik, mint a ropi, állítólag a gyenge ütőszegrugó miatt.
Német nyelvű videó.
https://youtu.be/CE0vubjMAWE
Umasux.
Te nem gépészféle vagy? Az acélokról, és az élekről Neked mi jut eszedbe elsőre?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2021.01.16. 21:31 Te nem gépészféle vagy? Az acélokról, és az élekről Neked mi jut eszedbe elsőre?
Hogy nekem miről mi jut eszembe az egy dolog. :-)
Hogy a kontruktőr mire gondolt az meg egy másik...

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy közben belebotlottam egy 5000 lövéses tesztbe, amit károsodás nélkül kibírt a fegyver. Akadály azért volt közben, amellett, hogy 500 lövésenként átnézték és olajozták.
Rövidebb: https://youtu.be/Ke8VYlqqmFA
Hosszabb: https://youtu.be/HN32p9PPoYk
verzió.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

A múzeális fegyókat (pl.: 4maticot vagy a Keserű konverziókat amik külön töltényűrkötegekkel rendelkeznek) a "töltetlen szállítás"-t pontosan, hogyan kell érteni?

Mert elég sokféleképpen lehet laikusként.
pl.:
1. full töltetlenül és nem a fegyóban tartva a töltényűrkötegeket?
2. nem a fegyóban tartva a töltényűrkötegeket, de begumizva patron nélkül?
3. -II- de patronnal betöltve, de gumi nélkül?
4. -II- de begumizva és bepatronozva?
5. fegyóban a töltényűrköteg, de csak begumizva és patron nélkül?
6. -II- de bepatronozva gumi nélkül?

Na és ennyi remélem nem hagytam ki egy variációt sem... :lol:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zsotrám írta: 2021.01.17. 16:16 A muzeális fegyókat (pl.: 4maticot vagy a Keserű konverziókat amik külön töltényűrkötegekkel rendelkeznek) a "töltetlen szállítás"-t pontosan, hogyan kell érteni?
Műszaki szempontból: riasztótöltény ne legyen benne. De - biztonság és belekötés-mentesség miatt - úgy korrekt, ha nincs benne töltényűrköteg/betétcső. A fegyveren kívül pedig nyugodtan lehet gumizva-patronozva a töltényűrköteg/betétcső (éles fegyvereknél az éles töltényt sem szereljük szét ürítéskor*).

* A jog nem így hívja, de most inkább közérthető akartam lenni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.01.17. 19:03 Műszaki szempontból: riasztótöltény ne legyen benne. De - biztonság és belekötés-mentesség miatt - úgy korrekt, ha nincs benne töltényűrköteg/betétcső. A fegyveren kívül pedig nyugodtan lehet gumizva-patronozva a töltényűrköteg/betétcső (éles fegyvereknél az éles töltényt sem szereljük szét ürítéskor*).

* A jog nem így hívja, de most inkább közérthető akartam lenni.
Alapvetően egyetértek, azt leszámítva, hogy mennyire szállítható töltve a töltényűrköteg.
A lőszereket sem kell szétszerelni, igaz. Csakhogy szerencsére ezek nem minősülnek lőszernek, mert akkor nem is lehetne ilyenünk. Ha nem lőszer, akkor viszont a tárhoz hasonlít jellegét tekintve.
Akinek nincs barnakönyve, tegyen egy elől-hátul töltetlen töltényűrköteget az eszközbe, a zsebébe - kesztyűtartóba meg a vészeseti megoldást.
Aki takonygerincet növesztett, az meg döntsön saját belátása szerint, mi történik, ha belefut egy kevésbé jó hangulatú igazoltatásba.
Az a baj, hogy megint a hungarikum gumi játékok gumi szabályit próbáljuk megfejteni. "A gumilövedékes töltényűrköteget töltve hordani nem kell félnetek jó lesz..."

Amúgy szerencsére még elérhető a közterületi traumatikusra legális megoldás, amivel megvédhető a tokban szállított muzeális is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mai nap folyamán ÚJRA ÉRKEZIK az Önvédelmi Boltokba!

Udar-M2 FOLYADÉKSUGÁR-KILÖVŐ, 5-lövetű, újratölthető, nem-KKVE!
28.900- Ft


VIDEÓ TERMÉKÜNKRŐL: https://www.youtube.com/watch?v=o5HiBB_8NHI

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


onv bolt udar-m2 2020-1 28900.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain »

Meg tudná valaki mondani, hogy "Ekol Alp + " esetében a sajtcédulán "Ekol Alp +" , vagy csak simán "Ekol Alp" megnevezés szerepel? Köszi!
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

captain írta: 2021.01.19. 18:40 Meg tudná valaki mondani, hogy "Ekol Alp + " esetében a sajtcédulán "Ekol Alp +" , vagy csak simán "Ekol Alp" megnevezés szerepel? Köszi!
A sajtcédulán csak "Ekol Alp" van.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain »

Mex írta: 2021.01.19. 21:04 A sajtcédulán csak "Ekol Alp" van.

Köszi!
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT! Tűzkészen viselhető, repülő ütőszeges, LAPOS Walther PP klón az Önvédelmi Boltokba!

Ekol Majarov 9 mm PAK, 7+1: 28.900- Ft
MKH benne van


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
ekol majarov fekete gyari foto.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT! Tűzkészen viselhető, működő billentyűbiztosítós, DA/SA, szupermasszív GLOCK-jellegű GÁZPISZTOLY az Önvédelmi Boltokba!

Ekol GEDIZ 9 mm PAK, 17+1: 42.900- Ft
MKH benne van


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
ekol gediz mattfekete.jpg
ekol gediz mattfekete.jpg (45.08 KiB) Megtekintve 30444 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.01.20. 20:11 Na erről megtudunk-e többet?

https://magyarnemzet.hu/belfold/fegyver ... k-9255137/

Valószínűleg egy újabb "elsőnek riasztóra tárazok, oszt emberkedek vele" típusú áldozat, az ellenérdekelt fél meg lehet, hogy herbálos elszámolási vita kapcsán vette elő a családi ereklye katanát (ősi szamuráj família lehet, az arrafele gyakori.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.01.21. 06:34 Valószínűleg egy újabb "elsőnek riasztóra tárazok, oszt emberkedek vele" típusú áldozat, az ellenérdekelt fél meg lehet, hogy herbálos elszámolási vita kapcsán vette elő a családi ereklye katanát (ősi szamuráj família lehet, az arrafele gyakori.)
Háháhááá, nem is gáz volt, hanem gumis, és valószínűleg jól NEM talált.

https://telex.hu/belfold/2021/01/21/ket ... eles-miatt

"a nyomozás eddigi adatai szerint a 19 éves áldozat egy korábbi vitás ügy miatt szóváltásba keveredett egy Telepy utcai társasház előtt a 20 éves B. Jánossal és a 21 éves K. Antallal. A vita során a 19 éves férfi elővett egy gumilövedékes fegyvert, és több lövést adott le B. Jánosra és társára, majd bemenekült egy társasházba. B. János és K. Antal követték a lépcsőházba, ahol a 20 éves férfi egy késsel megszúrta, majd társával K. Antallal többször megrúgta és megütötte a menekülőt. A két férfi ezután elmenekült a helyszínről, a budapesti nyomozók pár percen belül a helyszín közelében elfogták őket."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.01.21. 06:34 Valószínűleg egy újabb "elsőnek riasztóra tárazok, oszt emberkedek vele" típusú áldozat, az ellenérdekelt fél meg lehet, hogy herbálos elszámolási vita kapcsán vette elő a családi ereklye katanát (ősi szamuráj família lehet, az arrafele gyakori.)
Haller utca.. az sárkányos hely, nagyon sárkányos.
Laktam arra.
A mult héten is megpengéztek valakit, talán a 4/6 -oson..?
Az ilyen norvég szamurájok miatt mondom, hogy a lehető leghatékonyabb (de még biztonságos) cuccot kell hordani.
Ja, és nem árt eltalálni támadót. :-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 10:54 Haller utca.. az sárkányos hely, nagyon sárkányos.
Laktam arra.
A mult héten is megpengéztek valakit, talán a 4/6 -oson..?
Az ilyen norvég szamurájok miatt mondom, hogy a lehető leghatékonyabb (de még biztonságos) cuccot kell hordani.
Ja, és nem árt eltalálni támadót. :-D
Szerencsére én nem keveredtem arrafelé kalandba, pedig pont ott laktam pár évig mikor főiskola majd egyetem miatt Pesten voltam.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 10:54 Haller utca.. az sárkányos hely, nagyon sárkányos.
Laktam arra.
A mult héten is megpengéztek valakit, talán a 4/6 -oson..?
Az ilyen norvég szamurájok miatt mondom, hogy a lehető leghatékonyabb (de még biztonságos) cuccot kell hordani.
Ja, és nem árt eltalálni támadót. :-D
és amíg képet nem látok az eszközről, simán azt is el tudom képzelni, hogy airsoft volt, amit a médiában előszeretettel mutatnak gumilövedékesként.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.01.21. 11:23 Szerencsére én nem keveredtem arrafelé kalandba, pedig pont ott laktam pár évig mikor főiskola majd egyetem miatt Pesten voltam.
Nekem volt kalandom, de csak kellemes (a Tömő koleszben). :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 11:53 Nekem volt kalandom, de csak kellemes (a Tömő koleszben). :-)
:lol:
Sapienti sat.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 11:53 Nekem volt kalandom, de csak kellemes (a Tömő koleszben). :-)
A kellemes utáni történések..... :mrgreen:
images.jpg
images.jpg (11.02 KiB) Megtekintve 29968 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.01.21. 10:50
https://telex.hu/belfold/2021/01/21/ket ... eles-miatt

"...... a 19 éves áldozat egy korábbi vitás ügy miatt szóváltásba keveredett egy Telepy utcai társasház előtt a 20 éves B. Jánossal és a 21 éves K. Antallal....."

“szóváltásba keveredett” — a helyzetek jelentős hányada megelőzhető a szóváltások kerülésével. Ez messze nem olyan látványos, mint az ilyen olyan önvédelmi biszb.aszok bevetése, de felettébb hasznos. A legjobb persze a kettő kombinációja.
“Speak softly, and carry a big stick” 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.01.21. 16:06 A kellemes utáni történések..... :mrgreen:
images.jpg
Enyje. Értem én, hogy szűz volt, de az akasztás azért túlzás....

:lol: :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.01.21. 16:07 “szóváltásba keveredett” — a helyzetek jelentős hányada megelőzhető a szóváltások kerülésével. Ez messze nem olyan látványos, mint az ilyen olyan önvédelmi biszb.aszok bevetése, de felettébb hasznos. A legjobb persze a kettő kombinációja.
“Speak softly, and carry a big stick” 8-)
Az a baj, hogy ha a rendőrök jelentésíró tollát elengeded egy papírlap felett, az magától fogja írni hogy "előzetes szóváltást követően..", annyira gyakori az ilyen esetek leírásánál.
Ami egy genya dolog, mert kizárja a jogos védelmet.
Miközben az "előzetes szóváltás" esetleg csak ennyi volt:
- Hé, tesó, adjá má' egy cigit! Buszjegyre kell..!
- Sajnos nem dohányzom, és nincs nálam pénz.

Vagy:
- Hé, tesó, mennyi az idő a telódon..?
- Hát barátom az idő relatív. Még a fizikusok is vitatkoznak rajta, hogy az idő vajon külön dimenziónak számít-e. Mindennapi életünkben az idő az események látszólag folyamatos sorrendjének érzékelésére utal. A szubjektív idő, az egyén belső időészlelése eseményekhez, történésekhez kötődik. Ez az idő sohasem egyformán telik, tartamérzete függ az életkortól és főként az események személyes jelentőségétől, körülményeitől. Ahogy Szent Ágoston mondta volt: "Mi hát az idő? Ha senki sem kérdezi, tudom; ha kérdik tőlem, s meg akarom magyarázni, nem tudom."
- ?!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.01.21. 16:07 “szóváltásba keveredett” — a helyzetek jelentős hányada megelőzhető a szóváltások kerülésével. Ez messze nem olyan látványos, mint az ilyen olyan önvédelmi biszb.aszok bevetése, de felettébb hasznos. A legjobb persze a kettő kombinációja.
“Speak softly, and carry a big stick” 8-)
Egyrészt igazad van. Pár éve én is így előztem meg egy szitut és haladtam tovább, miután szándékosan nekem jöttek, majd az arcomba pöckölték az égő cigit. Nyilvánvalóan verekedni akartak, balhézni, a kocsmából jöttek ki éppen a lomtalanításkor a környéket ellepő érdekes arcok. Én viszont nem akartam verekedni. Elnézést kértem hogy neki mentem (ő jött nekem, utána ő pöckölt cigit az arcomba) és továbbálltam. Közben a zsebemben végig markoltam az engedéllyel tartott gázrevolvert. Az önérzetem súlyosan sérült, napokig háborogtam magamban utána, viszont megúsztam a garázdaság miatt ellenem indított büntetőeljárást (este 6 óra, 13. kerület, zsúfolt utca, sok járókelő) a gyanúsítottként rendőrségre járást, a meghurcolást, rosszabb esetben pedig a bicskázást is. Így utólag visszagondolva megérte nem arcoskodni, és nem az arcába tolni az egész dobnyi PV-t és CS-t, amint arra igencsak kedvem lett volna.

Másrészt viszont a "szóváltásba keveredett" szófordulat az önvédelem-ellenes rendőri retorikában igen sokszor támadást, vagy valós önvédelmi helyzeteket takaró szituációkat takar, ahol az áldozat merészelt előhúzni egy önvédelmi eszközt és nem hagyta magát szemlesütve lemészárolni. Csak a szurkálás előtt még elhangzott a támadók részéről előtte egy "Mivan mivan a k...va anyád!" is.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2021.01.21. 10:50 Háháhááá, nem is gáz volt, hanem gumis, és valószínűleg jól NEM talált.
De az se kizárt, hogy talált, csak nem állította meg őket. Kár, hogy hírek kizárólag arról jönnek, ha valaki visszaél a gumisokkal (+fail). Jogos és sikeres önvédelmi szitukról pedig max. mendemondákat hallani.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.01.21. 16:08 Enyje. Értem én, hogy szűz volt, de az akasztás azért túlzás....

:lol: :lol: :lol:
Sok volt a jelentkező :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 16:14 Az a baj, hogy ha a rendőrök jelentésíró tollát elengeded egy papírlap felett, az magától fogja írni hogy "előzetes szóváltást követően..", annyira gyakori az ilyen esetek leírásánál.
Ami egy genya dolog, mert kizárja a jogos védelmet.
Miközben az "előzetes szóváltás" esetleg csak ennyi volt:
- Hé, tesó, adjá má' egy cigit! Buszjegyre kell..!
- Sajnos nem dohányzom, és nincs nálam pénz.

iskolapélda a SZÓVÁLTÁSTKÖVETŐEN-re:

Több tanú, egyértelmű szitu, mégis emiatt 1X hónapig húzódó ügy:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... -cs-spray/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2021.01.21. 16:07 “Speak softly, and carry a big stick” 8-)
+1 definitely agree :-)
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.01.21. 18:23 iskolapélda a SZÓVÁLTÁSTKÖVETŐEN-re:

Több tanú, egyértelmű szitu, mégis emiatt 1X hónapig húzódó ügy:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... -cs-spray/
Pedig még szóváltás sem volt részemről, csendben fújkáltam a CS-sel. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.01.22. 06:19 Pedig még szóváltás sem volt részemről, csendben fújkáltam a CS-sel. :D
Kér verekedő süketnémánál is reflexszerűen beírják!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Urak,
Létezik olyan hogy a gumilövedékek keményebbé válnak az állás során?
Jó pár éves 12mm gumimacit akartam betölteni a G030-amba. A töcskölőbe se tudtam bepréselni őket olyan betonkemények voltak, pedig korábban ezzel etettem az Alfát.

Erről van szó, tuti belevaló
20210122_072907.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.01.22. 07:31 Urak,
Létezik olyan hogy a gumilövedékek keményebbé válnak az állás során?
Jó pár éves 12mm gumimacit akartam betölteni a G030-amba. A töcskölőbe se tudtam bepréselni őket olyan betonkemények voltak, pedig korábban ezzel etettem az Alfát.

Erről van szó, tuti belevaló
20210122_072907.jpg
(lehet, hogy nem zsíroztad eléggé)

Autógumi is tud keményedni, ridegedni használattal, de ahhoz nagy +/- hőterhelések és mechanikus igénybevétel IS kell. Otthon, száraz, hűvös helyen tartott gumilasztinál kötve hiszem, h ezek fennállnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.01.22. 07:31 Urak,
Létezik olyan hogy a gumilövedékek keményebbé válnak az állás során?
Jó pár éves 12mm gumimacit akartam betölteni a G030-amba. A töcskölőbe se tudtam bepréselni őket olyan betonkemények voltak, pedig korábban ezzel etettem az Alfát.

Erről van szó, tuti belevaló
20210122_072907.jpg
És ha a gumi ugyanolyan csak te lettél gyengébb? :-)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2021.01.22. 07:31 Urak,
Létezik olyan hogy a gumilövedékek keményebbé válnak az állás során?
Jó pár éves 12mm gumimacit akartam betölteni a G030-amba. A töcskölőbe se tudtam bepréselni őket olyan betonkemények voltak, pedig korábban ezzel etettem az Alfát.

Erről van szó, tuti belevaló
20210122_072907.jpg
Anyagától függően öregedhet, keményedik, porlad stb. Asszem minél inkább igazi kaucsuk, annál kevésbé. De azért ehhez sok idő kell (évek), ha nincs kitéve valami hőhatásnak, napnak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2021.01.22. 07:31 Urak,
Létezik olyan hogy a gumilövedékek keményebbé válnak az állás során?
Jó pár éves 12mm gumimacit akartam betölteni a G030-amba. A töcskölőbe se tudtam bepréselni őket olyan betonkemények voltak, pedig korábban ezzel etettem az Alfát.

Erről van szó, tuti belevaló
20210122_072907.jpg
Szia

Én is ezt tapasztaltam azoknál a lövedékeknél, amiknél vagy kevés szilikon zsírban tároltak vagy egyáltalán nem zsírozva raktam el lövedékeket.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2021.01.22. 08:57 Szia

Én is ezt tapasztaltam azoknál a lövedékeknél, amiknél vagy kevés szilikon zsírban tároltak vagy egyáltalán nem zsírozva raktam el lövedékeket.
Ezek egyáltalán nem voltak zsírozva, és vagy 4-5 évesek de lehet hogy annál is régebbiek, valahol a szekrény aljáról kotortam elő őket. (Extrém esetben 10 éves is lehet, mint a pisztoly maga) Bárhogy próbálkoztam velük akárhogy zsíroztam külön a gumit külön a töcskölőt, nyomkodtam, egész testtel rátámaszkodva préseltem - ezek nem mentek bele a töcskölőbe.
Mondjuk most is tanultam valamit, legközelebb zsírozva fogom tárolni őket.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2021.01.22. 10:08 Ezek egyáltalán nem voltak zsírozva, és vagy 4-5 évesek de lehet hogy annál is régebbiek, valahol a szekrény aljáról kotortam elő őket. (Extrém esetben 10 éves is lehet, mint a pisztoly maga) Bárhogy próbálkoztam velük akárhogy zsíroztam külön a gumit külön a töcskölőt, nyomkodtam, egész testtel rátámaszkodva préseltem - ezek nem mentek bele a töcskölőbe.
Mondjuk most is tanultam valamit, legközelebb zsírozva fogom tárolni őket.
Nekem van pár száz min. 10 éves szürke 12-es gumi, semmi bajuk. Szárazon vannak tárolva.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!
Sok-sok hónap gyártási szünet után!!! Keserű PITBULL 3" ACÉLDOBOS gázgumis!!!


12 mm gumi/9 mm R Knall, 6-lövetű, 50-60 joule: 69.900- Ft
MKh benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tamas1000
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.01.22. 15:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tamas1000 »

Sziasztok, jól érzem hogy még mindig kell MKH kártya ugye?
Van egy HW88 alum, aminek jó régen lejárt a kártyája, anno volt rá viselésim, de 5 év után csesztettek a kártya miatt és visszaadtam...
Ha megint szeretném, akkor neki kell futni újra az mkh-nak ugye?
Vidéki vadászboltok intéznek ilyet? tudja esetleg valaki.

Köszi
Tamás
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tamas1000 2021.01.22. 19:27-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tamas1000 írta: 2021.01.22. 19:25 Sziasztok, jól érzem hogy még mindig kell MKH kártya ugye?
Van egy HW88 alum, aminek jó régen lejárt a kártyája, anno volt rá viselésim, de 5 év után csesztettek a kártya miatt és visszaadtam...
Ha megint szeretném, akkor neki kell futni újra az mkh-nak ugye?
Vidéki vadászboltok intéznek ilyet? tudja esetleg valaki.

Köszi
Tamás
Kérik igen. A vadászbolt valószínűleg elintézni, de drága lesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.01.21. 16:14 Az a baj, hogy ha a rendőrök jelentésíró tollát elengeded egy papírlap felett, az magától fogja írni hogy "előzetes szóváltást követően..", annyira gyakori az ilyen esetek leírásánál.
Ami egy genya dolog, mert kizárja a jogos védelmet.
Miközben az "előzetes szóváltás" esetleg csak ennyi volt:
- Hé, tesó, adjá má' egy cigit! Buszjegyre kell..!
- Sajnos nem dohányzom, és nincs nálam pénz.

Vagy:
- Hé, tesó, mennyi az idő a telódon..?
- Hát barátom az idő relatív. Még a fizikusok is vitatkoznak rajta, hogy az idő vajon külön dimenziónak számít-e. Mindennapi életünkben az idő az események látszólag folyamatos sorrendjének érzékelésére utal. A szubjektív idő, az egyén belső időészlelése eseményekhez, történésekhez kötődik. Ez az idő sohasem egyformán telik, tartamérzete függ az életkortól és főként az események személyes jelentőségétől, körülményeitől. Ahogy Szent Ágoston mondta volt: "Mi hát az idő? Ha senki sem kérdezi, tudom; ha kérdik tőlem, s meg akarom magyarázni, nem tudom."
- ?!
Azt a jegyzőkönyvet nem kell aláírni. Kérni kell, hogy az legyen benne, ami a valóságban történt. És ehhez ragaszkodni kell. Ha nem akarják teljesíteni, akkor ügyvéd nélkül nem írsz alá SEMMIT.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.01.23. 17:32 Azt a jegyzőkönyvet nem kell aláírni. Kérni kell, hogy az legyen benne, ami a valóságban történt. És ehhez ragaszkodni kell. Ha nem akarják teljesíteni, akkor ügyvéd nélkül nem írsz alá SEMMIT.
Igen, így van, ezt MI tudjuk.
Hogy ezen az egy mondaton ("Előzetes szóváltást követően...") elúszik a jogos védelem. :-/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.23. 19:03 Igen, így van, ezt MI tudjuk.
Hogy ezen az egy mondaton ("Előzetes szóváltást követően...") elúszik a jogos védelem. :-/
+1

a gyalogpolgárt meg úgy húzzák csőbe, ahogy jól esik!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

A Zoraki 906 tényleg műanyag tokos? (nem csak kamu műanyag héj a spiáter tokon?)
Illetve mennyi a súlya? 450 grammos adatot találtam amit sokallok, mert egy full spiáter Volga mozog ilyen súlyban.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

bcsob írta: 2021.01.23. 23:05 Sziasztok!

A Zoraki 906 tényleg műanyag tokos? (nem csak kamu műanyag héj a spiáter tokon?)
Illetve mennyi a súlya? 450 grammos adatot találtam amit sokallok, mert egy full spiáter Volga mozog ilyen súlyban.
ET-ZOR906-SICHERUNG_SSW_Pistole_Zoraki_906.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.01.23. 23:05 Sziasztok!

A Zoraki 906 tényleg műanyag tokos? (nem csak kamu műanyag héj a spiáter tokon?)
Illetve mennyi a súlya? 450 grammos adatot találtam amit sokallok, mert egy full spiáter Volga mozog ilyen súlyban.
kb. 20% kal nagyobb, mint a Volga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

zora írta: 2021.01.24. 00:25 ET-ZOR906-SICHERUNG_SSW_Pistole_Zoraki_906.jpg
Köszi!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.01.24. 06:38 kb. 20% kal nagyobb, mint a Volga.
Igen az a baj, hogy a méretekkel bajban vagyok. Pl a Retay P114 a tár miatt egy Volga méretű eszköznek tűnik de a valóságban úgy tudom nagyobb.
Nincs esetleg valakinek ezekről a zsebpisztolyokról egy méretbeli összehasonlító fotója? (elsődlegesen a 906/P114/Volga méretkülönbség érdekelne)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Keserű Bonnie

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Ha viselni szeretnéd - gondolom ezért érdekel a méret - várd meg a Keserű Bonnie modelljét szerintem, hamarosan lehet venni.

280 gramm, méretét látod a jogsihoz viszonyítva (bal oldalon). Öntöltő nem ajánlott viselésre, inkább csak játszani, revolver megbízhatóbb.
Bonnie.jpg
bcsob írta: 2021.01.24. 13:15 Igen az a baj, hogy a méretekkel bajban vagyok. Pl a Retay P114 a tár miatt egy Volga méretű eszköznek tűnik de a valóságban úgy tudom nagyobb.
Nincs esetleg valakinek ezekről a zsebpisztolyokról egy méretbeli összehasonlító fotója? (elsődlegesen a 906/P114/Volga méretkülönbség érdekelne)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.01.24. 13:15 Igen az a baj, hogy a méretekkel bajban vagyok. Pl a Retay P114 a tár miatt egy Volga méretű eszköznek tűnik de a valóságban úgy tudom nagyobb.
Nincs esetleg valakinek ezekről a zsebpisztolyokról egy méretbeli összehasonlító fotója? (elsődlegesen a 906/P114/Volga méretkülönbség érdekelne)
Miért kell ennyire kicsi?

Egy csomó alig nagyobb kompakt öntöltő sokkal jobb műszaki tartalmat kínál ezeknél.

Egy jó snubbie revolver meg pláne!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Keserű Bonnie

Hozzászólás Szerző: bcsob »

laszlokovacs írta: 2021.01.24. 13:35 Ha viselni szeretnéd - gondolom ezért érdekel a méret - várd meg a Keserű Bonnie modelljét szerintem, hamarosan lehet venni.

280 gramm, méretét látod a jogsihoz viszonyítva (bal oldalon). Öntöltő nem ajánlott viselésre, inkább csak játszani, revolver megbízhatóbb.

Bonnie.jpg
Revkó párti vagyok, azt is viselek de ennyire kicsi, kompakt nem lehet egy forgó mint a lent felsoroltak. A Bonnie-val is az a bajom, hogy ugyan úgy kb. K tokméret/6 lövetű dob, hiába a csutka markolat/rövid cső kombó.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.01.24. 13:38 Miért kell ennyire kicsi?

Egy csomó alig nagyobb kompakt öntöltő sokkal jobb műszaki tartalmat kínál ezeknél.

Egy jó snubbie revolver meg pláne!
A kis méret a zsebben viselés miatt lenne szempont, revkó meg nem lehet ilyen kompakt.
Snubbie meg tudtommal 2 opció van: a kétes Bruni meg a minőségi HW 37. De ezek is nagyobbak mint a lent felsorolt öntöltők.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.01.24. 14:32 A kis méret a zsebben viselés miatt lenne szempont, revkó meg nem lehet ilyen kompakt.
Snubbie meg tudtommal 2 opció van: a kétes Bruni meg a minőségi HW 37. De ezek is nagyobbak mint a lent felsorolt öntöltők.
De miért KELL zsebben viselni? Ing-nyakkendőben dolgozol?

Amugy a legkisebb 9 mm PAK zsebgázolgó a Record 15-9, olcsó is.

(a jövő héten érkezik vmikor hozzánk (www.onvedelmibolt.hu))

videó:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2021.01.24. 14:32 A kis méret a zsebben viselés miatt lenne szempont, revkó meg nem lehet ilyen kompakt.
Snubbie meg tudtommal 2 opció van: a kétes Bruni meg a minőségi HW 37. De ezek is nagyobbak mint a lent felsorolt öntöltők.
Meg a revolverekbe nem lehet CS-t tárazni, ami nálam alapkövetelmény (mármint a vegyes tárazás).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.01.24. 14:46 Meg a revolverekbe nem lehet CS-t tárazni, ami nálam alapkövetelmény (mármint a vegyes tárazás).

Hogyne lehetne.
Ekol Viper.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.01.24. 14:59 Hogyne lehetne.
Ekol Viper.
Ja hát ezért van nekem is olyanom, igen. De 9mmK revkók emiatt nálam kiesnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És ha kicsit nagyobb zsebed van (Cargo pants), akkor a PPK méret körüli gázpisztolyok is szóba jöhetnek. Egy RECORD COP már 9 mm PAK, 7+1, csőretöltve-bebiztosítva biztonságosan viselhető.

kép PPK-mérethez képest:
record cop fekete vs pk800.jpg
Ez sem drága, sőt:
https://www.onvedelmibolt.hu/?s=cop&post_type=product
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Nekem ez a bestof, ha GP, öntöltő és kicsi. Minden évben kilövöm belőle a gázokat és nagyon megbízható öntöltőhöz képest. Igen, b@szott drága és külföldről kell berendelni (amit azért páran megtettek már), de nagyon jó kis műszer.
02m.jpg
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.01.24. 16:32 Nekem ez a bestof, ha GP, öntöltő és kicsi. Minden évben kilövöm belőle a gázokat és nagyon megbízható öntöltőhöz képest. Igen, b@szott drága és külföldről kell berendelni (amit azért páran megtettek már), de nagyon jó kis műszer.
02m.jpg
+1
Már hozattam be fórumtársnak.
Ha öntöltő GP-t hordanék, ez lenne.😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.01.24. 16:00 És ha kicsit nagyobb zsebed van (Cargo pants), akkor a PPK méret körüli gázpisztolyok is szóba jöhetnek. Egy RECORD COP már 9 mm PAK, 7+1, csőretöltve-bebiztosítva biztonságosan viselhető.

kép PPK-mérethez képest:

record cop fekete vs pk800.jpg

Ez sem drága, sőt:
https://www.onvedelmibolt.hu/?s=cop&post_type=product
Igen, ismerem a típust, de ez már nem a zsebpisztoly kategória.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

nemtokregelni írta: 2021.01.24. 16:32 Nekem ez a bestof, ha GP, öntöltő és kicsi. Minden évben kilövöm belőle a gázokat és nagyon megbízható öntöltőhöz képest. Igen, b@szott drága és külföldről kell berendelni (amit azért páran megtettek már), de nagyon jó kis műszer.
02m.jpg
Hát igen a Kevin/Night Hawk lenne az igazi megoldás, csak sem az elérhetősége sem az ára nem éppen vásárlóbarát...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.01.24. 20:17 Hát igen a Kevin/Night Hawk lenne az igazi megoldás, csak sem az elérhetősége sem az ára nem éppen vásárlóbarát...
Az elérhetősége nem gond, németektől lejet rendelni.
Az ára.. hát, ennyi. 🙂
Éles minőség, éles ár.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.24. 20:30 Az elérhetősége nem gond, németektől lejet rendelni.
Az ára.. hát, ennyi. 🙂
Éles minőség, éles ár.
de vajon szükség van-e éles minőségre egy alapvetően nem évi sokezer lövésnek kitett, eldobható kategóriás önvédelmi eszköznél, HA ez az ára?
Szerintem NINCS, ezért ez nem praktikus, hanem luxuscikk, inkább gyűjtőknek, mint valós felhasználóknak.

Holott volt olyan gp, ami acél elsütőszerkezet és hasonlóan kis méret mellett valóban tűzkészen viselhető zsebpisztolyt jelentett, megfizethető áron: a Röhm RG9/90. Aztán a derék Umarex jól megszüntette:-(((

Használtan mondjuk beszerezhető.

(képen a Walther TPH-k között)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

gvass1 írta: 2021.01.25. 06:20 de vajon szükség van-e éles minőségre egy alapvetően nem évi sokezer lövésnek kitett, eldobható kategóriás önvédelmi eszköznél, HA ez az ára?
Szerintem NINCS, ezért ez nem praktikus, hanem luxuscikk, inkább gyűjtőknek, mint valós felhasználóknak.

Holott volt olyan gp, ami acél elsütőszerkezet és hasonlóan kis méret mellett valóban tűzkészen viselhető zsebpisztolyt jelentett, megfizethető áron: a Röhm RG9/90. Aztán a derék Umarex jól megszüntette:-(((

Használtan mondjuk beszerezhető.

(képen a Walther TPH-k között)

Kép
Szia,

Nekem volt RG9, de sajnos nem voltam vele megelégedve, annak ellenére, hogy nagyon tetszett. A 8mm gáz PAK jóval kevesebb gázelegyet tartalmaz a 9mmPAK hoz képest, illetve én úgy vettem észre, hogy a mai forgalomban kapható gáztöltényeket nem szerette (rendszeresen akadtak a wadie CS illetve PV-k), így nem éreztem megbízhatónak.


Üdv,
Bálint
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Balint333 írta: 2021.01.25. 10:31 Szia,

Nekem volt RG9, de sajnos nem voltam vele megelégedve, annak ellenére, hogy nagyon tetszett. A 8mm gáz PAK jóval kevesebb gázelegyet tartalmaz a 9mmPAK hoz képest, illetve én úgy vettem észre, hogy a mai forgalomban kapható gáztöltényeket nem szerette (rendszeresen akadtak a wadie CS illetve PV-k), így nem éreztem megbízhatónak.


Üdv,
Bálint
az évjárattól függően kellett (volna) bele plusz szűkítés, hiszen a 8 mm K töltények max. gáznyomását lejjebb vették az 1990-es évek elején kb. vmikor.

A 8 mm K CS-töltények ugyanúgy 80 mg-osak, mint a 9 mm PAK, a pepper valóban csak 45 mg-os.

De ettől még valami hasonló méretű, képességű zseb-gp kéne 9 mm PAK-ban friss gyártással, boltból újonnan elérhetően, a 600 eurós (magyaráráfaval 240 ezres) ZVI Night Hawk finoman szólva sem megoldás a tömegek számára:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

gvass1 írta: 2021.01.25. 10:36 az évjárattól függően kellett (volna) bele plusz szűkítés, hiszen a 8 mm K töltények max. gáznyomását lejjebb vették az 1990-es évek elején kb. vmikor.

A 8 mm K CS-töltények ugyanúgy 80 mg-osak, mint a 9 mm PAK, a pepper valóban csak 45 mg-os.

De ettől még valami hasonló méretű, képességű zseb-gp kéne 9 mm PAK-ban friss gyártással, boltból újonnan elérhetően, a 600 eurós (magyaráráfaval 240 ezres) ZVI Night Hawk finoman szólva sem megoldás a tömegek számára:-)

1. 3 db eltérő méretű szűkítés lett hozzá gyártva, nekem azzal sem dolgozott megbízhatóan!
2. Egyetértek.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.01.25. 06:20 de vajon szükség van-e éles minőségre egy alapvetően nem évi sokezer lövésnek kitett, eldobható kategóriás önvédelmi eszköznél, HA ez az ára?
A minőség nem csak azt jelenti, hogy sok lövést kibír, hanem eleve jobb anyagból gyártották, precízebb minőségben, jobban odafigyeltek a minőségbiztosításra, stb.

"Holott volt olyan gp, ami acél elsütőszerkezet és hasonlóan kis méret mellett valóban tűzkészen viselhető zsebpisztolyt jelentett, megfizethető áron: a Röhm RG9/90. Aztán a derék Umarex jól megszüntette:-(((
Használtan mondjuk beszerezhető."

Az RG9 csak 8mm Knall kaliberű volt.
Használtan gázpisztolyt venni meg megintcsak rizikó.. nem tudod az előéletét.

"De ettől még valami hasonló méretű, képességű zseb-gp kéne 9 mm PAK-ban friss gyártással, boltból újonnan elérhetően, a 600 eurós (magyaráráfaval 240 ezres) ZVI Night Hawk finoman szólva sem megoldás a tömegek számára:-)"

A tömegek számára a gázspray a megoldás, de itt mi nem az átlagos tömeget képviseljük.. :)
ZVI rendelhető Németországból 600 EUR-ért, az kb. 200e Ft.
Nem egy eget rengető összeg, kb. két Alfa ára. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hú, ízlés kérdése. Én 2 fillért nem adnék ezért a rondaságért.
WildBear23 írta: 2021.01.25. 14:55 ZVI rendelhető Németországból 600 EUR-ért, az kb. 200e Ft.
Nem egy eget rengető összeg, kb. két Alfa ára. ;-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.01.25. 15:51 Hú, ízlés kérdése. Én 2 fillért nem adnék ezért a rondaságért.
Csúnya, de ha kézbe veszed, akkor nagyon minőségi feelingje van.
Én nem hordanék önvédelemre öntöltőt (Emlékeztek, réges régen, egy távoli galaxisban: "Önvédelemre csak forgót!" :-),
de el kell ismeri hogy átgondolt, és minőségi cucc.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

montecarlo írta: 2021.01.25. 15:51 Hú, ízlés kérdése. Én 2 fillért nem adnék ezért a rondaságért.
Én sem a szépségéért szeretem, de a minősége miatt élmény kézbe venni is. Biztos akad Nálad is olyan amiért én nem adnék :-)
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.01.25. 16:00 Csúnya, de ha kézbe veszed, akkor nagyon minőségi feelingje van.
Én nem hordanék önvédelemre öntöltőt (Emlékeztek, réges régen, egy távoli galaxisban: "Önvédelemre csak forgót!" :-),
de el kell ismeri hogy átgondolt, és minőségi cucc.
Vajon mire gondoltál🤔
Csatolmányok
16115903530345065139684893991753.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.25. 16:00 Csúnya, de ha kézbe veszed, akkor nagyon minőségi feelingje van.
Én nem hordanék önvédelemre öntöltőt (Emlékeztek, réges régen, egy távoli galaxisban: "Önvédelemre csak forgót!" :-),
de el kell ismeri hogy átgondolt, és minőségi cucc.
A ZVI meg az Alfa-Steel gázrevolverek, esetleg a Korth Sky Marshal mind akkor lettek volna ideálisak IDE, amikor még barnakönyves volt a gáz-riasztó és tarthattál (kapitányságonként változóan) 1, max 2 darabot és az engedély megszerzése vagyonokba került, ha elromlott, akkor a cseréje meg esetleg hónapokig tartott.

Ennek a rémálomnak azonban 17 éve vége lassan, és bármikor bemész a fegyverboltba, vehetsz újat és online kérheted a viselésit maceramentesen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.01.25. 10:36 az évjárattól függően kellett (volna) bele plusz szűkítés, hiszen a 8 mm K töltények max. gáznyomását lejjebb vették az 1990-es évek elején kb. vmikor.

A 8 mm K CS-töltények ugyanúgy 80 mg-osak, mint a 9 mm PAK, a pepper valóban csak 45 mg-os.

De ettől még valami hasonló méretű, képességű zseb-gp kéne 9 mm PAK-ban friss gyártással, boltból újonnan elérhetően, a 600 eurós (magyaráráfaval 240 ezres) ZVI Night Hawk finoman szólva sem megoldás a tömegek számára:-)
DAO 906-os.

Egyébként ezt nem értem, hogy miért nem eleve DAO (mindegy is, hogy ütőszeges vagy kakasos) elsütőszerkezettel tervezték/tervezik a gp-ket a gyártók, hát tökmindegy a sütés, nem kell célozni.... Ehhez képes SAO meg DA/SA van. Miért??? Olcsóbb?
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.01.25. 10:36
De ettől még valami hasonló méretű, képességű zseb-gp kéne 9 mm PAK-ban friss gyártással, boltból újonnan elérhetően, a 600 eurós (magyaráráfaval 240 ezres) ZVI Night Hawk finoman szólva sem megoldás a tömegek számára:-)
Ott a pont, teljesen egyetértek.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Zotyika írta: 2021.01.25. 17:28 DAO 906-os.

Egyébként ezt nem értem, hogy miért nem eleve DAO (mindegy is, hogy ütőszeges vagy kakasos) elsütőszerkezettel tervezték/tervezik a gp-ket a gyártók, hát tökmindegy a sütés, nem kell célozni.... Ehhez képes SAO meg DA/SA van. Miért??? Olcsóbb?
Majd a régi veteránok megerősítenek (vagy nem) de nekem a régi kékről rémlik valamiféle DAO 906-os próbálgatás...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zotyika írta: 2021.01.25. 17:28 DAO 906-os.

Egyébként ezt nem értem, hogy miért nem eleve DAO (mindegy is, hogy ütőszeges vagy kakasos) elsütőszerkezettel tervezték/tervezik a gp-ket a gyártók, hát tökmindegy a sütés, nem kell célozni.... Ehhez képes SAO meg DA/SA van. Miért??? Olcsóbb?
Cocked and locked szerintem a legtöbb nem sül el leejtve, míg leeresztett kakassal a legtöbb igen. Szóval akkor már egyszerűbb így gyártani, mint megoldani ezt a problémát, aztán vagy viseljék cső alatt, vagy húzza csőre-biztosítsa a paraszt. Ez a tippem. Vagy bele se gondolnak ilyen dolgokba egyáltalán. Ez meg a másik, erősebb tippem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2021.01.25. 18:53 Majd a régi veteránok megerősítenek (vagy nem) de nekem a régi kékről rémlik valamiféle DAO 906-os próbálgatás...
Én rajzoltam paintben😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2021.01.25. 19:19 Én rajzoltam paintben😂
Ne bassz :lol: :lol:
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Balint333 írta: 2021.01.25. 10:31 Szia,

Nekem volt RG9, de sajnos nem voltam vele megelégedve, annak ellenére, hogy nagyon tetszett. A 8mm gáz PAK jóval kevesebb gázelegyet tartalmaz a 9mmPAK hoz képest, illetve én úgy vettem észre, hogy a mai forgalomban kapható gáztöltényeket nem szerette (rendszeresen akadtak a wadie CS illetve PV-k), így nem éreztem megbízhatónak.


Üdv,
Bálint
Nálam már kb. tucatnyi fölött megfordult az RG 9-ből.
Imádom ezt a kis műszert, amint megláttam egy eladó példányt rögtön rástartoltam, függetlenül az állapotától.
Volt, hogy 6-7 db is a tulajdonomat képezte egyidőben.
Jelenleg is van 5 db amiből egy nikkeles és egy fekete felületkezelésű gyűjteményi, lövetlen db, eredeti dobozában összes papírjával és tartozékával (féltve őrzött kincs).
A harmadik és negyedik egy újszerű állapotú, kipróbált példány a megfelelő szűkítővel (persze az éppen adott példányhoz hozzá kell hangolni a szűkítő furatát, a leginkább beszerezhető tölténnyel, ahol már 2-3 tized milliméter is számít), várják az elődjük halálát, bevetésre készen.
Az ötödik egy ütött-kopott, agyonra hordott példány (legalábbis külsőre), ami egy ideje szinte az elsődleges önvédelmi fegyverem, bár jó ideje nem hordom állandóan, hanem az autómban van jól hozzáférhető helyen (az aktív időm nagy részét az autóban töltöm) és ha kiszállok, rögtön zsebre vágom.
Havi szinten kilőve a tár, lepróbálva a biztos működés, majd kitisztítva, leápolva folytatja a dolgát az új lepróbált töltetekkel.
Sokszor hallom érvként, hogy: de a 8 mm-es töltényben jóval kevesebb a hatóanyag.
Még így is többszöröse egy gázspray hatóanyagánál, duplája a hatótávolsága és vegyesen tárazható, mert azonos minőségűek a hozzá kapható más-más hatóanyagú töltények!
Mindenkinek csak ajánlani tudom a típust, persze csak alapos megtekintés és átvizsgálás után.
Ha van némi affinitás és türelem, hamar megtalálható a megfelelő szűkítő/szűkítők mérete (M8-as menettel a csővégen, nem kíván különleges, nehezen beszerezhető alapanyagot).
Mindent tud, amit ma egy tűzkészen viselhető gáz-riasztó öntöltő fegyvertől el lehet várni.
Nem is értem, hogy a törökök, miért nem ennek a belsejét másolták le a Zoraki 906-ban (a másik kedvenc zsebpisztolyom).
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2021.01.24. 20:30 Az elérhetősége nem gond, németektől lejet rendelni.
Az ára.. hát, ennyi. 🙂
Éles minőség, éles ár.
Nekem megvan a régebbi, itthon forgalmazott példány és a ma kapható PTB-s példány is.
A kettő megbízható működése köszönő viszonyban sincs egymással, az újabbik rovására.
Igaz, Én nem viselésre vásároltam egyiket sem, hanem gyűjteménybe, de alaposan kipróbáltam mindenféle tölténnyel, amihez csak hozzájutottam itthoni fegyverboltokból.
A régi szinte alig hibázott, az újabbik viszont szinte táranként, ugyanolyan töltényekkel, ugyanolyan körülmények között.
Ha nem így történt volna, valószínűleg ezt tartanám az RG9 helyett az autóban, vagy viselésre, de nekem nincs hozzá ilyen szinten bizalmam.
A régebbi szériát pedig sajnálom befogni, mert már pótolhatatlan egy gyűjteményi állapotú példány.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Dönci62 írta: 2021.01.25. 20:45 Nekem megvan a régebbi, itthon forgalmazott példány és a ma kapható PTB-s példány is.
A kettő megbízható működése köszönő viszonyban sincs egymással, az újabbik rovására.
Újjal nincs tapasztalatom, az enyém még GunBox-os példány.
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta: 2021.01.25. 20:54 Újjal nincs tapasztalatom, az enyém még GunBox-os példány.
Az tényleg tuti!
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Zotyika írta: 2021.01.25. 17:28 DAO 906-os.

Egyébként ezt nem értem, hogy miért nem eleve DAO (mindegy is, hogy ütőszeges vagy kakasos) elsütőszerkezettel tervezték/tervezik a gp-ket a gyártók, hát tökmindegy a sütés, nem kell célozni.... Ehhez képes SAO meg DA/SA van. Miért??? Olcsóbb?
Erre mondta barátom mindig, hogy azért nincs tömegesen olyan GP ami csőre töltve biztonságos és tűzkész, mert a törökök ezeket játszós pisztolynak gyártják, ezek a szempontok őket nem érdeklik.. És csak egy-két ilyen elvetemült ország van, ahol önvédelemre használjuk, mert ebbe vagyunk kényszerítve.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.01.26. 07:43 Erre mondta barátom mindig, hogy azért nincs tömegesen olyan GP ami csőre töltve biztonságos és tűzkész, mert a törökök ezeket játszós pisztolynak gyártják, ezek a szempontok őket nem érdeklik.. És csak egy-két ilyen elvetemült ország van, ahol önvédelemre használjuk, mert ebbe vagyunk kényszerítve.
Háát, nagyon nem.
olyan 150+ millió európai polgár számára az elsődleges szabadon hozzáférhető önvédelmi fegyver a gp meg a gazspray.

Lőfegyver önvédelemre kontinensünkön gyak. nem létező kategória.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.01.26. 08:32 Háát, nagyon nem.
olyan 150+ millió európai polgár számára az elsődleges szabadon hozzáférhető önvédelmi fegyver a gp meg a gazspray.

Lőfegyver önvédelemre kontinensünkön gyak. nem létező kategória.
És akkor miért nem gyártanak olyat, ami jó lenne?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2021.01.26. 08:59 És akkor miért nem gyártanak olyat, ami jó lenne?
mert idióták. Ez a fő ok. Meg mert így is megveszik.

(Bizniszeltél meg tárgyaltál már velük? Hátpaszmek, nem eccerű.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MADE IN GERMANY - az itthon kapható LEGESLEGKISEBB 9 mm PAK gázpisztoly! Mindössze 350 gramm és tenyérnyi méret!

VIDEÓ TERMÉKÜNKRŐL: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/

Record 15-9 9 mm PAK, 5+1: 22.900- Ft+4000 Ft MKH

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
record 15-9 gyári foto made in germany.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újra érkezett: MADE IN GERMANY - egy kompakt és megbízható hatlövetű GÁZREVOLVER, megfizethető áron! (Melyik NÉMET 9 mm-es gázrevolver fér be MKH-val 40 ezer banánfillér alá???)

Record Chief 2Inch, 6-lövetű, 9 mm R Knall: 35.900- Ft+4000 Ft MKH fekete
40.900- Ft+4000 Ft MKh nikkel


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

record chief 2inch fekete gyari foto.jpg
record chief 2inch fekete gyari foto.jpg (78.27 KiB) Megtekintve 29046 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.01.26. 09:42
(Bizniszeltél meg tárgyaltál már velük? Hátpaszmek, nem eccerű.)
Jogos..
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

smith15 írta: 2021.01.26. 07:43 Erre mondta barátom mindig, hogy azért nincs tömegesen olyan GP ami csőre töltve biztonságos és tűzkész, mert a törökök ezeket játszós pisztolynak gyártják, ezek a szempontok őket nem érdeklik.. És csak egy-két ilyen elvetemült ország van, ahol önvédelemre használjuk, mert ebbe vagyunk kényszerítve.
De nem csak a törökök gyártanak gázpisztolyt... és a németeknél sincs tűzkészen viselhető kicsi lapos 9mm-es DA(O) öntöltő. Pedig éles az van ilyen több is, csak le kéne másolni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.01.26. 11:27 De nem csak a törökök gyártanak gázpisztolyt... és a németeknél sincs tűzkészen viselhető kicsi lapos 9mm-es DA(O) öntöltő. Pedig éles az van ilyen több is, csak le kéne másolni.
bizony, és az a 700 ezer+ germán KWS tulajdonos kifejezetten önvédelemre tart ilyesmit és eléggé húzós méretű piac.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése