Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Zotyika írta: 2020.11.23. 21:52 Nem onnan indultunk, pont ez a lenyeg. Onnan, hogy minek van "geppuska" naluk, miert nem eleg a pisztoly es a gumibot. (Szolt egy velemeny, valahonnan idezve)

En azt mondom, hogy kijarasi tilalom es maszkviseles ellenorzesere se BTR, se APC, se geppisztoly, se gepkarabely nem kell, felesleges es veszelyes, szamomra is inkabb taszito es ijeszto.

Raadasknet nem gondolom jo megoldasnak a mindenfele kepzettseg nelkul ilyen feladatra vezenyelt katonaknak bizonyos rendorsegi jogkoroket adni (talan a katonai rendeszek kivetelevel).
Én tuti onnan indultam, hogy legyen fegyvere - mindenféle "géppuskázás" nélkül, úh valaki más helyett vitatkozol velem...
Sapienti sat.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

nemtokregelni írta: 2020.11.23. 21:58 Én tuti onnan indultam, hogy legyen fegyvere - mindenféle "géppuskázás" nélkül, úh valaki más helyett vitatkozol velem...
Beirtam az elozobe a kiindulopontot. Ebbol indult a tema.

Erteni velem, ahogy az elobb is irtam. Legyen fegyvere, ha mar megy, de csak az van, nincs oldalfegyvere. Erre ugye ket megoldas van:
- menjen gepkarabellyal
- ne menjen

En ez utobbit tamogatom. Ha csak az van, ne menjen.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2020.11.23. 06:23 LEO célra mi tiltaná a JHP-t? Semmise.
OK. Pls húzz szánkón: akkor miért nem használnak Magyarországon a rendőrök JHP-t? Ha ennek nincs jogalapja, és semmi sem tiltja, akkor miért nem? Csak? Spórolás? :o Netán mégis csak van ellene valami BM rendelet?.. ;) thx
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Zotyika írta: 2020.11.23. 21:52

En azt mondom, hogy kijarasi tilalom es maszkviseles ellenorzesere se BTR, se APC, se geppisztoly, se gepkarabely nem kell, felesleges es veszelyes, szamomra is inkabb taszito es ijeszto.

Amennyiben az a gondolatmenet, hogy: de kell neki fegyver-a katonanak nincsen csak gepkarabely-ezert o inkabb vigye azt. Akkor ertem, de szerintem meg csak olyan katona menjen ki, aki tud testi kenyszert alkalmazni, bilincset hasznalni, van gazspreje meg pisztolya. Akinek nincsenek meg ezek a feltetelek az ne menjen.
+1
A kijárási tilalmat fent kell tartani, akár erőszak árán is, ez természetes. Ha terrorveszély miatt vezénylik ki a rendfenntartókat, senkinek szava sincs a vállfegyverek miatt. De most jó eséllyel fegyvertelen szabálysértők ellen kell fellépni. A jogszerű, szakszerű intézkedést alapul véve oda első körben elég a kényszerítő eszköz is. Aztán ha valahol eszkalálódik valamiféle ellenállás, tőlem mehet akár a BTR is.

Mondjuk nekem erős a gyanúm, hogy amikor már minden csendes, ezek airsoft urban fightolnak. Én legalább is azt csinálnám. A BTR a visszaálló.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Petya357 írta: 2020.11.23. 22:15 OK. Pls húzz szánkón: akkor miért nem használnak Magyarországon a rendőrök JHP-t? Ha ennek nincs jogalapja, és semmi sem tiltja, akkor miért nem? Csak? Spórolás? :o Netán mégis csak van ellene valami BM rendelet?.. ;) thx
Nincs olyan, nem vesznek. FMJt vesznek, mert hulyek.
(Asszem kiveve TEK, ok ebben nem hulyek.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2020.11.23. 22:15 OK. Pls húzz szánkón: akkor miért nem használnak Magyarországon a rendőrök JHP-t? Ha ennek nincs jogalapja, és semmi sem tiltja, akkor miért nem? Csak? Spórolás? :o Netán mégis csak van ellene valami BM rendelet?.. ;) thx
Az biztos, hogy a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény nekik nem tiltja. (Kvázi csak önvédelmiseknek tiltja.) Ha mégis van valami erről szóló "belső" rendelet, annak szvsz kizárólag financiális okai vannak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Petya357 írta: 2020.11.23. 22:15 OK. Pls húzz szánkón: akkor miért nem használnak Magyarországon a rendőrök JHP-t? Ha ennek nincs jogalapja, és semmi sem tiltja, akkor miért nem? Csak? Spórolás? :o Netán mégis csak van ellene valami BM rendelet?.. ;) thx
Üdv!

Régen nem vót. A PA-n szocializálódott vezérkar egy részének fogalma sincs, hogy mi az a JHP ( max. a Jó HáziPálinka dereng).
A többiek sejtik, de mivel a főgórénak nem fontos, meg pénzbe is kerül, ezért a kutyát se érdekli.

2008-ban majdnem lett egyébként (Széna- tér után 1 évvel ugye), Fiocchi EMB volt az esélyes, ahogy emléxem.

De komolyan: pénz tuti nem volt rá, 7,65 Browning/9 Makarov/9 Luger egy logisztikai rémálom volt.

Most vannak kósza hírek, hogy közbeszereznek vmiféle expanzív lövedékkel szerelt lőszert, de semmi konkrét.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Lemaradt:

Egyébként annyi kell, hogy papíron felmerüljön az igény rá.
Ha jóváhagyás is lesz, akkor lezavarnak vmi rendszeresítési eljárást ( így lesz neve a gyereknek), majd a miniszter aláírja a rendszeresítésről szóló iratot ( javaslatot?), és kész.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Freddy Haflin írta: 2020.11.23. 23:49 Üdv!

Régen nem vót. A PA-n szocializálódott vezérkar egy részének fogalma sincs, hogy mi az a JHP ( max. a Jó HáziPálinka dereng).
A többiek sejtik, de mivel a főgórénak nem fontos, meg pénzbe is kerül, ezért a kutyát se érdekli.

2008-ban majdnem lett egyébként (Széna- tér után 1 évvel ugye), Fiocchi EMB volt az esélyes, ahogy emléxem.

De komolyan: pénz tuti nem volt rá, 7,65 Browning/9 Makarov/9 Luger egy logisztikai rémálom volt.

Most vannak kósza hírek, hogy közbeszereznek vmiféle expanzív lövedékkel szerelt lőszert, de semmi konkrét.
Köszönöm Freddy Halfin. Ma is tanultam valamit. :idea:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.11.23. 22:15 OK. Pls húzz szánkón: akkor miért nem használnak Magyarországon a rendőrök JHP-t? Ha ennek nincs jogalapja, és semmi sem tiltja, akkor miért nem? Csak? Spórolás? :o Netán mégis csak van ellene valami BM rendelet?.. ;) thx
Jobbágyok védelmére nem jár, a Földesurakat azzal védiTEK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Zotyika írta: 2020.11.23. 22:07 Beirtam az elozobe a kiindulopontot. Ebbol indult a tema.

Erteni velem, ahogy az elobb is irtam. Legyen fegyvere, ha mar megy, de csak az van, nincs oldalfegyvere. Erre ugye ket megoldas van:
- menjen gepkarabellyal
- ne menjen

En ez utobbit tamogatom. Ha csak az van, ne menjen.
Cuki dolog ilyesmin vitatkozni és/vagy beszélgetni, amikor nyilvánvaló dolog, hogy a politikamentesség késélén egyensúlyozva nem lehet érvelni. Még példákkal alátámasztani is lehetetlen egyfajta véleményt és megmosolyogni a másikat. :lol:
Szóval egyelőre mennek, mendegélnek... ez van... ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Zotyika írta: 2020.11.23. 21:52 Nem onnan indultunk, pont ez a lenyeg. Onnan indultunk, hogy "Újabb fegyverfób dilinyó néhány embernél! Miért van a katonáknál és a TEKeseknél "géppuska" (gépkarabélyra és géppisztolyra gondolt), miért nem elég a pisztoly meg a gumibot? Miért kell a tank? (a tekes BTR-re gondolt) Szóval most legújabban ez a gondja néhány embernek."

En azt mondom, hogy kijarasi tilalom es maszkviseles ellenorzesere se BTR, se APC, se geppisztoly, se gepkarabely nem kell, felesleges es veszelyes, szamomra is inkabb taszito es ijeszto.

Amennyiben az a gondolatmenet, hogy: de kell neki fegyver-a katonanak nincsen csak gepkarabely-ezert o inkabb vigye azt. Akkor ertem, de szerintem meg csak olyan katona menjen ki, aki tud testi kenyszert alkalmazni, bilincset hasznalni, van gazspreje meg pisztolya. Akinek nincsenek meg ezek a feltetelek az ne menjen.

Raadasknet nem gondolom jo megoldasnak a mindenfele kepzettseg nelkul ilyen feladatra vezenyelt katonaknak bizonyos rendorsegi jogkoroket adni (talan a katonai rendeszek kivetelevel). Ugyanis nem all az, amit bel irt, hogy nincs joga a katonanak szinte semmire. Egy csomo rendori jogkort megkaptak, onalloan.
"Egy csomo rendori jogkort megkaptak, onalloan." erre hozz egy pár példát légyszi :)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Pithecus írta: 2020.11.24. 15:31 Cuki dolog ilyesmin vitatkozni és/vagy beszélgetni, amikor nyilvánvaló dolog, hogy a politikamentesség késélén egyensúlyozva nem lehet érvelni. Még példákkal alátámasztani is lehetetlen egyfajta véleményt és megmosolyogni a másikat. :lol:
Szóval egyelőre mennek, mendegélnek... ez van... ;)
Üdv!

Az, hogy mi a véleményünk valamiről, az full szubjektív.
Azt is tudjuk, hogy a vélemény és a s.gglyuk hogyan korrelál egymással...

Fegyverszerető emberként nekem is megvan a véleményem arról, hogy a TEK, ill. a Honvédség ilyen jellegű felvonulása mennyire lehet hasznos.

Arról is van némi elképzelésem, hogy egy-egy rendőri szerv mennyi mozgósítható és közterületre küldhető emberrel rendelkezik. Pl. most, amikor a CoVid az egyenruháról se pattan le....

Hovatovább személyes tapasztalatom van arról, hogy a katonák milyen funkciót látnak el ténylegesen.

Akár azt is mondhatnám, hogy mekkora f.szság szerencsétleneket 24 órára vezényelni, úgy, hogy a pihenő 4 óráját valami tábori ágyon tölthetik. Úgy, hogy amúgy a laktanyájuk 1 órán belülre esik.
Vagy véleményt formálhatnék arról, hogy ha már küldik őket, akkor miért nem katonai rendész felszereléssel küldik.

Fölösleges lenne, ezért nem teszem. A többi meg nettó politika, az meg itt tilos. És az is fölösleges.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Bocs, ez nem neked szólt, hanem ahhoz, amire te irtál.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Pithecus írta: 2020.11.24. 15:31 Cuki dolog ilyesmin vitatkozni és/vagy beszélgetni, amikor nyilvánvaló dolog, hogy a politikamentesség késélén egyensúlyozva nem lehet érvelni. Még példákkal alátámasztani is lehetetlen egyfajta véleményt és megmosolyogni a másikat. :lol:
Szóval egyelőre mennek, mendegélnek... ez van... ;)
Persze. Engem nem kerdeznek errol... :)

Ahogy az FMJ-rol se.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

brh562 írta: 2020.11.24. 17:05 "Egy csomo rendori jogkort megkaptak, onalloan." erre hozz egy pár példát légyszi :)
Igazoltatas, dolog helyszini elvetele, fokozott ellenorzes, ruhazat, csomag, jarmu atvizsgalasa, felvilagositas keres, elfogas es eloallitas... Meg van par, forgalom iranyitasan mittomen.

(Csak a veszelyhelyzet idejere es csak az erre vezenyelt allomany)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Egy vidámabb téma - jó érzés volt ma reggel a katonák kezében Bren2-t látni. Kicsit hunyorítva ugyanolyan meggyőző, és professzionális volt az összhatás, mint amikor pár évvel ezelőtt Brüsszelben, és Párizsban láttam katonai járőrt (ott sajnos a terrorcselekmények után voltak kivezényelve). Valahogy eddig nem tudatosodott bennem, hogy már konkrétan az állomány kezében is megjelent a Bren. :!: :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Zotyika írta: 2020.11.24. 18:49 Igazoltatas, dolog helyszini elvetele, fokozott ellenorzes, ruhazat, csomag, jarmu atvizsgalasa, felvilagositas keres, elfogas es eloallitas... Meg van par, forgalom iranyitasan mittomen.

(Csak a veszelyhelyzet idejere es csak az erre vezenyelt allomany)
Szia,

Koszi, es bocs hogy hogy tevedtem.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2020.11.24. 23:23 Szia,

Koszi, es bocs hogy hogy tevedtem.

Bel
En is csak mostanaban neztem meg, le voltam maradva. Asszem nyari modositas (+a jelenlegi veszelyhelyzeti rendelet). Hat nemtom...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Tankok tegnap éjjel Kelenföldön..
Hová vihették őket?
(Mellette a tartálykocsis hosszú szerelvény pont úgy áll, hogy a parkoló felől takarja..)
FB_IMG_1606332759135.jpg
FB_IMG_1606332759135.jpg (35.92 KiB) Megtekintve 32799 alkalommal
FB_IMG_1606332766869.jpg
FB_IMG_1606332766869.jpg (30.94 KiB) Megtekintve 32799 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!
Innen nekem ámerikai M1A1-nek tűnnek, lehet lesz vmi hadgyakorlás Tatán, ott relatív sűrűn megfordulnak hasonló nagyvasak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Freddy Haflin írta: 2020.11.26. 09:58 Üdv!
Innen nekem ámerikai M1A1-nek tűnnek, lehet lesz vmi hadgyakorlás Tatán, ott relatív sűrűn megfordulnak hasonló nagyvasak.
Gondolkoztam, hogy hazaugrom egy akkuért, de aztán felszálltam a buszra.
https://youtu.be/5f1BEruxU5A?t=4804
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2020.11.25. 20:36 Tankok tegnap éjjel Kelenföldön..
Hová vihették őket?
(Mellette a tartálykocsis hosszú szerelvény pont úgy áll, hogy a parkoló felől takarja..)
FB_IMG_1606332759135.jpgFB_IMG_1606332766869.jpg
Mennek a romániai kikötőbe, onnan pedig haza az Egyesült Államokba.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kojak írta: 2020.11.26. 22:12 Mennek a romániai kikötőbe, onnan pedig haza az Egyesült Államokba.
Ha igaz, amit itt írnak, akkor nem túl célszerű Hollandiából átvonatoztani egész Európán őket, hogy a Fekete-tengeren tegyék hajóra a szállítmányt....

https://www.vezess.hu/hirek/2020/11/26/ ... lenfoldon/
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Kojak írta: 2020.11.26. 22:12 Mennek a romániai kikötőbe, onnan pedig haza az Egyesült Államokba.
Üdv!

Inkább vmi hadgyakorlat lesz. Ilyenkor rengeteg cuccot (Humvve, Avenger, teherautok, stb.) szoktak közúton is vinni.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

WildBear23 írta: 2020.11.26. 12:44 Gondolkoztam, hogy hazaugrom egy akkuért, de aztán felszálltam a buszra.
https://youtu.be/5f1BEruxU5A?t=4804
:D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

marcuswolf írta: 2020.11.26. 22:35 Ha igaz, amit itt írnak, akkor nem túl célszerű Hollandiából átvonatoztani egész Európán őket, hogy a Fekete-tengeren tegyék hajóra a szállítmányt....

https://www.vezess.hu/hirek/2020/11/26/ ... lenfoldon/
Nem tudom mennyire célszerű, egy Európában állomásozó amerikai katonától van az információ.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2020.11.27. 08:24 Nem tudom mennyire célszerű, egy Európában állomásozó amerikai katonától van az információ.
Ha szovjet katona ilyesmiket mesélt volna, már a Gulágon nyaralna :lol:

Régen az amerikaiak is komolyan vették az OpSec-et. A mai világban pedig már le se lövik a drónt, ami a hangulatos Kelenföldi mozit készítette - enyje... ;)
Csatolmányok
F6E7CA6D-686A-41DF-88C9-B9020BD9A672.jpeg
F6E7CA6D-686A-41DF-88C9-B9020BD9A672.jpeg (30.77 KiB) Megtekintve 32766 alkalommal
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kojak írta: 2020.11.27. 08:24 Nem tudom mennyire célszerű, egy Európában állomásozó amerikai katonától van az információ.
Attól függ, hova megy a cucc. Mondjuk mintha sivatagi színű lenne (persze átfesteni helyszínen is átlehet).
Majd kiderül úgyis, ennyi vas vélhetően nem valami raktár mélyére utazik ennyit.
Egyébként nem kizárt, hogy szándékosan vitték ilyen szép nyíltan.
Mutassunk erőt, úgy, hogy nem akarunk erőt mutatni... Valami amatőr drónos félúton kapott egy tippet, csinált klassz videót, azt jól megosztotta... "Kérem, nekünk semmi közünk ehhez, nem örülünk, de hát mit lehet tenni..." Az opponens fél meg értheti a célzást.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

InflatableTank.jpg
swordmanus írta: 2020.11.27. 10:37 Attól függ, hova megy a cucc. Mondjuk mintha sivatagi színű lenne (persze átfesteni helyszínen is átlehet).
Majd kiderül úgyis, ennyi vas vélhetően nem valami raktár mélyére utazik ennyit.
Egyébként nem kizárt, hogy szándékosan vitték ilyen szép nyíltan.
Mutassunk erőt, úgy, hogy nem akarunk erőt mutatni... Valami amatőr drónos félúton kapott egy tippet, csinált klassz videót, azt jól megosztotta... "Kérem, nekünk semmi közünk ehhez, nem örülünk, de hát mit lehet tenni..." Az opponens fél meg értheti a célzást.
Az opponenseknek van műholdképe. Lehet, hogy a drónos társaság csak a szívárogtatás második vonalát képezi, felhős időjárás esetére ;) :lol: :lol: :lol:
Az igazi szlusszpoén az lenne, ha a tankok csak makettek ;) :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2020.11.27. 14:39 InflatableTank.jpg

Az opponenseknek van műholdképe. Lehet, hogy a drónos társaság csak a szívárogtatás második vonalát képezi, felhős időjárás esetére ;) :lol: :lol: :lol:
Az igazi szlusszpoén az lenne, ha a tankok csak makettek ;) :mrgreen:
Ilyen amikor az embert drónon rángatják. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2020.11.27. 10:37 Attól függ, hova megy a cucc. Mondjuk mintha sivatagi színű lenne (persze átfesteni helyszínen is átlehet).
Majd kiderül úgyis, ennyi vas vélhetően nem valami raktár mélyére utazik ennyit.
Egyébként nem kizárt, hogy szándékosan vitték ilyen szép nyíltan.
Mutassunk erőt, úgy, hogy nem akarunk erőt mutatni... Valami amatőr drónos félúton kapott egy tippet, csinált klassz videót, azt jól megosztotta... "Kérem, nekünk semmi közünk ehhez, nem örülünk, de hát mit lehet tenni..." Az opponens fél meg értheti a célzást.
+1
Pénisz méregetés, hidegháború reloaded.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2020.11.27. 14:39 InflatableTank.jpg

Az opponenseknek van műholdképe. Lehet, hogy a drónos társaság csak a szívárogtatás második vonalát képezi, felhős időjárás esetére ;) :lol: :lol: :lol:
Az igazi szlusszpoén az lenne, ha a tankok csak makettek ;) :mrgreen:
Ez az opponensek polgári lakosságának szólhatott, akiknek nincs műholdképe. ne becsüld alá a hibrid háború jelentőségét.
Amúgy kiderült, hadgyakorlatra mentek Romániába.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2020.11.27. 21:15 Amúgy kiderült, hadgyakorlatra mentek Romániába.
Budapestről tankoszlop, Románia felé, "hadgyakorlatra".. persze.
Akkor miért vittek két vagonnyi új határkövet..? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

WildBear23 írta: 2020.11.27. 22:09 Budapestről tankoszlop, Románia felé, "hadgyakorlatra".. persze.
Akkor miért vittek két vagonnyi új határkövet..? ;)
:D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2020.11.30. 13:48 40millió 9x19-es.

https://24.hu/fn/gazdasag/2020/11/30/mi ... edseg-vbu/
Háát...ha leírták, hogy "amúgy minden fasza, nincs itt semmi látnivaló, el lehet tolni a biciklit", akkor az biztos úgy van...

Az egész közbeszerzés egy nagy rakás sz.r szerintem, úgy van kialakítva, hogy egy átlagos ember a tizedét se értse.
Elméletileg a "legjobbat legolcsóbban" volna a vezérlő-elv, de ezt szétcseszik a súlypontokkal, mérőszámokkal.

Aztán amikor meg kijön, hogy egy darab natúr FMJ-lőszer 100 Ft-ba kerül (de csak azért mert 40 millió darabot veszünk), a bótba meg 80 Forint ( ha veszek egy azaz EGY ) dobozzal, akkor meg én vagyok a hülye, mer' nem értem..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Freddy Haflin írta: 2020.11.30. 16:21 Aztán amikor meg kijön, hogy egy darab natúr FMJ-lőszer 100 Ft-ba kerül (de csak azért mert 40 millió darabot veszünk), a bótba meg 80 Forint ( ha veszek egy azaz EGY ) dobozzal, akkor meg én vagyok a hülye, mer' nem értem..
Ilyenkor nem lehet feljelentést tenni, pl. hűtlen kezelésért?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.11.30. 16:43 Ilyenkor nem lehet feljelentést tenni, pl. hűtlen kezelésért?
A családodnak hiányozni fogsz😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

WildBear23 írta: 2020.11.30. 16:43 Ilyenkor nem lehet feljelentést tenni, pl. hűtlen kezelésért?
Üdv!

Gyakorlatilag bárki bármiért tehet feljelentést. Az már más tészta, hogy mennyi értelme volna.
Másrészt ott van a vesztes fél ( felek), akiknek szintén a szeme a pályán van, itt azért mégse gombokról van szó.

A döntés tutira úgy van megfogalmazva és indokolva, hogy abba büntetőjogilag nem vagy nehezen lehet belekötni ( külsősként egyébként is információ szűkében van az ember, a pályázat kiírásán kívül nem igazán láthat rá másra).

A vesztes meg nem biztos, higy belemegy egy "sárdobálás"-ba, mert ki tudja, hogy hogy jön ki belőle, meg aztán akar ő még indulni másik közbeszerzésen.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az Oktogonnal talalkoztam egy felkatonai jarorrel.A tarsa egy rendor jaror volt.Ha barmi van lehessen intezkedni.Ez teljesen jo 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2020.12.01. 10:53 Az Oktogonnal talalkoztam egy felkatonai jarorrel.A tarsa egy rendor jaror volt.Ha barmi van lehessen intezkedni.Ez teljesen jo 😁
Szia,

Tegnap en is lattam ilyet, szerintem is igy teljesen jo.

A katona szamomra kicsit furan tartotta a fegyveret (eleg melyre logatva bal kez mellett), de ez valoszinuleg egy jo kompromisszum: sokkal hatekonyabb mint a hat kozepen tartani, es valoszinuleg sokak szamara kevesbe irritalo, mint a kicsit hatekonyabb hordmodok a mellkas elott.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2020.12.01. 10:53 Az Oktogonnal talalkoztam egy felkatonai jarorrel.A tarsa egy rendor jaror volt.Ha barmi van lehessen intezkedni.Ez teljesen jo 😁
+1
sok vegyes járőrt láttam a héten (Bp). Rendben voltak, kirívót nem tapasztaltam. Működik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Ez év nyarán a rendőrségnél megindult átfegyverzés kapcsán megérkeztek a Scorpion Evo-k (pár tucat) is, melyekből úgy tűnik, hogy a speciális egységek (pl. MEKTA) kaptak.

Azt gondoltam, hogy ez lesz az AMD helyett a rendőrség standard sorozatlövő fegyvere, mostanság viszont arról hallani, hogy Bren2-k lesznek beszerezve.

Fölöttébb érdekes...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2020.12.01. 20:40 Üdv!

Ez év nyarán a rendőrségnél megindult átfegyverzés kapcsán megérkeztek a Scorpion Evo-k (pár tucat) is, melyekből úgy tűnik, hogy a speciális egységek (pl. MEKTA) kaptak.

Azt gondoltam, hogy ez lesz az AMD helyett a rendőrség standard sorozatlövő fegyvere, mostanság viszont arról hallani, hogy Bren2-k lesznek beszerezve.

Fölöttébb érdekes...
Nekem a "civil" változat van. Kicsit túlárazott az egyszerűségéhez képest, de pont emiatt nagyszerű is: pofonegyszerű a szétszedés-karbantartás, nincsenek elhagyható mütyürök, és a tapasztalataim alapján mindenféle lőszerrel felettébb megbízható. Nálam külön pirospont a passzív ütőszegbiztosítás, nagyon-nagyon kevés puskában van. Ergonomikus, de a manuális biztosító helyzete el van rontva, lejjebb kell fogni a markolatot, hogy ne üssön az ember kezébe (airsofton már megszoktam, így egyáltalán nem zavar). Meg a szíj rögzítési pont sem az igazi, hogy csak egy kis műanyag karika. Bele kell fűzni egy parakord hurkot, akkor nem koptatja a csat, vagy az egyéb fém rögzítő megoldás.
Összességében szerintem egy kiváló, nagyon korszerű választás a fegyvereseink részére! A Bren 2 elég furán hangzik rendőri célokra, szerintem egy ilyen kis géppisztoly pont erre a szerepkörre lenne való.
IMG_20201007_213243.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2020.12.01. 15:31 Szia,

Tegnap en is lattam ilyet, szerintem is igy teljesen jo.

A katona szamomra kicsit furan tartotta a fegyveret (eleg melyre logatva bal kez mellett), de ez valoszinuleg egy jo kompromisszum: sokkal hatekonyabb mint a hat kozepen tartani, es valoszinuleg sokak szamara kevesbe irritalo, mint a kicsit hatekonyabb hordmodok a mellkas elott.

Bel
AK-63 volt a vállán de nagyon megkímélt állapotú :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2020.12.01. 21:09 Nekem a "civil" változat van. Kicsit túlárazott az egyszerűségéhez képest, de pont emiatt nagyszerű is: pofonegyszerű a szétszedés-karbantartás, nincsenek elhagyható mütyürök, és a tapasztalataim alapján mindenféle lőszerrel felettébb megbízható. Nálam külön pirospont a passzív ütőszegbiztosítás, nagyon-nagyon kevés puskában van. Ergonomikus, de a manuális biztosító helyzete el van rontva, lejjebb kell fogni a markolatot, hogy ne üssön az ember kezébe (airsofton már megszoktam, így egyáltalán nem zavar). Meg a szíj rögzítési pont sem az igazi, hogy csak egy kis műanyag karika. Bele kell fűzni egy parakord hurkot, akkor nem koptatja a csat, vagy az egyéb fém rögzítő megoldás.
Összességében szerintem egy kiváló, nagyon korszerű választás a fegyvereseink részére! A Bren 2 elég furán hangzik rendőri célokra, szerintem egy ilyen kis géppisztoly pont erre a szerepkörre lenne való.
IMG_20201007_213243.jpg
Sokkal jobb az 5.56 rendőri célra.
Nem véletlenül használják az amerikaiak az M4et.
Kis távolságon kisebb atutes jobb megállító erő jobb balisztika
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2020.12.01. 21:09 Nekem a "civil" változat van. Kicsit túlárazott az egyszerűségéhez képest, de pont emiatt nagyszerű is: pofonegyszerű a szétszedés-karbantartás, nincsenek elhagyható mütyürök, és a tapasztalataim alapján mindenféle lőszerrel felettébb megbízható. Nálam külön pirospont a passzív ütőszegbiztosítás, nagyon-nagyon kevés puskában van. Ergonomikus, de a manuális biztosító helyzete el van rontva, lejjebb kell fogni a markolatot, hogy ne üssön az ember kezébe (airsofton már megszoktam, így egyáltalán nem zavar). Meg a szíj rögzítési pont sem az igazi, hogy csak egy kis műanyag karika. Bele kell fűzni egy parakord hurkot, akkor nem koptatja a csat, vagy az egyéb fém rögzítő megoldás.
Összességében szerintem egy kiváló, nagyon korszerű választás a fegyvereseink részére! A Bren 2 elég furán hangzik rendőri célokra, szerintem egy ilyen kis géppisztoly pont erre a szerepkörre lenne való.
IMG_20201007_213243.jpg
Pedig egy városban ahol széles,nyílt terep is előfordul jócskán nem olyan rossz az a karabély skuló.Nem beszélve a sok helyről beszerezhető lövedékálló felszerelésről amihez hozzájuthat egy utcán flangáló AK-t lóbáló barom is.Vagy jármű burkolatát átlőni stb,stb.Csak gyakoroljanak is vele mert csak úgy hatásos.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2020.12.01. 21:23 Sokkal jobb az 5.56 rendőri célra.
Nem véletlenül használják az amerikaiak az M4et.
Kis távolságon kisebb atutes jobb megállító erő jobb balisztika
Kisebb átütés? Erre mondjuk nem gondoltam volna. Az 556 elég kicsi, könnyű lövedék, de a sima FMJ lőszernek, amit úgyis használni fognak nem sokkal nagyobb az átütése? A jobb ballisztika 100-200 méterig városi távokon nem hiszem, hogy előnyt jelentene. A megállítóereje egy karabélylőszernek minden bizonnyal jobb, bár hallottam beszámolókat, hogy 556-ból is kell 3-5 lövés a kb azonnali stophoz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2020.12.01. 21:34 Kisebb átütés? Erre mondjuk nem gondoltam volna. Az 556 elég kicsi, könnyű lövedék, de a sima FMJ lőszernek, amit úgyis használni fognak nem sokkal nagyobb az átütése? A jobb ballisztika 100-200 méterig városi távokon nem hiszem, hogy előnyt jelentene. A megállítóereje egy karabélylőszernek minden bizonnyal jobb, bár hallottam beszámolókat, hogy 556-ból is kell 3-5 lövés a kb azonnali stophoz.
Egy réteg amerikai könnyűszerkezetes falon szétfroccsen, a következőn meg már nem mennek át a szilankok. A 9 mm ilyenből 8 üt át. 100 m belül.
Rendőri videóban lattam iskolai lövöldözés kapcsán hogy hogyan bujjanak el az átmenő lövedékek elől.

20 m belül letaglozo hatása van egy 5,56 nak egy jó mellkas találat esetén. Ugyanazért mint a falnál.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2020.12.01. 21:23 Kis távolságon kisebb atutes
meglepődnék ha a parának nagyobb lenne az átütése :?:

itt elég közelről lőnek, 223 átszalad még a plate-n is simán ... amin a 357 magnum nem :!:
https://www.youtube.com/watch?v=Mt342FN-FVM
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2020.12.01. 22:00 meglepődnék ha a parának nagyobb lenne az átütése :?:

itt elég közelről lőnek, 223 átszalad még a plate-n is simán ... amin a 357 magnum nem :!:
https://www.youtube.com/watch?v=Mt342FN-FVM
A falat is atüti. Csak éppen utána darabokra szakad es instabil lesz es azok mar nem ütik át a következő falat.
Simonyi Ottó most lövöldözött teglakra a veszprémi 80 évekbeli lövöldözéssol szóló riport illusztrálasakent. Az M43 is kevesebbet tud atutni a lyukacsos téglából, mint tömörbol mert a lyukakban keresztbe fordul.
Az 5.56 nak 200 m körül van a maximális atuto teljesítménye , mert ott már lassul annyira, hogy egyben marad lövedék es kicsi a keresztnetszete.
Amit néztem rendőrségi videó volt diákoknak.
Szerintem tudják, hogy miről beszélnek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2020.12.01. 23:46 A falat is atüti. Csak éppen utána darabokra szakad es instabil lesz es azok mar nem ütik át a következő falat.
Simonyi Ottó most lövöldözött teglakra a veszprémi 80 évekbeli lövöldözéssol szóló riport illusztrálasakent. Az M43 is kevesebbet tud atutni a lyukacsos téglából, mint tömörbol mert a lyukakban keresztbe fordul.
Az 5.56 nak 200 m körül van a maximális atuto teljesítménye , mert ott már lassul annyira, hogy egyben marad lövedék es kicsi a keresztnetszete.
Amit néztem rendőrségi videó volt diákoknak.
Szerintem tudják, hogy miről beszélnek.

Igen éppen valami hasonló van ezen a videón is, kifejezetten 5,56 vs 9x19 átütést tesztelnek.

https://youtu.be/fiAQT96j2ZY

Ahogy írod is, a lövedékálló mellényt simán átveri az 5,56-os, a 9x19-et megfogja. Ez azért hasznos, hiszen bármilyen idióta vehet magának lövedékálló mellényt. Ellenben éppen a Te példádat lőtték meg, egy hagyományos amcsi fa (vagy gipszkarton) könnyű szerkezetes falat lőttek át amik mögött vízzel töltött dobozok voltak. A 9x19 átszaladt a falon és több dobozt szétszedett, az 5,56 a fal után dettó még ment, de kevesebb vizes dobozt trancsírozott szét mint a para lövedék. Ezt egyébként nem gondoltam volna.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

aksurv írta: 2020.12.01. 23:46 A falat is atüti. Csak éppen utána darabokra szakad es instabil lesz es azok mar nem ütik át a következő falat.
Simonyi Ottó most lövöldözött teglakra a veszprémi 80 évekbeli lövöldözéssol szóló riport illusztrálasakent. Az M43 is kevesebbet tud atutni a lyukacsos téglából, mint tömörbol mert a lyukakban keresztbe fordul.
Az 5.56 nak 200 m körül van a maximális atuto teljesítménye , mert ott már lassul annyira, hogy egyben marad lövedék es kicsi a keresztnetszete.
Amit néztem rendőrségi videó volt diákoknak.
Szerintem tudják, hogy miről beszélnek.
"Simonyi Ottó most lövöldözött teglakra a veszprémi 80 évekbeli lövöldözéssol szóló riport illusztrálasakent." Erről tudsz valami részletesebbet mondani?( Kép vagy videó van esetleg?)
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Nyilván nagyban függ a lövedékformától az áthatolás, de az ember egy karabély-lőszertől sokkal nagyobbat várna.

Mondjuk amekkora logika sokszor befigyel a cégnél, a végén még a 43M lőszert lövő verziót rendszeresítik (merugye' lőszer legalább lesz hozzá).

Saját véleményem szerint a Scorpion standard rendvédelmi célra elegendő lenne, kevés lövedékálló mellényben rohangáló raptorral találkozni ( inkább szamurájkard/macséta a dress-code, az mégis csak sukárabbul néz ki).
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2020.12.01. 23:46 A falat is atüti. Csak éppen utána darabokra szakad es instabil lesz es azok mar nem ütik át a következő falat.
Simonyi Ottó most lövöldözött teglakra a veszprémi 80 évekbeli lövöldözéssol szóló riport illusztrálasakent. Az M43 is kevesebbet tud atutni a lyukacsos téglából, mint tömörbol mert a lyukakban keresztbe fordul.
Az 5.56 nak 200 m körül van a maximális atuto teljesítménye , mert ott már lassul annyira, hogy egyben marad lövedék es kicsi a keresztnetszete.
Amit néztem rendőrségi videó volt diákoknak.
Szerintem tudják, hogy miről beszélnek.
oké, tehát "puha" célon kisebb az átütése az 5.56-nak "közelről" mint a 9x19-nek (FMJ lövedékeket feltételezve), ez így talán helytálló. (bár őszintén szólva nem gondoltam volna..)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

chucky írta: 2020.12.01. 10:53 Az Oktogonnal talalkoztam egy felkatonai jarorrel.A tarsa egy rendor jaror volt.Ha barmi van lehessen intezkedni.Ez teljesen jo 😁
Lehetni lehet rendőr nélkül is, de így ezerszer jobb. Legalább valakinek van fogalma is róla, nem csak jogköre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.12.02. 08:30 oké, tehát "puha" célon kisebb az átütése az 5.56-nak "közelről" mint a 9x19-nek (FMJ lövedékeket feltételezve), ez így talán helytálló. (bár őszintén szólva nem gondoltam volna..)
azért ez az 5,56x45 mm átütés picit árnyaltabb. Függ még FMJ-nél is a lövedék tömegétől, a fegyver huzagemelkedésétől, csőhosszától, de katonai célra nem feltétlenül sima, ólommagvas FMJ-t használnak, hanem pl. M855A1 Enhanced Performance Round-ot az amcsik, amiben egyáltalán nincs ólom.
Hanem van egy formás, hegyes acélmag, aminek a hegye szépen kiemelkedik a lövedékköpenyből elöl, és igencsak húzós az átütése.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fira »

vato írta: 2020.12.02. 08:30 oké, tehát "puha" célon kisebb az átütése az 5.56-nak "közelről" mint a 9x19-nek (FMJ lövedékeket feltételezve), ez így talán helytálló. (bár őszintén szólva nem gondoltam volna..)
Van egy amerikai video, amiben az ott elterjedt gipszkarton falakon tesztelnek kulonfele fegyvereket kulonfele loszerekkel.

https://youtu.be/Qw8IiRgSMFQ

07:30-tol kezdodik a .223 teszt, loszertipustol fuggetlenul atvitte mindharom falat. Persze a lovedeket elteritette mar az elso fal, de az uditosflakonokat attol meg szetvitte a 3. fal mogott.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

Fira írta: 2020.12.02. 13:16 Van egy amerikai video, amiben az ott elterjedt gipszkarton falakon tesztelnek kulonfele fegyvereket kulonfele loszerekkel.

https://youtu.be/Qw8IiRgSMFQ

07:30-tol kezdodik a .223 teszt, loszertipustol fuggetlenul atvitte mindharom falat. Persze a lovedeket elteritette mar az elso fal, de az uditosflakonokat attol meg szetvitte a 3. fal mogott.
Ahh fenébe, pedig már elkezdtem gipszkartonokból mellényt csinálni :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

vato írta: 2020.12.02. 14:16 Ahh fenébe, pedig már elkezdtem gipszkartonokból mellényt csinálni :lol:
A4-es papírlapból próbáld meg! Az megfog mindent.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2020.12.02. 07:24 Üdv!

Nyilván nagyban függ a lövedékformától az áthatolás, de az ember egy karabély-lőszertől sokkal nagyobbat várna.

Mondjuk amekkora logika sokszor befigyel a cégnél, a végén még a 43M lőszert lövő verziót rendszeresítik (merugye' lőszer legalább lesz hozzá).

Saját véleményem szerint a Scorpion standard rendvédelmi célra elegendő lenne, kevés lövedékálló mellényben rohangáló raptorral találkozni ( inkább szamurájkard/macséta a dress-code, az mégis csak sukárabbul néz ki).
Ez nem a mellenyrol szól hanem minden szempontból jobb az 5.56. Nagyjából a legjobb urbánus lőszer.
Ráadasul nem fmjt használnak hanem speciális rendvedelemi lőszert ami alapból 4 szer erősebb, mint egy 9 mm sokkal nagyobb stophatas azonos atutes mellett.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fira írta: 2020.12.02. 13:16 Van egy amerikai video, amiben az ott elterjedt gipszkarton falakon tesztelnek kulonfele fegyvereket kulonfele loszerekkel.

https://youtu.be/Qw8IiRgSMFQ

07:30-tol kezdodik a .223 teszt, loszertipustol fuggetlenul atvitte mindharom falat. Persze a lovedeket elteritette mar az elso fal, de az uditosflakonokat attol meg szetvitte a 3. fal mogott.
Rendvedelmi lőszert használnak ami nem fmj.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.12.02. 11:00 azért ez az 5,56x45 mm átütés picit árnyaltabb. Függ még FMJ-nél is a lövedék tömegétől, a fegyver huzagemelkedésétől, csőhosszától, de katonai célra nem feltétlenül sima, ólommagvas FMJ-t használnak, hanem pl. M855A1 Enhanced Performance Round-ot az amcsik, amiben egyáltalán nincs ólom.
Hanem van egy formás, hegyes acélmag, aminek a hegye szépen kiemelkedik a lövedékköpenyből elöl, és igencsak húzós az átütése.

Kép
Rendőrségi célra mást használnak. Szerintem egyébként megérne cikket írni a témából
https://www.hornadyle.com/rifle-ammunit ... p-urban#!/

Kép
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2020.12.02. 22:03 Szerintem egyébként megérne cikket írni a témából
Szia,

4 eve irtam rola egy negyed cikket. :-)

Sok fotoval a speer .223 rem 64 grain gold dot lovedekrol.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Koszi a linket!

Erdekes, vegre megerositettek, hogy eddig nem volt gyartas, meg mindig csak osszeszereles van,

Bel
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

bel írta: 2020.12.03. 12:38 Szia,

Koszi a linket!

Erdekes, vegre megerositettek, hogy eddig nem volt gyartas, meg mindig csak osszeszereles van,

Bel
Üdv!

A minőséggel adódnak még gondok: a Bren2 egyik csapatpróbáján az 5 fegyverből egy tönkrement (nagyon másodkézi infó).
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Nagyon jó lett a cikk, pedig eddig is sokat olvastam az alaptémáról.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Na három hiba jött ki az. Egyik ami 2szer fordult elő, hogy lövés során az ütőszeg hatra felé kirepült.



Második hiba. Lövés közben az ütőszeg kint maradt így a lőszer nem tudott kényszerpályara állni és pluszban akadályos lett.
Nem érhető el leírás a fényképhez.

A harmadik ugyan úgy ütőszeg. De ennél a hibánál nem jött ki teljesen az szeg hanem félúton marad, nem megy vissza helyére. így nincs ereje hogy a lőszer csappantyujára úgy ra üssön hogy a gyúelegy beinduljon. Ez fordult elő a legtöbbször.

500-3000 lövés szám 80 fegyverből 30 db nál...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2020.12.04. 08:33 Na három hiba jött ki az. Egyik ami 2szer fordult elő, hogy lövés során az ütőszeg hatra felé kirepült.



Második hiba. Lövés közben az ütőszeg kint maradt így a lőszer nem tudott kényszerpályara állni és pluszban akadályos lett.
Nem érhető el leírás a fényképhez.

A harmadik ugyan úgy ütőszeg. De ennél a hibánál nem jött ki teljesen az szeg hanem félúton marad, nem megy vissza helyére. így nincs ereje hogy a lőszer csappantyujára úgy ra üssön hogy a gyúelegy beinduljon. Ez fordult elő a legtöbbször.

500-3000 lövés szám 80 fegyverből 30 db nál...
?
Ez Bren2 sztori?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

sorry nem irtam ez az uj cz pisztolyokal történik ...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A szinte csak mesében létező szitu a túszejtővel, ahol a túsz ez esetben egy egyéves gyerek volt. Egyetlen jól irányzott lövés, profi:
https://youtu.be/CweYHswGO58
Erőszakos asszonyverő volt, lőtt is, aztán túszul ejtette a kisgyereket, majd jött a swat team. Érdekes a hangtompító meg a 60as csigatár is a felszerelésükben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Lusta vagyok sokat utánaolvasni és hátha valaki egyből rávágja..........
A Mi-24 vagy Mi-35 helikopterekben miért van a lövésznek botkormánya?Tudja ő is vezetni a helcsit? Vagy csak rosszul láttam valamit? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

chucky írta: 2020.12.07. 17:16 Lusta vagyok sokat utánaolvasni és hátha valaki egyből rávágja..........
A Mi-24 vagy Mi-35 helikopterekben miért van a lövésznek botkormánya?Tudja ő is vezetni a helcsit? Vagy csak rosszul láttam valamit? :roll:
Úgy tudom a lövészek is tudják vezetni a gebét.
Ha a pilótával történne valami,legalább haza tudja vinni.
Egyszer beszélgetzem egy mh. heli szerelővel ,ő mondta.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

chucky írta: 2020.12.07. 17:16 Lusta vagyok sokat utánaolvasni és hátha valaki egyből rávágja..........
A Mi-24 vagy Mi-35 helikopterekben miért van a lövésznek botkormánya?Tudja ő is vezetni a helcsit? Vagy csak rosszul láttam valamit? :roll:
a fedélzeti fegyvereket kezeli nem vezet
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

97 évesen meghalt Chuck Yeager, az első ember, aki megelőzte a hangot.
Az amerikai légierő nyugalmazott tábornoka, háborús hős, ász vadászpilóta.
Mellesleg lelkes fegyverbuzi volt.

https://www.npr.org/2020/12/07/34189478 ... -then-some

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

brh562 írta: 2020.12.07. 22:20 a fedélzeti fegyvereket kezeli nem vezet
Akkor csak azért lenne a bot mert azon vannak a kapcsolók? :roll: A fegyverekhez ott van a páncélosokéhoz hasonló vezérlő.
Mil_Mi-24_Hind-D_Bord_118_Gunner_Cockpit.jpg
unnamed.jpg
unnamed.jpg (62.05 KiB) Megtekintve 31644 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

kocsiga írta: 2020.12.07. 20:48 Úgy tudom a lövészek is tudják vezetni a gebét.
Ha a pilótával történne valami,legalább haza tudja vinni.
Egyszer beszélgetzem egy mh. heli szerelővel ,ő mondta.
Én is valami ilyesmire gondoltam.....
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.12.08. 14:49 Akkor csak azért lenne a bot mert azon vannak a kapcsolók? :roll: A fegyverekhez ott van a páncélosokéhoz hasonló vezérlő.
Mil_Mi-24_Hind-D_Bord_118_Gunner_Cockpit.jpg
unnamed.jpg
Ehhez nem értek, de valahogy úgy rémlik, hogy egy helikoptert k nehéz vezetni, mert nagyon összetett feladat. Elég hozzá egyetlen bot?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.08. 15:36 Ehhez nem értek, de valahogy úgy rémlik, hogy egy helikoptert k nehéz vezetni, mert nagyon összetett feladat. Elég hozzá egyetlen bot?
Ott van a "gázkar" is meg a többi kacat csak ezeken a képeken pont a másik oldalon. :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2020.12.08. 17:44 Ott van a "gázkar" is meg a többi kacat csak ezeken a képeken pont a másik oldalon. :roll:
Hát, volna abban logika, hogy a lövész haza tudja vinni a gépet ha kell. Meg abban is, hogy a fegyvereket a botról kezeli, amivel a gépet nem ő irányítja, de "kapaszkodni" is tud a manőverek közben.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2020.12.08. 18:09 Hát, volna abban logika, hogy a lövész haza tudja vinni a gépet ha kell. Meg abban is, hogy a fegyvereket a botról kezeli, amivel a gépet nem ő irányítja, de "kapaszkodni" is tud a manőverek közben.
Utána olvastam :mrgreen: Az Apache helikopterben is mindkét fazon pilóta és mindkét ülésből irányítható a gép.A lövésznek több kacatja van a fegyverzethez de a pilóta is tudja használni a játékszereket.
Végül is logikus volt,hogy bármelyikük megsérül a másik átveheti a "munkáját".
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

zora írta: 2020.12.08. 15:36 Ehhez nem értek, de valahogy úgy rémlik, hogy egy helikoptert k nehéz vezetni, mert nagyon összetett feladat. Elég hozzá egyetlen bot?
Botkormány az előre-hátra,oldalra bólintás(döntés). A pedálok a függőleges tengely körüli forgáshoz.
A kollektív kar az emelkedéshez és a süllyedéshez. Ezen van a "fordulatszámszabályzó" is.
Volt szerencsém kipróbálni egy szerintem kezdetleges szimulátort. Hát nem volt egyszerű. Bár a tulaj azt mondta,ugyan nem nézte teljesen végig a műsort,de véleménye szerint 100 emberből 3-nak sikerül elsőre ilyen szinten irányítani a gépet mint nekem. Mondjuk én csaltam,mert dolgoztam pár évet bobcattel. Ott is kellett egyszerre használni mind a négy végtagomat. :lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Érdekes kisfilm egy bőven lejárt szavatosságú H4-es magyar kajacsomag tesztjéről. Sajnos a képminőség nem a legjobb, ezt jeleztem az alkotók felé. :-)
https://youtu.be/DuB1g_tvK-4
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Az előzőhöz kapcsolódva ajánlom az alábbi csatornát:
https://www.youtube.com/channel/UC2I6Et ... bWgJFiMeHA

A srác a leglehetelenebb élelmiszer csomagokat szerzi meg, és kóstolja végig hangos hümmögéssel, nyammogással. De ha a IIWH-s csomag cigarettát is tartalmaz, arra is rágyújt, és megpróbálja elmondani, milyen. Így kóstolt már kétszersültet a polgárháború idejéből is. Csúcsgasztronómia!
Apropó, nem tudja valaki, hol lehet Scho-ka-kolát beszerezni, ahol a valóságban is van, nem csak a virtuális térben?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.12.09. 22:25 Az előzőhöz kapcsolódva ajánlom az alábbi csatornát:
https://www.youtube.com/channel/UC2I6Et ... bWgJFiMeHA

A srác a leglehetelenebb élelmiszer csomagokat szerzi meg, és kóstolja végig hangos hümmögéssel, nyammogással. De ha a IIWH-s csomag cigarettát is tartalmaz, arra is rágyújt, és megpróbálja elmondani, milyen. Így kóstolt már kétszersültet a polgárháború idejéből is. Csúcsgasztronómia!
Apropó, nem tudja valaki, hol lehet Scho-ka-kolát beszerezni, ahol a valóságban is van, nem csak a virtuális térben?
https://www.youtube.com/channel/UCMs2Ff ... j5eZzrdbHA
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

zora írta: 2020.12.09. 22:25 De ha a IIWH-s
Na szóval az nyilván IIWW vagy IIVH. Tehát a második világháború. Bocs, mostanában nem iszom eleget. :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2020.12.09. 22:25
Apropó, nem tudja valaki, hol lehet Scho-ka-kolát beszerezni, ahol a valóságban is van, nem csak a virtuális térben?
Én pár éve a Légiós Military-ban vettem, a honlapjukon mondjuk nem találom, de elég sok dolog nincs fent, ami a valóságban van náluk, érdemes felhívni őket.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.12.09. 22:25 Apropó, nem tudja valaki, hol lehet Scho-ka-kolát beszerezni, ahol a valóságban is van, nem csak a virtuális térben?
Piros, azaz étcsokoládés, a Müller drogériában mindig megbízhatóan van.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

GD, Poresz, köszönöm!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2020.12.09. 22:15 Érdekes kisfilm egy bőven lejárt szavatosságú H4-es magyar kajacsomag tesztjéről. Sajnos a képminőség nem a legjobb, ezt jeleztem az alkotók felé. :-)
https://youtu.be/DuB1g_tvK-4
Mea maxima culpa!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.12.13. 15:05 Veszünk Vaskupolát.
https://index.hu/belfold/2020/12/13/mag ... izraeltol/
Csak a radarját. Az izraeli elhárító rakétarendszert hozzá nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2020.12.13. 15:10 Csak a radarját. Az izraeli elhárító rakétarendszert hozzá nem.
Roketta az usából jön. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2020.12.13. 18:04 Roketta az usából jön. :-)
És hová csapódik..? :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2020.12.13. 18:34 És hová csapódik..? :-)
Egyértelmű.
https://youtu.be/LPmqlw9ndFw
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2020.12.13. 15:10 Csak a radarját. Az izraeli elhárító rakétarendszert hozzá nem.
https://index.hu/belfold/2020/12/11/hon ... j_radarok/

Ez ugyanannak a hirnek tunik...

(NASAMS jon raketanak)
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Joi latni a sereg erosodoset minden fronton, azt gondolom hogy alapvetoen ezt a lekoszono Trumpnak koszonhetjuk, aki vilagossa tette, hogy a 2% az nem 0,4% (GDP-bol) - es nem lesz vedelem, ha nem koltunk. Szoval elkezdetuk kinyitni az erszenyt. Szerencse, hogy az elmult 10 ev sikeres gazdasagpolitikaja miatt van mibol, mert itt eleg gyorsan ropkodnek a 10-100 milliardok. Az is poizitiv, hogy amikor csak tudjak, probaljak ugy megoldani a gyartast, hogy itthoni osszeszereles, gyartas is benne legyen a pakliban - nem is beszelve a nemreg megvasarolt cseh repulogep ill. osztrak akanavetogyarakrol. Ki gondolta volna 3-5 eve, hogy Mo-nak ilyenek lesznek ? :)

A nemreg lazajlott sajnalatos ormeny-azeri konfliktus tanulsagait remelhetoleg a megfelelo helyeken is levonjak es fog iranyulni fokusz a korszeru uav beszerzekre, amikkel gyakorlatilag az azeriek kigyomlaltak az ormeny vonalakat es szinte vesztesseg nelkul vmi boduletes pusztitast okoztak, tobbek kozott a magyarul eleg viccesen hangzo torok bayraktar eszkozokkel es egyeb ongyilkos dronokkal. Ez a kepesseg fajlagosan joval olcsobb mint egy uj repuloszazad felallitasa es lathatoan elkepesztoen hatekonyan alkalmazhato - szvl hajra Maroth kormanybiztos! :)
Válasz küldése