Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Elnezest az elirasert 5 helyett 4 szerettem volna! Bocsasson meg nekem es azert is mert most is epp dolgozok(mert 2 munka helyem is van jelenleg) kedves Béla báttyám es az ekezetek miatt is csak epp telefonrol vagyok. Ez csak egy gyors teszt volt majd meg tesztelgetem. A gumit hozza meg kepzelje el boltba vettem. Hazaarulas ide hazaarulas oda. En csak azt mondtam amennyire rossznak allitotta be mindenki azert kozel se olyan szornyu. Ettol fuggetlenul szeretem az onestamat de ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. Sot a sok aluminium anyag hasznalat se. Tudom az AGS 15M is maga a tar az az. De en inkabb a full acel hive lennek es nem csak a revolver formakat eroltetnem. Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. De izlesek es pofonok attol fuggetlenul szeretem az Onestat de en szemely szerint szurkolok a konkurencianak is nalam formavilagba sokkal kozelebb allnak De kinek a pap kinek a papne ;) a teszt meg gyors teszt volt es azert csinaltam mert konkretan le lett irva ugy a fegyver mint valami hasznalhatatlan fem darab. Amugy meg minden elismeresem meg mindig a keseru muvek elott de hozzam formavilagba nem all kozel. Es ezzel le is zarnam ezt. Gyozzon a jobbik en azt mondom. :D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 16:33 (illetve 80 soher
Bocs, de ennyi sóher még itt sincs...
nhgal7uwShp.gif
nhgal7uwShp.gif (28.21 KiB) Megtekintve 44505 alkalommal
Sapienti sat.
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

A felre gepeles miatt is elnezest kerek elore! Viszont ha mar itt vagyunk lenne egy kerdesem miert nem eroltetik a PAK riasztokat gumilovedekes fegyvereknel miert csak a 380R ? Elvegre a csucsnyomas a PAK-nal magasabb a csucsnyomas duplaja BAR-ba merve mint a 380R illetve a PAK-nak raadasul konzisztensebb a teljesitmeny mint a 380R riasztonal nem? Valaki okositson ki ebbe a temaba lehet en tudom rosszul ezeket az informaciokat. De a miertekte kivancsi lennek miert csak 380R riasztoval szerelt gumisok vannak a PAK riasztoval szembe? (Persze ha az informacioim jok amiket irtam) Mert elvegre ezeket olvastam hogy PAK magasbb csucsnyomas stb stb. Koszonom elore is aki felvilagosit!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 21:07 Elnezest az elirasert 5 helyett 4 szerettem volna! Bocsasson meg nekem es azert is mert most is epp dolgozok(mert 2 munka helyem is van jelenleg) kedves Béla báttyám es az ekezetek miatt is csak epp telefonrol vagyok. Ez csak egy gyors teszt volt majd meg tesztelgetem. A gumit hozza meg kepzelje el boltba vettem. Hazaarulas ide hazaarulas oda. En csak azt mondtam amennyire rossznak allitotta be mindenki azert kozel se olyan szornyu. Ettol fuggetlenul szeretem az onestamat de ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. Sot a sok aluminium anyag hasznalat se. Tudom az AGS 15M is maga a tar az az. De en inkabb a full acel hive lennek es nem csak a revolver formakat eroltetnem. Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. De izlesek es pofonok attol fuggetlenul szeretem az Onestat de en szemely szerint szurkolok a konkurencianak is nalam formavilagba sokkal kozelebb allnak De kinek a pap kinek a papne ;) a teszt meg gyors teszt volt es azert csinaltam mert konkretan le lett irva ugy a fegyver mint valami hasznalhatatlan fem darab. Amugy meg minden elismeresem meg mindig a keseru muvek elott de hozzam formavilagba nem all kozel. Es ezzel le is zarnam ezt. Gyozzon a jobbik en azt mondom. :D

" ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. "

" Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. "

Hahó, revolver ill. forgótáras pisztoly ugyanaz. Na jó, nem leszek nyelvtan náci...
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 21:17 A felre gepeles miatt is elnezest kerek elore! Viszont ha mar itt vagyunk lenne egy kerdesem miert nem eroltetik a PAK riasztokat gumilovedekes fegyvereknel miert csak a 380R ? Elvegre a csucsnyomas a PAK-nal magasabb a csucsnyomas duplaja BAR-ba merve mint a 380R illetve a PAK-nak raadasul konzisztensebb a teljesitmeny mint a 380R riasztonal nem? Valaki okositson ki ebbe a temaba lehet en tudom rosszul ezeket az informaciokat. De a miertekte kivancsi lennek miert csak 380R riasztoval szerelt gumisok vannak a PAK riasztoval szembe? (Persze ha az informacioim jok amiket irtam) Mert elvegre ezeket olvastam hogy PAK magasbb csucsnyomas stb stb. Koszonom elore is aki felvilagosit!
PAK erősebb labor körülmények közt. A gyakorlat meg mást mutat.
Piréz poéta.
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Tudom ugyan az csak epp mashogy fogalmaztam meg. Imadom mikor ennyi fanatikus marka hu ember koze csoppenek a kakan is a csomot.... :D . De mi az hogy gyakorlatban? Tudtommal nem nagyon probalkoztak PAK riasztos gumis fegyverekkel vagy ez az informaciom rossz? Ha meg nem nagyon volt PAK gumis akkor meg eleve nincs gyakorlatba mit hasonlitani. De ha teves az informaciom akkor bocsi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

security89 írta: 2020.02.24. 21:19 " ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. "

" Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. "

Hahó, revolver ill. forgótáras pisztoly ugyanaz. Na jó, nem leszek nyelvtan náci...
Szinonimaként használta, helyesen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Mert ha mar voltak PAK mukodo gumis fegyverek akkor ertem a gyakorlatban dolgot. De ha erre a par tesztre alapozunk az edes keves hogy azt kijelenthetsuk hogy gyakorlatban meg gyengebb a PAK mukodo dolgok. De ha voltak mar PAK mukodo gumis fegyverek akkor vissza szivok mindent.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 21:07 Elnezest az elirasert 5 helyett 4 szerettem volna! Bocsasson meg nekem es azert is mert most is epp dolgozok(mert 2 munka helyem is van jelenleg) kedves Béla báttyám es az ekezetek miatt is csak epp telefonrol vagyok. Ez csak egy gyors teszt volt majd meg tesztelgetem. A gumit hozza meg kepzelje el boltba vettem. Hazaarulas ide hazaarulas oda. En csak azt mondtam amennyire rossznak allitotta be mindenki azert kozel se olyan szornyu. Ettol fuggetlenul szeretem az onestamat de ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. Sot a sok aluminium anyag hasznalat se. Tudom az AGS 15M is maga a tar az az. De en inkabb a full acel hive lennek es nem csak a revolver formakat eroltetnem. Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. De izlesek es pofonok attol fuggetlenul szeretem az Onestat de en szemely szerint szurkolok a konkurencianak is nalam formavilagba sokkal kozelebb allnak De kinek a pap kinek a papne ;) a teszt meg gyors teszt volt es azert csinaltam mert konkretan le lett irva ugy a fegyver mint valami hasznalhatatlan fem darab. Amugy meg minden elismeresem meg mindig a keseru muvek elott de hozzam formavilagba nem all kozel. Es ezzel le is zarnam ezt. Gyozzon a jobbik en azt mondom. :D
Nem kell bocsánatot kérnie, mint írta itt hozzáértők vannak akiknek azonnal lejön, hogy az Onestára vonatkozó része kamu. A másik fegyverről etikai okok miatt egy szót sem írok! Ha jól számoltam, minimum 14 lövést adott le, fényes nappal a kertjében, és nem hívták ki a rendőrséget. Igen érdekes, hogy az SA működésű, hosszú irányzóvonalú Onestával nem tud pontosan lőni. Így van győzzön a jobbik, csak tisztességes versenyben! Onesta 12 éve van a hazai piacon, majd még Ön meglátja 12 év múlva, hogy mi maradt akkor a piacon, hajrá! ( azért a 4-et 5-nek írni , nem kis "tévedés " )
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.02.24. 21:54-kor.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 21:31 Tudom ugyan az csak epp mashogy fogalmaztam meg. Imadom mikor ennyi fanatikus marka hu ember koze csoppenek a kakan is a csomot.... :D . De mi az hogy gyakorlatban? Tudtommal nem nagyon probalkoztak PAK riasztos gumis fegyverekkel vagy ez az informaciom rossz? Ha meg nem nagyon volt PAK gumis akkor meg eleve nincs gyakorlatba mit hasonlitani. De ha teves az informaciom akkor bocsi.
Nem vagyok márka hű. Thomaster mért anno valamilyen fegyvert pak ill r knallal is, és a lapua r knall erősebb volt, mint a pak. A sima r knall (nem lapua) is forma-forma volt a pak-kal. Javítsatok ki, ha tévedek.
Piréz poéta.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

művek-1 írta: 2020.02.24. 21:43 Nem kell bocsánatot kérnie, mint írta itt hozzáértők vannak akiknek azonnal lejön, hogy az Onestára vonatkozó része kamu. A másik fegyverről etikai okok miatt egy szót sem írok! Ha jól számoltam, minimum 14 lövést adott le, fényes nappal a kertjében, és nem hívták ki a rendőrséget. Igen érdekes, hogy az SA működésű, hosszú irányzóvonalú Onestával nem tud pontosan lőni. Így van győzzön a jobbik, csak tisztességes versenyben! Onesta 12 éve van a hazai piacon, majd még Ön meglátja 12 év múlva, hogy mi lesz akkor a piacon, hajár!
+1
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

security89 írta: 2020.02.24. 21:47 Nem vagyok márka hű. Thomaster mért anno valamilyen fegyvert pak ill r knallal is, és a lapua r knall erősebb volt, mint a pak. A sima r knall (nem lapua) is forma-forma volt a pak-kal. Javítsatok ki, ha tévedek.
Mikor nem volt .380 R BLANC a piacon úgy 2009 tájékán, elkezdtük a fegyvereinket átalakítgatni. A hosszú fegyverekbe használhatatlan, energia a fele és nem stabil, rövid fegyverekbe elmegy, de nagy a szórás, és ahány gyártó, annyi hosszúság, a Micromaxnál szívtuk meg vele. Ezek tapasztalatok, nem előítéletek! :lol: :D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 21:07 Elnezest az elirasert 5 helyett 4 szerettem volna! Bocsasson meg nekem es azert is mert most is epp dolgozok(mert 2 munka helyem is van jelenleg) kedves Béla báttyám es az ekezetek miatt is csak epp telefonrol vagyok. Ez csak egy gyors teszt volt majd meg tesztelgetem. A gumit hozza meg kepzelje el boltba vettem. Hazaarulas ide hazaarulas oda. En csak azt mondtam amennyire rossznak allitotta be mindenki azert kozel se olyan szornyu. Ettol fuggetlenul szeretem az onestamat de ez a revolver forma nekem annyira nem fekszik. Sot a sok aluminium anyag hasznalat se. Tudom az AGS 15M is maga a tar az az. De en inkabb a full acel hive lennek es nem csak a revolver formakat eroltetnem. Illetve az is tetszik az AGS 15M nem forgo taras nekem peldaul a forgotaras pisztolyok se tetszenek. De izlesek es pofonok attol fuggetlenul szeretem az Onestat de en szemely szerint szurkolok a konkurencianak is nalam formavilagba sokkal kozelebb allnak De kinek a pap kinek a papne ;) a teszt meg gyors teszt volt es azert csinaltam mert konkretan le lett irva ugy a fegyver mint valami hasznalhatatlan fem darab. Amugy meg minden elismeresem meg mindig a keseru muvek elott de hozzam formavilagba nem all kozel. Es ezzel le is zarnam ezt. Gyozzon a jobbik en azt mondom. :D
Te akkor biztos valami volt commandos , volt légiós lehetsz...
tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif
tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif (1.7 MiB) Megtekintve 44449 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2020.02.24. 22:02-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

művek-1 írta: 2020.02.24. 21:43 Nem kell bocsánatot kérnie, mint írta itt hozzáértők vannak akiknek azonnal lejön, hogy az Onestára vonatkozó része kamu. A másik fegyverről etikai okok miatt egy szót sem írok! Ha jól számoltam, minimum 14 lövést adott le, fényes nappal a kertjében, és nem hívták ki a rendőrséget. Igen érdekes, hogy az SA működésű, hosszú irányzóvonalú Onestával nem tud pontosan lőni. Így van győzzön a jobbik, csak tisztességes versenyben! Onesta 12 éve van a hazai piacon, majd még Ön meglátja 12 év múlva, hogy mi maradt akkor a piacon, hajrá! ( azért a 4-et 5-nek írni , nem kis "tévedés " )
+1!! TOUCHÉ.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

The Gent írta: 2020.02.24. 21:54 Te akkor biztos valami volt commandos , volt légiós lehetsz...
Ott azért tovább kellet tudni számolni a tárazásnál, nekünk fúrtak egy lyukat az AMD-re , hogy ne tévesszük el mikor van meg a harminc....
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Eggyaltalan nem kamu elarulom umarex nc riasztoval azt produkalta amit irtam es csatoltam is a kepet! Harmat gyenge volt! Utana irtam Geco nc patronnal hozta amit kell amit az onesta tud teljes mertekbe a gyari hozza valo gumissal es pontos is volt. A nem gyari kemenyebb gumival irtam hogy iszonyat pontatlan volt de mivel az nem hozza lett tervezve gondolom ezert. Igen igy van fenyes nappal mert akkora tercia hogy nyugodtan megengedhetem oseim reven mert az o erdemuk hogy ekkora helyen lakhatom. Csak el kell tudni fogadni a negativ dolgokat is. Elhiszem a keseru a csucs de en szemely szerint orulok van konkurencia szamomra mint irtam forma vilag kozelebb all hozzam illetve minnel tobb az acel anyag hasznalat egy fegyverbe annal jobb de ez csak az en hulye maniam. Igy van meglatjuk! A teszt meg egy gyors amator teszt volt csak azert mert attol hogy van konkurecia nem kell leirni hogy hasznalhatatlan meg semmit ero mert ez se fer es tisztesseges.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

művek-1 írta: 2020.02.24. 21:57 Ott azért tovább kellet tudni számolni a tárazásnál, nekünk fúrtak egy lyukat az AMD-re , hogy ne tévesszük el mikor van meg a harminc....
A macskosz "arca" elarul mindent...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Nem en es a csaladom egyszeru emberek vagyunk azert se vagyok ennek a szakertoje ennek a temanak csak a tapasztalatom irtam le ami ezek szerint faj. En a aquapónia szakertoje vagyok termeloi agazat. Teljessen mas. Na koszonom igy mar akkor ertem a gyakorlatban dolgot....
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 22:00 Eggyaltalan nem kamu elarulom umarex nc riasztoval azt produkalta amit irtam es csatoltam is a kepet! Harmat gyenge volt! Utana irtam Geco nc patronnal hozta amit kell amit az onesta tud teljes mertekbe a gyari hozza valo gumissal es pontos is volt. A nem gyari kemenyebb gumival irtam hogy iszonyat pontatlan volt de mivel az nem hozza lett tervezve gondolom ezert. Igen igy van fenyes nappal mert akkora tercia hogy nyugodtan megengedhetem oseim reven mert az o erdemuk hogy ekkora helyen lakhatom. Csak el kell tudni fogadni a negativ dolgokat is. Elhiszem a keseru a csucs de en szemely szerint orulok van konkurencia szamomra mint irtam forma vilag kozelebb all hozzam illetve minnel tobb az acel anyag hasznalat egy fegyverbe annal jobb de ez csak az en hulye maniam. Igy van meglatjuk! A teszt meg egy gyors amator teszt volt csak azert mert attol hogy van konkurecia nem kell leirni hogy hasznalhatatlan meg semmit ero mert ez se fer es tisztesseges.



Olvasni nem most kellene megtanulni! Én egy szót, egy betűt nem írtam, és nem írok a konkurenciáról! Győzzön a jobbik, csak tisztességes versenyben! A felületi terhelésekbe és a mozgási energiába a " soher" után nem mennék bele, aki egy 19.3 mm 55 Shore keménységű gumi átütését hasonlítja egy 15 mm, 70 Shore keménységű gumilövedékéhez, azzal a témáról szakmai szinten nem érdemes eszmét cserélni.
Én az Ön által említett termékről, sehol, semmit nem írtam, ezért ne vádoljon hamisan, mert ki fogják tiltani! Etika, ha ismert fogalom! Engem az zavar, hogy a mi termékünket hamisan rossz színben akarja feltüntetni, amikor 2008 -óta több ezer darabot eladtunk, és most jön az első hozzászólásával, és mi tudatlanok megtudjuk Öntől, hogy rossz a szórása, és nem lehet pontosan lőni. Engem nem zavar, ha nem egyedül vagyunk a piacon, mert a hidegháborúban születtek a legjobb fegyverek, kicsit fejlesztésre ösztönöz minket, de csak a tisztesség keretein belül. A hazaárulózást meg tartsa meg annak, aki erre bíztatta Önt, köszönöm! Szép estét!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

The Gent írta: 2020.02.24. 22:05 A macskosz "arca" elarul mindent...
:D
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Latom szeretnek az itteniek viccelodni ez jo tetszik nekem jo megkavarni az allo vizet! De legalabb hasznos valaszt kaptam hogy ezek szerint a PAK riasztoval mi a baj.
De akkor meg egy kerdest engedjetek meg nekem legyetek szivessek. Mi a velemenyetek a szinten konkurencia altal behirdetett Zalán tipusu gumisrol ami szinten PAK? Allitolag nem kell a gumit zsirozni.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 22:15 Latom szeretnek az itteniek viccelodni ez jo tetszik nekem jo megkavarni az allo vizet! De legalabb hasznos valaszt kaptam hogy ezek szerint a PAK riasztoval mi a baj.
De akkor meg egy kerdest engedjetek meg nekem legyetek szivessek. Mi a velemenyetek a szinten konkurencia altal behirdetett Zalán tipusu gumisrol ami szinten PAK? Allitolag nem kell a gumit zsirozni.
Nem viccelődnek, sírnak, hogy még nem ignoráltak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 22:06 Nem en es a csaladom egyszeru emberek vagyunk azert se vagyok ennek a szakertoje ennek a temanak csak a tapasztalatom irtam le ami ezek szerint faj. En a aquapónia szakertoje vagyok termeloi agazat. Teljessen mas. Na koszonom igy mar akkor ertem a gyakorlatban dolgot....
Nem a tapasztalat fáj, hanem a stílusod, az fáj. Az, hogy egyszerű vagy , az látszik is, nem kellene mondanod. Attól, hogy van két nem halálos hatású eszköz a birtokodban, még nem kellene itt az észt osztani. Itt több évtizedes lövész múlttal és tapasztalattal rendelkező emberek laknak. Te betoppantál ide sáros csizmában,aztán rögtön megmondod a tuttit. Több tisztelettel kellene írnod, nekem az a véleményem. Köszönöm, hogy elolvastad. Jó egészséget kívánok!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

The Gent írta: 2020.02.24. 22:19 Nem a tapasztalat fáj, hanem a stílusod, az fáj. Az, hogy egyszerű vagy , az látszik is, nem kellene mondanod. Attól, hogy van két nem halálos hatású eszköz a birtokodban, még nem kellene itt az észt osztani. Itt több évtizedes lövész múlttal és tapasztalattal rendelkező emberek laknak. Te betoppantál ide sáros csizmában,aztán rögtön megmondod a tuttit. Több tisztelettel kellene írnod, nekem az a véleményem. Köszönöm, hogy elolvastad. Jó egészséget kívánok!
+1!
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Addig orulj mig vannak ilyen egyszeru paraszt emberek mint en es a csaladom mert nagy valoszinuseggel nem lenne mit enned mint irtam en aquapónia(vizben noveny es gyumolcs termesztes) halak segitsegevel vagyok szakosodva vagy is inkabb a szuleim akik tanitgatnak engem hogy ebbe az agazatba a tudasom minnel tobb legyen. En egy egyszeru atlag ember csinaltam egy tesztet ennyi. De latom itt a konkurenciarol nem lehet sajnos kerdezni. En csak azt mondom annyira nem rossz fegyver az AGS 15M mint ahogy sokan itt leirtak. Remelem a jovobe a keseru muvek nem csak a revolver forma vilagot fogja kovetni ha nem egy kicsit modernebb forma vilagot mint ahogy a puskaknal is es remelem lesznek teljessen acel szerkezetu gumisok minden teren ha a jogszabalyok engedik. En szemely szerint orulnek modernebb kinezetu puskaknak es pisztolyoknak persze ha csak a szabalyok lehetove teszik. Tovabbi sok sikert es jo munkat. Minnel tobb konkurencia van a piacon annal jobb fegyverek szulethetnek!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 22:33 Addig orulj mig vannak ilyen egyszeru paraszt emberek mint en es a csaladom mert nagy valoszinuseggel nem lenne mit enned mint irtam en aquapónia(vizben noveny es gyumolcs termesztes) halak segitsegevel vagyok szakosodva vagy is inkabb a szuleim akik tanitgatnak engem hogy ebbe az agazatba a tudasom minnel tobb legyen. En egy egyszeru atlag ember csinaltam egy tesztet ennyi. De latom itt a konkurenciarol nem lehet sajnos kerdezni. En csak azt mondom annyira nem rossz fegyver az AGS 15M mint ahogy sokan itt leirtak. Remelem a jovobe a keseru muvek nem csak a revolver forma vilagot fogja kovetni ha nem egy kicsit modernebb forma vilagot mint ahogy a puskaknal is es remelem lesznek teljessen acel szerkezetu gumisok minden teren ha a jogszabalyok engedik. En szemely szerint orulnek modernebb kinezetu puskaknak es pisztolyoknak persze ha csak a szabalyok lehetove teszik. Tovabbi sok sikert es jo munkat. Minnel tobb konkurencia van a piacon annal jobb fegyverek szulethetnek!
Kinek írta?
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

The gent-nek szantam az elejet mert igen komoly zoldseg es gyumolcs termelessel foglalkozik a csaladom igen komoly 21 szazadi technologiaval noveny nevelo ledek segitsegevel es igen egyszeru emberek vagyunk vagyok de nagy valoszinuseggel a csaladom zoldseget vagy epp gyumolcset amit megtermelnek/megtermelunk eme aquaponia rendszerbe teszi le a csaladja ele az asztalra mert par bolt polcan megtalalhatok vagyunk(megtalalhatok a szuleim) termese csak az egyszeru paraszt emberekre reagalva(parasztot en tettem hozza) ! A veget meg egyertelmu szerintem neked es bocsanat tegezlek fiad lehetnek. De en remeny kenyed picit modernebb pisztolyokba es puskakba full acelbol es nem csak a revolver stilust kovetni. Persze ha ujra elmondom jogszabaly es minden lehetove teszi mert tudom nagyon korlatozva van minden.(en mar csak tudom elelmiszer detto ez foleg ha nem hetkoznapi modon foldbe termel az ember szabalyzas szabalyzas hatan). En remenykedem azert valami modernebb fegyverekbe,puskakba. De szurkolok. Es az onesta marad a csaladba nagy a tercia es jo hogy ha van mert jo.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

The Gent írta: 2020.02.24. 22:19 Nem a tapasztalat fáj, hanem a stílusod, az fáj. Az, hogy egyszerű vagy , az látszik is, nem kellene mondanod. Attól, hogy van két nem halálos hatású eszköz a birtokodban, még nem kellene itt az észt osztani. Itt több évtizedes lövész múlttal és tapasztalattal rendelkező emberek laknak. Te betoppantál ide sáros csizmában,aztán rögtön megmondod a tuttit. Több tisztelettel kellene írnod, nekem az a véleményem. Köszönöm, hogy elolvastad. Jó egészséget kívánok!
Nagyon igaz! Azért nem illendő valahová úgy belépni, hogy berúgjuk az ajtót...
Azért némi tisztelet kijár többek között Béla bának, sokat és sok fejlesztést köszönhetünk a kitartásának!
Szerintem ez a stílus nem lesz hosszú életű...
Nem az a paraszt aki földet művel, hanem aki nem tud viselkedni!
A földművelés becsülendő és tiszteletre méltó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HW88SA 2020.02.24. 23:16-kor.
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Csak egy tesztet csinaltam nem vagyok hozzaerto csak mint egy atlag ember ugy csinaltam a tesztet. Csak mar zavaro volt ahogy az AGS 15M paran beszelnek ugy hogy ki se probaltak es ugy alkotnak velemenyt. Ha valakit megsertettem a stilusommal bocsanat fiatal vagyok es neha szemtelen. Ebbe a temaba tudatlan vagyok de nekem nem is ebbe kell ott lennem nekem etetni kell az embereket es amit leirtam amit sokan nem is ismernek de meg nem is hallotak meg (aquapónia) ebbe kell ott lennem. Minden esetre a legkemenyebb felulet kezelt ipari laminalt padlot mind a 2 fegyver atvitte szoval erobol sehol sincs hiany!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:08 Csak egy tesztet csinaltam nem vagyok hozzaerto csak mint egy atlag ember ugy csinaltam a tesztet. Csak mar zavaro volt ahogy az AGS 15M paran beszelnek ugy hogy ki se probaltak es ugy alkotnak velemenyt. Ha valakit megsertettem a stilusommal bocsanat fiatal vagyok es neha szemtelen. Ebbe a temaba tudatlan vagyok de nekem nem is ebbe kell ott lennem nekem etetni kell az embereket es amit leirtam amit sokan nem is ismernek de meg nem is hallotak meg (aquapónia) ebbe kell ott lennem. Minden esetre a legkemenyebb felulet kezelt ipari laminalt padlot mind a 2 fegyver atvitte szoval erobol sehol sincs hiany!
Idézze be, vagy menjen el a ...icsába! Nem hiszem el, hogy ember ennyire .........................
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.02.24. 23:17-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:08 Csak egy tesztet csinaltam nem vagyok hozzaerto csak mint egy atlag ember ugy csinaltam a tesztet. Csak mar zavaro volt ahogy az AGS 15M paran beszelnek ugy hogy ki se probaltak es ugy alkotnak velemenyt. Ha valakit megsertettem a stilusommal bocsanat fiatal vagyok es neha szemtelen. Ebbe a temaba tudatlan vagyok de nekem nem is ebbe kell ott lennem nekem etetni kell az embereket es amit leirtam amit sokan nem is ismernek de meg nem is hallotak meg (aquapónia) ebbe kell ott lennem. Minden esetre a legkemenyebb felulet kezelt ipari laminalt padlot mind a 2 fegyver atvitte szoval erobol sehol sincs hiany!
Lesznek akik pillanatnyi üzleti érdekeik miatt imádni fogják, csak IQ beli eltérések lesznek, de a vegyekereskedésben könnyen " közös nevezőre " jutnak, csak lesznek nyelvi nehézségek! :D :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 22:57 The gent-nek szantam az elejet mert igen komoly zoldseg es gyumolcs termelessel foglalkozik a csaladom igen komoly 21 szazadi technologiaval noveny nevelo ledek segitsegevel es igen egyszeru emberek vagyun
Jóska!
Ahhoz képest hogy egyszerű embernek állítod be magad, teljesen rutinosan használod a szakszavakat, mint shore, riasztó töltények konzisztens teljesítménye, stb.

Mink nem csípjük itten az ilyen nyilván való sz@rkavarásokat. Én sem tartozom a Művek rajongó táborába, de azért ez a ma esti produkciód kicsit átlátszó. Pár hsz-adat én is jelentettem, úgyhogy majd a modik eldöntik mi legyen ezzel a showműsorral amit ma este leműveltél.
Addig is a tanácsom: vegyél kicsit vissza.
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Ne feledd ha alap novenyek/gyumolcsok nem lesznek a boltok polcain az egyszeru parasztok miatt mert nem termelnek te se leszel! :D
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: AGS 15M és onesta Házi teszt

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.02.24. 18:46 Amúgy kedves fórumtársak, milyen tapasztalataitok vannak még a 19mm 70 illetve 80 Shore gumikkal?

A mai napon próbáltam először Onesta revolverrel a 70-es fekete gumit. Csak párat lőttem, de az alapján nem volt olyan rossz a szóráskép.
Chrony-val is néztem egy párat, ez alapján a 19,3mm 55-ös fehérrel olyan 100J körül volt, a 70Shore 19mm pedig olyan 105J (a fehér 4,4 gramm, a fekete 4,8g), de ez csak pár lövés, túl sok időm nem volt próbálgatni. Mivel keményebb a fekete, a tesztelt falapot átvitte, de kb. lukat üt rajta, míg a fehérnél látszik, hogy jobban "terül", nagyobb területen üt, viszont kisebb a penetráció, ami teljesen várható.
Arra gondoltam, hogy télen talán jobb 70Shore-ra tárazni, nyáron pedig a klasszik tömítésgyári fehérre. :)
Most nézem, hogy a 70Shore 19mm gumikon "Keserű" felirat van! :) Na holnap lövök többet és összehasonlítom a szórásképet a tömítésgyárival! Gyanús nekem ez az összevisszázás! ;) A mai néhány lövésemnél 3m-en a fekete pont oda ment ahová céloztam. Mellesleg úgy mértem, hogy piros festett 19,3 olyan 4,6gramm a festéktől, nem 4,4! Potenciális plusz DZSÚL! :D
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

En csak nem ertem miert kell mas markat leszolni ugy hogy a hozza szolok nagy resze meg a kezebe se vette nem hogy lott volna vele... es ugy alkotni velemenyt. A Keserű Béla úr kivételével. Illetve elmondtam nekem a (vadnyugatos) idezojelbe revorverek nem tetszenek. Nekem a modernebb pisztoly es puska forma a nyerobb full acel szerkezetu kivitelben. Remelem fogok tudni aludni hogy jelentesz kedves totoHU! Lehet nehezen de azert sikerulni fog :) . Velemenyt meg ugy formaljunk mar ha kiprobaltuk az adott dolgot.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.02.24. 23:23 Jóska!
Ahhoz képest hogy egyszerű embernek állítod be magad, teljesen rutinosan használod a szakszavakat, mint shore, riasztó töltények konzisztens teljesítménye, stb.

Mink nem csípjük itten az ilyen nyilván való sz@rkavarásokat. Én sem tartozom a Művek rajongó táborába, de azért ez a ma esti produkciód kicsit átlátszó. Pár hsz-adat én is jelentettem, úgyhogy majd a modik eldöntik mi legyen ezzel a showműsorral amit ma este leműveltél.
Addig is a tanácsom: vegyél kicsit vissza.
Szerintem csak kevés a barátja, és itt próbál újakat toborozni. Néhány komment által mennyi mindent megtudhattunk már róla. :D
-Ő egy egyszerű ember. A családja is az.
-Nem hozzáértő, csak egy tesztet csinált, mint egy átlag ember
-Nem szereti a revolverformát
-Ő, de leginkább a családja az aquapónia nagy szakértői
-Ha ők nem lennének, akkor nem lenne mit ennünk
-Az ősei révén hatalmas területen lakik

Ennyi információt célzott ismerkedés során sem tudnék meg senkiről ennyi idő alatt. :lol:

Mehet az OFFba!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:27 Ne feledd ha alap novenyek/gyumolcsok nem lesznek a boltok polcain az egyszeru parasztok miatt mert nem termelnek te se leszel! :D
Egy szavam sem volt az "egyszerű" parasztokra, bár akik a legmodernebb 21. századi technológiával termelnek, mint írod, azok azért nem az "egyszerű"' paraszt kategória... Ezt most megint te hoztad be.

A te érvelési hibád jelen esetben a szalmabáb. Tessék: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

Nem itt fogom bizonygatni a dolgokat mikor azt se tudjatok a szo jelenteset amivel mi foglalkozunk(csalad) vagy mit takar maga a szo. De mindegy is ez a forum nem is errol szol es nem is errol kell szolnia. Az a lenyeg a leszolas es hurrogas az megy egy olyan targyrol esetunkben egy pisztolyrol amit a kezetrkbe se vettetek sokan es meg loni se lottetek vele. De velemenyt azt mindenki tud alkotni mindenrol. Koszi de nem kellenek baratok de azert jo probalkozas lehet neked viszont akad igy ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:36 En csak nem ertem miert kell mas markat leszolni ugy hogy a hozza szolok nagy resze meg a kezebe se vette nem hogy lott volna vele... es ugy alkotni velemenyt. A Keserű Béla úr kivételével. Illetve elmondtam nekem a (vadnyugatos) idezojelbe revorverek nem tetszenek. Nekem a modernebb pisztoly es puska forma a nyerobb full acel szerkezetu kivitelben. Remelem fogok tudni aludni hogy jelentesz kedves totoHU! Lehet nehezen de azert sikerulni fog :) . Velemenyt meg ugy formaljunk mar ha kiprobaltuk az adott dolgot.
Én akkor kezembe vettem amikor még forgalomban sem volt, 2019-ben. És erről fényképem is van.

És megint hibázol. Nem a márkát (Globserver) szóljuk le, hanem a konkrét típust, az AGS 15-öt. Elég sokan leírták a legfőbb érvet,amihez nem kell lőni vele. Egy lapos jól rejthető kisméretű pisztolynak nettó idiotizmus a muzeális besorolás. Ennyike. Innentől kezdve az ergonómia, szóráskép, sütési erő tök mellékes, mert a legtöbb ember számára irreleváns az egész fegyver a létében úgy, ahogy van.

Ugyanezt mondanám ha a Maserati csinálna egy új sportautót, ami elektromos, elképesztő a gyorsulása és akár 450-el is lehet menni vele, viszont mindezek miatt 50 km a hatótávolsága, ezért pár perc száguldás után hat órán át tölteni kell.
Vagy, hogy fegyveres példánál maradjunk, mondjuk ha a Glock csinálna egy műanyagtokos, striker-es elsütőszerkezetű elöltöltős egylövetű fegyvert.

Mindegyik az esetben is ugyan ez lenne a helyzet:

É R T E L M E T L E N!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Cajga »

HW88SA írta: 2020.02.24. 23:07 A földművelés becsülendő és tiszteletre méltó!
OFF

Annál is inkább, mivel Hofi is megmondta:" A paraszt az paraszt, nem hülye!" :o

Nagyanyám meg azt, hogy "Soha ne felejtsd el fiam, ha a paraszt nem szarik, az úr nem eszik! ;)

ON
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Korábban regisztráltam egy elektronikai fórumoldalra. Meg kellett oldani vagy 5 elektronikai feladatot. Amíg nem volt meg az 5 helyes válasz (Ohm-törvény, soros-párhuzamos kapcsolások, kisebb számítások stb.), addig nem engedett regisztrálni. Lehet, hogy ide is kéne egy ilyen a fórumra való regisztrációkor.
Mindenki vár valamit...
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

TotoHU írta: 2020.02.24. 23:50 Én akkor kezembe vettem amikor még forgalomban sem volt, 2019-ben. És erről fényképem is van.

És megint hibázol. Nem a márkát (Globserver) szóljuk le, hanem a konkrét típust, az AGS 15-öt. Elég sokan leírták a legfőbb érvet,amihez nem kell lőni vele. Egy lapos jól rejthető kisméretű pisztolynak nettó idiotizmus a muzeális besorolás. Ennyike. Innentől kezdve az ergonómia, szóráskép, sütési erő tök mellékes, mert a legtöbb ember számára irreleváns az egész fegyver a létében úgy, ahogy van.

Ugyanezt mondanám ha a Maserati csinálna egy új sportautót, ami elektromos, elképesztő a gyorsulása és akár 450-el is lehet menni vele, viszont mindezek miatt 50 km a hatótávolsága, ezért pár perc száguldás után hat órán át tölteni kell.
Vagy, hogy fegyveres példánál maradjunk, mondjuk ha a Glock csinálna egy műanyagtokos, striker-es elsütőszerkezetű elöltöltős egylövetű fegyvert.

Mindegyik az esetben is ugyan ez lenne a helyzet:

É R T E L M E T L E N!
Te igy gondolod mas lehet nem. Kinek a pap kinek a papne. Attol meg nem kell romma szarozni a fegyvert. Ertem en a piacon csak a keseru lehet mert mast nem tudtok elfogadni. Tudom en mindig hibazok. Mert nem tudtok mibe bele kotni csak olyanokba hogy hasonlatokba meg hogy felre irok valamit 3x 4x eves fejjel aztan igy itt elitek ki magatokat ha mar az eletbe nem tudjatok mert elvagytok nyomva. :D
Jozseffhun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.24. 11:37

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Jozseffhun »

TotoHU írta: 2020.02.24. 23:50 Én akkor kezembe vettem amikor még forgalomban sem volt, 2019-ben. És erről fényképem is van.

És megint hibázol. Nem a márkát (Globserver) szóljuk le, hanem a konkrét típust, az AGS 15-öt. Elég sokan leírták a legfőbb érvet,amihez nem kell lőni vele. Egy lapos jól rejthető kisméretű pisztolynak nettó idiotizmus a muzeális besorolás. Ennyike. Innentől kezdve az ergonómia, szóráskép, sütési erő tök mellékes, mert a legtöbb ember számára irreleváns az egész fegyver a létében úgy, ahogy van.

Ugyanezt mondanám ha a Maserati csinálna egy új sportautót, ami elektromos, elképesztő a gyorsulása és akár 450-el is lehet menni vele, viszont mindezek miatt 50 km a hatótávolsága, ezért pár perc száguldás után hat órán át tölteni kell.
Vagy, hogy fegyveres példánál maradjunk, mondjuk ha a Glock csinálna egy műanyagtokos, striker-es elsütőszerkezetű elöltöltős egylövetű fegyvert.

Mindegyik az esetben is ugyan ez lenne a helyzet:

É R T E L M E T L E N!
Te igy gondolod mas lehet nem. Kinek a pap kinek a papne. Attol meg nem kell romma szarozni a fegyvert. Ertem en a piacon csak a keseru lehet mert mast nem tudtok elfogadni. Tudom en mindig hibazok. Mert nem tudtok mibe bele kotni csak olyanokba hogy hasonlatokba meg hogy felre irok valamit 3x 4x eves fejjel aztan igy itt elitek ki magatokat ha mar az eletbe nem tudjatok mert elvagytok nyomva. :D
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:47 Nem itt fogom bizonygatni a dolgokat mikor azt se tudjatok a szo jelenteset amivel mi foglalkozunk(csalad) vagy mit takar maga a szo. De mindegy is ez a forum nem is errol szol es nem is errol kell szolnia. Az a lenyeg a leszolas es hurrogas az megy egy olyan targyrol esetunkben egy pisztolyrol amit a kezetrkbe se vettetek sokan es meg loni se lottetek vele. De velemenyt azt mindenki tud alkotni mindenrol. Koszi de nem kellenek baratok de azert jo probalkozas lehet neked viszont akad igy ;)

Kit érdekel egy fegyver fórumon, hogy ti föld nélkül, vízben termeltek és a halak trágyáját használják tápanyagnak a növényeitek??? Eléggé sérült lehetsz, ha nem érted minket ez miért nem érdekel... Vagy troll vagy és erre élvezkedsz, vagy tényleg ennyire buta vagy... Nem tudom eldönteni. Menj inkább és élvezd a fegyvereid, tesztelgesd őket és hagyj minket békén.
Piréz poéta.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Jozseffhun írta: 2020.02.24. 23:47 Nem itt fogom bizonygatni a dolgokat mikor azt se tudjatok a szo jelenteset amivel mi foglalkozunk(csalad) vagy mit takar maga a szo. De mindegy is ez a forum nem is errol szol es nem is errol kell szolnia.
Engem érdekel, legyen már kerek a sztori. Elképzelni nem tudom melyik az a haszonnövény Magyarországon amit halas-hidroponikus rendszerben gazdaságosan lehet termelni. Ha már ennyit emlegetted
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Paradicsom. Cannabis.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: KLT »

fgabesz írta: 2020.02.25. 05:56 Paradicsom. Cannabis.
:lol: :lol: :lol:
Engem érdekelne a komoly válasz is. Az OFF-ban.
Az is tetszik, hogy itt senki nem alszik.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

KLT írta: 2020.02.25. 07:40 :lol: :lol: :lol:
Engem érdekelne a komoly válasz is. Az OFF-ban.
Az is tetszik, hogy itt senki nem alszik.
Komoly válasz volt. Erről a kettőről biztosan tudom.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

HW88SA írta: 2020.02.24. 23:07 Nagyon igaz! Azért nem illendő valahová úgy belépni, hogy berúgjuk az ajtót...
Azért némi tisztelet kijár többek között Béla bának, sokat és sok fejlesztést köszönhetünk a kitartásának!
Szerintem ez a stílus nem lesz hosszú életű...
Nem az a paraszt aki földet művel, hanem aki nem tud viselkedni!
A földművelés becsülendő és tiszteletre méltó!
ez NEM Keseru topik, hanem HAZAI! oruljunk h olvastunk egy beszámolót egy masik hazai cuccról. a vélemény szabad! mêg ebben a topikan is.....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tornas78 írta: 2020.02.25. 00:47 Korábban regisztráltam egy elektronikai fórumoldalra. Meg kellett oldani vagy 5 elektronikai feladatot. Amíg nem volt meg az 5 helyes válasz (Ohm-törvény, soros-párhuzamos kapcsolások, kisebb számítások stb.), addig nem engedett regisztrálni. Lehet, hogy ide is kéne egy ilyen a fórumra való regisztrációkor.
Nekem ez akkor szokott az eszembe jutni, amikor a választásokkor ülök a bizottságban alelnökként.. ott is kellene a választópolgároknak valami beugró kérdés.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

sodoma írta: 2020.02.25. 08:09 ez NEM Keseru topik, hanem HAZAI! oruljunk h olvastunk egy beszámolót egy masik hazai cuccról. a vélemény szabad! mêg ebben a topikan is.....
Persze, amikor leszarozza Cajga kollégát, csak úgy ismeretlenül, ezt Te sem gondolod komolyan. Legalábbis remélem... Látszott, hogy gyakorlott troll a figura, és eddig, ezt a stílust amit képviselt, csak máshol tapasztaltam. Nem kellene ennek itt, teret adni, szvsz.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.02.25. 08:33 Persze, amikor leszarozza Cajga kollégát, csak úgy ismeretlenül, ezt Te sem gondolod komolyan. Legalábbis remélem... Látszott, hogy gyakorlott troll a figura, és eddig, ezt a stílust amit képviselt, csak máshol tapasztaltam. Nem kellene ennek itt, teret adni, szvsz.
+1
Trolit fogtunk. Csak kicsit későn reagáltak a moderátorok, hamarabb is ki lehetett volna rakni.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.02.25. 09:00 +1
Trolit fogtunk. Csak kicsit későn reagáltak a moderátorok, hamarabb is ki lehetett volna rakni.
+1

Én, mikor 5 lövetűnek írta az Onestát jeleztem a moderátorok felé, hogy ez troll. Folyamataosan azzal vádolt, hogy a konkurenciát szidom, mikor egy betűt nem írtam róla és nem is fogok, hamisan vádolt. Nem furcsa, hogy azonnal átvette a "hazaárulózást" ? És a legszomorúbb az, hogy engedték az ámokfutást, de lehet, hogy tévedek!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.02.25. 10:15 +1

Én, mikor 5 lövetűnek írta az Onestát jeleztem a moderátorok felé, hogy ez troll. Folyamataosan azzal vádolt, hogy a konkurenciát szidom, mikor egy betűt nem írtam róla és nem is fogok, hamisan vádolt. Nem furcsa, hogy azonnal átvette a "hazaárulózást" ? És a legszomorúbb az, hogy engedték az ámokfutást, de lehet, hogy tévedek!
Éjszaka meg hajnalban ment az ámokfutás, gondolom akkor a Moderátorok aludtak. Van mit kipihenniük...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.02.25. 10:20 Éjszaka meg hajnalban ment az ámokfutás, gondolom akkor a Moderátorok aludtak. Van mit kipihenniük...
Ehhez nem értek, de ezek szerint éjszaka lehet garázdálkodni? :lol: :D
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Cajga »

The Gent írta: 2020.02.25. 08:33 Persze, amikor leszarozza Cajga kollégát, csak úgy ismeretlenül, ezt Te sem gondolod komolyan. Legalábbis remélem... Látszott, hogy gyakorlott troll a figura, és eddig, ezt a stílust amit képviselt, csak máshol tapasztaltam. Nem kellene ennek itt, teret adni, szvsz.
Most léptem be, nem tudom az előzményt, de talán jobb is! ;)
Szerintem semmi sértőt nem írtam. :o
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Cajga írta: 2020.02.25. 23:10 Most léptem be, nem tudom az előzményt, de talán jobb is! ;)
Szerintem semmi sértőt nem írtam. :o
Egy sudribunko volt a figura, szót sem érdemel...
8656.jpeg
8656.jpeg (46.24 KiB) Megtekintve 44046 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2020.02.26. 20:16 Egy sudribunko volt a figura, szót sem érdemel... 8656.jpeg
Nem mintha már érdekes lenne, de túl mesterkélt volt a szövege, szerintem csak játszotta az agyát és vlm troll vagy provokátor volt. Pedig én nem szoktam kicsit se paranoiás lenni.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2020.02.26. 22:40 Nem mintha már érdekes lenne, de túl mesterkélt volt a szövege, szerintem csak játszotta az agyát és vlm troll vagy provokátor volt. Pedig én nem szoktam kicsit se paranoiás lenni.
+1!megjátszás nélkül is ekkora tapló volt...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2020.02.26. 22:40 Nem mintha már érdekes lenne, de túl mesterkélt volt a szövege, szerintem csak játszotta az agyát és vlm troll vagy provokátor volt. Pedig én nem szoktam kicsit se paranoiás lenni.
Direkt úgy és olyan stílusban írt, amúgy nagyon okosan (most ezt ne dícséretnek vedd), hogy minél több embert felbasszon. Aztán a 20. hozzászólásában fokozatosan eljutott a nagymamád egyen szart sztoriig. Ki kell tiltani végleg az ilyet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

security89 írta: 2020.03.22. 08:28 Pár nappal ezelőtti német járványügy 2 évre prognosztizálta, mire a vírus lecseng, hacsak nem sikerül hamarabb vakcinát gyártani... Szóval komoly a helyzet, de közben a gazdasági helyzet is szétforgácsolja az embereket.
Jah ez szomorú. Ezzel a bezárkózással totálisan szétcs.szik az egész gazdaságot mindenhol. Megmentünk 10 millió embert világszerte, de százmilliók lesznek munka nélkül, cégek százezrei milliói mennek tönkre, megtakarított vagyonok égnek el stb.

Én is favorizálnám a szerb modellt. A veszélyeztetettek qrvára maradjanak otthon, róluk gondoskodjunk - de az élet meg valahogy menjen tovább, mert ezt így nem lehet csinálni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.03.22. 09:26 Jah ez szomorú. Ezzel a bezárkózással totálisan szétcs.szik az egész gazdaságot mindenhol. Megmentünk 10 millió embert világszerte, de százmilliók lesznek munka nélkül, cégek százezrei milliói mennek tönkre, megtakarított vagyonok égnek el stb.

Én is favorizálnám a szerb modellt. A veszélyeztetettek qrvára maradjanak otthon, róluk gondoskodjunk - de az élet meg valahogy menjen tovább, mert ezt így nem lehet csinálni.
+1

én már napok óta ezt szajkózom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2020.03.22. 09:26 Jah ez szomorú. Ezzel a bezárkózással totálisan szétcs.szik az egész gazdaságot mindenhol. Megmentünk 10 millió embert világszerte, de százmilliók lesznek munka nélkül, cégek százezrei milliói mennek tönkre, megtakarított vagyonok égnek el stb.

Én is favorizálnám a szerb modellt. A veszélyeztetettek qrvára maradjanak otthon, róluk gondoskodjunk - de az élet meg valahogy menjen tovább, mert ezt így nem lehet csinálni.
szerintem is szomorú, de néhány dologban nem értek egyet veled (és ebből kifolyólag azokkal sem, akik ezen támakörökben osztják a véleményedet)

nem 10 milliót, hanem ~300 milliót próbálunk megmenteni (ha eltekintünk az emberi oldalától, és pszichopata szemmel nézem a dolgot: ekkora hullahalmot eltüntetni önmagában komoly kihívás mindenféle szempontból)

az, hogy az idősek veszélyeztettek véletlenül sem azt jelenti, hogy ne lennének huszonévesek oxigénre kötve (lásd: amcsi statisztika)

a gazdaság egyébként is a szétcs.sződés előtt állt
a korona csak katalizátor ebben a sztoriban
azok a cégek, amelyek most csődbe mennek, vagy egyébként is szükségtelenek voltak, vagy nem elég alkalmazkodóképesek (analógia: evolúció)

most meg kell próbálni komplett új alapokra helyezni a gazdaságot
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.03.22. 11:06 szerintem is szomorú, de néhány dologban nem értek egyet veled (és ebből kifolyólag azokkal sem, akik ezen támakörökben osztják a véleményedet)

nem 10 milliót, hanem ~300 milliót próbálunk megmenteni (ha eltekintünk az emberi oldalától, és pszichopata szemmel nézem a dolgot: ekkora hullahalmot eltüntetni önmagában komoly kihívás mindenféle szempontból)

az, hogy az idősek veszélyeztettek véletlenül sem azt jelenti, hogy ne lennének huszonévesek oxigénre kötve (lásd: amcsi statisztika)

a gazdaság egyébként is a szétcs.sződés előtt állt
a korona csak katalizátor ebben a sztoriban
azok a cégek, amelyek most csődbe mennek, vagy egyébként is szükségtelenek voltak, vagy nem elég alkalmazkodóképesek (analógia: evolúció)

most meg kell próbálni komplett új alapokra helyezni a gazdaságot

Te ismét példaszerű idióta vagy, jegyezném meg újra a nyilvánvalót.

300 millió halott? Miffan? Akkor se lenne ennyi Europában, ha atomcsapásokat mérnének ránk hidegháborús forgatókönyv szerint.
---

Tudjátok hányan halnak meg Olaszországban 1 normál napon? Járvány nélkül: kb 2 ezer ember.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

szöged írta: 2020.03.22. 11:06
azok a cégek, amelyek most csődbe mennek, vagy egyébként is szükségtelenek voltak, vagy nem elég alkalmazkodóképesek (analógia: evolúció)

most meg kell próbálni komplett új alapokra helyezni a gazdaságot
Sok cég járvány nélkül is szükségtelen, pl. a munkaerőkölcsönzőket zokszó nélkül beszántanám. Semmi szükség rájuk. A járvány és a vele hozott intézkedések viszont jól mutatják, az n*1000 fős irodaházakra (és a velük együtt járó közvetlen és közvetett környezetterhelésre) semmi szükség nincs.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2020.03.22. 11:11 Te ismét példaszerű idióta vagy, jegyezném meg újra a nyilvánvalót.

300 millió halott? Miffan? Akkor se lenne ennyi Europában, ha atomcsapásokat mérnének ránk hidegháborús forgatókönyv szerint.
---

Tudjátok hányan halnak meg Olaszországban 1 normál napon? Járvány nélkül: kb 2 ezer ember.
SZÖVEGÉRTELMEZÉS hol marad?

az általam idézett szövegben megbújik a világszerte kifejezés (értelemszerűenerrereflektáltam)
erre mit teszel?
szándékosan félrehúzod a nótát, és vulgáris kifejezésekkel tarkítod a hozzászólásodat

ismét arra a konklúzióra jutottam, hogy te egy troll vagy
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2020.03.22. 13:29 SZÖVEGÉRTELMEZÉS hol marad?

az általam idézett szövegben megbújik a világszerte kifejezés (értelemszerűenerrereflektáltam)
erre mit teszel?
szándékosan félrehúzod a nótát, és vulgáris kifejezésekkel tarkítod a hozzászólásodat

ismét arra a konklúzióra jutottam, hogy te egy troll vagy

Ebben a vilégméretű beidézésben igazad van. én néztem el.

(ettől még egy rosszindulatú, kötözködős idióta faszkalap vagy, anarchista beütésekkel.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2020.03.22. 14:28 Ebben a vilégméretű beidézésben igazad van. én néztem el.

(ettől még egy rosszindulatú, kötözködős idióta faszkalap vagy, anarchista beütésekkel.)
Van a fenét igaza. 300.000.000 az a 7 milliárdnak 4,3%-a. Jelenleg, több komoly forrás szerint (ld. linkek fentebbi hsz-okból), 0,9% körüli a mortalitás. És akkor feltételeztük, hogy mind a 7 milliárd lakos fertőződik!!! 0,9 pedig nem egyenlő 4,3. Gondolkodj már egy kicsit! :roll:
Te Troll! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jó ha van 2020.03.22. 16:44-kor.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

90513758_1097408013925471_2953505475947134976_n.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Ebben mi vicces? :roll:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

David.xxi. írta: 2020.03.26. 06:01 90513758_1097408013925471_2953505475947134976_n.jpg
Baszki, én sem értem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

fgabesz írta: 2020.03.26. 07:34 Ebben mi vicces? :roll:

"A fekete humor olyan mint a láb..."
Bár tudom, a holokauszttal viccelődni olyan, mint Voldemort nevét kimondani a herripotterben, de ha ezen túllépsz, láthatod, hogy nem az áldozatokon csattan a "vicc", hanem az agresszoron.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

A mostani helyzetben, világjárvány idekén, halálesettel, gyásszal viccelődni meglehetősen nagy trollkodás! Nap, mint nap látom, rettegnek az emberek. Ki az életét félti, ki szerettei életét, ki a megélhetését. Szerintem nem vicces! Valamint, nem látom, hogy ebben a "viccben" hol az agresszor, ki az agresszor, és milyen szerepe van! Azt látom, hogy sok ezren haltak meg a világon, és ez nem vicces!
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

fgabesz írta: 2020.03.26. 08:05 A mostani helyzetben, világjárvány idekén, halálesettel, gyásszal viccelődni meglehetősen nagy trollkodás! Nap, mint nap látom, rettegnek az emberek. Ki az életét félti, ki szerettei életét, ki a megélhetését. Szerintem nem vicces! Valamint, nem látom, hogy ebben a "viccben" hol az agresszor, ki az agresszor, és milyen szerepe van! Azt látom, hogy sok ezren haltak meg a világon, és ez nem vicces!
Nekem az oldja a feszültséget ha viccet csinálhatok belőle. Komolytalan lesz, hisz komoly dolgokkal nem viccelünk. Elnézést ha ezzel bárkit megsértettem!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: G.D »

Könyörgöm, legalább itt ne legyünk már viráglelkű bölcsészb*zik...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: peterun »

Nem vagyunk azok.
De a fekete humor nagyon vékony jég, különösen Magyarországon.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Nem, nem vagyok "viráglelkű bölcsészb.zi". A politikával, az emberi hülyeséggel, ostobasággal, gőggel, és egyéb rossz tulajdonságokkal lehet, sőt, kell élcelődni, viccelni. Ha valaki abba hal bele, hogy hülye, akkor én is röhögök, lásd Darwin díj! De akkor sem szabad elfelejteni, hogy az elhunytak valakinek a szülei, házas/élettársa vagy gyermekei voltak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

ezek már mehetnek az arénába
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Nekem volt olyan periódus az életemben, amikor gyakran láttam megszúrt embert, országúton elgázoltat, szedtem le fáról vagy lakásban beépített szekrényről önakasztottat, stb. Nem szép, de mi is közben tárgyakként néztünk rájuk és hülyéskedtünk utána - nyilván nem hozzátartozó vagy idegen előtt. Szerintem ez valami önvédelmi mechanizmus az elménkben, én máshogy nem tudtam volna tenni a dolgom vagy aludni pár ilyen után. De nyilván lehet, akinek más működik.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2020.03.26. 11:07 Nekem volt olyan periódus az életemben, amikor gyakran láttam megszúrt embert, országúton elgázoltat, szedtem le fáról vagy lakásban beépített szekrényről önakasztottat, stb. Nem szép, de mi is közben tárgyakként néztünk rájuk és hülyéskedtünk utána - nyilván nem hozzátartozó vagy idegen előtt. Szerintem ez valami önvédelmi mechanizmus az elménkben, én máshogy nem tudtam volna tenni a dolgom vagy aludni pár ilyen után. De nyilván lehet, akinek más működik.
Hú, ez most erős volt. Mit lehet hülyeskedni, egy felakasztott emberen,"láttad osszeszeszarta magát, ja éreztem is..."?? Az orvosokban is ezt az attitűdöt gyűlöltem meg...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2020.03.26. 11:22 Hú, ez most erős volt. Mit lehet hülyeskedni, egy felakasztott emberen,"láttad osszeszeszarta magát, ja éreztem is..."?? Az orvosokban is ezt az attitűdöt gyűlöltem meg...
Azért nem így, ahogy Te írod, illetve ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:
nyilván nem hozzátartozó vagy idegen előtt
lehet, akinek más működik
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2020.03.26. 11:33 Azért nem így, ahogy Te írod, illetve ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:
nyilván nem hozzátartozó vagy idegen előtt
lehet et, akinek más működik
Hát, igen,
nhgaloHPLKS.gif
nhgaloHPLKS.gif (537.77 KiB) Megtekintve 43506 alkalommal
így már más a dinamikája a dolognak..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2020.03.26. 11:07 Nekem volt olyan periódus az életemben, amikor gyakran láttam megszúrt embert, országúton elgázoltat, szedtem le fáról vagy lakásban beépített szekrényről önakasztottat, stb. Nem szép, de mi is közben tárgyakként néztünk rájuk és hülyéskedtünk utána - nyilván nem hozzátartozó vagy idegen előtt. Szerintem ez valami önvédelmi mechanizmus az elménkben, én máshogy nem tudtam volna tenni a dolgom vagy aludni pár ilyen után. De nyilván lehet, akinek más működik.
Teljesen jogos. A humor pont arra való, hogy enyhítse a feszültséget. Akinek nem tetszik, negligálja, ne olvassa el, stb. De adja meg a másiknak a lehetőséget, hogy könnyítsen a lelkén, javítson a közérzetén, úgy, hogy másoknak nem árt vele. Mielőtt még valaki felhozná, hogy akik a kukákat felrugdossák, azok is csak a közérzetüket javítják vele: azzal ártanak másoknak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2020.03.26. 12:02 Hát, igen, nhgaloHPLKS.gifígy már más a dinamikája a dolognak..
Látod, csak olvasni kell ;)
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2020.03.26. 12:48 úgy, hogy másoknak nem árt vele
+1 - ez a lényeg.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2020.03.26. 12:48 Teljesen jogos. A humor pont arra való, hogy enyhítse a feszültséget. Akinek nem tetszik, negligálja, ne olvassa el, stb. De adja meg a másiknak a lehetőséget, hogy könnyítsen a lelkén, javítson a közérzetén, úgy, hogy másoknak nem árt vele. Mielőtt még valaki felhozná, hogy akik a kukákat felrugdossák, azok is csak a közérzetüket javítják vele: azzal ártanak másoknak.
Nem, nincs igazad!
Nem lehet mindenből viccet csinálni, ilyen dolog a halál is, mert semmi vicces nincs benne, mocskos, véres, szomorú... Lehet, hogy én bennem van a hiba, hogy más halálban nem találok semmi vicceset...Ha igen azt meg pont...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2020.03.26. 15:39 Nem, nincs igazad!
Nem lehet mindenből viccet csinálni, ilyen dolog a halál is, mert semmi vicces nincs benne, mocskos, véres, szomorú... Lehet, hogy én bennem van a hiba, hogy más halálban nem találok semmi vicceset...Ha igen azt meg pont...
Háborús/katonás viccen, vagy háborús film poénján röhögtél már? Pedig a háború sem más, mint mocsok, vér szenvedés és halál (meg persze nagy üzlet, de ez most itt off). Semmi sem tiszta fehér, vagy fekete. Mondhatunk itt ítéleteket, de minek?
Túlspilázod ezt a kérdést kicsit. Ízlések és pofonok, tudod. Aki ezt így tudja feldolgozni, az így dolgozza fel. Én is tudok - többnyire utólag - röhögni meg poénkodni a saját nyomorúságaimon is. Nekem is ez segít, ha bohóc orrot húzok és szamárfület mutatok a bajnak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Duplikátum
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2020.03.26. 17:25-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2020.03.26. 16:09 Háborús/katonás viccen, vagy háborús film poénján röhögtél már? Pedig a háború sem más, mint mocsok, vér szenvedés és halál (meg persze nagy üzlet, de ez most itt off). Semmi sem tiszta fehér, vagy fekete. Mondhatunk itt ítéleteket, de minek?
Túlspilázod ezt a kérdést kicsit. Ízlések és pofonok, tudod. Aki ezt így tudja feldolgozni, az így dolgozza fel. Én is tudok - többnyire utólag - röhögni meg poénkodni a saját nyomorúságaimon is. Nekem is ez segít, ha bohóc orrot húzok és szamárfület mutatok a bajnak.
Jó Neked... Bennem csak gyilkos düh munkál, ha átbasznak becsapnak, hátbaszúrnak, amit le kell vezetnem, mielőtt valakinek baja esik. Sőt utólag sem tudok jót derülni, hogy hmmm, valakiben öt éven keresztül megbiztam, mint a testvéremben, aztán pénzért elárult... csak úgy a példa kedvéért . Skorpió a jegyem, legjobb barát, legszarabb ellenség, nem felejtek, nem bocsatok meg. Kivéve a családtagoknak.Szóval, inkább irigylem az olyanokat akik, lazábban veszik az élet dolgait.. Nálam csak fehér vagy fekete játszik, nagyjából ennyi... (végre a kedvenc témámról beszelhettem :magamról) 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2020.03.26. 17:20 Jó Neked... Bennem csak gyilkos düh munkál, ha átbasznak becsapnak, hátbaszúrnak, amit le kell vezetnem, mielőtt valakinek baja esik. Sőt utólag sem tudok jót derülni, hogy hmmm, valakiben öt éven keresztül megbiztam, mint a testvéremben, aztán pénzért elárult... csak úgy a példa kedvéért . Skorpió a jegyem, legjobb barát, legszarabb ellenség, nem felejtek, nem bocsatok meg. Kivéve a családtagoknak.Szóval, inkább irigylem az olyanokat akik, lazábban veszik az élet dolgait.. Nálam csak fehér vagy fekete játszik, nagyjából ennyi... (végre a kedvenc témámról beszelhettem :magamról) 😉
Tiszta szívből jóindulattal mondom Neked: a magadban hordozott düh, harag, nem felejtés, stb. igazán csak neked árt és önmagadat mérgezed vele. Velem is előfordult, de sokat munkálkodtam magamon, hogy mára ne maradjon bennem ilyesmi sokáig. Azt tapasztaltam, hogy az ilyen csak rosszra vezet, torzítja a személyiséget, kínoz és bajba kever. Aki olyan, azt kizárom az életemből végleg és örökre, de ilyen terheket nem cipelek többet, mert én leszek nyomorultabb tőlük.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2020.03.26. 18:38 Tiszta szívből jóindulattal mondom Neked: a magadban hordozott düh, harag, nem felejtés, stb. igazán csak neked árt és önmagadat mérgezed vele. Velem is előfordult, de sokat munkálkodtam magamon, hogy mára ne maradjon bennem ilyesmi sokáig. Azt tapasztaltam, hogy az ilyen csak rosszra vezet, torzítja a személyiséget, kínoz és bajba kever. Aki olyan, azt kizárom az életemből végleg és örökre, de ilyen terheket nem cipelek többet, mert én leszek nyomorultabb tőlük.
Köszönöm Doktor úr! Mennyivel tartozom 😎a béka és a skorpió,tanmese...ennyike.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2020.03.27. 15:24 Kicsit egyetértek a gyártókkal amikor úgy tesznek megjegyzéseket a termékükre,hogy nemhogy 100-at de egyet sem lőttek vele!A fegyverrel mint minden egyéb használati tárgyakkal össze kell "barátkozni". Mindegyiknek van jó és rossz tulajdonsága de ezeket használat közben kiismeri az ember és felülkerekedik rajta.Nem lehet mindent megreszelni meg átalakítani.Hozzá kell szokni gyakorlat szerzéssel.Személyre szabható ameddig a jogszabály engedi "cső rövidítés,fa tusa,markolat vékonyítás stb" de önmagában a fegyvert meg kell szokni.Nincs rajta lámpatartó,első markolat vagy recézés?Tegyél rá magadnak oda ahová szeretnéd és még egyedi is lesz tőle.Ne várjuk el a gyártóktól,hogy arra is gondoljanak amit egy otthoni "nemhasználó" megálmod magának.Lehet jelezni az ötleteket de csak az ésszerűség határain belül és nem szériagyártás után.
Ezt most senki ne vegye magára mert nem személyeskedésnek szánom :roll: :mrgreen:
Amit írtál azt úgy hívják hogy árnyékboksz.
Nem a lámpatartó, első markolat, cső rövidítés, tusa vékonyítás volt a kifogás.

Fogjál a kezedbe egy Alfát, vagy Alfa markolatos Pitbull-19M-et.
Aztán fogjál meg egy AGS-15M -et.
Aztán zongorázd le a különbséget..

És műanyagból egy sz.r fogású markolatot önteni pont ugyanannyiba kerül, mint egy elfogadhatót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.03.27. 15:36 Amit írtál azt úgy hívják hogy árnyékboksz.
Nem a lámpatartó, első markolat, cső rövidítés, tusa vékonyítás volt a kifogás.

Fogjál a kezedbe egy Alfát, vagy Alfa markolatos Pitbull-19M-et.
Aztán fogjál meg egy AGS-15M -et.
Aztán zongorázd le a különbséget..

És műanyagból egy sz.r fogású markolatot önteni pont ugyanannyiba kerül, mint egy elfogadhatót.
Gondoltam,hogy magadra veszed.Próbálj meg lőni a fegyverekkel fogdosás helyett és rájössz a különbségre :lol: :lol:
Megfogtam az üzletben és nekem nem okozna gondot az AGS-15M használata sem.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Gondoltam,hogy magadra veszed.Próbálj meg lőni a fegyverekkel fogdosás helyett és rájössz a különbségre"

Tudod, a lövéshez meg kell fogni a fegyvert.
Ha eleve szar a fogása, csúszik, az nem fog lövészetkor megjavulni.

"Megfogtam az üzletben..."

Megfogtad az üzletben..?
Ezt eddig miért nem mondtad?
Nem gondoltam, hogy ennyire nagyon járatos vagy ezzel a fegyverrel, hogy már meg is fogtad egyszer az üzletben.
Lőni próbáltál vele? Vagy azt csak másnak ajánlgatod?

"és nekem nem okozna gondot az AGS-15M használata sem."

Írt bárki olyat, hogy gondot okozna a használata?
Ha van annyi eszed hogy nem magad felé fordítod, és annyi erőd, hogy elhúzod a billentyűt, akkor máris sikeresen használtad. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.03.27. 16:40 "Gondoltam,hogy magadra veszed.Próbálj meg lőni a fegyverekkel fogdosás helyett és rájössz a különbségre"

Tudod, a lövéshez meg kell fogni a fegyvert.
Ha eleve szar a fogása, csúszik, az nem fog lövészetkor megjavulni.

"Megfogtam az üzletben..."

Megfogtad az üzletben..?
Ezt eddig miért nem mondtad?
Nem gondoltam, hogy ennyire nagyon járatos vagy ezzel a fegyverrel, hogy már meg is fogtad egyszer az üzletben.
Lőni próbáltál vele? Vagy azt csak másnak ajánlgatod?

"és nekem nem okozna gondot az AGS-15M használata sem."

Írt bárki olyat, hogy gondot okozna a használata?
Ha van annyi eszed hogy nem magad felé fordítod, és annyi erőd, hogy elhúzod a billentyűt, akkor máris sikeresen használtad. :)
Ha kölcsönkaptam volna egyet biztosan lövök vele..........veled ellentétben :lol:
Ezek szerint gondot okoz neked mert két napja ezen nyafogsz mint egy kislány :oops: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Ha kölcsönkaptam volna egyet"

Ja, ha az a "volna" ott nem lett volna.. :-D
De nem kaptál.

"Ezek szerint gondot okoz neked mert két napja ezen nyafogsz mint egy kislány"

Jaj de egypálcás vagy.
Jó fej volt a boltos bácsi, megengedte neked hogy egyszer megfogd, aztán már nem bírod magadban tartani az élményt, jössz ide osztani az észt.. :lol:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Ez eléggé OFF téma amit műveltek...
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2020.03.27. 17:18 Ha kölcsönkaptam volna egyet biztosan lövök vele...
Jelezted hogy kipróbálnád? Naugye.

Ha visszakapom WildBear-től, megy hozzád. Aztán teszteld le alaposan ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Ben77 írta: 2020.04.02. 15:02 OFF, Az már én is régen voltam bizonyos értelemben. lehet öcsém vagy...de hagyjuk....

ON: Béke!
Luke, te vagy a fijjam.. 👍Öcséd? hááát egy szép nagy hengeres lószerszámot, hogyan, amikor 10 évvel korábban születtem mint Te?? nem, talán sógi... 😎Esetleg. Mind1, a kor nem érdem, csak egy állapot. Csak ugrattalak, nem volt komoly! Peace, love meg egyéb szahrsagok. Rám inkább, Gáborral ellentétben, a szociopata kifejezést szoktak használni, úgyhogy nekem minden mind1😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

The Gent írta: 2020.04.02. 15:55 Luke, te vagy a fijjam.. 👍Öcséd? hááát egy szép nagy hengeres lószerszámot, hogyan, amikor 10 évvel korábban születtem mint Te?? nem, talán sógi... 😎Esetleg. Mind1, a kor nem érdem, csak egy állapot. Csak ugrattalak, nem volt komoly! Peace, love meg egyéb szahrsagok. Rám inkább, Gáborral ellentétben, a szociopata kifejezést szoktak használni, úgyhogy nekem minden mind1😎
Figyú rugózzál máson....részemről ennyike.
Ne OFFold tele topikot please.
Válasz küldése