Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TurboP írta: 2019.06.12. 10:25 Látnátok mi megy miatta a facen.
Az igazi puska fa és acél, meg többi baromság.
Személy szerint nekem is jobban tetszik a klasszikus fa+acél irányvonal, dísznek, játszani. A műanyag a hőt, ütéseket jobban bírja, nedvességre nem vetemedik. Ha vadásznék, biztos én is valami taktikai ágyazásos, kompenzátoros puskával mennék ki, semmi faragott tus, vésett baszkül, giccs.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem nincs bajom egyik fajtával sem, egy műanyag agyazású fegyver is lehet olyan szép mind a fa acél párosítás. Nekem azzal van bajom, hogyha valaki zsigerből löki baromságot, hogy a műanyag az nem vadásznak való. Az nem igazi vadászember. stb.

Blekk Rájgó írta: 2019.06.12. 22:04 Személy szerint nekem is jobban tetszik a klasszikus fa+acél irányvonal, dísznek, játszani. A műanyag a hőt, ütéseket jobban bírja, nedvességre nem vetemedik. Ha vadásznék, biztos én is valami taktikai ágyazásos, kompenzátoros puskával mennék ki, semmi faragott tus, vésett baszkül, giccs.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2019.06.12. 22:39 Nekem nincs bajom egyik fajtával sem, egy műanyag agyazású fegyver is lehet olyan szép mind a fa acél párosítás. Nekem azzal van bajom, hogyha valaki zsigerből löki baromságot, hogy a műanyag az nem vadásznak való. Az nem igazi vadászember. stb.
Ahogy lehet az embernek flexelős-fűnyírós-olajcserélős, meg utcai, meg ünneplő ruhája, fegyverből sem muszáj csak egy féle stílust használni. De azért ami ronda, az nem szép!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sziasztok!

Szakmai kérdés: ezt a fajta tustalpat mivel szokás rögzíteni? Semmit nem adtak hozzá, a csavarhelyek meg pont fordítva kúposak, mint kellene. (Amúgy gázolgó, szóval jelentős hátrarúgás nem lesz.)
Csatolmányok
tustalp1.jpg
tustalp2.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.17. 23:00 Sziasztok!

Szakmai kérdés: ezt a fajta tustalpat mivel szokás rögzíteni? Semmit nem adtak hozzá, a csavarhelyek meg pont fordítva kúposak, mint kellene. (Amúgy gázolgó, szóval jelentős hátrarúgás nem lesz.)
Csavarral, akár reisser is jó lehet, a picike lyukakon át lehet beküldeni őket a hátsó puha gumis részen, hogy aztán a tusára illeszkedő keményebb résznél fogva rászorítsa az egészet a fára. Ha betekerés előtt meg közbe bő nyállal adsz a kis lyukaknak szilikon sprét, akkor a csavar menete, feje áthaladáskor, és a csavarhúzó betekeréskor sem fogja különösebben meggyepálni a látható puha részt. És az egész csavar átmegy a kis lyukon, eltűnik alatta.
Vagy rugalmas ragasztóval felragasztod, az is tartós tud lenni. pl FBS ragasztó.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2019.07.18. 00:56 Csavarral, akár reisser is jó lehet, a picike lyukakon át lehet beküldeni őket a hátsó puha gumis részen, hogy aztán a tusára illeszkedő keményebb résznél fogva rászorítsa az egészet a fára. Ha betekerés előtt meg közbe bő nyállal adsz a kis lyukaknak szilikon sprét, akkor a csavar menete, feje áthaladáskor, és a csavarhúzó betekeréskor sem fogja különösebben meggyepálni a látható puha részt. És az egész csavar átmegy a kis lyukon, eltűnik alatta.
Vagy rugalmas ragasztóval felragasztod, az is tartós tud lenni. pl FBS ragasztó.
Köszi! A talp alsó része tényleg fém, azon nem megy át a csavarfej. Jelen esetben sok értelme nincs a mikrocellásnak, de ez az egy, ami pontosan illeszkedik a tusra., nem kell faragni. Nem volt drága.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

1782: Új Anschütz nagygolyós vadászpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/1782-uj ... daszpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nocsak, Balázs feltűnik az olasz szaksajtóban is az elöltöltős vadászat témakörében:

https://www.armietiro.it/lungheria-apre ... rica-11068

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

https://index.hu/fortepan/2019/08/18/va ... mmunizmus/

Érdekes képek a régi vadászatokról, bár jó néhány képet még rakhattok volna fel.( láttam az eredeti gyűjteményt )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szerelemféltésből kettős emberölés, legális vadászfegyverrel, nyílt utcán. Nyilván nem lesz következmény szerencsére, mert nem sportlövő volt:-)

https://index.hu/belfold/2019/08/27/nyi ... tbe_vetel/

"a 42 éves H. Miklós hétfőn fél 4-kor kocsijával megjelent egy családi ház előtt, majd az engedéllyel tartott golyós vadászpuskájával célzott lövéseket adott le az udvaron tartózkodó haragosára, egy 41 éves nyíregyházi férfira, aki a helyszínen életét vesztette. A lövések hallatára a szemben lévő házból kiszaladt az utcára a sértett 65 éves édesapja is, akire a gyanúsított rövid szóváltást követően szintén rálőtt, az idős férfi pedig meghalt."

Nagygolyós.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.08.27. 14:32 Szerelemféltésből kettős emberölés, legális vadászfegyverrel, nyílt utcán. Nyilván nem lesz következmény szerencsére, mert nem sportlövő volt:-)

https://index.hu/belfold/2019/08/27/nyi ... tbe_vetel/

"a 42 éves H. Miklós hétfőn fél 4-kor kocsijával megjelent egy családi ház előtt, majd az engedéllyel tartott golyós vadászpuskájával célzott lövéseket adott le az udvaron tartózkodó haragosára, egy 41 éves nyíregyházi férfira, aki a helyszínen életét vesztette. A lövések hallatára a szemben lévő házból kiszaladt az utcára a sértett 65 éves édesapja is, akire a gyanúsított rövid szóváltást követően szintén rálőtt, az idős férfi pedig meghalt."

Nagygolyós.
Itt is kinéz 10-20 év börike. De egy dolog biztos: a vadászokat nem fogják b@sztatni miatta.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2019.08.27. 15:44 De egy dolog biztos: a vadászokat nem fogják b@sztatni miatta.
A próféta szóljon belőled!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.08.27. 15:44 Itt is kinéz 10-20 év börike. De egy dolog biztos: a vadászokat nem fogják b@sztatni miatta.
Ma valamelyik szennyhíradó mondta, pár hónappal előtte tett vadászvizsgát és szerezte be a fegyvert, lehet hogy épp erre. Nem a vadászok bűne.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.28. 20:55 Ma valamelyik szennyhíradó mondta, pár hónappal előtte tett vadászvizsgát és szerezte be a fegyvert, lehet hogy épp erre. Nem a vadászok bűne.
Persze, hogy nem az ő bűne!
De képzeljük el azt, hogy ha mondjuk sportlövőként a pár hónapja megszerzett sportfegyverével követte volna el a kettős gyilkosságot. Mondjuk no pláne, egy öntöltő karabéllyal! Na akkor az igrend már hevesen merevedő-lobogó hímtaggal követelné az összes öntöltő karabély azonnali betiltását, beszolgáltatását, megsemmisítését. A gennymédia meg szintén lobogó-álló farokkal cikkezne arról, milyen rohadék militarista egy ország már az, ahol emberirtásra optimalizált gyilkoló célszerszámok polgári kézben lehetnek? Ésatöbbi.

Vadászként azonban le se sz@rják az egészet.Ennyi a különbség, pusztán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A pár nappal ezelőtti, jogszerűen tartott vadászfegyverrel ekövetett kettős gyilkosság kapcsán egy hosszabb cikk boncolgatja a fegyvertartás és pszichológiai alkalmasság témakörét. Sajnos a megszokott pongyola Indexes színvonalban - keveredik a vadászcélú és a sportcélú fegyvertartás (vadászfegyverekről van szó, erre megszólaltatják az ős-sportlövő Győző bát) keveredik a megszerzési határozat és tartási engedély fogalma, összemossa a flóbert és gázriasztó kategóriákat, stb.

Helyesbítésről levél, valaki? :-) Én a múltkor írtam egyet az Indexnek, reagált is rá a szerző.

https://index.hu/belfold/2019/08/29/ket ... _vadaszat/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.29. 00:16 Persze, hogy nem az ő bűne!
De képzeljük el azt, hogy ha mondjuk sportlövőként a pár hónapja megszerzett sportfegyverével követte volna el a kettős gyilkosságot. Mondjuk no pláne, egy öntöltő karabéllyal! Na akkor az igrend már hevesen merevedő-lobogó hímtaggal követelné az összes öntöltő karabély azonnali betiltását, beszolgáltatását, megsemmisítését. A gennymédia meg szintén lobogó-álló farokkal cikkezne arról, milyen rohadék militarista egy ország már az, ahol emberirtásra optimalizált gyilkoló célszerszámok polgári kézben lehetnek? Ésatöbbi.

Vadászként azonban le se sz@rják az egészet.Ennyi a különbség, pusztán.
index mar ra is szallt, de amíg Pártunk és Kormányunk Vezetői is mind vadászok, addig itt nem lesz vadaszat teren semmi aggodnivalo.

https://index.hu/belfold/2019/08/29/ket ... _vadaszat/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.29. 12:05 A pár nappal ezelőtti, jogszerűen tartott vadászfegyverrel ekövetett kettős gyilkosság kapcsán egy hosszabb cikk boncolgatja a fegyvertartás és pszichológiai alkalmasság témakörét. Sajnos a megszokott pongyola Indexes színvonalban - keveredik a vadászcélú és a sportcélú fegyvertartás (vadászfegyverekről van szó, erre megszólaltatják az ős-sportlövő Győző bát) keveredik a megszerzési határozat és tartási engedély fogalma, összemossa a flóbert és gázriasztó kategóriákat, stb.

Helyesbítésről levél, valaki? :-) Én a múltkor írtam egyet az Indexnek, reagált is rá a szerző.

https://index.hu/belfold/2019/08/29/ket ... _vadaszat/
Vadaszosba tettem be en is, levelet kuldtem, ugyis szarnak bele. A tiedre is reagalt, aztan baszott modositani a cikket.

A leggyalazatosabb benne, hogy belinkeli a Nepszava cikket, majd abbol komplett fel mondatokat kopiepesztel be rosszul, az eredetivel ellentetes tartalma letrehozva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szuvorov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.11. 18:14

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szuvorov »

Blekk Rájgó írta: 2019.08.28. 20:55 Ma valamelyik szennyhíradó mondta, pár hónappal előtte tett vadászvizsgát és szerezte be a fegyvert, lehet hogy épp erre. Nem a vadászok bűne.

Persze hogy nem az! Novemberben tette le a vadászvizsgát, inkább azért tette le mert divat lett bizonyos körökben. Nem bírta elviselni, hogy az asszony megcsalta (több infóm is van az ügyről, de inkább nem írom le), nagyon jó ügyvéddel 12 év letö)letöltendő, átlagossal 25 év fegyház.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szuvorov írta: 2019.08.29. 17:06 Persze hogy nem az! Novemberben tette le a vadászvizsgát, inkább azért tette le mert divat lett bizonyos körökben. Nem bírta elviselni, hogy az asszony megcsalta (több infóm is van az ügyről, de inkább nem írom le), nagyon jó ügyvéddel 12 év letö)letöltendő, átlagossal 25 év fegyház.
Nem hiszem, hogy apával és fiával is csalta. Szóval legalább az egyikre még csak indoka sincs. Igazából a masikra se, mert hát miért nem az asszonnyal beszéli ezt meg...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
szuvorov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.11. 18:14

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szuvorov »

Fortitu írta: 2019.08.29. 17:47 Nem hiszem, hogy apával és fiával is csalta. Szóval legalább az egyikre még csak indoka sincs. Igazából a masikra se, mert hát miért nem az asszonnyal beszéli ezt meg...
Csak a fiával csalta, ismerték egymást régebbről valami üzleti kapcsolat is volt közöttük, az apa a lövöldözésre jött ki, de hogy őt hogyan és miért lőtte hátba?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szuvorov írta: 2019.08.29. 18:16 Csak a fiával csalta, ismerték egymást régebbről valami üzleti kapcsolat is volt közöttük, az apa a lövöldözésre jött ki, de hogy őt hogyan és miért lőtte hátba?
Minden csak spekuláció. Szerintem itt kell abbahagyni. Egy szabály van csak. Nem ölünk embert. (Jogos védelem és katonai akciók most nem téma). Se az eszköz, se az indíték nem számít itt most szerintem. Egyik sem jogosít fel ugyanis semmire sem.
szuvorov
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.11. 18:14

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szuvorov »

Sparrow írta: 2019.08.29. 20:01 Minden csak spekuláció. Szerintem itt kell abbahagyni. Egy szabály van csak. Nem ölünk embert. (Jogos védelem és katonai akciók most nem téma). Se az eszköz, se az indíték nem számít itt most szerintem. Egyik sem jogosít fel ugyanis semmire sem.
Pontosan!
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Salmo »

És egy újabb gyöngyszem : https://www.hirado.hu/belfold/kekfeny/c ... a-rackeven

Ráckeve Pokolhegy :o :o :o :o :o szerintem nem vadász lesz
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Salmo írta: 2019.08.29. 23:52 És egy újabb gyöngyszem : https://www.hirado.hu/belfold/kekfeny/c ... a-rackeven

Ráckeve Pokolhegy :o :o :o :o :o szerintem nem vadász lesz
Nem hiszem hogy élessel lövöldöztek volna(nem sugallja a riport), szerintem GR-el kemenykedtek valamelyik vehetett egyet maganak.
Ha ez tortent akkor az o "aldozata" jart a legjobban, nem ugy mint az amelyiket vasvillával doftek at.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2019.08.30. 01:12 Nem hiszem hogy élessel lövöldöztek volna(nem sugallja a riport), szerintem GR-el kemenykedtek valamelyik vehetett egyet maganak.
Ha ez tortent akkor az o "aldozata" jart a legjobban, nem ugy mint az amelyiket vasvillával doftek at.
index, csak a szokásos szubkulturális móka, némi drogos vonallal:

"eddig meg nem erősített információk szerint a családok között a veszekedés egy drogügylet miatt tört ki. Valószínűleg az egyik család egyik tagja vásárolt valamilyen szert a másik család egyik tagjától, amitől rosszul lett. Ebből alakult ki több sebesültet eredményező tömegverekedés."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2019.08.30. 06:11 index, csak a szokásos szubkulturális móka, némi drogos vonallal:

"eddig meg nem erősített információk szerint a családok között a veszekedés egy drogügylet miatt tört ki. Valószínűleg az egyik család egyik tagja vásárolt valamilyen szert a másik család egyik tagjától, amitől rosszul lett. Ebből alakult ki több sebesültet eredményező tömegverekedés."
Jah.. Pluszban a BRFK megint pazarolta a költségvetési pénzt. Par rendori egységnek kevlárban az ilyet le kell tudni rendezni. USA zsaruk röhögnének ezen. Ehelyett terrorfenyegetésnek minősitették a családi összecsapást és kihivták a TEK-et páncélautóval. Iszonyat penzeket szamlaznak ki a belugyminiszteriumnak egy ilyen akcióért amit mi fizetunk végül.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
Húzna valaki szánkón ? :-)
Nézegetem a vadászvizsga előkészítő tanfolyamokat , de nem találok infót egyik oldalon sem , hogy a fegyvervizsgát tartalmazza-e a vadászvizsga . Gyakorlati vizsgán meg kell lőni a szintet , azt látom . A vadászvizsga utáni pszichológiai vizsgálat miből áll ? Budapesten melyik tanfolyamszervezőt ajánlanátok ( akár pü-ben is ) ahol az elméleteti és a gyakorlati oktatást , lövészetet , + lövészetet korrekten egyben intézik ?
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gaijin »

szia,
igen, tartalmazza: hosszú és sörétes lőfegyverre.
(arra emlékszem, elenyésző a fegyveres kérdések száma az összeshez képest)

pszicho ('Vazs' vármegyében): volt fizikai - olyasmi gyakorlatok, mint a PAV vizsgán (pl. egyensúly tartás), koncentrációs, IQ teszt, személyiség teszt, és Szondi-teszt is. egyébként minden fegyvertartónak ugyanaz.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2019.09.10. 19:31 Sziasztok .
Húzna valaki szánkón ? :-)
Nézegetem a vadászvizsga előkészítő tanfolyamokat , de nem találok infót egyik oldalon sem , hogy a fegyvervizsgát tartalmazza-e a vadászvizsga . Gyakorlati vizsgán meg kell lőni a szintet , azt látom . A vadászvizsga utáni pszichológiai vizsgálat miből áll ? Budapesten melyik tanfolyamszervezőt ajánlanátok ( akár pü-ben is ) ahol az elméleteti és a gyakorlati oktatást , lövészetet , + lövészetet korrekten egyben intézik ?
Tartalmazza. Nekünk Hajdu-Biharban 2 beugro (képfelismerés és idènyek ismertetése után) 5 esszé kérdés volt, amiből az ötödik minden esetben fegyverjog/ballisztika stb volt. A bizottságban pedig volt rendőr, es minden kerdesen meg kellett felelni. DE: a pszicho és az orvosi előfeltétele volt a vadászvizsgának nálunk. Engedték volna nélküle is, de mondták, minek fizessünk feleslegesen, ha amugy se kapnánk meg. És volt bukás rendesen, szóval nem formális volt, tenyleg el lehet bukni 20-40 ezret vizsgán feleslegesen... És ahány próbálkozás annyi vizsgadíj.... ennek mondjuk 4 éve, de nem hiszem, hogy, sokat változott.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm az infókat .
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A pszicho- hol és hogy lehet elvégezni előre ?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2019.09.11. 06:11 A pszicho- hol és hogy lehet elvégezni előre ?
Én bementem a körzeti orvoshoz, hogy vadasz-alkalmasságit kérek. Megvizsgált, kiadta a papírt és adott egy beutalót is. A butalóval mentem a pszichóra. Ott a vizsgálat után kaptam még egy papírt. Az igrenden pedig mindkét papírt kérték. Lehet nem kell beutaló, de nekem anno volt.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi . Van lejárati ideje , hogy mondjuk 1 évig érvényes ?
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Trailm írta: 2019.09.11. 07:36 Köszi . Van lejárati ideje , hogy mondjuk 1 évig érvényes ?
orvosinak van: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99100022.NM 7.par.2.pont
a pszichonak nincs. hacsak fel nem merül valamilyen vizsgálatra okot adó körülmény.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Portugália: újabb EU-tagállam legalizálta a hangtompítót

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/portuga ... gtompitot/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.28. 12:24 Portugália: újabb EU-tagállam legalizálta a hangtompítót

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/portuga ... gtompitot/
Mint emlékezetes legutóbb, idén januárral Ausztria legalizálta a hangtompítót hasonló okokból. Magyarországon ez teljességgel kizárható, mert belügyminisztérium.

Azért nincs itthon vadászatra hangtompító, mert valószínűleg a kamara és a vadászati hatóság vezetőit sem érdekli az egész kérdés. Ha fontosnak tartanák, akkor ez már vadász vonalon rég át lenne nyomva.

Hozzáteszem, bennem is felemás érzések és gondolatok kavarognak, ha belegondolok hogy hangompítós fegyverrel és éjjellátóval felszerelt vadász gubbaszt a lesen várva az arra bóklászó vadat.
Hát nemtom.... Nyilván vannak érvek pro és kontra is bőven. Nekem csak furcsa, ennyi. De a környezeti zajterhelés csökkentése tényleg elég tényszerű érv a hangtompik vadászati célú használata mellett.
Legalizálásuk a szerelt lőszeres gumisokkal, vagy picit az után várható, gondolom. :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.28. 12:51 Mint emlékezetes legutóbb, idén januárral Ausztria legalizálta a hangtompítót hasonló okokból. Magyarországon ez teljességgel kizárható, mert belügyminisztérium.

Azért nincs itthon vadászatra hangtompító, mert valószínűleg a kamara és a vadászati hatóság vezetőit sem érdekli az egész kérdés. Ha fontosnak tartanák, akkor ez már vadász vonalon rég át lenne nyomva.

Hozzáteszem, bennem is felemás érzések és gondolatok kavarognak, ha belegondolok hogy hangompítós fegyverrel és éjjellátóval felszerelt vadász gubbaszt a lesen várva az arra bóklászó vadat.
Hát nemtom.... Nyilván vannak érvek pro és kontra is bőven. Nekem csak furcsa, ennyi. De a környezeti zajterhelés csökkentése tényleg elég tényszerű érv a hangtompik vadászati célú használata mellett.
Legalizálásuk a szerelt lőszeres gumisokkal, vagy picit az után várható, gondolom. :twisted:

"Amivel vissza lehet élni, azzal biztosan mindenki vissza fog élni, amivel nem lehet visszaélni, azzal is vissza fognak élni, tilcsunkbe mindent, abból nem lehet baj, esetleg nekünk meg a vezető elvtársaknak lehessen"

Ez a vérbeli rendőri gondolkodás áll a hangtompító betiltása mögött is.

A német alkotmánybíróság ítélete szerint az egészséghez, az egészséges környezethez való alapjogból levezethető, hogy a hangtompító nem tiltható.

Mert a hangtompító védi: a vadász hallását, a vadászkutya hallását, a az erdő összes vadjának a hallását, és az erdő környéken lakók életminőségét javítja. Ehhez képest elenyésző ellenérdek, hogy esetleg néhányan orvvadásznak, de azok eleve úgyis bírnak már illegális hangtompítóval és lőfegyverrel, ez viszont bűnüldözési kérdés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.09.28. 12:51 Mint emlékezetes legutóbb, idén januárral Ausztria legalizálta a hangtompítót hasonló okokból. Magyarországon ez teljességgel kizárható, mert belügyminisztérium.

Azért nincs itthon vadászatra hangtompító, mert valószínűleg a kamara és a vadászati hatóság vezetőit sem érdekli az egész kérdés. Ha fontosnak tartanák, akkor ez már vadász vonalon rég át lenne nyomva.

Hozzáteszem, bennem is felemás érzések és gondolatok kavarognak, ha belegondolok hogy hangompítós fegyverrel és éjjellátóval felszerelt vadász gubbaszt a lesen várva az arra bóklászó vadat.
Hát nemtom.... Nyilván vannak érvek pro és kontra is bőven. Nekem csak furcsa, ennyi. De a környezeti zajterhelés csökkentése tényleg elég tényszerű érv a hangtompik vadászati célú használata mellett.
Legalizálásuk a szerelt lőszeres gumisokkal, vagy picit az után várható, gondolom. :twisted:
Mert azt hiszed, hogy a hangtopmi azt mondja, hogy huss, pedig azt mondja, hogy bumm, csak halkabban ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Hmmmmmm..... csak nekem furcsa a cikk tartalma?
https://magasles.reblog.hu/titokzatos-f ... -hangtompi
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.10.04. 08:49 Hmmmmmm..... csak nekem furcsa a cikk tartalma?
https://magasles.reblog.hu/titokzatos-f ... -hangtompi
nekem is furcsa, hogy miert nem a szaktopikban (vadaszati) van. :twisted:

Na, de hogy vegre idekerult:

- igen, ezeknek a furcsa dolgoknak mar nem eloszor probalnak nekifutni, en is lattam mar.
- Nehezen ertelmezheto az egesz jogilag is (jogszabalyokat irnak felul hatarozattal)
- technikailag is, mert a hiv. vadaszoknak van szakertelmuk es erre megfelelo fegyveruk-loszeruk, de katonai es rendvedelmi szerveknek nem igazan. 7,62x51 mm FMJ-vel es dragunovval irtsanak vaggyesznot? Vagy PKM-mel? Normal erdokben?
- es egyelore tagadjak
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.04. 09:46 nekem is furcsa, hogy miert nem a szaktopikban (vadaszati) van. :twisted:

Na, de hogy vegre idekerult:

- igen, ezeknek a furcsa dolgoknak mar nem eloszor probalnak nekifutni, en is lattam mar.
- Nehezen ertelmezheto az egesz jogilag is (jogszabalyokat irnak felul hatarozattal)
- technikailag is, mert a hiv. vadaszoknak van szakertelmuk es erre megfelelo fegyveruk-loszeruk, de katonai es rendvedelmi szerveknek nem igazan. 7,62x51 mm FMJ-vel es dragunovval irtsanak vaggyesznot? Vagy PKM-mel? Normal erdokben?
- es egyelore tagadjak
A kép meg némileg hangulatkeltő, hangtompítós fegyverrel sorozatot lövő katona. Hogy majd biztos ez lesz, "erdeinkben a vadat a katonák irtják?"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.04. 10:00 A kép meg némileg hangulatkeltő, hangtompítós fegyverrel sorozatot lövő katona. Hogy majd biztos ez lesz, "erdeinkben a vadat a katonák irtják?"
mert a tervezet amugy pont errol szol.

Kovetkezo lepesben meg: akkor semmi szukseg a sportvadaszokra, lehet a fegyvereket leadni, majd csak a vezeto elvtarsak tarthatjak meg, mert oket hivatasos vadaszank nyilvanitjuk. Lehet tovabbmenni, nincsen semmi latnivalo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.04. 10:00 A kép meg némileg hangulatkeltő, hangtompítós fegyverrel sorozatot lövő katona. Hogy majd biztos ez lesz, "erdeinkben a vadat a katonák irtják?"
A Honvédség tavaly szerzett be .22-es taktikai puskákat (ők írták így), valamint megjelentek az 5,56-os kaliberű fegyverek, melyeket fel lehet szerelni puskatávcsővel, és éjjellátó berendezéssel is. Így kiválóan megfelelnek éjszakai vaddisznóirtásra, mellette pedig élőcélra való lövés lehetőségét biztosítja a mesterlövészeknek. Az USA-ban bevett gyakorlat, hogy az elszaporodott hibryd vaddisznókat 5,56-os puskákkal, és karabélyokkal irtják éjszakánként.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.04. 10:13 A Honvédség tavaly szerzett be .22-es taktikai puskákat (ők írták így), valamint megjelentek az 5,56-os kaliberű fegyverek, melyeket fel lehet szerelni puskatávcsővel, és éjjellátó berendezéssel is. Így kiválóan megfelelnek éjszakai vaddisznóirtásr a, mellette pedig élőcélra való lövés lehetőségét biztosítja a mesterlövészeknek. Az USA-ban bevett gyakorlat, hogy az elszaporodott hibryd vaddisznókat 5,56-os puskákkal, és karabélyokkal irtják éjszakánként.
heee?

Lehet (biztos!), hogy en vagyok a hülye a vadászathoz, de az 5,56x45 mm az még emberre is néha kevés, vaddisznóra meg pitsafüst.

Nomeg:
"A jelenleg érvényes jogszabályok szerint Magyarországon tilos nagyvadra vadászni sörétes és 6,5 mm-nél kisebb kaliberű, valamint önműködő (automata) golyós fegyverrel. Kivétel ez alól egyrészt a vaddisznó vadászata sörétes fegyverből kilőtt tömör ólomlövedékkel, és az őz vadászata 6,5 mm-nél kisebb kaliberű vadászgolyós (tehát nem céllövő) fegyverrel, amely megengedett."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.04. 10:18 heee?

Lehet (biztos!), hogy en vagyok a hülye a vadászathoz, de az 5,56x45 mm az még emberre is néha kevés, vaddisznóra meg pitsafüst.

Nomeg:
"A jelenleg érvényes jogszabályok szerint Magyarországon tilos nagyvadra vadászni sörétes és 6,5 mm-nél kisebb kaliberű, valamint önműködő (automata) golyós fegyverrel. Kivétel ez alól egyrészt a vaddisznó vadászata sörétes fegyverből kilőtt tömör ólomlövedékkel, és az őz vadászata 6,5 mm-nél kisebb kaliberű vadászgolyós (tehát nem céllövő) fegyverrel, amely megengedett."
Az amerikai videókon ezek a kereszteződött vaddisznók, egy lövéstől is gyönyörűen padlót fogtak. Ott erre külön vállalkozók vannak, és általában egy lövéssel végeztek velük. Éjjellátó kamerákat raktak a fegyverre, és így nagyon jól lehetett látni a hatásosságot. Azért van ereje egy 5.56-os lövedéknek. Saját gyakorlatból mondom, hogy egy 9x19-es is egy méterről fejlövés estén azonnal megöl egy 150 kg-os disznót.
Nem ismerem a magyar vadászati törvényt, lehet hogy nálunk tilos ezzel a kaliberrel, és öntöltő puskával vadászni, de más országokban ez már nem biztos hogy így van, főleg északon. Az megint lehet egy kérdés, hogy közegészségügyi veszélyhelyzet esetén felülíródik-e a vadászati törvény, és ilyen estben milyen jogaik vannak az állami hatóságoknak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.04. 10:46 Az amerikai videókon ezek a kereszteződött vaddisznók, egy lövéstől is gyönyörűen padlót fogtak. Ott erre külön vállalkozók vannak, és általában egy lövéssel végeztek velük. Éjjellátó kamerákat raktak a fegyverre, és így nagyon jól lehetett látni a hatásosságot. Azért van ereje egy 5.56-os lövedéknek. Saját gyakorlatból mondom, hogy egy 9x19-es is egy méterről fejlövés estén azonnal megöl egy 150 kg-os disznót.
Nem ismerem a magyar vadászati törvényt, lehet hogy nálunk tilos ezzel a kaliberrel, és öntöltő puskával vadászni, de más országokban ez már nem biztos hogy így van, főleg északon. Az megint lehet egy kérdés, hogy közegészségügyi veszélyhelyzet esetén felülíródik-e a vadászati törvény, és ilyen estben milyen jogaik vannak az állami hatóságoknak.
Az 5.56-os lőszer csőtorkolati energiája kb 1700 joule, nagyvadra pedig csak 2 ezer joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú lőszerrel lehet vadászni.
Viszont ha az állategészségügyi célú kilövés nem vadászat (amint a cikkben írják, nemtom milyen jogszabály alapján) akkor ezek nem érvényesek, és lehet bátran 5.56-assal lövöldözni a disznóra az arra kijelölteknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2019.10.04. 11:49-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.10.04. 11:28 Az 5.56-os lőszer csőtorkolati energiája kb 1700 joule, nagyvadra pedig csak 2 ezer joule csőtorkolati energiájú lőszerrel lehet vadászni.
Viszont ha az állategészségügyi célú kilövés nem vadászat (amint a cikkben írják, nemtom milyen jogszabály alapján) akkor ezek nem érvényesek, és lehet bátran 5.56-assal lövöldözni a disznóra az arra kijelölteknek.
Fejlövésnél gondolom jó lehet, más kérdés, hogy el is kell találni a megfelelő területet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.10.04. 11:36 Fejlövésnél gondolom jó lehet, más kérdés, hogy el is kell találni a megfelelő területet.
fejlovesnel pont nem, mert ha nem derekszogben eri, akkor lecsuszik konnyen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vadász kollégával konzultálva HIRKÉNT a felmerülő kérdésekről:

Vaddisznóirtó FEGYVERES ERŐ hangtompítóval és éjjellátó céltávcsővel???

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vaddisz ... tavcsovel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.10.04. 11:36 Fejlövésnél gondolom jó lehet, más kérdés, hogy el is kell találni a megfelelő területet.
Ebben a nagy esélylatolgatásban kimaradt két szempont.
Nem nevezték meg azt a fegyveres szervet amelyik elvégzi a disznó irtást.
Bármelyik szóba jöhető fegyveres testületnél rendelkezésre állnak a 7,62x51, vagy 7,62x54R, vagy ennél nagyobb kaliberű mesterlövész puskák. Éjszakai irányzékkal, mindennel. Tehát minden adott a vadászati törvény szerinti szabályos irtáshoz.
Azt én nem tudom, hogy hány vadász van a mesterlövészek között. Például Simonyi vadász-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Talponálló írta: 2019.10.04. 12:00 Ebben a nagy esélylatolgatásban kimaradt két szempont.
Nem nevezték meg azt a fegyveres szervet amelyik elvégzi a disznó irtást.
Bármelyik szóba jöhető fegyveres testületnél rendelkezésre állnak a 7,62x51, vagy 7,62x54R, vagy ennél nagyobb kaliberű mesterlövész puskák. Éjszakai irányzékkal, mindennel. Tehát minden adott a vadászati törvény szerinti szabályos irtáshoz.
Azt én nem tudom, hogy hány vadász van a mesterlövészek között. Például Simonyi vadász-e?
Már ne is haragudj, de fogalom zavarban vagy. A vadászati törvény tiltja az éjszakai irányzékok( infra, hőkamera) használatát.
Akkor milyen szabályos irtást emlegetsz????
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.04. 11:57 Vadász kollégával konzultálva HIRKÉNT a felmerülő kérdésekről:

Vaddisznóirtó FEGYVERES ERŐ hangtompítóval és éjjellátó céltávcsővel???

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vaddisz ... tavcsovel/

Kép
Nem nagy gond ez, mert bármelyik fegyveres szerv mesterlövész fegyveréhez percek alatt ki lehet adni vadászati célú lőszereket. Az sem gond, ha a mesterlövész nem lőtt még disznóra, mert egy több ezer lövést leadott, ölésre kiképzett szakembernek nem gond eltalálni egy megadott célpontot.
Az meg nem tudott, hogy a BM-hez tartozó mesterlövészek képzési anyagában van-e állatok kilövése rész. Azt tudom, hogy a talpas rendőrök kiképzésében régebben benne volt az állatok lelövése. De ez most nem játszik.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Talponálló írta: 2019.10.04. 12:00 Ebben a nagy esélylatolgatásban kimaradt két szempont.
Nem nevezték meg azt a fegyveres szervet amelyik elvégzi a disznó irtást.
Bármelyik szóba jöhető fegyveres testületnél rendelkezésre állnak a 7,62x51, vagy 7,62x54R, vagy ennél nagyobb kaliberű mesterlövész puskák. Éjszakai irányzékkal, mindennel. Tehát minden adott a vadászati törvény szerinti szabályos irtáshoz.
Azt én nem tudom, hogy hány vadász van a mesterlövészek között. Például Simonyi vadász-e?
A Simonyi vadász, de ettől még elég érdekes ez az egész.. Elég nagy a katyvasz egyenlőre szerintem, hogy mondanak is valamit, meg nem is...
Illetve pont az éjjellátó, hogy a hangtompítóról ne is beszéljünk, illegális vadászatra..
Gyanús, hogy itt más is van a háttérben, hiszen simán fel lehetne kérni a hivatásos vadászokat szerintem, ők legalább tudják is, hogy mit és hogy kell, nem úgy mint a "külső fegyveres szervek"....
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

RatRace írta: 2019.10.04. 12:07 Már ne is haragudj, de fogalom zavarban vagy. A vadászati törvény tiltja az éjszakai irányzékok( infra, hőkamera) használatát.
Akkor milyen szabályos irtást emlegetsz????
Már írtam, hogy nem igazán ismerem a vadászati törvényt, de szerintem ebben az esetben a hatóságokat nem igazán fogja érdekelni ez a mit tilos, és mit nem tilos használni kezdetű rész. Minden áron el fogják végezni a feladatot. Most nincs helye vadászetikának, mert ha nem vigyáznak, eltűnik Magyarországról az összes disznó. Már most is komplett sertéstelepeket irtanak ki, ami rettentő mértékű károkat okoz az álattartóknak, és az országnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Talponálló írta: 2019.10.04. 12:12 mert bármelyik fegyveres szerv mesterlövész fegyveréhez percek alatt ki lehet adni vadászati célú lőszereket.
aha, és mondjuk működni fog Soft Pointtal öntöltőként az SzVD? És honnan lesz ennyi lőszer+gyakorlásra+belövésre.

És van-e annyi honvéd/sün stb. sniper, ami itt erdemi szamnak minosul? Szerintem max. par szaz embernek lehet ilyesmi kikepzettsege, valos kepessege.


Annyi itt a kerdojel, de leginkább, hogy ezt talán sokkal magasabb szintű jogszabályban kéne szabályozni és ezerszer átgondoltabban kéne csinalni, nem?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Rendkívüli esetben felül írhatják a vadászati szabályokat. Ez természetesen egyedi engedéllyel, magasabb szinten is egyeztetve, biztonsági szabályok életbe léptetésével. Így történt egy megyeszékhelyen is amikor vaddisznókat lőttek ki éjjel, belterületen a házaktól néhány méterre. Nem egyszer vagy kétszer hanem többször.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Azt azért tegyük hozzá, h a disznó kurva intelligens jószág, nem olyan egyszerű a ritkítása... ;)
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

smith15 írta: 2019.10.04. 12:14 A Simonyi vadász, de ettől még elég érdekes ez az egész.. Elég nagy a katyvasz egyenlőre szerintem, hogy mondanak is valamit, meg nem is...
Illetve pont az éjjellátó, hogy a hangtompítóról ne is beszéljünk, illegális vadászatra..
Gyanús, hogy itt más is van a háttérben, hiszen simán fel lehetne kérni a hivatásos vadászokat szerintem, ők legalább tudják is, hogy mit és hogy kell, nem úgy mint a "külső fegyveres szervek"....
Szerintem itt már akkora földterületről, és kilövendő disznó állományról van szó, amit pár hivatásos vadász "vadászias" lövöldözgetéssel nem tud elintézni.
Én úgy gondolom ennek a menetét, hogy lezárnak egy adott területet, és megfelelő létszámmal egy mentben kilövik a vaddisznókat. Például lezárják a budai vadasparkot és addig lőnek amig ott élő disznót találnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2019.10.04. 12:24 Rendkívüli esetben felül írhatják a vadászati szabályokat. Ez természetesen egyedi engedéllyel, magasabb szinten is egyeztetve, biztonsági szabályok életbe léptetésével. Így történt egy megyeszékhelyen is amikor vaddisznókat lőttek ki éjjel, belterületen a házaktól néhány méterre. Nem egyszer vagy kétszer hanem többször.
de arra van létező jogszabályi rendelkezés, engedélyezesi menet stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.04. 12:22 aha, és mondjuk működni fog Soft Pointtal öntöltőként az SzVD? És honnan lesz ennyi lőszer+gyakorlásra+belövésre.

És van-e annyi honvéd/sün stb. sniper, ami itt erdemi szamnak minosul? Szerintem max. par szaz embernek lehet ilyesmi kikepzettsege, valos kepessege.


Annyi itt a kerdojel, de leginkább, hogy ezt talán sokkal magasabb szintű jogszabályban kéne szabályozni és ezerszer átgondoltabban kéne csinalni, nem?
Cinizmus ON
Vagy újraéletnek az előző rendszerbeli híres-hírhedt géppisztolyos-gépkarabélyos vaddisznó vadászatok, estleg helikopterről, lásd Czinege elvtárs. A megfelelő helyen lévő főelvtársak számára, természetesen. Persze most megint rosszindulatú vagyok, úgyis tisztán szakmai és etikai szempontok alapján lesznek kiválasztva a feladatra azok, akik végrehajtják azt. (Bruhhahahahahahaaaaa)
Cinizmus OFF

Szerintem előállt egy olyan állategészségügyi vészhelyzet ami nagyon régen volt utoljára, és most korábbi tapasztalatok híján hirtelen nem is igen tudják hogy mihez nyúljanak. Ugyanakkor a kapkodásra, balf@szkodásra nincs sok idő, mert ha tovább terjed a járvány akkor abból nagyon nagy gebasz lehet.

Emlékszem egyébként, 2012-ben a vadásziskolában már mondták az oktatók (mind a megyei vadászati hatóságnál dolgozott vagy a gödöllői egyetemen tanított, régi szakember) hogy olyannyira problémás már itthon a vaddisznó helyzet, hogy vagy sikerül jelentős mértékben lenyomni a csúnyán túlszaporodott állomány számát, vagy a természet rendezi a dolgot egy kiadós járvánnyal.
Nos úgy tűnik, a természet itt is utat tört magának.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

gvass1 írta: 2019.10.04. 12:22 aha, és mondjuk működni fog Soft Pointtal öntöltőként az SzVD? És honnan lesz ennyi lőszer+gyakorlásra+belövésre.

És van-e annyi honvéd/sün stb. sniper, ami itt erdemi szamnak minosul? Szerintem max. par szaz embernek lehet ilyesmi kikepzettsege, valos kepessege.


Annyi itt a kerdojel, de leginkább, hogy ezt talán sokkal magasabb szintű jogszabályban kéne szabályozni és ezerszer átgondoltabban kéne csinalni, nem?
Felejtsd el az SZVD-t, és jegyezd meg helyette például a "Szép" mesterlövész puskát. Ép ma számoltam meg belőlük egy helyen legalább 12 darabot. Mostanában tartottak Tatán ezeknek a honvédségi mesterlövészeknek képzést. Ha keveselled a meglévő létszámot, gondolj arra, hogy ha csak százat lő egy lövész az 12 lövésznél akár 1200 disznó i lehet egy mentben.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Talponálló írta: 2019.10.04. 12:39 Felejtsd el az SZVD-t, és jegyezd meg helyette például a "Szép" mesterlövész puskát. Ép ma számoltam meg belőlük egy helyen legalább 12 darabot. Mostanában tartottak Tatán ezeknek a honvédségi mesterlövészeknek képzést. Ha keveselled a meglévő létszámot, gondolj arra, hogy ha csak százat lő egy lövész az 12 lövésznél akár 1200 disznó i lehet egy mentben.
Persze, és mindet ki fogják vinni.. Arról nem is beszélve, hogy ha kimennek, akkor minden lövésznek minden lövése elsőre talál és tűzbe rogy a disznó.. Ez nagyon utópisztikus..
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

smith15 írta: 2019.10.04. 12:45 Persze, és mindet ki fogják vinni.. Arról nem is beszélve, hogy ha kimennek, akkor minden lövésznek minden lövése elsőre talál és tűzbe rogy a disznó.. Ez nagyon utópisztikus..
Természetesen ez elméleti szám, azért írtam azt hogy "akár 1200 disznó". Azért akad még más igazi mesterlövész puska amit elő lehet venni pl. Remington 700/M24, és hidd el ki fogják vinni mindet, ha az a parancs.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Közelítsük meg más oldalról a kérdést. Mi értelme van mondjuk 70 % állatállomány kiirtásának, aminek kb. a felének semmi baja, és a maradék 30 % ugyanúgy fertőzö képes? (Csak arányokat írtam, nem konkrét adatokat)
Másik felvetődött kérdés: mi lessz a leölt állatok sorsa?
Kérdés 3 ki végzi a sebzett állatok felkutatását, hisz a vaddisznó dögöt is eszik, és egy sebesült fertőzött állat teteme tovább fertőz.
Kérdés4 ki és hogyan kártalanítja a vadásztársaságokat, és miből?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.10.04. 13:06 Közelítsük meg más oldalról a kérdést. Mi értelme van mondjuk 70 % állatállomány kiirtásának, aminek kb. a felének semmi baja, és a maradék 30 % ugyanúgy fertőzö képes? (Csak arányokat írtam, nem konkrét adatokat)
Másik felvetődött kérdés: mi lessz a leölt állatok sorsa?
Kérdés 3 ki végzi a sebzett állatok felkutatását, hisz a vaddisznó dögöt is eszik, és egy sebesült fertőzött állat teteme tovább fertőz.
Kérdés4 ki és hogyan kártalanítja a vadásztársaságokat, és miből?
Nem 70%-ot fognak kiirtani az érintett területen, hanem mindet, pont azért hogy ne maradjon fertőzőképes beteg példány Ez persze valamennyire relatív, hiszen a vad nem foglalkozik a területekkel, jön-megy folyamatosan.
Gondolom amennyire lehet az erdőt is átfésülik a dögök után - egyébként is ezt kell tegyék, mert a nem lelőtt hanem a betegségben elpusztult állatokat is el kell takarítsák.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

RatRace írta: 2019.10.04. 13:06 Közelítsük meg más oldalról a kérdést. Mi értelme van mondjuk 70 % állatállomány kiirtásának, aminek kb. a felének semmi baja, és a maradék 30 % ugyanúgy fertőzö képes? (Csak arányokat írtam, nem konkrét adatokat)
Másik felvetődött kérdés: mi lessz a leölt állatok sorsa?
Kérdés 3 ki végzi a sebzett állatok felkutatását, hisz a vaddisznó dögöt is eszik, és egy sebesült fertőzött állat teteme tovább fertőz.
Kérdés4 ki és hogyan kártalanítja a vadásztársaságokat, és miből?
Szerinted ránézésre, messziről meg lehet mondani, hogy melyik állat fertőzött? Szerintem nem. Az eddigi hírek arról szólnak, hogy már egy fertőzött állat esetén 100%-os irtást végeznek, nem latolgatnak. Egy általam jól ismert községben a disznótelepet, és a háznál tartott összes disznót kiírtották.
Mivel ezek fertőző állatok, valószínűleg viszik a fehérje feldolgozóba az összeset.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Talponálló írta: 2019.10.04. 13:25 Szerinted ránézésre, messziről meg lehet mondani, hogy melyik állat fertőzött? Szerintem nem. Az eddigi hírek arról szólnak, hogy már egy fertőzött állat esetén 100%-os irtást végeznek, nem latolgatnak. Egy általam jól ismert községben a disznótelepet, és a háznál tartott összes disznót kiírtották.
Mivel ezek fertőző állatok, valószínűleg viszik a fehérje feldolgozóba az összeset.
Pont ebbe az irányba szólt a kérdés . Mint ismeretes, bizonyos fejlett nyugati országban feldolgozták a fertőzött birkákat, "csak" spóroltak a hőkezelésen, és a fehérje adalék belekerült a szarvasmarha takarmányba, és csodálkoztak a kergemarha kóron.
Személy szerint azt gondolom, hogy itt az urambátyám országban is ez lessz.

Ahhoz, hogy egy elhullott állatot felkutassanak, nem kevés ember kell, hisz egy sebzett àllat megbújik, nem könnyű megtalálni, aki keresett már vadat, tudja miről beszélek, vagy ha egy elveszett gyereket kell keresni, egy terület átfésülése komoly feladat, nem kevés embert igényel.(mindkettőben volt részem)

És azt sem felejtsük, a hangtumpító nem dzünteti meg teljesen a pukkot, az állatok hamar megriadnak, az első pár lövés után, és usgyi.
Hogy zárják körbe a területeket?
Mert ha nincs zár, akkor az állatok nrm maradnak ott, megindulnak, és újjabb területeken kezdhetik a totális .rtást.


OFf.
Csak nekem tűnik úgy, hogy ez az egész már ismerős?

Madárinfluenza
Kergemarha
Most meg sertéspestis.
Mintha szisztematikusan kerülne előtérbe.

ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.04. 10:46 Saját gyakorlatból mondom, hogy egy 9x19-es is egy méterről fejlövés estén azonnal megöl egy 150 kg-os disznót.
Hivatásos vadász vagy?
Vagy hogy kerül az erdőbe másképp egy 9x19-es kaliberű fegyver? Mert vadászni vele, azt nem lehet. Akkor se ha egyébként önvédelmi fegyver jogosultság van rá. Szóval sehogyse lehet vele kegyelem lövést leadni vele, csak és kizárólag a hivatásos vadásznak.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.04. 13:59 Hivatásos vadász vagy?
Vagy hogy kerül az erdőbe másképp egy 9x19-es kaliberű fegyver? Mert vadászni vele, azt nem lehet. Akkor se ha egyébként önvédelmi fegyver jogosultság van rá. Szóval sehogyse lehet vele kegyelem lövést leadni vele, csak és kizárólag a hivatásos vadásznak.
Semmi közöm a vadászokhoz, csak a hatásfok érzékeltetése miatt írtam ezt a példát. Tudod régen vidéken nem a boltba jártak a népek disznóhúsért, hanem a disznóólba. Ilyenkor lehetett hasznos ismereteket szerezni ölőképességből.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Talponálló írta: 2019.10.04. 14:31 Semmi közöm a vadászokhoz, csak a hatásfok érzékeltetése miatt írtam ezt a példát. Tudod régen vidéken nem a boltba jártak a népek disznóhúsért, hanem a disznóólba. Ilyenkor lehetett hasznos ismereteket szerezni ölőképességből.
Értem és tudom hogy mi volt a gyakorlat régen, de ez sem legális felhasználása a maroklőfegyvernek, így sztm akkor ejtsük a témát mielőtt a modi törli.... Hallottunk olyanról aki látott már ilyet közelről még a rendszerváltás előtt, és elmondta.

Exrendőr és vadász egyébként nekem is részletezte anno, hogy milyen jó is volt a gengszterváltás előtt szolgálati fegyver, mert vadászatnál az volt a kegyelemlövés eszköze, és a vadászat miatt cserélt 7,65-ről 9x17 Makarovra. De hát az régen volt, tán igaz se volt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.10.04. 14:39 Értem és tudom hogy mi volt a gyakorlat régen, de ez sem legális felhasználása a maroklőfegyvernek, így sztm akkor ejtsük a témát mielőtt a modi törli.... Hallottunk olyanról aki látott már ilyet közelről még a rendszerváltás előtt, és elmondta.

Exrendőr és vadász egyébként nekem is részletezte anno, hogy milyen jó is volt a gengszterváltás előtt szolgálati fegyver, mert vadászatnál az volt a kegyelemlövés eszköze, és a vadászat miatt cserélt 7,65-ről 9x17 Makarovra. De hát az régen volt, tán igaz se volt.
A 9x17 az Browning Short.
Makarov az 9x18.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

TotoHU írta: 2019.10.04. 14:39 Értem és tudom hogy mi volt a gyakorlat régen, de ez sem legális felhasználása a maroklőfegyvernek, így sztm akkor ejtsük a témát mielőtt a modi törli.... Hallottunk olyanról aki látott már ilyet közelről még a rendszerváltás előtt, és elmondta.

Exrendőr és vadász egyébként nekem is részletezte anno, hogy milyen jó is volt a gengszterváltás előtt szolgálati fegyver, mert vadászatnál az volt a kegyelemlövés eszköze, és a vadászat miatt cserélt 7,65-ről 9x17 Makarovra. De hát az régen volt, tán igaz se volt.
Hát,ja a régi szép időkben azért lehetett tudni melyik házban lakik katona, vagy rendőr, vagy erdész. Télvíz idején előfordultak ilyen petárdadurranás szerű hangok, pedig nem is ismertük a petárdát. Vagy szép napos hétvégeken amikor a helyi vadászok vállra vetett sörétessel párosával sétáltak kifelé az erdőbe valami madárért. Azon se akadt fenn senki, amikor az erdész megunta a fa tetején hangoskodó madarat, és a sörétesével szépen ledurrantotta. Persze ezek még akkor történtek amikor gyerek voltam, és a rendszerváltás még tervben sem volt. Eltudod képzelni te a fiatal vadász, hogy a puskád a szoba falon egy szögön lógjon egész nap, és senki nem viszi el? Pedig én gyerekként onnan könyörögtem le, egy öreg adta a kezembe-lehettem vagy öt éves. Na ennyit a nosztalgiáról, ma ez már elképzelhetetlen.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.10.04. 10:18 heee?

Lehet (biztos!), hogy en vagyok a hülye a vadászathoz, de az 5,56x45 mm az még emberre is néha kevés, vaddisznóra meg pitsafüst.

Nomeg:
"A jelenleg érvényes jogszabályok szerint Magyarországon tilos nagyvadra vadászni sörétes és 6,5 mm-nél kisebb kaliberű, valamint önműködő (automata) golyós fegyverrel. Kivétel ez alól egyrészt a vaddisznó vadászata sörétes fegyverből kilőtt tömör ólomlövedékkel, és az őz vadászata 6,5 mm-nél kisebb kaliberű vadászgolyós (tehát nem céllövő) fegyverrel, amely megengedett."
heee?

tudtommal a .243 win OK kis hazánkban bármilyen nagyvadra , ha eléri a 2500 j torkolati energiát az alkalmazott lőszer
és az nincs 6,5 mm
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

smith15 írta: 2019.10.04. 12:14 A Simonyi vadász, de ettől még elég érdekes ez az egész.. Elég nagy a katyvasz egyenlőre szerintem, hogy mondanak is valamit, meg nem is...
Illetve pont az éjjellátó, hogy a hangtompítóról ne is beszéljünk, illegális vadászatra..
Gyanús, hogy itt más is van a háttérben, hiszen simán fel lehetne kérni a hivatásos vadászokat szerintem, ők legalább tudják is, hogy mit és hogy kell, nem úgy mint a "külső fegyveres szervek"....
sajnos sok hivatásos vadász kényszerül rá, hogy a szakmai elveket feladja a munkája megtartása érdekében

és ha az idióta főnök azt mondja, hogy "márpedig az én disznóimat te le nem lövöd", akkor abban az esetben lehetetlen helyzetbe kerül
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2019.10.04. 12:07 Már ne is haragudj, de fogalom zavarban vagy. A vadászati törvény tiltja az éjszakai irányzékok( infra, hőkamera) használatát.
Akkor milyen szabályos irtást emlegetsz????
az utánkeresés sem minősül vadászatnak
ott is lehet használni pl buckshotot, amivel egyébként tilos vadászni
szóval ez nem okoz zavart az erőben
nem vadászat, hanem irtás
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.10.04. 12:22 aha, és mondjuk működni fog Soft Pointtal öntöltőként az SzVD?[/b]
fizika:
az, hogy a lövedék SP önmagában nincs befolyással a hátrafele irányuló erőkre

meg egyébként is: mi van, ha ismétlőként muzsikál vele?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

egyébként meg:

hónapokkel ez előtt hallottam a pletykát, hogy a cseheknél villanypásztorokkal felparcellázták az erdőket, és amelyik parcellában találtak egyetlen fertőzött egyedet is, oda kivezényelték a katonákat, és kiirtották az összes (!!!) disznót, amit szaxerűen elhamvasztottak
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.10.04. 16:50 fizika:
az, hogy a lövedék SP önmagában nincs befolyással a hátrafele irányuló erőkre

meg egyébként is: mi van, ha ismétlőként muzsikál vele?
Adogatópályán keresztbeáll, hahó. Aki nem szopott még hadi öntöltőből/sorozatlövőből vadászlőszerrel az ne okoskodjon, vazz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2019.10.04. 16:39 heee?

tudtommal a .243 win OK kis hazánkban bármilyen nagyvadra , ha eléri a 2500 j torkolati energiát az alkalmazott lőszer
és az nincs 6,5 mm
Kopizva vadaszati oldalról. Idezojelben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.10.04. 17:00 Adogatópályán keresztbeáll, hahó. Aki nem szopott még hadi öntöltőből/sorozatlövőből vadászlőszerrel az ne okoskodjon, vazz.
kérek engedélyt okoskodásra

az van, hogy én kifejezetten azt állítom, hogy ha minden más változatlan egy lőszerben, csak a lövedék SP kialakítású, de azonos a tömege (+tömegközéppontja), valamint a geometriája, akkor a változtatás az öntöltő fegyver öntöltö mechanizmusára biztosan nincsen hatással
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2019.10.04. 17:24 kérek engedélyt okoskodásra

az van, hogy én kifejezetten azt állítom, hogy ha minden más változatlan egy lőszerben, csak a lövedék SP kialakítású, de azonos a tömege (+tömegközéppontja), valamint a geometriája, akkor a változtatás az öntöltő fegyver öntöltö mechanizmusára biztosan nincsen hatással
Más, hogy ha a lövedék hegye kemény, fmj, mint ha puha ólom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

:x
szöged írta: 2019.10.04. 17:24 kérek engedélyt okoskodásra

az van, hogy én kifejezetten azt állítom, hogy ha minden más változatlan egy lőszerben, csak a lövedék SP kialakítású, de azonos a tömege (+tömegközéppontja), valamint a geometriája, akkor a változtatás az öntöltő fegyver öntöltö mechanizmusára biztosan nincsen hatással
A lövedék hegye más. Emiatt a kifejezetten hegyes lövedékekre fejlesztett adogatópályán a gömbölyű hegyű SP több fegyvernél akadályt okoz. Saját többszörös tapasztalat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

szöged írta: 2019.10.04. 16:46 az utánkeresés sem minősül vadászatnak
ott is lehet használni pl buckshotot, amivel egyébként tilos vadászni
szóval ez nem okoz zavart az erőben
nem vadászat, hanem irtás
Éjszakai irányzékokról volt szó NEM keresőtávcsőröl. A kettő nem ugyanaz, tessék figyelmesebben olvasni.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.10.04. 18:39 :x

A lövedék hegye más. Emiatt a kifejezetten hegyes lövedékekre fejlesztett adogatópályán a gömbölyű hegyű SP több fegyvernél akadályt okoz. Saját többszörös tapasztalat.
Nekem 1x volt hasonló tapasznyalatom, de azt megjegyeztem. MCM-el próbáltam a TOZ8-hoz vásárolt Remington .22 Yellow Jacket HP lőszert ellőni.
Minden egyes újratöltésnél elakadt az adogatópályán a lőszer a lövedék formája miatt, egyáltalán nem töltötte be. Egyet se. Gyakorlatilag csak úgy sikerült velel lőnöm MCM-ből, hogy kivettem a tárat és kézzel töltöttem be minden egyes lőszert, Mivel évekkel azelőtt több dobozzal vettem belőle, eltartott egy darabig amíg egyesével kiment mind.
Remington-Yellow-Jacket-Detail.jpg
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2019.10.04. 18:39 :x

A lövedék hegye más. Emiatt a kifejezetten hegyes lövedékekre fejlesztett adogatópályán a gömbölyű hegyű SP több fegyvernél akadályt okoz. Saját többszörös tapasztalat.
ismerek olyat, akinek az aranyhörcsögének az előző gazdájának a szomszédja látott már műanyag hegyű lövedékkel ellátott lőszert
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2019.10.04. 19:40 Éjszakai irányzékokról volt szó NEM keresőtávcsőröl. A kettő nem ugyanaz, tessék figyelmesebben olvasni.
tessék figyelmesebben olvasni

amennyiben valami nem minősül vadászatnak, akkor ugyanúgy nem kell betartani az irányzékokra vonatkozó vadászati törvényeket, mint a lőszerekre, vagy bármi másra vonatkozó vadászati törvényeket, mert nemvadászat

már ha tényleg nemvadászat ... de miért is lenne az?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2019.10.04. 20:34 ismerek olyat, akinek az aranyhörcsögének az előző gazdájának a szomszédja látott már műanyag hegyű lövedékkel ellátott lőszert
Nem baj.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

szöged írta: 2019.10.04. 20:38 tessék figyelmesebben olvasni

amennyiben valami nem minősül vadászatnak, akkor ugyanúgy nem kell betartani az irányzékokra vonatkozó vadászati törvényeket, mint a lőszerekre, vagy bármi másra vonatkozó vadászati törvényeket, mert nemvadászat

már ha tényleg nemvadászat ... de miért is lenne az?
Az eredeti hozzászólás így szólt:
" Éjszakai irányzékkal, mindennel. Tehát minden adott a vadászati törvény szerinti szabályos irtáshoz "
Akkor most miért jössz azzal, hogy " mert nemvadászat"

Két külön dolog lett egyidejűleg tárgyalva, a fertőzött állatok kiirtása, és a vadászati törvény.
Tehát még mindig:
Tessék figyelmesebben olvasni.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2019.10.04. 21:08 Az eredeti hozzászólás így szólt:
" Éjszakai irányzékkal, mindennel. Tehát minden adott a vadászati törvény szerinti szabályos irtáshoz "
Akkor most miért jössz azzal, hogy " mert nemvadászat"

Két külön dolog lett egyidejűleg tárgyalva, a fertőzött állatok kiirtása, és a vadászati törvény.
Tehát még mindig:
Tessék figyelmesebben olvasni.
valóban csak arra reagáltam, amit te írtál, és nem olvastam el az idézett részt (nemhogy figyelmetlenül, hanem egyáltalán)

így kiragadtam az irományodat a szövegkörnyezetéből, ezáltal módosult a jelentése

én meg a módosult jelentésre reagáltam

bocsi!
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2019.10.04. 18:39 :x

A lövedék hegye más. Emiatt a kifejezetten hegyes lövedékekre fejlesztett adogatópályán a gömbölyű hegyű SP több fegyvernél akadályt okoz. Saját többszörös tapasztalat.
itt is el kell ismernem, hogy "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" hibába estem:

összemostam a soft point kifejezést az expanzív lövedékek gyűjtőfogalmával

a mondandóm természetesen arra irányult, hogy a probléma nem lehet probléma, mert ha pillanatnyilag nem létezik olyan lőszer, ami a hadi fegyverből vadászati célra alkalmas lövedéket tüzel, akkor tölteni kell olyat, mert minden létezik hozzá

(vagy lemondunk az öntöltő-funkcióról és elsőre el kell találni a célt)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TEK nem mond nemet a vaggyesznózásra?

https://magasles.reblog.hu/a-tek-hajlan ... jfuzwEQDHk
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.08. 15:09 TEK nem mond nemet a vaggyesznózásra?

https://magasles.reblog.hu/a-tek-hajlan ... jfuzwEQDHk
Lássuk be, egy Sanyi bácsitól érkező utasításra azért nehéz nemet mondani. ;) A kiképzettségük és felszereltségük pedig valóban nekik messze a legmagasabb szintű.

Bár nekem ez azért kicsit olyan, mint Lamborghinivel szántani. Akár meg is oldható valahogy, csak éppen minek? A terrorelhárítók helyett nem egyszerűbb és főleg olcsóbb oda vezényelni jó sok hivatásos vadászt?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.10.08. 20:06 Lássuk be, egy Sanyi bácsitól érkező utasításra azért nehéz nemet mondani. ;) A kiképzettségük és felszereltségük pedig valóban nekik messze a legmagasabb szintű.

Bár nekem ez azért kicsit olyan, mint Lamborghinivel szántani. Akár meg is oldható valahogy, csak éppen minek? A terrorelhárítók helyett nem egyszerűbb és főleg olcsóbb oda vezényelni jó sok hivatásos vadászt?
Akkor kimaradna néhány "élménylövészetre" vágyó cimbora.
Persze, lehet, hogy Én vagyok nagyon rosszindulatú és nagyon, nagyon rosszra gondolok! ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.10.08. 20:27 Akkor kimaradna néhány "élménylövészetre" vágyó cimbora.
Persze, lehet, hogy Én vagyok nagyon rosszindulatú és nagyon, nagyon rosszra gondolok! ;)
Az a baj, hogy született getzi vagy. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.10.08. 20:27 Akkor kimaradna néhány "élménylövészetre" vágyó cimbora.
Persze, lehet, hogy Én vagyok nagyon rosszindulatú és nagyon, nagyon rosszra gondolok! ;)
Kép

Czinege Lajos hadseregtábornok szelleme LIKES THIS
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.10.09. 13:22 Az a baj, hogy született getzi vagy. 😃😃😃
Tévedsz, a szülőfalum nem Gec, hanem Degec! :lol: :lol:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.10.09. 13:27 Czinege Lajos hadseregtábornok szelleme LIKES THIS
Még gyártósoron se voltam, amikor a Beszélőben már a viselt dolgairól írtak az említettnek, de nekem is azonnal leesett a poén. Így beépülni a kollektív emlékezetbe már teljesítmény. (Habár kell az ördögnek az ilyen teljesítmény…) Ráadásul hendikeppel, mert nem kirakatpolitikus, nem sorozat- vagy tömeggyilkos, nem celeb.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ajánlott még Bokor Imre: kiskirályok mundérban c. könyve.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2019.10.09. 18:58 Ajánlott még Bokor Imre: kiskirályok mundérban c. könyve.
Yep, olvastam, asszem a "gengszterváltás" körül jelent meg...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: security89 »

Üdv urak!

I.fokú pszichológiai alkalmasságim van fegyver tartáshoz. (Munka miatt) Ezt vadász tanfolyamnál elfogadják a fegyvertartásihoz, vagy köteleznek a II.fokú alkalmasságit megcsinálni, csak mert alapon?
Piréz poéta.
Válasz küldése