Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.12.31. 11:30 Szeretnék arról a P229-esről részletes élménybeszámolót kérni!
Ehun ni:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sig-sauer-p229/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Köszi!
Az a helyzet, hogy a Sig P226 nagyon szívem csücske volt, de vagy 20 éve lőttem olyannal utoljára. Érlelődik egy nagykal maroklő beújítása, de azóta Glockos lettem, meg SW forgó fan, és a .357 SW forgókat lesem, meg a Gen 5 G17-et. De ha meglátok egy Siget, mindig elfog a régi érzés. Aztán lehet, hogy már nem is tetszene.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.12.31. 14:03Aztán lehet, hogy már nem is tetszene.
Én P226-ról váltottam G17-re, szerintem ég és föld a különbség - és nem a német-svájci javára.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ki látott már ilyen akadályt?
IMG_20201231_135232.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2020.12.31. 16:02 Én P226-ról váltottam G17-re, szerintem ég és föld a különbség - és nem a német-svájci javára.
G17-re vagyok idomítva, lőttem vele, de nagyon fura. Amúgy elvileg egy nagyon jó kis pisztoly, de Glock után nem tudok jobb szót, simán csak fura.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.12.31. 16:02 Én P226-ról váltottam G17-re, szerintem ég és föld a különbség - és nem a német-svájci javára.
Nekem van SIG P és Glock is. Nem versenyzés, nem önvédelem, nem szolgálati pisztoly szempontból (azokban SZARABB), hanem pusztán a fegyver lövészeti élvezeti értékét tekintve nálam a SIG messze jobb.

Egy finomabb érzés. Háborúba Glockot vinnék, meg amennyibe egy SIG PXXX ma kerül újonnan*, az persze ROTFL, de simán csak gépészkedni-élvezkedni nálam a SIG klasszikus, még West Germany PXXX-ek vezetnek.

YMMV


* 453 ezer Ft egy P229 az uralkodó öccsénél.

https://webshop.globalarmshungary.com/p ... sauer.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.12.31. 16:04 Ki látott már ilyen akadályt?
IMG_20201231_135232.jpg
Én. :-D Amikor egy Makarov becsipi a kabát ujját, az ilyen.
20201231_135300.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.12.31. 16:19 Nekem van SIG P és Glock is. Nem versenyzés, nem önvédelem, nem szolgálati pisztoly szempontból (azokban SZARABB), hanem pusztán a fegyver lövészeti élvezeti értékét tekintve nálam a SIG messze jobb.
Nyilván ízlés meg ingerküszöb kérdése (is), de nekem egy "sima" PXXX (a 210 kivételével) nem adja ezt a többletet.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2020.12.31. 18:06 Nyilván ízlés meg ingerküszöb kérdése (is), de nekem egy "sima" PXXX (a 210 kivételével) nem adja ezt a többletet.
P210? Akkor már P240😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Szánkón húzást kérnék ;) Roni, fab stb. karabély átalakító kit-tel milyen versenyen lehet indulni és milyen kategóriában ?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2021.01.01. 18:15 Szánkón húzást kérnék ;) Roni, fab stb. karabély átalakító kit-tel milyen versenyen lehet indulni és milyen kategóriában ?
Tipp: semmiben. Pisztolynak már puska lesz, puskának viszont pisztoly.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

vato írta: 2021.01.01. 18:15 Szánkón húzást kérnék ;) Roni, fab stb. karabély átalakító kit-tel milyen versenyen lehet indulni és milyen kategóriában ?
RapidShooting központi gyújtású puska. Roni-val indultam tavaly, s talán nem is egyedül tettem így.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2021.01.01. 19:06 RapidShooting központi gyújtású puska. Roni-val indultam tavaly, s talán nem is egyedül tettem így.
IDPA-n is rengeteget láttam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2021.01.01. 19:06 RapidShooting központi gyújtású puska. Roni-val indultam tavaly, s talán nem is egyedül tettem így.
+1

én is Roni keretes Glockkal lőttem meg a nagykal puska minősítésemet Verőcén, többször is. Rapidra egyrészt nem érdekel senkit, de szabályt sem találtam, ami tiltná.
"Bármilyen öntöltő, pisztoly kaliberű, válltámasszal szerelt lőfegyver. Csak
fém irányzék használható. (fémcélra 7.62×25, és minden ennél nagyobb
áthatolóképességű lőszer tiltott, kivéve ha a verseny rendezője kifejezetten
engedélyezi)."

IDPA szabálykönyv konkrétan tiltja, , a harmadik feltételnek már nem felel meg:
"PCC must ....
A. Be semi-automatic. ("forgó-toló záras, revolver puska, alsó kulcsos puska mind OFF - de RONI OK)
B. Use 9 mm, .357 Sig, .40 S&W, 10mm, and .45 ACP pistol caliber cartridges. (Roni még mindig OK)
C. Designed to be fired from the shoulder and have a shoulder stock installed. (RONI nem OK - a bele helyezett akármilyen pisztolyt garantáltan NEM eleve vállból tüzelésre tervezték, és alapból nincs rajta válltámasz)"
Lehet, hogy a gyakorlatban elnézik, de a szabálykonyv betüje szerint, az én olvasatomban tilos. Prognózis: lehet, hogy nem szólnak, de ha valóban jó eredményt érsz el, akkor óvást nyuljthat be a dobogóról leszoruló , savanyú szőlőt kapott sporttárs... méghozzá jogosan.

Az IPSC PCC szabálykönyv megengedőbb (nincs korlátozás az Action Type ügyében, stb, tusa mindenképpen kell, de nincs előírva, hogy eredetileg is erre kell, hogy tervezzék a fegyvert - kb mint a Rapid shooting, csak részletesebb) Nem találtam semmit, ami tiltaná a RONI keretes pisztolyt. A nálam okosabbak biztosan meg tudják mondani, ha tévedtem volna, de sehol nem találtam olyan szabályt, ami ellehetetlenítené a RONI keretet.

Az más kérdés, hogy bármilyen versenyen egy "rendes" PCCvel általában jobban jársz - de a kérdés nem erről szólt. Ha szabályos, akkor nem zavarhatnak el vele.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.01.01. 21:55 +1

én is Roni keretes Glockkal lőttem meg a nagykal puska minősítésemet Verőcén, többször is. Rapidra egyrészt nem érdekel senkit, de szabályt sem találtam, ami tiltná.
"Bármilyen öntöltő, pisztoly kaliberű, válltámasszal szerelt lőfegyver. Csak
fém irányzék használható. (fémcélra 7.62×25, és minden ennél nagyobb
áthatolóképességű lőszer tiltott, kivéve ha a verseny rendezője kifejezetten
engedélyezi)."

IDPA szabálykönyv konkrétan tiltja, , a harmadik feltételnek már nem felel meg:
"PCC must ....
A. Be semi-automatic. ("forgó-toló záras, revolver puska, alsó kulcsos puska mind OFF - de RONI OK)
B. Use 9 mm, .357 Sig, .40 S&W, 10mm, and .45 ACP pistol caliber cartridges. (Roni még mindig OK)
C. Designed to be fired from the shoulder and have a shoulder stock installed. (RONI nem OK - a bele helyezett akármilyen pisztolyt garantáltan NEM eleve vállból tüzelésre tervezték, és alapból nincs rajta válltámasz)"
Lehet, hogy a gyakorlatban elnézik, de a szabálykonyv betüje szerint, az én olvasatomban tilos. Prognózis: lehet, hogy nem szólnak, de ha valóban jó eredményt érsz el, akkor óvást nyuljthat be a dobogóról leszoruló , savanyú szőlőt kapott sporttárs... méghozzá jogosan.

Az IPSC PCC szabálykönyv megengedőbb (nincs korlátozás az Action Type ügyében, stb, tusa mindenképpen kell, de nincs előírva, hogy eredetileg is erre kell, hogy tervezzék a fegyvert - kb mint a Rapid shooting, csak részletesebb) Nem találtam semmit, ami tiltaná a RONI keretes pisztolyt. A nálam okosabbak biztosan meg tudják mondani, ha tévedtem volna, de sehol nem találtam olyan szabályt, ami ellehetetlenítené a RONI keretet.

Az más kérdés, hogy bármilyen versenyen egy "rendes" PCCvel általában jobban jársz - de a kérdés nem erről szólt. Ha szabályos, akkor nem zavarhatnak el vele.
Hm, akkor ez így jogos. De ha nem az éremvadászat érdekel, akkor eleve "funnyban" kell indulni, akkor sprotszerű is vagy. Bár szerintem az ilyen kitekkel ponthogy hátrányban vagy, szóval ha még így is megvered a puskást... ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 21:59 Hm, akkor ez így jogos. De ha nem az éremvadászat érdekel, akkor eleve "funnyban" kell indulni, akkor sprotszerű is vagy. Bár szerintem az ilyen kitekkel ponthogy hátrányban vagy, szóval ha még így is megvered a puskást... ;)
Pontosan! Meg kell kérdezni a szervezőt, és normális ember ártalában normális hozzáállást kap cserébe :D . A legtöbbünk nem azért meg versenyre, hogy kijusson az olimpiára ;) .

De kevés megalázóbb, zavaróbb van egy versenyen, mint amikor utolsó pillanaptban, amikor koncentrálnod kell, b.sztatnak, hogy ez nem jó, az nem jó. Megjegyzem, mindegyik (nem sok) IDPA, és IPSC versenyen amin indultam, maximálisan korrekt, és rugalmas, ellenben biztonságban kompromisszumot nem ismerő bírókkal talákoztam. Riszpekt. Volt, hogy már szinte a lúzerségbe hajló tájékozatlanságomat is elnézték, ha azonnal kijavítottam a problémát, és nem vitatkoztam. Pontosan ugyanezt tapasztaltam a pontlövő háziversenyeken. Szóval nem reménytelen, ha nem sumákolsz, és előre megbeszéled, mi fér bele, mi nem.

Pontlővő OB-n visztont minden másodok alkalommal valamiért beszóltak :( Hol lehett lőni farmerben, hol nem. Hol lehett teljesen köpenyes 9x19, hol nem. Volt olyan, hogy utolsó pillanatban rohantam fegyvert cserélni, mert "... akármi" volt az indok. Tele is lett velük a hócipőm... De a lényeg - ha betartod a szabályokat, akkor nehéz beléd kötni. Ha nem, akkor könnyű... ha valamiben nem vagy biztos - el kell olvasni a használati utasítást - a megfelelő sportág szabálykönyvét - nagyon tanulságos ;).
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.01.01. 22:21 Pontosan! Meg kell kérdezni a szervezőt, és normális ember ártalában normális hozzáállást kap cserébe :D . A legtöbbünk nem azért meg versenyre, hogy kijusson az olimpiára ;) .

De kevés megalázóbb, zavaróbb van egy versenyen, mint amikor utolsó pillanaptban, amikor koncentrálnod kell, b.sztatnak, hogy ez nem jó, az nem jó. Megjegyzem, mindegyik (nem sok) IDPA, és IPSC versenyen amin indultam, maximálisan korrekt, és rugalmas, ellenben biztonságban kompromisszumot nem ismerő bírókkal talákoztam. Riszpekt. Volt, hogy már szinte a lúzerségbe hajló tájékozatlanságomat is elnézték, ha azonnal kijavítottam a problémát, és nem vitatkoztam. Pontosan ugyanezt tapasztaltam a pontlövő háziversenyeken. Szóval nem reménytelen, ha nem sumákolsz, és előre megbeszéled, mi fér bele, mi nem.

Pontlővő OB-n visztont minden másodok alkalommal valamiért beszóltak :( Hol lehett lőni farmerben, hol nem. Hol lehett teljesen köpenyes 9x19, hol nem. Volt olyan, hogy utolsó pillanatban rohantam fegyvert cserélni, mert "... akármi" volt az indok. Tele is lett velük a hócipőm... De a lényeg - ha betartod a szabályokat, akkor nehéz beléd kötni. Ha nem, akkor könnyű... ha valamiben nem vagy biztos - el kell olvasni a használati utasítást - a megfelelő sportág szabálykönyvét - nagyon tanulságos ;).
Nem lehet köpenyes 9-est? Mivan? :D
Hát meg ha azon kötözködnek, hogy farmer van rajtam, akkor dobjanak ki. Vagy akkor kimegyek a kocsihoz és átveszem a terepnadrágomat, aztán dobjanak ki megint :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 22:25 Nem lehet köpenyes 9-est? Mivan? :D
Hát meg ha azon kötözködnek, hogy farmer van rajtam, akkor dobjanak ki. Vagy akkor kimegyek a kocsihoz és átveszem a terepnadrágomat, aztán dobjanak ki megint :D
I sh.t you not - volt olyan év, amikor ez volt a párt álláspontja ... most éppen nem az.

Farmer - állítólag létezik Németországban speciális extra merev anyagu, farmernek látszó "lővész nadrág", ami tisztességtelen előnyt jelent pontlövészetnél. Ugyan ez az oka, amiért "nagyon hivatalos" pontlővő versenyen nem lehet magas szárú cipőben lőni.

Az utolsó OB-n, amire elmentem, az egyetlen logikus lépést választottam - Men In Blacknek öltöztem - ölöny, öltöny cipő. Ahogy a MasterCard reklámban mondanák - a hatás priceless volt :-D Idén már nem is mentem. K.pják be.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Fortitu írta: 2021.01.01. 22:25 Nem lehet köpenyes 9-est? Mivan? :D
Hát meg ha azon kötözködnek, hogy farmer van rajtam, akkor dobjanak ki. Vagy akkor kimegyek a kocsihoz és átveszem a terepnadrágomat, aztán dobjanak ki megint :D
Van minden. Velem is kotozkodtek anno IDPA versenyen parszor, hogy szabalyos-e a tok dolesszoge, nem all-e tulsagosan el a testtol, milyen tartartom van, nem takar elegge a ruha, mittomen. Vegul “na joooo, legyen, csak neked, mert most jottel, de azert figyelj majd...”

Gyari Glock tok, Fobus dupla tartarto, kopott regi szeldzseki, farmer, polo. Kicsit igenytelenebbul mint normal utcan, mert koszos lesz.

Nagy kedvet is csinalt a sportloveszethez, azota is tart.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Zotyika írta: 2021.01.01. 22:50 Van minden. Velem is kotozkodtek anno IDPA versenyen parszor, hogy szabalyos-e a tok dolesszoge, nem all-e tulsagosan el a testtol, milyen tartartom van, nem takar elegge a ruha, mittomen. Vegul “na joooo, legyen, csak neked, mert most jottel, de azert figyelj majd...”

Gyari Glock tok, Fobus dupla tartarto, kopott regi szeldzseki, farmer, polo. Kicsit igenytelenebbul mint normal utcan, mert koszos lesz.

Nagy kedvet is csinalt a sportloveszethez, azota is tart.
az élet apró örömei :twisted:

én is alap felszereléssel tolom- Fobus tok, és dupla tártartó, gyári SIG 229 (na jó. van rajta egy famarkolat, de ennyi) , farmer, sima dszeki. Ha megnézzük, akkor Master szinten a fapad SSP és a CO/ESP/CDP között alig 2% különbség van, miközben a Novice és a Master között akár 100% körül van a szintidő eltérés. A tudás, és gyakorlás sokkal többet számít, mint a felszerelésbeli kisebb eltérések. Csak hát ezzel a szöveggel nehezebb eladni szinte bármit... ;)

a "legyen, csak neked, mert most jöttél" :D témában pedig egy amerikai fórumon olvastam, és megmaradt: "Mindenki jófej, barátságos, és szívesen oszt meg tanácsot - egészen addig, ameddig nem jelentesz reális veszélyt rájuk, that is..." :-) Ebből a szempontból előnynek érzem, hogy nem tartozunk az világ élvonalába - emiatt (is) joviálisabb a hangulat a hazai versenyik nagy részén. gyanítom, hogy ha a világbajnoki címről lenne szó, akkor a tok dőlésszöge igenis perdöntő lenne ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szlovének is megújították a "még szögletesebb glock-jukat": Arex Delta GEN2:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/arex-de ... oveniabol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.01.01. 18:15 Szánkón húzást kérnék ;) Roni, fab stb. karabély átalakító kit-tel milyen versenyen lehet indulni és milyen kategóriában ?
Köszi a válaszokat!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Üdv!
7,62x39 kaliberben Geco és MFS lőszerekkel van valakinek tapasztalata?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2021.01.04. 16:36 Üdv!
7,62x39 kaliberben Geco és MFS lőszerekkel van valakinek tapasztalata?
VZ-vel lőttem Geco-t 275 db--ot. Hiba egy sem volt, viszont amikor fent volt a fegyveren a kompenzátor akkor Geco--val akadt kb 10-bol egyszer. Kompi nélkül tökéletes volt vele.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Amiko meg vot mfs az ocso vot es jo.
Durrant es csorompolt a fem szazon.
mfs.jpg
Kojak írta: 2021.01.04. 16:36 Üdv!
7,62x39 kaliberben Geco és MFS lőszerekkel van valakinek tapasztalata?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Húb@zmeg kategóriás 50-lövetű pisztoly a Kel-Tec-től:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/50-love ... l-tec-p50/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2021.01.05. 07:07 Húb@zmeg kategóriás 50-lövetű pisztoly a Kel-Tec-től:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/50-love ... l-tec-p50/

Kép
Húb@zmeg, majd akkor szólj ha kimegy belőle 10 lövés akadály nélkül :).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

killertom írta: 2021.01.05. 19:57 Húb@zmeg, majd akkor szólj ha kimegy belőle 10 lövés akadály nélkül :).
Valami ilyesmi jutott nekem is eszembe egyből. Nyomi P90
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2021.01.05. 19:57 Húb@zmeg, majd akkor szólj ha kimegy belőle 10 lövés akadály nélkül :).
Én azt nem vágom hogy ezt a quasimodo-t mire szánták? Örömködni USA piacra? Concealed carry kiesik a mérete okán, PDW-nek gondoltam elsőre, ott a nagy tárkapacitás jól jöhet, de ahhoz meg nem full auto.
Mondjuk lőnék vele, lőtéren aprítani vele állat lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

killertom írta: 2021.01.05. 19:57 Húb@zmeg, majd akkor szólj ha kimegy belőle 10 lövés akadály nélkül :).
Sebaj, sorozatos akadálynál egy gyors 45 másodperces tárcsere, és “you are good to go” ;) :lol:

Ez tényleg egy nyomi P90 - annak előnyei nélkül. De. Amerikában nem kell rá SBR bélyeg (ami ugye 200 USD, és egy év várakozás) - és ezzel a dumával úgy fest, BÁRMIT el lehet adni. Már az “AR pisztolyokat” sem értettem soha - pontosan milyen problémát is oldanak meg? De ez még értelmetlenebb. Cserébe legalább szép. Ja bocs, az sem :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Fortitu írta: 2021.01.05. 20:02 Valami ilyesmi jutott nekem is eszembe egyből. Nyomi P90
KelTec PMR-30. Ugyanez a f@szság volt, sokat lő jajdekirály. Csak 3 lövésenként akadályelhárítani kell... :D
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Petya357 írta: 2021.01.05. 20:29 Sebaj, sorozatos akadálynál egy gyors 45 másodperces tárcsere, és “you are good to go” ;) :lol:

Ez tényleg egy nyomi P90 - annak előnyei nélkül. De. Amerikában nem kell rá SBR bélyeg (ami ugye 200 USD, és egy év várakozás) - és ezzel a dumával úgy fest, BÁRMIT el lehet adni. Már az “AR pisztolyokat” sem értettem soha - pontosan milyen problémát is oldanak meg? De ez még értelmetlenebb. Cserébe legalább szép. Ja bocs, az sem :mrgreen:
AR pistol + pistol brace = SBR 200 dodó meg cseszekedés nélkül.
Ráadásul volt olyan ATF állásfoglalás miszerint ha a pistol brace-t vállba szorítod attól még a fegyver jellege nem változik meg, szóval mehet. Mondjuk az ATF állásfoglalás mostanában olyan mint a szélkakas kb. szóval...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

killertom írta: 2021.01.05. 22:35 AR pistol + pistol brace = SBR 200 dodó meg cseszekedés nélkül.
Ráadásul volt olyan ATF állásfoglalás miszerint ha a pistol brace-t vállba szorítod attól még a fegyver jellege nem változik meg, szóval mehet. Mondjuk az ATF állásfoglalás mostanában olyan mint a szélkakas kb. szóval...
Ez válasz a “hogyan”-ra. :) A “minek”-re attól tartok, hogy nincs racionális válasz. Milyen problémát old meg egy nyomi, kényelmetlen SBR-nak látszó tárgy, amit egy normális válltámasszal rendelkező, street legal 16 colos karabély, vagy egy komolyabb pisztoly nem old meg jobban?
:o
Az én verzióm: idióta törvény+dac+masszív marketing —> torzszülött AR pisztolyok :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

Petya357 írta: 2021.01.05. 23:22 Ez válasz a “hogyan”-ra. :) A “minek”-re attól tartok, hogy nincs racionális válasz. Milyen problémát old meg egy nyomi, kényelmetlen SBR-nak látszó tárgy, amit egy normális válltámasszal rendelkező, street legal 16 colos karabély, vagy egy komolyabb pisztoly nem old meg jobban?
:o
Az én verzióm: idióta törvény+dac+masszív marketing —> torzszülött AR pisztolyok :mrgreen:
Mert az tetszik, vagy mert az felel meg az eredeti hadi verziónak pl? AMD-65 tökéletes példa, mert ha olyat akar az ember mint ami Magyarországon rendszerben volt, akkor az sbr kell hogy legyen.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2021.01.05. 23:22 Ez válasz a “hogyan”-ra. :) A “minek”-re attól tartok, hogy nincs racionális válasz. Milyen problémát old meg egy nyomi, kényelmetlen SBR-nak látszó tárgy, amit egy normális válltámasszal rendelkező, street legal 16 colos karabély, vagy egy komolyabb pisztoly nem old meg jobban?
:o
Az én verzióm: idióta törvény+dac+masszív marketing —> torzszülött AR pisztolyok :mrgreen:
Itt ment a polemia, a túlélő fegyverről, ők meg ezeket simán berakhatják a hátizsákba egy átlag hétköznap is.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Petya357 írta: 2021.01.05. 23:22 Ez válasz a “hogyan”-ra. :) A “minek”-re attól tartok, hogy nincs racionális válasz. Milyen problémát old meg egy nyomi, kényelmetlen SBR-nak látszó tárgy, amit egy normális válltámasszal rendelkező, street legal 16 colos karabély, vagy egy komolyabb pisztoly nem old meg jobban?
:o
Az én verzióm: idióta törvény+dac+masszív marketing —> torzszülött AR pisztolyok :mrgreen:
Ez ugyanaz, mint itt a tomkodos, zsirral szerencsetlenkedos gumisok, az atreszelt soretesek, a nyomi kinezetu pump actiont idezo valojaban tok mas gumisok...
Miert nem rendes soretest vesz valaki, aztan toltinbean baggal? Miert nem .380 gum Alfat arulnak?
Mert nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2021.01.05. 19:57 Húb@zmeg, majd akkor szólj ha kimegy belőle 10 lövés akadály nélkül :).
És a KelTecnél nem úgyis ez az alapértelmezés?:-)))
Az egyik leginnovatívabb amerikai fegyvermárka, izgalmas (de nem mindig szép) designokkal.
Amik:
1. ritkán működnek megbízhatóan
2. ha mégis akkor csak a sokadik szériától
3. gyakran csak a bemutatási csinnadratta után évekkel jelenik meg a termék
4. és sosem gyártanak eleget

(Kivéve a műanyagtokos kisebb önvédelmi pisztolyaik - azok ÁLTALÁBAN jók, de a minőségbiztosítás ott is gyakran LOL.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.01.05. 20:29Már az “AR pisztolyokat” sem értettem soha - pontosan milyen problémát is oldanak meg?
Pont ugyanazt amit egy rövid csövű "normális" (gép)karabély/géppisztoly/PCC: könnyebben rejthető, könnyebb vele szűk helyen mozogni, autóból/helikopterből/lövészpáncélosból/ba ki/beszállni, hangtompítóval a végén sem lesz egy kilométer hosszú az eszköz stb.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mindenkinek köszönöm szépen at AR pistol témájú kommenteket. Most legalább értem, hogy mások mit látnak benne.

Részemről továbbra is “zsiráf” - jó-jó, de otthonra nem kellene az AR pisztoly, hátra kilógó rugóházzal (erre vonatkozott az eredeti kérdés) - de ez magán szoc probléma. Tiszteletben tartom mások véleményét. Én is jobban járok, ha senki sem kezdi el feszegetni, egészen pontosan miért kellet nekem Makarov :mrgreen: mert csak. Ez az egyetlen teljesen őszinte válasz :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.01.06. 10:04 Tiszteletben tartom mások véleményét. Én is jobban járok, ha senki sem kezdi el feszegetni, egészen pontosan miért kellet nekem Makarov :mrgreen: mert csak. Ez az egyetlen teljesen őszinte válasz :lol:
Nem értem a kérdést sem.
Hogy-hogy miért kell valakinek egy Makarov? Egy ilyen egyszerűen KELL és kész, hol itt a probléma? :lol: :lol: :lol:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.01.06. 10:38 Nem értem a kérdést sem.
Hogy-hogy miért kell valakinek egy Makarov? Egy ilyen egyszerűen KELL és kész, hol itt a probléma? :lol: :lol: :lol:
Toto, attól tartok, hogy félreérthető volt a kommentem.
Az idézet a Tiéd, a kiemelés viszont az enyém ;) :lol:
Úgy gondolom, hogy nagyközönség joggal számíthatna magyarázatra: hogy-hogy elég egy Makarov? Mi ez a megalkuvás??? két kezed van, nem? :lol: :lol: mindketten ludasak vagyunk. Ezért is fújtam visszavonót - jobb, ha nem feszegetjük... :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.01.06. 13:16 Toto, attól tartok, hogy félreérthető volt a kommentem.
Az idézet a Tiéd, a kiemelés viszont az enyém ;) :lol:
Úgy gondolom, hogy nagyközönség joggal számíthatna magyarázatra: hogy-hogy elég egy Makarov? Mi ez a megalkuvás??? két kezed van, nem? :lol: :lol: mindketten ludasak vagyunk. Ezért is fújtam visszavonót - jobb, ha nem feszegetjük... :lol:
Azt hiszem, tökéletesen értem amit mondasz. Semmi megalkuvás nincsen már egy ideje, Makarov fronton kimaxoltam az elmebajjal határos márkahűség definícióját! :lol:
PSX_20210106_135011.jpg
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2021.01.06. 13:53 Azt hiszem, tökéletesen értem amit mondasz. Semmi megalkuvás nincsen már egy ideje, Makarov fronton kimaxoltam az elmebajjal határos márkahűség definícióját! :lol:

PSX_20210106_135011.jpg
És ilyen pólód is van? :lol: :lol: :lol:
Csatolmányok
Makarov.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.01.06. 13:53 Azt hiszem, tökéletesen értem amit mondasz. Semmi megalkuvás nincsen már egy ideje, Makarov fronton kimaxoltam az elmebajjal határos márkahűség definícióját! :lol:

PSX_20210106_135011.jpg
Én most lőttem először Makarovval, a tieddel. Eddig úgy voltam vele, hogy ja a ruszki PA63. Hát nagyon nem, ritka jó kis pisztoly! Otthonra mondjuk én se vennék, de tényleg tetszett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.01.06. 15:13 Én most lőttem először Makarovval, a tieddel. Eddig úgy voltam vele, hogy ja a ruszki PA63. Hát nagyon nem, ritka jó kis pisztoly!
A Sztecskin még jobb :mrgreen:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.01.06. 15:13 Én most lőttem először Makarovval, a tieddel. Eddig úgy voltam vele, hogy ja a ruszki PA63. Hát nagyon nem, ritka jó kis pisztoly! Otthonra mondjuk én se vennék, de tényleg tetszett.
Bizony ám! A PA63-hoz képest a Makarov egy sokkal jobb pisztoly! Masszívabb, megbízhatóbb, nagyon rendben van. A DA sütése ennek sem egy leányálom, de a FÉG hadipisztolyokhoz mérve sokkal használhatóbb.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.01.06. 15:31 Bizony ám! A PA63-hoz képest a Makarov egy sokkal jobb pisztoly! Masszívabb, megbízhatóbb, nagyon rendben van. A DA sütése ennek sem egy leányálom, de a FÉG hadipisztolyokhoz mérve sokkal használhatóbb.
PA után nekem úgy tűnt a DA-ja, hogy basszus ez mennyire kibeba jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.01.06. 13:53 Azt hiszem, tökéletesen értem amit mondasz. Semmi megalkuvás nincsen már egy ideje, Makarov fronton kimaxoltam az elmebajjal határos márkahűség definícióját! :lol:

PSX_20210106_135011.jpg
... elmorzsol egy könnycseppet... igaz, megbízható elvtárs ez a Toto!

Időközben körülnéztem, mi van a szekrényben, , és majdnem posztoltam is ezt a sebtiben lőtt képet:
0187F57C-E070-4142-B38B-8B4315DA6BFC.jpeg
De inkább nem teszem... egyrészt mert ez egy picit csalás - igaz elvtárs ilyet soha nem tenne!.. pls lég, széndioxidos-, vagy urambocsá’ gázriasztó fegyvert mutatni élessel egy képen - ilyet soha nem tennénk;) másrészt még a látszatát is szeretném eljerülni, hogy itt farokméregrtés zajlana :lol: nem olyan fából faragták a makarovosokat!

Sztecskin: jó cucc. Az sajna nincs. De ismerek olyant, akinek van 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha már Makarov..😉

Sajnos éles nincs. :-(
Csak 9mm PAK, 2 db 8mm Knall, és egy 4,5mm CO2.

(Az élesből konvertáltan a kis tábla: Rogyion Jakovlevics Malinovszkij, a Szovjetúnió Védelmi Miniszterének ajándéka Wild Bear (дикий медведь) elvtársnak, köszönettel a Szovjetúnióval kötött megnemtámadási szerződés aláírásáért. ;-)
20210106_163944.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.01.06. 15:31 Bizony ám! A PA63-hoz képest a Makarov egy sokkal jobb pisztoly! Masszívabb, megbízhatóbb, nagyon rendben van. A DA sütése ennek sem egy leányálom, de a FÉG hadipisztolyokhoz mérve sokkal használhatóbb.
Pontosan. Ég és föld, különösen a régi szériák.
Magyarország jobban járt volna, ha a PA63 helyett átveszi a Makarovot a SzU-tól, ahogy a keletnémetek és a bolgárok.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.01.06. 16:41 Ha már Makarov..😉

Sajnos éles nincs. :-(
Csak 9mm PAK, 2 db 8mm Knall, és egy 4,5mm CO2.

(Az élesből konvertáltan a kis tábla: Rogyion Jakovlevics Malinovszkij, a Szovjetúnió Védelmi Miniszterének ajándéka Wild Bear (дикий медведь) elvtársnak, köszönettel a Szovjetúnióval kötött megnemtámadási szerződés aláírásáért. ;-)

20210106_163944.jpg
Stílusos szett, nagy gratula!

Ha már szóba került a Sztecskin - talán az is akad ott, ahonnét ilyen sok Makarov előbújt.. akad? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.01.06. 18:17 Stílusos szett, nagy gratula!
Köszi Petyka! :)
Petya357 írta: 2021.01.06. 18:17 Ha már szóba került a Sztecskin - talán az is akad ott, ahonnét ilyen sok Makarov előbújt.. akad? ;)
Azt nem tudom, hogy akad-e, mert már rég lőttem vele. ;-)
De autóba való fegyver, van rajta kapcsoló hogy "авто". ;-)
20200422_181455.jpg
Gázrisztósított természetesen.
A hozzávaló 4+1 táron kívül +1 tár, bakelit tok, tártáska, szíj, tisztítóvessző.
Lassítótest, egyes és sorozatlövés.
Bár szolgálati/hadi fegyverként már elavult (a VZ61-hez hasonlóan), de nagyon feelinges fegyver (a VZ61-hez hasonlóan), és ott kell hogy legyen minden fegyvergyűjtő páncéljában (a VZ61-hez hasonlóan). ;-)
(Na jó, Kalasnyikovval kiváltható. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.01.06. 20:10
Azt nem tudom, hogy akad-e,
.....
(Na jó, Kalasnyikovval kiváltható. :-)
ak-m?
Köszöni, jól van! ;)
61076F30-C89B-4081-BA80-E8045754A4FE.jpeg
“A két karácsonyfa”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ennyi szovjet vas között sehol egy rendes TT33?
Kicsit csalódás... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2021.01.07. 11:17 Ennyi szovjet vas között sehol egy rendes TT33?
Kicsit csalódás... :lol:
Nem mernék még kis összeggel sem fogadni, hogy a fórumtársaknál nem lapul egy-kettő az almáriumban. ;) Nekem még a Makarovnál is zsiráfabb :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.01.07. 11:17 Ennyi szovjet vas között sehol egy rendes TT33?
Kicsit csalódás... :lol:
A TT ez a hosszúkás?
Rendet kéne már rakni..😉
20210107_133142.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

InkedIMG_20210107_140336_5_LI.jpg
WildBear23 írta: 2021.01.07. 13:34 A TT ez a hosszúkás?
Rendet kéne már rakni..😉
20210107_133142.jpg
A legszebb! Nekem fa markolatos van. :D
Vato és Toto fórumtársak jóvoltából. Nem győzöm minden alkalommal hálásan köszönni nekik!
Nem mondom, hogy egy pár bakelitnek nem örülnék, de ne legyünk telhetetlenek! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.01.07. 14:00 A legszebb! Nekem fa markolatos van. :D
Vato és Toto fórumtársak jóvoltából. Nem győzöm minden alkalommal hálásan köszönni nekik!
Nem mondom, hogy egy pár bakelitnek nem örülnék, de ne legyünk telhetetlenek! ;)
Gratulálok!
Mikor gyártmány?
Tula vagy Izsevszk?
Ha jól tudom, a világháborús években használtak fa markolatot a műanyag mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.01.07. 14:19-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.01.07. 14:09 Gratulálok!
Teszel be róla fotót?
Éles, vagy konverzió?
(Nekem mindegyik 9mm PAK.)
Köszi!
Éles. Fotót az előzőhöz sikerült végül bemókolnom! :geek:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.01.07. 14:11 Köszi!
Éles. Fotót az előzőhöz sikerült végül bemókolnom! :geek:
Mikori gyártmány?
Tula vagy Izsevszk?
Ha jól tudom, a világháborús években használtak fa markolatot a műanyag mellett, de szán recézése (sűrű) nem korai szériára utal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Retay .22 LR maroklőfegyverek? (Ha a .22-es desszertsast tényleg megcsinálják, Amerikában kaszálhatnak vele:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/retay-2 ... fegyverek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .Mossberg 802-vel van valakinek tapasztalata ?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.01.07. 14:23 Mikori gyártmány?
Tula vagy Izsevszk?
Ha jól tudom, a világháborús években használtak fa markolatot a műanyag mellett, de szán recézése (sűrű) nem korai szériára utal.
Sajna nem számazonosak a darabok. A tokon 1945 van.
A Tula vs. Izsevszk honnan tudható?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2021.01.07. 20:07 Sajna nem számazonosak a darabok. A tokon 1945 van.
A Tula vs. Izsevszk honnan tudható?
Nyilacska bélyeg háromszögben van vagy csillagban a fegyveren?
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2021.01.07. 20:16 Nyilacska bélyeg háromszögben van vagy csillagban a fegyveren?
5 perce nagyítózom, de nem látok rajta ilyesmit!
Van viszont egy "PRIGANT" beütés a tokon, meg a csövön és a tokon is valami sas féle, ill. a csövön, a hüvelykivető nyílásnál "CAL 7,62" beütés. Sztem ez már megjárt pár országot...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jó ha van 2021.01.07. 20:28-kor.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.01.07. 20:07 Sajna nem számazonosak a darabok. A tokon 1945 van.
A Tula vs. Izsevszk honnan tudható?
Tula: ötágú csillag, Izsevszk: nyil háromszögben.

Egyébként éles fegyvernél jogilag mi van, ha nem számazonosak a fődarabok? :-o
Fegyvermester átüti a számokat egységesre?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.01.07. 20:27 Tula: ötágú csillag, Izsevszk: nyil háromszögben.

Egyébként éles fegyvernél jogilag mi van, ha nem számazonosak a fődarabok? :-o
Fegyvermester átüti a számokat egységesre?
Semmi. Csak a tokon levő számot írták be az engedélybe.
Egyébként háromszög. Jó, h ki nem ütötte a szememet! :lol:
Erről a próbajelről ki mit tud? :
IMG_20210107_203425_3_2.jpg
IMG_20210107_203425_3_2.jpg (24.76 KiB) Megtekintve 27757 alkalommal
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2021.01.07. 20:29 Semmi. Csak a tokon levő számot írták be az engedélybe.
Egyébként háromszög. Jó, h ki nem ütötte a szememet! :lol:
Erről a próbajelről ki mit tud? :
IMG_20210107_203425_3_2.jpg
Német, végleges próba füstnélküli (NC) lőporral.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.01.07. 22:54 Német, végleges próba füstnélküli (NC) lőporral.
Sok szovjet fegyver Németországon leresztül került a piacra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.07. 15:09 Retay .22 LR maroklőfegyverek? (Ha a .22-es desszertsast tényleg megcsinálják, Amerikában kaszálhatnak vele:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/retay-2 ... fegyverek/
Ez még itthon is érdekes lehet sportra, a volumen persze csak mikroszkopikus az USA-hoz képest.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Heritage Barkeep .22 LR/WMR snubbie plinker - erre az olcsó játszósra megint elkezdtem vágyni. (Még az 500-600 forintos dollárral sem lenne megfizethetetlen.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/heritag ... e-plinker/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Fég gv 7,62×54r , százas körüli szériaszám . Érdemes tudni a korao gyártásokról valamit ? Mire kell figyelni ezeknél ?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Trailm írta: 2021.01.08. 10:44 Sziasztok. Fég gv 7,62×54r , százas körüli szériaszám . Érdemes tudni a korao gyártásokról valamit ? Mire kell figyelni ezeknél ?
Szia, elvileg a csövön külön föl van tüntetve a cső gyártási éve. Ha az az 50-es évekből való, akkor belefuthatsz olyanba, ami pár száz lövés után pontatlanná válik, kikopik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Remington R51 - a pisztoly, amit mindenki szeretne szeretne szeretni. Én is.

Mert volt ilyen Patton tábornoknak és Robert A. Heinleinnek is, márhogy a 20- század eleji elődmodell.

Mert ergonómikus, remek a sütése, teljesen lekerekített vonalú és lapos is, ideális lenne rejtve viselni IWB tokban, nagyon kicsi a hátrarúgása, alacsony a csőtengelyvonala, szórása is kifejezetten használható.

Ja, és még nálunk is nevetségesen olcsó (140e).
remington r51 sajat foto.jpg

Van két apró gond azonban vele. Kitalálod?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.08. 15:38 Remington R51 - a pisztoly, amit mindenki szeretne szeretne szeretni. Én is.

Mert volt ilyen Patton tábornoknak és Robert A. Heinleinnek is, márhogy a 20- század eleji elődmodell.

Mert ergonómikus, remek a sütése, teljesen lekerekített vonalú és lapos is, ideális lenne rejtve viselni IWB tokban, nagyon kicsi a hátrarúgása, alacsony a csőtengelyvonala, szórása is kifejezetten használható.

Ja, és még nálunk is nevetségesen olcsó (140e).

remington r51 sajat foto.jpg
Kicsit rágugliztam. Alig valamivel kisebb és rövidebb mint egy Glock 19, cserébe 15 lőszer helyett mindössze 7 lőszeres a tárkapacitása.
Mi más még ezen kívül?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Van két apró gond azonban vele. Kitalálod?
TotoHU írta: 2021.01.08. 16:17 Kicsit rágugliztam. Alig valamivel kisebb és rövidebb mint egy Glock 19, cserébe 15 lőszer helyett mindössze 7 lőszeres a tárkapacitása.
Mi más még ezen kívül?
valójában az R51 kiterjedésében sokkal kisebb és laposabb is, mint a G19.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.01.08. 15:38 Remington R51 - a pisztoly, amit mindenki szeretne szeretne szeretni. Én is.

Mert volt ilyen Patton tábornoknak és Robert A. Heinleinnek is, márhogy a 20- század eleji elődmodell.

Mert ergonómikus, remek a sütése, teljesen lekerekített vonalú és lapos is, ideális lenne rejtve viselni IWB tokban, nagyon kicsi a hátrarúgása, alacsony a csőtengelyvonala, szórása is kifejezetten használható.

Ja, és még nálunk is nevetségesen olcsó (140e).

remington r51 sajat foto.jpg


Van két apró gond azonban vele. Kitalálod?
Biztosító?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.01.08. 15:38 Remington R51 - a pisztoly, amit mindenki szeretne szeretne szeretni. Én is.
Van két apró gond azonban vele. Kitalálod?

Gondolom, még valami csődbe ment gyár is visszahívja, mert megint valamiféle gyárihibás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.01.08. 16:27 Gondolom, még valami csődbe ment gyár is visszahívja, mert megint valamiféle gyárihibás.
Egen.

1. NEM MŰKÖDIK.
(csőretöltési hiba táranként 2-3x, kivetési hiba 2 táranként 1x)

De gyakorlatilag kézzel csőre sem tölthető. Szánakasztóval hátraakasztod a szánt üres fegyvernél, majd beteszed a tárat és ráengeded.

2. 20 perc körüli szintidő volt a szét- és összeszerelése.
Nem azért mert nem tudtam hogyan kell, hanem mert a 9x19 mm-eshez olyan rugóerő tartozott, ami párosulva a zártömb hegyes sarkaival ördöglakatot eredményezett. Munkavédelmi kesztyűben meg nem férsz hozzá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.01.08. 16:20 Van két apró gond azonban vele. Kitalálod?



valójában az R51 kiterjedésében sokkal kisebb és laposabb is, mint a G19.
Ha az ember el tudja engedni a 9x19-et, akkor kinyílik a világ, pl. az adásvételben hirdetett Sig P230 is nagyon piszkálja a fantáziám.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.08. 16:36 Egen.

1. NEM MŰKÖDIK.
(csőretöltési hiba táranként 2-3x, kivetési hiba 2 táranként 1x)

De gyakorlatilag kézzel csőre sem tölthető. Szánakasztóval hátraakasztod a szánt üres fegyvernél, majd beteszed a tárat és ráengeded.

2. 20 perc körüli szintidő volt a szét- és összeszerelése.
Nem azért mert nem tudtam hogyan kell, hanem mert a 9x19 mm-eshez olyan rugóerő tartozott, ami párosulva a zártömb hegyes sarkaival ördöglakatot eredményezett. Munkavédelmi kesztyűben meg nem férsz hozzá.
Azt írta Gugli hogy erre volt egy nagy visszahívási program 2014-ben a rengeteg vásárlói panasz miatt, és az évekkel később kiadott v2 már megbízhatóan működik .
De gondolom ide káeurópába az akciózótt v1-esek jutottak el akkor?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.01.08. 18:03 Azt írta Gugli hogy erre volt egy nagy visszahívási program 2014-ben a rengeteg vásárlói panasz miatt, és az évekkel később kiadott v2 már megbízhatóan működik .
De gondolom ide káeurópába az akciózótt v1-esek jutottak el akkor?
Ez gen2. A gen1 fel is robbant.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.08. 17:48 Ha az ember el tudja engedni a 9x19-et, akkor kinyílik a világ, pl. az adásvételben hirdetett Sig P230 is nagyon piszkálja a fantáziám.
Arra csapj le, egy MŰSZER!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.08. 19:04 Ez gen2. A gen1 fel is robbant.
Ajvé!
main-qimg-cc074dbf8d93833bf6b9131b472774c4.jpeg
main-qimg-cc074dbf8d93833bf6b9131b472774c4.jpeg (145.21 KiB) Megtekintve 27674 alkalommal
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Mi a különbség a P9R és a P9RC között a sátorvason kívűl (P9RC-nek cím át sátorvasa van)?
Mindenki vár valamit...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tornas78 írta: 2021.01.09. 13:47 Mi a különbség a P9R és a P9RC között a sátorvason kívűl (P9RC-nek cím át sátorvasa van)?
A markolat más - az előbbin fa, az utóbbin fekete polimer.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

tornas78 írta: 2021.01.09. 13:47 Mi a különbség a P9R és a P9RC között a sátorvason kívűl (P9RC-nek cím át sátorvasa van)?
Talán a csövön is volt valami upgrade a polgári verzióhoz képest, de már nem emlékszem.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.09. 14:46 A markolat más - az előbbin fa, az utóbbin fekete polimer.
Meg a mattfekete felületkezelés rozsdára. A kat/rend P9RC-k sokkal silányabbak, mint a polgáriak.

Szögletes sátorvas és full hosszú helyretoló rugóvezető meg volt már az M96 P9RC előtt is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

nemtokregelni írta: 2021.01.09. 16:30 Talán a csövön is volt valami upgrade a polgári verzióhoz képest, de már nem emlékszem.
Emlékeim szerint a csőszakáll erősített a P9RC-n.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Tudnátok segíteni , hogy melyek most a rendszeresített puska/ karabély , mesterlövészpuska kaliberek Oroszországban (7,62×39-en kívül ) . Magyarországon a 7,62×39 és a 5,45 nato ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.01.09. 18:58 Sziasztok . Tudnátok segíteni , hogy melyek most a rendszeresített puska/ karabély , mesterlövészpuska kaliberek Oroszországban (7,62×39-en kívül ) . Magyarországon a 7,62×39 és a 5,45 nato ?
???

most melyik? Ország/fegyverfajta?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.01.09. 18:59 ???

most melyik? Ország/fegyverfajta?
Mindkét országban a hosszú kézifegyverek.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2021.01.09. 19:24 Mindkét országban a hosszú kézifegyverek.
Oroszországban már réges-rég (20+ éve) teljesen áttértek 5.45x39-re. (AK74M, AKSzU, AK105, AK12, RPK74, stb) A 7.62x39 szinte teljesen eltűnt, ilyen fegyver max harmadvonalbeli egységeknél fordulhat még elő mutatóba’, ill stratégiai tartalékokban van rengeteg.
“Mesterlövész kaliberek”: 7.62x53R (SzVD, és utódai), illetve a szubszónikus 9x39 (VSS Vintorez). Ez utóbbi kaliberben ugyan léteznek nem-precíziós gépkarabélyok is (Val, Groza, stb), de elsősorban a gyárilag hangtompított Vintorezhez használják.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Trailm írta: 2021.01.09. 18:58 Sziasztok . Tudnátok segíteni , hogy melyek most a rendszeresített puska/ karabély , mesterlövészpuska kaliberek Oroszországban (7,62×39-en kívül ) . Magyarországon a 7,62×39 és a 5,45 nato ?
Szia,

Hat, a kovetkezo valasz nem lesz 100%-ban pontos, de a kerdes-feltevesed alapjan azert novelni fogja a tudasodat. :-)

Oroszorszag:
-1974-tol kezdve cserelik le a 7.62x39-et 5.45x39-re (ok, nem a NATO!), tehat a legelterjedtem karabelyloszer a 5.45x39.
-Legelterjedtebb puskaloszer: 7.62x54R (geppuska es mesterloveszpuska egyarant, az utobbihoz gyartanak jobb minosegu "sznajperszkij"-t).
-Kis szamban gyartanak 9x39-es loszert, kifejezetten a hangtompitos fegyverekhez.

Magyarorszagon:
-Tomegtesen a 7.62x39 van hasznalatban a karabelyok szamara
-A geppuskak szamara tomegesen a 7.62x54R van hasznalatban. Tavcsoves puskahoz meg hasznaljak, de folyamatosan csokken a sulya (soha nem volt pontos loszer hozza, mert nem vett az orszag).
-A mesterlovesz fegyverekhez egyre nagyobb aranyban a 7.62x51-t hasznaljak, foleg a hazai gyartasu "Szep" puskahoz
-A KMZ (aminek a neve most epp dandar) kapott sok segelyt. Formalisan ezek rendszeresitett fegyverek, de penzert nem vettunk semmit, a segelybol masnak nem jutott, szoval ez csak nekik van. Marmint 5.56-os karabely es golyoszoro, 7.62x51-es geppuska es mesterloveszpuska. Illetve pontositok, kb. 12 db 7.62x51 geppuskat berlunk.
-5.45x39 nincs, ami az orszagba bejott, azt mind megsemmisitettek.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2021.01.09. 19:35 Szia,

Hat, a kovetkezo valasz nem lesz 100%-ban pontos, de a kerdes-feltevesed alapjan azert novelni fogja a tudasodat. :-)

Oroszorszag:
-1974-tol kezdve cserelik le a 7.62x39-et 5.45x39-re (ok, nem a NATO!), tehat a legelterjedtem karabelyloszer a 5.45x39.
-Legelterjedtebb puskaloszer: 7.62x54R (geppuska es mesterloveszpuska egyarant, az utobbihoz gyartanak jobb minosegu "sznajperszkij"-t).
-Kis szamban gyartanak 9x39-es loszert, kifejezetten a hangtompitos fegyverekhez.

Magyarorszagon:
-Tomegtesen a 7.62x39 van hasznalatban a karabelyok szamara
-A geppuskak szamara tomegesen a 7.62x54R van hasznalatban. Tavcsoves puskahoz meg hasznaljak, de folyamatosan csokken a sulya (soha nem volt pontos loszer hozza, mert nem vett az orszag).
-A mesterlovesz fegyverekhez egyre nagyobb aranyban a 7.62x51-t hasznaljak, foleg a hazai gyartasu "Szep" puskahoz
-A KMZ (aminek a neve most epp dandar) kapott sok segelyt. Formalisan ezek rendszeresitett fegyverek, de penzert nem vettunk semmit, a segelybol masnak nem jutott, szoval ez csak nekik van. Marmint 5.56-os karabely es golyoszoro, 7.62x51-es geppuska es mesterloveszpuska. Illetve pontositok, kb. 12 db 7.62x51 geppuskat berlunk.
-5.45x39 nincs, ami az orszagba bejott, azt mind megsemmisitettek.

Bel
Bérlünk géppuskát ? azt meg hogy ? :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2021.01.09. 23:32 Bérlünk géppuskát ? azt meg hogy ? :)
Igen, ezen én is meglepődtem. Tudni valami konkrétabbat?
Miért? Hogyan? Lízing? Sikerdíj? ;)
esetleg a klasszikus “Tartsd meg az aprót, te mocskos állat” cash flow optimalizáló konstrukció? :lol: :lol:
330601A6-1708-4069-B25F-14A18C418509.gif
330601A6-1708-4069-B25F-14A18C418509.gif (785.44 KiB) Megtekintve 27441 alkalommal
Bérelni akkor szokás, ha vagy a) elképzelhető, hogy az eszköz élettartamánál rövidebb ideig, vagy megjósolhatatlan ideig fogják használni/vissza kell adni, vagy b) spórolni kell a tőkével/nincs elég pénz egy ősszegben kifizetni. Azért egy 7,62x51 géppuska mégsem egy Gripen, vagy egy anyahajó - mennyibe fájhat, talán ha van 10-15 000 dollár darabja? :?:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szerintem itt a karbantartás és alkatrész igény állhat a háttérben, Amíg ugyanis bérled, valszeg jár a szerviz és alkatrész olcsóbban és bérlet végén bagóért a tied a géppuska, vagy visszaadhatod és jöhet az új változat helyette.
brh562 írta: 2021.01.09. 23:32 Bérlünk géppuskát ? azt meg hogy ? :)
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.01.09. 19:35

Magyarorszagon:
-Tomegtesen a 7.62x39 van hasznalatban a karabelyok szamara

Bel

IMHO itthon már az 5,56x45 mm is egyre tömegesebb gépkarabélynál, ahogy szépen folyik a BREN2-re átfegyverkezés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm a válaszokat . A 7,62×54r- nél a " sznájperszkij 😁 " az melyik gyártó melyik trmèke lenne ? Ebben a kaliberben itthon Norma , Sellier&Bellot ami elérhető.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2021.01.10. 09:54 Köszönöm a válaszokat . A 7,62×54r- nél a " sznájperszkij 😁 " az melyik gyártó melyik trmèke lenne ? Ebben a kaliberben itthon Norma , Sellier&Bellot ami elérhető.
Azt is Tulában gyártják ugyanabba szutyok vashüvelybe töltve vasköpenyes lövedékkel.Annyi hogy ónozott a hüvely.A ruszki krómozott csövek között lehet találni olyanokat amik még ezt a lőszert is képes tényleg jól sőt meglepően jól lőni.De ha megnézed a youtubos videókon nem az a jellemző hogy lőssz egy lukat aztán a többi lövés azon megy keresztül.Ha spéci lőszert akarsz azt töltened kell.
Válasz küldése