Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Nekem is van egy S&W 686 Competitor, és találtam egy, bár használt S&W 617-1 22lr-t. A te revolvered 6 vagy 10 lövetű illetve mennyire jó választás ebből a kaliberből az S&W? Gondolom nem rossz :)
zora írta: 2021.04.03. 11:56 Az én játszósom. :-)
Szinte bármelyik .22 revolver jó játszani.
Spiátertokos HW-nél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az acélstiftek folyamatosan vándorolnak oldalra.
Alfa is jó, Fortituval a 200m-re felállított kb 70x70-es fémcélt szoktuk ezekkel pengetni, igaz, rendesen fölé kell tartani. :-)
A semmibe se való régi Rex lőszereket is el tudom lőni vele úgy hogy csak minden második töltényűrt töltöm meg, így üríthetőek ütögetés nélkül a bedagadt hüvelyek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Maci22hun írta: 2021.04.03. 19:46 Nekem is van egy S&W 686 Competitor, és találtam egy, bár használt S&W 617-1 22lr-t. A te revolvered 6 vagy 10 lövetű illetve mennyire jó választás ebből a kaliberből az S&W? Gondolom nem rossz :)
Az enyém 6-os. Szeretem. Klasszikus stainless S&W forgó, jó anyag, szép forma, finom sütés - nincs miről beszélni. :-)
Versenyre szerintem egy MCM jobb, bár gyakorlással biztos ezzel is lehet hasítani. Játszani, simizni tökéletes.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2021.04.03. 19:46 Nekem is van egy S&W 686 Competitor, és találtam egy, bár használt S&W 617-1 22lr-t. A te revolvered 6 vagy 10 lövetű illetve mennyire jó választás ebből a kaliberből az S&W? Gondolom nem rossz :)
Zoráét próbáltam én is, más kategória minőségben, mint a spiátertokos Alfám, de az ára is más. Az Alfa mondjuk 9 lövetű, ez is kissé unikummá teszi, ha SW-ból van 6-os és 10-es, én biztos inkább a 10-es felé hajlanék. Szerintem egyikkel se jársz rosszul, tudásban sincs komoly különbség, bár a SW sütése az valóban jobb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Dani23
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.17. 18:43

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dani23 »

Petya357 írta: 2021.03.31. 17:10 Az nem mellékes, hogy hol laksz? :)

Budapesten, és körnékén én is a gazdagréti Vadászkürtöt ajánlom 9x19re. A múltkor alaposan utánanéztem, és akkor, Magtechet nem találtam olcsóbban sehol. Asszem 71 Ft, ha 1000 darabot veszel (kevesebbet pedig minek :lol: ) . A 74.- az 1000db alatt érvényes ár.
Régen volt STV Skorpió a Frommerben , még olcsóbban, de már nincs. Állítólag nem is lesz.

Ennél olcsóbban csak házilag töltött lőszer van - illetve lenne, mert hát ugye nem veheted meg. ;) a korlátozások miatt a külföld sem reális opció.
Köszi az infót! 74-es áron láttam én is, viszont 1 hónappal ezelőtt még 1000-res darabnál láttam 60 forintos árat. Ne is reménykedjek ezügyben már?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

A kalasnyikov.hu facebook oldalán ma két olyan nemrövid youtube videót is megosztottam, ahol amerikánus jóemberek szénné nagyítózzák/összehasonlítják a FÉG HD-18-at.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2021.04.03. 20:25 A kalasnyikov.hu facebook oldalán ma két olyan nemrövid youtube videót is megosztottam, ahol amerikánus jóemberek szénné nagyítózzák/összehasonlítják a FÉG HD-18-at.
Kevésbé faszbuk kompatibilis senkiháziak kedvéért megosztanád ezeket az itteni kalasnyikov.hu-n is?
:-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Dani23 írta: 2021.04.03. 20:19 Köszi az infót! 74-es áron láttam én is, viszont 1 hónappal ezelőtt még 1000-res darabnál láttam 60 forintos árat. Ne is reménykedjek ezügyben már?
60 Ft? Gyári 9x19 lőszerért? Kizárt. Kb a 2 forint 50 filléres gombóc fagyi kategória - Régen volt, most már nincs. Sajnos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.04. 01:07 60 Ft? Gyári 9x19 lőszerért? Kizárt. Kb a 2 forint 50 filléres gombóc fagyi kategória - Régen volt, most már nincs. Sajnos.
Gyári töltött esetleg. Vagy Szlovákiában egy éve még volt ~65-ért gyári, de ahhoz behozatali kell, plusz benzin, szóval máris nem annyira jó. Azóta meg az euro is elszállt, plusz az amcsik mindent felvásárolnak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.04. 10:09 Gyári töltött esetleg. Vagy Szlovákiában egy éve még volt ~65-ért gyári, de ahhoz behozatali kell, plusz benzin, szóval máris nem annyira jó. Azóta meg az euro is elszállt, plusz az amcsik mindent felvásárolnak.
Pontosan. A hülye 1000 darabos korlát miatt pedig nem éri meg bohóckodni. Már épül az A osztályú tárolóhely. 10 000 darabért megfontolandó lesz a behozatalival járó papírmunka, és egy autóút a boreális sarki fény irányába 8-)

A 10 db fegyver nekem bőven elég, B7ből is megvan, ami kell - ezek nem fájnak. de az 1000 db lőszeres korlát az egy vicc - pláne, ha az embernek ezt több kaliberből kell összehozni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.04. 10:46 Pontosan. A hülye 1000 darabos korlát miatt pedig nem éri meg bohóckodni. Már épül az A osztályú tárolóhely. 10 000 darabért megfontolandó lesz a behozatalival járó papírmunka, és egy autóút a boreális sarki fény irányába 8-)

A 10 db fegyver nekem bőven elég, B7ből is megvan, ami kell - ezek nem fájnak. de az 1000 db lőszeres korlát az egy vicc - pláne, ha az embernek ezt több kaliberből kell összehozni.
Na igen, ha beindul az ember, egy alaklommal elmehet a limit fele.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.04.04. 10:46 10 000 darabért megfontolandó lesz a behozatalival járó papírmunka, és egy autóút a boreális sarki fény irányába 8-)
Szia,

Allitolag 9999 db folotti szallitashoz kulon engedelyt kell kerni sk-ban, szoval praktikusabb csak 9 000 db-ot venni.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.04.04. 12:21 Szia,

Allitolag 9999 db folotti szallitashoz kulon engedelyt kell kerni sk-ban, szoval praktikusabb csak 9 000 db-ot venni.

Bel
Köszi, ezt nem tudtam. Ezek szerint 9950 db az ajánlott mennyiség ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2021.04.04. 12:46 Köszi, ezt nem tudtam. Ezek szerint 9950 db az ajánlott mennyiség ;)
Veszel 10.000-et és egyet ellősz!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2021.04.04. 10:46 Pontosan. A hülye 1000 darabos korlát miatt pedig nem éri meg bohóckodni. Már épül az A osztályú tárolóhely. 10 000 darabért megfontolandó lesz a behozatalival járó papírmunka, és egy autóút a boreális sarki fény irányába 8-)

A 10 db fegyver nekem bőven elég, B7ből is megvan, ami kell - ezek nem fájnak. de az 1000 db lőszeres korlát az egy vicc - pláne, ha az embernek ezt több kaliberből kell összehozni.
Meg ha nem csak sportlő, hanem vadászik is az ember. Sörétes lőszerből több száz fogy el egy szezonban, csak vadászaton.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2021.04.04. 16:42 Meg ha nem csak sportlő, hanem vadászik is az ember. Sörétes lőszerből több száz fogy el egy szezonban, csak vadászaton.
Elhiszem. Minél több más kaliberű, célú fegyver, annál inkább kezd fogyni a levegő.

Egyébként sportja válogatja. Ponton, gyorsponton versenyszámonként 20-25 db - ami nem sok. Évekig csak pontlőttem - egy láda lőszer több évig is eltartott! Steel challengen legyen mondjuk 80-85 db, versenyszámonként, pár hibával számolva . Eddig még mindig nem olyan sok., de 2-3 versenyszámban indúlva már tekintélyes. Rapid shooting is kb ugyanez a súlycsoport.

De egy taktikai edzésen, vagy komolyabb dinamikus versenyen simán elmegy 150-200 - vagy még több db! Alkalmanként :!: Sőt, idén jelentkeztem már egy 250 minimum lövésszámú versenyre is. Amiből a való életben lesz vagy 280 :?

Egy rekreációs célú lőtérlátogatáson, olyanon, amire Fortitu fórumtárs célozgatott ;) , is kimehet a csövön többszáz bumm. Egy támadólag fellépő billentyűzet, vagy kutyakajás konzerv doboz szinte “mag dump”-ért kiált :twisted: ehhez kellene rendszeresíteni egy a) A kat tárolóhelyet, és b) lehetőleg találni olajat a kertben - mert a lövészet egy pénznyelő.. :|
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Használt már valaki vagy van - e valakinek Chiappa little Badger 22lr? Érdemes venni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nyilván erre is rákívántam kategória:-))

Elöltöltő snubbie: Taylor’s (Pietta) Ace .44

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/eloltol ... ta-ace-44/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mostanában megint lett egy kis időm szárazolgatni itthon, rántást és célra tartást gyakorolni. Viszont a fegyver tömege (Glock 17) tár és lőszer nélkül lényegesen könnyebb mint tele tárral. Mi a javaslás, érdemes venni por- és csapi nélkül, de ólöm lövedékkel szerelt puffer töltényeket venni, arra tárazni és azzal gyakorolni?
Vagy biztonsági megfontolásokból szárazedzésnél soha de soha ne legyen tár a fegyverben, még puffer töltényekkel sem?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.04.07. 15:09 Mostanában megint lett egy kis időm szárazolgatni itthon, rántást és célra tartást gyakorolni. Viszont a fegyver tömege (Glock 17) tár és lőszer nélkül lényegesen könnyebb mint tele tárral. Mi a javaslás, érdemes venni por- és csapi nélkül, de ólöm lövedékkel szerelt puffer töltényeket venni, arra tárazni és azzal gyakorolni?
Vagy biztonsági megfontolásokból szárazedzésnél soha de soha ne legyen tár a fegyverben, még puffer töltényekkel sem?
Be kell festeni színesre a puffertöltényt, ekkor is úgy kell kezelni a fegyvert, hogy töltve lehet, tehát téglafal felé gyakorolj. Minden éles lőszer legyen elzárva, vagy másik helyiségben, és csak akkor csettintsd el a fegyvert, ha ellenőrizted, hogy csakis puffertöltény van kéznél.
Simán gyakorolj pufferrel, persze, ha betartasz mindent, akkor a leges legrosszabb esetben lesz egy lyuk a faladban, de ahhoz sokmindent el kell szúrni.
Adok neked legközelebb egy adag ilyen puffertöltényt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2021.04.07. 15:09 Mostanában megint lett egy kis időm szárazolgatni itthon, rántást és célra tartást gyakorolni. Viszont a fegyver tömege (Glock 17) tár és lőszer nélkül lényegesen könnyebb mint tele tárral. Mi a javaslás, érdemes venni por- és csapi nélkül, de ólöm lövedékkel szerelt puffer töltényeket venni, arra tárazni és azzal gyakorolni?
Vagy biztonsági megfontolásokból szárazedzésnél soha de soha ne legyen tár a fegyverben, még puffer töltényekkel sem?
Szerintem otthoni környezetben,(esetleg egyedül), biztonságos irányba nem kell ennyire túltolni a biztonsági dolgot, hogy tár se legyen a fegyverbe..
Gyakorolni úgy kell, ahogy használod is, különben fals lesz a begyakorlás.
Gumi csapis, por nélküli, hatástalanított lőszer, vagy eleve olyan puffer, ami súlyban megegyezik az éles lőszerrel, vagy lehet kapni pl ipscstore-ban is lila színű gyakorló tárat többféle fegyverhez is, aminek kb olyan a súlya mint a töltött igazinak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis történelemlecke: CZ75 Tobruk – emlékmodell

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz75-to ... lekmodell/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2021.04.08. 13:00 Egy kis történelemlecke: CZ75 Tobruk – emlékmodell

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz75-to ... lekmodell/


Kép
Hát nem tudom. Hogy jön ehhez az eseményhez a CZ75? - Mod, elolvastam a cikket.

Full izléstelen az a véleményem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Üdv,

Németo.-bol hozatnék be egy éles revolvert. Krico Gmbh-t ismerem mint szállito es export intező cég.

Valaki tud olcsobb, megbizhato alternativat? Szemelyes tapasztalat esetleg?

Jöhet ide is, privatba is, köszi előre is.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2021.04.08. 13:09 Hát nem tudom. Hogy jön ehhez az eseményhez a CZ75? - Mod, elolvastam a cikket.

Full izléstelen az a véleményem.
A gyűjtők megveszik mert limitált (nem kevés CZ fan van az USA-ban!), a gyár meg elad plusz párszáz full alap és máshová már eladhatatlan CZ75-öt imígyen felcicomázva. Amúgy meg jah, kicsit Győzikés-zebrás aranyozott stílus, nekem sem kéne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.08. 19:27 A gyűjtők megveszik mert limitált (nem kevés CZ fan van az USA-ban!), a gyár meg elad plusz párszáz full alap és máshová már eladhatatlan CZ75-öt imígyen felcicomázva. Amúgy meg jah, kicsit Győzikés-zebrás aranyozott stílus, nekem sem kéne.
párszáz?

Kérjük Ön is olvassa el a hírt hozzászólás ELŐTT!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2021.04.08. 19:27 A gyűjtők megveszik mert limitált (nem kevés CZ fan van az USA-ban!), a gyár meg elad plusz párszáz full alap és máshová már eladhatatlan CZ75-öt imígyen felcicomázva. Amúgy meg jah, kicsit Győzikés-zebrás aranyozott stílus, nekem sem kéne.
Amúgy szerintem ez nem nagyon szokott összejönni, ha megnézed a gunbroker-t például, tökig van az eladatlan "WW2 commemorative" gusztustalan aranyozott-gravírozott félautomata Thompson-okkal. Sokan azt hiszik hogy ez majd milyen jó befektetés lesz, de a többsége szerintem a másodlagos piacon eladhatatlan.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

killertom írta: 2021.04.08. 21:44 Amúgy szerintem ez nem nagyon szokott összejönni, ha megnézed a gunbroker-t például, tökig van az eladatlan "WW2 commemorative" gusztustalan aranyozott-gravírozott félautomata Thompson-okkal. Sokan azt hiszik hogy ez majd milyen jó befektetés lesz, de a többsége szerintem a másodlagos piacon eladhatatlan.
Ahogy a Remington 1858 -NMA Buffalo Bill Centennial Editionért se kapkodtak (500db)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Elhunyt Igaly Diána sportlövő. Nyugodjék békében.


https://telex.hu/sport/2021/04/09/megha ... -sportlovo
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2021.04.09. 09:35 Elhunyt Igaly Diána sportlövő. Nyugodjék békében.


https://telex.hu/sport/2021/04/09/megha ... -sportlovo
Mindig a jók....
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2021.04.09. 09:35 Elhunyt Igaly Diána sportlövő. Nyugodjék
Huhh, hihetetlen. RIP.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.04.09. 09:35 Elhunyt Igaly Diána sportlövő. Nyugodjék békében.


https://telex.hu/sport/2021/04/09/megha ... -sportlovo
Csak 56 éves volt... RIP
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

“Taktikai Thompson .22-es”: Standard Mfg. G4S

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... d-mfg-g4s/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ma egy versenyen két érdekes esetet is láttunk:

1. Sporttársnál akadály, nem tudta elhárítani. Bírónak fegyver átad, ő is megszenvedett vele. A hiba oka: egy lölapragasztó matrica rátekeredett a hüvelyre, és sunyi módon nem is volt feltűnő a tesztszínű matrica a sárgaréz hüvelyen. A qrva matrica pont annyira vékony, hogy még gond nélkül tárazható, de már atom mód beragad a töltényűrbe - se ki, se be.
2E110CC6-BBD2-4396-8EAB-B907669D99EF.jpeg

2. Műanyag hordó szimbolizálja a fedezéket. Kicsavarodva, balkézről meglehetősen kényelmetlen pózban kellet leküzdeni a célokat. Nem csoda, hogy egy másik sporttársnak sikerült belelőni a hordóba. Ami megdöbbentő volt, az nem ez, hanem hogy a lövés után még másodpercekig :!: hallható volt egy pattogó hang. A lövedék nagyon éles szőgben, tangenciálisan kapta el a hordót, irányt változtatott, és az edény belsejében :!: körözött. Normal, nem “légyfing” töltésű 9x19-ről beszélünk :shock:. Point blank távolságról. Ha kicsit is laposabb szőgben találja el a hordót, úgy megy át rajta, mint forró kés a vajon. Ahogy ez a képen is látszik egy másik találatnál. De ez? kacsázott, mint lapos kavics a tő felszínén :o jól látszik az 5 db dudor, ami után már stabil körkörös pályára állt a lövedék, mint egy kis ólom-sárgaréz aszteroida, amit befogott a Jupiter gravitációs mezője... :lol:
Egy másik lövés, ugyanott ellenkező irányban, kifelé változtatta meg a lővedék irányát, és kb 30 fokos szőgben térítette el - a pincelőtér falán porzott is a vakolat rendesen :lol:
Nem gondoltam volna, hogy ennyire könnyen eltérítheti a lövedékeket egy sima, vékony műanyag hordó.
Csatolmányok
546C98CD-396B-42CE-AA05-AAD9E6BC3E3E.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2021.04.11. 20:38 Ma egy versenyen két érdekes esetet is láttunk:
....
Egy versenyen voltunk egy időben... legközelebb köszönj rám :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2021.04.11. 21:05 Egy versenyen voltunk egy időben... legközelebb köszönj rám :)
Ott a pont - PÜ ment :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.04.11. 20:38 Ma egy versenyen két érdekes esetet is láttunk:



2. Műanyag hordó szimbolizálja a fedezéket. Kicsavarodva, balkézről meglehetősen kényelmetlen pózban kellet leküzdeni a célokat. Nem csoda, hogy egy másik sporttársnak sikerült belelőni a hordóba. Ami megdöbbentő volt, az nem ez, hanem hogy a lövés után még másodpercekig :!: hallható volt egy pattogó hang. A lövedék nagyon éles szőgben, tangenciálisan kapta el a hordót, irányt változtatott, és az edény belsejében :!: körözött. Normal, nem “légyfing” töltésű 9x19-ről beszélünk :shock:. Point blank távolságról. Ha kicsit is laposabb szőgben találja el a hordót, úgy megy át rajta, mint forró kés a vajon. Ahogy ez a képen is látszik egy másik találatnál. De ez? kacsázott, mint lapos kavics a tő felszínén :o jól látszik az 5 db dudor, ami után már stabil körkörös pályára állt a lövedék, mint egy kis ólom-sárgaréz aszteroida, amit befogott a Jupiter gravitációs mezője... :lol:
Egy másik lövés, ugyanott ellenkező irányban, kifelé változtatta meg a lővedék irányát, és kb 30 fokos szőgben térítette el - a pincelőtér falán porzott is a vakolat rendesen :lol:
Nem gondoltam volna, hogy ennyire könnyen eltérítheti a lövedékeket egy sima, vékony műanyag hordó.

ez a hordós kib.aszott hátborzongató.

Nagyon balesetveszélyes, mert kiléphetett volna a lövő vagy a bíró felé is belőle.
Lehet, hogy érdemes ezt átgodolni pályaépítőknek.

Kösz a megosztását, tanulsága van nekije!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.12. 06:49 ez a hordós kib.aszott hátborzongató.

Nagyon balesetveszélyes, mert kiléphetett volna a lövő vagy a bíró felé is belőle.
Lehet, hogy érdemes ezt átgodolni pályaépítőknek.

Kösz a megosztását, tanulsága van nekije!
Meg kell tölteni homokkal és máris nem lép ki belőle semmi.
Igaz ha valaki eltalálja, akkor javítani kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.12. 06:49 ez a hordós kib.aszott hátborzongató.

Nagyon balesetveszélyes, mert kiléphetett volna a lövő vagy a bíró felé is belőle.
Lehet, hogy érdemes ezt átgodolni pályaépítőknek.

Kösz a megosztását, tanulsága van nekije!
Lehet sima fémhordót kellene használni? Talán ott nem fordulhat elő ilyesmi. A legtutibb persze valami kartonhenger lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.04.12. 06:59 Meg kell tölteni homokkal és máris nem lép ki belőle semmi.
Csak akkor kell egy villástargonca is a pályaépítéshez...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Petya357 írta: 2021.04.11. 20:38 Ma egy versenyen két érdekes esetet is láttunk:
2. Műanyag hordó szimbolizálja a fedezéket. .... Nem gondoltam volna, hogy ennyire könnyen eltérítheti a lövedékeket egy sima, vékony műanyag hordó.
Ajánlom e videót:

https://youtu.be/f5XzBfzfEvg?t=589
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

gvass1 írta: 2021.04.12. 06:49 ez a hordós kib.aszott hátborzongató.

Nagyon balesetveszélyes, mert kiléphetett volna a lövő vagy a bíró felé is belőle.
Lehet, hogy érdemes ezt átgodolni pályaépítőknek.

Kösz a megosztását, tanulsága van nekije!
Ha ilyen lapos szögben megy be ez a jellemző:

https://www.youtube.com/watch?v=ZRT4OJaB6bk
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok!

Egy kis érdekesség. Nem photoshop, nálunk tapizható és még meg is vehető! :)

S&W 626-4 357Mag. 8" csővel!!! Igazi önvédelmi bokapisztoly..... Az ára 350.000 HUF!

10/10-es állapot!

www.kalappal.hu
Csatolmányok
S&W 626.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Recon írta: 2021.04.12. 11:27 Sziasztok!

Egy kis érdekesség. Nem photoshop, nálunk tapizható és még meg is vehető! :)

S&W 626-4 357Mag. 8" csővel!!! Igazi önvédelmi bokapisztoly..... Az ára 350.000 HUF!

10/10-es állapot!

www.kalappal.hu
Nahát... Ezt mire lehet használni? Pontlövészeten lehet indulni egyáltalán 8" csővel? (Azon kívül hogy ezt kitartani és célozgatni, háááát....) Szóval egyenlőre nem igazán tudtam hova tenni, és hogy mire jó, a lőtéri élménylövészeten kívül. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.12. 12:02 Nahát... Ezt mire lehet használni? Pontlövészeten lehet indulni egyáltalán 8" csővel? (Azon kívül hogy ezt kitartani és célozgatni, háááát....) Szóval egyenlőre nem igazán tudtam hova tenni, és hogy mire jó, a lőtéri élménylövészeten kívül. :D
nem lehet, a csőhossz miatt nem jó ISSF pontlövészetre. Talán sziluettlövészetre alkalmas sportcélra, ha van olyan minősítés.

(és nem 686-os? A 629 az .44 Mag, a 626 meg sztem nincs)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2021.04.12. 07:16 Lehet sima fémhordót kellene használni? Talán ott nem fordulhat elő ilyesmi. A legtutibb persze valami kartonhenger lenne.
Szia,

Szerintem sokkal nagyobb esellyel okoz balesetet a femhordo, nem veletlen, hogy 7-9 m-en beul tilos femre loni. Igaz, ezek zomeben apro balesetek.

Sot, azt se latom, hogy ugyanez a jelenseg biztosan ne fordulna elo egy femhordoval, szerintem a becsapodas szoge a lenyeg.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.04.12. 06:49 ez a hordós kib.aszott hátborzongató.

Nagyon balesetveszélyes, mert kiléphetett volna a lövő vagy a bíró felé is belőle.
Lehet, hogy érdemes ezt átgodolni pályaépítőknek.

Kösz a megosztását, tanulsága van nekije!
Szia,

Mar tobb mint egy eve is ez volt [utrl=http://foto.belse.hu/200219/m1130128.avi]ott[/url] a szokas. :-)

ui. persze a korrektseg kedveert hozza kell tenni, hogy sok helyen van ilyen fedezek.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van valami konyv amiben a belballisztikarol van szo konkret eseteken bemutatva.
Abban van olyasmi hogy a lovedek athatolt a koponyacsonton es ment par kort...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.04.12. 13:11 Szia,

Mar tobb mint egy eve is ez volt [utrl=http://foto.belse.hu/200219/m1130128.avi]ott[/url] a szokas. :-)

ui. persze a korrektseg kedveert hozza kell tenni, hogy sok helyen van ilyen fedezek.

Bel
mert praktikus, hogy könnyen szállítható és aránylag olcsó.

De lehet, hogy 5 db gumiabroncs egymáson üdvösebb lenne. Vagy nem lövetni érintő távból. Tudom: attól fedezék:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2021.04.12. 13:11 Szia,

Mar tobb mint egy eve is ez volt [utrl=http://foto.belse.hu/200219/m1130128.avi]ott[/url] a szokas. :-)

ui. persze a korrektseg kedveert hozza kell tenni, hogy sok helyen van ilyen fedezek.

Bel
WTF??? Nem engedélyezett fegyvert átrakni másik kézbe,hogy ne kelljen ennyire kihajolni? :roll: :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

chucky írta: 2021.04.12. 14:43 WTF??? Nem engedélyezett fegyvert átrakni másik kézbe,hogy ne kelljen ennyire kihajolni? :roll: :shock:
De, engedélyezett. Marcinnak ez volt az első versenye PCC-vel.
Szerintem BEL arra célzott, hogy a lövedék a hordón belül körbe körbe megy.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

TotoHU írta: 2021.04.12. 12:02 Nahát... Ezt mire lehet használni? Pontlövészeten lehet indulni egyáltalán 8" csővel? (Azon kívül hogy ezt kitartani és célozgatni, háááát....) Szóval egyenlőre nem igazán tudtam hova tenni, és hogy mire jó, a lőtéri élménylövészeten kívül. :D
Valóban 686-os elírtam lányos zavaromban! Hogy mire lehet használni??? Ezzel tuti TE leszel a menő lakótelepen! :)
Viccesen jó az egyensúlya, és semmit nem rúg vissza....
Annak jó akinek pont egy ilyen volt a szíve vágya.... És szép nagy! :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.04.12. 13:26 Van valami konyv amiben a belballisztikarol van szo konkret eseteken bemutatva.
Abban van olyasmi hogy a lovedek athatolt a koponyacsonton es ment par kort...
.22LR -ről hallottam ilyet.
Utána jogosan hivatkozott rá a delikvens hogy bocs hogy elfelejtettem, de lyukas az agyam.. mint az ementáli.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.04.12. 13:32 mert praktikus, hogy könnyen szállítható és aránylag olcsó.

De lehet, hogy 5 db gumiabroncs egymáson üdvösebb lenne. Vagy nem lövetni érintő távból. Tudom: attól fedezék:-)
Sziasztok,

Kozben rajottem a kivitelezheto megoldasra!

Egy "ablakot" lehet vagni a hordora, ami kb. a golyofogo fele nez.
Ennek az a hatasa, hogy a lovedek nem tud/akar korbe menni, hanem az ablakon kirepul a hordobol.

Termeszetesen az ablak kezdetenek olyannak kell lennie, hogy az egyenes vonalban tovabb repulo lovedek a golyofogoba csapodjon, es eleg nagy legyen ahhoz, hogy biztosan kirepuljon rajta. Szerintem ezeknek a felteteleknek nem tul nehez megfelelni. Valoszinuleg nem hasznalunk hordot a majus 1. SAS versenyen, ha megis, akkor kiprobalom.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2021.04.12. 15:17 Szerintem BEL arra célzott, hogy a lövedék a hordón belül körbe körbe megy.
Igen.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

HCZoli írta: 2021.04.12. 15:17 De, engedélyezett. Marcinnak ez volt az első versenye PCC-vel.
Szerintem BEL arra célzott, hogy a lövedék a hordón belül körbe körbe megy.
Ja én nem arra írtam.Arra gondoltam,hogy nem engedik rakosgatni ide-oda a fegyvert.
A műanyag nyúlik meg akár meg is olvad a súrlódástól.Azért jók a dinka amcsi "teszt" videók ahol szétlőnek mindent poénból mert fura dolgokat lehet látni benne amiből lehet tapasztalatot gyűjteni.Nekik meg csak szórakozás...... :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

bel írta: 2021.04.12. 16:15 Egy "ablakot" lehet vagni a hordora, ami kb. a golyofogo fele nez.
Ennek az a hatasa, hogy a lovedek nem tud/akar korbe menni, hanem az ablakon kirepul a hordobol.
Öhm. Valamit én biztos nem értek.

Ahhoz, hogy hordóból körívérintősen a lövedék nagyjából előre, a lőlap felé távozzon (és ne pediglen igen jelentősen bal-jobb oldalra), ahhoz az ablaknak értelmezésem szerint valahol a hordó egyik oldalán kell lennie. Vagyis ahol épp belelőhet tipikusan az emberfia a "fedezékből". Viszont ha a hordó másik oldalát lövi meg érintősen az emberfia, akkor a lövedék megy egy félkört a hordóban, majd az emígyen vágott ablakon pontosan szembe jön visszafelé, garantált lőeredményt elérve.

Meggondolandó ez ablak dolog még egyszer...


ui.: Ha az ablak alatt persze egy kb. félhordónyi ablakot értettél, akkor oké, valóban működőképes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pogessor 2021.04.12. 17:17-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2021.04.12. 16:21 Arra gondoltam,hogy nem engedik rakosgatni ide-oda a fegyvert.
Szia,

Szabad, de pl. en meg annal is rosszabbul lovok bal vallbol, mint jobbol, ezert ha csak lehet, akkor nem valtok oldalt.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

pogessor írta: 2021.04.12. 17:14 Öhm. Valamit én biztos nem értek.

Ahhoz, hogy hordóból körívérintősen a lövedék nagyjából előre, a lőlap felé távozzon (és ne pediglen igen jelentősen bal-jobb oldalra), ahhoz az ablaknak értelmezésem szerint valahol a hordó egyik oldalán kell lennie. Vagyis ahol épp belelőhet tipikusan az emberfia a "fedezékből". Viszont ha a hordó másik oldalát lövi meg érintősen az emberfia, akkor a lövedék megy egy félkört a hordóban, majd az emígyen vágott ablakon pontosan szembe jön visszafelé, garantált lőeredményt elérve.

Meggondolandó ez ablak dolog még egyszer...


ui.: Ha az ablak alatt persze egy kb. félhordónyi ablakot értettél, akkor oké, valóban működőképes.
Szia,

Hat, nem tudok rajzolni, de most megprobalkozok vele:

Piros a fegyver, zold egy paravan (ahogy a videoban is lathato), kek a hordo (feher az ablak a hordon, latszik, hogy negyed hordonyi sincs, kb 1/6 hordonyi), fekete a lovedek utja, ha valami miatt a fegyver elcsuszna egy kicsit jobbra, es belelone az ember a hordoba.

Az latszik, hogy a masik oldalrol nem lehet elvileg beleloni, mert ott a paravan. Ha valamiert megis sikerulne, akkor a szaggatott vonal menten meg mindig a golyofogoba csapodik a lovedek, nem a lovobe!

Kép
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2021.04.12. 17:29 Szia,

Hat, nem tudok rajzolni, de most megprobalkozok vele:

Piros a fegyver, zold egy paravan (ahogy a videoban is lathato), kek a hordo (feher az ablak a hordon, latszik, hogy negyed hordonyi sincs, kb 1/6 hordonyi), fekete a lovedek utja, ha valami miatt a fegyver elcsuszna egy kicsit jobbra, es belelone az ember a hordoba.

Az latszik, hogy a masik oldalrol nem lehet elvileg beleloni, mert ott a paravan. Ha valamiert megis sikerulne, akkor a szaggatott vonal menten meg mindig a golyofogoba csapodik a lovedek, nem a lovobe!

Kép
Okos megoldás, de őszintén szólva ha nekem lőterem volna, egy ilyen tapasztalás után inkább más pályaelemet választanék a kísérletezés helyett. Arról nem is beszélve, ha a hordó elmozdul, és nem figyelnek a visszahelyezésnél, katasztrófális eredménnyel járhat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sosem próbáltam, de mi lenne, ha a hordót kinyomnátuk pur habbal? Az nem is túl nehéz, meg azért fékez is rendesen. És igaz, h költség, de nen egetverő, és egy temetésnél igazán sokkal olcsóbb.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

MDLSz körlevélből idèzek:
"Kedves Sporttársaink!

Ezúttal egy nagyszerű hírt szeretnék megosztani Veletek.

Néhány nappal ezelőtt kaptam a hírt Rob Ramsden alelnöktől, hogy az IPRF (International Precision Rifle Federation, honlap: http://www.precisionrifle.org) nemzetközi tanácsa (international council) egyhangú igen szavazattal elfogadta szövetségünk jelentkezését, és felvett tagjai sorába. Külön siker, hogy Magyarország „full member” státuszt kapott, amit mindössze néhány ország (Spanyolország, Dél-Afrika, Namíbia) mondhat el magáról. Ennek oka, hogy mi országos szakszövetségként léptünk be, így nagyobb erőt képviselve a sportág adott országbeli érdekeinek érvényesítése érdekében.

Ezzel az IPSC, az IMSSU, az IDPA, és a USPSA után, újabb nagy nemzetközi sportági ernyőszervezet, az IPRF tagjai lettünk, ami tovább színesíti tevékenységünket, ..."
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Recon írta: 2021.04.12. 15:24 Valóban 686-os elírtam lányos zavaromban! Hogy mire lehet használni??? Ezzel tuti TE leszel a menő lakótelepen! :)
Viccesen jó az egyensúlya, és semmit nem rúg vissza....
Annak jó akinek pont egy ilyen volt a szíve vágya.... És szép nagy! :)
Komolyra terelve vissza a szót - milyen versenyszabályzstnsk felel meg? Milyen minősítéssel írathstja be egy földi halandó?

A sziluettlövészetet említette Gvass1. Töredelmesen bevallom, hogy egy időben kacérkodtam egy full elmebeteg :twisted: bazi nagy .44 Mag, vagy .454 Casull revolver gondolatával, és sziluettel szerettem volna saját magamnak is megideologizálni. Nos, a gyakorlatban egyelőre nem találtam olyan IMSS versenyt , ahol mással lehetne indulni , mint légpuska, vagy kiskaliber. :roll: Magyarországon egyáltalán létezik a nagykaliberű sziluett, mint szakág?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Petya357 írta: 2021.04.12. 21:31 Komolyra terelve vissza a szót - milyen versenyszabályzstnsk felel meg? Milyen minősítéssel írathstja be egy földi halandó?

A sziluettlövészetet említette Gvass1. Töredelmesen bevallom, hogy egy időben kacérkodtam egy full elmebeteg :twisted: bazi nagy .44 Mag, vagy .454 Casull revolver gondolatával, és sziluettel szerettem volna saját magamnak is megideologizálni. Nos, a gyakorlatban egyelőre nem találtam olyan IMSS versenyt , ahol mással lehetne indulni , mint légpuska, vagy kiskaliber. :roll: Magyarországon egyáltalán létezik a nagykaliberű sziluett, mint szakág?
Hogyne létezne. Nagykal pisztollyal 50 méterig bezárólag. Szinte minden imssu versenyen lehet pisztollyal indulni (a legtöbb lőtér 50m-es). Legutób Berettyóújfaluban is volt pár hete. (Nagykal puska tényleg ritka). Mdlsz versenyek közt keresgélj.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Dallas folytatódik. Ezúttal a sajtó nyilvánossága előtti nyilatkozat-háború folyik az úgynevezett "sportlövők" között.

https://index.hu/sport/2021/04/13/ez-eg ... t-vadakra/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.04.13. 09:54 A Dallas folytatódik. Ezúttal a sajtó nyilvánossága előtti nyilatkozat-háború folyik az úgynevezett "sportlövők" között.

https://index.hu/sport/2021/04/13/ez-eg ... t-vadakra/
Muhaha. Semmi nem tett még annyit a lövészsport rossz híréért mint ez az ügy. Tök jó, hogy ezzel vannak tele a nem-szakmai címlapok, és aki amúgy eddig nem foglalkozott a lövészettel egyáltalán, az ezzel találkozik, egyből erre gondol, ha azt hallja, hogy sportlövészet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.13. 10:04 Muhaha. Semmi nem tett még annyit a lövészsport rossz híréért mint ez az ügy. Tök jó, hogy ezzel vannak tele a nem-szakmai címlapok, és aki amúgy eddig nem foglalkozott a lövészettel egyáltalán, az ezzel találkozik, egyből erre gondol, ha azt hallja, hogy sportlövészet.
Fedettpályás Kommunikációs Ön-Lábonlövés Versenyszám, Aranykoszorús fokozat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.04.13. 12:02 Fedettpályás Kommunikációs Ön-Lábonlövés Versenyszám, Aranykoszorús fokozat.

+1

Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sparrow írta: 2021.04.13. 07:17 Hogyne létezne. Nagykal pisztollyal 50 méterig bezárólag. Szinte minden imssu versenyen lehet pisztollyal indulni (a legtöbb lőtér 50m-es). Legutób Berettyóújfaluban is volt pár hete. (Nagykal puska tényleg ritka). Mdlsz versenyek közt keresgélj.
Köszi Sparrow

megnéztem, és valóban találtam - a 10+ versenyből összesen kettőt, amin lehet NKPI-al is indulni.. Szinte mindegyiken van légpuska, és KKPU (optikával, vagy anélkül), és általában KKPI - de a NKPI ritka, minta fehér holló. Így nem lehet túl egyszerű meglőni a minősítést :lol: gondolom, a népek jellemzően más szakágakban szokták megszerezni a fegyvert, és utána cxsak alkalomadtán sziluettet is lőnek vele. 50 méteren szerintem simán lehet 6 collos .357Maggal sikeresen lőni, de 100 méteren ez már izgalmasabb feladat lehet.

Még nem tettem le teljesen egy bazi nagy, hét-nyolccolos .454 Casull/.45 Long Colt, vagy .44Mag/.44Special Raging Bullról, vagy hasonló böszmeségről :twisted: attól tartok, hogy ennek a megszerzéséhez, és utána létjogosultságának az indoklásához sziluett kell majd.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.13. 14:41 Köszi Sparrow

megnéztem, és valóban találtam - a 10+ versenyből összesen kettőt, amin lehet NKPI-al is indulni.. Szinte mindegyiken van légpuska, és KKPU (optikával, vagy anélkül), és általában KKPI - de a NKPI ritka, minta fehér holló. Így nem lehet túl egyszerű meglőni a minősítést :lol: gondolom, a népek jellemzően más szakágakban szokták megszerezni a fegyvert, és utána cxsak alkalomadtán sziluettet is lőnek vele. 50 méteren szerintem simán lehet 6 collos .357Maggal sikeresen lőni, de 100 méteren ez már izgalmasabb feladat lehet.

Még nem tettem le teljesen egy bazi nagy, hét-nyolccolos .454 Casull/.45 Long Colt, vagy .44Mag/.44Special Raging Bullról, vagy hasonló böszmeségről :twisted: attól tartok, hogy ennek a megszerzéséhez, és utána létjogosultságának az indoklásához sziluett kell majd.
Vedd meg, aztán használd lőtéri örömködésre és ennyi. A legtöbb lövőt úgyse érdekli a dobogó, az élményért lő.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.13. 15:04 Vedd meg, aztán használd lőtéri örömködésre és ennyi. A legtöbb lövőt úgyse érdekli a dobogó, az élményért lő.
eddig ez rendben is van. Na de beírják a nyolccolosat? Milyen minősítéssel, milyen sportágra? ez itt a Hamleti kérdés :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.13. 15:12 eddig ez rendben is van. Na de beírják a nyolccolosat? Milyen minősítéssel, milyen sportágra? ez itt a Hamleti kérdés :mrgreen:
Van minősítésed nagykal pisztolyra? Alkalmas sportra? Akkor mi is a kérdés?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.13. 15:19 Van minősítésed nagykal pisztolyra? Alkalmas sportra? Akkor mi is a kérdés?...
de ha a minősítésnek megfelelő versenyszám szabályainak nem felel meg, akkor nem jegyezhetik be, vagy ha utólag kiderül*, akkor megb@sznak érte.

pl. 8" .44 Magnum az pontlövő nagykal minősítéssel nem jó, mert ott 6" és 9,65 mm lövedékátmérő maximum.


*lásd egymás feljelentgetése világversenyen a mellékelt ábra szerint.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.13. 15:24 de ha a minősítésnek megfelelő versenyszám szabályainak nem felel meg, akkor nem jegyezhetik be, vagy ha utólag kiderül*, akkor megb@sznak érte.

pl. 8" .44 Magnum az pontlövő nagykal minősítéssel nem jó, mert ott 6" és 9,65 mm lövedékátmérő maximum.


*lásd egymás feljelentgetése világversenyen a mellékelt ábra szerint.
Ja hogy ilyen is van, hogy a minősítésnek megfelelő versenyszámnak is meg kell feleljen? Na ezt nem tudtam... Nem veheti meg most, aztán lövi majd vele a versenyszámot?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.13. 15:27 Ja hogy ilyen is van, hogy a minősítésnek megfelelő versenyszámnak is meg kell feleljen? Na ezt nem tudtam... Nem veheti meg most, aztán lövi majd vele a versenyszámot?
nem.

Ahhoz évközi minősítés kellene, vagyonért, és akkor is csak AZUTÁN vehetné/jegyeztethetné be.

(Én pl. szándékosan nem lövöm meg félautomata puskára, nehogy kísértésbe essek és csilliókért vegyek valami olyat, amit a legnagyobb eséllyel tiltanak be és koboznak el. :-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.04.13. 15:29

(Én pl. szándékosan nem lövöm meg félautomata puskára, nehogy kísértésbe essek és csilliókért vegyek valami olyat, amit a legnagyobb eséllyel tiltanak be és koboznak el. :-))))
+1
metoo
:-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a vezed ma' nincsmeg?
gvass1 írta: 2021.04.13. 15:29 nem.

Ahhoz évközi minősítés kellene, vagyonért, és akkor is csak AZUTÁN vehetné/jegyeztethetné be.

(Én pl. szándékosan nem lövöm meg félautomata puskára, nehogy kísértésbe essek és csilliókért vegyek valami olyat, amit a legnagyobb eséllyel tiltanak be és koboznak el. :-))))
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.04.13. 17:34 a vezed ma' nincsmeg?
Lotéri vót. Gone.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:o
gvass1 írta: 2021.04.13. 17:55 Lotéri vót. Gone.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.13. 15:29 nem.

Ahhoz évközi minősítés kellene, vagyonért, és akkor is csak AZUTÁN vehetné/jegyeztethetné be.

(Én pl. szándékosan nem lövöm meg félautomata puskára, nehogy kísértésbe essek és csilliókért vegyek valami olyat, amit a legnagyobb eséllyel tiltanak be és koboznak el. :-))))
Ugyanez igaz a sportlövészetre összességében. Annyi b@szódás kell hozzá, és elég ha egyetlen picike valami nincs meg, és máris pápá engedély!
Szóval ilyen körülmények között ha már lúd, legyen kövér - szerintem. Így is, úgy is becsúszhat bármikor bármi, akko rmeg legalább az a pár év legyen meghajtva rendesen! :lol:
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2021.04.13. 18:02 Ugyanez igaz a sportlövészetre összességében. Annyi b@szódás kell hozzá, és elég ha egyetlen picike valami nincs meg, és máris pápá engedély!
Szóval ilyen körülmények között ha már lúd, legyen kövér - szerintem. Így is, úgy is becsúszhat bármikor bármi, akko rmeg legalább az a pár év legyen meghajtva rendesen! :lol:
Én sosem érzem a b@szódást... Az orvost meg a beírást egy napra szoktam összehozni. Idén már toltam 17 versenyt is. :roll:
(hozzáteszem csak maroklő van és egyféle kaliberben, szóval nincs nagy matek, IDPA és IPSC ad minősítést)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ha az MDLSZ kiadja az ajánlást, mindenki lesz@rja, hány colos, meg miben indulhatsz vele. Az igrenden hányan tudják a dinamikus szakági feltételeket?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.04.13. 18:37 Ha az MDLSZ kiadja az ajánlást, mindenki lesz@rja, hány colos, meg miben indulhatsz vele. Az igrenden hányan tudják a dinamikus szakági feltételeket?
*lásd egymás feljelentgetése világversenyen a mellékelt ábra szerint. Sidi-Péni stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2021.04.13. 18:34 Én sosem érzem a b@szódást... Az orvost meg a beírást egy napra szoktam összehozni. Idén már toltam 17 versenyt is. :roll:
(hozzáteszem csak maroklő van és egyféle kaliberben, szóval nincs nagy matek, IDPA és IPSC ad minősítést)
Jaja, túl van azért picit démonizálva. A megszerzés melós, de ha már megvan, akkor orvos, beírás, aztán ennyi a kötelező plusz kör.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

gvass1 írta: 2021.04.13. 15:24 de ha a minősítésnek megfelelő versenyszám szabályainak nem felel meg, akkor nem jegyezhetik be, vagy ha utólag kiderül*, akkor megb@sznak érte.

pl. 8" .44 Magnum az pontlövő nagykal minősítéssel nem jó, mert ott 6" és 9,65 mm lövedékátmérő maximum.


*lásd egymás feljelentgetése világversenyen a mellékelt ábra szerint.
Na ez nekem is új volt..... De szerintem az igrendesek 99%-ának is az lenne.....
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2021.04.13. 15:27 Ja hogy ilyen is van, hogy a minősítésnek megfelelő versenyszámnak is meg kell feleljen? Na ezt nem tudtam... Nem veheti meg most, aztán lövi majd vele a versenyszámot?
Szia,

Az MDLSZ-ben biztos nincs ilyen. Tehat az a feltetel, hogy legyen MDLSZ minosites nagykal pisztolyra, es a fegyver feleljen meg az MDLSZ szabalyanak (pl. az IMSSU szabalyzatnak).

Es szo szerint nezve az MSSzben sincs.
Tehat, ha a 32-es fegyveragnak megfelelo minositese van, akkor azon belul barmelyik Szituacios szakagbeli versenyag szabalyzatanak megfelel a fegyver, akkor megfelel.
Jelenleg ervenyes relevans szabalypontok:
3.1.2. MSSZ fegyverág: 32 központi gyújtású pisztoly
I. Standard revolver divízió
Minimum 9mm/.38 special kaliberű revolver. Csak fém irányzékkal lehet felszerelve, és nem lehet rajta kompenzátor.
...
V. Nyílt maroklőfegyver divízió
Minimum .38 special maximum .45 kaliberű revolver, vagy minimum 9mm , maximum .45 kaliberű öntöltő pisztoly. Nincs korlátozva a dob vagy tárkapacitás, bármit fel lehet rá szerelni, ha a fegyver biztonsági paramétereit negatívan nem befolyásolja.
11.5. Az alábbi fegyverágakban lehet minősítést elérni:
2. 32. Központi gyújtású pisztoly: központi gyújtású, 6 mm-es, vagy nagyobb kaliberű, sorozatlövésre alkalmatlan rövid lőfegyver (pisztoly vagy revolver)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2021.04.13. 20:03 Szia,

Az MDLSZ-ben biztos nincs ilyen. Tehat az a feltetel, hogy legyen MDLSZ minosites nagykal pisztolyra, es a fegyver feleljen meg az MDLSZ szabalyanak (pl. az IMSSU szabalyzatnak).

Es szo szerint nezve az MSSzben sincs.
Tehat, ha a 32-es fegyveragnak megfelelo minositese van, akkor azon belul barmelyik Szituacios szakagbeli versenyag szabalyzatanak megfelel a fegyver, akkor megfelel.
Jelenleg ervenyes relevans szabalypontok:
3.1.2. MSSZ fegyverág: 32 központi gyújtású pisztoly
I. Standard revolver divízió
Minimum 9mm/.38 special kaliberű revolver. Csak fém irányzékkal lehet felszerelve, és nem lehet rajta kompenzátor.
...
V. Nyílt maroklőfegyver divízió
Minimum .38 special maximum .45 kaliberű revolver, vagy minimum 9mm , maximum .45 kaliberű öntöltő pisztoly. Nincs korlátozva a dob vagy tárkapacitás, bármit fel lehet rá szerelni, ha a fegyver biztonsági paramétereit negatívan nem befolyásolja.
11.5. Az alábbi fegyverágakban lehet minősítést elérni:
2. 32. Központi gyújtású pisztoly: központi gyújtású, 6 mm-es, vagy nagyobb kaliberű, sorozatlövésre alkalmatlan rövid lőfegyver (pisztoly vagy revolver)

Bel
Köszi a tisztázást, mindenképpen utána akartam járni alaposabban, mert elég furán hangzott ez a "szabály". Ami ezek szerint valóban nem is létezik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.04.13. 19:27 Jaja, túl van azért picit démonizálva. A megszerzés melós, de ha már megvan, akkor orvos, beírás, aztán ennyi a kötelező plusz kör.
Eladáskor, vetelkor figyelni a határidőket. Figyelni az MKH laminátum érvényességeit. Lőszernél figyelni a nyomorult ezer darabos korlátot. Mozgatáskor a tárolási csomagolási szabályokat. A jogszabály változásokat, amik pont az utóbbi 9 évben, amióta tartok éles vasat, iszonyú sokat változtak.
Aztán a klubtagságik, szövetségi éves fizetendők, vadászjegy, minősítések mindegyik kategóriára, kiskal nagykal puska pisztoly, a versenyek.
K.rva könnyű belecsúszni minimum egy szabálysértésbe.
De hát a szerelem, az szerelem. ;-) Mondjuk én elsősorban magukat a fegyvereket és az örömlövészetet szeretem, a sportlövészet és a vadászat egy szükséges kötelező gyakorlat ehhez, amit muszájból letudok.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.04.13. 22:10 Eladáskor, vetelkor figyelni a határidőket. Figyelni az MKH laminátum érvényességeit. Lőszernél figyelni a nyomorult ezer darabos korlátot. Mozgatáskor a tárolási csomagolási szabályokat. A jogszabály változásokat, amik pont az utóbbi 9 évben, amióta tartok éles vasat, iszonyú sokat változtak.
Aztán a klubtagságik, szövetségi éves fizetendők, vadászjegy, minősítések mindegyik kategóriára, kiskal nagykal puska pisztoly, a versenyek.
K.rva könnyű belecsúszni minimum egy szabálysértésbe.
De hát a szerelem, az szerelem. ;-) Mondjuk én elsősorban magukat a fegyvereket és az örömlövészetet szeretem, a sportlövészet és a vadászat egy szükséges kötelező gyakorlat ehhez, amit muszájból letudok.
Igaz, klubtagságot is kell fizetni, meg versenyengedélyt kiváltani. Attól függően, hogy melyik sportágban lősz, kellhet más plasztikkártyáért is fizetni még, vagy vizsgáért, vagy éppen hogy hívják az egyéb díjakat. Ha csak az örömlövészet érdekel, akkor valóban a legegyszerűbb a rapid lehet. Évente elmész egy versenyre, aztán kész.
Tehát oké, ha csak "van" a vas és hobbilövészetre használod, akkor évente: el kell mászni egy versenyre, klubtagságot fizetni, versenyengedélyt kiváltani, orvoshoz menni, beíratni az orvosit. Szerintem ez még mindig vállalható azért. Full elölről kezdeni, hát azzal van meló, igen, de nem teljesíthetetlen...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.04.13. 20:03 Szia,

Az MDLSZ-ben biztos nincs ilyen. Tehat az a feltetel, hogy legyen MDLSZ minosites nagykal pisztolyra, es a fegyver feleljen meg az MDLSZ szabalyanak (pl. az IMSSU szabalyzatnak).

Es szo szerint nezve az MSSzben sincs.
Tehat, ha a 32-es fegyveragnak megfelelo minositese van, akkor azon belul barmelyik Szituacios szakagbeli versenyag szabalyzatanak megfelel a fegyver, akkor megfelel.
Jelenleg ervenyes relevans szabalypontok:
3.1.2. MSSZ fegyverág: 32 központi gyújtású pisztoly
I. Standard revolver divízió
Minimum 9mm/.38 special kaliberű revolver. Csak fém irányzékkal lehet felszerelve, és nem lehet rajta kompenzátor.
...
V. Nyílt maroklőfegyver divízió
Minimum .38 special maximum .45 kaliberű revolver, vagy minimum 9mm , maximum .45 kaliberű öntöltő pisztoly. Nincs korlátozva a dob vagy tárkapacitás, bármit fel lehet rá szerelni, ha a fegyver biztonsági paramétereit negatívan nem befolyásolja.
11.5. Az alábbi fegyverágakban lehet minősítést elérni:
2. 32. Központi gyújtású pisztoly: központi gyújtású, 6 mm-es, vagy nagyobb kaliberű, sorozatlövésre alkalmatlan rövid lőfegyver (pisztoly vagy revolver)

Bel
ööö, ez miben cáfolja az általam leírtakat?

Tehát, hogy csak minősítésben szereplő versenyszámnak megfelelő lőfegyver tartható sportcéllal?

Az Ftv. szerint:

"45. sportlőfegyver: az országos sportági szakszövetség versenyszabályzatában meghatározott, sportlövészeti célra használható lőfegyver;"


A fegyver korm. rend. szerint:

"23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(2) *

(3) * Az (1) bekezdés rendelkezésének alkalmazása során minősített sportlövő az, akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott minősítése van.

(4) * Sportlövőnek - az (5) bekezdésben foglaltakra figyelemmel - sportlőfegyver tartása engedélyezhető."


A nagykal pontlövészet (hivatalos nevén: ISSF 25 m Centerfire Pistol) esetében pedig 153 mm a csőhossz limitje stb.
https://www.issf-sports.org/getfile.asp ... 0Rules.pdf
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.04.13. 22:45 Igaz, klubtagságot is kell fizetni, meg versenyengedélyt kiváltani. Attól függően, hogy melyik sportágban lősz, kellhet más plasztikkártyáért is fizetni még, vagy vizsgáért, vagy éppen hogy hívják az egyéb díjakat. Ha csak az örömlövészet érdekel, akkor valóban a legegyszerűbb a rapid lehet. Évente elmész egy versenyre, aztán kész.
Tehát oké, ha csak "van" a vas és hobbilövészetre használod, akkor évente: el kell mászni egy versenyre, klubtagságot fizetni, versenyengedélyt kiváltani, orvoshoz menni, beíratni az orvosit. Szerintem ez még mindig vállalható azért. Full elölről kezdeni, hát azzal van meló, igen, de nem teljesíthetetlen...
Továbbra is nagyon sok olyan feltétel van aminek mulasztása vagy nem megléte esetén irgalmatlanul megb.sznak. Ha lejár 10 évente a jogsim vagy az orvosi hozzá és nem veszem észre, az maximum egy kicsi ejnye-bejnye, és 5-10 ezer forintos bünti esetleg. De nem veszik el az autómat és nem vonják be a jogsimat! Ellenben sportlövészetnél sokkal de sokkal több és gyakoribb időközi feltétel van az orvosin kívül is, amiket mind figyelni kell es mind fenn lehet akadni rajtuk, és itt az ejnye-bejnye helyett irgalmatlanul megb.sz a hatóság, bevonják az engedélyt és elveszik a tulajdonodat.
Egy elmulasztott határidőnél sehol máshol nem vádolnak meg bűncselekménnyel, itt egy 8 napon túli beiratásnál már pattan is a gyanúsítás lőfegyverrel visszaélésért.
Ezek baromira nem lightos játékszabályok, érthető ha sokaknál kiveri a biztosítékot.

A megoldás nem a végletekig lebutított feltételrendszerek (rapid) hanem az álszenteskedést félretéve bármilyen néven, de rekreációs célú fegyvertartás bevezetése lenne. Igen ez sokak szemében lenézett tevékenység, ellenben sokszorosan nagyobb a tömegigény rá a versenyezgetés helyett. És nem mellesleg igen kellemes gazdasági haszna is lenne a sok cégen, lőtereken, alkalmazottakon, díj-
és adóbevételen keresztül.
De ez túl sok érdeket sértene, ezért nem lesz belőle semmi.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.04.14. 07:41 Továbbra is nagyon sok olyan feltétel van aminek mulasztása vagy nem megléte esetén irgalmatlanul megb.sznak. Ha lejár 10 évente a jogsim vagy az orvosi hozzá és nem veszem észre, az maximum egy kicsi ejnye-bejnye, és 5-10 ezer forintos bünti esetleg. De nem veszik el az autómat és nem vonják be a jogsimat! Ellenben sportlövészetnél sokkal de sokkal több és gyakoribb időközi feltétel van az orvosin kívül is, amiket mind figyelni kell es mind fenn lehet akadni rajtuk, és itt az ejnye-bejnye helyett irgalmatlanul megb.sz a hatóság, bevonják az engedélyt és elveszik a tulajdonodat.
Egy elmulasztott határidőnél sehol máshol nem vádolnak meg bűncselekménnyel, itt egy 8 napon túli beiratásnál már pattan is a gyanúsítás lőfegyverrel visszaélésért.
Ezek baromira nem lightos játékszabályok, érthető ha sokaknál kiveri a biztosítékot.

A megoldás nem a végletekig lebutított feltételrendszerek (rapid) hanem az álszenteskedést félretéve bármilyen néven, de rekreációs célú fegyvertartás bevezetése lenne. Igen ez sokak szemében lenézett tevékenység, ellenben sokszorosan nagyobb a tömegigény rá a versenyezgetés helyett. És nem mellesleg igen kellemes gazdasági haszna is lenne a sok cégen, lőtereken, alkalmazottakon, díj-
és adóbevételen keresztül.
De ez túl sok érdeket sértene, ezért nem lesz belőle semmi.
+1

Ezért nincsen több engedélyes sportlövő mint kb. 3 ezer fő, és ezért van az, hogy rengetegen vágnak bele, aztán el sem jutnak az engedélykérésig, vagy lelkesen végigcsinálják, veszik a fegyvereket, majd pár év után megváltozott anyagi vagy családi körülmények miatt nem bírják tovább, kiszállnak, fillérekért elkótyavetyélik a fegyvereiket és meggyűlölik az egészet.

Nagyon-nagyon sok olyan lelkes sportlövőt ismertem - és szerintem ti is, akárcsak innen a fórumról is - akik már rég nincsenek közöttünk, kiszálltak keserűen az egész fegyveresdiből. Pont ezek a szopatások miatt.

Nyilván, ha lenne home defence célú lőfegyvertartás, vagy szabadidős/nem versenyszerű lövészeti engedély, akkor töredékennyi "sportlövő" és "vadász" lenne. Emiatt még a légfegyver energiakorlát 7,5 J -ról 16 J-ra emelését IS megvétózzák az érdekeltek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.04.13. 18:41 *lásd egymás feljelentgetése világversenyen a mellékelt ábra szerint. Sidi-Péni stb.
A beíratásról beszélünk. Ott meg nem áll a rendőr mellett sem a Sidi, sem a Péni, hogy azt lesse, te mit íratsz be a tartásidba, must have kategóriás fegyvernek. De én még nem voltam olyan gyp versenyen, ahol ne egymás segítése lett volna a hozzáállás mindenki (beleértve a bírókat is) részéről. A többi szakágról nem tudok nyilatkozni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.04.14. 09:42 A beíratásról beszélünk. Ott meg nem áll a rendőr mellett sem a Sidi, sem a Péni, hogy azt lesse, te mit íratsz be a tartásidba,
de utána lőtéren simán belefuthatsz rosszakaróba, aki megnézi hogy mi a minősítésed, aztán toll-papír.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.04.14. 10:05 de utána lőtéren simán belefuthatsz rosszakaróba, aki megnézi hogy mi a minősítésed, aztán toll-papír.
Most ha én optikával lövök, attól még vehetek fémirányzékos fegyvert, stb. A beidézett törvényben én nem látok ilyen előírást, és amúgy is most hallok csak erről, hogy ilyen szabály van. MDLSz-nél vagyok, lehet az MSSz-nél ez a szokás... Itt csak annyi van, hogy "nagykal pisztoly" a minősítésnél.
Mod.: Ja igen, rémlik, hogy ott száma van a minősítéseknek, tehát több a minősítési kategória. Akkor ezért beszélünk el itt egymás mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.04.14. 10:12
Mod.: Ja igen, rémlik, hogy ott száma van a minősítéseknek, tehát több a minősítési kategória. Akkor ezért beszélünk el itt egymás mellett.
Hurrá, végre egyértelmű:-)

Lásd:
https://www.hunshooting.hu/index.php/mi ... nevjegyzek

Pl. ha van sportoló, akinek erre van minősítése: "10/2 (25m Központi gyújtású pisztoly 20 - II. osztály)", az nem jegyeztethet be .44 Magnumot például, mert nem felel meg a minősítéséhez tartozó versenyszabályzatnak, így az Ftv. sportlőfegyver kitételének sem.

---

BTW most már akkor is mehet a feljelentés, ha 2021.01.01. utáni B-kat. fegyverbe 10/20-nál nagyobb tárat tesz az ember.

Olyan komplex szopatáshalom a fegyverjog, hogy szinte bármikor bele lehet futni efféle dologba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.04.14. 06:21 ööö, ez miben cáfolja az általam leírtakat?
Szia,

A konkret peldat nem, de az alapelvet szerintem az MDLSZ eseteben teljesen. :-)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.04.14. 10:45 Szia,

A konkret peldat nem, de az alapelvet szerintem az MDLSZ eseteben teljesen. :-)

Bel
Az alapelvet sztem pont megerősíti.

Hiszen például a jobbágynak hiába van mondjuk minden kategóriára fegyvervizsgája és sportcélú tartásija, ha csak pisztolyos számban lőtt minősítést (akárhol), például puskát nem jegyeztethet be, vagy akár olyan pisztolyt sem, ami nem felel meg a versenyszabályzatnak, mert az nem sportlőfegyver és az Ftv./kormrend. nem engedi.

És itt most nem érdemes azon rugózni, hogy adott szövetség adott minősítése mennyire tág határokat szab, azok akkor is HATÁROK, ergo nem vehet meg BÁRMIT, ami megtetszik neki, mert nem jegyzik be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.04.14. 07:51
Nyilván, ha lenne home defence célú lőfegyvertartás, vagy szabadidős/nem versenyszerű lövészeti engedély, akkor töredékennyi "sportlövő" és "vadász" lenne. Emiatt még a légfegyver energiakorlát 7,5 J -ról 16 J-ra emelését IS megvétózzák az érdekeltek.
Én azt nem értem, hogy miért nem csapott le erre az alacsonyan lógó gyümölcsre a vadász kamara, a HM, vagy valamelyik sportszövetség?
Látni lehet hogy más sportágaknál milyen ordító különbség van a tömegsport és a valódi versenysport között. Nézzük pl a másik kedvencemet, a rekreációs célú futást. Iszonyú sokan futunk, egy-egy nagyobb fővárosi eseményen tízezrek indulnak. Mind hivatásos atléta, kék könyves sportoló lenne sportorvosival, évi X kötelező versennyel? Lótúrót, lelkes hobbista mind, aki szeret mozogni és élvezi a futást.
A BSI és egy sor szakmai szervezet pedig nem lesajnálta, lefikázta és megpróbálta kitúrni a hobbifutókat, hogy csak a tisztavérű igazi kék könyves versenysportolók maradhassanak akik a Margit-sziget atlétikai pályáján róják a köröket a kis elszeparált elit-világukban. Épp ellenkezőleg, maguk álltak az egésznek az élére, és ezzel óriási népszerűséget, tömegbázist, és nem utolsó sorban támogatókat, üzletet és pénzt vonzottak be az amatőr futó rendezvényekre. Enélkül egy-egy nemzetközi versenyen csak 100-120 sportoló lenne, így viszont az ő rajtjuk után pár perccel ezrek vágnak neki a nyomukban ugyanannak a távnak. Hobbiból. (És de, a futás is veszélyes üzem, sajnos nem is ritkán meghal 1-1 amatőr induló a nagyobb versenyeken aki rosszul mérte fel a felkészültségét/erejét, de ettől nem szigorítják agyon meg tiltomozzák be a futó rendezvényeket, sőt nem is vezető hír általában.)
Néha a dobozon kívüli gondolkodás csodákra képes...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Binda Zoli sokszor elvert nagykal puskaban a kilences sz@raval, de covidot nem tudta legyozni:(
Nyugodj bekeben!
21462941_1229883343783231_4980585665732786907_n.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése