Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.03.14. 09:25 Elmesélek egy amatőr hibát amit elkövettem, hogy aki tud az tanuljon belőle.

Tegnap az M5-ösön hazafelé lerohadt a kocsim. Gázadásra nem reagált, folyamatosan csökkent a sebesség, közben erőteljes remegés a motortér felől, a motor többszöri újraindítása sem segített. Félreálltam leállósávba, hívtam egy autó mentőt.
Mivel fontos tárgyalás volt aznap, ezért ingben-zakóban, vékony talpú bőr cipőben esteledett rám a pálya szélén. Meleg kabátot, pulcsit, csapkát, meleg ruhát persze nem vittem magammal, hiszen úgyis otthonbról csak a céges garázsig megyek, tavasz van, minek az. Nem is volt igazából hideg, 8-9 fok, de az öltőzékem ehhez bőven kevés volt. Így töltöttem el az leállósáv melletti árok szélén bő másfél órát, mert ugye álló autóban szigtil tartózkodni a leállósávban. Természetesen a kocsiban se pokróc se semmilyen más alternatív melegítő eszköz nem volt.
Úgyhogy muszáj leszek a csomagtér egy részét egy mini BOB-ra feláldozni, mert ez így nettó felelőtlenség volt a részemről, és rá is fáztam. Szó szerint. :-)
Nagyon tanulságos.

És ez pontosan az az eset, hogy sokan az atomcsapás-világvége-zombiapokalipszis vonalban gondolkodnak felkészülés (prepperkedés) terén, miközben a VALÓSÁGBAN pont egy ilyen eset az, ami összehasonlíthatatlanul nagyobb eséllyel fog szembejönni és bekövetkezni. És mondjuk elintéz egy tüdőgyuszival, ha közben elered az eső is.

És erre felkészülni meg könnyű és olcsó.


(Igen, nekem is van a kocsiban +ruha, esernyő stb. stb., de zombiapokalipszisre nem számítok. Az idén...:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.03.14. 14:49 És mondjuk elintéz egy tüdőgyuszival, ha közben elered az eső is.

És erre felkészülni meg könnyű és olcsó.


(Igen, nekem is van a kocsiban +ruha, esernyő stb. stb., de zombiapokalipszisre nem számítok. Az idén...:-))
Thx a tippet, tényleg, Decathlon-os legoccóbb összehajtható esőkabátból kettő. Az is kelleni fog az ISO fólia, lámpa, tarcsi elem, víz, pokróc, szőlőcukor, kés mellé.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

numizmata írta: 2024.03.14. 14:36 Amikor mellejuk ertem, akkor lattam hogy egy szemelyautot maga ala temetett a teherauto. Lealltam, addigra mar paran probaltak segiteni. (Hatvanyozottam fontos, hogy csak akkor es ugy szabad megallni, hogy se a sajat, se masok epseget ne veszelyeztetsd!)
Még annyit tennék hozzá, hogy ha van hely hozzá és nem cseszed össze vele a helyszínt, jobb a baleset után megállni. Szar tud lenni, ha órákig teljes útzár van (mentés, helyszínelés, műszaki mentés, takarítás) és rád már nem lenne szükség, de nem tudsz tovább haladni.
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.03.14. 14:49 Nagyon tanulságos.

És ez pontosan az az eset, hogy sokan az atomcsapás-világvége-zombiapokalipszis vonalban gondolkodnak felkészülés (prepperkedés) terén, miközben a VALÓSÁGBAN pont egy ilyen eset az, ami összehasonlíthatatlanul nagyobb eséllyel fog szembejönni és bekövetkezni. És mondjuk elintéz egy tüdőgyuszival, ha közben elered az eső is.

És erre felkészülni meg könnyű és olcsó.


(Igen, nekem is van a kocsiban +ruha, esernyő stb. stb., de zombiapokalipszisre nem számítok. Az idén...:-))
Inkább legyen a kocsiban tíz kiló felesleges cucc, mint hogy egyszer kell valami, és nincs
Látod, a múltkor kihúztál a slamasztikából egy Cataflam tablettával, nem kellett sétálnim a gyógyszertárba....
A prepper az simán csak felkészülő a hétköznapi történésekre, aminek a valószinűsége 50%, vagy kell, vagy nem
Az a kaszt, aki az atomvillanásra készül, az a paranoid prepper
Vagy én.
:lol:
Ezért megy a kocsiba a Gerber mentőbalta.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2024.03.14. 16:51 Inkább legyen a kocsiban tíz kiló felesleges cucc, mint hogy egyszer kell valami, és nincs
Látod, a múltkor kihúztál a slamasztikából egy Cataflam tablettával, nem kellett sétálnim a gyógyszertárba....
A prepper az simán csak felkészülő a hétköznapi történésekre, aminek a valószinűsége 50%, vagy kell, vagy nem
Az a kaszt, aki az atomvillanásra készül, az a paranoid prepper
Vagy én.
:lol:
Ezért megy a kocsiba a Gerber mentőbalta.
A Cataflam az alap!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2024.03.14. 09:25 Elmesélek egy amatőr hibát amit elkövettem, hogy aki tud az tanuljon belőle.

Tegnap az M5-ösön hazafelé lerohadt a kocsim. Gázadásra nem reagált, folyamatosan csökkent a sebesség, közben erőteljes remegés a motortér felől, a motor többszöri újraindítása sem segített. Félreálltam leállósávba, hívtam egy autó mentőt.
Mivel fontos tárgyalás volt aznap, ezért ingben-zakóban, vékony talpú bőr cipőben esteledett rám a pálya szélén. Meleg kabátot, pulcsit, csapkát, meleg ruhát persze nem vittem magammal, hiszen úgyis otthonbról csak a céges garázsig megyek, tavasz van, minek az. Nem is volt igazából hideg, 8-9 fok, de az öltőzékem ehhez bőven kevés volt. Így töltöttem el az leállósáv melletti árok szélén bő másfél órát, mert ugye álló autóban szigtil tartózkodni a leállósávban. Természetesen a kocsiban se pokróc se semmilyen más alternatív melegítő eszköz nem volt.
Úgyhogy muszáj leszek a csomagtér egy részét egy mini BOB-ra feláldozni, mert ez így nettó felelőtlenség volt a részemről, és rá is fáztam. Szó szerint. :-)
Kőszi szépen, hogy megosztottad! Mert két féle ember létezik: a nagyon okos mindenre is felkészült prepper - meg van az őszinte! 😂

Nekem még rakéta pisztoly is van az autóban (ne kérdezd, minek… csak :mrgreen: ) - de most jöttem rá, hogy a pokróc bezzeg nem költözött ám át autó cserekor! Köszi, h emlékeztettél rá.

A múltkor a kisfiam cseszett le: “van az aztóban kisbalta, kislapát - de egy nyamvadt kezfertőtlenítő, az nincs!” Ott álltam meg az első Rossnannál, és vettem egyet iziben, szégyenemben.

Ami még jó dolog, az a tűzoltó készülék. A kis méret miatt messze nem mindenre jó - de egy kezdődő elektromos tűzet el lehet vele oltani. A faterom annó Ungváron így megtett meg egy idegen random Ladát a teljes kiégéstől. Azóta nálunk családi hagyomány. (Belgiumban kötelező, minden bérautóban benne volt)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2024.03.14. 19:16 A Cataflam az alap!
Csomagtartó kinyit, ott virít a Cataflam.
Én kocsim 200 méterre, a patika 250 méterre.
Naná, hogy kúdultam egy tablettát.
Nem lopom én a lábam!
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2024.03.14. 22:13 Csomagtartó kinyit, ott virít a Cataflam.
Én kocsim 200 méterre, a patika 250 méterre.
Naná, hogy kúdultam egy tablettát.
Nem lopom én a lábam!
:lol:
Főleg, ha fáj valami.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.14. 21:43 Kőszi szépen, hogy megosztottad! Mert két féle ember létezik: a nagyon okos mindenre is felkészült prepper - meg van az őszinte! 😂

Nekem még rakéta pisztoly is van az autóban (ne kérdezd, minek… csak :mrgreen: ) - de most jöttem rá, hogy a pokróc bezzeg nem költözött ám át autó cserekor! Köszi, h emlékeztettél rá.

A múltkor a kisfiam cseszett le: “van az aztóban kisbalta, kislapát - de egy nyamvadt kezfertőtlenítő, az nincs!” Ott álltam meg az első Rossnannál, és vettem egyet iziben, szégyenemben.

Ami még jó dolog, az a tűzoltó készülék. A kis méret miatt messze nem mindenre jó - de egy kezdődő elektromos tűzet el lehet vele oltani. A faterom annó Ungváron így megtett meg egy idegen random Ladát a teljes kiégéstől. Azóta nálunk családi hagyomány. (Belgiumban kötelező, minden bérautóban benne volt)
A fertőtlenítő nálam nem az autóban van, hanem a hasitasiban. :-)

Én még csak nem is tartom magam egyáltalán semmilyen preppernek, csak megtanított az élet arra, hogy ez-az nem baj, ha van az ember kezeügyében.

Így hirtelen, fejből, hasitasi, öv és zsebek környékén:

Kézfertőtlenítő, 1 db 10 centis vágható sebtapasz, füldugó, picire összehajtható bevásárló szatyor (nem hálós, hanem tömör, orkán-féle anyagból), egy közel teljes csomag PZS (jóvanna, azért van, hogy egyet-egyet kivegyek belőle, ha kell, majd teszek másik, teljes csomagot), halászember barátja (az eredeti és legerősebb), ami torokfájás esetén kellemesen hűsít és rendbeteszi a gyulladt torkot, mandulákat, toll, alkoholos filc, és egy kis tollszárnyi csavarhúzó cserélhető hegyekkel. Az övön egy Leatherman Fuse. Az egyik övbújtatón egy kisebb karabiner, általában a nyári basebellsapit szoktam ideakasztani, amikor nincs a fejemen, de mint tudjuk, akárhol és akármire is jó lehet. Ajakápoló, öngyújtó, körömvágó csipesz, összecsukható körömreszelő.

A hátizsákban:

(Most éppen) Neurofen, további Fishermen's Friend adagok, további sebtapasz, készletben fertőtlenítő törlőkendővel, 1 pár gumikesztyűvel, kullancscsipesszel, egy "rendes" fényképezőgép, akkus pumpa (rollerhez, autóhoz, labdához stb. szelep-átalakítókkal), ami egyben powerbank, fehér folyamatos és piros villogó fényt is tud, és egy hőkamera :-).

Az autóban:

Mivel külföldön dolgozom, félig az autómban élek. Olyan szerszámozottság van benne, hogy amikor kirepedt a féltengely gumiharang, és az újat nem sikerült rendesen felrakni a helyére, elég volt vennem egy kis extra zsírt, a többi megvolt az autóban, hogy München mellett valahol a szállásom előtti parkolóban simán megjavítsam (emelés, kerék le, zsírt beletölt, a leugrott acélbilincs helyett kapott három sor műanyag zippet, kerék vissza, leengedés) és kitartson hazáig 700 km-en át. Láthatósági mellény és pokróc az alap, kis 4 vagy 5 literes kanna víz is mindig van (elsősorban a hűtőbe, ha elforrna, de néha cserélem, hogy ha muszáj, akár inni is lehessen belőle), kis, 10 l-es kanna tartalék üzemanyag (kb. 150 km-re elég, de takarékosan vezetve akár 250 km is megvan belőle). Az első ablakokon szélterelő, hogy 1-2 centire lehúzva akkor is lehessen szellőztetni, ha esik az eső. Párásodás ellen igen jó, ha sokat kell ülni az autóban, de közben azért nem baj, ha az ember ki is lát belőle, hogy ne érje meglepetés... Meg még magnéziumfáklya, 4 db, és egy 20 centi körüli rögzített pengéjű, masszív kés gondosan a gyári dobozába elcsomagolva, leragasztva, nehogy bárhol balhé legyen belőle - de ott van, ha kell! :-D
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Egy egykori tűzoltó aszonta: ő látott már ezt-azt ezért ő a 6 kgos porraloltót javasolja autókba is
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.03.15. 04:51 Egy egykori tűzoltó aszonta: ő látott már ezt-azt ezért ő a 6 kgos porraloltót javasolja autókba is
Aki látott már 6 kilós porral oltót… hát nem egy kompakt méret.

A tapasztalatom az, hogy a 1-2 kilós az, ami még fájdalommentesen tartható az utastérben. A 6 kilós nyilván sokkal szélesebb körben használható, de bazi nagy, nehéz, és ami a legnagyobb gond: a csomagtartóba száműzve, nem kéznél. Klasszikus példával élve: jobb egy .38 Special hasítasiban, mint egy AK a csomiban. Szerintem. Persze nem vagyok tűzoltó.

Amiben minden bizonnyal egyetértünk: jó ha van az autóban valami piros tartály amire rá van írva, hogy ABC 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.15. 08:11 Aki látott már 6 kilós porral oltót… hát nem egy kompakt méret.

A tapasztalatom az, hogy a 1-2 kilós az, ami még fájdalommentesen tartható az utastérben. A 6 kilós nyilván sokkal szélesebb körben használható, de bazi nagy, nehéz, és ami a legnagyobb gond: a csomagtartóba száműzve, nem kéznél. Klasszikus példával élve: jobb egy .38 Special hasítasiban, mint egy AK a csomiban. Szerintem. Persze nem vagyok tűzoltó.

Amiben minden bizonnyal egyetértünk: jó ha van az autóban valami piros tartály amire rá van írva, hogy ABC 8-)
Milyen igaz!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2024.03.15. 08:11 Aki látott már 6 kilós porral oltót… hát nem egy kompakt méret.

A tapasztalatom az, hogy a 1-2 kilós az, ami még fájdalommentesen tartható az utastérben. A 6 kilós nyilván sokkal szélesebb körben használható, de bazi nagy, nehéz, és ami a legnagyobb gond: a csomagtartóba száműzve, nem kéznél. Klasszikus példával élve: jobb egy .38 Special hasítasiban, mint egy AK a csomiban. Szerintem. Persze nem vagyok tűzoltó.

Amiben minden bizonnyal egyetértünk: jó ha van az autóban valami piros tartály amire rá van írva, hogy ABC 8-)
konkrétan arról van szó, hogy a legtöbb autó annyira gyorsan kiég, hogy az átlag földi halandó nem reagál időben, és 15-20 másodperc késlekedés kritikus lehet

persze a kicsi palack az utastérben megfelelő reakcióidővel nyilván jó

ő ellenben azt javasolta, hogy legyen inkább nagy palack a csomagtartóban, mert az sokkal szélesebb spektrumot lefed

nem kizárólag saját részre, hanem arra, ha látod a kocsiból, hogy valahol valami ég, és azzal már jó eséllyel érdemben lehet segíteni
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.03.15. 09:28 konkrétan arról van szó, hogy a legtöbb autó annyira gyorsan kiég, hogy az átlag földi halandó nem reagál időben, és 15-20 másodperc késlekedés kritikus lehet

persze a kicsi palack az utastérben megfelelő reakcióidővel nyilván jó

ő ellenben azt javasolta, hogy legyen inkább nagy palack a csomagtartóban, mert az sokkal szélesebb spektrumot lefed

nem kizárólag saját részre, hanem arra, ha látod a kocsiból, hogy valahol valami ég, és azzal már jó eséllyel érdemben lehet segíteni
Ez így van.

El kell dönteni, hogy mit tartunk valószínűnek , illetve mi az, ami annyira súlyos, hogy még alacsony valószínűség mellett is készülünk rá. Mekkora terhet jelent a mindennapokban? Mennyibe kerül? Kell-e X időnként cserélni?

A spektrum egyik végén pl egy db space blanket / mylar fólia takaró vagy poncsó található. Olyan kicsi és könnyű, olyan olcsó, annyira hasznos, és annyira reális hogy valamire használni fogod (hideg, csapadék, szél ellen, embert vagy vagyontárgyat védeni) - egyszerűen vétek nem beletenni a kesztyűtartóba.

A spektrum másik vége felé helyezkednek el azok a cuccok, amik nagyok, nehezek, kicsi rá az esély hogy használni fogod, ellenben drága, és X évente cserélni/tölteni/ karbantartani kell :) a 6 kilós ABC porral öltő, az oxigénpalack, a rakéta pisztoly, és a defibrillátor említésre méltó példák. Mindegyikre személyesen ismerek konkrét fórumtársat, aki tart ilyet a kocsiban. Olyat is, aki el az autója emiatt inkább 2-3, mint 5 személyes ;) Ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni, hogy mitől fél, és hol húzza meg a vonalat.

Legyen béke, ne legyen baleset, katasztrófa, és kihasználatlanság miatt rohadjanak ránk a prepper készletek! 8-) Tiszta szívből kívánom mindannyiunknak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.03.15. 10:22 a 6 kilós ABC porral öltő, az oxigénpalack, a rakéta pisztoly, és a defibrillátor említésre méltó példák. Mindegyikre személyesen ismerek konkrét fórumtársat, aki tart ilyet a kocsiban.
Szia,

Ezt igy olvasva, egesz normalisnak erzem magamat. :-)

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.03.15. 10:29 Szia,

Ezt igy olvasva, egesz normalisnak erzem magamat. :-)

Bel
A fenti 4 példa közül tudtommal csak kettőt tartasz az autóban, úgyhogy ha elfogadjuk az etalon sorozatot mint 100% nem normális, akkor technikailag inkább félig normálisnak vagy tekinthető :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.15. 10:45 A fenti 4 példa közül tudtommal csak kettőt tartasz az autóban, úgyhogy ha elfogadjuk az etalon sorozatot mint 100% nem normális, akkor technikailag inkább félig normálisnak vagy tekinthető :mrgreen:
Ez az "Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!" esetének fennforgása. :-D
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Raketapisztolynak mi a letjogosultsaga? Tajgan kozlekedtek? :)
Aut inveniam viam, aut faciam!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

numizmata írta: 2024.03.15. 15:26 Raketapisztolynak mi a letjogosultsaga? Tajgan kozlekedtek? :)
Szerintem ez a "miért ne?" kategória.

Külföldre menetelnél vigyázni kell vele. Ausztriában OK, de a németeknél engedélyköteles.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

numizmata írta: 2024.03.15. 15:26 Raketapisztolynak mi a letjogosultsaga? Tajgan kozlekedtek? :)
Lerobban a kocsid, ott kell maradnid , éjjel jön egy Vad medve, flashbang, és túléled.
:lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.03.15. 16:00 Lerobban a kocsid, ott kell maradnid , éjjel jön egy Vad medve, flashbang, és túléled.
:lol: :lol: :lol:
Vadmedvének is van… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2024.03.15. 16:00 Lerobban a kocsid, ott kell maradnid , éjjel jön egy Vad medve, flashbang, és túléled.
:lol: :lol: :lol:
Ha a Vad Medve jön, akkor a rakétapisztoly mellett legyen nálad vazelin is..! :-D

A rakétapisztoly amúgy nagyon kakukktojás.
- Jópofa dolog
- Nem sok értelmét látom városban
- Önvédelemre viszont nem olyan rossz. Pl. kóbor kutyafalka, kóbor emberfalka ellen. Nyilván egy PowerGumis jobb, de aki nem hord olyat annak a kocsiban a rakétapisztoly is több, mint a semmi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2024.03.15. 16:43 Ha a Vad Medve jön, akkor a rakétapisztoly mellett legyen nálad vazelin is..! :-D

A rakétapisztoly amúgy nagyon kakukktojás.
- Jópofa dolog
- Nem sok értelmét látom városban
- Önvédelemre viszont nem olyan rossz. Pl. kóbor kutyafalka, kóbor emberfalka ellen. Nyilván egy PowerGumis jobb, de aki nem hord olyat annak a kocsiban a rakétapisztoly is több, mint a semmi.
Kérem, csak semmi személyeskedés!
Én Vad medvéről beszéltem, nem Wildbear kartásról!
😎
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.03.15. 08:11 Aki látott már 6 kilós porral oltót… hát nem egy kompakt méret.

A tapasztalatom az, hogy a 1-2 kilós az, ami még fájdalommentesen tartható az utastérben. A 6 kilós nyilván sokkal szélesebb körben használható, de bazi nagy, nehéz, és ami a legnagyobb gond: a csomagtartóba száműzve, nem kéznél. Klasszikus példával élve: jobb egy .38 Special hasítasiban, mint egy AK a csomiban. Szerintem. Persze nem vagyok tűzoltó.

Amiben minden bizonnyal egyetértünk: jó ha van az autóban valami piros tartály amire rá van írva, hogy ABC 8-)
Megint nekem kell téged felvilágosítani, ha már megszólítottál! :mrgreen:
Nekem egy 1 kg-os van, a jobb 1 üléshuzat hátsó zsebében.
Mit szólsz az 1-2 kg-os az utastérben, meg egy 6 kg-os a csomiban? Gordiuszi csomó vs Naccsándor! ;)
Egyébként azzal kell naggyon észnél lenni, hogyan kezdesz oltani! Mit, mennyire nyitsz ki, mennyire adsz oxigént egy kicsi, lappangó tűznek. Füstölő motortér esetén pl. alap, h annyira emeljük fel a motorháztetőt, h be tudjuk fújni alá az oltó anyagot!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2024.03.15. 19:52 Megint nekem kell téged felvilágosítani, ha már megszólítottál! :mrgreen:
Nekem egy 1 kg-os van, a jobb 1 üléshuzat hátsó zsebében.
Mit szólsz az 1-2 kg-os az utastérben, meg egy 6 kg-os a csomiban? Gordiuszi csomó vs Naccsándor! ;)
Egyébként azzal kell naggyon észnél lenni, hogyan kezdesz oltani! Mit, mennyire nyitsz ki, mennyire adsz oxigént egy kicsi, lappangó tűznek. Füstölő motortér esetén pl. alap, h annyira emeljük fel a motorháztetőt, h be tudjuk fújni alá az oltó anyagot!
Nekem az az elvem, hogy ha ég a motortér, és nincs emberélet veszélyben, akkor jó messzire elmegyek onnan, és semmitse nyitogatok ;)
Egy pici poroltó nekem is van persze a csomagtartóban, (meg az előszobában itthon egy 6kg-os).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Ma egy kisebb túrán megkerdezték tőlem, hogy minek cipelem a hátizsákot? Aztán amikor a kistársam térde kiment, nálam volt fájdalomcsillapító (Cataflam ugye), meg víz amivel be tudta venni, hogy a saját lábán le tudjunk érni a kocsihoz.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2024.03.15. 20:22 Nekem az az elvem, hogy ha ég a motortér, és nincs emberélet veszélyben, akkor jó messzire elmegyek onnan, és semmitse nyitogatok ;)
Egy pici poroltó nekem is van persze a csomagtartóban, (meg az előszobában itthon egy 6kg-os).
Ha már ég, sok esély nincs, de amikor még csak füstöl, érdemes lehet a résnyire nyitott tető alatt benyomni a palack tartalmát.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Parkside szerszám akksiból lámpa és power bank USB kimenettel max 2,4 A teljesítménnyel. Baromi hasznos kütyü, amúgy is volt itthon pár ilyen akksi a lidlis szerszámokhoz, ezentúl ezzel vészhelyzeti vagy utazós power bankként is használhatók. A kis LED lámpa meg szerintem hetekig elmegy egy feltöltött akksiról.
Párezer forint darabja(asszem 3), mindenképp megéri sztem.
IMG_20240316_193715.jpg
IMG_20240316_193618.jpg
IMG_20240316_193141.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.03.16. 20:11 Parkside szerszám akksiból lámpa és power bank USB kimenettel max 2,4 A teljesítménnyel. Baromi hasznos kütyü, amúgy is volt itthon pár ilyen akksi a lidlis szerszámokhoz, ezentúl ezzel vészhelyzeti vagy utazós power bankként is használhatók. A kis LED lámpa meg szerintem hetekig elmegy egy feltöltött akksiról.
Párezer forint darabja(asszem 3), mindenképp megéri sztem.

IMG_20240316_193715.jpgIMG_20240316_193618.jpgIMG_20240316_193141.jpg
Thingiverse-en van 3D modell is ugyanerről, szabadon faraghatóan.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Akciós a Török Élelmiszerboltban a húskonzerv.

1083 Budapest Baross utca 109.
1076 Budapest Thököly út 7.
Török bolt.jpg
Török bolt.jpg (186.66 KiB) Megtekintve 2304 alkalommal
www.torokelelmiszerbolt.hu
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koser?
WildBear23 írta: 2024.03.23. 13:53 Akciós a Török Élelmiszerboltban a húskonzerv.

1083 Budapest Baross utca 109.
1076 Budapest Thököly út 7.
Török bolt.jpg
www.torokelelmiszerbolt.hu
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.03.23. 14:19koser?
Halal

A nyolcadik utas a halal :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.03.23. 14:19koser?
Hogyne, szentéletű rabbi vágta le a disznót.. ;-)

Halal egyébként mindegyik, mondjuk az ár alapján inkább párizsi-szerűnek gondolom, mintsem Lidl-s löncshúsnak.
(Mondjuk ha az ember éhes, akkor a párizsi is mennyei manna tud lenni.. kanalazva, kenyérrel, rántva.....)
Most sajnos teleettem magam miccsel és csevappal, de valamikor Allah nevében megkóstolom. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
Csatolmányok
IMG_20240404_160057.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.04. 16:16 Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
kapszli.hu, elöltöltős lőpornak való kis műanyag fiola?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

AndyA írta: 2024.04.04. 16:55 kapszli.hu, elöltöltős lőpornak való kis műanyag fiola?
Azok ennél is kisebbek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2024.04.04. 16:16 Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
https://abor.hu/index.php?main_page=pro ... ucts_id=63
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

regen vettem pet eloformat gombokert, az jo fuszertartonak.
ha talalsz szolj mert nekem is kene :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.04. 17:01 Azok ennél is kisebbek.
Többféle van, puskához nagyobb is, az sem elég nagy?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ilyesmi?

https://amzn.eu/d/4w00dw4

Meg ugyanitt van rengeteg féle egyéb, kicsitől nagyig.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2024.04.04. 16:16 Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
Üres gyógyszeres/vitaminos dobozt javasolnék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.05. 10:02 Üres gyógyszeres/vitaminos dobozt javasolnék.
Az meg szerintem túl nagy az ilyesmihez.

Anno hat jóétvágyas kollégának főztem másfél kg darált hús - 6 konzerv vörösbab - 4 x fél literes kocka paradicsomléből chili con carnét, és ahhoz kellett annyi só, bors, zöld fűszer, akármi mindenből összesen, ami egy ilyen vitaminos dobozt a harmadáig, ha megtöltött.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.04.05. 10:23 Az meg szerintem túl nagy az ilyesmihez.

Anno hat jóétvágyas kollégának főztem másfél kg darált hús - 6 konzerv vörösbab - 4 x fél literes kocka paradicsomléből chili con carnét, és ahhoz kellett annyi só, bors, zöld fűszer, akármi mindenből összesen, ami egy ilyen vitaminos dobozt a harmadáig, ha megtöltött.
https://kapszli.hu/termek/150gr-muanyag-fiola/

Ez nagyjából 15 ml, ami kb. egy evőkanálnyi mennyiség. Egyszeri főzéshez egyféle fűszerből biztosan elég.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.05. 10:23 Az meg szerintem túl nagy az ilyesmihez.

Anno hat jóétvágyas kollégának főztem másfél kg darált hús - 6 konzerv vörösbab - 4 x fél literes kocka paradicsomléből chili con carnét, és ahhoz kellett annyi só, bors, zöld fűszer, akármi mindenből összesen, ami egy ilyen vitaminos dobozt a harmadáig, ha megtöltött.
Ilyesmi 6ml-es HDPE fiolából van egy nagy szatyornyim, ha kell valakinek.
https://www.capitolscientific.com/Wheat ... lene-Screw
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2024.04.04. 16:16 Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
Szia,
miért nem hagyod a fűszereket az eredeti zacskóban?
Úgy együtt berakod őket valami vízhatlan dobozba, vagy tasakba.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.04.05. 12:30 Szia,
miért nem hagyod a fűszereket az eredeti zacskóban?
Úgy együtt berakod őket valami vízhatlan dobozba, vagy tasakba.
Írta, hogy 1-2 főzésre elegendő minimális mennyiséget akar csak magával vinni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez meno
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2024.04.05. 13:47 ez meno
Kép
igen, az, de nem szánok rá 4-5000 forintot.
Nincspénz. :lol:
A mintavételi fiolákat kemény 70 forintért vettem darabját, bőven elég az, ami belefér.
Van hasonló kistáskám, az a terv , hogy hasonlóan rendezzem el.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.04.05. 13:39 Írta, hogy 1-2 főzésre elegendő minimális mennyiséget akar csak magával vinni.
Pontosan.
kezdetnek volt 25l-es tatyó.
Majd 35 literes.
most 55 literes, és még ez is kicsi, mert mindig van valami ami még kellene.
És ahhoz, már öreg vagyok, hogy MacGyver-ként toldozzak-foldozzak, szeretek mindenre azt használni, ami való.
Ezért, inkább zanzásítok. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2024.04.05. 10:47 Ilyesmi 6ml-es HDPE fiolából van egy nagy szatyornyim, ha kell valakinek.
https://www.capitolscientific.com/Wheat ... lene-Screw
Ha sok-sok van, 20 darabot átveszek.
Dobj egy PÜ.-t és küldöm a zsét.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.04.05. 12:30 Szia,
miért nem hagyod a fűszereket az eredeti zacskóban?
Úgy együtt berakod őket valami vízhatlan dobozba, vagy tasakba.
mert az nem menő :lol:

Egyébként +1, én is ezt szoktam csinálni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.04.05. 19:00 mert az nem menő :lol:

Egyébként +1, én is ezt szoktam csinálni
Ja, nenő.
Pluszban felesleges súly.
Pl.: őrölt kömény egy zacskóvalbhónapokig elég.😁
Azonkivül, há bontasz fűszert, kiszóródik, elmegy az aromája.
Nem szeretem a nejlon zacsikat, mert kioldódik belőle egy csomó vacak, mert a fóliákban rengeteg lágyítóanyag van, de ezt Te mint vegyész, jobban tudod.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.04.05. 19:00 mert az nem menő :lol:

Egyébként +1, én is ezt szoktam csinálni
Fűszeres fiolától nem leszel menő; vagy menő vagy anélkül is, vagy ha nem, akkor azzal sem.

Hangtompítós TT!!
Na AZ a menő!! ;-)
TT.jpg
TT.jpg (199.46 KiB) Megtekintve 2037 alkalommal
(A hibátlan fogsor és mosoly már csak ráadás.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2024.04.05. 18:13 Ha sok-sok van, 20 darabot átveszek.
Dobj egy PÜ.-t és küldöm a zsét.
Megoldjuk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.04.05. 21:07 Ja, nenő.
Pluszban felesleges súly.
Pl.: őrölt kömény egy zacskóvalbhónapokig elég.😁
Azonkivül, há bontasz fűszert, kiszóródik, elmegy az aromája.
Nem szeretem a nejlon zacsikat, mert kioldódik belőle egy csomó vacak, mert a fóliákban rengeteg lágyítóanyag van, de ezt Te mint vegyész, jobban tudod.
Vili
Én szivar tubusban (fémből, menetes kupákban) tartottam egy ideig az utazós paprikát, de nem tudtam többet szerezni mert nem szivarozok és a többire ez sem volt megoldás, úgyhogy abbahagytam.

A mindenféle anyagok kioldasa zacskóból - a gyári csomagolasra gondolsz? Ott más is gondolt már rá, és megoldották. ;) Egy saját zörgős zacskóra ez ugyan igaz lehet, de nekem azt is tanították, hogy idő kell hozzá. ;) Ha állandóan ott tartod, akkor akár szempont is lehet. Ha csak a túra idejére teszed zacskóba, akkor nem szempont.

Nekem ez vált be - ami kell eredeti tasakban be egy kis műanyag dobozba, szorosan , hogy ne szóródjon szét, oszt csá’.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.04.06. 08:41 Vili
Én szivar tubusban (fémből, menetes kupákban) tartottam egy ideig az utazós paprikát, de nem tudtam többet szerezni mert nem szivarozok és a többire ez sem volt megoldás, úgyhogy abbahagytam.

A mindenféle anyagok kioldasa zacskóból - a gyári csomagolasra gondolsz? Ott más is gondolt már rá, és megoldották. ;) Egy saját zörgős zacskóra ez ugyan igaz lehet, de nekem azt is tanították, hogy idő kell hozzá. ;) Ha állandóan ott tartod, akkor akár szempont is lehet. Ha csak a túra idejére teszed zacskóba, akkor nem szempont.

Nekem ez vált be - ami kell eredeti tasakban be egy kis műanyag dobozba, szorosan , hogy ne szóródjon szét, oszt csá’.
Nem a gyári zacsi.
Azokat nem lehet visszazárni rendesen.
Simítózáras zacsira gondoltam.
Némelyik fűszer iszonyú ízű, illatú lett benne.
Igen, konyhadobozra is gondoltam már, de a nagyobb szettem, amiben plusz edények vannak, ott az edényekben térkitöltőnek használom az alapanyagokat
(Az egy másik mese, hogy miért van 5 féle főzőszett itthon....
Nem egyszerű az ideálisat kiválasztani, csak próbá után válik el )
Ugyanitt hamarosan kempingcuccok eladóak!
KV főző van vagy 4....
😆
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.06. 09:35 Nem a gyári zacsi.
Azokat nem lehet visszazárni rendesen.
Simítózáras zacsira gondoltam.
Némelyik fűszer iszonyú ízű, illatú lett benne.
Igen, konyhadobozra is gondoltam már, de a nagyobb szettem, amiben plusz edények vannak, ott az edényekben térkitöltőnek használom az alapanyagokat
(Az egy másik mese, hogy miért van 5 féle főzőszett itthon....
Nem egyszerű az ideálisat kiválasztani, csak próbá után válik el )
Ugyanitt hamarosan kempingcuccok eladóak!
KV főző van vagy 4....
😆
Vagyis kiválasztottad, ami működik, a xarokat meg ránk akarod sózni...? 🤔

🤣
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.04.06. 12:13 Vagyis kiválasztottad, ami működik, a xarokat meg ránk akarod sózni...? 🤔

🤣
Muhahahaha.
Egy sem volt használva, mind original.
Nálam ez olyan, mint egy konyhakés.
Em győz meg a marketing, kézbe kell fogni, tapogatni.
Képen minden szép, mert retusálják.
De egy kempingszett esetében is érezhető, a felületkezelés,és a kialakítás.
Konkrétan gy 6 részes szettet választottam, de azt is 4 részesre redukáltam.
Pl hobó kályhából 3 féle is van, mert hiába van megadva a tömeg, az alapján még nem vonok le következtetést.
Mert nem mind1 a könnyítések helye, az egyiktipus instabil, oda is adtam ajándékba egy cserkész csapatnak, nekik bohóckodni jó.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.04.06. 16:45 Muhahahaha.
Egy sem volt használva, mind original.
Nálam ez olyan, mint egy konyhakés.
Em győz meg a marketing, kézbe kell fogni, tapogatni.
Képen minden szép, mert retusálják.
De egy kempingszett esetében is érezhető, a felületkezelés,és a kialakítás.
Konkrétan gy 6 részes szettet választottam, de azt is 4 részesre redukáltam.
Pl hobó kályhából 3 féle is van, mert hiába van megadva a tömeg, az alapján még nem vonok le következtetést.
Mert nem mind1 a könnyítések helye, az egyiktipus instabil, oda is adtam ajándékba egy cserkész csapatnak, nekik bohóckodni jó.
Megerősítetted azt, amivel AndyA meggyanúsított + még jött hozzá kiskorúak veszélyeztetése instabil kályhával, jótékonyságnak álcázva…. Szép! :lol: :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.04.06. 17:09 Megerősítetted azt, amivel AndyA meggyanúsított + még jött hozzá kiskorúak veszélyeztetése instabil kályhával, jótékonyságnak álcázva…. Szép! :lol: :lol: :lol:
Jaja.
De ha valaki, akkor Te kiváltképp tudod, hogy a " nekem xar " kategória, az nem is olyan xar.
A fórum tagjai közül jópáran kaptak már ajcsiba ezekből a XARokból...
És mindenki tudta használni arra, amire való.
De hogy tisztán lehessen látni:
Ami egy átlag embernek jó Hobó kályha az nekem XAR.
Miért?
Mert te havonta egyszer ha összerakod.
Én egy babazsúron, egy nap minimum 15-25 alkalommal.
Na itt a különbség.
De Május elsején gyere el az Alma tanyára, és meglátod, milyen az az ezközteszt, amit ennyi gyerek egy na nyüstöl.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.06. 17:23 Jaja.
De ha valaki, akkor Te kiváltképp tudod, hogy a " nekem xar " kategória, az nem is olyan xar.
A fórum tagjai közül jópáran kaptak már ajcsiba ezekből a XARokból...
És mindenki tudta használni arra, amire való.
De hogy tisztán lehessen látni:
Ami egy átlag embernek jó Hobó kályha az nekem XAR.
Miért?
Mert te havonta egyszer ha összerakod.
Én egy babazsúron, egy nap minimum 15-25 alkalommal.
Na itt a különbség.
De Május elsején gyere el az Alma tanyára, és meglátod, milyen az az ezközteszt, amit ennyi gyerek egy na nyüstöl.
Ezt inkább ajánld fel a gyártóknak, mint hosszú távú tartósteszt lehetőséget. :-D
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

RatRace írta: 2024.04.06. 09:35 Nem a gyári zacsi.
Azokat nem lehet visszazárni rendesen.
Simítózáras zacsira gondoltam.
Némelyik fűszer iszonyú ízű, illatú lett benne.
Igen, konyhadobozra is gondoltam már, de a nagyobb szettem, amiben plusz edények vannak, ott az edényekben térkitöltőnek használom az alapanyagokat
(Az egy másik mese, hogy miért van 5 féle főzőszett itthon....
Nem egyszerű az ideálisat kiválasztani, csak próbá után válik el )
Ugyanitt hamarosan kempingcuccok eladóak!
KV főző van vagy 4....
😆
PET palack előforma?
Elég sok méret van belőle, amennyi fűszer kell akár egy jó nagy bográcsba az simán belefér.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

tvsmaci írta: 2024.04.06. 19:51 PET palack előforma?
Elég sok méret van belőle, amennyi fűszer kell akár egy jó nagy bográcsba az simán belefér.
Olyat hol lehet venni? Mert már több helyen láttam, de mindenki ilyen rejtélyes módon, innen-onnan "kapta".
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

zora írta: 2024.04.06. 20:25 Olyat hol lehet venni? Mert már több helyen láttam, de mindenki ilyen rejtélyes módon, innen-onnan "kapta".
Na igen, a beszerzése mondjuk problémás lehet, én ismerősömtől kaptam annó pár darabot.
Nyilván párszázas tétel a minimum rendelési egység, de filléres dolog. Össze kell állni páran és rendelni.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

RatRace írta: 2024.04.04. 16:16 Sétálós, kiruccanós fűszerkészletet ki miben tárol?
Volt kicsi üvegcsém, folyton eltört.
Volt pár ételfestékes lfakonom, de az nem igazán áttekinthető.
Most beszereztem steril mintavételi csövet, majd meglátjuk.
Közben rájöttem, ez kevés, túl sok féle fűszert használok.😁
Olajnak, ecetnek rendeltem 5 és 10 cl- es rozsdamentes flaskát
Az alap koncepció az, hogy 1-2 főzésre legyen nálam cuccos, pl. kitelepülésnél, hétvégi sátorozásnál.
Üres új, v kilőtt, kimosott töltényhüvely?
Valami dugót/kupakot csak tudsz bele/rá eszkábálni!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.04.07. 00:14 Üres új, v kilőtt, kimosott töltényhüvely?
Valami dugót/kupakot csak tudsz bele/rá eszkábálni!
Nehéz?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2024.04.06. 19:51 PET palack előforma?
Elég sok méret van belőle, amennyi fűszer kell akár egy jó nagy bográcsba az simán belefér.
Feleslegesen vastag falú/relatíve nehéz, de tartós és mutatós, ez tény.

Évtizedekkel korábban a Coca-Colanál dolgoztam diákmunkát, többek között etettem a gépet PET granulátummal. Akkoriban sok ilyen elő-formát kaptak az ismerőseim. ;) Kereskedelmi forgalomba nemigen kerül.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.04.07. 08:24 Feleslegesen vastag falú/relatíve nehéz, de tartós és mutatós, ez tény.

Évtizedekkel korábban a Coca-Colanál dolgoztam diákmunkát, többek között etettem a gépet PET granulátummal. Akkoriban sok ilyen elő-formát kaptak az ismerőseim. ;) Kereskedelmi forgalomba nemigen kerül.
Milyen az az előforma?
Mint a régi pezsgő poros műa "palackok"?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2024.04.06. 20:25 Olyat hol lehet venni? Mert már több helyen láttam, de mindenki ilyen rejtélyes módon, innen-onnan "kapta".
PET Preform néven keress rá. Geochachingesek is használják.
De az Alin van csillió féle fiola meg kapszula.. én rozsdamentes acélból vettem 1-2 fajtát, jól néz ki, de igazából semmire nem jó. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2024.04.07. 16:52 Kép
Értem.
Köszönöm!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

1 EUR darabja, ja a reális ára kb. 10 cent.. "a menőségnek ára van".. :lol:

Hány fajta fűszer kell egy szabadtéri főzéshez, 6-8..?
Az eredeti csomagolásban be kell rakni egy simítózáras műanyag tasakba, oszt' jóvan.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

20240408_115444.jpg
Tomi ajánlott egy ilyen megoldást a fűszer problémátokra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.08. 11:56 20240408_115444.jpg
Tomi ajánlott egy ilyen megoldást a fűszer problémátokra.
Üveg vagy műanyag?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2024.04.08. 13:08 Üveg vagy műanyag?
Hasonló, mint a vérdobozban lévő mintavételi üvegcső. Az üveg volt.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2024.04.08. 13:32 Hasonló, mint a vérdobozban lévő mintavételi üvegcső. Az üveg volt.
Nem túl törékeny?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.08. 15:37 Nem túl törékeny?
Fú, én azt hittem műanyag, de csak a kezembe nyomta egy fotóra, megkérdezem tőle.
Mod.: PE, polietilén
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ranezesre mujanyag.
ha minden jol megy lesz egy adag pet eloforma...
AndyA írta: 2024.04.08. 13:08 Üveg vagy műanyag?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

RatRace írta: 2024.04.05. 18:08 igen, az, de nem szánok rá 4-5000 forintot.
Nincspénz. :lol:
A mintavételi fiolákat kemény 70 forintért vettem darabját, bőven elég az, ami belefér.
Van hasonló kistáskám, az a terv , hogy hasonlóan rendezzem el.
az egyik sorba pont befernek a cal4 raketak is :)
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2024.04.08. 15:37 Nem túl törékeny?
Szerintem nem, bár 20 éve használtam utoljára.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kaptam még egy tippet, hogy miben lehet a FŰszert tárolni.
https://www.temu.com/hu/1pc-smell-proof ... cf9kkygziq
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

3 reptéren, 3 országban is jó volt. Volt, ahol direkt kitettem, hogy jól lássák.
Bébi kés pedig még mindig jobb, mint semmilyen. :)
IMG_6170.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2024.04.10. 23:29 3 reptéren, 3 országban is jó volt. Volt, ahol direkt kitettem, hogy jól lássák.
Bébi kés pedig még mindig jobb, mint semmilyen. :)

IMG_6170.jpeg
kb pont ilyet vettek el az egyik kollégámtól a frankfurti reptéren
egy feltűnően csinos hölgy volt az elkövető

ettől az esettől függetlenül is kialakult bennem egy tapasztalat, hogy a nagydarab neszójjábe-fejű biztonságit érdemes választani, mert azok jellemzően jófejek, míg a csinos fiatal hölgyek, akik ugyanezt a munkakört látják el, sokkal nagyobb arányban/eséllyel kötözködnek
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2024.04.11. 05:59 kb pont ilyet vettek el az egyik kollégámtól a frankfurti reptéren
egy feltűnően csinos hölgy volt az elkövető
Gondolom megtetszett neki a cuki kis bicska, és már az ő kulcstartóján fityeg..
szöged írta: 2024.04.11. 05:59 ettől az esettől függetlenül is kialakult bennem egy tapasztalat, hogy a nagydarab neszójjábe-fejű biztonságit érdemes választani, mert azok jellemzően jófejek, míg a csinos fiatal hölgyek, akik ugyanezt a munkakört látják el, sokkal nagyobb arányban/eséllyel kötözködnek
+1
Én anno sorozáskor vérvételen mentem a csinos kis nővérkéhez, hát olyan béna volt hogy elment a kedvem a katonaságtól.
Next Time a 100 éves Brünhilda meg úgy megtalálta a vénámat, mint a NAV a zokniba rejtett húszezresemet.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.04.11. 05:59 kb pont ilyet vettek el az egyik kollégámtól a frankfurti reptéren
egy feltűnően csinos hölgy volt az elkövető

ettől az esettől függetlenül is kialakult bennem egy tapasztalat, hogy a nagydarab neszójjábe-fejű biztonságit érdemes választani, mert azok jellemzően jófejek, míg a csinos fiatal hölgyek, akik ugyanezt a munkakört látják el, sokkal nagyobb arányban/eséllyel kötözködnek
Milyen a kb pont ilyet? Piros svájci bicska? ;)
Ez 4 centis
IMG_6172.jpeg
Persze attól meg elvehetik, mert csak.

Konkrétan a Ferihe… Liszt Ferenc repülőtéren megkérdeztem , náluk 6 cm a limit , két külön alkalommal is ugyanazt mondatát, az egyik őr meg is mutatta nekem az “etalont” - be volt jelölve a görgősor oldalán. Máshol mások lehetnek a szempontok.

Csinos vagy nem csinos őr/nővérke/légiutaskísérő - nekem az a tapasztalatom, hogy semmi köze a teljesítményhez. A kor számít a leginkább. Minél fiatalabb nő/férfi/unikornis, annál jobban akar bizonyítani, és gyakran annál kevesebbet is tud.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: algreg »

Ebay-es reptéri megapakkokban is elő szoktak fordulni ezek a mütyürök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2024.04.11. 07:22 Milyen a kb pont ilyet? Piros svájci bicska? ;)
Ez 4 centis
az is piros svájci bicska volt
victorinox márkájú
kb 4 cm-es
egy közelebbről megnevezni nem kívánt svájci központú multinacionális cég logója volt rányomva az oldalára
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.04.12. 23:43 az is piros svájci bicska volt
victorinox márkájú
kb 4 cm-es
egy közelebbről megnevezni nem kívánt svájci központú multinacionális cég logója volt rányomva az oldalára
A lényeg a méretben volt, mert a kép csalóka, szinte pont ugyanígy néz ki az eggyel nagyobb is. Ez nagyon kicsi, tényleg egy kulcstartó. Ezért kérdeztem.

Ha elvették, akkor tuti kellett az őrnek.

Nekem megvolt a tervem. Ha el akarják kobozni, letörölni a pengét, és “így már ugye vihetem?”. Dögöljön meg a szomszéd tehene + pótpenge is elérhető, javítható.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Petya357 írta: 2024.04.13. 07:05 A lényeg a méretben volt, mert a kép csalóka, szinte pont ugyanígy néz ki az eggyel nagyobb is. Ez nagyon kicsi, tényleg egy kulcstartó. Ezért kérdeztem.

Ha elvették, akkor tuti kellett az őrnek.

Nekem megvolt a tervem. Ha el akarják kobozni, letörölni a pengét, és “így már ugye vihetem?”. Dögöljön meg a szomszéd tehene + pótpenge is elérhető, javítható.
Ez szamomra teljesen hihetetlen. 10+ eve dolgoztam a repter biztonsagi reszlegen, ott ahol az utasforgalmat es a poggyaszokat ellenorzik. SEMMILYEN meretu szuro vago eszkozt nem lehetett bevinni a vedett teruletre, meg a fem koromreszeloket is el kellett vegyuk.

Minden elkobzott targy egy femkontenerbe kerult az utas elott, amibol nem lehetett kivenni semmit.

Nem gondolom hogy az elmult evekben enyhult volna a protokoll.
Aut inveniam viam, aut faciam!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

numizmata írta: 2024.04.13. 18:27 Ez szamomra teljesen hihetetlen. 10+ eve dolgoztam a repter biztonsagi reszlegen, ott ahol az utasforgalmat es a poggyaszokat ellenorzik. SEMMILYEN meretu szuro vago eszkozt nem lehetett bevinni a vedett teruletre, meg a fem koromreszeloket is el kellett vegyuk.

Minden elkobzott targy egy femkontenerbe kerult az utas elott, amibol nem lehetett kivenni semmit.

Nem gondolom hogy az elmult evekben enyhult volna a protokoll.
Pedig ez így nem állja ki a jogszerűség próbáját...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.04.10. 23:29 3 reptéren, 3 országban is jó volt. Volt, ahol direkt kitettem, hogy jól lássák.
Bébi kés pedig még mindig jobb, mint semmilyen. :)

IMG_6170.jpeg
Nagy divat ultra light teljesítményturazók között.
A srác mesél a történetéről és kipróbálja az erdőben.
https://youtu.be/GuU5nf_Ve9s?si=aO2mIoIIq9VCeWng
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Petya357 írta: 2024.04.13. 07:05 Nekem megvolt a tervem. Ha el akarják kobozni, letörölni a pengét, és “így már ugye vihetem?”. Dögöljön meg a szomszéd tehene + pótpenge is elérhető, javítható.
Repkedőknek létezik olyan hogy Victorinox Jetsetter, ebben a méretben és nincs rajta penge. De elég faszság. Kés nélkül sehova, inkább nem repülök és amikor kell autózok 10 órákat. (De igazából fosok a repüléstől....)
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

ablaz írta: 2024.04.13. 20:28 Repkedőknek létezik olyan hogy Victorinox Jetsetter, ebben a méretben és nincs rajta penge. De elég faszság. Kés nélkül sehova, inkább nem repülök és amikor kell autózok 10 órákat. (De igazából fosok a repüléstől....)
Kisolló attól még van rajta, nem? Az sem (volt) felvihető.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ablaz »

numizmata írta: 2024.04.13. 20:42 Kisolló attól még van rajta, nem? Az sem (volt) felvihető.
Igen, az maradt rajta.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

numizmata írta: 2024.04.13. 18:27 Ez szamomra teljesen hihetetlen. 10+ eve dolgoztam a repter biztonsagi reszlegen, ott ahol az utasforgalmat es a poggyaszokat ellenorzik. SEMMILYEN meretu szuro vago eszkozt nem lehetett bevinni a vedett teruletre, meg a fem koromreszeloket is el kellett vegyuk.

Minden elkobzott targy egy femkontenerbe kerult az utas elott, amibol nem lehetett kivenni semmit.

Nem gondolom hogy az elmult evekben enyhult volna a protokoll.
Pedig ténykeg ez a személyes tapasztalatom - nem egy távoli rokon szomszédjának az ismerőse mesélte ;)

Sokminden változott meg az utoksó években. Pl nagyon friss dolg lehet, hogy jobbak lettek a röntgenek, vagy a szoftver, legalábbis erre tippelek, mert most már Budapesten zsinórban többször nem kellett kivennem a laptopot , és a folyadékokat sem - külön mondták, hogy maradhat a táskában. A kabátot teli zsebekkel mondták tegyem csak nyugodtan a táskára - korábban csak egy rétegben vállalták be. A fémkereső mellett egy ideje már van mikrohullámos tartományban működő testszkenner. Apróságok, de csökkentik a diszkomfortot. Szerencsére nem igaz az, hogy csakis a szigorítás irányában változhatnak a dolgok.

Ezek mind Liszt Feri Hegyre vonatkoznak - az újítások egyike sem feltétlenül elérhető pl kisebb német reptereken.

Amerikában a reptereken a technikai fejlettség magasabb, pl testszkenner, meg robbanóanyag nyomokat kereső tömegspektrométer * 10-15 éve is már mindenhol volt, meg a falusi buszmegálló méretű repülőtereken us, de a protokoll viszont kellemetlenebb az usákoknál, pl minden cipőt, mindig le kell venni. :roll:

Délkelet Ázsiában más furcsaságok vannak - nem ritka, hogy a vélt vagy valós terrorveszély miatt a feladott poggyászt is pluszban még egyszer átvilágítják, az előtt, hogy becsekkolnál, már a reptér bejáratánál (cserébe szerintem full alibi, mert meg tudtam dumálni hogy az a kard ott benne meg OK, nem is olyan nagy, és úgyis fel fogom adni .. de ez egy külön történet) . Persze az utána következő ellenőrzések már kompromisszum mentesen a nemzetközi biztonsági protokollnak feleltek meg, csak ez a plusz íze volt alibi - biztosan a filippinó közmunka program sarkalatos eleme :lol:

Ahány ház, annyi szokás.

* ez a bomba szagoló amibe dugják a mintavevő csíkot, amivel a kezedr-poggyászodból gyűjtenek - mindig fosok tőle, ha előző este lőszert töltöttem :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.04.13. 20:22 Nagy divat ultra light teljesítményturazók között.
A srác mesél a történetéről és kipróbálja az erdőben.
https://youtu.be/GuU5nf_Ve9s?si=aO2mIoIIq9VCeWng
Köszi, érdekes videó!

Kés nélkül én sem szeretek repülni. A feladott poggyász mindig működik, de az a baj, hogy egy időben annyit utaztam, hogy már 10+ éve megtanultam - üzleti úton csak a lúzerek utaznak feladott poggyásszal. 8-) Megtanultam nagyon átgondolni mit viszek. Egyik főnököm - egy igen elegáns francia hölgy, mindig tip topp nézett ki - meg tudta oldani az 5 napos USA üzleti utat készpoggyásszal :!: - kiskosztüm, cserecipő, nyilván minden napra friss fehérnemű blúz stb , kozmetikumok kis kiszerelésben limiten belül- azt mondtam b.szki ha Ő meg tudta oldani akkor nekem is menni fog - most mindig mindenhová csak kézipoggyasszal utazol, félórákat lehet spórolni ha nem várod a bőröndöt. Cserébe kiesett a zsebkés… :(

Na ezt a tabut kezdtem el feszegetni a pici négy centis kulcstartó Viktorinoxxal. Eddig kopp-kopp működik - és fényévekkel jobb mint a semmilyen kés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Mi annó egy vevői rekalmáció okán kiutaztunk germánokhoz, és akartunk elhozni pár reklamált alkatrészt analízis céljából.
A reptéren a security persze ki is szedette a táskából, hogy mik ezek a csövek? (CR dízel injektorhoz menő üzemanyagcsőről volt szó)
Amikor a kolléga elmagyarázta, hogy mi az, emberünk további kérdés nélkül ingatta a fejét és mondta, hogy nájn.

Elég kellemetlen volt magyarázkodni, hogy ja.. hát igen, azokat elvették a reptéren és kidobták... :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.04.13. 21:30 Köszi, érdekes videó!

Kés nélkül én sem szeretek repülni. A feladott poggyász mindig működik, de az a baj, hogy egy időben annyit utaztam, hogy már 10+ éve megtanultam - üzleti úton csak a lúzerek utaznak feladott poggyásszal. 8-) Megtanultam nagyon átgondolni mit viszek. Egyik főnököm - egy igen elegáns francia hölgy, mindig tip topp nézett ki - meg tudta oldani az 5 napos USA üzleti utat készpoggyásszal :!: - kiskosztüm, cserecipő, nyilván minden napra friss fehérnemű blúz stb , kozmetikumok kis kiszerelésben limiten belül- azt mondtam b.szki ha Ő meg tudta oldani akkor nekem is menni fog - most mindig mindenhová csak kézipoggyasszal utazol, félórákat lehet spórolni ha nem várod a bőröndöt. Cserébe kiesett a zsebkés… :(

Na ezt a tabut kezdtem el feszegetni a pici négy centis kulcstartó Viktorinoxxal. Eddig kopp-kopp működik - és fényévekkel jobb mint a semmilyen kés.
+1
Én keveset utazok. Amikor viszont utazok akkor a poggyászba egy vic 91 mm Rangert és egy régi leatherman Kick-et szoktam vinni. A K ick az egyetlen olyan multi amiben nem rögzített a kés és a szerszámok ezért olyan helyekre is lehet vinni és viselni, mint a britek. A kettő együtt már annyit tud, mint egy Lm. Wave. A Rijksmuseumban szigorú fegyverkapus beleptetes van pont a kések miatt mert egy őrült osszekaszabolta Rembrandt Éjjeli Őrjárat nevű csodálatos festményét.
Gond nélkül visszaadta az őr amikor végeztünk pedig hollandoknal is szigorúság van.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Petya357 írta: 2024.04.13. 21:17 Pedig ténykeg ez a személyes tapasztalatom - nem egy távoli rokon szomszédjának az ismerőse mesélte ;)

Sokminden változott meg az utoksó években. Pl nagyon friss dolg lehet, hogy jobbak lettek a röntgenek, vagy a szoftver, legalábbis erre tippelek, mert most már Budapesten zsinórban többször nem kellett kivennem a laptopot , és a folyadékokat sem - külön mondták, hogy maradhat a táskában. A kabátot teli zsebekkel mondták tegyem csak nyugodtan a táskára - korábban csak egy rétegben vállalták be. A fémkereső mellett egy ideje már van mikrohullámos tartományban működő testszkenner. Apróságok, de csökkentik a diszkomfortot. Szerencsére nem igaz az, hogy csakis a szigorítás irányában változhatnak a dolgok.

Ezek mind Liszt Feri Hegyre vonatkoznak - az újítások egyike sem feltétlenül elérhető pl kisebb német reptereken.

Amerikában a reptereken a technikai fejlettség magasabb, pl testszkenner, meg robbanóanyag nyomokat kereső tömegspektrométer * 10-15 éve is már mindenhol volt, meg a falusi buszmegálló méretű repülőtereken us, de a protokoll viszont kellemetlenebb az usákoknál, pl minden cipőt, mindig le kell venni. :roll:

Délkelet Ázsiában más furcsaságok vannak - nem ritka, hogy a vélt vagy valós terrorveszély miatt a feladott poggyászt is pluszban még egyszer átvilágítják, az előtt, hogy becsekkolnál, már a reptér bejáratánál (cserébe szerintem full alibi, mert meg tudtam dumálni hogy az a kard ott benne meg OK, nem is olyan nagy, és úgyis fel fogom adni .. de ez egy külön történet) . Persze az utána következő ellenőrzések már kompromisszum mentesen a nemzetközi biztonsági protokollnak feleltek meg, csak ez a plusz íze volt alibi - biztosan a filippinó közmunka program sarkalatos eleme :lol:

Ahány ház, annyi szokás.

* ez a bomba szagoló amibe dugják a mintavevő csíkot, amivel a kezedr-poggyászodból gyűjtenek - mindig fosok tőle, ha előző este lőszert töltöttem :lol:
Az IATA szabályozza a repülésbiztonsági rendszabályokat és mindenütt (najó, a fejlett világon belül mindenképp) azonosnak kellene lennie.
Az, hogy javulnak a képalkotó eszközök, nem jelenti azt, hogy lehetne kisbicskát felvinni. Ez értelem szerűen a felderítés hatékonyságát javítja és az utasforgalmat gyorsítja, nem pedig a bevihető eszközöket liberalizálja.

SEMMILYEN szúró-vágó nem vihető fel, hivatalosan. https://www.iata.org/en/programs/ops-in ... check-bag/
Aut inveniam viam, aut faciam!
Válasz küldése