Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2021.01.01. 16:17 A jogszabály eléggé egyértelműen fogalmaz. NEM _szerezhet meg_ ilyen tárakat, csak olyan, akiknek olyan lőfegyverre van engedélye, amibe ezek valók. Pont.


"A központi gyújtású félautomata tűzfegyverhez való, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet, illetve a hosszú tűzfegyverhez való, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet kizárólag az ilyen tűzfegyver tartására jogosító engedély birtokában szerezhető meg."


Tehát nem, ha pl. egy hatlanitotthoz van X darab tarad, az innentől forgalomképtelen, csak engedélyes fele értékesíthető.

(A lebukás veszélye csekély, de nagyon könnyen rá fognak állni és kis erőbefektetéssel szép statisztikát felmutatni, ha akarnak.)
Persze, minden qrva egyértelmű... Pl. akkor minden hatástalanított és gázriasztó fegyver is forgalomképtelen, ha olyan tár tartozik hozzá, ami jó másba és a kapacitása meghaladja a korlátot. Vagy eladhatom tár nélkül, ami mondjuk muhaha.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2021.01.01. 16:27 Persze, minden qrva egyértelmű... Pl. akkor minden hatástalanított és gázriasztó fegyver is forgalomképtelen, ha olyan tár tartozik hozzá, ami jó másba és a kapacitása meghaladja a korlátot. Vagy eladhatom tár nélkül, ami mondjuk muhaha.
Ez az értelmezés, amit a gestapo fog rádhúzni, ha megbuksz vele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2021.01.01. 16:17 A jogszabály eléggé egyértelműen fogalmaz. NEM _szerezhet meg_ ilyen tárakat, csak olyan, akiknek olyan lőfegyverre van engedélye, amibe ezek valók. Pont.


"A központi gyújtású félautomata tűzfegyverhez való, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet, illetve a hosszú tűzfegyverhez való, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet kizárólag az ilyen tűzfegyver tartására jogosító engedély birtokában szerezhető meg."


Tehát nem, ha pl. egy hatlanitotthoz van X darab tarad, az innentől forgalomképtelen, csak engedélyes fele értékesíthető.

(A lebukás veszélye csekély, de nagyon könnyen rá fognak állni és kis erőbefektetéssel szép statisztikát felmutatni, ha akarnak.)
Ha egy magánszemély (akinek semmilyen fegyvertartási engedélye nincs) el szeretni adni egy 30 db-os kapacitású AK tárat, akkor a vevőtől kérje el az engedélyét? Vagy a vevő (engedélyes, nem engedélyes) felel érte, és “gond” nélkül lehet adni-venni (pl. Vatera), mint magánszemély? Gondolom, még nem bűncselekmény, ha van valakinek 30-as tára fegyver és engedély nélkül. De mi van akkor, ha van engedélye, de nincs a 30-as tárhoz hozzávaló engedélyes fegyvere?

Nekem egy kicsit még szürke ez a dolog. Egy lépés, és megint lehet generálni további illegális fegyvertartókat a statisztikákban. Mint a flóbertek betiltása után. Az nyilvánvaló, hogy hivatalos forrásból (pl. boltból vagy jogi személytől) csak engedélyes vehet 30-as tárat és csak a hozzávaló fegyverhez.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tornas78 írta: 2021.01.01. 21:58 Ha egy magánszemély (akinek semmilyen fegyvertartási engedélye nincs) el szeretni adni egy 30 db-os kapacitású AK tárat, akkor a vevőtől kérje el az engedélyét? Vagy a vevő (engedélyes, nem engedélyes) felel érte, és “gond” nélkül lehet adni-venni (pl. Vatera), mint magánszemély? Gondolom, még nem bűncselekmény, ha van valakinek 30-as tára fegyver és engedély nélkül. De mi van akkor, ha van engedélye, de nincs a 30-as tárhoz hozzávaló engedélyes fegyvere?

Nekem egy kicsit még szürke ez a dolog. Egy lépés, és megint lehet generálni további illegális fegyvertartókat a statisztikákban. Mint a flóbertek betiltása után. Az nyilvánvaló, hogy hivatalos forrásból (pl. boltból vagy jogi személytől) csak engedélyes vehet 30-as tárat és csak a hozzávaló fegyverhez.
Kérd el az engedélyét, igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 21:59 Kérd el az engedélyét, igen.
Nem tudom, hogy milyen adatok szerepelnek egy ilyen engedélyben. De a vevő nem biztos, hogy szeretné kiadni az adatait egy magánszemély eladónak. Érdekes... És a barna könyvbe is bekerül majd ez a 30-as táras bejegyzés? Mert ha majd igen, akkor a magánszemély hogy is írhatna majd ebbe bejegyzést és milyen jogon? Vagy itt jön a képbe az, hogy a magánszemélytől engedélyes 30-as tárat csakis adásvételivel (nagyobb értékeknél kötelezőnek tartom, de kisebbnél már nem annyira) vehet, adatok ide-oda. De a magánszemély nem feltétlen kell, hogy értsen a fegyverekhez, így az engedély bemutatása értelmetlen is lehet. Illetve az engedélyes majd a későbbiekben ha szeretne 30-as tárat, akkor a magánpiacon fog keresgélni és onnantól esetleg felelhet is érte.

Gondolom, nem bűn a 30-as tár tartása senkinek sem, de az értékesítése egy kicsit még szürke nekem. A tárak hivatalos eladása van szabályozva, de a vétele és a nem hivatalos eladása nem, látszólag legalábbis. Tárat lehet venni magánszemélytől és boltból is, és a magánszemély is tud eladni 30-as tárat (ha úgy vesszük, akkor venni is).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2021.01.01. 22:24-kor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tornas78 írta: 2021.01.01. 22:15 Nem tudom, hogy milyen adatok szerepelnek egy ilyen engedélyben. De a vevő nem biztos, hogy szeretné kiadni az adatait egy magánszemély eladónak. Érdekes... És a barna könyvbe is bekerül majd ez a 30-as táras bejegyzés? Mert ha majd igen, akkor a magánszemély hogy is írhatna majd ebbe bejegyzést és milyen jogon? Vagy itt jön a képbe az, hogy a magánszemélytől engedélyes 30-as tárat csakis adásvételivel (nagyobb értékeknél kötelezőnek tartom, de kisebbnél már nem annyira) vehet, adatok ide-oda. De a magánszemély nem feltétlen kell, hogy értsen a fegyverekhez, így az engedély bemutatása értelmetlen is lehet. Illetve az engedélyes majd a későbbiekben ha szeretne 30-as tárat, akkor a magánpiacon fog keresgélni és onnantól esetleg felelhet is érte.

Gondolom, nem bűn a 30-as tár tartása senkinek sem, de az értékesítése egy kicsit még szürke nekem. A tárak eladása van szabályozva, de a vétele nem, látszólag legalábbis.
Nem kereskedhetsz vele ha jól értem, de tudja a fene, hogy mi is lesz most végülis pontosan itt mindennel... Mármint hogy mi lesz a konkrét gyakorlat. Annyi tuti, hogy ez egy oltári farokság ahogy van!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 22:22 Nem kereskedhetsz vele ha jól értem, de tudja a fene, hogy mi is lesz most végülis pontosan itt mindennel... Mármint hogy mi lesz a konkrét gyakorlat. Annyi tuti, hogy ez egy oltári farokság ahogy van!
+1
Mindenki vár valamit...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 21:59 Kérd el az engedélyét, igen.
+1

szerintem is ez az ésszerű protokoll. Adatot feljegyezni belőle IMHO már nem az (GDPR - mi közöm hozzá). De elkérni, és meggyőződni róla, hogy jogosult - az teljesen életszerű, és elemi önvédelmi célból szükséges is.

lehet, hogy ez a törvény baromság, de attól még ez a törvény. Majd megtanúluk vele együtt élni. Nem kell kétségbe esni - megoldjuk ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.01.01. 22:22 Nem kereskedhetsz vele ha jól értem, de tudja a fene, hogy mi is lesz most végülis pontosan itt mindennel... Mármint hogy mi lesz a konkrét gyakorlat. Annyi tuti, hogy ez egy oltári farokság ahogy van!
A jogszabály nem (csak) a kereskedelmi forgalmat tiltja, hanem a JOGOSULATLAN reszere megszerzest.

A technikai megvalósítás tökmindegy. De ha pl. vaterás advéttel megfog a rendőrség és nem ellenőrizted, hogy jogosult-e a tár megvásárlására, akkor pénzbírság, engedélybevonás stb.
Egyszerűbb lepapírozni.

"XY megveszi a XYZW szamu tartasi engedély alapjan az Y db Z típusu 20+/10+ kapacitású tárat, kelt, dátum, alairas" ennyi.

(IMHO ez leginkább a boltosok megszopatasara szolgal, hogy ujabb ertelmetlen hulyeseg miatt lehessen bezarni a boltot.)

Ja, es magyarkodjunk kicsit, oldjuk meg okosba: a tartest*, tarrugo, adogatótomb forgalmazasa nem lett megtiltva, innentől azért lehet kreatívnak lenni.

(*a németeknél az is!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Magánforgalomban képtelenség lesz ellenőrizni, maximum csalis tetten éréssel.
Mind a két fél egybehangzóan azt fogja állítani, hogy a tár mindig is a vevő tulajdona volt aki a kertjébe bedobva találta.
Sikerult a szokásosnál is nagyobb idiótaságot jogszabályba iktatni.
Egyébként is pofon szarnak.
Akinek nincs ilyen fegyvere az maximum verekedni tud vele, aki jogszerű tartja az tuti lő vele olyat amiért lehet ilyen vele. A full illegálnal meg nem tár lesz a főproblémája.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Chuck Norris írta: 2020.12.22. 16:13 Egy fórumtag bejegyzését teszem közzé, aki a téma érzékenysége miatt teljes névtelenséget kérve hozzánk fordult. Ezért én teszem közzé amit írt. A fegyvertípusokat és kalibereket, ami még egyértelműbbé teheti kiről lehet szó, szintén töröltem a hozzászólásából.

"Sziasztok sporttársak!

Nemrég eladtam egy ######### márkájú ###### kaliberű sportcélú pisztolyt egy kereskedőnek. A tőle kapott bizonylattal be is mentem az illetékes rendőrkapitányságra 8 napon belül és kiírattam a fegyvert.

Viszont most, 2 héttel az adásvétel után vettem elő az engedélyem, és ekkor derült ki hogy az ügyintéző tévedésből nem az eladott pisztolyt, hanem a könyvben éppen mellette lévő másik ##### típusú és ###### kaliberű szintén sportcélú pisztolyra ütötte az "ÉRVÉNYTELEN" bélyegzőt.
Így hát most van egy pisztolyom papíron ami fizikailag már nincs nálam, és van egy olyan amire meg hivatalosan nincsen engedélyem.

Ilyenkor mi a teendő? Írjak emailt a hatóságnak? Menjen be hozzájuk ügyfélfogadási időben? Mikor kockáztatom a legkevesebbet? Vagy egyből fogadjak ügyvédet és rajta keresztül intézzem a továbbiakat? Ki a felelős ezért a helyzetért, meghurcolhatnak-e érte ha a helyzet tisztázása végett bemegyek a kapitányságra? Mire készüljek?
Kérlek mellőzzétek a "vigyél tartalék alsóneműt és pár napihideg élelmet" poénokat, de minden konstruktív és segítőkész tanácsot megköszönök."
Megkaptuk a fórumtárstól a sztori végkifejletét, amit ismét a nevek és adatok nélkül teljesen anonim módon teszünk közzé.

"Sziasztok Sporttársak!

Köszönöm a sok visszajelzést és az üzenetet a moderátornak. És persze a modiknak is a közvetítést! Íme a sztori lezárása.
Beszéltem Bokros ügyvéd úrral, Tőle is és innen több más fórumtárstól is a modikon keresztül hasznos tippeket kaptam. Ezek alapján tegnap az első adandó alkalommal beszambáztam az illetékes ######## megyei fegyverengedélyre.

A következők lépéseket tettem, a tanácsok alapján:

- Nem érdemes rögtön ügyvéddel menni, mert olyankor vagy betojnak és szaladnak az igrend vezetőhöz, felhívják az ORFK igrenden az ##### ezredes asszonyt mit tegyenek stb. Vagy azt gondolhatják, hogy eleve vaj van az ember füle mögött azért jön egyből ügyvéddel, és elkezdenek valami hibát keresni. Egyik se jó.
- Semmilyen infót nem adtam meg előre se szóban se írásban se sehogy. Nem szabad nekik időt hagyni a felkészülésre, hogy összedugják a fejüket és nekiálljanak jogértelmezni. Ha esetleg mégis g***zni akarnának akkor ez nagyon nem jó. Egyszerűen bejelentkeztem ügyintézésre és slussz. Nem mondtam telefonban hogy problémám van. Csak hétfőn a helyszínen, szóban.
- Az ügyféltérben közvetlenül a téves bejegyzést beíró ügyintézőhöz mentem. Oda kértem magam, vele akartam beszélni név szerint. Az ő csillaga sem fényesedik egy ilyen elkúráskor, ezért meg kell neki adni neki is a lehetőséget hogy arcvesztés nélkül, csendben fű alatt módosítsa anélkül hogy kiderülne hogy hibázott. Senki nem tud róla csak ő meg én.
- A bejegyzés javításakor a téves kiütésnél és az azt korrigáló új bejegyzésnél egyíránt mindenképpen fel kell vezetni az engedélybe hogy "Téves bejegyzés javítása" +dátum+pecsét, vagy hasonló szöveg, a lényeg hogy a szerepeljen egy rövid mondatban hogy a hatóság tévedése lett javítva.
- Az egész beszélgetés az elejétől a végéig fel lett véve mobiltelefonnal. Ha esetleg mégis kitalálna valamit a parancsnokuk utólag. A beszélgetést Drive-ba mentettem nem a telefonra. Ez nem GDPR-nak megfelelő, viszont ha utólag mégis elővesznek érte (amire már volt példa, lásd Gvass kommentje) akkor bizonyítani tudom mi történt.

Fontos infó még hogy a rendszerben és az egyszerűsített határozatokban jól szerepelt minden, így tényleg csak az engedélyben kellett módosítani. De ezt csak az ügyintézéskor tudtam meg.
Ezeket betartva minden zökkenőmentesen ment, helyére kerültek a bejegyzések. A fentieket minden hasonló esetre jó szívvel ajánlom mindenkinek, és persze még egyszer köszönöm a segítő szándékú privát üzeneteket és a hasznos tippeket, a modiknak pedig a segítséget és a közvetítést!"
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chuck Norris írta: 2021.01.05. 12:42 Megkaptuk a fórumtárstól a sztori végkifejletét, amit ismét a nevek és adatok nélkül teljesen anonim módon teszünk közzé.

"Sziasztok Sporttársak!

Köszönöm a sok visszajelzést és az üzenetet a moderátornak. És persze a modiknak is a közvetítést! Íme a sztori lezárása.
Beszéltem Bokros ügyvéd úrral, Tőle is és innen több más fórumtárstól is a modikon keresztül hasznos tippeket kaptam. Ezek alapján tegnap az első adandó alkalommal beszambáztam az illetékes ######## megyei fegyverengedélyre.

A következők lépéseket tettem, a tanácsok alapján:

- Nem érdemes rögtön ügyvéddel menni, mert olyankor vagy betojnak és szaladnak az igrend vezetőhöz, felhívják az ORFK igrenden az ##### ezredes asszonyt mit tegyenek stb. Vagy azt gondolhatják, hogy eleve vaj van az ember füle mögött azért jön egyből ügyvéddel, és elkezdenek valami hibát keresni. Egyik se jó.
- Semmilyen infót nem adtam meg előre se szóban se írásban se sehogy. Nem szabad nekik időt hagyni a felkészülésre, hogy összedugják a fejüket és nekiálljanak jogértelmezni. Ha esetleg mégis g***zni akarnának akkor ez nagyon nem jó. Egyszerűen bejelentkeztem ügyintézésre és slussz. Nem mondtam telefonban hogy problémám van. Csak hétfőn a helyszínen, szóban.
- Az ügyféltérben közvetlenül a téves bejegyzést beíró ügyintézőhöz mentem. Oda kértem magam, vele akartam beszélni név szerint. Az ő csillaga sem fényesedik egy ilyen elkúráskor, ezért meg kell neki adni neki is a lehetőséget hogy arcvesztés nélkül, csendben fű alatt módosítsa anélkül hogy kiderülne hogy hibázott. Senki nem tud róla csak ő meg én.
- A bejegyzés javításakor a téves kiütésnél és az azt korrigáló új bejegyzésnél egyíránt mindenképpen fel kell vezetni az engedélybe hogy "Téves bejegyzés javítása" +dátum+pecsét, vagy hasonló szöveg, a lényeg hogy a szerepeljen egy rövid mondatban hogy a hatóság tévedése lett javítva.
- Az egész beszélgetés az elejétől a végéig fel lett véve mobiltelefonnal. Ha esetleg mégis kitalálna valamit a parancsnokuk utólag. A beszélgetést Drive-ba mentettem nem a telefonra. Ez nem GDPR-nak megfelelő, viszont ha utólag mégis elővesznek érte (amire már volt példa, lásd Gvass kommentje) akkor bizonyítani tudom mi történt.

Fontos infó még hogy a rendszerben és az egyszerűsített határozatokban jól szerepelt minden, így tényleg csak az engedélyben kellett módosítani. De ezt csak az ügyintézéskor tudtam meg.
Ezeket betartva minden zökkenőmentesen ment, helyére kerültek a bejegyzések. A fentieket minden hasonló esetre jó szívvel ajánlom mindenkinek, és persze még egyszer köszönöm a segítő szándékú privát üzeneteket és a hasznos tippeket, a modiknak pedig a segítséget és a közvetítést!"

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Sziasztok,
Hogy tudok most legegyszerűbben újra vizsgáztatni egy revolvert (eladás miatt)? A PKLV honlap szerint magánszemélyek nem mehetnek (az időpontfoglalás sem működik), ezért feltételezem egy boltossal kellene alkudoznom ez ügyben... Ezzel rohadt vészhelyzeti intézkedéssel sajnos nem kalkuláltam mikor feltettem a hirdetést :o
Esetleg más ötlet?

Meg lécci húzzon szánkón valaki az ügyben, hogy a lejárt kártya helyetti új kérése az most vizsga 13.080,- Ft-ért, vagy csak szemle 3.810-ért? Ezt sajnos mindig keverem, bár valszeg azért mert tudva azt hogy ez az egész csak nettó pénzlehúzás, mindkettő munkaráfordítása hasonló lehet :(
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Roberto68 írta: 2021.01.05. 15:24 Sziasztok,
Hogy tudok most legegyszerűbben újra vizsgáztatni egy revolvert (eladás miatt)? A PKLV honlap szerint magánszemélyek nem mehetnek (az időpontfoglalás sem működik), ezért feltételezem egy boltossal kellene alkudoznom ez ügyben... Ezzel rohadt vészhelyzeti intézkedéssel sajnos nem kalkuláltam mikor feltettem a hirdetést :o
Esetleg más ötlet?

Meg lécci húzzon szánkón valaki az ügyben, hogy a lejárt kártya helyetti új kérése az most vizsga 13.080,- Ft-ért, vagy csak szemle 3.810-ért? Ezt sajnos mindig keverem, bár valszeg azért mert tudva azt hogy ez az egész csak nettó pénzlehúzás, mindkettő munkaráfordítása hasonló lehet :(
Sajnos jól mondod, vagy kereskedőt vagy fegyvermestert kéne felkeress, ők tudnak most vizsgáztatni, de ugye csak január 11-től van nyitva a PKLV. Lejárt kártyánál vizsga van.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

smith15 írta: 2021.01.05. 15:48 Sajnos jól mondod, vagy kereskedőt vagy fegyvermestert kéne felkeress, ők tudnak most vizsgáztatni, de ugye csak január 11-től van nyitva a PKLV. Lejárt kártyánál vizsga van.
Óhogyrohaggyonmeg, ez nem jó hír, de így jártam ha későn gondolkoztam :(
A 11-e nem lenne gond, de a min. 15 eft bukó az már erősen bosszant, főleg hogy csak egy semmirevaló fecnit kapok érte...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2021.01.05. 16:02 Óhogyrohaggyonmeg, ez nem jó hír, de így jártam ha későn gondolkoztam :(
A 11-e nem lenne gond, de a min. 15 eft bukó az már erősen bosszant, főleg hogy csak egy semmirevaló fecnit kapok érte...
Nem annyit fogsz, a kereskedő pofátlanul rá fog pakolni még.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Fortitu írta: 2021.01.05. 16:20 Nem annyit fogsz, a kereskedő pofátlanul rá fog pakolni még.
miért pofátlanul? te utazgatnál a városon keresztül-kasul fél napot elb@szva ingyen? minimum 5e +áfa a felár, de inkább 10e +fa.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.01.05. 16:26 miért pofátlanul? te utazgatnál a városon keresztül-kasul fél napot elb@szva ingyen? minimum 5e +áfa a felár, de inkább 10e +fa.
5-10e???

Én annyiért nem vállalnám. Csak a papírmunka egy munkaórát elvisz, és akkor az oda-vissza menés stb. még nincs benne.
Ha van másik X darab fegyver, akkor eloszlik, de ha nincs, akkor ez GTK, így nem lehet eladni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.01.05. 16:33 5-10e???

Én annyiért nem vállalnám. Csak a papírmunka egy munkaórát elvisz, és akkor az oda-vissza menés stb. még nincs benne.
Ha van másik X darab fegyver, akkor eloszlik, de ha nincs, akkor ez GTK, így nem lehet eladni.
Nekem vidékről 20-e alatt nem érné meg egyetlen fegyver miatt felmenni.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.01.05. 16:33 5-10e???

Én annyiért nem vállalnám. Csak a papírmunka egy munkaórát elvisz, és akkor az oda-vissza menés stb. még nincs benne.
Ha van másik X darab fegyver, akkor eloszlik, de ha nincs, akkor ez GTK, így nem lehet eladni.
a boltos nyilván nem egy fegyverrel indulna neki a gyöngysor utcának ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.01.05. 17:03 a boltos nyilván nem egy fegyverrel indulna neki a gyöngysor utcának ;)
egy kisebb vidéki városban, akkor lehet, hogy hónapokat kell várni.

Én bizony látom a vidéki kollégákat, és frankón néha ilyen 3-5 db puskákkal jelennek meg, az nem tudom mekkora biznisz, hajnalban kelést beleszámítva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

mlaca írta: 2021.01.05. 16:26 miért pofátlanul? te utazgatnál a városon keresztül-kasul fél napot elb@szva ingyen? minimum 5e +áfa a felár, de inkább 10e +fa.
Nem tagadom, hogy van vele macera, akkor értsd úgy: bőségesen!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.01.05. 17:05 egy kisebb vidéki városban, akkor lehet, hogy hónapokat kell várni.

Én bizony látom a vidéki kollégákat, és frankón néha ilyen 3-5 db puskákkal jelennek meg, az nem tudom mekkora biznisz, hajnalban kelést beleszámítva.
nyilván nem pusziért és kolbászért jönnek fel. amúgy nem értem, hogy miért nincs legalább megyénként ilyen bevizsgáló pénzszedő hely.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: killertom »

mlaca írta: 2021.01.05. 17:48 nyilván nem pusziért és kolbászért jönnek fel. amúgy nem értem, hogy miért nincs legalább megyénként ilyen bevizsgáló pénzszedő hely.
Azért próbáljunk meg reálisak maradni, Ausztriában is 2 van, Ferlach és Bécs. Itthon elegendő lenne ha lenne 3, mondjuk Zalaegerszeg, Budapest, Debrecen, már az is nagy könnyebbség lenne.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2021.01.05. 16:20 Nem annyit fogsz, a kereskedő pofátlanul rá fog pakolni még.
Valszeg tényleg nagyobb bukó lesz, csak nagyon baráti alapon saccoltam, ha egyébként is visz vizsgára többet is és hozzácsapja az enyémet is.
Sajnos nem kalkuláltam a vírushelyzettel (na meg a vizsgával sem, a sok évvel ezelőtti utolsó, jóval olcsóbb szemle maradt meg a fejemben...) és hogy emiatt közvetítő kell, nem csak én elgurulok és elintézem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

gvass1 írta: 2021.01.05. 17:05 egy kisebb vidéki városban, akkor lehet, hogy hónapokat kell várni.

Én bizony látom a vidéki kollégákat, és frankón néha ilyen 3-5 db puskákkal jelennek meg, az nem tudom mekkora biznisz, hajnalban kelést beleszámítva.
Én is beszéltem ez ügyben a kedvenc boltos ismerőssel, ő is ezt mondta hogy 5 db alatt el sem indul.
Na most az enyémmel tart 2-nél, szóval ebből nem lesz gyors megoldás :(
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GoZs »

Milyen jogalapon veheti át a boltos azzal a célal a löfegyvert, hogy vizsgáztassa?
Mert szerintem azt csak javitó teheti meg.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

GoZs írta: 2021.01.05. 21:07 Milyen jogalapon veheti át a boltos azzal a célal a löfegyvert, hogy vizsgáztassa?
Mert szerintem azt csak javitó teheti meg.
Beveszi bizományos értékesítésre készletre, levizsgáztatja, aztán a tulaj meggondolja magát.
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: GoZs »

Ha készletre veszi, akkor le kell jelenteni az orfk
-nak, akkor meg ugy adhatja at mintha ertekesitett volna. A tulaj meg elobb ki kell iratnia, aztan meg ujra be. Minden mas szabalytalan
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

zora írta: 2021.01.05. 21:18 Beveszi bizományos értékesítésre készletre, levizsgáztatja, aztán a tulaj meggondolja magát.
Ha így is csinálja, 12-es nyomtatványon átveszi értékesítésre, 5 napon belül le kell jelenteni a készletrevételt. A szerv pedig ellenőrzi a 12-es nyomtatványokat is, és ha nem történt meg a készletrevételi jelentés 5 napon belül, lehet belőle ejnye-bejnye. Most pedig az sem biztos, hogy 5 napon belülre időpontot kap a PKLV-től. Persze lehet játszani az átvétel-visszaadás bulival, de én tuti ilyenbe nem mennék bele.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Valahogy megoldják. Javítóként nekem max. negyedévente van ilyen megkeresésem, akkor több, ha a helyi igrend egy kicsit piszkálja a viselésis gp tartókat. El se gondolkodom rajta, helyből lepasszolom, a közeli nagyvárosban működő vadászbolt intézi, még a saját gázfegyvereimet is velük vitettem fel.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Egyik sportlövő ideiglenesen átadhatja egy másiknak a fegyverét. Kereskedőnek nem adhatja át ugyanígy? 5 (8?) napon belül bejelenteni sem kell.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

És az nem lehet hogy a boltos saját jogon mint magánszemély átveszi egy sima átadásival, de mint boltos jogi személy viszi a PKLV-hez?
Mondjuk a legvalószínűbb hogy van javító jogosultsága is és akkor simán megy, eddig erre nem kérdeztem rá.
A fene gondolta hogy ez ilyen bonyolult lesz, ez is a rohadt covid miatt van...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Roberto68 írta: 2021.01.05. 21:55 És az nem lehet hogy a boltos saját jogon mint magánszemély átveszi egy sima átadásival, de mint boltos jogi személy viszi a PKLV-hez?
Szia,

Ezt te se gondolhatod komolyan.

Bel
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

Roberto68 írta: 2021.01.05. 21:55 És az nem lehet hogy a boltos saját jogon mint magánszemély átveszi egy sima átadásival, de mint boltos jogi személy viszi a PKLV-hez?
Mondjuk a legvalószínűbb hogy van javító jogosultsága is és akkor simán megy, eddig erre nem kérdeztem rá.
A fene gondolta hogy ez ilyen bonyolult lesz, ez is a rohadt covid miatt van...
A kereskedő nem biztos, hogy sportlövő is. Ha csak önvédelmi célú lőfegyvere van saját jogon, sport célú lőfegyvert nem vehet át. Csak olyan lőfegyvert lehet átadni valakinek, amilyen fajtájú, célzatú fegyverre van engedélye. Az ma a legritkább, hogy a boltosnak javítói képesítése, és műhelye is legyen. Az én esetem ilyen, 3 évig jártam felnőttként iskolába a javítói, és gyártói jogosultságért. Csak ez után lettem kereskedő, és ha már bolt van, legyen javító műhely is. Mint privátban írtam neked, 11-én kérek időpontot a PKLV-től. Előtte tudnom kellene, hogy vigyem-e a te fegyveredet is, mert az odavinni szándékozott darabszámra kell kérni.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

Petya357 írta: 2021.01.05. 21:51 Egyik sportlövő ideiglenesen átadhatja egy másiknak a fegyverét. Kereskedőnek nem adhatja át ugyanígy? 5 (8?) napon belül bejelenteni sem kell.
De nem ám.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2021.01.05. 21:55 És az nem lehet hogy a boltos saját jogon mint magánszemély átveszi egy sima átadásival, de mint boltos jogi személy viszi a PKLV-hez?
:shock: ... és lopott autóval, hamis rendszámmal, kijárási tilalom alatt közlekedve, ingyen elviszi a laminálóba? Ha már lúd, legyen kövér! :lol:

Valóban sz.r ez a pandémia. Nem lehet a nagyit átölelni, vakációzni, és este sétálni. Ennél nem rosszabb, hogy történetesen magánszemélyeknek nehézkesebb, és drágább a lejárt műszakis fegyverek adásvétele. Sajnos ez van. :cry:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Megnéztem a lamináló "hivatal" honlapját. A Kormány intézkedéseire hivatkoznak, ez alapján zárják ki a magánszemélyeket. Nem világos előttem, konkrétan jogszabály alapján tilos a magánszemélyek fogadása náluk, vagy csak saját maguk úgy döntöttek, hogy a vészhelyzet idejére nem fogadnak csak kereskedőket? (Utóbbi meglehetősen illogikus volna, hiszen ki találkozik nagy számú emberrel egyébként? Na ki? Hát a kereskedő! :lol: )

Miért nem elég nekik az, amit minden cég is követ aki a piacból él (ők nem?) hogy maszkviselés, kötelező lázmérés, kézfertőtlenítés, kesztyű használat, fegyver átvétele az ajtóban és várakozás csak az udvaron, fegyver áttörlése antibakeriális kendővel, és szevasz. Ez nem agysebészet, bonyolultabb ügyfél-szolgáltató helyzeteket is megoldottak a járvány során.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.01.05. 22:32 Megnéztem a lamináló "hivatal" honlapját. A Kormány intézkedéseire hivatkoznak, ez alapján zárják ki a magánszemélyeket. Nem világos előttem, konkrétan jogszabály alapján tilos a magánszemélyek fogadása náluk, vagy csak saját maguk úgy döntöttek, hogy a vészhelyzet idejére nem fogadnak csak kereskedőket? (Utóbbi meglehetősen illogikus volna, hiszen ki találkozik nagy számú emberrel egyébként? Na ki? Hát a kereskedő! :lol: )

Miért nem elég nekik az, amit minden cég is követ aki a piacból él (ők nem?) hogy maszkviselés, kötelező lázmérés, kézfertőtlenítés, kesztyű használat, fegyver átvétele az ajtóban és várakozás csak az udvaron, fegyver áttörlése antibakeriális kendővel, és szevasz. Ez nem agysebészet, bonyolultabb ügyfél-szolgáltató helyzeteket is megoldottak a járvány során.
Monopólium. Mert így kényelmesebb, és nincs alternatíva.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

bel írta: 2021.01.05. 22:04 Szia,

Ezt te se gondolhatod komolyan.

Bel
De, komolyan gondoltam, mert nem ismerem a pontos szabályozást és jár az agyam a megoldáson.
Ha vkinek van engedélye az adott kategóriára, ugye simán átveheti. Azt meg hogy utána eljár helyettem a vizsgáztatás során, nem tudom mi szabályozza és esetleg mi zárja ki. Ha a pklv nem enged be csak kereskedőt vagy javítót, az már az ő hülyeségük.
Egy nagykerben is tudsz okosba vásárolni ha a haver kereskedő megveszi neked a cuccot, ennek analógiájára merült fel bennem a dolog, de persze a fegyver totál más történet.
A félreértések elkerülése végett azt mindenképpen kiemelném hogy a teljesen törvényes, atombiztosan védhető, de legegyszerűbb (és minél olcsóbb) utat keresném.
Szerencsére az egyik kedves fórumtárs segítségével valszeg meglesz a gyors megoldás, csak mindenben szeretek több lehetőséget is körbejárni :D
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2021.01.05. 22:18 :shock: ... és lopott autóval, hamis rendszámmal, kijárási tilalom alatt közlekedve, ingyen elviszi a laminálóba? Ha már lúd, legyen kövér! :lol:

Valóban sz.r ez a pandémia. Nem lehet a nagyit átölelni, vakációzni, és este sétálni. Ennél nem rosszabb, hogy történetesen magánszemélyeknek nehézkesebb, és drágább a lejárt műszakis fegyverek adásvétele. Sajnos ez van. :cry:
Arra azért ügyeljünk, hogy részegen vezesse azt a lopott kocsit :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

GoZs írta: 2021.01.05. 21:07 Milyen jogalapon veheti át a boltos azzal a célal a löfegyvert, hogy vizsgáztassa?
Mert szerintem azt csak javitó teheti meg.
Szerintem a jogszabály megengedi. 253/2004:

"Lőfegyver, lőszer átadása, átengedése

37. § (1) * Egyedi jóváhagyást igénylő lőfegyver, lőszer - e rendelet eltérő rendelkezése hiányában - lőfegyver-kereskedőnek, a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezetnek és annak adható át, aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik.

(2) * A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével az egyedi jóváhagyást igénylő lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni."

Szerintem életszerű, hogy írásban átveszi a kereskedő kifejezetten vizsgáztatási célra, nem veszi készletre (hiszen az lenne valotlan tartalmu), hanem továbbadja a vizsgalatra kijelölt szervezetnek, majd az visszaadja neki, ő meg a gazdájának.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Roberto68 írta: 2021.01.06. 00:09 Arra azért ügyeljünk, hogy részegen vezesse azt a lopott kocsit :lol:
És az "MKH"-ban hamis pénzzel fizessen. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2021.01.06. 06:27 És az "MKH"-ban hamis pénzzel fizessen. :D
hamis személyi adatok bediktálásával.. maszkban :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.01.06. 07:00 hamis személyi adatok bediktálásával.. maszkban :D
És kireszelt gyártási számú Kalasnyikovra kérne gázriasztó MKH kártyát. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2021.01.06. 09:01 És kireszelt gyártási számú Kalasnyikovra kérne gázriasztó MKH kártyát. :-)
azé ne essünk túlzásokba, jó?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Nézzetek be a kanapé alá! Ott kell annak az elgurult gyógyszernek lenni valahol! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

A 2021.01.01. előtt megszerzett, legálisan birtokolt B7 kat. karabélyokba a jogszabály módosítást követően, a meglévő 30-as / 20-as tarak továbbra is használhatóak, vagy semmit nem csinálhatok vele, azon kívül hogy papírnehezék lett?!
Kérem ezt tegyük tisztába!

Ui.: innen onnan hallott sportolóktol kapott infókra nem szeretnék apellálni!

Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2021.01.06. 14:34 Sziasztok

A 2021.01.01. előtt megszerzett, legálisan birtokolt B7 kat. karabélyokba a jogszabály módosítást követően, a meglévő 30-as / 20-as tarak továbbra is használhatóak, vagy semmit nem csinálhatok vele, azon kívül hogy papírnehezék lett?!
Kérem ezt tegyük tisztába!

Ui.: innen onnan hallott sportolóktol kapott infókra nem szeretnék apellálni!

Köszönöm
Visszamenőlegesen nem változhat meg a kategória. Ami egyszer be lett kategorizálva az ott is marad. Erre vonatkozóan a BM is írásban nyilatkozott már, az alábbiakra tekintettel:


http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=232800.402528


2020. évi XLIX. törvény indokolás*


10. §



az Ftv. 21/B. §-át illetően:

"Annak érdekében, hogy a tűzfegyverek és a lőszerek kategorizációjának a terén Módosító Irányelv átültetése folytán bekövetkezői változások az engedélyköteles eszközök előzőleg fennállott besorolására se legyenek érdemi kihatással, a törvény deklarálja, hogy a jogharmonizációs célú jogszabály-módosítások hatálybalépése nem érinti az annak időpontjában jogszerűen tartott eszközök korábbi besorolását, kivéve azt az esetet, ha ezekre nézve utólag kívánnak az ország területére történő behozatalra, az ország területére történő kivitelre, illetve az ország területén történő átszállításra jogosító hatósági engedélyt szerezni. Ez utóbbi esetben az országhatárt átlépő szállítást a hatóság immár az implementált szabályozás szerinti besorolás, illetve követelményrendszer alapján fogja engedélyezni, ellenkező esetben ugyanis a szóbanforgó tevékenység egyes fegyvertartói csoportok számára akár el is lehetetlenülhetne mindazon eszközfajtákra nézve, amelyeknek az általuk történő birtoklását a magyarországitól különböző implementációs modellt követő tagállamok jogszabályai a továbbiakban nem teszik lehetővé."


*az AB határozata értelmében az indokolás a jogszabály része, jogvita esetén az értelmezés alapját adja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

23/1997. (XI. 27.) ORFK utasítás a Magyar Köztársaság Rendőrsége Lövészeti Szakutasításának kiadásáról
https://docplayer.hu/5718718-23-1997-xi ... sarol.html

Eredetije itt található (docx formátumban):
http://www.police.hu/a-rendorsegrol/jog ... ok?page=23

Gondolom nem újdonság ez nektek, de beraknám ide. Ami feltűnő, hogy eléggé sok "szakmai" és nem "szakmai" hibák (tördelés, megfogalmazás, megnevezés pl. JERICHO 941 F mint JERIKÓ-nak leírva vagy a Mikró Uzi, stb.-stb.) is vannak benne. És ezeket a hibákat azóta sem javították ki (gondolom direkt), csak kiegészítették az utasítást. Ok, hogy odafent "nagyon okosak meg kivételesek és jobbnál jobb ötleteik" vannak, de legalább tanuljanak már meg írni és fogalmazni rendesen (legyen bármilyen kacifántos az a törvénytervezet). Már attól is fogom a fejem, ha valaki egy hirdetésfeladásakor nem tudja rendesen legépelni az eladandó termék márkáját vagy átvált kiejtés szerinti írásmódra.

"átvált kiejtés szerinti írásmódra"... Ha úgy vesszük, a legtöbb törvények, paragrafusok ezen írásmód szerint vannak leírva és értelmezve is. Kitalálnak valamit, majd nem tudják hogy hogyan fogalmazzák meg (végiggondolni meg pláne), és úgy ahogy leírják.

OK-ok, abbahagytam a fröcsögést... :)
Mindenki vár valamit...
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2021.01.06. 14:39 Visszamenőlegesen nem változhat meg a kategória. Ami egyszer be lett kategorizálva az ott is marad. Erre vonatkozóan a BM is írásban nyilatkozott már, az alábbiakra tekintettel:


http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=232800.402528


2020. évi XLIX. törvény indokolás*


10. §



az Ftv. 21/B. §-át illetően:

"Annak érdekében, hogy a tűzfegyverek és a lőszerek kategorizációjának a terén Módosító Irányelv átültetése folytán bekövetkezői változások az engedélyköteles eszközök előzőleg fennállott besorolására se legyenek érdemi kihatással, a törvény deklarálja, hogy a jogharmonizációs célú jogszabály-módosítások hatálybalépése nem érinti az annak időpontjában jogszerűen tartott eszközök korábbi besorolását, kivéve azt az esetet, ha ezekre nézve utólag kívánnak az ország területére történő behozatalra, az ország területére történő kivitelre, illetve az ország területén történő átszállításra jogosító hatósági engedélyt szerezni. Ez utóbbi esetben az országhatárt átlépő szállítást a hatóság immár az implementált szabályozás szerinti besorolás, illetve követelményrendszer alapján fogja engedélyezni, ellenkező esetben ugyanis a szóbanforgó tevékenység egyes fegyvertartói csoportok számára akár el is lehetetlenülhetne mindazon eszközfajtákra nézve, amelyeknek az általuk történő birtoklását a magyarországitól különböző implementációs modellt követő tagállamok jogszabályai a továbbiakban nem teszik lehetővé."


*az AB határozata értelmében az indokolás a jogszabály része, jogvita esetén az értelmezés alapját adja.
Köszönöm
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kolonics írta: 2021.01.06. 14:34 Sziasztok

A 2021.01.01. előtt megszerzett, legálisan birtokolt B7 kat. karabélyokba a jogszabály módosítást követően, a meglévő 30-as / 20-as tarak továbbra is használhatóak, vagy semmit nem csinálhatok vele, azon kívül hogy papírnehezék lett?!
Kérem ezt tegyük tisztába!

Ui.: innen onnan hallott sportolóktol kapott infókra nem szeretnék apellálni!

Köszönöm
Beíratáskor neked megnézte valaki a tára(ka)t? A lőtéri kutyát sem érdekelte, milyen tárral/tár nélkül vitted be, a gyári szám és a kategória volt a lényeg. Ha kinyitod a barna könyved, a karabélyod kategóriája 2021. január 1. után sem változott meg, továbbra is B7 van benne, és felszólítást sem kaptál, hogy 8 napon belül vidd be átkategorizáltatni. Tehát amíg érvényes a könyved és a kártya, addig minden oké.

Itt inkább az a kérdés, hogy ha majd lejár a műszakija, akkor mi lesz a sorsa, átkategorizálják-e vagy sem.
Erről van valakinek információja?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

marcuswolf írta: 2021.01.06. 18:12 Beíratáskor neked megnézte valaki a tára(ka)t? A lőtéri kutyát sem érdekelte, milyen tárral/tár nélkül vitted be, a gyári szám és a kategória volt a lényeg. Ha kinyitod a barna könyved, a karabélyod kategóriája 2021. január 1. után sem változott meg, továbbra is B7 van benne, és felszólítást sem kaptál, hogy 8 napon belül vidd be átkategorizáltatni. Tehát amíg érvényes a könyved és a kártya, addig minden oké.

Itt inkább az a kérdés, hogy ha majd lejár a műszakija, akkor mi lesz a sorsa, átkategorizálják-e vagy sem.
Erről van valakinek információja?
Akkor sem kell újítani, csak eladásnál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"a törvény deklarálja, hogy a jogharmonizációs célú jogszabály-módosítások hatálybalépése nem érinti az annak időpontjában jogszerűen tartott eszközök korábbi besorolását"
marcuswolf írta: 2021.01.06. 18:12 Itt inkább az a kérdés, hogy ha majd lejár a műszakija, akkor mi lesz a sorsa, átkategorizálják-e vagy sem.
Erről van valakinek információja?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

E teren is valtozott valami vagy csak parasztvakitas?
https://magnumvadasz.hu/termekek/Fegyve ... pitok_1079
ingyom bingyom tálib-e?
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

qqriq írta: 2021.01.06. 21:54 E teren is valtozott valami vagy csak parasztvakitas?
https://magnumvadasz.hu/termekek/Fegyve ... pitok_1079
Állatgyógyászati célra engedélyezhető.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az aztan hatalmas piac.
habar ki tudja...
killertom írta: 2021.01.06. 22:56 Állatgyógyászati célra engedélyezhető.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.01.06. 21:54 E teren is valtozott valami vagy csak parasztvakitas?
https://magnumvadasz.hu/termekek/Fegyve ... pitok_1079

253/2004 korm. r.

Hangtompító állategészségügyi célú tartásának engedélyezése

35/B. § (1) A lőfegyver munkavégzési célú tartására jogosult kérelmező számára hangtompító tartása engedélyezhető abban az esetben, ha igazolja, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal engedélye, illetve kijelölése alapján jogosult az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény (a továbbiakban: Éltv.) 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység végzésére.

(2) Az (1) bekezdés szerinti engedély alapján jogszerűen tartott hangtompító kizárólag az Éltv. 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység szabályszerű végzése során használható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

mlaca írta: 2021.01.05. 16:26 miért pofátlanul? te utazgatnál a városon keresztül-kasul fél napot elb@szva ingyen? minimum 5e +áfa a felár, de inkább 10e +fa.
Nekem egy tízesért csinálta a fegyvermester. Kb nekem is annyi lett volna az üzemanyag, plusz oda egy napom, ráadásul akkor sem fogadtak magánszemélyt.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

https://index.hu/belfold/2021/01/10/ugy ... 21_ingyen/

Jól értelmezem, hogy így ingyen beírják a fegyvereket is, vagy ez ránk nem vonatkozik?
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.01.10. 09:16 https://index.hu/belfold/2021/01/10/ugy ... 21_ingyen/

Jól értelmezem, hogy így ingyen beírják a fegyvereket is, vagy ez ránk nem vonatkozik?
(meg kéne nézni a jogszabályt)

De biztosan nem, mert az nem illeték, hanem igazgatási szolgáltatási díj, és a rendőrség saját bevétele, erről kizárt, hogy lemondjanak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

gvass1 írta: 2021.01.10. 09:18 (meg kéne nézni a jogszabályt)

De biztosan nem, mert az nem illeték, hanem igazgatási szolgáltatási díj, és a rendőrség saját bevétele, erről kizárt, hogy lemondjanak.
Pont most olvastam én is, rá is akartam kérdezni, de ezek szerint korai volt az örömöm...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én kerestem nem keveset a jogszabályt a közlönyökben dec 20-ig visszafelé, de nem találtam.

gvass1 írta: 2021.01.10. 09:18 (meg kéne nézni a jogszabályt)

De biztosan nem, mert az nem illeték, hanem igazgatási szolgáltatási díj, és a rendőrség saját bevétele, erről kizárt, hogy lemondjanak.
"..."
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

TurboP írta: 2021.01.10. 09:16 https://index.hu/belfold/2021/01/10/ugy ... 21_ingyen/

Jól értelmezem, hogy így ingyen beírják a fegyvereket is, vagy ez ránk nem vonatkozik?
Én ma voltam a BRFK-n. Láttam, ahogy sorbanállnak a polgárok a kis postánál, a különböző összegek befizetése miatt. Így feltételezem, hogy az igazgatási szolgáltatási díj nem tartozik az illeték besorolás alá.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mex írta: 2021.01.11. 16:30 Én ma voltam a BRFK-n. Láttam, ahogy sorbanállnak a polgárok a kis postánál, a különböző összegek befizetése miatt. Így feltételezem, hogy az igazgatási szolgáltatási díj nem tartozik az illeték besorolás alá.
Eszem megáll hogy még ott sem működik a bankkártyás befizetés... Nincs drágább mint a postai alkalmazottat fizetni, a készpénzt szállítani, őrizni, stb. És ott erre külön alkalmazott üldögél félfogadási időben. Mondjuk még ez is zseniális kényelem, nekem most vidéken a város másik felén lévő postára kell rohangálni a rendőrségről. Mindig elmerengek sorban állás közben arról hogy a 21. században mekkora bunkóság ezzel szivatni az embereket, bár nyilván ez direkt, szándékosan a fegyvertartókat adminisztratív eszközökkel szopató csomag része.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.01.10. 09:18 (meg kéne nézni a jogszabályt)

De biztosan nem, mert az nem illeték, hanem igazgatási szolgáltatási díj, és a rendőrség saját bevétele, erről kizárt, hogy lemondjanak.
Ma beszéltem le a időpontot az igrendel holnapra , és kérdezték hogy kártyával tudok-e fizetni , úgyhogy maradt a fegyverbeiratási sarc ....
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2021.01.11. 16:58 Eszem megáll hogy még ott sem működik a bankkártyás befizetés... Nincs drágább mint a postai alkalmazottat fizetni, a készpénzt szállítani, őrizni, stb. És ott erre külön alkalmazott üldögél félfogadási időben. Mondjuk még ez is zseniális kényelem, nekem most vidéken a város másik felén lévő postára kell rohangálni a rendőrségről. Mindig elmerengek sorban állás közben arról hogy a 21. században mekkora bunkóság ezzel szivatni az embereket, bár nyilván ez direkt, szándékosan a fegyvertartókat adminisztratív eszközökkel szopató csomag része.
Kaposváron már tavaly óta lehet kártyával fizetni. Mondjuk bírságot a járőrkocsi terminálján előbb lehetett, de már van az igrenden is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Nem tudom jó helyre írok. Vita kerekedett ismerősi körben acélsörét témakörében. Olvasgattam róla. Amit találtam cip próbajel ha benne van az egyértelmű
IMG_20210112_105513.jpg
viszont az orosz puskák ami pl:12/76 töltényűrrrel rendelkezik alapból tudja az emelt nyomást ill acélsörét kilövésére alkalmas. Ez így jól tudom?? Próbajelnek milyennek kell lennie? Ilyet találtam rajta:
IMG_20210112_105513.jpg
Csatolmányok
IMG_20210112_111350.jpg
IMG_20210112_111332.jpg
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Trailm írta: 2021.01.11. 17:20 Ma beszéltem le a időpontot az igrendel holnapra , és kérdezték hogy kártyával tudok-e fizetni , úgyhogy maradt a fegyverbeiratási sarc ....
Vadászatra , 2026 ig érvényes kártyával , 3000 ft-ért beírták az új fegyvert.De rákérdeztek van-e új gáz riasztóm , merthogy az bejelentésköteles lett......
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Trailm írta: 2021.01.12. 14:46 van-e új gáz riasztóm , merthogy az bejelentésköteles lett......
WTF...? :lol:
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.01.12. 14:46 Vadászatra , 2026 ig érvényes kártyával , 3000 ft-ért beírták az új fegyvert.De rákérdeztek van-e új gáz riasztóm , merthogy az bejelentésköteles lett......
a, istenem, ezek mekkora zsenik ott az igrendnél, pászmek.

Valamit hallottak félfüllel, meg olvastak körlevélben, vagy valaki mesélte nekik és akkor az ügyfelet nekiállnak paráztatni hülyeséggel.

b, BIZTOSAN EZT KÉRDEZTÉK, ÍGY???

(Nem hiszem el, h ilyen van.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Ezt kérdezték. Én is meglepődtsm , de nem álok le vitatkozni velük .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.01.12. 15:14 Ezt kérdezték. Én is meglepődtsm , de nem álok le vitatkozni velük .
melyik városi kapitányság ez?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Trailm írta: 2021.01.12. 14:46 Vadászatra , 2026 ig érvényes kártyával , 3000 ft-ért beírták az új fegyvert.De rákérdeztek van-e új gáz riasztóm , merthogy az bejelentésköteles lett......
Jaj, nagyon kíváncsi lennék, ha azt mondtad volna hogy van, milyen módon végezték volna el a bejelentési eljárást.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.01.12. 15:03 a, istenem, ezek mekkora zsenik ott az igrendnél, pászmek.

Valamit hallottak félfüllel, meg olvastak körlevélben, vagy valaki mesélte nekik és akkor az ügyfelet nekiállnak paráztatni hülyeséggel.

b, BIZTOSAN EZT KÉRDEZTÉK, ÍGY???

(Nem hiszem el, h ilyen van.)
Khm. És végül is mit hallhattak fél füllel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.12. 15:31 Khm. És végül is mit hallhattak fél füllel?
A 2023 előtt forgalomba NEM került, a 69/2019-nek NEM megfelelő gáz-riasztó fegyverek C1 (bejelentéshez kötött) kategóriába kerülnek.

(Ugyanez vonatkozik az EU-előírásnak megfelelő hatástalanított fegyverre, az a C2.)

A korm. rend. a fenti fegyverekhez tartozó műszaki tanúsítvány bemutatásával és a tulajdonos adatainak bejelentését írja elő a megszerzést követő 8 napon belül.
Alapértelmezésben online (MOST NÉZTEM MEG, ILYEN ŰRLAP NINCS továbbra sem), ha az nincs, akkor egy darab papíron írásban.

(LOGIKAILAG nem egyszerű eset, hiszen 2023 előtt még a 69/2019-nek NEM megfelelő gáz-riasztó is forgalomba kerülhet (sőt, 90%-ban ilyenek vannak a boltokban), így ilyen nehezen kerülhetne MOST a birtokunkba C1-be tartozó. Jó, mondjuk örökléssel vagy külföldről TALÁN? De akkor hogyan kérhetek rá MKH-laminátumot?
De a hatástalanított már csak olyan forgalmazható, ami megfelel, tehát C2, a kereskedő hogyan veszi készletre? Hogyan adja el, a vevő hogyan jelenti be?)

------------

253/2004

A hatóságnak történő bejelentés és a bejelentéssel kapcsolatos eljárás szabályai *


5/D. § * (1) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti adatokat a „C” kategóriába tartozó tűzfegyvert tartó

a) természetes személy lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányság, Budapesten a Budapesti Rendőr-főkapitányság vagy - a kérelmező lakóhelyének hiányában - bármely rendőrkapitányság,

b) szervezet esetében a tevékenység helye szerint illetékes rendőrkapitányság, Budapesten a Budapesti Rendőr-főkapitányság

számára kell bejelenteni, a tűzfegyver megszerzésétől számított nyolc napon belül.

(2) Elektronikus ügyintézés hiányában az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentést (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban: bejelentés) írásban kell megtenni.

(3) A bejelentésről az (1) bekezdés szerinti hatóság igazolást állít ki.

5/E. § * (1) A lőfegyverek központi nyilvántartásában kizárólag a jogszerűen bejelentett tűzfegyver rögzíthető.

(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha

a) megfelel a vele szemben a jogszabály által támasztott követelményeknek, és abban nem közöltek valótlan, illetve nem hallgattak el valós adatot,

b) a bejelentésben megjelölt eszköz megfelel a tartására nézve a jogszabályban meghatározott feltételeknek,

c) - az Ftv. 2. § 29. pont c) alpontja szerinti tűzfegyverek esetében - a bejelentésben megjelölt eszköz Ftv. 1. melléklete szerinti „C” kategóriába tartozását a fegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet megállapította, valamint

d) - az Ftv. 2. § 29. pont d) alpontja szerinti tűzfegyverek esetében - a bejelentésben megjelölt eszköz rendelkezik a hatástalanított tűzfegyverek végleges működésképtelenségét biztosító hatástalanítási előírásokra és technikákra vonatkozó közös iránymutatások meghatározásáról szóló, 2015. december 15-i (EU) 2015/2403 bizottsági rendelet (a továbbiakban: Bizottsági Rendelet) III. Melléklete szerinti tanúsítvánnyal."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.01.12. 15:14 melyik városi kapitányság ez?
Dunakeszi. Szerintem a belső információáramlásban lehetett valami bökkenő. Majd idővel letisztázódik ez is mindenhol .Amúgy meg teljesen korrekt az itteni igrend , fegyverszekrény , első fegyver intézésekor olyan információtömeget és magyarázatot kaptam , hogy meglepődtem.. Pozitív irányban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.01.12. 15:55 Dunakeszi. Szerintem a belső információáramlásban lehetett valami bökkenő. Majd idővel letisztázódik ez is mindenhol .Amúgy meg teljesen korrekt az itteni igrend , fegyverszekrény , első fegyver intézésekor olyan információtömeget és magyarázatot kaptam , hogy meglepődtem.. Pozitív irányban.
Ott pedig értelmes a fegyveres előadó, nemrendőr. Úgyhogy wtf.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.01.12. 16:06 Ott pedig értelmes a fegyveres előadó, nemrendőr. Úgyhogy wtf.
Tudom , én ezért halgattam nagyokat , amikor mondta , és ezért irtam le lejjebb , hogy itt korrekt és segítőkész igrend.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trailm 2021.01.12. 16:29-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.01.12. 15:41 A 2023 előtt forgalomba NEM került,


Ja, csak a szokásos jogértelmezés.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2021.01.10. 09:18 (meg kéne nézni a jogszabályt)

De biztosan nem, mert az nem illeték, hanem igazgatási szolgáltatási díj, és a rendőrség saját bevétele, erről kizárt, hogy lemondjanak.
Na ja! Melyik jogszabály írja elő, hogy a sportorvosi eü. alkalmasságot "be kell vezetni" a fegyvertartásiba, természetesen 3000Ft ellenében?
Milyen kérelmet is nyomnak az ember orra elé.....? :o :roll:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Érdekes Kaliberbe kivankozo statisztika a BM hivatalos rendszeréből.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1043134018
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.01.13. 06:29 Érdekes Kaliberbe kivankozo statisztika a BM hivatalos rendszeréből.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1043134018
És már előtte ott is lett, hogy írtad:-))))))))))))))))



http://www.kaliberinfo.hu/hirek/mitol-k ... valojaban/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Florida megőrül

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Érdekes, hogy a nagy vízen és kolbászkerítésen túl is mik zajlanak:

https://youtu.be/gbeqwqWiq1Q
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Az NRA csődöt jelent NY-ban és Texasba költözik


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-nra- ... -koltozik/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Kérdés sportfegyverszállítással kapcsolatban: elmúlt időszakban többször hallottam, hogy kocsiban bent lehet hagyni rövid időre. Eddig úgy tudtam, hogy tárolóhely és lőtér között lehet kb szállítani, tehát megállsz boltba beugrasz 10 percre nem ok. Megis? Vmi bírósági határoztra hivatkoztak, konkrétumot nem tudtak mondani ... :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.01.17. 01:29 Kérdés sportfegyverszállítással kapcsolatban: elmúlt időszakban többször hallottam, hogy kocsiban bent lehet hagyni rövid időre. Eddig úgy tudtam, hogy tárolóhely és lőtér között lehet kb szállítani, tehát megállsz boltba beugrasz 10 percre nem ok. Megis? Vmi bírósági határoztra hivatkoztak, konkrétumot nem tudtak mondani ... :)
Rosszul tudod, az általad vázolt jogszabályhely (rendőri elmebaj*) 2012-ben kikerült a fegyverjogból.



*ami alapján pl. az autóját megtankoló vadásznak is a jog betűje szerint be kellett hurcolnia a benzinkút shopjába fizetéskor az összes puskáját a kocsiból. LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

gvass1 írta: 2021.01.17. 07:25 Rosszul tudod, az általad vázolt jogszabályhely (rendőri elmebaj*) 2012-ben kikerült a fegyverjogból.
*ami alapján pl. az autóját megtankoló vadásznak is a jog betűje szerint be kellett hurcolnia a benzinkút shopjába fizetéskor az összes puskáját a kocsiból. LOL
ok- kösz, jó hír :) van időbeli határ kokrétan vagy minőségi jelző pl 'huzamosabb időre' nem hagyhatja magára? Vagy onnantól, hogy kikerült a trv-ből semmi korlát nincs rá, autoban maradhat unlimited? Mi tröténik, ha feltörik az autot es viszik a vasat?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.01.17. 15:35 ok- kösz, jó hír :) van időbeli határ kokrétan vagy minőségi jelző pl 'huzamosabb időre' nem hagyhatja magára? Vagy onnantól, hogy kikerült a trv-ből semmi korlát nincs rá, autoban maradhat unlimited? Mi tröténik, ha feltörik az autot es viszik a vasat?
253/2004 kormányrendelet

8. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy *

a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - az (1a)-(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában - működőképes hosszú lőfegyverét csak ürítve, tokban, működőképes rövid lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét üres tárral - kivéve, ha a tár kiürítését a gáz- és riasztófegyver adott típusának gyártási sajátosságai nem teszik lehetővé -, a fegyver és a lőszer (töltény) elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Jól értelmezem, hogy akkor a tárat nem kell elkülöníteni - lehet a fegyverben is? Korábban fegyvert, tárat, és lőszert kellet külön csomagolni szállításkor, de csak fegyvert és lőszert tároláskor
gvass1 írta: 2021.01.17. 15:51 253/2004 kormányrendelet

8. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy *

a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - az (1a)-(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában - működőképes hosszú lőfegyverét csak ürítve, tokban, működőképes rövid lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét üres tárral - kivéve, ha a tár kiürítését a gáz- és riasztófegyver adott típusának gyártási sajátosságai nem teszik lehetővé -, a fegyver és a lőszer (töltény) elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;"
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.17. 15:58 Jól értelmezem, hogy akkor a tárat nem kell elkülöníteni - lehet a fegyverben is? Korábban fegyvert, tárat, és lőszert kellet külön csomagolni szállításkor, de csak fegyvert és lőszert tároláskor
Jól.
és figyelmesen olvasva van ott még inyencség😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.01.17. 17:05 Jól.
és figyelmesen olvasva van ott még inyencség😅
Kimaradt a nem lőfegyver, de nem is gázriasztók szabályozása?
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Sziasztok,

A fegyver átadást már nem kell bejelenteni a rendőrségnek, jól emlékszem? Dr Bokrosnál miért van az alján pecsét helye? http://drbokros.hu/wp-content/uploads/2 ... 3%A9se.pdf

Csak okiratba kell foglalni 4 példány (2 átadónál, 2 átvevőnél). Erre van valahol minta, mert a rendőrségnél csak vadászfegyverhez találtam?

Átvett fegyverrel lehet versenyen indulni?
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

gvass1 írta: 2021.01.17. 15:51 253/2004 kormányrendelet

8. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy *
amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, a gáz- és riasztófegyverhez, illetve a lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;"
na, ez a konkrét kérdés, mert az így gumi ....
mit jelent ez a gyakorlatban? ha bezárom a kocsit, az kielégíti a 'minden szükséges inztézkedést'? Időkorlátra semmilyen utalást nem látok. Ha fél órára beugrom vásárolni az ok, de éjszakára vagy 2 napra már ne hagyjam bent?
Ez a téma jobban jogi, szvl ha gondoljátok nyugodtan rakjatok at oda ...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2021.01.18. 01:48 na, ez a konkrét kérdés, mert az így gumi ....
mit jelent ez a gyakorlatban? ha bezárom a kocsit, az kielégíti a 'minden szükséges inztézkedést'? Időkorlátra semmilyen utalást nem látok. Ha fél órára beugrom vásárolni az ok, de éjszakára vagy 2 napra már ne hagyjam bent?
Ez a téma jobban jogi, szvl ha gondoljátok nyugodtan rakjatok at oda ...
Szandekosan gumi, nyilván. De logikusan végigondolva, ha nem zárod be a kocsit az nem minden szukseges intezkedes, ha az utasterben hagyod a puskatokot lathatoan, az sem.

De ha lehet, magad sem szeretned napokig kozteruleten parkolo kocsiban tartani, ugye? De peldaul vadaszhaz elott ejszakara korrekt megoldas, nem?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.17. 21:48 Kimaradt a nem lőfegyver, de nem is gázriasztók szabályozása?
többek közt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


!!!RENDKÍVÜL FONTOS!!!

A fegyverek ÁTKATEGORIZÁLÁSÁRÓL - A FEF közleménye


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-fegy ... ozlemenye/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.01.21. 08:07
!!!RENDKÍVÜL FONTOS!!!

A fegyverek ÁTKATEGORIZÁLÁSÁRÓL - A FEF közleménye


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-fegy ... ozlemenye/


Kép
Köszi! Itt szerintem kimaradt egy nem:
Azonban a jelzett dátum után újonnan ilyen már forgalmazható szabadon, hanem a C1 kategóriába kerül (lásd fent). – A Kaliberinfo.hu szerk. kiegészítése
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.01.21. 09:09 Köszi! Itt szerintem kimaradt egy nem:
Azonban a jelzett dátum után újonnan ilyen már forgalmazható szabadon, hanem a C1 kategóriába kerül (lásd fent). – A Kaliberinfo.hu szerk. kiegészítése
Persze. Kösz, majd javítom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.21. 08:07
!!!RENDKÍVÜL FONTOS!!!

A fegyverek ÁTKATEGORIZÁLÁSÁRÓL - A FEF közleménye


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/a-fegy ... ozlemenye/

Hiánypótló infó, köszi!
Kíváncsi vagyok majd az innen-onnan érkező hírekre, hogy ehhez képest hány ponton fogják lábbal tiporni a jogszabályt a különféle megyei kapitányságokon...
Válasz küldése