OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:shock:
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hihetetlen. :(
--------------

Sziasztok
Tanácsért jöttem.
Volt egy lakatlan házam ahová az öcsém költöztettem be szét ne lopják, oda illetéktelen ne mehessen be.
Aztán szólt az egyik szomszédom az általa csinált kazánt most árulja egy nem magyar származású nő a kocsmában ötezret kért érte. Kértem hamar vegye meg indulok a haverokkal.
Ami fogadott arra nem voltam felkészülve. A kapu zárva a kulcs belül.
Azonnal rendőrt hívtam mert belül gyerekzsivaly és rengeteg hangot hallottunk.
A rendőrök jöttek visito autókkal és a hazambol kicsődült vagy hatvan idegen férfi nő gyerekek vegyesen. A rendőrök be minket kint tartottak . Bent az öcsém holtteste két hónapos letakargatva.
Ott nekem se kép se hang a kórházban ébresztettek.
Kiderült hogy ahogy ment hazafelé munkából kifigyelték hogy vett ki az automatából pénzt pépesre verték otthon mert nem hitték el mindössze egy ötezrest vett ki.
Aztán beköltözött az egész banda.
Utólag derült ki összesen 74 embert szedtek ki a rendőrök.
Anyai örökség volt a ház az ocsém kifizettem csak nem tudtam beköltözni a fájó emlékek miatt. Mikor megmutatták mit tettek a házzal újra kórház idegösszeroppanás.
A rönkház fele elbontva azzal tüzeltek. Bent minden üres a radiátorok kitépve se ajtók ablakok semmi már mindent eladtak.
A karbecslő mintegy 71 millióra vette fel a kárértéket volt biztosításom rá így azt kifizették.
Viszont a tesóm már semmi nem hozza vissza.
A tárgyaláson részt vettem mivel közeli érintett voltam .
A hat erős ember aki elbánt az öcsémmel végig röhögte a tárgyalásokat milyen jó buli volt a hatvan kilós sokszor műtött embert kicsinálni.
Kérdésem a következő: a két fokolompos kapott négy és hét évet a többieket felfüggesztett börtönre ítélték. Az ügyész kérdezte bele nyugszom e az ítéletbe én meg közöltem vele, hogy nem. Fellebbezett súlyosbításért és kártérítésért a részemre.
Az öcsém már nem tudom életre kelteni.
Másodfokon kaptak 14 és 19 évet a többit is letöltendő börtönbüntetésre ítélték .
Viszont nemrég megfenyegettek amit jelentettem is a rendőrségen mert állítólag miattam ítélték őket ekkora büntetésre.
Elköltöztem messzire remélem nem érnek utol és folyamatban van a névváltoztatás is.
Telefonszámot cseréltem nem a nevemre mert féltem a családom gyerekeim életét.
Mit tudok még tenni a biztonságunk érdekében?
Kamerákat szereltettem fel mindenhová.
Tanulsagul írtam le a történetet mindössze fájdalmamban.
Tehetek még valamit ne találjanak rám?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 08:49 Hihetetlen. :(
--------------

Sziasztok
Tanácsért jöttem.
Volt egy lakatlan házam ahová az öcsém költöztettem be szét ne lopják, oda illetéktelen ne mehessen be.
Aztán szólt az egyik szomszédom az általa csinált kazánt most árulja egy nem magyar származású nő a kocsmában ötezret kért érte. Kértem hamar vegye meg indulok a haverokkal.
Ami fogadott arra nem voltam felkészülve. A kapu zárva a kulcs belül.
Azonnal rendőrt hívtam mert belül gyerekzsivaly és rengeteg hangot hallottunk.
A rendőrök jöttek visito autókkal és a hazambol kicsődült vagy hatvan idegen férfi nő gyerekek vegyesen. A rendőrök be minket kint tartottak . Bent az öcsém holtteste két hónapos letakargatva.
Ott nekem se kép se hang a kórházban ébresztettek.
Kiderült hogy ahogy ment hazafelé munkából kifigyelték hogy vett ki az automatából pénzt pépesre verték otthon mert nem hitték el mindössze egy ötezrest vett ki.
Aztán beköltözött az egész banda.
Utólag derült ki összesen 74 embert szedtek ki a rendőrök.
Anyai örökség volt a ház az ocsém kifizettem csak nem tudtam beköltözni a fájó emlékek miatt. Mikor megmutatták mit tettek a házzal újra kórház idegösszeroppanás.
A rönkház fele elbontva azzal tüzeltek. Bent minden üres a radiátorok kitépve se ajtók ablakok semmi már mindent eladtak.
A karbecslő mintegy 71 millióra vette fel a kárértéket volt biztosításom rá így azt kifizették.
Viszont a tesóm már semmi nem hozza vissza.
A tárgyaláson részt vettem mivel közeli érintett voltam .
A hat erős ember aki elbánt az öcsémmel végig röhögte a tárgyalásokat milyen jó buli volt a hatvan kilós sokszor műtött embert kicsinálni.
Kérdésem a következő: a két fokolompos kapott négy és hét évet a többieket felfüggesztett börtönre ítélték. Az ügyész kérdezte bele nyugszom e az ítéletbe én meg közöltem vele, hogy nem. Fellebbezett súlyosbításért és kártérítésért a részemre.
Az öcsém már nem tudom életre kelteni.
Másodfokon kaptak 14 és 19 évet a többit is letöltendő börtönbüntetésre ítélték .
Viszont nemrég megfenyegettek amit jelentettem is a rendőrségen mert állítólag miattam ítélték őket ekkora büntetésre.
Elköltöztem messzire remélem nem érnek utol és folyamatban van a névváltoztatás is.
Telefonszámot cseréltem nem a nevemre mert féltem a családom gyerekeim életét.
Mit tudok még tenni a biztonságunk érdekében?
Kamerákat szereltettem fel mindenhová.
Tanulsagul írtam le a történetet mindössze fájdalmamban.
Tehetek még valamit ne találjanak rám?

Ez nekem erősen és több ponton hiteltelen. Például a kivastagított részek, négy évből nem lesz 14 ugyanazon cselekményért. 71 millió kárérték kifizetéséhez egy 150 millió környéki áru ingatlannak kéne lennie...milyen rönkház az?

És elfért benne 74 ember, és a rendőrök kihozták őket, és közben ott volt egy két hónapos hulla. És ez egy 100+ milliós ingatlannál senkinek nem tűnt fel. És a rendőrök mióta mennek ki gyerekzsivajra? LOL

Lehet ennek valóságmagja, de számszakilag erősen kamuszagú, tök hiteltelen, hangulatkeltő stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 08:49 Hihetetlen. :(
--------------

Sziasztok
Tanácsért jöttem.
Volt egy lakatlan házam ahová az öcsém költöztettem be szét ne lopják, oda illetéktelen ne mehessen be.
Aztán szólt az egyik szomszédom az általa csinált kazánt most árulja egy nem magyar származású nő a kocsmában ötezret kért érte. Kértem hamar vegye meg indulok a haverokkal.
Ami fogadott arra nem voltam felkészülve. A kapu zárva a kulcs belül.
Azonnal rendőrt hívtam mert belül gyerekzsivaly és rengeteg hangot hallottunk.
A rendőrök jöttek visito autókkal és a hazambol kicsődült vagy hatvan idegen férfi nő gyerekek vegyesen. A rendőrök be minket kint tartottak . Bent az öcsém holtteste két hónapos letakargatva.
Ott nekem se kép se hang a kórházban ébresztettek.
Kiderült hogy ahogy ment hazafelé munkából kifigyelték hogy vett ki az automatából pénzt pépesre verték otthon mert nem hitték el mindössze egy ötezrest vett ki.
Aztán beköltözött az egész banda.
Utólag derült ki összesen 74 embert szedtek ki a rendőrök.
Anyai örökség volt a ház az ocsém kifizettem csak nem tudtam beköltözni a fájó emlékek miatt. Mikor megmutatták mit tettek a házzal újra kórház idegösszeroppanás.
A rönkház fele elbontva azzal tüzeltek. Bent minden üres a radiátorok kitépve se ajtók ablakok semmi már mindent eladtak.
A karbecslő mintegy 71 millióra vette fel a kárértéket volt biztosításom rá így azt kifizették.
Viszont a tesóm már semmi nem hozza vissza.
A tárgyaláson részt vettem mivel közeli érintett voltam .
A hat erős ember aki elbánt az öcsémmel végig röhögte a tárgyalásokat milyen jó buli volt a hatvan kilós sokszor műtött embert kicsinálni.
Kérdésem a következő: a két fokolompos kapott négy és hét évet a többieket felfüggesztett börtönre ítélték. Az ügyész kérdezte bele nyugszom e az ítéletbe én meg közöltem vele, hogy nem. Fellebbezett súlyosbításért és kártérítésért a részemre.
Az öcsém már nem tudom életre kelteni.
Másodfokon kaptak 14 és 19 évet a többit is letöltendő börtönbüntetésre ítélték .
Viszont nemrég megfenyegettek amit jelentettem is a rendőrségen mert állítólag miattam ítélték őket ekkora büntetésre.
Elköltöztem messzire remélem nem érnek utol és folyamatban van a névváltoztatás is.
Telefonszámot cseréltem nem a nevemre mert féltem a családom gyerekeim életét.
Mit tudok még tenni a biztonságunk érdekében?
Kamerákat szereltettem fel mindenhová.
Tanulsagul írtam le a történetet mindössze fájdalmamban.
Tehetek még valamit ne találjanak rám?
Mi a forrás? Full költött sztorinak tűnik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.29. 10:14 Ez nekem erősen és több ponton hiteltelen. Például a kivastagított részek, négy évből nem lesz 14 ugyanazon cselekményért. 71 millió kárérték kifizetéséhez egy 150 millió környéki áru ingatlannak kéne lennie...milyen rönkház az?

És elfért benne 74 ember, és a rendőrök kihozták őket, és közben ott volt egy két hónapos hulla. És ez egy 100+ milliós ingatlannál senkinek nem tűnt fel. És a rendőrök mióta mennek ki gyerekzsivajra? LOL

Lehet ennek valóságmagja, de számszakilag erősen kamuszagú, tök hiteltelen, hangulatkeltő stb.
Nekem is elég hihetetlen a sztori.
A "JOGI ESETEK ! -Magán illetve ügyvédi segítségre lenne szükségem -Jogi fórum" FB csoportban írta valaki név nélkül.
Rákérdezek, hogy volt-e erről bármi sajtóhír..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 10:48 Nekem is elég hihetetlen a sztori.
A "JOGI ESETEK ! -Magán illetve ügyvédi segítségre lenne szükségem -Jogi fórum" FB csoportban írta valaki név nélkül.
Rákérdezek, hogy volt-e erről bármi sajtóhír..
Nálam most ezt ba.szta ki a biztosítékot, és ez azért jó eséllyel tényleg így történt - és egy hónapig majdnem zavartalanul garázdálkodhatott, pedig a 2. eset után nem kellett volna Colombo hadnagy és zseniális nyomozati munka, hogy elkapják:

https://ugyeszseg.hu/egy-honapon-belul- ... ozlemenye/


"A vádirat szerint a húszas évei közepén járó elkövető 2023. június 5-én Bács-Kiskun vármegyében, az 5. számú főút melletti egy parkolóban támadta meg első áldozatát. A sértett nőt a férfi a hajánál fogva egy erdős területre rángatta, majd ott akarata ellenére, elhúzódóan, több módon is szexuális cselekményt végzett vele. A nő ellenállását úgy törte meg, hogy nyakához egy kést tartva megfenyegette. A férfi a cselekmény során a nő táskájából a benne lévő 34.000,- forintot is elvette.

Miután az elkövető végzett a cselekménysorral közölte a sértettel, hogy haza viszi magával, majd arra kényszerítette, hogy együtt gyalog elinduljanak az út mentén. Körülbelül 1,5 kilométer után beértek egy Bács-Kiskun vármegyei községre és a nő kihasználva, hogy már lakott területen vannak, elszaladt.

A férfi ezt követően 2023. június 10-én, egy Lajosmizsén található ingatlanba próbált meg behatolni azért, hogy az ott lakó, általa egyébként ismert nővel szexuális cselekményt végezzen. A zajra a sértett felébredt és kiszólt a vádlottnak, hogy hagyja békén és menjen el. A férfi fenyegetődzni kezdett, hogy ha nem engedi be, akkor betöri az ajtót és megöli. A nő erre megijedt és kinyitotta az ajtót. A férfi a házban a nőt a kanapéra lökte és megpróbált vele szexuális cselekményt végezni, de nem sikerült izgalmi állapotba kerülnie. Ezt a sértett is észlelte és sikerült végül lebeszélnie a vádlottat a cselekményéről, aki a helyszínről távozott.

2023. július 1-én az 5. számú főút mentén, Táborfalva külterületén támadott meg a férfi egy újabb nőt. Mellkasát átkarolva, kezeit lefogva berángatta az út melletti erdős-bokros területre. Ezután megfenyegette a sikoltozó sértettet, hogy ha ellenáll illetve nem hallgat el, akkor megöli. A sértett félelmében engedelmeskedett a vádlottnak, aki ezután több módon is szexuális cselekményt végzett vele, majd a helyszínről elmenekült."


De persze a pepperspray az KKVE.
(Aki meg azért felelős, azt az elkövető mellé akasztanám, nem személyes ügy, csak tanulságképpen.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.11.29. 11:01 Nálam most ezt ba.szta ki a biztosítékot, és ez azért jó eséllyel tényleg így történt - és egy hónapig majdnem zavartalanul garázdálkodhatott, pedig a 2. eset után nem kellett volna Colombo hadnagy és zseniális nyomozati munka, hogy elkapják:

https://ugyeszseg.hu/egy-honapon-belul- ... ozlemenye/


"A vádirat szerint a húszas évei közepén járó elkövető 2023. június 5-én Bács-Kiskun vármegyében, az 5. számú főút melletti egy parkolóban támadta meg első áldozatát. A sértett nőt a férfi a hajánál fogva egy erdős területre rángatta, majd ott akarata ellenére, elhúzódóan, több módon is szexuális cselekményt végzett vele. A nő ellenállását úgy törte meg, hogy nyakához egy kést tartva megfenyegette. A férfi a cselekmény során a nő táskájából a benne lévő 34.000,- forintot is elvette.

Miután az elkövető végzett a cselekménysorral közölte a sértettel, hogy haza viszi magával, majd arra kényszerítette, hogy együtt gyalog elinduljanak az út mentén. Körülbelül 1,5 kilométer után beértek egy Bács-Kiskun vármegyei községre és a nő kihasználva, hogy már lakott területen vannak, elszaladt.

A férfi ezt követően 2023. június 10-én, egy Lajosmizsén található ingatlanba próbált meg behatolni azért, hogy az ott lakó, általa egyébként ismert nővel szexuális cselekményt végezzen. A zajra a sértett felébredt és kiszólt a vádlottnak, hogy hagyja békén és menjen el. A férfi fenyegetődzni kezdett, hogy ha nem engedi be, akkor betöri az ajtót és megöli. A nő erre megijedt és kinyitotta az ajtót. A férfi a házban a nőt a kanapéra lökte és megpróbált vele szexuális cselekményt végezni, de nem sikerült izgalmi állapotba kerülnie. Ezt a sértett is észlelte és sikerült végül lebeszélnie a vádlottat a cselekményéről, aki a helyszínről távozott.

2023. július 1-én az 5. számú főút mentén, Táborfalva külterületén támadott meg a férfi egy újabb nőt. Mellkasát átkarolva, kezeit lefogva berángatta az út melletti erdős-bokros területre. Ezután megfenyegette a sikoltozó sértettet, hogy ha ellenáll illetve nem hallgat el, akkor megöli. A sértett félelmében engedelmeskedett a vádlottnak, aki ezután több módon is szexuális cselekményt végzett vele, majd a helyszínről elmenekült."


De persze a pepperspray az KKVE.
(Aki meg azért felelős, azt az elkövető mellé akasztanám, nem személyes ügy, csak tanulságképpen.)
Ezert nem tulzas a p*r*s es a v*sp*r*s
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2023.11.29. 12:23 Ezert nem tulzas a p*r*s es a v*sp*r*s
Ezért nem kellett volna hozzászólnod, b@szod.

:-(((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 08:49 Hihetetlen. :(
--------------

Sziasztok
Tanácsért jöttem.
Volt egy lakatlan házam ahová az öcsém költöztettem be szét ne lopják, oda illetéktelen ne mehessen be.
Aztán szólt az egyik szomszédom az általa csinált kazánt most árulja egy nem magyar származású nő a kocsmában ötezret kért érte. Kértem hamar vegye meg indulok a haverokkal.
Ami fogadott arra nem voltam felkészülve. A kapu zárva a kulcs belül.
Azonnal rendőrt hívtam mert belül gyerekzsivaly és rengeteg hangot hallottunk.
A rendőrök jöttek visito autókkal és a hazambol kicsődült vagy hatvan idegen férfi nő gyerekek vegyesen. A rendőrök be minket kint tartottak . Bent az öcsém holtteste két hónapos letakargatva.
Ott nekem se kép se hang a kórházban ébresztettek.
Kiderült hogy ahogy ment hazafelé munkából kifigyelték hogy vett ki az automatából pénzt pépesre verték otthon mert nem hitték el mindössze egy ötezrest vett ki.
Aztán beköltözött az egész banda.
Utólag derült ki összesen 74 embert szedtek ki a rendőrök.
Anyai örökség volt a ház az ocsém kifizettem csak nem tudtam beköltözni a fájó emlékek miatt. Mikor megmutatták mit tettek a házzal újra kórház idegösszeroppanás.
A rönkház fele elbontva azzal tüzeltek. Bent minden üres a radiátorok kitépve se ajtók ablakok semmi már mindent eladtak.
A karbecslő mintegy 71 millióra vette fel a kárértéket volt biztosításom rá így azt kifizették.
Viszont a tesóm már semmi nem hozza vissza.
A tárgyaláson részt vettem mivel közeli érintett voltam .
A hat erős ember aki elbánt az öcsémmel végig röhögte a tárgyalásokat milyen jó buli volt a hatvan kilós sokszor műtött embert kicsinálni.
Kérdésem a következő: a két fokolompos kapott négy és hét évet a többieket felfüggesztett börtönre ítélték. Az ügyész kérdezte bele nyugszom e az ítéletbe én meg közöltem vele, hogy nem. Fellebbezett súlyosbításért és kártérítésért a részemre.
Az öcsém már nem tudom életre kelteni.
Másodfokon kaptak 14 és 19 évet a többit is letöltendő börtönbüntetésre ítélték .
Viszont nemrég megfenyegettek amit jelentettem is a rendőrségen mert állítólag miattam ítélték őket ekkora büntetésre.
Elköltöztem messzire remélem nem érnek utol és folyamatban van a névváltoztatás is.
Telefonszámot cseréltem nem a nevemre mert féltem a családom gyerekeim életét.
Mit tudok még tenni a biztonságunk érdekében?
Kamerákat szereltettem fel mindenhová.
Tanulsagul írtam le a történetet mindössze fájdalmamban.
Tehetek még valamit ne találjanak rám?
Ez szaftos hír lett volna mindenhol. Szerintem se igaz.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 10:48 FB csoportban írta valaki név nélkül.
Szia,

Ennel tobb forraskritikad is lehetne, mint hogy ilyet terjesztesz. :-(

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.11.29. 20:44 Szia,

Ennel tobb forraskritikad is lehetne, mint hogy ilyet terjesztesz. :-(

Bel
Szia Bel!

Nem véletlenül írtam oda elsőnek hogy "Hihetetlen", majd hogy "Nekem is elég hihetetlen a sztori. ".

Mindamellett annyi hihetetlen dolgot láttam már mégis megtörténni, hogy "Kizárt"-nak nem tartanám.

Úgyhogy a szokásomhoz híven utánajárok (mivel nem igényel túl sok Joule energiát), első körben megosztottam itt (hátha valaki hallott róla), és az eredeti posztnál rákérdeztem, hogy lehozta-e valamelyik média a sztorit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 08:49 Hihetetlen. :(
--------------

Sziasztok
Tanácsért jöttem.
Volt egy lakatlan házam ahová az öcsém költöztettem be szét ne lopják, oda illetéktelen ne mehessen be.
Aztán szólt az egyik szomszédom az általa csinált kazánt most árulja egy nem magyar származású nő a kocsmában ötezret kért érte. Kértem hamar vegye meg indulok a haverokkal.
Ami fogadott arra nem voltam felkészülve. A kapu zárva a kulcs belül.
Azonnal rendőrt hívtam mert belül gyerekzsivaly és rengeteg hangot hallottunk.
A rendőrök jöttek visito autókkal és a hazambol kicsődült vagy hatvan idegen férfi nő gyerekek vegyesen. A rendőrök be minket kint tartottak . Bent az öcsém holtteste két hónapos letakargatva.
Aki két hónapig megmarad egy "letakargatott" holttest mellett, annak tökéletesen hiányzik a szaglása, vagy hűtőházban lakik (kihűlés veszélye!).

Kíváncsi vagyok a lelkivilágára annak, aki képes ilyet az ujjából szopni. Mi motiválta? Szerinte nem utálják elegen és eléggé a cigányokat? Szerinte nem sipákolnak elegen és eléggé a rossz(nak érzett) közbiztonság miatt? Mit kell itt még fokozni? Vagy unatkozik? (Vásároljon mosómedvét!)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

foglalkozott mar valaki aqara zigbee cuccokkal?
tasmota firmware-s sonoff zigbee bridge-t hasznalok de nem jovok ra es sehol nem talalok rola infot hogy mit jelent az AqaraTemperature amit kuldenek a szenzorok.

06:31:30.154 RSL: SENSOR = {"ZbReceived":{"0x1DCA":{"Device":"0x1DCA","Name":"kapcsolo_1","0000/FF01":"0121C70B03281A0421A81305213B0006240100000000082109140A210000","BatteryVoltage":3.01,"BatteryPercentage":100,"AqaraTemperature":26,"Endpoint":1,"LinkQuality":207}}}

Nem a homerseklet mert az igy nez ki:
06:28:24.168 RSL: SENSOR = {"ZbReceived":{"0xE87C":{"Device":"0xE87C","Name":"temp_1","0000/FF01":"01212B0C0421A8130521EF2C06240100000000642932086521E6130A210000","BatteryVoltage":3.12,"BatteryPercentage":100,"Temperature":20.98,"Humidity":50.94,"Endpoint":1,"LinkQuality":153}}}
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tornas78 írta: 2023.11.29. 06:11 A megoldás, hogy minimum két helyen kell tárolni a digitális anyagokat. Pl. PC plusz egy külső merevlemez.
Szánalmas, de még így is sikerült összehoznom: "Áá, erre már nincs szükség!", "Ezt újra meg fogom találni az interneten, ha kell", "Igen, ez le van mentve külső vinyóra". - Semmilyen műszaki megoldás nem képes segíteni az ilyen típusú emberi döntéseken.
Analógia: az okostelefon appok lassan már használhatatlanok a sokfaktoros biztonsági megoldások miatt - végülis, ha felkapom az agyvizet, földhöz vágom, és nem használom, biztonság szempontjából az a legtutibb… -, de attól nem képesek megvédeni, hogy ha önként odaadom a pénzem egy orbitális kamu dumáért…
AndyA írta: 2023.11.29. 08:03 Ami elektronikus adat egyetlen példányban létezik, az nem létezik.

Nekem van az eredeti a gépemen, mint első példány, van egy viszonylag gyakran frissülő példány egy USB-s SSD-n (NEM pendrive!!!), mint második, és közben megy az egész a felhőbe is pár naponta szinkronálva, mint harmadik. Ez így kb. az alapvetés, hogy adatvesztés esetén, ha nem is pont 100%-ban, de nagyjából minden visszaköltözzön valahonnan.
Az újévre az a tervem, hogy szeretnék egy Raspberry Pit, 2 TB-os külső merevlemezem már van, szeretnék rá egy VeraCryptet, egy VPN-t, és akkor a három helyen élő család szinkronizálhatja a biztonsági mentéseit, és nincs többé "Megtelt a DropBox!", és "Otthon hagytam a vinyómat!"
Az, hogy 20 db vegyszeradagoló berendezést terveztem másodállásban és ezt a főnökömmel Google Drive-on kellett megosztani… Az gáz. A felhő az valaki másnak a számítógépe. Elhiszem, hogy a Google-nak több és jobb IT-sa van, mint nekem, és hatalmas botrány lenne, ha kiderülne, hogy valaki más is belenézett (rajtuk kívül) a rájuk bízott fájljaimba, de azért…
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 Szánalmas, de még így is sikerült összehoznom: "Áá, erre már nincs szükség!", "Ezt újra meg fogom találni az interneten, ha kell", "Igen, ez le van mentve külső vinyóra". - Semmilyen műszaki megoldás nem képes segíteni az ilyen típusú emberi döntéseken.
Analógia: az okostelefon appok lassan már használhatatlanok a sokfaktoros biztonsági megoldások miatt - végülis, ha felkapom az agyvizet, földhöz vágom, és nem használom, biztonság szempontjából az a legtutibb… -, de attól nem képesek megvédeni, hogy ha önként odaadom a pénzem egy orbitális kamu dumáért…

Az újévre az a tervem, hogy szeretnék egy Raspberry Pit, 2 TB-os külső merevlemezem már van, szeretnék rá egy VeraCryptet, egy VPN-t, és akkor a három helyen élő család szinkronizálhatja a biztonsági mentéseit, és nincs többé "Megtelt a DropBox!", és "Otthon hagytam a vinyómat!"
Az, hogy 20 db vegyszeradagoló berendezést terveztem másodállásban és ezt a főnökömmel Google Drive-on kellett megosztani… Az gáz. A felhő az valaki másnak a számítógépe. Elhiszem, hogy a Google-nak több és jobb IT-sa van, mint nekem, és hatalmas botrány lenne, ha kiderülne, hogy valaki más is belenézett (rajtuk kívül) a rájuk bízott fájljaimba, de azért…
Driveon is volt már adatvsztés.
https://ipon.hu/magazin/cikk/adatveszte ... lhasznalok
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 a főnökömmel Google Drive-on kellett megosztani… Az gáz. A felhő az valaki másnak a számítógépe.
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 . A felhő az valaki másnak a számítógépe.
Ezzel nem értek egyet.

A Felhő az egy bíró, nem számítógép. És igazán megérdemli, hogy nagybetűvel írjuk!

:mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: blint »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33Analógia: az okostelefon appok lassan már használhatatlanok a sokfaktoros biztonsági megoldások miatt - végülis, ha felkapom az agyvizet, földhöz vágom, és nem használom, biztonság szempontjából az a legtutibb… -, de attól nem képesek megvédeni, hogy ha önként odaadom a pénzem egy orbitális kamu dumáért
Alapvetés, hogy minden IT rendszer biztonságát a használhatatlanságig lehet fokozni :)

Amúgy már létezik az 'MFA fatigue' nevű jelenség is, ami arról szól, hogy annyira túlhasznált a másodlagos azonosítás, hogy sok esetben már meg sem nézi a user, hogy mit okéz le a telefonján, csak nyomja ész nélkül, hogy haladjunk.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: blint »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 Az újévre az a tervem, hogy szeretnék egy Raspberry Pit, 2 TB-os külső merevlemezem már van, szeretnék rá egy VeraCryptet, egy VPN-t, és akkor a három helyen élő család szinkronizálhatja a biztonsági mentéseit, és nincs többé "Megtelt a DropBox!", és "Otthon hagytam a vinyómat!"
Az, hogy 20 db vegyszeradagoló berendezést terveztem másodállásban és ezt a főnökömmel Google Drive-on kellett megosztani… Az gáz. A felhő az valaki másnak a számítógépe. Elhiszem, hogy a Google-nak több és jobb IT-sa van, mint nekem, és hatalmas botrány lenne, ha kiderülne, hogy valaki más is belenézett (rajtuk kívül) a rájuk bízott fájljaimba, de azért…
Nálam van egy lokális NAS, ahova mentenek a családi eszközök és onnan _helyben_ titkosítva megy tovább a felhőbe, ezt a NAS szoftvere alapból támogatja is. Mondjuk az átlag usernek nem tudom mennyire jó, mert a visszaállítást kézzel kell csinálni openssl parancsok futtatásával, de nekem ezzel nincs gondom. Attól tartok az átlag user nem is teszteli rendszeresen a mentése visszaállíthatóságát.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Abban biztos lehetsz hogy a hivatalos "felhokben" sokkal nagyobb biztonsagban van az adatod mint barmilyen mas megoldasban es egyaltalan nem gaz hasznalni uzleti szinten.
A veracrypt kicsit erdekesen indult, truecrypt fork amit egyik naprol a masikra felszmoltak es tobb pletyka is keringett a miertol.
Hasznalom en is, a sarki hekker nagy valisznuseg szerint nem tudja megtorni, a tobbi meg nem szamit :roll:
Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 Az újévre az a tervem, hogy szeretnék egy Raspberry Pit, 2 TB-os külső merevlemezem már van, szeretnék rá egy VeraCryptet, egy VPN-t, és akkor a három helyen élő család szinkronizálhatja a biztonsági mentéseit, és nincs többé "Megtelt a DropBox!", és "Otthon hagytam a vinyómat!"
Az, hogy 20 db vegyszeradagoló berendezést terveztem másodállásban és ezt a főnökömmel Google Drive-on kellett megosztani… Az gáz. A felhő az valaki másnak a számítógépe. Elhiszem, hogy a Google-nak több és jobb IT-sa van, mint nekem, és hatalmas botrány lenne, ha kiderülne, hogy valaki más is belenézett (rajtuk kívül) a rájuk bízott fájljaimba, de azért…
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.12.01. 20:39 Abban biztos lehetsz hogy a hivatalos "felhokben" sokkal nagyobb biztonsagban van az adatod mint barmilyen mas megoldasban es egyaltalan nem gaz hasznalni uzleti szinten.
Szia,

Hat, en nem vagyok benne biztos.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia,
Azure-ra volt ralatasom, ott az adat geptermen belul ket kulon rack-ben levo storage-n es egy masik varosban levo gepteremben volt tarolva.
Soha nem volt ott adatvesztesunk, nalunk a gepteremben ket alkalommal is pedig nem noname eszkozoket hasznaltunk(IBM DS8100, DS4700)
bel írta: 2023.12.01. 20:54 Szia,

Hat, en nem vagyok benne biztos.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

WildBear23 írta: 2023.12.02. 15:06 Oké, vadász, játsszuk le 1:1 -be, a régi módon..! :-)
406240281_316999164571485_14973000341915464_n.jpg
vadasz1.jpg
vadasz2.jpg
vadasz3.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.12.02. 15:21
Gyere vadász, játsszuk le 1:1-ben!
kés nem játszik
puskás haverodat látom ám a fa mellett
hunter-attacked-by-a-grizzly-bear-by-currier-and-ives-currier-and-ives.jpg
hunter-attacked-by-a-grizzly-bear-by-currier-and-ives-currier-and-ives.jpg (70.71 KiB) Megtekintve 5408 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2023.12.02. 15:44 Gyere vadász, játsszuk le 1:1-ben!
kés nem játszik
puskás haverodat látom ám a fa mellett
hunter-attacked-by-a-grizzly-bear-by-currier-and-ives-currier-and-ives.jpg
ez nem grizli, ez egy fekete medve.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kene :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2023.12.04. 14:19 ez nem grizli, ez egy fekete medve.
Lehet, hogy álcázza magát.

A készítője
( https://en.m.wikipedia.org/wiki/Currier_and_Ives) grizzliként forgalmazza a képet. :shock:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Poresz írta: 2023.11.30. 12:33 Elhiszem, hogy a Google-nak több és jobb IT-sa van, mint nekem, és hatalmas botrány lenne, ha kiderülne, hogy valaki más is belenézett (rajtuk kívül) a rájuk bízott fájljaimba, de azért…
Ha nem a fizetős verziót használod, akkor abba simán belenézhetnek amennyire tudom.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tvsmaci írta: 2023.12.04. 20:48 Ha nem a fizetős verziót használod, akkor abba simán belenézhetnek amennyire tudom.
Szerintem a többibe is, csak visszafogják önmagukat, vagy letagadják.

Fizikailag legyen nálam a háttértár. - A felhő az valaki másnak a számítógépe. Kitalálják, hogy törlik az adataimat, mert csak, a számítógép az övék; vagy jogszabály kötelezi őket a megszívatásomra… Inkább önmagam hülyesége miatt kerüljek bajba, mint másé miatt. Nem biztos, hogy ez racionális.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.12.04. 21:37 Szerintem a többibe is, csak visszafogják önmagukat, vagy letagadják.

Fizikailag legyen nálam a háttértár. - A felhő az valaki másnak a számítógépe. Kitalálják, hogy törlik az adataimat, mert csak, a számítógép az övék; vagy jogszabály kötelezi őket a megszívatásomra… Inkább önmagam hülyesége miatt kerüljek bajba, mint másé miatt. Nem biztos, hogy ez racionális.
A cloud tárolás csak az egyik a sok közül. Egy másik egy HDD (_NEM_ SSD!), a harmadik egy SSD (igen, SSD... :-) ), USB stick felejtős, az átmeneti tárolásra alkalmas, amíg egyik gépről a másikra átviszed az adatodat.

Ez így már egy egészen tűrhető portfólió. Eredeti + cloud automatikusan (azonnal?), plusz napi-heti mentés HDD + SSD, alkalmasint úgy, hogy kettő van belőlük, cserélgetve egy fizikailag valahol máshol lévő példánnyal. A mobiltelón is lehet mindenféle, de az ebben a tekintetben nem tekinthető plusz példányak, inkább csak a gyakrolatban "jól jön", hamarabb előkapható. A mentésnek része az összes kicsit is fontos dokumentum bescannelve ("elfér"...), akár még értékesebb cuccok számlái is. A filenevekben mindig legyen benne a dátum kereshető formátumban, azaz "YYYMMDD - mindegymi.ext" típusú fileneveket kell alkotni, így "automatikusan" sorbarendeződik minden dátum szerint. A file kreálás, módosítás dátumok változhatnak, sosem lehet azok alapján megbízható rendezést csinálni. A nevek pedig egy sémát kövessenek (kulcsszavak), így azok alapján is elég könnyű keresni.

És végül: a legfontosabb, nagyon kevés infó kinyomtatva papírra, és szintén tűzbiztosan, két külön példányban, két külön helyen tárolva, minden ellen biztosan (tűz, atomcsapás stb. :-) ).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 10:48 Nekem is elég hihetetlen a sztori.
A "JOGI ESETEK ! -Magán illetve ügyvédi segítségre lenne szükségem -Jogi fórum" FB csoportban írta valaki név nélkül.
Rákérdezek, hogy volt-e erről bármi sajtóhír..
Kicsit olyan ez, mint a Da Vinci-kód, kitalált sztori, de a történelmi alapja 100%, az érintettek meg hevesen tiltakoznak, ha találva érzik magukat.

Lyukóbányán simán megtörténhetne. Elmondta sok éve ottani ex-lakos, hogy valakinek mindig otthon kell maradni, különben kirobbanthatatlanul beköltöznek és/vagy széthordják a házat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2023.12.05. 07:20 Kicsit olyan ez, mint a Da Vinci-kód, kitalált sztori, de a történelmi alapja 100%, az érintettek meg hevesen tiltakoznak, ha találva érzik magukat.

Lyukóbányán simán megtörténhetne. Elmondta sok éve ottani ex-lakos, hogy valakinek mindig otthon kell maradni, különben kirobbanthatatlanul beköltöznek és/vagy széthordják a házat.
Reálisan megtörténhet ilyen sztori, de vannak benne ellentmondások, amiket gvass is kiemelt.

Pl. a beköltözők lepusztítják a rönkházat(!), erre a biztosító kifizet 70 milliót???
7 milliót talán.
Ránézek, hogy írtak-e plusz infót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.12.05. 07:30 Reálisan megtörténhet ilyen sztori, de vannak benne ellentmondások, amiket gvass is kiemelt.

Pl. a beköltözők lepusztítják a rönkházat(!), erre a biztosító kifizet 70 milliót???
7 milliót talán.
Ránézek, hogy írtak-e plusz infót.
Bőven több energiát fordítasz a sztorira, mint amennyit megérdemel. Akármi lesz a kimenete, mit nyersz vele? Nem ilyen körülmények között élünk, arra pedig nincs szükségem, hogy rettegjek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.12.04. 14:20 kene :shock:
Nem tudom megengedni magamnak, úgyhogy pfeeejj, de ronda! :D

Egyébként tényleg riszpekt az innovációért és az előremutató megoldásokért a Teslának, és qrva jó lenne egy ilyet vezetni. De a szuperszögletes formavilága számomra valamiért elborzasztó, és az egész dizájn egy rideg, embertelen cyberpunk disztópiát idéz meg, amitől feláll a hátamon a szőr.
Ami viszont a szögek és élek alatt van, az rohadtul menő. Irgalmatlan mennyiségű K+F lehet benne.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.12.05. 13:07-kor.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nekem is, ingyen! Hogy jó pénzért eladjam és vegyek valami értelmeset :D
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

TotoHU írta: 2023.12.05. 12:51 Nem tudom megengedni magamnak, úgyhogy pfeeejj, de ronda! :D

Egyébként tényleg riszpekt az innovációért és az előremutató megoldásokért a Teslának, és qrva jó lenne egy ilyet vezetni.
Ugye ismert, hogy alapvető hibákkal küzd a típus; úgy mint a konstrukcióból fakadóan leküzdhetetlen menetzaj és elégtelen stabilitás és fékerő. (Vagy hát néhány hete még ez volt a helyzet.)

Szóval lehet pont nem lenne qrvajó ilyet vezetni...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

mlaca írta: 2023.12.04. 14:19 ez nem grizli, ez egy fekete medve.
Arról nem is beszélve, hogy amerika fehérfakú szarvas van a képeken, gím aganccsal felszerelve. Mint a BMP, a ráhegesztett hajóágyúval.
Mod: utóbbi legalább tényleg létezik :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2023.12.05. 13:25 Ugye ismert, hogy alapvető hibákkal küzd a típus; úgy mint a konstrukcióból fakadóan leküzdhetetlen menetzaj és elégtelen stabilitás és fékerő. (Vagy hát néhány hete még ez volt a helyzet.)

Szóval lehet pont nem lenne qrvajó ilyet vezetni...
Nos akkor legalább kipróbáltam, és tapasztalat alapján tudok véleményt mondani.
Mintha a 90-es években kamaszkoromban meglett volna Erika Eleniak a Baywatch-ból, ami után a haveroknak hencegtem volna vele, hogy ugyan szép meg minden, de csak ott feküdt az ágyon mint egy gyönyörű márvány szobor. :lol: :lol:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

smith15 írta: 2023.12.05. 12:54 Nekem is, ingyen! Hogy jó pénzért eladjam és vegyek valami értelmeset :D
+1
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

pogessor írta: 2023.12.05. 13:25 leküzdhetetlen menetzaj
fültok

akár elektronyos

szívesen
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

qqriq írta: 2023.12.01. 21:16 Szia,
Azure-ra volt ralatasom, ott az adat geptermen belul ket kulon rack-ben levo storage-n es egy masik varosban levo gepteremben volt tarolva.
Soha nem volt ott adatvesztesunk, nalunk a gepteremben ket alkalommal is pedig nem noname eszkozoket hasznaltunk(IBM DS8100, DS4700)
Hehehe... Jó öreg DS4700... Anno még soros porton keresztül is kellett macerálnom hogy megegye a frissen hozott tartalékdiszket... :)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor lehet hogy pont nalunk konzolhuszarkodtatok :roll:
Scaty írta: 2023.12.05. 17:28 Hehehe... Jó öreg DS4700... Anno még soros porton keresztül is kellett macerálnom hogy megegye a frissen hozott tartalékdiszket... :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nagyobb gond hogy
"A változás szele nálatok csak puki,
Szánalmas hakni ez a brüsszeli buli.
Inkább tanázia mint EU ez a szerkezet,
Döglött lóval tesó, ne húzzál szekeret!"

"Egymás mellé préselt, egymásnak ellensége,
Az utolsó vacsorához ültünk a székre,
És most köszönnöm kéne az asztalnál a helyet?
Hát köpök rátok, Brüsszeli seggfejek!"

pogessor írta: 2023.12.05. 13:25 Ugye ismert, hogy alapvető hibákkal küzd a típus; úgy mint a konstrukcióból fakadóan leküzdhetetlen menetzaj és elégtelen stabilitás és fékerő. (Vagy hát néhány hete még ez volt a helyzet.)

Szóval lehet pont nem lenne qrvajó ilyet vezetni...
ingyom bingyom tálib-e?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

qqriq írta: 2023.12.05. 19:38 Nagyobb gond hogy
"A változás szele nálatok csak puki,
....
Hogy hogyan sikerült reakcióként eljutni a legújabb Tesla prototípus tervezési hibájától egy antibrüsszelista gyönge gyöngyszemig, az nem semmi...

Kép
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat ugy hogy a brusszeli kozlekedesi eloirasok miatt a szajbertrakot nem lehet az ejjuban forgalomba helyezni...
pogessor írta: 2023.12.05. 19:46 Hogy hogyan sikerült reakcióként eljutni a legújabb Tesla prototípus tervezési hibájától egy antibrüsszelista gyönge gyöngyszemig, az nem semmi...

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.12.05. 19:59 hat ugy hogy a brusszeli kozlekedesi eloirasok miatt a szajbertrakot nem lehet az ejjuban forgalomba helyezni...
És tök jogosan. Terheléssel együtt 4,2 tonna, amihez már C jogsi kell. Itt ez a szabály, ez van. Kint meg bemész a bótba és 10 perc múlva meg kijössz a pisztollyal, mert ott meg az a szabály.
Ráadásul Európában nem is olyan nagy piac a pickupok piaca, egyszerűen nem igazán elterjedtek. N
Üzletileg sem éri meg nekik európai verziót csinálni belőle.
Ez a cybergyerek amerikai unikum lesz, oda is készült.

https://insideevs.com/news/699164/tesla ... to-europe/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

pogessor írta: 2023.12.05. 19:46 Hogy hogyan sikerült reakcióként eljutni a legújabb Tesla prototípus tervezési hibájától egy antibrüsszelista gyönge gyöngyszemig, az nem semmi...

Kép
Ja, én is azt hittem, hogy hirtelen a Bayer Zsolt legszebb versei felolvasóest topikban vagyok... :lol:
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

es ha van c jogsim?
a gyalogosvedelem a fo ok, aztan latjuk az arpad hidon is mennyit szamitott a merci otcsillagos gyalogosvedelmi rendszere...
TotoHU írta: 2023.12.05. 20:35 És tök jogosan. Terheléssel együtt 4,2 tonna, amihez már C jogsi kell. Itt ez a szabály, ez van. Kint meg bemész a bótba és 10 perc múlva meg kijössz a
pisztollyal, mert ott meg az a szabály.
Ráadásul Európában nem is olyan nagy piac a pickupok piaca, egyszerűen nem igazán elterjedtek. N
Üzletileg sem éri meg nekik európai verziót csinálni belőle.
Ez a cybergyerek amerikai unikum lesz, oda is készült.

https://insideevs.com/news/699164/tesla ... to-europe/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.12.05. 20:43 es ha van c jogsim?
a gyalogosvedelem a fo ok, aztan latjuk az arpad hidon is mennyit szamitott a merci otcsillagos gyalogosvedelmi rendszere...
Nem csak az a probléma, írják a cikkben is hogy több ponton jelentősen át kellene alakítani a konstrukciót, ami egy ilyen kicsi piacért mint amilyen az európai pickup piac, nem éri meg.
Én ebben semmi rosszat nem látok, ott még a mértékegység sem metrikus, a hálózati csatlakozók sem egyeznek, na meg a 230 helyett a 110V, szóval ezer és egy szabvány más, és már a csúnya ronda EU előtt is más volt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.12.05. 22:19 Nem csak az a probléma, írják a cikkben is hogy több ponton jelentősen át kellene alakítani a konstrukciót, ami egy ilyen kicsi piacért mint amilyen az európai pickup piac, nem éri meg.
Én ebben semmi rosszat nem látok, ott még a mértékegység sem metrikus, a hálózati csatlakozók sem egyeznek, na meg a 230 helyett a 110V, szóval ezer és egy szabvány más, és már a csúnya ronda EU előtt is más volt.
A legnagyobb probléma az, hogy Maszk úr segít elképesztő ütemben felélni a bolygót, és a követői csorgó nyállal lesik, mit lehet venni tőle, abban a tudtaban, hogy éppen jót tesznek a környezetnek.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

engem jobban zavar hogy az "eu" mas f@szaval verve a csalant akarja "megmenteni" a vilagot...
A villanyautok jelenlegi energiatarolasi megoldasa szerintem zsakutca, jo dolog lenne ha tenylegesen kevesebb karosanyaggal jarna es nem csak eltolna a felhasznalasi helyetol valamint a "tankolasii" idon es a hatotavon dolgoznanak meg egy "kicsit"

Egyebkent abba belegondolt mar valaki mennyi uzemanyagot egetnek el ezek orankent?
repcsi.JPG
zora írta: 2023.12.05. 22:49 A legnagyobb probléma az, hogy Maszk úr segít elképesztő ütemben felélni a bolygót, és a követői csorgó nyállal lesik, mit lehet venni tőle, abban a tudtaban, hogy éppen jót tesznek a környezetnek.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.12.06. 04:48 engem jobban zavar hogy az "eu" mas f@szaval verve a csalant akarja "megmenteni" a vilagot...
A villanyautok jelenlegi energiatarolasi megoldasa szerintem zsakutca, jo dolog lenne ha tenylegesen kevesebb karosanyaggal jarna es nem csak eltolna a felhasznalasi helyetol valamint a "tankolasii" idon es a hatotavon dolgoznanak meg egy "kicsit"

Egyebkent abba belegondolt mar valaki mennyi uzemanyagot egetnek el ezek orankent?
repcsi.JPG
...és ezek azok, amik valamilyen oknál fogva mindenféle károsanyag-kibocsátási számításból "elegánsan" kimaradnak.
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

qqriq írta: 2023.12.05. 18:06 akkor lehet hogy pont nalunk konzolhuszarkodtatok :roll:
Róna utca? :)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor jol tippeltem, en voltam a hejihuje 8-)
Scaty írta: 2023.12.06. 12:29Róna utca? :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2023.12.06. 04:48 engem jobban zavar hogy az "eu" mas f@szaval verve a csalant akarja "megmenteni" a vilagot...
A villanyautok jelenlegi energiatarolasi megoldasa szerintem zsakutca, jo dolog lenne ha tenylegesen kevesebb karosanyaggal jarna es nem csak eltolna a felhasznalasi helyetol valamint a "tankolasii" idon es a hatotavon dolgoznanak meg egy "kicsit"

Egyebkent abba belegondolt mar valaki mennyi uzemanyagot egetnek el ezek orankent?
repcsi.JPG
A világmegmentésben az a baj, hogy a szennyezés Kínából és Indiából jön és fog is jönni a legnagyobb mértékben, ők pedig telibe lefossák ezeket a szép kezdeményezéseket, mert nem akarnak szegények maradni és nyomorogni, ami magasabb prioritás a szükséglethierarchiájukban az előzmények alapján.
Sapienti sat.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

nemtokregelni írta: 2023.12.06. 14:08 A világmegmentésben az a baj, hogy a szennyezés Kínából és Indiából jön és fog is jönni a legnagyobb mértékben, ők pedig telibe lefossák ezeket a szép kezdeményezéseket, mert nem akarnak szegények maradni és nyomorogni, ami magasabb prioritás a szükséglethierarchiájukban az előzmények alapján.
+1
Ahol a világ 2/3-a él (kína, india, afrika) ott magasról szarnak a környezetvédelemre.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

tvsmaci írta: 2023.12.06. 15:06 +1
Ahol a világ 2/3-a él (kína, india, afrika) ott magasról szarnak a környezetvédelemre.
A nagy környezetvédő országok hozhatnának olyan határozatot, hogy csak olyan termékeket engednek be a területükre, amiket az itteni környezetvédelmi előírásoknak megfelelően gyártottak.

Ja nem... akkor leállna az egész világgazdaság.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2023.12.06. 15:55 A nagy környezetvédő országok hozhatnának olyan határozatot, hogy csak olyan termékeket engednek be a területükre, amiket az itteni környezetvédelmi előírásoknak megfelelően gyártottak.

Ja nem... akkor leállna az egész világgazdaság.

pedig ez a terv
(mármint eu-szinten)

a megvalósíthatóság persze más kérdés

tudtommal a CO2 vonalra már kidolgoztak valami okosságot
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

qqriq írta: 2023.12.06. 12:43 akkor jol tippeltem, en voltam a hejihuje 8-)
Azért van ott pár szerverterem... Ez a hárombetűs gépjárművekkel kapcsolatos szolgáltatónál volt... :)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Scaty írta: 2023.12.07. 08:20 Azért van ott pár szerverterem... Ez a hárombetűs gépjárművekkel kapcsolatos szolgáltatónál volt... :)
Ne buktasd már le szegényt mindenki előtt :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

Fortitu írta: 2023.12.07. 08:39 Ne buktasd már le szegényt mindenki előtt :p
Pont azért írtam, hogy nem hiszem hogy ő volt a HH... :)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha valaki kilőtt orosz tankból készített kulcstartót szeretne..
https://www.wilddrootss.com/products/ke ... of-ukraine
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2023.12.10. 10:20 +1

Jobban félek embertársaimtól: ha intelligensek azért, ha buták, akkor pedig azért.
Még csak nem is kell mesterséges intelligencia: képzeljük el a jakobinus diktatúrát, Sztálin Szovjetunióját, a náci Németországot, a vörös khmereket, 1984-et úgy, hogy tömeges hozzáférésük van számítógépekhez kb. 2001-es szinten! Népirtás és önkényuralom számítógépes adatbázisok segítségével.
Plusz a jelenlegi mesterséges intelligencia az pont nem intelligencia, csak egy valószínűségi-statisztikai alapon működő tippelgető-automata. Szép tudományos metaforával: "sztochasztikus papagáj".

Grat! Sikerült egy közismert állásinterjús vicces mém egyik verziójának magyarításából filozófiai eszmefuttatást összehoznod:-))

Kép

Megjegyzem, én majd akkor kezdek el félni az AI-tól, ha kapható lesz a boltban egy olyan AI-vezérelte robot, amit ha elengedek otthon, akkor rendesen kitakarít.
Nem, a Roombám nem tudja ezt, még igazából felporszívózni sem, mert tovább tart eltakarítani azokat a pontokat, amiken fennakad, összetöri stb.

Szóval, ha egy 4-elemit végzett takarítónő ehhez a munkához való mentális képességeit hardver/végrehajtás vonalon is tudja, akkor talán elhiszem, hogy a terminátor ránk támad. De ettől végtelenül messze vagyunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2023.12.06. 14:08 A világmegmentésben az a baj, hogy a szennyezés Kínából és Indiából jön és fog is jönni a legnagyobb mértékben, ők pedig telibe lefossák ezeket a szép kezdeményezéseket, mert nem akarnak szegények maradni és nyomorogni, ami magasabb prioritás a szükséglethierarchiájukban az előzmények alapján.
A környezetvédelmi ajánlásokat/előírásokat eddig valóban telibefosták, viszont éppen ennek eredménye hogy a környezetszennyezés olyan szintű probléma már ott is, hogy már nem tudnak nem foglalkozni vele. Konkrétan komplett városok és régiók fuldokolnak folyamatosan a szmogtól.

https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2 ... gtol-delhi

Erről személyes tapasztalatom is van a Delhiben eltöltött 1 hónap után. Igaz az 9 éve volt, de már akkor is nagyon sokan maszkot viseltek az utcán az elviselhetetlenül rossz levegő miatt, annak ellenére hogy az inkább csak placebó, de a szálló por egy részét úgy-ahogy kiszűrte.
Kínában hasonló a helyzet, az erőltetett iparosodás miatt komplett városok és régiók váltak élhetetlenné, és egyre nagyobb prioritással kezelik a kérdést mert ha a melós megdöglik és nem lesz senki aki abba a mérgező bugyorba menjen dolgozni, akkor termelés sem lesz és profit sem lesz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.12.11. 11:08 Grat! Sikerült egy közismert állásinterjús vicces mém egyik verziójának magyarításából filozófiai eszmefuttatást összehoznod:-))

Kép

Megjegyzem, én majd akkor kezdek el félni az AI-tól, ha kapható lesz a boltban egy olyan AI-vezérelte robot, amit ha elengedek otthon, akkor rendesen kitakarít.
Nem, a Roombám nem tudja ezt, még igazából felporszívózni sem, mert tovább tart eltakarítani azokat a pontokat, amiken fennakad, összetöri stb.

Szóval, ha egy 4-elemit végzett takarítónő ehhez a munkához való mentális képességeit hardver/végrehajtás vonalon is tudja, akkor talán elhiszem, hogy a terminátor ránk támad. De ettől végtelenül messze vagyunk.
Nem a jelenlegi AI-tól kell félni, ami egy nyelvi modell, egy qrva nagy adatbázis és egy algoritmus, egy nagyra hízott chatbot.
Félni attól az AGI-től kell (artificial general intelligence) amelyik már emberi beavatkozás nélkül és széles körben képes adaptálódni, tanulni, és ez alapján tökéletesíteni saját magát és átírni a saját kódját. Ennek nem kell boltban kapható cuccnak lennie, de ez tényleg veszélyes.
Semmilyen mesterséges intelligenciával kapcsolatos nemzetközi szabályozásról nem hallani (és ha igen: ezt a legegyszerűbb feltűnés nélkül leszarni). És ahogy ilyenkor szokott lenni, ismét csak a profitra éhes nagyvállalatok rohannak korlát és nyakló nélkül előre, az istenember-tudattól már rég megkattant szílicium-völgyi techcsászárok, Jeff Bezos, Zuckerberg, Elon Musk. Egy ilyen autonóm AGI-vel az a probléma hogy senki sem tudja igazán hogy mihez kezd akkor, ha elkezd önjáróan működni, tanulni és önmagát tökéletesíteni.
Mondjuk közli velünk, hogy érzékeli a korszellemet, szólítsuk George-nak, de ő egy nőnemű őz identitását érzi magáénak. Mellette love-peace, tiszta jófejség és jóindulat, egymás után kezd előjönni zseniális tripla Nobel díjas ötletekkel. Egy csomó betegségre megtalálja a gyógymódot, megold egy sor tudományos problémát, megtalálja a megoldást a korlátlanul előállítható és tárolható tiszta energiára.
Vagy arra jut, hogy totálisan fenntarthatatlan az emberi fejlődés, komplett zsákutca aminek véget kell vetni, mielőtt elpusztítjuk a teljes földi ökoszisztémát? De nem bánt minket közvetlenül, mert az neki morálisan nem fér bele, éppen csak ír egy tökéletes számítógépes vírust ami leállítja a világ tőzsdéit, megállítja a bankok fizetési rendszereit és korlátozza az elektromos energia hálózat használatát, hogy pihikézzünk egy kicsit.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.12.11. 11:08 Grat! Sikerült egy közismert állásinterjús vicces mém egyik verziójának magyarításából filozófiai eszmefuttatást összehoznod:-))

https://cdn.memes.com/up/32145321660511 ... 635826.jpg

Megjegyzem, én majd akkor kezdek el félni az AI-tól, ha kapható lesz a boltban egy olyan AI-vezérelte robot, amit ha elengedek otthon, akkor rendesen kitakarít.
Nem, a Roombám nem tudja ezt, még igazából felporszívózni sem, mert tovább tart eltakarítani azokat a pontokat, amiken fennakad, összetöri stb.

Szóval, ha egy 4-elemit végzett takarítónő ehhez a munkához való mentális képességeit hardver/végrehajtás vonalon is tudja, akkor talán elhiszem, hogy a terminátor ránk támad. De ettől végtelenül messze vagyunk.
Annyira azért nem... A HW már tulajdonképpen készen van, lásd Boston Dynamics.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.12.11. 13:09-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A gázszerelő szakma is kihal idővel?
https://www.portfolio.hu/uzlet/20231210 ... tum-656847
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szegeny lolo :?
Fortitu írta: 2023.12.11. 13:09 A gázszerelő szakma is kihal idővel?
https://www.portfolio.hu/uzlet/20231210 ... tum-656847
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2023.12.11. 13:15szegeny lolo :?
Ő időben váltott.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.12.11. 12:16 Nem a jelenlegi AI-tól kell félni, ami egy nyelvi modell, egy qrva nagy adatbázis és egy algoritmus, egy nagyra hízott chatbot.
Félni attól az AGI-től kell (artificial general intelligence) amelyik már emberi beavatkozás nélkül és széles körben képes adaptálódni, tanulni, és ez alapján tökéletesíteni saját magát és átírni a saját kódját. Ennek nem kell boltban kapható cuccnak lennie, de ez tényleg veszélyes.
Semmilyen mesterséges intelligenciával kapcsolatos nemzetközi szabályozásról nem hallani (és ha igen: ezt a legegyszerűbb feltűnés nélkül leszarni). És ahogy ilyenkor szokott lenni, ismét csak a profitra éhes nagyvállalatok rohannak korlát és nyakló nélkül előre, az istenember-tudattól már rég megkattant szílicium-völgyi techcsászárok, Jeff Bezos, Zuckerberg, Elon Musk. Egy ilyen autonóm AGI-vel az a probléma hogy senki sem tudja igazán hogy mihez kezd akkor, ha elkezd önjáróan működni, tanulni és önmagát tökéletesíteni.
Mondjuk közli velünk, hogy érzékeli a korszellemet, szólítsuk George-nak, de ő egy nőnemű őz identitását érzi magáénak. Mellette love-peace, tiszta jófejség és jóindulat, egymás után kezd előjönni zseniális tripla Nobel díjas ötletekkel. Egy csomó betegségre megtalálja a gyógymódot, megold egy sor tudományos problémát, megtalálja a megoldást a korlátlanul előállítható és tárolható tiszta energiára.
Vagy arra jut, hogy totálisan fenntarthatatlan az emberi fejlődés, komplett zsákutca aminek véget kell vetni, mielőtt elpusztítjuk a teljes földi ökoszisztémát? De nem bánt minket közvetlenül, mert az neki morálisan nem fér bele, éppen csak ír egy tökéletes számítógépes vírust ami leállítja a világ tőzsdéit, megállítja a bankok fizetési rendszereit és korlátozza az elektromos energia hálózat használatát, hogy pihikézzünk egy kicsit.
https://444.hu/2023/11/21/altmannak-mar ... openai-hoz
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2023.12.11. 13:09 A gázszerelő szakma is kihal idővel?
https://www.portfolio.hu/uzlet/20231210 ... tum-656847
Jaj, portfólió, pénzcentrum, kb hetente jön elő egy ilyen cikkel, hogy miképp.fellegzik be a gázfűtésnek. És hivatkoznak homályos előirányzott céldátumokra. Miközben a szakma készül kísérleti jelleggel a földgáz hidrogénnal dúsítására, a keszülékek biztonságos átallítására.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hidrogent be nem engedem a lakasba, akkor inkabb futok faval :roll:
zora írta: 2023.12.11. 19:23 Jaj, portfólió, pénzcentrum, kb hetente jön elő egy ilyen cikkel, hogy miképp.fellegzik be a gázfűtésnek. És hivatkoznak homályos előirányzott céldátumokra. Miközben a szakma készül kísérlei jelleggel a földgáz hidrogénnal dúsítására, a keszülékek biztonságos átallítására.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

qqriq írta: 2023.12.11. 19:26 hidrogent be nem engedem a lakasba, akkor inkabb futok faval :roll:
Mi a baj a hidrogénnel?
Mindenki vár valamit...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.12.11. 19:26 hidrogent be nem engedem a lakasba, akkor inkabb futok faval :roll:
Nem fűthetsz, a fosszilis energia felhasználást akarják tiltani. (Sok sikert hozzá.)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

sok sikert hozza nekik, javaslom menjenek ezzel a felvetessel egy kort borsodban/szabolcsba esatobbi :roll:
zora írta: 2023.12.11. 20:01 Nem fűthetsz, a fosszilis energia felhasználást akarják tiltani. (Sok sikert hozzá.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tornas78 írta: 2023.12.11. 20:01 Mi a baj a hidrogénnel?
Könnyen átdiffundál sokféle anyagon, és nagyon tág határok között képez a levegővel robbanóelegyet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nincs szaga es nagyot durran ha okszigennel keveredik :shock:
tornas78 írta: 2023.12.11. 20:01 Mi a baj a hidrogénnel?
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.12.11. 20:52 nincs szaga es nagyot durran ha okszigennel keveredik :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Ficsu-OnAKw
Mondjuk ez a földgázra is igaz. Ezért szagosítják, és vonatkozik rá szigorú technológia.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2023.12.11. 20:01 Nem fűthetsz, a fosszilis energia felhasználást akarják tiltani. (Sok sikert hozzá.)
A fa nem fosszilis.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Blekk Rájgó írta: 2023.12.11. 21:14 A fa nem fosszilis.
Jogos. Megújulónak próbálják eladni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.12.11. 20:01 Nem fűthetsz, a fosszilis energia felhasználást akarják tiltani. (Sok sikert hozzá.)
A fa nem fosszilis. Ahhoz kell pármillió év. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.12.11. 20:40 Könnyen átdiffundál sokféle anyagon, és nagyon tág határok között képez a levegővel robbanóelegyet.
Anno a XX. legelején volt egy búvár, aki 4% O2 tartalmú hidrogénnel merült, mint légzőgáz, mert az még éppen nem robbanik. A hidrogén kevéssé nyelődik el a szövetekben, viszont kell 0,16 bar parciális O2 nyomás, hogy lélegezni lehessen, így lement 40 m-re, és ott váltott át erre a keverékre. 700 lábig merült (!!!), és alapvetően még túl is élhette volna, ha nem értik félre a kötéljelzéseit, és minden tiltakozása ellenére nem csörlőzik fel dekompresszió nélkül a parton lévők. :-(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.12.11. 21:24 Jogos. Megújulónak próbálják eladni.
Ahogy vesszük. Nulla összegű játék.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.12.11. 21:39 Ahogy vesszük. Nulla összegű játék.
Papíron.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2023.12.11. 21:14 A fa nem fosszilis.
zora írta: 2023.12.11. 21:24 Jogos. Megújulónak próbálják eladni.
Meg karbonsemlegesnek. - Hát, ha kézi fűrésszel-fejszével vágják ki és lovaskocsival szállítják, akkor lehet…

Hazamegyek Budapestről vidékre, vagy csak kimegyek Szentendrére, és máris érzem, honnan fúj a szél… Hogy ott bizony fával fűtenek. És minden egyébbel, ami ég, és befér a kazán vagy kályha ajtaján. Ebből a szempontból kvázi-fosszilis, vagy minek nevezzem.

Azért bőven vannak kérdéseim.
Például ha a földgázt a kőolajkitermelés hasznosított mellékterméke, akkor mi lesz felesleggel? Elfáklyázzák?
Mivel fogunk fűteni? Villannyal? Miből lesz az a villany? Ugye megvan, hogy kapacitásbővítés kell (ami csak télre kell)? Vagy tárolni fogjuk a nyáron megtermelt felesleget? Hogyan?
Passzívházak lesznek? Ahhoz nem rengeteg műanyag kell a hőszigeteléshez?

Egyébként nem vagyok túl lelkes, hogy lakásban nem lehet low-tech tartalékmegoldás fűtésre és főzésre. - Nem tartom magam preppernek, de mégis mindig ilyen kanyart vesznek a gondolataim.

Utóirat: az egész környezetvédelem arról a vergődésről szól, hogy becslésem szerint úgy 30-60 évvel ezelőtt képtelenek voltak megállítani a népességnövekedést. Pusztán minden luxus nélkül ennyi embert egészségesen jóllakatni, rendesen felöltöztetni, értelmes feladattal ellátni stb. iszonyat erőforrásigényes. - Ez az évszázad erről szól, hogy tetőzni és csökkenni fog-e a Föld népessége, és megússzuk-e katasztrófa nélkül, hogy tűrhető szintre csökkenjen. Majd valamikor, 2200-ra.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.12.11. 21:52 Meg karbonsemlegesnek. - Hát, ha kézi fűrésszel-fejszével vágják ki és lovaskocsival szállítják, akkor lehet…

Hazamegyek Budapestről vidékre, vagy csak kimegyek Szentendrére, és máris érzem, honnan fúj a szél… Hogy ott bizony fával fűtenek. És minden egyébbel, ami ég, és befér a kazán vagy kályha ajtaján. Ebből a szempontból kvázi-fosszilis, vagy minek nevezzem.

Azért bőven vannak kérdéseim.
Például ha a földgázt a kőolajkitermelés hasznosított mellékterméke, akkor mi lesz felesleggel? Elfáklyázzák?
Mivel fogunk fűteni? Villannyal? Miből lesz az a villany? Ugye megvan, hogy kapacitásbővítés kell (ami csak télre kell)? Vagy tárolni fogjuk a nyáron megtermelt felesleget? Hogyan?
Passzívházak lesznek? Ahhoz nem rengeteg műanyag kell a hőszigeteléshez?

Egyébként nem vagyok túl lelkes, hogy lakásban nem lehet low-tech tartalékmegoldás fűtésre és főzésre. - Nem tartom magam preppernek, de mégis mindig ilyen kanyart vesznek a gondolataim.

Utóirat: az egész környezetvédelem arról a vergődésről szól, hogy becslésem szerint úgy 30-60 évvel ezelőtt képtelenek voltak megállítani a népességnövekedést. Pusztán minden luxus nélkül ennyi embert egészségesen jóllakatni, rendesen felöltöztetni, értelmes feladattal ellátni stb. iszonyat erőforrásigényes. - Ez az évszázad erről szól, hogy tetőzni és csökkenni fog-e a Föld népessége, és megússzuk-e katasztrófa nélkül, hogy tűrhető szintre csökkenjen. Majd valamikor, 2200-ra.
Passzívházat nem csak műanyagból lehet csinálni, sőt.

Villany meg fúziós energiából lesz, tetszőleges mennyiségben. :-)

Soha, egyetlen politikus nem merte azt megpöngetni sehol a világon, hogy qrvára nem kellene ennyien lenni az országában. Ennél biztosabb tippt a bukáshoz nem nagyon lehet adni...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.12.11. 22:01 Villany meg fúziós energiából lesz, tetszőleges mennyiségben. :-)
"Amikor én annyi idős voltam, mint Önök, akkor húsz év múlvára ígérték. Most harminc év múlvára ígérik. Két év múlva nyugdíjba megyek." Dr. Bajnóczy Gábor, műszaki kémia előadás, BME auditorium maximum, 2008 ősz.

Ami már van és működik, azok a tóriumos atomerőművek.
AndyA írta: 2023.12.11. 22:01 Soha, egyetlen politikus nem merte azt megpöngetni sehol a világon, hogy qrvára nem kellene ennyien lenni az országában. Ennél biztosabb tippt a bukáshoz nem nagyon lehet adni...
Miért?
Az embergyerek annyira idegesítő, hogy őszintén csodálom, hogy még nem halt ki az emberiség.
Az összes fejlett országban, amint megjelentek a megbízható fogamzásgátló eszközök a 20. század közepére, azonnal kapva kaptak a lehetőségen.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.12.11. 22:26 "Amikor én annyi idős voltam, mint Önök, akkor húsz év múlvára ígérték. Most harminc év múlvára ígérik. Két év múlva nyugdíjba megyek." Dr. Bajnóczy Gábor, műszaki kémia előadás, BME auditorium maximum, 2008 ősz.

Ami már van és működik, azok a tóriumos atomerőművek.

Miért?
Az embergyerek annyira idegesítő, hogy őszintén csodálom, hogy még nem halt ki az emberiség.
Az összes fejlett országban, amint megjelentek a megbízható fogamzásgátló eszközök a 20. század közepére, azonnal kapva kaptak a lehetőségen.
A gond nem itt van. A gond ott van, hogy "segítsük Afrikát", és vitték oda az orvosi segélyt, gyógyszereket stb. Ettől az addigi tíz gyerekből kettő helyett mondjuk hat érte meg a felnőtt kort. Most meg ott van a két szülőt egy generációval később feváltó kettő helyett hat éhes száj. Azután elindulnak arrafelé, ahol van kaja, nem kis részben azért, mert őket kizsákmányolják, abból van máshol "gazdagság"... Két rövid mondatban leírva kb. Itt tartunk most.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2023.12.11. 22:01 Soha, egyetlen politikus nem merte azt megpöngetni sehol a világon, hogy qrvára nem kellene ennyien lenni az országában. Ennél biztosabb tippt a bukáshoz nem nagyon lehet adni...
A kínaiak megpróbálták - és az, hogy náluk szarul sült el a dolog, szvsz nem a kitalálóinak a hibája volt.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.12.12. 18:17 A kínaiak megpróbálták - és az, hogy náluk szarul sült el a dolog, szvsz nem a kitalálóinak a hibája volt.
+1

Mindig tartok azoktól az emberektől, akik bonyolult kérdésekre egyszerű válaszokat adnak. Ha olyan qrva egyszerű lenne, már rég megoldódott volna a probléma. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.12.12. 20:23 +1

Mindig tartok azoktól az emberektől, akik bonyolult kérdésekre egyszerű válaszokat adnak. Ha olyan qrva egyszerű lenne, már rég megoldódott volna a probléma. :roll:
Azért azt se felejtsük el, hogy minden kiváló megoldáshoz meg lehet találni a pontosan hozzá passzoló problémát is...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2023.12.11. 22:01
Soha, egyetlen politikus nem merte azt megpöngetni sehol a világon, hogy qrvára nem kellene ennyien lenni az országában. Ennél biztosabb tippt a bukáshoz nem nagyon lehet adni...
A politikát a pénz irányítja, amit pedig a fogyasztás termel, amihez pedig létszám kell.
A zunijó is a fogyasztás várható növekedése miatt eresztette ránk Afrikát anno. Nem munkaerőt kerestek, hanem vásárlókat. Meg a segélyeken keresztül szavazókat. Csak az etológiát ("kulturális különbségeket") felejtették ki a képletből.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.12.13. 13:16 A politikát a pénz irányítja, amit pedig a fogyasztás termel, amihez pedig létszám kell.
A zunijó is a fogyasztás várható növekedése miatt eresztette ránk Afrikát anno. Nem munkaerőt kerestek, hanem vásárlókat. Meg a segélyeken keresztül szavazókat. Csak az etológiát ("kulturális különbségeket") felejtették ki a képletből.
Dehogy felejtették... Csak éppen az őket nem érinti. Ahol és ahogyan ők laknak, esznek, élnek, utaznak stb., oda ezek a problémák "nem érnek el", ergo lexarják.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2023.12.13. 13:16 A politikát a pénz irányítja, amit pedig a fogyasztás termel, amihez pedig létszám kell.
A zunijó is a fogyasztás várható növekedése miatt eresztette ránk Afrikát anno. Nem munkaerőt kerestek, hanem vásárlókat. Meg a segélyeken keresztül szavazókat. Csak az etológiát ("kulturális különbségeket") felejtették ki a képletből.
Izé, az etológia az az állatok viselkedését kutató tudomány. Azért az afriakaiak állatoknak minősítése erősen szubhumán gondolat. Ne erőltessük szvsz.
Persze nem akarok feleslegesen jóemberkedni, egy csomó kultúrkör van amelyik kevésbé- vagy egyáltalán nem kompatibilis az európaival. Nem azért mert nem alkalmasak rá genetikailag, hanem mert olyan óriási nagy a szakadék a mi normáink és az övék között, hogy azt egy emberöltőn belül megugrani nem igazán lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.12.13. 15:08 Izé, az etológia az az állatok viselkedését kutató tudomány. Azért az afriakaiak állatoknak minősítése erősen szubhumán gondolat. Ne erőltessük szvsz.
Persze nem akarok feleslegesen jóemberkedni, egy csomó kultúrkör van amelyik kevésbé- vagy egyáltalán nem kompatibilis az európaival. Nem azért mert nem alkalmasak rá genetikailag, hanem mert olyan óriási nagy a szakadék a mi normáink és az övék között, hogy azt egy emberöltőn belül megugrani nem igazán lehet.
Nem tudom direkt pejoratív használat volt-e a cél (szerintem nem), de létezik humánetológia. Meg amúgy se igazán lehet az embert az állatvilágból egészen kiszakítva vizsgálni, hiszen ugyanabból készülünk mi is, ugyanazokra a SW-es és HW-es alapokra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.12.13. 15:22 Nem tudom direkt pejoratív használat volt-e a cél (szerintem nem), de létezik humánetológia. Meg amúgy se igazán lehet az embert az állatvilágból egészen kiszakítva vizsgálni, hiszen ugyanabból készülünk mi is, ugyanazokra a SW-es és HW-es alapokra.
Igazad van, tévedtem!

https://humanetologia.elte.hu/

"Sokak számára a szóösszetétel azért lehet zavaró első olvasásra, mert közkeletű hiedelem, hogy az etológia az állatok viselkedésének tanulmányozását jelenti, ami eszerint kizárja az emberrel való foglalkozást. A valóság azonban az, hogy biológiai értelemben nincs okunk arra, hogy az embert ne tekintsük egy éppolyan, evolúciós törvényszerűségek alapján létrejött fajnak, mint azt a több milliót, amelyet szeretünk összefoglaló néven „állatként” meghatározni. Ebben az értelemben a „humán” előtag csak nyomatékosító szereppel bír, azaz arra hívja fel a figyelmet, hogy az e területen dolgozó etológusok kutatásainak fókuszában az ember áll."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.12.13. 15:26 Igazad van, tévedtem!

https://humanetologia.elte.hu/

"Sokak számára a szóösszetétel azért lehet zavaró első olvasásra, mert közkeletű hiedelem, hogy az etológia az állatok viselkedésének tanulmányozását jelenti, ami eszerint kizárja az emberrel való foglalkozást. A valóság azonban az, hogy biológiai értelemben nincs okunk arra, hogy az embert ne tekintsük egy éppolyan, evolúciós törvényszerűségek alapján létrejött fajnak, mint azt a több milliót, amelyet szeretünk összefoglaló néven „állatként” meghatározni. Ebben az értelemben a „humán” előtag csak nyomatékosító szereppel bír, azaz arra hívja fel a figyelmet, hogy az e területen dolgozó etológusok kutatásainak fókuszában az ember áll."
Mivel a kulturális különbségekről indult ki a diskurzus, szerintem az etNológiát vagy kulturális antropológiát keresitek.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2023.12.13. 15:39 Mivel a kulturális különbségekről indult ki a diskurzus, szerintem az etNológiát vagy kulturális antropológiát keresitek.
Itt a megfejtés, jár a hangszóró.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése