Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ma Gyálon megjárattam az arzenál nagyobbik részét. A gyorspont eredményes is volt, a Steel pedig inkább csak élvezetes 8-) A hivatalos eredményt nem tudtam megvárni, de csoda valszeg a Steelen nem történt.

Revolverrel azért meg csak-csak lehet verni a NK pisztoly mezőny felét (a múltkor sikerült, és most sem ment rosszul) , de nyerni még jó lövőnek is nehéz. Azt beszéltük, hogy bezzeg Szarvas Peti valszeg forgóval is lenyomott volna mindenkit. ;) Sajnos nem voltunk elegen egy külön divízióhoz. De nem bántam meg, jó volt.

Viszont alsókulcsos puskával az esélytelenek teljes nyugalmával lehet steelezni, és nem gondoltam volna, hogy mindezek ellenére ennyire jó móka. Pengett az acél, mint a kazánlemez az Egy Marék Dollárban 8-) full western feeling! Az alsókulcsos puska további mellékhatása, hogy bármit teszel, kisebb tömeg bámul tátott szájjal, bíztatnak, sőt volt olyan sporttárs is aki szurkolt . 8-) Ilyen őrültet minden bizonnyal ritkán látnak :lol:

Sikerült kikísérletezni egy olyan lightos .454 Casull töltetet, ami garantáltan nem bántja az pisztolyra méretezett acélt, de azért egészen vállalhatón durran, nem lepkefing (kb 700 Joule-t számoltam), stabilan működik, és csak kicsit kormol. És kifejezetten pontos, mert ugyanaz a töltet gyorsponton is szépen muzsikál. A fegyver sütése kicsit reszelős, de a lőszer lyukat lyukba lő, a hibák lövő hibák : célzás az idióta buckhorn irányzékkal, és sütés.
IMG_5455.jpeg
Viszont Steelen tapasztaltam olyat, amit gyursponton sohasem. Short stroke. Kétszer is -amikor kapkodtam. Hasonlóan, mint a pumpás söréteseknél. Alsókulcsosnál: Kivét, betölt, de a kakast nem húzza fel. Ráismetelve kidobja a hibátlan lőszert, és működik. A következő pályán egy hangyányit lassítottam, és a jelenség megszűnt. Ilyen is létezik :o

Tanulság: az ismétlő fegyverekről (revolver, pumpás, alsókulcsos) azt tartják, hogy megbízhatóbbak, mint a félautomaták. Ez valóban így van - bizonyos hibamódoknál. Helyette viszont vannak más hibalehetőségek. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: blint »

Fortitu írta: 2024.01.27. 16:54 20240127_165342.jpg

Magtech 9x19
Au, nekem múlt hónapban egy dobozban 4 csettes Magtech 9x19 volt, betudtam egy rossz batch-nek. Remélem nem lesz tendenciózus ez a minőség ingadozás.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.01.27. 21:06 Auuu.. na ez hogy mehetett végig gyártósoron

Magtechet sok kaliberben lőttem már, sokat. Mindig működött, gond nem volt vele. De azért valahogy érződik rajta hogy nem az élvonalba tartozik. Kicsit jobban kormol, koszol, kicsit “occó” feelingje van. A S&B, Ruag/Geco mind picivel minőségibb.
Ez a pici sorja szerintem akkor sem okozott volna gondot, ha nem kapjuk le körömmel, bár az sem biztos, hogy egészséges, ha betalál a fegyverben valami olyan helyre, ami nem kellene, hogy megszoruljon. Korábban egy hasonlóval találkoztam már. Rá kell pillantani a lőszerre tárazásnál, akkor ez könnyen szűrhető dolog, és mindkét alkalommal könnyen kézzel el lehetett távolítani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

blint írta: 2024.01.27. 22:01 Au, nekem múlt hónapban egy dobozban 4 csettes Magtech 9x19 volt, betudtam egy rossz batch-nek. Remélem nem lesz tendenciózus ez a minőség ingadozás.
Magtechből 5 számjegyű mintából (klubtársak tapasztalata főleg) egy csettessel találkoztam. Nincs kizárva, hogy kifogtál egy hibás szériát, de alaposan megnézném a pisztolyt is azért. Sokat lőttél vele azóta?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.27. 22:07 Ez a pici sorja szerintem akkor sem okozott volna gondot, ha nem kapjuk le körömmel, bár az sem biztos, hogy egészséges, ha betalál a fegyverben valami olyan helyre, ami nem kellene, hogy megszoruljon. Korábban egy hasonlóval találkoztam már. Rá kell pillantani a lőszerre tárazásnál, akkor ez könnyen szűrhető dolog, és mindkét alkalommal könnyen kézzel el lehetett távolítani.
Abban igazad van, hogy nem a világ vége. De a többiek valahogy megoldják, hogy ne legyen ilyen :roll:
A Magtech viszont meg mindig sokkal jobb, mint pl az STV, ahol lővedék alá begyűrt hüvelyszájjal is találkoztam már :shock: ill fórumtársnak squib loadja is volt már STVvel. Ezekhez képest a Magtech szinte már Lapua Palma benchrest minőség :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2024.01.27. 22:10 Magtechből 5 számjegyű mintából (klubtársak tapasztalata főleg) egy csettessel találkoztam. Nincs kizárva, hogy kifogtál egy hibás szériát, de alaposan megnézném a pisztolyt is azért. Sokat lőttél vele azóta?
Jaja, a Magtech engem sem nyűgözött le, de csettegés sosem volt vele.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: blint »

Fortitu írta: 2024.01.27. 22:10 Magtechből 5 számjegyű mintából (klubtársak tapasztalata főleg) egy csettessel találkoztam. Nincs kizárva, hogy kifogtál egy hibás szériát, de alaposan megnézném a pisztolyt is azért. Sokat lőttél vele azóta?
Még ellenállok, hogy beszaladjak a barnakönyves erdöbe, úgyhogy egyesületi Glock és lőszer volt. A lövészetvezető azonnal megnézte, hogy nem koszos-e a pisztoly, meg többször próbálkoztunk, de látszott, hogy rendesen be van ütve a csapi. Végül kipróbálták másik fegyverben is és abban sem sült el, mindenki erősen meg volt rajta lepődve.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.01.27. 22:10 Magtechből 5 számjegyű mintából (klubtársak tapasztalata főleg) egy csettessel találkoztam. Nincs kizárva, hogy kifogtál egy hibás szériát, de alaposan megnézném a pisztolyt is azért. Sokat lőttél vele azóta?
+1

Általánosságban semmi baj nincs a Magtech 9 mm Luger lőszerrel, több ezernyit ellőttünk próblámamentesen.

(De szar mindenkinél befut. Nekem is volt olyan .38 spec sallerbéla, hogy 50-es dobozból 5+ lőszernél hosszában felhasadt a hüvely, volt olyan környezetbarát Geco 9x19, ami olyan gyengére volt töltve, hogy szinte minden pisztolyból folyamatosan kivetési hibákat csinált stb.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert, nem occo? :roll:
Petya357 írta: 2024.01.27. 21:06 Kicsit jobban kormol, koszol, kicsit “occó” feelingje van. A S&B, Ruag/Geco mind picivel minőségibb.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

GoZs írta: 2024.01.28. 08:12 Hazánkat is képviselték
Van hír ezzel a Gestamennel kapcsolatban?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Ha bemegyek a boltba, és veszek egy doboz 9x19-ez, vagy 7,62x39-et, hová valósi, és milyen tulajdonú? Nyilván a nagyoknak több gyára is van, most arra lennék kiváncsi, hogy mi a legvalószínűbb? Most, hogy aktívabban töltök, a hüvelyeket válogatva akaratlanul is felmerül, mi mögötte a sztori … 8-)

Sellier&Bellot = minden cseh, most éppen a Colt CZ tulajdonában
Ruag = ex-MFS ? = egy hazai gyár is van , svájci tulaj, mostmár ők is a Beretta tulajdonában
Geco - a Ruag tulajdonában, eredetileg német, a gyártás nem tudom hol - itthon is ralán?
Fiocchi - olasz, megvették a csehek, de nem a CZ. idehaza is gyártott (nem tudom, hogy bérmunkában az MFSnél, vagy saját gyár)
STV - minden slovák ?
ZVS - minden szlovák ?
Norma - a Ruagnak a brandje, és úgy tudom, nagyrészt idehaza készül, ugyanott ahol a Ruag és a Geco ?
MFS - MátraFémSirok - ez egyáltallán létezik még, mint külön brand, vagy csak a régi készletek bukkannak elő?
Magtech - Minden brazil?
PPU - Prvi Partizan - szerb állami tulajdon
Un so weiter


Előre is köszönöm a hibák kijavítását és a pontosításokat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.01.28. 08:09 miert, nem occo? :roll:
Igen, occó, de mégsem. 8-) Nem mondanám nyilvánvalóan occóbbnak, mint a többi. Most pl 9x19 Gecot tudtam szerezni jobb áron, mint a Magtech valaha volt. A mondanivalóm lényege, hogy az ugyanannyira olcsó Geco, Ruag stb általában kicsit jobb szokott kenni.

A “drágább” kaliberekben valóban néha látványosan olcsóbb, és abban a szegmensbe nagy előnye a Magtechnek, hogy egyáltalán VAN.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.28. 09:25 Sziasztok!

Ha bemegyek a boltba, és veszek egy doboz 9x19-ez, vagy 7,62x39-et, hová valósi, és milyen tulajdonú? Nyilván a nagyoknak több gyára is van, most arra lennék kiváncsi, hogy mi a legvalószínűbb? Most, hogy aktívabban töltök, a hüvelyeket válogatva akaratlanul is felmerül, mi mögötte a sztori … 8-)

Sellier&Bellot = minden cseh, most éppen a Colt CZ tulajdonában
Ruag = ex-MFS ? = egy hazai gyár is van , svájci tulaj, mostmár ők is a Beretta tulajdonában
Geco - a Ruag tulajdonában, eredetileg német, a gyártás nem tudom hol - itthon is ralán?
Fiocchi - olasz, megvették a csehek, de nem a CZ. idehaza is gyártott (nem tudom, hogy bérmunkában az MFSnél, vagy saját gyár)
STV - minden slovák ?
ZVS - minden szlovák ?
Norma - a Ruagnak a brandje, és úgy tudom, nagyrészt idehaza készül, ugyanott ahol a Ruag és a Geco ?
MFS - MátraFémSirok - ez egyáltallán létezik még, mint külön brand, vagy csak a régi készletek bukkannak elő?
Magtech - Minden brazil?
PPU - Prvi Partizan - szerb állami tulajdon
Un so weiter


Előre is köszönöm a hibák kijavítását és a pontosításokat!

A Magtech is már cseh részben, hiszen a CBC-vel némileg fuzionáltak.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-fe ... s-perazzi/


Még egypár "apróbb" dolog cseh:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-csehe ... gyartokat/

ZVS is cseh tulajdon, lásd:

https://czechoslovakgroup.com/en/companies
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mikor par eve lett veve egy fel raklap majd felaron volt mint a geko :shock:
allitolag :roll:
Petya357 írta: 2024.01.28. 09:31 Igen, occó, de mégsem. 8-) Nem mondanám nyilvánvalóan occóbbnak, mint a többi. Most pl 9x19 Gecot tudtam szerezni jobb áron, mint a Magtech valaha volt. A mondanivalóm lényege, hogy az ugyanannyira olcsó Geco, Ruag stb általában kicsit jobb szokott kenni.

A “drágább” kaliberekben valóban néha látványosan olcsóbb, és abban a szegmensbe nagy előnye a Magtechnek, hogy egyáltalán VAN.
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.01.28. 09:25
Fiocchi - olasz, megvették a csehek, de nem a CZ. idehaza is gyártott (nem tudom, hogy bérmunkában az MFSnél, vagy saját gyár)

Előre is köszönöm a hibák kijavítását és a pontosításokat!
Régi Zalkás-Zrínyis emlék: a lőszeres ládákon NIKÉ-Fiocchi Sportlőszergyártó KFT. Balatonfűzfő szerepelt. Hogy ott gyártották-e, passz. (Az augusztus 20.-i tűzijátékok tölteteit akkoriban ott, az biztos!)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.01.28. 09:33 A Magtech is már cseh részben, hiszen a CBC-vel némileg fuzionáltak.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cseh-fe ... s-perazzi/


Még egypár "apróbb" dolog cseh:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-csehe ... gyartokat/

ZVS is cseh tulajdon, lásd:

https://czechoslovakgroup.com/en/companies
Köszönöm!

A csehek jól tolják. :o Ezt is.

Tatra Defence.. lehet, hogy a Tatra Teát is ők gyártják? :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2024.01.27. 08:09 Szia Bel, Petya!

Én nem hiszek abban, hogy a fegyver látványa komoly visszataszító erővel rendelkezne. Sok gázriasztó fegyver van kinn, elsősorban arra asszocialnak az emberek.

Korábban axióma volt a fórumon, hogy a fegyvert nem mutogatjuk, hanem ha kell, használjuk.
Szia,

A hozzaszolasom utolso felmondata volt a legfontosabb/legkomolyabb: "de szerintem nem szabad erre szamitani."

Bel
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2024.01.27. 21:51 Sikerült kikísérletezni egy olyan lightos .454 Casull töltetet, ami garantáltan nem bántja az pisztolyra méretezett acélt, de azért egészen vállalhatón durran, nem lepkefing (kb 700 Joule-t számoltam)...
Szóval akkor töltöttél egy 45 Coltot?
Legyél megosztó személyiség! Oszd meg velünk a töltési adatokat! (Persze a megfelelő topicban.)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

223 kaliberben a ruger american standart és a predator tár csereszabatos ? Standardhoz létezik fém tàr ? A tárrögzítő műanyag eltört a tàron ... kspható külön vajon ?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sportorvos.

Április 7-én jár le, úgyhogy elkezdtem nézelődni. Mint kiderült, elég későn... :-(

Óbudán a kihelyezett OSEI rendelés májusig (!!!) teli van.

OSEI oldalon január-februárra már nincs foglalható időpont.

Egyéb ötletek?

Minden leletet hozok, semmilyen vizsgálatra nincs szükség, csak az kell, hogy megírják a papíromat.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Trailm írta: 2024.01.28. 13:15 223 kaliberben a ruger american standart és a predator tár csereszabatos ? Standardhoz létezik fém tàr ? A tárrögzítő műanyag eltört a tàron ... kspható külön vajon ?
Fém tár nem létezik.
Ezek szerint Flush-fit tárad van, azok úgy tudom kaliber függőek csak nem pedig típus.
Én a helyedben körülnéznék, hogy nincs -e vajon 3d modelben meg valahol.
Amikor nekem nekem eltört a ruger tárban a lőszeremelő kis biszbaz akkor lemodelleztem és kinyomtattam. (mint hogy megint 20e-ért vegyek tárat), a tár rögzítő se egy bonyolult alkatrész hozzá.
"..."
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

TurboP írta: 2024.01.28. 14:38 Fém tár nem létezik.
Ezek szerint Flush-fit tárad van, azok úgy tudom kaliber függőek csak nem pedig típus.
Én a helyedben körülnéznék, hogy nincs -e vajon 3d modelben meg valahol.
Amikor nekem nekem eltört a ruger tárban a lőszeremelő kis biszbaz akkor lemodelleztem és kinyomtattam. (mint hogy megint 20e-ért vegyek tárat), a tár rögzítő se egy bonyolult alkatrész hozzá.
A kis 5 lőszeres táram van . A 3 d nyomtatás megoldásra gondoltam én is , csak kell rá keresnem valakit ...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bohózat üllői gigalőtér témában:

https://telex.hu/belfold/2024/01/28/ull ... kormanyzat
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.28. 14:57 Bohózat üllői gigalőtér témában:

https://telex.hu/belfold/2024/01/28/ull ... kormanyzat
Nem akartam linkelni, gondoltam, úgyis lesz, aki beidézi.

Elég vicces a helyzet... :(
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2024.01.28. 17:16 Rendelkezik valaki ilyennel?

https://www.hunshooting.hu/sportlovesze ... -egyetemen
Szia,

Nem tudom, de Tanacs Gabor foglalkozik ilyesmivel az MDLSZ reszerol.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.01.28. 14:29 Sportorvos.

Április 7-én jár le, úgyhogy elkezdtem nézelődni. Mint kiderült, elég későn... :-(

Óbudán a kihelyezett OSEI rendelés májusig (!!!) teli van.

OSEI oldalon január-februárra már nincs foglalható időpont.

Egyéb ötletek?

Minden leletet hozok, semmilyen vizsgálatra nincs szükség, csak az kell, hogy megírják a papíromat.
https://drmezobeata.salonic.hu/
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2024.01.28. 14:29 Sportorvos.

Április 7-én jár le, úgyhogy elkezdtem nézelődni. Mint kiderült, elég későn... :-(

Óbudán a kihelyezett OSEI rendelés májusig (!!!) teli van.

OSEI oldalon január-februárra már nincs foglalható időpont.

Egyéb ötletek?

Minden leletet hozok, semmilyen vizsgálatra nincs szükség, csak az kell, hogy megírják a papíromat.
https://www.versenyezhet.hu/sportorvosi_vizsgalat.htm
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nincs közel, de ha nem találok mást, akkor nyilván elmegyek hozzá.

Köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lassan már minden gyártónak kell lennie egy P365-ösének! Kétsoros táras Kahr-pisztoly: X9

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ketsoro ... sztoly-x9/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2024.01.29. 06:38 Lassan már minden gyártónak kell lennie egy P365-ösének! Kétsoros táras Kahr-pisztoly: X9

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ketsoro ... sztoly-x9/
"a részleges szétszerelést és elfordítható szétszedőkarosra módosítotték"
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van valakinek gyakorlati tapasztalata a gsg-5-el? mennyire gagyi?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.01.29. 16:36 van valakinek gyakorlati tapasztalata a gsg-5-el? mennyire gagyi?
Hááát...nézd meg magad:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/gsg-5/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez volt az elso amit megneztem, a szereles oke de vegulis mukodott rendesen :roll:
gvass1 írta: 2024.01.29. 19:28 Hááát...nézd meg magad:
http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/gsg-5/
ingyom bingyom tálib-e?
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mire jo ha van egy ilyen vizsgam?
Cajga írta: 2024.01.29. 20:14 Szolgálati közlemény! ;)

https://www.plezeg.hu/2024/hatosagi-vizsga-24.pdf
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2024.01.29. 20:24 mire jo ha van egy ilyen vizsgam?
"amely sikeres letétele után az elöltöltő, muzeális fegyveres lövész is tarthat és szállíthat a
kérelem, és a feltételek teljesítése alapján lőport és csappantyút."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.01.29. 16:36 van valakinek gyakorlati tapasztalata a gsg-5-el? mennyire gagyi?
Szia,

Gagyi.

Nekem egeszen hosszu idon at kifejezetten jol mukodott, steel challange ertelemben megbizhato volt (ertsd: kevesebb mint 1 akadaly 25 lovesenkent, ami .22-esnel nem is annyira rossz) nagyon sok lovesig tudta ezt.

Masoknal meg nagyon gyorsan tonkrement.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.29. 20:24 mire jo ha van egy ilyen vizsgam?
Szerintem jobban jársz egy rendes háztáji újratöltőssel.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

AndyA írta: 2024.01.29. 22:30 Szerintem jobban jársz egy rendes háztáji újratöltőssel.
Az attól függ, hogy ki mit szeretne.
Ha nem szeretnél versenyekre járni, csak úgy az öröm kedvéért vásároltál elöltöltős fegyvert, akkor ez jó választás.
1. Nem kell hozzá verseny engedély.
2. Nem kell hozzá évente sportorvosi.
3. Nem kell évente minősítést szerezned, versenyekre utazgatni nem occó üzemanyaggal.
4. Ha eljön az idő, hogy már nem megy a versenyszerű lövészet, akkor is megmarad a lőpor és csapi hivatalos tartása és felhasználása, folytathatod az
örömlövészetet.
5. Én megkértem ezt az engedélyt is az újratöltögetős mellé. ( Ha már az igrendesünk felajánlotta, azon a 2 rugón már ne múljon!) ;)

Ha meg elöltöltős vadász vagy, akkor meg egyértelmű az előny, a sok szopás nélkül.

A "háztáji" újratöltögetőst meg ugye ismerjük itt páran. Öröm és bódogság! :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Cajga írta: 2024.01.30. 00:11 Az attól függ, hogy ki mit szeretne.
Ha nem szeretnél versenyekre járni, csak úgy az öröm kedvéért vásároltál elöltöltős fegyvert, akkor ez jó választás.
1. Nem kell hozzá verseny engedély.
2. Nem kell hozzá évente sportorvosi.
3. Nem kell évente minősítést szerezned, versenyekre utazgatni nem occó üzemanyaggal.
4. Ha eljön az idő, hogy már nem megy a versenyszerű lövészet, akkor is megmarad a lőpor és csapi hivatalos tartása és felhasználása, folytathatod az
örömlövészetet.
5. Én megkértem ezt az engedélyt is az újratöltögetős mellé. ( Ha már az igrendesünk felajánlotta, azon a 2 rugón már ne múljon!) ;)

Ha meg elöltöltős vadász vagy, akkor meg egyértelmű az előny, a sok szopás nélkül.

A "háztáji" újratöltögetőst meg ugye ismerjük itt páran. Öröm és bódogság! :lol:
Alapvetően igazad van, de ha nem csinálsz sportorvosit, akkor II. csoportos eü alkalmassági kell, amihez indoklás nélkül kérhetnek pluszban pszichót.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2024.01.30. 00:11 Az attól függ, hogy ki mit szeretne.
Ha nem szeretnél versenyekre járni, csak úgy az öröm kedvéért vásároltál elöltöltős fegyvert, akkor ez jó választás.
1. Nem kell hozzá verseny engedély.
2. Nem kell hozzá évente sportorvosi.
3. Nem kell évente minősítést szerezned, versenyekre utazgatni nem occó üzemanyaggal.
4. Ha eljön az idő, hogy már nem megy a versenyszerű lövészet, akkor is megmarad a lőpor és csapi hivatalos tartása és felhasználása, folytathatod az
örömlövészetet.
5. Én megkértem ezt az engedélyt is az újratöltögetős mellé. ( Ha már az igrendesünk felajánlotta, azon a 2 rugón már ne múljon!) ;)

Ha meg elöltöltős vadász vagy, akkor meg egyértelmű az előny, a sok szopás nélkül.

A "háztáji" újratöltögetőst meg ugye ismerjük itt páran. Öröm és bódogság! :lol:

IGEN, ez a lényeg, hogy a sportcélú lőfegyvertartás irdatlan szopásához képest nagyságrendileg kisebb oboázással megszerezhető és megtartható az elöltöltő-fegyveres (kb. lőszerelemtartási) engedély. És mégis lövöldözhetsz kvázi-valódi, nagyot durranó, nagy fémgombócot kilövő vasakkal legálisan.

És a vadász/sportlőfegyvertartástól kvázi-független, az nem előfeltétele - ellentétben a lőszerújratöltőivel, ami csak azzal együtt létezik.

---

Összefoglaló:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... legalisan/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
koszi, akkor nem ez az amit keresek :roll:
bel írta: 2024.01.29. 20:57 Szia,

Gagyi.

Nekem egeszen hosszu idon at kifejezetten jol mukodott, steel challange ertelemben megbizhato volt (ertsd: kevesebb mint 1 akadaly 25 lovesenkent, ami .22-esnel nem is annyira rossz) nagyon sok lovesig tudta ezt.

Masoknal meg nagyon gyorsan tonkrement.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az tul maceras, tartasi kell hozza :roll:
AndyA írta: 2024.01.29. 22:30 Szerintem jobban jársz egy rendes háztáji újratöltőssel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi, ezek szerint ezzel fustospor/csap van es kesz, nem kell bohockodni a sportlovosdivel.
atgondolom, lehet jelentkezek :roll:
Cajga írta: 2024.01.30. 00:11 Az attól függ, hogy ki mit szeretne.
Ha nem szeretnél versenyekre járni, csak úgy az öröm kedvéért vásároltál elöltöltős fegyvert, akkor ez jó választás.
1. Nem kell hozzá verseny engedély.
2. Nem kell hozzá évente sportorvosi.
3. Nem kell évente minősítést szerezned, versenyekre utazgatni nem occó üzemanyaggal.
4. Ha eljön az idő, hogy már nem megy a versenyszerű lövészet, akkor is megmarad a lőpor és csapi hivatalos tartása és felhasználása, folytathatod az
örömlövészetet.
5. Én megkértem ezt az engedélyt is az újratöltögetős mellé. ( Ha már az igrendesünk felajánlotta, azon a 2 rugón már ne múljon!) ;)

Ha meg elöltöltős vadász vagy, akkor meg egyértelmű az előny, a sok szopás nélkül.

A "háztáji" újratöltögetőst meg ugye ismerjük itt páran. Öröm és bódogság! :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2024.01.30. 00:11 Az attól függ, hogy ki mit szeretne.
Ha nem szeretnél versenyekre járni, csak úgy az öröm kedvéért vásároltál elöltöltős fegyvert, akkor ez jó választás.
1. Nem kell hozzá verseny engedély.
2. Nem kell hozzá évente sportorvosi.
3. Nem kell évente minősítést szerezned, versenyekre utazgatni nem occó üzemanyaggal.
4. Ha eljön az idő, hogy már nem megy a versenyszerű lövészet, akkor is megmarad a lőpor és csapi hivatalos tartása és felhasználása, folytathatod az
örömlövészetet.
5. Én megkértem ezt az engedélyt is az újratöltögetős mellé. ( Ha már az igrendesünk felajánlotta, azon a 2 rugón már ne múljon!) ;)

Ha meg elöltöltős vadász vagy, akkor meg egyértelmű az előny, a sok szopás nélkül.

A "háztáji" újratöltögetőst meg ugye ismerjük itt páran. Öröm és bódogság! :lol:
5.:

Ha újratöltős van, akkor az alapján ezt külön szó-hang nélkül ki lehet kérni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.30. 07:40 5.:

Ha újratöltős van, akkor az alapján ezt külön szó-hang nélkül ki lehet kérni?
Nem.

Elöltöltős vizsga és másik tárolóhely kell.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.30. 08:23 Nem.

Elöltöltős vizsga és másik tárolóhely kell.
Az eredeti levél megfogalmazásából nekem nem így tűnik, még ha esetleg hivatalosan így is van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.30. 09:09 Az eredeti levél megfogalmazásából nekem nem így tűnik, még ha esetleg hivatalosan így is van.
okoskodás helyett megint inkább joxabályolvasás kéne. OMG.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.30. 09:16 okoskodás helyett megint inkább joxabályolvasás kéne. OMG.
Nem okoskodás, hanem inkább megvárnám, hogy az eredeti hozzászólás írója elmesélje, pontosan mi és hogyan is volt. Mert addig te is csak találgatsz... :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.30. 10:01 Nem okoskodás, hanem inkább megvárnám, hogy az eredeti hozzászólás írója elmesélje, pontosan mi és hogyan is volt. Mert addig te is csak találgatsz... :-)
?????????????????

baszod, nekem van ilyen vizsgám és engedélyem is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.30. 06:18
És a vadász/sportlőfegyvertartástól kvázi-független, az nem előfeltétele - ellentétben a lőszerújratöltőivel, ami csak azzal együtt létezik.

---

Összefoglaló:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... legalisan/
Ez tök valid, aki most kezdi az ismerkedést az elöltöltőzéssel annak valóban hatalmas segítség.
Vagyunk viszont sokan, akik már fekaporos vonalon levizsgáztunk egyszer. Én 2006-ban az ország másik felében, a vizsgáért átvonatoztam az országon, készültem, vizsgáztam - mindezt annak az ígéretnek a tudatában tettem, hogy egyszer majd kedvező jogszabályváltozás esetén ezzel a vizsgával lehet feketelőport tartani. Aztán kiderült, hogy nem lehet.

Szóval amikor kijött a jogszabályváltozás, akkor úgy éreztem hogy becsaptak, és feleslegesen erőlködtem 2006-ban a fekaporos vizsgával, mert az voltaképpen semmire sem volt jó. Az érdek tort ült az érték felett, a pillanatnyi érdekek oltárán ismét beáldozták a korábban sok éven át képviselt véleményt és ígéreteket.
Ez olyan tipikusan kelet-európai történet, erre fel sem kapja senki a fejét, banánisztánban az üres ígéretekkel van tele az egész ország, és semminek sincs soha semmilyen következménye, bárki fordulhat 180 fokot bármikor, bármilyen irányba. A lőtéri kutyát nem fogja érdekelni.
Részemről a fekaporos vonalat egyelőre ejtettem, egy nagy csalódottság van bennem az egész elöltöltős szcéna, és zászlóvivői irányában. Én kérem be lettem csapva. (És persze ismerem az erre vonatkozó mondásokat: 1. ki nem sz...ja le az én kis viráglelkemet? 2. A vélemény olyan mint a férfisegg, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a máséra.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.30. 10:10 ?????????????????

baszod, nekem van ilyen vizsgám és engedélyem is.
Vagy félreérthetően írta, vagy valami úgy történt, ahogyan elvileg nem történhetett volna.

Vizsga és engedély ide vagy oda, ezt nem tudod, azért várnám meg, hogy az eredeti poszt toló elmesélje.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.01.30. 10:22 Ez tök valid, aki most kezdi az ismerkedést az elöltöltőzéssel annak valóban hatalmas segítség.
Vagyunk viszont sokan, akik már levizsgáztunk egyszer. Én 2006-ban az ország másik felében, átvonatoztam az országon, készültem, vizsgáztam - mindezt annak az ígéretnek a tudatában tettem, hogy egyszer majd kedvező jogszabályváltozás esetén ezzel lehet feketelőport tartani.

Szóval amikor kijött a jogszabályváltozás, akkor úgy éreztem hogy becsaptak, és feleslegesen erőlködtem 2006-ban a fekaporos vizsgával, mert az voltaképpen semmire sem volt jó. Még akkor sem, ha közben vadászvizsgát és sportlövész vonalat is végigcsináltam. Mint egy kezdő, ülhetek be újra a nulla kilométeres startvonalra.
Na de erre fel sem kapja senki a fejét, nálunkfelé az üres ígéretekkel van tele az egész ország, és semminek sincs soha semmilyen következménye.
Részemről a fekaporos vonalat ezen az ágon ejtettem.
Ez tényszerűen így van.
Én szintén zenész.

De ez speciel nem a MEFLSz hibája, hanem a belügyi-gestapós gondolkodásba nem fért bele, hogy a hatósági rendőrszemély nélküli vizsga az elfogadható legyen egyáltalán.

Ehelyett beül a vizsgabizottságba jellemzően egy olyan rendőr, akinek gondosan megmutatják előtte, hogy mi a fene is az az elöltöltő fegyver, és akkor onnantól a rendőrségi pecsét is rákerül a bizonyítványra és máris jó.

És tkp. ennek is örülni kell, mert a megyék többségében még mindig nem hajlandóak rendőrt delegálni, aminek hiányában vizsgázni sem lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.30. 10:29 Ez tényszerűen így van.
Én szintén zenész.

De ez speciel nem a MEFLSz hibája, hanem a belügyi-gestapós gondolkodásba nem fért bele, hogy a hatósági rendőrszemély nélküli vizsga az elfogadható legyen egyáltalán.

Ehelyett beül a vizsgabizottságba jellemzően egy olyan rendőr, akinek gondosan megmutatják előtte, hogy mi a fene is az az elöltöltő fegyver, és akkor onnantól a rendőrségi pecsét is rákerül a bizonyítványra és máris jó.

És tkp. ennek is örülni kell, mert a megyék többségében még mindig nem hajlandóak rendőrt delegálni, aminek hiányában vizsgázni sem lehet.
Erre mondom, hogy az érdek tort ült az érték felett. Mert a korábban az elöltöltősök felé képviselt álláspontot felrúgták és fordultak 180 fokot, csakhogy egy jó alkuval elérhessenek egy jogszabály módosítást.
Egy értékközpontú világban ilyen nincs,ez nonszensz. De banánisztán nem egy ilyen ország, itt a pillanat uralása és az éppen aktuális érdekek mindig mindennél fontosabbak. Befejeztem, mert jön az eltiltás ismét...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.30. 10:29 Ez tényszerűen így van.
Én szintén zenész.

De ez speciel nem a MEFLSz hibája, hanem a belügyi-gestapós gondolkodásba nem fért bele, hogy a hatósági rendőrszemély nélküli vizsga az elfogadható legyen egyáltalán.

Ehelyett beül a vizsgabizottságba jellemzően egy olyan rendőr, akinek gondosan megmutatják előtte, hogy mi a fene is az az elöltöltő fegyver, és akkor onnantól a rendőrségi pecsét is rákerül a bizonyítványra és máris jó.

És tkp. ennek is örülni kell, mert a megyék többségében még mindig nem hajlandóak rendőrt delegálni, aminek hiányában vizsgázni sem lehet.
Erre mondom, hogy az érdek tort ült az érték felett. Mert a korábban az elöltöltősök felé képviselt álláspontot felrúgták és fordultak 180 fokot, csakhogy egy jó alkuval elérhessenek egy jogszabály módosítást.
Egy értékközpontú világban ilyen nincs,ez nonszensz. Azt mondom amit csinálok, és azt csinálom, amit mondok. De hát banánisztán nem egy ilyen ország, itt a pillanat uralása és az éppen aktuális érdekek mindig mindennél fontosabbak, itt nem azt kell figyelni amit mondanak, hanem amit csinálnak. Befejeztem, mert jön az eltiltás ismét...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.01.30. 10:33 Erre mondom, hogy az érdek tort ült az érték felett. Mert a korábban az elöltöltősök felé képviselt álláspontot felrúgták és fordultak 180 fokot, csakhogy egy jó alkuval elérhessenek egy jogszabály módosítást.
Egy értékközpontú világban ilyen nincs,ez nonszensz. Azt mondom amit csinálok, és azt csinálom, amit mondok. De hát banánisztán nem egy ilyen ország, itt a pillanat uralása és az éppen aktuális érdekek mindig mindennél fontosabbak, itt nem azt kell figyelni amit mondanak, hanem amit csinálnak. Befejeztem, mert jön az eltiltás ismét...
de ha ragaszkodnak ehhez, akkor a büdös életben nem lesz a sportcélú lőszerelemtartás legalizálva, egyáltalán. Szóval itt sokkal többet nyertek, nyertünk, mint az x évvel ezelőtti vizsga elbukott ára.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

zora írta: 2024.01.30. 01:02 Alapvetően igazad van, de ha nem csinálsz sportorvosit, akkor II. csoportos eü alkalmassági kell, amihez indoklás nélkül kérhetnek pluszban pszichót.
Így igaz. Barátomat elküldte a házisámánja 2db pszichóra. Utána meg beadta a fegyvertartásit is. :lol: Hallottam olyat is (nem egyszer), hogy nem kérték a pszichót és megadták az igazolást. Dokija válogatja.
Viszont kortól függően, mint a jogsinál (azzal párhuzamosan) több évre érvényes az eü. alkalmassági. Aztán ha lejár, és nincs meghosszabbítva, nem tudom hogy ki ellenőrzi, kéri a megújítását. Elvileg az igrendnek kellene. De majd meglátjuk. :roll:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2024.01.30. 10:22 Ez tök valid, aki most kezdi az ismerkedést az elöltöltőzéssel annak valóban hatalmas segítség.
Vagyunk viszont sokan, akik már fekaporos vonalon levizsgáztunk egyszer. Én 2006-ban az ország másik felében, a vizsgáért átvonatoztam az országon, készültem, vizsgáztam - mindezt annak az ígéretnek a tudatában tettem, hogy egyszer majd kedvező jogszabályváltozás esetén ezzel a vizsgával lehet feketelőport tartani. Aztán kiderült, hogy nem lehet.

Szóval amikor kijött a jogszabályváltozás, akkor úgy éreztem hogy becsaptak, és feleslegesen erőlködtem 2006-ban a fekaporos vizsgával, mert az voltaképpen semmire sem volt jó. Az érdek tort ült az érték felett, a pillanatnyi érdekek oltárán ismét beáldozták a korábban sok éven át képviselt véleményt és ígéreteket.
Ez olyan tipikusan kelet-európai történet, erre fel sem kapja senki a fejét, banánisztánban az üres ígéretekkel van tele az egész ország, és semminek sincs soha semmilyen következménye, bárki fordulhat 180 fokot bármikor, bármilyen irányba. A lőtéri kutyát nem fogja érdekelni.
Részemről a fekaporos vonalat egyelőre ejtettem, egy nagy csalódottság van bennem az egész elöltöltős szcéna, és zászlóvivői irányában. Én kérem be lettem csapva. (És persze ismerem az erre vonatkozó mondásokat: 1. ki nem sz...ja le az én kis viráglelkemet? 2. A vélemény olyan mint a férfisegg, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a máséra.)
Én csak azért vizsgáztam újra, mert a 2006-os elöltöltős vizsga mellé azóta lett egy vadászvizsga is, és hát akkor ok, legyen, ne ezen múljon a boldogság. De a sportkártyát már nem kérem ki (pedig most már a jogszabály szerint már csak egy kérés lenne az igrenden), de por így is lehet itthon, a különbség csak annyi, hogy egy A4-es papírt kell lobogtatnom hozzá, nem egy kártyát. (Egyébként már emlegettem itt, a vizsgán majdnem megbuktam, mert összeszólalkoztam a rendőr vizsgáztatóval a por “tartási célját” illetően… azóta is nekem csak vadászati célú vezuvitom van itthon, sportcélra nem működik el a töltet :-D )
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.30. 10:37 de ha ragaszkodnak ehhez, akkor a büdös életben nem lesz a sportcélú lőszerelemtartás legalizálva, egyáltalán. Szóval itt sokkal többet nyertek, nyertünk, mint az x évvel ezelőtti vizsga elbukott ára.
Ezzel viszont teljesen behajoltak a BM-nek és lesz.rták amit a vizsgázóiknak, lövészeiknek tizen-éveken át ígértek.
Legalább egy iciri-piciri nyer-nyer lehetett volna a dologban. Oké, lesz külön vizsga, de kedves BM, van nekünk X száz (vagy X ezer) vizsgázott elöltöltős lövészünk, nekik és csak nekik biztosítsunk egy egyszerűsített és gyorsított vizsga lehetőséget külön alkalmakkor, vagy mondjuk online vagy bárhogy, hogy könnyebb legyen mindenkinek az élet. És akkor nyer-nyer, mi is nyertünk de ők is.

Mi a garancia arra, hogy ha most elmegy valaki vizsgázni, akkor pár év múlva nem találnak ki valami új dolgot, hogy ebből vagy abból újra kell vizsgáznia? Vagy mondjuk kötelező rendszeres orvosin részt vennie az elöltöltősöknek is, mint a vadászoknak? Vagy pszichón, mint a sportlövészeknek? Vagy más, újabb feltételnek megfelelnie?
Pont semmi, ha egyszer megszegték amit képviseltek, onnantól bármikor megszeghetik újra.
Így megy ez.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2024.01.30. 11:03 Így igaz. Barátomat elküldte a házisámánja 2db pszichóra. Utána meg beadta a fegyvertartásit is. :lol: Hallottam olyat is (nem egyszer), hogy nem kérték a pszichót és megadták az igazolást. Dokija válogatja.
Viszont kortól függően, mint a jogsinál (azzal párhuzamosan) több évre érvényes az eü. alkalmassági. Aztán ha lejár, és nincs meghosszabbítva, nem tudom hogy ki ellenőrzi, kéri a megújítását. Elvileg az igrendnek kellene. De majd meglátjuk. :roll:
Hogy volt a listádban az 5-ös pont, hogy "ha már az igrendes felajánlotta"?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.01.30. 11:05 Ezzel viszont teljesen behajoltak a BM-nek és lesz.rták amit a vizsgázóiknak, lövészeiknek tizen-éveken át ígértek.
Legalább egy iciri-piciri nyer-nyer lehetett volna a dologban. Oké, lesz külön vizsga, de kedves BM, van nekünk X száz (vagy X ezer) vizsgázott elöltöltős lövészünk, nekik és csak nekik biztosítsunk egy egyszerűsített és gyorsított vizsga lehetőséget külön alkalmakkor, vagy mondjuk online vagy bárhogy, hogy könnyebb legyen mindenkinek az élet. És akkor nyer-nyer, mi is nyertünk de ők is.

Mi a garancia arra, hogy ha most elmegy valaki vizsgázni, akkor pár év múlva nem találnak ki valami új dolgot, hogy ebből vagy abból újra kell vizsgáznia? Vagy mondjuk kötelező rendszeres orvosin részt vennie az elöltöltősöknek is, mint a vadászoknak? Vagy pszichón, mint a sportlövészeknek? Vagy más, újabb feltételnek megfelelnie?
Pont semmi, ha egyszer megszegték amit képviseltek, onnantól bármikor megszeghetik újra.
Így megy ez.
Kötelező orvosi VAN az elöltöltős móka előtt, kötelező pszicho ismételten meg a sportlövőnek sincs.

---

A többihez: hát igen. És, mit tudsz tenni ellene? Nincs jogszerű megoldás a belügyes dolgokkal szemben.

Innen tiltólistás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

AndyA írta: 2024.01.30. 10:29 Vagy félreérthetően írta, vagy valami úgy történt, ahogyan elvileg nem történhetett volna.

Vizsga és engedély ide vagy oda, ezt nem tudod, azért várnám meg, hogy az eredeti poszt toló elmesélje.
Akkor pontosítok.
Van lőszertöltő engedélyem. Van 1db tároló helyem 2kg lőpor( fekete és füst nélküli), valamint 5000db csapi ( elöltöltős, szeret lőszeres).
Ez ketté van osztva feket és füst nélkülire. A csapik egy fém kazettában vannak, tetszés szerinti fakkban. Tulajdon képpen lemez leválasztás helyett.
De. Kell hozzá a hatósági elöltöltős vizsga is természetesen.
Mivel rendelkeztem mindennel, így ajánlotta fel az igrendes, hogy váltsam ki arra is az engedélyt.
Az enyém ilyen. Nem kell túlbonyolítani. :P
Tarolo_1.jpg
Tarolo_1.jpg (22 KiB) Megtekintve 3547 alkalommal
Tarolo_2.jpg
Tarolo_2.jpg (28.53 KiB) Megtekintve 3547 alkalommal
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2024.01.30. 11:20 Akkor pontosítok.
Van lőszertöltő engedélyem. Van 1db tároló helyem 2kg lőpor( fekete és füst nélküli), valamint 5000db csapi ( elöltöltős, szeret lőszeres).
Ez ketté van osztva feket és füst nélkülire. A csapik egy fém kazettában vannak, tetszés szerinti fakkban. Tulajdon képpen lemez leválasztás helyett.
De. Kell hozzá a hatósági elöltöltős vizsga is természetesen.
Mivel rendelkeztem mindennel, így ajánlotta fel az igrendes, hogy váltsam ki arra is az engedélyt.
Az enyém ilyen. Nem kell túlbonyolítani. :P

Tarolo_1.jpg
Tarolo_2.jpg
OK

Akkor az a pont maradt ki, hogy van rá vizsgád is. Úgy akkor nyilván, sima pite.

Amúgy nekem is az lett a "lemez" elválasztás a por és a csappantyú között, hogy a csappantyúk egy zárható fémdobozban laknak. :-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Válasz mindenkinek.

Én is kétszer vizsgáztam. Először 2011-ben, majd 2021-ben a"hatóságit". Az új vizsgára azért volt szükség, mert meglett a vadászati lehetőség fekaporos fegyverekkel, lőszerelem birtoklási-tárolási lehetőséggel. A régebbi vizsgánál nem szerepeltek a kimondottan a fentiek figyelembevételével betett kérdések. Hasonlítsd össze a régi és új tananyagot/vizsga kérdéseket.
Aztán jött a sportcélú használat lehetősége. Ezen lehetőség miatt nem készítettek újabb /külön vizsga anyagot, maradt a vadász vonal. Ez szerintem megtanulható.

A lőszertöltő mellé azért váltottam ki a sportcélú elöltöltős engedélyt, mert ha megunom a sok szopatást ( 65+ ), idéntől már félévente mehetek sportdokihoz, igrendre 2x3000Ft beíratni, versenyengedélyt kiváltani, versenyekre járni minősítés végett. Ezért inkább előre "menekülve" megteremtettem a lehetőséget a kedvenc hobbim további űzésére hivatalos keretek között. ;)

Mindenki a saját igénye alapján járjon el. :roll:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.30. 11:16 Kötelező orvosi VAN az elöltöltős móka előtt, kötelező pszicho ismételten meg a sportlövőnek sincs.

---

A többihez: hát igen. És, mit tudsz tenni ellene? Nincs jogszerű megoldás a belügyes dolgokkal szemben.

Innen tiltólistás.
Annyit tudok tenni, hogy részemről bojkottáltam az elöltöltős vonalat egyelőre. Nem vagyok hajlandó újra levizsgázni, egy db fekaporos fegyverem van (még Gunboxos!), díszként funkcionál otthon. Öreg vagyok én már bohócnak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

AndyA írta: 2024.01.30. 11:28 OK

Akkor az a pont maradt ki, hogy van rá vizsgád is. Úgy akkor nyilván, sima pite.

Amúgy nekem is az lett a "lemez" elválasztás a por és a csappantyú között, hogy a csappantyúk egy zárható fémdobozban laknak. :-)
Nem szabad lezárni kulccsal ,mivel akkor tele kell furkálnod "likakkal"! hagyd nyitva, az esetleges" beindulás" esetén csapóajtóként le tud fújni! :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Cajga írta: 2024.01.30. 11:52 Nem szabad lezárni kulccsal ,mivel akkor tele kell furkálnod "likakkal"! hagyd nyitva, az esetleges" beindulás" esetén csapóajtóként le tud fújni! :lol:
Kettő darab luk kell legalább. A kettő ugyanis már lyukak. Szó szerint ezt mondtam az ellenőrzésen.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Cajga írta: 2024.01.30. 11:48
A lőszertöltő mellé azért váltottam ki a sportcélú elöltöltős engedélyt, mert ha megunom a sok szopatást ( 65+ ), idéntől már félévente mehetek sportdokihoz, igrendre 2x3000Ft beíratni, versenyengedélyt kiváltani, versenyekre járni minősítés végett. Ezért inkább előre "menekülve" megteremtettem a lehetőséget a kedvenc hobbim további űzésére hivatalos keretek között. ;)

Mindenki a saját igénye alapján járjon el. :roll:
Szintén zenész, sportorvosi, rajtengedély, minősítő versenyek, yardra futkosás HELYETT csináltam végig azt, amit, pluszba azért, hogy ne legyek néhány (természetesen jó messzi) lőtérhez kötve. Jóval kevesebb macera de mégis "igazi" fegyverekkel, akár 3600J full legálisan!

Nekem első vizsga volt, korábbi nem. A vadászos dolgokkal járó békát lenyeltem, bemagoltam a pár törvény és rendelet számát
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Cajga írta: 2024.01.29. 20:14 Szolgálati közlemény! ;)

https://www.plezeg.hu/2024/hatosagi-vizsga-24.pdf
Ez a vizsga ezzel az előkészítővel teljesíthető olyan számára, aki vadász vonalon teljesen tudatlan, vagy jó volna valahogy előzetesen felkészülni?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2024.01.30. 19:34 Ez a vizsga ezzel az előkészítővel teljesíthető olyan számára, aki vadász vonalon teljesen tudatlan, vagy jó volna valahogy előzetesen felkészülni?
Simán! Vadászati vonalon nulla ismeretem volt! A bizonyos Németh Balázs - könyvből tökéletesen föl lehet készülni, könnyen emészthető az anyag. A vizsga szigorú de jóindulatúak, a biztonság terén nincs pardon!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

zora írta: 2024.01.30. 19:34 Ez a vizsga ezzel az előkészítővel teljesíthető olyan számára, aki vadász vonalon teljesen tudatlan, vagy jó volna valahogy előzetesen felkészülni?
Az érdeklődőknek küldtem privátot! ;)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Blekk Rájgó írta: 2024.01.30. 21:00 Simán! Vadászati vonalon nulla ismeretem volt! A bizonyos Németh Balázs - könyvből tökéletesen föl lehet készülni, könnyen emészthető az anyag. A vizsga szigorú de jóindulatúak, a biztonság terén nincs pardon!
OFF

Ide figyelj Rigó, két hete nem érlek el. Elromlott a telefonod? :shock: :roll:

ON
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Köszönöm mindkettőtöknek!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Rohantam a YouTubera, és kiderült, hogy már fel vagyok iratkozva...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Franchi SPAS-15 öntöltő/pump-action sörétes EGZOTIKUM!

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... n-soretes/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

A hétvégi lámpás SAS versenyen megígértem az egyik fórum társnak, hogy írok erről a gyönyörűségről egy kis beszámolót.

A szóban forgó fegyver egy Hunt Group Arms HS12-es öntöltő sörétes puska, rendvédelmi kialakításban. 61 centis cső hosszal, 7+1-s kapacitással, behajtható + állítható válltámasszal.

Régóta keresgéltem már megfizethető áru öntöltő sörétes puskát, plusz mivel a fegyver szekrényem viszonylag kicsi ezért bele kellett férjen a maximum 960mm hosszúságba. A Benelli, Mossberg vonal már kívül esett az anyagi inger küszöbömön, ezért nagyon megörültem mikor rá akadtam erre a fegyverre Steiner Ivánéknál.

Magáról a fegyverről érdemes megemlíteni, hogy nem Benelli M4 klón, ugyanis a recoil spring nem a tusban, hanem a csőtáron helyezkedik el, ezért is kaphatott behajtható M4 stílusú 5 ponton állítható válltámaszt. Így a fegyver hossza ezt becsukva 900mm alatt van, szóval számomra tökéletes.

Sokan megijednek a török fegyverek hallatán, ami valljuk be ha valaki csak a "csodálatos" minőségű gáz-riasztó fegyverekkel találkozott abszolút érthető. Nekem ez a második török gyártású fegyverem a Canik SFT Mete pisztolyom mellett. Ennek a minősége egészen kiváló nem hiába szeretik a márkát annyira az USA-ban. Ár érték arányban verhetetlen. Nálam már olyan 1500 lövésnél tart kevesebb mint egy év alatt és eddig se akadály, se probléma nem volt vele, elég sok féle/fajta lőszerrel lett már etetve. :)

Magával a puskával még nincs óriási tapasztalatom, egyelőre egy tár 24 és egy tár 28 grammos lőszer ment ki belőle. Azt már egy tárnál lehetett látni, hogy a 24 grammos lőszer nyomása kevés lesz neki, ugyanis 8 lövésből 7 fixen akadály volt. 28 grammos lőszerrel hiba nélkül üzemelt. Szerintem ez egy gyönyörű barátság kezdete ahogy a klasszikus mondja. Ha szintén olyan megbízható lesz mint a Canik akkor abszolút egy budget best buy lehet. :)

Amit még érdemes megemlíteni, hogy a képen látható dolgok(nagy kemény koffer, 4 darabos choke készlet kulccsal) mind a csomag részét képzik és benne van az árban.
IMG_8273.jpeg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Otisz 2024.01.31. 14:19-kor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.01.31. 18:12 ilyen is van:

https://www.youtube.com/shorts/h7zKylRSuc4
Mit is mondott, doktor úr...?

:-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Otisz írta: 2024.01.31. 14:06 A hétvégi lámpás SAS versenyen megígértem az egyik fórum társnak, hogy írok erről a gyönyörűségről egy kis beszámolót.

A szóban forgó fegyver egy Hunt Group Arms HS12-es öntöltő sörétes puska, rendvédelmi kialakításban. 61 centis cső hosszal, 7+1-s kapacitással, behajtható + állítható válltámasszal.

Régóta keresgéltem már megfizethető áru öntöltő sörétes puskát, plusz mivel a fegyver szekrényem viszonylag kicsi ezért bele kellett férjen a maximum 960mm hosszúságba. A Benelli, Mossberg vonal már kívül esett az anyagi inger küszöbömön, ezért nagyon megörültem mikor rá akadtam erre a fegyverre Steiner Ivánéknál.

Magáról a fegyverről érdemes megemlíteni, hogy nem Benelli M4 klón, ugyanis a recoil spring nem a tusban, hanem a csőtáron helyezkedik el, ezért is kaphatott behajtható M4 stílusú 5 ponton állítható válltámaszt. Így a fegyver hossza ezt becsukva 900mm alatt van, szóval számomra tökéletes.

Sokan megijednek a török fegyverek hallatán, ami valljuk be ha valaki csak a "csodálatos" minőségű gáz-riasztó fegyverekkel találkozott abszolút érthető. Nekem ez a második török gyártású fegyverem a Canik SFT Mete pisztolyom mellett. Ennek a minősége egészen kiváló nem hiába szeretik a márkát annyira az USA-ban. Ár érték arányban verhetetlen. Nálam már olyan 1500 lövésnél tart kevesebb mint egy év alatt és eddig se akadály, se probléma nem volt vele, elég sok féle/fajta lőszerrel lett már etetve. :)

Magával a puskával még nincs óriási tapasztalatom, egyelőre egy tár 24 és egy tár 28 grammos lőszer ment ki belőle. Azt már egy tárnál lehetett látni, hogy a 24 grammos lőszer nyomása kevés lesz neki, ugyanis 8 lövésből 7 fixen akadály volt. 28 grammos lőszerrel hiba nélkül üzemelt. Szerintem ez egy gyönyörű barátság kezdete ahogy a klasszikus mondja. Ha szintén olyan megbízható lesz mint a Canik akkor abszolút egy budget best buy lehet. :)

Amit még érdemes megemlíteni, hogy a képen látható dolgok(nagy kemény koffer, 4 darabos choke készlet kulccsal) mind a csomag részét képzik és benne van az árban.

IMG_8273.jpeg
Köszi, ez érdekes volt. A Canikok meg tényleg bitangjók picipénzért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

gvass1 írta: 2024.01.31. 23:06 Köszi, ez érdekes volt. A Canikok meg tényleg bitangjók picipénzért.
Igazán nincs mit, van még pár érdekes bullpop kialakítású fegyvere a gyártónak, valamint amit még életemben nem láttam: bolt action shotgun. Bár értelme nem sok van szvsz, de mindenképpen beteg. :)

Végeztem kis background check-t és például a Super XS típusú pumpás shotijukat rendszeresítették a lengyel rendőrségnél. Szóval érdemes lehet odafigyelni rájuk.

http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/do ... HuntXS.pdf
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Otisz 2024.01.31. 23:48-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Otisz írta: 2024.01.31. 23:41 Igazán nincs mit, van még pár érdekes bullpop kialakítású fegyvere a gyártónak, valamint amit még életemben nem láttam: bolt action shotgun. Bár értelme nem sok van szvsz, de mindenképpen beteg. :)

Végeztem kis background check-t és például a Super XS típusú pumpás shotijukat rendszeresítették a lengyel rendőrségnél. Szóval érdemes lehet odafigyelni rájuk.

http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/do ... HuntXS.pdf
A bolt-action sörényesek nagyon régóta léteznek, bár mára leginkább olyan piacokra szorultak vissza, ahol az öntöltő meg az előágyszán ismétlő tiltás/korlátozás alá esik.

(Kelet-európában a rendőrségi rendszeresítések mögött mindig az Audi meg a döntéshozókkal közös vadászatok vannak.:-) Sajnos a termék minőségéről semmit sem árul el.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.02.01. 07:00 A bolt-action sörényesek nagyon régóta léteznek, bár mára leginkább olyan piacokra szorultak vissza, ahol az öntöltő meg az előágyszán ismétlő tiltás/korlátozás alá esik.


20 + ève volt a kezemben egy forgó-tolózáras Marlin 12/76, ha jól tévedek 2+1 tárkapacitással. Irdatlanul hosszú csöve volt - a vadász tulajdonosa úgy hozatta Amerikából, libázásra.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Otisz írta: 2024.01.31. 23:41 Igazán nincs mit, van még pár érdekes bullpop kialakítású fegyvere a gyártónak, valamint amit még életemben nem láttam: bolt action shotgun. Bár értelme nem sok van szvsz, de mindenképpen beteg. :)

Végeztem kis background check-t és például a Super XS típusú pumpás shotijukat rendszeresítették a lengyel rendőrségnél. Szóval érdemes lehet odafigyelni rájuk.

http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/do ... HuntXS.pdf
rem 870 ujra toltve :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A FÉG P9R az nagyjából egy FN High Power. Annyira nagyjából, hogy annak ugyan belemegy a tárja, szépen rögzül is, de nem adja fel a lőszert. Van egy kicsi eltérés a tárajkak hosszában, ahogy látom. Bele lehet faragni, hogy működjön, próbált ilyet valaki? Vagy inkább adjam el a Browning tárat, és vegyek a FÉG-be egy rendes belevalót? :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2024.02.01. 15:15 A FÉG P9R az nagyjából egy FN High Power.
Nem :!:
A P9R a S&W M59 külsőleg átdizájnolt másolata, a BHP "magyar hangja" P9M névre hallgat.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2024.02.01. 15:15 A FÉG P9R az nagyjából egy FN High Power. Annyira nagyjából, hogy annak ugyan belemegy a tárja, szépen rögzül is, de nem adja fel a lőszert. Van egy kicsi eltérés a tárajkak hosszában, ahogy látom. Bele lehet faragni, hogy működjön, próbált ilyet valaki? Vagy inkább adjam el a Browning tárat, és vegyek a FÉG-be egy rendes belevalót? :-)
Feg P9R ~ sw m59
Feg p9m~ hi power

Én mec-gar tárakkal próbálkoznék, azok nagyon jo minőségűek.

https://www.starshooter.de/Magazine/Kur ... 0-659.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2024.02.01. 15:27-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.02.01. 15:15 A FÉG P9R az nagyjából egy FN High Power. Annyira nagyjából, hogy annak ugyan belemegy a tárja, szépen rögzül is, de nem adja fel a lőszert. Van egy kicsi eltérés a tárajkak hosszában, ahogy látom. Bele lehet faragni, hogy működjön, próbált ilyet valaki? Vagy inkább adjam el a Browning tárat, és vegyek a FÉG-be egy rendes belevalót? :-)
Ezért reflexszből kapsz egy virtuális arconrúgást.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.02.01. 15:27 Ezért reflexszből kapsz egy virtuális arconrúgást.
Mondtam már, hogy én is szeretlek? :lol:
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Petya357 írta: 2024.02.01. 07:53 20 + ève volt a kezemben egy forgó-tolózáras Marlin 12/76, ha jól tévedek 2+1 tárkapacitással. Irdatlanul hosszú csöve volt - a vadász tulajdonosa úgy hozatta Amerikából, libázásra.
Én nem vadászom, szóval nekem furcsa ez a kialakítás. :)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Sig Sauer reklám

Hozzászólás Szerző: pogessor »

https://youtu.be/GRomnQ7Re2g?si=cZddHrxoReVus2o0

Egész hangulatos (és USA lelkivilágra szabott) reklám; de talán még ott sem ez a megszokott.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

cserelt mar valaki vz58 csovet? mennyire szivas?
jo dolog a rovid cso de ahogy az ember oregszik jobb a nagyobb :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Otisz írta: 2024.02.02. 12:21 Én nem vadászom, szóval nekem furcsa ez a kialakítás. :)
Libázógödörben nehéz megtörni a duplát meg a bock-ot, így ott vagy öntöltő, vagy előágyszános, vagy forgó-tolózáras jön szóba általában. Kár, hogy nálunk nem gyakori, pedig faék egy pumpáshoz képest is, simán lehetne több belőle.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Sig Sauer reklám

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2024.02.02. 12:42 https://youtu.be/GRomnQ7Re2g?si=cZddHrxoReVus2o0

Egész hangulatos (és USA lelkivilágra szabott) reklám; de talán még ott sem ez a megszokott.
Mert Sig* és Sauer urak még a Mayflowerrel hajóztak át az Újvilágba, és csak véletlenül Herr Kohn a cégvezető. Önazonos, hiteles reklámszpot😂.



*tudom, hogy egy betűszó, ÉN tudom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.01.28. 16:28 Nem akartam linkelni, gondoltam, úgyis lesz, aki beidézi.

Elég vicces a helyzet... :(
És itt a folytatás:
https://atlatszo.hu/orszagszerte/2024/0 ... projektet/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Sig Sauer reklám

Hozzászólás Szerző: aksurv »

pogessor írta: 2024.02.02. 12:42 https://youtu.be/GRomnQ7Re2g?si=cZddHrxoReVus2o0

Egész hangulatos (és USA lelkivilágra szabott) reklám; de talán még ott sem ez a megszokott.
Valószínűleg nem a The 1619 Project hívei a célközönség.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Otisz írta: 2024.01.31. 14:06 A hétvégi lámpás SAS versenyen megígértem az egyik fórum társnak, hogy írok erről a gyönyörűségről egy kis beszámolót.

A szóban forgó fegyver egy Hunt Group Arms HS12-es öntöltő sörétes puska, rendvédelmi kialakításban. 61 centis cső hosszal, 7+1-s kapacitással, behajtható + állítható válltámasszal.

Régóta keresgéltem már megfizethető áru öntöltő sörétes puskát, plusz mivel a fegyver szekrényem viszonylag kicsi ezért bele kellett férjen a maximum 960mm hosszúságba. A Benelli, Mossberg vonal már kívül esett az anyagi inger küszöbömön, ezért nagyon megörültem mikor rá akadtam erre a fegyverre Steiner Ivánéknál.

Magáról a fegyverről érdemes megemlíteni, hogy nem Benelli M4 klón, ugyanis a recoil spring nem a tusban, hanem a csőtáron helyezkedik el, ezért is kaphatott behajtható M4 stílusú 5 ponton állítható válltámaszt. Így a fegyver hossza ezt becsukva 900mm alatt van, szóval számomra tökéletes.

Sokan megijednek a török fegyverek hallatán, ami valljuk be ha valaki csak a "csodálatos" minőségű gáz-riasztó fegyverekkel találkozott abszolút érthető. Nekem ez a második török gyártású fegyverem a Canik SFT Mete pisztolyom mellett. Ennek a minősége egészen kiváló nem hiába szeretik a márkát annyira az USA-ban. Ár érték arányban verhetetlen. Nálam már olyan 1500 lövésnél tart kevesebb mint egy év alatt és eddig se akadály, se probléma nem volt vele, elég sok féle/fajta lőszerrel lett már etetve. :)

Magával a puskával még nincs óriási tapasztalatom, egyelőre egy tár 24 és egy tár 28 grammos lőszer ment ki belőle. Azt már egy tárnál lehetett látni, hogy a 24 grammos lőszer nyomása kevés lesz neki, ugyanis 8 lövésből 7 fixen akadály volt. 28 grammos lőszerrel hiba nélkül üzemelt. Szerintem ez egy gyönyörű barátság kezdete ahogy a klasszikus mondja. Ha szintén olyan megbízható lesz mint a Canik akkor abszolút egy budget best buy lehet. :)

Amit még érdemes megemlíteni, hogy a képen látható dolgok(nagy kemény koffer, 4 darabos choke készlet kulccsal) mind a csomag részét képzik és benne van az árban.

IMG_8273.jpeg
Köszi szépen a beszámolót! Majd a hosszabb távú tapasztalatokra leszek igazán kíváncsi. Megy-e tönkre valami, mennyi akadály lesz vele, megeszi-e a slug lőszereket is rendesen, stb. Egyelőre biztató, grat hozzá!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Sparrow írta: 2024.02.02. 14:37 Libázógödörben nehéz megtörni a duplát meg a bock-ot, így ott vagy öntöltő, vagy előágyszános, vagy forgó-tolózáras jön szóba általában. Kár, hogy nálunk nem gyakori, pedig faék egy pumpáshoz képest is, simán lehetne több belőle.
Ennek a gyártónak van, valószínűleg árban sem vészes. Ha érdekes lehet vedd fel velük a kapcsolatot. Hátha tudnak behozni.

www.xdm.hu
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Beretta-csoport új olcsó .45-öse: Stoeger STR-45
(Nyilván nem a mi piacunkra szánják...)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-beret ... er-str-45/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése