Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Re: Lőszerelem tárolás

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2020.11.16. 14:23 Ilyesmi eszembe se jutott; ellenben az igen, hogy számomra furcsa módon lőszerelem tárolószekrényében töltény, lőszer nem lehet.

Értem is, meg nem is. Ha egymás mellett van a falon két "postaláda", simán kinyithatom azt, amelyiket nem kéne. Némi szituációgyártással megmagyarázható, ha nem ellenőrzöm a lőporos doboz címkéjét, az ad még egy esélyt, hogy legalább jó szekrényt nyitok ki.

Annak hasznosságát viszont belátom, hogy a csappantyúk külön rekeszben tartását előírják.
engedd el Poresz.. :D

Teljesen igazad van! De. Ennél SOKKAL nagyobb farokságok, és logikátlanságok is vannak a jogszabályokban. Olyan tételek, amiket szituáció gyártással SEM lehet megmagyarázni. Miért KKVE a pepper spré, de nem az pepper gáztöltény, és CS spré sem az De ha spré és perer, akkor már csak otthon deózz? miért lehet sporta (ahol nincs jelentősége) JHP-t használni, önvédelemre (ahol nagyon is van értelme) pedig nem. Mert csak. Ehhez képest a lőszerelemekre előírt "tiszta udvar, rendes ház - feketelőport ide, nitrót oda" irányelv formai logikáját maga Arisztotelész sem kifogásolhatná ;)
Fortitu
Veterán
Veterán

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.10.21. 18:48 Az alufólia nagyon hülye ötlet volt, totál beleragadt. Simán tepsiben viszont elég pofásra sül:
IMG_20201021_184113.jpg
Nem volt egyszerű beszerezni a festéket, a vámon is szivattak, de ez egy életre elég, ha összeáll végre minden, és működni fog. Akartam lőtéri ólmot szerezn, de nem jött össze, ez puhább légfegyverlövedékből van (légfegyveres lőtérről). Ötvözhettem volna, de azt remélem így szinterezve ez a puhább lövedék is működni fog.
A hüvely lekaliberezi problémára is van egy ötletem, beszámolok majd róla, ha van eredmény.
Fejlemények:
Az előzményben látható formával nem igazán lettek jök a lőszereim, legalábbis pisztolyból nem, ezért ma kipróbáltam egy másik formát, hátha majd ezzel meg leszek elégedve. Ha ez se lesz az igazi, akkor feladom a 9mm Luger öntését, LOS lövedékkel sikerült nagyon jónak tűnő lőszert készítenem, akkor bevásárolok abból.
IMG_20201122_154126.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.11.22. 18:38 nem igazán lettek jök
hátha majd
Ha ez se lesz az igazi
akkor
IMG_20201122_154126.jpg
Feneketlen kút ez... :-)
Fortitu
Veterán
Veterán

zora írta: 2020.11.22. 19:55 Feneketlen kút ez... :-)
Ha a sörétes összeállt, ez is össze fog. Más kérdés, hogy amit beleraktam a projektbe, valóban életem végéig lőhettem volna kb gyári lőszert :D
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.11.22. 20:15 Ha a sörétes összeállt, ez is össze fog. Más kérdés, hogy amit beleraktam a projektbe, valóban életem végéig lőhettem volna kb gyári lőszert :D
Viszont így fel vagy készülve egy zombi apokalipszisre! :lol:
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
Tom714
Újonnan regisztrált felhasználó

Hozzászólás Szerző: Tom714 »

Úgy olvastam, hogy márciusig szüneteltetve vannak a vizsgák országszerte. A kaps*li weboldalán lehet előjelentkezést leadni, de semmi konkrétum. Esetleg valakinek tudomása erről, vagy egy induló tanfolyamról?
Fortitu
Veterán
Veterán

Tom714 írta: 2020.11.23. 14:47 Úgy olvastam, hogy márciusig szüneteltetve vannak a vizsgák országszerte. A kaps*li weboldalán lehet előjelentkezést leadni, de semmi konkrétum. Esetleg valakinek tudomása erről, vagy egy induló tanfolyamról?
Úgy tudom online oktatáson gondolkoznak, a szerszámokat pedig kedvezményesen megveheted, így azok is előtted lehetnek az oktatás közben. Nem tudom, ebből lett-e/lesz-e valami.
sama
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sama »

Az biztos hogy én inkább megvárom a rendes tanfolyamot.
Trailm
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . 12-es hüvelyt hányszor lehet újratölteni rollcrimpeléssel ? Milyen befovó szerkszstet használtok a sörétes hüvely rögzítéséhez ?
Fortitu
Veterán
Veterán

Trailm írta: 2020.11.29. 10:47 Sziasztok . 12-es hüvelyt hányszor lehet újratölteni rollcrimpeléssel ? Milyen befovó szerkszstet használtok a sörétes hüvely rögzítéséhez ?
Sokszor, előbb hagyom el a hüvelyt ;)
Amúgy hüvelyfüggő is, ha elkezd szakadozni az anyag, akkor kuka.
Én kézi fúróval csináltam, a hüvelyt pedig simán kesztyűs kézbe fogtam. Csináltam párat állványos fúrón is, sokkal-sokkal kényelmesebb, de ott sem használtam semmiféle befogót, csak a kezemet. Ha profi akarsz lenni, akkor csinálsz egy darab rétgelt lemezből egy szerszámot. Kell rá egy űrméretes lyuk, meg abból kiindulva egy pár mm-es vágas, amit mintegy fogót össze tudsz szorítani. Legalábbis én ilyesmiben gondolkodnék, de egy szimpla kesztyű egyszerűbb is, gyorsabb is ;)
Fortitu
Veterán
Veterán

Fortitu írta: 2020.11.29. 11:05 Sokszor, előbb hagyom el a hüvelyt ;)
Amúgy hüvelyfüggő is, ha elkezd szakadozni az anyag, akkor kuka.
Én kézi fúróval csináltam, a hüvelyt pedig simán kesztyűs kézbe fogtam. Csináltam párat állványos fúrón is, sokkal-sokkal kényelmesebb, de ott sem használtam semmiféle befogót, csak a kezemet. Ha profi akarsz lenni, akkor csinálsz egy darab rétgelt lemezből egy szerszámot. Kell rá egy űrméretes lyuk, meg abból kiindulva egy pár mm-es vágas, amit mintegy fogót össze tudsz szorítani. Legalábbis én ilyesmiben gondolkodnék, de egy szimpla kesztyű egyszerűbb is, gyorsabb is ;)
Megosztanám egy itt offline kolléga üzenetét:

"
A másik ok, amiért kereslek - hátha én is tudok Neked újat mondani! 😀, egy pár nappal ezelőtti kérdés a fórumon, a sörétes lőszer megfogásával kapcsolatban. Ennek a dolognak én is utánajártam, és találtam is egy satut erre a célra, aminek az ára még nem is lenne igazán durva, de az USA szállítás - ha egyáltalán hajlandó a bolt - már eléggé durva árat ad. (ld. satu.jpg, többnyire (shotsshell) hull vise néven fut.) Viszont találtam hozzá 3.600 Ft-ért itthon beszerezhető “tolórudas szorítót” - https://prenkerszerszam.hu/termekek/tol ... 33328.html - amihez már csak némi aluminium és egy kis “munka” kell. (ld. 12 satu 1-2). Azóta egyébként az aliexpressen is találtam és rendeltem, tök ua., viszont fillérekért van. https://de.aliexpress.com/item/40011056 ... 4c4d5rBrwI
"
satu.jpg
12 satu. 1.jpeg
Fortitu
Veterán
Veterán

És még egy ötlet roll krimpeléshez:
fogo1.jpg
fogo2.jpg
fogo3.jpg
(facebook csoportból lopva)
Poresz
Veterán
Veterán

Roth primer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2020.12.17. 22:52 Érdeklődnék, hogy Berdán projekt is lesz-e? Igazán beleillene ebbe a konkrét design koncepcióba :lol:
Van: próbálok részleteket kideríteni az internetes fegyverbarát körökben “Roth primer”-nek nevezett monarchiás eredetűnek vélt Berdan-csappantyúfészekről. (Hamza Emil nagyon jó fej volt, és írt válaszokat. Köszönöm Neki, és irigylem a tudását, valamint azt, hogy munkája során kísérletezhet.)
Fortitu
Veterán
Veterán

Használ valaki LEE 358 105 SWC öntőformát? Elfogadnék pár lövedéket mintának.
qqriq
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: qqriq »

csak ugy, mer szipek...
vegyesfelvagott.jpg
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
Fortitu
Veterán
Veterán

qqriq írta: 2021.01.12. 14:10 csak ugy, mer szipek...
vegyesfelvagott.jpg
Gyönyörűek lettek!
Fortitu
Veterán
Veterán

Tomi hívta fel a figyelmemet, hogy kapható lesz az Aldiban olcsón ultrahangos (hüvely)tisztító. Van vele valakinek tapasztalata, érdemes megvenni?
Fortitu
Veterán
Veterán

Ilyen amikor 10-15 méterről az öntött lövedéked kulcslyukazik.
IMG_20210125_153445.jpg
Hogy rohadna meg ^^
Fortitu
Veterán
Veterán

És ilyen az öntött slugod 25 méterről, ami viszont működik:
IMG_20210125_161922.jpg
bandligy
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Fortitu írta: 2021.01.21. 17:53 Tomi hívta fel a figyelmemet, hogy kapható lesz az Aldiban olcsón ultrahangos (hüvely)tisztító. Van vele valakinek tapasztalata, érdemes megvenni?
Én ilyent használok es elégedett vagyok vele. Kicsappantyúzás után bedobom meleg vízzel kicsi citromlével es mosogatószerrel, legerősebb leghosszabb programon aztán vízcsere tisztara és ismétel. Én 5e-ért vettem használtan, annyit siman megért. Nem poliroz mint egy forgodobos, de kisebb, halkabb és gyorsabb. Lakásba ideális szerintem.
Fortitu
Veterán
Veterán

bandligy írta: 2021.02.04. 19:50 Én ilyent használok es elégedett vagyok vele. Kicsappantyúzás után bedobom meleg vízzel kicsi citromlével es mosogatószerrel, legerősebb leghosszabb programon aztán vízcsere tisztara és ismétel. Én 5e-ért vettem használtan, annyit siman megért. Nem poliroz mint egy forgodobos, de kisebb, halkabb és gyorsabb. Lakásba ideális szerintem.
Megvettem, akarok hozzá rendelni valamikor hüvelytisztító adalékot, de lehet a citromlé + mosogatószer is jó kombó lesz.
Fortitu
Veterán
Veterán

Fortitu írta: 2021.02.04. 20:03 Megvettem, akarok hozzá rendelni valamikor hüvelytisztító adalékot, de lehet a citromlé + mosogatószer is jó kombó lesz.
A zsebpiszoktól szorulós svájci bicskámat nagyon szépen rendbe rakta! Már ezért megérte.
Trailm
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Kapszlinál indul online tanfolyam , most hívtak .
Válasz küldése