Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

TotoHU
Veterán
Veterán

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

74 óra hidegben áram és víz nélkül Texasban.

https://telex.hu/kulfold/2021/02/19/tex ... ny-houston
WildBear23
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.02.20. 07:10 74 óra hidegben áram és víz nélkül Texasban
Az nem túl baráti.
Víztartaléknak jó megoldás szvsz venni pár zsugor mentes vizet, és felrakni a padlásra.
Agregátorban van ajánlott tipus?
A FB-on pont ez jött szembe..750W.
FB_IMG_1613856845403.jpg
FB_IMG_1613856845403.jpg (44.03 KiB) Megtekintve 247 alkalommal
qqriq
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ha csak arra kell hogy legyen akkor jo :)
Ha kicsit tobbet is szannal ra akkor erdemes negyutemut venni es rendelni hozza kinabol lpg-s karbit.
A PB nem romlik meg a palackban :)
WildBear23 írta: 2021.02.20. 22:41 Az nem túl baráti.
Víztartaléknak jó megoldás szvsz venni pár zsugor mentes vizet, és felrakni a padlásra.
FB_IMG_1613856845403.jpg
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

qqriq írta: 2021.02.20. 23:18 A PB nem romlik meg a palackban :)
Nem romlik meg az igaz, de egyből a palackfagyás jutott eszembe, meg a melegvizes vödörbe állítás és mókolás sima disznóvágáskor :)

felmerült a kérdés:
- pb gázpalackról egy ilyennek van olyan fogyasztása mint mondjuk egy gázzsámolynak vagy pörzsölőnek? Ott láttam már fellépni az említett jelenséget.
- vagy gázfizika kapcsán a kérdés - ha esetleg lassabb a fogyasztás-kevésbé fagy le?
- illetve a texasi eset kapcsán: ha mínusz sok fok van az hogy befolyásolja a fizikáját?

:?:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
sodoma
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sodoma »

FB_IMxG_1613856845403.jpg
Esetleg havat olvasztani mert abból aztán kijutott nekik....
Boltokat kifosztották teljesen náluk.
Vizet én nem aggódom van ásott és fúrt kút is meg köbös tartály szintén
Inni meg egyszerűen fel lehet forralni bele fél deci pálinka azt annyi
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Morcosrobot írta: 2021.02.21. 08:06 Nem romlik meg az igaz, de egyből a palackfagyás jutott eszembe, meg a melegvizes vödörbe állítás és mókolás sima disznóvágáskor :)

felmerült a kérdés:
- pb gázpalackról egy ilyennek van olyan fogyasztása mint mondjuk egy gázzsámolynak vagy pörzsölőnek? Ott láttam már fellépni az említett jelenséget.
- vagy gázfizika kapcsán a kérdés - ha esetleg lassabb a fogyasztás-kevésbé fagy le?
- illetve a texasi eset kapcsán: ha mínusz sok fok van az hogy befolyásolja a fizikáját?

Szia, mi palackos gázzal főzünk. Gáztűzhely léptéknél, benn tartott palacknál nincs gond.
swordmanus
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

FB_IMG_1613856845403.jpg
Ásványvíz esetén az a tuti, ha veszel két zsugorral. Abból használgatsz, és mindig úgy veszel, hogy legyen egy bontatlan zsugor. Nyilván mindig a régebbit bontod.
De amúgy mint látható volt, az se árt, ha van valami kis minimál grillsütőd, meg bele egy adag tüzelő (akár egy zsák fa, vagy szén). Volt az a kép a két nővel, akik az erkélyen melegedtek a grill mellett. Érdemes akkora/olyan masszív grillt venni, hogy egy fazék víz azért megmelegedjen rajta.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Morcosrobot írta: 2021.02.21. 08:06 Nem romlik meg az igaz, de egyből a palackfagyás jutott eszembe, meg a melegvizes vödörbe állítás és mókolás sima disznóvágáskor :)

felmerült a kérdés:

Hát...
Tapasztalat alapján:

A palack eleve nem kint tárolva, majdnem szobahőmérsékleten van.
Tehát, indításkor nincs gond .
Utánna, ha már jár az aggregátor, azért mellette annyi hő felszabadul, hogy ne dermedjen le a palack.
Jóval kevesebb a palackból kivett gázmennyiség, mint egy pörzsölő esetében, mert ott még reduktort sem használ az ember.
Csak a nagymértékű gáz táguláskor van jelentős hőelvonás.
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2021.02.21. 09:15 Ásványvíz esetén az a tuti, ha veszel két zsugorral. Abból használgatsz, és mindig úgy veszel, hogy legyen egy bontatlan zsugor. Nyilván mindig a régebbit bontod.
De amúgy mint látható volt, az se árt, ha van valami kis minimál grillsütőd, meg bele egy adag tüzelő (akár egy zsák fa, vagy szén). Volt az a kép a két nővel, akik az erkélyen melegedtek a grill mellett. Érdemes akkora/olyan masszív grillt venni, hogy egy fazék víz azért megmelegedjen rajta.
+1
Ásványvíz - ugyanezt csináljuk, csupán a logisztikában ismert Kanban rendszerben :D : 4 zsugor a kiinduló készlet, ha lecsökken kettőre, akkor kettő rendel - így garantáltan mindig van min 2 zsugor( és max 4. )

Tűzhely - abszolút kell valami B terv - lehetőleg olyan, ami áram nélkül
Is működik. A belvárosban, gangos házban a grill nem az igazi :lol: így ezt használjuk:
https://www.4camping.hu/p/turafz-primus ... wE#szuerke
Sajnos már volt olyan valós, tartós vészhelyzet, amikor kellet - a családtagok is újraértékelték a hülye zombiapokalipszisre készülődős hobbik létjogosultságát :twisted:

Az USAban rendeltem, mert ott olcsóbb. Működik többfajta túrista PB palackkal, a saját pumpás tartály pedig feltölthető benzinnel, kerozinnal, gázolajjal - gyakorlatilag mindennel, ami ég. Cserélhető fúvókás, 3 méretben. Beltéren életvédelmi, és esztétikai okokból (korom) csak a PB jöhet szóba, de arra IS jobb, mint az olcsóbb, egyszerűbb túrista égők, amiket a palack tetejébe csavarva kell felállítani - sokkal stabilabban, biztonságosabban áll, és nagyon jól szabályozható. Ez miért hasznos? Sok égőnek jó a teljesítménye, ami tök jó vizet formálni, de teljesen alkalmatlan pörköltet készíteni, vagy teszem azt tejet forralni. Közel két hónapig csak ezzel (+ az elektromos sütő) kellet főznünk egy 5 fős családnak, minden nap - ezért bátran mindhárom, hogy egy kipróbált, validált megoldás. ;)
pepe00
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Én forrásvizet használok, kiürült 5l es kristályvizes ballonokban tárolom. Egy körrel 100-120l vizet hozok ami 2 hónapig elég fözésre és ivásra, kb 20 percre van autóval.
Persze felmerül az eltarthatósága. Új ballonba rakva 2 év után is iható, nincs szaga, ize, csak kicsi állottság érezhető rajta (tesztelve)
Bár gondolom nem mindegyik forrásról lehet vizet eltenni, függ az összetevőktől, de ahová én járok az működik, igaz 5 ös keménységű, de inni tökéletes.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

pepe00 írta: 2021.02.18. 13:59 Egy 200w os motoros fogyasztó egy 2KVA szünetmentesről tud 120 percet üzemelni. A kis 750Va es számítógépes UPS-ek nem jók motorokhoz.
Általában ugy vannak méretezve, hogy a névleges teljesítmény 75% nál bírnak 5-10 percet.
Bocs,de nekem ez már kínai.
Arra a végkövetkeztetésre jutottam,hogy ez ami nekem van,elég egy éjszakai áramszünet kivédésére.
Hosszab gebasz esetén,jobban járok,ha kiszakaszolom a fűtés azon részét. Nem nagy veszteség. Víztelenítem és a kandalló megy tovább eredeti "száraz" módban.
Ilyenem van
Csatolmányok
IMG_20210224_204624.jpg
Válasz küldése