Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mikropárt nyilatkozat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2020.11.08. 16:24 Mikropárt nyilatkozat:

https://telex.hu/belfold/2020/11/08/mi- ... verviseles

(Ha ez már tiltott politika, akkor törölhető. De hát ennyi politika nélkül megszólalni sem lehet igazán...)
Ez nem párt, hanem különféle szolgálatok tagjainak/ügynökeinek protonáci provokátor-csoportja. Ezért is politikának nevezni túlzás, sima fegyvertartó-ellenes hergelés a gazdáik/tartótisztjeik részéről.

"Na, kedves nép, itt is láthatjátok, hogy csak a nyilasnácikok akarnak fegyvert a mocskos civilnek, de mink majd jól megvédünk tőlük, oszt törekszünk, hogy mindent is betilcsunk".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Most beszéltem telefonon a BRFK fegyverügyi főelőadójával: COVID-járvány miatt idén már nem lesznek fegyverismereti vizsgák.
(30-án beszéltem velük, hogy e-mailen elküldik a jelentkezési lapot és a számlaszámot, ahova a vizsgadíjat utalhatom. Mivel a múlt héten ez nem érkezett meg - emberek vagyunk… - és egy hétig elérni se sikerült őket telefonon - ez azért… khm -, ma négy[!] telefonhívással sikerült eljutnom eddig az információig.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.11.09. 12:21 Most beszéltem telefonon a BRFK fegyverügyi főelőadójával: COVID-járvány miatt idén már nem lesznek fegyverismereti vizsgák.
(30-án beszéltem velük, hogy e-mailen elküldik a jelentkezési lapot és a számlaszámot, ahova a vizsgadíjat utalhatom. Mivel a múlt héten ez nem érkezett meg - emberek vagyunk… - és egy hétig elérni se sikerült őket telefonon - ez azért… khm -, ma négy[!] telefonhívással sikerült eljutnom eddig az információig.)
MEGERŐSÍTVE.

(De mondjuk akinek ez munkájához kell, az most mit csináljon? Pl. vagyonőrök, kereskedők stb.) A megoldás IMHO az lenne, hogy úgy lehessen vizsgázni, mint a felsőoktatásban 1:1 (egy vizsgáztató és egy vizsgázó, megfelelő védőfelszerelésben).)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.11.09. 12:21 Most beszéltem telefonon a BRFK fegyverügyi főelőadójával: COVID-járvány miatt idén már nem lesznek fegyverismereti vizsgák.
(30-án beszéltem velük, hogy e-mailen elküldik a jelentkezési lapot és a számlaszámot, ahova a vizsgadíjat utalhatom. Mivel a múlt héten ez nem érkezett meg - emberek vagyunk… - és egy hétig elérni se sikerült őket telefonon - ez azért… khm -, ma négy[!] telefonhívással sikerült eljutnom eddig az információig.)
Akkor lőszer töltő tanfolyam és vizsga se lesz december elején. Kár, de bízzunk a legjobbakban!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.11.09. 12:24 MEGERŐSÍTVE.

(De mondjuk akinek ez munkájához kell, az most mit csináljon? Pl. vagyonőrök, kereskedők stb.) A megoldás IMHO az lenne, hogy úgy lehessen vizsgázni, mint a felsőoktatásban 1:1 (egy vizsgáztató és egy vizsgázó, megfelelő védőfelszerelésben).)
Online megoldást is lehetne csinálni, még csalásbiztosat is, ha nagyon akarnák. Tavasszal én felvételiztem is Skype-on, volt SZIG, bizottság, kérdezz-felelek, minden, mint élőben, de senki nem volt egy helyiségben.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2020.11.09. 12:40 Online megoldást is lehetne csinálni, még csalásbiztosat is, ha nagyon akarnák. Tavasszal én felvételiztem is Skype-on, volt SZIG, bizottság, kérdezz-felelek, minden, mint élőben, de senki nem volt egy helyiségben.
A vizsgáknak van gyakorlati része is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.11.09. 13:24 A vizsgáknak van gyakorlati része is.
papíron.

lőj egyet.

otthon ujjaddal is meg tudod mutatni kb es mondod, hogy BUMMM
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2020.11.09. 12:40 Online megoldást is lehetne csinálni, még csalásbiztosat is, ha nagyon akarnák. Tavasszal én felvételiztem is Skype-on, volt SZIG, bizottság, kérdezz-felelek, minden, mint élőben, de senki nem volt egy helyiségben.
+1
Én tavaly egy felsőoktatási MA szemeszteren komplett vizsgaidőszakot nyomtam le online.
Nagyon csalásbiztos megoldás is létezik: 2 külön becsatlakozással meg a vizsga. Az egyiken a vizsgázó szemből látszik, a másikon oldalról, de úgy hogy a monitorja is látszódjon. Puskázás, külső segítség kizárva.
És ez ingyenesen letölthető alkalmazásokkal IS működni tudna. Csak kicsit kellene akarni a hatóságnak is modern módon ügyintéznie. De kényelmesebb megoldás eltolni mindent a járvány utánra.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ha olyan gyakorlati vizsga és követelmény lenne, amilyennek kellene lennie, akkor nem lenne elhanyagolható. A mostanit simán el lehet engedni... És én Júluisban államvizsgáztam online, tehát mindent meg lehetne oldani..
(mondjuk eltörölni és abbahagyni minden ilyen hülyeséget és békén hagyni az embereket....)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.11.09. 15:02 Ha olyan gyakorlati vizsga és követelmény lenne, amilyennek kellene lennie, akkor nem lenne elhanyagolható. A mostanit simán el lehet engedni... És én Júluisban államvizsgáztam online, tehát mindent meg lehetne oldani..
(mondjuk eltörölni és abbahagyni minden ilyen hülyeséget és békén hagyni az embereket....)
viszont ha olyan gyakorlati vizsga lenne amit mi elvarnank, akkor plane csak 1 szemely lenne a vizsgazo a loteren adott palyan es 1 vizsgaztato, nulla fertozesveszellyel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

smith15 írta: 2020.11.09. 15:02 Ha olyan gyakorlati vizsga és követelmény lenne, amilyennek kellene lennie, akkor nem lenne elhanyagolható. A mostanit simán el lehet engedni... És én júliusban államvizsgáztam online, tehát mindent meg lehetne oldani..
gvass1 írta: 2020.11.09. 15:06 viszont ha olyan gyakorlati vizsga lenne amit mi elvarnank, akkor plane csak 1 szemely lenne a vizsgazo a loteren adott palyan es 1 vizsgaztato, nulla fertozesveszellyel.
+1 & +1

Nem tudom, mi lesz az én vizsgámon. Az elmaradt december 5-i vizsgára készülve az volt a benyomásom, mintha a jogi egyetemen szigorlatra készülnék. Először elolvastam a vizsgán lényeges 5 db jogszabályt, majd eddig kétszer a kidolgozott tételeket. Annyira be voltam - még mindig be vagyok - gyulladva az elméleti résztől, különösen a szóbelitől, hogy addig tologattam a vizsgát - "Becsületesen fel akarok készülni!" -, hogy kezdhetem elölről, az újévtől hatályos jogszabályok alapján a felkészülést.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.11.09. 15:28 +1 & +1

Nem tudom, mi lesz az én vizsgámon. Az elmaradt december 5-i vizsgára készülve az volt a benyomásom, mintha a jogi egyetemen szigorlatra készülnék. Először elolvastam a vizsgán lényeges 5 db jogszabályt, majd eddig kétszer a kidolgozott tételeket. Annyira be voltam - még mindig be vagyok - gyulladva az elméleti résztől, különösen a szóbelitől, hogy addig tologattam a vizsgát - "Becsületesen fel akarok készülni!" -, hogy kezdhetem elölről, az újévtől hatályos jogszabályok alapján a felkészülést.
a fegyverismereti vizsgákon a tesztek 90%-ban olyan lexikális baromságokra kérdeznek rá, amiket a jogszabályban control-F-fel 10 másodperc alatt megtalálsz. Hány napon belül, hány évig, hány darab, hány kiló, definició X pontjából mi maradt ki, hány centi a micsoda? stb.

Összefüggéseket átlátni, értelmezni a rendelkezéseket, biztonságos fegyverkezelést ellenőrizni: na, ezeket nem vizsgálják. Talán mert sok vizsgáztatónak sem menne.

Tehát tkp. olyan, mint az életben lerakandó vizsgák majd' mindegyike:-))) tök értelmetlen, csak pár dolgot be kell seggelni, és valós tudás nem kell.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mikropárt nyilatkozat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2020.11.08. 16:24 Mikropárt nyilatkozat:

https://telex.hu/belfold/2020/11/08/mi- ... verviseles

(Ha ez már tiltott politika, akkor törölhető. De hát ennyi politika nélkül megszólalni sem lehet igazán...)
"Ez a sportolói közösség a legtörvénytisztelőbb réteg - közölte Novák Előd, aki fegyverviselési jogot a minősítés megléte mellett legalább hároméves sportolói tagsághoz és évente minimum tíz igazolt versenyrészvételhez kötné."

Meg a jó édes anyukájának a náthás térde kalácsát! Már megint olyan dologba akarnak politikusok beleugatni amihez halvány fingjuk nincsen.
Most megint miért a megmaradt párezer sportlövővel kell szórakozni? Ott a soktízezer kiképzett rendőr, inkább lobbizzanak azért, hogy ők vihessék haza és viselhessék a szolgálati fegyverüket! Ez egy bevált megoldás, és a terrorizmus megfékezésére több EU-s országban alkalmazott gyakorlati példa.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2020.11.09. 13:24 A vizsgáknak van gyakorlati része is.
Már nem nagyon jut eszembe, utoljára a kereskedelmit csináltam és annak is van vagy 15 éve. A többit meg 20+ éve, mindenre megvan.
Sapienti sat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

zora írta: 2020.11.07. 18:09 Nagyon támogatom a lakosság otthonvédelmi ès önvédelmu fegyverhez jutását, de.szigorú, és folyamatosa újra teljesítendő vizsgafeltételek mellett.

Igazad van, iszom egy sört. Peace!
na, nem is kell ide felügyeleti szerv, a korlátozásokat megoldjuk mi magunk is ("[...]de.szigorú, és folyamatosa újra teljesítendő vizsgafeltételek mellett.[...]"). akkor légy szíves, frissítsük már a jogsidat is évente (vagy havonta?)! aki jár lőni, vagy autót vezetni, az folyamatosan benne van a történésben, nem kell baszogatni fölöslegesen. baszogat az állam eleget!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

mlaca írta: 2020.11.09. 21:18 na, nem is kell ide felügyeleti szerv, a korlátozásokat megoldjuk mi magunk is ("[...]de.szigorú, és folyamatosa újra teljesítendő vizsgafeltételek mellett.[...]"). akkor légy szíves, frissítsük már a jogsidat is évente (vagy havonta?)! aki jár lőni, vagy autót vezetni, az folyamatosan benne van a történésben, nem kell baszogatni fölöslegesen. baszogat az állam eleget!
És aki nem jár lőni folyamatosan, de szeretne otthonvédelmi, vagy önvédelmi lőfegyvert, annak adjuk oda puszira?! Tényleg mindenféle pszicho vizsgálat, jogi ismeretek és lőkészség gyakorlati vizsga nélkül? És mi is a probléma a lőkészség folyamatos szinten tartásának előírásával?

(Amúgy ha már összemossuk jogosítvánnyal, pedig a kettő szerintem nem teljesen analóg, az autópályára a forgalommal szemben felhajtók jó része "benne van a történésben" egy ideje. Emlékszem szegény öregfiú esetére, akinek bevitték a feleségét a kórházba, és utána akart menni. STRESSZHELYZETBEN volt, és föl se fogta, mit csinál.
És igen, az oktatók szerint legalább egy vezetéstechnikai tréning ráfér a vezetőkre időközönként. Mert kocsikázni mindenki tud, de ha megcsúszik a verda, korrigálni nem.)

Az én elképzelésem szerint bárkinek lehetne közterületen önvédelmi maroklőfegyvere, és otthonvédelmi sörétese ha jogkövető, objektív vizsgákon, vizsgálatokon végigmegy, és időközönként megfelelő lőkészségről tesz tanubizonyságot. Ezzel szemben mi van most? Teljes tiltás. Akkor végül is miért álltál belém? Ha kötekedni támadt kedved, szépen kérlek, keress mást!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Mikropárt nyilatkozat

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2020.11.09. 16:07 "Ez a sportolói közösség a legtörvénytisztelőbb réteg - közölte Novák Előd, aki fegyverviselési jogot a minősítés megléte mellett legalább hároméves sportolói tagsághoz és évente minimum tíz igazolt versenyrészvételhez kötné."

Meg a jó édes anyukájának a náthás térde kalácsát! Már megint olyan dologba akarnak politikusok beleugatni amihez halvány fingjuk nincsen.
Most megint miért a megmaradt párezer sportlövővel kell szórakozni? Ott a soktízezer kiképzett rendőr, inkább lobbizzanak azért, hogy ők vihessék haza és viselhessék a szolgálati fegyverüket! Ez egy bevált megoldás, és a terrorizmus megfékezésére több EU-s országban alkalmazott gyakorlati példa.
Nem minősíteném a nyilatkozót...

A jogszabályok viszont tényleg sz.rok: szolgálaton kívüli zsaru nem birtokolhatja a rendszeresített kényszerítő eszközeit ( rendőbot, gáz, bilincs).
A stukkert meg az állományilletékes góré engedélyével lehet hazavinni.

A fülkeforradalom előtt meg hazavihetett mindent, a fegyver hazavitelét pedig konkrétan meg kellett tiltani.
Pedig akkoriban kevésbé volt divat a kultúrált alkohol-fogyasztás, és a fegyverkezelés is hagyott némi kívánni valót maga után...
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

zora írta: 2020.11.09. 22:25 És aki nem jár lőni folyamatosan, de szeretne otthonvédelmi, vagy önvédelmi lőfegyvert, annak adjuk oda puszira?! Tényleg mindenféle pszicho vizsgálat, jogi ismeretek és lőkészség gyakorlati vizsga nélkül? És mi is a probléma a lőkészség folyamatos szinten tartásának előírásával?

(Amúgy ha már összemossuk jogosítvánnyal, pedig a kettő szerintem nem teljesen analóg, az autópályára a forgalommal szemben felhajtók jó része "benne van a történésben" egy ideje. Emlékszem szegény öregfiú esetére, akinek bevitték a feleségét a kórházba, és utána akart menni. STRESSZHELYZETBEN volt, és föl se fogta, mit csinál.
És igen, az oktatók szerint legalább egy vezetéstechnikai tréning ráfér a vezetőkre időközönként. Mert kocsikázni mindenki tud, de ha megcsúszik a verda, korrigálni nem.)

Az én elképzelésem szerint bárkinek lehetne közterületen önvédelmi maroklőfegyvere, és otthonvédelmi sörétese ha jogkövető, objektív vizsgákon, vizsgálatokon végigmegy, és időközönként megfelelő lőkészségről tesz tanubizonyságot. Ezzel szemben mi van most? Teljes tiltás. Akkor végül is miért álltál belém? Ha kötekedni támadt kedved, szépen kérlek, keress mást!
Noch einmal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF JOGBa KÉNE!
zora írta: 2020.11.09. 22:25 És aki nem jár lőni folyamatosan, de szeretne otthonvédelmi, vagy önvédelmi lőfegyvert, annak adjuk oda puszira?! Tényleg mindenféle pszicho vizsgálat, jogi ismeretek és lőkészség gyakorlati vizsga nélkül? És mi is a probléma a lőkészség folyamatos szinten tartásának előírásával?
...

Az én elképzelésem szerint bárkinek lehetne közterületen önvédelmi maroklőfegyvere, és otthonvédelmi sörétese ha jogkövető, objektív vizsgákon, vizsgálatokon végigmegy, és időközönként megfelelő lőkészségről tesz tanubizonyságot. Ezzel szemben mi van most? Teljes tiltás. Akkor végül is miért álltál belém? Ha kötekedni támadt kedved, szépen kérlek, keress mást!

Az eredeti FCB/FEF-féle tervezetben az utcán viselés jogához kapcsolódott nagyon komoly plusz (és ismételt) gyakorlati vizsga/szintfelmérési rendszer.

A lakásvédelmi célra le kellett volna korlátozni a tartható lőfegyverek körét (dupla sörétes puska, .38 Spec minium 6" revolver), amikhez egyszeri, és nyilván az utcai viselésre jogosítónál sokkal enyhébb lövészeti teszt tartozna. Ennek ismétlése nem volt elvárt, főként mert ezek közterületen nem megjelenő eszközök, kevés lövetűek, nagyon primitív kezeléssel. Birtokon/lakáson belül meg messze nem lehet olyan bajt csinálni, mint közterületen, így ez IMHO elegendő lenne.


Persze kéz a bilibe, mert soha nem fog egyik sem megvalósulni banánisztánban.


ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

- azt kell tudatosítani az önvédelmi fegyvert kérvényezőben, hogy saját érdeke és létfontosságú, hogy rendszeresen gyakoroljon. miért mindent törvényekkel és kényszerrel akarnál elérni?

- pszicho vizsgálat minek? naponta végeznél vizsgálatot? mi van, ha egy szép napon kirúgnak az állásodból és elhagy a csajod, akibe bele vagy esve és elkattansz? akkor minden reggel kezdhetnénk pszicho vizsgálattal! akinek van jogsija, az érett a fegyvertartásra is, fölösleges tovább szigorítani. de ha megnyugtat, legyen a fegyvervizsga része a pszichológiai teszt is. 1x.

- a lőkészség fejlesztése mindenkinek saját érdeke, nem várhatsz el egy 60+ éves nőtől ugyanolyan lőkészséget, mint egy 20 éves hivatásos katonától. fölösleges szinteket meghatározni az önvédelmi fegyverekhez. a továbbiakban lásd fentebb leírtakat.

- emberek vagyunk, élünk, s halunk és a kettő közt mindenhol hibázunk. NEM lehet kiszűrni a baleseteket, az elkattanásokat. és ne feledd, míg te "szivatod" a legálisan fegyvert tartani kívánót, addig a bűnöző a pofádba röhög (neki nem kell fegvyerviszga, pszicho teszt és semmi más korlátozás sem)!

- azért "álltam beléd", mert irreális elvárásaid vannak emberekkel szemben.
zora írta: 2020.11.09. 22:25 És aki nem jár lőni folyamatosan, de szeretne otthonvédelmi, vagy önvédelmi lőfegyvert, annak adjuk oda puszira?! Tényleg mindenféle pszicho vizsgálat, jogi ismeretek és lőkészség gyakorlati vizsga nélkül? És mi is a probléma a lőkészség folyamatos szinten tartásának előírásával?

(Amúgy ha már összemossuk jogosítvánnyal, pedig a kettő szerintem nem teljesen analóg, az autópályára a forgalommal szemben felhajtók jó része "benne van a történésben" egy ideje. Emlékszem szegény öregfiú esetére, akinek bevitték a feleségét a kórházba, és utána akart menni. STRESSZHELYZETBEN volt, és föl se fogta, mit csinál.
És igen, az oktatók szerint legalább egy vezetéstechnikai tréning ráfér a vezetőkre időközönként. Mert kocsikázni mindenki tud, de ha megcsúszik a verda, korrigálni nem.)

Az én elképzelésem szerint bárkinek lehetne közterületen önvédelmi maroklőfegyvere, és otthonvédelmi sörétese ha jogkövető, objektív vizsgákon, vizsgálatokon végigmegy, és időközönként megfelelő lőkészségről tesz tanubizonyságot. Ezzel szemben mi van most? Teljes tiltás. Akkor végül is miért álltál belém? Ha kötekedni támadt kedved, szépen kérlek, keress mást!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mlaca 2020.11.10. 10:38-kor.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kallard írta: 2020.11.09. 22:59Noch einmal
er kann es so oft wiederholen, wie er will, blödsinn ist und bleibt blödsinn.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFFF JOGBA KÉRNÉM!
mlaca írta: 2020.11.10. 10:31 - azt kell tudatosítani az önvédelmi fegyvert kérvényezőkben, hogy saját érdeke és létfontosságú, hogy rendszeresen gyakoroljon. miért mindent törvényekkel és kényszerrel akarnál elérni?

- pszicho vizsgálat minek? naponta végeznél vizsgálatot? mi van, ha egy szép napon kirúgnak az állásodból és elhagy a csajod, akibe bele vagy esve és elkattansz? akkor minden reggel kezdhetnénk pszicho vizsgálattal! akinek van jogsija, az érett a fegyvertartásra is, fölösleges tovább szigorítani. de ha megnyugtat, legyen a fegyvervizsga része a pszichológiai teszt is. 1x.

- a lőkészség fejlesztése mindenkinek saját érdeke, nem várhatsz el egy 60+ éves nőtől ugyanolyan lőkészséget, mint egy 20 éves hivatásos katonától. fölösleges szinteket meghatározni az önvédelmi fegyverekhez. a továbbiakban lásd fentebb leírtakat.

- emberek vagyunk, élünk, s halunk és a kettő közt mindenhol hibázunk. NEM lehet kiszűrni a baleseteket, az elkattanásokat. és ne feledd, míg te "szivatod" a legálisan fegvyert tartani kívánót, addig a bűnöző a pofádba röhög (neki nem kell fegvyerviszga, pszicho teszt és semmi más korlátozás sem)!

- azért "álltam beléd", mert irreális elvárásaid vannak emberekkel szemben.

1. A MOSTANI kvázi nulla képességvizsgálat melletti "engedélyezés" életveszélyes, mert a politikai vezetők (rokonaik, vadásztársaik, üzleti lekötelezettjeik) lustaságára, felsőbbrendűségére van szabva. Nekik lehet ugyanis csak.

2. Azért kell megkövetelni bizonyos alap lőkészséget, mert a pisztolyból ellőtt lövedék az nem áll meg és esik le a célponton túlhaladva, hanem több száz méterről is okozhat halálos sérülést. Aki ilyen hatótávolságú, emberélet kioltására alkalmas eszközt közterületen, emberek közt hord, és potenciálisan stressz alatt használ, az igenis rendelkezzen a biztonságos használat képességével rutinszerűen, és ezt kérjék is számon.

(Mint jeleztem: a lakásvédelmi söréteshez sokkal enyhébb feltételeket is elegendőnek látok.)

3. Nyilván az 1. és 2. pont okán nem milliók, hanem csak pár tízezer, de valóban felkészült ember számára lenne nyitva a lehetőség. Mindenki másnak ott lehetne egy ideális világban a szerelt lőszeres gumilövedékes, maceramentesen. Azzal nem gond, ha 5x mellélősz, 20-30 méteren úgyis leesik magától a lövedék.

Nyilván ezek mind vágyálmok, soha nem lesz egyik sem nálunk.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

(ezt lehet, hogy inkább a "Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció" topikban kéne folytatni)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2020.11.10. 10:41 OFFF JOGBA KÉRNÉM!




1. A MOSTANI kvázi nulla képességvizsgálat melletti "engedélyezés" életveszélyes, mert a politikai vezetők (rokonaik, vadásztársaik, üzleti lekötelezettjeik) lustaságára, felsőbbrendűségére van szabva. Nekik lehet ugyanis csak.

2. Azért kell megkövetelni bizonyos alap lőkészséget, mert a pisztolyból ellőtt lövedék az nem áll meg és esik le a célponton túlhaladva, hanem több száz méterről is okozhat halálos sérülést. Aki ilyen hatótávolságú, emberélet kioltására alkalmas eszközt közterületen, emberek közt hord, és potenciálisan stressz alatt használ, az igenis rendelkezzen a biztonságos használat képességével rutinszerűen, és ezt kérjék is számon.

(Mint jeleztem: a lakásvédelmi söréteshez sokkal enyhébb feltételeket is elegendőnek látok.)

3. Nyilván az 1. és 2. pont okán nem milliók, hanem csak pár tízezer, de valóban felkészült ember számára lenne nyitva a lehetőség. Mindenki másnak ott lehetne egy ideális világban a szerelt lőszeres gumilövedékes, maceramentesen. Azzal nem gond, ha 5x mellélősz, 20-30 méteren úgyis leesik magától a lövedék.

Nyilván ezek mind vágyálmok, soha nem lesz egyik sem nálunk.

ON
1./2. a fegyvervizsga is nyilván reformra érett, az új tanfolyam és vizsa része lehet a gyakorlat, ami nem egy egyszeri lövés leadásából állna, és nyilván a tanfolyam során meg lehet beszélni a lőszerek hatótávolságát, adott anyagokon való áthaladását és egyéb tényezőt. nyilván negy egy utcáról beeső 18,3 évesnek adnám oda a .357 magnumot otthonvédelemre

3. ja, egyetértek.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 10:41 OFFF JOGBA KÉRNÉM!




1. A MOSTANI kvázi nulla képességvizsgálat melletti "engedélyezés" életveszélyes, mert a politikai vezetők (rokonaik, vadásztársaik, üzleti lekötelezettjeik) lustaságára, felsőbbrendűségére van szabva. Nekik lehet ugyanis csak.

2. Azért kell megkövetelni bizonyos alap lőkészséget, mert a pisztolyból ellőtt lövedék az nem áll meg és esik le a célponton túlhaladva, hanem több száz méterről is okozhat halálos sérülést. Aki ilyen hatótávolságú, emberélet kioltására alkalmas eszközt közterületen, emberek közt hord, és potenciálisan stressz alatt használ, az igenis rendelkezzen a biztonságos használat képességével rutinszerűen, és ezt kérjék is számon.

(Mint jeleztem: a lakásvédelmi söréteshez sokkal enyhébb feltételeket is elegendőnek látok.)

3. Nyilván az 1. és 2. pont okán nem milliók, hanem csak pár tízezer, de valóban felkészült ember számára lenne nyitva a lehetőség. Mindenki másnak ott lehetne egy ideális világban a szerelt lőszeres gumilövedékes, maceramentesen. Azzal nem gond, ha 5x mellélősz, 20-30 méteren úgyis leesik magától a lövedék.

Nyilván ezek mind vágyálmok, soha nem lesz egyik sem nálunk.

ON
+1!!
mlaca írta: 2020.11.10. 10:31

akinek van jogsija, az érett a fegyvertartásra is, fölösleges tovább szigorítani. de ha megnyugtat, legyen a fegyvervizsga része a pszichológiai teszt is. 1x.



A mai közlekedést elnézve nem, rohadtul nagyon nem alkalmas a vezetői engedéllyel rendelkezők mindegyike fegyvertartásra...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2020.11.10. 10:45 1./2. a fegyvervizsga is nyilván reformra érett, az új tanfolyam és vizsa része lehet a gyakorlat, ami nem egy egyszeri lövés leadásából állna, és nyilván a tanfolyam során meg lehet beszélni a lőszerek hatótávolságát, adott anyagokon való áthaladását és egyéb tényezőt. nyilván negy egy utcáról beeső 18,3 évesnek adnám oda a .357 magnumot otthonvédelemre

3. ja, egyetértek.
(.38 special hosszu csővel volt, ill dupla sörétes javasolva lakásvédelemre semmi más.)

Igen, a fegyvervizsgarendszer totálisan rossz, de lassan 30 éve nem változik.

Nem is fog. Ugyanazok a debil, PA63-ra és izsbokkra meg zékákára méretezett kérdések, teljes vadászközpontúság mellett. Jogszabályba belevésve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2020.11.10. 10:50 A mai közlekedést elnézve nem, rohadtul nagyon nem alkalmas a vezetői engedéllyel rendelkezők mindegyike fegyvertartásra...
Ld. az utóbbi időben elterjedt "büntetőfékezés"-ek.

Én akkor örülnék az önvédelmi fegyverek engedélyeztetésének (termésetesen a leírt szigorú vizsga, előélet, stb. után), ha a bíróságok elismernék a jogos védelmet.
A környékünkön pár kocsinak lelopták a katalizátorát, ezért időnként ki szoktam nézni az ablakon, hogy minden O.K.-e.
Na most ha látom, hogy épp fekszenek alá, és lopják ki a katalizátort, akkor nyilván kimegyek, és nyilván nem üres kézzel..
Ha a tolvajok nekem jönnek, abban az esetben elismerik a jogos védelmet?
Nem azt fogja boncolgatni a bírónő, hogy miért mentem ki?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.11.10. 14:15 Ld. az utóbbi időben elterjedt "büntetőfékezés"-ek.

Én akkor örülnék az önvédelmi fegyverek engedélyeztetésének (termésetesen a leírt szigorú vizsga, előélet, stb. után), ha a bíróságok elismernék a jogos védelmet.
A környékünkön pár kocsinak lelopták a katalizátorát, ezért időnként ki szoktam nézni az ablakon, hogy minden O.K.-e.
Na most ha látom, hogy épp fekszenek alá, és lopják ki a katalizátort, akkor nyilván kimegyek, és nyilván nem üres kézzel..
Ha a tolvajok nekem jönnek, abban az esetben elismerik a jogos védelmet?
Nem azt fogja boncolgatni a bírónő, hogy miért mentem ki?
de.

viszont a katalizátortolvaj ellen minek éles lőfegyver amúgy is? Náluk maximum néhány szerszám van, lőfegyver nincs.

Telibevered őket Onestával, oszt felszívódsz, ha mindenáron önkéntes sheriffkedni akarsz.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 14:24 de.

viszont a katalizátortolvaj ellen minek éles lőfegyver amúgy is? Náluk maximum néhány szerszám van, lőfegyver nincs.

Telibevered őket Onestával, oszt felszívódsz, ha mindenáron önkéntes sheriffkedni akarsz.:-)
Én simán kimennék feketében, maszkban és ahogy bújik/bújnak ki a kocsi alól egy flakon paprikát oda és kész....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 14:24 de.

viszont a katalizátortolvaj ellen minek éles lőfegyver amúgy is? Náluk maximum néhány szerszám van, lőfegyver nincs.
Sima gumisra is "áll" a kérdésem. Megítélik a jogos védelmet?
Vagy kizáró ok, hogy én mentem ki?
(Amúgy a "néhány szerszám" -ból is eredhet gond, főleg ha többen vannak.

"Telibevered őket Onestával, oszt felszívódsz, ha mindenáron önkéntes sheriffkedni akarsz.:-)"

A saját házam elől (ahonnan kijöttem) nehéz nyomtalanul felszívódni. :-)
Arra vonatkozott a kérdés, hogy az ablakon kinézve látom, hogy a kocsimról épp lopják le a katalizátort.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 14:24 de.

viszont a katalizátortolvaj ellen minek éles lőfegyver amúgy is? Náluk maximum néhány szerszám van, lőfegyver nincs.

Telibevered őket Onestával, oszt felszívódsz, ha mindenáron önkéntes sheriffkedni akarsz.:-)
+1

erre szerintem tökéletes a nem-halálos fegyver. Tök jogos, hogy b+ ne lopjanak, és igenis ránéz az ember. Azt hiszem, ez a fajta a társadalmi munka "hivatalos" formában is létezik – a legitim önkéntes sheriffet úgy hívják, hogy polgárőr :-) Ők sem éles fegyverrel járnak.

Bevallom férfiasan, hogy nem lőnék le egy embert emberéletet nem fenygető lopásért, még 3 katalizátorért sem. Akkor sem, ha szabad lenne. Akor sem, ha Texasban élnék, megdicsérnének érte, és medált kapnék. Mert nem tartom arányosnak. Ergó élessel ki sem megyek megnézni, és hát akkor bizony már "keresem a bajt, miért volt nálam fegyver", stb. Viszont ha kimegyek, akkor nem élessel. Magyarországon ez a racionális döntés IMHO. Ha megtámadnak az otthonomban, az más. De autóhoz ki nem mennék, csak gumival, gázzal.
Ha így teszek, akkor pedig valszeg "ügy" sem lesz. Ha lesz, akkor is sokkal kimagyrázható(bb). És ki fog feljelenteni? A rabló, hogy seggbelőttem gumissal? :mrgreen: nem életszerű . A szomszéd, akinek a katalizátorát nem lopták el? ez sanszosabb, de valószínűtlen. Bemegyek, bezárom az ajtót, és jól meglepődöm, ha csengetnek... ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.11.10. 14:52 Sima gumisra is "áll" a kérdésem. Megítélik a jogos védelmet?
Vagy kizáró ok, hogy én mentem ki?
(Amúgy a "néhány szerszám" -ból is eredhet gond, főleg ha többen vannak.

"Telibevered őket Onestával, oszt felszívódsz, ha mindenáron önkéntes sheriffkedni akarsz.:-)"

A saját házam elől (ahonnan kijöttem) nehéz nyomtalanul felszívódni. :-)
Arra vonatkozott a kérdés, hogy az ablakon kinézve látom, hogy a kocsimról épp lopják le a katalizátort.
szituációgyártás.

Holott pontosan tudod mi lesz.

Ökölszabály:


0. ha nem halálossal védekezel és sikeresen eltűnsz: szinte biztosan nem lesz ügy.

1. nem tudsz eltűnni és halálos hatású eszközzel védekeztél, sérülést/halált okoztál: 8-18 hónap múlva kiengednek az előzetesből, ha jó és nagyon drága ügyvéded van, és 3-4 év múlva felmentenek.
Ha nincs jó ügyvéded, akkor elítélnek, és a sérülés fokától függően 6-12 év letöltendő.

2. nem tudsz eltűnni és NEM halálos hatású eszközzel védekeztél, semmilyen sérülés, vagy komolyabb sérülés elkerülve: 72 órán belül kijössz az őrizetbe vételből. Jó ügyvéddel 2-3 év múlva felmentenek, nem jó ügyvéddel 1-2 év felfüggesztett a garázdaság valamilyen alakzatáért, szerencsés esetben előzetes mentesítéssel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Itt sem fogjuk megtudni, h mi is történt.

https://index.hu/belfold/2020/11/10/ria ... _elfogtak/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.11.10. 15:06 szituációgyártás.
Nem, ez pont megtörtént dolog (a katalizátorok lelopása), ezért jutott az eszembe, hogy mit csinálok ha tényleg látom az ablakból, hogy lopják a kocsim alól a katalizátort?
Végül abban maradtam magammal, hogy gumis pisztollyal mennék ki.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2020.11.10. 15:37 Nem, ez pont megtörtént dolog (a katalizátorok lelopása), ezért jutott az eszembe, hogy mit csinálok ha tényleg látom az ablakból, hogy lopják a kocsim alól a katalizátort?
Végül abban maradtam magammal, hogy gumis pisztollyal mennék ki.
jó estét kívánok! segíthetek? paprikaszpré telibe és elzavar a g*cibe :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2019.04.06. 21:57 FélOFF

A Fegyverügyi Civil Bizottság 2012-es fegyvertörvény-javaslata hova van elrejtve? Annak idején letöltöttem, majd nyilván töröltem, amikor tárhely kellett ("Az internet nem felejt, majd újra letöltöm").
Megvan! Kivételesen nem volt nagyon feledékeny a "sosem felejtő" internet: habár több link már nem működik, a fájlok még letölthetők. El is teszem őket az utókornak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Teve Igrend ügyfélfogadás.

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Holnaptól a Teve igrend.is vált vészhelyzeti protokollra.

Ügyfélfogadás csak előzetes bejelentkezés szerint.
Screenshot_20201110_161334_com.android.chrome.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Teve Igrend ügyfélfogadás.

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2020.11.10. 16:14 Holnaptól a Teve igrend.is vált vészhelyzeti protokollra.

Ügyfélfogadás csak előzetes bejelentkezés szerint.
Az hittem, ez az általános, mert 30-án is ezt olvastam ezen a honlapon.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Teve Igrend ügyfélfogadás.

Hozzászólás Szerző: killertom »

Mr. Senki írta: 2020.11.10. 16:14 Holnaptól a Teve igrend.is vált vészhelyzeti protokollra.

Ügyfélfogadás csak előzetes bejelentkezés szerint.

Screenshot_20201110_161334_com.android.chrome.jpg
Már most is így megy egy ideje, nem csak holnaptól.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2020.11.10. 15:37 Nem, ez pont megtörtént dolog (a katalizátorok lelopása), ezért jutott az eszembe, hogy mit csinálok ha tényleg látom az ablakból, hogy lopják a kocsim alól a katalizátort?
Végül abban maradtam magammal, hogy gumis pisztollyal mennék ki.
Az udvarban , és nem közterületen parkolás is eszembe jutott. Na ha oda bemásznak, akkor otthonvédelem címszóval sokkal bátrabban, és intenzívebben is lehet a célszemélyeket megkatalizálni :mrgreen: :twisted:
Lehet, hogy érdemes előrébb venni azt a beálló építés projectet?... ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.11.10. 14:15 Ld. az utóbbi időben elterjedt "büntetőfékezés"-ek.
Na ja, de attól, mert valaki egy indulatait kezelni képtelen, agresszív barom, lehet, hogy nagyon jól vezet és évente tréningelik is szimulátorban... szóval a rendszeres lőkészség-ellenőrzés az ellen nem véd, ha valaki hülye, csak az ellen, ha oltári ügyetlen / gyakorlatlan.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.11.09. 15:34 a fegyverismereti vizsgákon a tesztek 90%-ban olyan lexikális baromságokra kérdeznek rá, amiket a jogszabályban control-F-fel 10 másodperc alatt megtalálsz. Hány napon belül, hány évig, hány darab, hány kiló, definició X pontjából mi maradt ki, hány centi a micsoda? stb.
"Mielőtt belekezdene a fűnyírásba, szervezzen mindenkinek oktatást családjából a fűnyíró kezeléséről. A képzésen mindenkinek kötelező részt venni, akkor is, ha soha életében nem fog a fűnyíró közelébe menni. A tanfolyam végére szervezzen záróvizsgát, olyan kérdésekkel, amire a gép tervezője sem tudna válaszolni. Akinek nem sikerül a tesztet legalább 75%-ra megírni, azt kötelezze új oktatásra." - Jó dolga van a tengerésznek… (LeMil blog)

Nemrég letettem az elöltöltő fegyveres vizsgát. Szóbeli vizsgán mondtam: "Fegyver a lőfegyver, muzeális fegyver, elöltöltő fegyver, gáz-riasztó fegyver, légfegyver, festéklövő fegyver, színházi fegyver…" Abba kötött bele a vizsgabizottság rendőrségtől érkezett tagja, hogy: "Csak a 7,5 J vagy annál kisebb torkolati energiájú légfegyver fegyver, afölött lőfegyver!"* Egy pillanatra megfagyott bennem a vér: "Úristen, megbuktam!" Szerencsére amíg elmondta a két mondatnyi kommentárját, bekapcsolt az egyetemen szerzett vizsgarutinom: még ha női pápák és nyeletlen balták is potyognak az égből, rendíthetetlen nyugalommal és pókerarccal mondani kell tovább a tételt. A vizsgabiztos pedig nem firtatta tovább a dolgot.

* "2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
2. § E törvény, valamint a végrehajtására kiadott jogszabályok alkalmazásában:
[…]
38. fegyver: a lőfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a légfegyver, a festéklövő fegyver, a muzeális fegyver, valamint a színházi fegyver"


Igen, onnan is úgy jöttem ki, hogy "Ezt megúsztam!" Azon is kattogtam, hogy akkor ez most mi volt? A tudását fitogtatta a vizsgabiztos?
gvass1 írta: 2020.11.09. 15:34 Összefüggéseket átlátni, értelmezni a rendelkezéseket, biztonságos fegyverkezelést ellenőrizni: na, ezeket nem vizsgálják. Talán mert sok vizsgáztatónak sem menne.
Mert nekem, fegyvertartó polgárnak annyit kell tudnom, hogy légfegyvert 7,5 J torkolati energiájú teljesítmény…
…alatt szabadon tartahatok,
…felett fegyvertartási engedély kell.
Ennyi: a gyakorlat és a mindennapok során csak ezt kell tudnom. Erre is csak és kizárólag azért van szükségem - mert a biztonságos fegyverkezeléshez semmi köze -, hogy elkerüljem a büntetést.

A fegyverismereti és -forgalmazói vizsga jogszabályban rögzített kérdései alapján rengeteg jogi apróságra rákérdeznek, de sikeres vizsga után senki sem ellenőrzi a jogszabályismeret naprakészségét. Ezzel hallgatólagosan elismerik, hogy az ilyen kukacoskodó kérdéseknek semmi jelentősége: ők is tudják, hogy a fegyvertartó polgárok a gyakran változó jogszabályokat képesek követni - félve írom le, nehogy ötletet adjak - még az újravizsgázás megkövetelése nélkül is. Mert ez a saját érdekük.
gvass1 írta: 2020.11.09. 15:34 Tehát tkp. olyan, mint az életben lerakandó vizsgák majd' mindegyike:-))) tök értelmetlen, csak pár dolgot be kell seggelni, és valós tudás nem kell.
Ne is mondd: három hete tettem emelőgépkezelői vizsgát.
A tételsor egy rossz vicc volt: kékgalléros munkatársam rámutatott, ő nem érti, a gép kezeléséhez miért kell ismerni a villanymotorok működését, hiszen ő kezelni fogja a gépet, nem pedig javítani, pláne nem tervezni. (Én "tudásfetisiszta" vagyok, de egyet kell értenem vele.)
A vizsga pedig pont annyira volt komolytalan…

"Követelje meg családtagjaitól, hogy a háztartási készülékek kezeléséhez szerezzék be a megfelelő bizonyítványokat, pld.: Minősített Kenyérpirító Operátor, I. Osztályú Kávéfőző Kezelő. Az adott készüléket csak a megfelelő bizonyítvánnyal rendelkező személy használhassa." - Jó dolga van a tengerésznek… (LeMil blog)

…amennyire indokolt volt ezeknek az analfabétáknak is negyed óra alatt megtanítható gépek kezelésére vizsgát előírni. (A gyakorlati oktatás nettó időtartama tényleg ennyi volt fejenként.)

Röviden: félelemmel vegyes megvetéssel gondolok erre a Patyomkin-világra, ahol a látszat minden, és ezért felesleges köröket kell futni.

(Kösz', hogy meghallgattatok.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2020.11.10. 20:00 Abba kötött bele a vizsgabizottság rendőrségtől érkezett tagja, hogy: "Csak a 7,5 J vagy annál kisebb torkolati energiájú légfegyver fegyver, afölött lőfegyver!"*
"38. fegyver: a lőfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a légfegyver, a festéklövő fegyver, a muzeális fegyver, valamint a színházi fegyver"

Azon is kattogtam, hogy akkor ez most mi volt? A tudását fitogtatta a vizsgabiztos?
Szia,

Szamomra nyilvanvalo, hogy azt fitogtatta, hogy o ugy is lehet a vizsgabizottsag tagja, ha meg arra is keptelen, hogy ertelmezzen egy felmondatot, vagy hogy felfogja a reszhalmaz fogalmat.

Hiszen ha a torveny 38. pontjanak elso 3 szavat ertelmezni tudna, akkor nem mondana olyat, hogy "csak ... fegyver, a folott lofegyver".

Valoszinuleg en megbuktam volna azon a vizsgan, miutan erre felhivtam a figyelmet. :-(

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2020.11.10. 19:42 Na ja, de attól, mert valaki egy indulatait kezelni képtelen, agresszív barom, lehet, hogy nagyon jól vezet és évente tréningelik is szimulátorban... szóval a rendszeres lőkészség-ellenőrzés az ellen nem véd, ha valaki hülye, csak az ellen, ha oltári ügyetlen / gyakorlatlan.
Vannak olyan személyiségtorzulások, fogyatékosságok, betegségek, amik szűrhetőek. Ezeket szerintem kell is szűrni, amennyire lehet. Pszichológusnak se nagyon kell lenni hozzá, egyszerűen látod, hogy az ürgének vörös a feje, remeg, alkoholista és enyhén demens is az elfogyasztott jóságoktól. Pár kérdéssel le lehet stresszelni valakit, hogy előbukkanjon, ha egy indulatos vadbarom. Stb, stb.
Aztán vannak "bekattanások", amiket nem annyira lehet, legfeljebb hajlamosságot lehet sejteni. Igen, az élet nem tökéletes.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2020.11.10. 20:14 Szia,

Szamomra nyilvanvalo, hogy azt fitogtatta, hogy o ugy is lehet a vizsgabizottsag tagja, ha meg arra is keptelen, hogy ertelmezzen egy felmondatot, vagy hogy felfogja a reszhalmaz fogalmat.

Hiszen ha a torveny 38. pontjanak elso 3 szavat ertelmezni tudna, akkor nem mondana olyat, hogy "csak ... fegyver, a folott lofegyver".

Valoszinuleg en megbuktam volna azon a vizsgan, miutan erre felhivtam a figyelmet. :-(

Bel
Hát pont ez az! Hatalma van fölöttem, és még igaza sincs. Nekem meg szájkosár.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2020.11.10. 20:21 Vannak olyan személyiségtorzulások, fogyatékosságok, betegségek, amik szűrhetőek. Ezeket szerintem kell is szűrni, amennyire lehet. Pszichológusnak se nagyon kell lenni hozzá, egyszerűen látod, hogy az ürgének vörös a feje, remeg, alkoholista és enyhén demens is az elfogyasztott jóságoktól. Pár kérdéssel le lehet stresszelni valakit, hogy előbukkanjon, ha egy indulatos vadbarom. Stb, stb.
Aztán vannak "bekattanások", amiket nem annyira lehet, legfeljebb hajlamosságot lehet sejteni. Igen, az élet nem tökéletes.
Csak arra írtam, hogy a rendszeres lőkészség-ellenőrzés nem minden, ahogy a vezetéstechnikai tréning sem, mert ezeket emlegették itt páran. A pszicho pár szemeszter és néhány személyzetisként töltött év után meg megy ennyire talán :-)
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.11.10. 20:31 Hát pont ez az! Hatalma van fölöttem, és még igaza sincs. Nekem meg szájkosár.
A fegyvervizsgán bepipáltam, hogy a sörétes lehet automata. Kihúzták, de nem álltam neki megmagyarázni, hogy AA-12, meg Saiga-12... Ezzel együtt is megdicsértek, hogy látszik, hogy nagyon tanultam. Nem mondtam, hogy tizenéve ebben élek, nem nagyon kellett tanulni :D Jó, a mi hány napot azt be kellett magolni, igen. Lövészeten is leesett állal kérdezte, amikor kilocsoltam a pump actionből a három lövést, hogy én ezt meg honnan tudom kezelni. Hát... azt hittem a vizsgára úgy jön el az ember, hogy tudja kezelni a fegyvereket ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.11.10. 20:57 A fegyvervizsgán bepipáltam, hogy a sörétes lehet automata. Kihúzták, de nem álltam neki megmagyarázni, hogy AA-12, meg Saiga-12... Ezzel együtt is megdicsértek, hogy látszik, hogy nagyon tanultam. Nem mondtam, hogy tizenéve ebben élek, nem nagyon kellett tanulni :D Jó, a mi hány napot azt be kellett magolni, igen. Lövészeten is leesett állal kérdezte, amikor kilocsoltam a pump actionből a három lövést, hogy én ezt meg honnan tudom kezelni. Hát... azt hittem a vizsgára úgy jön el az ember, hogy tudja kezelni a fegyvereket ;)
Te lőhettél fegyverismeretin? Szerencsés...
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Fortitu írta: 2020.11.10. 20:57 Hát... azt hittem a vizsgára úgy jön el az ember, hogy tudja kezelni a fegyvereket ;)
Régen volt, igaz sem volt... de tegyük fel, szigorúan feltételes módban, hogy mikor én jártam fegyvervizsgán, akkor a mellettem álló felebarátnak közvetlenül a 2 darab lőszerrel elvégzendő gyakorlati vizsga előtt magyaráztam el, hogy a forgó-tolózár az mégis mi, de hogy legalább milyen elvégzett műveletek után fog végül a puska elsülni; mert még az életben nem hallott ilyesmiről.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.11.10. 21:03 Te lőhettél fegyverismeretin? Szerencsés...
Gumigolyós lőszerrel, nehogy bántsa a pici vállamat ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

mlaca írta: 2020.11.10. 10:31 - azt kell tudatosítani az önvédelmi fegyvert kérvényezőben, hogy saját érdeke és létfontosságú, hogy rendszeresen gyakoroljon. miért mindent törvényekkel és kényszerrel akarnál elérni?

- pszicho vizsgálat minek? naponta végeznél vizsgálatot? mi van, ha egy szép napon kirúgnak az állásodból és elhagy a csajod, akibe bele vagy esve és elkattansz? akkor minden reggel kezdhetnénk pszicho vizsgálattal! akinek van jogsija, az érett a fegyvertartásra is, fölösleges tovább szigorítani. de ha megnyugtat, legyen a fegyvervizsga része a pszichológiai teszt is. 1x.

- a lőkészség fejlesztése mindenkinek saját érdeke, nem várhatsz el egy 60+ éves nőtől ugyanolyan lőkészséget, mint egy 20 éves hivatásos katonától. fölösleges szinteket meghatározni az önvédelmi fegyverekhez. a továbbiakban lásd fentebb leírtakat.

- emberek vagyunk, élünk, s halunk és a kettő közt mindenhol hibázunk. NEM lehet kiszűrni a baleseteket, az elkattanásokat. és ne feledd, míg te "szivatod" a legálisan fegyvert tartani kívánót, addig a bűnöző a pofádba röhög (neki nem kell fegvyerviszga, pszicho teszt és semmi más korlátozás sem)!

- azért "álltam beléd", mert irreális elvárásaid vannak emberekkel szemben.
A saját érdeke az, hogy ne essen el a biciklijével. Hogy ne legyen közveszélyes a fegyverével, az a társadalom érdeke.

Ha nem láttad saját környezetből, miként bomlik meg az emberi elme, szerencsés vagy. Vannak vele született hajlamok, melyeket szűrni lehet, és van egy csomó betegség, vagy vegyi anyag, amely menet közben változtatja meg az itélőképességet, személyiséget. Az elhagy a csajod, bekattansz gyenge érv, erre nyilván nem tudnak szűrni.

Nem írtam, hogy egy 60 éves nő egy 20 éves katona szintjén kell teljesítsen, kötekedsz. A biztonságos fegyverkezelés szerintem alalvető követelmény kellene legyen attól, akinek lőfegyvere van.

Balesetek és elkattanások mindig lesznek, valóban. De a különbség a vétlen lövés, és a baleset között a biztonságos fegyverkezelésen múlik. Azt tanulni kell. A legális fegyvertartás az, hogy valaki teljesíti a korrekt, telhesíthető feltételeket. A szivatás nem az általam vázolt alternatíva volna, hanem ami most van.

Akivel szemben irreális elvárás az, hogy időközönként gyakoroljon és teljesítsen a fegyverével, annak valóban úgy gondolom, hogy ne legyen.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

pogessor írta: 2020.11.10. 21:05 Régen volt, igaz sem volt... de tegyük fel, szigorúan feltételes módban, hogy mikor én jártam fegyvervizsgán, akkor a mellettem álló felebarátnak közvetlenül a 2 darab lőszerrel elvégzendő gyakorlati vizsga előtt magyaráztam el, hogy a forgó-tolózár az mégis mi, de hogy legalább milyen elvégzett műveletek után fog végül a puska elsülni; mert még az életben nem hallott ilyesmiről.
Amikor nem én voltam soron a fegyverismereti gyakorlati részén én elbújtam... és ez nem vicc... 2014...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

pogessor írta: 2020.11.10. 21:05 Régen volt, igaz sem volt... de tegyük fel, szigorúan feltételes módban, hogy mikor én jártam fegyvervizsgán, akkor a mellettem álló felebarátnak közvetlenül a 2 darab lőszerrel elvégzendő gyakorlati vizsga előtt magyaráztam el, hogy a forgó-tolózár az mégis mi, de hogy legalább milyen elvégzett műveletek után fog végül a puska elsülni; mert még az életben nem hallott ilyesmiről.
... nálunk egy tag kilőtte az ablakot pisztollyal, ami a zárt lőállást választotta el a lőcsatornától, elfelejtette kinyitni lövés előtt :D :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2020.11.10. 21:32 ... nálunk egy tag kilőtte az ablakot pisztollyal, ami a zárt lőállást választotta el a lőcsatornától, elfelejtette kinyitni lövés előtt :D :lol:
Aztaqrva! Azért ez az ablak durva :o :oops:
Nálunk kettőt kellett lőni MCMmel. A sorban állás alatt két ember is kérte, hogy magyarázzam már el, mit kell csinálni, és mire kell figyelni hogy ne legyen baleset, mert soha, senki nem mondta. A vizsgabiztos pedig külön kiemelte, hogy eszünkbe ne jusson it sznájperkedni, NEM kell eltalálni a lőlapot, csak lőni kettőt az irányába.
Döbbenetes, hogy a lőfegyver definícióját betű szerint kérik, a lőkészség pedig nem szempont.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Előbb az élesbe raktam, de inkább töröltem, mert talán ide jobban való:

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/korma ... zkedeseket

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/e ... egtekintes
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2020.11.10. 22:29 Előbb az élesbe raktam, de inkább töröltem, mert talán ide jobban való:

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/korma ... zkedeseket

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/e ... egtekintes
Versenyek mehetnek ÉS:

2. A kijárási tilalom és a közterületi magatartási szabályok
3. § (1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén,
a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
....
d) a sportról szóló törvény szerint versenyszerűen sportoló számára tartott
da) edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából,
db) edzés vagy sportrendezvény helyszínére közlekedés céljából,
dc) edzés vagy sportrendezvény helyszínéről a lakóhelyre, a tartózkodási helyre, illetve a szálláshelyre
történő közlekedés céljából
este 8 óra és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve
a közterületen történő tartózkodás

(5) A (2) bekezdés b)–d) pontja szerinti eseteket okirattal szükséges igazolni.
(6) Az (5) bekezdés szerinti okirat tartalmi követelményeit a közbiztonságért felelős miniszter a Kormány hivatalos
honlapján közzéteszi.
(7) Az (5) bekezdésben meghatározott – a (6) bekezdés szerinti tartalmi követelményeknek megfelelő – okirat
hiányában, este 8 óra és reggel 5 óra között, tilos a (2) bekezdés b)–d) pontja szerinti okból a lakóhely, a tartózkodási
hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve a közterületen történő tartózkodás.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára HCZoli 2020.11.10. 22:35-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2020.11.10. 22:31 Versenyek mehetnek ÉS:

2. A kijárási tilalom és a közterületi magatartási szabályok
3. § (1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén,
a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
....
d) a sportról szóló törvény szerint versenyszerűen sportoló számára tartott
da) edzésen vagy sportrendezvényen való részvétel céljából,
db) edzés vagy sportrendezvény helyszínére közlekedés céljából,
dc) edzés vagy sportrendezvény helyszínéről a lakóhelyre, a tartózkodási helyre, illetve a szálláshelyre
történő közlekedés céljából
este 8 óra és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve
a közterületen történő tartózkodás
Ezaz, akkor legalább lőni lehet, nem kell full megkattanni. Más kérdés, hogy a lőtérvezetők ettől függetlenül letiltják-e a sportolást... :?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2020.11.10. 22:32 Ezaz, akkor legalább lőni lehet, nem kell full megkattanni. Más kérdés, hogy a lőtérvezetők ettől függetlenül letiltják-e a sportolást... :?
A kérdés, hogy az MDLSZ hogy dönt... félek, hogy a könnyebb utat választják... tiltás....

De edzeni lehet, és ez jó.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2020.11.10. 22:37 A kérdés, hogy az MDLSZ hogy dönt... félek, hogy a könnyebb utat választják... tiltás....

De edzeni lehet, és ez jó.
Ha a lőtér úgy dönt, hogy annak ellenére megtiltja az edzést, hogy a szabályozás megengedné, akkor sajnos edzeni sem lehet. Viszont ezek szerint a jogi lehetőségek adottak, hogy sportolhasson az ember. Remélem nem lesz túlteljesítési kényszer a lőterek részéről.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2020.11.10. 22:44 Ha a lőtér úgy dönt, hogy annak ellenére megtiltja az edzést, hogy a szabályozás megengedné, akkor sajnos edzeni sem lehet. Viszont ezek szerint a jogi lehetőségek adottak, hogy sportolhasson az ember. Remélem nem lesz túlteljesítési kényszer a lőterek részéről.
Ettől nem félek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

HCZoli írta: 2020.11.10. 22:47 Ettől nem félek.
A mi lőtérvezetőnk elhagyta a hatvanat, szívbeteg. Simán dönthet úgy, hogy leállunk.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2020.11.10. 22:50 A mi lőtérvezetőnk elhagyta a hatvanat, szívbeteg. Simán dönthet úgy, hogy leállunk.
Nálunk szintén, ma jött a körímél. Lesz idő lövedéket önteni :).
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

zora írta: 2020.11.10. 22:50 A mi lőtérvezetőnk elhagyta a hatvanat, szívbeteg. Simán dönthet úgy, hogy leállunk.
Mi pörgünk ha lehet. Szerencsés vagyok...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2020.11.10. 22:37 A kérdés, hogy az MDLSZ hogy dönt... félek, hogy a könnyebb utat választják... tiltás....

De edzeni lehet, és ez jó.
Remélem nem tiltás lesz. A megjelent korm.
rendeletben kifejezetten kivétel a versenysport és csak az amatőr csapatsportokat tiltják.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.11.11. 07:08 Remélem nem tiltás lesz. A megjelent korm.
rendeletben kifejezetten kivétel a versenysport és csak az amatőr csapatsportokat tiltják.
a versenyengedéllyel rendelkező klubtagok esetén nem kétség, hogy lehet tovább járni gyakorolni a lőtérre, akár a kijárási tilalom alatt is, ha igazolni tudja. Szabadtéri lőtéren pláne bármilyen sporttevékenység űzhető.

A munkavégzési célú lőtérlátogatás (pl. kötelező éves lőgyakorlat bizt. cégeknek) is mehet.

Az élménylövészet már billegősebben indokolható, de nem hiszem, hogy amúgy csak azért baszakodnának, ha nem nagyon hülyék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jogszabályi hivatkozásokkal: A lőterek nyitva maradhatnak! – COVID vészhelyzeti intézkedések

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-loter ... ezkedesek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Na kezdődik...

https://joebiden.com/gunsafety/#

Az online értékesítés betiltásának meglebegtetése, kinti infók alapján, még a demokrata szimpatizáns fegyvertartóknál is kiverte a biztosítékot.
Az intelligens fegyver agyfaszról nem is szólva.
Ha valaki azt gondolta, hogy az eddigi USA fegyver eladások szárnyalását nem lehet túl múlni, azt most figyeljen. :shock:
És, hogy hat ez ki ránk? Nyilván az ottani hazai piac durva felvevő képessége és a vírus helyzet miatt már eddig is nyögvenyelősen jött be
fegyver, lőszer az államokból ezután se nyögve se nyelve nem fog.
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2020.11.13. 13:29 Na kezdődik...

https://joebiden.com/gunsafety/#

Az online értékesítés betiltásának meglebegtetése, kinti infók alapján, még a demokrata szimpatizáns fegyvertartóknál is kiverte a biztosítékot.
Az intelligens fegyver agyfaszról nem is szólva.
Ha valaki azt gondolta, hogy az eddigi USA fegyver eladások szárnyalását nem lehet túl múlni, azt most figyeljen. :shock:
És, hogy hat ez ki ránk? Nyilván az ottani hazai piac durva felvevő képessége és a vírus helyzet miatt már eddig is nyögvenyelősen jött be
fegyver, lőszer az államokból ezután se nyögve se nyelve nem fog.
a linken csak a választási kampányígéretek vannak.

Azok teljesítési valószínűségét a politikusok esetében ismerjük. Biztos lesz majd pár látványpékség intézkedés, de a SCOTUS minden komolyabbat megakadályozhat. Persze a pánikvásárlás attól még be fog indulni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://velvet.hu/elet/2020/11/12/miss_ ... paign=link

😃
Íme az idei Miss USA, a fegyverviselési jog elkötelezett híve


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.11.13. 13:36 a linken csak a választási kampányígéretek vannak. Azok teljesítési valószínűségét a politikusok esetében ismerjük. Biztos lesz majd pár látványpékség intézkedés…
Személy szerint én azért aggódok, mert egy ilyen ígérettel szavazatokat és választást lehet nyerni.
Bastiat bon motját parafrazálva: az állam az a hatalmas fikció, amely által mindenki megpróbálja a saját elmebaját másra erőszakolni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"A veszélyhelyzet alatt lejáró okmányok még még hatvan napig érvényesek lesznek a veszélyhelyzet megszűnése, vagyis a jelenlegi tervek szerint 2021. február 8. után – derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből. "

https://index.hu/belfold/2020/11/14/kor ... _ervenyes/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.14. 09:24 "A veszélyhelyzet alatt lejáró okmányok még még hatvan napig érvényesek lesznek a veszélyhelyzet megszűnése, vagyis a jelenlegi tervek szerint 2021. február 8. után – derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből. "

https://index.hu/belfold/2020/11/14/kor ... _ervenyes/
Thx a jó hírt, ez hasznos. A sportorvosit akkor is igyekszem időben megcsinálni, de legalább nem kell görcsösen ragaszkodni a határidőhöz.

OFF - a menetrend szerint 2021. január 1. érvénybe lépő új fegyvertörvényt is igazán elhalaszthatnák, a vészhelyzetre való tekintettel ... :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2020.11.14. 09:24 "A veszélyhelyzet alatt lejáró okmányok még még hatvan napig érvényesek lesznek a veszélyhelyzet megszűnése, vagyis a jelenlegi tervek szerint 2021. február 8. után – derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből. "

https://index.hu/belfold/2020/11/14/kor ... _ervenyes/
Hogy jól értem-e... Ha valakinek az okmánya a veszélyhelyzet után egy nappal jár le, az faragott rá legjobban? Mert ugyanúgy nincs lehetősége megcsináltatni, de neki már nincs bónusz 60 napja?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

pogessor írta: 2020.11.14. 11:26 Hogy jól értem-e... Ha valakinek az okmánya a veszélyhelyzet után egy nappal jár le, az faragott rá legjobban? Mert ugyanúgy nincs lehetősége megcsináltatni, de neki már nincs bónusz 60 napja?
Ja, nekem az előző körben hosszabb ideig javításon volt a kocsim, de a veszélyhelyzet után járt le pár nappal a műszakim. Míg mindenki vígan mászkált a lejárt okmányokkal, nekem már útvonalengedély kellett, hogy a karosszériástól elvihessem műszakira a kocsit.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2020.11.14. 11:26 Hogy jól értem-e... Ha valakinek az okmánya a veszélyhelyzet után egy nappal jár le, az faragott rá legjobban? Mert ugyanúgy nincs lehetősége megcsináltatni, de neki már nincs bónusz 60 napja?
Ott írják hogy a veszhelyzet lejárta UTÁN 60 napig érvényesek az okmányok. Tehát ott az ajándék 60 nap amíg megcsináltathatsz mindent és még nincs érte ejnyebejnye.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.11.14. 11:38 Ott írják hogy a veszhelyzet lejárta UTÁN 60 napig érvényesek az okmányok. Tehát ott az ajándék 60 nap amíg megcsináltathatsz mindent és még nincs érte ejnyebejnye.
De vigyázz, csak azokra vonatkozik a plusz 60 nap, amik a veszélyhelyzet ideje alatt jártak le! A kollega a veszélyhelyzet után 1 nappal lejáró okmányról kérdezett. Ezzel szoptam be én is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2020.11.14. 11:51 De vigyázz, csak azokra vonatkozik a plusz 60 nap, amik a veszélyhelyzet ideje alatt jártak le! A kollega a veszélyhelyzet után 1 nappal lejáró okmányról kérdezett. Ezzel szoptam be én is.
Bizony, ez a helyes értelmezés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.11.14. 11:51 De vigyázz, csak azokra vonatkozik a plusz 60 nap, amik a veszélyhelyzet ideje alatt jártak le! A kollega a veszélyhelyzet után 1 nappal lejáró okmányról kérdezett. Ezzel szoptam be én is.
Az élet igazságtalan. :)
(Totó meg egy cinikus g..tzi)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.11.14. 13:37 Az élet igazságtalan. :)
(Totó meg egy cinikus g..tzi)
Sebaj, Toto, jön még kutyára úthenger. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FIGYELEM! COVID miatt a fegyvervizsga/szemle is megáll magánszemélyek számára!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/pklv-ok ... altozasok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2020.11.14. 13:37 Az élet igazságtalan. :)
(Totó meg egy cinikus g..tzi)
Kivétel a lövész szövetségek versenyengedélyei, és a sportorvosi.

Az MSSZ legalább is a jogszabállyal ellentétben nem fogadta el sem a saját versenyengedélyét, sem az orvosit. Ez azért megérne egy misét...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.11.15. 08:47 Kivétel a lövész szövetségek versenyengedélyei, és a sportorvosi.

Az MSSZ legalább is a jogszabállyal ellentétben nem fogadta el sem a saját versenyengedélyét, sem az orvosit. Ez azért megérne egy misét...

ezt most kifejtenéd bővebben? Mert nem értem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.11.15. 09:02 ezt most kifejtenéd bővebben? Mert nem értem.
Ugyi a vészhelyzeti idő alatt lejárt okmányok lejárata 180 nappal meghosszabbodott. Az MSSZ versenyeinél ellenben ez nem így volt. Orvosi nélkül hiába a versenyengedély, nem lehetett versenyezni. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2020.11.15. 13:59 Ugyi a vészhelyzeti idő alatt lejárt okmányok lejárata 180 nappal meghosszabbodott. Az MSSZ versenyeinél ellenben ez nem így volt. Orvosi nélkül hiába a versenyengedély, nem lehetett versenyezni. Ennyi.
Sztem ez téves jogértelmezés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.11.15. 14:17 Sztem ez téves jogértelmezés.
Az, vagy nem az, így van, de ezek alapján nem váltottam ki az MSSZ engedélyt, mert idén már értelmetlen lett volna.
Nem mentem neki a történetnek, nem is fogok. Ez a rendszer. Ha nem tetszik, megyek másfelé.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2020.11.15. 14:17 Sztem ez téves jogértelmezés.
Az teny, hogy ervenyes sportorvosi nelkul nem lehet indulni MSSZ versenyen. Ez tegnap a Steyer kupan is igy volt.
Tokmányos Lomposzaurusz
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Hogy sportorvosi nélkül nem lehet versenyen részt venni, az egy dolog, legfeljebb nem versenyzek. Jelen helyzetben nem is járok versenyekre.

De!

Kedves igrendesemtől megjött a szokásos figyelmeztető levél, hogy november végén lejér az orvosim, legyek szíves beszerezni az igazolást és a befizetett 3000Ft csekkel befáradni, hogy a fegyvertartásiba bejegyezzék az új érvényességi időt.

Majd levele zárásaként idézte a jogszabályt.

"Az egészségügyi alkalmasság feltétele a lőfegyvertartásnak, ezért ha azt nem hosszabbíttatják meg, a tartási engedélyt vissza kell vonni."

Ezt a levelet még a vészhelyzet kihirdetése előtt kaptam. Most ilyenkor mi van??

Holnap beszélek igrendessel és a sportdokival is. Megírom majd a fejleményeket.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Cajga írta: 2020.11.15. 23:29 Hogy sportorvosi nélkül nem lehet versenyen részt venni, az egy dolog, legfeljebb nem versenyzek. Jelen helyzetben nem is járok versenyekre.

De!

Kedves igrendesemtől megjött a szokásos figyelmeztető levél, hogy november végén lejér az orvosim, legyek szíves beszerezni az igazolást és a befizetett 3000Ft csekkel befáradni, hogy a fegyvertartásiba bejegyezzék az új érvényességi időt.

Majd levele zárásaként idézte a jogszabályt.

"Az egészségügyi alkalmasság feltétele a lőfegyvertartásnak, ezért ha azt nem hosszabbíttatják meg, a tartási engedélyt vissza kell vonni."

Ezt a levelet még a vészhelyzet kihirdetése előtt kaptam. Most ilyenkor mi van??

Holnap beszélek igrendessel és a sportdokival is. Megírom majd a fejleményeket.
Ne csak beszélj vele. Minden legyen meg írásban is, a szóbeli közlés olyan mintha meg sem történt volna! Vagy tudd, hogy melyik appot kell használni a telefon beszélgetések rőrjítéséhez... De a legjobb az írásos megoldás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2020.11.15. 23:29 Hogy sportorvosi nélkül nem lehet versenyen részt venni, az egy dolog, legfeljebb nem versenyzek. Jelen helyzetben nem is járok versenyekre.

De!

Kedves igrendesemtől megjött a szokásos figyelmeztető levél, hogy november végén lejér az orvosim, legyek szíves beszerezni az igazolást és a befizetett 3000Ft csekkel befáradni, hogy a fegyvertartásiba bejegyezzék az új érvényességi időt.

Majd levele zárásaként idézte a jogszabályt.

"Az egészségügyi alkalmasság feltétele a lőfegyvertartásnak, ezért ha azt nem hosszabbíttatják meg, a tartási engedélyt vissza kell vonni."

Ezt a levelet még a vészhelyzet kihirdetése előtt kaptam. Most ilyenkor mi van??

Holnap beszélek igrendessel és a sportdokival is. Megírom majd a fejleményeket.
Ez nem vitakérdés, ez most teljesen egyértelmű!




500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet
a veszélyhelyzet idején az okmányokra, továbbá az ügyintézésre vonatkozó egyes szabályok megállapításáról

"1. § (1) A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is - a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

(2) Az (1) bekezdés szerint lejáró okmány pótlásának nincs helye.

(3) Az (1) bekezdés szerinti új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2020.11.16. 06:16 Ez nem vitakérdés, ez most teljesen egyértelmű!




500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet
a veszélyhelyzet idején az okmányokra, továbbá az ügyintézésre vonatkozó egyes szabályok megállapításáról

"1. § (1) A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is - a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

(2) Az (1) bekezdés szerint lejáró okmány pótlásának nincs helye.

(3) Az (1) bekezdés szerinti új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni."
Beszéltem igrenddel. Mondja, hogy éppen most olvasta a Facebookon, de csak ott! Mondom neki, hogy én meg a kormányrendeletet. Én diktáltam be a számát. -Ja-ja, már meg is nyitottam, akkor "majd" találkozunk később.-

Köszönöm a segítséget! Vigyázzatok magatokra!
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!
Előre is bocsi, hogy ha nem teljesen a topikba illő kérdést teszek fel.
A kérdésem:

Vki tudna olyan tanulmányt mutatni vagy bármilyen konkrét infókat esetleg könyvet ajánlani arról, hogy a 20.tól hogyan változtak a fegyvertörvényeink?
A kommunizmus, a rendszerváltás és a jelenlegi törvényeink annyira nem érdekelnének mert ezeknek a koroknak ismerjük a fegyverekhez való hozzállást és a közös nevezőjét.
Sokkal inkább a kommunizmus előtti időszakokra volnék kíváncsi pl.: az OMM és a Magyar Királyság idején hatályos fegyvertörvényeink érdekelnének. Főleg a polgári célú lőfegyvertartás és viselés érdekelne, márha volt így ilyen amit a mai értelemben értünk ezalatt és, hogy mennyivel voltak-e akkoriban liberálisabbak és ésszerűbbek, mint a kommunizmus óta tartó totális fegyverellenesség és őrültség?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2020.11.24. 11:27 Sziasztok!
Előre is bocsi, hogy ha nem teljesen a topikba illő kérdést teszek fel.
A kérdésem:

Vki tudna olyan tanulmányt mutatni vagy bármilyen konkrét infókat esetleg könyvet ajánlani arról, hogy a 20.tól hogyan változtak a fegyvertörvényeink?
ööö, a kérdésed mi is akart lenni?
20. SZÁZADTÓL??? Században? 1900 után?


Mire utalhat ez a hirdetés? Restriktív jogszabályokra?:-)
skaba es plokl.jpg
skaba es plokl.jpg (83.51 KiB) Megtekintve 25569 alkalommal
Egy 1912-s öntöltő pisztolyokról szóló könyv szerint az öntöltő zsebpisztoly divatcikké vált és "már a suszterinas is browninggal jár".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Bocsánat lehet nem volt teljesen világos a kérdésem, 1900tól egészen 1945ig gondoltam.
De a választ megkaptam.
Köszönöm!
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Kicsit egész más volt akkoriban... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ahol a fegyverviselési engedélyek kiadása rendőrségi szabad elbíráláshoz kötött, ott óhatatlanul felüti a fejét a KORRUPCIÓ. Persze most én szigorúan csak Amerikáról meg a rothadó imprilistákról beszélek, nálunk minden ilyesmi elképzelhetetlen!!!

https://444.hu/2020/11/24/vesztegetesse ... gi-fonoket

https://www.bbc.com/news/technology-55052540

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

gvass1 írta: 2020.11.24. 11:33 ööö, a kérdésed mi is akart lenni?
20. SZÁZADTÓL??? Században? 1900 után?


Mire utalhat ez a hirdetés? Restriktív jogszabályokra?:-)

skaba es plokl.jpg

Egy 1912-s öntöltő pisztolyokról szóló könyv szerint az öntöltő zsebpisztoly divatcikké vált és "már a suszterinas is browninggal jár".
Melyik ez a könyv?
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

stevesmith79 írta: 2020.11.25. 19:29 Melyik ez a könyv?
Régi fegyver.orgon volt fent szkennelve. Wayback machine-nal előkotorható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Egy jogi kérdés: egy francia ember kérdezi tőlem, hogy ha eljön Magyarországra, ő vásárolhat-e itt Godfather 19M puskát, és hogyan viheti el legálisan haza (náluk lehet ilyet tartani). köszi előre is!
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

mlaca írta: 2020.11.25. 20:16 Egy jogi kérdés: egy francia ember kérdezi tőlem, hogy ha eljön Magyarországra, ő vásárolhat-e itt Godfather 19M puskát, és hogyan viheti el legálisan haza (náluk lehet ilyet tartani). köszi előre is!
Megveheti, semmi nem tiltja. A szállítás már nehezebb ügy, nem tudom, hogy talál-e olyan útvonalat, ahol nem tilos ilyet birtokolni. Volt már balhé magyar fegyverekből: https://www.zeit.de/gesellschaft/zeitge ... gle.com%2F

Lehet az a legjobb, ha feladja postán magának. Ha tutira akar menni, akkor olyan speditőrrel intézteti.ó, aki csinál ilyet.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

köszi!
Válasz küldése