OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2023.12.25. 13:41 100%, hogy el lesz küldve az ember a fenébe a szétdremmelezett cuccával messzire. Ha neked kell, akkor szerintem is a jelenlegi tulajjal beszélj.
Na igen, itt jön a csavar. Nincs rá szükségem, sőt, a tulajt sem ismerem, hogy jótékonykodjak vele (és én is úgy gondolom, hogy tönkretett egy amúgy jó cuccot). Csak gondoltam, ha valamilyen csoda folytán visszakerülne a boltba, mégse vesszen kárba.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

G.D írta: 2023.12.25. 13:57 Lövészetnél ez az utóbbi szvsz értelmezhetetlen.
Mindig a doppingot hozom fel, olyan széles a WADA lista, hogy ha tényleg rendszeresen lenne ellenőrzés, a magyar sportlövők fele megbukna egy OB-n. (Sima szemcsepp, orrcsepp, vagy akár aszpirin ultra is fenn tud akadni… ajánlom mindenkinek a https://www.antidopping.hu/ oldalt). Én pl az allergiás kötőhártyagyulladásom miatt konzultáltam a sportorvossal, hogy adjon már egy listát, amit a háziorvos felírhat anélkül, hogy kicsesznék magammal. Na nem mintha annyira tudnék lőni, hogy az olimpiára készülve kopogtat az ajtómon az ellenőr, de ha már csinálok valamit, szeretem betartani a dolgokat. A windows-t is megvettem, ez sokat elmond.) :-D Egyébként pont a szteroidos szemcseppek esetében van egy engedmény, hogy ha nekem van orvosi papírom, akkor bár a hatóanyag dopping, ha rendeltetésszerűen használom, akkor még megengedett… jó kérdés, ezzel mennyire lehet visszaélni persze). De az ekcémás kenőcsőmre már szólt a doki, hogy nem kéne…

Kieg: szóval ha a kiütések miatt be vagyok kenve, attól még gyakorolhatok a lőtéren, de ha minden betűt betartok, akkor minősítő versenyre már nem tehetem be a lábam, csak nézőként (és szerintem a válogatott keret tagjain kívül, csak én tartom ezt be, de ez már egy másik dolog).
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Sparrow írta: 2023.12.25. 14:43
Kieg: szóval ha a kiütések miatt be vagyok kenve, attól még gyakorolhatok a lőtéren, de ha minden betűt betartok, akkor minősítő versenyre már nem tehetem be a lábam, csak nézőként (és szerintem a válogatott keret tagjain kívül, csak én tartom ezt be, de ez már egy másik dolog).
Majd te is hivatkozol arra, hogy becsempészték a hotelszobádba a feltuningolt vitamint. :twisted:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.12.25. 11:35 Szia,

En sem kevernem a 2 kategoriat:
1. fegyvertartas
2. fegyverviseles.

Szerintem ennel tobb felesleges. Akinek joga van fegyvert tartani, az megszerezhet barmilyen legalis fegyvert.

Fegyvertartastol fuggetlenul hasznalhatja ugy, ahogy egyeb helyeken szabalyzova van (tehat a sportszovetsegek versenyszabalyzataban leirt modon, pl. SAS versenyen kompenzatoros-csoszajfekes pisztolyt nem, IPSC versenyen meg igen, vagy pl. Steel-challengen TT pisztolyt nem, rapidon meg igen; es persze felautomata golyos puskaval nem vadaszhat, sportversenyen indulhat). De ennek nincs koze a fegyvertartashoz, vagyis pl. versenyen indulhat egyesuleti fegyverrel, tehat a tartasi felteteleknek nem megfelelo is hasznalhatja, mikozben ha egyszer alkalmas fegyvertartasra, akkor nem csak olyan fegyvert tarthat, ami egy konkret jelenlegi celnak megfelel.

A sportorvosi vizsgalat teljesen ertelmetlen es felesleges, egyetlen celjanak azt latom, hogy itt bun sportolni, es a sportorvosi eljaras a buntetes.

Aminek van ertelme: buntetlen eloelet folyamatos vizsgalata (tehat nem evente egyszer, hanem mukodo szamitogepes rendszerrel azonnali engedelybevonas buntetett eloeletuve valas eseten, valamint eroszakos buncselekmeny alapos gyanuja eseten felfuggesztese az engedelynek), pszihiatriai kezeles folyamatos vizsgalata (tehat itt is mukodo szamitogepes rendszer mellett az orvosi beutalasnal azonnal es automatikusan engedely felfuggesztese, pszihologusi vizsgalat utan visszaadas), es persze egy valos tudast mero gyakorlati (pl. a 25 loveses SAS bevezeto 1.) es elmeleti vizsga a fegyvertartasi engedely megadasa elott. Es en ide tennek meg egy 8 altalanos vegzettseget is.

Fegyverviseleshez egy szigoritott vizsga (elmeleti resze foleg a jogos vedelemmel kapcsolatos, gyakorlati resze lehetne pl. a 48 loveses CMA skill-test), es en ide tennek meg egy fel eves problemamentes fegyvertartas/gp viselest is.

Jobban meggondolva lehetne meg egy 3. kategoria, a szolgalaton kivuli aktiv es tartalekos katonak es rendvedelmisek szamara, most mas jogszabaly fedi le a rendorok es katonak jogait; ezert lehet, hogy ezt kulon kellene kezelni tovabbra is. Itt a logikus szabaly az, hogy a szolgalati fegyveret viselheti szolgalaton kivul (ha kepes azt megfeleloen megovni), es ahhoz hasonlo sajat fegyvert megszerezhet.

Bel
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.12.25. 11:35 Szia,

En sem kevernem a 2 kategoriat:
1. fegyvertartas
2. fegyverviseles.

Szerintem ennel tobb felesleges. Akinek joga van fegyvert tartani, az megszerezhet barmilyen legalis fegyvert.

Fegyvertartastol fuggetlenul hasznalhatja ugy, ahogy egyeb helyeken szabalyzova van (tehat a sportszovetsegek versenyszabalyzataban leirt modon, pl. SAS versenyen kompenzatoros-csoszajfekes pisztolyt nem, IPSC versenyen meg igen, vagy pl. Steel-challengen TT pisztolyt nem, rapidon meg igen; es persze felautomata golyos puskaval nem vadaszhat, sportversenyen indulhat). De ennek nincs koze a fegyvertartashoz, vagyis pl. versenyen indulhat egyesuleti fegyverrel, tehat a tartasi felteteleknek nem megfelelo is hasznalhatja, mikozben ha egyszer alkalmas fegyvertartasra, akkor nem csak olyan fegyvert tarthat, ami egy konkret jelenlegi celnak megfelel.

A sportorvosi vizsgalat teljesen ertelmetlen es felesleges, egyetlen celjanak azt latom, hogy itt bun sportolni, es a sportorvosi eljaras a buntetes.

Aminek van ertelme: buntetlen eloelet folyamatos vizsgalata (tehat nem evente egyszer, hanem mukodo szamitogepes rendszerrel azonnali engedelybevonas buntetett eloeletuve valas eseten, valamint eroszakos buncselekmeny alapos gyanuja eseten felfuggesztese az engedelynek), pszihiatriai kezeles folyamatos vizsgalata (tehat itt is mukodo szamitogepes rendszer mellett az orvosi beutalasnal azonnal es automatikusan engedely felfuggesztese, pszihologusi vizsgalat utan visszaadas), es persze egy valos tudast mero gyakorlati (pl. a 25 loveses SAS bevezeto 1.) es elmeleti vizsga a fegyvertartasi engedely megadasa elott. Es en ide tennek meg egy 8 altalanos vegzettseget is.

Fegyverviseleshez egy szigoritott vizsga (elmeleti resze foleg a jogos vedelemmel kapcsolatos, gyakorlati resze lehetne pl. a 48 loveses CMA skill-test), es en ide tennek meg egy fel eves problemamentes fegyvertartas/gp viselest is.

Jobban meggondolva lehetne meg egy 3. kategoria, a szolgalaton kivuli aktiv es tartalekos katonak es rendvedelmisek szamara, most mas jogszabaly fedi le a rendorok es katonak jogait; ezert lehet, hogy ezt kulon kellene kezelni tovabbra is. Itt a logikus szabaly az, hogy a szolgalati fegyveret viselheti szolgalaton kivul (ha kepes azt megfeleloen megovni), es ahhoz hasonlo sajat fegyvert megszerezhet.

Bel
Szia Bel!

Teljesen egyetértek!
Tökéletesen leírtad azt az esetet, hogy ha nem a meglévőt reszelgetnénk, hanem egy teljesen új, logikus szabályozást alkotnánk, az milyen kellene hogy legyen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sparrow írta: 2023.12.25. 14:43 Mindig a doppingot hozom fel, olyan széles a WADA lista, hogy ha tényleg rendszeresen lenne ellenőrzés, a magyar sportlövők fele megbukna egy OB-n. (Sima szemcsepp, orrcsepp, vagy akár aszpirin ultra is fenn tud akadni… ajánlom mindenkinek a https://www.antidopping.hu/ oldalt). Én pl az allergiás kötőhártyagyulladásom miatt konzultáltam a sportorvossal, hogy adjon már egy listát, amit a háziorvos felírhat anélkül, hogy kicsesznék magammal. Na nem mintha annyira tudnék lőni, hogy az olimpiára készülve kopogtat az ajtómon az ellenőr, de ha már csinálok valamit, szeretem betartani a dolgokat. A windows-t is megvettem, ez sokat elmond.) :-D Egyébként pont a szteroidos szemcseppek esetében van egy engedmény, hogy ha nekem van orvosi papírom, akkor bár a hatóanyag dopping, ha rendeltetésszerűen használom, akkor még megengedett… jó kérdés, ezzel mennyire lehet visszaélni persze). De az ekcémás kenőcsőmre már szólt a doki, hogy nem kéne…

Kieg: szóval ha a kiütések miatt be vagyok kenve, attól még gyakorolhatok a lőtéren, de ha minden betűt betartok, akkor minősítő versenyre már nem tehetem be a lábam, csak nézőként (és szerintem a válogatott keret tagjain kívül, csak én tartom ezt be, de ez már egy másik dolog).
A dopping komoly dolog, ket eve az EB elott nekem sok papirt kellett beszereznem egy reg ota orvasi rendelvenyre szedett gyogyszer miatt.
Tokmányos Lomposzaurusz
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

tumblr_e0cef19f338d0bb65dedef6115a50478_76a7a1fc_1280.jpg
tumblr_a25875a977d41f7ea6e611cbf4a1c976_b8c6ae5d_2048.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szarvas hus meddig jo fagyasztoban?
talaltam egy csomagot amit tavaly juliusban lottem a lidliben, vajon meg eheto vagy adjam a kobormacskaknak?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.12.27. 11:20 szarvas hus meddig jo fagyasztoban?
talaltam egy csomagot amit tavaly juliusban lottem a lidliben, vajon meg eheto vagy adjam a kobormacskaknak?
Szerintem ha eléggé légmentesen zártan fagyasztottad le, értsd: rátapadt a húsra a nylonzacskó vagy fólia, nem volt levegő alatta, akkor semmi olyan komoly-nagy baja nem lehet, amit egy sütés-főzés ne ártalmatlanítana. Nyersen ne kóstold meg! :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem zacskoztam csak beraktam a fagyra :roll:
ilyene:
20231227_113622.jpg
AndyA írta: 2023.12.27. 11:26 Szerintem ha eléggé légmentesen zártan fagyasztottad le, értsd: rátapadt a húsra a nylonzacskó vagy fólia, nem volt levegő alatta, akkor semmi olyan komoly-nagy baja nem lehet, amit egy sütés-főzés ne ártalmatlanítana. Nyersen ne kóstold meg! :-)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.12.27. 11:40 nem zacskoztam csak beraktam a fagyra :roll:
ilyene:
20231227_113622.jpg
Gyárilag vákuumozott, a legjobb. Én simán megfőzném és nagy örömmel megenném. :-)

(Szój, ha kidobod, hogy hová dobtad, időben érte tudjak menni és elkapni.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2023.12.27. 11:20 szarvas hus meddig jo fagyasztoban?
talaltam egy csomagot amit tavaly juliusban lottem a lidliben, vajon meg eheto vagy adjam a kobormacskaknak?
Évekig tartok húst (disznócomb és tarja) a fagyasztóban, és még senki sem lett rosszul attól, amit főztem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.12.27. 11:20 szarvas hus meddig jo fagyasztoban?
talaltam egy csomagot amit tavaly juliusban lottem a lidliben, vajon meg eheto vagy adjam a kobormacskaknak?
Nem lesz baja, HA! megfelelően, légmentesen van csomagolva.
Ha levegő éri, akkor fagyasztva is tud avasodni a benne lévő zsír, és jellegzetes hűtő szaga lesz.
Olyan értelemben nem tud megromlani, hogy bajod lenne tőle (baktériumok nem szaporodnak el), csak kellemetlen íze lesz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi mindenkinek akkor megfozom, ha eltunok akkor megse volt jo :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára qqriq 2023.12.27. 12:19-kor.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en max egy evig tartok fagyasztoban hust mert mar akkor is erezhetoen mas ize es allaga van amit en nem szeretek.
zsirosabb husok mint a szalonna mar fel ev utan is tonkremennek.
Poresz írta: 2023.12.27. 11:57 Évekig tartok húst (disznócomb és tarja) a fagyasztóban, és még senki sem lett rosszul attól, amit főztem.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.12.27. 12:18 zsirosabb husok mint a szalonna mar fel ev utan is tonkremennek.
Szia,


En 1-2 evre siman el szoktam rakni a szalonnat a normal (nem mely-) hutobe, es nem veszek rajta eszre kulonbseget.
Igaz, vakumfoliazva rakom el, es ha eszreveszem, hogy nem jol zar a vakum, akkor gyorsan megeszem.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.12.27. 12:06 Nem lesz baja, HA! megfelelően, légmentesen van csomagolva.
Ha levegő éri, akkor fagyasztva is tud avasodni a benne lévő zsír, és jellegzetes hűtő szaga lesz.
Olyan értelemben nem tud megromlani, hogy bajod lenne tőle (baktériumok nem szaporodnak el), csak kellemetlen íze lesz.
Szia,

Koszi, ez egy tok jol ertheto leiras, es a gyakorlati tapasztalatot igy mar ertem is. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szia,
majd probald ki egyszer mondjuk a kockazott dulano bekont 2-3 honap fagyasztas utan, mar sutes kozben is teljesen mas szaga van mint frissen.
a sajat keszitesu szalonnat/sonkat/kolbaszt en is vakumozva rakom el, huvos helyen sokaig elall de a kolbasznak fagyasztva hamar rossz ize lesz.

bel írta: 2023.12.27. 13:15 Szia,


En 1-2 evre siman el szoktam rakni a szalonnat a normal (nem mely-) hutobe, es nem veszek rajta eszre kulonbseget.
Igaz, vakumfoliazva rakom el, es ha eszreveszem, hogy nem jol zar a vakum, akkor gyorsan megeszem.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF
Gasztronómiailag nálam magasabb szinten lévő emberektől vélem tudni, hogy a hús érlelésének szokása hazánkban sajnálatosan kiveszett.* Azaz: sok hús nem akkor a legfinomabb, amikor még éppen csak levágták az állatot, és szinte még testmeleg. Például a marhának nem árt pár hetet lógni a hűtőházban. Állítólag a fácánt a farktollánál fogva felakasztották hűvös helyen, és akkor érett meg a konyhai feldolgozásra, amikor megtalálták a földön.

* Köszönhetően annak, hogy a 20. században mindenkit, aki a lakosságarányosan 90%-os csóróságból kiemelkedett - képes volt elérni a Lajtántól nyugatra megszokott (kis)polgári jólétet - és esélye volt a jó ízlést és kultúrát meghonosítani és ápolni, azt megölték vagy távozásra bírták a gyakran külföldről is támogatott, de minden esetben jelentős belföldi támogatást (= irigyek tömege) is bíró politikai gazemberek. Amit ma a sztereotipikus magyar konyhaként ismerünk, az a világháborús újjáépítés után lett az, amikor a zömmel paraszti és munkás déd- és nagyszüleink végre egész évben azt főzhettek és ehettek, amire addig vágytak, vagy amit annak véltek. Lásd: milyen a legtöbb cukrászdában a krémes? Hát, nem krémes, inkább habos-zselatinos szélhámosság. Krémesre vágyó, de azt ritkán, de inkább soha sem kóstoló tömegek számára olcsósított élelmiszeripari izé.
Nem, ma még nem ittam alkoholt.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

ez is félOFF:

nem mindegy, hogy mennyire fagyaszt az a fagyasztó
ha azt hazudja, hogy -18°C, de valójában kettővel-hárommal több, akkor az igenis kihatással van az eltarthatóság időtartamára = csökkenti
(fordítva is, de azt nem veszed észre, mert jó)

vannak fehérjék, amelyek akkor is bomlanak, ha nem bacik/gombák/archeák bontják...hanem csak úgy maguktól...folyékony halmazállapotú víz hiányában is

lásd még covidvakcina esete az eleje táján: -70°C volt az előírás
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az erleles sok husnak jot tesz es vannak husetelek amiket nem is lehet rendesen elkesziteni friss husbol.
viszont egy jo ciganypecsenyet nem tudok elkepzelni masbol mint a meg gozolgo ket tenyernyi nyakbol :roll:

a kedvenc "hentesemnel" igy erlelik a szteknekvalot 8-)
20231227_172137.jpg
Poresz írta: 2023.12.27. 17:03 FélOFF
Gasztronómiailag nálam magasabb szinten lévő emberektől vélem tudni, hogy a hús érlelésének szokása hazánkban sajnálatosan kiveszett.* Azaz: sok hús nem akkor a legfinomabb, amikor még éppen csak levágták az állatot, és szinte még testmeleg. Például a marhának nem árt pár hetet lógni a hűtőházban. Állítólag a fácánt a farktollánál fogva felakasztották hűvös helyen, és akkor érett meg a konyhai feldolgozásra, amikor megtalálták a földön.

* Köszönhetően annak, hogy a 20. században mindenkit, aki a lakosságarányosan 90%-os csóróságból kiemelkedett - képes volt elérni a Lajtántól nyugatra megszokott (kis)polgári jólétet - és esélye volt a jó ízlést és kultúrát meghonosítani és ápolni, azt megölték vagy távozásra bírták a gyakran külföldről is támogatott, de minden esetben jelentős belföldi támogatást (= irigyek tömege) is bíró politikai gazemberek. Amit ma a sztereotipikus magyar konyhaként ismerünk, az a világháborús újjáépítés után lett az, amikor a zömmel paraszti és munkás déd- és nagyszüleink végre egész évben azt főzhettek és ehettek, amire addig vágytak, vagy amit annak véltek. Lásd: milyen a legtöbb cukrászdában a krémes? Hát, nem krémes, inkább habos-zselatinos szélhámosság. Krémesre vágyó, de azt ritkán, de inkább soha sem kóstoló tömegek számára olcsósított élelmiszeripari izé.
Nem, ma még nem ittam alkoholt.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Csak valszeg nem évekig.
qqriq írta: 2023.12.27. 17:22 az erleles sok husnak jot tesz es vannak husetelek amiket nem is lehet rendesen elkesziteni friss husbol.
viszont egy jo ciganypecsenyet nem tudok elkepzelni masbol mint a meg gozolgo ket tenyernyi nyakbol :roll:

a kedvenc "hentesemnel" igy erlelik a szteknekvalot 8-)
20231227_172137.jpg
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

normal esetben 3-4 het a szaraz erleles de extrem esetben 3-4 honap is lehet.
en beerem a 2-3 het nedves erlelesel.
TurboP írta: 2023.12.27. 17:55 Csak valszeg nem évekig.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

AndyA írta: 2023.12.27. 11:26 Szerintem ha eléggé légmentesen zártan fagyasztottad le, értsd: rátapadt a húsra a nylonzacskó vagy fólia, nem volt levegő alatta, akkor semmi olyan komoly-nagy baja nem lehet, amit egy sütés-főzés ne ártalmatlanítana. Nyersen ne kóstold meg! :-)
Ha fagyóban volt semmi baja nincs.Ha megfőzöd sütöd nem lehet tőle semmi bajod.Más kérdés hogy egy idő után elveszíti gasztronómiai értékét és semmi íze nem lessz.Gyakorlatilag mintha fűrészport ennél olyan íze van.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2023.12.27. 11:40 nem zacskoztam csak beraktam a fagyra :roll:
ilyene:
20231227_113622.jpg
Ha kiolvadás után nem csap meg az avas szag (márpedig ez szinte zsírmentes, nem lesz baj), akkor hajrá. Ha enyhén avas, azon kis fokhagyma még segíthet, de ha nagyon, akkor az egész étel élvezeti értéke oda, illetve nekem már kavarta meg az epém úgy, hogy a lelkem kifostam másnap. ha gyorsan akarsz fogyni, akkor ez is egy módszer. :-D De szerintem ez még full OK lesz, a színe is jó.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2023.12.27. 17:21 ez is félOFF:

nem mindegy, hogy mennyire fagyaszt az a fagyasztó
ha azt hazudja, hogy -18°C, de valójában kettővel-hárommal több, akkor az igenis kihatással van az eltarthatóság időtartamára = csökkenti
(fordítva is, de azt nem veszed észre, mert jó)
Ez nem hülyeség, sőt - érdemes megmérni. Szondas hőmérő a legjobb, azzal a sütött is lehet kalibrálni (tényleg 200 fok az a 200 fok? ), és a fagyasztót is le lehet csekkolni (megvan-e az előírt -18 fok) A húsnak ugyan valóban nem árt, ha még hidegebb, sőt, jobban eláll - de minden egyes mínusz fokkal egyre nő a fridzsider fogyasztása. Érdemes valóban -18-rá állítani, és félévente megforgatni a készletet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szlovenszkoban esett a ho :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2023.12.28. 17:50 szlovenszkoban esett a ho :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=qLX-RiG-YFk
az, hogy én ilyen kerekfejű alföldi parasztgyerekként azt sem tudom, hogy a hóláncot eszik, vagy isszák, az elfogadható, ... de ők ott élnek a hegyekben!!!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.12.28. 17:50 szlovenszkoban esett a ho :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=qLX-RiG-YFk
Észrevettem ;)
20231229_113508.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Roberto68 írta: 2023.12.29. 17:56 Hmmmm, nem rossz környék :D

Arrafelé van Samnaun is (Svájcban), én ott vettem Victorinox Alox Kadet-et kemény 13 euróért :shock:
Lehet hogy arrafelé tényleg ilyen olcsók a kések, érdemes nyitott szemmel járni :D
Livigno ahogy van, egyben duty free. 1,244-ért tankoltam dízelt, amikor .at 1,6 alatt már kevés helyen adják, és .it jellemzően .at-nál drágább szokott lenni.

Csak hát 920 km Bp-ről, és télen csak Svájcon át vezet oda az út, ahol vigyázni kell a vám miatt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.12.29. 17:46 Észrevettem ;)
20231229_113508.jpg
F@sza az árnyékod! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.12.29. 21:34 F@sza az árnyékod! :)
Még a piercing helye is látszik...? :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szurkálódós hely ez a Csepel..

"Miután a sértet felállt, elindult a verekedő kutyákhoz, hogy szétválassza őket, ekkor azonban a 16 éves fiú többször is megszúrta őt, majd a 17 éves társa is beleszúrt, miközben a támadók leszúrták a kutyáját is. A hatszor is megszúrt férfi életveszélyes sérüléseket szenvedett."

Mondjuk éjjel sétálni Csepelen nem egy életbiztosítás.
Az Ügyészség egy év alatt eljutott a vádemelésig.

https://24.hu/belfold/2023/11/20/hatszo ... -tamadora/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.12.29. 21:34 F@sza az árnyékod! :)
Hehe, nabaz...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.12.29. 21:34 F@sza az árnyékod! :)
Az jó, hogy egyáltalán VAN. Ha nem lenne, elkezdhetnénk kérdezősködni h a fórumtárs miért is olyan sápadt, meg sosem kér fokhagymát a lángosra … 🤔😂

Igazából csak az irigység beszél belőlünk, Fortitu. Gyönyörű hely a Tátra!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

A "Levegő Munkacsoport" menjen a JÓ KURVA ANYJÁBA. :shock:
https://index.hu/fomo/2023/12/31/szilve ... etvedelem/
Ha nincs ló a szamár is jó!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

FC1 írta: 2023.12.31. 13:49 A "Levegő Munkacsoport" menjen a JÓ KURVA ANYJÁBA. :shock:
https://index.hu/fomo/2023/12/31/szilve ... etvedelem/
Alapvetően igazuk lenne, ha nem szabadulna el napi szinten a közlekedésből, a szegény falvakban gumicsizmával tüzelők keményeiből, az akkugyárakból, a lignites hőerőművekből stb., stb., stb. ehhez képest több nagyságrenddel nagyobb mennyiségű mindenféle káros anyag, PM akárhányas részecske, nehézfém, radioaktív hulladék és ki tudja, mi minden még.

Így viszont 99,9% hangulatkeltés a 0,1% igazság mellett.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.12.31. 13:59 Alapvetően igazuk lenne, ha nem szabadulna el napi szinten a közlekedésből, a szegény falvakban gumicsizmával tüzelők keményeiből, az akkugyárakból, a lignites hőerőművekből stb., stb., stb. ehhez képest több nagyságrenddel nagyobb mennyiségű mindenféle káros anyag, PM akárhányas részecske, nehézfém, radioaktív hulladék és ki tudja, mi minden még.

Így viszont 99,9% hangulatkeltés a 0,1% igazság mellett.
Divat lett ekézni a tűzijátékot, és a durrogtatást.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
JeffCooper
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.10.19. 18:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: JeffCooper »

Németország, napainkban:

▶️ Nézd meg ezt a Reels-videót!
https://www.facebook.com/share/r/iu2oQ8B21LM48mpe/

▶️ Nézd meg ezt a Reels-videót!
https://www.facebook.com/share/r/rmXepCMKNEgou2tp/

▶️ Nézd meg ezt a Reels-videót!
https://www.facebook.com/share/r/m6o7yabYeDZVy5Hi/

▶️ Nézd meg ezt a Reels-videót!
https://www.facebook.com/share/r/YYaBML6wdNiDTbB7/

BUÉK MINDENKINEK! 🎉🍾🥂🍀🐖
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2023.12.31. 17:10 Divat lett ekézni a tűzijátékot, és a durrogtatást.
Nekem a hócipőm teli van már a sok állatpártival, akik ilyenkor teleöntik a közösségi médiát gyűlölettel.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

swordmanus írta: 2023.12.31. 17:41 Nekem a hócipőm teli van már a sok állatpártival, akik ilyenkor teleöntik a közösségi médiát gyűlölettel.
viber_kép_2023-12-31_18-12-40-046.png
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez merre lovi az atomot? :shock:
20231231_182754.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.12.31. 18:56 ez merre lovi az atomot? :shock:
20231231_182754.jpg
Amerről bemegy a gyújtózsinor, vagy a stopin szál.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szupcsi, koszcsi 8-)
RatRace írta: 2023.12.31. 19:06 Amerről bemegy a gyújtózsinor, vagy a stopin szál.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2023.12.31. 17:41 Nekem a hócipőm teli van már a sok állatpártival, akik ilyenkor teleöntik a közösségi médiát gyűlölettel.
+1
Ezt az új vallást úgy nevezem, hogy állatfasizmus.
Nemrég egy hölgyet szedtek szét (szerencsére csak virtuálisan) az egyik FB csoportban, mert felrakott egy szőrme "boát".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

WildBear23 írta: 2023.12.31. 21:54 +1
Ezt az új vallást úgy nevezem, hogy állatfasizmus.
Nemrég egy hölgyet szedtek szét (szerencsére csak virtuálisan) az egyik FB csoportban, mert felrakott egy szőrme "boát".
Persze amikor nyáron a telken aludtam (volna) és vasárnap!!! reggel 4:30 kor a szomszéd kutyája a kisháztól 3 méterre, megállás nélkül ugatott valamit perceken keresztül... :cry:
Ha nincs ló a szamár is jó!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

FC1 írta: 2023.12.31. 23:14 Persze amikor nyáron a telken aludtam (volna) és vasárnap!!! reggel 4:30 kor a szomszéd kutyája a kisháztól 3 méterre, megállás nélkül ugatott valamit perceken keresztül... :cry:
Barnakönyv, .22LR, hangtompító? 🤔😉
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.01.01. 00:13 Barnakönyv, .22LR, hangtompító? 🤔😉
Milyen menet van a kutyán, milyen tompítót kellene venni? 🤔
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2024.01.01. 10:07 Milyen menet van a kutyán, milyen tompítót kellene venni? 🤔
erről eszembe jutott a Postal2 :lol: (tudom te máshogy értetted.. :) )
cat_silencer.png
cat_silencer.png (404.58 KiB) Megtekintve 4893 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tompi2.jpg
AndyA írta: 2024.01.01. 10:07 Milyen menet van a kutyán, milyen tompítót kellene venni? 🤔
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2024.01.01. 10:35 erről eszembe jutott a Postal2 :lol: (tudom te máshogy értetted.. :) )

cat_silencer.png
Kép

youtube
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.01. 00:13 Barnakönyv, .22LR, hangtompító? 🤔😉
Ennél azért intelligensebbnek gondoltalak.
Még ha poén volt, akkor is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

??? Honnan tudod, mit ugatott a szomszéd kutyája? Lehet, hogy három felfegyverkezve érkező birtokháborítót. Ez esetben jogos Petya357 "szentháromsága", és ha megszűnik a kiváltó ok, a kutyaugatás is abbamarad.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.01. 13:50 ??? Honnan tudod, mit ugatott a szomszéd kutyája? Lehet, hogy három felfegyverkezve érkező birtokháborítót. Ez esetben jogos Petya357 "szentháromsága", és ha megszűnik a kiváltó ok, a kutyaugatás is abbamarad.
Jól látod. Mindig nehéz kitalálni, mire gondolt a költő.

Akar arra is gondolhatott, hogy a legjobb stresszoldó a lövészet - mindig. Hangtompítóval senkit sem zavar. Sajnos otthon nem szabad éles fegyvert elsütni - ezért dönteni kell. Egyik oldalon a szabálykövetés, és az idegesítő kutyaugatás tehetetlen elviselése. A másik oldalon egy biztonságos golyófogó, szabálysértés, barnakönyv kockáztatása - és a lelki béke.

Az a megfejtést, hogy mindezt légpuskával is meg lehet oldani, 100% szabályosan, rögtön elvethetjük mint túl hangost :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

tekintettel voltam a kutyasokra ;)
AD0E14A5-F064-4985-905A-7CAE1E2FD11B.jpeg
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

numizmata írta: 2024.01.01. 15:25 tekintettel voltam a kutyasokra ;)

AD0E14A5-F064-4985-905A-7CAE1E2FD11B.jpeg
A gránát milyen? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

numizmata írta: 2024.01.01. 15:25 tekintettel voltam a kutyasokra ;)

AD0E14A5-F064-4985-905A-7CAE1E2FD11B.jpeg
Ennyi minden megmaradt? Akkor félmunkát végeztél... :-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

numizmata írta: 2024.01.01. 15:25 tekintettel voltam a kutyasokra ;)

AD0E14A5-F064-4985-905A-7CAE1E2FD11B.jpeg
A római gyertyákat és a szökőkutat elhasználtam volna. Azok nem olyan hangosak és durranósak, viszont “látványosak”.
Mindenki vár valamit...
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

numizmata írta: 2024.01.01. 15:25 tekintettel voltam a kutyasokra ;)

AD0E14A5-F064-4985-905A-7CAE1E2FD11B.jpeg
A Dunaparton voltak kutyak is a tuzijatekozok kozott. Szepen nyugodtan setaltak kozben korulottuk folyamatosan ment a tuzijatekozas. Osszesen negy kutyat setaltatot szamoltam ossze.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Akkor rossz volt a kommunikaciom, arra gondoltam hogy petarda helyett granatokat dobaltam, ami nyilvan csakk vicc.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2024.01.01. 18:40 A Dunaparton voltak kutyak is a tuzijatekozok kozott. Szepen nyugodtan setaltak kozben korulottuk folyamatosan ment a tuzijatekozas. Osszesen negy kutyat setaltatot szamoltam ossze.
Az biztos, hogy kutya többféle van.. 🤔 Emberből is ismerek olyat, aki lövés hallatán visítva menekülne, és olyat, aki meg fizet az élményért hogy lőhessen ;)

A vadászkutyákat úgy tudom hogy külön szoktatják a lövés hangjához, hogy ne féljenek.

Kinológus , estleg kutyás vadászatban járatosabb fórumtársak biztosan sokkal jobban tudnák kommebtálni a témát, mint a mi találgatásunk - van ilyen ismeretekkel rendelkező fórumtársunk?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.01. 19:05 Az biztos, hogy kutya többféle van.. 🤔 Emberből is ismerek olyat, aki lövés hallatán visítva menekülne, és olyat, aki meg fizet az élményért hogy lőhessen ;)

A vadászkutyákat úgy tudom hogy külön szoktatják a lövés hangjához, hogy ne féljenek.

Kinológus , estleg kutyás vadászatban járatosabb fórumtársak biztosan sokkal jobban tudnák kommebtálni a témát, mint a mi találgatásunk - van ilyen ismeretekkel rendelkező fórumtársunk?
Akad...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.01.01. 19:16Akad...
És mit mondd erre az egészre a “kutyás Jane Goddal”? 8-)

Rétegprobléma ez a szilveszeri kutya vs tüzijátékos ellebtét, vagy valóban komoly gond? Szerinted mi lenne a helyes megoldás?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2024.01.01. 19:05 Az biztos, hogy kutya többféle van.. 🤔 Emberből is ismerek olyat, aki lövés hallatán visítva menekülne, és olyat, aki meg fizet az élményért hogy lőhessen ;)

A vadászkutyákat úgy tudom hogy külön szoktatják a lövés hangjához, hogy ne féljenek.

Kinológus , estleg kutyás vadászatban járatosabb fórumtársak biztosan sokkal jobban tudnák kommebtálni a témát, mint a mi találgatásunk - van ilyen ismeretekkel rendelkező fórumtársunk?

Lehet őket szoktatni, német juhászokat legalábbis lehetett, alap munkakutya kikepzessel foglalkoztunk vagy 20+éve, riaszto pisztoly, karbidagyu, petarda, akár éjszaka is megedzette a kutyákat. (Persze maradt olyan ami utana is félt…)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.01.01. 19:16Akad...
Jó, ha van... :D

(Bocsi...)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2024.01.01. 19:53 Lehet őket szoktatni, német juhászokat legalábbis lehetett, alap munkakutya kikepzessel foglalkoztunk vagy 20+éve, riaszto pisztoly, karbidagyu, petarda, akár éjszaka is megedzette a kutyákat. (Persze maradt olyan ami utana is félt…)
Arányok? Főleg a "képzetlen" állományban?

Meg az sem mindegy, hogy nyugtalanul mászkál fel és alá a lakásban, vagy hogy az első durranásra világgá szalad.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Nálunk a kutyát 1-2 éves koráig nem zavarta a tüzijáték, petárda stb. Ahogy öregszik úgy félősebb. Most 6 éves és a tüzijáték miatt a lakasban a fürdőszobában a kádban lapul és reszket szegény. Nem lehet megnyugtatni semmivel.

Ötletem nekem az lenne, hogy több napig lehessen tüzijátékozni, de rövidebb idősávokban. Így tudnám mikor vihatem le és kevesebb ideig lenne stresszes is.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2024.01.01. 20:07 Arányok? Főleg a "képzetlen" állományban?

Meg az sem mindegy, hogy nyugtalanul mászkál fel és alá a lakásban, vagy hogy az első durranásra világgá szalad.
átlagosan 10-15 kutyából mindig volt 2-3 ami nem bírta a lövéshangot szoktatást követően sem, ha szerencsénk volt akkor még apport-ra jó volt, ha az sem akkor a szomszédoknak ajándékoztuk a kutyát, kicsit toleránsabbak lettek :D

(belegondolva ez nem egy jó minta, mert eleve a kutyák is képzett szülők almából származtak, nem valami hobbi/plüsskutya családból.. :D )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2024.01.01. 10:59 Kép

youtube
tactiCAT :D

mostmár másképpen gondolok az utcasarkon felbukkanó cirmosra :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.01. 19:20 És mit mondd erre az egészre a “kutyás Jane Goddal”? 8-)

Rétegprobléma ez a szilveszeri kutya vs tüzijátékos ellebtét, vagy valóban komoly gond? Szerinted mi lenne a helyes megoldás?
Először is azt, hogy a hölgy nevét illik helyesen leírni! :mrgreen:
Másodsorban: megvan a törvényes időkeret a dirr-durr akcióra (nem a babfőzelék utánira gondolok). Felelős ebtartó, ha félős kutyája van (enyémek nem azok), meg tudná oldani, hogy ne legyen gond vele. Vannak erre gyógyszerek, elterelő tevékenységek, kutyapanzió, ahol nincs a közelben petárdázás, stb. Gvass-ként viszont: az igények addig tartanak...
Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Ez csak egy nap egy évben. Akinek kutyája van oldja meg, én is megoldom.
Én meg az év 365 napjában hallgatom a k*rva szomszéd kutyáját. :roll:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Először is azt, hogy a hölgy nevét illik helyesen leírni! :mrgreen:
Másodsorban: megvan a törvényes időkeret a dirr-durr akcióra (nem a babfőzelék utánira gondolok). Felelős ebtartó, ha félős kutyája van (enyémek nem azok), meg tudná oldani, hogy ne legyen gond vele. Vannak erre gyógyszerek, elterelő tevékenységek, kutyapanzió, ahol nincs a közelben petárdázás, stb. Gvass-ként viszont: az igények addig tartanak...
Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
Korrekt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2024.01.02. 10:09 Ez csak egy nap egy évben. Akinek kutyája van oldja meg, én is megoldom.
Én meg az év 365 napjában hallgatom a k*rva szomszéd kutyáját. :roll:
Szökőév van? :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://oekastatic.orf.at/mims/2023/11/ ... c775d399c3

Érdekes patch van a sisakján ennek az innsbrucki rendőrnek. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Először is azt, hogy a hölgy nevét illik helyesen leírni! :mrgreen:
Másodsorban: megvan a törvényes időkeret a dirr-durr akcióra (nem a babfőzelék utánira gondolok). Felelős ebtartó, ha félős kutyája van (enyémek nem azok), meg tudná oldani, hogy ne legyen gond vele. Vannak erre gyógyszerek, elterelő tevékenységek, kutyapanzió, ahol nincs a közelben petárdázás, stb. Gvass-ként viszont: az igények addig tartanak...
Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
Köszönjük a konkrét, szakszerű választ!
👍🤝


Fél-off, hogy helyesen leírt Jane is legyen:
IMG_5340.jpeg
Szabad fordításban: “Lám-lám, még egy szőke hajszál… Ismét “kutatgattunk” azzal a Jane Goodall ribanccal? “


Nagyon OFF: Jane Goodall a jelek szerint nem egy sértődős hópehely - annó a kínos karikatúrán állítólag jól nevetett, összehaverkodott a művésszel, és az az engedélyével használta az alapítvány promóciójára - mert felkapják rá az emberek a fejüket, és szellemes :lol:


……


Ismét ON:
Jó ha van fórumtárs szakmai munkásságát elismerendő, már készül a fenti koncepció kutyás-vadászos változata.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
Kellene hasonló terápia azoknak a kutyatartóknak is, akik nem szedik össze a kutyaszart, póráz nélkül sétáltatnak, vagy naphosszat hagyják vonyítani és ugatni a kutyájukat.

(Nem a Hortobágyon, hanem a kétmilliós nagyváros Budapesten..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2024.01.02. 11:47 Kellene hasonló terápia azoknak a kutyatartóknak is, akik nem szedik össze a kutyaszart, póráz nélkül sétáltatnak, vagy naphosszat hagyják vonyítani és ugatni a kutyájukat.

(Nem a Hortobágyon, hanem a kétmilliós nagyváros Budapesten..)
És ez nyilván mindennapos probléma.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2024.01.02. 11:47 Kellene hasonló terápia azoknak a kutyatartóknak is, akik nem szedik össze a kutyaszart, póráz nélkül sétáltatnak, vagy naphosszat hagyják vonyítani és ugatni a kutyájukat.

(Nem a Hortobágyon, hanem a kétmilliós nagyváros Budapesten..)
Bizony!

Kiegészítve azzal, hogy a kerítésüket legyenek szívesek befoltozni, nem az utcán tartva a kutyáikat! Ne legyen külön művészet kikerülni őket, a helyi vadászboltos egy időben kábé úgy üdvözölt, mint Mézga Gézát az üveges!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
Az elvárás jogos, illetve engem már nem nagyon érint a pirozás, öreg vagyok hozzá és már a kisebbik gyerekek is szinte felnőttek. Csak az ilyen keménykedő dumákat - csonttörés, súlyos sérülés okozása - nem értem, amiket egyes pitiáner cselekményekről írnak emberek. Tuti valami jó adag frusztráció / gyűlölet van mögötte. Én például a járdára vagy a házunk előtti játszótérre kutyát sz@rató embert nem akarom súlyosra verni és az arcát se belenyomni, kielégítene ha jól megbüntetik és összetakaríttatják vele.
Sapienti sat.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

nemtokregelni írta: 2024.01.02. 12:21 ... kutyát sz@rató embert nem akarom súlyosra verni és az arcát se belenyomni, kielégítene ha jól megbüntetik és összetakaríttatják vele.
Az utóbbira van kevesebb esély, az a baj.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jah, evente egy napot lehet durrogtatni de igy is megkopokodik aki csinalja, de minden nap arra keljek hogy az idiota kutyak egymast ugatjak hajnalba es nem tudok kilepni az ajton hogy ne lepjek kutyaszarba...
erdekes modon regen nem volt ilyen problema amig nem az belterjes agyontenyesztett kutyak voltak a menok..

megerett a modern vilag a pusztulasra, gyerekkoromba kutyat se erdekelte mikor iskolabol hazafele piratot dobaltunk az utszeli arokba es a nagybatyamtol csort hilti patronokat durrogtattuk, ma meg mar egy jelmezbalos dzsedier is a tek megy es lassan az allatokna tobb joguk lesz mint az allampolgaroknak...

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2024.01.02. 13:01 jah, evente egy napot lehet durrogtatni de igy is megkopokodik aki csinalja, de minden nap arra keljek hogy az idiota kutyak egymast ugatjak hajnalba es nem tudok kilepni az ajton hogy ne lepjek kutyaszarba...
erdekes modon regen nem volt ilyen problema amig nem az belterjes agyontenyesztett kutyak voltak a menok..

megerett a modern vilag a pusztulasra, gyerekkoromba kutyat se erdekelte mikor iskolabol hazafele piratot dobaltunk az utszeli arokba es a nagybatyamtol csort hilti patronokat durrogtattuk, ma meg mar egy jelmezbalos dzsedier is a tek megy es lassan az allatokna tobb joguk lesz mint az allampolgaroknak...
Nagy +1 :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.01.02. 13:01 jah, evente egy napot lehet durrogtatni de igy is megkopokodik aki csinalja, de minden nap arra keljek hogy az idiota kutyak egymast ugatjak hajnalba es nem tudok kilepni az ajton hogy ne lepjek kutyaszarba...
erdekes modon regen nem volt ilyen problema amig nem az belterjes agyontenyesztett kutyak voltak a menok..

megerett a modern vilag a pusztulasra, gyerekkoromba kutyat se erdekelte mikor iskolabol hazafele piratot dobaltunk az utszeli arokba es a nagybatyamtol csort hilti patronokat durrogtattuk, ma meg mar egy jelmezbalos dzsedier is a tek megy es lassan az allatokna tobb joguk lesz mint az allampolgaroknak...
Nagy +1!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2024.01.02. 12:21 Az elvárás jogos, illetve engem már nem nagyon érint a pirozás, öreg vagyok hozzá és már a kisebbik gyerekek is szinte felnőttek. Csak az ilyen keménykedő dumákat - csonttörés, súlyos sérülés okozása - nem értem, amiket egyes pitiáner cselekményekről írnak emberek. Tuti valami jó adag frusztráció / gyűlölet van mögötte. Én például a járdára vagy a házunk előtti játszótérre kutyát sz@rató embert nem akarom súlyosra verni és az arcát se belenyomni, kielégítene ha jól megbüntetik és összetakaríttatják vele.
Egy ilyennek én egyszer megmondtam, hogy szedje fel, mert ha nekem kell, akkor a zsebébe teszem. Vagy ha ki meri nyitni a száját, akkor abba. Néma kussban takarított és takarodott el az ember.

Mondjuk nem vagyok egy kertitörpe, az is igaz. :-D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Megint egy valószínűleg lőfegyveres öngyilkos vidéken. :(
Majd lesz link is valószínűleg órákon belül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2024.01.02. 14:46 Megint egy valószínűleg lőfegyveres öngyilkos vidéken. :(
Majd lesz link is valószínűleg órákon belül.
Karácsonyi-újévi szezonban ez nem ritka jelenség azért.

(Ha nem lőtéren csinálta, lőtéri fegyverrel, akkor mi közünk hozzá, magánügye.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2024.01.02. 14:50 Karácsonyi-újévi szezonban ez nem ritka jelenség azért.

(Ha nem lőtéren csinálta, lőtéri fegyverrel, akkor mi közünk hozzá, magánügye.)
Igazából utóbbi meg a lőtér magánügye.
Bevonják az engedélyüket, utána újra megkérik, és minden megy tovább. Csak egy újabb csámcsogni való lesz a médiának.
Azt még nem tudom, hogy legálisan tartott fegyver volt-e.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Van itt esetleg valaki, aki egy jobb térd MR felvétel kiértékelését orvosiból emberire le tudná fordítani? :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2024.01.02. 15:11 Van itt esetleg valaki, aki egy jobb térd MR felvétel kiértékelését orvosiból emberire le tudná fordítani? :-)
Lefordítani le tudom, de hogy miért alakult ki az adott elváltozás (artritisz?kopás?), és milyen terápiás lehetőségek vannak, ahhoz ortopéd szakorvos vagy sebész kell.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

WildBear23 írta: 2024.01.02. 15:27 Lefordítani le tudom, de hogy miért alakult ki az adott elváltozás (artritisz?kopás?), és milyen terápiás lehetőségek vannak, ahhoz ortopéd szakorvos vagy sebész kell.
A lányom háziorvos, megkérdezhetem tőle, igaz csak belgyógyász vizsgája van.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ma hozta a mikukas, kicsit elkesett vele :?
20240102_195542.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2024.01.02. 11:47 Kellene hasonló terápia azoknak a kutyatartóknak is, akik nem szedik össze a kutyaszart, póráz nélkül sétáltatnak, vagy naphosszat hagyják vonyítani és ugatni a kutyájukat.

(Nem a Hortobágyon, hanem a kétmilliós nagyváros Budapesten..)
Egyetértek!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta: 2024.01.02. 12:16 Bizony!

Kiegészítve azzal, hogy a kerítésüket legyenek szívesek befoltozni, nem az utcán tartva a kutyáikat! Ne legyen külön művészet kikerülni őket, a helyi vadászboltos egy időben kábé úgy üdvözölt, mint Mézga Gézát az üveges!
+1
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2024.01.02. 12:21 Az elvárás jogos, illetve engem már nem nagyon érint a pirozás, öreg vagyok hozzá és már a kisebbik gyerekek is szinte felnőttek. Csak az ilyen keménykedő dumákat - csonttörés, súlyos sérülés okozása - nem értem, amiket egyes pitiáner cselekményekről írnak emberek. Tuti valami jó adag frusztráció / gyűlölet van mögötte. Én például a járdára vagy a házunk előtti játszótérre kutyát sz@rató embert nem akarom súlyosra verni és az arcát se belenyomni, kielégítene ha jól megbüntetik és összetakaríttatják vele.
Az ingerküszöböm egyre alacsonyabb a "mindenki érdekét, véleményét leszarom, nekem legyen kényelmes és jó" típusú viselkedéssel szemben. Nem csak petárda és kutyaszar ügyben.... Lassan valóban megtanultam gyűlölni azokat, akiknek hiába szólsz normálisan, leugatnak. Igen, ez engem frusztrál, mert pc módon nem lehet a szitut rendbe tenni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2024.01.02. 21:51 Az ingerküszöböm egyre alacsonyabb a "mindenki érdekét, véleményét leszarom, nekem legyen kényelmes és jó" típusú viselkedéssel szemben. Nem csak petárda és kutyaszar ügyben.... Lassan valóban megtanultam gyűlölni azokat, akiknek hiába szólsz normálisan, leugatnak. Igen, ez engem frusztrál, mert pc módon nem lehet a szitut rendbe tenni.
Persze, sok a gyökér, de az ilyen túlzottan keménykedő szöveg a bunkó, de azért piti dolgok kapcsán akkor is csacsiság szerintem. Részben mert az ember csak saját magát mérgezi vele, másrészt meg akkor mit mondunk arra, akinek tényleg el kell törni a kezét, mert olyat tesz? Kevesektől áll olyan távol a pc, mint tőlem, de azért helyén kezelni a dolgokat és disztingválni lehet.
Sapienti sat.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Törvényes időkeret:
Azt ugye tudod, hogy az 1-es és 2-es kategóriát egész évben lehet használni (magánterületen). Csak a 3-as az amihez időkeret van.
A legtöbb kapható tüzijáték az 1-es és 2-es.

jó ha van írta: 2024.01.02. 09:53 Először is azt, hogy a hölgy nevét illik helyesen leírni! :mrgreen:
Másodsorban: megvan a törvényes időkeret a dirr-durr akcióra (nem a babfőzelék utánira gondolok). Felelős ebtartó, ha félős kutyája van (enyémek nem azok), meg tudná oldani, hogy ne legyen gond vele. Vannak erre gyógyszerek, elterelő tevékenységek, kutyapanzió, ahol nincs a közelben petárdázás, stb. Gvass-ként viszont: az igények addig tartanak...
Harmadsorban: a fenti pontban írtak akkor működnek, ha a törvényes időkeret betartódik. Ezért aztán, aki ezen kívül durrog, annak eltörném a kezét és a seggébe dugnám a petárdáját, vagy a tüzijáték telepét, és alágyújtanék. Ugyanis a toleranciát nem csak elvárni kell, és élni lehet vele, de visszaélni nem szabadna!
"..."
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

TurboP írta: 2024.01.03. 09:17 Törvényes időkeret:
Azt ugye tudod, hogy az 1-es és 2-es kategóriát egész évben lehet használni (magánterületen). Csak a 3-as az amihez időkeret van.
A legtöbb kapható tüzijáték az 1-es és 2-es.
+1
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Kitörés fórum- és ellentúra

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Akkor én megyek. - Ki jön velem?
Mert déd- és nagyapáink történelmét nem lophatják el tőlünk se jobbról, se balról…

Nem-FB kiírás és nevezés itt.

Tavalyi előzmények:
Poresz írta: 2023.02.13. 12:03 2020-ban voltam Kitörés Emléktúrán. Cimborám elhívott, én pedig a mai napig úgy gondolom, hogy nem kötelező azt gondolnom, amit a szervezők és/vagy a résztvevők többsége gondol, a fejembe pedig nem látnak bele: arról emlékezek meg, amiről jónak látom. Velem is hígul a mezőny.
Itt volt egy gyönyörű monarchiás város, amit rommá lővettek csak azért, hogy néhány csúcsbűnöző még pár hónappal tovább führerkedhessen és nemzetvezethessen az öngyilkosság és a kivégzés előtt, miután befuccsolt az Európát felperzselő rablóhadjáratuk. Bónuszként ezzel apropót adtak, és Európa pechesebb felének a nyakára hozták a konkurens söpredéket. - A városban történt értelmetlen pusztítás csúcspontja és tökéletes jelképe a kitörés.
Biztosan voltak olyan katonák és civilek, akik próbálták tisztán tartani a lelkiismeretüket, és meg nem érdemelten áldozatul estek a tomboló történelemnek. Részemről ők megérdemelnek egy emléktúrát.
Fortitu írta: 2023.02.13. 12:27 Én még nem voltam, de lehet jövőre csakazértis meg kellene néznem magamnak. Túrázni szeretek, az ilyen terrorista módszerek pedig egyszerűen nem szabad, hogy elérjék a céljukat.
G.D írta: 2023.02.13. 14:27 Nekem már jópár éve bakancslistán van a dolog, lehet jövőre én is rászánom magam végre...
Poresz írta: 2023.02.13. 17:05 45 évnyi tilalom, téglák, és rendőségi "kézrátétel", és tessék! Amint lehetett, előbújtak, és itt vannak.
Nem lettek kevesebben sem a kisujjeltartós ignorálástól-bojkottálástól, sem a hisztérikus publicisztikáktól és sajtóvitáktól, sem az országgyűlési felszólalásoktól, sem a petíciózástól, sem az ellentüntetésektől, sem a rendőri jelenléttől, sem az antifától, sem a karikatúráktól és paródiáktól, sem a higgadt ismeretterjesztéstől.
Ugyanazt lehet és kell tenni, amit az ókeresztények csináltak a római szaturnáliával, a germán yuléval és a többi pogány ünneppel: rátelepítették a saját ünnepüket. - A buborék kipukkan, a dzsembori felhígul: "Dehogy megyek Kitörésre, már az sem a régi!"

[…]

…még az is lehet, hogy egy jópofa fórumtúra lesz belőle, ahogy a Bel-féle SAS-versenyeknek is van ilyen offline közösségépítő jellege.
TotoHU írta: 2023.02.14. 15:43 Szvsz. ez is egy nem feldolgozott, évtizedekig szőnyeg alá sepert pontja a magyar történelemnek. Sok szempontól ellentmondásos eseménynek tartom, amit sajnos a feldolgozás és objektív szemlélet helyett minden oldalról megpróbál a politika kisajátítani, mert a nyomorult politikának olyan a természete hogy minden témát ami sokakat foglalkoztat, azt üzemanyagnak tekinti és megpróbálja maga felé hajlítani.

Azt gondolom hogy a kitörésben a rövid idő alatt értelmetlenül és brutálisan lemészárolt sok ezer (több tízezer?) ott elesett katonára, köztük nagyon nagy számban magyar katonákra emlékezni nem bűn. Még ha voltak is köztük olyanok akik háborús bűnösnek tekinthetők, a döntő többségük biztosan nem az volt, hanem egyszerű sorozott baka aki megpróbált valahogy túlélni a tomboló háború közepén. A megemlékezés ténye önmagában nem próbálja mosdatni se a német sem a magyar katonák máskor és máshol elkövetett rémtetteinek elkövetőit, nem teszi nem megtörténtté az embertelen eseményeket. De a kitörés nem erről szólt, ott nem ez történt - ott "csak" több tízezer katona pusztult el órák leforgása alatt nyomorultul egy kétségbeesett és sok szempontból értelmetlen akcióban.

Poresz topiktárs hozzászólását és ötletét kifejezetten helyeslem, ha minél többen elmennek és emlékeznek a jövőben ezekre az eseményekre, akkor egy idő után elveszti azt a jellegét amiért bármelyik oldal szélsőségeseinek érdemes lenne rátelepedni és ott látványosan terpeszkedni.
Ha jövőre lesz fórumtali jellegű közös túra a Kitörésen, akkor remélem el fogok tudni menni rá!
bel írta: 2023.02.14. 18:33 Mert akar igy volt, akar nem, megtortent a (nem jogi ertelemben vett) terror tamadas. Ha erre valaszul az emberek behuzzak a fulukat-farkukat es tobbet egyetlen horgasz sem vesz fel terepszinu nadragot, akkor sikert ert el a tamado csoport. Tehat az egyetlen logikus valasz a Poresz altal elmondott modon a tamadassal daccolas demonstralasa, meg akkor is, ha ugy egyebkent szandekos provokacio a gazdagreti tamadas.
Kojak írta: 2023.02.14. 19:28 Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kitörés fórum- és ellentúra

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Poresz írta: 2024.01.03. 17:18 Akkor én megyek. - Ki jön velem?
Mert déd- és nagyapáink történelmét nem lophatják el tőlünk se jobbról, se balról…

Nem-FB kiírás és nevezés itt.

Tavalyi előzmények:
Nekem a tíz darab 60 km-es túra teljesítése volt a cél, azt pár éve elvégeztem.
Válasz küldése