Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.11.05. 06:50 A vasarlas menete a kovetkezo volt: masodikkan bementem a boltba a fegyverekert. Lattam a tompikat akartam venni egyet, de senki nem tudta a vasarlas mikentjet. Vad telefonalgatas az illetekeseknek, a bolt es a reszemrol is. A dontes az lett, hogy varni kell egy kicsit. Harmadikan delben jott a telefon tobb helyrol, hogy felszallt a feher fust, mehetek es vihetem, nem kell hozza semmi a barna konyves vasarlotol.
Köszönjük szépen! Végre egy konkrét, személyes tapasztalat! 🤝

Sajnos ez is csak azt jelenti, hogy November harmadikán, a BRFK illetékességi területén, egyszer így történt :D - de ez már akkor is tök jó használható infó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Winchester sxp 12/76 váltócsövet be lehet szerezni valahol ?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Vizimalac írta: 2023.11.05. 06:50 A vasarlas menete a kovetkezo volt: masodikkan bementem a boltba a fegyverekert. Lattam a tompikat akartam venni egyet, de senki nem tudta a vasarlas mikentjet. Vad telefonalgatas az illetekeseknek, a bolt es a reszemrol is. A dontes az lett, hogy varni kell egy kicsit. Harmadikan delben jott a telefon tobb helyrol, hogy felszallt a feher fust, mehetek es vihetem, nem kell hozza semmi a barna konyves vasarlotol.
ezt megkönnyeztem .. olyan mint egy mese egy megvalósult álom :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.11.05. 12:02 ezt megkönnyeztem .. olyan mint egy mese egy megvalósult álom :)
Hát ja, azért ezt sem hittük volna, hogy valaha eljön.. ;)

Valaki rajtam kívül tervez még 9x19es öntöltőre hangtompítót venni?
Gondolom RedDot kell még rá (meg persze menetes végű cső..).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2023.11.05. 14:46 Hát ja, azért ezt sem hittük volna, hogy valaha eljön.. ;)

Valaki rajtam kívül tervez még 9x19es öntöltőre hangtompítót venni?
Gondolom RedDot kell még rá (meg persze menetes végű cső..).
itt a csoportban ? ki nem ? :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.11.05. 00:48 Gratulálok mindkettőhöz - az emcémmel és a cézétaktikállal is bitang jól lyukasztottad a lőlapot. 👍

Mondjuk Te tudsz is lőni - ez azért segít 8-) nagyon szép mindkét eredmény. Én nem láttam akkora különbséget szórásban, több teszt kéne. Mindenesetre bíztató, hogy tompettóval nem romlott a szórás.

A tompival kapcsolatban még csak annyit kérdeznék, hogy pizzát, vagy kocsonyát vigyünk a Markó utcába? Ez a két kaja, amit függőlegesen elfordítva is át tudok adni a rácson :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót - mi volt a vásárlás menete? Bemegyek, veszek, “mint a lőszert” - ahogyan egy másik fórumtárs írta?
Ropit! Az befér a rácson!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.11.05. 14:55 itt a csoportban ? ki nem ? :)
:D
Van egy lőtér Narniában, ahol szombaton 14 órakor be kell szüntetni a zajkeltést.. ott vajon 14 óra után hangtompítóval mehet..?🤔😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.05. 15:07 :D
Van egy lőtér Narniában, ahol szombaton 14 órakor be kell szüntetni a zajkeltést.. ott vajon 14 óra után hangtompítóval mehet..?🤔😉
Mérni kell a zajszintet, attól függ.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vizimalac írta: 2023.11.05. 06:50 A vasarlas menete a kovetkezo volt: masodikkan bementem a boltba a fegyverekert. Lattam a tompikat akartam venni egyet, de senki nem tudta a vasarlas mikentjet. Vad telefonalgatas az illetekeseknek, a bolt es a reszemrol is. A dontes az lett, hogy varni kell egy kicsit. Harmadikan delben jott a telefon tobb helyrol, hogy felszallt a feher fust, mehetek es vihetem, nem kell hozza semmi a barna konyves vasarlotol.
Gratulálok, hős vagy!!!
Ilyenkor azért arra gondol az ember hogy mégsem veszett el teljesen a józan ész ebben az országban.

Köszönet illeti a Vadászkamarát akik átvitték ezt a módosítást és a 20-as tárolàsi limit emelést is!!!
Reméljük a sportlövő szöveccségek intézik lassan az ezres lőszer limit emelését is...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.05. 15:20 Gratulálok, hős vagy!!!
Ilyenkor azért arra gondol az ember hogy mégsem veszett el teljesen a józan ész ebben az országban.

Köszönet illeti a Vadászkamarát akik átvitték ezt a módosítást és a 20-as tárolàsi limit emelést is!!!
Reméljük a sportlövő szöveccségek intézik lassan az ezres lőszer limit emelését is...
Álmodj, királylány... :(
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.11.05. 15:40 Álmodj, királylány... :(
Inkább azt intézik, hogy az 50 BMG után mi legyen a következő betiltandó kaliber..

Nehogy véletlenül 22 LR kaliberrel legyen legközelebb baleset, mert akkor: "pofa be roló le.."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

brh562 írta: 2023.11.02. 20:32 szolnok reintex B&T ?
olcsóbbat szeretnék :)

találtam egy jugó hadit, írok nekik hogy küldik-e postával :lol: hátha meglesz az első netes rendelős hangtompi vétel :D (elvileg csak firearm licence-t kell mutatni, de lehet hogy csak az őslakosoknak fogadják el..)

https://www.zelenysport.cz/en/compensat ... 5-silencer
mp öcsi tompi.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.05. 15:40 Álmodj, királylány... :(
Miért, a 10-es limit 20-asra emelését, vagy a hangtompító liberalizálását Te láttad jönni? Számítottál rá?
Szerintem senki sem. Az hogy a hangtompító az tilos, mert csak, mert BM, az olyan betonba öntött alapvetés volt banánisztánban mint hogy az ég kék és a fű zöld.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.11.05. 17:41 Miért, a 10-es limit 20-asra emelését, vagy a hangtompító liberalizálását Te láttad jönni? Számítottál rá?
Szerintem senki sem. Az hogy a hangtompító az tilos, mert csak, mert BM, az olyan betonba öntött alapvetés volt banánisztánban mint hogy az ég kék és a fű zöld.
Tompika:
Viszont érint érdemben kb. 2000 embert (kb. Ennyinek van legálisan olyan, amire felszerelheti). Nem számít.

A paprikaspray meg milliókat érintene, soha nem is lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tervezni tervez de idehaza meg nem talalt ami jo lenne :(
meg kellene magasabb iranyzek mert kitakarja :roll:
WildBear23 írta: 2023.11.05. 14:46 Hát ja, azért ezt sem hittük volna, hogy valaha eljön.. ;)

Valaki rajtam kívül tervez még 9x19es öntöltőre hangtompítót venni?
Gondolom RedDot kell még rá (meg persze menetes végű cső..).
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.11.05. 17:49 Tompika:
Viszont érint érdemben kb. 2000 embert (kb. Ennyinek van legálisan olyan, amire felszerelheti). Nem számít.

A paprikaspray meg milliókat érintene, soha nem is lesz.
Ez a matek hogy jött ki?

Példa: nálam a tompi eddig semennyire nem volt szempont, tényleg nulla pont nulla. 8 fegyverem van, folyamatban a kilencedik. A kilencből háromra :!: lehet felszerelni. Ismerettségi körben kb minden második embernek van “valamije”, amire lehet csendesítőt applikálni. Ha más nem, egy kispuska, egy AK/AR/PCC, újabb gyártású golyós puska, menetes végű Glock, cserélhető chockos shoty. Megkockáztatom, hogy ilyen a legális fegyverek minimum 10%-a alkalmas rá. Valószínűleg több. Cserecsővel (nyűg, pénz, újabb út a kapitányságra) pedig a fele - meglepően sokan elgondolkodtak ám ezen is.

Mostantól az új márok-, és golyós fegyvereknél az arány látványosan torzulni fog a méretes végű irányba, erre mérget lehet venni. ill nem látványosan, de picit azért. a söréteseknél is az eddigigez képest talán jobban érződik majd az eltolódás az egycsövű, cserélhető choke-os példányok irányába. ;) Még aki egyáltalán nem akar tompit, majd úgy okoskodik, hogy ártani nem árt, eladni is könnyebb lesz ha tudja az extra szuperképességet. Ugyanezt a trendet láljuk a optic-readysroklőfegyvereknél. 10 éve kimutathatatlan volt, 5 éve megbámultak, ma már teljesen hétköznapi. A tompító Al is ez lesz, és minden bizonnyal nem évtizedek alatt.

A hangtompító és a korlát 20-asra emelése együttesen új fegyver eladásokat fog generálni. Nyilván nem USA mértékű boom, de hazai mércével szabad szemmel igen jól látható. Nem csak Neked jutott ám eszedbe, hogy de jó lenne egy menetes végű .22 LR Glock 44 - mert mekkora móka 8-) korábban konkrétan eszembe sem jutott volna ilyen zajos tücsök, mert minek - de most már kell egy ilyen taktikúl nem sportszerű tompítható huszonkettes :mrgreen:

Ez a változás kifejezetten jó dolog - úgyhogy lécci ne tessék telekárogni a netet #denemisolyannagyszám kommentekkel :lol: DE igenis vagy szám, és meglepően sok embert érint. Egy mérföldkő, amihez mérhető talán csak az volt, amikor megszüntették a “minden fegyverre kell külön megszerzési kérelem” baromságot. Szerintem. Persze az is lehet, hogy tévedek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:27 Ez a matek hogy jött ki?

Példa: nálam a tompi eddig semennyire nem volt szempont, tényleg nulla pont nulla. 8 fegyverem van, folyamatban a kilencedik. A kilencből háromra :!: lehet felszerelni. Ismerettségi körben kb minden második embernek van “valamije”, amire lehet csendesítőt applikálni. Ha más nem, egy kispuska, egy AK/AR/PCC, újabb gyártású golyós puska, menetes végű Glock, cserélhető chockos shoty. Megkockáztatom, hogy ilyen a legális fegyverek minimum 10%-a alkalmas rá. Valószínűleg több. Cserecsővel (nyűg, pénz, újabb út a kapitányságra) pedig a fele - meglepően sokan elgondolkodtak ám ezen is.

Mostantól az új márok-, és golyós fegyvereknél az arány látványosan torzulni fog a méretes végű irányba, erre mérget lehet venni. ill nem látványosan, de picit azért. a söréteseknél is az eddigigez képest talán jobban érződik majd az eltolódás az egycsövű, cserélhető choke-os példányok irányába. ;) Még aki egyáltalán nem akar tompit, majd úgy okoskodik, hogy ártani nem árt, eladni is könnyebb lesz ha tudja az extra szuperképességet. Ugyanezt a trendet láljuk a optic-readysroklőfegyvereknél. 10 éve kimutathatatlan volt, 5 éve megbámultak, ma már teljesen hétköznapi. A tompító Al is ez lesz, és minden bizonnyal nem évtizedek alatt.

A hangtompító és a korlát 20-asra emelése együttesen új fegyver eladásokat fog generálni. Nyilván nem USA mértékű boom, de hazai mércével szabad szemmel igen jól látható. Nem csak Neked jutott ám eszedbe, hogy de jó lenne egy menetes végű .22 LR Glock 44 - mert mekkora móka 8-) korábban konkrétan eszembe sem jutott volna ilyen zajos tücsök, mert minek - de most már kell egy ilyen taktikúl nem sportszerű tompítható huszonkettes :mrgreen:

Ez a változás kifejezetten jó dolog - úgyhogy lécci ne tessék telekárogni a netet #denemisolyannagyszám kommentekkel :lol: DE igenis vagy szám, és meglepően sok embert érint. Egy mérföldkő, amihez mérhető talán csak az volt, amikor megszüntették a “minden fegyverre kell külön megszerzési kérelem” baromságot. Szerintem. Persze az is lehet, hogy tévedek.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:27 Ez a matek hogy jött ki?

Példa: nálam a tompi eddig semennyire nem volt szempont, tényleg nulla pont nulla. 8 fegyverem van, folyamatban a kilencedik. A kilencből háromra :!: lehet felszerelni. Ismerettségi körben kb minden második embernek van “valamije”, amire lehet csendesítőt applikálni. Ha más nem, egy kispuska, egy AK/AR/PCC, újabb gyártású golyós puska, menetes végű Glock, cserélhető chockos shoty. Megkockáztatom, hogy ilyen a legális fegyverek minimum 10%-a alkalmas rá. Valószínűleg több. Cserecsővel (nyűg, pénz, újabb út a kapitányságra) pedig a fele - meglepően sokan elgondolkodtak ám ezen is.

Mostantól az új márok-, és golyós fegyvereknél az arány látványosan torzulni fog a méretes végű irányba, erre mérget lehet venni. ill nem látványosan, de picit azért. a söréteseknél is az eddigigez képest talán jobban érződik majd az eltolódás az egycsövű, cserélhető choke-os példányok irányába. ;) Még aki egyáltalán nem akar tompit, majd úgy okoskodik, hogy ártani nem árt, eladni is könnyebb lesz ha tudja az extra szuperképességet. Ugyanezt a trendet láljuk a optic-readysroklőfegyvereknél. 10 éve kimutathatatlan volt, 5 éve megbámultak, ma már teljesen hétköznapi. A tompító Al is ez lesz, és minden bizonnyal nem évtizedek alatt.

A hangtompító és a korlát 20-asra emelése együttesen új fegyver eladásokat fog generálni. Nyilván nem USA mértékű boom, de hazai mércével szabad szemmel igen jól látható. Nem csak Neked jutott ám eszedbe, hogy de jó lenne egy menetes végű .22 LR Glock 44 - mert mekkora móka 8-) korábban konkrétan eszembe sem jutott volna ilyen zajos tücsök, mert minek - de most már kell egy ilyen taktikúl nem sportszerű tompítható huszonkettes :mrgreen:

Ez a változás kifejezetten jó dolog - úgyhogy lécci ne tessék telekárogni a netet #denemisolyannagyszám kommentekkel :lol: DE igenis vagy szám, és meglepően sok embert érint. Egy mérföldkő, amihez mérhető talán csak az volt, amikor megszüntették a “minden fegyverre kell külön megszerzési kérelem” baromságot. Szerintem. Persze az is lehet, hogy tévedek.
Sokban egyetértve: a 20 darabos limitre emelkedés ezerszer fontosabb, mint a nagyobb publicitást kapó tompika.

(A baj az, hogy a tömegbázis egyiktől sem lesz nagyobb.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

brh562 írta: 2023.11.05. 14:55 itt a csoportban ? ki nem ? :)
Én nem tervezem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.11.05. 19:35 Sokban egyetértve: a 20 darabos limitre emelkedés ezerszer fontosabb, mint a nagyobb publicitást kapó tompika.

(A baj az, hogy a tömegbázis egyiktől sem lesz nagyobb.)
Az első kijelentéseddel lelkesen, a másodikkal szomorúan, de mindennel teljesen egyetértek.

Igen, szerintem is inkább a meglévő N főnek lesz 1,5x-2x annyi fegyvere , és sajnos az egyik intézkedéstől sem lesz 1,5-2N lövő/vadász :roll:

De azért ugye nem tilos örülni annak, ami van? :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:42 Az első kijelentéseddel lelkesen, a másodikkal szomorúan, de mindennel teljesen egyetértek.

Igen, szerintem is inkább a meglévő N főnek lesz 1,5x-2x annyi fegyvere , és sajnos az egyik intézkedéstől sem lesz 1,5-2N lövő/vadász :roll:

De azért ugye nem tilos örülni annak, ami van? :lol:
Én is örülök (nagyon), csak javíthatatlan realista vok.😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.11.05. 19:41 Én nem tervezem.
Mert Te értelmes ember vagy, és nem peniszhosszabítonak használod a fegyvereidet ;) , hanem igen igen figyelemreméltó, nenzetközi szinten is jegyzett sporteredmények elérésére. Annyira qrvajó vagy, hogy nincs szükséged rá, hogy bárkinek, bármit bizonyíts. #nincsirónia. Tényleg így gondolom.

És hát ott vannak az egyszerű emberek, akiket egyszerű érzelmek, és alig burkolt fallikus szinbólumok vezérelnek. :D szégyellem, de magamat is az utóbbi kategóriába sorolom. Senki sem tökéletes…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:52 Mert Te értelmes ember vagy, és nem peniszhosszabítonak használod a fegyvereidet ;) , hanem igen igen figyelemreméltó, nenzetközi szinten is jegyzett sporteredmények elérésére. Annyira qrvajó vagy, hogy nincs szükséged rá, hogy bárkinek, bármit bizonyíts. #nincsirónia. Tényleg így gondolom.

És hát ott vannak az egyszerű emberek, akiket egyszerű érzelmek, és alig burkolt fallikus szinbólumok vezérelnek. :D szégyellem, de magamat is az utóbbi kategóriába sorolom. Senki sem tökéletes…
+1

mondjuk a sörétesem csak 14"😂, de az autóm nagy, f.szom biztos kicsi😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:52 Mert Te értelmes ember vagy, és nem peniszhosszabítonak használod a fegyvereidet ;) , hanem igen igen figyelemreméltó, nenzetközi szinten is jegyzett sporteredmények elérésére. Annyira qrvajó vagy, hogy nincs szükséged rá, hogy bárkinek, bármit bizonyíts. #nincsirónia. Tényleg így gondolom.

És hát ott vannak az egyszerű emberek, akiket egyszerű érzelmek, és alig burkolt fallikus szinbólumok vezérelnek. :D szégyellem, de magamat is az utóbbi kategóriába sorolom. Senki sem tökéletes…
Egyik szakágban sem férne bele a dobozba és nem vennék emiatt új csövet sem.

Koszonom a megtisztelő szavakat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.11.05. 19:57 Egyik szakágban sem férne bele a dobozba és nem vennék emiatt új csövet sem.

Koszonom a megtisztelő szavakat.
Majd ha elérted amit lehetett pisztollyal, lehet megjön a kedved a puskához is ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2023.11.05. 19:58 Majd ha elérted amit lehetett pisztollyal, lehet megjön a kedved a puskához is ;)
Azt már nem biztos, hogy önerőből vállalnám…
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.11.05. 19:57 Egyik szakágban sem férne bele a dobozba és nem vennék emiatt új csövet sem.

Koszonom a megtisztelő szavakat.
Ma Neszmélyről* haza menet pont ezen gondolkodtam. Hogy melyik szakágban a) van egyáltalán értelme b) nem tiltja a szabálykönyv

MSSZ szakágakat (már) nem ismerem jól. MDLSZ:

IDPA, IPSC - pisztoly nem fér bele a dobozba. Puskára úgy emlékszem nem tilos - meg kell nézni. Nemzetközi versenyeken OFF , emiatt komoly versenyzőnek nem sok értelme lehet kétféle stetuppal lőni idehaza vs külfőld, de koca versenyző hosszú fegyverrel miért ne?
Gyorspont - nem tiltja semmi. vizimalac beszámolója szerint működik, és nem is értelmetlen - Igen
Gyorskombi - pisztolyra nincs doboz, de akkor sem erőltetném, nehéz elővenni. karabély/PCC határozottan igen, főleg a 10,5” AR-ek - kib.szottul hangosak, zárt térben nagyon bántó a hangjuk még jó fülessel is féltem a hallasomat
Sziluett - megnézem, de emlékeim szerint tilos.
Összes Precíziós szám - Igen. meg kell nézni, hogy az konkrét fegyver pontosabb fele, pontatlanabb, vagy mindegy? A csőszájfék, vagy a tompi segít jobban? Kisérletezendő.
Steel Challenge - ugyanazok s doboz stabákyok, mint sz IOSCben ? - Nem. Indexelni is nehezebb lehet - pedig zárt lőtéren de jó lenne.

Szakágtól függetlenül a sörétesekre úgy általában - igen hasznos lehet hallásvédelem ügyileg, de a már eleve nagyon hosszú fegyver még hosszabb lesz, mozogni, indexelni is valszeg nehezebb vele - inkább nem, mint igen (persze attól még kéne :mrgreen: )

* ha már Neszmély: Steelen ma nem ment rosszul :
IMG_4906.jpeg
De azért sokkal jobb lenne a móka, ha nem csak hárman indulunk revolverrel… :roll: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.05. 20:26 Ma Neszmélyről* haza menet pont ezen gondolkodtam. Hogy melyik szakágban a) van egyáltalán értelme b) nem tiltja a szabálykönyv

MSSZ szakágakat (már) nem ismerem jól. MDLSZ:

IDPA, IPSC - pisztoly nem fér bele a dobozba. Puskára úgy emlékszem nem tilos - meg kell nézni. Nemzetközi versenyeken OFF , emiatt komoly versenyzőnek nem sok értelme lehet kétféle stetuppal lőni idehaza vs külfőld, de koca versenyző hosszú fegyverrel miért ne?
Gyorspont - nem tiltja semmi. vizimalac beszámolója szerint működik, és nem is értelmetlen - Igen
Gyorskombi - pisztolyra nincs doboz, de akkor sem erőltetném, nehéz elővenni. karabély/PCC határozottan igen, főleg a 10,5” AR-ek - kib.szottul hangosak, zárt térben nagyon bántó a hangjuk még jó fülessel is féltem a hallasomat
Sziluett - megnézem, de emlékeim szerint tilos.
Összes Precíziós szám - Igen. meg kell nézni, hogy az konkrét fegyver pontosabb fele, pontatlanabb, vagy mindegy? A csőszájfék, vagy a tompi segít jobban? Kisérletezendő.
Steel Challenge - ugyanazok s doboz stabákyok, mint sz IOSCben ? - Nem. Indexelni is nehezebb lehet - pedig zárt lőtéren de jó lenne.

Szakágtól függetlenül a sörétesekre úgy általában - igen hasznos lehet hallásvédelem ügyileg, de a már eleve nagyon hosszú fegyver még hosszabb lesz, mozogni, indexelni is valszeg nehezebb vele - inkább nem, mint igen (persze attól még kéne :mrgreen: )

* ha már Neszmély: Steelen ma nem ment rosszul :
IMG_4906.jpeg
De azért sokkal jobb lenne a móka, ha nem csak hárman indulunk revolverrel… :roll: :lol:

Grat!

btw: pont ideje lenne tompi-konform szabályokat/kategóriákat bevezetni a szöveccségek részéről.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2023.11.05. 19:27 a söréteseknél is az eddigigez képest talán jobban érződik majd az eltolódás az egycsövű, cserélhető choke-os példányok irányába.

a két legkomolyabb sörétes felhasználási terület a vadászat, és a korongrongálás
+ fél kg súly a cső végén nem tesz jót egyiknek sem (szerintem)

ebből kifolyólag feltételezem, hogy nem lesz szignifikáns változás


...de azért eljátszottam a gondolattal, hogy vegyek e a már meglévő egycsövű cserechoke-os példányomra (a válasz: nem)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.11.05. 20:26 Ma Neszmélyről* haza menet pont ezen gondolkodtam. Hogy melyik szakágban a) van egyáltalán értelme b) nem tiltja a szabálykönyv

MSSZ szakágakat (már) nem ismerem jól. MDLSZ:

IDPA, IPSC - pisztoly nem fér bele a dobozba. Puskára úgy emlékszem nem tilos - meg kell nézni. Nemzetközi versenyeken OFF , emiatt komoly versenyzőnek nem sok értelme lehet kétféle stetuppal lőni idehaza vs külfőld, de koca versenyző hosszú fegyverrel miért ne?
Gyorspont - nem tiltja semmi. vizimalac beszámolója szerint működik, és nem is értelmetlen - Igen
Gyorskombi - pisztolyra nincs doboz, de akkor sem erőltetném, nehéz elővenni. karabély/PCC határozottan igen, főleg a 10,5” AR-ek - kib.szottul hangosak, zárt térben nagyon bántó a hangjuk még jó fülessel is féltem a hallasomat
Sziluett - megnézem, de emlékeim szerint tilos.
Összes Precíziós szám - Igen. meg kell nézni, hogy az konkrét fegyver pontosabb fele, pontatlanabb, vagy mindegy? A csőszájfék, vagy a tompi segít jobban? Kisérletezendő.
Steel Challenge - ugyanazok s doboz stabákyok, mint sz IOSCben ? - Nem. Indexelni is nehezebb lehet - pedig zárt lőtéren de jó lenne.

Szakágtól függetlenül a sörétesekre úgy általában - igen hasznos lehet hallásvédelem ügyileg, de a már eleve nagyon hosszú fegyver még hosszabb lesz, mozogni, indexelni is valszeg nehezebb vele - inkább nem, mint igen (persze attól még kéne :mrgreen: )

* ha már Neszmély: Steelen ma nem ment rosszul :
IMG_4906.jpeg
De azért sokkal jobb lenne a móka, ha nem csak hárman indulunk revolverrel… :roll: :lol:
Gyorsponton mindenki menekült ha megejelent egy 223as puska, oda nagyon jó dolog lesz ez.
Steelen is mehet PCC-re szerintem.
Gyorskombin is nagyon jól jól jön, talán a prec számokban is, puskákra.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.05. 20:37 Gyorsponton mindenki menekült ha megejelent egy 223as puska, oda nagyon jó dolog lesz ez.
Ne is mondd. Ilyenkor az ember nem is mer saját ütemben lőni , hanem a kurta .223-as szomszéd tempójához kell igazodni , és a szünetekben kell elengedni a saját lövéseket…

Már csak azt kellene kitalálni, hogy veszünk rá vadidegeneket, hogy verseny előtt vegyenek tompit :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert a gyorspontot mivel lovik? :shock:
en azt nem szeretem mikor jonnek a kilencesekkel rapidra, szerencsere a nagyobb versenyeken kulon van a pcc meg a rendes puska kategoria :roll:
Fortitu írta: 2023.11.05. 20:37 Gyorsponton mindenki menekült ha megejelent egy 223as puska, oda nagyon jó dolog lesz ez.
Steelen is mehet PCC-re szerintem.
Gyorskombin is nagyon jól jól jön, talán a prec számokban is, puskákra.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jövőben biztosan kihaló kaliberek rovatunk tovább bővült:-)) - Megint egy új lőszer AR-15-platformra: .22 ARC

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megint- ... ra-22-arc/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.11.05. 20:30 Grat!

btw: pont ideje lenne tompi-konform szabályokat/kategóriákat bevezetni a szöveccségek részéről.
+1
Kiegészítés: ideje lenne a szöveccségeknek nem az események UTÁN kullogni, és lekövetni a változásokat, hanem azokat kezdeményezni.
Pl. a hangtompi-ügybe már akkor beszállhattak volna, amikor elkezdődött márciusban a vadásztársaságok véleményeztetése.

Persze lehet hogy teljesen tudatosan maradtak távol, és itt megint elválik egymástól a versenysport a "hobbi" lövészettől. Hiszen rekreációs lövészetnél sokkal fontosabb szempont a zajártalom csökkentése, mint az, hogy megfelel-e az IDPA szabályainak, vagy hogy nemzetközi IPSC versenyen lehet-e hangtompítóval indulni?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.11.05. 21:48 miert a gyorspontot mivel lovik? :shock:
en azt nem szeretem mikor jonnek a kilencesekkel rapidra, szerencsere a nagyobb versenyeken kulon van a pcc meg a rendes puska kategoria :roll:
Mindennel. :)

15m
Kiskal pisztoly nyílt , optika
Nagykal pisztoly nyílt, optika

25m
Kiskal puska nyílt, optika
Nagykal puska nyílt-optika (itt nincs megkülönböztetve, 9x19 PCC vs AR15 vs vadászpuskák - bármivel lehet lőni amit megenged az adott lőtér szabályzata, és be tudd fogadni minimum 5 lőszert)
Eddig a lőlap ugyanaz, csak a távolság más.

Sörétes puska nagykal - optika (ezt sluggal lövik, ugyancsak 25m mint a többi puskát, de nagyobb lőlapra)

Egy perc korlátlan próba, utána 3 értékelt sorozat, sorozatonként 5 lövés, viszonylag gyorsan - 25 mp, (5 mp/lövés v.ő. az olimpiai/ISSF pontlövő sportok lövésenként egyperces, szinte végtelen idejével) - ezért gyors pont.

A gyakorlatban ezek egymás mellett lőnek, szomszédos lőállásból, egyszerre, pisztolyok, puskák, minden. Komolyabb lőtereken és nagyobb versenyeken igyekeznek fizikailag elszeparálni elszeparálni a hangosakat (karabély, sörétesek) a többitől, pl más lőcsatorna - de ezt messze nem minden lőtér adottságai engedik meg! Itt fáj és zavar a szomszédnak a hang - sokkal jobban mint annak, aki lő.

Tök más mint a Rapid, semennyire sem hasonlít rá.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.11.05. 20:30 Grat!

btw: pont ideje lenne tompi-konform szabályokat/kategóriákat bevezetni a szöveccségek részéről.
Szia,

MSSz Szituacios szakag uj szabalykonyv-tervezeteben mar benne van. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi az infokat egyszer talan kiprobalom bar lokeszseg nelkuli balfasz vagyok orulok ha rapidon meg tudom loni a minositest :(

Egyebkent arra iranyult a kerdesem hogy milyen puskakkal lovik ha a 223-asra csunyan neznek :roll:
Egyszer alltam valaki mellett aki karabelyommal lott, csutka cso kompival tenyleg faj :shock:
Petya357 írta: 2023.11.06. 12:35 Mindennel. :)

15m
Kiskal pisztoly nyílt , optika
Nagykal pisztoly nyílt, optika

25m
Kiskal puska nyílt, optika
Nagykal puska nyílt-optika (itt nincs megkülönböztetve, 9x19 PCC vs AR15 vs vadászpuskák - bármivel lehet lőni amit megenged az adott lőtér szabályzata, és be tudd fogadni minimum 5 lőszert)
Eddig a lőlap ugyanaz, csak a távolság más.

Sörétes puska nagykal - optika (ezt sluggal lövik, ugyancsak 25m mint a többi puskát, de nagyobb lőlapra)

Egy perc korlátlan próba, utána 3 értékelt sorozat, sorozatonként 5 lövés, viszonylag gyorsan - 25 mp, (5 mp/lövés v.ő. az olimpiai/ISSF pontlövő sportok lövésenként egyperces, szinte végtelen idejével) - ezért gyors pont.

A gyakorlatban ezek egymás mellett lőnek, szomszédos lőállásból, egyszerre, pisztolyok, puskák, minden. Komolyabb lőtereken és nagyobb versenyeken igyekeznek fizikailag elszeparálni elszeparálni a hangosakat (karabély, sörétesek) a többitől, pl más lőcsatorna - de ezt messze nem minden lőtér adottságai engedik meg! Itt fáj és zavar a szomszédnak a hang - sokkal jobban mint annak, aki lő.

Tök más mint a Rapid, semennyire sem hasonlít rá.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2023.11.06. 12:41 Szia,

MSSz Szituacios szakag uj szabalykonyv-tervezeteben mar benne van. :-)

Bel
Remek, csak kívánnom kellett!😃
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.11.06. 12:48 Koszi az infokat egyszer talan kiprobalom bar lokeszseg nelkuli balfasz vagyok orulok ha rapidon meg tudom loni a minositest :(

Egyebkent arra iranyult a kerdesem hogy milyen puskakkal lovik ha a 223-asra csunyan neznek :roll:
Egyszer alltam valaki mellett aki karabelyommal lott, csutka cso kompival tenyleg faj :shock:
Szia,


Mivel lövik: kb azzal, ami van - direkt GyPre nem nagyon szoktak az emberek puskát venni. Rengetegféle PCC : AR9, Stribog, Skorpió, Marlin, Ruger, KolArms, Jalasnyikov 9, whatever. Karabélylőszeres puskával szinte kizárólag AR15 platform milliónyi gyártótól (ebből van a legtöbb), vagy AK klón, elvétve egy-egy VZ58, még ritkábban vadaszpuska. A múltkor alsókulcsos 454 Casull Rossi puskával lőttem - na azt megbámulták nagyon :D

ha nem szereted a pontlövészetet, akkor nem fogod élvezni. Az a jó, hogy mindkét szövetségnél szinte minden igényre van minimum egy szakág: statikusak, dinamikusak, sportosabbak, taktikaibbak, modern, hagyományos - van minden is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2023.11.05. 20:37 Gyorsponton mindenki menekült ha megejelent egy 223as puska, oda nagyon jó dolog lesz ez.
A rohadt kompenzátort eddig is leszedhették volna, ha nem tojják telibe a szomszéd lövőt. Ezek a tompit is csak péniszdemostrációs céllal fogják felrakni. Ha egyáltalán...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

jó ha van írta: 2023.11.06. 18:10 A rohadt kompenzátort eddig is leszedhették volna, ha nem tojják telibe a szomszéd lövőt. Ezek a tompit is csak péniszdemostrációs céllal fogják felrakni. Ha egyáltalán...
már bocsánat de ha van neki egy fegyvere ami ugy teljes és belőtt hogy a kompi rajta van akkor miért kellene leszerelnie? Zavarja a szomszéd lövőt? szóljon a bírónak és nem abba körbe fog lőni.. ilyen eccerű a megoldás ...
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

vato írta: 2023.11.05. 17:20 olcsóbbat szeretnék :)

találtam egy jugó hadit, írok nekik hogy küldik-e postával :lol: hátha meglesz az első netes rendelős hangtompi vétel :D (elvileg csak firearm licence-t kell mutatni, de lehet hogy csak az őslakosoknak fogadják el..)

https://www.zelenysport.cz/en/compensat ... 5-silencer

mp öcsi tompi.jpg
Szia
Jött válasz tőlük?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kolonics írta: 2023.11.06. 18:28 Szia
Jött válasz tőlük?

jött :/

"we can export silencer only to licensed dealer.
Export licence costs 400 Eur."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2023.11.06. 18:10 A rohadt kompenzátort eddig is leszedhették volna, ha nem tojják telibe a szomszéd lövőt. Ezek a tompit is csak péniszdemostrációs céllal fogják felrakni. Ha egyáltalán...
Nem tudom, én is lőttem már 22essel kompis 223as mellett, egy lőtéren van ilyen, ott lőnek. Ha zavar, akkor várok egy kört, amíg végez. Én ezt nem éltem meg ekkora gondnak, egy AR az ilyen, tényleg nem nagy dolog kicsit várni.
A tompi viszont teljesen el is simítja ezt a problémát.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor nincs mas hatra mint elore
https://hangtompito-shop.hu/bt-rbs-sqd- ... on-barrel/
az uspre se sokkal olcsobb :(
vato írta: 2023.11.06. 18:33 jött :/

"we can export silencer only to licensed dealer.
Export licence costs 400 Eur."
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2023.11.06. 18:38 Nem tudom, én is lőttem már 22essel kompis 223as mellett, egy lőtéren van ilyen, ott lőnek. Ha zavar, akkor várok egy kört, amíg végez. Én ezt nem éltem meg ekkora gondnak, egy AR az ilyen, tényleg nem nagy dolog kicsit várni.
A tompi viszont teljesen el is simítja ezt a problémát.
Szerencsere engem egyaltalan nem zavar, valahogy ki tudom "kapcsolni" a kulvilagot, gyorspontnal es pontloveszetnel is elofordul, hogy a szomszed huvelye ram esik, vagy gyorspontnal a szomszed kompenzatora olyan hatassal van mintha "legnyomast" kapnek. Soha nem zavart.
Tokmányos Lomposzaurusz
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Vizimalac írta: 2023.11.06. 20:05 Szerencsere engem egyaltalan nem zavar, valahogy ki tudom "kapcsolni" a kulvilagot, gyorspontnal es pontloveszetnel is elofordul, hogy a szomszed huvelye ram esik, vagy gyorspontnal a szomszed kompenzatora olyan hatassal van mintha "legnyomast" kapnek. Soha nem zavart.
Nekem ront a koncentrációmon, ha a szomszédból rámpotyog a hüvely, vagy megüt a légnyomás, viszont élvezem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

zora írta: 2023.11.06. 20:25 Nekem ront a koncentrációmon, ha a szomszédból rámpotyog a hüvely, vagy megüt a légnyomás, viszont élvezem.
En is elvezem es regebb kerestem is az ilyen helyzetekwt, mert kivalo koncentracios lehetoseg. Egyetlen egy alkalomra emlekszem amikor majdnem kialltam, pontloveszetnel mellettem revolverrel lottek es minden lovesnel az arcomba kaptam a kiarmlo kormot es a loporszemcseket. Tettem szemuveget vegiglottem. A vegen tiszta kormos volt a jobb oldali arcom. Megoldando feladat volt es elveztem, hogy igy is tudtam koncentralni es pontosan loni:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Engem zavar is a potyogó hüvely meg a légynomás, és ront is az eredményem, sőt még csak nem is élvezem - csak elviselem :lol:

Miért szoktam néha bevállalni? Mert szerintem tudni kell bármilyen körülmények között is elfogadhatóan lőni. Este, fáradtan, munka után, rosszul kivilágított Nagnum lőtéren is. Zajban, hüvelyesőben us. Ráadásul ha mindenkinek ugyanolyan pocsék, akkor még csak versenyhátrányt sem szenvedsz.

Példa: A Csömöri klub lőtere egy borospince , 4 lőállássál. a kialakítása miatt a két középső lőállásban van csak meg a 25 méter, a két oldalt pisztoly/15m. Nemigen tudsz úgy lőni pisztollyal, hogy ne legyen 40 centire tőled, semmivé sem elválasztva, egy puska - jellemzően R vagy AK karabély. Brutális légnyomás, ami konkrétan megbillent, jobboldalt még a forró hüvely is potyog rád. Egyszer még az us előfordult, hogy kifejezetten gyenge, 150 körüli eredménnyel is vittem el nagykal pisztoly aranyérmet, nem kis mezőny mellett , abban a versenyszámban konkrétan 40+ indulóval - mert mindenkinek kb egyformán rossz volt :mrgreen: aki jobban bírja a stresszt, és kevésbé zökken ki, az kerül előnybe.

De ha lehet választani, akkor inkább kispuska, kiskal pisztoly legyen mellettem :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.11.06. 20:45 En is elvezem es regebb kerestem is az ilyen helyzetekwt, mert kivalo koncentracios lehetoseg. Egyetlen egy alkalomra emlekszem amikor majdnem kialltam, pontloveszetnel mellettem revolverrel lottek es minden lovesnel az arcomba kaptam a kiarmlo kormot es a loporszemcseket. Tettem szemuveget vegiglottem. A vegen tiszta kormos volt a jobb oldali arcom. Megoldando feladat volt es elveztem, hogy igy is tudtam koncentralni es pontosan loni:)
+1 pontosan

De akkor is nagyon várom már, hogy az AResek vegyenek tompit.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

brh562 írta: 2023.11.06. 18:19 már bocsánat de ha van neki egy fegyvere ami ugy teljes és belőtt hogy a kompi rajta van akkor miért kellene leszerelnie? Zavarja a szomszéd lövőt? szóljon a bírónak és nem abba körbe fog lőni.. ilyen eccerű a megoldás ...
Hogy értsd: arra bátorkodtam válaszolni, hogy a 223-as, kompenzátorral lövő kedves sporttárs nem fogja feltenni a tompit, csak hogy neked, a szomszéd lőállásban nem szakadjon szét még a fültokod is, hisz még a k..va kompenzátort sem veszi le, nem hogy még pénzt is adjon valamiért, ami csökkenti a fegyvere dörejét és oldalra ható légnyomását.
Már bocsánat, de néha el kéne olvasni egy-egy bejegyzés előzményeit, hogy kontextusban lássuk a dolgokat és aszerint tudjunk hozzászólni, hogy tudjuk, mihez is szólunk hozzá.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2023.11.06. 20:55 Engem zavar is a potyogó hüvely meg a légynomás, és ront is az eredményem, sőt még csak nem is élvezem - csak elviselem :lol:

Miért szoktam néha bevállalni? Mert szerintem tudni kell bármilyen körülmények között is elfogadhatóan lőni. Este, fáradtan, munka után, rosszul kivilágított Nagnum lőtéren is. Zajban, hüvelyesőben us. Ráadásul ha mindenkinek ugyanolyan pocsék, akkor még csak versenyhátrányt sem szenvedsz.

Példa: A Csömöri klub lőtere egy borospince , 4 lőállássál. a kialakítása miatt a két középső lőállásban van csak meg a 25 méter, a két oldalt pisztoly/15m. Nemigen tudsz úgy lőni pisztollyal, hogy ne legyen 40 centire tőled, semmivé sem elválasztva, egy puska - jellemzően R vagy AK karabély. Brutális légnyomás, ami konkrétan megbillent, jobboldalt még a forró hüvely is potyog rád. Egyszer még az us előfordult, hogy kifejezetten gyenge, 150 körüli eredménnyel is vittem el nagykal pisztoly aranyérmet, nem kis mezőny mellett , abban a versenyszámban konkrétan 40+ indulóval - mert mindenkinek kb egyformán rossz volt :mrgreen: aki jobban bírja a stresszt, és kevésbé zökken ki, az kerül előnybe.

De ha lehet választani, akkor inkább kispuska, kiskal pisztoly legyen mellettem :roll:
Na, én pont ezen okokból nem járok a Lovas lőtérre.
Nincs rendes elválasztó, balról jött a kilences hüvely a nyakamba, jobbról meg a kompizott AK.
Rohadtul nem lehet így kiskallal lőni középen.
Mindjuk, harctéri képzésnek jó.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2023.11.06. 21:14 Na, én pont ezen okokból nem járok a Lovas lőtérre.
Nincs rendes elválasztó, balról jött a kilences hüvely a nyakamba, jobbról meg a kompizott AK.
Rohadtul nem lehet így kiskallal lőni középen.
Mindjuk, harctéri képzésnek jó.
:lol:
Így, így - konkrétan harctéri kiképzés. A fellinget javítandó ködfelhő is van amikor sokat lövünk - ilyenkor állj, szellőztetni kell. Ép csak hogy nem lőnek vissza :mrgreen:

Egyébként nagyon rendes társaság, csupán a lőtér adottságai nem ideálisak. A lőállasokhoz pedig úgy kell lemenni, mint egy atombunkerbe, zsilipelve - ez nem gyorsítja a folyamatot. Ellenben mindig kedvesek, korrektek, és finom szokott lenni a pörkölt. Két helyen mindig jó kaja - az Üllőieknél és a fenti Lovas lőtéren. Illetve azokon a SAS versenyeken, amelyeket Bel anyukája támogat a főztjével 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

jó ha van írta: 2023.11.06. 21:06 Hogy értsd: arra bátorkodtam válaszolni, hogy a 223-as, kompenzátorral lövő kedves sporttárs nem fogja feltenni a tompit, csak hogy neked, a szomszéd lőállásban nem szakadjon szét még a fültokod is, hisz még a k..va kompenzátort sem veszi le, nem hogy még pénzt is adjon valamiért, ami csökkenti a fegyvere dörejét és oldalra ható légnyomását.
Már bocsánat, de néha el kéne olvasni egy-egy bejegyzés előzményeit, hogy kontextusban lássuk a dolgokat és aszerint tudjunk hozzászólni, hogy tudjuk, mihez is szólunk hozzá.
hogy értsd :) ha nem tucc igy lőni szósz a birónak és lősz a következőbe , nehogy már egy öszerakott fegyverről kelljen levenni a hozzá tartozó eszközt mert téged zavar ... mi van akkor ha ugyanolyan fegyverrel mint ami nekd van , más ütemben jön ki neki a lövés mint neked , ez is zavar ? ne legyünk már mimózák :) ha zavar a kompis vagy nagykalos lövő szósz a bírónak és lösz a következőben
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ráncfelvarrás: Walther: PK helyett PD380

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/walther ... ett-pd380/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2023.11.06. 18:33 jött :/

"we can export silencer only to licensed dealer.
Export licence costs 400 Eur."
Haverokfegyverben szokott behozni tőlük fegyvereket, csörögj rájuk! ;)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.11.06. 18:42 akkor nincs mas hatra mint elore
https://hangtompito-shop.hu/bt-rbs-sqd- ... on-barrel/
az uspre se sokkal olcsobb :(
https://haverokfegyverben.hu/index.php? ... urer%7C388
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

neztem de M13.5x1-es menettel nincs naluk :(
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://twitter.com/SuckBoyTony1/status ... 4fTMA&s=08

6 lövés 9 másodperc alatt egy 3D nyomtatott fegyverből, kb. 120 dollár ára anyagból elkészítve, saját, szintén 3D nyomtatott lövedékkel.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2023.11.07. 14:19 https://twitter.com/SuckBoyTony1/status ... 4fTMA&s=08

6 lövés 9 másodperc alatt egy 3D nyomtatott fegyverből, kb. 120 dollár ára anyagból elkészítve, saját, szintén 3D nyomtatott lövedékkel.
Az uccsó visszadurrant.
Jó, hogy nem állt a fejébe valami.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.11.07. 14:43 Az uccsó visszadurrant.
Jó, hogy nem állt a fejébe valami.
Ahhoz képest, hogy 3D nyomtatott cucc, egész jól bírta. Meg alighanem azért volt rajta a minden, amit magára tudott venni, mert sejtette, hogy valami ilyennek azért van egy halovány esélye. :-D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

brh562 írta: 2023.11.06. 22:34 hogy értsd :) ha nem tucc igy lőni szósz a birónak és lősz a következőbe , nehogy már egy öszerakott fegyverről kelljen levenni a hozzá tartozó eszközt mert téged zavar ... mi van akkor ha ugyanolyan fegyverrel mint ami nekd van , más ütemben jön ki neki a lövés mint neked , ez is zavar ? ne legyünk már mimózák :) ha zavar a kompis vagy nagykalos lövő szósz a bírónak és lösz a következőben
Nem érted. Vagy nem akarod. Nem baj. Szép estét!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

jó ha van írta: 2023.11.07. 20:23 Nem érted. Vagy nem akarod. Nem baj. Szép estét!
Te nem érted vagy nem akarod :) nem baj :) szép estét :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csatlakozz a SÖTÉT OLDALHOZ! RUGER: Marlin Dark 1895 – 2023 Edition

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-m ... 3-edition/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah 30-30-ban azt hiszem benevezek egyre majd. Itthon biztos legalább 800e lesz vagy több.
A többi Ruger örülni fog szerintem az új rokonnak.
gvass1 írta: 2023.11.08. 06:34 Csatlakozz a SÖTÉT OLDALHOZ! RUGER: Marlin Dark 1895 – 2023 Edition

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-m ... 3-edition/


Kép
"..."
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Ismerősöm menne sörétes golyós fegyverismereti vizsgára : 2021 március 21 es ez még aktuális vagy van esetleg frissebb verzió: https://www.plezeg.hu/2021/fegyvervizsga-2021-jav.pdf
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.11.08. 09:01 Nah 30-30-ban azt hiszem benevezek egyre majd. Itthon biztos legalább 800e lesz vagy több.
A többi Ruger örülni fog szerintem az új rokonnak.
Fontos: Ennek 16,17" a csőhossza, nincs meg a 45 centi, vadászatra csak akkor íratható be, ha hozzáhegeszted a csőszájféket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: 2023.11.08. 09:21 Fontos: Ennek 16,17" a csőhossza, nincs meg a 45 centi, vadászatra csak akkor íratható be, ha hozzáhegeszted a csőszájféket.
Köszi ezt jó tudni.
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem egyszer valaki mintha azt mondta volna hogy fodarabot nem lehet hegeszteni mert az mkh nem engedi at :roll:
gvass1 írta: 2023.11.08. 09:21 Fontos: Ennek 16,17" a csőhossza, nincs meg a 45 centi, vadászatra csak akkor íratható be, ha hozzáhegeszted a csőszájféket.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.11.08. 09:49 nekem egyszer valaki mintha azt mondta volna hogy fodarabot nem lehet hegeszteni mert az mkh nem engedi at :roll:
Pedig tokhoz hegesztett válltámaszt már láttam levizsgázva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sama írta: 2023.11.08. 09:05 Ismerősöm menne sörétes golyós fegyverismereti vizsgára : 2021 március 21 es ez még aktuális vagy van esetleg frissebb verzió: https://www.plezeg.hu/2021/fegyvervizsga-2021-jav.pdf
Ránézésre kb. ebből tanultam én is tavaly márciusban. Hogy ma is jó-e, az ki van zárva, mert nem tudom. :-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

AndyA írta: 2023.11.08. 12:57 Ránézésre kb. ebből tanultam én is tavaly márciusban. Hogy ma is jó-e, az ki van zárva, mert nem tudom. :-)
Gyorsan átnéztem az anyagot. A mostanában életbe lépett módosítások a kérdésekben nem szerepelnek, tehát még jó az anyag szerintem.
Ha esetleg valami elkerülte a figyelmemet, kérlek jelezzétek és javítani fogom! :roll:

Jó felkészülést és sikeres vizsgát! ;)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.11.08. 09:49 nekem egyszer valaki mintha azt mondta volna hogy fodarabot nem lehet hegeszteni mert az mkh nem engedi at :roll:
PKLV honlajáról.
"Sajnos a házilagos, nem kellő szakértelemmel végzett javításra is naponta találunk példákat.

Ezek közül a legveszélyesebb a fegyver teherviselő elemeinek hegesztéssel való javítása. A hegesztés megváltoztatja az eredeti anyagszerkezetet, a következménye megjósolhatatlan. A hegesztéssel javított fegyvereket selejtezni kell."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor rosszul emlekeztem, a cso nem teherviselo elem lehet hegeszteni :roll:
zora írta: 2023.11.08. 16:30 PKLV honlajáról.
"Sajnos a házilagos, nem kellő szakértelemmel végzett javításra is naponta találunk példákat.

Ezek közül a legveszélyesebb a fegyver teherviselő elemeinek hegesztéssel való javítása. A hegesztés megváltoztatja az eredeti anyagszerkezetet, a következménye megjósolhatatlan. A hegesztéssel javított fegyvereket selejtezni kell."
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.11.08. 16:38 akkor rosszul emlekeztem, a cso nem teherviselo elem lehet hegeszteni :roll:
Hegesztéssel javítást ír.

Ha a csőszájféket egy pöttyel ráheftölöd az nem javítás szvsz.
Meg a válltámasz sem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2023.11.08. 16:30 A hegesztés megváltoztatja az eredeti anyagszerkezetet, a következménye megjósolhatatlan. A hegesztéssel javított fegyvereket selejtezni kell."
a helyes válasz pedig:
a hegesztés valóban megváltoztatja, a következménye valóban megjósolhatatlan, ezért tesztelni kell (a mérnöki biztonsági faktornak megfelelő túlterheléssel)

ha bírta, akkor jó

ha nem, akkor meg selejtezni kell [az érintett eleme(ke)t)]
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

https://www.youtube.com/watch?v=LDVw0Sn2G7Y&t=159
Az eredeti fekaporos Colt Roni kittek elég csinosak és hasznosak is talán...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2023.11.08. 17:03 a helyes válasz pedig:
a hegesztés valóban megváltoztatja, a következménye valóban megjósolhatatlan, ezért tesztelni kell (a mérnöki biztonsági faktornak megfelelő túlterheléssel)

ha bírta, akkor jó

ha nem, akkor meg selejtezni kell [az érintett eleme(ke)t)]
Most ugye tudod, hogy nem engem okítasz, hanem a hivatalt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.11.08. 16:58 Hegesztéssel javítást ír.

Ha a csőszájféket egy pöttyel ráheftölöd az nem javítás szvsz.
Meg a válltámasz sem.
Ahogy mondod.
Minden esetre ha a csövön hegesztést találnak, megvághatják a műszakin.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

zsugorkotes preciz illesztessel es osszepolirozni esetleg szinezni.
eszre se veszik hogy nem gyari :roll:
zora írta: 2023.11.08. 20:04 Ahogy mondod.
Minden esetre ha a csövön hegesztést találnak, megvághatják a műszakin.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.11.08. 20:04 Ahogy mondod.
Minden esetre ha a csövön hegesztést találnak, megvághatják a műszakin.
Amúgy ha keményforrasztva van, azzal mi a pálya?
A forrasztás nem hegesztés.
Asszem FÉG parák csöve volt keményforrasztva.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.11.08. 20:16 Amúgy ha keményforrasztva van, azzal mi a pálya?
A forrasztás nem hegesztés.
Asszem FÉG parák csöve volt keményforrasztva.
Így van. A hegesztés során el kell érni az acél olvadáspontját, forrasztás esetében jóval alatta maradunk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex fórumtárs segítségével korábban vettem egy Hämmerli SP20 .32 Smith&Wesson Wadcutter céllövőfegyert. Úgy véltem, hogy ennyi év, és gyakorlás után megérdemlek egy valóban jó, új, élvonalbeli fegyvert. Kiárusításon sikerült elcsípni jó áron

Egy ideig örömködtem, de egyszer csak elkezdett nem lőni. Kakas lecsap, katt, minden működik, de ütőszeg nyom nincs. Ütőszeg elvileg mozog. Más fórumtárssal konzultálva, többször szétszedve, robbantott rajzot alkatrészenként végig nézve sem tudtuk megtalálni a hiba gyökérokát.
IMG_4892.jpeg
Zora fegyvermesterhez megérte elautózni, mert nem csak kellemes beszélgető partner, de nagyon érti is a dolgát :) Megtalálta a hiba valódi okát:
IMG_4894.jpeg
Az ütőszeg válla felverődött a szárazedzéstől, és ez a sorja pont annyira állt ki, hogy az ütőszeget lelassítsa. Szinte új a fegyver, de úgy kellett kiütni a helyéről :o döbbenetes, mennyire meg tud szorulni.

Zömítes (hogy ne veszítsünk anyagot - ezt is ott tanúltam), reszelés, gondos polírozás - és újra szól az ötlövetű . Nagyon nagy köszönet Zorának!

Tanulság , ami miatt leírom: hülyeségeket írtam korábban, igenis megárthat a fegyvernek a szárazon csettegés, akkor is, ha közp. gyujtású! És nem csak az ütőszegtörés - a felverődés is okozhat pontosan ugyanannyira kritikus problémát! Mostantól csak pufferrel csettegünk üresen. Ez egy nagyon finom műszer, a hadi fegyverek nyilván sokkal jobban bírják - de akkor is. Ezt tanultam az esetből.

Más: a a Fóti Magnum lőtéren végre megjavították a világítást. Még mindig nem jó - pár LED a szemedbe világít - de sokkal jobb, mint a korábbi vállalhatatlan félhomály, amire itt többen is panaszkodtak. Ma elvittem a fenti javítás után egy minősítő versenyre kipróbálni a távlyukasztó gépet, és még úgy is 172 lett, hogy pár lövést szétszórtam. 8-) Tök jó a vas, és nagyon sokat számít a végre normális világítás. Zora szaktudása nélkül pedig ez a műsor sem jött volna létre. 🙏
IMG_4919.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.11.08. 21:59 Mex fórumtárs segítségével korábban vettem egy Hämmerli SP20 .32 Smith&Wesson Wadcutter céllövőfegyert. Úgy véltem, hogy ennyi év, és gyakorlás után megérdemlek egy valóban jó, új, élvonalbeli fegyvert. Kiárusításon sikerült elcsípni jó áron

Egy ideig örömködtem, de egyszer csak elkezdett nem lőni. Kakas lecsap, katt, minden működik, de ütőszeg nyom nincs. Ütőszeg elvileg mozog. Más fórumtárssal konzultálva, többször szétszedve, robbantott rajzot alkatrészenként végig nézve sem tudtuk megtalálni a hiba gyökérokát.

IMG_4892.jpeg

Zora fegyvermesterhez megérte elautózni, mert nem csak kellemes beszélgető partner, de nagyon érti is a dolgát :) Megtalálta a hiba valódi okát:

IMG_4894.jpeg

Az ütőszeg válla felverődött a szárazedzéstől, és ez a sorja pont annyira állt ki, hogy az ütőszeget lelassítsa. Szinte új a fegyver, de úgy kellett kiütni a helyéről :o döbbenetes, mennyire meg tud szorulni.

Zömítes (hogy ne veszítsünk anyagot - ezt is ott tanúltam), reszelés, gondos polírozás - és újra szól az ötlövetű . Nagyon nagy köszönet Zorának!

Tanulság , ami miatt leírom: hülyeségeket írtam korábban, igenis megárthat a fegyvernek a szárazon csettegés, akkor is, ha közp. gyujtású! És nem csak az ütőszegtörés - a felverődés is okozhat pontosan ugyanannyira kritikus problémát! Mostantól csak pufferrel csettegünk üresen. Ez egy nagyon finom műszer, a hadi fegyverek nyilván sokkal jobban bírják - de akkor is. Ezt tanultam az esetből.

Más: a a Fóti Magnum lőtéren végre megjavították a világítást. Még mindig nem jó - pár LED a szemedbe világít - de sokkal jobb, mint a korábbi vállalhatatlan félhomály, amire itt többen is panaszkodtak. Ma elvittem a fenti javítás után egy minősítő versenyre kipróbálni a távlyukasztó gépet, és még úgy is 172 lett, hogy pár lövést szétszórtam. 8-) Tök jó a vas, és nagyon sokat számít a végre normális világítás. Zora szaktudása nélkül pedig ez a műsor sem jött volna létre. 🙏

IMG_4919.jpeg
Örülök hogy tudtam segíteni, és gratulálok az eredményhez!
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2023.11.08. 20:00 Most ugye tudod, hogy nem engem okítasz, hanem a hivatalt.
természetesen

így is értettem
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.08. 21:59 Mex fórumtárs segítségével korábban vettem egy Hämmerli SP20 .32 Smith&Wesson Wadcutter céllövőfegyert. Úgy véltem, hogy ennyi év, és gyakorlás után megérdemlek egy valóban jó, új, élvonalbeli fegyvert. Kiárusításon sikerült elcsípni jó áron

Egy ideig örömködtem, de egyszer csak elkezdett nem lőni. Kakas lecsap, katt, minden működik, de ütőszeg nyom nincs. Ütőszeg elvileg mozog. Más fórumtárssal konzultálva, többször szétszedve, robbantott rajzot alkatrészenként végig nézve sem tudtuk megtalálni a hiba gyökérokát.

IMG_4892.jpeg

Zora fegyvermesterhez megérte elautózni, mert nem csak kellemes beszélgető partner, de nagyon érti is a dolgát :) Megtalálta a hiba valódi okát:

IMG_4894.jpeg

Az ütőszeg válla felverődött a szárazedzéstől, és ez a sorja pont annyira állt ki, hogy az ütőszeget lelassítsa. Szinte új a fegyver, de úgy kellett kiütni a helyéről :o döbbenetes, mennyire meg tud szorulni.

Zömítes (hogy ne veszítsünk anyagot - ezt is ott tanúltam), reszelés, gondos polírozás - és újra szól az ötlövetű . Nagyon nagy köszönet Zorának!

Tanulság , ami miatt leírom: hülyeségeket írtam korábban, igenis megárthat a fegyvernek a szárazon csettegés, akkor is, ha közp. gyujtású! És nem csak az ütőszegtörés - a felverődés is okozhat pontosan ugyanannyira kritikus problémát! Mostantól csak pufferrel csettegünk üresen. Ez egy nagyon finom műszer, a hadi fegyverek nyilván sokkal jobban bírják - de akkor is. Ezt tanultam az esetből.


IMG_4919.jpeg

Az ilyen tanulságos sztorik miatt érdemes itt olvasgatni! Köszi, h megosztottad.
(A puffertöltény nem hülyeség:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Az "elöltöltős-hátultöltős" Zajos Tücsök: Pedersoli Liegi muzeális perkussziós derringer .44


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ringer-44/

és

http://www.fegyvervideo.hu/pedersoli-li ... ringer-44/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2023.11.09. 06:22 ÚJ VIDEÓ! Az "elöltöltős-hátultöltős" Zajos Tücsök: Pedersoli Liegi muzeális perkussziós derringer .44
Megnéztem, tökéletes leírás a fegyverről, ráadásul az elsütése is borzalmas.

A képen az újabb verzió (2022-ben vizsgázott, 2021-es gyártás), a cső kívül teljesen hengeres, a mellékelt szerszám sincs hozzá. Helyette egy lőkúpkulcs.

A laminátum szerint elöltöltő.
Csatolmányok
IMG_20231109_222943_(1024_x_768_pixel).jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2023.11.09. 22:40 Megnéztem, tökéletes leírás a fegyverről, ráadásul az elsütése is borzalmas.

A képen az újabb verzió (2022-ben vizsgázott, 2021-es gyártás), a cső kívül teljesen hengeres, a mellékelt szerszám sincs hozzá. Helyette egy lőkúpkulcs.

A laminátum szerint elöltöltő.
És mégis a KELL kategóriában van. Vicces:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.09. 06:22
ÚJ VIDEÓ! Az "elöltöltős-hátultöltős" Zajos Tücsök: Pedersoli Liegi muzeális perkussziós derringer .44


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ringer-44/

és

http://www.fegyvervideo.hu/pedersoli-li ... ringer-44/



http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... -nyito.jpg
"Nem ebből, az szabálytalan, csak kimért lőportöltettel, ezt csak annak idején használták!"

Majd jön a kis ampullából saccra töltögetés, oda-vissza méregetve a lőport. :D

Amúgy ez kinézetre nem fekete lőpor volt, jól láttam?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.10. 09:46 "Nem ebből, az szabálytalan, csak kimért lőportöltettel, ezt csak annak idején használták!"

Majd jön a kis ampullából saccra töltögetés, oda-vissza méregetve a lőport. :D

Amúgy ez kinézetre nem fekete lőpor volt, jól láttam?
Ugye neked nincs elöltöltő-fegyveres vizsgád/engedélyed? ;)

1. Alapvető és kötelező biztonsági előírás, hogy a lőállásba főszabályként NEM vihetsz be lőport másként, csak kis fiolákban, jellemzően előre kimérve, a várható lövésszámnak megfelelő főtöltetet.

Javaslom EZT tanulmányozd át!
https://kapszli.hu/az-eloltolto-fegyver ... ag-es-jog/

"A lőportöltő szaruk használata nem megengedett, a tölteteket a lőállásba csak előre kimérten, külön fiolákban lehet vinni. A felporzó lőport tartalmazó flaskák csak akkor használhatóak, ha a maximális tárolókapacitásuk nem haladja meg a 16,2 grammot (250 grain). A lőport óvni kell a közvetlen napsütéstől."


2. mi más lehetne, mint feketelőpor? OMG. Mezei Vezuvit LC volt.
Nitróssal ez CSŐBOMBA LENNE!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.10. 10:01 Ugye neked nincs elöltöltő-fegyveres vizsgád/engedélyed? ;)

1. Alapvető és kötelező biztonsági előírás, hogy a lőállásba főszabályként NEM vihetsz be lőport másként, csak kis fiolákban, jellemzően előre kimérve, a várható lövésszámnak megfelelő főtöltetet.

Javaslom EZT tanulmányozd át!
https://kapszli.hu/az-eloltolto-fegyver ... ag-es-jog/

"A lőportöltő szaruk használata nem megengedett, a tölteteket a lőállásba csak előre kimérten, külön fiolákban lehet vinni. A felporzó lőport tartalmazó flaskák csak akkor használhatóak, ha a maximális tárolókapacitásuk nem haladja meg a 16,2 grammot (250 grain). A lőport óvni kell a közvetlen napsütéstől."


2. mi más lehetne, mint feketelőpor? OMG. Mezei Vezuvit LC volt.
Nitróssal ez CSŐBOMBA LENNE!
Elöltöltő nincs. Tehát akkor a "kimért" ebben az esetben nem az egy lövéshez szükséges mennyiség kimérését jelenti, hanem mondjuk ha ötöt tervez lőni az ember, akkor öt lövésre valót kell kimérni, és azt lehet egy fiolába tenni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.10. 10:25 Elöltöltő nincs. Tehát akkor a "kimért" ebben az esetben nem az egy lövéshez szükséges mennyiség kimérését jelenti, hanem mondjuk ha ötöt tervez lőni az ember, akkor öt lövésre valót kell kimérni, és azt lehet egy fiolába tenni?
Igen, a lényeg az, hogy NEM vihetsz be egy lőportartó flaskában mondjuk negyed kilót, hanem csak kis fiolákra osztva. Nyilvánvaló okokból (ha robban, akkor kicsit robbanjon csak).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.10. 10:35 Igen, a lényeg az, hogy NEM vihetsz be egy lőportartó flaskában mondjuk negyed kilót, hanem csak kis fiolákra osztva. Nyilvánvaló okokból (ha robban, akkor kicsit robbanjon csak).
A szövegkörnyezet a pontos szabályok ismerete nélkül nekem azt sugallta, hogy pontosan az egyes lövésekhez szükséges mennyiséget kell kimérni, azért volt furcsa, hogy oda-vissza megy a töltögetés a fegyver és a fiola között.

Így OK, értem. Köszi!
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Blekk Rájgó írta: 2023.11.09. 22:40 Megnéztem, tökéletes leírás a fegyverről, ráadásul az elsütése is borzalmas.

A képen az újabb verzió (2022-ben vizsgázott, 2021-es gyártás), a cső kívül teljesen hengeres, a mellékelt szerszám sincs hozzá. Helyette egy lőkúpkulcs.

A laminátum szerint elöltöltő.
Az elsütés még tűrhető, de a kakas hátrahúzása már nem igazán egykezes (túl erős a rugó).
Pedig ez egy pocket pisztolynál elvárható lenne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2023.11.10. 13:12 Az elsütés még tűrhető, de a kakas hátrahúzása már nem igazán egykezes (túl erős a rugó).
Pedig ez egy pocket pisztolynál elvárható lenne.
sztem ez példányonként eltérő. AS szabvány:-). A videóban szereplő darabnál láthatóan simán húztam fel egy kézzel a kakast. Pedig ez 1980-ban készült.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egy FÉG P9R-re lehet valami értelmesen állítható irányzékot szerelni? Elvileg kiüthető hátul a gyári, és oda lehetne tenni valamit helyette.

(Olyan válaszokat nem kérek, hogy "Ugyan minek?". Mert csak. :-) )
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Minek az, tobbe kerul mint a stukker :shock:
Maros kerdese es barmit rarakhatsz, lehet hogy a hajpover iranyzek passzol ra

lpa hajpover:
Vigiliant - Fits .285" rear sight dovetail. Sport - Fits .375" rear sight dovetail.
AndyA írta: 2023.11.10. 13:42 Egy FÉG P9R-re lehet valami értelmesen állítható irányzékot szerelni? Elvileg kiüthető hátul a gyári, és oda lehetne tenni valamit helyette.

(Olyan válaszokat nem kérek, hogy "Ugyan minek?". Mert csak. :-) )
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.11.10. 13:50 Minek az, tobbe kerul mint a stukker :shock:
Maros kerdese es barmit rarakhatsz, lehet hogy a hajpover iranyzek passzol ra
A hobbi nem olyasmi, ahol az ember rákérdez, hogy amennyibe kerü valami, az megéri-e vagy sem. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.10. 13:42 Egy FÉG P9R-re lehet valami értelmesen állítható irányzékot szerelni? Elvileg kiüthető hátul a gyári, és oda lehetne tenni valamit helyette.

(Olyan válaszokat nem kérek, hogy "Ugyan minek?". Mert csak. :-) )
persze. Az LPA-nak van ilyen alacsony profilú irányzéka, aminél még a célgömb magassága is OK lesz.

TPU sorozatból vmelyik, a pontos méreteket/altípust le kell velük levelezned.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2023.11.10. 13:58-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése