Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Lenne egy elvi kérdésem. Betelt a szekrényem papíron, gyakorlatilag persze belefér mégy egy puska (bőven 10 alatt így is). Ha megveszem, és megyek beíratni, bukok mindent?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2021.02.28. 20:04 Lenne egy elvi kérdésem. Betelt a szekrényem papíron, gyakorlatilag persze belefér mégy egy puska (bőven 10 alatt így is). Ha megveszem, és megyek beíratni, bukok mindent?
Nem értem a kérdést.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2021.02.28. 20:04 Lenne egy elvi kérdésem. Betelt a szekrényem papíron, gyakorlatilag persze belefér mégy egy puska (bőven 10 alatt így is). Ha megveszem, és megyek beíratni, bukok mindent?
Csinálsz fegyverszobát.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

jó ha van írta: 2021.02.28. 20:16 Csinálsz fegyverszobát.
Felesleges. Ha igrendesek kötözködnek miatta (az én szekrényem is papíron 5 fegyveres, de maroklőfegyverből logikusan sokkal több belefér), akkor vesz még egy tárolóhelyet, és kész.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2021.02.28. 20:04 Nem értem a kérdést.
A legutolsó tárolóhely ellenőrzéskor jegyzőkönyvbe vették, hogy 4 férőhelyes a szekrényem. Beleférne egy ötödik puska is (légpuskával ki is próbáltam). A kérdés arra vonatkozott, hogy ha nem kérek új tárolóhely ellenőrzést ahol igazolom, hogy 5 férőhelyes a szekrény, hanem csak beállítok egy új puskával az igrendre, kötözködnek-e, és mennyire (elképzelhető-e, hogy bevonják akár az engedélyt szabálysértésért...). Bocs ha nem jol fogalmaztam az előbb.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sparrow írta: 2021.02.28. 21:34 A legutolsó tárolóhely ellenőrzéskor jegyzőkönyvbe vették, hogy 4 férőhelyes a szekrényem. Beleférne egy ötödik puska is (légpuskával ki is próbáltam). A kérdés arra vonatkozott, hogy ha nem kérek új tárolóhely ellenőrzést ahol igazolom, hogy 5 férőhelyes a szekrény, hanem csak beállítok egy új puskával az igrendre, kötözködnek-e, és mennyire (elképzelhető-e, hogy bevonják akár az engedélyt szabálysértésért...). Bocs ha nem jol fogalmaztam az előbb.
Teljesen jogos a kérdés. De a legrosszabb, ami történhet, az egy tároló hely ellenőrzés. kimennek megnézni mégegyszer, hogy tényleg belefér 5, és átírják. Még arról sem kell vitát indítani, hogy “nem jól írták be a múltkor”. Minek? Mondd azt, hogy ez egy új szekrény ;) Vagy ázrendezted.
A lényeg, hogy valóban férjen bele, és ellenőrzéskor ott is legyen mind az 5. Tudom, hogy most már elvileg ez sem muszáj, mert elég, ha nem kerül ki a felügyeleted alól, de jobb a békesség. Kerülni kell a felesleges vita szituációkat, és minden rendben lesz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Petya357 írta: 2021.02.28. 22:09 Teljesen jogos a kérdés. De a legrosszabb, ami történhet, az egy tároló hely ellenőrzés. kimennek megnézni mégegyszer, hogy tényleg belefér 5, és átírják. Még arról sem kell vitát indítani, hogy “nem jól írták be a múltkor”. Minek? Mondd azt, hogy ez egy új szekrény ;) Vagy ázrendezted.
A lényeg, hogy valóban férjen bele, és ellenőrzéskor ott is legyen mind az 5. Tudom, hogy most már elvileg ez sem muszáj, mert elég, ha nem kerül ki a felügyeleted alól, de jobb a békesség. Kerülni kell a felesleges vita szituációkat, és minden rendben lesz.
Köszönöm a választ. Azért volt egyébként elvi a kérdés, mert pont belefutottam (eddig ez látszólagos ellentmondás :-) ). 4 puskám van egy jegyzőkönyvileg 4 férőhelyes szekrényben, és belefutottam egy nagyon jó vételbe. Már majdnem fizettem volna, mikor ez eszembe jutott, és meghátráltam. És ezért kérdeztem meg, hogy szerencsés vagyok-e (mert buktam volna minden engedélyem), vagy csak félős. Mindenesetre lehet be kéne menne az igrendre, kérni egy soron kívüli tárolóhely ellenőrzést... Jobb a békesség alapon.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem egy otos szekreny van.
elozo ellenorzeskor nezte az ember hany fegyverem van, aztan mondta hogy mar igy is tobb beirja a 10 darabot legkozelebb ne kelljen kijonniuk ha veszek meg fegyvert.
Sparrow írta: 2021.03.01. 08:45 Köszönöm a választ. Azért volt egyébként elvi a kérdés, mert pont belefutottam (eddig ez látszólagos ellentmondás :-) ). 4 puskám van egy jegyzőkönyvileg 4 férőhelyes szekrényben, és belefutottam egy nagyon jó vételbe. Már majdnem fizettem volna, mikor ez eszembe jutott, és meghátráltam. És ezért kérdeztem meg, hogy szerencsés vagyok-e (mert buktam volna minden engedélyem), vagy csak félős. Mindenesetre lehet be kéne menne az igrendre, kérni egy soron kívüli tárolóhely ellenőrzést... Jobb a békesség alapon.
ingyom bingyom tálib-e?
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

A férőhelyek számának a fszekrényben mi lenne a lényege amúgy?
Nem emlékszem,hogy kérdezték volna.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kocsiga írta: 2021.03.01. 23:29 A férőhelyek számának a fszekrényben mi lenne a lényege amúgy?
Nem emlékszem,hogy kérdezték volna.
semmi.

Nincs is ilyen adat, amit nyilvántarthatna a Ftv. szerint a hatóság, sok évtizedes régi reflexek.

És persze nettó baromság, hiszen a fegyverek mérete igen tág határok között változik.

Ugyanilyen - bár jogi alapja annak van - a boltok tárolóhelyeivel való bohóckodás, amikor alkudozni kell, hogy miből hány darabra adja meg. (Pláne, amikor eleve szabadon tartható fegyverről/töltényről van szó, az végképp komikus. Hogy a 6 mm Start is riasztópatron meg a 12/50 is, az hiányzik a tudáskészletből, holott az előbbiből ugye egy homokozóvödörnyiben is elfér 5 ezer db.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

kocsiga írta: 2021.03.01. 23:29 A férőhelyek számának a fszekrényben mi lenne a lényege amúgy?
Nem emlékszem,hogy kérdezték volna.
Szerencsés vagy. Ha tőlem sem kérdezték volna, most lenne még egy puskám.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Sparrow írta: 2021.03.02. 07:09 Szerencsés vagy. Ha tőlem sem kérdezték volna, most lenne még egy puskám.
Tőlem sem kérdezték soha hogy egy elvileg 3 férőhelyes szekrénybe hogyan teszek be 7 puskát.Mert belefér csak úgy néz ki mint a szardiniásdoboz.Természetesen hosszabb távon nem tartható állapot.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

igazából nem értem, hogy mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy hány férőhelyes egy fegyverszekrény, ha biztonságosan, elzárva tudom benne tárolni a megadott limitszám alatti fegyvereimet (10 fölött kell fegyverszoba?)? már ebbe is belepofáznak?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.03.02. 07:36 igazából nem értem, hogy mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy hány férőhelyes egy fegyverszekrény, ha biztonságosan, elzárva tudom benne tárolni a megadott limitszám alatti fegyvereimet (10 fölött kell fegyverszoba?)? már ebbe is belepofáznak?
városonként, megyénként eltérő. Nyilván nem jogszerű.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.03.02. 07:37 városonként, megyénként eltérő. Nyilván nem jogszerű.
ja, gödöllő? :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

mlaca írta: 2021.03.02. 07:36 igazából nem értem, hogy mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy hány férőhelyes egy fegyverszekrény, ha biztonságosan, elzárva tudom benne tárolni a megadott limitszám alatti fegyvereimet (10 fölött kell fegyverszoba?)? már ebbe is belepofáznak?
Van ahol szólnak érte, erről hallani történeteket. Persze az sokaknál előáll hogy 2 szekrény van, és az egyikben mondjuk 7 db pisztoly a másikban 3 db puska. Ilyenkor mielőtt jönnek ellenőrizni, előtte gyorsan át kell pakolni hogy meglegyen a maximum 5. Baromság nem baromság, ne kelljen érte magyarázkodni.

A másik ilyen kedvencem a "Nincs a padlóhoz rögzítve a szekrény, én most elfogadom de ha betörnek és elviszik akkor baja lehet belőle". Ugyan ilyen bullshit. NEM kell a padlóhoz vagy falhoz rögzíteni a szekrényt a jogszabály szerint, csak a rövid lőfegyver dobozát - mégis sokaknál szóvá teszik.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2021.02.28. 20:29 Felesleges. Ha igrendesek kötözködnek miatta (az én szekrényem is papíron 5 fegyveres, de maroklőfegyverből logikusan sokkal több belefér), akkor vesz még egy tárolóhelyet, és kész.
Nem egyről beszélünk. Tároló/tárolási hely nem egyenlő szekrény. Én bepróbálkoztam, hogy ha vennék egy 11. fegyvert, és levinnék egy szekrényt anyósomékhoz, a szomszéd utcába, az működne-e, de aszonták, olyan nincs. 1 tárolóhely lehet, 11. fegyóhoz fegyverszoba kell. így aztán maradt 10... :cry:
De most már látom, hogy nem is ez volt az alap szitu. Nekem egyébként a régi, fordító kilincses vasszekrényem van. Az pont annyi férőhelyes, ahányat beleteszek. Ilyen hülyeséggel nálunk szerencsére nem vergődnek. Ebből a szempontból Kaposvár nagyon jó. Szakszerűek, jogszerűek, segítőkészek, egyértelmű válaszokat adnak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2021.03.02. 12:20 Ebből a szempontból Kaposvár nagyon jó. Szakszerűek, jogszerűek, segítőkészek, egyértelmű válaszokat adnak.
+1 Somogyország fővárosi fegyverügyének.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2021.03.02. 12:37 +1 Somogyország fővárosi fegyverügyének.
+1 a BRFKnak
soha, semmilyen gondom nem volt a hozzáállásukkal 20+ év alatt. Teszik a dolgukat, feleslegesen pedig nem trollkodnak.

A fegyvervizsga mondjuk egy vicc, és egy logisztikai csőd, de még itt sem éreztem szándékosságot - inkább csak amolyan "közigazgatásos" szerencsétlenkedés, aminek a mellékhatása, nem pedig célja a szivatás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

gvass1 írta: 2021.03.02. 06:17 semmi.

Nincs is ilyen adat, amit nyilvántarthatna a Ftv. szerint a hatóság, sok évtizedes régi reflexek.

És persze nettó baromság, hiszen a fegyverek mérete igen tág határok között változik.

Ugyanilyen - bár jogi alapja annak van - a boltok tárolóhelyeivel való bohóckodás, amikor alkudozni kell, hogy miből hány darabra adja meg. (Pláne, amikor eleve szabadon tartható fegyverről/töltényről van szó, az végképp komikus. Hogy a 6 mm Start is riasztópatron meg a 12/50 is, az hiányzik a tudáskészletből, holott az előbbiből ugye egy homokozóvödörnyiben is elfér 5 ezer db.)
Öt férőhelyesem van.Ebből három hosszú foglalt.Van két rövid is.Nem fogom az aljára ledobni,csináltam nekik fasza kis polcot. Kinézőben van a harmadik rövid,annak is lesz egy külön polc.(másik kettő mellé nem fér) Mondjuk érdekes,mert legutóbb méretet vett a szekrényről. Nem tudom minek,mert ezt már a legelső alkalommal is megtették. Kérdezi ki van e rögzítve falhoz/padlóhoz. Mondom már nem kell. De itt rajta van a papíron,valamit be kell írjon. Oké,írd be mind a kettőt. (is-is rögzítve van) De csak az egyik kell. Mondom jó,írj amit akarsz. :lol: A lőszerelem tárolóját meg sose nézitek.... :lol: Amúgy alapvetően normálisak,segítőkészek errefelé,csak ez az egy volt kissé "régimódi" :lol:
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amúgy mitől 5 férőhelyes egy szekrény, mert benne van egy szivacs ami jelzi a helyek számát? Hol írja le azt egy jogszabály hogy puskának mekkora hely kell? Szerintem sehol.
Annyi férőhelyes amíg rá tudom csukni az ajtót. Amúgy nálam sem foglalkoztak vele, pedig nem 5 db van benne, kicsit szűkös, de egyik se panaszkodott még, hogy nem bírja a másikat. Sőt örömmel szorítanak helyet nemsokára egy új lakónak is.
Hogy is van a mondás?
Sok jó fegyver kis helyen is elfér!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TotoHU írta: 2021.03.02. 11:18 Van ahol szólnak érte, erről hallani történeteket. Persze az sokaknál előáll hogy 2 szekrény van, és az egyikben mondjuk 7 db pisztoly a másikban 3 db puska. Ilyenkor mielőtt jönnek ellenőrizni, előtte gyorsan át kell pakolni hogy meglegyen a maximum 5. Baromság nem baromság, ne kelljen érte magyarázkodni.

A másik ilyen kedvencem a "Nincs a padlóhoz rögzítve a szekrény, én most elfogadom de ha betörnek és elviszik akkor baja lehet belőle". Ugyan ilyen bullshit. NEM kell a padlóhoz vagy falhoz rögzíteni a szekrényt a jogszabály szerint, csak a rövid lőfegyver dobozát - mégis sokaknál szóvá teszik.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2021.03.02. 19:51 Amúgy mitől 5 férőhelyes egy szekrény, mert benne van egy szivacs ami jelzi a helyek számát? Hol írja le azt egy jogszabály hogy puskának mekkora hely kell? Szerintem sehol.
Annyi férőhelyes amíg rá tudom csukni az ajtót. Amúgy nálam sem foglalkoztak vele, pedig nem 5 db van benne, kicsit szűkös, de egyik se panaszkodott még, hogy nem bírja a másikat. Sőt örömmel szorítanak helyet nemsokára egy új lakónak is.
Hogy is van a mondás?
Sok jó fegyver kis helyen is elfér!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nálunk nem faszkodnak ilyennel szerencsére... De tényleg mi van, ha simán kiveszem az elválasztót belőle? Akkor az most hány férőhely? Eddig mondjuk 3 "x" nagyságú részre "osztotta" a helyet, akkor most x tart 0, tehát végtelen férőhelyes?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Nekem végigmérték colostokkal... külső, belső mérték... a belső mérésnél mondtam, hogy a lemez max 1-2 mm vastag, szerintem vegyünk le fél centit a külső méretből, az kb ok...
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

Sziasztok!

Sokat szidott szabályozásunkat próbálom itt-ott értelmezni. Nézem például az alábbi bekezdést. Ez például nem írja azt, hogy a lőszert ugyanott kellene tárolni mint a fegyvert, csak hogy a kettőt elkülönítve. Van erre bármi szabály? Például hogy egy szekrénybe kell legyenek (persze egymástól külön rekesszel elzárva), vagy lehet olyat, hogy a fegyver az egyik szobában a lőszer meg a másikban? Mit tekintünk egyáltalán tárolási helynek? Az épületet? A helységet? A mackót amibe a vasakat zárjuk?
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet
42. §
c) * a lőszert a működőképes lőfegyvertől elkülönítve, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy falhoz, padlóhoz, szekrényhez rögzített, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott dobozban, illetéktelen személyektől elzárva kell tárolni.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

sanders írta: 2021.03.06. 21:51 Sziasztok!

Sokat szidott szabályozásunkat próbálom itt-ott értelmezni. Nézem például az alábbi bekezdést. Ez például nem írja azt, hogy a lőszert ugyanott kellene tárolni mint a fegyvert, csak hogy a kettőt elkülönítve. Van erre bármi szabály? Például hogy egy szekrénybe kell legyenek (persze egymástól külön rekesszel elzárva), vagy lehet olyat, hogy a fegyver az egyik szobában a lőszer meg a másikban? Mit tekintünk egyáltalán tárolási helynek? Az épületet? A helységet? A mackót amibe a vasakat zárjuk?
A tárolóhely a cím (ház, lakás), ahol a fegyver van, ellenőrzik, jegyzőkönyvezik. Nem kell ugyanabban a szekrényben tárolni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FONTOS!!! Fegyverbolt/Vadászbolt: NYITVA LEHET – PKLV: ZÁRVA

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fegyver ... klv-zarva/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Az igrendek jövő heti nyitvatartásáról tudtok esetleg valamit?
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Salmo írta: 2021.03.07. 11:32 Az igrendek jövő heti nyitvatartásáról tudtok esetleg valamit?
Szerintem kapsága válogatja. Nálunk ilyenkor időpontra műxik.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Sparrow írta: 2021.03.02. 20:08 Nekem végigmérték colostokkal... külső, belső mérték... a belső mérésnél mondtam, hogy a lemez max 1-2 mm vastag, szerintem vegyünk le fél centit a külső méretből, az kb ok...
Ez most komoly? Vitte magával a colostokot? És a colos, vagy a metrikus oldalával mért? Előkapta a fegyvertokból és már mérte is? Eszem, f..szom megáll! Ez már tényleg beteges! :shock: :o :cry:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Salmo írta: 2021.03.07. 11:32 Az igrendek jövő heti nyitvatartásáról tudtok esetleg valamit?
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... zes-rendje
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Szerintem is megyénként változik. Gödöllőn teljesen átszervezték az ügyfél fogadást, mindenkit egyetlen napra hívtak be azok közül akinek már volt időpontja.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Cajga írta: 2021.03.08. 00:02 Ez most komoly? Vitte magával a colostokot? És a colos, vagy a metrikus oldalával mért? Előkapta a fegyvertokból és már mérte is? Eszem, f..szom megáll! Ez már tényleg beteges! :shock: :o :cry:
3-szor voltak (fegyver+lőpor+költözés), mindháromszor mértek, szóval gondolom nem egyedi. Aztán 2 példányos indigós formanyomtatványt kézzel kitöltötték, rajta a méret, darabszám, hol van a szekrény, és egyik példány lett az enyém. Valahol talán még megvan... viszont a vasakat és a sorozatszámokat csak a költözéskor ellenőrizték. Akkor még csak 2 éles volt, meg egy elöltöltős a szekrényben, és közölte is, hogy azt nem kell szekrényben tartani, ha nem akarom. Egyébként mindig nagyon rendesek voltak, nincs bajom velük, csak ugye mivel mindig volt jegyzőkönyv a méretekkel meg darabszámmal, így nem is gondolkodtam azon, hogy ezt így kell-e amúgy, vagy sem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2021.03.08. 06:36 3-szor voltak (fegyver+lőpor+költözés), mindháromszor mértek, szóval gondolom nem egyedi. Aztán 2 példányos indigós formanyomtatványt kézzel kitöltötték, rajta a méret, darabszám, hol van a szekrény, és egyik példány lett az enyém. Valahol talán még megvan... viszont a vasakat és a sorozatszámokat csak a költözéskor ellenőrizték. Akkor még csak 2 éles volt, meg egy elöltöltős a szekrényben, és közölte is, hogy azt nem kell szekrényben tartani, ha nem akarom. Egyébként mindig nagyon rendesek voltak, nincs bajom velük, csak ugye mivel mindig volt jegyzőkönyv a méretekkel meg darabszámmal, így nem is gondolkodtam azon, hogy ezt így kell-e amúgy, vagy sem.
Én azt mondom legyen ez a legnagyobb problémánk..
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

36. percnél érdemes belehallgatni, amikor a rablási főnyomozó kifejti, hogy az 1990-es években az alvilág legnagyobb fegyverellátója a magyar rendőrség volt:

https://24.hu/belfold/2021/03/07/podcas ... rdi-zsolt/

LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

USA-2020/ Fegyvereladások: TOP5 állam
(Avagy a Covid, a BLM és Bidenharris fegyveripari élénkítő hatása.)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/usa- ... op5-allam/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.A Bartal puskára szerelt csendesítő jogilag minek minősül ? Ugyebár ha jól tudom az muzeális elöltöltős puska .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.03.15. 19:03 Sziasztok.A Bartal puskára szerelt csendesítő jogilag minek minősül ? Ugyebár ha jól tudom az muzeális elöltöltős puska .
HA lőfegyverre IS felszerelhető, akkor biza hangtompító.

És akkor csak a jogszabályban meghatározott célra engedélyezhető, mindenki másnak TILOS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

1. Mit tudni a PKLV-ről? Mikor nyitnak? Magánszemély is vihet majd be fegyvert, vagy csak fegyvermester/bolt? Az egyik vasamnál lejárt a laminátum, miközben egy fórumtárs már érdeklődik iránta ;)

2. Engedélyes magánszemélyek között hogyan zajlik egy éles fegyver adás-vétele? Nincs megszerzési papír, nincs átvételi tömb... akkor mi van? :D adásvételi, fegyver- és személyi- adatokkal, 2 tanú, 8 napon belül bejelenteni a yardon, ‘oszt csókolom? Van erre esteleg valamilyen formanyomtatvány, vagy mintaszerződés?

Köszönöm előre is:
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

1: Pklv márc. 22 ig biztosan zárva. Után ki tudja??? Bolt tudja majd vinni valószínü előbb.
2. Adás-vételi nyomtatvány : police .hu vagy Bokros doki oldalán. 4 példány 2 tanu 8 nap
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2021.03.16. 19:58 Sziasztok!

1. Mit tudni a PKLV-ről? Mikor nyitnak? Magánszemély is vihet majd be fegyvert, vagy csak fegyvermester/bolt? Az egyik vasamnál lejárt a laminátum, miközben egy fórumtárs már érdeklődik iránta ;)

2. Engedélyes magánszemélyek között hogyan zajlik egy éles fegyver adás-vétele? Nincs megszerzési papír, nincs átvételi tömb... akkor mi van? :D adásvételi, fegyver- és személyi- adatokkal, 2 tanú, 8 napon belül bejelenteni a yardon, ‘oszt csókolom? Van erre esteleg valamilyen formanyomtatvány, vagy mintaszerződés?

Köszönöm előre is:
Petya
Vadászkamara is adott ki sablont.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Egy gyors kérdésben segítsetek légyszíves. Szeretnék rendelni Németországból a 45-s kaliberű pisztolyomhoz 8-as tárakat (jó áron van a boltban, viszont a szállitás ide 30€).
Így ismerősöm aki Németországban dolgozik, ha hozzá rendelem elhozza nekem, amikor jön haza (oda 5€, vagy adott rendelés felett ingyenes a szállítás).

A kérdésem, hogy tárakra vonatkozik bármilyen jogszabály Németországban, mivel neki nincs fegyvertartásija, vagy ezt szabadon hozhatja?

Köszi előre is!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.03.16. 19:58 Sziasztok!

2. Engedélyes magánszemélyek között hogyan zajlik egy éles fegyver adás-vétele? Nincs megszerzési papír, nincs átvételi tömb... akkor mi van? :D adásvételi, fegyver- és személyi- adatokkal, 2 tanú, 8 napon belül bejelenteni a yardon, ‘oszt csókolom? Van erre esteleg valamilyen formanyomtatvány, vagy mintaszerződés?
Adás-vételi minták:

http://www.drbokros.hu/wp-content/uploa ... C3%A9s.pdf

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p ... otar&id=16

http://www.police.hu/ugyintezes/nyomtat ... engedelyek

https://omvk.hu/zala/hir/letoltheto-dokumentumok
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maci22hun írta: 2021.03.18. 09:04 Sziasztok!

Egy gyors kérdésben segítsetek légyszíves. Szeretnék rendelni Németországból a 45-s kaliberű pisztolyomhoz 8-as tárakat (jó áron van a boltban, viszont a szállitás ide 30€).
Így ismerősöm aki Németországban dolgozik, ha hozzá rendelem elhozza nekem, amikor jön haza (oda 5€, vagy adott rendelés felett ingyenes a szállítás).

A kérdésem, hogy tárakra vonatkozik bármilyen jogszabály Németországban, mivel neki nincs fegyvertartásija, vagy ezt szabadon hozhatja?

Köszi előre is!
20/10 alattit full szabadon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi a gyors választ!
gvass1 írta: 2021.03.18. 10:27 20/10 alattit full szabadon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mai jogi jellegű agymenés (vita) egy nem fórumos lőtéri ismerősömmel.
Egy 200 lakásos lakóparkban lakik, ami teljesen saját lekerített, őrzött kis játszótérrel és egész nagy zöldterülettel rendelkzik, az is teljesen elkerítve, és csak az ott lakók mehetnek be. Ismerős így a covidos időkben ott szokott sétálgatni mert oda 8 után is kimehet, ellenben megnyugvással tölti el ha sportcélú fegyverét ott felkcsatolja és rejtve, a többi lakó által nem láthatóan viseli.
Szerinte ez jogilag is rendben van mert magánterület, és a többi lakó sem látja mi van nála. Szerintem nincs rendben (azon kívül hogy felesleges is), ugyan lekerített és zárt magánterület de nem ismerem a jogi kategóriát, nem saját magántulajdon hanem társasházi közös használatú kertről (mérete okán inkább már park) van szó.

Itt vajon szabálysértés a sportcélú fegyvere viselése, vagy magánterületről lévén szó, nem az? Nyilván elméleti jogászkodás az egész, mert igazoltatni és ruházat átvizsgálni magánterületen soha senki nem fogja, hacsak nem hívja rá az egyik szomszéd a TEK-et.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.03.18. 19:55 Mai jogi jellegű agymenés (vita) egy nem fórumos lőtéri ismerősömmel.
Egy 200 lakásos lakóparkban lakik, ami teljesen saját lekerített, őrzött kis játszótérrel és egész nagy zöldterülettel rendelkzik, az is teljesen elkerítve, és csak az ott lakók mehetnek be. Ismerős így a covidos időkben ott szokott sétálgatni mert oda 8 után is kimehet, ellenben megnyugvással tölti el ha sportcélú fegyverét ott felkcsatolja és rejtve, a többi lakó által nem láthatóan viseli.
Szerinte ez jogilag is rendben van mert magánterület, és a többi lakó sem látja mi van nála. Szerintem nincs rendben (azon kívül hogy felesleges is), ugyan lekerített és zárt magánterület de nem ismerem a jogi kategóriát, nem saját magántulajdon hanem társasházi közös használatú kertről (mérete okán inkább már park) van szó.

Itt vajon szabálysértés a sportcélú fegyvere viselése, vagy magánterületről lévén szó, nem az? Nyilván elméleti jogászkodás az egész, mert igazoltatni és ruházat átvizsgálni magánterületen soha senki nem fogja, hacsak nem hívja rá az egyik szomszéd a TEK-et.
Alapból igaza lehet, mert ez tulajdonképpen magánterület. Jogi oldalról az a kérdés, hogy van-e valamilyen belső "hàzirend", amivel általánosságban lefektetik az alapokat. Ilyen klasszikusan a "lakópark területén közlekedőkre a KRESZ szabályai vonatkoznak" kitétel. Kétlem, hogy ne lenne. Ellenkező esetben szava se lehetne, ha jókedvű lakótársak a játszótéren isznak és vizelnek, vagy a zöldben nudiznak és basznak. Esetleg szamurájkarddal a hátukon bíztatjàk a 16 éves srácukat, hogy nyomjon le még egy kört a bömössel. Mert ezt egy sajàt birtokon megteheted, de kétlem, hogy ilyen helyen ezekre nincs kiadva szabályzás.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.03.18. 19:55 Mai jogi jellegű agymenés (vita) egy nem fórumos lőtéri ismerősömmel.
Egy 200 lakásos lakóparkban lakik, ami teljesen saját lekerített, őrzött kis játszótérrel és egész nagy zöldterülettel rendelkzik, az is teljesen elkerítve, és csak az ott lakók mehetnek be. Ismerős így a covidos időkben ott szokott sétálgatni mert oda 8 után is kimehet, ellenben megnyugvással tölti el ha sportcélú fegyverét ott felkcsatolja és rejtve, a többi lakó által nem láthatóan viseli.
Szerinte ez jogilag is rendben van mert magánterület, és a többi lakó sem látja mi van nála. Szerintem nincs rendben (azon kívül hogy felesleges is), ugyan lekerített és zárt magánterület de nem ismerem a jogi kategóriát, nem saját magántulajdon hanem társasházi közös használatú kertről (mérete okán inkább már park) van szó.

Itt vajon szabálysértés a sportcélú fegyvere viselése, vagy magánterületről lévén szó, nem az? Nyilván elméleti jogászkodás az egész, mert igazoltatni és ruházat átvizsgálni magánterületen soha senki nem fogja, hacsak nem hívja rá az egyik szomszéd a TEK-et.
Magánterületnek magánterület, de NEM az otthona. Megb.sszák, ha valakinek feltűnik. Méghozzá nagyon helyesen.

Megértem, hogy az ismerősödet megviseli a lockdown, és nyilván kompenzál. Javaslom, hogy inkább szerezzen magának egy barátnőt... Össztársadalmilag is, és egyénileg is jobb megoldás a krónikus stresszhelyzetre... ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU, Sama, jó ha van:

köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat!

konklúzió:
1. PKLV - "a rosseb tudja, majd meglátjuk, talán 22.-e után nyitva lesz" a jelenleg rendelkezésre álló legjobb becslés. A honlapon sincs feloldási dátum, vagy feltétel - csak az, hogy a korlátozások miatt mikortól van zárva.

2. Magánszemély-magánszemély adásvételi szerződés
- jobbnál jobb minták állnak rendelkezésre;
- 4 példány kell, és nem 2;
- #NyócNaponBelül #BeKellJelenteniAYardon
- más nem kell
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Petya357 írta: 2021.03.18. 22:53 1. PKLV - a rosseb tudja, majd meglátjuk, talán 22.-e után nyitva lesz
Öhm, én arra fogadnék, hogy még sokáig nem lesz nyitva. A márc22-ig fennálló állapot eltérő kormányrendelkezés hiányában még akár 2 hónapig automatikusan megújul. Vagy valami ilyesmi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.03.18. 23:11 Öhm, én arra fogadnék, hogy még sokáig nem lesz nyitva. A márc22-ig fennálló állapot eltérő kormányrendelkezés hiányában még akár 2 hónapig automatikusan megújul. Vagy valami ilyesmi.
Nem.

HA nem hosszabbítják meg, akkor kereskedelemre és szolgáltatásra vonatkozó zárás csak 22.-ig tart.

de nyilván bármi lehet ebben az agyhalálban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.03.19. 06:10 Nem.

HA nem hosszabbítják meg, akkor kereskedelemre és szolgáltatásra vonatkozó zárás csak 22.-ig tart.

de nyilván bármi lehet ebben az agyhalálban.

104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet

3. Az üzletek nyitvatartásával kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések

5. A szolgáltatásokkal kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések


10. Záró rendelkezések

14. § E rendelet

a) 2. alcímét, 3. alcímét, 5. alcímét, 8. alcímét és 9. alcímét 2021. március 22. napjáig,

b) 7. alcímét 2021. április 7. napjáig

lehet alkalmazni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Személyi változás

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Kérek szánkón tolást.

A rendőrség (nekem BRFK konrétan) ügyintézési portálján (inNova) mégis milyen sorszámú/nevű ügyet kell indítani, milyen eljárás csoportban, hogy a személyigazolvány változásomat bejelenthessem elektronikusan? (Nyilván mindent is megtaláltam, kivétel ezt az egyszerű dolgot.)

Vagy ha teljesen vakvágányon vagyok, akkor úgy általába kérdem, hol és hogyan lehet ezt megtenni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Személyi változás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.03.21. 18:09 Üdv

Kérek szánkón tolást.

A rendőrség (nekem BRFK konrétan) ügyintézési portálján (inNova) mégis milyen sorszámú/nevű ügyet kell indítani, milyen eljárás csoportban, hogy a személyigazolvány változásomat bejelenthessem elektronikusan? (Nyilván mindent is megtaláltam, kivétel ezt az egyszerű dolgot.)

Vagy ha teljesen vakvágányon vagyok, akkor úgy általába kérdem, hol és hogyan lehet ezt megtenni?
nézegettem, én is csak jogi személynél találtam ilyet.

Úgyhogy simán postai úton sztem OK.

VISZONT: TALÁLTAM VÉGRE C-KATEGÓRIA BEJELENTÉS ŰRLAPOT! Tehát lassan 2 hónappal a hatályba lépés után ez is megvalósult az új tv.-ből.

Igazgatásrendészeti szakterület

Polgári lőfegyver ügyintézés

Bejelentés „C” kategóriába tartozó tűzfegyver tartásáról

RI-0650


Február 26.-tal került fel.

(Most már csak kerítenem kéne vmi C-kat fegyvert, hogy le is tesztelhessem.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RÉSZLETESEN, jogszabályhelyekkel!

FONTOS: Van már ilyen is: C-kategóriás tűzfegyver ONLINE bejelentése

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/van-mar ... jelentese/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.03.22. 10:34 RÉSZLETESEN, jogszabályhelyekkel!

FONTOS: Van már ilyen is: C-kategóriás tűzfegyver ONLINE bejelentése

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/van-mar ... jelentese/

Kép
öööö ilyen is játszhat? :roll:
fort2.jpg
fort2.jpg (201.03 KiB) Megtekintve 27355 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.03.22. 13:39 öööö ilyen is játszhat? :roll:

fort2.jpg

"(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha


c) – az Ftv. 2. § 29. pont c) alpontja szerinti tűzfegyverek esetében – a bejelentésben megjelölt eszköz Ftv. 1. melléklete szerinti „C” kategóriába tartozását a fegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet megállapította, valamint"



SZERINTEM ha az EU69/2019-ben felsorolt követelmények közül egy vagy több feltételnek nem felel meg (pl. puhább az akasztó, rövidebb az akasztó, integrált rakétalövő stb), DE egyébként riasztó kaliberjelű, töltényűrméretű és biztonságosan működik, és nem működtethető benne éles kaliberjelű lőszer, akkor kell a C1 kategóriába sorolni. (Legalábbis ez volt az indokolásból kideríthető jogalkotói szándék.)

DE mint a fentiből kiderül a bekategorizálás a PKLV feladata, ők döntenek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.03.22. 13:51 "(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha


c) – az Ftv. 2. § 29. pont c) alpontja szerinti tűzfegyverek esetében – a bejelentésben megjelölt eszköz Ftv. 1. melléklete szerinti „C” kategóriába tartozását a fegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet megállapította, valamint"



SZERINTEM ha az EU69/2019-ben felsorolt követelmények közül egy vagy több feltételnek nem felel meg (pl. puhább az akasztó, rövidebb az akasztó, integrált rakétalövő stb), DE egyébként riasztó kaliberjelű, töltényűrméretű és biztonságosan működik, és nem működtethető benne éles kaliberjelű lőszer, akkor kell a C1 kategóriába sorolni. (Legalábbis ez volt az indokolásból kideríthető jogalkotói szándék.)

DE mint a fentiből kiderül a bekategorizálás a PKLV feladata, ők döntenek.
... remélem felveszik a kesztyűt. Bár nem tudom mi másnak lehetne kategorizálni a jelenlegi jogi környezetben.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jogos védelem, gépkocsival elkövetve, menekülés közben halálos eredménnyel:

https://index.hu/belfold/2021/03/23/bir ... emberoles/

több mint 3 évig tartott, emberölésnek indult, nyilván.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Személyi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

Okulásul:

Ma egyszerre két igazgatásrendészetis ügyintézővel beszéltem az Igazgatásrendészeten, akik egymást megerősítve egybehangzóan állították (szóban), hogy ha a személyigazolványnak - csere miatt - kizárólag a sorszáma változik meg, de az azon szereplő adatok nem, akkor NEM KELL és tulajdonképp NEM LEHET bemutatni azt az igazgatásrendészetnek és fegyverosztálynak, mert ők ezt az adatot "nem vezetik át maguknál sehová".

"Régi rendszerben" - jelentsen ez bármit - ha valaki bevitte személyigazolványát ugyanilyen okból, akkor tessék-lássék elvették és lefénymásolták, hogy legalább valami történjen, de már ez sem történik.

Persze, az itt leírtak a BRFK-ra és a mai napra vonatkoznak; civilizációtól távol eső, csodával és őrülettel határos más helyeken a szokásjog bármit vagy annak ellenkezőjét is diktálhatja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Személyi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.03.24. 10:08 Üdv

Okulásul:

Ma egyszerre két igazgatásrendészetis ügyintézővel beszéltem az Igazgatásrendészeten, akik egymást megerősítve egybehangzóan állították (szóban), hogy ha a személyigazolványnak - csere miatt - kizárólag a sorszáma változik meg, de az azon szereplő adatok nem, akkor NEM KELL és tulajdonképp NEM LEHET bemutatni azt az igazgatásrendészetnek és fegyverosztálynak, mert ők ezt az adatot "nem vezetik át maguknál sehová".

"Régi rendszerben" - jelentsen ez bármit - ha valaki bevitte személyigazolványát ugyanilyen okból, akkor tessék-lássék elvették és lefénymásolták, hogy legalább valami történjen, de már ez sem történik.

Persze, az itt leírtak a BRFK-ra és a mai napra vonatkoznak; civilizációtól távol eső, csodával és őrülettel határos más helyeken a szokásjog bármit vagy annak ellenkezőjét is diktálhatja.
tökmindegy az ügyintéző mit mond szóban, mert a JOGSZABÁLY másképpen rendelkezik erről.

253/2004 KORMÁNYRENDELET:

38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy

f) köteles az engedély kiadására irányuló kérelemben szereplő adatok és a lőfegyvertároló-hely megváltozását nyolc napon belül a lakóhely szerint illetékes rendőrkapitányságnak bejelenteni;
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Személyi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2021.03.24. 10:08 Üdv

Okulásul:

Ma egyszerre két igazgatásrendészetis ügyintézővel beszéltem az Igazgatásrendészeten, akik egymást megerősítve egybehangzóan állították (szóban), hogy ha a személyigazolványnak - csere miatt - kizárólag a sorszáma változik meg, de az azon szereplő adatok nem, akkor NEM KELL és tulajdonképp NEM LEHET bemutatni azt az igazgatásrendészetnek és fegyverosztálynak, mert ők ezt az adatot "nem vezetik át maguknál sehová".
Ilyen infót csak írásban fogadjunk el az igrendtől. Mert legközelebb pont ők lesznek azok, akik a be nem jelentett személyi igazolvány változás miatt be fogják vonni az engedélyeidet. A szóbeli közlést simán le fogják tagadni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Személyi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2021.03.24. 10:08 Üdv

Okulásul:

Ma egyszerre két igazgatásrendészetis ügyintézővel beszéltem az Igazgatásrendészeten, akik egymást megerősítve egybehangzóan állították (szóban), hogy ha a személyigazolványnak - csere miatt - kizárólag a sorszáma változik meg, de az azon szereplő adatok nem, akkor NEM KELL és tulajdonképp NEM LEHET bemutatni azt az igazgatásrendészetnek és fegyverosztálynak, mert ők ezt az adatot "nem vezetik át maguknál sehová".

"Régi rendszerben" - jelentsen ez bármit - ha valaki bevitte személyigazolványát ugyanilyen okból, akkor tessék-lássék elvették és lefénymásolták, hogy legalább valami történjen, de már ez sem történik.

Persze, az itt leírtak a BRFK-ra és a mai napra vonatkoznak; civilizációtól távol eső, csodával és őrülettel határos más helyeken a szokásjog bármit vagy annak ellenkezőjét is diktálhatja.
Nekem is ugyanezt mondták még régen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Így “tájékoztat” (félre) az Index a fegyvertartásról! A valós TÉNYEK és amit írtak:-(((

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/igy-taj ... tartasrol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ajvé, a fegyverbetiltáspárti Biden elnök korrupciógyanús, korábban drogfüggő fiacskája úgy tűnik szövetségi bűncselekményt követett el, mikor hazudott a 4473-as nyomtatványon FEGYVERVÁSÁRLÁSKOR. Majd kidobták egy kukába a fegyvert és úgy tűnik, hogy a Secret Service beszállt a buliba eltüntetni a nyomokat.
(A politico.com kifejezetten demokrata-párti website!)

https://www.politico.com/news/2021/03/2 ... gun-477879

https://www.thetruthaboutguns.com/hunte ... nd-stolen/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Hátha érdekel valakit. Frissítettem a fegyver vizsga anyagot. Észrevételeket szívesen fogadok. ;)

http://www.plezeg.hu/2021/fegyvervizsga-2021-jav.pdf
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Szállítás

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Cajga írta: 2021.03.28. 20:07 Hátha érdekel valakit. Frissítettem a fegyver vizsga anyagot. Észrevételeket szívesen fogadok. ;)

http://www.plezeg.hu/2021/fegyvervizsga-2021-jav.pdf
Szövegértési problémáim vannak, help.

"... sportlőfegyverét csak ürítve, tokban, sportcélú rövid lőfegyverét üres tárral, a fegyver és a lőszer elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá."

Ez alapján azt kell értenem, hogy hosszú lőfegyveremnek fegyvertől elkülönített tárját nem kötelességem ürítve szállítanom, ugye?
Vagy az a helyes értelmezés, hogy csupán a rövid lőfegyverben aktuálisan benne lévő tár kell üres legyen, de egyébként a rövid lőfegyverhez tartozó tárak is lehetnek töltve (valami zárt dobozban, vagy egyéb zárt tárolóeszközben)? De hát a hosszú lőfegyvert is csak ürítve szállíthatom, akkor miért lenne a rövid lőfegyverben lévő tár üressége külön kiemelve?

(Egységsugarú ember vagyok, a tárakat mindeddig ürítve szállítottam.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szállítás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.03.28. 20:31 Szövegértési problémáim vannak, help.

"... sportlőfegyverét csak ürítve, tokban, sportcélú rövid lőfegyverét üres tárral, a fegyver és a lőszer elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá."

Ez alapján azt kell értenem, hogy hosszú lőfegyveremnek fegyvertől elkülönített tárját nem kötelességem ürítve szállítanom, ugye?
Vagy az a helyes értelmezés, hogy csupán a rövid lőfegyverben aktuálisan benne lévő tár kell üres legyen, de egyébként a rövid lőfegyverhez tartozó tárak is lehetnek töltve (valami zárt dobozban, vagy egyéb zárt tárolóeszközben)? De hát a hosszú lőfegyvert is csak ürítve szállíthatom, akkor miért lenne a rövid lőfegyverben lévő tár üressége külön kiemelve?

(Egységsugarú ember vagyok, a tárakat mindeddig ürítve szállítottam.)

Pár hete volt kivesézve pont ez. Ovbmg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Iowa: 19. alkotmányos fegyverviselést bevezető állam

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iowa-19 ... eto-allam/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Cajga írta: 2021.03.28. 20:07 Hátha érdekel valakit. Frissítettem a fegyver vizsga anyagot. Észrevételeket szívesen fogadok. ;)

http://www.plezeg.hu/2021/fegyvervizsga-2021-jav.pdf
Talán érdemes lenne elfelejteni, a véleményem szerint több helyen hibásan használt ormozat kifejezést a
cső huzagolásnál. Egyrészt magyartalan, mondjuk mint terminusz technikusz éppen lehetne az, de szemantikailag sem
helyén való. Ha jobban bele gondolunk az oromzat sokkal inkább jobb, hiszen ezt a szót használjuk az épületek front
felületeire, vagy ismertebb nevén tűzfalakra is. Egyéb tájnyelvi kifejezés még az oromzatra a végfal, bütü, homlok, üstük.
Kivétel nélkül mindegyik szabatosabb kifejezés annak a felületnek a megnevezésére amivel a lövedék találkozik!
Szóval értem én ha hibás helyről vesszük át a huzagoláshoz tartozó kifejezéséket akkor mi magunk is rosszul fogjuk
tudni, de ha olyan valakitől plagizálunk aki ért is hozzá ( lásd Németh Balázs kapszli) akkor helyesen oromzatnak fogjuk hívni....... ;) ;)

Nyelvtan nácik előre :D

Egyébként elég alapos az anyag ;)
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2021.04.06. 10:40 Talán érdemes lenne elfelejteni, a véleményem szerint több helyen hibásan használt ormozat kifejezést a
cső huzagolásnál. Egyrészt magyartalan, mondjuk mint terminusz technikusz éppen lehetne az, de szemantikailag sem
helyén való. Ha jobban bele gondolunk az oromzat sokkal inkább jobb, hiszen ezt a szót használjuk az épületek front
felületeire, vagy ismertebb nevén tűzfalakra is. Egyéb tájnyelvi kifejezés még az oromzatra a végfal, bütü, homlok, üstük.
Kivétel nélkül mindegyik szabatosabb kifejezés annak a felületnek a megnevezésére amivel a lövedék találkozik!
Szóval értem én ha hibás helyről vesszük át a huzagoláshoz tartozó kifejezéséket akkor mi magunk is rosszul fogjuk
tudni, de ha olyan valakitől plagizálunk aki ért is hozzá ( lásd Németh Balázs kapszli) akkor helyesen oromzatnak fogjuk hívni....... ;) ;)

Nyelvtan nácik előre :D

Egyébként elég alapos az anyag ;)
a hatályos joxabály szerint:

"1.11. Huzagolás: a huzagolt csövű fegyverek furatában kialakított ormózatok és barázdák összessége. (A huzagolás jellemző adatai: F ormózatátmérő, N a huzagok száma, b huzagszélesség, u huzagemelkedés.)"



1.23. Ormózat (régi nevén oromzat): A huzagolt csövű fegyverek csőfuratában csavarvonal mentén kialakított hornyok befelé eső, kisebb átmérőjű kiemelkedéseinek elnevezése. Átmérőjének, ami névlegesen a kalibernek felel meg, nemzetközi jele F (a német „Feld” szóból)."


https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0600031.gkm
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.04.06. 10:51 a hatályos joxabály szerint:
1.23. Ormózat (régi nevén oromzat): A huzagolt csövű fegyverek csőfuratában csavarvonal mentén kialakított hornyok befelé eső, kisebb átmérőjű kiemelkedéseinek elnevezése. Átmérőjének, ami névlegesen a kalibernek felel meg, nemzetközi jele F (a német „Feld” szóból)."
Szerintem innentől bármelyik helyes és jó. :-)

Ez kb olyan, mint az elsütőbillentyű vs. ravasz.
Én -sportlövészként- elsütőbillentyűt mondok, és fura hallanom hogy ravasz (="ravasz a róka"), de elfogadom, hogy az is jó.. ha egyszer Széchenyi Zsigmondnak jó volt.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

gvass1 írta: 2021.04.06. 10:51 a hatályos joxabály szerint:

ÁÁÁÁÁÁÁ De jó. Nagyon köszönöm !! ( jogszerű vs régies ;) )
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.04.06. 11:00 Szerintem innentől bármelyik helyes és jó. :-)

Ez kb olyan, mint az elsütőbillentyű vs. ravasz.
Én -sportlövészként- elsütőbillentyűt mondok, és fura hallanom hogy ravasz (="ravasz a róka"), de elfogadom, hogy az is jó.. ha egyszer Széchenyi Zsigmondnak jó volt.. :-)
Én fegyvermelegnek vagyok mondható, de beszélt nyelvben én sem úgy fogom mondani, mondjuk amikor tanítok valakit lőni, hogy figyi, ne rakd az ujjad az el-sü-tő-bil-len-tyű-re - egyszerűen túl hosszú nyelvtörő. Billentyű még rendben van, de simán hívom ravasznak is. Szakszövegben nem írom le így, oké, de a paprikás krumplit se hívom paprikás burgonyának.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.06. 11:06 Én fegyvermelegnek vagyok mondható, de beszélt nyelvben én sem úgy fogom mondani, mondjuk amikor tanítok valakit lőni, hogy figyi, ne rakd az ujjad az el-sü-tő-bil-len-tyű-re - egyszerűen túl hosszú nyelvtörő. Billentyű még rendben van, de simán hívom ravasznak is. Szakszövegben nem írom le így, oké, de a paprikás krumplit se hívom paprikás burgonyának.
Lands and grooves angolul, Feld und Zug németül azért köznyelv-közelibb a huzagolás részeit tekintve.

Meg a Trigger és az Abzug is:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.04.06. 11:06 Én fegyvermelegnek vagyok mondható, de beszélt nyelvben én sem úgy fogom mondani, mondjuk amikor tanítok valakit lőni, hogy figyi, ne rakd az ujjad az el-sü-tő-bil-len-tyű-re - egyszerűen túl hosszú nyelvtörő. Billentyű még rendben van, de simán hívom ravasznak is. Szakszövegben nem írom le így, oké, de a paprikás krumplit se hívom paprikás burgonyának.
Én simán billentyűt szoktam mondani épp ezért, csak arról meg másra asszociál az átlagember.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

WildBear23 írta: 2021.04.06. 11:00 Szerintem innentől bármelyik helyes és jó. :-)
sajnos nem biztos: 6 éve fegyverismereti vizsgán, Vas megyében, az ormózat volt a helyes válasz, az oromzat pedig helytelen, pontvesztéssel jutalmazva.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gaijin írta: 2021.04.06. 17:33 sajnos nem biztos: 6 éve fegyverismereti vizsgán, Vas megyében, az ormózat volt a helyes válasz, az oromzat pedig helytelen, pontvesztéssel jutalmazva.
Na jó, a fegyverismereti vizsgán a .357 Magnumot sem fogadták el, mint "gyakori kaliber"-t..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.04.06. 17:41 Na jó, a fegyverismereti vizsgán a .357 Magnumot sem fogadták el, mint "gyakori kaliber"-t..
Tőlem azért húztak le, mert szerintem van full auto sörétes, de nem vitatkoztam, így is bőven meglett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gaijin írta: 2021.04.06. 17:33 sajnos nem biztos: 6 éve fegyverismereti vizsgán, Vas megyében, az ormózat volt a helyes válasz, az oromzat pedig helytelen, pontvesztéssel jutalmazva.
"Nem is tudom, te a fasz vagy, vagy a szopó?" klasszikus kérdést kellett volna feltenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.04.06. 17:46 Tőlem azért húztak le, mert szerintem van full auto sörétes, de nem vitatkoztam, így is bőven meglett.
Jó, hát amikor gyakorlatin a Péjából a markomba ürítettem a lőszert, arra a reakció: - ezt felejtsék el! A helyes ejárás az, ha a bokáig érő fűben keresgélsed utána percekig. :-)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

gvass1 írta: 2021.04.06. 18:31 "Nem is tudom, te a fasz vagy, vagy a szopó?" klasszikus kérdést kellett volna feltenni.
megérdemelte volna, mert az összeállított fegyverismereti kérdéssor a szo*atásra ment: ugyanebben szerepelt még pl.
"Évente hány kötelező lövészeten kell részt vennie a rendőrségi hivatásos állománynak?" és a
"Lőfegyverhasználatnak minősül-e a figyelmeztető lövés?"
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gaijin írta: 2021.04.06. 19:40 megérdemelte volna, mert az összeállított fegyverismereti kérdéssor a szo*atásra ment: ugyanebben szerepelt még pl.
"Évente hány kötelező lövészeten kell részt vennie a rendőrségi hivatásos állománynak?" és a
"Lőfegyverhasználatnak minősül-e a figyelmeztető lövés?"
Ez teljesen jogszerűtlen, repülhetett volna egy kövér feljelentés az NVSz felé.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.04.06. 17:46 Tőlem azért húztak le, mert szerintem van full auto sörétes, de nem vitatkoztam, így is bőven meglett.
Engem elsőre simán megvágtak maroklőből a jogszabályban lévő gyökér kis életszerűtlen kérdésekkel, a 15-ből kettő a fegyver önvédelmi célú viselésére vonatkozott három pedig a maroklőfegyverek hatás adatairól szólt, könnyen összetéveszthető és irreleváns számokat egymás mellé téve. (Mert a kérdés arra nem tért ki hogy .22 vagy .454 Casull a maroklőfegyver, amiről szó van..). A biztonságos kezelésre egy kérdés sem vonatkozott.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.07. 06:30 Engem elsőre simán megvágtak maroklőből a jogszabályban lévő gyökér kis életszerűtlen kérdésekkel, a 15-ből kettő a fegyver önvédelmi célú viselésére vonatkozott három pedig a maroklőfegyverek hatás adatairól szólt, könnyen összetéveszthető és irreleváns számokat egymás mellé téve. (Mert a kérdés arra nem tért ki hogy .22 vagy .454 Casull a maroklőfegyver, amiről szó van..). A biztonságos kezelésre egy kérdés sem vonatkozott.
szánalomkupac a jelen fegyverism. vizsgarendszer. De legalább a Covidra fogva tavaly ősz óta NINCS semmilyen vizsga, ami a fegyvertartás elleni küzdelmük újabb dicső fejezete.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

PKLV:

"Tisztelt Ügyfelünk!
A védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának első fokozatáról szóló 144/2021. (III. 27.) Kormány rendelet 3. § alapján
2021. április 12-én hétfőtől, a március 8 óta tartó zárva tartást megelőző módon várjuk ügyfeleinket.
"Vizsgáztatás magánszemélyek számára a korábbi rendkívüli helyzethez hasonlóan határozatlan ideig szünetel.
Vizsgálatra fegyvert átvenni kizárólag jogi személyektől (cégektől) áll módunkban, előzetes időpont kérés alapján."
Kérjük tisztelt ügyfeleinket, hogy
csak a legszükségesebb esetben keressék fel társaságunkat.
A normál ügyfélfogadás kezdetéről tájékozódhat,
Weblapunkon és Facebook oldalunkon.
Megértésüket Köszönjük!"
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.07. 06:33 De legalább a Covidra fogva tavaly ősz óta NINCS semmilyen vizsga, ami a fegyvertartás elleni küzdelmük újabb dicső fejezete.
A fegyvertartás elleni küzdelemben pedig készséges partner a PKLV a magánszemélyek kizárásával.
Ahol lejárt a laminátum, ott egy olcsóbb fegyvert most nem lehet eladni, nem fér bele a vételárba a kereskedői díj + vizsga.

Költői kérdés: miért nem szűnik meg már a PKLV monopóliuma? Szakértelem simán lenne a vizsgáztatásra akár KKFHázán is, a hazai fegyvergyártás- és fegyveripari képzés hangsúlypontja szép lassan úgyis áthelyeződik KKFHáza-Kecskemét környékére. Ez meg kitűnő plusz bevételi- és foglalkoztatási lehetőség, no meg tudásbázis lehetne a HM cégeinekek. Csodálom is, hogy eddig erre nem mentek rá...
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Salmo írta: 2021.04.06. 10:40 de ha olyan valakitől plagizálunk aki ért is hozzá ( lásd Németh Balázs kapszli) akkor helyesen oromzatnak fogjuk hívni....... ;) ;)
????? :o

Ezen felkészülési anyagot 2012. őszén, készülve a vizsgára (amit December 05-én sikeresen le is tettem), állítottam össze. Képek, ábrák szerkesztése, feljavítása, fogalmak összegyűjtése stb, mint az az anyag végén is le van írva, a Google segítségével valósult meg. Nem emlékszem, hogy Balázs bármelyik munkájából kopiztam volna ki valamit. Az azóta eltelt időszakban csak (leginkább) a jogi frissítések voltak rávezetve. Ezért nem értem, hogy az idézett hozzászólással mi a szándékod? :roll: ( Egyébként Balázs nagyon jó barátom és sporttársam is)! ;)
A dicséretet az anyaggal kapcsolatban köszönöm, és remélem sok embernek segít majd a felkészülésben. Ezért is tettem nyilvánosan letölthetővé. :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A 20. alkotmányos viselő állam. Tennessee.
https://www.youtube.com/watch?v=t5VGvM3mWDc
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Sziasztok,
Húzzon lécci kicsit szánkón vki hozzáértő. Eladtuk a házat a fejünk fölül és amíg el nem készül az új, albérletbe kell költözni.
Megvan az új hely a XII. kerben, innentől a Tevéhez fogok tartozni a sportfegyvereimmel :cry:
Albérlet esetében a tulajtól kell-e hozzájárulás hogy a tárolóhelyet oda helyezzem át? Vagy a bérleti szerződés alapján simán bejelentem a Tevében miután átvittem a páncélt? Vagy még előtte kell?
Be kell-e jelentkeznem az ingatlanba pl. ideiglenes lakosként, vagy elég a bérleti szerződés?
Van régi B7 karabélyom, az új helyen kell spéci tárolási követelményre készülnöm? Én úgy gondolnám a 253/2004. 42.§ 2/a bek. alapján hogy nem, hiszen ez a papírja szerint egyértelműen B7, de ugye sosem lehet tudni ki mit és hogyan értelmez, főleg a hatóságnál...
Biztos volt már szó hasonlóról, de sajnos egyelőre nem találom. Jöhet privátban is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2021.04.12. 16:19 Sziasztok,
Húzzon lécci kicsit szánkón vki hozzáértő. Eladtuk a házat a fejünk fölül és amíg el nem készül az új, albérletbe kell költözni.
Megvan az új hely a XII. kerben, innentől a Tevéhez fogok tartozni a sportfegyvereimmel :cry:
Albérlet esetében a tulajtól kell-e hozzájárulás hogy a tárolóhelyet oda helyezzem át? Vagy a bérleti szerződés alapján simán bejelentem a Tevében miután átvittem a páncélt? Vagy még előtte kell?
Be kell-e jelentkeznem az ingatlanba pl. ideiglenes lakosként, vagy elég a bérleti szerződés?
Van régi B7 karabélyom, az új helyen kell spéci tárolási követelményre készülnöm? Én úgy gondolnám a 253/2004. 42.§ 2/a bek. alapján hogy nem, hiszen ez a papírja szerint egyértelműen B7, de ugye sosem lehet tudni ki mit és hogyan értelmez, főleg a hatóságnál...
Biztos volt már szó hasonlóról, de sajnos egyelőre nem találom. Jöhet privátban is.
Tőlem nem kértek semmi igazolast a tulajtól, de megbeszéltem vele, írtunk is egy fecnit. Igazából még örült is neki, de a te döntésed, hogy szólsz-e neki. Igazából felesleges. Jelentsd be amikor átköltöztél, ennyi.
Nem kell extra a tárolóhelynél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2021.04.12. 16:31 Tőlem nem kértek semmi igazolast a tulajtól, de megbeszéltem vele, írtunk is egy fecnit. Igazából még örült is neki, de a te döntésed, hogy szólsz-e neki. Igazából felesleges. Jelentsd be amikor átköltöztél, ennyi.
Nem kell extra a tárolóhelynél.
Köszi a megerősítést, ezek szerint jól sejtettem hogy nem kell semmi extra.
A tulaj felé nem reklámoznám ha nem muszáj, hátha nála vmiért kizáró ok lenne. Örültünk hogy összejött ez a hely, nem nagyon lenne hirtelen más opció...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Roberto68 írta: 2021.04.12. 16:19 Sziasztok,
Húzzon lécci kicsit szánkón vki hozzáértő. Eladtuk a házat a fejünk fölül és amíg el nem készül az új, albérletbe kell költözni.
Megvan az új hely a XII. kerben, innentől a Tevéhez fogok tartozni a sportfegyvereimmel :cry:
Albérlet esetében a tulajtól kell-e hozzájárulás hogy a tárolóhelyet oda helyezzem át? Vagy a bérleti szerződés alapján simán bejelentem a Tevében miután átvittem a páncélt? Vagy még előtte kell?
Be kell-e jelentkeznem az ingatlanba pl. ideiglenes lakosként, vagy elég a bérleti szerződés?
Van régi B7 karabélyom, az új helyen kell spéci tárolási követelményre készülnöm? Én úgy gondolnám a 253/2004. 42.§ 2/a bek. alapján hogy nem, hiszen ez a papírja szerint egyértelműen B7, de ugye sosem lehet tudni ki mit és hogyan értelmez, főleg a hatóságnál...
Biztos volt már szó hasonlóról, de sajnos egyelőre nem találom. Jöhet privátban is.
Soha nem jelentettem be albérletben a tulajnak hogy fegyvereket tartok bent. Ha nem tiltja kifejezetten az albérleti szerződés, akkor semmi köze hozzá.
Egyszerűen bemész és bejelented az igrenden a költözést. Albérleti szerződést nem vagy köteles adni a rendőröknek, nincs semmi jogalapjuk az abban lévő adatok tárolásához (mennyit fizetsz, kinek, stb) nem is kérhetik. A tárolási hely jogcímét bemondod, albérlet, és kész.
A B7-ről nem tudok nyilatkozni, szerintem B kat. fegyverre nem kérhetnek újfajta tárolási feltételeket, de igrendje váltogatja. Én is most vagyok költözés előtt, és a régi B7-től kicsit parázok, hogy mi van ha az új helyen az igrend azt mondja hogy akkor tessék a rácsot felszerelni? Az egy dolog hogy nem mondhatja, de az igrendes jogtiprásról már könyveket lehetne írni csak a fórumban megjelent esetek alapján.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.04.12. 17:16 Én is most vagyok költözés előtt, és a régi B7-től kicsit parázok, hogy mi van ha az új helyen az igrend azt mondja hogy akkor tessék a rácsot felszerelni?
Szia,

Akkor vehetsz 100 000 loszert. :-)

Bel
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amikor albérletbe mentünk, csak azt jelentettem be, hogy megváltozik a tárolóhely címe. (mivel oda nem is jelentkeztünk be). Majd amikor a lakcímem is megváltozott akkor azt is bejelentettem. Így a lakcímem és tárolóhelyem között 25km lett. Nem volt ezzel semmi probléma.

Roberto68 írta: 2021.04.12. 16:19 Sziasztok,
Húzzon lécci kicsit szánkón vki hozzáértő. Eladtuk a házat a fejünk fölül és amíg el nem készül az új, albérletbe kell költözni.
Megvan az új hely a XII. kerben, innentől a Tevéhez fogok tartozni a sportfegyvereimmel :cry:
Albérlet esetében a tulajtól kell-e hozzájárulás hogy a tárolóhelyet oda helyezzem át? Vagy a bérleti szerződés alapján simán bejelentem a Tevében miután átvittem a páncélt? Vagy még előtte kell?
Be kell-e jelentkeznem az ingatlanba pl. ideiglenes lakosként, vagy elég a bérleti szerződés?
Van régi B7 karabélyom, az új helyen kell spéci tárolási követelményre készülnöm? Én úgy gondolnám a 253/2004. 42.§ 2/a bek. alapján hogy nem, hiszen ez a papírja szerint egyértelműen B7, de ugye sosem lehet tudni ki mit és hogyan értelmez, főleg a hatóságnál...
Biztos volt már szó hasonlóról, de sajnos egyelőre nem találom. Jöhet privátban is.
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.04.12. 17:33 Szia,

Akkor vehetsz 100 000 loszert. :-)

Bel
És. Ez. Bizony. Igen. Jó. Dolog! :idea: :!:

Igazad van Bel - a drága, és bonyolult tárolóhelyek pozitív oldalát is érdemes nézni ;) :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.04.13. 00:53 És. Ez. Bizony. Igen. Jó. Dolog! :idea: :!:

Igazad van Bel - a drága, és bonyolult tárolóhelyek pozitív oldalát is érdemes nézni ;) :D
Egen, nekünk ez nyilván való, de ezt az ötletet az asszonynak már sokkal nehezebb eladni, a gyakorlat ezt mutatja. Nálam sem sikerült, így lesz az új helyünkön kamra és nem fegyver tároló. ;-)
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Urak, köszi mindenkinek az infókat!
Nagyon rühellem a bürokratikus hercehurcákat (na persze ki nem :lol: ), de talán mégsem lesz olyan vészes mint gondoltam.
Nagyon megszoktam a kisvárosi bejáratott ügymenetet, de az albérlet úgyis csak ideiglenes, jövőre jövök vissza a kényelmes langymelegbe :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2021.04.13. 16:13 Urak, köszi mindenkinek az infókat!
Nagyon rühellem a bürokratikus hercehurcákat (na persze ki nem :lol: ), de talán mégsem lesz olyan vészes mint gondoltam.
Nagyon megszoktam a kisvárosi bejáratott ügymenetet, de az albérlet úgyis csak ideiglenes, jövőre jövök vissza a kényelmes langymelegbe :lol:
Arra figyelj, hogy mindent az állandó címed szerinti kapitányságon kell intézni!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2021.04.13. 16:18 Arra figyelj, hogy mindent az állandó címed szerinti kapitányságon kell intézni!
Huhh köszi, apróságnak tűnik de nagyon fontos.
Ezzel viszont lesz gond, mert "házatlanok" lettünk, szóval megszűnik az állandó lakcímem. Ennek is utána kell járnom, ilyenkor mi is a helyzet?
Az albérlet sztem nem lehet állandó, oda max ideiglenesre lehet bejelentkezni, de majd kiderül. Szerencsére van még szűk 2 hónapom erre az egészre...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2021.04.13. 16:36 Huhh köszi, apróságnak tűnik de nagyon fontos.
Ezzel viszont lesz gond, mert "házatlanok" lettünk, szóval megszűnik az állandó lakcímem. Ennek is utána kell járnom, ilyenkor mi is a helyzet?
Az albérlet sztem nem lehet állandó, oda max ideiglenesre lehet bejelentkezni, de majd kiderül. Szerencsére van még szűk 2 hónapom erre az egészre...
Húha, hát az érdekes szitu valóban, ilyenkor nem tudom mi van...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése