Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.01.01. 16:23 Visszafejlesztés? WTF?
igazi alaptalan vagdalkozás, azt az egy szerencsétlen gyártót fikázod, aki IGENIS megváltoztatta, ténylegesen javította a fegyvereinek konstrukcióját, és megmaradt valóban Made in Germany-nak.

ARCPÁLMA!
és ki a faxnak van kedve állandóaN AZT FIGYELGETNI: jaj most ez az évjárat hw jó/nem jó. jaj most ez a széria 9k gázpatron jó/nem jó, kompatibilis e az ütoszeggel vagy nem? ráadásul 10 év alatt a duplájára nőtt az ára ezeknek a ribiknek. (hw
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2021.01.01. 19:57 és ki a faxnak van kedve állandóaN AZT FIGYELGETNI: jaj most ez az évjárat hw jó/nem jó. jaj most ez a széria 9k gázpatron jó/nem jó, kompatibilis e az ütoszeggel vagy nem? ráadásul 10 év alatt a duplájára nőtt az ára ezeknek a ribiknek. (hw
Hát nekem is kimaradt ez az upgrade.
Meg ha 3-4 éve javították ezt ki, akkor még a boltokban lehet régi, nem?
Erre értettem a kérdésem, hogy a boltokban már csak új van-e.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.01.01. 19:57 és ki a faxnak van kedve állandóaN AZT FIGYELGETNI: jaj most ez az évjárat hw jó/nem jó. jaj most ez a széria 9k gázpatron jó/nem jó, kompatibilis e az ütoszeggel vagy nem? ráadásul 10 év alatt a duplájára nőtt az ára ezeknek a ribiknek. (hw
fingreszelsz.

A gyártó pont tett a problémák ellen. Pont nem hibás. Pont korrekt volt.

Igen, kommunikálhatta volna erősebben, adhatott volna új típusjelölést (hw88sa2.0 pl), de a fehér lézergravírról és az új csomagolásról is felismerhető.

Régen nincs már másmilyen a boltokban! És amúgy is hiánycikk😢
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sodoma írta: 2021.01.01. 19:57 és ki a faxnak van kedve állandóaN AZT FIGYELGETNI: jaj most ez az évjárat hw jó/nem jó. jaj most ez a széria 9k gázpatron jó/nem jó, kompatibilis e az ütoszeggel vagy nem? ráadásul 10 év alatt a duplájára nőtt az ára ezeknek a ribiknek. (hw
Nem kellett figyelgetni, be kellett menni a cukrászdába megvenni a jót és kész :). (88SA)

A szilveszter tökéletes alkalom volt elpukkantani a lejárt patronokat, Walther peppert hibátlanul vitte elsőre, Wadie CS-nél 10-ből egy csendesebben elpisszent, egy csettent, ezt a Rubber Protector se tudta elsütni, kuka. Szóval jó döntés volt, még ha drága is :).
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Elpacsáltam a Zalánnal 150db gumit ma.A3-as légfegyver lőlapon a szórása 6 méterről elgondolkodtató 8-) :roll: :mrgreen:
IMG_20210102_123036.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kis gumis örömködést mi is tartottunk tegnap barátokkal. Szereplők 2 db SS Pitbull, 1 db G020, 1 db G040.

- 5 méterről a centis kemény farostlemezt gyakran átvitték a lövések, máskor mély kráter és hátul hullott a forgács (töltény Lapua vagy piros Geco).
- G040 csodás cucc, célzott pontra hord és egybeszakadó vagy 1-2 centis szórást lehet vele lőni gumis létére;
- G020 jó szórás, de célzott pont felett vagy fél méterrel - mellkasra célozva esélyes a fejlövés (de lehet, hogy csak ez az egy darab ilyen);
- A Pitbullok tökéletesen működtek, pedig most lettek kipróbálva out of the box - szórás talán kicsit rosszabb (lehet, hogy a sütés még szokatlan nekünk), de célzott pontra hordanak;
- Semmivel nem volt akadály vagy csett kb. 100 lövésből összesen.
Sapienti sat.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

Maluha írta: 2021.01.01. 17:37Köszi
Sajnos nálatok sincs egyik boltba sem! :(
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

SS Pitbull a tömege miatt gondolom meg se rezdül a kézben sima 12 mm-es gumival
nemtokregelni írta: 2021.01.02. 16:08 Kis gumis örömködést mi is tartottunk tegnap barátokkal. Szereplők 2 db SS Pitbull, 1 db G020, 1 db G040.

- 5 méterről a centis kemény farostlemezt gyakran átvitték a lövések, máskor mély kráter és hátul hullott a forgács (töltény Lapua vagy piros Geco).
- G040 csodás cucc, célzott pontra hord és egybeszakadó vagy 1-2 centis szórást lehet vele lőni gumis létére;
- G020 jó szórás, de célzott pont felett vagy fél méterrel - mellkasra célozva esélyes a fejlövés (de lehet, hogy csak ez az egy darab ilyen);
- A Pitbullok tökéletesen működtek, pedig most lettek kipróbálva out of the box - szórás talán kicsit rosszabb (lehet, hogy a sütés még szokatlan nekünk), de célzott pontra hordanak;
- Semmivel nem volt akadály vagy csett kb. 100 lövésből összesen.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

laszlokovacs írta: 2021.01.02. 16:20 SS Pitbull a tömege miatt gondolom meg se rezdül a kézben sima 12 mm-es gumival
Kis döccenés van, de Alfákkal is, azok se könnyebbek - a spiáter nem alu :-)
Sapienti sat.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

WildBear23 írta: 2021.01.01. 19:59 Hát nekem is kimaradt ez az upgrade.
Meg ha 3-4 éve javították ezt ki, akkor még a boltokban lehet régi, nem?
Erre értettem a kérdésem, hogy a boltokban már csak új van-e.
3-4 év alatt simán kipörög egy hiánycikk árú. Nekem van egy 10 éves és egy 1,5 éves HW88-asom. Én nem tapasztaltam különbséget. Az persze simán előfordulhat, hogy a 10. /at írtátok, hogy 10 éve ez volt a No. 1./ és 4. év között romlott a minőség.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

chucky írta: 2021.01.02. 15:53 Elpacsáltam a Zalánnal 150db gumit ma.A3-as légfegyver lőlapon a szórása 6 méterről elgondolkodtató 8-) :roll: :mrgreen:
IMG_20210102_123036.jpg

Milyen matériát használtál?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HW37

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Route.66 írta: 2021.01.02. 16:59 3-4 év alatt simán kipörög egy hiánycikk árú. Nekem van egy 10 éves és egy 1,5 éves HW88-asom. Én nem tapasztaltam különbséget. Az persze simán előfordulhat, hogy a 10. /at írtátok, hogy 10 éve ez volt a No. 1./ és 4. év között romlott a minőség.
A hiánycikk-áru nálunk percek alatt kipörög :). Piszok szerencse volt, hogy épp a 4-6V-n épp a fórumot olvastam, két megállónyira voltam a bolttól, le is csaptam a revkóra. Szoktam figyelni, az év nagy részében piros jeles. Egyre drágább, mégis elfogy :).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maluha írta: 2021.01.02. 16:18 Sajnos nálatok sincs egyik boltba sem! :(
Találtam még pár Kuzey alu rokitoldatot, majd jövő héten viszek be vmelyik Önvédelmi boltba, és dobok róla privit.

Asszem 1500 vagy 2000 Ft volt, nem draga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Maluha »

gvass1 írta: 2021.01.02. 17:50 Találtam még pár Kuzey alu rokitoldatot, majd jövő héten viszek be vmelyik Önvédelmi boltba, és dobok róla privit.

Asszem 1500 vagy 2000 Ft volt, nem draga.
Köszi, Kedves vagy!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maluha írta: 2021.01.02. 18:02 Köszi, Kedves vagy!
Off

bármi, csak az nem!😄

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.01.02. 16:43 Kis döccenés van, de Alfákkal is, azok se könnyebbek - a spiáter nem alu :-)
Ja, a spiáter sűrűsége kb. azonos a rozsdamentes acéléval.

Gratulálok a sikeres teszthez!
Én két dobnyit lőttem el az alu Pitbullból Szilveszterkor.
(Nem célba, csak a levegőbe.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Route.66 írta: 2021.01.02. 17:03 Milyen matériát használtál?
Egyelőre csak Kaucsuk gumim van és Victory/Max-Tech/Titan/ tölténnyel. 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.01.02. 22:37 Ja, a spiáter sűrűsége kb. azonos a rozsdamentes acéléval.

Gratulálok a sikeres teszthez!
Én két dobnyit lőttem el az alu Pitbullból Szilveszterkor.
(Nem célba, csak a levegőbe.)
Köszi szépen, megy is a viselhetők közé :-)
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megint: ne akarj erősebb lenni, mint okos! (Atlas 4-Matic+Hentesipari hüvelytöltény)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/megi ... lytolteny/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.01.04. 07:13 Megint: ne akarj erősebb lenni, mint okos! (Atlas 4-Matic+Hentesipari hüvelytöltény)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/megi ... lytolteny/

Kép
Nem a tolteny volt a marha hanem aki belerakta 😬🙄
Es bevitte gariba?? 😄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2021.01.04. 08:02 Nem a tolteny volt a marha hanem aki belerakta 😬🙄
Es bevitte gariba?? 😄
Nem, ez a gyártó fotója, a vidéki és fővárosi gumicsellóboltosok lelkes hentespatron-eladási lendületének újabb bizonyítékaként.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.01.04. 09:21 Nem, ez a gyártó fotója, a vidéki és fővárosi gumicsellóboltosok lelkes hentespatron-eladási lendületének újabb bizonyítékaként.
kövessük a pénz szagát.. :lol: ki gyártja a hentespatront? Nem lepődnék meg, ha a szarvasmarha-feldolgozóipari lobbi állna a háttérben.. :lol:

hogy ON is legyen - durva a hüvely talpnál a tágulás.. nem eshet jól egy szilánk a júzernek.. aki természetesen mindig szemüvegben lő. :x
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.04. 09:46 kövessük a pénz szagát.. :lol: ki gyártja a hentespatront? Nem lepődnék meg, ha a szarvasmarha-feldolgozóipari lobbi állna a háttérben.. :lol:

hogy ON is legyen - durva a hüvely talpnál a tágulás.. nem eshet jól egy szilánk a júzernek.. aki természetesen mindig szemüvegben lő. :x
pénz szaga...inkább vérbeli gyökérség.

Elad mondjuk havi 10 doboz ilyen szart (vidéki gumicsimmabót), az kemény 100 ezer forint plusz forgalom (szerinte, mert valójában majdnem ennyiért a normál 9 mm R Knall-t is eladná).
És EZÉRT bekockáztatja, hogy esetleg baleset lesz, vizsgálódás, nyomozás, aztán ha azt vallják, hogy kifejezetten ő ajánlotta a gumispuskába, akkor jön a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés. Esetleg maradandó fogyatékosságot okozó alakzat.

Baromira megéri, ja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.04. 10:07 pénz szaga...inkább vérbeli gyökérség.

Elad mondjuk havi 10 doboz ilyen szart (vidéki gumicsimmabót), az kemény 100 ezer forint plusz forgalom (szerinte, mert valójában majdnem ennyiért a normál 9 mm R Knall-t is eladná).
És EZÉRT bekockáztatja, hogy esetleg baleset lesz, vizsgálódás, nyomozás, aztán ha azt vallják, hogy kifejezetten ő ajánlotta a gumispuskába, akkor jön a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés. Esetleg maradandó fogyatékosságot okozó alakzat.

Baromira megéri, ja.
A hentespatronozásos jelenség a Magyarországon legálisan elérhető kvázi-lőfegyver, amit minden fegyvertartó- gyártó- és forgalmazó nagyon csúnyán meg fog bánni, ez borítékolható.
De egyenlőre páran örülnek neki hogy a fegyverből kigyön 3-4-500 joule. Majd miután ezt felfedezik a bűnözői körök (ha már nem történt meg) és elkezdik használni bűncselekményeknél, akkor lesz sírás-rívás, hogy betiltomozták a gumis fegyvereinket.
Gondolkodni kellett volna, de azt sokan nem szeretnek. A lényeg az a szájbavert dzsúúúúúúúúl.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Orosz OC+CS kombinált spray-k.
Bár alapból nem szállítanak ide, de biztos le lehet velük beszélni, ha valaki ilyet szeretne.
https://www.aliexpress.com/item/1005001821982981.html?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

"Atlas 4-Matic: HIÁBA NEM SPIÁTER, NEM 5-10-szeres gáznyomásra tervezték! Szétnyílik ez is!"

Azt nem tudom, hogyha valaki ennyire ki akar nyírni egy behatolót, miért nem vascsövet vagy kisbaltát tart az ágya mellett? (még olcsóbb is)
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.01.04. 10:07 pénz szaga...inkább vérbeli gyökérség.

Elad mondjuk havi 10 doboz ilyen szart (vidéki gumicsimmabót), az kemény 100 ezer forint plusz forgalom (szerinte, mert valójában majdnem ennyiért a normál 9 mm R Knall-t is eladná).
És EZÉRT bekockáztatja, hogy esetleg baleset lesz, vizsgálódás, nyomozás, aztán ha azt vallják, hogy kifejezetten ő ajánlotta a gumispuskába, akkor jön a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés. Esetleg maradandó fogyatékosságot okozó alakzat.

Baromira megéri, ja.
Ezt már korábban mondani akartam, hogy Ti így boltosok egymás között nem tudjátok ezt tisztázni?
Hogy "kolléga, miért árulja GR fegyverekhez a disznó/marha/stb.) patront..?"
Pláne miért ajánlja.
A júzereket kevésbé lehet hibáztatni hogy megveszik a fegyverbe a boltos által ajánlott patront - de a boltosnak értenie kellene hozzá, nem?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.01.04. 13:09 Ezt már korábban mondani akartam, hogy Ti így boltosok egymás között nem tudjátok ezt tisztázni?
Hogy "kolléga, miért árulja GR fegyverekhez a disznó/marha/stb.) patront..?"
Pláne miért ajánlja.
A júzereket kevésbé lehet hibáztatni hogy megveszik a fegyverbe a boltos által ajánlott patront - de a boltosnak értenie kellene hozzá, nem?
Szerintem magyaros mentalitás van "Neugassálmánbekollégaezamibótunk" és kész.

Nekem is örömmel újságolta egy ismerősöm, hogy az ####### fegyverboltban vásárolt légpuskájánál az értékesítő boltos kifejezett ajánlására- és instrukciói alapján erősebb rugót tett a légpuskájába, és hogy így tényleg mennyivel jobb..... aztán csodálkozott amikor felvilágosítottam, hogy gratulálok az illegális éles lőfegyveréhez, és 2-8 évet kockáztat éppen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.01.04. 13:16 Szerintem magyaros mentalitás van "Neugassálmánbekollégaezamibótunk" és kész.

Nekem is örömmel újságolta egy ismerősöm, hogy az ####### fegyverboltban vásárolt légpuskájánál az értékesítő boltos kifejezett ajánlására- és instrukciói alapján erősebb rugót tett a légpuskájába, és hogy így tényleg mennyivel jobb..... aztán csodálkozott amikor felvilágosítottam, hogy gratulálok az illegális éles lőfegyveréhez, és 2-8 évet kockáztat éppen.
Jah, mondjuk engem is kioktatott egy fegyvermester (S...ény úr), amikor a keresztapát vittem hozzá luparásítani, hogy ez így semmit nem ér otthonvédelemre, csak az, ami után "vérbe fagyva ottmarad" a támadó..
De legalább a luparát sépen megcsinálta. :-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
WildBear23 írta: 2021.01.04. 13:09 Ezt már korábban mondani akartam, hogy Ti így boltosok egymás között nem tudjátok ezt tisztázni?
Hogy "kolléga, miért árulja GR fegyverekhez a disznó/marha/stb.) patront..?"
Pláne miért ajánlja.
És ezt a gyakorlatban hogyan kéne elképzelni? Önkéntes rendőrként telefonáljam körbe az X db vidéki vadászbótot, hogy "ne légy barom"?:-)
Elhajt a véres-habos gecibe, esetleg Feljelentő Ferenc üzemmódba csap át.

(Meg ezt lehet, hogy inkább a gyártónak kéne, nekik okoznak igazán sok gondot ezek.)

Én népnevelői indíttatásból nyilvánosan osztogatom ezeket a képeket, hátha akinek 75 feletti az IQ-ja, az elgondolkozik rajta. Ennyit tudok tenni.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 973
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Tegyél fel róla képet, ha van kedved, nem emlékszem rá, hogy volt/van neked ilyen.
WildBear23 írta: 2021.01.04. 13:21 Jah, mondjuk engem is kioktatott egy fegyvermester (S...ény úr), amikor a keresztapát vittem hozzá luparásítani, hogy ez így semmit nem ér otthonvédelemre, csak az, ami után "vérbe fagyva ottmarad" a támadó..
De legalább a luparát sépen megcsinálta. :-D
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 973
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Combat Zone pl., nem is kell vidékre menni:
" Mivel a Godfather szerkezete teljesen acél, így bátran használható disznó, marhakábító patronokkal is!"
https://www.combat-zone.hu/keseru_godfa ... her%20bock

gvass1 írta: 2021.01.04. 13:24 off



És ezt a gyakorlatban hogyan kéne elképzelni? Önkéntes rendőrként telefonáljam körbe az X db vidéki vadászbótot, hogy "ne légy barom"?:-)
Elhajt a véres-habos gecibe, esetleg Feljelentő Ferenc üzemmódba csap át.

(Meg ezt lehet, hogy inkább a gyártónak kéne, nekik okoznak igazán sok gondot ezek.)

Én népnevelői indíttatásból nyilvánosan osztogatom ezeket a képeket, hátha akinek 75 feletti az IQ-ja, az elgondolkozik rajta. Ennyit tudok tenni.

ON
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 973
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Combat Zone pl., nem is kell vidékre menni:
montecarlo írta: 2021.01.04. 13:30 " Mivel a Godfather szerkezete teljesen acél, így bátran használható disznó, marhakábító patronokkal is!"
https://www.combat-zone.hu/keseru_godfa ... her%20bock
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára montecarlo 2021.01.04. 13:30-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.01.04. 13:24
És ezt a gyakorlatban hogyan kéne elképzelni? Önkéntes rendőrként telefonáljam körbe az X db vidéki vadászbótot, hogy "ne légy barom"?:-)
Gondoltam Ti fegyverboltosok ismeritek egymást.. kicsi a szakma, szinte mindenki ismer mindenkit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.01.04. 13:30 Gondoltam Ti fegyverboltosok ismeritek egymást.. kicsi a szakma, szinte mindenki ismer mindenkit.
Kicsi a szakma, mindenki gyűlöl mindenkit, de engem aztán biztosan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.01.04. 13:26 Tegyél fel róla képet, ha van kedved, nem emlékszem rá, hogy volt/van neked ilyen.
Oh, már 10+ éve.
Most végignéztem a régi fotókat, de már nincs róla kép sajnos. :-(
Még az ősidőkben alakította át a Művek, az első szériában.
Használt szovjet IZS "lapát".
Serény szépen levágta a csövét, és a tusáját, és átpácolta a tusát sötétbarnára.
Nagyon jól nézett ki (a puska), kopott, tipikus MadMax fegyver volt. :)
Az első Onesta megjelenésekor adtam el.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 973
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Én is úgy vagyok vele, hogy a lupara, ahol a cső és a tusa is vágott, kopottan az igazi. Nekem ilyen volt:
lup1.jpg
lup2.JPG



Gondolkodom azért egy ilyenen. Csak ennyiért már pisztolymarkolatos Zalánt is vehetek, majd meglátom. Pénztárcám annak örülne, ha egyik se lenne :)
lapát.jpg
lapát.jpg (77.74 KiB) Megtekintve 30789 alkalommal
WildBear23 írta: 2021.01.04. 13:53 Nagyon jól nézett ki (a puska), kopott, tipikus MadMax fegyver volt. :)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

TotoHU írta: 2021.01.04. 12:11 A hentespatronozásos jelenség a Magyarországon legálisan elérhető kvázi-lőfegyver, amit minden fegyvertartó- gyártó- és forgalmazó nagyon csúnyán meg fog bánni, ez borítékolható.
De egyenlőre páran örülnek neki hogy a fegyverből kigyön 3-4-500 joule. Majd miután ezt felfedezik a bűnözői körök (ha már nem történt meg) és elkezdik használni bűncselekményeknél, akkor lesz sírás-rívás, hogy betiltomozták a gumis fegyvereinket.
Gondolkodni kellett volna, de azt sokan nem szeretnek. A lényeg az a szájbavert dzsúúúúúúúúl.
Teljesen igazad van, ha bűnözői körökhöz ez beszivárog annak nagyon rossz következményi lesznek minden szempontból...

Tudom, most lehet kapni fogom a "tudatlan, hülye" bélyegeket, de önmagában én már azt nem értem, hogy mi értelme volt az R Knallnak ha lehet PAK-kal is működtetni a gumisokat.
Már egyre több gumis fegyver készül PAK képesen. Eddig ugyan én még csak 2őt ismerek a Zalánt és a Pitbull 19M-nek egy ilyen PAK képes verzióját, de ha ezek sikerültek és működnek megfelelően, akkor miért nem lehetett volna alapból is már a "gumis ősidőktől" kezdve az R Knallt elfelejteni a francaba.
Egyébként is a PAK töltényeket általában mindenhol még a legeldugotabb, istenhátamögöttibb kis vadászboltokban is lehet kapni, ráadásul sokkal szélesebb körből is lehet válogatni.

Akkor most őszintén, tényleg mi volt az értelme ennek az R Knallosdinak? :shock:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Zsotrám írta: 2021.01.04. 14:43 ....

Akkor most őszintén, tényleg mi volt az értelme ennek az R Knallosdinak? :shock:
Gyártástechnológia. Egyszerűbb peremes töltényre méretezni egy töltényűrt.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sparrow írta: 2021.01.04. 14:58 Gyártástechnológia. Egyszerűbb peremes töltényre méretezni egy töltényűrt.
Ennyivel egyszerűbb, hogy inkább veszélyeztessük az embereket?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem kell tulragozni a temat, szerintem nem ettol lesz valami eletveszelyes...
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Zsotrám írta: 2021.01.04. 14:43 Teljesen igazad van, ha bűnözői körökhöz ez beszivárog annak nagyon rossz következményi lesznek minden szempontból...

Tudom, most lehet kapni fogom a "tudatlan, hülye" bélyegeket, de önmagában én már azt nem értem, hogy mi értelme volt az R Knallnak ha lehet PAK-kal is működtetni a gumisokat.
Már egyre több gumis fegyver készül PAK képesen. Eddig ugyan én még csak 2őt ismerek a Zalánt és a Pitbull 19M-nek egy ilyen PAK képes verzióját, de ha ezek sikerültek és működnek megfelelően, akkor miért nem lehetett volna alapból is már a "gumis ősidőktől" kezdve az R Knallt elfelejteni a francaba.
Egyébként is a PAK töltényeket általában mindenhol még a legeldugotabb, istenhátamögöttibb kis vadászboltokban is lehet kapni, ráadásul sokkal szélesebb körből is lehet válogatni.

Akkor most őszintén, tényleg mi volt az értelme ennek az R Knallosdinak? :shock:
Mert az RKnall-lal sokkal biztosabb a sütés, mert a hüvelyperem
felfekszik, PAK könnyebben csetteg a gumisoknál használt /nem öntöltő/ műszaki megoldások esetén. Valamint féltek attól, hogy ha a pak képes gumisból simán lehet 10x22T patronnal (lőszerrel) lőni, az akkor itthon lőfegyver.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.01.04. 14:29 Én is úgy vagyok vele, hogy a lupara, ahol a cső és a tusa is vágott, kopottan az igazi. Nekem ilyen volt:
Egyetértek! :)
Nna, az enyém pont ilyen volt, csak a torkolat felöl a két cső közötti rés be volt forrasztva, és sotétebb volt a tusa.
Meg talán picit viharvertebb is volt. :)

Volt Keresztapám külső kakasos kivitelben.
Szintén orosz, 12-es.
Még Németh Balázstól, ha jól emlékszem 100 rugó volt + az átalakítás.
Azt nem volt szívem luperává alakítani, pedig úgy is pofás lett volna. Mint a Howdah Puska a Pedersolitól.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

zora írta: 2021.01.04. 15:02 Mert az RKnall-lal sokkal biztosabb a sütés, mert a hüvelyperem
felfekszik, PAK könnyebben csetteg a gumisoknál használt /nem öntöltő/ műszaki megoldások esetén. Valamint féltek attól, hogy ha a pak képes gumisból simán lehet 10x22T patronnal (lőszerrel) lőni, az akkor itthon lőfegyver.
Sztem akkor is a jogalkotók ezt kurvára elcseszték, hogy engedték az R Knallt.
Oké értem, hogy vannak ilyen problémák vele, de azért a Geccoval sem szokott problémamentes lenni.
A lőszerdologgal meg hát mérlegelhettek volna, hogy az átlag ember egyszerűbben szerez be egy 10×22T-est vagy pedig egy bárhol engedély nélkül megvásárolható marhakábító patront.
A választ meg sztem mindannyian tudjuk...

Na persze feltehetjük a kérdést, hogy csináltak-e bármit is jól a fegyvertörvényinkben a "drágák"?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.01.04. 15:02 nem kell tulragozni a temat, szerintem nem ettol lesz valami eletveszelyes...
Ja, ez az!
Egy .44-es New Model Army, vagy Walker sokkal halálosabb, és dedikáltan ólmot lő, nem gumit.
És engedély nélkül megveheted itthon a fegyvert, Szlovákiában meg lőport+csappantyút.
Szigeti nyílpuska? Nyilpisztoly?
Szigonypuska?
Bartal puska?
Csigás íj?
Mindegyik szabadon megvehető régóta, és mindegyikkel könnyebb embert ölni, mint egy gumissal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2021.01.04. 14:43
Már egyre több gumis fegyver készül PAK képesen. Eddig ugyan én még csak 2őt ismerek a Zalánt és a Pitbull 19M-nek egy ilyen PAK képes verzióját,...
Akkor most őszintén, tényleg mi volt az értelme ennek az R Knallosdinak? :shock:
Egészen pontosan 9 mm PAK gumis csak az Atlas Zalan és az AGS-15M létezik, amiből volt (némi) gyártás is.

És revolvert vagy "sörétest" sokkal egyszerűbb peremes töltényre tervezni, gyártani.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zsotrám írta: 2021.01.04. 15:00 Ennyivel egyszerűbb, hogy inkább veszélyeztessük az embereket?
Pedig ez bizony fontos szempont. De még mindig az a baj, hogy "nekünk még az álmaink is kicsik". Szerelt gumis!! Nem lenne miről beszélni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.01.04. 15:18 És revolvert vagy "sörétest" sokkal egyszerűbb peremes töltényre tervezni, gyártani.
+1
+ szerintem magát a töltényt is egyszerübb gyártani. A hüvelyek mélyhúzással készülnek, és a 9mm Knall talprésze megegyezik (vagy leglábbis közel azonos?) a .38 Spec, .357 Mag-gal. Lehet, hogy ugynazzal a szerszámmal is gyártható, csak silányabb anyagot kell beletenni, és rövidebb. Ja és Berdánabb a csappantyúja.... ööö.. :? szóval na jó, talán mégsem ugyanazal a szerszámmal - de a csomagoló gép még mindig lehet ugyanaz. ;)

A 9mm Knall a gykorlatban remekül használható .38 Spec vaktöltényként. Még szerencse, hogy fordítva nem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Te most mi a retekrol beszelsz?
Ennyi erovel azt is elcsesztek hogy engednek mutragyat venni meg gazolajat...
Zsotrám írta: 2021.01.04. 15:10 Sztem akkor is a jogalkotók ezt kurvára elcseszték, hogy engedték az R Knallt.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.01.04. 15:36 Te most mi a retekrol beszelsz?
Ennyi erovel azt is elcsesztek hogy engednek mutragyat venni meg gazolajat...
Szerintem nem tudja jól megfogalmazni mit akar. Az ugyanis valóban felvethető, hogy vajon mi okból kerülhetett gyártásba/forgalomba egy potenciálisan 5-10x akkora gáznyomású ipari hüvelytöltény, aminek a méretadatai pontosan megegyeznek a sok millió darab legyártott, forgalomban levő gázrevolverbe való riasztópatronéval.

Például a Hilti peremgyújtású szögbelövő hüvelytöltények (6,8x18 mm) nem véletlenül nem mennek bele sem a 6 mm fb pl, sem a .22 Lg Knall, de még az éles .22 WMR töltényűrökbe sem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.01.04. 09:21 Nem, ez a gyártó fotója, a vidéki és fővárosi gumicsellóboltosok lelkes hentespatron-eladási lendületének újabb bizonyítékaként.
Lehet,hogy ha megkérdezném a tulajdonosát kiderülne egyből,hogy vastag bútorlapokat szeretett lukasztgatni amihez a mezei töltény kevés :mrgreen:
Mókázás után meg szépen betárazta a mezei töltényt önvédelemre :roll:
De akkor is egy tudatlan barom mert saját magát veszélyeztette amivel biztos nem volt tisztában!
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Zsotrám írta: 2021.01.04. 15:10 Sztem akkor is a jogalkotók ezt kurvára elcseszték, hogy engedték az R Knallt.
Oké értem, hogy vannak ilyen problémák vele, de azért a Geccoval sem szokott problémamentes lenni.
A lőszerdologgal meg hát mérlegelhettek volna, hogy az átlag ember egyszerűbben szerez be egy 10×22T-est vagy pedig egy bárhol engedély nélkül megvásárolható marhakábító patront.
A választ meg sztem mindannyian tudjuk...

Na persze feltehetjük a kérdést, hogy csináltak-e bármit is jól a fegyvertörvényinkben a "drágák"?

Ohh ba....meg. Ne demonizald mar a 9mm r knall-t :lol: revolverbe peremes töltény való, az a megbízható.

A “probléma” onnan jön hogy a 9mm r knall töltényűrbe bele lehet tenni egyes hentesipari patronokat mivel 9x19 mérettel készítik. Korábban (talán még most is) az s&b gyártott 9x28 marha patront, na az nem fér bele egy szabvány szerinti töltényűrbe.. az a méret lenne a helyes irány.

(Amugy ha egy kicsit out of the box gondolkozol, a 9mm pak töltényt is fel lehet húzni, úgy hogy a spiáter szörnyeket az is szétcsapja....)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.01.04. 16:23 Ohh ba....meg. Ne demonizald mar a 9mm r knall-t :lol: revolverbe peremes töltény való, az a megbízható.

A “probléma” onnan jön hogy a 9mm r knall töltényűrbe bele lehet tenni egyes hentesipari patronokat mivel 9x19 mérettel készítik. Korábban (talán még most is) az s&b gyártott 9x28 marha patront, na az nem fér bele egy szabvány szerinti töltényűrbe.. az a méret lenne a helyes irány.
Szerintem 9x17 a gázpisztolyba való 380 R Blanc, 9x20 a JAT, és 9x27 a TEMPO.

gvass:
"Az ugyanis valóban felvethető, hogy vajon mi okból kerülhetett gyártásba/forgalomba egy potenciálisan 5-10x akkora gáznyomású ipari hüvelytöltény, aminek a méretadatai pontosan megegyeznek a sok millió darab legyártott, forgalomban levő gázrevolverbe való riasztópatronéval."

Egyetértek.
Melyik volt előbb, a 9x17 Knall, vagy a JAT és RWS állatkábító patronok?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Fortitu írta: 2021.01.04. 15:31 Pedig ez bizony fontos szempont. De még mindig az a baj, hogy "nekünk még az álmaink is kicsik". Szerelt gumis!! Nem lenne miről beszélni.
Hát igen, undorító az egész... :x
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.01.04. 16:42 Szerintem 9x17 a gázpisztolyba való 380 R Blanc, 9x20 a JAT, és 9x27 a TEMPO.

gvass:
"Az ugyanis valóban felvethető, hogy vajon mi okból kerülhetett gyártásba/forgalomba egy potenciálisan 5-10x akkora gáznyomású ipari hüvelytöltény, aminek a méretadatai pontosan megegyeznek a sok millió darab legyártott, forgalomban levő gázrevolverbe való riasztópatronéval."

Egyetértek.
Melyik volt előbb, a 9x17 Knall, vagy a JAT és RWS állatkábító patronok?
Köszi a helyesbítést!

Rws színes patronokkal (9x17) az utóbbi 3-4 évben találkoztam, előtt ilyen méretben nem..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.01.04. 16:42 Melyik volt előbb, a 9x17 Knall, vagy a JAT és RWS állatkábító patronok?
A CIP a 9x17 ipari patront 1984-ben vette nyilvántartásba, a .380R Blanc / 9mmR Blanc riasztót 1991-ben.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.01.04. 16:52 Köszi a helyesbítést!

Rws színes patronokkal (9x17) az utóbbi 3-4 évben találkoztam, előtt ilyen méretben nem..
Rosszul írtam, a 380 R Blanc / 9mm R Blanc (max. hossz: 18mm, max nyomás: 250 Bar) a gázpisztolyba való, és a 9x17 (max. hossz: 18,3mm, max nyomás: 1450 Bar) az ipari.
(Kösz, qqriq!)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.01.04. 17:03 A CIP a 9x17 ipari patront 1984-ben vette nyilvántartásba, a .380R Blanc / 9mmR Blanc riasztót 1991-ben.
Ez igy biztos nem helytálló, hiszen 9 mm R Knall revolverek még PTB-vel is 1969 óta léteznek, és .de CIP tagállam volt akkor is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Maluha »

gvass1 írta: 2021.01.04. 07:13 Megint: ne akarj erősebb lenni, mint okos! (Atlas 4-Matic+Hentesipari hüvelytöltény)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/megi ... lytolteny/

Kép
Cs! Véleményem szerint sokan vadászfegyver pótléként,mint sem otthonvédelmi eszközként tekintenek a gumisokra! Ez lehet magyarázat a még,még több juliska vágyra. Szerintm a ki belerakja ezeket a sz@rokat ,sokuk tisztába van vele hogy nem oda való. Tele van vele a net is,hogy "ne tedd te barom"!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pepperspré késes ember ellen Izraelben.
https://youtu.be/l4Glg66gH-Q
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.01.04. 23:17 Pepperspré késes ember ellen Izraelben.
https://youtu.be/l4Glg66gH-Q
Mótvá
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Az otthonvédelem olaszosan rövid és kompakt megfejtése, az Atlas 4-Matic Lupara! 17,6 mm GUMI/9 mm R Knall, 80-120 joule, 10 méter hatótáv, 2-lövetű, 2 betétcsőköteggel, teljesen acél és fa!
104.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
Atlas 4-Matic-Lupara sajat foto.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.01.07. 11:57 ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Az otthonvédelem olaszosan rövid és kompakt megfejtése, az Atlas 4-Matic Lupara! 17,6 mm GUMI/9 mm R Knall, 80-120 joule, 10 méter hatótáv, 2-lövetű, 2 betétcsőköteggel, teljesen acél és fa!
104.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

Atlas 4-Matic-Lupara sajat foto.jpg
szupcsi! hentespatron van hozzá? köszi!
( :mrgreen: )
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

mlaca írta: 2021.01.07. 14:05 szupcsi! hentespatron van hozzá? köszi!
( :mrgreen: )
Acélköpenyes gyengített urángolyó nélkül azzal is gyenge lesz! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.01.07. 14:05 szupcsi! hentespatron van hozzá? köszi!
( :mrgreen: )
hogyne, acélmagvas lűszerrel együtt! De csak a 1101 Budapest, Zách u. 4 alatti kirendeltségünkön lehet átvenni a Covid-fertőzésveszély miatt!
:-)))))))))))))))))))))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2021.01.07. 14:20 hogyne, acélmagvas lűszerrel együtt! De csak a 1101 Budapest, Zách u. 4 alatti kirendeltségünkön lehet átvenni a Covid-fertőzésveszély miatt!
:-)))))))))))))))))))))))
Há nem is szósz, hogy átkőtőzőtt a bót a Tevébű? :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.01.07. 14:20 hogyne, acélmagvas lűszerrel együtt! De csak a 1101 Budapest, Zách u. 4 alatti kirendeltségünkön lehet átvenni a Covid-fertőzésveszély miatt!
:-)))))))))))))))))))))))
elmentem ma oda, nem tudták, mit akarok :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.01.07. 16:43 elmentem ma oda, nem tudták, mit akarok :(
Nekem is fekete ruhás nindzsák(?) jöttek ki, és q. idegesek lettek, hogy "V.G." odaküldött. :-/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.01.07. 18:03 Nekem is fekete ruhás nindzsák(?) jöttek ki, és q. idegesek lettek, hogy "V.G." odaküldött. :-/
Képesek voltatok odamenni?Bármit kipostáznak :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.01.07. 20:49 Képesek voltatok odamenni?Bármit kipostáznak :lol:
Nem vagyok elégedett a postázásukkal, igen modortalan a futáruk, kiabál, és szinte rárugja az emberre az ajtót!!
Nagyon nehezen adta oda a rendelt puskát, úgy kellett kicsavarni a kezéből. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Medvespré fegyveres rablók ellen, sikeresen alkalmazva:
https://youtu.be/DXgxmLFLMLw

Megfontolandó minden háztartásba szerintem...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.11. 19:25 Medvespré fegyveres rablók ellen, sikeresen alkalmazva:
https://youtu.be/DXgxmLFLMLw

Megfontolandó minden háztartásba szerintem...
Még hogy medvespré -WildBear23 ilyesmit használ a vasárnapi chili con carne -hoz ;) :lol:

De komolyan - zúzós cucc, mint egy kisebb porral oltó. Ijesztő a rozsda színű felhő! Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni? Az eladó pedig tökös volt, Riszpekt.

Azt láttátok, hogy egyébként egy marihuána boltot akartak kirabolni? 😏 nálunk drogdíleres leszámolásnak hívná a média :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.01.11. 23:44 Még hogy medvespré -WildBear23 ilyesmit használ a vasárnapi chili con carne -hoz ;) :lol:

De komolyan - zúzós cucc, mint egy kisebb porral oltó. Ijesztő a rozsda színű felhő! Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni? Az eladó pedig tökös volt, Riszpekt.

Azt láttátok, hogy egyébként egy marihuána boltot akartak kirabolni? 😏 nálunk drogdíleres leszámolásnak hívná a média :mrgreen:
Az otthoni tartást nem tiltja semmi.
Én is hordtam már külföldön, amikor olyan helyen túráztam, ahol medvék vannak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

De komolyan - zúzós cucc, mint egy kisebb porral oltó. Ijesztő a rozsda színű felhő! Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni? Az eladó pedig tökös volt, Riszpekt.

Az M3 melletti fegyverboltban van. ;)
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.11. 23:44 Még hogy medvespré -WildBear23 ilyesmit használ a vasárnapi chili con carne -hoz ;) :lol:

De komolyan - zúzós cucc, mint egy kisebb porral oltó. Ijesztő a rozsda színű felhő! Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni?

A hatályos magyar jogszabály (=elmebaj) szerint:
- 20 g feletti gazspray polgári célra egyáltalán nem forgalmazható
- 20 g feletti gázspray szabadon birtokolható
- 20 g feletti gázspray nem viselhető közterületen
- paprika töltetű semmilyen sem viselhető közterületen.

BŐVEBBEN:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... zabalyrol/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Petya357 írta: 2021.01.11. 23:44 Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni?
Nekem van egy gel spray otthon, Lengyelországból. Egyszer kipróbáltam, 5 méterre is egész jól célozható. A maradékot már régebben is felajánlottam humántesztre, ez most is áll. Érdekes volt a teszten, hogy a telespriccelt lőlapot közvetlen közelről szaglászva se volt semmi bántó szaga. Innentől nem tudom hogy hogyan hat, ha nem közvetlenül szembe-szájba kerül.

Szerk: itt egy videó, a srác telibe fújt arccal mondaddig üti a boxzsákot, amíg (gondolom) résnyire ki nem nyitja a szemét. Mondjuk valós helyzetben így is harcképtelenné válna.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Kertvégi kiránduló szett. :)
spray.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, kiderült az acélszános Umarex Walther P99SV gázpisztoly leendő ára is a hazai importőrnél: 126 ezer Ft

(nincs még készleten sehol, .de-ben se.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.01.11. 23:44 Még hogy medvespré -WildBear23 ilyesmit használ a vasárnapi chili con carne -hoz ;) :lol:

De komolyan - zúzós cucc, mint egy kisebb porral oltó. Ijesztő a rozsda színű felhő! Nálunk lehet ilyen ipari kiszerelést kapni? Az eladó pedig tökös volt, Riszpekt.
WildBear23 ezt szemcseppnek használja. :-)

Nézegettem én is ezeket a nagy spray-ket, de aztán letettem róluk. Maradt a Pfeffer KO, 50mL, FOG szórófejjel.
Itthon nem kapható, rendelni lehet sokfélét. 50 EUR körül vannak.

https://www.afg-defense.eu/defense-spra ... er-300-ml/
https://www.afg-defense.eu/defense-spra ... gel-750ml/
https://www.afg-defense.eu/defenve-spra ... oam-750ml/
https://www.afg-defense.eu/defense-spra ... er-400-ml/ (---> ez JET, nem olyan jó)
https://www.afg-defense.eu/defense-spra ... ga-750-ml/
https://www.afg-defense.eu/defense-spra ... ip-400-ml/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hidegben sem változik sok minden :roll:

Kaucsuk és Tömítős gumi szórása 8m-en gyors ismétlésekkel.
IMG_20210110_102203.jpg
Az A3-as lőlap már plakátnak tűnik a Zalánhoz
IMG_20210110_103036.jpg
:mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

parazstaposo írta: 2021.01.12. 13:21 Kertvégi kiránduló szett. :)

spray.jpg
Hogy mivan, jól látom hogy majd 3,5 literes??? Azzal azért már le lehet ápolni pár rossz szándékú egyedet :lol:
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Roberto68 írta: 2021.01.12. 20:31 Hogy mivan, jól látom hogy majd 3,5 literes??? Azzal azért már le lehet ápolni pár rossz szándékú egyedet :lol:
400ml-es és Euro 3-as a károsanyag-kibocsátása. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MITŐL KELL FÉLNI VALÓJÁBAN?

Több SZÁZSZOR nagyobb eséllyel fognak késsel, bottal, kővel, kalapáccsal megtámadni, mint lőfegyverrel!

*** 2009. január 1. és 2018. június 30. között (9 és fél év alatt) ***

112-szer használtak vadászlőfegyvert bűncselekmények elkövetésénél. Sportlőfegyvernél ez a szám 6. Egyéb engedéllyel tartott fegyvereknél 8. (Gáz- és riasztópisztolynál, amik engedély nélkül tarthatók, a szám 695 - majdnem 10 év alatt!.)

Ugyanebben az időszakban a szám (a teljesség igénye nélkül)
- kő vagy tégla esetében: 13 799
- kés: 12 822
- bot, dorong, szerszámnyél: 11 348
- kalapács: 4740
- fejsze: 3675
- üveg, palack: 3431
- ásó, kapa, csákány: 2006
- baseball ütő, tonfa: 1090
(forrás: Bűnügyi Statisztikai Rendszer - https://bsr-sp.bm.hu/ - Attila Nyikita Földvári-Lapath OMVVE Főmunkatárs gyűjtése)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

parazstaposo írta: 2021.01.12. 21:55 400ml-es és Euro 3-as a károsanyag-kibocsátása. ;)
Akkor csak egy kis vacak :lol:
A számra koncentráltam, pedig a viperához arányosítva elég egyértelmű hogy nem is lehet akkora...
Pedig milyen állat lenne kis tűzoltópalack méretben az előszobába, csak nehogy összekeverd ha helyzet van :D
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Derűs reggelt minden kedves olvasónak!

Gázpisztolyban kicsit láma vagyok, annyit vágok, hogy önvédelemre forgót. De most nem önvédelem a fő szempont, hanem a szórakozás/birtoklás.

Szóval nem forgó gázpisztolyban néztem a Zoraki 914 auto verziót. Beszéljetek rá, vagy le róla!
Valóban tök megbízható?
Valóban nem hullik szét/kopik el álltában?
Valóban megéri az árát?
Jah, a tűzkészen hordhatóság konkréten annyit tesz, hogy csőre töltve ééééés kibiztosítva horható, és nem sül el a zsebedben? És lövés esetén úgyanúgy csak az elsütőbillentyűt (háhá ravaszt) kell húzni, mint egy revolvernél?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2021.01.13. 09:18 Derűs reggelt minden kedves olvasónak!

Gázpisztolyban kicsit láma vagyok, annyit vágok, hogy önvédelemre forgót. De most nem önvédelem a fő szempont, hanem a szórakozás/birtoklás.

Szóval nem forgó gázpisztolyban néztem a Zoraki 914 auto verziót. Beszéljetek rá, vagy le róla!
Valóban tök megbízható?
Valóban nem hullik szét/kopik el álltában?
Valóban megéri az árát?
Jah, a tűzkészen hordhatóság konkréten annyit tesz, hogy csőre töltve ééééés kibiztosítva horható, és nem sül el a zsebedben? És lövés esetén úgyanúgy csak az elsütőbillentyűt (háhá ravaszt) kell húzni, mint egy revolvernél?

Előre is köszönöm a válaszokat.

valóban.

minden így.

jó cucc, vegyél!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Első Gergő írta: 2021.01.13. 09:18 Derűs reggelt minden kedves olvasónak!

Gázpisztolyban kicsit láma vagyok, annyit vágok, hogy önvédelemre forgót. De most nem önvédelem a fő szempont, hanem a szórakozás/birtoklás.

Szóval nem forgó gázpisztolyban néztem a Zoraki 914 auto verziót. Beszéljetek rá, vagy le róla!
Valóban tök megbízható?
Valóban nem hullik szét/kopik el álltában?
Valóban megéri az árát?
Jah, a tűzkészen hordhatóság konkréten annyit tesz, hogy csőre töltve ééééés kibiztosítva horható, és nem sül el a zsebedben? És lövés esetén úgyanúgy csak az elsütőbillentyűt (háhá ravaszt) kell húzni, mint egy revolvernél?

Előre is köszönöm a válaszokat.
A Z914 az egyik legjobb minőségű török gázpisztoly. Műszakilag törökből nem tudsz jobbat választani. Viszont török. Az olcsóbb árban benne van, hogy szórhat a minősége. Viszont a Z914-re ez nem szignifikánsan jellemző.

Öntöltők közül kifejezetten ajánlott kategória játszós, és önvédelmi kategóriában is.

A kakasnak gyárilag van biztonsági nyugasza, tehát viselve a normál polgári felhasználás közben a fegyvert ért hatások nem valósznínű, hogy vétlen lövést okozhatnának. Viszont azt tudni kell, hogy ez a fegyver nem dropesafe. Tehát ha elejted, elsülhet. Így javasolt hozzá a patentos tok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2021.01.13. 10:25 A Z914 az egyik legjobb minőségű török gázpisztoly. Műszakilag törökből nem tudsz jobbat választani. Viszont török. Az olcsóbb árban benne van, hogy szórhat a minősége. Viszont a Z914-re ez nem szignifikánsan jellemző.

Öntöltők közül kifejezetten ajánlott kategória játszós, és önvédelmi kategóriában is.

A kakasnak gyárilag van biztonsági nyugasza, tehát viselve a normál polgári felhasználás közben a fegyvert ért hatások nem valósznínű, hogy vétlen lövést okozhatnának. Viszont azt tudni kell, hogy ez a fegyver nem dropesafe. Tehát ha elejted, elsülhet. Így javasolt hozzá a patentos tok.
Bebiztosítva drop safe? Akkor az is egy opció, hogy úgy hordani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Z914
Fortitu írta: 2021.01.13. 10:31 Bebiztosítva drop safe? Akkor az is egy opció, hogy úgy hordani.
Nem, nem az, legfeljebb felhúzott kakasra rábiztosítva TALÁN, de még nem próbáltam.

De JÓ TOK a lényeg, és akkor a nem-drop-safe dolog sokkal kevésbé releváns.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

A Z914 az egyetlen gp az eddigi pályafutásom során, ami nem produkált akadályt.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Roberto68 írta: 2021.01.13. 08:32 Akkor csak egy kis vacak :lol:
A számra koncentráltam, pedig a viperához arányosítva elég egyértelmű hogy nem is lehet akkora...
Pedig milyen állat lenne kis tűzoltópalack méretben az előszobába, csak nehogy összekeverd ha helyzet van :D
Nevetni fogsz, de van a házban egy 12kg-os ABC porral oltó készülék is. 8-)
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

parazstaposo írta: 2021.01.13. 12:41 Nevetni fogsz, de van a házban egy 12kg-os ABC porral oltó készülék is. 8-)
A nicknév alapján ez nálad nem meglepetés :lol:
Egyébként nem butaság, ez is pont olyan mint bármilyen önvédelmi eszköz. Valszeg 1x kell az életben, de akkor nagyon...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Luxus gázglock ütőszege kis számú üresen elcsettintéstől is törik, mint a ropi, állítólag a gyenge ütőszegrugó miatt.
Német nyelvű videó.
https://youtu.be/CE0vubjMAWE
Umasux.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.13. 18:53 Luxus gázglock ütőszege kis számú üresen elcsettintéstől is törik, mint a ropi, állítólag a gyenge ütőszegrugó miatt.
Német nyelvű videó.
https://youtu.be/CE0vubjMAWE
Umasux.
Látom, hogy ennek eltört, DE én meg elolvastam a CO2air.de szilveszteri élménybeszámolóit és ott nagyon nagy minta és rettenetes lövésszám mellett általánosságban meglepően pozitív tapasztalatokról számoltak be a júzerek.

Ettől még lehet, hogy ezt túledzették, gyenge az ütőszegrugó vagy bármi, az is lehet, hogy több fegyvert érint, de egyelőre nem úgy tűnik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

parazstaposo írta: 2021.01.12. 13:21 Kertvégi kiránduló szett. :)

spray.jpg
IMG_20210113_222901.jpg
IMG_20210113_222845.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.01.13. 06:28 MITŐL KELL FÉLNI VALÓJÁBAN?

Több SZÁZSZOR nagyobb eséllyel fognak késsel, bottal, kővel, kalapáccsal megtámadni, mint lőfegyverrel!

*** 2009. január 1. és 2018. június 30. között (9 és fél év alatt) ***

112-szer használtak vadászlőfegyvert bűncselekmények elkövetésénél. Sportlőfegyvernél ez a szám 6. Egyéb engedéllyel tartott fegyvereknél 8. (Gáz- és riasztópisztolynál, amik engedély nélkül tarthatók, a szám 695 - majdnem 10 év alatt!.)

Ugyanebben az időszakban a szám (a teljesség igénye nélkül)
- kő vagy tégla esetében: 13 799
- kés: 12 822
- bot, dorong, szerszámnyél: 11 348
- kalapács: 4740
- fejsze: 3675
- üveg, palack: 3431
- ásó, kapa, csákány: 2006
- baseball ütő, tonfa: 1090
(forrás: Bűnügyi Statisztikai Rendszer - https://bsr-sp.bm.hu/ - Attila Nyikita Földvári-Lapath OMVVE Főmunkatárs gyűjtése)
Elnézve az utolsó 2 kategóriát: nem a kerti/földmunka és a sport világából jön az elkövetők nagyobb része. :lol:
Bár, ha vki olvasta a Maffiózók mackónadrágban-t, ott erről (élsportolók) azért mást írnak. Csak ott más sportágak képviselői játszottak. Hogy hogy sem, pl a szent foci sem maradt ki belőle...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Találtam egy érdekességet a neten. Ez egy levél a néhai Fegyver levelezőlistáról 1998-ból. (Ezt a levélben említett könyv kiadási dátumából lehet egyértelműsíteni)
Az offtopic hírek alatt egy igen érdekes szösszenet Panzerkommander billentyűzetéből, ami gyakorlatilag a ma kapható gumilövedékes fegyvererek elég pontos specifikációja, azonban 1998-ból. Sok-sok évvel az első hazai muzeális gumis megjelenőse előtt.
Érdekes!!

És mielőtt elindul az újabb gyűlölet-cunami, ezzel nem állítom azt hogy más tervezőknek ez nem juthatott eszébe esetleg még ennél is korábban, de szerintem kifejezetten érdekes 23 éves előzményeket olvasni erről.

52. heti fegyver hirlevel

Ez az _52._ hirlevel, tehat a Fegyver-levelezolista korulbelul most lett 1 eves. Ez alatt az ido alatt napi atlagban harminc levelet valtottunk, vagyis az egesz ev alatt mintegy tizezret. Azt hiszem nem volt rossz dontes eletre hivni ezt a listat, hiszen alaposan elmelyultek fegyverek teren az ismereteink, rengeteg listatag a listan olvasottak hatasara vett fegyvert. Nem utolsosorban szemelyes ismeretsegek, baratsagok is szulettek. Tovabba allando olvasnivalot biztositottunk a rendorseg, a nemzetbiztonsagi hivatal, es egyeb fedett szervek szolgalati okbol erdeklodo tagjainak.
Mivel ok olvassak a hirleveleket eloszor, ezuton kivanok nekik is BOLDOG UJ EVET!!!

Infok

Az Ex Libris konyvkiado megjelentett egy konyvet "A leghatasosabb pisztolyok, revolverek, es puskak" cimmel (Valami Robert Adam nevu ficko irta), tulajdonkeppen egy 128 oldalas kepeskonyv 2680 ft-ert.

Az IPSC lolapok alakja alaposan megvaltozott, eddig emberi mellalak sziluettet formazott, mostantol nyolcszogletu lesz, mivel folyik a sportag olimpiai elismertetese, es nem lett volna szalonkepes a korabbi valtozat. Szerintem azonban ezzel is csak meg jobban eltavolodik az IPSC attol, hogy valoban "Practical Shooting" legyen.

Korabban par hetig nem nagyon lehetett FEG GRP-9 gaz-riaszto pisztolyt kapni, ennek az volt az oka, hogy a gatoroket ezekkel fegyvereztek fel, es erre kellett egy nagyobb tetel. (hany gator lehet az orszagban???)

Dec. 25-en volt egy lovoldozes engedelyes fegyverrel, egy _volt rendor_ hasznalta, meg ki
vizsgalt korulmenyek kozt a sajto altal "2 db 9 mm-es pisztolynak" nevezett fegyvereit.

Fegyverelemzes

Gvass Non-Lethal-Weapon koncepcioja

Ezuttal egy rendhagyo gondolatkiserletet olvashattok sajat kutfombol. Eloljaroban annyit, hogy - hozzatok hasonloan - en is ugy gondolom, hogy a legjobb onvedelmi fegyver egy Kalasnyikov, a csove alatt egy 40 mm-es GP-25 granatvetovel, osszeszigszalogozott tarakkal,
hollowpointokkal toltve (a la Groznij). Azonban a politikai korrektseg, es a hatosagok neheztelese nem engedi meg, hogy ilyesmit tartson az ember :-((((.
A lofegyverekkel onvedelmi hasznalataval kapcsolatban a pacifistak, es egyeb veszelyes sopredek azt szokta felvetni, hogy megoli az esetleges tamadot. Ez utobbi szerintem nem problema, hiszen - azokban a ritka esetekben amikor valoban lovesre is szukseg van - automatikusan kizarja bunismetlest. De annak erdekeben, hogy ez meghalas ne kovetkezzen be, csak gaz-riasztofegyvereket engedelyeznek tartani (leven az egyszeru allampolgar elete ertektelennek minosul egy bunozoevel, vagy allamtitkareval szemben).
En azon gondolkoztam el, hogyan lehetne egy hasonloan nem-halalos fegyvert letrehozni, amit aztan hasonloan a gazpisztolyokhoz relative konnyen lehetne tartani, de ugyanakkor hatasosabb, es kevesbe erzekeny az idojarasra.
Nem tagadom, hogy az alant bemutatasra kerulo koncepcio kialakitasakor nagy hatassal voltak ram a kovetkezok:
- az izraeli hadsereg altal hasznalt gumilovedekek hatasossaga a tuntetokkel szemben
- a 12-es soretesbe valo gumilovedekes loszerek
- Breiner Sandor fegyvermester-feltalalo lofegyverre szerelheto szerkezete, mely a csotorkolat ele hajtva nagymeretu aluminiumlovedeket lo ki, megallitva az igazi lovedeket, es mely aluminiumlovedek nagy utest mer a tamadora
- az orosz UDAR nevu eszkoz, mely csak gumilovedeket tud kiloni, de csove nincs, valojaban egy 4-es toltenyurkoteg, elektromos gyujtassal.

Az en otletem

Tulajdonkeppen egy olyan gaz-riaszto revolver amely gazt es gumilovedeket is ki tud loni. Ennek ertelmeben a 9x17 mm Knall (.380 K), illetve a 9 mm PAK (9x22 K) gaz, illetve riasztopatronnal tortenne a tulajdonkeppeni kiloves. Utobbi esetben a toltes-urites ertelemszeruen csak csillag alaku tarcsaval tortenhetne (full-moon-clip), a 9 mm PAK azert tunik celszerubbnek, mert nagyobb a gaznyomasa. Sajnalatos modon az elkepzeles soran azt is figyelembe kell venni egy ilyenfajta eszkoznel, hogy ne lehessen elesse alakitani.
A dolog muszaki megvalositasa elkepzeleseim szerint a kovetkezokeppen nezne ki (megerteshez lasd ataccsolt abra):
-a fegyver dobja hatulrol majdnem ugy nezne ki, mint egy hagyomanyos revolvere, csak eppen a toltenyurok sokkal kozelebb lennenek a dobtengelyhez
- a toltenyurok hossza csak akkora legyen, hogy a hasonlo meretu eles loszer (.38 Spec, ill. 9mm Browning Short) meg veletlenul se legyen betoltheto
- a toltenyurok hatso falanak (atmero: kb. 9mm) felso harmadaban, excentrikusan (mint a forgo gazpisztolyoknal szokasos) lenne egy kb. 3 mm atmeroju, fel-egy centi hosszu furat, amelyen a loporgazok tulajdonkeppen tavoznak, illetve ahol azok felgyorsulnak (vagyis ugyanaz a szerep, mint a GRP csoveben a szukites: gaznyomas emelese, illetve lovedek kilovesenek megakadalyozasa). A furat excentricitasa az atalakitas megakadalyozasa miatt szukseges.
- ezen excentrikus furat utan kovetkezne egy 15 mm atmeroju furat, melynek az elozo, kis atmeroju, a loporgazokat tovabbito furat az also felebe csatlakozna.
- ezt a nagyon nagy urmeretu furatot nevezhetjuk lovedekurnek is, hiszen ide kerulne a gumilovedek ami egy egyszeru golyo lenne. Termeszetesen a lovedeknek alaposan oversizednek kellene lennie, hogy a hatrarugas, razkodas hatasara ne eshessen ki, tovabba jelentos fojtast kellene kepviselnie. A lovedek betoltese elolrol tortenne.
-az atalakitas megakadalyozasa vegett (illetve, hogy a dob kelloen keskeny maradhasson) a lovedekurnek nagyon vekony falai kellenek, hogy legyenek, melyek eppen el kepesek viselni a gaznyomast. (az excentrikus kialakitas miatt felfuras amugyis lehetetlen)
- hogy a dob elfogadhatoan keskeny legyen a fegyver csak otlovetu legyen.
- a dobtengely elulso fele vastagabb, mint a hatso (ugyancsak a felfuras ellen)
- a cso sima, vekony falu, hogy eppen-hogycsak elviselje a gaznyomast (ne lehessen atalakitani), hossza max 2-2,5"
- A fegyver anyaga acel kell, hogy legyen a tartossag erdekeben, hiszen a gaznyomasok nagyobbak, mint egy lovedek nelkuli gazriaszto fegyvernel. (meg mert iszonyom van a spiatertol)
- A fegyver szerkezetenek barmely modern double action revolver szerkezete megfelel (javaslom a Taurus M85-ot), azzal a kiegeszitessel, hogy az utoszeg beutesi pontja joval melyebbre kerul. Ugyancsak celszeru az elsutoszerkezetet DAO (csak-revolverezo) konfiguracioban kialakitani az onvedelmi jelleg, es az alacsonyabb ar miatt.

Felvetodo kerdesek, celkituzesek

A legfontosabb, hogy a gumilovedek pontos anyagosszetetele mi legyen, hiszen:
- nem hatolhat at a csupasz boron fel meternel messzebbrol
(persze zuzodast, veralafutast okozhat)
- ugyanakkor hatasosnak kell lennie telikabatot viselo tamado ellen is, hatalmas, fajdalmas csapast merve ra (legalabb egy nagyon eros okolcsapasnyit)
- 8-10 meter hatasos lotav szukseges
- 10 meteren max. 30 centi a szoraskor atmeroje
- 50 meteren egyszeruen essen le

Az, hogy a lovedek szemre veszelyes, az elkerulhetetlen, de nem veszelyes jobban, mint egy csuzli, vagy egy legpuska.
Ugyanakkor a fegyverben a gumilovedek inditasara gazpatront is lehet (sot celszeru) hasznalni, ez esetben egyszeru gazpisztolykent is mukodik a revolver, noha a kialakitasbol kovetkezen gyengebb hatasfokkal, csak kb, 2,5-3 meterre, de ez plussz onvedelmi lehetoseg.
Egy gyorstoltobol hamar ujratoltheto gazpatronnal, amugy pedig a hasznalatat riasztotoltennyel aranylag olcson lehet gyakorolni.
A lovedek atmerojet azert valasztottam 15 mm-ernek, mert igy jelzoraketa is loheto a - felfele forditott - fegyverbol (mert kulonben kiesik), mely pirotechnikai eszkoz ugyanakkor nalunk illegalis (de Nemetorszagban szabadon kaphatoak gazpisztolyra szerelheto, 4 db jelzoraketat lovo szerkezetek, tehat export szempontjabol sem utolso)
Magat a fegyvert celszeru lenne 30-40 ezer forint kozti aron forgalomba hozni (ennyiert realisan gyarthato imho). Polgari onvedelmi eszkozkent jol lehetne hasznalni , illetve lehetne peldaul a jelenleg csak gazsprayvel, es gumibottal felszerelt bortonorok, kozterfelugyelok, effelek fegyvere.

Osszefoglalva

A fenti gondolati jateknak persze csak akkor lenne ertelme, ha az eszkozt gaz-riaszto engedelyre lehetne vasarolni (illetve civilizalt orszagokban engedelymentesen). Illetve ha lenne belole valami, mert sok befektetest igenyelne a pontos anyagvastagsagokat (pl dob), anyagosszetetelt (pl lovedek) kikiserletezni (nem is szolva a szukseges engedelyek beszerzeserol), illetve maga a gyartas elokeszitese is milliokat emesztene fel.
Szoval tekintsetek ezt a kis koncepciot annak ami, kiirtam magambol egy gondolatot, ami bennem motoszkalt, es erdekelne a velemenyetek rola.


Udv
gvass a net-gunner
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.01.15. 10:05-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Gumis fegyver koncepció 1998-ból

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.01.15. 09:59 Találtam egy érdekességet a neten. Ez egy levél a néhai Fegyver levelezőlistáról 1998-ból. (Ezt a levélben említett könyv kiadási dátumából lehet egyértelműsíteni)
Az offtopic hírek alatt egy igen érdekes szösszenet Panzerkommander billentyűzetéből, ami gyakorlatilag a ma kapható gumilövedékes fegyvererek elég pontos specifikációja, azonban 1998-ból. Sok-sok évvel az első hazai muzeális gumis megjelenőse előtt.
Nahát... :lol:


És mielőtt elindul az újabb gyűlölet-cunami, ezzel nem állítom azt hogy más tervezőknek ez nem juthatott eszébe esetleg még ennél is korábban, de szerintem kifejezetten érdekes 23 éves előzményeket olvasni erről.
[/i]


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: GoZs »

DSC_3086.JPG
Válasz küldése