Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Pit1981
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.05.02. 01:26

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pit1981 »

Thomaster írta: 2020.06.06. 15:43 Igen, amióta megcsinálták az AGS 15-M-et, azóta várom hogy az az elsütőszerkezet mikor kerül át ebbe?
Valamit, ha már külső kakasos, akkor a lapátcsövű verziót is el tudnám képzelni... 😊
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

Aki vásárolt az új Godfather 19M-ből, szeretném ha lefotózná a cső belsejét vakuval jól kivehetően. Köszönöm!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Úgy látom kezdik összeszerelni a Zalánokat :roll:
Volt egy megérzésem márciusban és vettem jó pár száz Titánt 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Humber
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2020.05.27. 07:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Humber »

marteen911 írta: 2020.06.08. 22:21 Aki vásárolt az új Godfather 19M-ből, szeretném ha lefotózná a cső belsejét vakuval jól kivehetően. Köszönöm!
Valami gond van vele? Csak a töltényűri részt tudtam normálisan fotózni.
Csatolmányok
004.jpg
005.jpg
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

chucky írta: 2020.06.09. 19:04 Úgy látom kezdik összeszerelni a Zalánokat :roll:
Volt egy megérzésem márciusban és vettem jó pár száz Titánt 8-)

Még ráértél volna, mert ez még csak a nullás széria, vagy elsőnek regisztráltál valamelyik boltban?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Route.66 írta: 2020.06.09. 21:34 Még ráértél volna, mert ez még csak a nullás széria, vagy elsőnek regisztráltál valamelyik boltban?
Az a biztos ami a páncélszekrényben van eltéve 8-)
Nem regiztem sehol.Ha kapható lesz veszek egyet és jól letesztelem :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

Humber írta: 2020.06.09. 21:23 Valami gond van vele? Csak a töltényűri részt tudtam normálisan fotózni.
Köszi a képeket!
Igen, akadt egy kis gikszer vele, várom a fejleményeket a Művektől a javítással kapcsolatban, addig nem dokumentálnám.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marteen911 írta: 2020.06.10. 16:04 Köszi a képeket!
Igen, akadt egy kis gikszer vele, várom a fejleményeket a Művektől a javítással kapcsolatban, addig nem dokumentálnám.
Azért nem haszontalan, ha megmondod, esetleg mire figyeljen más is...
Sapienti sat.
Langyospöcök
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.22. 23:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Langyospöcök »

chucky írta: 2020.06.09. 19:04 Úgy látom kezdik összeszerelni a Zalánokat :roll:
Volt egy megérzésem márciusban és vettem jó pár száz Titánt 8-)
Igazából kezd érdekessé válni az összeszerelés,mert a fácsén feltöltöttek egy másabb "famunkát" ami tetszetősebb és használhatóbb fogást biztosít így első ránézésre. Illetve kompatibilis a "4 matic családdal". Szal a Zalánhoz is jó a tus(szerintem).
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

nemtokregelni írta: 2020.06.10. 17:20 Azért nem haszontalan, ha megmondod, esetleg mire figyeljen más is...
Fejlemények:

Gyári hibás a csőben a vékony fém persely, hiába van garanciád, hiába új a fegyver, javítás nincs így jártál.
Max a pénzed kapod vissza, de ha vártál erre a fegyverre x időt, nem feltétlen boldogít a dolog.
Csatolmányok
BAB014D3-ED6E-471B-A5FD-F4FD806A27DF.jpeg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

marteen911 írta: 2020.06.11. 15:06 Fejlemények:

Gyári hibás a csőben a vékony fém persely, hiába van garanciád, hiába új a fegyver, javítás nincs így jártál.
Max a pénzed kapod vissza, de ha vártál erre a fegyverre x időt, nem feltétlen boldogít a dolog.
Menj be és mutasd meg. Sok mindent szoktunk felróni a Müveknek itt, de a garanciális ügyintézésük mindig vitán felül korrekt. Erre még ember nem panaszkodott.
Ettől függetlenül persze kérdéseket vet fel hogy ez hogy kerülhet bolti forgalomba (meg az MKH-n így hogy mehet át) de ez más lapra tartozik.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

TotoHU írta: 2020.06.11. 15:18 Menj be és mutasd meg. Sok mindent szoktunk felróni a Müveknek itt, de a garanciális ügyintézésük mindig vitán felül korrekt. Erre még ember nem panaszkodott.
Ettől függetlenül persze kérdéseket vet fel hogy ez hogy kerülhet bolti forgalomba (meg az MKH-n így hogy mehet át) de ez más lapra tartozik.
Látta már az illetékes Úr a Művektől, ezért is írok hogy mire jutottam ezzel kapcsolatban, illetve hogy mi az Ő álláspontjuk.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marteen911 írta: 2020.06.11. 15:06 Fejlemények:

Gyári hibás a csőben a vékony fém persely, hiába van garanciád, hiába új a fegyver, javítás nincs így jártál.
Max a pénzed kapod vissza, de ha vártál erre a fegyverre x időt, nem feltétlen boldogít a dolog.
Nem szép, én sem örülnék, de a működést befolyásolja egyébként?
Sapienti sat.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

nemtokregelni írta: 2020.06.11. 16:07 Nem szép, én sem örülnék, de a működést befolyásolja egyébként?
A működést szerencsére nem befolyásolja ( nem is a lövéstől keletkezett ) felül a sérült részt kellene kicsit kozmetikázni, na de mégis csak egy új fegyverről van szó, előbb a gyártóval szerettem volna orvosoltatni a problémám.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Langyospöcök írta: 2020.06.10. 23:23 Igazából kezd érdekessé válni az összeszerelés,mert a fácsén feltöltöttek egy másabb "famunkát" ami tetszetősebb és használhatóbb fogást biztosít így első ránézésre. Illetve kompatibilis a "4 matic családdal". Szal a Zalánhoz is jó a tus(szerintem).
Azt nem láttam :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

marteen911 írta: 2020.06.11. 16:21 A működést szerencsére nem befolyásolja ( nem is a lövéstől keletkezett ) felül a sérült részt kellene kicsit kozmetikázni, na de mégis csak egy új fegyverről van szó, előbb a gyártóval szerettem volna orvosoltatni a problémám.
Ha a működést nem befolyásolja, és csak felszíni sérülés nem pedig végig van repedve mélyen az anyag, akkor le kell szarni és lőjél vele, ezzel a probléma le van tudva. Nem látható helyen van a gyári hiba, gyakorlatilag tökmindegy hogy ott van-e vagy sem. A behatolót így is, úgy is megborítja, a kétszer 130 joule a lényeg, nem az hogy a cső belseje felületi anyaghibás-e.

B opció, hogy ezt eladod, veszel egy Merkel Bockdoppelflinte-t 1500 euróért, behozatod és átalakkíttatod, és kiteszed a vitrinbe a gyönyörűségesen szép, közel 700 ezret érő gumis puskádat. De azzal meg nem mersz majd lőni, nehogy összekarcold a fáját vagy baja legyen a vésésnek a lőtéren. ;)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

TotoHU írta: 2020.06.11. 20:12 Ha a működést nem befolyásolja, és csak felszíni sérülés nem pedig végig van repedve mélyen az anyag, akkor le kell szarni és lőjél vele, ezzel a probléma le van tudva. Nem látható helyen van a gyári hiba, gyakorlatilag tökmindegy hogy ott van-e vagy sem. A behatolót így is, úgy is megborítja, a kétszer 130 joule a lényeg, nem az hogy a cső belseje felületi anyaghibás-e.

B opció, hogy ezt eladod, veszel egy Merkel Bockdoppelflinte-t 1500 euróért, behozatod és átalakkíttatod, és kiteszed a vitrinbe a gyönyörűségesen szép, közel 700 ezret érő gumis puskádat. De azzal meg nem mersz majd lőni, nehogy összekarcold a fáját vagy baja legyen a vésésnek a lőtéren. ;)
Szerintem, meg a pénzért az ember hibátlant vár!
Gondolom, ha sajátod lenne Téged is zavarna....
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ben77 írta: 2020.06.11. 20:20 Szerintem, meg a pénzért az ember hibátlant vár!
Gondolom, ha sajátod lenne Téged is zavarna....
Na már megint kezdünk szuperigényesek lenni az olcsó fegyverek piacán....
Ez egy olcsó, pár tízezer forintos török tucat-sörétesből lett átalakítva. Az alapfegyver a sörétesek mezőnyében kifejezetten az alsóbb kategóriát képviseli, már ezért se várjunk hibátlant. Audit az várjon aki Audi árat fizet a pénztárnál!!
Működik? Igen. Akkor le kell szarni, vagy eladni. Ezek az opciók.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.06.11. 21:08 Na már megint kezdünk szuperigényesek lenni az olcsó fegyverek piacán....
Ez egy olcsó, pár tízezer forintos török tucat-sörétesből lett átalakítva. Az alapfegyver a sörétesek mezőnyében kifejezetten az alsóbb kategóriát képviseli, már ezért se várjunk hibátlant. Audit az várjon aki Audi árat fizet a pénztárnál!!
Működik? Igen. Akkor le kell szarni, vagy eladni. Ezek az opciók.
de az ÁTALAKÍTÁS a gány, nem az alap puska.
Működik? Igen. Akkor le kell szarni, v ez lehetne egy reklámszlogen is...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

1. nem szuperigenyesseg
2. nem olcso fegyver
szerintem
TotoHU írta: 2020.06.11. 21:08 Na már megint kezdünk szuperigényesek lenni az olcsó fegyverek piacán....
Ez egy olcsó, pár tízezer forintos török tucat-sörétesből lett átalakítva. Az alapfegyver a sörétesek mezőnyében kifejezetten az alsóbb kategóriát képviseli, már ezért se várjunk hibátlant. Audit az várjon aki Audi árat fizet a pénztárnál!!
Működik? Igen. Akkor le kell szarni, vagy eladni. Ezek az opciók.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

marteen911 írta: 2020.06.11. 15:06 Fejlemények:

Gyári hibás a csőben a vékony fém persely, hiába van garanciád, hiába új a fegyver, javítás nincs így jártál.
Max a pénzed kapod vissza, de ha vártál erre a fegyverre x időt, nem feltétlen boldogít a dolog.
Semmiképp nem igazán szép a történet, de legalább a pénzedet visszakapnád, ha azt választanád. Ha meg funkcionálisan jó, akkor használni kell, lesz rajta még sok kopás, karcolás, ütődés. A Keserű fegyvereket soha nem a precizitás miatt szerették, de ha odavágja a gumikat az ígért erővel, akkor ezzel nem kell foglalkozni.
Ha gyűjtibe vetted, nem otthont védeni, hát ja az úgy szívás. Akkor inkább kérd vissza a pénzed, aztán majd valahonnan valahogy csak kerül egy hibátlan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.06.11. 21:18 de az ÁTALAKÍTÁS a gány, nem az alap puska.
Működik? Igen. Akkor le kell szarni, v ez lehetne egy reklámszlogen is...
Ha az átalakítás miatt olyan amilyen, akkor visszavonom a lent írtakat. Akkor hát ööö... izé....
Nem folytatom mert megjelenik a nagy fekete autó. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2020.06.11. 21:22 1. nem szuperigenyesseg
2. nem olcso fegyver
szerintem
Az alap fegyver az a söripusekek között a legolcsóbbak között van. Az hogy átalakítva, áfával, MKH-val ez a szabadon tarthatók között drága, az más kérdés.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

TotoHU írta: 2020.06.11. 20:12 Ha a működést nem befolyásolja, és csak felszíni sérülés nem pedig végig van repedve mélyen az anyag, akkor le kell szarni és lőjél vele, ezzel a probléma le van tudva. Nem látható helyen van a gyári hiba, gyakorlatilag tökmindegy hogy ott van-e vagy sem. A behatolót így is, úgy is megborítja, a kétszer 130 joule a lényeg, nem az hogy a cső belseje felületi anyaghibás-e.

B opció, hogy ezt eladod, veszel egy Merkel Bockdoppelflinte-t 1500 euróért, behozatod és átalakkíttatod, és kiteszed a vitrinbe a gyönyörűségesen szép, közel 700 ezret érő gumis puskádat. De azzal meg nem mersz majd lőni, nehogy összekarcold a fáját vagy baja legyen a vésésnek a lőtéren. ;)
Eladásnál sem számítana hogy olyan amilyen? Éri az új árát nemde? :lol:
Ez a fém persely a tavalyi eresztésbe bele sem került például.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

Fortitu írta: 2020.06.11. 21:26 Semmiképp nem igazán szép a történet, de legalább a pénzedet visszakapnád, ha azt választanád. Ha meg funkcionálisan jó, akkor használni kell, lesz rajta még sok kopás, karcolás, ütődés. A Keserű fegyvereket soha nem a precizitás miatt szerették, de ha odavágja a gumikat az ígért erővel, akkor ezzel nem kell foglalkozni.
Ha gyűjtibe vetted, nem otthont védeni, hát ja az úgy szívás. Akkor inkább kérd vissza a pénzed, aztán majd valahonnan valahogy csak kerül egy hibátlan.
Szvsz. pontosságban, erőben, kinézetben felülmúlja más gyártók muzeális gumis termékeit, ezért is nem döntöttem a pénzvisszafizetés mellett.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

marteen911 írta: 2020.06.11. 22:56 Szvsz. pontosságban, erőben, kinézetben felülmúlja más gyártók muzeális gumis termékeit, ezért is nem döntöttem a pénzvisszafizetés mellett.
Attól még továbbra is teljes áron vettél egy minőségileg kifogásolgató terméket. Nekem is van egy gyönyőrű antracit keveset fogyasztó peugeot 307-esem. Csak mindig ég rajta motordiagnosztika lámpa... nevezhetjük kókány selejtnek is, mint ahogy ezt a puskát is kéne. (Elnézést ha a vèleményemmel megbántok valakit)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2020.06.11. 23:07 Attól még továbbra is teljes áron vettél egy minőségileg kifogásolgató terméket. Nekem is van egy gyönyőrű antracit keveset fogyasztó peugeot 307-esem. Csak mindig ég rajta motordiagnosztika lámpa... nevezhetjük kókány selejtnek is, mint ahogy ezt a puskát is kéne. (Elnézést ha a vèleményemmel megbántok valakit)
Hát végülis az, de felajánlotta a gyártó a visszavásárlást. Ha nincs cseredarab, akkor többet nem nagyon lehet elvárni ebben a helyzetben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

Fortitu írta: 2020.06.11. 23:18 Hát végülis az, de felajánlotta a gyártó a visszavásárlást. Ha nincs cseredarab, akkor többet nem nagyon lehet elvárni ebben a helyzetben.
Nem a cseredarab hiánya, hanem az lepett meg igazán, hogy ez egy hazai (gyártói?) körülmények között nem javítható hibacsoportba tartozik.
Ha más hibásodik meg benne "gari időn belül" lökhetem a kukába?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marteen911 írta: 2020.06.11. 22:49 Ez a fém persely a tavalyi eresztésbe bele sem került például.
Azt tudja valaki, hogy akkor a mostaniakba miért került?
Sapienti sat.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

nemtokregelni írta: 2020.06.12. 01:11 Azt tudja valaki, hogy akkor a mostaniakba miért került?
Más a török gyártó
((Lehet!) ha kioperálásra kerülne az a sérült persely,akkor alatta mm pontosan megegyezne a tavalyi meg az idei fegyver belső csőátmérő szerencsés helyzetben./csak tipp/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marteen911 írta: 2020.06.12. 02:27 Más a török gyártó
((Lehet!) ha kioperálásra kerülne az a sérült persely,akkor alatta mm pontosan megegyezne a tavalyi meg az idei fegyver belső csőátmérő szerencsés helyzetben./csak tipp/
Hát, ez fura lenne, mert akkor hogyan illeszkedik a mobil töltényűr mindkét esetben pontosan?
Sapienti sat.
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

nemtokregelni írta: 2020.06.12. 09:16 Hát, ez fura lenne, mert akkor hogyan illeszkedik a mobil töltényűr mindkét esetben pontosan?
A tavalyi kiadás csövének belső átmérője picit nagyobb ( minimálisan, pontos mért adattal nem tudok szolgálni ) mint a mostani, belepróbálva a 2 csőbe a töltényűröket érezhetően nagyobb mozgástartománya van a tavalyiban mint a mostaniban..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Végre egy jó videó az Evolvens/Keserű SpaceLine-ról töltéssel, lövéssel. (Nem tudom mennyire lesz lejátszható faszbuk linkként, én tecsőre töltöttem volna.)

https://www.facebook.com/istvan.mezei.1 ... 1659952844
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2020.06.13. 08:14 Végre egy jó videó az Evolvens/Keserű SpaceLine-ról töltéssel, lövéssel. (Nem tudom mennyire lesz lejátszható faszbuk linkként, én tecsőre töltöttem volna.)

https://www.facebook.com/istvan.mezei.1 ... 1659952844
Jól látom, hogy üreges a POM?
Tömören erősebb lenne? :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2020.06.13. 09:04 Jól látom, hogy üreges a POM?
Tömören erősebb lenne? :lol:
Ne aggódj, a dzsúlbuzerátor szakosztály majd kísérletezni fog oda betekert facsavarral, beütött szöggel, tormentáló tölténnyel, egyébbel.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: captain »

TotoHU írta: 2020.06.13. 09:53 Ne aggódj, a dzsúlbuzerátor szakosztály majd kísérletezni fog oda betekert facsavarral, beütött szöggel, tormentáló tölténnyel, egyébbel.
Esetleg teletömi gyengített urániummal... :-)
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2020.06.13. 09:04 Jól látom, hogy üreges a POM?
Tömören erősebb lenne? :lol:
Tömören gyengébb. Nagyobb lyukkal is gyengébb. Sok kísérlet után lett ilyen, így a legerősebb.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.06.13. 10:36 Tömören gyengébb. Nagyobb lyukkal is gyengébb. Sok kísérlet után lett ilyen, így a legerősebb.
Így hány grammos a munició? A videón elég lassúnak tűnik a lövedék, lehet látni ahogy repül..
kicsit elbizonytalanított hogy kell e ez nekem :roll: :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

vato írta: 2020.06.13. 12:02 Így hány grammos a munició? A videón elég lassúnak tűnik a lövedék, lehet látni ahogy repül..
kicsit elbizonytalanított hogy kell e ez nekem :roll: :lol:
Jó fényviszonyok mellett a 45 ACP-t is lehet látni ahogy repül :ugeek:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2020.06.13. 12:40 Jó fényviszonyok mellett a 45 ACP-t is lehet látni ahogy repül :ugeek:
+1
Gumibotot is lehet látni ahogy suhan a levegőben, mégis amikor úgy erőből odab.sz akkor az azért brutálisan fáj.
Szóval pont semmit nem jelent ha lehet látni a lövedéket szabad szemmel is.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2020.06.13. 12:40 Jó fényviszonyok mellett a 45 ACP-t is lehet látni ahogy repül :ugeek:
Vagy a 12-es slugot. :-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

G.D írta: 2020.06.13. 12:40 Jó fényviszonyok mellett a 45 ACP-t is lehet látni ahogy repül :ugeek:
Nem gondoltam volna, hogy látható. Igaz oldalról még nem nézegettem elsuhanó 45 acp. lövedékeket :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2020.06.13. 12:50 +1
Gumibotot is lehet látni ahogy suhan a levegőben, mégis amikor úgy erőből odab.sz akkor az azért brutálisan fáj.
Szóval pont semmit nem jelent ha lehet látni a lövedéket szabad szemmel is.
Persze egy kard is látható stb.
Csak 40J olyan kevésnek tűnik (nem állok elé)... hogy ezzel valóban meg lehet-e állítani egy támadást. Mikor egy onesta puska sima riasztóval tudhat 140joule-t.. persze más a lövedék keménysége stb. ..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2020.06.13. 13:09 Persze egy kard is látható stb.
Csak 40J olyan kevésnek tűnik (nem állok elé)... hogy ezzel valóban meg lehet-e állítani egy támadást. Mikor egy onesta puska sima riasztóval tudhat 140joule-t.. persze más a lövedék keménysége stb. ..
Kellenének a független tesztek, ahol mindenféle anyagba belelövöldöznek vele, mondjuk egy Onesta puska mellett. És akkor kiderül ki mit tud. De fegyvervideós teszt és cikk nem lesz az itteni sajnálatos összeveszés miatt, így tök bizonytalan hogy mit tud és mit nem tud. A lutrihoz azért ez sokba kerül.
Talán lesz topiktárs aki megveszi, és szívességből alaposan leteszteli nekünk.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2020.06.13. 13:11 Kellenének a független tesztek, ahol mindenféle anyagba belelövöldöznek vele, mondjuk egy Onesta puska mellett. És akkor kiderül ki mit tud. De fegyvervideós teszt és cikk nem lesz az itteni sajnálatos összeveszés miatt, így tök bizonytalan hogy mit tud és mit nem tud. A lutrihoz azért ez sokba kerül.
Talán lesz topiktárs aki megveszi, és szívességből alaposan leteszteli nekünk.
Ezek a töréstesztek is érdekesek, becsapósak néha, pl, biztos vagyok benne hogy a 18mmes butorlapot ez 40j-al nem fogja átvinni, míg a fehér gumival már egy 90-100joule-os revenge átviszi... (késsel sem tudom átdöfni... mégis ebből kérnék a legkevésbé :lol: )

Az erőn kívül még az adogatásra leszek kiváncsi az a hosszú rugó mennyire adogat biztosan, befeszülnek -e a lövedékek a tárban. De a videón látszik hogy a “tusra” furtak egy lövedék méret ellenőrző furatot a már kilőtt POM-okat ellenőrizni, ez nem rossz dolog.

Max eladom ha nem jön be, kevésnek találom..

Viszont ha bevállik akkor el lehet felejteni a zsirozast, gyorsan tölthető, illetve rongyba lőve a lövedékek tuti ujra felhasználhatóak. A 9mm pak meg olcsó:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.06.13. 13:09 Persze egy kard is látható stb.
Csak 40J olyan kevésnek tűnik (nem állok elé)... hogy ezzel valóban meg lehet-e állítani egy támadást. Mikor egy onesta puska sima riasztóval tudhat 140joule-t.. persze más a lövedék keménysége stb. ..
Na ezért nem vettem én se. Lehet hogy a kemény pom jobban fáj mint a puha gumi... de erről csak egy humánteszt győzne meg. Persze én se állok elé... A mindenfélébe lövöldözős tesztek nem sokat mondanak arról, hogy egy élő embernek mennyire fáj.

Ja meg a pom is qrvadrága. Persze ha puha célba lövöd és összegyűjtöd, akkor nem. De én a lőtéren nem szoktam összegyűjteni a lövedékeket.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.06.13. 15:37 Na ezért nem vettem én se. Lehet hogy a kemény pom jobban fáj mint a puha gumi... de erről csak egy humánteszt győzne meg. Persze én se állok elé... A mindenfélébe lövöldözős tesztek nem sokat mondanak arról, hogy egy élő embernek mennyire fáj.

Ja meg a pom is qrvadrága. Persze ha puha célba lövöd és összegyűjtöd, akkor nem. De én a lőtéren nem szoktam összegyűjteni a lövedékeket.
Egyre több kritikát hallok és olvasok erről a fegyverről. Többen idegenkednek a pomtól és a költségektől. Jó hír, hogy a Műveknél működik a telefonos előjegyzési rendszer, és azok is elérhetik a kiszemelt fegyvereket, akik távol laknak a fővárostól. Ez régen sok feszültséget okozott. Én már háromszor lemaradtam az IZS-43 Godfather 19M lapát változatról, de most lehetőség adódott a feliratkozásra. A cég Facebook oldalán megjelentek azok a gáz riasztó fegyverek és az áruk, amelyekre telefonon lehet igényt leadni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem a bútorlapon végzett teszt alapján csak két ugyanolyan kaliberű gumist lehet összehasonlítani.

Mennyibe kerül egy ilyen POM lövedék?

Az előjegyzési rendszer mindenképp jó ötlet!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

WildBear23 írta: 2020.06.20. 07:18 Szerintem a bútorlapon végzett teszt alapján csak két ugyanolyan kaliberű gumist lehet összehasonlítani.

Mennyibe kerül egy ilyen POM lövedék?

Az előjegyzési rendszer mindenképp jó ötlet!
190 Ft a kisker. ár
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.06.20. 11:08 190 Ft a kisker. ár
aztaqrva... hol ennyi?

A Művekben 140-nek hallottam, és a 40J mellett ez is elég volt ahhoz, hogy ilyet ne vegyek.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Thomaster írta: 2020.06.13. 15:37 Na ezért nem vettem én se. Lehet hogy a kemény pom jobban fáj mint a puha gumi... de erről csak egy humánteszt győzne meg. Persze én se állok elé... A mindenfélébe lövöldözős tesztek nem sokat mondanak arról, hogy egy élő embernek mennyire fáj.

Ja meg a pom is qrvadrága. Persze ha puha célba lövöd és összegyűjtöd, akkor nem. De én a lőtéren nem szoktam összegyűjteni a lövedékeket.
Egyébként ez a 40 zsuzsi valamiféle tesztek eredményeképp, szándékosan lett belőve, vagy ennyit lehet kihozni a konstrukcióból, a felhasznált alapokból, stb?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.06.20. 16:32 aztaqrva... hol ennyi?

A Művekben 140-nek hallottam, és a 40J mellett ez is elég volt ahhoz, hogy ilyet ne vegyek.
A Balaton mellett van az a város, amelynek egyik üzletében kapható.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.06.20. 20:21 A Balaton mellett van az a város, amelynek egyik üzletében kapható.
Csak ott drágábban.
P&P
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.06.20. 16:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: P&P »

Valaki probalta mar a Keseru/Evolvens Space Line-t? Mik a tapasztalatok? Teszt eredmenyek mikorra varhatoak?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

P&P írta: 2020.06.22. 12:48 Valaki probalta mar a Keseru/Evolvens Space Line-t? Mik a tapasztalatok? Teszt eredmenyek mikorra varhatoak?
Ha lejjebb görgetsz pár hozzászólással, ott éppen erről van szó!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

P&P írta: 2020.06.22. 12:48 Valaki probalta mar a Keseru/Evolvens Space Line-t? Mik a tapasztalatok? Teszt eredmenyek mikorra varhatoak?
Én speciel egy Taser-re gyűjtök :lol: :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.06.22. 17:31 Én speciel egy Taser-re gyűjtök :lol: :lol: :lol:
Nana!
Nem bántani főnit!😂😂😂😂
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

P&P írta: 2020.06.22. 12:48 Valaki probalta mar a Keseru/Evolvens Space Line-t? Mik a tapasztalatok? Teszt eredmenyek mikorra varhatoak?
Én megvenném, sőt le is tesztelném, mérném, de jelenleg csak hirdetgetik... :lol: szerintem itt a fórumon nincs senkinek...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.06.22. 17:33 Nana!
Nem bántani főnit!😂😂😂😂
11 éve került szóba a Taser-es teszt :shock: Éppen most kerestem a 40mm-es Meteorit képeket és akkor láttam az Onesta tesztet :mrgreen:
Chief 11mm-es gumi,Viper 08M,Zoraki 4,5" 11/12mm gumi :roll: Még a parkettát se nagyon vitték át.......most meg :mrgreen:
Nagyon fejlődött az itthoni fegyver kereskedelem és gyártás ;) :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.06.22. 19:49 11 éve került szóba a Taser-es teszt :shock: Éppen most kerestem a 40mm-es Meteorit képeket és akkor láttam az Onesta tesztet :mrgreen:
Chief 11mm-es gumi,Viper 08M,Zoraki 4,5" 11/12mm gumi :roll: Még a parkettát se nagyon vitték át.......most meg :mrgreen:
Nagyon fejlődött az itthoni fegyver kereskedelem és gyártás ;) :roll:
Ja,ja. Az Umasux HDR humántesztet is beválalta.
Azt tőlem kapta tesztelésre😉
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
P&P
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.06.20. 16:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: P&P »

vato írta: 2020.06.22. 18:12 Én megvenném, sőt le is tesztelném, mérném, de jelenleg csak hirdetgetik... :lol: szerintem itt a fórumon nincs senkinek...
Facebook oldalukon azt olvastam, hogy az elso 50 mar atveheto a feliratkozottaknak, es eselyes, hogy kovetkezo honapban jon a kovetkezo adag.
Esetleg tesztelok kaptak kiprobalasra, es hogy irjanak rola? Kivancsi vagyok, mit hozott az egyuttmukodes az Evolvenssel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

P&P írta: 2020.06.23. 14:09 Facebook oldalukon azt olvastam, hogy az elso 50 mar atveheto a feliratkozottaknak, es eselyes, hogy kovetkezo honapban jon a kovetkezo adag.
Esetleg tesztelok kaptak kiprobalasra, es hogy irjanak rola? Kivancsi vagyok, mit hozott az egyuttmukodes az Evolvenssel.
Én itt próbáltam még régebben privátot küldeni evolvensnek, hogy van-e lehetőség tesztelni, kipróbálni valahol. Rég nem volt aktív, nem olvasta még...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

vato írta: 2020.06.22. 18:12 Én megvenném, sőt le is tesztelném, mérném, de jelenleg csak hirdetgetik... :lol: szerintem itt a fórumon nincs senkinek...
minek tesztelni? anélkül is viszik.....
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

P&P írta: 2020.06.23. 14:09 Facebook oldalukon azt olvastam, hogy az elso 50 mar atveheto a feliratkozottaknak, es eselyes, hogy kovetkezo honapban jon a kovetkezo adag.
Esetleg tesztelok kaptak kiprobalasra, es hogy irjanak rola? Kivancsi vagyok, mit hozott az egyuttmukodes az Evolvenssel.
En benne vagyok az elso 10 feliratkozoban, nem ertesitettek, felhivtam oket, idezem:” még nem készültek el a puskák, előre ittak a medve bőrére a fb-on...” :lol: komolytalanok, igérgetés, duma megy csak mint az acél pitbullal :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.06.23. 15:06 En benne vagyok az elso 10 feliratkozoban, nem ertesitettek, felhivtam oket, idezem:” még nem készültek el a puskák, előre ittak a medve bőrére a fb-on...” :lol: komolytalanok, igérgetés, duma megy csak mint az acél pitbullal :lol:

Csúszik a Space Line átadása, de a Zalánt sem fogta még senki /vásárló/a kezében. Mi ennek az oka? Valakinek van pontosabb infója?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Route.66 írta: 2020.06.23. 18:24 Csúszik a Space Line átadása, de a Zalánt sem fogta még senki /vásárló/a kezében. Mi ennek az oka? Valakinek van pontosabb infója?
A szó elszáll a széllel, az ígéret mit sem ér.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2020.06.23. 15:06 En benne vagyok az elso 10 feliratkozoban, nem ertesitettek, felhivtam oket, idezem:” még nem készültek el a puskák, előre ittak a medve bőrére a fb-on...” :lol: komolytalanok, igérgetés, duma megy csak mint az acél pitbullal :lol:
Múlt hét csütörtök-pénteki poszt volt a Múvek oldalán az elégedett vásárló az éppen átadott Space Line puskájával.
Szerintem csak nem készült belőle annyi, mint amennyit gondoltak. (Viszont a képen lévő puskán sem láttam weaver sínt lámpának, amiért kár)

Nem tisztem mentegetni a műveket, ezt most csak tippelem.
P&P
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.06.20. 16:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: P&P »

TotoHU írta: 2020.06.23. 19:32 Múlt hét csütörtök-pénteki poszt volt a Múvek oldalán az elégedett vásárló az éppen átadott Space Line puskájával.
Szerintem csak nem készült belőle annyi, mint amennyit gondoltak. (Viszont a képen lévő puskán sem láttam weaver sínt lámpának, amiért kár)

Nem tisztem mentegetni a műveket, ezt most csak tippelem.
Tudjatok/van tippetek, hogy mi a funkcioja a puska csove felett kiallo resznek? Ugy latom, iranyzek, de miert all ki annyira? Lehet ra szerelni esetleg, vagy fogantyukent is funkcional?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

P&P írta: 2020.06.24. 09:52 Tudjatok/van tippetek, hogy mi a funkcioja a puska csove felett kiallo resznek? Ugy latom, iranyzek, de miert all ki annyira? Lehet ra szerelni esetleg, vagy fogantyukent is funkcional?
Irányzék, így van kényelmes magasságban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

T. Gvass!
Milyen zsírt használsz ezen a videón a Globserverbe?
https://youtu.be/Fg6j-SBjO_E?t=145
Tetszik a füstje :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.06.24. 11:25 T. Gvass!
Milyen zsírt használsz ezen a videón a Globserverbe?
https://youtu.be/Fg6j-SBjO_E?t=145
Tetszik a füstje :-)
amit gyárilag adtak hozzá:-)

(Amugy a Gazprom-féle lítiumosat szeretem, olcsó és jó.)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.06.24. 11:28 amit gyárilag adtak hozzá:-)

(Amugy a Gazprom-féle lítiumosat szeretem, olcsó és jó.)

Kép
danke!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.06.24. 11:28 amit gyárilag adtak hozzá:-)

(Amugy a Gazprom-féle lítiumosat szeretem, olcsó és jó.)

Kép
Gazprom-os kenőzsír?
Az milyen? Én MOLosat használok.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2020.06.24. 16:38 Gazprom-os kenőzsír?
Az milyen? Én MOLosat használok.
Pl.:

https://www.oszaki.hu/gazpromneft-litol ... oxy-sztear
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

GFM-19 Single 19.3 mm gumilövedékes - önálló betétcsöves - egylövetű puskák feliratkozóit ma kezdték el értesíteni. Szerencsémre nem dolgoztam, érte tudtam menni, így most nem késtem le róla :-)
gfm19s_1024.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2020.06.25. 19:39 GFM-19 Single 19.3 mm gumilövedékes - önálló betétcsöves - egylövetű puskák feliratkozóit ma kezdték el értesíteni. Szerencsémre nem dolgoztam, érte tudtam menni, így most nem késtem le róla :-)

gfm19s_1024.jpg
Tútkó ;) Hétvégén már lehet is tolni a cseresznyét vele :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.06.25. 20:10 Tútkó ;) Hétvégén már lehet is tolni a cseresznyét vele :roll: :mrgreen:
Eszement, hihetetlen tűzgyorsasággal. 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Kérdezném, a szilikon zsírhoz képest ez jobb vagy hasonló, a gumit/műanyagot oldja-e?
Köszönettel.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ben77 írta: 2020.06.26. 13:48 Kérdezném, a szilikon zsírhoz képest ez jobb vagy hasonló, a gumit/műanyagot oldja-e?
Köszönettel.
A gumit nem bántja, müa nem próbáltam. Régen ilyent adtak a kis gyógyszeres dobozkában is a gumisokhoz gyárilag (valszeg az mol-os volt)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben77 írta: 2020.06.26. 13:48 Kérdezném, a szilikon zsírhoz képest ez jobb vagy hasonló, a gumit/műanyagot oldja-e?
Köszönettel.
nem bantja a lovedekeket, es fajlagosan sokkal olcsobb, mint a szilikonos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Köszönöm a válaszokat!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.06.25. 21:59 Eszement, hihetetlen tűzgyorsasággal. 😃😃😃
Há' igen ez nem egy kimondott lakásvédelmi cucc :roll: Bár egy jó helyre küldött találat csodákra képes :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

chucky írta: 2020.06.26. 19:37 Há' igen ez nem egy kimondott lakásvédelmi cucc :roll: Bár egy jó helyre küldött találat csodákra képes :mrgreen:
Ott a cseresznyetartó :lol:
19m_2.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2020.06.30. 23:08 Ott a cseresznyetartó :lol:

19m_2.jpg
Nagyon kafa :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Rokonok

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

rokonok.jpg
rokonok.jpg (46.96 KiB) Megtekintve 37823 alkalommal
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Szóval az úgy volt, hogy Bélabá a Deák téri késelés után kitalálta, hogy neki kell egy hordható méretű Onesta. Dob rövidít, oldalról lelapol (hordhelyzetben be kell forgatni két töltény közé), cső 50 mm, markolat 20 mm-rel rövidebb mint a rendes Onestáé.
Image2.jpg
Image2.jpg (91.64 KiB) Megtekintve 37819 alkalommal
Hordhelyzetben 2-3 mm-rel laposabb mint a Revenge. A hossza és a magassága ugyanannyi.
Image3.jpg
Image3.jpg (45.25 KiB) Megtekintve 37819 alkalommal
Lövéskor meg olyan mint egy boxermotor.
Image4.jpg
Image4.jpg (58.71 KiB) Megtekintve 37819 alkalommal
Igen, tudjuk, inkább a szériatermékeket gyártaná raklapszámra, meg a rozsdamentes Pitbullt.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Egy hasonló markolattal tetszetősebb lenne...
chiappa-rhino-50ds-600x600.png
chiappa-rhino-50ds-600x600.png (100.62 KiB) Megtekintve 37812 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.07.01. 21:07 Szóval az úgy volt, hogy Bélabá a Deák téri késelés után kitalálta, hogy neki kell egy hordható méretű Onesta. Dob rövidít, oldalról lelapol (hordhelyzetben be kell forgatni két töltény közé), cső 50 mm, markolat 20 mm-rel rövidebb mint a rendes Onestáé.
Ötletes, gratulálok!
A teljesítményéről mit lehet tudni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.07.01. 21:07 Igen, tudjuk, inkább a szériatermékeket gyártaná raklapszámra, meg a rozsdamentes Pitbullt.

Üzletileg igen. De ha nincs szüksége rá, akkor megteheti hogy (szinte) csak azzal foglalkozik, ami igazán érdekli.
Valahol szerintem mindannyian valami hasonlót szeretnénk.
Langyospöcök
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.22. 23:49

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Langyospöcök »

Thomaster írta: 2020.07.01. 21:07 Szóval az úgy volt, hogy Bélabá a Deák téri késelés után kitalálta, hogy neki kell egy hordható méretű Onesta. Dob rövidít, oldalról lelapol (hordhelyzetben be kell forgatni két töltény közé), cső 50 mm, markolat 20 mm-rel rövidebb mint a rendes Onestáé.

Image2.jpg

Hordhelyzetben 2-3 mm-rel laposabb mint a Revenge. A hossza és a magassága ugyanannyi.

Image3.jpg


Lövéskor meg olyan mint egy boxermotor.

Image4.jpg

Igen, tudjuk, inkább a szériatermékeket gyártaná raklapszámra, meg a rozsdamentes Pitbullt.
Nemá, eddig is izgatta a fantáziám egy onesta revolver (ronda,de "finom"). Most meg így ránc felvarrottan... Köll! De mire kijön ebben a formában addigra össze is szópolom rá a pénzeket! Szép tervezés, gratula!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.07.01. 23:21 Ötletes, gratulálok!
A teljesítményéről mit lehet tudni?
S&B tölténnyel, gáz-riasztó csővel 160 J-t mértek. Érdekes hogy a S&B ilyen rövid csőben is ilyen erős.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.07.02. 06:59 S&B tölténnyel, gáz-riasztó csővel 160 J-t mértek. Érdekes hogy a S&B ilyen rövid csőben is ilyen erős.
Zseniális!
Már úgy voltam, hogy nem kell több gumis, erre....
Geco-val készült izom teszt?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.07.02. 18:59 Zseniális!
Már úgy voltam, hogy nem kell több gumis, erre....
Geco-val készült izom teszt?
Készült, mondta is Bélabá hogy mennyi, de nem jegyeztem meg. Az biztos, hogy kétjegyű szám volt. De a mostani Geco-k más fegyverekből is gyengélkednek. A mostani S&B-vel viszont újra kell mérni az összes gumist.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.07.02. 20:52 Készült, mondta is Bélabá hogy mennyi, de nem jegyeztem meg. Az biztos, hogy kétjegyű szám volt. De a mostani Geco-k más fegyverekből is gyengélkednek. A mostani S&B-vel viszont újra kell mérni az összes gumist.

A Facebookon mejelent infó 89 000 Ft/89 990 Ft és augusztus végi megjelenés. Változtattak S&B töltetén?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2020.07.02. 20:52 Készült, mondta is Bélabá hogy mennyi, de nem jegyeztem meg. Az biztos, hogy kétjegyű szám volt. De a mostani Geco-k más fegyverekből is gyengélkednek. A mostani S&B-vel viszont újra kell mérni az összes gumist.
Regota nezegetem a sallerbelat de meg nem sikerult beszerezni belole. 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

chucky írta: 2020.07.03. 07:58 Regota nezegetem a sallerbelat de meg nem sikerult beszerezni belole. 🙄
A mostánában általam vásárolt Geco-k lőportöltete kevesebb 0,2 gramm. Pontosabban 0,18-0,2 gramm között hullámzik. A hüvely tömege nettó 2,2 gramm körül van (2,20 - 2,22 gramm). És a legtöbb patron össztömege nagyon ritkán éri el a 2,42 grammot. Legalábbis azok amiket én vettem (400 db-ot).

Az biztos, hogy csökkent a töltet tömege az utóbbi időben, mert régebben (min. 2-3 éve) 0,2 - 0,23 gramm körüli volt az átlagos töltettömeg.
Mindenki vár valamit...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Route.66 írta: 2020.07.02. 23:54 A Facebookon mejelent infó 89 000 Ft/89 990 Ft és augusztus végi megjelenés. Változtattak S&B töltetén?

Most hívtam a Műveket, és azt mondták, hogy nincs még rá előjegyzés.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Route.66 írta: 2020.07.03. 09:31 Most hívtam a Műveket, és azt mondták, hogy nincs még rá előjegyzés.
Már lehet kiírták, és rá is próbáltam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

gumilövedék átégés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2020.07.03. 08:15 A mostánában általam vásárolt Geco-k lőportöltete kevesebb 0,2 gramm. Pontosabban 0,18-0,2 gramm között hullámzik. A hüvely tömege nettó 2,2 gramm körül van (2,20 - 2,22 gramm). És a legtöbb patron össztömege nagyon ritkán éri el a 2,42 grammot. Legalábbis azok amiket én vettem (400 db-ot).

Az biztos, hogy csökkent a töltet tömege az utóbbi időben, mert régebben (min. 2-3 éve) 0,2 - 0,23 gramm körüli volt az átlagos töltettömeg.

És ami mindig elfelejtődik: a riasztopatron átkozása/MÉREGETÉSE helyett nézegetni kéne a kilőtt gumilövedékeket! A Tömítésgyáriak nagyon hajlamosak átégésre, oldaluknál lefújásra.

Simán ez is okozhatja a gyengébb teljesítményt, főként a nagyobb gumisoknál! Jőtt egy széria kicsit puhább, kicsit szakadékonyabb gumi, és máris fossá válik a teljesitmény és a szórás is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Onesta Compact

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Route.66 írta: 2020.07.03. 09:31 Most hívtam a Műveket, és azt mondták, hogy nincs még rá előjegyzés.
Nekem sikerült feliratkozni. Aztán majd egyszer.
Hosszú távon a Pitbull 19M létjogosultsága kérdéses. 2023 után azért otthonvédelemre hatékonyabb eszközök lesznek a piacon.. kíváncsi leszek, hogy gyártásban marad-e majd. Viszont fiókba, "párna alá", stb. muzeális verzióban ezzel az Onestával át lehet menteni az igényes dizájnt.
Lezárt