Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

KLT írta: 2019.01.30. 14:24 Nos, meglepődtem. Mindeninek grat a kísérletező kedvéhez. Én nem próbáltam volna ki a foszforeszkáló vagy hasonló elven működő festékeket, mert úgy gondoltam, hogy nem fog működni. Az a termék amivel kapcsolatban a kérdés felmerült például fehér alapot igényel. A tríciumot (ami saját magától világít és 12 évente csökken felére a fényereje) meg nem kenegetném otthon, mivel radioaktív.
De most megint tanultam valamit, köszi!
Plusz tudtommal gáz halmazállapotú is, nem?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.01.30. 11:49vegyek 2-3 ezer Ft-ért tríciumos/világító festéket, és fessem meg vele az irányzékokat.
Szia,

Az egyik elso iranyzekom par eve "elromlott" akkor kerestem, de sehol nem talaltam triciumos festeket.

Persze ez az ota megvaltozhatott, de akkor ugy tunt, hogy egyaltalan nem arulnak ilyet, ami jobban meggondolva nem is biztos, hogy baj (hiszen ez egy erosen radiokativ anyag, megha nem is sikeult GM szamlaloval megmernem).

Kozben utanaolvasva:
-Beta sugarzo, 6 cm levego vagy a bor legfelso retege elnyeli a sugarzasat (ez egyben azt is jelenti, hogy lenyelve nagyon veszelyes, mivel egeszen kis teruletre koncentralodik a sugarzas hatasa), ezert ertheto, hogy nem sikerult megmernem.
-Ugy vilagit, ha a sugarzasa foszfort er, tehat valoszinuleg ahogy az ember elkepzel egy festeket, ugy nem is mukodik egyaltalan (csak egy kis kapszulaban, ahol belul van a tricium, kivul a foszfor).

ui. kemiailag a tricium megegyezik a hidrogennel, vagyis tisztan gaz halmazallapotu, de ugyanolyan vegyuleteket alkothat mint a hidrogen, a viztol a cukorig barmit lehet belole csinalni.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.01.30. 14:44 Plusz tudtommal gáz halmazállapotú is, nem?

a tríciumos iranyzekban nem a gaz vilagit, hanem az egy kis uvegtartalyban van (csovecske, lezarva), ami be van vonva olyan festekkel, ami a sugarzas hatasara vilagitani kezd.

itt latsz ilyen kis csövecskéket a számlapon:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.01.30. 14:51 a tríciumos iranyzekban nem a gaz vilagit, hanem az egy kis uvegtartalyban van (csovecske, lezarva), ami be van vonva olyan festekkel, ami a sugarzas hatasara vilagitani kezd.

itt latsz ilyen kis csövecskéket a számlapon:

Kép
Igen, ez a része tiszta, de maga a trícium gáz halmazállapotú.
Nekem még oktattak valamikor sugárvédelmet, ha jól emlékszem, akkor ilyesmi órával kerregtette az oktató a műszert.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Fortitu írta: 2019.01.30. 17:04 Igen, ez a része tiszta, de maga a trícium gáz halmazállapotú.
Nekem még oktattak valamikor sugárvédelmet, ha jól emlékszem, akkor ilyesmi órával kerregtette az oktató a műszert.
Nem nem! Az rádiumos festék volt. Később jöttek a tríciumos számlapfestékek, melyek sugárzása elnyelődik az óratokban, üvegben. Ma már ezt sem használják. Ma jellemzően a Superluminova és Japán vonalon a Lumibrite festékeket használják. Ezek sokkal erősebben világítanak elővilágítás (gerjesztés) után, mint a modern tríciumcsövecskék. Persze 5-35 perc után már gyengébbek azoknál, de addig jóval felülmúlják azokat.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2019.01.30. 13:33 de minek lenne?

Hiszen mivel vadaszati celra tilos, gyakorlatilag nincs erdemi szamu ember, aki megvehetne. Hany sportlovo lehet, akinek van minositese stb. ontolto .22 LR kispuskara? Kettucat?
Izé, ezt vajon tudja az összes olyan bolt is ahol árulnak öntöltő .22-es sportpuskákat? Így fejből fel tudok sorolni 5 olyan típust ami jelenleg megvehető. Azokkal akkor mi a helyzet?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2019.01.30. 23:44 Izé, ezt vajon tudja az összes olyan bolt is ahol árulnak öntöltő .22-es sportpuskákat? Így fejből fel tudok sorolni 5 olyan típust ami jelenleg megvehető. Azokkal akkor mi a helyzet?
1részt igazad vagyon. Bel is írta hogy több száz érvényes minősítés van .22-es puskára.
Másrészt meg ezek közül max 1-2 tucat akik új öntöltő puska vásárlását tervezik idén. Ez a potenciál még sajnos a nálunk kisebb ámde épelméjű fegyverjoggal megáldott Szlovákiában is kerekítési hiba.
Egyébként én is saját Toz18-al fogom meglőni a kiskal puska GYP minősítést idén, és nem szeretnék csak ezért a számért egy másik puskát is venni. Inkább ismételek lövés után, belefér, a szabálykönyv meg engedi hogy ismétlővel induljak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2019.01.30. 23:44 Izé, ezt vajon tudja az összes olyan bolt is ahol árulnak öntöltő .22-es sportpuskákat? Így fejből fel tudok sorolni 5 olyan típust ami jelenleg megvehető. Azokkal akkor mi a helyzet?
1. igen, alabacsultem a szamot, hany embernek van ilyenre minositese (partiz helyett valojaban par szaz ember)

2. attol, hogy valamit arulnak itthon, az alapjan nem biztos, hogy van keszlet (1-nel tobb db, illetve a honlapok eseteben ritkan van 0-nal tobb muhahaha), nem biztos, hogy eladjak, es nem rohad ott evek ota (de, pl. vannak pisztolyok, amiket 10 eve arulnak az importorok, azt a konkret darabot),.

3. latom miket, mennyit visznek peldaul importorok vizsgaztatni/szemleztetni: 95%-ban hagyomanyos vadaszpuskak, es beszelek is kollegakkal. Vadaszpuska. Slussz, barmi mas lofegyver kerekitesi hiba SEM.

Tehat MINEK behozni, maximum becsuletbol, vagy mert a gyarto kotelezi a teljes paletta keszleten tartasara.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

Ruger Security-9 9 mm Luger, 15+1 pisztoly – 1. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-securi ... ly-1-resz/

Kép

A Ruger műanyagtokos "teszkógazdaságos" pisztolya, mely azonban kevés pénzért meglepően kellemes, jobbkezes felhasználónak majdnem kompromisszummentes kompakt pisztoly. Kispénzűeknek önvédelemre és csóróbb biztonsági cégeknek (amerikai szinten) szolgálati fegyvernek szánták.

A billentyűbiztosító és a kilógó kakas hiánya ellenére ez nem egy Glock-elsütőszerkezetű, hanem egy belső kakasos, csak single action pisztoly. Így a sütése is kellemes a szolgálati mezőnyben. Nálunk 300 lövést ment akadály nélkül, és nagyon kellemesnek találtuk átlagos kézméret mellett az ergonómiáját, mert ugye ebben az árban (150e Ft, 2018 végén) csere-markolatpanel nincs. Van viszont 2 db acéltestű 15-lőszeres tár.


Köszönjük a tesztfegyvert a vadvil.hu-nak!


www.ruger.com
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.01.31. 06:43 ÚJ VIDEÓ!

Ruger Security-9 9 mm Luger, 15+1 pisztoly – 1. rész



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-securi ... ly-1-resz/

Kép

A Ruger műanyagtokos "teszkógazdaságos" pisztolya, mely azonban kevés pénzért meglepően kellemes, jobbkezes


felhasználónak majdnem kompromisszummentes kompakt pisztoly. Kispénzűeknek önvédelemre és csóróbb biztonsági cégeknek (amerikai szinten) szolgálati fegyvernek szánták.

A billentyűbiztosító és a kilógó kakas hiánya ellenére ez nem egy Glock-elsütőszerkezetű, hanem egy belső kakasos, csak single action pisztoly. Így a sütése is kellemes a szolgálati mezőnyben. Nálunk 300 lövést ment akadály nélkül, és nagyon kellemesnek találtuk átlagos kézméret mellett az ergonómiáját, mert ugye ebben az árban (150e Ft, 2018 végén) csere-markolatpanel nincs. Van viszont 2 db acéltestű 15-lőszeres tár.


Köszönjük a tesztfegyvert a vadvil.hu-nak!


www.ruger.com
Vajon ki másolt kiről? Retay- Ruger? Gázpisztolyos szerkezet egy élesben?
Muhahaaaa!! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Martin Riggs írta: 2019.01.31. 06:56 Vajon ki másolt kiről? Retay- Ruger? Gázpisztolyos szerkezet egy élesben?
Muhahaaaa!! 😃
azert ez a belsőkakasos single action mar 1903-ban megvolt John Moses Browningnak.

Kép

(es egyebkent IMHo ez a vilag egyik legelegansabb pisztolya evör)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: KLT »

gvass1 írta: 2019.01.31. 06:11 1. igen, alabacsultem a szamot, hany embernek van ilyenre minositese (partiz helyett valojaban par szaz ember)

2. attol, hogy valamit arulnak itthon, az alapjan nem biztos, hogy van keszlet (1-nel tobb db, illetve a honlapok eseteben ritkan van 0-nal tobb muhahaha), nem biztos, hogy eladjak, es nem rohad ott evek ota (de, pl. vannak pisztolyok, amiket 10 eve arulnak az importorok, azt a konkret darabot),.

3. latom miket, mennyit visznek peldaul importorok vizsgaztatni/szemleztetni: 95%-ban hagyomanyos vadaszpuskak, es beszelek is kollegakkal. Vadaszpuska. Slussz, barmi mas lofegyver kerekitesi hiba SEM.

Tehat MINEK behozni, maximum becsuletbol, vagy mert a gyarto kotelezi a teljes paletta keszleten tartasara.
Most kaptam meg a főtitkári hírlevelet, amiben az új digitális rendszerrel és egyéb eredményekkel büszkélkedik (jogosan) az MDLSz. Ami első olvasásra nagyon biztatónak tűnik, hogy az MDLSz-nél van több, mint 2000 regisztrált sportlövő, akik csak januárban 139 fegyvervásárlási javaslatot kértek. Aztán ha az ember belegondol, akkor kijön, hogy ez egy kereskedőnek tényleg csak kerekítési hiba szint. A 139 vásárlás egy része használt fegyver. A maradék meg eloszlik a nem kevés fegyverbolt között. Sportlövőknek kéthavonta egy fegyver eladása jóformán csak szívesség.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

https://www.youtube.com/watch?v=gs0Fg3tvhoc

Lehet már sokan láttátok.
A sírógörcs kerülgetett kicsit ennek a raktárnak a tartalmától..
De legalább megvan,hogy hova lettek a PA-k :D :P
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Pont most találtam az SzTNH.hu-n:
- használati minta címe: Hátrarúgás és -siklás mentes, tárral rendelkező ismétlőfegyver;
- feltaláló: Hegyeshalmi Zsolt;
- ügyszám: U1800070;
- lajstromszám: 4929;
- bejelentés napja: 2018.(!)05.08.
E vajon mi lehet…
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.01.31. 07:02azert ez a belsőkakasos single action mar 1903-ban megvolt John Moses Browningnak. es egyebkent IMHo ez a vilag egyik legelegansabb pisztolya evör
Talán már a régi fórumon is megírtam: John Moses Browning formatervezőként is hatalmasat alkotott. Ha egy pillantást vetek az általa tervezett (vagy legalábbis az ötletei és útmutatása alapján mérnökök által megtervezett) öntöltő pisztolyaira, nagyon szembeszökő: az öntöltő pisztolyok korszerű, ma is ismert formavilágát John Moses Browning alkotta meg - pár év alatt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már megint valami, amire elképesztően tudok vágyni (igen, még gáz-riasztóban is bevállalnám), de tudom, hogy sosem lesz. Atomot a BM-re!

A világ leglaposabb 9×19 mm pisztolya? Bond Slimline < 14 mm

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-vilag ... -slimline/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.02.01. 07:56 Már megint valami, amire elképesztően tudok vágyni (igen, még gáz-riasztóban is bevállalnám), de tudom, hogy sosem lesz. Atomot a BM-re!

A világ leglaposabb 9×19 mm pisztolya? Bond Slimline < 14 mm
Egy Gladiátort Ivánékkal gázosíttatni? :)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.01. 08:22 Egy Gladiátort Ivánékkal gázosíttatni? :)
Csak-gázosra minek? Gumist meg ők nem gyártanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.01. 08:22 Egy Gladiátort Ivánékkal gázosíttatni? :)
Nem lehet, Kojak már futott ezzel egy kört még amikor behoztuk...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.01. 08:22 Egy Gladiátort Ivánékkal gázosíttatni? :)
Az alapanyag így is egy vagyon. Bár minimális alakítással lehetne belőle gumis verzió. Akasztó a csőbe, töltényűr behegeszt+vizsga =200 e
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: captain »

Egy környékbeli vadászboltban évekig hempergett 2 db. éles krómozott/nikkelezett Derringer.
Senki nem foglalkozott velük. Szèpek voltak, de érintettség híján még az árukat se kérdeztem.
Na, azokat kellett volna átépíteni riasztóra/gumisra.
"Szar a világ, tök a tromf!"
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

TotoHU írta: 2019.01.30. 11:49 Irányzékok jobban látásának kérdése - múltkor beszéltünk itt erről.

Tríciumos vagy világító festékkel van valakinek tapasztalata? Azt a tippet kaptam hogy ha az irányzék jó és a verseny távon célzott pontra hord, csak zárt térben nem látom annyira, akkor ne b@szogassam a fegyvert, hanem vegyek 2-3 ezer Ft-ért tríciumos/világító festéket, és fessem meg vele az irányzékokat. Verseny előtt zseblámpával picit megvilágítani, aztán tutira világítani fog ahogy kell. Ha már kevésgbé világít akkor oldószer, újra festés, és megint jó.
Elvileg.

Ezeket órák felújításához is ajánlják:

https://kreativkozpont.hu/termek/vilagi ... nzold-30-g
Az előttem szólókhoz csatlakozva én is csak ajánlani tudom Fortitu topiktárs foszforeszkáló festékes megoldását. Igaz, hogy csak airsoft pisztolyon használom de sztem irányzékhasználat szempontjából nincs különbség közte és egy "éles" fegyver között.
Önmagában, feltöltődés nélkül is királyak ezek a neonzöld festékek mert sokkal jobban láthatóak mint a hagyományos fehér pontok az irányzékokon.
Gyengébb napsütéses időben is simán feltöltődik annyira, hogy sötétben már jól látható legyen, rendes napfényben vagy zseblámpával "feltöltve" pedig olyan erős, hogy szabályosan fénye van.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amerikai csodabogár: inverz PA-63 ütőszeges fémtokos Glock-klón:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gill-ar ... lock-klon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!

Ruger Security-9 9 mm Luger (15+1) 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 51-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-securi ... 51-2-resz/

Kép

Folytatjuk a Ruger meglepően jól sikerült “olcsópisztolyának” a bemutatását. Az összességében nagyon élvezetesen lőhető Security-9 talán leggyengébb pontja kerül elő ebben a videóban, méghozzá az, hogy szerszám (kis csavarhúzó) kell a részleges szétszereléséhez.

Az érdekesebb belső megoldások közül az alumínium belső tokot emelhetjük ki (a műanyag csak egy üres héj, nem számozott fődarab), illetve azt, hogy nincsen passzív ütőszegbiztosítása. Hogy leejtéskor ne süljön el, az úgy oldották meg, hogy könnyű ütőszeghez nagyon erős ütőszegrugót és kemény kakasrugót párosítottak.

A teszt során 300 db 8 grammos FMJ lövedékes lőszert küldtünk ki a fegyverből, semmiféle akadály nem volt. És ez tényleg egy feltűnően olcsó, mindössze 150 ezer forintos (itt, 2018 decemberében) fegyver, az USA-ban pedig 350 dollárnál is olcsóbb.

Köszönjük a tesztfegyvert a vadvil.hu szaküzletnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.05. 14:05 ÚJ VIDEÓ!

Ruger Security-9 9 mm Luger (15+1) 2. rész


http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 51-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/ruger-securi ... 51-2-resz/

Kép

Folytatjuk a Ruger meglepően jól sikerült “olcsópisztolyának” a bemutatását. Az összességében nagyon élvezetesen lőhető Security-9 talán leggyengébb pontja kerül elő ebben a videóban, méghozzá az, hogy szerszám (kis csavarhúzó) kell a részleges szétszereléséhez.

Az érdekesebb belső megoldások közül az alumínium belső tokot emelhetjük ki (a műanyag csak egy üres héj, nem számozott fődarab), illetve azt, hogy nincsen passzív ütőszegbiztosítása. Hogy leejtéskor ne süljön el, az úgy oldották meg, hogy könnyű ütőszeghez nagyon erős ütőszegrugót és kemény kakasrugót párosítottak.

A teszt során 300 db 8 grammos FMJ lövedékes lőszert küldtünk ki a fegyverből, semmiféle akadály nem volt. És ez tényleg egy feltűnően olcsó, mindössze 150 ezer forintos (itt, 2018 decemberében) fegyver, az USA-ban pedig 350 dollárnál is olcsóbb.

Köszönjük a tesztfegyvert a vadvil.hu szaküzletnek.
Hi

Nálam az első linken lévő videó a full változat, a második pedig az elsőnek a második fele.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.05. 17:54 Hi

Nálam az első linken lévő videó a full változat, a második pedig az elsőnek a második fele.


Koszi, holnap utananezek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Urak, amennyiben szeretnék egy TT33-ast magaménak tudni merrefelé érdemes nézelődni?
Kerestem többfelé is, de sajnos nem jártam sikerrel egyelőre...

köszönöm előre is!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.01.26. 09:54 Előzetesen: Ha a lábamra ejtek egy téglát, előtte meg nem fájt, akkor nem azért fáj, mert szorít a cipő. :D

tehat, ha a kompenzator felrakasa ELOTT mukodott, UTANA nem, akkor nyilvan a kompenzator okozza a hibat.

Namost, a csoszajfek/kompenzator a lovedek nyomaban halado gazokat mintegy kiszippatja, elvezeti, a csőben a nyomas, hatrahato erok csokkennek - ez vezetHET a kivetesi hibakhoz.
Ma újra lőttem a VZ-vel, a lőszer ugyan az volt mint múltkor csak most letekertem a kompenzátort. Eredmény: nulla kivetési hiba, tökéletesen ketyegett a fegyver.
A kompenzátor volt a ludas, ezzel a Geco Target lőszerrel parositva, ami ugye kifejezetten sport lőszer.
Probléma megoldva.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Szintén Fehova, gyönyörű vizsgamunka:
Csatolmányok
eloltolto.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.02.07. 17:15 Szintén Fehova, gyönyörű vizsgamunka:
Hát, az elsuto billentyű nem lett annyira szép... Bár ez szubjektív...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

The Gent írta: 2019.02.07. 17:18 Hát, az elsuto billentyű nem lett annyira szép... Bár ez szubjektív...
Meg kicsit hosszú is a markolatrész, el se értem. Huzagolatlan csövű, kakasnak van biztonsági állása, elvileg MKH-zható.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ha már így adás-vételben felmerültek a VZ58-ak...
Steiner Scenics VZ58 .223 Rem. kaliberben (csak hogy gazdaságos legyen az üzemeltetés és elérhető a lőszer), behajtható, állítható pofadékos válltámasz, ergonomikus markolat és többféle szereléksínes előagy, tetszőleges színkombinációjú Cerakote nagy kopásállóságú kerámiabevonat, különböző csőhosszokkal is elérhető!
330.280-381.000 Ft között, kiviteltől és előagytól függően.
http://shop.xdm.hu/karabelyok_223_rem_1_52
Img_6267.jpg
Img_1421.jpg
vz58s.jpg
Img_6261.jpg
Img_6263.jpg
Img_6265.jpg
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Hmmm, az a kis morcos rövidcsövű igencsak tetszik, jöhetne a 7,62-es mellé...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Lövészet és tudomány

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Találtam egy jó kis cikket angolul arról, mi teszi a lövészetet élvezetessé, miért érezzük jól magunkat tőle, miért vigyorgunk a lőtérről kifele jövet?
A válasz a cikk szerint: hasonlóan működik az agyunk ilyenkor mint az extrém sportoknál. Rutinszerűen felülkerekedni a fizikai érzeteken (hangos), uralni egy potenciálisan veszélyes eszközt és helyzetet. Mentális fókusz, összeszedettség, kontroll és játék keveréke, amit nagy adag boldogsághormonnal jutalmaz a szervezet. Kb hasonló hatással működik mint az extrém sportok, csak annál jóval kevésbé balesetveszélyes.

https://www.businessinsider.com/firing- ... ce-2017-10
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2019.02.10. 14:46 Mkh kartyara csak egy kalibert irnak ra amit en lattam. Multi barrel 5.56 nato / 223 rem karabelynal csak a 223 at vestek ra (pedig a 223 az alacsonyabb nyomasú, en pont forditva csinaltam volna). Revolvernel is csak a 357-et.
5,56/.223 gyakorlatilag oda-vissze cserélhető, szóval mindegy. Spéci 5,56 katonai lövedékeknél (nyomjelző) lehet gáz .223-as töltényűrnél, amúgy nem számít tudtommal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2019.02.10. 14:51 5,56/.223 gyakorlatilag oda-vissze cserélhető, szóval mindegy. Spéci 5,56 katonai lövedékeknél (nyomjelző) lehet gáz .223-as töltényűrnél, amúgy nem számít tudtommal.
.... haat olvass utana, dedikaltan 223-as karabelyba 556 natot tenni nem tul egeszseges!!!

Kulsőre ugyanazok, de 556 nagyobb nyonassal bir illetve ha jol emlekszem akkor a huvely falvastagsagai is elternek, ezert mas kamra kell neki. Lefele nincs gond 556os csőből 223-at lőni
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2019.02.10. 14:51 5,56/.223 gyakorlatilag oda-vissze cserélhető, szóval mindegy. Spéci 5,56 katonai lövedékeknél (nyomjelző) lehet gáz .223-as töltényűrnél, amúgy nem számít tudtommal.
.... haat olvass utana, dedikaltan 223-as karabelyba 556 natot tenni nem tul egeszseges!!!

Kulsőre ugyanazok, de 556 nagyobb nyonassal bir illetve ha jol emlekszem akkor a huvely falvastagsagai is elternek, ezert mas kamra kell neki. Lefele nincs gond 556os kamraból 223-at lőni


https://www.shootingillustrated.com/art ... ifference/
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vegyestüzelésű revolver

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2019.02.10. 14:57 .... haat olvass utana, dedikaltan 223-as karabelyba 556 natot tenni nem tul egeszseges!!!

Kulsőre ugyanazok, de 556 nagyobb nyonassal bir illetve ha jol emlekszem akkor a huvely falvastagsagai is elternek, ezert mas kamra kell neki. Lefele nincs gond 556os kamraból 223-at lőni


https://www.shootingillustrated.com/art ... ifference/
Folytassuk az élesben majd.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2019.02.10. 15:06 5,56/.223
https://youtu.be/VCS4fXFmCyA
Nagyobb atmerőjű kamrabol (.223) lőni nagyobb nyomasú lőszert (556) még mindig nem szimpatikus szamomra.

Igen kiemelte a “tracer” lövedeket egy példaként ami hosszabb, illetve megemlitette a headspacer hasznalatat, amivel lehet csekkolni a lőszer pozíciójat. De ha nem ujratöltö a user akkor nem fog ilyenekkel basz*akodni szerinem:)

Ezert vettem wydle kamras puskat abba mehet 556 vagy 223 barmilyen lovedekkel:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2019.02.10. 15:55 Nagyobb atmerőjű kamrabol (.223) lőni nagyobb nyomasú lőszert (556) még mindig nem szimpatikus szamomra.

Igen kiemelte a “tracer” lövedeket egy példaként ami hosszabb, illetve megemlitette a headspacer hasznalatat, amivel lehet csekkolni a lőszer pozíciójat. De ha nem ujratöltö a user akkor nem fog ilyenekkel basz*akodni szerinem:)

Ezert vettem wydle kamras puskat abba mehet 556 vagy 223 barmilyen lovedekkel:)
Mondjuk az a tuti, bár nem tudom nálunk mennyire fordul egyáltalán elő 5,56-os lőszer.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2019.02.10. 15:59 Mondjuk az a tuti, bár nem tudom nálunk mennyire fordul egyáltalán elő 5,56-os lőszer.
Lattam mar, de az ömlesztve volt dobozban. Nem magyar bolti, hiperafas verzionak tűnt :lol:

Itthon boltban nem jellemző, hogy 5,56-ot lehet kapni.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újra gyártják majd az átfordítható csőpáras "bock" .54-es Pedersoli perkussziós elöltöltős puskát:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-pe ... rel-rifle/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

vato írta: 2019.02.10. 16:34 Lattam mar, de az ömlesztve volt dobozban. Nem magyar bolti, hiperafas verzionak tűnt :lol:

Itthon boltban nem jellemző, hogy 5,56-ot lehet kapni.
Pár éve vettem egy 223 izs 18 at kaptam hozzá mindenféle lőszert többeközt ámerikait is összeválogattam belőttem hozzá a távcsövet mérgesen odamorrantott a rókáknak.A ruszki vas nagyon jól lőtte.Volt közte egy sánta azt szétkaptam csak a csapit elsütöttem a puskában ennek a csappantyúlángja is majdnem akkorka volt mint a Sallerbéla torkolattüze.De azért a Sallerbéla is mérges ebben a kaliberben,100m softpoint lövedék simán átmegy 5mm vaslapon.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.02.11. 12:33 Újra gyártják majd az átfordítható csőpáras "bock" .54-es Pedersoli perkussziós elöltöltős puskát
Nagyon jópofa. :-)
De.
1. Mi a kérdés, amire ez a válasz? Mi a piaci rés? Ha egymás után gyors lövésekre van szükség, arra a dupla és bock elöltöltők a megoldások. E puska esetében pedig az első lövés után félállásba kell helyezni a kakast (nem csak a biztonság miatt: különben nem forgatható a csőpár), gondolom oldani kell egy reteszt, majd 180°-kal elfordítani a csövet (esetleg fel kell csappantyúzni), végül a kakast teljes állásba kell feszíteni. Mikor van szükség egymás után két ráérősebb lövésre? Ha kétszer kell lőni, akkor gyorsan kell.
2. Nincs útban a nézőke az előagyat fogó kéznek? Mondjuk csak nem rúg ekkora öngólt a Pedersoli, de azért ránézésre… Igen, a cső mozog, muszáj a csövön elhelyezni a nézőkét, ha nem csak alibiből kerül rá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.02.11. 23:23 Nagyon jópofa. :-)
De.
1. Mi a kérdés, amire ez a válasz? Mi a piaci rés? Ha egymás után gyors lövésekre van szükség, arra a dupla és bock elöltöltők a megoldások. E puska esetében pedig az első lövés után félállásba kell helyezni a kakast (nem csak a biztonság miatt: különben nem forgatható a csőpár), gondolom oldani kell egy reteszt, majd 180°-kal elfordítani a csövet (esetleg fel kell csappantyúzni), végül a kakast teljes állásba kell feszíteni. Mikor van szükség egymás után két ráérősebb lövésre? Ha kétszer kell lőni, akkor gyorsan kell.
2. Nincs útban a nézőke az előagyat fogó kéznek? Mondjuk csak nem rúg ekkora öngólt a Pedersoli, de azért ránézésre… Igen, a cső mozog, muszáj a csövön elhelyezni a nézőkét, ha nem csak alibiből kerül rá.

A muzealis replikakkal kapcsolatban azert a racionalitast feledjuk el, joreszt a romatika, jopofasag, tortenelmi idoszak (reenactment), ismert tortenelmi hős a selling point.

Muszakilag ebben a puskaban annak idejen az lehetett az erdekes, hogy olcsobb volt 1 db elsutoszerkezettel gyartani, mint kettovel egy klasszikus duplat.

(Jogilag van egy tippem ra, hogy ez ott is legalis, ahol csak az egylovetu eloltoltosok legalisak, de ez nem 100%.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2019.02.11. 23:23 Mikor van szükség egymás után két ráérősebb lövésre?

vad utánkereséshez?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dúl a retróóóóláz, de ez tényleg érdekes: az 1-es számú AR-15 prototípus replikája is a piacra kerül:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-ar-1 ... wnellstol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2019.02.12. 06:21 (Jogilag van egy tippem ra, hogy ez ott is legalis, ahol csak az egylovetu eloltoltosok legalisak, de ez nem 100%.)[/size]
Itt lesz a nyerő pont, pl. a németeknél az egynél több lövetű elöltöltők, illetve az in-line elöltöltők is engedélykötelesek. Mikrocellás gumi tustalp, modern irányzékok, szóval ez se történelmi darab. De jópofa.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Azt hiszem, ha lenne lőterem, egy ilyet beszereznék, fosná a pénzt:-))

Mini-Gatlingocska 9 mm Luger pisztolytöltényre, magasabb ágy alá betolható méretben:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9x19-mm ... tling-gun/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.14. 14:51 Azt hiszem, ha lenne lőterem, egy ilyet beszereznék, fosná a pénzt:-))

Mini-Gatlingocska 9 mm Luger pisztolytöltényre, magasabb ágy alá betolható méretben:-))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/9x19-mm ... tling-gun/

Kép
Ez egy ismétlőpuska. Elméletileg sportra beírható.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.02.14. 18:58 Ez egy ismétlőpuska. Elméletileg sportra beírható.
Szia,

Csak kivancsisagbol elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez szabalyos vadaszpuska?

Az "illendo" torkolati energiat nem tudja, de jol gondolom, hogy pl. rokara nincs definialva ez az ertek?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.02.14. 21:07 Szia,

Csak kivancsisagbol elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez szabalyos vadaszpuska?

Az "illendo" torkolati energiat nem tudja, de jol gondolom, hogy pl. rokara nincs definialva ez az ertek?

Bel
Azért megnézem, amikor ezt bevontatod az igrendre :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.02.14. 21:07 Szia,

Csak kivancsisagbol elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez szabalyos vadaszpuska?

Az "illendo" torkolati energiat nem tudja, de jol gondolom, hogy pl. rokara nincs definialva ez az ertek?

Bel

A 45 cm csohossz nem tudom megvan-e. Nézd meg a videot, nagyon játékszerűen kicsi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Grand Power strikeres szubkompakt: Q1S

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/grand-p ... mpakt-q1s/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roti írta: 2019.02.16. 10:38 Sziasztok!
Még mindig keresek CZ-75 SP-1 SHADOW-ot.
Nem akarok belevau a döntésedbe, de szvsz próbálj ki egy P10C-t.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

felOFF
G.D írta: 2019.02.18. 16:17 Nem akarok belevau a döntésedbe, de szvsz próbálj ki egy P10C-t.
Haaat, szterintem a CZ P10C az egy Glock vagy XDM, esetleg egy SW MP alternativaja (es tenyleg zsenialis cucc, imadtam), de nem egy aceltokos full size ontoltoe.

Plane sportra.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.02.18. 17:28Haaat, szterintem a CZ P10C az egy Glock vagy XDM, esetleg egy SW MP alternativaja (es tenyleg zsenialis cucc, imadtam), de nem egy aceltokos full size ontoltoe.
OFF

Szerintem IPSC-n kívül (amiben meg írta hogy nem akar indulni) egy sportágban sem kell/érdemes olyan gyorsakat duplázni hogy számítson az acéltok.

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.02.18. 17:28 felOFF

Haaat, szterintem a CZ P10C az egy Glock vagy XDM, esetleg egy SW MP alternativaja (es tenyleg zsenialis cucc, imadtam),....
OFF (esetleg mehet az élesbe?):
Háááátttt.... Mondjuk igaz, én nem lőttem a P10C-vel ezt le kell szögezzem, de volt a kezeimben. Amit én tapasztaltam;
- szétszedésnél-összerakásnál akadozott, nehézkes volt
- a tárkioldóról először azt hittem nem működik, hibás, mert olyan keményen kellett nyomni, hogy kirángathassam belőle a tárat
- a markolatának recézése elöl és hátul kellemetlen volt, konkrétan vágott, kicsit olyasmi volt, mint a régi USP-ken, csak talán még attól is rosszabb
- a helyretolórugó merevítő rúdja műanyag és puffer nélküli
- a sütése szerintem keményebb mint egy Glocké, de legalábbis borzasztó bármilyen más CZ-hez képest, szóval egy CZ-től nem ezt várná az ember
- mindezek mellett újonnan drágább, mint egy Gen4-es Glock
- az mondjuk igaz, hogy kidolgozása, minősége, felületkezelése az csúcs minőségű, nagyon ott van, de asszem ennyi az össz pozitívum amit elmondhatok róla
Én nem vennék.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gaston Glock írta: 2019.02.18. 22:08 - mindezek mellett újonnan drágább, mint egy Gen4-es Glock
Muhaha :!:
https://www.nepo.sk/hu/termek/2358/cz-p-10-c-9x19
https://www.nepo.sk/hu/termek/15/glock-17-gen4-9x19
A többit ezek után sztem felesleges is ízekre szednem...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.02.18. 22:46 Muhaha :!:
https://www.nepo.sk/hu/termek/2358/cz-p-10-c-9x19
https://www.nepo.sk/hu/termek/15/glock-17-gen4-9x19
A többit ezek után sztem felesleges is ízekre szednem...
+1

Muhahahaha, a tobbihez majd akkor, ha atrakja a moderacio az elesfegyveresbe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.02.18. 22:08 OFF (esetleg mehet az élesbe?):
Háááátttt.... Mondjuk igaz, én nem lőttem a P10C-vel ezt le kell szögezzem, de volt a kezeimben. Amit én tapasztaltam;
- szétszedésnél-összerakásnál akadozott, nehézkes volt
- a tárkioldóról először azt hittem nem működik, hibás, mert olyan keményen kellett nyomni, hogy kirángathassam belőle a tárat
- a markolatának recézése elöl és hátul kellemetlen volt, konkrétan vágott, kicsit olyasmi volt, mint a régi USP-ken, csak talán még attól is rosszabb
- a helyretolórugó merevítő rúdja műanyag és puffer nélküli
- a sütése szerintem keményebb mint egy Glocké, de legalábbis borzasztó bármilyen más CZ-hez képest, szóval egy CZ-től nem ezt várná az ember
- mindezek mellett újonnan drágább, mint egy Gen4-es Glock
- az mondjuk igaz, hogy kidolgozása, minősége, felületkezelése az csúcs minőségű, nagyon ott van, de asszem ennyi az össz pozitívum amit elmondhatok róla
Én nem vennék.
Amint GD is irta, meg maga a CZ allaspontja is az, hogy a P10C-t ugy araztak, hogy 5-15%-kal (piaconkent eltero modon) olcsobb legyen, mint a neki megfelelo Glock. (Es ami inkabb a Gen5, mivel az teljesen ketkezes, mint a P10)
(Hogy magyarisztani doglott piacon talalsz olyan kupecet, ahol forditva van, az nem a CZ arpolitikajat minositi.)

A sutese mindenki szerint lenyegesen JOBB (szerintem szinte mar tul finom szolgalati celra), mint a Glocke, kiveve a te kezedben.

A markolatot is mindenki kifejezetten kenyelmesnek erezte, nem banto sok loves utan sem. Kiveve neked.

En tobb CZ P10-verzióval több száz lövést adtam le, talan a velemenyem mervadobb a gyakorlati tapasztalatok tekinteteben, mint a tied, es szerintem a TOP3 modern muanyagtokos strikeres pisztoly kozt van.

(De persze gastonnak mindig igaza van, teljesen szar es bukas az egesz, azert nem tudnak eleget gyartani belole.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Tud valaki valamit,hogy mi van a Machine Gun Tour-ral? Nem találok róla semmit,és tavaly ilyenkor már be is volt fizetve :/ Remélem lesz idén is
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egészen tűrhető (bár nem tévedésmentes) index-cikk, de természetesen a nyitóképet sikerült elbaltázni, mert ugye egy könnygázgránát/gumilövedék-vető toldat van rajta:

https://index.hu/techtud/egeszseg/2019/ ... g_tuleles/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.02.19. 13:17 Tud valaki valamit,hogy mi van a Machine Gun Tour-ral? Nem találok róla semmit,és tavaly ilyenkor már be is volt fizetve :/ Remélem lesz idén is
informacioim szerint sajnos nem lesz (többet?). A domain is doglott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.02.20. 10:49 informacioim szerint sajnos nem lesz (többet?). A domain is doglott.
Ne már... amióta tavaly vége lett,azóta várom..
A domain-t sajnos láttam,de abba reménykedtem,hogy majd ha meghirdetik,akkor helyreáll..
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.02.19. 07:57 Amint GD is irta, meg maga a CZ allaspontja is az, hogy a P10C-t ugy araztak, hogy 5-15%-kal (piaconkent eltero modon) olcsobb legyen, mint a neki megfelelo Glock. (Es ami inkabb a Gen5, mivel az teljesen ketkezes, mint a P10)
(Hogy magyarisztani doglott piacon talalsz olyan kupecet, ahol forditva van, az nem a CZ arpolitikajat minositi.)

A sutese mindenki szerint lenyegesen JOBB (szerintem szinte mar tul finom szolgalati celra), mint a Glocke, kiveve a te kezedben.

A markolatot is mindenki kifejezetten kenyelmesnek erezte, nem banto sok loves utan sem. Kiveve neked.

En tobb CZ P10-verzióval több száz lövést adtam le, talan a velemenyem mervadobb a gyakorlati tapasztalatok tekinteteben, mint a tied, es szerintem a TOP3 modern muanyagtokos strikeres pisztoly kozt van.

(De persze gastonnak mindig igaza van, teljesen szar es bukas az egesz, azert nem tudnak eleget gyartani belole.)
Hát.... Nem értünk egyet. Megjegyzem a tárkioldóról egy szót sem írtál. ;) Árat tekintve lehet, hogy van ahol minimálisan olcsóbb, de ha 8 Euro csak a különbség és a Glock a drágább, én akkor is inkább a Glock mellett döntenék. Kétség sem fér hozzá....
Egyébként nem vagyok egyedül a véleményemmel. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2019.02.20. 18:57 Hát.... Nem értünk egyet. Megjegyzem a tárkioldóról egy szót sem írtál. ;) Árat tekintve lehet, hogy van ahol minimálisan olcsóbb, de ha 8 Euro csak a különbség és a Glock a drágább, én akkor is inkább a Glock mellett döntenék. Kétség sem fér hozzá....
Egyébként nem vagyok egyedül a véleményemmel. ;)

- az ég zöld
- de hát az ég az kék
- tehát egyetértesz velem, hogy ég
- nem irtam olyat, hogy egyetertek
- de mindenki latja: "de hát az ég az", ne tagadd
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Roti »

Végig olvastam a többi hozzászólást is.

Sig P320 után nem kívánok műanyagtokos fegyvert venni.
Shadowba relatív olcsó az alkatrész és van is hozzá.

P10-et még nem próbáltam, de a fémtok az fém. 😊
Amennyit én egy évbe tudok lőni anyagi okokból... azzal a lövés számmal hadisütésű fegyverrel értékelhető minőségben 10 év alatt sem fogok elfogadhatóan lőni.

Lőttem egy 1911 "másolattal" 9x19 lőszeres. Nem jut eszembe milyen gyártó volt.
10 méteren majdnem lyukba lyukat lőttem. (Először volt a kezemben)
Utána a P320-al katasztrófális szórást produkáltam.

G.D írta: 2019.02.18. 16:17 Nem akarok belevau a döntésedbe, de szvsz próbálj ki egy P10C-t.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Roti írta: 2019.02.20. 22:58 Végig olvastam a többi hozzászólást is.

Sig P320 után nem kívánok műanyagtokos fegyvert venni.
Shadowba relatív olcsó az alkatrész és van is hozzá.

P10-et még nem próbáltam, de a fémtok az fém. 😊
Amennyit én egy évbe tudok lőni anyagi okokból... azzal a lövés számmal hadisütésű fegyverrel értékelhető minőségben 10 év alatt sem fogok elfogadhatóan lőni.

Lőttem egy 1911 "másolattal" 9x19 lőszeres. Nem jut eszembe milyen gyártó volt.
10 méteren majdnem lyukba lyukat lőttem. (Először volt a kezemben)
Utána a P320-al katasztrófális szórást produkáltam.
Én több éve 1911-el versenyzek, de pont a p10c volt az a műanyag tokos amit nem tettem le azonnal, hanem tetszett. Messze jobb a sütése mint a glocknak vagy a sigp320-nak.
Vettem is egyet :)
Viszont a Shadow 1 ellen nem tudok érvelni, az úgy jó ahogy van. (p10C gyári trigger reset rövidebb mint a shadow 1 gyári resete)

Hajrá!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

HCZoli írta: 2019.02.21. 06:51 Én több éve 1911-el versenyzek, de pont a p10c volt az a műanyag tokos amit nem tettem le azonnal, hanem tetszett. Messze jobb a sütése mint a glocknak vagy a sigp320-nak.
Vettem is egyet :)
Viszont a Shadow 1 ellen nem tudok érvelni, az úgy jó ahogy van. (p10C gyári trigger reset rövidebb mint a shadow 1 gyári resete)

Hajrá!
A fém tokot akkor fogják majd becsülni a sporttársak, ha lesz egy KA-BOOM egy Glockkal. Egy fém tokos azt kibírja, max a markolathéjakat köpi le. A míjanyagtokos darabokra robban. Pláne amelyikben a tártest is műanyag!

Mivel itthon sokan szeretnek agyatlanul olcsósítani, és töltött, (vagy jól, vagy rosszul) vagy gyárilag szar minőségű lőszert (ZVS, stb) hasznának, mondván "jó az fémre", ezért megvan a veszélye ennek. Ez nem fegyver, hanem lőszerfüggő kérdés. A fegyver csak a védelmet adja.

Nekem a CZ85-el volt egyszer egy túltöltött lőszerem. (Saller Béla, gyári, 250-es dobozból) Ott kifejezetten örültem az acél toknak. Addig terveztem Glock vásárlását. Utána már nem. Pedig nagyon jó fegyvernek tartom a Glockot. Viszont a műanyag tok miatt sport célra nem veszem meg. Ahogy más műanyagtokos fegyvert sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: KLT »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 07:08 A fém tokot akkor fogják majd becsülni a sporttársak, ha lesz egy KA-BOOM egy Glockkal. Egy fém tokos azt kibírja, max a markolathéjakat köpi le. A míjanyagtokos darabokra robban. Pláne amelyikben a tártest is műanyag!
Nem fogok érvelni a Glockok melett, mert én sem szeretem. De láttam egy magyar készítésű videót, ahol lövedéket nyomtak a csőbe, mintha megszorult volna, majd betöltöttek egy lőszert és elsütötték. Megcsinálták műanyag és fém tokossal is. Meglepő módon a műanyag tokos fegyver kevésbé nézett ki veszélyesnek a robbanás után. Kevésbé nyílt szét, mint a fém tokos. Ha valaki tudja hol van ez a videó, légyszi linkelje be, megnézném még egyszer.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

KLT írta: 2019.02.21. 07:33 Nem fogok érvelni a Glockok melett, mert én sem szeretem. De láttam egy magyar készítésű videót, ahol lövedéket nyomtak a csőbe, mintha megszorult volna, majd betöltöttek egy lőszert és elsütötték. Megcsinálták műanyag és fém tokossal is. Meglepő módon a műanyag tokos fegyver kevésbé nézett ki veszélyesnek a robbanás után. Kevésbé nyílt szét, mint a fém tokos. Ha valaki tudja hol van ez a videó, légyszi linkelje be, megnézném még egyszer.
Erre gondolsz? (18:40-től)

www.youtube.com/watch?v=5yOjxGAHdl8
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: KLT »

HCZoli írta: 2019.02.21. 07:37 Erre gondolsz? (18:40-től)

www.youtube.com/watch?v=5yOjxGAHdl8
Ez az, köszönöm!
Így második megnézésre inkább az jött le, hogy mindegy miből van a fegyver, mert kiszámíthatatlan, hogy hibás lőszernél mi fog történni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Aki nem komolyan versenyez, pl én is, annak sztm nagyjabol mindegy milyen fegyvere van, műanyag tokos vagy acel tokos. Minimum minősítési szintet mindegyikkel meg lehet lőni.
Egyébként a legjobb úgyis mindig az amilyen az adott embernek van. Ez fegyverre és autóra is igaz. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.21. 09:22 Aki nem komolyan versenyez, pl én is, annak sztm nagyjabol mindegy milyen fegyvere van, műanyag tokos vagy acel tokos. Minimum minősítési szintet mindegyikkel meg lehet lőni.
Egyébként a legjobb úgyis mindig az amilyen az adott embernek van. Ez fegyverre és autóra is igaz. :)
nem igaz.

mert vannak objektive szar fegyverek (es autok), amikkel zero sikerelmenyed lesz. Meggyulolod az egeszet.

Egy folyton akado, nem lathato meretu iranyzekos, ujjadat letepoen kemeny sutesu pisztollyal mi a fasznak szenvedni?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

KLT írta: 2019.02.21. 07:33 Nem fogok érvelni a Glockok melett, mert én sem szeretem. De láttam egy magyar készítésű videót, ahol lövedéket nyomtak a csőbe, mintha megszorult volna, majd betöltöttek egy lőszert és elsütötték. Megcsinálták műanyag és fém tokossal is. Meglepő módon a műanyag tokos fegyver kevésbé nézett ki veszélyesnek a robbanás után. Kevésbé nyílt szét, mint a fém tokos. Ha valaki tudja hol van ez a videó, légyszi linkelje be, megnézném még egyszer.
Ez olyan mint az öntöltő vs revolver kérdés az önvédelmiknél.

Nem kérdés, hogy mindkettő meg tud dögleni. Nem kérdés, hogy néha a megbízhatóbb, egyszerűbb, jobb adja fel látványosabban. Nem ez a kérdés.
A kérdés az esélye annak.

Egy műanyag anyag pedig egyértelműen sokkal kevesebbet bír mint egy acél anyag. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Persze lehet csinálni teszteket, cáfolgatni, stb... De valljuk be, ez csak gasztonizálás.

Vannak jó míjanyagtokos fegyverek, és lehet velük jól lőni. Sőt lehet olyan is, hogy 1-1 példány még szerencsésen is robban fel. De nem ez a jellemző.

Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy aki műanyatokossal sportlő, annak le fog szakadni a keze. Elég sokan teszik ezt, és még nem hallottam egy ilyen esetről sem. Viszont én személy szerint szívesebben ülök egy 4-5*-os töréstesztű autóban, mint egy régi papír Suzukiban. Ettől függetlenül van az a baleset, ahol az erősebb autóban előbb hal meg az ember, mint a papírhungarikumban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 10:44 Ez olyan mint az öntöltő vs revolver kérdés az önvédelmiknél.

Nem kérdés, hogy mindkettő meg tud dögleni. Nem kérdés, hogy néha a megbízhatóbb, egyszerűbb, jobb adja fel látványosabban. Nem ez a kérdés.
A kérdés az esélye annak.

Egy műanyag anyag pedig egyértelműen sokkal kevesebbet bír mint egy acél anyag. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

logikai hiba van a levezetesben.
Azt feltetelezed, hogy az aceltok olyan homogen, zart valami, ami korbeveszi teljesen a tarfeszket. Pedig NEM.

A markolatpanel meg legtobbszor ott sem fembol van. Es a nyomas ott, azt attorve fog tavozni.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.02.21. 09:45 nem igaz.

mert vannak objektive szar fegyverek (es autok), amikkel zero sikerelmenyed lesz. Meggyulolod az egeszet.

Egy folyton akado, nem lathato meretu iranyzekos, ujjadat letepoen kemeny sutesu pisztollyal mi a fasznak szenvedni?
. Értsd jól amit írtam.
A célra alkalmas, megfelelő műszaki allapiru6 vasra gondolok, amiből millió egy típus van. Onnantól kezdve a jogilag nem létező oromloveszetre kb mindegy.
Alkatrész ellatas meg talán szempont lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.02.21. 12:06 . Értsd jól amit írtam.
A célra alkalmas, megfelelő műszaki allapiru6 vasra gondolok, amiből millió egy típus van. Onnantól kezdve a jogilag nem létező oromloveszetre kb mindegy.
Alkatrész ellatas meg talán szempont lehet.
lehet, h en ertem, de a kezdő sportlövő mégis hagyja, hogy rámelegítsenek olyan elképesztő fostaligákat mint...es akkor sorolhatnam:-) Es lenne sokaknal (akik éppen szabadulni akarnak a fosuktól) sertodes, vagy egyetértő hümmögés (akinek mar sikerult elpattintani):-).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Tuba »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 10:44 Ez olyan mint az öntöltő vs revolver kérdés az önvédelmiknél.

Nem kérdés, hogy mindkettő meg tud dögleni. Nem kérdés, hogy néha a megbízhatóbb, egyszerűbb, jobb adja fel látványosabban. Nem ez a kérdés.
A kérdés az esélye annak.

Egy műanyag anyag pedig egyértelműen sokkal kevesebbet bír mint egy acél anyag. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Persze lehet csinálni teszteket, cáfolgatni, stb... De valljuk be, ez csak gasztonizálás.

Vannak jó míjanyagtokos fegyverek, és lehet velük jól lőni. Sőt lehet olyan is, hogy 1-1 példány még szerencsésen is robban fel. De nem ez a jellemző.

Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy aki műanyatokossal sportlő, annak le fog szakadni a keze. Elég sokan teszik ezt, és még nem hallottam egy ilyen esetről sem. Viszont én személy szerint szívesebben ülök egy 4-5*-os töréstesztű autóban, mint egy régi papír Suzukiban. Ettől függetlenül van az a baleset, ahol az erősebb autóban előbb hal meg az ember, mint a papírhungarikumban.
Hát igen... Én sem hallottam ilyen esetről. Vannak azért nagyon-nagyon szívós műanyagok. Nem hiába van helye az iparban. Nem szabad egyértelműen leírni. Jobban el tudom képzelni, hogy egy műanyagtok lefúj alul-felül (közben persze ideiglenesen kitágul a markolat is), minthogy szétnyíljon balesetveszélyesen.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.02.21. 11:00 logikai hiba van a levezetesben.
Azt feltetelezed, hogy az aceltok olyan homogen, zart valami, ami korbeveszi teljesen a tarfeszket. Pedig NEM.

A markolatpanel meg legtobbszor ott sem fembol van. Es a nyomas ott, azt attorve fog tavozni.

Kép
Akkor nézd meg a tokot, és vedd elő az anyagismereti alapok tudásod. Valamint némi gázdinamikát is keverj hozzá. Rá fogsz jönni miről beszélek.

Tény, hogy van szerepe a tok kialakításának a nevezett jelenségben, de megint csak típusoskodásba mennénk bele. A kérdés pedig általános jellegű.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb karabélyátalakító Glockokhoz, ezúttal Svájcból, sokpénzért:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bt-usw- ... atalakito/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tuba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.12.05. 18:03

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Tuba »

KLT írta: 2019.02.21. 08:00 Ez az, köszönöm!
Így második megnézésre inkább az jött le, hogy mindegy miből van a fegyver, mert kiszámíthatatlan, hogy hibás lőszernél mi fog történni.
Hát egen, mivel nincs erre méretezve egyik sem.

Gyanítom, ha a FÉG-be új csövet tettek volna, nagyobbat durran. Az előző baxtatás miatt már megindulhattak repedések, ami miatt hamarabb szétnyílt és kisebbet szólt, robcsolódott.
Nem vagyok provokátor, csak túl sokat kérdezek. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 12:11 Akkor nézd meg a tokot, és vedd elő az anyagismereti alapok tudásod. Valamint némi gázdinamikát is keverj hozzá. Rá fogsz jönni miről beszélek.

Tény, hogy van szerepe a tok kialakításának a nevezett jelenségben, de megint csak típusoskodásba mennénk bele. A kérdés pedig általános jellegű.
sztem az egesz kerdeskor tullihegett, tulertekeled.

Nekem robbant mar kezemben fegyver, nem is egy. Alapvetoen ha van szemvedelem, akkor nehany vagassal, karcolassal meguszhato normal, atlagos pisztolyok es pisztolykaliberek eseteben. Tok anyagatol fuggetlenul.

Nyilvan egy magnum vadaszpuska eseteben rondabb lehet mondjuk csoben ragadt loszerre raloni. De ott sokkal nagyobb (többszörös) lopormennyiseg is jatszik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 07:08 A fém tokot akkor fogják majd becsülni a sporttársak, ha lesz egy KA-BOOM egy Glockkal. Egy fém tokos azt kibírja, max a markolathéjakat köpi le. A míjanyagtokos darabokra robban. Pláne amelyikben a tártest is műanyag!

Mivel itthon sokan szeretnek agyatlanul olcsósítani, és töltött, (vagy jól, vagy rosszul) vagy gyárilag szar minőségű lőszert (ZVS, stb) hasznának, mondván "jó az fémre", ezért megvan a veszélye ennek. Ez nem fegyver, hanem lőszerfüggő kérdés. A fegyver csak a védelmet adja.

Nekem a CZ85-el volt egyszer egy túltöltött lőszerem. (Saller Béla, gyári, 250-es dobozból) Ott kifejezetten örültem az acél toknak. Addig terveztem Glock vásárlását. Utána már nem. Pedig nagyon jó fegyvernek tartom a Glockot. Viszont a műanyag tok miatt sport célra nem veszem meg. Ahogy más műanyagtokos fegyvert sem.

Eddog eccer lattam kabooom os fegyvert hazai loteren... glock... az usernak semmi baja nem lett...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roti írta: 2019.02.20. 22:58azzal a lövés számmal hadisütésű fegyverrel értékelhető minőségben 10 év alatt sem fogok elfogadhatóan lőni.

Lőttem egy 1911 "másolattal" 9x19 lőszeres. Nem jut eszembe milyen gyártó volt.
10 méteren majdnem lyukba lyukat lőttem. (Először volt a kezemben)
Csak épp a P10C-nek (legalábbis annak a példánynak, amit nekem volt alkalmam próbálni) inkább 1911-re emlékeztető finomságú a sütése...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 07:08 A fém tokot akkor fogják majd becsülni a sporttársak, ha lesz egy KA-BOOM egy Glockkal. ... A míjanyagtokos darabokra robban. Pláne amelyikben a tártest is műanyag!
Meg a pacinak a kukiját :!:
Kib@ssza a pisztolyból a tárat, meg a hüvelyvonót, kicsit kormos lesz a kezed, ennyi.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.02.21. 16:05 Meg a pacinak a kukiját :!:
Kib@ssza a pisztolyból a tárat, meg a hüvelyvonót, kicsit kormos lesz a kezed, ennyi.
Elég sok szaggatott kéz van a neten, ha beírod, hogy "glock kaboom injure".

Illetve egy sebészorvos mellett volt lehetőségem felnőni. Ő vérből utálja a pisztolyokat, ezért próbált néha ilyenekkel riogatni. Láttam ilyen sérültet élőben is.

De tőlem bárki bármit hihet. Vannak szerencsésebb, és kevésbé szerencsés esetek. Tudom mit láttam, és tudom mit gondolok erről.

Ezzel együtt attól mert egy pisztoly műanyagtokos, még nem nézem le, és lövök is vele ha tetszik. Magamnak nem veszek. Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 16:38 Elég sok szaggatott kéz van a neten, ha beírod, hogy "glock kaboom injure".

Illetve egy sebészorvos mellett volt lehetőségem felnőni. Ő vérből utálja a pisztolyokat, ezért próbált néha ilyenekkel riogatni. Láttam ilyen sérültet élőben is.

De tőlem bárki bármit hihet. Vannak szerencsésebb, és kevésbé szerencsés esetek. Tudom mit láttam, és tudom mit gondolok erről.

Ezzel együtt attól mert egy pisztoly műanyagtokos, még nem nézem le, és lövök is vele ha tetszik. Magamnak nem veszek. Ennyi.
Egy sebész aki utalja fegyvereket az azért mar az USA-ban is bebizonyosodott szakértője temanak. Ja nem. Arról nem is beszélve, hogy több embert ölnek meg, mint a bandatagok.
Glockrol annyit a vilag legelterjetebb maroklofegyvere mindenre latsz vele példát, es az ellenkezőjere is.
Végül, ha a gondolat is megfordul a fejedben, hogy normál hasznalat mellett is felrobbanhat egy fegyver a kezedben, akkor ez nem te sportod.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: CZ-75 SP-1 SHADOW

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.02.21. 16:38 Elég sok szaggatott kéz van a neten, ha beírod, hogy "glock kaboom injure".

Illetve egy sebészorvos mellett volt lehetőségem felnőni. Ő vérből utálja a pisztolyokat, ezért próbált néha ilyenekkel riogatni. Láttam ilyen sérültet élőben is.

De tőlem bárki bármit hihet. Vannak szerencsésebb, és kevésbé szerencsés esetek. Tudom mit láttam, és tudom mit gondolok erről.

Ezzel együtt attól mert egy pisztoly műanyagtokos, még nem nézem le, és lövök is vele ha tetszik. Magamnak nem veszek. Ennyi.
Kaboomról van sok, de komolyan sérült kézről kevés. Egyet találtam összesen ami tényleg csúnya, de ki tudja egyáltalán mi történt pontosan. Szerencsére általában kisebb sérülésekkel meg lehet úszni egy 9mm-es pisztolynál az ilyesmit általában.
Abban mindenesetre megerősített, hogy még véletlenül sem fogok más által töltött lőszert a pisztolyom közelébe engedni. Gyárilag újratöltött lőszerek között egyszer találtam Makarov hüvelyest, szóval azt is érdemes átnézni alaposan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

A kaboom-os téma margójára, egy nagyon túltöltött lőszer okán felrobbant P9M. A toknak nem sok baja lett, a szánvezető léc megrepedt és a szánakasztót ahogyan kiköpte meghajlott a helye. A szán és a cső sínylette meg igazán.
52595844_794918950867894_8178635243696160768_n.jpg
52596229_269656350597778_7486292700333867008_n.jpg
52961276_1202514113239434_5662251657732292608_n.jpg
53238252_800563133635212_7514530211929522176_n.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.02.22. 12:56 A kaboom-os téma margójára, egy nagyon túltöltött lőszer okán felrobbant P9M. A toknak nem sok baja lett, a szánvezető léc megrepedt és a szánakasztót ahogyan kiköpte meghajlott a helye. A szán és a cső sínylette meg igazán.
52595844_794918950867894_8178635243696160768_n.jpg
52596229_269656350597778_7486292700333867008_n.jpg
52961276_1202514113239434_5662251657732292608_n.jpg
53238252_800563133635212_7514530211929522176_n.jpg
Szép baleset... tényleg, ilyenkor jogilag mi a helyzet, hogy kerül ki maganszemelynel az engedélyből a használhatatlanná vált fegyver?
Le kell adni rendőrségen megsemmisitesre?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.02.22. 13:11 Szép baleset... tényleg, ilyenkor jogilag mi a helyzet, hogy kerül ki maganszemelynel az engedélyből a használhatatlanná vált fegyver?
Le kell adni rendőrségen megsemmisitesre?
Vagy leadod a rendőrségen érték nélkül, vagy csináltatni kell az egy selejt mkh jegyzőkönyvet, ezzel javításra jogosult megvásárolhatja alkatrészként felhasználás céljából.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.02.22. 13:20 Vagy leadod a rendőrségen érték nélkül, vagy csináltatni kell az egy selejt mkh jegyzőkönyvet, ezzel javításra jogosult megvásárolhatja alkatrészként felhasználás céljából.
Pár hónapja előttem adtak le az igrenden egy nem javítható duplacsövű sörétest (illetve a tulaj szerint többe került volna a javítás mint amennyibe a puska), majdnem szóltam neki adja le gumis puskára átalakíttatni, de nem okoskodtam, nem az én dolgom, meg nem is tudtam pontosan mi volt a baja hibája.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.02.22. 19:19 Pár hónapja előttem adtak le az igrenden egy nem javítható duplacsövű sörétest (illetve a tulaj szerint többe került volna a javítás mint amennyibe a puska), majdnem szóltam neki adja le gumis puskára átalakíttatni, de nem okoskodtam, nem az én dolgom, meg nem is tudtam pontosan mi volt a baja hibája.
Ha nem olyan szétrobbant selejt mint a lentebb látott Para hanem mondjuk egy csődudoros dupla, azt az átalakítóhoz célszerű vinni, hogy csináljon belőle gumist vagy grt. Ez esetben jobb, ha nincs selejtezési jegyzőkönyv. De a gumira alakítás lehetőségét korrekt módon el szokták mondani a PKLV-nél, sőt nálunk a helyi igrenden is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napjaink egyre dübörgő trendje (nem kis részben jogalkotási okokból) a pisztolyból karabélyt átalakító készleteké, itt a legújabb német versenyző:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-neme ... rlite-usk/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése