OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gabor86 írta: 2024.03.11. 22:34 Ilyen cikkeknel erdemes a szerzo twitter profiljara rakeresni, ott van a kincs.
Igen én is néztem ki ez a csávó, igazi megszállott woke-bozótharcos kretén.
Azért persze én is csak poénból tolom be ezeket a cikkeket meg filmeket. Idióták mindenhol vannak, itthon is, baromságokat hangosan kajabáló hazai cikkeket is lehetne lobogtatni bőven. Szerzőket nem is említek, mert politika lesz belőle. :-)

Azt is sokszor el szoktam mondani a félreértések elkerülése végett, kvázi disclaimer-ként, hogy nem politikai okokból vagyok a woke-BLM ellensége, mivel a jellemzően anti woke-os politikai irányzatokat is rühellem. Egyszerűen az egészet egy durva szellemi elnyomásnak tartom, mesterségesen generált és iszonyatosan túltolt irányzatnak, ami ráadásul a sokkal fontosabb globális problémák elől viszi el a szellemi energiákat - ez is a feladata, álprobléma, terelés, szemfényvesztés.
Egyre növekvő gazdasági egyenlőtlenségek, a világ vagyona 63%-ának a leggazdagabb 1% kezében összpontosulása, dőzsölő nyugat vs. nyomorgó globális dél, a környezetszennyezés akut és sürgető kérdései, stb stb. Ezekkel kéne foglalkoznia a hollywood-i tudatiparnak, nem azzal hogy vannak-e vagy nincsenek négerek a Shogun c. filmben. És igen, a néger is egy teljesen valid magyar szó, a latin nigreos-ból (=fekete) ered, mindenféle negatív konnotáció nélkül. Tehát ezt nekünk magyarul ÉR mondani, a PC fanoknak sajnos itt csend legyen.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2024.03.11. 21:50 Ez a csaj olyan buta mint egy papucsállatka :o két mondatot sem hallgattam meg.
Nem is a diplomamunkámat akarnám vele megíratni. :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2024.03.12. 12:08 Nem is a diplomamunkámat akarnám vele megíratni. :D
Hát, ahogyan kinéz a feltöltött ajkaival, hogy beszéd közben alig mozdulnak...

Akkor már inkább a diplomamunka.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

AndyA írta: 2024.03.12. 12:29 Hát, ahogyan kinéz a feltöltött ajkaival, hogy beszéd közben alig mozdulnak...

Akkor már inkább a diplomamunka.
Jól néz ki, beszél angolul, nő, szerintem tud valamit… (de igazából mondhatnám azt is, hogy szerintem okosabb mint amilyennek mutatja magát, és valószínűleg nem véletlen a posztja sem. Remélhetőleg azt éri el vele, amit szeretett volna, mert azért elég kétélű fegyver ez sajnos).
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

Sparrow írta: 2024.03.12. 15:09 Jól néz ki, beszél angolul, nő, szerintem tud valamit… (de igazából mondhatnám azt is, hogy szerintem okosabb mint amilyennek mutatja magát, és valószínűleg nem véletlen a posztja sem. Remélhetőleg azt éri el vele, amit szeretett volna, mert azért elég kétélű fegyver ez sajnos).
A hölgy egyéb munkásságát nem ismerem, mindenesetre itt szerintem nem mondott akkora hülyeséget, itthon is csak a cigányok cigányozhatják le egymást büntetlenül :)

A jelenséget már Tim Minchin is megénekelte annak idején:

https://www.youtube.com/watch?v=KVN_0qvuhhw
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

algreg írta: 2024.03.12. 17:11 A hölgy egyéb munkásságát nem ismerem, mindenesetre itt szerintem nem mondott akkora hülyeséget, itthon is csak a cigányok cigányozhatják le egymást büntetlenül :)

A jelenséget már Tim Minchin is megénekelte annak idején:

A cigány mint nép elnevezése teljesen helyén való és rendben van. A cigáNYOZás, azaz valakit becsmérelni azzal- vagy azáltal, hogy olyan vagy úgy cselekszik mint egy cigány, na az viszont már nem oké.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

TotoHU írta: 2024.03.12. 17:21 A cigány mint nép elnevezése teljesen helyén való és rendben van. A cigáNYOZás, azaz valakit becsmérelni azzal- vagy azáltal, hogy olyan vagy úgy cselekszik mint egy cigány, na az viszont már nem oké.
De, addig teljesen oké, ameddig a cigányozó is cigány :)

A feketéknél ugyanez van, de az tényleg fura, hogy fehérként ne énekelhess koncerten egy dalszöveget, amiben feketék niggereznek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

algreg írta: 2024.03.12. 17:34 De, addig teljesen oké, ameddig a cigányozó is cigány :)

A feketéknél ugyanez van, de az tényleg fura, hogy fehérként ne énekelhess koncerten egy dalszöveget, amiben feketék niggereznek.
Szubjektív vélemény következik: ha egy énekes azért nem használhatja a "nigger" szót egy koncerten, mert ő fehér bőrű, míg ha fekete bőrű lenne akkor használhatná - az simán negatív diszkrimináció, és mivel mindez bőrszín alapján történik, ez gyakorlatilag gyönyörű, definíció szerinti rasszizmus is.
Ilyen qrva nagy logikai hibát is csak a woke harcosok tudnak elkövetni. Rasszizmus ellen rasszizmussal próbálnak küzdeni. Ez kábé olyan, mint amikor a szomszédom hangosan hallgatja a zenét, amire én meg elkezdek neki a kerítés mellett flexelni, hogy akkor ő meg hallgassa azt.
Ez nem megoldása a problémának, csak egy másik probléma generálása.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

TotoHU írta: 2024.03.12. 17:45 Szubjektív vélemény következik: ha egy énekes azért nem használhatja a "nigger" szót egy koncerten, mert ő fehér bőrű, míg ha fekete bőrű lenne akkor használhatná - az simán negatív diszkrimináció, és mivel mindez bőrszín alapján történik, ez gyakorlatilag gyönyörű, definíció szerinti rasszizmus is.
Ilyen qrva nagy logikai hibát is csak a woke harcosok tudnak elkövetni. Rasszizmus ellen rasszizmussal próbálnak küzdeni. Ez kábé olyan, mint amikor a szomszédom hangosan hallgatja a zenét, amire én meg elkezdek neki a kerítés mellett flexelni, hogy akkor ő meg hallgassa azt.
Ez nem megoldása a problémának, csak egy másik probléma generálása.
És akkor képzeljük el, mi történne, ha valaki mondaná a tesóknak, hogy az n-word nektek is tilos ám... estére néhány államban megint ingyen lenne a TV.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

algreg írta: 2024.03.12. 20:34 És akkor képzeljük el, mi történne, ha valaki mondaná a tesóknak, hogy az n-word nektek is tilos ám... estére néhány államban megint ingyen lenne a TV.
Lehetséges, nincs személyes tapasztalatom ezzel a szubkultúrával. Sőt, full csoki haverom is csak egy van, aki egy Angliában élő tanárember. Meglehetősen intelligens és tanult arc, őt sosem hallottam dobalozni a nigger szóval, még akkor sem amikor ivott. Szóval ez valszeg egy kevésbé pallérozott réteg speciális szóhasználata, nem nevezném össz társadalmi problémának. 8-)
Igaz pont ez a réteg hajlamos arra hogy nagy cirkuszt rendezzen ha nem tetszik neki valami, ez így van.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Nemtudom mióta van így, de én ma kiakadtam.
Már a tetanuszért is fizetni kell?
Most nem az a 6400, de akkot is.
:oops:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2024.03.14. 17:14 Nemtudom mióta van így, de én ma kiakadtam.
Már a tetanuszért is fizetni kell?
Most nem az a 6400, de akkot is.
:oops:
Mindenért fizetni kell.
Egy csomó oltás sem ingyenes már a gyerekeknek - ajánlja a védőnő és a gyerekorvos is, de a zállambácsi nem fizeti ki. Rota vírus, agyhártya gyulladás, meg még mittomén mi. 70-80e kellett költsünk csak oltásokra a kölök első 2 évében.

A kérdés csak az, hogy akkor mi a cirmos cica cafrangos p.csájáért fizetjük a horror összegű TB-t? (Jó persze az elméletet én is tudom, felosztó-kirovó rendszer)
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

RatRace írta: 2024.03.14. 17:14 Nemtudom mióta van így, de én ma kiakadtam.
Már a tetanuszért is fizetni kell?
Most nem az a 6400, de akkot is.
:oops:
Főnököm nemrég mesélte, hogy a siófoki sürgősségin nem is adtak, patikában kellett megvennie, aztán visszamenni beadatni.

Nincs pénzed tetanuszra? Talán megúszod, sok szerencsét.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

algreg írta: 2024.03.14. 18:50 Főnököm nemrég mesélte, hogy a siófoki sürgősségin nem is adtak, patikában kellett megvennie, aztán visszamenni beadatni.

Nincs pénzed tetanuszra? Talán megúszod, sok szerencsét.
Mi az a sürgősségi?
:roll:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2024.03.14. 17:14 Nemtudom mióta van így, de én ma kiakadtam.
Már a tetanuszért is fizetni kell?
Most nem az a 6400, de akkot is.
:oops:
Szia!

Ez nagyon durva. :-(
Ujabb jele, hogy osszeomlott az allam. :-(

2018-ban me'g ingyen adtam.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

algreg írta: 2024.03.14. 18:50 Főnököm nemrég mesélte, hogy a siófoki sürgősségin nem is adtak, patikában kellett megvennie, aztán visszamenni beadatni.

Nincs pénzed tetanuszra? Talán megúszod, sok szerencsét.
Aztaqrva! :shock: :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

algreg írta: 2024.03.14. 18:50 Főnököm nemrég mesélte, hogy a siófoki sürgősségin nem is adtak, patikában kellett megvennie, aztán visszamenni beadatni.

Nincs pénzed tetanuszra? Talán megúszod, sok szerencsét.
Jaja, nekem is úgy volt.
Doki felír, elmegy, kivált, visszamegy, bead....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

óóó, magyar egészségügy...

Ismerős mondta, már a kórházi ágyért is fizetni kell, napi 5-10 ezret, aszerint hogy milyen osztályon vagy.

Szintén neki, nemrég volt egy életmentő műtétje. Az ingyenes. Utána szednie kellett valami nagyon durva gyógyszert, hogy ne alakuljanak ki szövődmények, amik egyenként is halálosak. Nem opcionális, a gyógyszer nélkül belehal a műtétbe. Na ezt a gyógyszert már neki kellett fizetni. 200 ezer Ft.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Thomaster írta: 2024.03.15. 14:09 óóó, magyar egészségügy...

Ismerős mondta, már a kórházi ágyért is fizetni kell, napi 5-10 ezret, aszerint hogy milyen osztályon vagy.

Szintén neki, nemrég volt egy életmentő műtétje. Az ingyenes. Utána szednie kellett valami nagyon durva gyógyszert, hogy ne alakuljanak ki szövődmények, amik egyenként is halálosak. Nem opcionális, a gyógyszer nélkül belehal a műtétbe. Na ezt a gyógyszert már neki kellett fizetni. 200 ezer Ft.
...és az már az OEP támogatott ára, nem is a full!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ezermesterek figyelem!

Eljutottam oda, hogy végre hobbiból foglalkozhatok bőrrel és kydex-szel. Öngyógyuló vágóalátétre - szerintem - szükségem lesz.

Kérdéseim:
1. Bármilyen noname megfelel - ugyanazt nyújtja hosszú távon is -, vagy négyszer annyiért az OLFA tényleg többet tud négyszer annyiért (Pepita: 1.090 Ft;HobbyStore: 4.090 Ft)?
2. Nem Desert Eagle-nek és matchetének tervezek tokokat készíteni: az A4 méret elegendőnek tűnik. - Vagy ebben az esetben is érvényes az ökölszabály, hogy érdemes "egy számmal nagyobbat" venni? (Az A5 az vicc, vitán felül.)
(3. Arra magamtól rájöttem, hogy fekete vagy sötétszürke bőrrel vagy kydex-szel valóban élmény lenne a fekete vágóalátéten dolgozni, csak épp' nem kellemes élmény.)

Köszönöm.

Második körben majd kitárgyalhatjuk, hogy érdemes-e OLFA vagy X-Acto szikéket vennem - az első primitív kydex-es próbálkozásaimhoz kell-e -, és ha igen, melyik a jobb.

Utóirat: itthon üdülök, édesanyám - belőle tényleg csak egy van - rákérdezett, mit gépelek ilyen bőszen. Szerinte egy vágódeszka tökéletes erre. Hajnal hasadt…
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2024.03.15. 19:48 Ezermesterek figyelem!

Eljutottam oda, hogy végre hobbiból foglalkozhatok bőrrel és kydex-szel. Öngyógyuló vágóalátétre - szerintem - szükségem lesz.

Kérdéseim:
1. Bármilyen noname megfelel - ugyanazt nyújtja hosszú távon is -, vagy négyszer annyiért az OLFA tényleg többet tud négyszer annyiért (Pepita: 1.090 Ft;HobbyStore: 4.090 Ft)?
2. Nem Desert Eagle-nek és matchetének tervezek tokokat készíteni: az A4 méret elegendőnek tűnik. - Vagy ebben az esetben is érvényes az ökölszabály, hogy érdemes "egy számmal nagyobbat" venni? (Az A5 az vicc, vitán felül.)
(3. Arra magamtól rájöttem, hogy fekete vagy sötétszürke bőrrel vagy kydex-szel valóban élmény lenne a fekete vágóalátéten dolgozni, csak épp' nem kellemes élmény.)

Köszönöm.

Második körben majd kitárgyalhatjuk, hogy érdemes-e OLFA vagy X-Acto szikéket vennem - az első primitív kydex-es próbálkozásaimhoz kell-e -, és ha igen, melyik a jobb.

Utóirat: itthon üdülök, édesanyám - belőle tényleg csak egy van - rákérdezett, mit gépelek ilyen bőszen. Szerinte egy vágódeszka tökéletes erre. Hajnal hasadt…
Kydexet én egy darab deszkán vágok fém vonalzó mellett valami random szikével. Átvágni nehéz, mélyen bevágom, aztán meghajtom, és töröm az anyagot. A formára sütött tokot lemezvágó ollóval nagyolom, aztán smirglivel, reszelővel csiszolom. Vettem egy kis Dremel szerű gépet nemrég, de azt még nem próbáltam ki.
Ha veszel vágó alátétet, akkor vegyél minél nagyobbat, ha elférsz vele kényelmesen. Az sose baj ha van extra hely - inkább legyen és ne kelljen, mint kelljen és ne legyen.
Van egy kisebb zacskónyi vegyes bőrhulladékom, szerintem gyakorlásra neked pont jól jöhet. Eljuttassam neked, hasznát tudod venni?

Ne gondold túl, állj neki azzal amid van (feltéve, hogy minden munkalépést le tudsz fedni), aztán menet közben tudni fogod mire is van valójában szükséged. A szegecs vs chicago csavar, hőlégfúvó, meg a prés kérdését priorizáld inkább, ezek nem biztos, hogy akadnak csak úgy otthon.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2024.03.15. 14:09 óóó, magyar egészségügy...

Ismerős mondta, már a kórházi ágyért is fizetni kell, napi 5-10 ezret, aszerint hogy milyen osztályon vagy.

Szintén neki, nemrég volt egy életmentő műtétje. Az ingyenes. Utána szednie kellett valami nagyon durva gyógyszert, hogy ne alakuljanak ki szövődmények, amik egyenként is halálosak. Nem opcionális, a gyógyszer nélkül belehal a műtétbe. Na ezt a gyógyszert már neki kellett fizetni. 200 ezer Ft.
Mi az a gyógyszer?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2024.03.15. 20:06 Van egy kisebb zacskónyi vegyes bőrhulladékom, szerintem gyakorlásra neked pont jól jöhet. Eljuttassam neked, hasznát tudod venni?
Köszönöm, kérem szépen. :)
Fortitu írta: 2024.03.15. 20:06 Ne gondold túl, állj neki azzal amid van (feltéve, hogy minden munkalépést le tudsz fedni), aztán menet közben tudni fogod mire is van valójában szükséged. A szegecs vs chicago csavar, hőlégfúvó, meg a prés kérdését priorizáld inkább, ezek nem biztos, hogy akadnak csak úgy otthon.
Chicago csavar van, hőlégfúvó van, klipsz van, csiszolóvászon lesz, prés: igen, ez nincs. - A bele való szivacs milyenségét kellene kideríteni. A többi két táblásított fenyőlap, két zsanér és kétoldalas ragasztószalag.

Végre tudok foglalkozni a megálmodott Vato-féle gázspray gyorstok "deep cover" módosításával, és ahhoz pont nem kell kydexprés. - Mi kellhet még? Kydex-lap nyilván, plusz alátét/távtartó a chicago csavarokhoz.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2024.03.15. 20:06 Kydexet én egy darab deszkán vágok fém vonalzó mellett valami random szikével. Átvágni nehéz, mélyen bevágom, aztán meghajtom, és töröm az anyagot. A formára sütött tokot lemezvágó ollóval nagyolom, aztán smirglivel, reszelővel csiszolom. Vettem egy kis Dremel szerű gépet nemrég, de azt még nem próbáltam ki.
Ha veszel vágó alátétet, akkor vegyél minél nagyobbat, ha elférsz vele kényelmesen. Az sose baj ha van extra hely - inkább legyen és ne kelljen, mint kelljen és ne legyen.
Van egy kisebb zacskónyi vegyes bőrhulladékom, szerintem gyakorlásra neked pont jól jöhet. Eljuttassam neked, hasznát tudod venni?

Ne gondold túl, állj neki azzal amid van (feltéve, hogy minden munkalépést le tudsz fedni), aztán menet közben tudni fogod mire is van valójában szükséged. A szegecs vs chicago csavar, hőlégfúvó, meg a prés kérdését priorizáld inkább, ezek nem biztos, hogy akadnak csak úgy otthon.
Ott a pont, nem kell ezt az alátét dolgot nagyon túlgondolni. Egy bármilyen deszka és meg is van oldva. Magát a kydex lapot úgysem vágod, csak mélyebben bekarcolod és utána el kell törni. Viszont mikor karcolod és kifut a penge a végén, nagyon bele tud ugrani az alátétbe és az ilyen drága spéci cuccokat már tönkre is tetted…

Ami viszont nagyon praktikus, az egy sík lappal rendelkező szalag csiszoló. Sokkal szebb egyenes/párhuzamos éleket lehet vele készíteni mint kézzel. Persze ésszel, mert puha az anyag és nagyon hirtelen sokat lehet belőle csiszolni. A filc korongos gépi polírozással is simán anyagot veszel le belőle, nem csak a felületet fényesíted! Ahhoz a nagyon puha rongy korong a jó.
A Fortitu kartárs említette alap hőlégfúvó mellé én javasolnék egy mini grillsütőt, azzal egyenletesebben lehet melegíteni a lapot, a hőlégfúvót a kisebb, pontszerű melegítéshez szoktam használni, vagy a kicsi elemekhez, pl az övbújtató klipszek.

Az egyszerűbb prés megoldásra láttam már többfélét, pl. pár réteg polifoam strand matracból vágott lapok vagy vastag, puha rongyokra tett vékony szilikon sütő alátét is működött.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2024.03.15. 20:44 Köszönöm, kérem szépen. :)

Chicago csavar van, hőlégfúvó van, klipsz van, csiszolóvászon lesz, prés: igen, ez nincs. - A bele való szivacs milyenségét kellene kideríteni.
A tuti megoldás az ez:
https://szilikonok.hu/szilikon/szilikon ... kon-lemez/
de ennek már akkor is elég döbbenetes ára volt amikor én vettem (vagy 5 éve), mostanra biztosan fájdalomhatár fölé ment.
Rövidebb távon használható (idővel a préseléstől azért összeesik valamennyire) és könnyebben/olcsóbban beszerezhető megoldás a fekete hőszigetelő (polifoam jellegű) szivacs.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Régen, a golyó általi halál nem volt ritka halálos ítélet.

A végrehajtás pszichésen megterhelő. Ezért (is) végzik csoportosan - megoszlik a felelősség. További visszatérő motívum, hogy a kivégző osztag egyik véletlenszerűen kiválasztott tagjának a fegyverében a kivégzést vezénylő tiszt kicseréli vaktöltényre az éles lőszert. Eddig világos. Ha megvan rá az esély, hogy a halálos lövést nem a te fegyveredből adták le, az jót tesz a katona lelki állapotának.

Eddig világos. De hogy a manóba ne érezze meg a katona, hogy vaktöltényt sütött el? Drasztikusan más a visszarúgás. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.17. 11:29 Régen, a golyó általi halál nem volt ritka halálos ítélet.

A végrehajtás pszichésen megterhelő. Ezért (is) végzik csoportosan - megoszlik a felelősség. További visszatérő motívum, hogy a kivégző osztag egyik véletlenszerűen kiválasztott tagjának a fegyverében a kivégzést vezénylő tiszt kicseréli vaktöltényre az éles lőszert. Eddig világos. Ha megvan rá az esély, hogy a halálos lövést nem a te fegyveredből adták le, az jót tesz a katona lelki állapotának.

Eddig világos. De hogy a manóba ne érezze meg a katona, hogy vaktöltényt sütött el? Drasztikusan más a visszarúgás. :roll:
Anno nem pont az volt, hogy random fegyvereket osztottak ki, és csak egyben volt éles lőszer?
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Petya357 írta: 2024.03.17. 11:29 Régen, a golyó általi halál nem volt ritka halálos ítélet.

A végrehajtás pszichésen megterhelő. Ezért (is) végzik csoportosan - megoszlik a felelősség. További visszatérő motívum, hogy a kivégző osztag egyik véletlenszerűen kiválasztott tagjának a fegyverében a kivégzést vezénylő tiszt kicseréli vaktöltényre az éles lőszert. Eddig világos. Ha megvan rá az esély, hogy a halálos lövést nem a te fegyveredből adták le, az jót tesz a katona lelki állapotának.

Eddig világos. De hogy a manóba ne érezze meg a katona, hogy vaktöltényt sütött el? Drasztikusan más a visszarúgás. :roll:
Gyakran viaszlövedékes lőszert használtak; pont azért amit te felvetettél.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wax_bulle ... punishment
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.03.17. 11:29 Régen, a golyó általi halál nem volt ritka halálos ítélet.

A végrehajtás pszichésen megterhelő. Ezért (is) végzik csoportosan - megoszlik a felelősség. További visszatérő motívum, hogy a kivégző osztag egyik véletlenszerűen kiválasztott tagjának a fegyverében a kivégzést vezénylő tiszt kicseréli vaktöltényre az éles lőszert. Eddig világos. Ha megvan rá az esély, hogy a halálos lövést nem a te fegyveredből adták le, az jót tesz a katona lelki állapotának.

Eddig világos. De hogy a manóba ne érezze meg a katona, hogy vaktöltényt sütött el? Drasztikusan más a visszarúgás. :roll:
Nyilván pontosan érezte. Ennyi.
img_4_1710596912021.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Balintix írta: 2024.03.17. 13:20 Gyakran viaszlövedékes lőszert használtak; pont azért amit te felvetettél.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wax_bulle ... punishment
És? Az emszervé meg viasz-ólom sűrűségkülönbsége akkor is egyértelmű.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

gvass1 írta: 2024.03.17. 13:41 És? Az emszervé meg viasz-ólom sűrűségkülönbsége akkor is egyértelmű.
"Szerintem az enyém most kisebbet rúgott."

Lehet, hogy ennyi elég is.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kuldom mindenkinek aki szereti!
vilagbeke!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Tudtok valamit, mi ez a nagy Polgári védelmi készülődés?
Több ismerős kapott " behívót ", és amennyiben nem jelenik meg, 50E- 1 M is lehet a bünti.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a) polgári védelem: a honvédelem rendszerében megvalósuló szervezet, feladat- és intézkedési rendszer, amelynek célja a fegyveres összeütközés, a katasztrófa és más veszélyhelyzet esetén a lakosság életének megóvása, az életben maradás feltételeinek biztosítása, valamint az állampolgárok felkészítése azok hatásainak leküzdése és a túlélés feltételeinek megteremtése érdekében;
b) polgári védelmi kötelezettség: az állampolgárokat e törvényben meghatározott körben terhelő állampolgári kötelezettség, a honvédelmi kötelezettség része;

24. § (1) A polgári védelmi szervezet tagja határozattal polgári védelmi kiképzésre és gyakorlatra osztható be (felhívás), melynek időtartama évente nem haladhatja meg kiképzés céljából a 40, illetőleg gyakorlat esetében a 72 órát. A megjelenésre kötelezett a felhívásban megjelölt helyen és időpontban köteles megjelenni.
(2) A felhívást a kiképzés, illetőleg a gyakorlat időpontját megelőzően legalább nyolc nappal kell kézbesíteni.
(3) A polgári védelmi kiképzést lehetőleg a kötelezett lakóhelyén vagy munkahelyén, illetőleg polgári védelmi oktatási intézményben kell megtartani.

25. § (1) A polgármester a polgári védelmi kiképzésen és gyakorlaton való részvétel alól indokolt esetben kérelemre halasztást, illetve felmentést adhat.
(2) A felmentés alapjául szolgáló okot a kiképzés, illetőleg a gyakorlat időpontját megelőző öt napon belül kell bejelenteni és igazolni.
RatRace írta: 2024.03.21. 12:43 Tudtok valamit, mi ez a nagy Polgári védelmi készülődés?
Több ismerős kapott " behívót ", és amennyiben nem jelenik meg, 50E- 1 M is lehet a bünti.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2024.03.22. 03:39
5abee9fd2d0e4348b36a95bf2d77dae8 (1).jpg
A mémet pedig lopom - nagyon jó! :lol:

és sajnos nagyon igaz. Csak annyit mondok - építkezem…. :roll: az építőipar sajátosságai nagyon gyorsan kipukkasztották azt a buborékot, amiben két évtizedig éltem, a multik világában.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.22. 06:19 A mémet pedig lopom - nagyon jó! :lol:

és sajnos nagyon igaz. Csak annyit mondok - építkezem…. :roll: az építőipar sajátosságai nagyon gyorsan kipukkasztották azt a buborékot, amiben két évtizedig éltem, a multik világában.
Ennyi KP-t még sosem kellett felvenned és magadnál tartanod, mi...? :-D

Kártyás fizetés, átutalás? Olyan a Hold túloldalán, esetleg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2024.03.22. 06:19 A mémet pedig lopom - nagyon jó! :lol:

és sajnos nagyon igaz. Csak annyit mondok - építkezem…. :roll: az építőipar sajátosságai nagyon gyorsan kipukkasztották azt a buborékot, amiben két évtizedig éltem, a multik világában.
Csak nyugodtan, én is közbeszereztem a netről.
Hja, magyar építőipar... Nyugati árakon keleti színvonalú szolgáltatás, természetesen számla nélkül "okosba".
Én szerelő-barkács-handyman vonalon híresen kétbalkezes vagyok (nem is szégyellem, van több más dolog amihez meg értek) de elkezdtem egyre több dolgot legalább megpróbálni megcsinálni a ház körül. Amihez nem kell feltétlenül szakképzés és gyakorlat (villanyszerelés, kőműves munka, tetőszerkezet ácsolás, gáz-fűtés, stb.) mert életveszélyes vagy szabálytalan a házilagos megoldás, azt első körben megpróbálom én.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2024.03.22. 10:21 Csak nyugodtan, én is közbeszereztem a netről.
Hja, magyar építőipar... Nyugati árakon keleti színvonalú szolgáltatás, természetesen számla nélkül "okosba".
Én szerelő-barkács-handyman vonalon híresen kétbalkezes vagyok (nem is szégyellem, van több más dolog amihez meg értek) de elkezdtem egyre több dolgot legalább megpróbálni megcsinálni a ház körül. Amihez nem kell feltétlenül szakképzés és gyakorlat (villanyszerelés, kőműves munka, tetőszerkezet ácsolás, gáz-fűtés, stb.) mert életveszélyes vagy szabálytalan a házilagos megoldás, azt első körben megpróbálom én.
Nem vagyok a legügyesebb, de azert a barkàcsolas elfogadhatóan jól megy. Sajnos itt az idő a legszűkebb keresztmetszet. Abból jelenleg meg kevesebb van, mint pénzből. Munka pedig egy építkezésen sok-sok évnyi van. Lehetetlen sk csinálni, még a felét sem.

Így az időmet olyannal töltöm, amit szeretek - család, hobbik, elvétve 1-2 háztáji szerelem projekt , és mellette napi 10+ órát dolgozom, hogy odaadhassam a pénzt a tűzoltóknak. 8-)

Szó szerint - több brigádot elfogyasztott az építkezés, ameddig nem találtam meg a tűzoltókat. Van egy mindenes Kőműves-gipszkarton-vakolás csapat, van egy igen jó burkoló, van egy komoly ács csapat.

A gépész nem tűzoltó, és a lakatos sem - de az utóbbi is ha kól belegondolok a BV ben dolgozott (hazajárós - nem bentlakós :lol: ) és neki sem kell megtanítani mi a fegyelem meg a határidő.

Drágán dolgoznak, de jól - és megbízhatóan! Fizetek, mint a katonatiszt - cserébe mindig számíthatok rájuk. Ez - a sok csalódás után - aranyat ér!

Ideális munkaerő. Egy tűzoltó garantáltan fitt, nem alkoholista, megszokta a félkatonai fegyelmet, megszokta hogy tétje van a munkájának úgyhogy amit csinált, azt komolyan veszi, megszokta hogy határidőre ott kell lenni. Megszokta, hogy csapatban kell dolgozni. Megszokta, hogy rendet kell tartani, mindennek legyen meg a helye. A müszfkbeosztás miatt nem minden nap tud dolgozni - de heti pár napot igen, és jobban halad 2-3nap alatt mit a nemtűzoltó egy hét alatt. És ha nem volt valami különösen durva riasztás, stb, akkor frissen, kipihenten :!: , és garantáltan józanul :!: jön a 24 órás után hozzám dolgozni :)

A tűzoktó korunk hőse. Nélkülük végem lenne, mint a botnak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

RatRace írta: 2024.03.21. 12:43 Tudtok valamit, mi ez a nagy Polgári védelmi készülődés?
Több ismerős kapott " behívót ", és amennyiben nem jelenik meg, 50E- 1 M is lehet a bünti.
Konkrét behívót kapott valahova, valamilyen szolgálatra?
Vagy csak ilyen "ki vagy, mi vagy, mi a végzettséged" stb adatgyűjtéses dolgot?

Utóbbit kidobtam a f.szba, eleve nem ajánlottként jött, bizonyítsák be, hogy megkaptam... :)

Furcsa, pedig pár évvel ezelőtt komolyan gondolkoztam rajta, hogy jelentkezek önkéntes területvédelmisnek, mert érdekelt a dolog.
Valószínűleg megbántam volna. :?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - utcai rablás Hatvanban.

És persze a sünlogika alapján nem védekezett a kirabolni szánt ember, hanem "VEREKEDÉSIG FAJULT" a történet.
(Na, ezért KELL mindig magunknál tartani önvédelmi eszközünket, és ezért TILOS hatóságokat hívni!)


"Egy 31 éves férfit gyanúsítanak a nyomozók azzal, hogy 2024. március 19-én este Hatvanban, a Horváth Mihály úton odament egy éppen várakozó emberhez, akitől pénzt követelt, de nem kapott, ezért fenyegetőzni kezdett, ami aztán verekedésig fajult. A dulakodás során az ecsédi lakosnak már pénz helyett egy telefon is elég lett volna, de azt sem sikerült megszereznie."


https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... nzt-buszra
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.03.24. 07:20 Napi magyar valóság rovat - utcai rablás Hatvanban.

És persze a sünlogika alapján nem védekezett a kirabolni szánt ember, hanem "VEREKEDÉSIG FAJULT" a történet.
(Na, ezért KELL mindig magunknál tartani önvédelmi eszközünket, és ezért TILOS hatóságokat hívni!)


"Egy 31 éves férfit gyanúsítanak a nyomozók azzal, hogy 2024. március 19-én este Hatvanban, a Horváth Mihály úton odament egy éppen várakozó emberhez, akitől pénzt követelt, de nem kapott, ezért fenyegetőzni kezdett, ami aztán verekedésig fajult. A dulakodás során az ecsédi lakosnak már pénz helyett egy telefon is elég lett volna, de azt sem sikerült megszereznie."


https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... nzt-buszra
Ööö a hír második fele:

“ A rendőrök a helyszínen fogták el a tettest, akit őrizetbe vétele mellett rablás bűntett kísérlete miatt hallgattak ki a Hatvani Rendőrkapitányságon, továbbá kezdeményezték a gyorsított eljárás keretében történő bíróság elé állítását.”


A sertettről nem írtak egy szót se. Miért is a felhajtás, és a felháborodás ? Van más infód arról, hogy pórul járt volna a sértett azért, mert - sikeresen, amihez ezúton is gratulálok - önvédekezett? :roll:

Vagy ez csak egy vélemény részedről? 8-) nekem a fentiekből egyáltalán nem következik, hogy a) bajban lenne a sértett, b) rossz ötlet volt rendőrt hívni. :?
Talán jobb lett volna, ha nem fogják el a rendőrök a tettest? Esetleg másnap ugyanabban a buszmegállóban megvárja a sértettet, de már haverokkal?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.03.24. 08:01 Ööö a hír második fele:

“ A rendőrök a helyszínen fogták el a tettest, akit őrizetbe vétele mellett rablás bűntett kísérlete miatt hallgattak ki a Hatvani Rendőrkapitányságon, továbbá kezdeményezték a gyorsított eljárás keretében történő bíróság elé állítását.”


A sertettről nem írtak egy szót se. Miért is a felhajtás, és a felháborodás ? Van más infód arról, hogy pórul járt volna a sértett azért, mert - sikeresen, amihez ezúton is gratulálok - önvédekezett? :roll:

Vagy ez csak egy vélemény részedről? 8-) nekem a fentiekből egyáltalán nem következik, hogy a) bajban lenne a sértett, b) rossz ötlet volt rendőrt hívni. :?
Talán jobb lett volna, ha nem fogják el a rendőrök a tettest? Esetleg másnap ugyanabban a buszmegállóban megvárja a sértettet, de már haverokkal?
Tény: a sünportál azonnal (és tendenciózusan) a megtámadottat negatívan érintő szóhasználatot használt: "verekedésig fajult", "dulakodás"
Vélemény: (ZÁRÓJELBEN)

Itt és most a sértett bajban levését sehol nem írtam, és az eredeti szöveg SEM. _Azt írtam_, hogy legyen mivel védekezned, és utána (lásd fenti hozzáállás) soha ne szólj a sünöknek!

A többit te képzelted oda.:-)

---

SOKADSZOR IS LEÍROM:

A fenti VÉLEMÉNYEMET számos általam újságcikkben is feldolgozott, valós esemény ÉS számos ügyvéddel, rendőrrel való beszélgetés támaszt alá, de nyilván csak egy vélemény.

Persze tudom statisztikai valószínűséggel is alátámasztani, lásd:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... n-2-alatt/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.03.24. 08:12 Tény: a sünportál azonnal (és tendenciózusan) a megtámadottat negatívan érintő szóhasználatot használt: "verekedésig fajult", "dulakodás"
Vélemény: (ZÁRÓJELBEN)

Itt és most a sértett bajban levését sehol nem írtam, és az eredeti szöveg SEM. _Azt írtam_, hogy legyen mivel védekezned, és utána (lásd fenti hozzáállás) soha ne szólj a sünöknek!

A többit te képzelted oda.:-)

---

SOKADSZOR IS LEÍROM:

A fenti VÉLEMÉNYEMET számos általam újságcikkben is feldolgozott, valós esemény ÉS számos ügyvéddel, rendőrrel való beszélgetés támaszt alá, de nyilván csak egy vélemény.

Persze tudom statisztikai valószínűséggel is alátámasztani, lásd:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... n-2-alatt/
Köszi, ez így korrekt. Tagadhatatlan tény, hogy sokkal több konkrét tapasztalatod van e téren, ezért önmagában már a véleményed sem súlytalan.

Az nem képzeltem, hanem Te írtad, nagybetűvel, hogy
1. “legyen nálad valami” - ezzel maximálisan egyetértek !
2. “TILOS rendőrt hívni” - ezzel viszont nem értek egyet.

Az én véleményem az, hogy “ha nem feltétlenül szükséges, akkor ne hívtunk rendőrt”. Ez tényleg a szituációtól függ. Ex katedra kijelenteni, hogy TILOS, nekem kicsit erős. Ennyi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.03.24. 08:27 Köszi, ez így korrekt. Tagadhatatlan tény, hogy sokkal több konkrét tapasztalatod van e téren, ezért önmagában már a véleményed sem súlytalan.

Az nem képzeltem, hanem Te írtad, nagybetűvel, hogy
1. “legyen nálad valami” - ezzel maximálisan egyetértek !
2. “TILOS rendőrt hívni” - ezzel viszont nem értek egyet.

Az én véleményem az, hogy “ha nem feltétlenül szükséges, akkor ne hívtunk rendőrt”. Ez tényleg a szituációtól függ. Ex katedra kijelenteni, hogy TILOS, nekem kicsit erős. Ennyi.
Köszi, de most elemezve (kíváncsi vagyok a gondolataidra): mi az a reális szitu szerinted , amikor a rendőrt (itthon, a magyar valóságban) érdemes kihívni?

(SIKERES, itthon legális önvédelmi eszközzel elvégzett védekezés UTÁN.)

A magam részéről az ellenérveimet ebben a cikkben szedtem össze: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/meneku ... asznosabb/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.03.24. 08:32 Köszi, de most elemezve (kíváncsi vagyok a gondolataidra): mi az a reális szitu szerinted , amikor a rendőrt (itthon, a magyar valóságban) érdemes kihívni?

(SIKERES, itthon legális önvédelmi eszközzel elvégzett védekezés UTÁN.)

A magam részéről az ellenérveimet ebben a cikkben szedtem össze: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/meneku ... asznosabb/
Ez jó cikk, és végigolvasva igen tanulságos.

Így szól at olvasva csak egy esetet látok, ahol megéri rendőrt hívni: ha fontos a bűnusmétlés megakadályozása. Családtagot, munkatársat, téged fognak zaklatni/“megvárni”.

Akkor jobb vállalni a kockázatokat, és mindent megtettük azért, hogy egy időre megszabaduljon a támadótól.
Ha pedig nem sikerül megszabadulni/nem állítják elő, és később nagyobb kárt okozol a támadóbam, akkor van nyoma annak, hogy korábban is támadott, joggal tarthattál a súlyosabb következményektől..

De idén, igazad van - az estek túlnyomó többségében az polgár jobban jár, ha felszívódik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Petya357 írta: 2024.03.24. 09:53 Ha pedig nem sikerül megszabadulni/nem állítják elő, és később nagyobb kárt okozol a támadóbam, akkor van nyoma annak, hogy korábban is támadott, joggal tarthattál a súlyosabb következményektől..
Szia, szerintem a bűnismétlést nem tudod így megakadályozni, sőt, azzal, hogy a személyi adataid bekerülnek az ügy aktájába, akár még elő is segítheted annak jövőbeli esélyét. Persze létezik olyan idea, hogy adatvédelem, de azért azon nem kell meglepődni, ha az adatvédelmi protokollok a valóságban nem úgy működnek, ahogyan azt idealizált formában sokan elképzelik. Nyilván a csóró, piás csöves nem fogja megszerezni az adataidat, de a szombat esti láz mámorában túlpörgött és sikeres önvédekezésed után egójában sérült, gazdag vállalkozó apuka kicsi fia esetén érhet ilyen meglepetés.

Amit pedig idéztem Tőled, az sajnos annak az értelmezésnek segíthet megágyazni, hogy a súlyosabb sérülés okozása mögött részedről az önbíráskodás szándéka húzódhat (és ugyebár ott vannak a szándékosság "egzotikus" alakzatai is), ez pedig nem kedvező irány.

Én tényleg csak extrém kivételként, akkor látom értelmét a rendőri dokumentálásnak, ha egy általad ismert támadó által személyre szólóan ellened történt a támadás, ekkor ugyanis már nem sérülnek a kiléted ismeretlenségéhez fűződő előnyök (magyarul: a Józsi tudja, ki vagy és hol laksz családostól, de este megvárt a kanyarban, hogy kicsit elverjen egy korábbi konfliktus miatt). A bűnismétlést ekkor sem fogja megakadályozni az eset rendőri dokumentálása (és ilyenkor is bejátszik az önbíráskodás veszélye), de több ilyen eset után nagyobb lehet az állami megtorlás Józsival szemben (súlyosabb ítéletet kaphat). Azt kell mérlegelni, hogy ez adott esetben megéri-e a fent írt kockázatokat. 🤔
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2024.03.24. 08:32
A magam részéről az ellenérveimet ebben a cikkben szedtem össze: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/meneku ... asznosabb/
"Steven Segal, a brit Királynő és Barack Obama is gyanúsítható lenne. Egyszerre."
Na! Halottakat azért csak nem fognak gyanústani! :lol:
Persze, tudom, a cikk megírásakor még...
De ez olyan magas labda! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ruhe in Frieden, Harry Klein!
(azaz Fritz Wepper 1941-2024)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2024.03.26. 13:12 Igen, igazad van.
Kép

Azt hittem, hogy ezt az A4-est fogod előhozni, mint ami kiváló önvédelemre, de nehéz rejtve viselni és elég hangos is:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2024.03.26. 15:22 Azt hittem, hogy ezt az A4-est fogod előhozni, mint ami kiváló önvédelemre, de nehéz rejtve viselni és elég hangos is:

Kép
Szia,

Ebbol az A sorozatbol inkabb a 12-est kedvelem :-) :
Kép
Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mit lehet kezdeni a kilőtt hüvelyekkel, amire nincs szükség az újratöltésnél (selejt, meg a 22-esekkel)?

Van belőle jó pár kiló. Átveszi valahol valaki sárgaréz hulladékként némi apróért?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem veszik at szinesfemkent.
en onteni fogok belole mindenfelet ha elkeszul a kohom.
AndyA írta: 2024.03.28. 14:32 Mit lehet kezdeni a kilőtt hüvelyekkel, amire nincs szükség az újratöltésnél (selejt, meg a 22-esekkel)?

Van belőle jó pár kiló. Átveszi valahol valaki sárgaréz hulladékként némi apróért?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2024.03.28. 16:41 nem veszik at szinesfemkent.
en onteni fogok belole mindenfelet ha elkeszul a kohom.
Akkor fű alatt felvásároljuk mindenhol, és csinálunk csilivili fogasokat, kilincseket, kiscsengőt.
Szólj, ha kell segítség, kokillázásban, homokformázásban. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A mi nagy és erős várunk, a paksi atomerőmű. Hétfőn, 25.-én jelentősebb ingadozások és zavarok voltak Pakson a termelésben, és ekkor (talán először, vagy csak először dokumentáltan) délelőtt és kora délután a hálózatba táplált hazai napelemes termelés tartotta meg a kereslet és kínálat között az egyensúlyt bő 2000 MW-al, nem kellett felcsavarni a gáztuzelésű erőműveket vagy megtolni az importot - persze csak egy darabig.
Szomorú hogy ez a külföldi energiaipari sajtóból derült ki, itthon erről egy szó sem jelent meg.

https://www.szabadeuropa.hu/a/ismet-ter ... 79588.html
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.03.28. 16:41 nem veszik at szinesfemkent.
en onteni fogok belole mindenfelet ha elkeszul a kohom.
Oda engem is meghívhatsz ha úgy van
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2024.03.28. 17:18 Oda engem is meghívhatsz ha úgy van
Jó buli, de nem túl egészséges hosszú távon. viszont, alapból a mélyhúzott réz igen kemény,rideg öntecset ad.
Vörösréz, és horgany adagolásával be lehet állítani a megfelelő keménységet, alap fürdőben a horganyt kell olvasztani, majd abban elnyeletni a vörösrezet.
Magnéziumtól szíííp sárga lesz, ólom folyósít, alu keményí.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2024.03.28. 16:49 Akkor fű alatt felvásároljuk mindenhol, és csinálunk csilivili fogasokat, kilincseket, kiscsengőt.
Szólj, ha kell segítség, kokillázásban, homokformázásban. :D
Lőtérre milyen menő lenne olyan csengő, ami réz töltényhüvelyekből lett öntve.. elég kemény, úgyhogy szép csengő hangja lenne. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.03.28. 17:59 Jó buli, de nem túl egészséges hosszú távon. viszont, alapból a mélyhúzott réz igen kemény,rideg öntecset ad.
Vörösréz, és horgany adagolásával be lehet állítani a megfelelő keménységet, alap fürdőben a horganyt kell olvasztani, majd abban elnyeletni a vörösrezet.
Magnéziumtól szíííp sárga lesz, ólom folyósít, alu keményí.
https://vi.aliexpress.com/item/1005005882955812.html
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2024.03.28. 18:23 Lőtérre milyen menő lenne olyan csengő, ami réz töltényhüvelyekből lett öntve.. elég kemény, úgyhogy szép csengő hangja lenne. :)
naccsegő nem ócó.

Ebből párat csináltam annó.

https://ajtokilincs.hu/Harang-10-Kg-os-D25-Cm-Rez
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

És legalább ágyúból öntötted?
(Nyomtál egy inverz Gábor Áront?)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.03.28. 21:01 És legalább ágyúból öntötted?
(Nyomtál egy inverz Gábor Áront?)
Nem, ez sárgaréz.
Az ágyú az bronz.
Az egyiknél horgany, a másiknál ón az ötvöző anyag a vörösrézhez.
De öntöttem harangot, többet is, hét és fél évet dolgoztam Gombos Lajos harangöntő mesterrel, isten nyugtassa.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.03.28. 21:58 Nem, ez sárgaréz.
Az ágyú az bronz.
Az egyiknél horgany, a másiknál ón az ötvöző anyag a vörösrézhez.
De öntöttem harangot, többet is, hét és fél évet dolgoztam Gombos Lajos harangöntő mesterrel, isten nyugtassa.
No shit :o

Ez tök menő. Öntsük harangot hüvelyből lécci! Adalékkal, amivel kell.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.03.28. 22:51 No shit :o

Ez tök menő. Öntsük harangot hüvelyből lécci! Adalékkal, amivel kell.
A linkelt "kiccsengő" legyártható egy nap alatt.
Egy rendes harang viszont 7-8 hónapig készül a technológia miatt.
Ez nem azt jelenti, hogy évente másfél készül, mert párhuzamosan több darab is alkotható.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.03.28. 23:01 A linkelt "kiccsengő" legyártható egy nap alatt.
Egy rendes harang viszont 7-8 hónapig készül a technológia miatt.
Ez nem azt jelenti, hogy évente másfél készül, mert párhuzamosan több darab is alkotható.
A rendetlen harang is jó lesz - és nevezhetjük kiscsengőnek 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.03.29. 07:48 A rendetlen harang is jó lesz - és nevezhetjük kiscsengőnek 8-)
IMG_20240329_085857.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.03.29. 09:01 IMG_20240329_085857.jpg
Felfoghatjuk a projektet egyben Carl Friedrich Gauss előtti tisztelgésnek is - kettő az egyben 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Én inkább Patent boxert (vagy hasonlót) öntenék, ha valakinek van hozzá mintája. :D
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2024.03.28. 21:58 Az egyiknél horgany, a másiknál ón az ötvöző anyag a vörösrézhez.
ez nagyon cink
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2024.03.29. 23:51 Én inkább Patent boxert (vagy hasonlót) öntenék, ha valakinek van hozzá mintája. :D
Poresznek volt ilyen álma valamikor, de nála a technika nem volt meg hozzá, úgy rémlik.
Egy ilyenre én is szívesen beneveznék! Anyagot meg mintát (patent) tudok küldeni hozzá.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2024.03.28. 18:23 Lőtérre milyen menő lenne olyan csengő, ami réz töltényhüvelyekből lett öntve.. elég kemény, úgyhogy szép csengő hangja lenne. :)
Nekem asszem nyolcvanas hüvely (elvágva talán, nem teljes hosszban) a harang a kapumnál, csengő helyett. Egy lánc van átfűzve rajta, szépen szól. A házzal együtt vettem 120-as hüvelyből készült hamutálat... A házszámom alulemezbe fúrt 9mm R réz riasztóhüvelyek. Mindenki attól tartott, majd a fémgyűjtők elviszik, de kiállta az idők próbáját. :-D (meg összerakták fejben, honnan volt ilyesmi nyersanyag a háznál)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2024.03.30. 23:06 Nekem asszem nyolcvanas hüvely (elvágva talán, nem teljes hosszban) a harang a kapumnál, csengő helyett. Egy lánc van átfűzve rajta, szépen szól. A házzal együtt vettem 120-as hüvelyből készült hamutálat... A házszámom alulemezbe fúrt 9mm R réz riasztóhüvelyek. Mindenki attól tartott, majd a fémgyűjtők elviszik, de kiállta az idők próbáját. :-D (meg összerakták fejben, honnan volt ilyesmi nyersanyag a háznál)
Szép!

Jászberényben a lőtéren van egy ágyúcsőből vágott karika, hamutálcának használják - frankón látszanak a huzagok - nagyon menő!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Nem tudom, hova máshova illene, ide teszem. Hátha érdekes:
https://www.profession.hu/allas/2360802 ... B3FsAfLxzG
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2024.03.31. 13:30 Nem tudom, hova máshova illene, ide teszem. Hátha érdekes:
https://www.profession.hu/allas/2360802 ... B3FsAfLxzG

Mondjuk a katonai topikba?😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.03.31. 13:30 Nem tudom, hova máshova illene, ide teszem. Hátha érdekes:
https://www.profession.hu/allas/2360802 ... B3FsAfLxzG
… és még fizetnek is érte! 👍😉
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.03.31. 13:30 Nem tudom, hova máshova illene, ide teszem. Hátha érdekes:
https://www.profession.hu/allas/2360802
"Home-office possibility"?!?!

:D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2024.03.31. 13:39 Mondjuk a katonai topikba?😉
Akár.
Akkor kérem átrakni!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

tumblr_o4q14gSwP21rewgqoo1_1280.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

gvass1 írta: 2024.04.01. 06:50 Szmeélyre szabott jogalkotás, vagy megint csak egy fegyvertartói réteg jár jól? De jól jár-e valóban?

TERVEZET: vadászat utáni csekély alkoholos befolyásoltság alatt vezetés engedélyezése:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/terveze ... delyezese/



Kép
Bebszva froumotis lehet modrelni,hejj !!!

Boldog húsvéhtfétfőt locsojjatok kecc!!!
700-01223715en_Masterfile.jpg
700-01223715en_Masterfile.jpg (25.06 KiB) Megtekintve 2303 alkalommal
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Chuck Norris írta: 2024.04.01. 10:17 Bebszva froumotis lehet modrelni,hejj !!!

Boldog húsvéhtfétfőt locsojjatok kecc!!!

700-01223715en_Masterfile.jpg
Már vártam, mit hoz a mai nap! :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat: 2 részeg barom fényes nappal kötözködik, és tapétavágóval jó képet vág hozzá. VIDEÓVAL.

Ilyen esetekre kell önvédelmi eszközt viselni mindig! Ez első ütés után gázpisztollyal/sprayvel telibeverni mindkettőt és elfutni. És akkor nem kerül penge az arcba.

DE A LEGDÜHÍTŐBB az a "büntetés" amit az ügyészség szerint ez megér: SEMMIT. Felfüggesztett meg közérdekű munkabohóckodás. Kvázi utcán verekedni és vagdosni az legalizált tevékenység, gyorshajtásért többet kapsz...

"A vádirat szerint a két elkövető 2023. július 25-én a tatabányai kerékpárúton italozott, beszóltak az előttük elhaladó sértettnek, aki visszafordult feléjük, megkérdezte tőlük, hogy „valami baj van?” ,mire az elkövetők ütésre emelték kezüket. Ezt látva a sértett a bal lábával eltolta magától az egyik férfit.

Erre az egyik elkövető ököllel megütötte a sértett arcát, majd a társa megrúgta őt és a nála lévő tapétavágóval – anélkül, hogy erről társa előzetesen tudott volna – megvágta annak arcát is,
ami vérezni kezdett. A tapétavágót az elkövető az úttest túloldalán lévő bokorba dobta. "


https://ugyeszseg.hu/tapetavagoval-okoz ... ozlemenye/

"Az ügyészség a vádiratban az egyik férfival szemben súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztésre, a próbaidő tartamára pártfogó felügyelet elrendelésére, valamint magatartási szabályként indulatkezelési tréningen részvételre kötelezésére, míg a másik férfival szemben garázdaság vétsége miatt közérdekű munka kiszabására tett indítványt."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2024.04.02. 07:08 Napi magyar valóság rovat: 2 részeg barom fényes nappal kötözködik, és tapétavágóval jó képet vág hozzá. VIDEÓVAL.

Ilyen esetekre kell önvédelmi eszközt viselni mindig! Ez első ütés után gázpisztollyal/sprayvel telibeverni mindkettőt és elfutni. És akkor nem kerül penge az arcba.

DE A LEGDÜHÍTŐBB az a "büntetés" amit az ügyészség szerint ez megér: SEMMIT. Felfüggesztett meg közérdekű munkabohóckodás. Kvázi utcán verekedni és vagdosni az legalizált tevékenység, gyorshajtásért többet kapsz...

"A vádirat szerint a két elkövető 2023. július 25-én a tatabányai kerékpárúton italozott, beszóltak az előttük elhaladó sértettnek, aki visszafordult feléjük, megkérdezte tőlük, hogy „valami baj van?” ,mire az elkövetők ütésre emelték kezüket. Ezt látva a sértett a bal lábával eltolta magától az egyik férfit.

Erre az egyik elkövető ököllel megütötte a sértett arcát, majd a társa megrúgta őt és a nála lévő tapétavágóval – anélkül, hogy erről társa előzetesen tudott volna – megvágta annak arcát is,
ami vérezni kezdett. A tapétavágót az elkövető az úttest túloldalán lévő bokorba dobta. "


https://ugyeszseg.hu/tapetavagoval-okoz ... ozlemenye/

"Az ügyészség a vádiratban az egyik férfival szemben súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztésre, a próbaidő tartamára pártfogó felügyelet elrendelésére, valamint magatartási szabályként indulatkezelési tréningen részvételre kötelezésére, míg a másik férfival szemben garázdaság vétsége miatt közérdekű munka kiszabására tett indítványt."

Vicc a magyar igazsagszolgaltatas.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Lomtalanítás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sok helyen most van a lomtalanítás, cirkálnak a lomisok - eyes peeled!
Lomisok
Lomisok
IMG_20240406_122111.jpg (207.86 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2024.04.06. 22:13 ahogy itt olvasgatom tőletek az ezt-azt, egy csomószor felkelti az érdeklődésemet valami nemhalálos cucc
aztán legtöbbször valamilyen úton-módon lebeszélem magam az adott tárgyról
Az 50 ezer Ft-os rakétapisztoly nagy előnye, hogy ha mégsem jön be, akkor bármikor el tudod adni ennyiért.
szöged írta: 2024.04.06. 22:13 komoly ellenérv azonban, hogy az asszony ismét kiherél, ha
Azt tudja, hogy így saját magával is kicsesz..?
Mondjuk ha egyszer már megtette, az eléggé elszántságot mutat.. :o :roll:
szöged írta: 2024.04.06. 22:13 .. megint veszek egy felesleges kacatot, ezáltal személyesen kellene intézni az üzletet kp-ban, de büdöspöstre meg nem megyek, csak ha nagyon muszáj
Kojaknak van keze (kettő is), tud írni a csomagban a pisztoly mellé egy papírt, hogy
"Kedves nyertesünk, gratulálunk a nyereményéhez!"
;)
szöged írta: 2024.04.06. 22:13 lőtéren szokás ilyennel puffogtatni?
vagy jogilag ez beleesik ugyanabba a kategóriába, hogy saját területen lehet, ha a lövedék nem hagyja el a birtok 6árát?
Lőtérvezetőtől függ.
Azért könnyű vele ezt-azt felgyújtani.
szöged írta: 2024.04.06. 22:13 megiszom a maradék whiskyt, és megyek szunyálni
Ha már úgyis kéznél van az asszony, és megvan mindened [még..], akkor inkább kezd el puhítani.. ;-)
Utána aludj csak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 403
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

szöged írta: ↑2024.04.06. 22:13
komoly ellenérv azonban, hogy az asszony ismét kiherél, ha

Azt tudja, hogy így saját magával is kicsesz..?
Mondjuk ha egyszer már megtette, az eléggé elszántságot mutat..
a lényeg az asszony ismét kiherél, az ISMÉT szón van....mivel nem tud visszanőni :lol: :D :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

ZOLKET írta: 2024.04.08. 10:07 szöged írta: ↑2024.04.06. 22:13
komoly ellenérv azonban, hogy az asszony ismét kiherél, ha

Azt tudja, hogy így saját magával is kicsesz..?
Mondjuk ha egyszer már megtette, az eléggé elszántságot mutat..
a lényeg az asszony ismét kiherél, az ISMÉT szón van....mivel nem tud visszanőni :lol: :D :lol:
Lehet felesben. Hagyott egyet későbbre. :-D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2024.04.08. 10:15 Lehet felesben. Hagyott egyet későbbre. :-D
Ha a mellékheréket meghagyta, az aktus megy, csak anyag nincs.
Lovaknál ezt hívják "vígra herélés"-nek.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

jó ha van írta: 2024.04.08. 21:10 Ha a mellékheréket meghagyta, az aktus megy, csak anyag nincs.
Lovaknál ezt hívják "vígra herélés"-nek.
Látom eléggé képben vagy. Lódoktor vagy, vagy lányos apuka? :-D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2024.04.08. 23:23 Látom eléggé képben vagy. Lódoktor vagy, vagy lányos apuka? :-D
Előbbi nem vagyok, utóbbiról nem tudok! :mrgreen: :lol:
De a lovakról tudok egyet-mást, dolgoztam velük, áo mellett/helyett is, nem keveset.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2024.04.14. 09:53 Ez azért némi kísérletezést igényel. Nekem még sosem sikerült növényi olajat meggyújtani, még a narancshéj mécsesekkel is rendre befuccsoltam.
Szia,

Narancsmecses nekem se ment novenyi olajjal. :-(

Sot, a multkor meg a motorolajos narancsmecsest is mindig elfujta a szel (az egyik lampas versenyen azzal akartam megvilagitani egy palyat, hogy ne legyen teljesen sotet, vegul szegyenszemre a muzeumi vitrinek vilagitasat kellett felkapcsolni).

Viszont benzinnel nagyon szep a narancsmecses. :-)

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2024.04.14. 11:40 Narancsmecses nekem se ment novenyi olajjal. :-(

Sot, a multkor meg a motorolajos narancsmecsest is mindig elfujta a szel (az egyik lampas versenyen azzal akartam megvilagitani egy palyat, hogy ne legyen teljesen sotet, vegul szegyenszemre a muzeumi vitrinek vilagitasat kellett felkapcsolni).
Igen, emlékszem rá. Youtube-on valamiért mindig minden szépen működik…
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2024.04.14. 14:59 Igen, emlékszem rá. Youtube-on valamiért mindig minden szépen működik…
Szia,

Akkor is szepen mukodik, ha Petya kesziti, nem en. :-)

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2024.04.15. 11:35 *** SZERETNÉL AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN DOLGOZNI? Fegyverbolti eladót keresünk! (fegyverkereskedő) (Budapest) ***
Az adás-vétel topikba kizárólag ármegjelöléssel lehet hirdetést feltölteni. És hát kik lennének a moderátorok, ha kivételeznének egyes emberekkel... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Woww, ez érdekes.

Hétvégi halálos üzleti vitarendezés eszköze:
247_1-e1713191568356-1536x864.jpg
https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tatva-19#2

1 lövés, 1 halál. Milyen kaliberűt készített a barkács-pajtás?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.04.15. 18:18 Woww, ez érdekes.

Hétvégi halálos üzleti vitarendezés eszköze:

247_1-e1713191568356-1536x864.jpg

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tatva-19#2

1 lövés, 1 halál. Milyen kaliberűt készített a barkács-pajtás?
Ez is most történt:
https://budapestkornyeke.hu/orosz-rulet ... e_vignette

Ja, és az éjjel kirabolták a lújisz vútton boltot.
#mijjafrancvanalevegőben
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2024.04.15. 18:18 Woww, ez érdekes.

Hétvégi halálos üzleti vitarendezés eszköze:

247_1-e1713191568356-1536x864.jpg

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tatva-19#2

1 lövés, 1 halál. Milyen kaliberűt készített a barkács-pajtás?
Kövezzetek meg, de otthoni barkácshoz képest egész pofásan van elkészítve.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2024.04.15. 18:31 Ez is most történt:
https://budapestkornyeke.hu/orosz-rulet ... e_vignette

Ja, és az éjjel kirabolták a lújisz vútton boltot.
#mijjafrancvanalevegőben
Édesapja vadász, vajon milyen revolverrel vadászott?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.16. 09:11 Édesapja vadász, vajon milyen revolverrel vadászott?
Van valami, hogy utánkereséshez lehet maroklőt használni, de nem vagyok tisztában a részletekkel. Gondolom annyi esze azért volt, hogy nem vadászpuskával próbálta ezt játszani...

Mod.:
"A fiú édesapja a helyi erdőgazdaságnál hivatásos erdészként és vadőrként dolgozik, emiatt jár neki szolgálati önvédelmi maroklőfegyver. A gyászoló férfi a tragédia óta nem dolgozik. Azt mondja, hiába temették el, nem tudja felfogni, hogy Tibor szobája üres és soha többé nem hallja a nevetését."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.16. 09:11 Édesapja vadász, vajon milyen revolverrel vadászott?
...és vajon hogyan jutott hozzá a gyerek a zárt páncélból, és hogyan szerzett hozzá lőszert a zárt kazettából/lőszertárolóból?
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Kojak írta: 2024.04.15. 14:59 Az adás-vétel topikba kizárólag ármegjelöléssel lehet hirdetést feltölteni. És hát kik lennének a moderátorok, ha kivételeznének egyes emberekkel... :D

"Kereskedelmi célú hirdetésre (reklám) kizárólag a vonatkozó szakmai topikban-topikokban, csak kereskedőként, gyártóként, vagy kézművesként regisztrált felhasználók számára van lehetőség (piros nicknév jelzi)."


A fegyverkereskedelem kifejezetten kereskedelmi célú hirdetés.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chuck Norris írta: 2024.04.16. 10:50
"Kereskedelmi célú hirdetésre (reklám) kizárólag a vonatkozó szakmai topikban-topikokban, csak kereskedőként, gyártóként, vagy kézművesként regisztrált felhasználók számára van lehetőség (piros nicknév jelzi)."


A fegyverkereskedelem kifejezetten kereskedelmi célú hirdetés.
Szóval mehetne a munkatárs keresés a sima topikba is.
Bérsávot meg hát illik megjelölni a hírdetésben, de a legtöbb munkáltató nem teszi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése