Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.08.20. 09:20 Hát nemtom, azért nézd meg alaposan. Ezek kifejezetten a népszerű szerelt lőszeres pisztoly kaliberekhez készültek plusz .223/5.56 Hogy egy inline elöltöltősbe illeszthető-e, azt nem látom magam előtt.
Fegyverszakim meg tudja oldani, a lézeres hidegbelövőt is megcsinálta így, a csőfardugó helyére betekerhető, a közdarabba eltávolíthatatlanul beépítve.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2020.08.20. 19:49 Fegyverszakim meg tudja oldani, a lézeres hidegbelövőt is megcsinálta így, a csőfardugó helyére betekerhető, a közdarabba eltávolíthatatlanul beépítve.
Jol értem, hogy csinaltatsz egy betekerhető töltényűrt...?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2020.08.21. 00:22 Jol értem, hogy csinaltatsz egy betekerhető töltényűrt...?
Nem, a szaki átszerelné egy egyedileg esztergált menetes dugóba a gyakorló cucc bélését. Innentől csak ehhez az egy fegyverhez (típushoz) használható. A hidegbelövőt is fixen bele-keményforrasztva, csak atombombával lehet kirobbantani :).

Pont ő hívta föl erre a figyelmem, hogy az adapteres megoldás nem oké, mert innentől alkalmas éles lőszer befogadására, ezt nem is csinálja meg.

Toto jól beültette a vezérhangyát :).
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

AGS-15M tok, ketfele hordasi lehetoseg birtokon belulre persze :D
20200822_115849-03.jpeg
20200822_114941-02.jpeg
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2020.08.21. 08:23 Nem, a szaki átszerelné egy egyedileg esztergált menetes dugóba a gyakorló cucc bélését. Innentől csak ehhez az egy fegyverhez (típushoz) használható. A hidegbelövőt is fixen bele-keményforrasztva, csak atombombával lehet kirobbantani :).

Pont ő hívta föl erre a figyelmem, hogy az adapteres megoldás nem oké, mert innentől alkalmas éles lőszer befogadására, ezt nem is csinálja meg.

Toto jól beültette a vezérhangyát :).
Ja, értem. Szóval kiszereli a lézertölténymicsodából a lézer-ledet, meg a kapcsolót. Nem túl nagy meló egy szárazgyakorláshoz? Úgy értem, csak a plusz kézi munka vagy 30 eFt minimum. Plusz alapanyag, plusz ez a lézeres micsoda (még 100 dollár). És ennyiből az ember vesz lassan egy újabb puskát inkább... Főleg, hogy lézer ide-vagy oda, csak 50m kéne a jó gyakorláshoz (a kicsinyített lőlapokban nem hiszek, nem úgy fókuszál a szemem 25 vagy 50 méteren mint szobai körülmények között). Az ötlet nem rossz, csak valahogy soknak érzem a leves árát a húshoz képest.

A Hammerlinek az AP20-as hibridjét (lézeres) azt próbáltam, és nagyon jó kis cucc. De azt is 10 méterre, mintha a rendes AP-20 légpisztollyal lőttem volna. Ott az a nagy előny, hogy 14 év alatti kezébe is adhatod, akár tornateremben is, golyófogó nélkül, és tudja a tizedelt mérést is a hardver/szoftver. De ott is, a kiegészítő cuccok (kb vagy 250eFt) ára majdnem eléri a pisztoly árát (325eFt, a Magnum legutóbbi árajánlata szerint). Vagy lehet akár több is, nem tudom, arra nem kértem ajánlatot.

Ennek a lézeres tölténynek tényleg az a nagy előnye, hogy beteszed az éles vasba, és voila... de én ezt csak IPSC/Gyorspont távon tudom elképzelni. 25-50-100 méterre egy ilyen lézer szerintem már értelmezhetetlenül gyenge/széles jelet fog adni egy free telefonos apphoz.

Toto, próbáltad nagy távolságba is?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Coop írta: 2020.08.22. 12:53 AGS-15M tok, ketfele hordasi lehetoseg birtokon belulre persze :D
20200822_115849-03.jpeg20200822_114941-02.jpeg
Nagyon jól néz ki, még a pisztolyt is jobban kívánja így az ember, gratula!
Sapienti sat.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

nemtokregelni írta: 2020.08.22. 14:47 Nagyon jól néz ki, még a pisztolyt is jobban kívánja így az ember, gratula!
Koszi szepen! Igen, van egy kis ontolto feelingje.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Coop írta: 2020.08.22. 12:53 AGS-15M tok, ketfele hordasi lehetoseg birtokon belulre persze :D
Témától függetlenül nagyon szépek a képek, és a tok is szépen kidolgozottnak tűnik. Az övre rögzítés megoldásáról mutatnál több képet?
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Poresz írta: 2020.08.22. 17:04 Témától függetlenül nagyon szépek a képek, és a tok is szépen kidolgozottnak tűnik. Az övre rögzítés megoldásáról mutatnál több képet?
Koszonom. Kep nem keszult most, de roppant egyszeru. Fegyver a tokban. Tokon keresztben levo full hatul szelesebb elol tepozarral rogzul, hatul fixre varrva. Ezt a nyelvet kioldod, konnyeden alulrol atfuzheted a nadrag oven, visszahajtva a tokra a tepozar rogziti. Ez esetben vizszintesen all. Jobbrol balra ranthato, mivel balosnak keszult. A masik hordasi esetben szinten fegyver a tokban, a tepozarral zart allapotban a nyelv rogzitve. A nyelv hatso reszere bujtato van varrva, mely minden atlagos ovvel hasznalhato. Ezen legelterjedtebb hordasi modban a fegyver fuggolegesen all. Udv. Coop!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2020.08.22. 12:53 AGS-15M tok, ketfele hordasi lehetoseg birtokon belulre persze :D
20200822_115849-03.jpeg20200822_114941-02.jpeg
Jófajta 8-) ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Irányzék

Hozzászólás Szerző: chucky »

pogessor írta: 2020.08.15. 16:12 Üdv

Segítsen valaki, kérem.
Létezik-e és kapható-e bárhol karabélyra és szereléksínre való, felhajtható, AK-jellegű irányzékképű nyílt irányzék? (Kiegészíteni reflex irányzékot, vagy valami hasonlót, lemerülő elem esetén.)

Kerestem arra, hogy flip up open sights, de a hátsó irányzékok (nézőkék) mind gyűrűs(?) (ghost ring) típusúak. Amit én nem szeretek. Tudom, én hibám.
Nekem a HK MP5 irányzék van az airsoft HK416-on és egy darabig használtam red-dot mellett ferdén.Nem volt rossz.A HK irányzék nem flip up de a nézőkében van egy hagyományos vájat is ami szerintem közelharchoz való.Én is rühellem a diopteres szarokat :? :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Coop írta: 2020.08.22. 18:22
Köszönöm. :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2020.08.22. 14:28 Ennek a lézeres tölténynek tényleg az a nagy előnye, hogy beteszed az éles vasba, és voila... de én ezt csak IPSC/Gyorspont távon tudom elképzelni. 25-50-100 méterre egy ilyen lézer szerintem már értelmezhetetlenül gyenge/széles jelet fog adni egy free telefonos apphoz.
Igen, ilyesmiben gondolkodtam én is, pont úgy "plug and play" módon, mint a szerelt lőszeresnél. A csőfardugó ennél a típusnál a lövész által, tisztításhoz üzemszerűen, a hozzá adott szerszámmal kitekerhető. 10-15m-re, zárt térben játszanék vele.

Amúgy meg ugyanaz a baj vele, mint a hidegbelövővel, a lövedék röppályáját nem veszi figyelembe, elöltöltőnél ráadásul jóval többtényezős dolog.

Azért köszi a jótanácsokat! Igen, a lézercucc komplett bélését át kéne rámoltatni egy egybe-fémdarab dugóba. Ha ésszerű keretek között, jól működően megvalósítható, akkor meglesz. Egyelőre még ötletelés.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Poresz írta: 2020.08.22. 20:52Köszönöm. :-)
Itt némileg látod a hátulját a toknak, és a vízszintes felrakását.

https://www.youtube.com/watch?v=OpfnrwKyGjE
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

IWB tok Pitbull 19M-hez:

Kép

Kép
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Coop írta: 2020.08.23. 20:59
Köszönöm. Jópofa. :-)
Kolosits
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.08.17. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kolosits »

Kedves Sporttársak! Esetleg tud valaki abban segíteni akinek van tapasztalata. Amerikából szeretnék sütést rendelni de elég drága előre kell fizetni. Kockázatos? Vagy minden probléma nélkül megérkezik?
Köszönöm.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolosits írta: 2020.08.26. 05:46 Kedves Sporttársak! Esetleg tud valaki abban segíteni akinek van tapasztalata. Amerikából szeretnék sütést rendelni de elég drága előre kell fizetni. Kockázatos? Vagy minden probléma nélkül megérkezik?
Köszönöm.
Ez csak akkor derül ki ha ideért. Maga a postázás aránylag gyors onnan, ha eltűnik, akkor a Magyar Feketelyik Zrt-nél tűnik el nagy eséllyel.
V.ö.: Magyaroroszágon akarok valakitől valamit postázással venni, szerintetek kockázatos? - erre nem lehet igen/nemmel válaszolni
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kolosits
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.08.17. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kolosits »

Köszönöm a hozzászólást. Inkább az lenne a fontos hogy mi a tapasztalat. Gond nélkül meg szokott e jönni. Illetve hogy a feladó hogy küldi mert ha csomagkènt akkor mivel az ajánlva és értéknyilvantartva van ha nem kapom meg kártalanítani kéne vagy újra küldeni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolosits írta: 2020.08.27. 10:21 Köszönöm a hozzászólást. Inkább az lenne a fontos hogy mi a tapasztalat. Gond nélkül meg szokott e jönni. Illetve hogy a feladó hogy küldi mert ha csomagkènt akkor mivel az ajánlva és értéknyilvantartva van ha nem kapom meg kártalanítani kéne vagy újra küldeni.
Én eddig amit onnan rendeltem, minden megjött, de nincs sokszázas mintám. A feladó úgy küldi, ahogy megegyezel vele gondolom. Érdemes mindenképpen tracking numbert kérni hozzá. A Feketlyukig szépen lehet is követni online épp hol tart.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.08.27. 14:32 Én eddig amit onnan rendeltem, minden megjött, de nincs sokszázas mintám. A feladó úgy küldi, ahogy megegyezel vele gondolom. Érdemes mindenképpen tracking numbert kérni hozzá. A Feketlyukig szépen lehet is követni online épp hol tart.
Ja, csak ott tünik el.
Nekem mostanában 2 csomagot benyeltek, az egyik június 20 érkezett hozzájuk, a másik július 5.
Nagyon kedves emílben tudnak magyarázkodni, hogy nem szabvány követési szám, meg hasonlók.

Az egyik árát a pp visszaadta, a másikat újraküldték ajánlott légiposta küldeménnyel, Aug 2.-án csomagolták, tegnap megérkezett. (nem USA, Kína.)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kolosits
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.08.17. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kolosits »

Köszönöm.Akkor én is beválalom.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

RatRace írta: 2020.08.27. 15:12 Ja, csak ott tünik el.
Nekem mostanában 2 csomagot benyeltek, az egyik június 20 érkezett hozzájuk, a másik július 5.
Nagyon kedves emílben tudnak magyarázkodni, hogy nem szabvány követési szám, meg hasonlók.

Az egyik árát a pp visszaadta, a másikat újraküldték ajánlott légiposta küldeménnyel, Aug 2.-án csomagolták, tegnap megérkezett. (nem USA, Kína.)
A legutolsó kínai csomagom július 14-e óta volt az országban, és ma (aug. 27.) kaptam az sms-t hogy megérkezett. Előző csomag elvileg május 15-én érkezett az országba, június 8-án vámon volt, ès július 15-én kaptam meg.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Ne hagyd zsebben a póttárat :-)
00000.jpg
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Átdolgoztam az AGS tokot picit, nem szembetűnő a változás a kép alapján. Leglényegesebb a súlypont áthelyezésre került, a tárkioldó felől nagyobb a tok felülete, ruházatban nem tud elakadni rántásnál, balosnál nincs jelentősége, mivel akkor kívülre esik, picit egyszerűbb kivitelezés. A képen lévő egy jobbos példány.
145.jpg
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Dan Wesson revolverhez nem tudjátok hol/honnan lehetne markolatot vásarolni? Valamilyen műanyag v gumis markolat érdekelne inkább.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bandligy írta: 2020.08.31. 19:58 Dan Wesson revolverhez nem tudjátok hol/honnan lehetne markolatot vásarolni? Valamilyen műanyag v gumis markolat érdekelne inkább.
Nem tudod mivel lehet kompatibilis esetleg?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Fortitu írta: 2020.08.31. 20:28 Nem tudod mivel lehet kompatibilis esetleg?
Szerintem elég egyedi megoldás. Találtam róla egy képet a neten:
cb21.jpg
cb21.jpg (43.12 KiB) Megtekintve 34154 alkalommal
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bandligy írta: 2020.08.31. 19:58 Dan Wesson revolverhez nem tudjátok hol/honnan lehetne markolatot vásarolni? Valamilyen műanyag v gumis markolat érdekelne inkább.
Česká Zbrojovka mintabolt, Prága. Két hete mintha ott láttam volna, és a Dan Wesson márka tényleg az ő tulajdonukban van.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bandligy írta: 2020.08.31. 21:38 Szerintem elég egyedi megoldás. Találtam róla egy képet a neten:
cb21.jpg
Uh, az tényleg egyedi. A prágai boltban nem figyeltem, de érdemes körülnézni náluk, vagy felhívni őket. Aztán privátban beszélhetünk majd a beszerzésről ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bandligy írta: 2020.08.31. 19:58 Dan Wesson revolverhez nem tudjátok hol/honnan lehetne markolatot vásarolni? Valamilyen műanyag v gumis markolat érdekelne inkább.
Én az enyémhez eBay-en vettem Hogue gumit pár éve.
Sapienti sat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: sodoma »

globserverre váltámaszgumi. aliexpress-ről
kicsit lotyog de nem esik le.
IMG_20200901_143703.jpg
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

sodoma írta: 2020.09.01. 14:39 globserverre váltámaszgumi. aliexpress-ről
kicsit lotyog de nem esik le.
IMG_20200901_143703.jpg
Hasonlóm volt airsoft shotira raktam és egy kicsit de tényleg nagyon vigyázva hőlégfúvóval rámelegítettem, mondjuk utána csak levágni lehet.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: sodoma »

ZOLKET írta: 2020.09.01. 15:52 Hasonlóm volt airsoft shotira raktam és egy kicsit de tényleg nagyon vigyázva hőlégfúvóval rámelegítettem, mondjuk utána csak levágni lehet.
koszi. en majd gyorskotozovel porbalkozom :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Igényes...
sodoma írta: 2020.09.01. 17:56 koszi. en majd gyorskotozovel porbalkozom :)
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Alfa G020 pancake tok:

Kép

Kép

Keserű Pitbull 19M iwb tok:

Kép

Kép
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

fgabesz írta: 2020.09.09. 16:06 Alfa G020 pancake tok:

Kép

Kép

Keserű Pitbull 19M iwb tok:

Kép

Kép
Az tölténytartó, vagy gyorstöltő?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Gyorstöltő, prototípus.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

fgabesz írta: 2020.09.09. 16:06 Alfa G020 pancake tok:

Keserű Pitbull 19M iwb tok:
Valaki itten nagyon használja a 3D nyomtatóját... Gyorstöltő, fehér Pitbull markolat...

Na az utóbbi lehet hogy nem a legjobb ötlet fehérben nyomtatva. Nekem is van gyári fehér markolatom, egy sima, meg egy recés. A recés, az hihetetlen gyorsan koszolódik. Alighanem az amúgy szép "faerezetű" nyomtatott is fog.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

:mrgreen: Nem az enyém a nyomtató, céges. Más szinű markolatot is nyomtattam már... Egyébként nem hordom/viselem, a vitrinben meg csak kibírja valahogy. Meg aztán nálunk van szappan meg víz. :D
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Üdv.

Arra lennék kíváncsi, hogy az Alfa 13 típusú gumi markolatot próbálta e valaki Keserű Pitbull 19M re rakni?
Alfa 07-et próbáltam, de azt nem lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

PRTVIII írta: 2020.09.16. 18:38 Üdv.

Arra lennék kíváncsi, hogy az Alfa 13 típusú gumi markolatot próbálta e valaki Keserű Pitbull 19M re rakni?
Alfa 07-et próbáltam, de azt nem lehet.
Úgy emlékszem rá megy, de a szög nem passzol, nagyon merőlegesen áll a markolat a csőtengelyre.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: smith15 »

PRTVIII írta: 2020.09.16. 18:38 Üdv.

Arra lennék kíváncsi, hogy az Alfa 13 típusú gumi markolatot próbálta e valaki Keserű Pitbull 19M re rakni?
Alfa 07-et próbáltam, de azt nem lehet.
Ahogy Zora is mondta, rámegy, csak a szög nem tökéletes. A legjobb, ha fel tudod próbálni és meglátok, hogy tetszik-e.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

smith15 írta: 2020.09.17. 08:14 Ahogy Zora is mondta, rámegy, csak a szög nem tökéletes. A legjobb, ha fel tudod próbálni és meglátok, hogy tetszik-e.
A fegyverellátó weboldalon néztem, van valahol nekem egy régi Alfa famarkolatom, azt akarom előbb rápróbálni. Viszont a gumi markolat praktikusabb lenne.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: smith15 »

PRTVIII írta: 2020.09.17. 08:23 A fegyverellátó weboldalon néztem, van valahol nekem egy régi Alfa famarkolatom, azt akarom előbb rápróbálni. Viszont a gumi markolat praktikusabb lenne.
Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy egyik fa markolat sem akar rámenni tökéletesen, vagy jól áll, de a csavar furat nincs jó helyen, vagy a furat van jó helyen, de a markolat nem áll jól, illetve nem fér el a markolat kerettől. Ergo faragós a legtöbb markolat, már amelyikben enged annyit az anyag. Ez a gumi, ami rámegy úgy ahogy.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Sziasztok,


Tudnátok ajánlani jól bevált BALKEZES belső és külső tokot az alábbi fegyverekhez:

1. Ekol Alp2

2. Keserű Pitbull 19-M


Köszönettel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Balint333 írta: 2020.09.21. 09:12 Sziasztok,


Tudnátok ajánlani jól bevált BALKEZES belső és külső tokot az alábbi fegyverekhez:

1. Ekol Alp2

2. Keserű Pitbull 19-M


Köszönettel

A Dasta 202-3 az ALP2-höz, a 202-4 pedig a revolverhez valószínűleg passzol, balos/jobbosként is felszerelhető, és nem drága, mégis tartós.

https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... yvertokok/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

gvass1 írta: 2020.09.21. 10:24 A Dasta 202-3 az ALP2-höz, a 202-4 pedig a revolverhez valószínűleg passzol, balos/jobbosként is felszerelhető, és nem drága, mégis tartós.

https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... yvertokok/
Köszönöm szépen az ajánlásodat!
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Üdv.!
Érdeklődni szeretnék, hogy DPM helyretolórugó szettet honnan érdemes rendelni? Köszönöm!
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Andor88 írta: 2020.09.25. 17:13 Üdv.!
Érdeklődni szeretnék, hogy DPM helyretolórugó szettet honnan érdemes rendelni? Köszönöm!
Én a zahal oldaláról rendeltem.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Arh »

Sziasztok,
Van valakinek tippje, hogy a gyöngyvàszon tokból a paprikàs kormot mi hozza ki?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Arh írta: 2020.09.28. 11:51 Sziasztok,
Van valakinek tippje, hogy a gyöngyvàszon tokból a paprikàs kormot mi hozza ki?
bedobod a mosógépbe...lehetőleg nem az asszony fehérneműjével együtt :twisted:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2020.09.28. 11:54 bedobod a mosógépbe...lehetőleg nem az asszony fehérneműjével együtt :twisted:
:D szerintem a kièlezett gyalàsómmal kergetne a lakàsban. Megoldódott, a zuhany volt a megoldàs. Most màr csak a stukker kap egy alapos takarítàst.
Avatar
GRPKurz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.05.21. 17:33

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: GRPKurz »

Üdv a kartácsoknak!
Érdeklődni szeretnék, hogy Kes. Revenge 14M-hez famarkolatot Béla bácsiék adnak-e külön, és ha igen, mennyiért?
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

GRPKurz írta: 2020.10.04. 08:38 Üdv a kartácsoknak!
Érdeklődni szeretnék, hogy Kes. Revenge 14M-hez famarkolatot Béla bácsiék adnak-e külön, és ha igen, mennyiért?
"Béla bácsiékat" kellene kérdezni.....
Lacc82
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.10.03. 12:14

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Lacc82 »

Sziasztok!

Jobb kezes belső tokot keresek Röhm Rg88-hoz.
Bőr vagy kydex érdekel.
Tud valaki segíteni ebben?
Köszönöm!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2020.10.09. 09:49 Kép
Oldal fegyver....oldal csocs 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Budapesten revolverekhez ki készít mostanában famarkolatot és mennyiért kb.? Mondjuk ha dióból egy hasonló az érdesítéses flikk-flakkok nélkül, szuperpitbullra
K6-BF05-CB.png
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: sama »

Az alfa markolatot kell faragni valahol hogy felmenjen a Pitbull m19 re?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: smith15 »

sama írta: 2020.10.19. 12:18 Az alfa markolatot kell faragni valahol hogy felmenjen a Pitbull m19 re?
Az Alfa fa markolatok nem tökéletesek Pitbull 19M-re, faragni kell őket.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Azt hiszen ilyen még úgy se volt..
Kipróbáltam, hogy szíjat tudok-e készíteni.
received_4618906824848272.jpeg
received_2639006626353210.jpeg
received_368094964385043.jpeg
received_395793365145214.jpeg
received_3522187717844135.jpeg
received_829117267861942.jpeg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Roti írta: 2020.10.20. 12:32 Azt hiszen ilyen még úgy se volt..
Kipróbáltam, hogy szíjat tudok-e készíteni.
received_4618906824848272.jpegreceived_2639006626353210.jpegreceived_368094964385043.jpegreceived_395793365145214.jpegreceived_3522187717844135.jpegreceived_829117267861942.jpeg
Akkor most már aki vesz tőled tokot, az vehet hozzá színben és mintában passzoló szíjat is?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ok tehát senki
montecarlo írta: 2020.10.11. 10:14 Budapesten revolverekhez ki készít mostanában famarkolatot és mennyiért kb.? Mondjuk ha dióból egy hasonló az érdesítéses flikk-flakkok nélkül, szuperpitbullra
K6-BF05-CB.png
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

Làtod! :D :D :D
Jön a tél.. lesz időm bőrözni szélesítettem a repertoárt.

Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.

A képen látható övet tesztpéldánynak készítettem.
Eddig még sajnáltam használni.
Ha beáraznám kb egy nagyobb tok árába kerülne.
Azt hittem befonom a hajamat amire végigértem a díszítésen.

Ha minden jól megy idén készítek western öveket is. Csak jöjjenek meg a csatok hozzá.
Az még egy jó móka lesz.

Apropó... azt kihagytam 5mm vastag a szíj a bújtatok és a csatot rögzítő rész 3.5mm-es. A csat cserélhető, mert a képen az nem szegecs látható, hanem csavar. A első bújtató is csavarozva van.
Thomaster írta: 2020.10.20. 13:20 Akkor most már aki vesz tőled tokot, az vehet hozzá színben és mintában passzoló szíjat is?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Roti írta: 2020.10.20. 14:36 Làtod! :D :D :D
Jön a tél.. lesz időm bőrözni szélesítettem a repertoárt.

Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.
Klassz nagyon, én örülök neki - nehéz normális minőségű övet venni.
Sapienti sat.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Roti írta: 2020.10.20. 14:36

Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.

Szia,

engem érdekelne a díszítésmentes verzió, várom a képeket/ árat.

Üdv
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2020.10.20. 15:09 Klassz nagyon, én örülök neki - nehéz normális minőségű övet venni.
Igen, a legtöbb, "bőr"-ként eladott öv valójában poliuretán, és csak egy vékony bőrréteg van ráragasztva, VAGY bőr daralék van összeragasztva/préselve.
Kb. 10 évvel ezelőtt Sang el Rahim fórumtárs készíttetett nekem két, valódi bőr övet, jelenleg is az egyiket hordom.
Szóval szerintem mindenképp lenne kereslet valódi bőr övre; akár sima fekete kivitelben, díszítés nélkül, dísztelen csattal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: killertom »

Olyan bőrdíszművest tud valaki esetleg aki egy pisztolytáska rendbehozását vállalná? Egy Első Világháború idejéből származó Mauser M1914 pisztolytáskáról lenne szó, a bőr teljesen jó állapotban van de a varrások felfeslettek, azokat kéne pótolni.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Roti írta: 2020.10.20. 14:36 Làtod! :D :D :D
Jön a tél.. lesz időm bőrözni szélesítettem a repertoárt.

Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.

A képen látható övet tesztpéldánynak készítettem.
Eddig még sajnáltam használni.
Ha beáraznám kb egy nagyobb tok árába kerülne.
Azt hittem befonom a hajamat amire végigértem a díszítésen.

Ha minden jól megy idén készítek western öveket is. Csak jöjjenek meg a csatok hozzá.
Az még egy jó móka lesz.

Apropó... azt kihagytam 5mm vastag a szíj a bújtatok és a csatot rögzítő rész 3.5mm-es. A csat cserélhető, mert a képen az nem szegecs látható, hanem csavar. A első bújtató is csavarozva van.
Ha tokot tudsz varrni, akkor övet is. Az övcsavar szerintem nem jó, varrni szoktam a pacsnit is.
Ráadásul, nagyon kevés anyagot hagytál a csavarnak.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

fgabesz írta: 2020.10.20. 19:43 Ha tokot tudsz varrni, akkor övet is. Az övcsavar szerintem nem jó, varrni szoktam a pacsnit is.
Ráadásul, nagyon kevés anyagot hagytál a csavarnak.
Nem érzem instabilnak vagy rossznak a csavar pozícióját. Nem tud kiszakadni sem.
A többinél, amit készítek elvárás a cserélhető csat.
Ezért a saját példányt is így készítetem, hogy tudjam működik a szotri.
Aki varrva kéri neki úgy készítem. Ez részlet kérdése.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

fgabesz írta: 2020.10.20. 19:43
Apropó: félOFF. Többször olvastam regényekben, hogy "övébe rejtette az aranyat", "öve ezüsttel teli". Bengtsson Rőde Orm című regényében többször szerepel a fordulat.
Sokáig azt hittem, ez metafora az övön hordott tarsolyra. A 2010-es True Gritben elhangzik: "…robbed him of his life and his horse and two California gold pieces that he carried in his trouser band."
Ezt
Leather money belt.jpg
Leather money belt.jpg (18.37 KiB) Megtekintve 32209 alkalommal
…felejtsük el, mert a cipzárat az első világháború előtt találták fel, de már a 20. században.
Erről
Smuggler belt.jpg
Smuggler belt.jpg (48.3 KiB) Megtekintve 32202 alkalommal
…már elhiszem, hogy volt korabeli elődje. Megjegyzem, a külső oldalán van egy árulkodó varrás, ami hozzáértő szemnek jelzi, hogy itt van valami…
Smuggler belt 2.jpg
Smuggler belt 2.jpg (22.93 KiB) Megtekintve 32202 alkalommal
Ismerősöm látott ilyet múzeumban: kétrétegű vagy hosszában V-alakúra hajtott bőrövet kell elképzelni, aminek a felső része egy szakaszon nincs összevarrva.
Nem igazán találom a kulcsszavakat, hogy Google korhű vagy korabeli övekről mutasson fényképeket. Több példányt több korból szeretnék szemrevételezni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2020.10.20. 22:59-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.10.20. 22:42 Apropó: félOFF. Többször olvastam regényekben, hogy "övébe rejtette az aranyat", "öve ezüsttel teli". Bengtsson Rőde Orm című regényében többször szerepel a fordulat.
Sokáig azt hittem, ez metafora az övön hordott tarsolyra. A 2010-es True Gritben elhangzik: "…robbed him of his life and his horse and two California gold pieces that he carried in his trouser band."
Ezt
Leather money belt.jpg
…felejtsük el, mert a cipzárat az első világháború előtt találták fel, de már a 20. században.
Ismerősöm látott ilyet múzeumban: kétrétegű vagy hosszában V-alakúra hajtott bőrövet kell elképzelni, aminek a felső része egy szakaszon nincs összevarrva.
Nem igazán találom a kulcsszavakat, hogy Google korhű vagy korabeli övekről mutasson fényképeket. Több példányt több korból szeretnék szemrevételezni.
Nekem ez ugrott be mindjárt :-) :
Kb. 1:40-től aktuális, de ajánlom az egész filmet ha még nem láttad volna, méltatlanul ismeretlen.

https://youtu.be/mO5UNbKzcpQ
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Erre volt nálunk is megoldás, úgy hívják, tüsző.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Roti írta: 2020.10.20. 14:36 Làtod! :D :D :D
Jön a tél.. lesz időm bőrözni szélesítettem a repertoárt.

Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.

A képen látható övet tesztpéldánynak készítettem.
Eddig még sajnáltam használni.
Ha beáraznám kb egy nagyobb tok árába kerülne.
Azt hittem befonom a hajamat amire végigértem a díszítésen.

Ha minden jól megy idén készítek western öveket is. Csak jöjjenek meg a csatok hozzá.
Az még egy jó móka lesz.

Apropó... azt kihagytam 5mm vastag a szíj a bújtatok és a csatot rögzítő rész 3.5mm-es. A csat cserélhető, mert a képen az nem szegecs látható, hanem csavar. A első bújtató is csavarozva van.
Helló kolléga!
Onesta Rhino-hoz fain tokon tetszett-e már gondolkodni? Nem pancake-fazonon pld?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Roti írta: 2020.10.20. 22:35 Nem érzem instabilnak vagy rossznak a csavar pozícióját. Nem tud kiszakadni sem.
A többinél, amit készítek elvárás a cserélhető csat.
Ezért a saját példányt is így készítetem, hogy tudjam működik a szotri.
Aki varrva kéri neki úgy készítem. Ez részlet kérdése.
Értem. Készítettél 1 db övet...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon jó film!
zora írta: 2020.10.20. 22:53 Nekem ez ugrott be mindjárt :-) :
Kb. 1:40-től aktuális, de ajánlom az egész filmet ha még nem láttad volna, méltatlanul ismeretlen.

https://youtu.be/mO5UNbKzcpQ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

fgabesz írta: 2020.10.21. 00:53 Erre volt nálunk is megoldás, úgy hívják, tüsző.
"Speciális, hagyományos övfajta viszont a (férfi) tüsző (gyüsző, gyűszűszíju) 15–20 cm széles, kétrétűen vett, cserzett vagy zsírozott, ló- vagy marhabőrből varrt, elején zsebforma erszényekkel és réz- vagy más fémcsatos keskenyebb szíjakkal ellátva. Országszerte jelentős a paraszt- és pásztorviseletekben. A 18–20. sz. folyamán megelőzte a többi bőrövet, neve át is mehetett azokra. Az Alföldön a 19. sz. elején a testen viselték, rövid derekú inghez, így a gyomortájat csak a tüsző fedte. Másutt hosszú derekú, kívül viselt vagy bekötött aljú ingre vették föl. A Dunántúlon hamarabb kiment a divatból, Erdélyben viszont a 19. sz. végéig viselték; Torockó, Aranyosszék vidékén pl. pirosat is. Székelyek, csángók, továbbá románok, szlovákok (díszes rézcsatokkal), csehek, szászok (tollhímzéssel) és több környező nép a 20. sz. közepén is hordta. A tüsző fizikai munkavégzéskor tartja az izmokat. Zsebeiben pénzt, tűzszerszámot, bicskát és egyéb kisebb személyes használati tárgyakat tartanak. Kereskedőknek volt keskenyebb, selyemmel hímzett is. Funkcióban, de néha formában is előzményei a derékon viselt gótikus erszények." - Magyar néprajzi lexikon

Köszönöm, ez egy jó kulcsszó.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

:)
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

The Gent írta: 2020.10.21. 17:21 Helló kolléga!
Onesta Rhino-hoz fain tokon tetszett-e már gondolkodni? Nem pancake-fazonon pld?
Avanger forma játszhat még. Annyi, hogy az annyira nem simul a testhez eláll jobban.
Ez ízlés kérdése, ki hogyan rejti.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Roti írta: 2020.10.22. 08:15 Avanger forma játszhat még. Annyi, hogy az annyira nem simul a testhez eláll jobban.
Ez ízlés kérdése, ki hogyan rejti.
Köszi, majd ha meglesz a slukker, priviben megkeresnélek...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Roti írta: 2020.10.20. 14:36 Készítek díszítés mentest öveket. Az barátibb áron lesz elérhető. Majd ezekről is publikálok képet.
Ha minden jól megy idén készítek western öveket is. Csak jöjjenek meg a csatok hozzá.
Az még egy jó móka lesz.
Hadd lám!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

The Gent írta: 2020.10.22. 09:49 Köszi, majd ha meglesz a slukker, priviben megkeresnélek...
Rendben, így legyen!
Köszi a bizalmat!
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roti »

jó ha van írta: 2020.10.24. 01:04Hadd lám!
Talán jövöhéten! Pécset nincs a boltba övcsat...szomorú.
Lesznek tokokról is képek. Begyújtottam a rakétákat.
Sajnos áprilisban tokoztam utoljára. Azokról se raktam még fel a képet.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Famarkolat

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Famarkolatokat ki készít mostanában?
Pitbull 19-M famarkolat.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

MP5 aktatáskából tüzelve :O
https://www.youtube.com/watch?v=92tj3dT5Uhs
mp5.jpg
mp5.jpg (80.26 KiB) Megtekintve 31324 alkalommal
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2020.11.15. 21:49 MP5 aktatáskából tüzelve :O
https://www.youtube.com/watch?v=92tj3dT5Uhs
mp5.jpg
Az újratöltők álma - gyűjti az üres hüvelyt! :lol: :lol: :lol:

Korrektül tartja az úriember - testközéphez szorítva. Így legalább lehet vele valamennyire célozni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

3M Peltor Optime III passzív fültok

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszönöm én is. Félve kattintottam, azt gondolván, hogy egy 50-60 ezres aktív cuccot ajánlasz.

Pá hete vettem egyet, lőni még nem tudtam a vírus miatt, csendesszobában találja magát az ember ahogy felteszi, jónak tűnik.
G.D írta: 2020.06.18. 10:40Peltor Optime III
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

zora írta: 2020.10.20. 22:53 Nekem ez ugrott be mindjárt :-) :
Kb. 1:40-től aktuális, de ajánlom az egész filmet ha még nem láttad volna, méltatlanul ismeretlen.

https://youtu.be/mO5UNbKzcpQ
Nekem is :D
Az egyik legjobb road movie szerintem, angolul is élvezhető, de a magyar szinkron egyenesen zseniális!!

Itt megnézhető a teljes film, aki még nem látta volna.
https://videa.hu/videok/film-animacio/e ... dvok0aFGPW
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: vato »

Enjoy :D
99FD9D6A-A46A-41A0-A58E-E0689ABBEAEB.jpeg
AC2D1CDA-DC2D-4985-9289-EB248E7B5BCE.jpeg
F890D0D2-709A-4B21-AACB-13F8FC22F6BC.jpeg
B503B43C-0B1D-4DF8-8953-16893F08115E.jpeg
747EBFCD-EFE1-42C1-85DB-2C2E3A24AAE0.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2020.11.20. 20:57 Enjoy :D

Ügyes! És most látszik, miért volt fölösleges ragaszkodni az ejektorrúd imitációhoz. Ha nem volna, újratöltéshez nem kellene leszerelni a cájgot.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

zora írta: 2020.11.20. 21:23 Ügyes! És most látszik, miért volt fölösleges ragaszkodni az ejektorrúd imitációhoz. Ha nem volna, újratöltéshez nem kellene leszerelni a cájgot.
A cájgot meg kiváltja a másik kézben egy lámpa. ;) Sok értelmét nem látom az ilyen karácsonyfadísznek egy Pitbullon, legfeljebb ha nincs más gumis otthon.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: vato »

parazstaposo írta: 2020.11.20. 21:31 A cájgot meg kiváltja a másik kézben egy lámpa. ;) Sok értelmét nem látom az ilyen karácsonyfadísznek egy Pitbullon, legfeljebb ha nincs más gumis otthon.
A másik kezedben lehet egy pepper spré, kés, sokkoló, vipera egy másik pitbull vagy bármi;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2020.11.20. 21:23 Ügyes! És most látszik, miért volt fölösleges ragaszkodni az ejektorrúd imitációhoz. Ha nem volna, újratöltéshez nem kellene leszerelni a cájgot.
Végülis le lehet nyesni:D , de esti felhúzósnak tevezem..:D

De tényleg felesleges az imitácio, a helyét ki sem kellett volna marni, még masszivabb lenne.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.11.20. 21:35 A másik kezedben lehet egy pepper spré, kés, sokkoló, vipera egy másik pitbull vagy bármi;)
Kreatív, nagyon jó!
11 vagy 22 mm a sín?
Lehet rendelni ilyen tartót?
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.11.20. 21:35 A másik kezedben lehet egy pepper spré, kés, sokkoló, vipera egy másik pitbull vagy bármi;)
Kreatív, nagyon jó!
11 vagy 22 mm a sín?
Lehet rendelni ilyen tartót?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2020.11.20. 21:35 A másik kezedben lehet egy pepper spré, kés, sokkoló, vipera egy másik pitbull vagy bármi;)
Vagy a tartaléktár. :-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2020.11.20. 21:53 Kreatív, nagyon jó!
11 vagy 22 mm a sín?
Lehet rendelni ilyen tartót?
Weaver = picatinny rail az 22es és a fegyverlámpák mind ilyen sínre passzolnak

Keresek majd linket ha érdekel.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Pitbull 19m fegyverlampatarto

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2020.11.20. 22:04 Weaver = picatinny rail az 22es és a fegyverlámpák mind ilyen sínre passzolnak

Keresek majd linket ha érdekel.
Köszönöm szépen a segítséget, igen érdekel, már keresgetem, de még nem találtam rá :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Diy kydex pofadék :D ( csiszolás előtt)
364EACD1-1D16-4189-9AD4-FAD1B0C70041.jpeg
A1728902-D66F-46A5-ADC6-B742B5CD8411.jpeg
Nagyon masszív lett (2es kydexből), kényelmes és óccó:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Válasz küldése