Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

smith15 írta: 2020.11.28. 09:24 Hát bocsánat mindenkitől, de ez nekem nagyon nyomorék.. Ergonómia ránézésre sem tetszik
Gondolom ezt már nem Thomaster tervezte.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

smith15 írta: 2020.11.28. 09:24 Hát bocsánat mindenkitől, de ez nekem nagyon nyomorék.. Ergonómia ránézésre sem tetszik
Illetve,

-valószínű a kisebb energia a rövidebb cső miatt
-nem nagyon lehet szerintem túlméretes gumikkal tölteni a rovidebb dob miatt (bár lehet hogy ez cél volt..)

Remélem a 19m marad gyártásban..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2020.11.28. 09:13 Egy megnyomorított 19m-nek néz ki (rövidebb dob, cső, és markolat talán). hirtelen azt hittem j frame, de igy mar nem annak tűnik..

4FEEE138-DB32-4C62-AF16-E615F330EB6A.jpeg
Eszembe jutott mire hasonlit messziről (taurus 85nv):
Csatolmányok
B9C5BF77-C36B-4A97-AE70-481C07EC38C0.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Megamax puska

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.11.27. 23:58 Várom a fekete autót, meg tudom rohaggyak meg, de csak nekem nehéz elképzelni, hogy a tumbhole tusa mennyire praktikus egy SA elsütőszerkezettel kombinálva? Amúgy dögös, különösen a "kicsi" a kompenzátor nyílásokkal.
Hazaáruló, de amúgy mondasz valamit mert jár a szád ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Pitbull 20-M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Komment fb-ről:
"felhívtam a boltot. Azt mondták olyan lesz mindenben mint a 19M csak kisebb."
pb20m.jpg
pb20m.jpg (18.16 KiB) Megtekintve 32592 alkalommal
Volt ilyen korábban már:


vato írta: 2020.11.28. 09:58 Eszembe jutott mire hasonlit messziről (taurus 85nv):
Csatolmányok
pbcsutkaregi.jpg
pbcsutkaregi.jpg (15.49 KiB) Megtekintve 32592 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Szvsz pont elvesztette a formás, tetszetős külsöjét.
Olyan lett, mint egy görnyedt törpe.
Számomra csúf béka lett.
(persze ízlések és pofonok.......)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Pitbull 20-M

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

montecarlo írta: 2020.11.28. 14:55 Volt ilyen korábban már:
Sőt, még korábban is volt már :-)
vzd.jpg
Sapienti sat.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Pitbull 20-M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ó, ez mi volt, gázriogató, vagy flóbert? Mint egy óvodás rajza :)
nemtokregelni írta: 2020.11.28. 15:37 Sőt, még korábban is volt már :-)

vzd.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull 20-M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2020.11.28. 15:54 Ó, ez mi volt, gázriogató, vagy flóbert? Mint egy óvodás rajza :)

VZD Bulldog 10 mm GUMI 7,5 J alatt. 5-lövetű.

(Egyébként HA okosba' hosszabb hüvelyes .22 Lg Knall riasztós adapterhüvelyessel etetted, akkor 25 J körül tudott, és zsebben elfért (meg a büntetőjogi következmények...:-)). IMHO a maga korában ez egy tök jó cucc volt, gombokért. Volt talán 15 ezer forint 2003 környékén.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Pitbull 20-M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nekem nagyon bejön, hogy pici - rövidebb a dob és a cső miatt, alacsonyabb a markolat miatt.

Viselési kiváltásán gondolkodom egy ideje, de valahogy nem jutottam dűlőre magammal. Ezt el tudnám képzelni.
pb20m.jpg
pb20m.jpg (18.16 KiB) Megtekintve 32490 alkalommal
Dönci62 írta: 2020.11.28. 15:29 Szvsz pont elvesztette a formás, tetszetős külsöjét.
Olyan lett, mint egy görnyedt törpe.
Számomra csúf béka lett.
(persze ízlések és pofonok.......)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2020.11.28. 15:29 Szvsz pont elvesztette a formás, tetszetős külsöjét.
Olyan lett, mint egy görnyedt törpe.
Számomra csúf béka lett.
(persze ízlések és pofonok.......)
Nekem sem tetszik. De mivel nem fogok venni se ilyet se 19M-et sem mást a gyártótól, nekem aztán tökmindegy, a zemberek meg így is-úgy is el fogják kapkodni a boltból őket. Akinek tetszik vegye-vigye, és legyen boldog vele!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2020.11.28. 19:11 Nekem sem tetszik. De mivel nem fogok venni se ilyet se 19M-et sem mást a gyártótól, nekem aztán tökmindegy, a zemberek meg így is-úgy is el fogják kapkodni a boltból őket. Akinek tetszik vegye-vigye, és legyen boldog vele!
Végre összejött egy világszínvonalon is elfogadható külsejű fegyver, mostanra jó és megbízható működéssel, pille súllyal, ám annál nagyobb hatékonysággal.
Szvsz ezt kellene most szarni ezerrel, amíg van rá érdeklődés, nem belevariálni és újra kezdeni a kísérletezést, mire megbízhatóvá és jobban eladhatóvá válik.
Szsvzs ha a nagyközönség (márpedig ők a tömeges vásárlók) elé tennék mindkét példányt, elsöprő fölénnyel a "nagyobbikat" választanák.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem sokat kellett módosítani sztem. Én arra tippelnék, hogy párhuzamosan gyártják majd őket.
Dönci62 írta: 2020.11.28. 19:22 Végre összejött egy világszínvonalon is elfogadható külsejű fegyver, mostanra jó és megbízható működéssel, pille súllyal, ám annál nagyobb hatékonysággal.
Szvsz ezt kellene most szarni ezerrel, amíg van rá érdeklődés, nem belevariálni és újra kezdeni a kísérletezést, mire megbízhatóvá és jobban eladhatóvá válik.
Szsvzs ha a nagyközönség (márpedig ők a tömeges vásárlók) elé tennék mindkét példányt, elsöprő fölénnyel a "nagyobbikat" választanák.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Dönci62 írta: 2020.11.28. 19:22 Végre összejött egy világszínvonalon is elfogadható külsejű fegyver, mostanra jó és megbízható működéssel, pille súllyal, ám annál nagyobb hatékonysággal.
Szvsz ezt kellene most szarni ezerrel, amíg van rá érdeklődés, nem belevariálni és újra kezdeni a kísérletezést, mire megbízhatóvá és jobban eladhatóvá válik.
Szsvzs ha a nagyközönség (márpedig ők a tömeges vásárlók) elé tennék mindkét példányt, elsöprő fölénnyel a "nagyobbikat" választanák.
+1
A megszállottakon kívül a legtöbb ember nem szeretne a K+F fázisban részt venni. Szép dolog az α-és a β- tesztelés, de nem mindenkinek való. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Egy napig nem vagyok netközelben és mennyi minden történik...

Megamax puska thumbhole tusa: amikor megláttam az első vázlatot, egyből azt mondtam, hogy a kakas kezelése így problémás lesz. Meg a formája se tetszik, de ez egyéni szoc probléma.

Pitbull 20-M: rém aránytalan. A rejtett kakas háza miatt amúgy is farnehéz a tok (látványról beszélünk), de egy normál hosszúságú dob és cső ezt ki tudja egyensúlyozni. De így hogy a púp maradt, előtte minden más megrövidült, ez így nem Pitbull, hanem Quasimodo.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ja és persze egyiket se én terveztem. Kiengedtem a szellemet a palackból az első 3D modellezett formatervvel. Azt már a CNC-s is tudja módosítani, itt nyújt, ott rövidít, amott kivesz egy elemet, máshol beletesz... Ez lett belőle.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hmm, beigazolódott a félelmem, csak gázolgó ez, most írták fészen
Thomaster írta: 2020.11.28. 20:45 Ja és persze egyiket se én terveztem. Kiengedtem a szellemet a palackból az első 3D modellezett formatervvel. Azt már a CNC-s is tudja módosítani, itt nyújt, ott rövidít, amott kivesz egy elemet, máshol beletesz... Ez lett belőle.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2020.11.28. 21:03 Hmm, beigazolódott a félelmem, csak gázolgó ez, most írták fészen
Igen, azért ilyen rövid a dob. PAK töltény + pár mm szűkítés.

Mondjuk ilyen rövid dobbal nehéz arányos revolvert formázni. Az RG59 meg a Korth Sky Hawk jut eszembe hirtelen. Egyiket se a szépségéért szeretjük... Ja és egyik se rejtett kakasos.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Na megnéztem én is, le van írva a koncepció: a 2023 utáni szabályozásra készült, 9mm PAK (!) változat.
CNC alu fődarabok, rozsdamenes acél szerkezet. Két dobbal adják. DAO.

Kb. azt tudja, mint a HW88 SA, csak könnyebb (25 vs. 27,7 dkg), nagyobb tárkapacitású (6 vs. 5), és nagyobb teljesítményű (9mm PAK vs. Knall).

Én korábban RG59-et hordtam, annál is minden szempontból jobb.
Gondolom a szerkezete megegyezik a Pitbull-19M-ével.

Ha kap PTB-t, szerintem a németeknél tarolna.
Pitbull-21M.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Thomaster írta: 2020.11.28. 21:12 Igen, azért ilyen rövid a dob. PAK töltény + pár mm szűkítés.

Mondjuk ilyen rövid dobbal nehéz arányos revolvert formázni. Az RG59 meg a Korth Sky Hawk jut eszembe hirtelen. Egyiket se a szépségéért szeretjük... Ja és egyik se rejtett kakasos.
Lehet, hogy nem szép, de marhára célszerűnek tűnik.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2020.11.28. 21:22 Ha kap PTB-t, szerintem a németeknél tarolna.
Ha nem bétateszt lesz hanem elsőre jót csinálnának. Hülyén festene Münchenből visszaszaladgálni a Gyöngysorba garis javításra :).

Nézve a frissen föltett posztokat, amolyan alu Micromax reload-íze van a dolognak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.11.27. 00:20 Onesta 20M:

Tudom, garancia stb. stb., de kicseréltem a dobrekesztő meglehetősen erős rugóját egy piezós öngyújtóból kiszedett gyengébbre. Hát sokkalsokkalsokkalsokkal kellemesebb a működése így! Mindegy az erős kakasrugó, jóval könnyebb így felhúzni, nem is érezni a "szögletes" dobból adódó bökkenőt. Itt mindenképp finomabb rugó kéne gyárilag!
Akinek van Onesta 20M a birtokában: tapasztalt olyat, hogy a dob túlfordult, ha úgy húzta meg a kakast mint az állat? Mert én a sajátomnál (első széria) igen, úgy 10-15 vadabb kakasfelhúzásnál egy alkalommal tuti. Az enyémben a dobrekesztő mondjuk meg van csiszolva, sanszos hogy ez okozza az átugrást is. A fentebb leírt ötlet pedig csak ront a helyzeten, a lágyabb rugóval lassabban ül vissza dobrekesztő a helyére, több alkalommal forgat túl. Pillanatnyilag visszaraktam az eredeti rugót.
Amúgy várom már a hengeres dobot, azzal hátha nem lesznek ilyen megbízhatatlanságok (mert amúgy még néha ragad is, attól függetlenül, hogy már egyszer visszavittem dobforgatási gondok miatt, szerintem a dobforgató kar még mindig belenyom a dobba).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pentastar 2020.11.29. 00:20-kor.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.11.29. 00:12 Akinek van Onesta 20M a birtokában: tapasztalt olyat, hogy a dob túlfordult, ha úgy húzta meg a kakast mint az állat? Mert én a sajátomnál (első széria) igen, úgy 10-15 vadabb kakasfelhúzásnál egy alkalommal tuti. Az enyémben a dobrekesztő mondjuk meg van csiszolva, sanszos hogy ez okozza az átugrást is. A fentebb leírt ötlet pedig csak ront a helyzeten, a lágyabb rugóval lassabban ül vissza dobrekesztő a helyére, több alkalommal forgat túl. Pillanatnyilag visszaraktam az eredeti rugót.
Amúgy várom már a hengeres dobot, azzal hátha nem lesznek ilyen megbízhatatlanságok (mert amúgy még néha ragad is, attól függetlenül, hogy már egyszer visszavittem dobforgatási gondok miatt, szerintem a dobforgató kar még mindig belenyom a dobba).
Csak hogy érthető legyen miért a bika kakasfelhúzás: ha gyengén indítom: nincs lendület, megakadhat. Ha túl erősen: túlforgathat. Szuper!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.11.28. 21:22 Na megnéztem én is, le van írva a koncepció: a 2023 utáni szabályozásra készült, 9mm PAK (!) változat.
CNC alu fődarabok, rozsdamenes acél szerkezet. Két dobbal adják. DAO.

Kb. azt tudja, mint a HW88 SA, csak könnyebb (25 vs. 27,7 dkg), nagyobb tárkapacitású (6 vs. 5), és nagyobb teljesítményű (9mm PAK vs. Knall).

Én korábban RG59-et hordtam, annál is minden szempontból jobb.
Gondolom a szerkezete megegyezik a Pitbull-19M-ével.

Ha kap PTB-t, szerintem a németeknél tarolna.
Pitbull-21M.jpg
Már nem kell PTB (2020 szept 01-től), hanem a 69/2019 EU implementációs direktívának kell megfelelnie a műszaki tartalmának a német piacra lépéshez.

A koncepció egyébként kiváló, de a design nekem is kissé aránytalan így elsőre (meg láthatóan fotosopp), ellenben ezt a láthatóan megfoghatatlan csutkamarkolatot el kell felejteni és a normál Pitbull-19M grip kell rá, ami már van készen, jó fogású és nagyon diszkréten rejthető.

Megjegyzem IMHo a 69/2019 konformmá tett, nem gumiképes CNC Pitbull-19M már a mai formájában IS piacképes lenne külföldön, de sajnos a belföldi igényekre sincs elég gyártási kapacitás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.11.29. 07:30
A koncepció egyébként kiváló, de a design nekem is kissé aránytalan így elsőre (meg láthatóan fotosopp), ellenben ezt a láthatóan megfoghatatlan csutkamarkolatot el kell felejteni és a normál Pitbull-19M grip kell rá, ami már van készen, jó fogású és nagyon diszkréten rejthető.
Jaja. A HW37/88-nak volt ilyen keskeny markolata.

A fene tudja, meg kellene próbálni élőben.
Persze az lenne a jó, ha passzolna rá a többi fajta Pitbull markolat, és lehetne választani vásárláskor, hogy melyikkel kéred.
Nekem nagy kezem van, az Alfa markolat jött be (az van az EDC alu Pitbullomon, az ünnepi EDC acél Pitbullon, és a HD Revengen), de a gyári Pitbull markolat is jó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Pentastar írta: 2020.11.29. 00:21 Csak hogy érthető legyen miért a bika kakasfelhúzás: ha gyengén indítom: nincs lendület, megakadhat. Ha túl erősen: túlforgathat. Szuper!

Lassan ott tartunk, hogy nem önvédelemre való......
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ben77 írta: 2020.11.29. 10:51 Lassan ott tartunk, hogy nem önvédelemre való......
Jelen formájában semmiképp sem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ööööö, egy szétreszelt példányról beszélünk, sorry. Gent kollégáénak semmi baja.
A fekete eloxáltaknak, amiből többszöröse el lett adva, azoknak sincs semmi baja.

Kísérletezett, nem jött be (egyelőre). Illene hozzátenni, mint ahogy Thomaster szokta ilyenkor pl.
Ben77 írta: 2020.11.29. 10:51 Lassan ott tartunk, hogy nem önvédelemre való......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára montecarlo 2020.11.29. 11:21-kor.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Fortitu írta: 2020.11.29. 11:12 Jelen formájában semmiképp sem.
Lehet, hogy az elox széria már tök jó. Az is lehet, hogy az első polír szériából is csak az enyém vacakol. Csak ezzel a példánnyal kapcsolatban tudok nyilatkozni, de az nagyon bosszant.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.11.29. 11:17 Ööööö, egy szétreszelt példányról beszélünk, sorry. Gent kollégáénak semmi baja.
A fekete eloxáltaknak, amiből többszöröse el lett adva, azoknak sincs semmi baja.

Kísérletezett, nem jött be (egyelőre). Illene hozzátenni, mint ahogy Thomaster szokta ilyenkor pl.
Ez jogos, igen. De szerintem ezt a példányt, jelen formájában eszébe ne jusson szolgálatba állítani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

montecarlo írta: 2020.11.29. 11:17 Ööööö, egy szétreszelt példányról beszélünk, sorry. Gent kollégáénak semmi baja.
A fekete eloxáltaknak, amiből többszöröse el lett adva, azoknak sincs semmi baja.
Igen, szétszereltem, már bánom. De azért szereltem szét, mert nem akartam harmadszorra is elmenni vele a Művekbe (először dobforgatási gond, másodszor billentyűcsere), mert már nekem ciki kb. meg hát idő. De nyilván azért szedtem szét, mert még mindig nem működött jól.
A kakas elakad a felhúzás elején, mikor elkezdene fordulni a dob: nem moccan. A dob nem ér a tokhoz. A dobforgató kar nyom bele a dobba és ettől befeszül a dob és a tengely. Erre csak az után jöttem rá, hogy a rugóval tettem kísérletet. Az annyiban segített, hogy kevesebb erő kellett a felhúzáshoz, de akkor is volt, hogy feszült, aminek következtében "kirobbanva" fordul tovább a dob és átlendül a gyengített dobrekesztőn. Eredeti rugót visszatéve is túl tud lendülni, ha brutál erővel húzom meg a kakast, hogy semmiképp ne ragadjon be a dob. A lényeg: rosszul működött szétszerelés előtt is. De mindegy, ugrott a gari, fizetek majd, nem érdekel, csak működjön már normálisan..
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.11.29. 11:37 A dobforgató kar nyom bele a dobba és ettől befeszül a dob és a tengely.
Pontosítás: a riasztó pereméhez ér hozzá, vagy mindkettő
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pentastar írta: 2020.11.29. 12:21 Pontosítás: a riasztó pereméhez ér hozzá, vagy mindkettő
Szerintem vidd vissza a Művekbe.
Mondd meg őszintén, hogy mi volt a probléma, és mit csináltál vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Pentastar írta: 2020.11.29. 11:37 Igen, szétszereltem, már bánom. De azért szereltem szét, mert nem akartam harmadszorra is elmenni vele a Művekbe (először dobforgatási gond, másodszor billentyűcsere), mert már nekem ciki kb. meg hát idő. De nyilván azért szedtem szét, mert még mindig nem működött jól.
A kakas elakad a felhúzás elején, mikor elkezdene fordulni a dob: nem moccan. A dob nem ér a tokhoz. A dobforgató kar nyom bele a dobba és ettől befeszül a dob és a tengely. Erre csak az után jöttem rá, hogy a rugóval tettem kísérletet. Az annyiban segített, hogy kevesebb erő kellett a felhúzáshoz, de akkor is volt, hogy feszült, aminek következtében "kirobbanva" fordul tovább a dob és átlendül a gyengített dobrekesztőn. Eredeti rugót visszatéve is túl tud lendülni, ha brutál erővel húzom meg a kakast, hogy semmiképp ne ragadjon be a dob. A lényeg: rosszul működött szétszerelés előtt is. De mindegy, ugrott a gari, fizetek majd, nem érdekel, csak működjön már normálisan..

Erre mondjuk, hogy minden élet számít.....
Azt meg nem tudjuk egyedi-e, szerintem sokan még ki sem próbálták még.
Én vissza vinném a helyedben, mert talán segítség a műveknek is és Neked is biztosabb, ha tökéletesen működik.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Pentastar írta: 2020.11.29. 11:20 Lehet, hogy az elox széria már tök jó. Az is lehet, hogy az első polír szériából is csak az enyém vacakol. Csak ezzel a példánnyal kapcsolatban tudok nyilatkozni, de az nagyon bosszant.
Nekem kakasrúgot, billentyűt, dobrekesztőt (spiaterra)cseréltek... Főleg a kakasrúgó volt a ludas...
IMG_20201027_210913.jpg
Most olyan mint a svájci óra.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.11.29. 11:37 Igen, szétszereltem, már bánom. De azért szereltem szét, mert nem akartam harmadszorra is elmenni vele a Művekbe (először dobforgatási gond, másodszor billentyűcsere), mert már nekem ciki kb. meg hát idő. De nyilván azért szedtem szét, mert még mindig nem működött jól.
A kakas elakad a felhúzás elején, mikor elkezdene fordulni a dob: nem moccan. A dob nem ér a tokhoz. A dobforgató kar nyom bele a dobba és ettől befeszül a dob és a tengely. Erre csak az után jöttem rá, hogy a rugóval tettem kísérletet. Az annyiban segített, hogy kevesebb erő kellett a felhúzáshoz, de akkor is volt, hogy feszült, aminek következtében "kirobbanva" fordul tovább a dob és átlendül a gyengített dobrekesztőn. Eredeti rugót visszatéve is túl tud lendülni, ha brutál erővel húzom meg a kakast, hogy semmiképp ne ragadjon be a dob. A lényeg: rosszul működött szétszerelés előtt is. De mindegy, ugrott a gari, fizetek majd, nem érdekel, csak működjön már normálisan..
Ha már észrevetted hogy a dobforgató nekifeszül a dobnak és kiékeli ahelyett hogy forgatná, akkor már meg is van a megoldás. A dobforgatót előrefeszítő rugót kell gyengíteni.

Mint szinte minden rugó szinte minden Keserű fegyverben, ez is sokkal erősebb mint kellene. Konkrétan, ha kiveszed a fegyverből, akkor is működik, amíg vízszintesen tartod a fegyvert. Ha felfelé tartod a csövet és a dobforgató hátraesik (rugó nélkül), akkor nyilván nem fog forgatni. Ebből látható hogy mekkora erővel kell nyomnia a dobforgatót a rugójának. Akkora erővel, hogy felfelé álló csővel leküzdje a dobforgató pár grammos súlyát és nekitámassza a dobnak.

Ugyanekkor érdemes a dobforgató elejét is megnézni hogy nem sorjás vagy reszelős-e, és szükség esetén finoman legömbölyíteni és felpolírozni.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.11.29. 18:21 Ha már észrevetted hogy a dobforgató nekifeszül a dobnak és kiékeli ahelyett hogy forgatná, akkor már meg is van a megoldás. A dobforgatót előrefeszítő rugót kell gyengíteni.

Mint szinte minden rugó szinte minden Keserű fegyverben, ez is sokkal erősebb mint kellene. Konkrétan, ha kiveszed a fegyverből, akkor is működik, amíg vízszintesen tartod a fegyvert. Ha felfelé tartod a csövet és a dobforgató hátraesik (rugó nélkül), akkor nyilván nem fog forgatni. Ebből látható hogy mekkora erővel kell nyomnia a dobforgatót a rugójának. Akkora erővel, hogy felfelé álló csővel leküzdje a dobforgató pár grammos súlyát és nekitámassza a dobnak.

Ugyanekkor érdemes a dobforgató elejét is megnézni hogy nem sorjás vagy reszelős-e, és szükség esetén finoman legömbölyíteni és felpolírozni.
Közben észrevettem, hogy a dobforgató eleje a dob egyik állásánál biztosan a riasztópatron peremének nyomul, ki is csipkézi kicsit. Leköszörültem belőle, és most mintha jó lenne de... úgy döntöttem, hogy legjobb a tiszta lap, beviszem. Megkérem, adjanak másik dobforgatót, ami biztosan tuti, spiáter dobrekesztőt meg lágyabb kakasrugót, fizetek, aztán remélem végre nekem is lesz egy működő Onesta 20M-em.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Pentastar írta: 2020.11.29. 18:48 Közben észrevettem, hogy a dobforgató eleje a dob egyik állásánál biztosan a riasztópatron peremének nyomul, ki is csipkézi kicsit. Leköszörültem belőle, és most mintha jó lenne de... úgy döntöttem, hogy legjobb a tiszta lap, beviszem. Megkérem, adjanak másik dobforgatót, ami biztosan tuti, spiáter dobrekesztőt meg lágyabb kakasrugót, fizetek, aztán remélem végre nekem is lesz egy működő Onesta 20M-em.
Tiszteletre méltó az elkötelezettséged a termék iránt, én is így éreztem, de ha nem veszi kézbe Thomaster(alias főmérnök Úr) a 20M-em sorsát, akkor nekem sem lenne működő példányom. Ezúton és ezen a nyilvános fórumon is szeretném ezt Neki megköszönni!!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Onesta 20M - fekete elox

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Én vettem egy fekete Onesta 20M-et, pár dobforgatás után szürkés nyomokat láttam a dobon. Mondom ok, kopik a forgatás miatt, semmi meglepő.
De azért furcsa volt, hogy grafitos satírozásra emlékeztetett.

Olvastam a kommented, hogy ha spiáter a dobrekesztő, akkor ez nem kopás, csak a spiáter felkenődése. Megdörzsöltem az ujjammal és láss csodát, eltűnik!

Köszönöm!

p.s. ja, és tökéletesen működik a fegyó, szépen beforgat, nem forgat túl, stb.
1.jpg
2.jpg
Thomaster írta: 2020.11.27. 06:22 Fekete, spiáter dobrekesztővel. Ami látszólag lekarcolja az elox réteget a dobról, valójában a korund keménységű és finoman érdes oxidrétegre felkenődik a spiáter. Akit zavar, időnként letörölheti.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Dönci62 írta: 2020.11.28. 15:29 Szvsz pont elvesztette a formás, tetszetős külsöjét.
Olyan lett, mint egy görnyedt törpe.
Számomra csúf béka lett.
(persze ízlések és pofonok.......)
Na ez a döfi! És az egyszerű emberszabásúnak óhatatlanul eszébe jut az ilyen (kis)dolog...

kutyuli.JPG
kutyuli.JPG (98.83 KiB) Megtekintve 32168 alkalommal
... és az azt (el)végző álmodozó képzelgése. ;) :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.11.29. 07:30
A koncepció egyébként kiváló, de a design nekem is kissé aránytalan így elsőre (meg láthatóan fotosopp), ellenben ezt a láthatóan megfoghatatlan csutkamarkolatot el kell felejteni és a normál Pitbull-19M grip kell rá, ami már van készen, jó fogású és nagyon diszkréten rejthető.
Nem (csak) fotóbolt.
kes1.jpg
kes2.jpg
kes3.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2020.11.30. 18:05 Nem (csak) fotóbolt.
kes1.jpg
kes2.jpg
kes3.jpg
Boxer pitybull :D
Csatolmányok
54C9ED16-C564-4FF8-91DC-FD9E053B7385.jpeg
54C9ED16-C564-4FF8-91DC-FD9E053B7385.jpeg (60.61 KiB) Megtekintve 32106 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.11.30. 18:33Boxer pitybull :D
De ez ugye Téééényleg fotosopp?😲
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.11.30. 19:09 De ez ugye Téééényleg fotosopp?😲
gondolom :roll: már csak a markolat aljából kiugró rugós penge hiányzik belőle :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2020.11.30. 19:13 gondolom :roll: már csak a markolat aljából kiugró rugós penge hiányzik belőle :D
Egy iránytű még kellene rá ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Elég jól nyomják a fb marketinget Keserűék azt kell mondjam, tényleg, elismerésem.

Itt ez a kis irka-fi(r)ka, és oda-vissza megy róla az értekezés fb-n és a szakfórumon (itt) is. Profi.
Plusz a termékvideók, egyéb friss infók. Szintet léptek kb. 1 éve.
gvass1 írta: 2020.11.30. 19:09 De ez ugye Téééényleg fotosopp?😲
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2020.11.30. 18:05 Nem (csak) fotóbolt.
kes2.jpg
Nekem egyre jobban tetszik.. kis, kompakt 6 lövetű 9mm PAK.
Milyen lenne Fitzesítve..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.11.30. 20:06 Nekem egyre jobban tetszik.. kis, kompakt 6 lövetű 9mm PAK.
Milyen lenne Fitzesítve..?
Ha működik, akkor a kinézet másodlagos, akkor egy nagyon praktikus kis cucc lehetne. Az a baj, hogy megbízható működés terén elég sok probléma van mostanában is! A markolat ergonómiai kérdés, azt én nem hagynám így, az nem csak esztétika. A másik gond a minőségbiztosítás mellett a gyártókapacitás, mert sokkal nagyobb az igény, mint a kínálat. Erre a gyártóra valóban inkább műhelyként, manufaktúraként kell gondolni, aztán nem kell ezen puffogni, de a QA az akkor is gond...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Ú, az jól állna neki:
kes2.jpg
kes2.jpg (41.04 KiB) Megtekintve 32079 alkalommal
WildBear23 írta: 2020.11.30. 20:06 Nekem egyre jobban tetszik.. kis, kompakt 6 lövetű 9mm PAK.
Milyen lenne Fitzesítve..?
nkace
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020.07.21. 15:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nkace »

Szépek ezek az új Godfather-ek :)
gf19cam_star2_s.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Nekem ez az ergonómikus markolat is tetszik, megnézném majd élőben:
Pitbull ergonomikus markolattal.png
Pitbull ergonomikus markolattal.png (68.82 KiB) Megtekintve 31979 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.12.01. 11:20 Nekem ez az ergonómikus markolat is tetszik, megnézném majd élőben:
Pitbull ergonomikus markolattal.png
IMHO legjobb lenne a Pitbull-19M gyári markolatánál maradni, ami jó fogású ÉS jól is rejthető, ÉS KÉSZEN VAN. Mert ez LEHET, hogy (bizonyos kézmérethez) jól rejthető, de testhez közel (IWB/pocket holster) viselni valamit, amiből ennyire hegyes dolgok állnak ki, az nem lenne éppen leányálom!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.12.01. 11:29 IMHO legjobb lenne a Pitbull-19M gyári markolatánál maradni, ami jó fogású ÉS jól is rejthető, ÉS KÉSZEN VAN. Mert ez LEHET, hogy (bizonyos kézmérethez) jól rejthető, de testhez közel (IWB/pocket holster) viselni valamit, amiből ennyire hegyes dolgok állnak ki, az nem lenne éppen leányálom!
szerintem meg egy sörnyitó hiányzik róla csak;)
sör.png
sör.png (76.9 KiB) Megtekintve 31966 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

nkace írta: 2020.12.01. 11:14 Szépek ezek az új Godfather-ek :)
gf19cam_star2_s.jpg
Szia! Tennék fe én is ilyen lámpát, de nincs prizma a fegyveren. Neked volt rajta?
nkace
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020.07.21. 15:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nkace »

pepe00 írta: 2020.12.01. 12:10 Szia! Tennék fe én is ilyen lámpát, de nincs prizma a fegyveren. Neked volt rajta?
Igen, gyárilag van rajtuk alul és felül is 20mm-es szereléksín.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2020.12.01. 11:53 szerintem meg egy sörnyitó hiányzik róla csak;)

sör.png
viccet félre téve, a sima pitbull 19 M is tök jól elfér, és a gyári markolata nagyon diszkrét, a fegyver is szépen ül a zsebben ;) nem látom előnyét az eredeti méret nyomorgatásának, PAK képes dobok viszont jöhetnének 19M-hez (még ha gumit nem is tudnának köpködni)
pocket holster.jpg
pocket holster.jpg (77.76 KiB) Megtekintve 31917 alkalommal
pocket holster out.jpg
pocket holster out.jpg (92.29 KiB) Megtekintve 31917 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.11.29. 18:48 Közben észrevettem, hogy a dobforgató eleje a dob egyik állásánál biztosan a riasztópatron peremének nyomul, ki is csipkézi kicsit. Leköszörültem belőle, és most mintha jó lenne de... úgy döntöttem, hogy legjobb a tiszta lap, beviszem. Megkérem, adjanak másik dobforgatót, ami biztosan tuti, spiáter dobrekesztőt meg lágyabb kakasrugót, fizetek, aztán remélem végre nekem is lesz egy működő Onesta 20M-em.
Tisztelet és hála a Műveknek! Bár jeleztem, hogy buherálva volt, ingyen pótolták/javították! Precízen forgat, hiba nélkül!
Jól indult a nap! 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pentastar 2020.12.01. 13:01-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.12.01. 11:20 Nekem ez az ergonómikus markolat is tetszik, megnézném majd élőben:
Pitbull ergonomikus markolattal.png
Gvass-sal egyetértve, ez szerintem inkább látványos mint ergonomikus. Ahogy nézem, nem is kisebb mint a jelenlegi. Hátrafelé mindenképp hosszabb, legalább annyival, amennyivel a cső rövidebb.

De nem baj, így működik a formatervezés. Mindenféle eltúlzott tanulmányok után végül kialakul valami, ami praktikus, gyártható és a lehető legtöbb potenciális vevőnek tetszik.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.12.01. 13:00 Tisztelet és hála a Műveknek! Bár jeleztem, hogy buherálva volt, ingyen pótolták az alkatrészeket! Precízen forgat, hiba nélkül!
Jól indult a nap! 8-)
Szokták értékelni ha az ügyfél nem szarozza a fegyvert, hanem beismeri hogy buherálta és nem sikerült. Akkor egyből barátságosabb a hozzáállás.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Jól nyomod, nekem nagy lenne zsebbe ez a K tokméret. Nem nyomja a lábad ezek szerint séta közben.
vato írta: 2020.12.01. 12:54 viccet félre téve, a sima pitbull 19 M is tök jól elfér, és a gyári markolata nagyon diszkrét, a fegyver is szépen ül a zsebben ;) nem látom előnyét az eredeti méret nyomorgatásának, PAK képes dobok viszont jöhetnének 19M-hez (még ha gumit nem is tudnának köpködni)

pocket holster.jpg
pocket holster out.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

laszlokovacs írta: 2020.12.01. 15:56 Jól nyomod, nekem nagy lenne zsebbe ez a K tokméret. Nem nyomja a lábad ezek szerint séta közben.
Szerintem kicsit kisebb mint a klasszikus K frame. Thomaster jól megdizajnolta;) nincsenek kiálló élek, sarkok, nem akad bele sehová, illetve csak ~370 gramm töltve. Ideális backupnak zsebben is, persze nem szuper skinny nadrághoz és 60 kilóhoz :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2020.12.01. 12:54 PAK képes dobok viszont jöhetnének 19M-hez (még ha gumit nem is tudnának köpködni)
Szerintem a PAK-dob necces dolog.
Egyrészt mindenképp meg kell akadályozni a 9mm RB betölthetőségét, és hogy nehogy kimenjen belőle elöl a gumi.
Másrészt nem minden 9mm PAK patron fekszik fel ugyanúgy, könnyen csett lehet a vége.
Harmadrészt: minek? Mennyivel lenne jobb, mint a 9mm Knall dob? Hány darabot vennének belőle?

Természetesen ha lenne ilyen cseredob, én is vennék egyet. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2020.12.01. 16:52 Szerintem a PAK-dob necces dolog.
Egyrészt mindenképp meg kell akadályozni a 9mm RB betölthetőségét...
szerintem nem kell megakadályozni, 9mm PA rubber betölthető az összes 9 pak-os öntöltő pisztolyba pl..

azt kell megakadályozni, hogy az átömlőn ne tudjon kimenni lövedék, mondjuk egy keresztcsappal..

így viszont a lövedékkamra is maradhatna akár gumiképes, aminek az előnye az hogy akár 50ft / darab áron lehet olykor pak töltényt venni, jelentősen csökkenne a gyakorlásra elégetett pénzem :) (50ft vs 110)

WildBear23 írta: 2020.12.01. 16:52
Másrészt nem minden 9mm PAK patron fekszik fel ugyanúgy, könnyen csett lehet a vége.
ekol lite gyönyörűen működik wadie pak gázzal pepperrel, amiből mindig van folyamatos ellátás és megbízható patronok is.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2020.12.01. 17:02


ekol lite gyönyörűen működik wadie pak gázzal pepperrel, amiből mindig van folyamatos ellátás és megbízható patronok is.
Zoraki R2 PAK meg csak acélhüvelyes riasztóval működik megbízhatóan pak gázzal nem. Szóval nem olyan egyszerű.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2020.12.01. 18:19 Zoraki R2 PAK meg csak acélhüvelyes riasztóval működik megbízhatóan pak gázzal nem. Szóval nem olyan egyszerű.
:(

Moon clip :roll: kez bilibe...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.12.01. 17:02 szerintem nem kell megakadályozni, 9mm PA rubber betölthető az összes 9 pak-os öntöltő pisztolyba pl..

azt kell megakadályozni, hogy az átömlőn ne tudjon kimenni lövedék, mondjuk egy keresztcsappal..

így viszont a lövedékkamra is maradhatna akár gumiképes, aminek az előnye az hogy akár 50ft / darab áron lehet olykor pak töltényt venni, jelentősen csökkenne a gyakorlásra elégetett pénzem :) (50ft vs 110)


ekol lite gyönyörűen működik wadie pak gázzal pepperrel, amiből mindig van folyamatos ellátás és megbízható patronok is.

Egyébként méretben különbözik a PAK képes első széria Minimax a későbbi generációkhoz képest?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.12.01. 18:19 Zoraki R2 PAK meg csak acélhüvelyes riasztóval működik megbízhatóan pak gázzal nem. Szóval nem olyan egyszerű.
Ott egy ponton támaszkodik fel, Ekolnál körben, annál nincs is nagyon probléma. Amúgy meg igen, moon clip! Ide nem írom le, amit párszor leírtam, de PAK bizonyos márkát a népnek! ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Route.66 írta: 2020.12.01. 19:07 Egyébként méretben különbözik a PAK képes első széria Minimax a későbbi generációkhoz képest?
Én anno, csak viccből, megpróbáltam kevergetni - kavargatni (mint Piszkos Fred a málnaszőrt ;) ).
Nem ment. Minden darab egyedi, nem lehetett variálgatni.
Ez természetesen csak az én készletemre (4 fajta) vonatkozik, másnak lehet más tapasztalata. :roll: :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FB_IMG_1606930515007.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis ízelítő! Keserű ONESTA-20M - 5 méter, 4 gyors lövés

https://youtu.be/stukcbBhgyg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.12.03. 15:09 Egy kis ízelítő! Keserű ONESTA-20M - 5 méter, 4 gyors lövés

https://youtu.be/stukcbBhgyg
Én ezt inkább 4 normál sebességű lövésnek írnám le. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.12.03. 16:16 Én ezt inkább 4 normál sebességű lövésnek írnám le. ;)

köztudottan lőkészség nélküli balfasz vok!

(Amúgy az én kézméretemmel ez a fegyverméret és kakaserő ezt adta ki, 4 lövés a videó szerint 5 másodperc alatt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.12.03. 18:47 köztudottan lőkészség nélküli balfasz vok!

(Amúgy az én kézméretemmel ez a fegyverméret és kakaserő ezt adta ki, 4 lövés a videó szerint 5 másodperc alatt.)
Nem cikizni akartalak, hiszen Nálad Én többszörösen LKNB vagyok, de némi gyakorlással ennek az időnek közel a fele alatt le lehet adni "gyors" lövéseket ezzel a fegyverrel, normál kézmérettel.
Nézd meg pl. Chucky topiktárs videóit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.12.03. 19:07 Nem cikizni akartalak, hiszen Nálad Én többszörösen LKNB vagyok, de némi gyakorlással ennek az időnek közel a fele alatt le lehet adni "gyors" lövéseket ezzel a fegyverrel, normál kézmérettel.
Nézd meg pl. Chucky topiktárs videóit.
Neki mióta van Onesta-20M-je?
( És nagyobb a keze, mint nekem.)

és leadni le lehet gyorsan...csak találni is kell😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.12.03. 19:13 Neki mióta van Onesta-20M-je?
( És nagyobb a keze, mint nekem.)

és leadni le lehet gyorsan...csak találni is kell😅
Te sem találatról írtál csak leadott 4 "gyors" lövésről.
Én csak a "gyors" fogalmát kritizáltam meg! :lol: ;)
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Keserű papát lemértem kíváncsiságból, bár régi Onesta, a működtetés hasonló.
5 mp kb itt is.

https://www.youtube.com/watch?v=bnUfpAZIXSg


Kell erő a felhúzásához. És ahogy írta a kolléga, találni sem árt.
Ezt az időt tuti nem szorítod le a felére. Nem Pitbull.
Dönci62 írta: 2020.12.03. 19:07 Nem cikizni akartalak, hiszen Nálad Én többszörösen LKNB vagyok, de némi gyakorlással ennek az időnek közel a fele alatt le lehet adni "gyors" lövéseket ezzel a fegyverrel, normál kézmérettel.
Nézd meg pl. Chucky topiktárs videóit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára laszlokovacs 2020.12.03. 19:38-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.12.03. 19:19 Te sem találatról írtál csak leadott 4 "gyors" lövésről.
Én csak a "gyors" fogalmát kritizáltam meg! :lol: ;)
gasztonizálsz. Ott a 4 találat is a videóban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Dönci62 írta: 2020.12.03. 19:07 Nem cikizni akartalak, hiszen Nálad Én többszörösen LKNB vagyok, de némi gyakorlással ennek az időnek közel a fele alatt le lehet adni "gyors" lövéseket ezzel a fegyverrel, normál kézmérettel.
Nézd meg pl. Chucky topiktárs videóit.
Vato lő gyorsan a videókban 8-) Én nem videózok és Alfákat használok :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

chucky írta: 2020.12.03. 20:17 Vato lő gyorsan a videókban 8-) Én nem videózok és Alfákat használok :mrgreen:
Na, akkor kinek hosszabb...
tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif
tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif (1.7 MiB) Megtekintve 31262 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.12.03. 19:31 gasztonizálsz. Ott a 4 találat is a videóban.
Gasztonizál a fene!
Azt hittem van humorérzéked! ;)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Onesta 20M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Neked hogy tetszik, tudtál már lőni vele?
The Gent írta: 2020.12.03. 21:20 Na, akkor kinek hosszabb... tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Teljes videó mikor várható? Még nem lőttem az enyémmel, nagyon kíváncsi vagyok.
gvass1 írta: 2020.12.03. 15:09 Egy kis ízelítő! Keserű ONESTA-20M - 5 méter, 4 gyors lövés

https://youtu.be/stukcbBhgyg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

40mm / 200 Joule
FB_IMG_1607178229331.jpg
FB_IMG_1607178229331.jpg (11.08 KiB) Megtekintve 30893 alkalommal
FB_IMG_1607178222582.jpg
FB_IMG_1607178222582.jpg (15.07 KiB) Megtekintve 30893 alkalommal
FB_IMG_1607178216377.jpg
FB_IMG_1607178216377.jpg (12.72 KiB) Megtekintve 30893 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2020.12.05. 16:00 40mm / 200 Joule
FB_IMG_1607178229331.jpgFB_IMG_1607178222582.jpgFB_IMG_1607178216377.jpg
Nagyon ronda, és minimum párosával kellene hordani a nyeregkápában :lol: - de nem állnék elé, az biztos..
:idea: igazán ütős IMHO két csővel, Howdah-pisztolyként lenne.
Mennyi pénz egy ilyen?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

WildBear23 írta: 2020.12.05. 16:00 40mm / 200 Joule
FB_IMG_1607178229331.jpgFB_IMG_1607178222582.jpgFB_IMG_1607178216377.jpg
Nekem tetszik, de 2 Protector mellé elég fölös volna. Hasonló méretben egy kétcsövű 2x28mm durva lenne, fölül-alul váltós DA rendszerrel!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Petya357 írta: 2020.12.05. 16:08 Nagyon ronda, és minimum párosával kellene hordani a nyeregkápában :lol: - de nem állnék elé, az biztos..
:idea: igazán ütős IMHO két csővel, Howdah-pisztolyként lenne.
Mennyi pénz egy ilyen?
59.900Ft
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Protector-pótlékknak találták ki szerintem.

Mire jó ez vagy a Protektor egyébként?
Pentastar írta: 2020.12.05. 16:37 Nekem tetszik, de 2 Protector mellé elég fölös volna. Hasonló méretben egy kétcsövű 2x28mm durva lenne, fölül-alul váltós DA rendszerrel!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.12.05. 16:00 40mm / 200 Joule
FB_IMG_1607178229331.jpgFB_IMG_1607178222582.jpgFB_IMG_1607178216377.jpg
Sztem tök jó, ez az az irány, amivel az otthonvédelmi eszközöket ki lehet maxolni. Forgótáras gránátvető lehete a következő.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

montecarlo írta: 2020.12.05. 17:15 Protector-pótlékknak találták ki szerintem.

Mire jó ez vagy a Protektor egyébként?
Szeretem a Protectort, mert acél + egyszerű, mint a szög, és lőtéri brutálkodáshoz kiváló. Élmény vele lőni. Meg egy kis relikvia. :) Gyakorlati haszna annyi nálam, hogy itt van egy előttem az asztalomon, szóval ha az a valószerűtlen helyzet adódna, hogy rám törik az ajtót, egyből van valami a kezem ügyében.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

WildBear23 írta: 2020.12.05. 16:00 40mm / 200 Joule
FB_IMG_1607178229331.jpgFB_IMG_1607178222582.jpgFB_IMG_1607178216377.jpg
Nekem valahogy az MX40 formailag jobban bejön. Szép és jó ez a sok fejlesztés, de az igazi az lenne, ha a művek boltjában bármely darabból legalább egy minta példány rendelkezésre állna, nem facebook képek, rövidke videók alapján kellene a feliratkozásról dönteni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.05. 17:51 Sztem tök jó, ez az az irány, amivel az otthonvédelmi eszközöket ki lehet maxolni. Forgótáras gránátvető lehete a következő.
Vagy egy futurisztikus revolver :roll:
1.jpg
2.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pentastar írta: 2020.12.05. 17:54 Szeretem a Protectort, mert acél + egyszerű, mint a szög, és lőtéri brutálkodáshoz kiváló. Élmény vele lőni. Meg egy kis relikvia. :) Gyakorlati haszna annyi nálam, hogy itt van egy előttem az asztalomon, szóval ha az a valószerűtlen helyzet adódna, hogy rám törik az ajtót, egyből van valami a kezem ügyében.
Én is, van is, rusnya de fincsi :). Remélem, ebből jut. Bár furi, miért menne tönkre elsőre a gömblövedéktől...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.12.06. 11:28 Vagy egy futurisztikus revolver :roll:
1.jpg
2.jpg
Ez olyan mint amikor egy vén tyúk kifesti magát, és felveszi a koktélruhát. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.12.07. 12:44 Ez olyan mint amikor egy vén tyúk kifesti magát, és felveszi a koktélruhát. 😃😃😃
Na jó de ha a vén tyúk fingik egy rendeset mindenki padlót fog :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Török lapát lupara

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Valaki csináltathatna egy ilyet, hogy ne nekem kelljen :)

lapá.jpg
lapát.jpg
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.11.28. 20:41 Egy napig nem vagyok netközelben és mennyi minden történik...

Megamax puska thumbhole tusa: amikor megláttam az első vázlatot, egyből azt mondtam, hogy a kakas kezelése így problémás lesz. Meg a formája se tetszik, de ez egyéni szoc probléma.

Pitbull 20-M: rém aránytalan. A rejtett kakas háza miatt amúgy is farnehéz a tok (látványról beszélünk), de egy normál hosszúságú dob és cső ezt ki tudja egyensúlyozni. De így hogy a púp maradt, előtte minden más megrövidült, ez így nem Pitbull, hanem Quasimodo.

Úgy látom, hogy inkább az Onesta nyél lesz a befutó a Megamax puskán. Ezt nem értem, mert már egy évvel ezelőtt is megjelent pár kérés, hogy jó lenne egy kényelmes tus, vagy elképzelhető, hogy az eddig látott 2 eltérő fotón látott tusák közül lehet választani?
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Alien tojások :D
4444.jpg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

_MLZ0251.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2020.12.11. 18:01 Alien tojások :D

4444.jpg
Kéne rá vigyorgó szmájli az elejére :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

chucky írta: 2020.12.11. 20:44 Kéne rá vigyorgó szmájli az elejére :mrgreen:
Ja, traumatikus vigyorgó ;-)
kes_41.jpg
Lezárt