Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2021.01.24. 11:52www.kalappal.hu
Azt most nézem, hogy a mobilos felületük vagy nincs befejezve vagy simán oltári szar ;)
PC-ről kell megnézni, vagy mobilon átállítani, hogy ne a mobilos verziót mutassa...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.01.24. 12:00 Azt most nézem, hogy a mobilos felületük vagy nincs befejezve vagy simán oltári szar ;)
PC-ről kell megnézni, vagy mobilon átállítani, hogy ne a mobilos verziót mutassa...
Köszönöm!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.24. 12:00 Azt most nézem, hogy a mobilos felületük vagy nincs befejezve vagy simán oltári szar ;)
PC-ről kell megnézni, vagy mobilon átállítani, hogy ne a mobilos verziót mutassa...
R fórumtárs üzemelteti, Nála érdemes reklamálni.
Postán rendeltem (PC-ről ;) ) és minden zsír volt. Egy munkanap alatt Budapesten volt a cucc, utazni sem kellett. Korrekt hely.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Pitbull minimal komfort, mehviaszolva.
20210204_142255-01.jpeg
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Pisztoly távcsővel van valakinek tapasztalata? .38 special revolverre kéne. UTG-t találtam, ami nem légpisztolyos (https://leapers.com/index.php?act=prod_ ... SCP-27PRGW). Nem tudjátok ki forgalmazza itthon?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Céltávcsöveknél miként van feltüntetve hogy milyen kaliberű , milyen hátrarugási energiával rendelkező puskára lehet feltenni ? 223 remingtonhoz kellene valami egyszerűbb .... A tizenezres e-bay távcsövek mit bírnak ?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2021.02.05. 09:32 Sziasztok. Céltávcsöveknél miként van feltüntetve hogy milyen kaliberű , milyen hátrarugási energiával rendelkező puskára lehet feltenni ? 223 remingtonhoz kellene valami egyszerűbb .... A tizenezres e-bay távcsövek mit bírnak ?
Szia,

Kaliber (pl. 30-06, .50 BMG), vagy energia (1500J, 3000J)van feltüntetve a leírásban - néha pedig sehol... a távcsövön magán még nem láttam. Ez a szám általában igen optimista - “eggyel nagyobbat” érdemes venni, és semmiképpen sem feszegetni a határokat.

Tízenezres no name távcső - lutri, vagy jó lesz, vagy nem. Inkább nem, mint igen. Csak használatakor, ill felhasználói visszajelzésekből lehet valami értelmeset mondani, konkrét modellenként is változó.

.223 viszont nem rúg nagyot - akár be is lehet vállalni, hátha bejön alapon.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

Trailm írta: 2021.02.05. 09:32 A tizenezres e-bay távcsövek mit bírnak ?
Szia,

En (jopar evvel ezelott) vettem egy marek (6-8 db) olcso red dotot.

Marmint ezeket egyesevel vettem: amikor tonkrement, akkor vettem egy kovetkezot. Igy tobbet voltam reddot nelkul, mint mukodo red dot tulajdonosakent, mivel tobb ido volt megvenni, mint amennyi ido alatt tonkrementek. :-(

Vegul meguntam, es vettem rendeset (eotech). Aztan mivel jol mukodott, vettem meg egyet a masik fegyveremre. Az elso kb 10 ev utan romlott el, a masodik meg csak 8 eves, es kivaloan mukodik.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Pedersoli menet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Próbálom megfejteni, milyen szabvány szerinti a Pedersoli által alkalmazott 5MA és 7MA menet. Az világos, hogy a 10/32 az "tiszta amerika": Unified Thread Standard. Egyre gyanúsabb, hogy olaszos lazasággal kitaláltak egy új jelölést az M5 és M7 ISO-métermenetnek.

Utóirat: kerítek is egy-egy anyát és csavart "idomszernek".
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

A fotó kedvéért lenyúltam asszonynak készült övet. Képen minden nemzeti termék :D
aaa.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Megint behalt egy olcsó lámpám és mindig akkor amikor használnám :cry:
Végre találtam egy rendes darabot és ráadásul ebből a tipusból van többféle változat is.
Én olyat kerestem aminek nincs 86 féle üzemmódja.Amikor világítani akarok,akkor tuti villog vagy halványan világít! :lol:
Egykezes,lámpatest végén lévő kapcsoló,teljesen vízálló és szúrófény.140mm hosszú és 25mm a test középen így egyszerűen rögzíthető fegyveren bilinccsel.Vettem hozzá fegyverre való kapcsolót amin egy nyomógomb és egy kapcsoló van.18650-es akkuval müxik és nem fáradt le -3 fokban mint a lézer akksija :mrgreen:
Convoy C8 M-es méret 8-)
Convoj C8.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Recon »

Holosun HS510C & HM3X

www.kalappal.hu
Csatolmányok
M716.JPG
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Recon írta: 2021.02.25. 15:58 Holosun HS510C & HM3X
Igazából én is épp ennek a pakknak a beszerzésén rágódom már jóideje. Tapasztalat valakinek van vele? A nagyítóka külön rögzítés nélküli működése érdekel leginkább; nem lötyög, nem mozdul el onnan, ahová ember akarva állította?
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Recon »

Szia.

Nagyon jól összerakott szett, a nagyító képminősége kiváló gyorscsatis mindkettő és masszív nagyon.
Érkezik szettben és külön, külön is 2féle nagyítóval és kétféle (Classic és ELite) kivitelben.
Hamarosan érkezik készletre, meg lehet majd tapizni, próbálni nálunk.

https://kalappal.hu/search?controller=search&s=holosun
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roberto68 írta: 2021.02.26. 15:26 Sziasztok,

Bár elég kicsi a siker esélye, de ezúton is keresek Colt Python revolverhez markolatot. Elsősorban Pachmayr 02528 érdekelne, de szóba jöhet minden olyan egyedi (sport)markolat is, ami hátul is takarja a markolatkeretet.
Elég hosszúak az ujjaim, a most rajta lévővel kevésbé kényelmes (vagy csak nagyon megszoktam a régi Taurus szuper Trausch markolatát...).

Ha valakinek lenne ilyesmi eladó, vagy látott valamelyik ismerősénél/boltban/lőtéren hányódni Python markolatot, kérem dobjon rám egy üzenetet.
Az is érdekelne, ha valaki szokott rendelni fegyveres dolgokat az USA-ból, esetleg betársulnék egy Pachmayr erejéig.
:?:
02528
02529
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

pogessor írta: 2021.02.25. 16:05 A nagyítóka külön rögzítés nélküli működése érdekel leginkább; nem lötyög, nem mozdul el onnan, ahová ember akarva állította?
Szia,

Egy ilyen nagyito hogy tud elmozdulni?

Bel
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

bel írta: 2021.02.26. 17:06 Szia,
Egy ilyen nagyito hogy tud elmozdulni?
Bel
Ez egy egy mozdulattal a szem elé bebillenthető, illetve onnan kibillenthető nagyító. Nincs fixálva a két szélső állapotában tudtommal semmilyen külön gombbal-bármivel; kizárólag a súrlódás tartja abban állapotában, ahová lövész állította. Erre értettem - hogy vajh ez elégséges-e. Illetőleg, hogy jól tudom-e.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

pogessor írta: 2021.02.25. 16:05 Igazából én is épp ennek a pakknak a beszerzésén rágódom már jóideje. Tapasztalat valakinek van vele? A nagyítóka külön rögzítés nélküli működése érdekel leginkább; nem lötyög, nem mozdul el onnan, ahová ember akarva állította?
ha a nagyító elmozdul az nem befolyásol a pontosságon, a red-dot pontja nem mozog. Nekem is volt hasonló szett, a nagyító kissé "lötyögött" de nem befolyásolt semmit..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

G.D írta: 2021.02.26. 16:59 :?:
02528
02529
Igen, ez is egy lehetőség, köszi.
Az viszont gáz hogy a 32-35 dolláros cuccból mire ide kerül mennyi lesz...

Egyébként találtam egy Lyman árlistát a Kapszli oldalán, ott 15.000-ért vannak fent ugyanezek, ha még aktuális, az eddigi legjobb megoldás lehet.
De ha belebotlanék egy fiók mélyén elfekvő darabba, az lenne a tuti :lol:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

Recon írta: 2021.02.26. 10:12 Nagyon jól összerakott szett, a nagyító képminősége kiváló gyorscsatis mindkettő és masszív nagyon.
Szia,

Megneztem a leirasat, hat az altalam hasznalthoz kepest ez urtechnika. :-)
Ha jol szamolom, 4-gyel tobb parametere allithato.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2021.02.26. 17:18 Ez egy egy mozdulattal a szem elé bebillenthető, illetve onnan kibillenthető nagyító. Nincs fixálva a két szélső állapotában tudtommal semmilyen külön gombbal-bármivel; kizárólag a súrlódás tartja abban állapotában, ahová lövész állította. Erre értettem - hogy vajh ez elégséges-e. Illetőleg, hogy jól tudom-e.
Az enyém gagyi kínai noname, de kielégítően működik, és zárt állapotban rögzíthető - de kibillentve már nem . Így néz ki - zárva, ill nyitva. Vato sporttárs jól szólt - ez csak egy nagyító, nem számít, ha kicsit elmozdul - maga a célzás mindig a red dottal történik.

A minőségibb darabokon található QD pedig kifejezetten jó dolog - a képen látható példány sajnos sima csavaros, nem gyorszáras.
4F6B3C35-8045-40AD-9CFA-2BE5ED65944B.jpeg
1B23085B-EC5E-4891-A66B-AF1A41006D12.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Recon »

pogessor írta: 2021.02.26. 17:18 Ez egy egy mozdulattal a szem elé bebillenthető, illetve onnan kibillenthető nagyító. Nincs fixálva a két szélső állapotában tudtommal semmilyen külön gombbal-bármivel; kizárólag a súrlódás tartja abban állapotában, ahová lövész állította. Erre értettem - hogy vajh ez elégséges-e. Illetőleg, hogy jól tudom-e.
De fixálva van egy rugós rögzíti stifttel szerintem, mert érezni ahogy átbillen és komolyabb erő kell hogy visszabillentsd, nem a súrlódás tartja végállásban az biztos.....
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.02.26. 19:12 Szia,

Megneztem a leirasat, hat az altalam hasznalthoz kepest ez urtechnika. :-)
Ha jol szamolom, 4-gyel tobb parametere allithato.

Bel
Mielőtt még egyszer elfelejteném megkérdezni (pedig nem tegnapi a cikked)…
"A legjobb megoldás az, ha egy oldalra kibillenthető szereléket használunk, ezt nagyon gyorsan (1 másodperc körüli idő alatt) lehet ki/be billenteni. Nem véletlen, hogy a DEVGRU (SEAL 6., akik Bin Ladent likvidálták) emberei is ilyet (EOTech piros-pont és háromszoros nagyító) használnak, miközben ők gyakorlatilag bármit megvehetnek. Egyetlen hátránya, hogy nagyon drága, pl. Brügger&Thomet-től 345 EUR csak a szerelék (tehát kb. másfélszer annyiba kerül, mint egy CZ-858 karabély, ami egy kiváló fegyver, és nem csak egy »zsanér«), és az EOTech is hasonló árban van."
…pontosan melyik típust választottad?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.02.27. 10:27 …pontosan melyik típust választottad?
Szia,

Hat, mar nem is emlekszek a pontos tipusra, de a cikk alapjan gyorsan megvan:
"Az nem volt kérdés, hogy a "fő" irányzék a jól bevált EOTech 512A65 legyen ($394)."
"Ezért aztán áttértem az UTG távcsőre (aminek a teljes neve: "UTG 3X Magnifier with Innovative Flip-to-side Quick Detach Picatinny Mount"). Ez a konkurenciához képest hihetetlenül olcsó ($81, az EOTech $549)."

Az utobbi kifejezetten ritkan hasznalom, mert nem nagyon van alkalmam 150 m-nel messzebb loni.
Tavaly a SAS puska versenyen jo szolgalatot tett, de talan tavalyelott egyszer se hasznaltam.
Ez 2 ev alatt egy hasznalat nem sok.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Nyáron leveleztem TAL-lal (sajnos nem aktív fórumtagunk). Az apropó az volt, hogy: "Régóta szeretnék távcsövet venni: főleg kirándulásra-túrázásra kísérne el, esetleg a családban kölcsönadom. Mi sem egyszerűbb: bemegyek például a Budapesti Távcső Centrumba… Hát ennyire nem egyszerű. Olyan extra igényem van, hogy menthetetlenül beleszerettem az antik/retró távcsövekbe. [Így írtam körül, hogy a tubusuk nem műanyag, fekete, és rücskös.] (Ha elkezdek vadászni, akkor veszek egy arra alkalmas, komolyabb távcsövet.)" - Ehhez már csak annyit teszek hozzá, hogy II. világháborúsat és régebbit nem veszek: egyrészt annak gyűjtők és muzeológusok óvó kezeiben van a helye, márpedig én használni fogom; másrészt tuti, hogy ezzel a sztorival akarnak átvágni.

A használt keresőtávcső vásárlás szempontjai, idézet a levelemből:
Kezemben van a távcső: meg kell tudni mondanom, elfogadható, de inkább jó állapotban van-e. A 9mm.hu fórumát törölték, 2014-ben kiolvastam és kijegyzeteltem az optika-topikot. A levél témájával kapcsolatban ennyit tudtam megmenteni az ott felhalmozott tudásból:
- az optikai elemek - nyilván - sértetlenek legyenek, karc se legyen rajtuk, játékuk nem lehet. Annak idején feljegyeztem olyat is, hogy a T-réteg hiánya is hiba. Ez a tükröződésgátló/antireflexiós réteg, ha nem tévedek: nem tudom, hogyan állapítsam meg a hiányát.
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- horpadás ne legyen a tubuson;
- ha az optika belső felületén párásodás, fátyolréteg van, hibás a távcső. Annak idején írtad:
„Optikailag lehet ellenőrizni a tisztaságát, párásodási lehetőségét. Megnézed a szemlencsét, objektívet lámpával belevilágítva és ha szennyeződést, fehér fátyolréteget, vagy párafoltot és csillagszerű ragasztás elválást látni, akkor felejtős, mert lehet javítani, de sokba lesz.” (Párásodó távcsövet azonnal javítani kell!)
- belenézve a látómező széle is legyen éles;
- belenézve ne legyen kettőskép: "ne lássak duplán", ne legyen mindennek két kontúrja. Ha jól sejtem, ezt az eredményezi, hogy a két tubus optikai tengelye nem párhuzamos. Tehát nézzek bele a távcsőbe, majd felváltva az egyik, majd a másik szemem behunyva ellenőrizzem, hogy a két kép egyezik-e.
- kb. 30 cm-ről belenézek a szemlencsébe: a kilépő pupilla egy kis, fényes kör. Ha szabályos kör alakú és az éle nem homályos, a távcső megfelelő.
- 10×-es nagyítástól már nagyon felnagyítja a kéz remegését, állvány nélkül használhatatlan. (Tehát ilyet ne is keressek.)
- vadászatra minimum 50 mm-es objektív kell; 45-50 éves kor felett elég 42-50 mm-es objektív. (Ez most nem szempont.) Állítólag nappali használatra 30-32 mm-es objektív elegendő.
[Megjegyzem: 7×30-as és 8×30-as használt retro keresőtávcsőről van a legtöbb hirdetés.]
- régi távcsövek szürkületi értéke csökken, karbantartásuk szükséges: a távcső legyen javítható, tisztítható, beszabályozható; minden optikai elemet lehessen kibontani. (Hogy ezt hogyan fogom szakmán kívüliként szemrevételezéssel megállapítani, jó kérdés.)
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- a vacakság jele, hogy hiába üveg a lencse, ha műanyag a rögzítőgyűrűje.


TAL azt írta válaszlevelében, hogy a lényeget megmentettem, és a véleménye nem változott. - Ami fontosabb: Ti mivel egészítenétek ki?

Remélem másnak is hasznos a megmentett információ.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Poresz írta: 2021.02.27. 23:48 Nyáron leveleztem TAL-lal (sajnos nem aktív fórumtagunk). Az apropó az volt, hogy: "Régóta szeretnék távcsövet venni: főleg kirándulásra-túrázásra kísérne el, esetleg a családban kölcsönadom. Mi sem egyszerűbb: bemegyek például a Budapesti Távcső Centrumba… Hát ennyire nem egyszerű. Olyan extra igényem van, hogy menthetetlenül beleszerettem az antik/retró távcsövekbe. [Így írtam körül, hogy a tubusuk nem műanyag, fekete, és rücskös.] (Ha elkezdek vadászni, akkor veszek egy arra alkalmas, komolyabb távcsövet.)" - Ehhez már csak annyit teszek hozzá, hogy II. világháborúsat és régebbit nem veszek: egyrészt annak gyűjtők és muzeológusok óvó kezeiben van a helye, márpedig én használni fogom; másrészt tuti, hogy ezzel a sztorival akarnak átvágni.

A használt keresőtávcső vásárlás szempontjai, idézet a levelemből:
Kezemben van a távcső: meg kell tudni mondanom, elfogadható, de inkább jó állapotban van-e. A 9mm.hu fórumát törölték, 2014-ben kiolvastam és kijegyzeteltem az optika-topikot. A levél témájával kapcsolatban ennyit tudtam megmenteni az ott felhalmozott tudásból:
- az optikai elemek - nyilván - sértetlenek legyenek, karc se legyen rajtuk, játékuk nem lehet. Annak idején feljegyeztem olyat is, hogy a T-réteg hiánya is hiba. Ez a tükröződésgátló/antireflexiós réteg, ha nem tévedek: nem tudom, hogyan állapítsam meg a hiányát.
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- horpadás ne legyen a tubuson;
- ha az optika belső felületén párásodás, fátyolréteg van, hibás a távcső. Annak idején írtad:
„Optikailag lehet ellenőrizni a tisztaságát, párásodási lehetőségét. Megnézed a szemlencsét, objektívet lámpával belevilágítva és ha szennyeződést, fehér fátyolréteget, vagy párafoltot és csillagszerű ragasztás elválást látni, akkor felejtős, mert lehet javítani, de sokba lesz.” (Párásodó távcsövet azonnal javítani kell!)
- belenézve a látómező széle is legyen éles;
- belenézve ne legyen kettőskép: "ne lássak duplán", ne legyen mindennek két kontúrja. Ha jól sejtem, ezt az eredményezi, hogy a két tubus optikai tengelye nem párhuzamos. Tehát nézzek bele a távcsőbe, majd felváltva az egyik, majd a másik szemem behunyva ellenőrizzem, hogy a két kép egyezik-e.
- kb. 30 cm-ről belenézek a szemlencsébe: a kilépő pupilla egy kis, fényes kör. Ha szabályos kör alakú és az éle nem homályos, a távcső megfelelő.
- 10×-es nagyítástól már nagyon felnagyítja a kéz remegését, állvány nélkül használhatatlan. (Tehát ilyet ne is keressek.)
- vadászatra minimum 50 mm-es objektív kell; 45-50 éves kor felett elég 42-50 mm-es objektív. (Ez most nem szempont.) Állítólag nappali használatra 30-32 mm-es objektív elegendő.
[Megjegyzem: 7×30-as és 8×30-as használt retro keresőtávcsőről van a legtöbb hirdetés.]
- régi távcsövek szürkületi értéke csökken, karbantartásuk szükséges: a távcső legyen javítható, tisztítható, beszabályozható; minden optikai elemet lehessen kibontani. (Hogy ezt hogyan fogom szakmán kívüliként szemrevételezéssel megállapítani, jó kérdés.)
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- a vacakság jele, hogy hiába üveg a lencse, ha műanyag a rögzítőgyűrűje.


TAL azt írta válaszlevelében, hogy a lényeget megmentettem, és a véleménye nem változott. - Ami fontosabb: Ti mivel egészítenétek ki?

Remélem másnak is hasznos a megmentett információ.
Azzal egésziteném ki hogy a régebbi távcsövek kőzül nagyon kevés felel meg a leirt elvárásoknak.Ha van vagy olyan drágán akarják eladni hogy nem akarod vagy nem is eladó.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Poresz írta: 2021.02.27. 23:48 Ti mivel egészítenétek ki?

Remélem másnak is hasznos a megmentett információ.
Köszi!

Én annyit tennék hozzá, hogy korábban voltak nem multicoated távcsövek is (most a gagyikat, amik most is vannak nem számolva, csak a normális minőséget), pl. a MOM honvédségi/BM-es, ezek rosszabbak, mint a korabeli multisok (pl. jénai Zeiss-ek).

Nekem egy honvédségi MOM van, szálkeresztes, a kemény bőrtokkal együtt volt 15 000,-. Annyi lehet a fura, hogy ezen az élességállítás független a két szemlencsén, tulajdonképpen mintha két dioptriaállító lenne és nincs központi élességállító. Állítólag azért voltak ilyenek a katonai távcsövek, mert strapabíróbb és így be lehet állítani úgy, hogy állítás nélkül éles képet ad nagy távolságtartományban.

(Nem vagyok nagy tudója a témának, csak amit mondtak nekem abból erre emlékszem.)
AMP762
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.07.26. 20:30

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AMP762 »

Csatolmányok
REV14
REV14
REV14.1
REV14.1
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.02.27. 23:48 Nyáron leveleztem TAL-lal (sajnos nem aktív fórumtagunk). Az apropó az volt, hogy: "Régóta szeretnék távcsövet venni: főleg kirándulásra-túrázásra kísérne el, esetleg a családban kölcsönadom. Mi sem egyszerűbb: bemegyek például a Budapesti Távcső Centrumba… Hát ennyire nem egyszerű. Olyan extra igényem van, hogy menthetetlenül beleszerettem az antik/retró távcsövekbe. [Így írtam körül, hogy a tubusuk nem műanyag, fekete, és rücskös.] (Ha elkezdek vadászni, akkor veszek egy arra alkalmas, komolyabb távcsövet.)" - Ehhez már csak annyit teszek hozzá, hogy II. világháborúsat és régebbit nem veszek: egyrészt annak gyűjtők és muzeológusok óvó kezeiben van a helye, márpedig én használni fogom; másrészt tuti, hogy ezzel a sztorival akarnak átvágni.

A használt keresőtávcső vásárlás szempontjai, idézet a levelemből:
Kezemben van a távcső: meg kell tudni mondanom, elfogadható, de inkább jó állapotban van-e. A 9mm.hu fórumát törölték, 2014-ben kiolvastam és kijegyzeteltem az optika-topikot. A levél témájával kapcsolatban ennyit tudtam megmenteni az ott felhalmozott tudásból:
- az optikai elemek - nyilván - sértetlenek legyenek, karc se legyen rajtuk, játékuk nem lehet. Annak idején feljegyeztem olyat is, hogy a T-réteg hiánya is hiba. Ez a tükröződésgátló/antireflexiós réteg, ha nem tévedek: nem tudom, hogyan állapítsam meg a hiányát.
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- horpadás ne legyen a tubuson;
- ha az optika belső felületén párásodás, fátyolréteg van, hibás a távcső. Annak idején írtad:
„Optikailag lehet ellenőrizni a tisztaságát, párásodási lehetőségét. Megnézed a szemlencsét, objektívet lámpával belevilágítva és ha szennyeződést, fehér fátyolréteget, vagy párafoltot és csillagszerű ragasztás elválást látni, akkor felejtős, mert lehet javítani, de sokba lesz.” (Párásodó távcsövet azonnal javítani kell!)
- belenézve a látómező széle is legyen éles;
- belenézve ne legyen kettőskép: "ne lássak duplán", ne legyen mindennek két kontúrja. Ha jól sejtem, ezt az eredményezi, hogy a két tubus optikai tengelye nem párhuzamos. Tehát nézzek bele a távcsőbe, majd felváltva az egyik, majd a másik szemem behunyva ellenőrizzem, hogy a két kép egyezik-e.
- kb. 30 cm-ről belenézek a szemlencsébe: a kilépő pupilla egy kis, fényes kör. Ha szabályos kör alakú és az éle nem homályos, a távcső megfelelő.
- 10×-es nagyítástól már nagyon felnagyítja a kéz remegését, állvány nélkül használhatatlan. (Tehát ilyet ne is keressek.)
- vadászatra minimum 50 mm-es objektív kell; 45-50 éves kor felett elég 42-50 mm-es objektív. (Ez most nem szempont.) Állítólag nappali használatra 30-32 mm-es objektív elegendő.
[Megjegyzem: 7×30-as és 8×30-as használt retro keresőtávcsőről van a legtöbb hirdetés.]
- régi távcsövek szürkületi értéke csökken, karbantartásuk szükséges: a távcső legyen javítható, tisztítható, beszabályozható; minden optikai elemet lehessen kibontani. (Hogy ezt hogyan fogom szakmán kívüliként szemrevételezéssel megállapítani, jó kérdés.)
[Ezt a mai napig sem tudom.]
- a vacakság jele, hogy hiába üveg a lencse, ha műanyag a rögzítőgyűrűje.


TAL azt írta válaszlevelében, hogy a lényeget megmentettem, és a véleménye nem változott. - Ami fontosabb: Ti mivel egészítenétek ki?

Remélem másnak is hasznos a megmentett információ.
Nekem egy kb 40 éves BPC5 8x30 szovjet van. Kifogástalan. De a régi 8x30 Zeiss, Wetzlar, Hensoldt csövek is kiválóak. Kahles, vagy Swarovski nemtom, gyártott-e ilyen kis, kényelmes keresőket.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

Üdv!
Tudna valaki segíteni Pitbull-19M markolat témában?

Nekem tökéletesen bevált a fekete műanyag "madárfej" markolat, de nekem túl könnyű.
Van aki le tudja gyártani keményfából, vagy kapható valahol tömör gumiból/műanyagból?
Boltokban ugye nem igazán érdemes keresgélni, itt pedig még nem olvastam elég posztot, hogy tudjam, hogy kihez lehetne fordulni privátban.
Saját 3D nyomtatásban is gondolkodtam, de aránytalanul sok munka lenne vele, nem feltétlenül tökéletes végeredménnyel.

Az lenne az ideális, ha nem kellene a fegyvert elvinnem sehova, csak megrendelhetném a markolatot.
Pitbull-19M.jpg
Pitbull-19M.jpg (59.28 KiB) Megtekintve 31244 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára omerta18 2021.03.01. 23:07-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁGOK, csak az Asia Center Önvédelmi Boltban!

3D-nyomtatott övre fűzhető műanyag gázspray tokok! Vékony sprayhez: 3500- Ft

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/gaz ... tok-kicsi/

Kép

Vastag sprayhez: 4000- Ft

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/gaz ... -tok-nagy/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2021.02.28. 17:53 Nekem egy kb 40 éves BPC5 8x30 szovjet van. Kifogástalan. De a régi 8x30 Zeiss, Wetzlar, Hensoldt csövek is kiválóak. Kahles, vagy Swarovski nemtom, gyártott-e ilyen kis, kényelmes keresőket.
Amikor ezt a hozzászólást írtad, már meg is rendeltem a TAL által ajánlott típust, ami a felsorolásodban is szerepel: Carl Zeiss Deltrinem 8×30.
Pont most kaptam meg…
Carl Zeiss hiba.JPG
…mi a…?
Arra tippelek, ez a tükröződésgátló réteg hibája. Kipróbálva nem látszik semmi ebből a nyilvánvaló hibából: megítélésem szerint szép éles képet ad.
Hagyjam a fenébe, vagy küldjem vissza?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.04. 09:47 Arra tippelek, ez a tükröződésgátló réteg hibája. Kipróbálva nem látszik semmi ebből a nyilvánvaló hibából: megítélésem szerint szép éles képet ad.
Hagyjam a fenébe, vagy küldjem vissza?
Szia!
Igen, a bevonat hibája.
Mikroszkópokban vagyok inkább otthon, ott az ilyennek nincs jelentősége.
(A képalkotást nem befolyásolja.)
De kérdezd meg szerintem TAL-t, mi a véleménye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.03.04. 10:22-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

omerta18 írta: 2021.03.01. 23:01 Üdv!
Tudna valaki segíteni Pitbull-19M markolat témában?

Nekem tökéletesen bevált a fekete műanyag "madárfej" markolat, de nekem túl könnyű.
Ha csak annyi a gond hogy túl könnyű, akkor belül fel lehet tölteni pl. melegragasztó pisztollyal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.03.04. 09:47 Amikor ezt a hozzászólást írtad, már meg is rendeltem a TAL által ajánlott típust, ami a felsorolásodban is szerepel: Carl Zeiss Deltrinem 8×30.
Pont most kaptam meg…
Carl Zeiss hiba.JPG
…mi a…?
Arra tippelek, ez a tükröződésgátló réteg hibája. Kipróbálva nem látszik semmi ebből a nyilvánvaló hibából: megítélésem szerint szép éles képet ad.
Hagyjam a fenébe, vagy küldjem vissza?
Nézd meg, hogy szürkületben, vagy lapos szögben érkező fény esetén (naplemente) sem zavaró-e. Ha így is oké, jó áron vetted, (10-15 körül), és téged nem zavar, akkor tartsd meg. Eladni így nem nagyon fogod tudni később, arra számíts.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

5perces pocket holster :D
F8E051B3-B4C4-4BE6-9E6B-82E458CDB0D4.jpeg
0F552331-E587-4534-99ED-B3EB1A2493DA.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Fali puskatartó

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Megoldásom a fali puskatartóra: fekete fa ruhafogas.
fali puskatarto.JPG
Az íves mélyedésbe szépen beleül a puska. (A linken lementhetetlen képen láthatók a méretek, amik ismerete nélkül meg se vettem volna.) A cső vízszintes, így az olaj sem fog lefolyni a lőporkamrába. Fából van, így nem karistolja össze a fegyvert (és nem kell zsugorcsövekkel elcsúfítanom egy szép réz tartót). Mivel vastagsága megfelelő, fúrok bele egy diszkrét furatot, amin és a sátorvason keresztülvezetem egy lakat kengyelét. (Ez volt a "selling point": lakatolható deklarált fali puskatartót nem találtam. - Hogy a viharba nem egyértelmű ez az igény?!)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fali puskatartó

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2021.03.14. 18:41 Megoldásom a fali puskatartóra: fekete fa ruhafogas.
"Page Not Found" :(
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fali puskatartó

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2021.03.14. 19:45 "Page Not Found" :(
Mi a…? Ha nem vagyok bejelentkezve, nekem se mutatja? Tessék, itt van.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Használt keresőtávcső

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Elfelejtettem megírni: mindkettőtök tanácsát megfogadtam.
WildBear23 írta: 2021.03.04. 10:18 Szia!
Igen, a bevonat hibája.
Mikroszkópokban vagyok inkább otthon, ott az ilyennek nincs jelentősége.
(A képalkotást nem befolyásolja.)
De kérdezd meg szerintem TAL-t, mi a véleménye.
TAL válasza az volt, hogy ez a jégvirág forma akkor jelenik meg, ha a két lencse közt a ragasztás kell felválni; javítani csak cserével lehet, de ha lenne is alkatrész hozzá, elég drága lenne új beszabályozással.
jó ha van írta: 2021.03.04. 15:22 Nézd meg, hogy szürkületben, vagy lapos szögben érkező fény esetén (naplemente) sem zavaró-e. Ha így is oké, jó áron vetted, (10-15 körül), és téged nem zavar, akkor tartsd meg. Eladni így nem nagyon fogod tudni később, arra számíts.
Használt-retro kategóriában jobbára ezt (Carl Zeiss Deltrinem) javasolta TAL, de már akkor figyelmeztetett: ha nem kifogástalan, még egyszer rákölthetem az árát.
Húszezer forintba került, ez volt a legolcsóbb hirdetés az elmúlt félévben.
Egyelőre elégedett vagyok vele úgy, hogy nem vagyok profi távcsőhasználó (például vadász), és különösebb tapasztalatom sincs távcsövekkel.
Megbékéltem a legrosszabb eset lehetőségével, így próbálgatom a határait szürkületben is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Urak

Az lenne a kérdésem hogy vajon HW revolverekre (konkrétan HW 357) létezik-e olyan Hogue vagy más utángyártott markolat ami passzos?
A gyári fa és gumi markolatok fellelhetőséget ismerem, azt is aki itthon tudna gyártani rá famarkolatot. De engem az utángyártott verziók érdekelnek, van erre tippje valakinek?
Mellékekem a fegyver fotóját levett markolattal. Erre is csak "belebújós" markolatok jók, amit alulról lehet felfogatni.
20210322_145038.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.03.22. 15:46 Urak

Az lenne a kérdésem hogy vajon HW revolverekre (konkrétan HW 357) létezik-e olyan Hogue vagy más utángyártott markolat ami passzos?
A gyári fa és gumi markolatok fellelhetőséget ismerem, azt is aki itthon tudna gyártani rá famarkolatot. De engem az utángyártott verziók érdekelnek, van erre tippje valakinek?
Mellékekem a fegyver fotóját levett markolattal. Erre is csak "belebújós" markolatok jók, amit alulról lehet felfogatni.

20210322_145038.jpg
nincs nagyon utángyártott, de azért van néhány gyári opció, nem?

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.03.22. 15:54 nincs nagyon utángyártott, de azért van néhány gyári opció, nem?
Ezeket láttam. A gumi markolatból amit szeretnék, van nekik kettő, abból a legelső az ami gyárilag a fegyveren van, az az én kezemnek nagyon vékony, kicsi, kényelmetlen. (Érdekes módon a legtöbb helyen a famarkolatot erőltetik, aminek az esztétikumon kívül nem látom sok értelmét. Csúszik, sérülékenyebb, stb.)
Ezért lenne érdekes, ha valamilyen hasonló belebújós utángyártott gumimarkolat létezne ehhez a fegyverhez is.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.03.22. 15:46 Urak

Az lenne a kérdésem hogy vajon HW revolverekre (konkrétan HW 357) létezik-e olyan Hogue vagy más utángyártott markolat ami passzos?
A gyári fa és gumi markolatok fellelhetőséget ismerem, azt is aki itthon tudna gyártani rá famarkolatot. De engem az utángyártott verziók érdekelnek, van erre tippje valakinek?
Mellékekem a fegyver fotóját levett markolattal. Erre is csak "belebújós" markolatok jók, amit alulról lehet felfogatni.
Nem tudom, mi a tudomány legfrissebb állása…

"Az Arminius-szerkezetet sokan másolták, így például az USA-beli Charter Arms, hogy egy ismertebbet említsek. A Charter Arms Bulldog .357 Mag/.44 Spec. revolver esetében azért az alkalmazott lőszer teljesítménye mutatja a koncepció sikerét. Szomorú érdekességként érdemes megemlíteni, hogy John Lennont egy Charter Arms Undercover .38 Special revolverrel ölték meg, mely szerkezetileg szinte azonos az Arminius HW38 egy korábbi verziójával." - Weihrauch Arminius revolverek – A német precizitás termékei

…de ez alapján szemügyre venném a Charter Arms markolatokat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.03.22. 16:31 Ezeket láttam. A gumi markolatból amit szeretnék, van nekik kettő, abból a legelső az ami gyárilag a fegyveren van, az az én kezemnek nagyon vékony, kicsi, kényelmetlen. (Érdekes módon a legtöbb helyen a famarkolatot erőltetik, aminek az esztétikumon kívül nem látom sok értelmét. Csúszik, sérülékenyebb, stb.)
Ezért lenne érdekes, ha valamilyen hasonló belebújós utángyártott gumimarkolat létezne ehhez a fegyverhez is.
Nekem az Alfán 3D nyomtatott van, azt nem kis meló megtervezni, de utána annyit nyomtatsz amennyit akarsz. Keresni kell valaki zakkantat, aki megcsinálja neked a modellt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.03.22. 16:42 Nekem az Alfán 3D nyomtatott van, azt nem kis meló megtervezni, de utána annyit nyomtatsz amennyit akarsz. Keresni kell valaki zakkantat, aki megcsinálja neked a modellt.
Jó tipp köszi, eszembe jutott nekem is. De ekkora szívességet nem várok el senkitől.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.03.22. 16:49 Jó tipp köszi, eszembe jutott nekem is. De ekkora szívességet nem várok el senkitől.
Hát akkor meg kell fizetni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.03.22. 16:42 Nekem az Alfán 3D nyomtatott van, azt nem kis meló megtervezni, de utána annyit nyomtatsz amennyit akarsz. Keresni kell valaki zakkantat, aki megcsinálja neked a modellt.
A CAD-modell nem megfogható, úgyhogy a külső méretekkel játszani kell (reszelünk-ragasztunk): ha nincs nagy mázli, akkor legalább kettőt kell 3D nyomtatni. Még egy kés markolata is nehezen véleményezhető kartonból kivágva.
Ha szobrász lenne az ápolttárs, azt mondanám, küldje el agyagból megformázva. Vagy fából kell faragni egyet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.03.22. 16:31 Ezeket láttam. A gumi markolatból amit szeretnék, van nekik kettő, abból a legelső az ami gyárilag a fegyveren van, az az én kezemnek nagyon vékony, kicsi, kényelmetlen. (Érdekes módon a legtöbb helyen a famarkolatot erőltetik, aminek az esztétikumon kívül nem látom sok értelmét. Csúszik, sérülékenyebb, stb.)
Ezért lenne érdekes, ha valamilyen hasonló belebújós utángyártott gumimarkolat létezne ehhez a fegyverhez is.
Gumi markolatra kezdj el biciklibelsőket húzni, lehet hogy így eléred az ideális méretet.
Fa markolat - ezzel a résszel vitatkoznék, ha nincs lakkozva nem csúszik, és lehet érdesíteni utólag is, valamint a kisebb sérülések is javíthatóak, ha nagyítóznál. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.03.22. 17:18 A CAD-modell nem megfogható, úgyhogy a külső méretekkel játszani kell (reszelünk-ragasztunk): ha nincs nagy mázli, akkor legalább kettőt kell 3D nyomtatni. Még egy kés markolata is nehezen véleményezhető kartonból kivágva.
Ha szobrász lenne az ápolttárs, azt mondanám, küldje el agyagból megformázva. Vagy fából kell faragni egyet.
Ja hát mi is nyomtattunk legalább hármat, hogy tökéletes legyen a kezemhez, ez bizony ilyen játék.
Mod.: Megtaláltam a képeket, nekem ez a forma jött be:
viewtopic.php?p=37761#p37761
Neked mondjuk tök más kezed van, de nagyítás mellett is javaslom megfontolásra ezt a formát.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.03.22. 17:08 Hát akkor meg kell fizetni ;)
Pontosan! Kicsit olyan, mint a szomszéd IT technikus ismerőstől elvárni, hogy mindig ingyen javítsa meg a gépedet ha besz.rik - miét, csak azért mert történetesen ért hozzá? :lol:

Famarkolat - én is így gondoltam. Egészen addig, emeddig "ákcijósan" nem vettem egy minőségi, NC mart Nill Griffe diófa famarkolatot a Sig-Saeremre - zseniális a fogása, textúrája, alakja, semennyit nem csúszik még izzadt kézben, és kényelmesebb, stabilabb, mint a Hogue gumi. Ilyesmikről beszélek: https://us.nill-shop.com/ A listára sajnos horribilis. de nagyon jó cucc.

Továbbá a legtöbb céllövő fegyver ortopéd markolata is fa - gondolom, nem véletlenül.

Szóval fa és fa között is lehet nagy különbség. ami valóban csak szép de a gyakorlatban nem jó, szerintem sem - az a polírozott fa markolat egy DA revolveren. (és SA-n, psl klasszikus western revolvereken még ez sem hülyeség, a nálam okosabbak szerint)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.03.22. 17:08 Hát akkor meg kell fizetni ;)
Igen, és egy 5e Ft-os órabéren már a fegyver árát költöm a markolatra. :-)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2021.03.22. 16:31 Ezeket láttam. A gumi markolatból amit szeretnék, van nekik kettő, abból a legelső az ami gyárilag a fegyveren van, az az én kezemnek nagyon vékony, kicsi, kényelmetlen. (Érdekes módon a legtöbb helyen a famarkolatot erőltetik, aminek az esztétikumon kívül nem látom sok értelmét. Csúszik, sérülékenyebb, stb.)
Ezért lenne érdekes, ha valamilyen hasonló belebújós utángyártott gumimarkolat létezne ehhez a fegyverhez is.
Én a HW38-amra vettem egy fa markolatot (érdekes, de a képeken nem láttam az enyémet), és mivel nem lőttem vele jobban, mint a gumival, visszatettem az egyes számú gumit...

Egyébként nagyon kényelmes markolat, jobbkezes, hüvelykujjtámaszos, "tenyérgöb" van rajta, de ujjbemélyedések és kézéltámasz nincs... előkeresem inkább...

Elvileg ezen a linken vannak a fotóim róla. Ha érdekel, szólj, nálam csak a fiókban hever.

https://photos.app.goo.gl/TiqveTXNiZ5eofqw9

Ui: ez nem eladásra felkínálás, nem adás-vétel. Ha Totó kéri, elpostázom, kipróbálja, ha nem tetszik visszaadja, ha tetszik, meglátjuk. Egyébként nem eladó.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Sparrow írta: 2021.03.22. 20:25 Ui: ez nem eladásra felkínálás, nem adás-vétel. Ha Totó kéri, elpostázom, kipróbálja, ha nem tetszik visszaadja, ha tetszik, meglátjuk. Egyébként nem eladó.
Nem kell túlpánikolni azért. Az apróhirdetés menjen a helyére, de eddig is csak annyit tettünk, hogy átpakoltuk az ilyesmit, ha rossz helyen volt. Ez meg amúgy is ilyen határeset most.
I am the law.
Alf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.19. 15:31

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Alf »

Kicsit OFF, kicsit ide való...szóval a barkácsolókat kérdezném, olyan fekete színű vastag szivacsot, amit a fegyvertartó dobozok belsejébe szokás tenni, benne a fegyver és a tartozékok alakja belevágva...szóval ilyen szivacsot honnan lehet szerezni?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Alf írta: 2021.03.24. 17:36 Kicsit OFF, kicsit ide való...szóval a barkácsolókat kérdezném, olyan fekete színű vastag szivacsot, amit a fegyvertartó dobozok belsejébe szokás tenni, benne a fegyver és a tartozékok alakja belevágva...szóval ilyen szivacsot honnan lehet szerezni?
Kicsit drága buli, de náluk külön van szivacs is, előre kigyengítve, tetszés szerint kibontható. gtline.hu
Alf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.19. 15:31

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Alf »

Blekk Rájgó írta: 2021.03.24. 18:10 Kicsit drága buli, de náluk külön van szivacs is, előre kigyengítve, tetszés szerint kibontható. gtline.hu
Köszönöm, megnézem!
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Vagy ezeket használhatod még
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130357
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130373

a Győri Obi-ban lehet venni én szivacsot használtam mert nem kellet belevágni az alakot. jól megfogja

Alf írta: 2021.03.24. 17:36 Kicsit OFF, kicsit ide való...szóval a barkácsolókat kérdezném, olyan fekete színű vastag szivacsot, amit a fegyvertartó dobozok belsejébe szokás tenni, benne a fegyver és a tartozékok alakja belevágva...szóval ilyen szivacsot honnan lehet szerezni?
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Alf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.19. 15:31

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Alf »

ZOLKET írta: 2021.03.28. 08:57 Vagy ezeket használhatod még
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130357
https://www.obi.hu/habositott-hoszigete ... /p/4130373

a Győri Obi-ban lehet venni én szivacsot használtam mert nem kellet belevágni az alakot. jól megfogja
Köszönöm neked is!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összeraktam ma egy Paul Harrell féle lőlaptartót. Hatalmas előnye, hogy ha szétlövődik a léc, akkor egy mozdulat cserélni a tartórészt - szó szerint egy darab lécre. Lehet különböző szélességekhez optimalizálni. Valamint szállításhoz laposan, kis helyet foglalva pakolható.
IMG_20210331_175209.jpg
IMG_20210331_175406.jpg
IMG_20210331_183741.jpg
IMG_20210331_193101.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

A mai nappal okafogyottá vált a markolatos nyűglődésem, minden összeállt, megnyugodhatok végre :lol:
Sokfelé nézelődtem, több opció is felmerült, míg végül az elég kis kézre egyedileg faragott (belül TELEK logó látszik) "fogantyú" helyett sikerült beszereznem egy nekem megfelelő darabot.

Ilyen volt:
Python_Telek.jpg

Ilyen lett egy egunos Nill felszerelése után:
Python_Nill_jobb.jpg
Python_Nill_bal.jpg
Érzésben mindenképpen és sztem látványban is igen számottevő a különbség :D

Árban meg teljesen összehasonlítható volt egy brownells.de-től leszállított Pachmayr gumimarkolattal, ami azért nem ez a kategória...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roberto68 írta: 2021.04.06. 20:38 A mai nappal okafogyottá vált a markolatos nyűglődésem, minden összeállt, megnyugodhatok végre :lol:
Mondjuk ez már ránézésre is "lapátkéz speciál" :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

G.D írta: 2021.04.06. 21:22 Mondjuk ez már ránézésre is "lapátkéz speciál" :lol:
Nem véletlenül akartam lecserélni azt a vékony kis csutkát :lol:
Alig várom hogy kipróbáljam milyen "élesben"
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

Valaki csinált vagy csináltatott hasonló markolatot S&W 686-hoz? Amennyibe kerül, például Németországban, úgy hogy kézbe sem lehet venni, hogy melyik típus, méret lenne kényelmes, látatlanba megrendelni drága.

Köszönöm előre is!
0A4A0A6F-0CBD-42F3-B93D-01E3A8EE476B.jpeg
0A4A0A6F-0CBD-42F3-B93D-01E3A8EE476B.jpeg (74.19 KiB) Megtekintve 29779 alkalommal
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

redneck puffer patron, ha még másnak is újdonság lenne, igazi fillérbaszó megoldás :D :D de működik, és még csendes is ;)

sw3.jpg
sw2.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.04.17. 20:54 redneck puffer patron, ha még másnak is újdonság lenne, igazi fillérbaszó megoldás :D :D de működik, és még csendes is ;)

:o ;)


sw3.jpg
sw2.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2021.04.17. 20:54 redneck puffer patron, ha még másnak is újdonság lenne, igazi fillérbaszó megoldás :D :D de működik, és még csendes is ;)


sw3.jpg
sw2.jpg
:idea: :lol: eddig nem jutott eszembe, de roppant kreatív!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.04.17. 20:54 redneck puffer patron, ha még másnak is újdonság lenne, igazi fillérbaszó megoldás :D :D de működik, és még csendes is ;)


sw3.jpg
sw2.jpg
Egyben köszönöm, nemrég erre kerestem a megoldást.
;)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2021.04.17. 22:10 :idea: :lol: eddig nem jutott eszembe, de roppant kreatív!
Jerry Miculek videoban láttam, igaz ő papírgalacsinnal csinálta:D tetszik, hogy igy még az ütőszeg vége sem “kopik”

Verseny/éles használat előtt érdemes kivenni:D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Üdv,
Sürgősen keresek SiGSauer P228/P229 helyretoló rugót.
Ilyet:
13E9151A-5E7F-448B-88FC-6C2BA7FE4041.jpeg
Tisztítás közben feltűnt, hogy kicsit kifli alakú . Mondom mifene, potom 8-10 ezer lövés után még nem kellene deformálódnia, hiszen ez egy SIG ;) - kézzel kicsit egyengettem, erre azt hallom, “patt”. :o cserébe most már viszonylag egyenes... :roll:

Jó, hogy így is műkődik, hála a robusztus tervezésnek (dupla szálból csavart rugó), de azért így talán mégse kellene erőltetni.. jövő hétvégén verseny, valahogy nem komfortos egy 120+ lövéses eseményt így bevállalni.

Ki ismer hazai forrást P228 v P229 (nekem az utóbbi van, de a rugó ugyanakkora, és elvileg csereszabatos) , vagy akár teljes rugókészletre? A többit sem ártana kicsrélni, megelőző jelleggel. De a helyretoló rugó a sürgős.

Minden megoldás érdekel!

Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Revenge 14M revolverhez jó valamelyik DAsta tok?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Időközben sikerült találni onlány, Németországban. Már hozza is a DHL. Innét:

https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1

Ezúton is szeretnék hálás köszönetet mondani @Maci22hun topiktársnak, akitől az életmentő tippet kaptam.

Petya357 írta: 2021.04.25. 16:00 Üdv,
Sürgősen keresek SiGSauer P228/P229 helyretoló rugót.
Ilyet:
13E9151A-5E7F-448B-88FC-6C2BA7FE4041.jpeg

Tisztítás közben feltűnt, hogy kicsit kifli alakú . Mondom mifene, potom 8-10 ezer lövés után még nem kellene deformálódnia, hiszen ez egy SIG ;) - kézzel kicsit egyengettem, erre azt hallom, “patt”. :o cserébe most már viszonylag egyenes... :roll:

Jó, hogy így is műkődik, hála a robusztus tervezésnek (dupla szálból csavart rugó), de azért így talán mégse kellene erőltetni.. jövő hétvégén verseny, valahogy nem komfortos egy 120+ lövéses eseményt így bevállalni.

Ki ismer hazai forrást P228 v P229 (nekem az utóbbi van, de a rugó ugyanakkora, és elvileg csereszabatos) , vagy akár teljes rugókészletre? A többit sem ártana kicsrélni, megelőző jelleggel. De a helyretoló rugó a sürgős.

Minden megoldás érdekel!

Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kene egy Mossberg 500 stilusu fatusa.Van valakinek otlete honnan lehetne beszerezni? 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Atlas/Globserver 4-Matic gumis puska töltényűrtartó.
tartó_04.jpg
tartó_07.jpg
tartó_08.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Coop írta: 2021.05.10. 14:43 Atlas/Globserver 4-Matic gumis puska töltényűrtartó.

tartó_04.jpg
tartó_07.jpg
tartó_08.jpg
Jól néz ki. Grat!
Határozottan I. VH-s feelingje van! :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Petya357 írta: 2021.05.10. 17:17 Jól néz ki. Grat!
Határozottan I. VH-s feelingje van! :D
Koszi, sajnos at lett festve keresre barnara. Naturban nekem jobban tetszett 😀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Coop írta: 2021.05.11. 18:19 Koszi, sajnos at lett festve keresre barnara. Naturban nekem jobban tetszett 😀
A formavilága az, ami szinte a Don-kanyarért kiált! :D Tecc, stílusos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Ged
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.05.12. 09:42

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Ged »

Sziasztok!
Ezen a linken: https://www.shootingpress.hu/szksz-kara ... ernizalas/ látható módon modernizált SKS-hez keresnék a tokfedélre (vagy az helyett) felszerelhető sínt, amire valamilyen hátsó irányzékot (pl 3x nagyítót) fel lehet szerelni. Nem távcsőben, hanem red dot + magnifier kombóban gondolkodom.

A neten többféle megoldást lehet találni: UTG Pro SKS, MagWedge, stb. (https://genuinepick.com/best-sks-scope-mount-reviews/)
Van valakinek tapasztalata mit érdemes venni, illetve mit kell elkerülni? Ha van ilyen tapasztalat, beszerzési forrás is érdekelne.
Köszönöm.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Univerzális karabély kit

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Segítsen ki valaki egy szánkóval.
Egy - nem tudom melyik - korábbi Kaliber számban volt egy cikk egy olyan pisztoly->karabély konverziós fapados kitről, ami gyakorlatilag bármilyen pisztolyt fogad, aminek van szereléksínje, mert - ha jól emlékszem - talán csak azon azon keresztül rögzül magához a pisztolyhoz. Valaki meg tud dobni egy útbaigazítással, hogy mi ennek a neve, stb... ?
Kösz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Univerzális karabély kit

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.05.12. 13:36 Üdv

Segítsen ki valaki egy szánkóval.
Egy - nem tudom melyik - korábbi Kaliber számban volt egy cikk egy olyan pisztoly->karabély konverziós fapados kitről, ami gyakorlatilag bármilyen pisztolyt fogad, aminek van szereléksínje, mert - ha jól emlékszem - talán csak azon azon keresztül rögzül magához a pisztolyhoz. Valaki meg tud dobni egy útbaigazítással, hogy mi ennek a neve, stb... ?
Kösz
valamelyik izraeli csapaté.
Mintha IWA-2019 cikkben lett volna említve. Asszem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Univerzális karabély kit

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.05.12. 13:47 Mintha IWA-2019 cikkben lett volna említve. Asszem.

Igen, valóban ott is volt szó ilyen termékről, de nem arra gondoltam - de végül csak megtaláltam...

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/donaust ... ito-szett/
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Petya357 írta: 2021.04.27. 07:44 Időközben sikerült találni onlány, Németországban. Már hozza is a DHL. Innét:

https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1

Ezúton is szeretnék hálás köszönetet mondani @Maci22hun topiktársnak, akitől az életmentő tippet kaptam.
Jelentem a rugó megjött Németországból DHL-el kb egy hét alatt, már kipróbálva, versenyen validálva.
Meglepő módon azt tapasztaltam, hogy a fegyver pontosabb is lett :shock:
Valszeg az lehet az oka, hogy amikor a helyretoló rugó már az utolsókat rúgta - még nem tört el, de már nem volt jó - az lerontotta a találati pontosságot, éz ez állt vissza a békebeli szintre.

A másik meglepetés az volt, hogy a (gyári) rugó szimpla, és nem duplaszálas mint a Classic , Made in West Germany - most már ilyet tesznek minden SIG-be?
511AB1A2-D090-4650-BAD4-D559264307C9.jpeg

Brownells-deutschland.de - határozottan ajánlom!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2021.05.13. 22:00 Deltapoint Micro
Ez már majdnem olyan mint a diopteres irányzék :lol: Nem látni benne semmit :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.05.19. 13:19 Az az. :-)
Félbevágva, a végét felhajtva pont kijön ötös méretre, működik .357-tel is. Még van annyi hely, hogy az első lőszert be lehessen nyomni a tárba, utána némi gyakorlással kettesével.
20210519_103755.jpg
Igazából ebben és a gumi párjában - "Speed Strip" - meglátásom szerint nem a gyorsabb újratöltés az előny. Hanem az, hogy egy dobnyi töltény zsebre vágható, és szükség esetén nem kell matatni utánuk, egyben előhalászhatók. (Tapasztalatom nincs: csak ránézésre látszik.)
A gyorstöltők és töltőtárcsák szélesek a nadrágzsebben hordáshoz, jellemzően külön tartóban hordják őket. A 9×17 mm R gáztöltények tíz darabos doboza is hiába pici, ha nadrágzsebbe téve meglepően kényelmetlen, nem elég lapos.
Ügyes találmány, gratulálok hozzá. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.05.19. 13:51 Igazából ebben és a gumi párjában - "Speed Strip" - meglátásom szerint nem a gyorsabb újratöltés az előny. Hanem az, hogy egy dobnyi töltény zsebre vágható, és szükség esetén nem kell matatni utánuk, egyben előhalászhatók. (Tapasztalatom nincs: csak ránézésre látszik.)
A gyorstöltők és töltőtárcsák szélesek a nadrágzsebben hordáshoz, jellemzően külön tartóban hordják őket. A 9×17 mm R gáztöltények tíz darabos doboza is hiába pici, ha nadrágzsebbe téve meglepően kényelmetlen, nem elég lapos.
Ügyes találmány, gratulálok hozzá. :-)
Nekem is van az alábbi gumi gyorstöltőből, meg speed stripem is. Csak a speed stripet hordtam... Szóval lassabb, de ez legalább nálad van valóban.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.05.19. 13:51 Igazából ebben és a gumi párjában - "Speed Strip" - meglátásom szerint nem a gyorsabb újratöltés az előny. Hanem az, hogy egy dobnyi töltény zsebre vágható, és szükség esetén nem kell matatni utánuk, egyben előhalászhatók. (Tapasztalatom nincs: csak ránézésre látszik.)
A gyorstöltők és töltőtárcsák szélesek a nadrágzsebben hordáshoz, jellemzően külön tartóban hordják őket. A 9×17 mm R gáztöltények tíz darabos doboza is hiába pici, ha nadrágzsebbe téve meglepően kényelmetlen, nem elég lapos.
Ügyes találmány, gratulálok hozzá. :-)
Így. Farmernadrág amúgy kihasználatlan "órazsebébe" kényelmesen elfér.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.05.19. 14:15 Így. Farmernadrág amúgy kihasználatlan "órazsebébe" kényelmesen elfér.
OFF: Van zsebórám, de akik a nadrágok szabásmintáját készítik, azonak biztosan nincs. Egy farmerom van, amibe feszülés nélkül belefér. Doboz gumi: óvszert sem használnak. Aprót tartok benne. → ON: De az SzKSz-45 töltőléceket nem hagytam a lőtéren ("Jó lesz ez még valamire!")… :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2021.05.19. 13:54 Nekem is van az alábbi gumi gyorstöltőből, meg speed stripem is. Csak a speed stripet hordtam... Szóval lassabb, de ez legalább nálad van valóban.
Dettó
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.05.19. 14:25 OFF: Van zsebórám, de akik a nadrágok szabásmintáját készítik, azonak biztosan nincs. Egy farmerom van, amibe feszülés nélkül belefér. Doboz gumi: óvszert sem használnak. Aprót tartok benne. → ON: De az SzKSz-45 töltőléceket nem hagytam a lőtéren ("Jó lesz ez még valamire!")… :-)
Megtetszett ez a megoldás!

Hol lehet SzKSz stripet szerezni?
Ha nem kapható, akkor a B terv, hogy bérelnék valahol egy eszkáeszt, lövök huszat, a töltőléceket pedig megtartom :) Hasznost az élvesztessel 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.05.19. 16:41 Megtetszett ez a megoldás!

Hol lehet SzKSz stripet szerezni?
Ha nem kapható, akkor a B terv, hogy bérelnék valahol egy eszkáeszt, lövök huszat, a töltőléceket pedig megtartom :) Hasznost az élvesztessel 8-)
OFF

Vz.58 stripper clip is jo emlékeim szerint.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2021.05.19. 16:41 Megtetszett ez a megoldás!

Hol lehet SzKSz stripet szerezni?
Ha nem kapható, akkor a B terv, hogy bérelnék valahol egy eszkáeszt, lövök huszat, a töltőléceket pedig megtartom :) Hasznost az élvesztessel 8-)
Szomszédban van ;)

https://www.ebay.com/itm/264403102303? ... %3A2334524

De ha már strip akkor nekem ez a gumis jött be, gyorsabb a lécesnél

https://www.ebay.com/itm/203448957789?e ... Sw4yJgmwOL
FB0C34DF-4C30-4301-9B70-93CB6EC90022.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

most dobtam ki vagy 100 dbot.
gvass1 írta: 2021.05.19. 16:42 OFF

Vz.58 stripper clip is jo emlékeim szerint.

ON
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.05.19. 16:41 Hol lehet SzKSz stripet szerezni?
Ha nem kapható, akkor a B terv, hogy bérelnék valahol egy eszkáeszt, lövök huszat, a töltőléceket pedig megtartom :) Hasznost az élvesztessel 8-)
Kerdezd meg a Legios Militaryt, nekik szokott lenni, de talan tul kicsi dolog ahhoz, hogy kirakjak a honlapra.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.05.19. 16:41 Megtetszett ez a megoldás!

Hol lehet SzKSz stripet szerezni?
Ha nem kapható, akkor a B terv, hogy bérelnék valahol egy eszkáeszt, lövök huszat, a töltőléceket pedig megtartom :) Hasznost az élvesztessel 8-)
Az összes töltőlécem úgy szereztem, hogy a lőtéren vásárolt és ellőtt lőszer töltőlécbe volt töltve. Nem kérték vissza. Nálam pedig bekapcsolt a "Jó lesz ez még valamire!"
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.05.19. 21:14 Az összes töltőlécem úgy szereztem, hogy a lőtéren vásárolt és ellőtt lőszer töltőlécbe volt töltve. Nem kérték vissza. Nálam pedig bekapcsolt a "Jó lesz ez még valamire!"
Irónikus, hogy van is egy halom 7,62x39-es lőszeren a Sajga-hoz - 4 féle! - de sajna mind ömlesztett, vagy dobozos - nem töltőlécesítve :)

Mindenkinek köszi a tippeket!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Szega mester még "praktizál"?
Privátban, aki esetleg tud elérhetőséget, köszönném.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Bojka írta: 2021.05.21. 18:47 Szega mester még "praktizál"?
Privátban, aki esetleg tud elérhetőséget, köszönném.
Próbáltál neki itt privátot küldeni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Nem, tagja a forumnak?
Mert a régiből ismerem, de itt nem találtam.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Megtaláltam.
Válasz küldése