Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Re: Pitbull 19M - kaucsukprofi gumi

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

12, a belevaló
WildBear23 írta: 2021.02.02. 11:34 Hány milliméteres gumit használtál?
TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2021.02.02. 11:27
Valaki írta itt korábban, hogy lehet megkeményedett a régi gumi, valami lyesmi. Szerintem egyszerűen keményebb, kaucsukprofi lehetett az is.
Én írtam. 12mm-s gumit képtelen voltam Alfába beleerőltetni. Mint a beton. Bármit csináltam vele. Nemtom milyen gyártmányú gumi volt, mert készlet aljáról került elő. Fekete. :D :D Simán lehetett 10-11 éves is.
vato
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2021.02.02. 11:27 Hétvégén kipróbáltam a családtagnak vett pitbullt, pontos, oda hord ahova az irányzék mutat 3 méteren, szuper.

Régi gumit használtam, kaucsukprofit (70 shore gondolom), mondom fogyjon el, a gumitöltővel. Iszonyat nehéz volt egy ponton áttolni a töltőn, gyikálta tenyerem rendesen.
Vettem hozzá 55 shore-os gumit is, végén töltöttem azt párat, sokkal könnyebb.

Valaki írta itt korábban, hogy lehet megkeményedett a régi gumi, valami lyesmi. Szerintem egyszerűen keményebb, kaucsukprofi lehetett az is.
régen megfeledkeztem egy doboz kaucsuk gumiról ami be volt áztatva szilikonzsírba, pár év után a gumik meg voltak puffadva :D 12ből 12.5 - 13mm-esek lettek , az alfa dobjából kilógtak :D

én most vettem kaucsuk profit az 70 shore keménységű gyártó szerint.
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.02.02. 11:47 régen megfeledkeztem egy doboz kaucsuk gumiról ami be volt áztatva szilikonzsírba, pár év után a gumik meg voltak puffadva :D 12ből 12.5 - 13mm-esek lettek , az alfa dobjából kilógtak :D
De azok akkor meg is puhultak gondolom... Pitbullba most pont jók lennének.
vato
Veterán
Veterán

Re: Pitbull 19M 9mm PAK

vato írta: 2021.01.28. 17:05 Így teljes;) megbizhato patronnal vegyes gazolgast is tud a pitbull ;) alu dob acel forgatokoszoru, hamarosan teszt wadie gaz/pepper komboval
..
meg is volt a teszt, alanyként a 800+ lövést megélt pitbull 19m-et használtam (ami megbízhatóan indítja az R knall patronokat) gumis eredmények:

Titan PAK + 12mm kaucsuk gumi (1.1gramm)

65
47
60
56
58
65
-------
átlag 58.5 joule

Black mamba + 12 mm kaucsuk gumi

59
66
51
60
64
58
--------
átlag 59,6 joule

Black mamba riasztóval a gyújtás nagyon hektikus volt, a legtöbb 2-jára sült csak el. Titánnál jobb volt az eredmény dobonként kb. 1 csett.

Wadie gázos teszt során 8 darab patront próbáltam (4 pepper 4 CS) mindet hiba nélkül elsütötte, kupak nem jött ki, csappanytú sem, dobszorulás nem volt. Egy CS+Pepper dupla ilyen szép felhőt nyomott (szellős dob / cső ellenére rendesen előre tolta a cuccot):
ezgif.com-gif-maker (4).gif
ezgif.com-gif-maker (4).gif (2.15 MiB) Megtekintve 2011 alkalommal
Összeségében szerintemm gázos váltódobnak teljesen jó ez a fejlesztés (természetesen az adott fegyverből előtte alapos próba javasolt!). Gumisként ugyanazt tudja mint a geco R knall (mértem nehezebb gumikkal is, de azokkal is azt tudta mintha geco-t használtam volna)

Gumis hordósnak szerintem nem javasolt, gyakorlósnak sem fogom használni, a csettegés megtöri a gyakorlás lendületét, drilleket, idegesítő nekem... lehet hogy még másfajta patronokat érdemes lenne kipróbálni..
Ben77
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.02.02. 18:21 meg is volt a teszt, alanyként a 800+ lövést megélt pitbull 19m-et használtam (ami megbízhatóan indítja az R knall patronokat) gumis eredmények:

65
47
60
56
58
65
-------
átlag 58.5 joule

59
66
51
60
64
58
--------
átlag 59,6 joule

Black mamba riasztóval a gyújtás nagyon hektikus volt, a legtöbb 2-jára sült csak el. Titánnál jobb volt az eredmény dobonként kb. 1 csett.

Wadie gázos teszt során 8 darab patront próbáltam (4 pepper 4 CS) mindet hiba nélkül elsütötte, kupak nem jött ki, csappanytú sem, dobszorulás nem volt. Egy CS+Pepper dupla ilyen szép felhőt nyomott (szellős dob / cső ellenére rendesen előre tolta a cuccot):

Összeségében szerintemm gázos váltódobnak teljesen jó ez a fejlesztés (természetesen az adott fegyverből előtte alapos próba javasolt!). Gumisként ugyanazt tudja mint a geco R knall (mértem nehezebb gumikkal is, de azokkal is azt tudta mintha geco-t használtam volna)

Gumis hordósnak szerintem nem javasolt, gyakorlósnak sem fogom használni, a csettegés megtöri a gyakorlás lendületét, drilleket, idegesítő nekem... lehet hogy még másfajta patronokat érdemes lenne kipróbálni..
Köszönet, a hasznos infókért.
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi!

Azért lehet a gyártó is ért hozzá egy keveset, és azért nem PAK-ban hozták ki eleve ;)
vato írta: 2021.02.02. 18:21 meg is volt a teszt, alanyként a 800+ lövést megélt pitbull 19m-et használtam (ami megbízhatóan indítja az R knall patronokat) gumis eredmények:
--------
átlag 59,6 joule
vato
Veterán
Veterán

montecarlo írta: 2021.02.02. 18:46 Köszi!

Azért lehet a gyártó is ért hozzá egy keveset, és azért nem PAK-ban hozták ki eleve ;)
Mondjuk ha moonclip-es kialakítású lenne akkor nagy valószínűséggel nem csettegne egyes riasztókkal, és akkor tudná a 380r blankot is...
WildBear23
Veterán
Veterán

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszi a tesztet mindannyiunk nevében! ;)
Balint333
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Köszönjük szépen!
Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

65
47
60
56
58
65
-------
átlag 58.5 joule

59
66
51
60
64
58
--------
átlag 59,6 joule

Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Nekem is megvan már a PAK dobom. A Művekben ellőttek vele hat Geco-t, én itthon még hatot, nem volt csett. Úgyhogy a Geco PAK-kal úgy tűnik hogy stabilan működik. Lehet hogy a Titan meg a Black Mamba egy kicsit rövidebb, vagy csak egy kicsit gömbölyűbb és ezért mélyebbre ül be.

Az biztató, hogy Wadie gázzal jól működik.
Morzsi
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Morzsi »

Az Onesta 20M nagyon jól működik.
Nem bántam meg!
Egyik kezemben Muzeális 2009-es.
Másikban 20M GR. Teljesen más a két revolver.
Mégis érezni a “rokonságot”.
Tényleg jó cuccok.
A Revenge14M és a GF19M is kedvesek számomra.
Jó dolgok ezek.
:)
sodoma
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Atlas Globserver 4Matic els.billentyűit BIZTONSÁGI ÁLLÁSBAN elhúzva az egyik (a hátsó els.bill.) ELSÜTI a fegyvert! A másik csak beüti a csapit, de nem süti el.
A kakasok a töltényekre ráengedve egy fakalapács többszöri ütésére SEM DURRANTJÁK EL!
kérdés: hogyan tároljuk a fegyvert?
zora
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2021.02.13. 15:12 Atlas Globserver 4Matic els.billentyűit BIZTONSÁGI ÁLLÁSBAN elhúzva az egyik (a hátsó els.bill.) ELSÜTI a fegyvert! A másik csak beüti a csapit, de nem süti el.
A kakasok a töltényekre ráengedve egy fakalapács többszöri ütésére SEM DURRANTJÁK EL!
kérdés: hogyan tároljuk a fegyvert?
Többször volt már, hogy az a félállás nem biztonsági, hanem töltési. Én ezért adtam el az enyémet, pedig erőre, pontosságra nagyon jó cucc.
sodoma
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sodoma »

zora írta: 2021.02.13. 15:24 Többször volt már, hogy az a félállás nem biztonsági, hanem töltési. Én ezért adtam el az enyémet, pedig erőre, pontosságra nagyon jó cucc.
akkor jó, danke. Nekem nincs bajom vele stabil helyen van.
Válasz küldése