OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.27. 17:33 Mos Eisley. Asszem droidokat nem engednek be. :)
Csak ugato szarogepeket. :))
Azsiaban a mellette levo paneldzsungel humánértelmisége szokik előfordulni. A tobbi latogato azert szinvonalasabb.

Aki zavaro az a maximum a legolcsobb gazsprayt vasarlo reteg, meg Huangnál az 1500 forintos rugóskést...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2018.07.27. 18:08 Azsiaban a mellette levo paneldzsungel humánértelmisége szokik előfordulni. A tobbi latogato azert szinvonalasabb.

Aki zavaro az a maximum a legolcsobb gazsprayt vasarlo reteg, meg Huangnál az 1500 forintos rugóskést...
Pedig az oreg kufar tudja, hogy kleine fische gute fische :) De jo pap is holtig tanul. :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.07.27. 18:08 Azsiaban a mellette levo paneldzsungel humánértelmisége szokik előfordulni. A tobbi latogato azert szinvonalasabb.

Aki zavaro az a maximum a legolcsobb gazsprayt vasarlo reteg, meg Huangnál az 1500 forintos rugóskést...
"paneldzsungel humanertelmisege" cool!! Ez mar kolteszet, felirtam a " traktorgyari minoseg" mellè! 😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.27. 18:29 Pedig az oreg kufar tudja, hogy kleine fische gute fische :) De jo pap is holtig tanul. :D
Ezert jar Huang Maseratival, meg a folytatolagosan, kulonosen nagy ertekre elkovetett vamorgazdasag es koltsegvetesi csalas is szerepet jatszhat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Isszy írta: 2018.07.27. 16:41 "
Jövő héten megyek Budapestre, de ilyen és hasonló hírek után két fegyvert viszek magammal, "ételízesítőt" meg csak kapok valamelyik boltban."

Jol teszed.
Durvul a helyzet szemlatomast. 1-es villamos vonalat keruld, Hős utcat es a 8 kert is. Bar az Azsia center is a "vilagegyetem sopredekenek" a gyujtohelye kezd lenni. :)

2mp-nel tovabb ne nezz senki szemebe mert "kest nyomok.a nyakadba" lesz a valasz. Gyakorold a verbalis judot, egyik stukid pedig jol tomd meg gumival, hogy a szel se tudja elfujni amit kilo.

BAZ megye kutyafaxa kezd lenni ami itt az utakon/plazakban megy, a szorakozohelyeket nem is emlitem inkabb.
Bakker ne csináljatok már úgy mintha Bp Bogota lenne!! Havonta járok oda és nulla konfliktus! Autóval meg bárhol belekeveredhet vki a balhéba...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

sodoma írta: 2018.07.27. 19:35 Bakker ne csináljatok már úgy mintha Bp Bogota lenne!! Havonta járok oda és nulla konfliktus! Autóval meg bárhol belekeveredhet vki a balhéba...
S én életem szerény 25 évéből 25-öt itt éltem le. Szerintem ezek után Mexikó vagy Kolumbia meg sem kottyanna. :lol: Minden nap harc és küzdelem a túlélésért. Oh, wait...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Kojak írta: 2018.07.27. 19:43 S én életem szerény 25 évéből 25-öt itt éltem le. Szerintem ezek után Mexikó vagy Kolumbia meg sem kottyanna. :lol: Minden nap harc és küzdelem a túlélésért. Oh, wait...
A II. kerulet ilyen veszelyes lenne?? 😯
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

sodoma írta: 2018.07.27. 19:35 Bakker ne csináljatok már úgy mintha Bp Bogota lenne!! Havonta járok oda és nulla konfliktus! Autóval meg bárhol belekeveredhet vki a balhéba...
El ne kiabald!.:D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

The Gent írta: 2018.07.27. 19:59 A II. kerulet ilyen veszelyes lenne?? 😯
Én peremkerületben laktam/lakok, de a lentebb leírtak alapján Budapest rosszabb mint Harlem. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2018.07.27. 19:43 S én életem szerény 25 évéből 25-öt itt éltem le. Szerintem ezek után Mexikó vagy Kolumbia meg sem kottyanna. :lol: Minden nap harc és küzdelem a túlélésért. Oh, wait...
És egy nappal sem nézel ki többnek 53-nál:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.07.27. 18:08 Azsiaban a mellette levo paneldzsungel humánértelmisége szokik előfordulni. A tobbi latogato azert szinvonalasabb.
Aki zavaro az a maximum a legolcsobb gazsprayt vasarlo reteg, meg Huangnál az 1500 forintos rugóskést...
A "lézengő" réteg (és nem a vásárlói, bár lassan az is) értelmi szinvonala erősen csökkenőben van sajnos, és ezt nem csak mi mondjuk hanem a többi frászi nyelvet beszélő szirszarokat áruló kufár is... :cry: A hosimin ösvény eredeti lakóinak meg teljesen mindegy, azok eddig sem beszéltek túl sokat az ügyféllel.... :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

T. Kartácsok!

Tud valaki korrekt szervízt, ahol motorfelújítást végeznek? 2 l-es benzines japán motor eddig "csak" piszok mód zabálta az olajat, most már hörög is hozzá. Szakál Metal az milyen? Most már lassan bárhova elvinném, ahol nem egy olyan összeggel kezdik, ami magasabb az autó piaci értékénél.

Köszönöm!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2018.07.28. 21:48 T. Kartácsok!

Tud valaki korrekt szervízt, ahol motorfelújítást végeznek? 2 l-es benzines japán motor eddig "csak" piszok mód zabálta az olajat, most már hörög is hozzá. Szakál Metal az milyen? Most már lassan bárhova elvinném, ahol nem egy olyan összeggel kezdik, ami magasabb az autó piaci értékénél.

Köszönöm!
Sutyukit kellett volna venned, az nem romlik el...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2018.07.27. 20:22 Én peremkerületben laktam/lakok, de a lentebb leírtak alapján Budapest rosszabb mint Harlem. :D
Nos, Harlemben még sosem jártam.... Viszont vagy 30 éve a nem peremkerületben élek. Amikor ide költöztem, én is peremkerületből mentem, kicsit meg is voltam szeppenve, hogy mi lesz velem a békés peremkerület után a vad belvárosban. Nos, jelentem, az akkor "vad" belváros, a maihoz képest sehol nincsen. Akkoriban tulképpen egész békés volt a környék, ráadásul csendes is. Ma ez úgy néz ki, hogy csak az utcában amíg hazeérek ha nem találkozom legalább két lejmolóval, ugyanennyi hajléktalannal, öt-hat merdzsónak vagy bömösnek támaszkodó kábszerárussal, vagy néhány sorfalat álló q.rvával, már nekem lesz hiányérzetem. Mivel buli negyed, ezért a romkocsmák kb. egymást érik, mindenhonnan ordít a zene és természetesen mindenhonnét más zene, így az utcán a zenei kavalkád valami egészen frenetikus tud lenni, legalábbis nyaranta, hétvégenként késő este-éjszaka mindenképpen. Rendőrt akkor lehet itt látni, amikor ők is jönnek giroszozni, különben nem igazán. Ordibáló, kotonba öltözött (nem vicc!) részeg külföldi f.szkalapokat viszont annál inkább. Szóval én amondó vagyok, lehet a helyzet, finoman fogalmazva nem annyira jó irányba kezd változni.... Ennek ellenére, Bécsnek és Londonnak vannak olyan kerületei, ahol ettől összehasonlíthatatlanul rosszabb a helyzet, ezt viszont tudom. Úgyhogy mindettől függetlenül azt gondolom, Budapest még aránylag egészen jól áll más európai, főleg nyugati fővárosokhoz képest.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2018.07.27. 17:29 Mi a bajod A van ezzel? Egesz ertheto. :D
Kicsit pongyola de legalabb nagyon az. :D
Namost egyébként a 8. kerület pont egy elég érdekes hely, hogy úgy mondjam. Szinte az összes többi kerület olyan, hogy nagyjából van egy jellemzője, ozt ennyi, de a 8. az más. Annak ugyanis vannak kifejezetten elit részei, ahol olyan horribilisek a lakás árak is, hogy lényegében olcsóbban lehet peremkerületekben egész normális állapotú komplett kertes házakat kapni, míg más részei meg olyanok, hogy hát finoman fogalmazva, okosabb ha az ember elkerüli. Szóval számomra a "nyócker" valahogy az ellentétek kerülete. Viszont mégis, ott látom a fejlődést. Látom, hogy lassan, de biztosan kezd normális arculatot venni sok olyan hely, mely azelőtt nagyon nem volt az. És látom a küzdelmet is, amit folytatnak mindezért. Viszont a mi kerületünkben ennek nyoma sincsen. Sőt! Egyre rosszabb lesz. Lassan a 8.-ból is ide költöznek majd akiket onnan kipaterolnak, azon se lepődnék meg.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.07.29. 20:04 Namost egyébként a 8. kerület pont egy elég érdekes hely, hogy úgy mondjam. Szinte az összes többi kerület olyan, hogy nagyjából van egy jellemzője, ozt ennyi, de a 8. az más. Annak ugyanis vannak kifejezetten elit részei, ahol olyan horribilisek a lakás árak is, hogy lényegében olcsóbban lehet peremkerületekben egész normális állapotú komplett kertes házakat kapni, míg más részei meg olyanok, hogy hát finoman fogalmazva, okosabb ha az ember elkerüli. Szóval számomra a "nyócker" valahogy az ellentétek kerülete. Viszont mégis, ott látom a fejlődést. Látom, hogy lassan, de biztosan kezd normális arculatot venni sok olyan hely, mely azelőtt nagyon nem volt az. És látom a küzdelmet is, amit folytatnak mindezért. Viszont a mi kerületünkben ennek nyoma sincsen. Sőt! Egyre rosszabb lesz. Lassan a 8.-ból is ide költöznek majd akiket onnan kipaterolnak, azon se lepődnék meg.
Igaz amugy amit mondasz, igy arnyaltabb. Hos utca is tisztulni fog, sportcentrum lesz epitve a getto helyere. Csak nem tudom hova lesz athelyezeve a "lovolde ter" (drogosok igy hivjak, mert ott lovik be magukat), hova aramlik at az ottani kozonseg..
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Isszy írta: 2018.07.29. 20:16 Igaz amugy amit mondasz, igy arnyaltabb. Hos utca is tisztulni fog, sportcentrum lesz epitve a getto helyere. Csak nem tudom hova lesz athelyezeve a "lovolde ter" (drogosok igy hivjak, mert ott lovik be magukat), hova aramlik at az ottani kozonseg..
Ha tippelnem kéne, akkor sajnos valahová ide hozzánk, talán a Klauzál térhez.... A kerületvezetés sajnos f.sfejek gyülekezete lehet, mert bár ígérgetni azt nagyon tudnak, ám mégsem halad semmi egyről a kettőre, csak romlik. Ráadásul a kerületi hivatalok is olyan, mintha kifejezetten támogatnák, hogy minél több kocsma, meg rbnb lakás, meg motelként üzemeltethető új ház épüljön, mely sajnos tovább vonzza az ilyeneket. Lassan elkéne költöznöm a nem olyan nagyon távoli jövőben talán sikerül.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Gaston Glock írta: 2018.07.29. 20:04 Namost egyébként a 8. kerület pont egy elég érdekes hely, hogy úgy mondjam. Szinte az összes többi kerület olyan, hogy nagyjából van egy jellemzője, ozt ennyi, de a 8. az más. Annak ugyanis vannak kifejezetten elit részei, ahol olyan horribilisek a lakás árak is, hogy lényegében olcsóbban lehet peremkerületekben egész normális állapotú komplett kertes házakat kapni, míg más részei meg olyanok, hogy hát finoman fogalmazva, okosabb ha az ember elkerüli. Szóval számomra a "nyócker" valahogy az ellentétek kerülete. Viszont mégis, ott látom a fejlődést. Látom, hogy lassan, de biztosan kezd normális arculatot venni sok olyan hely, mely azelőtt nagyon nem volt az. És látom a küzdelmet is, amit folytatnak mindezért. Viszont a mi kerületünkben ennek nyoma sincsen. Sőt! Egyre rosszabb lesz. Lassan a 8.-ból is ide költöznek majd akiket onnan kipaterolnak, azon se lepődnék meg.
"Kellene egy jo nagy eso, ami elmosna a sok mocskot a varos utcairol"... 😦megjegyzem, nyaron a szemetnek egy nagy reszet lefujja a szel a balatonra..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

The Gent írta: 2018.07.29. 20:38 "Kellene egy jo nagy eso, ami elmosna a sok mocskot a varos utcairol"... 😦megjegyzem, nyaron a szemetnek egy nagy reszet lefujja a szel a balatonra..
Lefujja, mert tobbek kozt az osi uzletag viragzik Baál a ton-on. A kulfoldiek lehuzasarol/kifosztasarol nem is beszelve.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.07.29. 20:24 Ha tippelnem kéne, akkor sajnos valahová ide hozzánk, talán a Klauzál térhez.... A kerületvezetés sajnos f.sfejek gyülekezete lehet, mert bár ígérgetni azt nagyon tudnak, ám mégsem halad semmi egyről a kettőre, csak romlik. Ráadásul a kerületi hivatalok is olyan, mintha kifejezetten támogatnák, hogy minél több kocsma, meg rbnb lakás, meg motelként üzemeltethető új ház épüljön, mely sajnos tovább vonzza az ilyeneket. Lassan elkéne költöznöm a nem olyan nagyon távoli jövőben talán sikerül.
Egy nagyobb gazfroccs onnan zuglo, az egyelore nyugis hely. :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Isszy írta: 2018.07.29. 21:09 Lefujja, mert tobbek kozt az osi uzletag viragzik Baál a ton-on. A kulfoldiek lehuzasarol/kifosztasarol nem is beszelve.
Több ősi üzletág is virágzik a Balatonon. Jellemzően nem a helybéliek profitálnak belőle.
Balatonon külföldi? Elvétve.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

zora írta: 2018.07.29. 21:21 Több ősi üzletág is virágzik a Balatonon. Jellemzően nem a helybéliek profitálnak belőle.
Balatonon külföldi? Elvétve.
Hat hogy elvetve nem mondanam..Siofokon ahol megszalltunk dugig volt a szallo (jellemzoen napkozben is a szallodaban, telefont nyomkodva) nemetekkel. Talan egy magyar csalad volt ott rajtunk kivul. Az eszaki parton Kenesen pedig foleg szlovakok meg lengyelek. Szoval az elvetve szerintem barokkos tulzas, de lehet ahol te voltal ott ugy volt.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy totál offtopik kérdés.
Az alattam lakók közül tobben este 10-11 körül kiülnek az erkélyre, és elszívnak egy füves cigit. Mivel nyáron nyitott ablakoknál alszunk, ilyenkor az egész lakásban terjeng a tömény fűszag.
Mit lehet tenni ilyenkor? Kopogjak be a szerintem sáros lakókhoz, hogy bocsi de ne szívjál füvet mert kurvára zavar? Vagy írjam ki a faliújságra, hogy lakótársak ne szívjatok füvet? Vagy ez már hozzátartozik a 21. századi életérzéshez, hogy mi itthon ebben a nagy melegben csinálunk egy fröccsöt vagy ciccentünk egy sört, mások meg sodornak egy füves cigit?
A magyar népi kultúrában mélyen gyökerező feljelentés intézményét szeretném mellőzni.
Na ilyenkor mi a megoldás?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.08.01. 00:29 Egy totál offtopik kérdés.
Az alattam lakók közül tobben este 10-11 körül kiülnek az erkélyre, és elszívnak egy füves cigit. Mivel nyáron nyitott ablakoknál alszunk, ilyenkor az egész lakásban terjeng a tömény fűszag.
Mit lehet tenni ilyenkor? Kopogjak be a szerintem sáros lakókhoz, hogy bocsi de ne szívjál füvet mert kurvára zavar? Vagy írjam ki a faliújságra, hogy lakótársak ne szívjatok füvet? Vagy ez már hozzátartozik a 21. századi életérzéshez, hogy mi itthon ebben a nagy melegben csinálunk egy fröccsöt vagy ciccentünk egy sört, mások meg sodornak egy füves cigit?
A magyar népi kultúrában mélyen gyökerező feljelentés intézményét szeretném mellőzni.
Na ilyenkor mi a megoldás?
Ne faliújságozz semmiképp. Próbálj velük normálisan beszélni. Mivel a fű nálunk még tiltott, ezért eleve jobb helyzetben vagy, mint egy bagós szomszéd esetén. Szerintem a lényeg, hogy első körben a lehető legnormálisabban jelezd a problémát feléjük. Szóval ne fenyegetőzz, meg ne bunkózz. Szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2018.08.01. 08:54 Ne faliújságozz semmiképp. Próbálj velük normálisan beszélni. Mivel a fű nálunk még tiltott, ezért eleve jobb helyzetben vagy, mint egy bagós szomszéd esetén. Szerintem a lényeg, hogy első körben a lehető legnormálisabban jelezd a problémát feléjük. Szóval ne fenyegetőzz, meg ne bunkózz. Szerintem.
+1
Első körben én is a finomabb és békés megoldást próbálnám meg. Ha ez nem működik, akkor mehet a lelki terror. :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.08.01. 00:29 Egy totál offtopik kérdés.
Az alattam lakók közül tobben este 10-11 körül kiülnek az erkélyre, és elszívnak egy füves cigit. Mivel nyáron nyitott ablakoknál alszunk, ilyenkor az egész lakásban terjeng a tömény fűszag.
Mit lehet tenni ilyenkor? Kopogjak be a szerintem sáros lakókhoz, hogy bocsi de ne szívjál füvet mert kurvára zavar? V
Basszus, mennyire megöregedtünk!

Egyetemista korunkban hogy örültünk volna: INGYEN DZSANGAAAA!

:-)))

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.08.01. 00:29 Egy totál offtopik kérdés.
Az alattam lakók közül tobben este 10-11 körül kiülnek az erkélyre, és elszívnak egy füves cigit. Mivel nyáron nyitott ablakoknál alszunk, ilyenkor az egész lakásban terjeng a tömény fűszag.
Mit lehet tenni ilyenkor? Kopogjak be a szerintem sáros lakókhoz, hogy bocsi de ne szívjál füvet mert kurvára zavar? Vagy írjam ki a faliújságra, hogy lakótársak ne szívjatok füvet? Vagy ez már hozzátartozik a 21. századi életérzéshez, hogy mi itthon ebben a nagy melegben csinálunk egy fröccsöt vagy ciccentünk egy sört, mások meg sodornak egy füves cigit?
A magyar népi kultúrában mélyen gyökerező feljelentés intézményét szeretném mellőzni.
Na ilyenkor mi a megoldás?
A nyitott ablak helyett, legkondi, aztan mar annyit fustolhet a jokepessegu, amennyit csak akar...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kajler »

Sziasztok! Ha tud valaki boltot Pesten, ahol tartanak A-Zoom puffer patronokat, nagyon örülnék, ha megosztaná az elérhetőséget. Rendelni tudnék, de arra most nem érek rá... Köszönöm.
üdv.: Kajler
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.08.01. 00:29 Egy totál offtopik kérdés.
Az alattam lakók közül tobben este 10-11 körül kiülnek az erkélyre, és elszívnak egy füves cigit. Mivel nyáron nyitott ablakoknál alszunk, ilyenkor az egész lakásban terjeng a tömény fűszag.
Mit lehet tenni ilyenkor? Kopogjak be a szerintem sáros lakókhoz, hogy bocsi de ne szívjál füvet mert kurvára zavar? Vagy írjam ki a faliújságra, hogy lakótársak ne szívjatok füvet? Vagy ez már hozzátartozik a 21. századi életérzéshez, hogy mi itthon ebben a nagy melegben csinálunk egy fröccsöt vagy ciccentünk egy sört, mások meg sodornak egy füves cigit?
A magyar népi kultúrában mélyen gyökerező feljelentés intézményét szeretném mellőzni.
Na ilyenkor mi a megoldás?
Khmmmm.... Tiszteletben tartom, de nem osztom az előttem szólóak véleményét. Én gvass ősrégi szólását tartom érvényesnek ez esetben is, nevezetesen, hogy az emberek leginkább a bunkóságból és fenyegetésekből értenek. Ha csak úgy odamész nyájasan, hogy te ne már légyszi izé...., max ki fognak röhögni, vagy elhajtanak melegebb égtájakra. Tehát igen, értésükre kell adni, hogy ez idehaza bcs. kábitószer birtoklása minimum, tehát BTK 178 § és aszerint qrvára 1-5 év járhat érte, te pedig qrvára fel fogod jelenteni őket, ha nem fejezik be egyszer s mindenkorra. Továbbá igenis, ha van lakossági netes fórum, vagy levelezőlista, hirdető tábla - bár ez utóbbit tapasztalatom szerint a kutya se olvassa leginkább -, bármi ilyesmi, akkor bizony erről ott jó tudatni mindenki mással is ezt a dolgot és akár közösen lehet lépéseket tenni, hogy ez az állapot megszűnjön.

Továbbá, amennyiben társasházról van szó - szavaidból úgy vettem ki igen -, abban az esetben a dohányzást mint olyant, eleve be lehet tiltani, egyszerű közgyűlési többséggel, legalábbis az osztatlan közös tulajdonú részeken. Ez egyébként ajánlott is, lévén az egyszeri bagósok, másokra nem éppen tekintettel lévő rossz szokása, hogy kiállnak a folyosóra, udvarba, gangra, stb.... és rápippantanak. Aztán, hogy azt ott mások is szívják azt leginkább lesz.rják. A mi házunk több szempontból is f.os, de ebből a szempontból szerencsére nem. Itt nálunk mindenütt tilos a dohányzás, minden emeleten kint vannak a figyelmeztető táblák is. Akik meg ezt nem tartják be, tutira le lesz ordítva a fejük, amíg be nem fejezik. Értelemszerűen a saját lakásukban, zárt ablaknál azt tesznek amit akarnak, de a közös területeken nagyon nem.

Ha ez sem használ, akkor viszont jöhetnek a zsaruk. Az vélhetően használni fog.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.01. 19:40 Khmmmm.... Tiszteletben tartom, de nem osztom az előttem szólóak véleményét. Én gvass ősrégi szólását tartom érvényesnek ez esetben is, nevezetesen, hogy az emberek leginkább a bunkóságból és fenyegetésekből értenek. Ha csak úgy odamész nyájasan, hogy te ne már légyszi izé...., max ki fognak röhögni, vagy elhajtanak melegebb égtájakra. Tehát igen, értésükre kell adni, hogy ez idehaza bcs. kábitószer birtoklása minimum, tehát BTK 178 § és aszerint qrvára 1-5 év járhat érte, te pedig qrvára fel fogod jelenteni őket, ha nem fejezik be egyszer s mindenkorra. Továbbá igenis, ha van lakossági netes fórum, vagy levelezőlista, hirdető tábla - bár ez utóbbit tapasztalatom szerint a kutya se olvassa leginkább -, bármi ilyesmi, akkor bizony erről ott jó tudatni mindenki mással is ezt a dolgot és akár közösen lehet lépéseket tenni, hogy ez az állapot megszűnjön.

Továbbá, amennyiben társasházról van szó - szavaidból úgy vettem ki igen -, abban az esetben a dohányzást mint olyant, eleve be lehet tiltani, egyszerű közgyűlési többséggel, legalábbis az osztatlan közös tulajdonú részeken. Ez egyébként ajánlott is, lévén az egyszeri bagósok, másokra nem éppen tekintettel lévő rossz szokása, hogy kiállnak a folyosóra, udvarba, gangra, stb.... és rápippantanak. Aztán, hogy azt ott mások is szívják azt leginkább lesz.rják. A mi házunk több szempontból is f.os, de ebből a szempontból szerencsére nem. Itt nálunk mindenütt tilos a dohányzás, minden emeleten kint vannak a figyelmeztető táblák is. Akik meg ezt nem tartják be, tutira le lesz ordítva a fejük, amíg be nem fejezik. Értelemszerűen a saját lakásukban, zárt ablaknál azt tesznek amit akarnak, de a közös területeken nagyon nem.

Ha ez sem használ, akkor viszont jöhetnek a zsaruk. Az vélhetően használni fog.
Ezt Totónak kell eldöntenie, de nekem ez szigorúan csakis a 2.-3. lépés lenne. Egyrészt igenis használhat a szép szó, aztán akkor béke van, meg utána nincs lelkifurim, ha beindul az úthenger ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.08.01. 19:49 Ezt Totónak kell eldöntenie, de nekem ez szigorúan csakis a 2.-3. lépés lenne. Egyrészt igenis használhat a szép szó, aztán akkor béke van, meg utána nincs lelkifurim, ha beindul az úthenger ;)
Tudod, elég jó tapasztalatom van sajnos abban, hogy a szép szó rendszerint nem használ. Persze vannak kivételes esetek, de egy rendszeresen füvet szívó esetében ezt különösen kizárnám.
Másik buktató pedig abban amit te javasolsz, hogy ha szól nekik szép szóval és mégis lesz.rják - vélhetően ez lesz -, akkor ha további lépéseket tesz, tudni fogják, hogy ő az. Amit én javasoltam, ott ha nem tudatja velük, nem fogják tudni ki is fenyegette meg őket, ill. a későbbiekben "intézkedett".
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.01. 19:56 Tudod, elég jó tapasztalatom van sajnos abban, hogy a szép szó rendszerint nem használ. Persze vannak kivételes esetek, de egy rendszeresen füvet szívó esetében ezt különösen kizárnám.
Másik buktató pedig abban amit te javasolsz, hogy ha szól nekik szép szóval és mégis lesz.rják - vélhetően ez lesz -, akkor ha további lépéseket tesz, tudni fogják, hogy ő az. Amit én javasoltam, ott ha nem tudatja velük, nem fogják tudni ki is fenyegette meg őket, ill. a későbbiekben "intézkedett".
Jó hát ebben is igazad van. Meg tudom, hogy nem a legjobb környéken laksz, szóval van tapasztalatod.
Az én vidéki naív gondolkodásom már csak ilyen, Totó meg majd eldönti maga mit szeretne. Köztes megoldás lehet egy ajtó alatt becsúsztatott név nélküli, de szelíd, normális hangvtelű levelecske.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

Gaston Glock írta: 2018.08.01. 19:40 Khmmmm.... Tiszteletben tartom, de nem osztom az előttem szólóak véleményét. Én gvass ősrégi szólását tartom érvényesnek ez esetben is, nevezetesen, hogy az emberek leginkább a bunkóságból és fenyegetésekből értenek. Ha csak úgy odamész nyájasan, hogy te ne már légyszi izé...., max ki fognak röhögni, vagy elhajtanak melegebb égtájakra. Tehát igen, értésükre kell adni, hogy ez idehaza bcs. kábitószer birtoklása minimum, tehát BTK 178 § és aszerint qrvára 1-5 év járhat érte, te pedig qrvára fel fogod jelenteni őket, ha nem fejezik be egyszer s mindenkorra. Továbbá igenis, ha van lakossági netes fórum, vagy levelezőlista, hirdető tábla - bár ez utóbbit tapasztalatom szerint a kutya se olvassa leginkább -, bármi ilyesmi, akkor bizony erről ott jó tudatni mindenki mással is ezt a dolgot és akár közösen lehet lépéseket tenni, hogy ez az állapot megszűnjön.

Továbbá, amennyiben társasházról van szó - szavaidból úgy vettem ki igen -, abban az esetben a dohányzást mint olyant, eleve be lehet tiltani, egyszerű közgyűlési többséggel, legalábbis az osztatlan közös tulajdonú részeken. Ez egyébként ajánlott is, lévén az egyszeri bagósok, másokra nem éppen tekintettel lévő rossz szokása, hogy kiállnak a folyosóra, udvarba, gangra, stb.... és rápippantanak. Aztán, hogy azt ott mások is szívják azt leginkább lesz.rják. A mi házunk több szempontból is f.os, de ebből a szempontból szerencsére nem. Itt nálunk mindenütt tilos a dohányzás, minden emeleten kint vannak a figyelmeztető táblák is. Akik meg ezt nem tartják be, tutira le lesz ordítva a fejük, amíg be nem fejezik. Értelemszerűen a saját lakásukban, zárt ablaknál azt tesznek amit akarnak, de a közös területeken nagyon nem.

Ha ez sem használ, akkor viszont jöhetnek a zsaruk. Az vélhetően használni fog.
+1

Nekem nem volt erőm levelet írni, csak amikor mar teljesen felment a pumpa akkor az ablakon kikiabalni, elküldeni oket a picsaba:))) hatasos volt...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Naszóval, gondolom már mindenki látta a Labradar projektet a Nem-halálos, majd a Támogatás topikban. Jelentem, megrendeltem, de ahonnan rendeltem, ott állványt nem árulnak hozzá. De elvileg standard fotóállvány csatlakozása van (1/4x20 az adatlapja szerint). Fotosok segítségét kérem: hol érdemes venni jó áron, de elsősorban jó minőségben valami stabil állványt?
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Milyen nehéz ez a műszer, és mennyire van magasan a súlypontja? Hülye kérdés persze, honnan a fenéből lehetne tudni az utóbbit... Na és milyen magasan kell elhelyezni a méréshez? Egyébként ha tényleg jó minőséget szeretnél, az nem lesz ám olcsó. Hama állványok felejtősek, inkább Manfrotto és hasonló tripod kéne. Én a helyedben azt csinálnám, hogy amikor már megvan a műszer, akkor elvinném és rápróbálnám pár állványra, hogy mennyire stabil.

Thomaster írta: 2018.08.01. 22:17 Naszóval, gondolom már mindenki látta a Labradar projektet a Nem-halálos, majd a Támogatás topikban. Jelentem, megrendeltem, de ahonnan rendeltem, ott állványt nem árulnak hozzá. De elvileg standard fotóállvány csatlakozása van (1/4x20 az adatlapja szerint). Fotosok segítségét kérem: hol érdemes venni jó áron, de elsősorban jó minőségben valami stabil állványt?
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: Coop »

Thomaster írta: 2018.08.01. 22:17 Naszóval, gondolom már mindenki látta a Labradar projektet a Nem-halálos, majd a Támogatás topikban. Jelentem, megrendeltem, de ahonnan rendeltem, ott állványt nem árulnak hozzá. De elvileg standard fotóállvány csatlakozása van (1/4x20 az adatlapja szerint). Fotosok segítségét kérem: hol érdemes venni jó áron, de elsősorban jó minőségben valami stabil állványt?
http://www.tripont.hu/
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

b4xter írta: 2018.08.01. 22:30 Milyen nehéz ez a műszer, és mennyire van magasan a súlypontja? Hülye kérdés persze, honnan a fenéből lehetne tudni az utóbbit... Na és milyen magasan kell elhelyezni a méréshez? Egyébként ha tényleg jó minőséget szeretnél, az nem lesz ám olcsó. Hama állványok felejtősek, inkább Manfrotto és hasonló tripod kéne. Én a helyedben azt csinálnám, hogy amikor már megvan a műszer, akkor elvinném és rápróbálnám pár állványra, hogy mennyire stabil.
A műszer 29 cm magas, azon belül nem tudom hol van a súlypontja... és kb. 1 kg (2,1 lbs) A képeken fölötte lőnek, tehát max. 1,5 m magas az egész, azaz 1,2 m körüli állvány már elég. Gömbfej se kell hozzá.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

b4xter írta: 2018.08.01. 22:30 Milyen nehéz ez a műszer, és mennyire van magasan a súlypontja? Hülye kérdés persze, honnan a fenéből lehetne tudni az utóbbit... Na és milyen magasan kell elhelyezni a méréshez? Egyébként ha tényleg jó minőséget szeretnél, az nem lesz ám olcsó. Hama állványok felejtősek, inkább Manfrotto és hasonló tripod kéne. Én a helyedben azt csinálnám, hogy amikor már megvan a műszer, akkor elvinném és rápróbálnám pár állványra, hogy mennyire stabil.
A labradar.de oldalon a képek között egy ilyen állványt mutatnak:
labradar_allvany.jpg
labradar_allvany.jpg (37.27 KiB) Megtekintve 52870 alkalommal
Ha igaz, akkor ez 50 font alatt van az ebayen, de talán itthon is kapható. Szerencsére nem egy drága darab.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Nekem van fából készült massziv filmes álványom. Posta költségért odaadom.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Labradar állvány

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Ez alapján megúszod egy húszezres állvánnyal is, nem nagy kihívás az egy kilós súly és a nem túl nagy magasság. Így valóban nem kell túldimenzionálni a dolgot. Minél nagyobbat terpesszen az állvány, az a lényeg.
Thomaster írta: 2018.08.02. 07:06 A műszer 29 cm magas, azon belül nem tudom hol van a súlypontja... és kb. 1 kg (2,1 lbs) A képeken fölötte lőnek, tehát max. 1,5 m magas az egész, azaz 1,2 m körüli állvány már elég. Gömbfej se kell hozzá.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Ez viszont egy verhetetlen ajánlat, ha a menet stimmel :) Ha nem, akkor meg létezik átalakító.
regitiszt írta: 2018.08.02. 11:27 Nekem van fából készült massziv filmes álványom. Posta költségért odaadom.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

http://www.origo.hu/itthon/20180802-feg ... saban.html

Ha a képen lévő a fegyverarzenál, akkor gratuláció a médiának (egyébként a Lov2 csöve veszélyesebb mint amit abból kilőnek).
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

PRTVIII írta: 2018.08.03. 13:18 http://www.origo.hu/itthon/20180802-feg ... saban.html

Ha a képen lévő a fegyverarzenál, akkor gratuláció a médiának (egyébként a Lov2 csöve veszélyesebb mint amit abból kilőnek).
Akad ott azért több kép, ahol már van más is!
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Dönci62 írta: 2018.08.03. 13:34 Akad ott azért több kép, ahol már van más is!
Igen akad, de pont azt tették be a cikkbe elsőnek amelyen a Lov2 van (amelyet a galériában már csak pisztolyként említenek, csak azt nem írták oda hogy légpisztoly).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Válasz erre a témára a Katonai topikból.

Bár profi módon tudsz értelmetlen vitákat provokálni, de ebben szerintem is van valami, amit most mondasz. Bizony egy kis értelmesebb étrendhez, meg sportoláshoz nem kell pénz szinte semmi. Pontosabban anélkül is lehet tenni az egészségünkért rengeteget ha akarunk. Kevesebbet enni, kevesebbet inni, kevesebbet cigizni még spórolós téma is. Sportolás tekintetében meg pl. futni, túrázni nem kerül semmibe. Rengeteg saját testsúlyos edzéstervet is lehet találni, ezekhez még csak eszközök sem kellenek. Ha már van párezer forintunk, akkor tudunk edzőterembe járni, vagy boulderezni (falmászás). Ha meg van egy bringánk, vagy egy airsoftpuskánk, egész új világok nyílnak meg előttünk.
Szóval panaszkodni könnyű, tenni kell, de az a nehezebb.

Az meg hogy ki milyen élethelyzetben van, megint egy másik téma, bár annyiban hasonlít az előzőekhez, hogy gyakori a kifogáskeresés. Vannak szerencsétlen szituációk, vannak rossz időszakok, vannak rossz sorsok, vannak betegségek. Ezek ellen tenni nagyon nehéz, vagy lehetetlen. De én sokszor látom azt is, hogy sokan saját maguknak teremtik meg ezeket a helyzeteket, aztán meg csodálkozás van.
Konkrét példa egy munkatársunk, akinek rendőrségi ügyei vannak, nincs a legjobb élethelyzetben, mégis céges vacsorán ő az aki vállalhatatlanul lerészegedik, majd mindenkivel verekedni akar, meg minden pincérnőt meghúzni, amit tudtukra is ad fennhangon. Szóval ilyenkor az ember elgondolkodik, hogy hm na most a világ geci, vagy a srác követ el sorban hibákat, azért ott tart, ahol.
(Kéretik a 2. rész elejét is figyelembe venni, ne csak a 2. felét: Igen, vannak valódi gondok, de nem mindig más a hibás.)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2018.08.04. 19:22 Válasz erre a témára a Katonai topikból.

Bár profi módon tudsz értelmetlen vitákat provokálni
már megint úgy kezdődött, hogy visszaütöttem
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.08.04. 19:22 Válasz erre a témára a Katonai topikból.

Bár profi módon tudsz értelmetlen vitákat provokálni, de ebben szerintem is van valami, amit most mondasz. Bizony egy kis értelmesebb étrendhez, meg sportoláshoz nem kell pénz szinte semmi. Pontosabban anélkül is lehet tenni az egészségünkért rengeteget ha akarunk. Kevesebbet enni, kevesebbet inni, kevesebbet cigizni még spórolós téma is. Sportolás tekintetében meg pl. futni, túrázni nem kerül semmibe. Rengeteg saját testsúlyos edzéstervet is lehet találni, ezekhez még csak eszközök sem kellenek. Ha már van párezer forintunk, akkor tudunk edzőterembe járni, vagy boulderezni (falmászás). Ha meg van egy bringánk, vagy egy airsoftpuskánk, egész új világok nyílnak meg előttünk.
Szóval panaszkodni könnyű, tenni kell, de az a nehezebb.
Csak így a pálya széléről beleugatnék. A legtöbb esetben az elhízás (sokszor a dohányzás, alkohol problémák) lelki eredetű okokra vezethetők vissza. Azokat a terheket nem olyan egyszerű ám lerakni. Felnőtté válásom során rászoktam a cigarettára, tudon is hogy miért, a végén a napi egy doboz volt az adagom, és erős fajtát szívtam. Kb. 10 évig tartott, aztán amikor már éreztem futás közben, hogy baj van, leraktam. Nem egyik napról a másikra, hanem hosszan tartó, tudatos "munkával". És utána durván elhíztam, felszaladt 15-20 kiló. Mert az a teher amit kompenzáltam, megmaradt, csak most a kaja került a cigi helyére. Olyan csapda ez, amiből kívülről nézve könnyű kikeveredni, de benne élve pokol tud ám lenni.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

arzenál

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: arzenál

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gaijin írta: 2018.08.05. 09:17 "jó sok fegyvert találtak...." :roll:
https://444.hu/2018/08/05/jo-sok-fegyve ... fi-hazaban
Egy gumizható (Zoraki R1) gázrevkót, egy rozsdás 22-es puskát, egy kopott szar viperát, és pár konyhakést találtak... A 22-es kispuskán kívül a többi nem releváns, engedély nélkül, jogszerűen tartható.

Nem értem, hogy azokat milyen alapon foglalják le mint "bűnjelet"... Azért ha ahhoz szakértő kell, hogy megállapítsa egy rendőr egy gázpisztolyról, hogy gázpisztoly, az igen nagy szégyen szerintem. Értem én, hogy ezt a tudatlan, lusta here viselkedést nevelték beléjük, de ez akkor is szégyen! Legközelebb a kocsimat foglalja le a butasün, mert ő szakértő nélkül nem tudja megállaptani, hogy nem e repülő tank????

Agybaj!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2018.08.05. 00:41 Csak így a pálya széléről beleugatnék. A legtöbb esetben az elhízás (sokszor a dohányzás, alkohol problémák) lelki eredetű okokra vezethetők vissza. Azokat a terheket nem olyan egyszerű ám lerakni. Felnőtté válásom során rászoktam a cigarettára, tudon is hogy miért, a végén a napi egy doboz volt az adagom, és erős fajtát szívtam. Kb. 10 évig tartott, aztán amikor már éreztem futás közben, hogy baj van, leraktam. Nem egyik napról a másikra, hanem hosszan tartó, tudatos "munkával". És utána durván elhíztam, felszaladt 15-20 kiló. Mert az a teher amit kompenzáltam, megmaradt, csak most a kaja került a cigi helyére. Olyan csapda ez, amiből kívülről nézve könnyű kikeveredni, de benne élve pokol tud ám lenni.
Oh igen, a cigi az egy brutális dolog. Az a baj, hogy ha az ember azzal elindul a lejtőn, akkor nagyon nehéz lerakni. Hiszen még gégeműtét után is van aki szívja... Azt hogy könnyű változtatni nem is mondtam, de az eredeti hozzászólásban az anyagi körülményeket okolták a sportolás hiánya miatt, pedig szerintem ez igenis belül dől el. A lelki terhek, gondok ellen segít, ha az ember próbálja feldolgozni, barátokkal beszélget, esetleg pszichológushoz jár. Na én meg ebbe nem akarok beleugatni, voltak nekem is rossz időszakaim, veszítettem el szeretett embert, de ezek nem olyan dolgok, hogy "legyél jobban" és kész. Azt viszont tartom, hogy sportolás, egészséges életmód tekintetében továbbra is belül dőlnek el a dolgok, nem pedig a politika miatti rossz fizetések miatt. Sőt, szerintem mindenki ismer olyat, aki ezeket a feszültségeket pont sportolásban vezetik le.

Egy kis sztori a végére:
A dohányzáshoz nekem is kötődnek rossz emlékeim. Volt egy nagyon erős dohányos barátnőm, aztán hát ugye mindig ígérgette, hogy lerakja, de a rekord talán 1 nap volt, az is akkor amikor vele voltam. Igazából kiderült, hogy a szándék sincs meg benne, pedig az még csak az első lépés lenne, és még akkor se biztos, hogy sikerül napi több doboznyi szintről leállni. Szerintem mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja, de az ígérgetések nagyon zavartak, úgy, hogy igazából "szereti, nem is igazán akarja lerakni, majd talán egyszer". Aztán amikor szóba került, hogy gyerek, és azt mondta, hogy "más dohányos is szült már egészséges gyereket"... Hát nem voltam épp megértő.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: arzenál

Hozzászólás Szerző: szöged »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 09:27 Értem én, hogy ezt a tudatlan, lusta here viselkedést nevelték beléjük, de ez akkor is szégyen!
én nem fogalmaztam ennyire durván, de rátapintottál a lényegre

a rendőr által kötelezően betartandó eljárásrend annyi felesleges dolgot tartalmaz, hogy nem csoda, hogy ultraszar a lényegi munkavégzés hatásfoka
dokumentálni kell, ha van értelme, de nem azért kell dokumentálni, hogy dokumentálva legyen a dokumentáció (aktatologatás, időpocsékolás, miegymás)

és mindegy, hogy miként fogalmazzuk, meg, milyen nézőpontból szemléljük, a végkövetkeztetés valóban az, hogy: "ez akkor is szégyen"

és mint ilyen, változtatásra szorul
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.08.05. 09:31 Oh igen, a cigi az egy brutális dolog. Az a baj, hogy ha az ember azzal elindul a lejtőn, akkor nagyon nehéz lerakni. Hiszen még gégeműtét után is van aki szívja... Azt hogy könnyű változtatni nem is mondtam, de az eredeti hozzászólásban az anyagi körülményeket okolták a sportolás hiánya miatt, pedig szerintem ez igenis belül dől el. A lelki terhek, gondok ellen segít, ha az ember próbálja feldolgozni, barátokkal beszélget, esetleg pszichológushoz jár. Na én meg ebbe nem akarok beleugatni, voltak nekem is rossz időszakaim, veszítettem el szeretett embert, de ezek nem olyan dolgok, hogy "legyél jobban" és kész. Azt viszont tartom, hogy sportolás, egészséges életmód tekintetében továbbra is belül dőlnek el a dolgok, nem pedig a politika miatti rossz fizetések miatt. Sőt, szerintem mindenki ismer olyat, aki ezeket a feszültségeket pont sportolásban vezetik le.

Egy kis sztori a végére:
A dohányzáshoz nekem is kötődnek rossz emlékeim. Volt egy nagyon erős dohányos barátnőm, aztán hát ugye mindig ígérgette, hogy lerakja, de a rekord talán 1 nap volt, az is akkor amikor vele voltam. Igazából kiderült, hogy a szándék sincs meg benne, pedig az még csak az első lépés lenne, és még akkor se biztos, hogy sikerül napi több doboznyi szintről leállni. Szerintem mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja, de az ígérgetések nagyon zavartak, úgy, hogy igazából "szereti, nem is igazán akarja lerakni, majd talán egyszer". Aztán amikor szóba került, hogy gyerek, és azt mondta, hogy "más dohányos is szült már egészséges gyereket"... Hát nem voltam épp megértő.
Úgy értettem, hogy könnyű kívülállóként azt mondani: dagadt vagy, sportolj, még pénzbe se kerül. Menj futni, csak egy pár cipő, és hajrá. Gyógytornász ismerős mesélte, hogy sokan így szereznek maradandó ízületi vagy gerincproblémákat... Első körben mindig a kaját kellene rendbe rakni, de ahhoz belül is rendnek kell lenni, hogy hosszú távon tartson a dolog.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.08.05. 00:41 Csak így a pálya széléről beleugatnék. A legtöbb esetben az elhízás (sokszor a dohányzás, alkohol problémák) lelki eredetű okokra vezethetők vissza. Azokat a terheket nem olyan egyszerű ám lerakni. Felnőtté válásom során rászoktam a cigarettára, tudon is hogy miért, a végén a napi egy doboz volt az adagom, és erős fajtát szívtam. Kb. 10 évig tartott, aztán amikor már éreztem futás közben, hogy baj van, leraktam. Nem egyik napról a másikra, hanem hosszan tartó, tudatos "munkával". És utána durván elhíztam, felszaladt 15-20 kiló. Mert az a teher amit kompenzáltam, megmaradt, csak most a kaja került a cigi helyére. Olyan csapda ez, amiből kívülről nézve könnyű kikeveredni, de benne élve pokol tud ám lenni.
A bagó, és a pia nálam kimatradt. Anno én a kajálással kezdtem a problémás részt. A lelki eredetű problémákat "kizabáltam" magamból. Viszont a vége az, hogy nem lett tőle jobb. Jöttek a kilók egymás után. Ugyan 2m vagyok, de a 130kg már 2m-esen is brutál sok! Meg megejelntek az egészügyi problémák is. Mozgásszervi panaszok, emelkedő vérnyomás, stb... A szex is jó lehetne kiváltó "drognak", de az több emberes játék, és család mellett körülményes a megszervezése...

Így felváltottam a "kajadrogot" a mozgásra, és az "agytornára". Ha nem tudok mozogni, akkor anyagfizikával foglalkozok. Ha ehhez is lusta vagyok éppen, akkor megy a 3d tervezés, és tárgyak kinyomtatása. Ez is egyfajta drog. Mindig csinálok magamnak valami fiszfaszt, ami a napi kacatnak jó. Ez örömet okoz.

Egyébként meg megtanulhattuk volna már, hogy ezen a világon ami igazán jó, az vagy egészségtelen, vagy erkölcstelen. Pokol nincs, mert már ott vagyunk... Megcsináltuk magunknak a társadalmi farokságokkal, és saját hülyeségeinkkel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2018.08.05. 10:45 Úgy értettem, hogy könnyű kívülállóként azt mondani: dagadt vagy, sportolj, még pénzbe se kerül. Menj futni, csak egy pár cipő, és hajrá. Gyógytornász ismerős mesélte, hogy sokan így szereznek maradandó ízületi vagy gerincproblémákat... Első körben mindig a kaját kellene rendbe rakni, de ahhoz belül is rendnek kell lenni, hogy hosszú távon tartson a dolog.
Ja hát persze, ez nem könnyű, meg nem egyszerű. Én nem is nézem le, aki valamiért nem képes rá, csak az ellen szólaltam fel, hogy valaki ezt is állambácsira kenné.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2018.08.05. 14:14 Ja hát persze, ez nem könnyű, meg nem egyszerű. Én nem is nézem le, aki valamiért nem képes rá, csak az ellen szólaltam fel, hogy valaki ezt is állambácsira kenné.
Az igazság szerintem valahol félúton van.
Az biztos, hogy a legtöbb ember mindig valami külső tényezőt hibáztat a saját helyzetéért, pedig igazán ártani valakinek jellemzően önmaga tud. Ugyanakkor az is kétségtelenül igaz - ahogy a néhai Popper tanár úr megmondta - , attól mert valakinek megvan a külső, látszólagos lehetősége, hogy valamit tegyen vagy ne tegyen, nem biztos, hogy ugyanerre megvan a belső lehetősége is.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2018.08.05. 14:14 Ja hát persze, ez nem könnyű, meg nem egyszerű. Én nem is nézem le, aki valamiért nem képes rá, csak az ellen szólaltam fel, hogy valaki ezt is állambácsira kenné.
Igen, alapvetően önismeret és akaraterő kérdése a dolog. Reméljük ezek még nem esnek állami hatáskörbe. :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

zora írta: 2018.08.05. 10:45 Úgy értettem, hogy könnyű kívülállóként azt mondani: dagadt vagy, sportolj, még pénzbe se kerül. Menj futni, csak egy pár cipő, és hajrá. Gyógytornász ismerős mesélte, hogy sokan így szereznek maradandó ízületi vagy gerincproblémákat... Első körben mindig a kaját kellene rendbe rakni, de ahhoz belül is rendnek kell lenni, hogy hosszú távon tartson a dolog.
Egyetértek!

Durva túlsúllyal nem szabad, sőt TILOS! futni! Azonnal szétmegy a gerinc, térd, forgó, stb... Az ízületek nem a túlsúlyos ugrálásra vannak kitalálva. Valamint azok ha egyszer feladják a harcot, akkor annyi volt a játék. Nincs regenerálódás. Az marad rossznak, vagy protézis, ami sosem lesz jó.

Kaja rendberakás, és fogozatos terhelés. Először csak séta, otthon kis tornázás. Az egy elhízott embernek olyan, mintha egy egységes emberre rápakolnánk 20-30 kilónyi súlyt szétosztva, és bezavarnánk a tornaterembe. Egyből nem volna egyik sem olyan ruganyos... Izzadnának, és 10 percen belül lihegva folynának szét a földön. Pont ahogy a túlsúlyos emberek is. Csak nekik a súlyok gyárilag fent vannak...

Illetve nagyon figyelni kell arra, hogy nem szabad éhezni sem! Az éhezés "vész reakciót" vált ki az anyagcsere rendszerből, ami elkezd tartalékolni. Ilyenkor van az, hogy még a vizet is visszafogja a szervezet. Se pisi, se kaki... Néha napokon át. A súly meg nulla kaja mellett is növekszik.

Ezen az oldalon remekül be lehet állítani a kaját. A tápanyag ajánlásokat is nagyon szépen beállítja. Nekem 3 hnap alatt 10 kilót sikerült ledobni éhezés, és futás nélkül.

https://kaloriabazis.hu/

Jó dolgok: Gyümölcsök (ezt mértékkel, némelyik hízlal! Pl a banán!), zöldségek, sonka, csirkehús, SOK VÍZ!!! (minimum napi 2L! De ebből nincs sok.)
Kerülendő / mennyiségben minimalizálandóak: cukros ételek, italok, magas szénhidrát tartalmú ételek. (krumpli, rízs, kukorica, liszt félék)

Fő irányelv: mindent szabad enni (hacsak nincs valami egészégügyi korlátozás.. Pl cukor, stb...) csak mértékkel!!!

Kb 3-5 hét alatt beáll az ember a normális étkezésre, és onnan már rutinból menni fog. Szabályosan letilt az ember agya 1-2 gombóc fagyi után... Azt is heti-két heti max egyszer. Cukros üdítők??? Szabályosan undorodom már tőlük! Mióta kevés cukrot viszek be, az ízlelésem átszokott a natúr ízekre. A cukros szaroknak meg mind nagyon erős az íze nekem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 14:12 A bagó, és a pia nálam kimatradt. Anno én a kajálással kezdtem a problémás részt. A lelki eredetű problémákat "kizabáltam" magamból. Viszont a vége az, hogy nem lett tőle jobb. Jöttek a kilók egymás után. Ugyan 2m vagyok, de a 130kg már 2m-esen is brutál sok! Meg megejelntek az egészügyi problémák is. Mozgásszervi panaszok, emelkedő vérnyomás, stb... A szex is jó lehetne kiváltó "drognak", de az több emberes játék, és család mellett körülményes a megszervezése...

Így felváltottam a "kajadrogot" a mozgásra, és az "agytornára". Ha nem tudok mozogni, akkor anyagfizikával foglalkozok. Ha ehhez is lusta vagyok éppen, akkor megy a 3d tervezés, és tárgyak kinyomtatása. Ez is egyfajta drog. Mindig csinálok magamnak valami fiszfaszt, ami a napi kacatnak jó. Ez örömet okoz.

Egyébként meg megtanulhattuk volna már, hogy ezen a világon ami igazán jó, az vagy egészségtelen, vagy erkölcstelen. Pokol nincs, mert már ott vagyunk... Megcsináltuk magunknak a társadalmi farokságokkal, és saját hülyeségeinkkel.
Eckhard Tolle, Rupert Spira, Osho, lazito vezetes jo zenere, bozotirtas a kertben, kesbandazsolas borrel, fenes, dobozlyuggatas kessel vagy gumissal (igy hirtelen) :). Ezerszer jobb mint a cigi :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Isszy írta: 2018.08.05. 14:37 Eckhard Tolle, Rupert Spira, Osho, lazito vezetes jo zenere, bozotirtas a kertben, kesbandazsolas borrel, fenes, dobozlyuggatas kessel vagy gumissal (igy hirtelen) :). Ezerszer jobb mint a cigi :)
Légpuskás kerti pontlövészet, bicikli, barátok, időnként szolárium, késfaragás, amatőrrádiózás, helytörténeti kutatás. Most elöltöltő lövészet.

Ezerszer jobb, mint a hülye bűzrúd :).
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2018.08.05. 15:11 Légpuskás kerti pontlövészet, bicikli, barátok, időnként szolárium, késfaragás, amatőrrádiózás, helytörténeti kutatás. Most elöltöltő lövészet.

Ezerszer jobb, mint a hülye bűzrúd :).
Ok, és ezek közül melyiket tudod csinálni legálisan munkaidőben? :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 15:51 Ok, és ezek közül melyiket tudod csinálni legálisan munkaidőben? :-D
Itt van a kutya elásva. Bármikor hozzáférhető instant jutalom / vígasz dózis. És nem, nem csak a mozdulatok, a rituálé ahogy mondják. Beüt az a kurv@ nikotin is. A mai napig bármikor rá tudnék gyújtani, pedig több mint öt éve letettem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2018.08.05. 16:04 Itt van a kutya elásva. Bármikor hozzáférhető instant jutalom / vígasz dózis. És nem, nem csak a mozdulatok, a rituálé ahogy mondják. Beüt az a kurv@ nikotin is. A mai napig bármikor rá tudnék gyújtani, pedig több mint öt éve letettem.
a cigiről leszokni egyszerű

nekem már hatszor sikerült
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 15:51 Ok, és ezek közül melyiket tudod csinálni legálisan munkaidőben? :-D
Ha ügyeletes vagyok otthon, bármelyiket :).

Bentről pedig rádiózni tudok, meg a vasaimat ápolgatni :-).
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.04. 22:48 már megint úgy kezdődött, hogy visszaütöttem
Ugy kezdodott, hogy osztod itt az eszt, pedig neked sincsen sok belole... Gunyt uzol belolem ismeretlenul, hogy guglizzak, stb. Ki a fenenek kepzeled te magadat?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2018.08.05. 20:16 Ugy kezdodott, hogy osztod itt az eszt, pedig neked sincsen sok belole... Gunyt uzol belolem ismeretlenul, hogy guglizzak, stb. Ki a fenenek kepzeled te magadat?
annak képzelem magam, aki felhívja a figyelmedet, hogy ezzel a hozzászólással kezdődött az aktuális csörte:

Szerző: The Gent » 2018.08.03. 10:45
"Az "atlag ember" nem a valtozasokat utalja, hanem azt, hogy a mestersegesen alacsonyan tartott fizetesebol nem tud megelni!! Lehet it pofazni hatekonysagrol meg "magas" szintrol gunyolni az "atlagembert", hogy kover, nem torodik az egeszsegevel, nem sportol, nem keszit csaladi koltsegvetest... Stb. Egy ideig...!!!!"

és tetted mindezt korlátozott összefüggéssel, ámde hivatkozva a hozzászólásomra

továbbá megjegyezném: az észosztásért kapom a fizetésemet
nyilvánvalóan nem élnék meg belőle, ha rosszul csinálnám
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2018.08.05. 21:29 annak képzelem magam, aki felhívja a figyelmedet, hogy ezzel a hozzászólással kezdődött az aktuális csörte:

Szerző: The Gent » 2018.08.03. 10:45
"Az "atlag ember" nem a valtozasokat utalja, hanem azt, hogy a mestersegesen alacsonyan tartott fizetesebol nem tud megelni!! Lehet it pofazni hatekonysagrol meg "magas" szintrol gunyolni az "atlagembert", hogy kover, nem torodik az egeszsegevel, nem sportol, nem keszit csaladi koltsegvetest... Stb. Egy ideig...!!!!"

és tetted mindezt korlátozott összefüggéssel, ámde hivatkozva a hozzászólásomra

továbbá megjegyezném: az észosztásért kapom a fizetésemet
nyilvánvalóan nem élnék meg belőle, ha rosszul csinálnám
Eleg szomoru, hogy fizetest is kapsz a hujjesegedert, de nem meglepo... Voltakeppen nem szemely szerint veled van bajom,nem is ismerlek, inkabb azzal az attituddel , amit a mondanivaloddal kepviselsz. Nem akarlak meggyozni arrol, hogy rosszul latod a vilag dolgait, csak velemenyt irtam a tulragozott ostobasagaidrol. Peldakeppen:Szerinted a"jolet"jele, hogy tobben autoznak ma, mint 20 eve... De nem sorolom...Orulok , hogy ennyire elegedett vagy magaddal!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.08.05. 21:50 Eleg szomoru, hogy fizetest is kapsz a hujjesegedert, de nem meglepo... Voltakeppen nem szemely szerint veled van bajom,nem is ismerlek, inkabb azzal az attituddel , amit a mondanivaloddal kepviselsz. Nem akarlak meggyozni arrol, hogy rosszul latod a vilag dolgait, csak velemenyt irtam a tulragozott ostobasagaidrol. Peldakeppen:Szerinted a"jolet"jele, hogy tobben autoznak ma, mint 20 eve... De nem sorolom...Orulok , hogy ennyire elegedett vagy magaddal!
Autózás:

-Ma már rengeteg munkakör van, ahol elvárás a mobilitás. Autó / jogosítvány nélkül nem foglalkoztatják a munkavállalót. Az utakon az újabb autók rendszerint céges autók. Az átlag embernek 10-20 éves roncsa van, ha van.

Így szerintem a járművek száma pont nem reprezentatív. Az viszont már az, hogy a dolgozó réteg nagy százaléka el van adósodva. Persze ebből van pár pöcs is, akik hitelből veszik a karácsonyi ajándékot, mert nem elég jó a 10-20e Ft-os dolog, 200-ért kell venni plazmatévét, vagy Xboxot a Gyereknek, mert lépést kell tartani az újgazdag majmok kölkeivel is... A hitelek többsége egyébként ingatlan hitel.

Szóval az életszínvonal valóban emelkedett, de az élet minőség szerintem erősen romlott itthon. Kezdve az emberi, és szakmai megaláztatásoktól, folytatva az anyagi nehézségekig, és a bizonytalanságokig. Pl a hazai egészségügyben TB alapon konkrétan mindenkit megölnek, akit csak tudnak. Mintha ki lenne adva feladatnak. Némelyik sarlatánnal ordítani kell, hogy végre írja már fel a szükséges gyógyszert, mert a Gyerek fél éve folyamatosan beteg. Az üvöltés használt, felírta, Gyerek azóta jól van. Szóval fosadék az ország, és javarészt nem a fizetés miatt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 23:05 Autózás:

-Ma már rengeteg munkakör van, ahol elvárás a mobilitás. Autó / jogosítvány nélkül nem foglalkoztatják a munkavállalót. Az utakon az újabb autók rendszerint céges autók. Az átlag embernek 10-20 éves roncsa van, ha van.

Így szerintem a járművek száma pont nem reprezentatív. Az viszont már az, hogy a dolgozó réteg nagy százaléka el van adósodva. Persze ebből van pár pöcs is, akik hitelből veszik a karácsonyi ajándékot, mert nem elég jó a 10-20e Ft-os dolog, 200-ért kell venni plazmatévét, vagy Xboxot a Gyereknek, mert lépést kell tartani az újgazdag majmok kölkeivel is... A hitelek többsége egyébként ingatlan hitel.

Szóval az életszínvonal valóban emelkedett, de az élet minőség szerintem erősen romlott itthon. Kezdve az emberi, és szakmai megaláztatásoktól, folytatva az anyagi nehézségekig, és a bizonytalanságokig. Pl a hazai egészségügyben TB alapon konkrétan mindenkit megölnek, akit csak tudnak. Mintha ki lenne adva feladatnak. Némelyik sarlatánnal ordítani kell, hogy végre írja már fel a szükséges gyógyszert, mert a Gyerek fél éve folyamatosan beteg. Az üvöltés használt, felírta, Gyerek azóta jól van. Szóval fosadék az ország, és javarészt nem a fizetés miatt.
a céges autók jelentős hányada kvázi magántulajdonként funkcionál
ha a kvalifikált munkavállaló autót szeretne vásárolni, amihez pl fizetésemelésre lenne szüksége, akkor egyből adja magát a megoldás a cég vezetése részéről, hogy inkább megveszik ők
win-win

" visszatértek a piacra a válság idején eltűnő magánszemélyek, akik aránya most nagyjából 40 százalék"
forrás: https://www.alapjarat.hu/hasznos-infok/ ... aranykora/


az, hogy manapság egyeseknek derogál a tömegközlekedés, csak azért van, mert az anyagi helyzete olyan jól alakult, hogy van számára kényelmesebb alternatíva
és ilyenből egyre több és több van
és ez akkor is luxusnak minősül a 10-20 évvel ez előtti állapotokhoz képest, ha a megnyilvánulási formája egy 15 éves jármű
https://de.wikipedia.org/wiki/Luxus

más:
az oktatás színvonalát kihagytad
hosszútávon legalább akkora gond, mint az egészségügytelenség
megtanítják a kamatos kamat képletét, de azt nem verik bele eléggé a fejekbe, hogy hitelt kizárólag olyan fejlesztéshez szabad felvenni, ami belátható időn belül megtérül
a luxus bármilyen megnyilvánulása nem ilyen
a magánszemély által hitelre vásárolt új autó a legrosszabb befektetések közé tartozik
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 23:05 Autózás:

-Ma már rengeteg munkakör van, ahol elvárás a mobilitás. Autó / jogosítvány nélkül nem foglalkoztatják a munkavállalót. Az utakon az újabb autók rendszerint céges autók. Az átlag embernek 10-20 éves roncsa van, ha van.

Így szerintem a járművek száma pont nem reprezentatív. Az viszont már az, hogy a dolgozó réteg nagy százaléka el van adósodva. Persze ebből van pár pöcs is, akik hitelből veszik a karácsonyi ajándékot, mert nem elég jó a 10-20e Ft-os dolog, 200-ért kell venni plazmatévét, vagy Xboxot a Gyereknek, mert lépést kell tartani az újgazdag majmok kölkeivel is... A hitelek többsége egyébként ingatlan hitel.

Szóval az életszínvonal valóban emelkedett, de az élet minőség szerintem erősen romlott itthon. Kezdve az emberi, és szakmai megaláztatásoktól, folytatva az anyagi nehézségekig, és a bizonytalanságokig. Pl a hazai egészségügyben TB alapon konkrétan mindenkit megölnek, akit csak tudnak. Mintha ki lenne adva feladatnak. Némelyik sarlatánnal ordítani kell, hogy végre írja már fel a szükséges gyógyszert, mert a Gyerek fél éve folyamatosan beteg. Az üvöltés használt, felírta, Gyerek azóta jól van. Szóval fosadék az ország, és javarészt nem a fizetés miatt.
En is igy gondolom, de a "fizetesek "miatt is.. Foleg itt videken..Diplomas emberkent, gombokert kell a munkaeromet, szaktudasomat, a 30 eves szakmai gyakorlatomat aruba bocsatani... Tudom, ha nem teccik a rendszer el lehet menni, de ha mindenki kimegy kulfoldre , itt a szulohazankban , akkor ki marad? Ezert inkabb , kalandvagybol itthon maradok...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.08.06. 10:44 Foleg itt videken..Diplomas emberkent, gombokert kell a munkaeromet, szaktudasomat, a 30 eves szakmai gyakorlatomat aruba bocsatani...
Itt "nagyfaluban" meg olyan munkerő hiány van, hogy már semmire nincs ember. Konkrétan nincs aki megcsinálja a munkát, és most nem vendéglátó- vagy építőiparról beszélek, hanem sehol nincs munkaerő. A mi cégünknél kötelező túlóra van amíg be nem telik az éves keret, hogy lehessen bírni az ügymenetet.
Kézenfekvő lenne vidékről csábítani, de az elképesztő albérlet árak mellett sajnos ez sem opció. (És az AirBnB rohaggyonmeg, azért sincs elég albérlet mert kiadják privát mini-hotelnek ezerszám, amivel a legális, ellenőrzött és millió szabály betartásával működő szállodák forgalmát is hasba akasztják) Nagyon elcseszett ez a mostani helyzet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2018.08.05. 16:04 Itt van a kutya elásva. Bármikor hozzáférhető instant jutalom / vígasz dózis. És nem, nem csak a mozdulatok, a rituálé ahogy mondják. Beüt az a kurv@ nikotin is. A mai napig bármikor rá tudnék gyújtani, pedig több mint öt éve letettem.
Tolják elektromos cigit! Én képtelen vagyok leszokni, ezzel a digitális dohányzással most úgy tűnik sikerült. Legalábbis a normál cigiről.
Ez sem egészséges ugyan, de a károsító hatása kb az 5%-a a normál cigiének. A nikotin viszont beüt, érzed a hatását, cserébe nem kúrja szét az ember úgy a szervezetét.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2018.08.06. 11:58 Tolják elektromos cigit! Én képtelen vagyok leszokni, ezzel a digitális dohányzással most úgy tűnik sikerült. Legalábbis a normál cigiről.
Ez sem egészséges ugyan, de a károsító hatása kb az 5%-a a normál cigiének. A nikotin viszont beüt, érzed a hatását, cserébe nem kúrja szét az ember úgy a szervezetét.
Amikor elhatároztam hogy leteszem, egyrészt tudatosan "programoztam" magam arra, hogy nincs rá szükségem, csökkentettem a mennyiségen, majd váltottam szivarkára, végül pipára. A pipa az érdekes volt, amikor napközben is nekiálltam tömködni, de végül már csak este gyújtottam rá, és a legvégén, téli időszakban már az sem esett jól. Ha baráti társasággal elbeszélgetünk, megkínálnak, van hogy elszívok egy szállal, de ez mondjuk havi egy-két alkalom, és valahogy már az sem olyan, mint régen. És nem gondolok rá folyamatosan, nem hiányzik, hogy a zsebemben legyen a doboz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2018.08.06. 12:16 Ha baráti társasággal elbeszélgetünk, megkínálnak, van hogy elszívok egy szállal, de ez mondjuk havi egy-két alkalom, és valahogy már az sem olyan, mint régen. És nem gondolok rá folyamatosan, nem hiányzik, hogy a zsebemben legyen a doboz.
Én is sokszor leszoktam, de a baráti társaságos kínálásoknál egyszerűen mindig visszacsúsztam. Egy szál este, majd másnap is egy, aztán kettő, három, négy, a fene vegyünk dobozzal. El kellett ismertem hogy nikotinfüggő vagyok, nem tudok leszokni tartósan , másfél év volt a max amíg egy szálat sem szívtam, aztán egyik napról a másikra újrakezdtem jó ég tudja miért?
Ez a villany cigi viszont érdekes, megadja az érzést hogy füstölök, érzem a nikotint (ez kell!! kávé mellé főleg!), viszont nem vagyon tőle büdös, nem vágja szét az ízlelést és a szaglást, nem köhögök tőle, semmi. Sőt már a kollégáimat is megdumáltam és az irodában is ecigizhetek, nem zavarja őket a füstje, mert nem büdös. Bár jogszabály szerint nem lehetne. Aztán hogy hosszú távon mit "ad" az majd eldől. SK-ból rendelve pedig rém olcsó, egy 9 ezer Ft-os 50 ml-s likvidet már 3 hete szívok, és még a harmada megvan.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Martin Riggs írta: 2018.08.05. 23:05 Némelyik sarlatánnal ordítani kell, hogy végre írja már fel a szükséges gyógyszert, mert a Gyerek fél éve folyamatosan beteg. Az üvöltés használt, felírta, Gyerek azóta jól van. Szóval fosadék az ország, és javarészt nem a fizetés miatt.
Hát szerintem ez azért nem az életszínvonal romlása miatt van, hogy a házidokik nem írnak fel gyógyszereket gyerekeknek, főleg antibiotikumokat nem. Sokkal inkább abból a tévképzetből, hogy ha kevesebb antibiotikumot szed a nép, akkor majd kevesebb lesz a rezisztens baktérium is, ami egyébként úgy ahogy van full ostobaság és tényleg csak azt eredményezi, hogy egyik-másik szerencsétlen gyerek folyamatosan beteg, mert a segg körzeti nem hajlandó gyógyszert írni mondjuk a náthájára. Az influenzára meg folyamatosan azt mondják, hogy arra minek gyógyszert szedni, az vírus, ott úgysem használ az antibiotikum. Saját tapasztalat, hogy nem a ló.fszt nem! Főleg a lórúgás erősségű, széles spektrumú. Rajtam kétszer is segített érdekes mikor beszedtem az Azi-t az influenzára, mert hát nem lehet véletlen, hogy gyógyszer mentesen már majdnem egy hete folyamatosan lázas voltam és érdekes, amikor bevettem, másnapra lement a lázam, három napos szedés után meg gyógyultnak nyilvánultam.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 11:59 Hát szerintem ez azért nem az életszínvonal romlása miatt van, hogy a házidokik nem írnak fel gyógyszereket gyerekeknek, főleg antibiotikumokat nem. Sokkal inkább abból a tévképzetből, hogy ha kevesebb antibiotikumot szed a nép, akkor majd kevesebb lesz a rezisztens baktérium is, ami egyébként úgy ahogy van full ostobaság és tényleg csak azt eredményezi, hogy egyik-másik szerencsétlen gyerek folyamatosan beteg, mert a segg körzeti nem hajlandó gyógyszert írni mondjuk a náthájára. Az influenzára meg folyamatosan azt mondják, hogy arra minek gyógyszert szedni, az vírus, ott úgysem használ az antibiotikum. Saját tapasztalat, hogy nem a ló.fszt nem! Főleg a lórúgás erősségű, széles spektrumú. Rajtam kétszer is segített érdekes mikor beszedtem az Azi-t az influenzára, mert hát nem lehet véletlen, hogy gyógyszer mentesen már majdnem egy hete folyamatosan lázas voltam és érdekes, amikor bevettem, másnapra lement a lázam, három napos szedés után meg gyógyultnak nyilvánultam.
Szerintem ezeknek a dolgoknak az eldöntését bízzuk az orvosokra. Ez most az a szint, mint amikor a biztonságiőr osztja az észt a péjáparabellumról.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Ezen a csatornán is vannak tanulságos esetek, pl. a támadás elhárítása mennyire hatékony különböző önvédelmi eszközökkel, helyzetmegoldás a valóságban stb.


https://www.youtube.com/channel/UCXMYxK ... M_4kYZuB3g
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Fortitu írta: 2018.08.07. 12:05 Szerintem ezeknek a dolgoknak az eldöntését bízzuk az orvosokra. Ez most az a szint, mint amikor a biztonságiőr osztja az észt a péjáparabellumról.
Hát pedig nem. Kénytelen vagyok Gasztonkának igazat adni. (És nem a Gaszton-törvények miatt, hanem mert most igaza van. :D )
Csak röviden: Vagy két éve volt néhány látogatóm. Először Influencia kisasszony, majd Torok Gyuszi bácsi, végül Tüdő Gyuszi bácsi. Lázongtam is erősen ellenük. Ilyen bogyó, olyan bogyó, kecskebogyó, semmi sem használt. Csak a kórház. Ott vagy két hétig csurgott belém az antibiotikum. Megmaradtam. Mondjuk a dokikislányt, Agresszív Kismalacot néha ki kellett igazítanom(!). A személyzet, a Gest Anyók nagy részét még egy sertéstelepen sem alkalmaztam volna de ez már tételesen hosszú lenne... :shock:
Mikor hazatértem az elfekvőből(!) megegyeztünk a házidokival, hogy ennek a fele sem humor, ha lesz legközelebb, akkor egyből szélessávú antibiotikummal indítunk. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2018.08.06. 13:14 Én is sokszor leszoktam, de a baráti társaságos kínálásoknál egyszerűen mindig visszacsúsztam. Egy szál este, majd másnap is egy, aztán kettő, három, négy, a fene vegyünk dobozzal. El kellett ismertem hogy nikotinfüggő vagyok, nem tudok leszokni tartósan , másfél év volt a max amíg egy szálat sem szívtam, aztán egyik napról a másikra újrakezdtem jó ég tudja miért?
Ez a villany cigi viszont érdekes, megadja az érzést hogy füstölök, érzem a nikotint (ez kell!! kávé mellé főleg!), viszont nem vagyon tőle büdös, nem vágja szét az ízlelést és a szaglást, nem köhögök tőle, semmi. Sőt már a kollégáimat is megdumáltam és az irodában is ecigizhetek, nem zavarja őket a füstje, mert nem büdös. Bár jogszabály szerint nem lehetne. Aztán hogy hosszú távon mit "ad" az majd eldől. SK-ból rendelve pedig rém olcsó, egy 9 ezer Ft-os 50 ml-s likvidet már 3 hete szívok, és még a harmada megvan.
Nem bántásból, de ebben most nem értünk egyet. Én ugyan sosem dohányoztam, viszont a körülöttem élők közül jónéhányan nagyonis. Nagypapám több mint 50 éven át dohányzott és csak az utolsó 3 évében szokott le, mivel nem volt neki túl jó érzés az intenzíven feküdni infarktussal. Akkor nagyon megijedt és egyik napról a másikra leszokott. Apuval hasonló volt a helyzet, mikor a nagyapám megbetegedett, ő is leszokott. Egyik napról a másikra. Azóta sem gyújtott rá többet, immáron lassan 40 éve. Anyu mindenfélével próbálkozott, kevesebbet szívott és fokozatosan akart leállni, tapasz, stb.... de sosem jött neki össze, most is rágyújtogat sajnos. Kolléganőm se volt képes leszokni úgy, hogy fokozatosan akart leállni. Azóta is bagózik. A fiatalabb nagybátyám viszont szintén egyik napról a másikra szokott le és már ő sem bagózik, immáron 15 éve. Az idősebbik nagybátyám, apu bátyja, viszont sose tudott leszokni, igaz, ő nem is akart. Azt hajtogatta, hogy valamiben meg kell halni úgyis. Tüdőrákban halt meg, úgy 5 éve. Szóval a környezetemben látott tapasztalatok alapján szerintem kizárólag úgy lehet leszokni, ha az ember egyik napról a másikra abbahagyja és egyszerűen nem gyújt rá többet, se haverokkal, se anélkül. Ráadásul érdemes.

Az ecigiről én is hallok ilyeneket, amiket Te is írsz. Hogy nem is büdös, sőt, kifejezetten jó illatú, meg hogy nincs is füstje, csak párája és persze, hogy az tulajdonképpen egyáltalán nem is mérgező, a cigivel ellentétben. Sajnos le kell lombozzalak. Szagoltam már ecigi füstjét, mert hát az nekem füst bizony. Igaz, sokkal hamarabb eloszlik mint a normál cigi füstje és kissé más állagú, de akkor is füst. És bizony engem pl. k.ra zavar és szerintem rohadt büdös is. A hvg-ben olvastam, hogy a PNAS cikke szerint a Yale rákkutató részlegén végzett kutatások kimutatták az ecigi gőzéből származó nikotin DNS roncsoló hatását, tehát bizony van esély daganat kialakulására annál is, aki azt szívja. Az UCSF kutatása pedig azt is megállapította, hogy a szívroham, infarktus kialakulásában is ugyanúgy szerepet játszhat, mint a hagyományos cigi. Ergo leginkább semmivel se jobb. Legfeljebb annak aki ezt árulja, na annak nyilván jó üzlet.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.08.07. 12:05 Szerintem ezeknek a dolgoknak az eldöntését bízzuk az orvosokra. Ez most az a szint, mint amikor a biztonságiőr osztja az észt a péjáparabellumról.
Oh, jaj.... :D Már bocsi, de rettentő naív vagy. Egyrészt az orvosoknak sem mindegyiknek egyezik a véleménye bizonyos dolgokról, így pl. erről a dologról sem. Másrészt.... ha te tudnád, hogy mekkora full ostobaságokat hallottam én már orvosok szájából.... Volt pl. egy urológus fődoki, akihez azért mentem, mert az ultrahang kimutatott valami elváltozást a vesémben, a három nappal utána lévő CT-n meg semmi sem látszott. Kicsit az orra alá szerettem volna dörgölni mekkora f.rok volt. Volt pofája úgy "kivágni magát" a dologból, hogy azt mondta ez előfordulhat, mert a CT az réteg felvételeket készít és lehet, hogy pont az a rész kimaradt két réteg között, így nem látszódik a felvételen. Facepalm.... Szegényke még azt sem tudta, hogy azok a rétegek kevesebb mint 1 mm-esek és közvetlen követik egymást, így nem maradhatnak ki részek, pont ez benne a lényeg. És ez egy főorvos volt. :lol: Mellesleg az utólag újra elvégzett ultrahangon sem látszódott semmi.... érdekes. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 13:16

Az ecigiről én is hallok ilyeneket, amiket Te is írsz. Hogy nem is büdös, sőt, kifejezetten jó illatú, meg hogy nincs is füstje, csak párája és persze, hogy az tulajdonképpen egyáltalán nem is mérgező, a cigivel ellentétben. Sajnos le kell lombozzalak. Szagoltam már ecigi füstjét, mert hát az nekem füst bizony. Igaz, sokkal hamarabb eloszlik mint a normál cigi füstje és kissé más állagú, de akkor is füst.
Csak a fizikai-kémiai pontosság kedvéért.

Nem füst.

definició: "A füst fizikai megközelítésben diszperz rendszer, azaz azon jelenség, melynek során a levegőben vagy más gáz halmazállapotú diszperz közegben égés során keletkezett gázok és porlasztott szilárd anyagi részek oszlanak el. "

Gőz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 13:16 Nem bántásból, de ebben most nem értünk egyet. Én ugyan sosem dohányoztam, viszont a körülöttem élők közül jónéhányan nagyonis. .... .... Szóval a környezetemben látott tapasztalatok alapján szerintem kizárólag úgy lehet leszokni, ha az ember egyik napról a másikra abbahagyja és egyszerűen nem gyújt rá többet, se haverokkal, se anélkül. Ráadásul érdemes.

Az ecigiről én is hallok ilyeneket, amiket Te is írsz. Hogy nem is büdös, sőt, kifejezetten jó illatú, ... ... Ergo leginkább semmivel se jobb. Legfeljebb annak aki ezt árulja, na annak nyilván jó üzlet.
Borzalmas ez a meleg. Tudatmódosító lehet, mert megint igazat kell adnom neked. :lol:

Mindenféle lelki problémák előhozása nélkül (nekem nincs lelkem :-) ), de én a dohányok mindenféle alkalmazását kipróbáltam. Anno dacumál.
A cigi, pipa, tubák, bagó, szivar, levéltetű-permetezés, stb, amerre jártam.
( A szivarvágóhoz: tényleg néhány évente befutott egy szivaros buli. Ilyenkor elővettem a legélesebb bicsakom, "nem tehetek kárt benne" felületen levágtam a levágandót. Mint Castro a svájcibicskával.) A pipát sem tudtam megszokni, akárhogy kapacitált a "pipás" cimbi. Jellemzően az ilyen úri huncutságok után még elszívtam egy-két jó cigarettát. A vége felé már megbontottam a harmadik dobozt is naponta. Mert megtehettem. Közben rutinos leszokó voltam. A leszoktató izék mellett persze rendesen dohányoztam.

Eltelt 41 év. Aztán jött a doki, aki szerint ha van pénzem most vegyek levegőt, mert később úgysem fogok kapni. Így aztán egyik pillanatról a másikra nem volt többé dohányproblémám. A súlynövekedés viszont megjött. Ez bizony természetes sajnos, mint a sportolónál ha leáll.
Aki valóban le akar szokni, annak ajánlom a tapaszkúrát. Bár nem az egészet csináltam végig, hanem darabszámra rövidítettem, de hatásos és szenvedésmentes volt.

A "fekete" példákhoz, egy ismerőst 30 éves korában vitt el a tüdőrák. A hölgy fel sem ismerte volna a cigit, nemhogy szívta volna. Másik ismerős 89 éves korában hunyt el agyvérzésben, pedig még az utolsó napján is elszívott egy doboz mezítlábas Symphoniát.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 13:16
Az ecigiről én is hallok ilyeneket, amiket Te is írsz. Hogy nem is büdös, sőt, kifejezetten jó illatú, meg hogy nincs is füstje, csak párája és persze, hogy az tulajdonképpen egyáltalán nem is mérgező, a cigivel ellentétben. Sajnos le kell lombozzalak. Szagoltam már ecigi füstjét, mert hát az nekem füst bizony. Igaz, sokkal hamarabb eloszlik mint a normál cigi füstje és kissé más állagú, de akkor is füst. És bizony engem pl. k.ra zavar és szerintem rohadt büdös is. A hvg-ben olvastam, hogy a PNAS cikke szerint a Yale rákkutató részlegén végzett kutatások kimutatták az ecigi gőzéből származó nikotin DNS roncsoló hatását, tehát bizony van esély daganat kialakulására annál is, aki azt szívja. Az UCSF kutatása pedig azt is megállapította, hogy a szívroham, infarktus kialakulásában is ugyanúgy szerepet játszhat, mint a hagyományos cigi. Ergo leginkább semmivel se jobb. Legfeljebb annak aki ezt árulja, na annak nyilván jó üzlet.
Totó sem mondta, hogy teljesen ártalmatlan, de nincs kátrány, cián, meg ki tudja még mi a "füstjében", csak a nikotin. Vagy adott estben az sem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pithecus írta: 2018.08.07. 13:36 Borzalmas ez a meleg. Tudatmódosító lehet, mert megint igazat kell adnom neked. :lol:

Mindenféle lelki problémák előhozása nélkül (nekem nincs lelkem :-) ), de én a dohányok mindenféle alkalmazását kipróbáltam. Anno dacumál.
A cigi, pipa, tubák, bagó, szivar, levéltetű-permetezés, stb, amerre jártam.
( A szivarvágóhoz: tényleg néhány évente befutott egy szivaros buli. Ilyenkor elővettem a legélesebb bicsakom, "nem tehetek kárt benne" felületen levágtam a levágandót. Mint Castro a svájcibicskával.) A pipát sem tudtam megszokni, akárhogy kapacitált a "pipás" cimbi. Jellemzően az ilyen úri huncutságok után még elszívtam egy-két jó cigarettát. A vége felé már megbontottam a harmadik dobozt is naponta. Mert megtehettem. Közben rutinos leszokó voltam. A leszoktató izék mellett persze rendesen dohányoztam.

Eltelt 41 év. Aztán jött a doki, aki szerint ha van pénzem most vegyek levegőt, mert később úgysem fogok kapni. Így aztán egyik pillanatról a másikra nem volt többé dohányproblémám. A súlynövekedés viszont megjött. Ez bizony természetes sajnos, mint a sportolónál ha leáll.
Aki valóban le akar szokni, annak ajánlom a tapaszkúrát. Bár nem az egészet csináltam végig, hanem darabszámra rövidítettem, de hatásos és szenvedésmentes volt.

A "fekete" példákhoz, egy ismerőst 30 éves korában vitt el a tüdőrák. A hölgy fel sem ismerte volna a cigit, nemhogy szívta volna. Másik ismerős 89 éves korában hunyt el agyvérzésben, pedig még az utolsó napján is elszívott egy doboz mezítlábas Symphoniát.
De te okos ember vagy, ezért tisztában vagy a statisztikai fogalmakkal, meg úgy alapvetően a valószínűség fogalmával ;) Hadd ne ragozzam tovább, teccikérteni így is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 13:26 Oh, jaj.... :D Már bocsi, de rettentő naív vagy. Egyrészt az orvosoknak sem mindegyiknek egyezik a véleménye bizonyos dolgokról, így pl. erről a dologról sem. Másrészt.... ha te tudnád, hogy mekkora full ostobaságokat hallottam én már orvosok szájából.... Volt pl. egy urológus fődoki, akihez azért mentem, mert az ultrahang kimutatott valami elváltozást a vesémben, a három nappal utána lévő CT-n meg semmi sem látszott. Kicsit az orra alá szerettem volna dörgölni mekkora f.rok volt. Volt pofája úgy "kivágni magát" a dologból, hogy azt mondta ez előfordulhat, mert a CT az réteg felvételeket készít és lehet, hogy pont az a rész kimaradt két réteg között, így nem látszódik a felvételen. Facepalm.... Szegényke még azt sem tudta, hogy azok a rétegek kevesebb mint 1 mm-esek és közvetlen követik egymást, így nem maradhatnak ki részek, pont ez benne a lényeg. És ez egy főorvos volt. :lol: Mellesleg az utólag újra elvégzett ultrahangon sem látszódott semmi.... érdekes. :D
Az szép sztori. Vagy tényleg dilettáns, vagy simán le akart koptatni, gondolván, hogy úgyse értesz hozzá.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Pithecus írta: 2018.08.07. 13:36 A "fekete" példákhoz, egy ismerőst 30 éves korában vitt el a tüdőrák. A hölgy fel sem ismerte volna a cigit, nemhogy szívta volna. Másik ismerős 89 éves korában hunyt el agyvérzésben, pedig még az utolsó napján is elszívott egy doboz mezítlábas Symphoniát.
Jah, nyilván vannak ellenpéldák is szép számmal, de azért azt gondolom jól lemérhető, hogy a dohányzás bizony növeli a rizikó faktorokat, nem kicsit. Sajnos én elég hosszú ideig passzív dohányos voltam. Szerencsére úgy 10-15 éve már egyáltalán nem és bármilyen furcsa is, ez bizony a dohányzást itt-ott betiltó tv-eknek, szabályozásoknak köszönhető elsősorban. Tudom, hogy a bagósok nem örülnek neki, de én viszont nagyon. :D
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.08.07. 13:43 Az szép sztori. Vagy tényleg dilettáns, vagy simán le akart koptatni, gondolván, hogy úgyse értesz hozzá.
Annyira komolyan mondta, hogy én inkább az előbbire gyanakszom. De persze ki tudja.... Lenne más story is egyébként, de nem akarom a fórumot ezzel terhelni. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 13:54 Jah, nyilván vannak ellenpéldák is szép számmal, de azért azt gondolom jól lemérhető, hogy a dohányzás bizony növeli a rizikó faktorokat, nem kicsit. Sajnos én elég hosszú ideig passzív dohányos voltam. Szerencsére úgy 10-15 éve már egyáltalán nem és bármilyen furcsa is, ez bizony a dohányzást itt-ott betiltó tv-eknek, szabályozásoknak köszönhető elsősorban. Tudom, hogy a bagósok nem örülnek neki, de én viszont nagyon. :D
Persze ez így van. "Fekete humornak" szántam a példákat. Említhettem volna az öreg földművest is, aki napi 2 csomag Munkást szívott, estefelé egy-két pipát is elpöfögött és naponta egy 3 literes korsó (fogkőoldó) bort hozott fel a pincéből és mind megitta. Néha (naponta néhányszor) "hígította" egy kis vegyessel. Egészen 99 éves koráig, amikoris agyonrúgta az egyik lova. Nem vicc, tények.
A passzív dohányzás rosszabb mint a valós. Rászoktató. Amikor az embergyerek környezetében mindenki füstölög, könnyen elkaphatja.
Viszont amikor leszokik, kitárul az illatvilág és sajnos a szagvilág is. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 14:04 Annyira komolyan mondta, hogy én inkább az előbbire gyanakszom. De persze ki tudja.... Lenne más story is egyébként, de nem akarom a fórumot ezzel terhelni. 8-)
Na jó, egyet még.... Nagyon kikívánkozik belőlem. :lol: Szóval egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy rózsahámlásom. Ez nem tévesztendő össze a rózsahimlővel!!!! Ez egy olyan betegség, ami kiütésekkel jár, viszont lázzal nem. Emiatt pedig lényegében bőrgyógyászati probléma. Elmentem hát vele a bőrgyógyászhoz, aki felírt valami krémet, majd mondta, hogy kenegessem vele. Jó nagy ökör voltam, hogy hallgattam rá és kentem. A tünetek rosszabbodtak. A végén már voltak olyan területek a hátamon és a hasamon, ahol szinte egybefüggő kiütéssel teli részek alakultak ki. Az a bőrgyógyásznő leszidott mindennek. Hogy biztos valamit rosszul csinálok, vagy hogy biztos edzek és izzadok, pedig mondta, hogy azt ne, meg hogy ne merészeljek műszálas cuccot hordani, miközben nincs is műszálas cuccom, még egy rohadt foci mezem se. :D Már szteroid injekciót akart adni annyira sz.rul néztem ki, mikor fogtam magam és csak úgy passzióból utána olvastam a neten az ezzel kapcsolatos tapasztalatoknak. Na akkor derült ki, hogy ezt semmivel sem lenne szabad kenni, még púderrel sem, elmúlik magától. És érdekes módon, mikor leálltam a krémmel amit adott és kivágtam a kukába, javulni kezdett. Megjegyzem rohadt lassan múlt el, mivel alaposan tönkretett a tudatlan némber a krémmel amit felírt. Kellett vagy egy hónap mire mindegyik teljesen elhalványodott és eltűnt.

Másik érdekesség ugyanezzel a betegséggel kapcsolatban, hogy az interneten azt írják, hogy kizárólag fiatal felnőttek kaphatják el és hogy egy ember életében ez csak egyszer fordulhat elő, azután valószínűleg állandó védettséget élvez. Namost ehhez képest mikor nekem először volt, már a 30-as éveim végén jártam. Persze arra is lehet mondani, hogy fiatal, de hát hmmmm.... izé.... na.... Mikor másodszor volt, merthogy nekem kétszer is volt ahhoz képest, hogy a szakirodalom szerint csak egyszer lehet - ennyit a szakirodalomról :lol: -, akkor pedig 46 éves voltam. (Mindig is tudtam, hogy későn érő típus vagyok, na de hogy ennyire. :lol: :lol: ) Már rutinos versenyzőként, a bőrgyógyász hölgyet messziről kerültem, viszont elmentem az országosba, hogy ott megmutassam valakinek, hogy egyáltalán ez az-e megint, merthogy ugye állítólag nekem már nem lehetne. És hát persze, hogy az volt másodjára is. :D

Szóval nálam ezzel a történettel az a bizonyos bőrgyógyász + a szakirodalom is lehúzta magát a klotyón. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Mai napi késelés.

http://www.origo.hu/itthon/20180807-oss ... g-fel.html

Mondjuk itt szerintem egyik megélhetési szúrta a másikat, de megint csak súlyos testi sértés a vád. Semmi gyilkossági kisérlet, semmi egyéb...

Valami peticiot mostmar kellene rittyenteni, hogy a késes támadások legyenek kiemeltek és automatikusan életellenesnek tekintsék őket gyilkossági szándékkal, és minimum 8 év.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Egy a baj:hiába kezdeményezne bárki bármit, pont lesz.rnák.
Ugyanis az ilyen késes sztoriknál több szempontot is figyelembe vesz a t. ügyésség és t. bíróság.
A legfontosabb a "késelés" helye és módja. Nyilván máshogy kezel (sajnos) egy combszúrást, mint egy has/mellkast. De ott is "szakérteti" az elszenvedett sérülést: pl. milyen mély (gyk: hiába szúrja A B-t hasba, ha a szúrás nem hatol be a hasüregbe, hanem megáll a zsíros izmokban, akkor az "sima" sts. Ha a szakértő szerint meg is gyógyult 8 nap alatt, akkor csak kísérlet).

Aztán némileg számít a halef mérete: más a helyzet egy 5 cm-es bugylinál, mint egy 20 cm-es bajonettnél.

Mindezeken felül sajnos számít az elkövető vallomása is: mi volt az ő becses szándéka ezzel a szurkálódással: ha kanyalózik, és jön a h.lye dumákkal, hogy "csak védekeztem/távol akartam pusztán tartani/belefordult stb.", akkor azt szakvéleménnyel/ tanúk vallomásával lehet ütni ( ha akarja egyáltalán a t. közvádló), máskülönben nehezen lesz emberölés kísérlet.
Persze, ha van olyan h.lye, h azt mondja, hogy "le akartam szúrni, mint egy disznót/ ki akartam ontani a beleit" az sokat segít az ügyön. De ilyen talán csak a mesében van... 😊
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 11:59 Hát szerintem ez azért nem az életszínvonal romlása miatt van, hogy a házidokik nem írnak fel gyógyszereket gyerekeknek, főleg antibiotikumokat nem. Sokkal inkább abból a tévképzetből, hogy ha kevesebb antibiotikumot szed a nép, akkor majd kevesebb lesz a rezisztens baktérium is, ami egyébként úgy ahogy van full ostobaság és tényleg csak azt eredményezi, hogy egyik-másik szerencsétlen gyerek folyamatosan beteg, mert a segg körzeti nem hajlandó gyógyszert írni mondjuk a náthájára. Az influenzára meg folyamatosan azt mondják, hogy arra minek gyógyszert szedni, az vírus, ott úgysem használ az antibiotikum. Saját tapasztalat, hogy nem a ló.fszt nem! Főleg a lórúgás erősségű, széles spektrumú. Rajtam kétszer is segített érdekes mikor beszedtem az Azi-t az influenzára, mert hát nem lehet véletlen, hogy gyógyszer mentesen már majdnem egy hete folyamatosan lázas voltam és érdekes, amikor bevettem, másnapra lement a lázam, három napos szedés után meg gyógyultnak nyilvánultam.
A vírusos szar általában hazavágja az immunrendszer gyorsreagálású szektorát, ami megágyaz a baciknak. A monocyták, makrofágok, metrononóm / keresztsejtek a vérben lévő nagy mennyiségű vírussal vannak elfoglalva. A vérképző szervek, ezért ezeknek a pótlásával van elfoglalva. Illetve a fertőzött területen a riboszómák is kakukkosak, mert az influenza pont azt "programozza át" és gyártatja vele a vírust. Így a baktériumok akadálytalanul tud ak szaporodni a vírusok okozta immunvakság okán. Akinek az immunrendszere ráadásul még genetikailag is kicsit lustább, ott aztán elszabadul a pokol. Gyorsan kialakulnak a szövődményes fertőzések is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

BreakerHUN írta: 2018.08.07. 22:43 Mai napi késelés.

http://www.origo.hu/itthon/20180807-oss ... g-fel.html

Mondjuk itt szerintem egyik megélhetési szúrta a másikat, de megint csak súlyos testi sértés a vád. Semmi gyilkossági kisérlet, semmi egyéb...

Valami peticiot mostmar kellene rittyenteni, hogy a késes támadások legyenek kiemeltek és automatikusan életellenesnek tekintsék őket gyilkossági szándékkal, és minimum 8 év.
Nem kell petició... Aki rám késsel támad, azt eleve életellenesnek veszem, és nem lesz célom az életének megóvása. Nincs rá lehetőség. Aztán, hogy a taláros nyúlbélák minek kezelik utána a holtat, az másodlagos...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Napi sün

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A TEK rátörte az ajtót egy családra másfél évvel ezelőtt, fegyvereket keresve. Kiderült hogy "állampolgári bejelentésre" mentek ki, a bejelentő a családfő felesége volt, valszeg bosszúból.
Szép.

Már hosszú ideje csak lehúzott redőnyök mellett merek fegyvert pucolni vagy pakolni otthon, nehogy egy idióta szomszéd terroristának nézzen a vadászpuskáim miatt.

http://hvg.hu/itthon/20180731_Alaptalan ... i_csaladra

Mod: nézem hogy július 31-i cikk, lehet hogy vótmá? :roll:
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Gaston Glock írta: 2018.08.07. 11:59 Hát szerintem ez azért nem az életszínvonal romlása miatt van, hogy a házidokik nem írnak fel gyógyszereket gyerekeknek, főleg antibiotikumokat nem. Sokkal inkább abból a tévképzetből, hogy ha kevesebb antibiotikumot szed a nép, akkor majd kevesebb lesz a rezisztens baktérium is, ami egyébként úgy ahogy van full ostobaság és tényleg csak azt eredményezi, hogy egyik-másik szerencsétlen gyerek folyamatosan beteg, mert a segg körzeti nem hajlandó gyógyszert írni mondjuk a náthájára. Az influenzára meg folyamatosan azt mondják, hogy arra minek gyógyszert szedni, az vírus, ott úgysem használ az antibiotikum. Saját tapasztalat, hogy nem a ló.fszt nem! Főleg a lórúgás erősségű, széles spektrumú. Rajtam kétszer is segített érdekes mikor beszedtem az Azi-t az influenzára, mert hát nem lehet véletlen, hogy gyógyszer mentesen már majdnem egy hete folyamatosan lázas voltam és érdekes, amikor bevettem, másnapra lement a lázam, három napos szedés után meg gyógyultnak nyilvánultam.
Azi sandos nekem is fa.sza volt, majd utana sima amoxicilin nagy dozisu kezelesben mikor egy kis g.eci kullancs befertozott. Szep kokarda alaku folt a csipes helyen par het utan. 3 nap Azi kezelestol eltuntek a piros koncentrikus korok. Az Azi megrepesztette a betolakodo sejtburkat az amoxicilin meg kinyirta. Par ev utan azert kivancsisagbol csinaltattam egy boreilla tesztet 18 ropiert az Ormos intezetben, negativ lett. Ja, orvosnal nem jartam jo tanacsert.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

TotoHU írta: 2018.08.08. 13:05 A TEK rátörte az ajtót egy családra másfél évvel ezelőtt, fegyvereket keresve. Kiderült hogy "állampolgári bejelentésre" mentek ki, a bejelentő a családfő felesége volt, valszeg bosszúból.
Szép.

Már hosszú ideje csak lehúzott redőnyök mellett merek fegyvert pucolni vagy pakolni otthon, nehogy egy idióta szomszéd terroristának nézzen a vadászpuskáim miatt.

http://hvg.hu/itthon/20180731_Alaptalan ... i_csaladra

Mod: nézem hogy július 31-i cikk, lehet hogy vótmá? :roll:
Kár, hogy nem perel kártéritésért. En bizony azt is megprobalnam, hogy aki parancsot adott az akcióra az ne viseljen tobbé jelvényt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 14:23 Kár, hogy nem perel kártéritésért. En bizony azt is megprobalnam, hogy aki parancsot adott az akcióra az ne viseljen tobbé jelvényt.
és miért nem lottózol inkább? Több esélyed van az 5-ösre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2018.08.08. 14:29 és miért nem lottózol inkább? Több esélyed van az 5-ösre.
:D Itthon igen. De EU emberjogi birosag, sajtóban hot topic stb... es maris mashogy all a dolog.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2018.08.07. 13:27 Csak a fizikai-kémiai pontosság kedvéért.

Nem füst.

definició: "A füst fizikai megközelítésben diszperz rendszer, azaz azon jelenség, melynek során a levegőben vagy más gáz halmazállapotú diszperz közegben égés során keletkezett gázok és porlasztott szilárd anyagi részek oszlanak el. "

Gőz.
örülök neki, hogy megelőztél
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2018.08.08. 14:31 :D Itthon igen. De EU emberjogi birosag, sajtóban hot topic stb... es maris mashogy all a dolog.
miért nem versz inkább 100-as szögeket a faszodba? Nem fáj annyira és olcsóbb is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: Napi sün

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2018.08.08. 14:40 miért nem versz inkább 100-as szögeket a faszodba? Nem fáj annyira és olcsóbb is.
Miert, mar probaltad?
Válasz küldése